Представянето на дупнишкият СК Гладиатор в Швеция 3-златни 1-сребърен и 2-бронзови медали Като повече от отлично може да се определи представянето на състезателите от СК Гладиатор Дупница на турнира клас А по таекуон-до версия WTF проведен в Трелеборг Швеция. Дупничани водени от старши треньорът Христо Михалчев бяха в състав от 10 състезатели. В Трелеборг участваха национални и клубни отбори от Европа и Азия, а турнира е един от най-престижните в календара на световната федерация. 
Мая Манолова: Може да изляза от ръководните органи на БСП Мая Манолова потвърди с половин уста разкритието на БЛИЦ за настъпване на ледников период в отношенията й с председателя на БСП Михаил Миков. В кулоарите на парламента вчера тя заяви, че не е удовлетворена от процесите в партията и е възможно да се дистанцира от ръководството, напускайки неговите органи. "Аз съм последният човек, който ще тръгне да цепи БСП, но процесите, които се случват трайно, не ме удовлетворяват. Единственото, което бих си позволила да направя, е да изляза от ръководните органи на партията, но винаги – до последния си момент ще бъда социалист. БСП е направила и е дала много и на мен, и на останалите лица, които виждате в парламента", каза Манолова. Тя отрече информациите, че възнамерява да направи собствено течение в БСП: "Аз съм последният човек, който ще отиде в друга формация, ще прави друга формация или ще работи срещу БСП." 
Борис Кръстев: Резултата в Кюстендил е меко казано странен Старши треньорът на Германея Сапарева баня Борис Кръстев заяви, че резултата между Велбъжд и Своге 2:3 е меко казано странен. " Не съм гледал мача, но не се и учудвам, вънреки че няма много логика Своге да победят в Кюстендил. Явно има някаква схема целяща Германея да бъде извадена от групата, но това няма да стане. Всичко обаче някога се връща на стратезите на тези схеми", заяви Кръстев. 
Николай Бареков идва в Дупница Николай Бареков ще посети Дупница. Това съобщи лидерът на ББЦ в града Костадин Костадинов. Бареков ще представи листата на коалиция „България без цензура“ за Кюстендилска област, на среща със симпатизанти в хотел „Рила“ на 11 септември четвъртък от 15:00 часа. Водач на листата в областта е  Петър Петров, който е изпълнителен директор на ТЕЦ "Бобов дол" и организационен секретар на ПП "ЛИДЕР".  Завършил е Технически университет с квалификация магистър, има 35 годишен стаж. Втори  е Васил Иванов, а на трето място  Костадин Костадинов. След това следват  Владимир Боцев, Ивайло Анастасов, Атанас Велинов, Иван Монов и Илиян Илиев.
Няма пострадали при катастрофата на автомагистрала „Струма” днес Няма пострадали при катастрофата на автомагистрала „Струма” днес, това съобщи Катя Табачка, говорител на Областна дирекция на МВР-Кюстендил. Пътният инцидент, в който е участвал само един автомобил, е лек. Движението по автомагистралата не е спирано. Произшествието е обслужено от органите на полицията. Припомняме, че днес около 15:30 часа при км 314 в посока Дупница поради пътно-транспортно произшествие се създаде временно затруднение на движението. Малко преди отклонението при язовир Дяково микробус катастрофира леко, като са нанесени само материални щети на возилото.
