Националните телевизии щурмуваха майстора на дървени животни от Овчарци (ВИДЕО) Истинско нашествие на медии се забелязва последните дни в село Овчарци. Причина за медийния интерес е Васил Говедарски, за чието нестандартно хоби първи разказахме ние от zadupnitsa.com в материала си: УНИКАЛЕН! Вижте какво прави само с резачка за дърва мъж от Овчарци. 32-годишният дипломиран преподавател по рисуване вае невероятни скулптури от 5 месеца с помощта само на…резачка за дърва. Освен водещите телевизионни медии, интерес към него проявяват и почти всички електронни и печатни медии. "За 3 дни в Овчарци идваха и продължават да идват толкова журналисти при Васко, колкото за последните 10 години общо не са идвали в Сапарева баня. Много се гордеем с него, защото е тих, скромен, работлив и с изключителна дарба. Малцина знаят какви златни ръце имат със съпругата му Мони и какви икони върху камъни са нарисували и рисуват", коментира жител на селото. Коментира се вече идеята да бъде направен парк в селото, където да бъдат изложени скулптурите на именития им съсед, където да бъдат изложени за посещения на туристи и гости на селото.
ЦИК ще определи състава на ОИК в Дупница. ДПС поиска зам.председателско място останалите не се съгласиха Спор между представителите на парламентарно представени партии, за зам. председателското място в ОИК-Дупница, доведе до провал на консултациите и служебен избор от ЦИК на цялата комисия. Срещата бе свикана от кмета на Дупница инж.Методи Чимев и на нея трябваше да бъде определен състава на Общинската избирателна комисия за провеждане на местните избори и националния референдум на 25 октомври 2015 година. В консултациите имат право да участват представители на парламентарно представените партии и коалиции в 43-то Народно събрание и тези, които имат избрани членове на Европейския парламент, но не са представени в българския. Съгласно решението на ЦИК от 9 юни тази година, разпределението на комисията от 11 човека е в състав – 3 от ГЕРБ, 2 от БСП, и по един от Реформаторски блок, ДПС, Патриотичен фронт, АБВ, Атака и ББЦ. Броят на Общинските избирателни комисии се определя на база населението, като в случая то е под 100 000 жители.Спорът за зам.председателското място възникна между представителите на АБВ, ДПС, ББЦ и Патриотичен фронт. Представителят на ДПС на преговорите Николай Вуковски бе категоричен, че няма да подкрепи друго предложение освен това на неговата партия. Представители на другите партии не се съгласиха с това и консултациите пропаднаха. ЦИК ще определи служебно състава в срок до 4-ти септември.
Трима пострадаха при ПТП на Е79 до с.Усойка. Единият е закаран в дупнишка болница Неправилно изпреварване е най- вероятната причина за тежка катастрофа на главен път Е79 между две леки коли .Лек автомобил "Мерцедес" , който пътува в посока София , при изпреварване на товарен автомобил ,се удря челно с лек автомобил "Волво".Водачът на "Мерцедес"-а и неговата спътничка са настанени в Благоевградската болница. По- тежко е състоянието на шофьора на другия автомобил, той е закаран в дупнишко лечебно заведение, информират от ОД на МВР Кюстендил. Приетият в дупнишка болница 21-годишен младеж след това е закаран за София. Движението е проходимо, има полицейско присъствие в участъка на произшествието. Не е затварян пътят._thumb.php news211(23) news2111(13)
Назначават 35 души към Община Дупница от понеделник  35 души, трайно безработни, с регистрация в Бюрото по трудо ще бъдат назначени към Община Дупница от 28-и април, съобщиха от пресцентъра на кметството.
Заловиха братя от Яхиново изпочупили автомобил на техен съселянин Досъдебно производство е образувано в РУ Дупница срещу двама братя от село Яхиново. И.Д. на 33-години и А.Д. на 32 години са повредили чужда собственост на 18 април – счупили са предно и задно панорамни стъкла на лек автомобил “Ауди”, собственост на техен съселянин.
Вълци изядоха жребче край Овчарци Вълци са слезли в близост до селата Овчарци и Ресилово заради глада, алармираха жители на тези населени места. Само преди дни, младежи от Овчарци са открили в близост до главния път в посока Сапарева баня полуизядено жребче. “В полето над селото пък, в снега могат да бъдат забелязани следите от сивите хищници. Стъпките са много отпечатъците големи, което означава, че вървят в глутница”, разказаха местни.
