Начало
Българският национален отбор по софтбол за девойки до 22 години претърпя тежко поражение от Русия, на старта на Европейското първенство, което се провежда в Дупница. Русия са сред най-силните тимове в турнира, заедно с Чехия. По-рано през деня, Русия победи и Гърция със 7:0. На официалната церемония по откриването присъства и заместник-председателят на Народното събрание Мая Манолова, заедно с генералния секретар на БОК Белчо Горанов. Двамата хвърлиха символичната първа топка на първенство. На откриването присъстваха още депутата Иван Ибришимов и президентът на Европейската федерация по софтбол Андре ван Овербек.
Бившият главен мюфтия Недим Генджев разкри каква е целта на Мюсюлманското вероизповедание в България да отвори и направи действаща джамията в Дупница. Това той направи в ефира на ТВ7 като нападна остро и своя наследник Мустафа Алиш Хаджи заради политиката, която води за връщането на имотите на Мюсюлманското вероизповедание. Преди дни, Генджев прокле съдията от Софийски апелативен съд Стефан Гроздев, защото регистрирал Мустафа Хаджи с фалшиво решение. “Този съдия е опасен за националната сигурност на България. През 2012 г. той регистрира с фалшиво решения сегашния мюфтия Мустафа Алиш Хаджи, обясни Генджев и добави, че две години е чакал, изпратил е 11 жалби до главния прокурор с искане тази регистрация да бъде отменена. След като не постигнал нищо, решил да прокълне съдията.“Моята цел е да предпазя българското общество. Знаете ли колко е вреден Мустафа Алиш Хаджи. Нима градовете Карлово и Кюстендил не възстанаха заради вакъфските имоти…джамиите не са действащи от 100 години. 331 джамии са затворени, защото имамите не получават заплати… Мюсюлманското вероизповедание дължи 4,5 млн. лева към НАП. Върху вакъфските имоти са направени възбрани”, допълни Генджев. “Като глоедам какво става в България не е добре… Не помните ли Кюстендил, Пловдив излязоха хиляди хора на улицата, че ни искат имотите. В Дупница джамията не е действаща от 100 години… Аллах не желае в България да се противопоставят българи и мюсюлмани. Хаджи не отваря тези 331 джамии да работят, а тръгнал да отваря тези в Карлово, тази в Дупница, която е затворена от 100 години. И го прави с цел, за да противопостави българското общество. Явно има някоя друга държава интерес”, взриви с изказването си ефира на ТВ7 бившият мюфтия, след което веднага бе запитан от водещите дали става въпрос за Турция. “Според мен…има някой интерес да бъде възбудено българското общество. Нас ни приеха в Европа, а тях не”, заяви Генджев.
На 16 декември ще гостува Народен театър "Иван Вазов" в салона на ОбДТ "Невена Коканова" с постановката "Тестостерон" от Анджей Сарамономич. Участват плеяда от родни зезди, сред които Филип Трифонов, Захари Бахаров, Малин Кръстев, Герасим Георгиев-Геро и други. Цените на билетите са 6, 8 и 10 лв., за ученици – 5 лв.
Вторият кръг от регионална футболна група „Рила“ предложи истинска голова фиеста. В изиграните пет срещи бяха отбелязани общо 40 гола или средно по 8 на мач. Най резултатен бе двубоя в Ресилово, където зрителите видяха общо 11 попадения, но домакините се зарадваха само на три от тях, защото загубиха от Яхиново с 3:8. Дербито между новаците Марек 2007 и Миньор Бобов дол играно в Крайници, завърши драматично след като домакините от Марек вкараха победен гол две минути преди края. Момчетата на Цветан Видински поведоха с 2:0 с голове на Кирил Борисов в 39-та минута и Евгени Георгиев в 50-та минута. Гостите от Бобов дол изравниха чрез голове на Юли Николов в 59-та минута и Иво Игнатов в 66-та минута. Победният гол за Марек 2007 реализира Еньов в 88-та минута.
Изключително важна точка ще разгледат на своето заседание утре общинските съветници в Дупница. Те трябва да дадат съгласието си на докладната внесена от кмета Методи Чимев за изготвяне на проекти за кандидатстване пред "Красива България" за рехабилитация на 4-те площада в селата – Бистрица, Крайници, Червен брег и Яхиново. Те не са ремонтирани повече от 25 години и с основание хората в тези населени места негодуват от години.