Честито Възкресение Христово! Дупничани отнесоха у дома си частица от Благодатния огън Днес отбелязваме един от двата най-големи християнски празника. Смята се, че възкресението на Исус Христос е най-великото събитие в историята на човешкия род. Според народната традиция Великден символизира възкръсването на природата за нов живот, победата на пролетта над зимата. Всички храмове в Дупница и региона отново бяха пълни в очакване на Христовото Възкресение и стотици дупничани и гости на града онтесоха у дома си частица от Благодатния огън. В храм „Св. Георги Победоносец“ Тържествената литургия бе отслужена от архиерейският наместник на дупнишка духовна околия отец Георги Паликарски. Великден е сред така наречените подвижни празници и се определя в зависимост от първото пролетно пълнолуние. В Християнската религия на Великден се чества възкръсването на Исус Христос на третия ден след като е разпънат на кръст и погребан. Празната гробница е видяна от жените мироносци, посетили гроба. След това Исус се явява на Мария Магдалена и на апостолите. Според православната традиция Възкресение Христово се предшества от Великия пост. Той започва седем седмици преди Великден и включва 40 дни и Страстната седмица. Утвърден е в памет на 40-дневния пост на Исус Христос и на последната седмица от земния живот на Спасителя, на неговите страдания и на смъртта му на кръста. През това време християните трябва да се покаят, да очистят душите и телата си и по такъв начин да се приготвят за достойното посрещане на християнския празник. Според народната традиция в украсата за празника се включват червени и бели яйца. Приготвят се по няколко обредни хляба – един се нарича за къщата и се раздава на Великден на членовете на семейството, други се даряват на кумове и на роднини. На празника деца и възрастни се чукат с червени яйца, като гледат чие яйце ще излезе победител. Вярва се, че този, на когото яйцето се окаже борец, ще бъде най-здрав през годината. Имен ден на Великден празнуват Велико, Величко, Велика, Величка, Въскресия, Велко, Велка.
Шампионите от Марек Юнион-Ивкони с 4 години по-млади и с 3 см по-високи от Добруджа 07 Четирикратните шампиони на България Марек Юнион Ивкони са със средна възраст 22 години и 8 месеца, изчислиха от добруджанския informirash.me. Най-млад в отбора е Цветелин Цветанов № 7, който е на 18 г ( роден на 01.07.97 г) , а най-възрастният играч е Владимир Лобутов, който е на 31 г.(р. 05.04.84 г.) Средният ръст на състезателите от Дупница е 197,25 см. като с най-впечатляващи данни е 208-см. Борислав Апостолов, който е с 20 см. по-висок от либерото Мартин Божилов (188 см.), който е най-нисък. Не случайно и блокадата на дупничани бе сред силните страни в сблъсъците за титлата и на този елемент шампионите спечелиха двубоя.
От добричкия сайт са извадили и още една интересна статистика за 12-е играчи от финалния последен сблъсък. Трима от играчите на Найден Найденов са родени в Дупница- Владимир Лобутов, Станислав Величков и Борислав Апостолов № 17, проплакалите в София са двама- Мартин Иванов и Мартин Божилов. С акт за раждане от Пазарджик са също двама – Ангел Велков и Димитър Дулчев. В отбора има  по един родом от Смолян (Павел Душков), от Монтана (Цветелин Цветанов), от Варна (Михаел Манджуков), от Исперих (Михаил Цветанов) и македонецът Гьорги Гьоргиев, родом от Струмица. Няма как да не се отбележи, че с изключение на Мартин Иванов и Божилов, всички останали са изцяло израстнали в школата на дупничани. Македонецът с български паспорт, акостира в Дупница едва навършил 16 години, а две по-късно стана шампион на България.
3С Сот ще охранява общината срещу 40 хиляди лева Ценовата оферта на единственият кандидат за обществената поръчка за охрана на общинските обекти в Дупница в частта й за сигнално-охранителна техника бе отворена днес, съобщиха от общинския пресцентър. Сумата предложена от 3С Сот е 19 992 лева без ДДС на година. Поръчката за срок от 24 месеца. Припомням, че за позицията “Охрана чрез сигнално-охранителна техника на обекти” бе с прогнозната стойност 40 000 лева без ДДС за целия период.
Aбитуриентите випуск 2015  на ПГОСУ/Промишленото/–Дупница/СНИМКИ/ Професионална гимназия по облекло и стопанско управление-Дупница изпрати абитуриентите си випуск 2015 на 24-ти май  Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост. Трите класа от училището дефилираха на площад Свобода в Дупница.
СНИМКИ/Над 100 деца взеха участие в ателиетата по „Квилинг“ и „Стъклопис“ Над 60 деца се включиха в ателието по стъклопис – част от поредния занимателен ден от "Активното лято". Професионалистите от ЦОП "За да има щастие в детските очи" запознаха малките и големи ентусиасти с техниките на витража. Работата над стъклописите изисква максимална концентрация, при което часовете минават неусетно и е своеобразна арт терапия и за най-палавите деца.
