Начало
2 акта са съставени от "Екоотдела" към Община Дупница на собственици на домашни кучета, които не са регистрирани. Те не са го направили в упоменатия срок, информират от пресцентъра.Акцията стартира миналата седмица на територията на града, след като бе приета от Общински съвет-Дупница корегираната Наредба за кучета-компаньони. От направените проверки, са съставени 11 протокола на собственици със срок за регистрация на любимците им 5 дни. Общо от началото на проверките през миналата седмица са регистрирани нови 14 кучета. Таксата за вписване е еднократна – 5 лева и годишна в размер на 10 лева.
Димитър Бербатов е на пейката за днешното дерби на неговия Монако с Пари Сен Жермен от 24-ия кръг на Лига 1. В атаката на тима са предпочетени да започнат като титуляри Еманюел Ривиер и Валер Жермен. Българинът може да дебютира като резерва за новия клуб. Срещата на стадион "Луи II" започва в 22:00 часа. Клаудио Раниери залага на схема 4-4-2. На вратата е Даниел Субашич, а пред него централна двойка бранители са ветераните Рикардо Карвальо и Ерик Абидал. Вляво традиционно е Лайвин Курзава, а вдясно е предпочетен Фабиньо. Вътрешни халфове са Жоао Моутиньо и Жереми Тулалан, а по крилата Хамес Родригес и Лукас Окампос и ще подпомагат нападателите Жермен и Ривиер. Парижани излизат с офанзивна схема с трима атакуващи футболисти – Златан Ибрахимович ще бъде активно подпомаган от Хавиер Пасторе и Лукас Моура. В халфовата линия ще оперират Тиаго Мота, Блес Матюиди и Марко Верати, докато Йоан Кабай е оставен на пейката. В защита Тиаго Силва и Алекс са централна двойка бранители, а по бековете – Максуел отляво и Грегори ван дер Вийл отдясно. На вратата традиционно – Салваторе Сиригу.
Днешното шествие на децата от Дупница, което протече под мотото "Искам да се прибера ЖИВ", бе подкрепено и от родители. Бившият играч на Марек и сегашен треньор в школата на клуба Анжело Кючуков, както и бизнесменът Александър Панев бяха през цялото време на протеста. Двамата заявиха, че още от първия ден подкрепят инициативата на учениците, но изразиха съжаление, че много родители не са се включили. „Родители, подкрепете децата си. Всичко започва от нас! Сега трябва да сме заедно с тях, защото е нужна промяна във всички, ако искаме да спре това безумие по пътищата.“, заяви Александър Панев. „Работя с деца и искам никога да не се случват тези трагедии по пътищата, но за жалост те са факт. Децата ни показват, че трябва да се действа и да се предприеме нещо, за да се спре войната по пътищата. Ние родителите, също сме виновни за много неща.“, заяви Анжело Кючуков.
10 чувала с липа са иззели полицията и контролното звено към Община Дупница от вчера до днес от хора, берящи липов цвят в град Дупница . По сигнал на граждани на 112 и до Общината днес бе съставен акт на хора от рмоски произход за бране на липовия цвят в района на жк "Дупница" и околните улици. От тях са иззети три чувала и съставен акт според Баредбата за изграждане и опазване на зелената система на територията на Дупница. Глобата ще бъде от 50 до 5000 лева, като точната санкция, която ще наложи Общината ще стане ясна до 14 дни.По решение на кметския екип и началника на РУП-Дупница Валентин Гълъбов, всичкото конфискувано количество липа ще бъде раздадено на детските градини.
Първа копка на социалните жилища в Дупница ще бъде направена утре в 10.30 часа на терена на бившите казарми, информират от общинския пресцентър. Ще бъде отслужен водосвет и даден старт на изграждането им.
Вчера в РУ Дупница е заявена кражба на мотоциклет “Хонда” от имот в с. Червен брег. Мотоциклетът е отнет чрез взломяване на врата на постройка, в която е бил паркиран. РУ Дупница работи по установяване на извършителя на кражбата.
Софийският апелативен съд пусна от ареста тримата обвинени за убийството на бившият гард на Галеви – Николай Радев-Отвертката. Николай Карастоянов е под домашен арест, а брат му Иван и баща му Владимир са с мярка за неотклонение "подписка".Според свидетелски показания Николай Карастоянов е държал нож по време на боя и може да се направи обосновано предположение, че анестезиологът е пробол смъртоносно Радев в корема.
Васил Капланов-Каплата разкри пред разследващите, че при приемането на Николай Радев в дупнишката болница е пристигнал и д-р Карастоянов. Тогава на въпроса на кой е убил Отвертката, анестезиологът няколко пъти казал: "Аз бях!"