Получихме имейл по пощ@т@ от наш читател и го публикуваме без редакторска намеса!
Осем пъти скочиха от първоначално обявените начални цени предложенията за наемане на пасища в семлищата на селата Крайници и Червен брег. Днес в сградата на Община Дупница се проведе процедура с тайно наддаване за над 3 000 дка определени за пасища. 4 бяха подадените оферти, които се бориха за 8 определени места. От закупилите 6 броя тръжна документация, 5 бяха подали заявление, но един не предложи оферти и в крайна сметка четири бяха участниците в търга. Кандидат брои рекордната сума от 16 072,89 лева за 1 054 декара в местността "Чавалица" на село Крайници, при начална цена 3 161,84 лева.
За опасност от режим на тока предупредиха от миньорските синдикати на професионалния си празник. От бранша настояват да получат парите си, които НЕК и енергодружествата им дължат, за да могат да се подготвят за есенно-зимния сезон. В противен случай може да не успеят да осигурят достатъчно количество въглища, с които да работят въглищните централи и да се произведе необходимото количество ток. „Ние напълно приемаме тезата на вицепремиера, че е възможен режим на тока при определена ситуация, която няма да зависи от хората, а от природата. Ако тези обстоятелства се насложат, това е напълно възможно да се случи и затова трябва да има спешни мерки, които да подсигурят необходимите количества, за да може евентуално програмата за есенно-зимния сезон да се случи". Това каза Владимир Топалов от миньорския синдикат към КТ Подкрепа , цитиран от DarikNews.bg. Според Топалов задълженията само към „Мини Марица – изток" са над 140 млн. Според запознати НЕК дължи пари и на ТЕЦ“Бобов дол“, а от там има проблем с плащането на заплати и на „Въгледобив“ Бобов дол. От миналият месец в дружеството има променена схема на изплащане на аванс и заплати. Миньорите от Бобов дол получиха възнагражденията си за юни в началото на август.
Нецензурираната версия на скритата камера на Нова Телевизия, която излови как в дните преди изборите хората от Мини "Бобов дол" са подложени на натиск от шефовете си да подкрепят определена политическа партия, бе разпространена в интернет. Клипът бе качен в мрежата за видеосподеляне VBOX7 от потребител на име ribkaa. От Нова телевизия бяха обявили, че записът ще бъде излъчен без цензура в неделя, след приключване на изборния ден.
Марек спря негативната си серия и пропадането в А група, след като завърши 1:1 при домакинството си на Ботев Пловдив от 9-я кръг на първенството. Дупничани бяха в серия от три поредни загуби, но спечелиха точка или загубиха три срещу „канарчетата“.
35 души, трайно безработни, с регистрация в Бюрото по трудо ще бъдат назначени към Община Дупница от 28-и април, съобщиха от пресцентъра на кметството.
Шампионът от миналата година в Източно-европейския шампионат в клас MX2 Любомир Васев замина днес за Хърватска, където утре ще участва в силен мотокрос. Васев получи специална покана от организаторите на надпреварата. На 7-ми юни в Крешево /Босна и Херцеговина/ ще се проведе 4-ят кръг от в Източно-европейския шампионат, като дупничанинът е един от основните претенденти за почетната стълбичка. Припомняме, че Васев не участва в 3-ят кръг в Бурса Турция. Тогава той не бе допуснат да влезе в страната, поради неточност в документите. Тази година в Източно-европейския шампионат състезанията са намалени. Миналата година бяха 9, а сега са само 6, след като Румъния, Молдова и Македония, няма да организират кръгове. В момента Любомир Васев е в добра форма и е лидер в РШ.
НВЛ направи промени в програмата на първата ни група от шампионата при мъжете – Суперлигата, като ще има междинен кръг. Така срещите от дванадесетия кръг от първенството са по редовен план този уикенд, а тринадесетият кръг е издърпан, като е насрочен за 4 февруари (сряда). Само три дни след това на 7 февруари (събота) е четиринадесетия кръг от шампионата. Маратонът от мачове продължава ударно, като 10 и 11 февруари (вторник и сряда) са пък срещите от първия кръг за Купата на България 2015.
Кметът на Дупница инж. Методи Чимев се срещна днес със спортните клубове в Общината, информират от пресцентъра на кметството.