15:00/Марек – Рапид Букурещ Резултат на живо ТУК Отборът на Марек ще изиграе днес втората си контрола от зимната подготовка. Дупничани срещат румънския Рапид, като мача е в гръцкия град Ксанти от 15:00 часа. Срещата първоначално бе обявена за 24 януари, но заради изборите в Гърция бе отложена за днес. Рапид заема последно място в румънската Дивизия А с актив от 11 точки
Робот ще чисти басейна в Дупница, 13 000 лв са нужни за пускането му 12 846,84 лева ще струва пускането отново в експлоатация на басейна в ОУ "Климент Охридски" в Дупница. Това показва количествено-стойностната сметка изготвена от експерти, информират от пресцентъра на кметството. Месечната поддръжка само за химикали и филтрация за 330 куб.м вода пък е изчислена на 715.14 лева без ДДС.
Припомням, че преди 2 седмици кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев разпореди да се започнат необходимите действия, за да бъде възстановен закрития басейн и пуснат в експлоатация. Водното съоръжение не е работило от 8 години и градът няма нито един закрит плувен басейн. "В тази сума е включен и специален робот, който да почиства стените и дъното на басейна. Следващата седмица, от строителния отдел трябва да ми предоставят количествено-стойностна сметка и за разходите, които трябва да бъдат направени за ремонт на съблекалните, душовете и другите помещения, след което да можем да направим обобщен разчет", обясни инж.Чимев.
Водното съоръжение и училището се предвижда да се газифицират, както и подгряването на водата, като общата необходима сума за това е в размер на 44 500 лева. В началото на февруари, Община Дупница входира необходимите документи в Министерство на енергетиката за финансиране по т.нар. Норвежка програма за училища, сред които и "Климент Охридски" и детски градини в Дупница, както и за МБАЛ "Св.Иван Рилски" и се очакват резултатите. Именно на това финансиране се разчита изграждането на газификационната мрежа в школото и басейна.
5 лекарски кабинети в Дупница бяха продадени днес, за 8 не се явиха желаещи 5 от общо обявените 14 лекарски кабинети намиращи се в Старата поликлиника бяха продадени от Община Дупница днес след търг с явно наддаване. Кабинет с площ 67,14 кв.м. бе закупен от единственият явил се кандидат "АИППДМ-д-р Евгени Михайлов" ЕООД за сумата от 30 680 лева. Благовеска Търпова закупи 37.36 кв.м. за 19 440 лева, а "СМДЛРК-Поли Кукушева" ООД придоби два кабинета – 20.95 и 24.09 кв.м. съответно за 10 780 лева и 12 480 лева. Кабинет за 32.27 кв.м. бе закупен от ЕТ "Д-р Райчо Златков" за сумата от 17 550 лева. На всички тези кабинети имаше по един участник, като това са сегашните им ползватели, които обаче плащаха наем.
Любопитна бе ситуацията с кабинет от 103.55 кв.м, с начална цена 51 830 лева. За него бяха закупени документи от "СМДЛРК-Поли Кукушева" ООД и "Преслесстрой" ЕООД-Разград. Подадени две жалби от "СМДЛРК-Поли Кукушева" ООД, едната от които час преди търга, наложи прекратяването на тази процедура от комисията с оглед невъзможността за проверка и съобразността поради изключително кратките срокове за реакция по жалбите.
Изненадващо обаче не се явиха кандидати за другите 8 апетитни кабинети, които се използват и в момента от наематели. Поради тази причина ще се проведе повторен търг за тях на 15 януари.
ФК Марек-1915 ще изиграе утре първия си официален мач ФК Марек-1915 ще изиграе утре първия си официален мач. Дупничани приемат на 2-ри септември от 17:00 часа на стадион Бончук, отбора на Германея Сапарева баня. Срещата е от първи кръг на Аматьорската футболна купа. При успех един от двата тища ще се изправи срещу победителя от Велбъжд и ФК Кюстендил, за да се излъчи представител на Кюстендилска област. Очаква се гостите от Сапарева баня, които са в по-горна дивизия да играят с основния си състав. Старши треньорът на Марек Борис Кръстев, който дебютира срещу бившия си тим, ще разчита и на момчета от юношеските формации.