Пирин ГД постигна важна победа по пътя за професионалния футбол. Днес в отложен мач от 17-ят кръг на В-Югозападна футболна група, момчетата на старши треньора Йордан Боздански победиха, като гости Рилски спортист с 2:0. Домакините от Самоков се борят за оцеляване в третия ешалон, но не успяха да се противопоставят на по-класния тим от Гоце Делчев. В първите 10-минути гостите от Гоце Делчев създадоха две опасности пред вратаря Гьорев. Първо в 5-та минута след центриране от дясно на Сашко Лачев, Грозданов можеше да открие, но стреля от около 15-метра над гредата. В 10-та минута Лапантов напредна, но не успя да нанесе завършващ удар. Пирин владееше инициативата, но не успя да създаде голови положения през тази първа част. „Рилецо“ отговори с няколко епизодични атаки, при една от които Доменик Аврамов проби добре от дясно подаде към Бойчев, но той се забави и не нанесе удар. След почивката отново гостите бяха по-активни и в 55-та минута Мариан Ловков напредна от ляво. центрира прострелно и новото попълнение Христо Гоговски откри. В 80-та минута Захариев получи втори жълт картон и остави Рилски спортист с човек по-малко. В 83-та минута всичко в срещата приключи, след добро центриране в наказателното поле на домакините, където на втора греда Самокишев върна топката към Пасков и той от 2.метра я вкара във вратата. Пирин бе подкрепян от агитка от 7-човека, които обаче не спряха с песни да подкрепят тима. В тима на Пирин не играха наказаните Спахиев и Моллов, както и започналия работа в София Зефир Катунчев Пирин: Янев, Гоговски, Адемов, Ловков, Грозданов, Пасков, Самокишев, Лазаров, Лапантов, Лачев, Ибраим/Креболиев, Николов, Георгиев/
Неизвестни досега крадци са нахлули в къща в село Червен брег в края на миналата седмица и са се оборудвали с оръжие. Откраднати са 2 пистолета – “Глок” и “Байкал”. "Приватизирането им" е заявено от собствениците на вилата в Районно управление-Дупница.
Изпълнителният директор на Марек Иво Паргов заяви, че утре ще бъде подписан договор за ползването на стадион в А група, ако ремонта на стадион Бончук не завърши в срок до началото на първенството, което започва на 19 юли. “Имахме няколко варианта, но последно се спряхме на стадиона в Перник“, заяви Паргов. Припомняме, че Миньор игра в Дупница, когато бе наказан във В група. Двата клуба имат отлични взаимоотношения и избора не е изненада. Другите варианти бяха Блaгоевград и Кюстендил.
Учениците от Дупница отново възнамеряват да се съберат утре сутрин на пл. "Свобода", за да изразят позицията си за случващото се по улиците на България. Тази сутрин, над 200 тийнейджъри предимно от Гимназия "Христо Ботев" и Промишленото в града, излязоха на центъра на Дупница и ясно казаха: Да спрем убийствата по улиците. Всичко е в главите ни. Искаме закони". Младите хора се бяха организирали скоропостижно през фейсбук. Акцията получи голям отзвук в националните медии, които утре отново ще бъдат с живи включвания от пл. "Свобода". Спонтанната реакция на тийнейджърите бе приета положително от читатели и зрители, които в интернет изразиха подкрепата си за кампанията на дупнишките ученици.
Дупничанинът Доброслав Радев не успя да защити титлата си от миналата година от турнира от Световната купа по кик бокс в Сегед, Унгария. Радев загуби още в първата си среща срещу представител на домакините. „Съдиите ни ощетиха и това се видя от всички, но нямаше какво да сторим“, заяви неговия треньор Кирил Чакъров. Радев, който е представител на СК Патриот-Дупница, бе част от националния отбор на България. Следващото състезание от веригата е в началото на следващия месец в Босна.
Наставникът на Марек Юнион-Ивкони Найден Найденов коментира победата на дупничани с 3:1 гейма над Арда, която е 14-а поредна в Суперлигата.
Десет души са загинали, сред тях и двамата пилоти и други 13 души са ранени, след като гръцки изтребител се разби по време на учебен полет над използвана от НАТО авиобаза в Испания, каза говорител на испанското министерство на отбраната, цитиран от Reuters. Самолетът F-16 се разби малко след излитане от базата в провинция Албасете, намираща се на 262 км югоизточно от столицата Мадрид. „Самолетът, част от програма на НАТО за тактически умения, е извършвал учебен полет, когато по време на излитането машината губи мощност и пада в зона за престой на самолети, разбивайки се в намиращи се там различни самолети“, се казва в изявлението на министерството. От ведомството допълват, че пожарникари гасят пожара във военната база, районът е отцепен.