Излезе съдебномедицинското заключението за смъртта на 67-годишния мъж открит вчера до стадион Бончук
Вчера гражданин на Дупница бе открит мъртъв на улица “Джерман” до стадион „Бончук“. Сигналът в полицията е подаден чрез тел. 112.Местопроизшествието бе обслужено от дежурна следствено-оперативна група на РУ Дупница. Трупът на 67-годишния мъж бе закаран за аутопсия в кюстендилската болница. Заключението на патоанатомите е, че смъртта не е настъпила в резултат на насилие. Първоначално криминалистите работеха по две версии, едната от тях е, че дупничанинът е блъснат от кола и шофьорът е избягал, а според втората се касае за побой. Мъжет е баща на две деца и е живеел сам в ромския квартал известен като Пич махала.
От областното ръководство на ПП ГЕРБ откликнаха на зова за помощ на майка, която сама се грижи за тежко болното си дете. Малкото момиченце Силвестра е на 6 годинки и страда от детска церебрална парализа. За нея се грижи единствено майка й Христина, с която живеят в Бобов дол. Когато детето е било на година и десет месеца му е направена ваксина, откъдето се отключва и заболяването.
С осигурените средства от ГЕРБ на малката Силвестра бе закупено столче за баня, предназначено за деца с увреждания.
Специализираният продукт бе доставен до дома на семейството в Бобов дол и сглобен с помощта на младежи от ГЕРБ – Дупница.
"От ГЕРБ нееднократно сте ни помагали, за което съм Ви много благодарна. Още през 2011 г., с подкрепата на г-н Цветан Цветанов, бяха осигурени средства за животоспасяваща операция на Силвестра. По-късно бе закупен терапевтичен стол и вертикализатор за деца с увреждания, който се използва в ранната адаптация на детето в седяща позиция", сподели майката. Тя допълни, че депутатите от ГЕРБ и ръководството на партията в Бобов дол са откликвали и са осигурявали нужните средства за различни процедури – като ядрено-магнитен резонанс и биопсия. Майката на момиченцето сподели още, че то се нуждае от непрекъснати грижи и средства за постоянна рехабилитация. На този етап, за да бъдат адекватни грижите за Силвестра, тя има нуждае и от адаптивен тоалетен стол.
Омбудсманът Константин Пенчев се зарече да разнищи докрай фрапиращия случай на натиск върху работниците в мини Бобов дол да гласуват в полза на БСП и след това унизителното им третиране с купоните за храна, които имат право да използват само в единствения магазин на наемателя на мината, а пък в магазина няма нищо. Константин Пенчев заяви пред Нова телевизия, че се е самосезирал след репортажите и записите на телевизията за натиска върху работниците и трагедията с празния магазин. Той се е обърнал към Главната инспекция по труда, която от своя страна започна проверки за спазване на трудовото законодателство в мините в Бобов дол.
От снегопочистващата в Дупница фирма „Нивел строй“ са предложили на Общинското ръководство на града да третират пътните настилки, от тук насетне само със сол, което ще бъде далеч по-ефективно от практиката през последната една седмица само да се опесъчава. От фирмата коментираха, че могат да третират пътната настилка и със специални химикали, както се прави във всички големи градове и по магистралите, но това е скъпо и трябва да се предвижда от всяка една община предварително в Бюджета за зимно подържане на пътищата.“Явно заложените средства в Бюджета на Общината са по-малко от предни години и те не стигат за качествено обработване на улиците“, коментират специалисти. “Имаме нужният ресурс да почистим това което е залегнало в договора ни, разполага ме със 7-специализирани снегорина. Договора предвижда да се погрижим за 78 км улици в Дупница и 85 км в 16-те села от общината. Съобразяваме се с предварително съгласуван с Общината оперативен план за снегопочистване. Този план включва снегопочистването и обработването на определени главни улици, детски и социални заведения“, коментираха от „Нивел строй“ пред zadupnitsa.com. От фирмата са наясно, че недоволството на гражданите идва от необработени второстепенни улици, но те не са предвидени в договора. „Ако само снегорините минат и се хвърли само пясък при тези студове и падналият по-голям сняг не може да бъде перфектно. Затова предложихме да се третира със сол, за химикали е скъпо, ако при тези метереологични условия на 27 и 28 декември се обработваше с химикали щеще да струва колкото половината отделени за дейността средства. Сега след като се разбрахме с общинското ръководство, вече може по-спокойно да се чака следващия снеговалеж.“, допълниха още от фирмата. Припомняме, че общата стойност на поръчката, обособена в две позиции, е 120 хиляди лева. Едната е за градската улична мрежа за 78,2 км на стойност 70 000 лева, а по втора позиция – извънградска улична мрежа, е за 85 км при стойност 50 хил. лв. На 5 януари 2015 година кметът Методи Чимев се закани да прекрати договора. Той постави изискване към "Нивел строй", да се справят със ситуацията.