ГОРДОСТ! Дупнишки DJ сред 10-те най-големи кръводарители в България Диджей Марек от Дупница беше сред десетте българи, които получиха признанието на Българския червен кръст и Националния център по трансфузиология и хематология (НЦТХ), заради каузата им доброволно да даряват кръв. По случай световния ден на кръводарителите – 14 юни, на официална церемония в Националния център по хематология, вчера призът за безвъзмездно кръводаряване получиха 10 души от цялата страна.
На 2-ри септември в Дупница официално откриват паметната плоча на д-р Кирил Наков На 2-ри септември от 11:00 часа в Дупница официално ще бъде открита паметната плоча на д-р Кирил Наков. Тя е поставена в кв “Развесена върба“ на мястото където се е намирала неговата къща, която е разрушена през 80-те години на миналия век и сега там се издига жилищен блок. Решението за поставяне на паметната плоча бе взето от Общински съвет на 19-ти декември миналата година, а докладната бе внесена от кмета на Дупница инж.Методи Чимев.
Марек Юнион-Ивкони ще подобрява днес клубният си рекорд Шампионът на България Марек Юнион-Ивкони от тук до края на редовният сезон на Суперлигата по волейбол може да се състезава единствено със себе си. Дупничани са безпорен лидер и няма кой да ги измести от първото място в оставащите три кръга до края. Така единствената мотивация е да подобряват постоянно клубният рекорд от последователни победи, който вече достигна бройката 19. Днес от 18:00 часа в Спортната зала Марек приема предпоследния Ботев Луковит. Очаква се старши треньорът Найден Найденов да заложи отново на доста променен състав подобен на този срещу Славия в София преди седмица.
Ученици от ОУ“Евлоги Георгиев“ – Дупница спечелиха първо място в национален конкурс Поредно отличие спчелиха възпитаниците на ОУ“Евлоги Георгиев“ в Дупница. През учебната 2013 – 2014 година учениците от VІ а и VІ б клас взеха участие в националния ученически конкурс „ Проектът на нашия клас – за живот без тютюнев дим – 6”.  Той се организира от Министерство на здравеопазването, Министерство на образованието и науката и с подкрепата на Европейската комисия.  Във втора възрастова група от V до VІІІ клас момчетата и момичетата от  Дупница с проект на тема „ Избрах да дишам!” спечелиха  първо място. Учениците получиха подаръци от Европейската комисия, грамота, статуетка и фотоапарат за отличното си класиране.DSC05835 DSC05836 DSC05839
Детските градини в Дупница ще работят цяло лято, три затварят август Среща с директорите на детските градини от цялата община се проведе днес в Община Дупница. Основният акцент бе да се направи програма за работата на детските забавачници през летния период. През месец юли ще работят редовно абсолютно всички градини, за което е настоял и кмета на града Методи Чимев. През месец август с изключение на 3-а, 4-а и 7-а детска градина, всички останали ще работят с по една група, а 11-а, която се намира в Таушаница е планирано да работи с две групи. За нея обаче допълнително ще бъде уточнено дали това намерение ще остане, тъй като ще преминава на газ и предстои изграждането на система. 7-а детска градина пък стяга голям ремонт и ще бъде "извън строя" и юли месец, тъй като 
Майката на съветника от БСП Александър Анин запорира сметките на Община Дупница Нови два запора на сметките на Община Дупница са направени вчера, информират от пресцентъра на кметството. Единият е на стойност 23 347,63 лева (18 054,71 лв – главница) от ЕТ “Анка Анина – Риластрой”, гр. Дупница. Фирмата е собственост на майката на общинския съветник от БСП – Александър Анин. Сумата е въз основа на договор сключен на 12.08.2011 година между фирмата и тогавашния кмет инж. Атанас Янев за “Топлинно изолиране на външни стени в ОУ “Св.Св. Кирил и Методий” село Яхиново. Авансово на фирмата е преведена сумата от 8 578,33 лв с ДДС на 17.08.2011 година. На 29.09.2011 год. е предаден с приемателно-предавателен акт извършената дейност, но остатъчната сума не е преведена. Любопитното е, че следващата фактура е издадена година и половина по-късно на 25.02.2013 за плащане на остатъчната сума в размер на 18 054,71 лева.