Фенклубът на Марек с апел за спасяването на лиценза Привържениците на футболния Марек излязоха с призив за спасението на клуба и неговия лиценз. Крайният срок за подаване на молба до Българския футболен съюз за издаване на лиценз на четирите проблемни клуба Марек, ЦСКА, Локомотив София и Хасково изтича утре 12-ти юни, след което централата ще реши дали те отговарят на изискванията. Въпросните клубове ще трябва да представят гаранции, че имат ресурса да участват в професионалния футбол. За това от фен-клуба на дупнишкия тим се обръщат с призив към хората, които обичат Марек да вложат всички възможни средства, за да не се допусне славният отбор да изчезне от футболната карта на България. „Всички ни боли, че бъдещето на Марек е неясно, не знаем в коя група ще се състезава отбора и дали въобще ще го има. За това приканваме всички, които обичат тима, да помогнат с каквото могат. Още повече, че само преди няколко дни отбелязахме 100 години организиран футбол в Дупница и ще е жалко славният ни отбор да се намира в такова положение“, посочват феновете
Миньори от Бобов дол протестираха вчера  заради неизплатени заплати Миньори от Бобов дол започнаха протест заради неплатени заплати. Една от смените е слязла в мината, но не е започнала работа , предава Нова телевизия.
Прогноза на вниманието на дупнишките автотърговци :Колите втора ръка поскъпват до 20 на сто през 2015 Автомобилите втора ръка ще поскъпнат с между 10% и 20% през тази година, прогнозира Любомир Доросиев – зам.-председател на Изпълнителния съвет на Асоциацията на вносителите на автомобили, цитиран от "Телеграф". Така, ако един автомобил миналата година е струвал 5000 лв., през тази година или ще запази тази цена, но ще е с година по-стар или дори ще поскъпне с между 500 и 1000 лв., в зависимост от състоянието на колата. Причината за ръста на цените е, че търсенето се повишава, но няма предлагане на употребявани коли, коментира Доросиев. Основните страни, откъдето се внасят возила втора ръка, са Италия и Германия. В момента обаче в Италия почти няма ползвани автомобили, които са били оставени в магазините и са заменени за нови. Заради кризата в Западна Европа шофьорите не сменят колите си както преди -на всеки 4-5 години, обясни Доросиев.
ШАМПИОНИ! Марек Юнион-Ивкони спечели титлата за трета поредна година!  Марек Юнион-Ивкони грабна златото във волейболния ни елит за трети пореден път!
Блъснаха и убиха жена на главен път Е-79 до Блатино, шофьора е избягал Блъснаха жена на главен път Е-79 край Блатино. Сигнал за инцидента е получен около 3.00 часа през нощта. Пристигналите на място екипи на полиция и спешна помощ само констатирали смъртта. Жената е на около 70 години, съобщава Struma.bg, Все още не е установена самоличността й и какво е правила в този късен час на главния път. Шофьорът е избягал от мястото на инцидента и се издирва. Тялото на жената е закарано в Кюстендилската морга. Работата по случая продължава
Хванаха 20-годишен бобовдолец да шофира с 1.47 промила алкохол  Бързо полицейско производство е започнато в РУП Дупница срещу 20-годишен младеж от Бобов дол, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Осъдиха мъж набил медицинска сестра в Спешен център-Дупница Районен съд Дупница даде едногодишна условна присъда с три годишен изпитателен срок на мъж с инициали Д.З. На 20 юни миналата година той е причинил лека телесна повреда на Б.Т, медицинска сестра в Спешен център –Дупница. Инцидентът е станал в дежурната стая. Д.З, който е с основно образование и безработен, ще трябва да заплати и разходите по делото на стойност около 200 лева. Присъдата може да се обжалва и протестира в 15-дневен срок, пред Окръжен съд – гр. Кюстендил.
Сред първите в България. Ротари клуб ще изгради детски спешен кабинет в Дупница Един от малкото в България, детски спешни кабинети ще бъде обособен в Дупница. Проектът е на Ротари клуб Дупница и ще бъде реализиран до края на есента. Това бе обявено на последната среща на ротарианците, на която бяха обсъдени и всички подробности около реализирането на проекта. Средствата събрани по време на миналогодишния Коледен бал ще бъдат предоставени за направата на този кабинет или така наречената „синя стая“. Първоначалната идея на ротарианците бе да бъде закупена линейка, която да дарят на Спешния център в града, но след това решиха да пренасочат средствата към обособяването на спешен кабинет за децата. Самият кабинет ще се намира в сградата на Спешен център. Според данни от Министерството на здравеопазването на територията на община Дупница живеят 7360 деца, като през 2014 година, екипи на Спешна помощ са обслужили 544 деца, от които 250 са настанени за лечение в болница. Общо 58 деца на територията на общината са претърпели битови и транспортни травми. Освен ремонта и самото оборудване на кабинета също ще се поеме от Ротари клуб Дупница.