Пирин (Гоце Делчев) и Хасково завършиха 1:1 в контролна среща, която се игра днес в Банско. Новакът в „А“ група Хасково успя да открие резултата през първото полувреме. Малко по-късно обаче новото попълнение Кирев, който дойде от Литекс, изравни. Равенството 1:1 се запази и двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат.
47-годишна жена от Дупница е станала жертва на грабеж вчера.
24 годишният Салас Окечукво може да подсили лидера в Б-група Марек. Бившият футболист на Миньор Перник продължи кариерата си в чужбина след като жълто-черните се озоваха във В-група, но сега отново е пред завръщане в България. Окечукво се подвизава по терените у нас от 2008 година, когато се появи в Чепинец Велинград, но звездата му изгря в Перник. Той е офанзивен полузащитник. Не е изключено за трансфера на Оки в Дупница да помогне и бившият президент на Миньор ген.Димитров, който през есента често бе забелязван на трибуните на стадион "Бончук". Ако Окечукво премине в Марек, това ще бъде вторият играч подвизавал се преди това в Перник. Както вече бе обявено халфа Илиан Илиев също ще акостира в Дупница. За последно той бе в Монтана, но новия наставник Николай Митов няма да разчита на него. Феновете на Марек го помнят от престоя му на стадион Бончук през 2009-2010 година, когато клуба бе в Б-група. На този етап от клуба официално не са назовали името на нито един от новите попълнения и не са потвърдили спряганите имена.
Навършват се 11 години от трагичния инцидент през 2003 г., когато след самоубийствената атака с камион-бомба срещу базата ни в Кербала загинаха петима български военнослужещи, а други 27 души от контингента бяха тежко ранени.
Официалният сайт на европейската волейболна конфедерация също анонсира сключеният договор за реконструкция и модернизация на спортната зала в Дупница. Освен снимки от изгледа на спортното съоръжение след приключване на строителните дейности, администраторите на сайта са публикували и изказвания на кмета Методи Чимев, както и подробности за възможностите на залата. Датата за приключване на дейностите е 1 септември 2015 година, което означава, че "Марек Юнион-Ивкони" от догодина може да играе вече у дома си при всяко участие в европейските турнири. Както е известно, многофункционалната зала ще отговаря на всички условия за провеждане на международни срещи и турнири по волейбол, баскетбол и други. "Имаме изключителен отбор и силна детска школа. От тук са излезли и Цветан Соколов и Елица Василева и беше тъжно, че нямахме истинска модерна зала", признава Чимев.
Кризата в Hungukuk в който играе дупничанката Елица Василева продължава да се задълбочава. Тази сутрин Паяците, както е прозвището на тима записаха още един неуспех при гостуването на лидера IBK. Те отстъпиха с 0:3 гейма съответно на 17, 19 и 14 точки в отделните части. Въпреки усилията на Елица отбора продължава да затъва в класирането като има едва пет успеха от 19 мача.
Скандал с назначаването на хора по програма "Национална сигурност" на територията на община Дупница е на път да избухне. Причината е, че заместник кметът на Община Дупница Крум Милев цитиран от пресцентъра на кметството обяви, че назначенията реално се правят от партийни централи. Порази тази причина, днес в сградата на Общината е имало среща по искане именно на кметското ръководство. На срещата освен Милев, са присъствали заместник областния управител Мария Чочова, кметовете и кметски наместници на селата, представители на Бюрото по труда и от ОДМВР- Кюстендил в лицето на Ивайло Дамянов, Сергей Симеонов и Иван Янев – сектор “Охранителна полиция” – Дупница. Както е известно, за Кюстендилска област са осигурени 180 места от общо 5000 за цялата страна, но проблем с осигуряването на хора има в община Дупница, за където са определени 40 души. Пазачите трябва да осигуряват охрана на черешовите масиви и земеделските земи.