Отборът на Марек замина за Пловдив. 3-ма извън групата поради контузии. Вижте 18-те за мача с Ботев Отборът на Марек замина днес за Пловдив, където ще бъде на лагер преди утрешния мач от 22-ят кръг на А-група. Дупничани ще отседнат в хотел „Империал“, а днес от 16:00 часа ще проведат и тренировка на едно от помощните игрища на стадиона в кв Лаута. Поради травми от групата отпаднаха вратарят Веселин Цветковски, защитника Боби Николов и нападателя Росен Йорданов. Сред 18-те бе включен вратарят Емил Михайлов, който отново се прибра в клуба.
Васил Симов: Българският волейбол е в голяма опасност Васил Симов е главен изпълнителен директор и председател на съвета на директорите на Софийската стокова борса. Във волейболните среди името му се появи в средата на септември 2012 година. Тогава той бе обявен за лицето на опозицията срещу настоящото ръководство на Българска федерация волейбол. На 13 декември същата година пък Симов бе изран за председател на сдружението "Приятели на волейбола", чиято основна цел да подпомога детско-юношеския волейбол, но подава ръка и а представителните тимове на клубовете у нас. Ето какво сподели той пред Агенция БЛИЦ относно бъдещето на този спорт у нас:
Дупничанинът Даниел Александров спечели златен медал на турнира „Дан Колов – Никола Петров” Поредното си отличие завоюва дупничанинът Даниел Александров. Той ликува с титлата в класическия стил на международния турнир „Дан Колов – Никола Петров”. На финала при 80-килограмовите Александров надви Мохамед Мостафа (Египет) с 6:0. Преди това българският национал записа три победи – срещу Едуард Саркисян (Армения) с туш, швейцареца Йонас Босерт с 9:0, а на полуфинала се справи и с египтянина Мохамед Мустафа с 2:0.Турнирът се провежда в  зала „Христо Ботев” в столицата.
Президента на ММА федерацията Станислав Недков ще тренира утре бойците от Марек Както още миналата седмица обявиха от боен клуб Марек- Станислав Недков идва утре в Дупница за среща с ръководството и състезателите на Марек. Откритата тренировка ще се проведе от 18:30 часа в залата на клуба на "Минчовия площад"
Втори човек се самозапали , този път в Сандански Само ден след като фотографката Лидия Петрова се самозапали пред президентството сега и мъж е направил същото, но в Сандански. Трагедията се е разиграла в близост до гробищата в града. Николай М е посегнал на живота си до църквата в гробищен парк Сандански. Предварителните данни сочат, че човекът е в тежко състояние. В момента той е транспортиран към „Пирогов“.    
Заложническа криза в кафене в центъра на Сидни/СНИМКИ/ Най-малко един въоръжен мъж е взел няколко души за заложници в кафене „Lindt cafe „в австралийския град Сидни. Стотици полицаи са отцепили един от основните бизнес райони. Части от „Мартин плейс”, където се намират Австралийската централна банка и частни банки, са отцепени . В близост се намира и парламентът на щата Нов Южен Уелс.download (1)
Феновете на Марек посрещнаха радушно Румен Стоянов, подариха му шалче DSC00967 Бившият наставник на Марек Румен Стоянов бе приет повече от добре при гостуването си на стадион „Бончук“. Сега специалистът предвожда Академик (Свищов), с когото загуби днес с 0:1.
 
След срещата Румен Стоянов се прегърна с кмета на Дупница инж. Методи Чимев и изпълнителния директор и наставник на Марек Иво Паргов. Когато приключи разговора си с тях, Стоянов отдели време и да размени по няколко думи и с дупнишките фенове.