Хамилтън с полпозишън в Мелбърн/Гледай директно състезанието ТУК Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън спечели полпозишън за първото състезание от календара на Формула 1 в Мелбърн, което ще се състои утре. От втора позиция ще тръгне съотборникът му Нико Розберг, а трети остана Фелипе Маса от Уилямс. Двамата пилоти на Ферари Себастиан Фетел и Кими Райконен завършиха на четвърта и пета позиция пред другия състезател на Уилямс Валтери Ботас.Последни на стартовата решетка утре ще се подредят пилотите на Макларън Дженсън Бътън и Кевин Магнусен. Хамилтън направи най бързата си обиколка за 1:26.327 минути, докато съотборникът му остана на 0.594 секунди след него. Отборът на Маруся, който пропусна тренировките, не се появи и в квалификацията, което означава, че тимът няма да вземе участие в първото състезание за сезона. „Това е едно прекрасно начало на уикенда. Днес намерихме добър баланс и беше истинско забавление. Миналият сезон имахме труден старт, така че всички в тима се надяваме този път нещата да са по добре. Трябва да бъде свършена още много работа и очаквам интересна борба с Нико“, коментира след състезанието Хамилтън. Мелбърн Фелипе Маса Люис Хамилтън Формула 1 Гран при на Австралия Нико Розберг Начало на състезанието 07:00 часа българско време
Григор Димитров продължава напред след тежък мач в първия кръг Най-добрият ни тенисист Григор Димитров преодоля първи кръг на Откритото първенство на Австралия и се присъедини към първата ни ракета Цветана Пиронкова, която също стигна до втората фаза в Мелбърн. Българинът, който 22-и в световната ранглиста, надви американският левичар Брадли Клан 6:7 (7), 6:4, 6:4, 6:3 след 155 минути битка на корта, която се проведе в невероятна горещина. Термометрите в Мелбърн показваха между 40 и 45 градуса, а изгледите са да се запазят такива до края на седмицата. Следващият съперник на Григор ще бъде световния №53 Йен-Хсун Лу, който днес не даде и сет на сънародника си от Тайван Джими Уанг, срещу когото Гритор не е играл досега. Успехът над Клан донесе на Димитров 50 хил. долара от наградния фонд и 45 точки за ранглистата. При нова победа в четвъртък, българинът ще се изправи срещу победителя от мача между канадеца Милош Раонич и румънеца Виктор Ханеску. До победата не се стигна никак лесно. В първия сет Димитров печелеше с лекота своите подавания, но не успя да реализира нито един пробив, въпреки че имаше добри шансове за това в три от геймовете. В тайбрека Григор допусна четири минипробива и изтърва три сетбола, докато съперникът му успя да се възползва още от първата възможност да затвори сета. Григор реши втория сет с един пробив в седмия гейм, след което печелеше своите подавания. Ситуацията се повтори и в третия. Григор набра скорост и започна решителния четвърти сет с пробив. Той поведе с 2:0 гейма, задържа подаването си, а при 5:3 с нов пробив сложи край на мача.

1 Коментар на Чуйте и се посмейте: Алекси Сокачев пробива с рап парче (ВИДЕО)

  1. Анонимен // 05.09.2014 в 3:14 // Отговор

    зада се хареса на домус ага смех

Роми се биха заради неуредени стари сметки Скандал за неуредени сметки е възникнал вчера между двама мъже от Бобов дол, които след това се сбили. Инцидентът се случи на връх ромския празник. Мъжете били в района на болницата в миньорски град, като около 18:00 часа се разразил и скандал между тях. На място са пристигнали екипи на спешна помощ и полиция. Единият пострадал е закаран в дупнишката частна болница със съмнения за комоцио, другият с инициали Г.Л в полицейския арест в Бобов дол. Работата по случая продължава РУ Бобов дол.