Министърът на вътрешните работи Веселин Вучков е подал оставка, която е била приета от премиера Бойко Борисов. Той е заявил решението си на заседанието на Министерски съвет, което се провежда в момента. Все още не са ясни мотивите за оставката на министъра. Очакваше се днес Вучков да внесе предложения за нов главен секретар на МВР и нови шефове на ДАНС и ДАТО. По неофициална информация предложенията му не са приети. През последните седмици споровете около въпроса за смяната на главния секретар и шефа на ДАНС набраха скорост. Противоречиви становища се чуха както от депутатите в парламента, така и от самото вътрешно министерство. Докато Веселин Вучков неколкократно заяви ясната си позиция, че не одобрява настоящия главен секретар и не може да работи с него в бъдеще, Светлозар Лазаров твърдеше, че между тях няма никакъв конфликт. Все още не е ясно кой ще наследи Веселин Вучков, но вицепремиерът Румяна Бъчварова обясни, че се запазва квотният принцип на разпределение на министрите в рамките на коалицията. Това означава, че ГЕРБ трябва да предложи име за нов вътрешен министър. Оставката на вътрешния министър Веселин Вучков за минути стана най-обсъжданата тема в кулоарите на Народното събрание: Депутатът от БСП Атанас Мерджанов видя, в оставката силно разклащане на правителството. Оставката на вътрешния министър Веселин Вучков говори за изключителната нестабилност на правителството на Бойко Борисов. Това заяви пред журналисти в кулоарите на Народното събрание зам.-председателят на ПГ на "БСП лява България". Председателят на парламентарната група и един от приближението до Веселин Вучков – Цветан Цветанов призна, че е изненадан от оставката. Лидерът на ДПС Лютви Местан обясни, че иска да се запознае с мотивите за оставката на вътрешния министър Веселин Вучков. Съпредседателят на Патриотичния фронт Красимир Каракачанов обясни, че зад оставката на вътрешния министър Веселин Вучков се крие разногласието около смяната на главния секретар на МВР.
Дупничанинът Стоян Вретенарски е изписан от болницата в Бергамо. Това съобщиха за zadupnitsa.com негови близки. 42-годишният мъж пострада при зверската катастрофа на 16 февруари, при която загинаха 3-ма дупничани. Стоян Вретенарски бе закаран веднага след инцидента с хеликоптер до болницата в Бергамо. Той е бил в безсъсзнание при приемането, но след това състоянието му е стабилизирано и след обстойни прегледи е установено, че се е отървал с охлузвания и натъртвания по тялото. Лекарите са преценили, че състоянието му позволява да бъде изписан и вече се е прибрал в дома си в Италия. Семейството му е в България.
Кога е най – подходящото време за писане на статия, която си чакал с дни, а може би и седмици ?! Къде и кога идва вдъхновението? Сядах всеки ден пред празния бял лист и … НИЩО, цял ден идеи, прекрасни мисли и разсъждения и когато си седна, на иначе не толкова малките задни части (много обичам самоиронията), празнота и затъмнение. Е, днес се случи, дойде вдъхновението имах и лист и химикал, но … бях в Университета, а определено доцентката нямаше да оцени подобаващо ако бях предал точно този текст. Поглеждам часовника си и времето тече неусетно, а думите в мен напират. И тогава се замислих, че е много лесно, когато имаш цялото време на Света. За моя жалост, всички ние забравяме, че това условно „нещо” което наричаме „време” е ограничено в този прекрасен Свят. Дали ще бъдем щастливи, или ще бъдем нещастни е въпрос единствено на наш избор, НО … времето си тече. Звучи наистина клиширано, а аз мразя клишетата, но знаете ли, коя усмивка ми е любима?! Онази на племеничката ми ,когато и подарих моливи и блокче за рисуване. Тази истинска усмивка, неподправена и неизискваща нищо. Така, а сега да си представим, че приятелят/приятелката ви подари … моливи за рисуване за Свети Валентин!? Ще ви се стори странно, после ще се нацупите и ще се замислите защо го е направил/а. Хмм… един и същ подарък, а различни реакции. Има много какво да се научи от децата. Бог ни е подарил „моливи за рисуване” и е въпрос единствено на наш избор какво ще правим с тях. Дали ще сътвориш един истински шедьовър, обагрен с прекрасни топли цветове, който ще наречеш простичко „Моят живот” , или ще ги захвърлиш е изцяло въпрос на твой избор!