Don Balon: Дупница – люлка на колективните надпревари у нас и богато спортно наследство  (ВИДЕО) Един от най-авторитетните спортни сайтове у нас, със запазена марка и по света – Дон Балон представи голям репортаж за успехите на спортна Дупница. В българското си електронно издание donbalon.eu, е излъчен и 10-минутен репортаж с интервюта. Пред камерата на екипа застават кметът на града Методи Чимев, футболната легенда Сашо Паргов, Янек Кючуков, двукратният световен шампион по таекуондо Евгени Тодоров и други. Заглавието: "Дупница – люлка на колективните надпревари у нас и богато спортно наследство", говори само по себе си за темата.
Задържаха дупничанин, счупил с камък стъкла на 2 търговски обекта в града  В края на миналата седмица в РУП Дупница е задържан за 24 часа 48-годишният И.Н. за повреждане на чуждо имущество, информираха от пресцентъра на МВР.
„Марек Юнион-Ивкони“ продаде 2-ма свои в Турция Волейболният ни шампион при мъжете "Марек Юнион-Ивкони" финализира сделката по преотстъпване правата на двама свои състезатели в Турция. Диагоналът Тодор Вълчев и Златан Йорданов ще продължат кариерите си в елитния "Торул Генчлербирлиги". На Вълчев се разчита да замести играли до миналия сезон в тима бивш волейболист на ЦСКА Филип Мейо, който напусна в посока Саудитска Арабия. Йорданов, който тази година официално дебютира в националния отбор ще му бъде съотборник, като за него това е втори трансфер в чужбина, след като през пролетта на тази игра във Франция.
Марек Юнион-Ивкони би в Перник Отборът на Миньор Перник отстъпи на Марек Юнион-Ивкони с 1:3 (26:24, 15:25, 14:25, 15:25) в мач от 14-ия кръг на Суперлигата Бачково – изворна вода, игран в пернишката зала Борис Гюдеров. Така волейболистите от Дупница записаха единадесета победа в първенството, като с една загуба, 28 точки и мач по-малко заемат второ място във временното класиране. Отборът на Миньор пък отбеляза дванадесета загуба до сега, като с една победа и 4 точки заема предпоследното, девето място в таблицата. Над 700 местни запалянковци подкрепяха своите в мача, като напоследък зала Борис Гюдеров се пълни с все повече привърженици на волейболния тим в Перник. Представителите на домакините пък като че ли се заредиха от атмосферата, като стартираха надъхано срещу шампиона Марек. Гостите явно не очакваха този устрем, като не можаха "да влязат в час" в първия гейм. До края му перничани диктуваха играта, като в решителните минути водеха с 23:21 и изпуснаха първата си възможност за го затворят преди равенството 24:24. След това обаче те не поколебаха и за радост на многобройните си фенове спечелиха гейма и поведоха с 1:0. Това бе като шамар за дупничани, които веднага се взеха в ръце. Гостите направиха нужните корекции и въпреки че перничани продължиха да се борят, този път вече волейболистите на Марек показаха своите възможности. В останалите три части те надделяваха убедително, като затвориха мача само с един загубен гейм и три точки в актива си. На 11-ти Марек приема Нефтохимик в отложен мач, а на 15-ти е дербито с Монтана, като още тогава дупничани могат да станат и лидери в Суперлигата.
Дупничанинът Йонко Гергов кандидат за евродепутат  Само преди минути на свое заседание, политическият съвет на партия „Партия на Зелените“ обяви листата си за предстоящите избори за евродепутати.
Дупничанин също болен от бруцелоза Два нови случая на заразени от бруцелоза са регистрирани в община Рила. Първият случай е в Рила, а вторият в село Смочево, като заразеният е от град Дупница но е работил в селото. С това общия брой на заразените е 30. Продължава вземането на проби от хора, които биха могли да бъдат в риск, консумирали необработени млечни продукти или в обкръжение на заразените. РЗИ- Кюстендил са транспортирали до лабораторията в София в началото на седмицата нови 155 кръвни проби, така общият брой от началото на епидемичния взрив е 616. Симптоми на бруцелоза- повишена температура, болки по ставите и мускулите, обща отпадналост, безапетитие, отслабване на тегло, увеличени лимфни възли.