Съмнения за умишлен палеж на изгорялото снощи училище в Стоб Помощното училище в село Стоб изгоря напълно въпреки усилията на пожарникарски екипи от Дупница и Благоевград. Сигнала е подаден снощи към 21:00 часа от живеещи в съседни на училището къщи. Първоначално се е запалил покрива, като след това пожара се е разпространил из цялата сграда. Въпреки адекватната намеса на екипите на пожарната сградата е изгоряла, но не е допуснато пожара да обхване съседни къщи. Жители на Стоб са изразили съмнения за умишлен палеж. Сградата е държавна собственост. съобщава БГНЕС. Започнато е разследване на причините довели до пожара.
Кметът на Дупница решава проблема с паркирането при гробищата  Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев изпрати комисия начело със заместник-кмета Крум Милев, началника на строителния отдел инж. Иван Бельов и служители от „Общинска собственост“ да направят оглед на терена на гробищния парк.
Иво Паргов: Търсим причините за загубата само и единствено в нас  Изпълнителният директор и наставник на Марек Иво Паргов бе разочарован от първата загуба на дупнишкия клуб през настоящия сезон.
Вирус тръшна английският съдия на КАЙ – „Марек Юнион-Ивкони“, заменя го…испанец Англичанинът Никлас Хекфорд няма да ръководи като първи съдия гостуването на "Марек Юнион-Ивкони" на испанския КАЙ Теруел от група "Б" на Шампионската лига по волейбол. Британецът е информирал тази сутрин Европейската конфедерация (ЦЕВ), че е с остро вирусно заболяване и не може да пътува. Срещата е от 21,15 часа българско време.
Поради краткото време негов заместник няма да има. Така вторият рефер – словенецът Блаж Маркел ще застане на стола, а край игрището ще бъде резервният арбитър – испанецът Хуан Антонио Алварес. От щаба на българския шампион вярват, че няма да има сънародническо рамо за испанците.
Дупничани проведоха снощи първото си официално занимание в зала "Лос Планос" в Теруел, което продължи час и половина, а днес от 13:00 часа имат по правилник 60-минутно занимание.
Учителката, счупила ръката на ученик, влизала в час с тояга  63-годишната учителка по български и руски език от хасковското село Динево ще бъде съдена, информира Dnes.bg. Причина за това стана инцидентът от четвъртък, когато преподавателката счупила лакътната става на петокласника Огнян.
Учредиха структура на Жени ГЕРБ в Сапарева баня Нова структура на Жени ГЕРБ бе учредена в община Сапарева баня. Това стана в присъствието на председателя на ГЕРБ – Сапарева баня Калин Гелев, народния представител и областен координатор Кирил Калфин и Михаела Крумова – член на НИС на Жени ГЕРБ. Гости на учредителното събрание бяха и областният административен секретар Емил Гущеров, общинският ръководител на ГЕРБ – Кюстендил Виктор Янев и Радослава Чеканска – член на областното ръководство на жените. Три дами получиха номинации за общински клубен ръководител: Илияна Базиргянова, Елка Косовска и Марта Желязкова – Копанарска. Илияна Базиргянова е на 31 години, семейна с две деца, завършила право в ЮЗУ "Неофит Рилски". Елка Косовска е 33 – годишна, с две деца, завършила Минно – геоложкия университет "Св. Иван Рилски". Марта Копанарска е общински съветник в местния парламент, на 47 години е и се занимава с частен бизнес. За организационен секретар на клубната структура бе направена една – единствена номинация – тази на Евелина Гиздова. Тя е от с. Ресилово, работи като финансов консултант и е 43 – годишна. Общинският лидер на партията Калин Гелев изрази увереност, че това ще бъде една от най-добре работещите структури в областта, която ще реализира много полезни и креативни инициативи. "ГЕРБ – Сапарева баня ще разчита изключително много на Вашата активност, организираност и хъс за предстоящите местни избори", заяви още той. Михаела Крумова припомни, че в областното ръководство на дамите има представителка от Сапарева баня – Детелина Палева – и новата клубна структура ще може да разчита също и на нейната подкрепа.