Огромна торта украси коктейла по случай отбелязването на 100-годишния юбилей от началото на футбола в Дупница. На тържеството представителите на футболният съюз- Валентин Чакъров, Александър Шатровски и Спиро Сираков, наградиха със сребърна и бронзова значка на БФС, част от ветераните: Любен Колев, Стоян Стоянов, Сашо Райнов, Иван и Венци Петрови. Кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев връчи специални плакети на всички настоящи и бивши играчи на Марек, а като водещ на церемонията се изяви легендата на дупнишкия футбол Сашо Паргов. С типичното си чувство за хумор Паргов предизвика много емоции, а ветераните разказаха любопитни моменти от много мачове. Един от инициаторите на честванията Явор Тодоров разказа за откритите от него документи, които показват кога е започнало организираното футболно движение в града. Повече за тези документи прочетете ТУК.
„Отборът на Марек Юнион-Ивкони е две класи над нас. Ние просто дойдохме за една загуба. Знаеше се предварително, че няма как да се противопоставим на отбора от Дупница и ще запишем поражение“, сподели пред zadupnitsa.com играещият треньор на Славия Иван Димитров.Наставникът на столичани коментира и състоянието на „белите“:
„В тази криза е много трудно. Вече нямаме много играчи и представянето ни не е на ниво. Единственият стимул на младите момчета е да се развиват, да успеят да си уредят трансфер в чужбина и да изкарат някой лев там. Аз се старая да помагам на всички състезатели. Все още не знам дали ще тръгна по стъпките на брат си и ще продължа с треньорството“
Старши треньорът на Марек Тони Велков бе много недоволен от съдийството на Николай Йорданов в мача срещу Литекс, загубен с 0:3 от дупничани. Главните претенции на Велков бяха за червения картон на Денис Пидев, който според него е бил незаслужен. Според специалиста не се проявява уважение към Марек. „Беше очевидно, ако имам някакви забележки към моя отбор, до този момент бяхме добре организирани, единствено исках да са по-спокойни и концентрирани, само че винаги съм премълчавал и приемал съдийските решения, но мисля, че не можем да говорим особено за първия жълт картон на Пидев, че е актуално да се вдигне, не мога да кажа нито една добра дума за съдийството“, каза категорично Велков пред телевизия Диема..„Трябва да има еднакво уважение към двата отбора.“ Относно първия жълт картон на Пидев, наставникът на Марек коментира: „Това е една съвсем нормална и безобидна ситуация, в която няма скорост, топката е спорна, нещата са спорни, но за такъв жълт картон не можем да говорим.“ „Ще имаме какво да решаваме, но когато няма уважение към труда на някой, нещата изглеждат предрешени.“ „Аз мога да ви кажа какво съм казал на полувремето, че не трябва да се надяваме на равенството, а трябва да потърсим гола, за да си гарантираме добър резултат. Никой не може да каже какво би станало в последните 15 минути, но това повлия страхотно.“ „Аз не съм останал с впечатление, че на Марек му се случват лесни неща, ще се опитаме да разрешим проблемите и да опитаме да изглеждаме като отбор като домакин срещу Левски“, допълни Велков.
Отборът на Марек изигра днес 7-та си контрола през тази зима. На стадиона в комплекс „Царско село“ в София, дупничани срещнаха тима на Миньор Пк. Двата отбора изиграха оспорван мач, като Марек победи с 2:0. Резултата откри Еньо Кръстовчев в 37-та минута, след центриране на Томислав Павлов. В 84-та минута Димитър Петков оформи крайното 2:0. Марек стартов състав: Цветковски, Б.Николов, Йошев, Кавдански, Виячки, Мартин Димитров, Бонев, Гаров, Кръстовчев, Павлов, Бибишков
Ръководството на Марек взе решение да заяви и втори стадион, освен Бончук, за домакинските си мачове в А-група. Във футболната централа ще бъде записан един от трите стадиона в Благоевград, Кюстендил или Перник, като втори вариант, ако ремонта на стадион Бончук не завърши до началото на първенството, което стартира на 19 юли. Така може да се наложи Марек да домакинства извън Дупница за известен период, но пък ще бъде изпълнено едно от условията по лицензиране на БФС. Същевременно от клуба заявиха, че ще изчакат официалното писмо на Лицензионната комисия към БФС и едва тогава ще предприемат и други действия по получаване на лиценз. Днес преди обяд ръководствата на Марек и Хасково обсъдиха и съвместни действия относно отказания лиценз на двата клуба.
Страница 11 от 156