Тежък инцидент с влакова композиция на бързия влак София – Бургас е станал в района на ж.п. гара „Калояновец”, област Стара Загора. Това съобщиха от пресцентъра на МВР. По първоначална информация композицията е дерайлирала. Към мястото на инцидента са изпратени екипи на Спешна помощ, полиция, пожарна безопасност и защита на населението.
Утре е един от най-важните дни за лидера в „Б“ група Марек.В 17 часа дупничани приемат у дома Калиакра и при победа до голяма степен ще си гарантират първото място във втория ни ешелон.
В последната си контрола в Банско, Марек ще пробва играч от френския шампион ПСЖ. Полузащитникът Арно ще се появи с екипа на дупничани в спаринга с Черно море Варна днес от 17:30 часа. Играчът е офанзивен външен халф. Още снощи той се присъедини към лагера на отбора и вече проведе две тренировки. След срещата, отборът на Марек се прибира в Дупница и след ден почивка ще поднови заниманията си на стадиона в Сапарева баня.
Още следващия петък ще има сесия на Общински съвет-Дупница. На 7 февруари съветниците ще трябва да разглеждат отново предложението на кмета инж. Методи Чимев за поемане на облигационен заем в размер на 3 млн. евро. Както е вече известно, местния парламент отхвърли веднъж предложението с 15:10 гласа, но градоначалникът се възползва от правомощията си да го върне за преразглеждане, което и стори. На практика това означава, че идния петък отново ще се дебатира по темата, която в последните дни е най-коментираната в града, заедно с оставката на председателя Ивайло Константинов.
Програмата на площад „Свобода“ в Дупница ще започне в 23:00 часа. Половин час преди да настъпи Новата 2015 година на сцената ще се качи певеца Райко Кирилов.Неговите изпълнения ще продължат и след зарята в полунощ. За купона ще се погрижи и DJ
ЦСКА ще пусне жалба срещу съдията Александър Костадинов заради действията му по време на нулевото равенство с Марек Администратора на „червените“ остана след мача на стадион Бончук и в присъствието на дежурният делегат и съдийския наблюдател Евгени Геров обяви, че ще има жалба. От щаба на „червените“ разкриха, че ще изпратят до съдийската комисия на БФС и видео материал с моментите, в които са били ощетени от рефера Костадинов. В срещата съдията даде дузпа за ЦСКА, но Фелипе не уцели вратата. След това обаче имаше претенции на „червените“ за 11-метров наказателен удар и за нарушение срещу Неманя Милисавлевич.
Роми от "Гиздова махала", които са редовни платци към ЧЕЗ са в опсновата на днешния протест пред сградата на дружеството в Дупница. Около 20-ина жители на квартала се вдигнаха срещу електроразпределителното дружество и потърсиха обяснение. На мястото има полиция и служители от частна охранителна компания. "Тук сме хора, които си плащаме редовно тока. Искаме да разберем защо от 3 месеца ни пускат ток за не повече от половин до един час на ден. Това на какво прилича. Хем си плащаме, хем нямаме ток. Човекът от ЧЕЗ, който разговаря с нас, така и не можа да ни обясни защо се получава така. Електромерът ми е на 8 метра височина, как да си засичам ползваното количество ток и да знам, че коректно е отразено. Като отидете в магазина и купувате месо го гледате дали е прясно, а не да го вземете и у дома да разберете, че е развалено. Ще настояваме за кръгла маса на хора от квартала и ЧЕЗ в присъствието и на журналисти", обясни лидерът на "Гиздова махала" Калин Георгиев.
17 платна, маслена живопис ще представи утре- 18 февруари в сградата на Община Дупница художникът от Петрич – Лъчезар Янакиев. По този начин се спазва традицията – всеки месец да има изложба на 1-ия етаж в администрацията. Изложбата ще бъде открита официално в 16 часа.
14-годишният Кристиян Манев от село Бистрица с кон Вихър, спечели днешната кушия. Кристиян е ученик в спортното училище в Самоков-профил борба.Стотици дупничани и гости на града наблюдаваха традиционната пролетна кушията която се проведе на територията над парк „Рила“ в землището на село Бистрица. От 7 години, това е най-мащабното състезание за коне в региона и привлича хиляди зрители. Миналата година Тодоровден бе на 8-ми март, а кушията събра близо 2000 зрители, като участниците бяха близо 40. Сега се включиха 45 мъже. Организацията е на хората от село Бистрица, начело с кмета Васил Бански .От Община Дупница осигуриха награди за всички, а фолклорни ансамбли от село Бистрица зарадваха присъстващите със свои изпълнения.