Пожърът край село Фролош е овладян. Изгоряха 100 декара гора Пожърът край село Фролош, община Кочериново е овладян. Огнената стихия е засегнала 400 декара основно сухи треви и храсти, както и самозалесили се земеделски земи. Около 100 декара е унищожената иглолистна и дъбова гора на територията на “Държавно горско стопанство Рилски манастир”. През нощта дежурни горски служители и пожарникари са средили обстановката. Най-вероятно отново човешка небрежност или неспазване на елементарни противопожарни правила е причината за поредното запалване, коментира директорът на Югозападното държавно предприятие инж. Дамян Дамянов, цитиран от Фокус. Пожарът избухна вчера малко следобяд в махала „Лещанска“ на село Фролош, където имаше опасност да изгорят стари изоставени къщи и плевни. В потушаването на огъня участваха екипи на пожарната от Дупница и Рила, както и доброволци от селото и района. Силният вятър допълнително затрудняваше действията на огнеборците.
КАТ спря регистрацията на нови коли в Дупница до края на седмицата Поради технически причини от днес до края на седмицата,се преустановява първоначалната регистрация и промяната в регистрацията на МПС в Кюстендил и Дупница. До тогава ще се извършва само транзитна регистрация на МПС, информират от пресцентъра на полицията. От понеделник работата ще бъде възстановена, както досега.
Потоп в Мизия Министерството на отбраната, което участва в спасителната операция в Мизия с вертолети и специалициране техника, разпространи снимки на потопения град въздуха. Много тежко остава положението в него след като водите на придошлата река Скът го заляха. Хората са в паника и всеки се спасява както може. Екипи на Гражданска защита, пожарната, полицията и бърза помощ съдействат на хората с каквото могат, но положението е критично. Между 70 и 100 къщи са съборени от придошлите води, а още поне 500 други са наводнени, съобщава БЛИЦ. До късния следобед бяха установени двама възрастни хора – мъж и жена, които са загинали затрупани под руините. Издирват се телата на още предполагаеми жертви, има много удавени животни и разрушени стопански постройки. Пораженията са страшни. Местните твърдят, че всичко е заради изпуснатите язовири от три околни села, тъй като от четвъртък насам в града не е валял дъжд.20140803.kadyqcpmav638-397-stadionyt-v-biala-slatina1 (4)
Задържаха дупничанин за изнудване в София Столични полицаи задържаха двама мъже, единият от които е от Дупница, за изнудване. Повдигнати са им обвинения, на единия е наложена мярка за неотклонение „задържане под стража” за срок то 72 часа, съобщават от МВР. Работа по случая започнала на 23 юни, когато 40-годишен мъж от София съобщил в полицията, че е жертва на изнудване. Потърпевшият разказал пред разследващите, че ден по-рано на мобилния му телефон се е обадил непознат мъж и поискал да се срещнат. По време на разговора непознатият, който се представил с измислено малко име, заявил, че софиянецът му дължи голяма сума пари, част от които – на работник в автосервиз. 40-годишният отишъл в автоработилницата, чиито услуги ползвал, за да изясни дали и на кого евентуално дължи пари. Там обаче бил нападнат и ограбен от мъжа, с когото разговарял по-рано през деня. На 1 юли, в хода на полицейска операция, проведена от служители на СДВР Х.К. /26г./ от Дупница и К.Д. /57г./ от София били задържани. При последвалите процесуално-следствени действия в домовете, обитавани от двамата задържани, били намерени и иззети множество незаконни вещи, сред които и оръжия, боеприпаси и наркотични вещества. Двамата мъже били задържани за 24 часа в полицията, а по случая – образувано досъдебно производство. След доклад на събраните материали в Специализираната прокуратура, на К.Д. било повдигнато обвинение по чл. 214 и чл.339 от НК. Наложена му е мярка за неотклонение „парична гаранция в размел на 3 000 лв., а на Х.К. – обвинение по чл.214 и чл.198 от НК и наложена мярка за неотклонение „задържане под стража” за срок то 72 часа. Работа по случая продължава.
Новият вратар на „Марек“: Аз съм като Дейвид Бекъм Новият вратар на лидера в „Б” група "Марек" Емил Михайлов заяви, че не е еротичен модел, а по-скоро е като английската звезда Дейвид Бекъм. Играчът смята, че е напълно нормално за един футболист да взема участие в голи фотосесии. Той добави, че освен еротичните снимки има и няколко, на които е с дрехи. – Фотосесията съм я направил преди 6 години, когато още не съм играл никъде. Тогава участвах в една рекламна кампания за марка облекло. Когато Дейвид Бекъм се снима по бельо еротичен модел ли е? – попита вратарят. Играчът отказа да отговори на въпроса, защо след като се е снимал в реклама на дрехи, на снимките е гол. Михайлов разкри и причините да си тръгне от Черно море, където беше трети вратар. – Разтрогнах по взаимно съгласие, не съм изгонен. В БФС пише за всеки играч кой как си е тръгнал. Не е било заради ”невероятния” талант Ник Дашев, който дойде в Черно море – заяви гласеният за титуляр под рамките на вратата в Дупница.