Изпълнителният директор на Марек Иво Паргов заяви след равенството 0:0 с Локомотив Пд :“ Както и очаквахме получи се много оспорван двубой. Мисля, че Марек търсеше повече победата, но и точката е заслужена и момчетата заслужават поздравления, затова че се раздадоха на терена. Искам първо да изгледам видеозаписа и тогава да коментирам имаше ли дузпа за нас и дали ни отмениха чист гол. Всички в отбора работят много, но ни трябва и още време.“ Освен Паргов Димитър Андонов също коментира срещата:“Играхме добре, докато Локомотив лежаха по терена. Вратарят Данчо Господинов постоянно бе на тревата – пет пъти иска смяна, но игра докрая. Мисля, че се развиваме в правилната посока. След лошото начало срещу Славия непрекъснато израстваме. Ето и сега се ядосваме, че не победихме отбор като Локомотив.“
Варна потъна в скръб, след като бойките футболисти на "Марек" удариха "Черно море" насред морската ни столица и остави "моряците" без победа. Соченият за пълен аутсайдер в групата отбор от Дупница, отбеляза гол още в 4-ата минута чрез Димитър Петков, след което изигра перфектен мач и удържа победата с 1:0. На моменти, Марек дори водеше играта, което изнерви феновете на домакините и се появиха скандирания за оставка и обидни думи по адрес на наставника на "Черно море" Сашо Станков.
Темата на тазгодишното издание на ежегодния ученически конкурс е „Помощта на ЕС за развитие – моят поглед, моите идеи” Конкурса е организиран от евродепутата от ГЕРБ/ЕНП, ръководител на българската делегация в ЕНП и зам.-председател на Групата на ЕНП Мария Габриел, и е в контекста на 2015 г., обявена за Европейска година на развитието. Повече от половината от помощта за развитие в глобален мащаб се предоставя от ЕС и по-голямата част от нея е за най-слабо развитите държави. Помощта на ЕС за развитие има за първостепенна цел намаляването на бедността, а в дългосрочен план нейното премахване.
Миньорите от подземните рудници на „Въгледобив Бобов дол" спряха работа за 1 час вчера, в знак на протест към действията на МОСВ и ЕСО, който спряха работата на един от блоковете на ТЕЦ- Бобов дол. Миньорите не са получили все още заплатата си за месец юли. Те заплашват с нови граждански протести, ако проблема не се разреши. Управителят на "Въгледобив- Бобов дол" Красимир Чаврагански е изпратил писмо до министрите на икономиката и енергетиката и на околната среда и водите, и до синдикалните лидери в КНСБ и Подкрепа, в което се казва: "Във "Въгледобив Бобов дол" ЕООД, гр. Бобов дол получихме писмо от ръководството на ТЕЦ – Бобов дол за ограничаване доставките на енергийно гориво. Това се налага вследствие наложеното ограничение от МОСВ (зам. министър Малинов) и ЕСО за спиране на работата на един от блоковете на ТЕЦ Бобов дол. Намаленият добив от наша страна, като основен доставчик на енергийно гориво за ТЕЦ Бобов дол, създава големи технологични проблеми в подземните рудници, които са с непрекъснат производствен процес и всяко спиране се оказва пагубно за състоянието на машини, съоръжения, минни изработки и добивни фронтове, същото представлява и пряка заплаха за живота и здравето на работещите в тях (в разкритите галерии при спиране на 24 часовия на добив се създават предпоставки за пожари). В подземната мина 24 часовия непрекъснат процес е задължителен за безопасността на работещите миньори. Произвежданата от ТЕЦ Бобов дол електроенергия е в пъти по – евтина от тази в ТЕЦ 1 и ТЕЦ 3(американските централи), както и от зелените енергии. Въпреки това от 1 юли 2014 г. ТЕЦ Бобов дол е изкаран от регулирания пазар(работи само за свободен пазар). Към днешна дата НЕК продължава да дължи за произведената в първото полугодие енергия малко под пет милиона лева. Това пряко се отразява на разплащанията от ТЕЦ към мините, поради което миньорите от дружеството не са получили заплата за месец юли 2014г., това води и до забавяне разплащанията на дружеството към нашите контрагенти и доставчици, и нарушава целия производствен процес". „Въгледобив Бобов дол" ЕООД и ТЕЦ Бобов дол са структурно определящи предприятия в Югозападна България. Ограничаването или ликвидирането на дейността им ще доведе до голямо социално напрежение и масова безработица в региона".
Двата отбора са в пряк сблъсък за лидерската позиция. Атлетико и Барселона имат по 49 точки.
Днешният ден предлага мега дербито във волейболната Шампионска Лига плейоф 12 – Мачерата – Пиаченца. Супер звезди на волейбола се изправят един срещу друг от 21:30 часа. Футбол- мачове от Испания- Купа на Краля
Феновете на Марек обещават да бъдат 12-ия играч днес срещу Калиакра.
Страница 11 от 156