„Гореща“ сесия на местния парламент в Дупница С много емоции и нападки премина днешната сесия на Общински съвет-Дупница. Местните първенци си почешаха езиците по различните точки. Най-разгорещени дебати предизвика докладната за утвърждаване управителят на "Ученическо хранене" Диана Борисова и по-специално размерът на месечното й възнаграждение. Като "орел, рак и щука" бяха съветниците, които предлагаха възнаграждение от 840 до 1360 лева. В крайна сметка се стигна до куриозната ситуация Борисова да сключи договор за сумата…която май никой не знае. Като истински лъв за тавана на заплатата се бореше Костадин Костадинов, но не успя да убеди колегите си.
Преглед на печата Държавните субсидии на партиите да се намалят с 8 млн. лв. годишно (което е около 20% от тях), такова е предложението на депутата от левицата Георги Кадиев, внесено вчера в НС към Бюджет 2014, пише „24 часа“. "Ще отрежем субсидиите", потвърди зам.-председателят на НС Мая Манолова. Ако се приеме допълнението "Кадиев", ГЕРБ ще загубят 2,2 млн. лв., БСП -1,8 млн. лв., ДПС – 800 000 лв., "Атака" – 0,5 млн. лв. 
Над 780 млн.  трябва да усвои България от еврофондовете за месец и половина, за да не ги загуби, обяснява "Труд"или  27 863 650 евро за всеки от 28-те работни дни до края на годината, считано от 15 ноември. Най-големи суми трябва да бъдат раздадени по Програмата за развитие на селските райони и оперативните програми "Околна среда", "Регионално развитие" и "Развитие на човешките ресурси".
Ново обвинение за присвояване на 50 000 лв. от бюджета на МВР ще бъде повдигнато на ексвътрешния министър Цветан Цветанов. Заместник-председателят на ГЕРБ ще бъде привикан в Столичното следствие в петък. Прокуратурата е събрала доказателства, че Цветанов е присвоил парите в полза на Орлин Тодоров, който е бивш шеф на антимафиотите във Велико Търново, информира "Новинар".
Делегация с участието на депутати начело със социалиста Страхил Ангелов планира посещение в Сирия на 7 декември. Това потвърди пред "Труд" Ангелов, който е и председател на групата за приятелство със Сирия в НС. Посещението е тридневно, а в пътуването ще участват представители на Хасковската търговско-промишлена палата. Засега лидерът на "Атака" Волен Сидеров няма да е част от групата. Хора от "Атака" ще има, но списъкът се уточнява. Окончателната програма за срещи не е готова, но се очаквали разговори с икономическия и външния министър на Сирия. Възможно е да има среща с президента на страната Башар Асад. Темите на разговори щели да са бежанската вълна, възможността за връщане на бегълци в Сирия и участието на български фирми в бъдещо възстановяването на страната, когато конфликтът приключи. 
След остър сблъсък с две банки и частен съдия-изпълнител отлъченият от ДПС депутат Гюнай Сефер от милионер до месец може да бъде доведен до просяшка тояга. Цялото имущество на скандалния политик, който получи 10-годишна ефективна присъда за документни престъпления, е обявено за публична продан, показват документи, с които "168 часа" разполага.
Агонизиращият елит на прехода и свързаните с него олигархични интереси са готови да тласнат обществото към хаос, за да запазят властовите си позиции, обяснява ситуацията в страната социалният антрополог Харалан Александров в интервю за "24 часа". По думите на г-н Александров Христо Бисеров и Цветан Цветанов си приличат. "Навремето Бисеров изгради структурите на ОДС под вещите напътствия на Костов и много дълго пребиваваше на интерфейса между политика и бизнес. По това прилича на  Цветанов, организационният двигател на ГЕРБ, който също е набелязан за изкупителна жертва." Александров смята, че лидерът на "България без цензура" – Николай Бареков – е направил нещо, което БСП отдавна е трябвало да свърши – обиколил е села и градове и се е свързал със загубилите от прехода. Но предупреждава, че месианското му лидерство надига вълна от очаквания, която лесно може да го потопи.