Начало
Днешното шествие на децата от Дупница, което протече под мотото "Искам да се прибера ЖИВ", бе подкрепено и от родители. Бившият играч на Марек и сегашен треньор в школата на клуба Анжело Кючуков, както и бизнесменът Александър Панев бяха през цялото време на протеста. Двамата заявиха, че още от първия ден подкрепят инициативата на учениците, но изразиха съжаление, че много родители не са се включили. „Родители, подкрепете децата си. Всичко започва от нас! Сега трябва да сме заедно с тях, защото е нужна промяна във всички, ако искаме да спре това безумие по пътищата.“, заяви Александър Панев. „Работя с деца и искам никога да не се случват тези трагедии по пътищата, но за жалост те са факт. Децата ни показват, че трябва да се действа и да се предприеме нещо, за да се спре войната по пътищата. Ние родителите, също сме виновни за много неща.“, заяви Анжело Кючуков.
Найден Найденов се завръща отново начело на националния отбор на България по волейбол. Той сменя подалия оставка днес италианец Камило Плачи. След трагичното представяне на България в Световна лига, където нашите записаха само една победа в досегашните 10 мача, очевидно че нервите на Плачи не издържаха и той абдикира от поста си.
Поредният читателски сигнал бе изпратен на редакционната ни поща. Публикуваме го без редакторска намеса:
40 000 лева са заложените пари за ремонт на детската градина в село Джерман тази година, информираха от пресцентъра на Община Дупница.
Бързо полицейско производство е започнато в РПУ Бобов дол срещу 37-годишен, който е установен да управлява автомобила си след употреба на алкохол. Водъчът е спрян за проверка в миньорския град. Дрегерът е отчел резултат 1.65 промила. Мъжът е отказал да му бъде взета кръв за анализ. Проверката е извършена тази нощ в Бобов дол.
Футболният тим на Марек отново ще тренира на стадион Бончук. Близо 10 дни дупничани тренираха на комплекс „Царско село“ в столицата, където протече и подготовката за двубоя с ЦСКА. До събота 30 август, когато е мача с Локомотив Сф, отбора ще тренира на своя стадион. От ръководството заявиха, че на този етап всички футболисти с изключение на Димитър Петков са здрави и се надяват подготовката до събота да протече нормално. „ Очаква ни тежък и много важен за нас двубой. Надявам се отново да има много публика на стадиона, която да подкрепи отбора. Мача с ЦСКА е в историята и сега е важно да излезем с успех от мача с Локомотив Сф“, заяви изпълнителния директор на клуба Иво Паргов.
От “Марек” веднага реагираха, след като се появи информацията за налагане на глоба в размер на 10 000 лева от БФС с мотивът “съмнения за уреждане на мачове”. Както по-рано писахме, от Дисциплинарната комисия към БФС наложиха санкцията на клуба, без да уточняват за кои мачове и кои лица става въпрос.
Структурата на Жени ГЕРБ – Дупница проведе отчетно – изборно събрание, на което бяха направени номинации за избор на ново клубно ръководство. Доскоро в област Кюстендил единствената създадена и действаща организация на дамите от ГЕРБ бе именно в Дупница. Гости на събранието бяха Ирена Соколова – председател на ЖГЕРБ, Михаела Крумова – член на НИС, областният клубен ръководител на дамите Реонита Йорданова, Росица Борисова – председател на ГЕРБ – Бобов дол и член на областното ръководство, както и Елза Драгомирова – областен координатор на ЖГЕРБ – Перник. "Жените в ГЕРБ винаги са били онзи двигател, без който нямаше как да вървим към общата си цел – развитието на региона и страната. Заедно трябва да сме работилница за идеи на партията, платформа за задълбочени и новаторски дискусии, енергия за борба с насилието и всяка друга дискриминация", заяви при откриване на събранието Радослава Чеканска, член на областното ръководство на жените. Тя пожела на дамите да вярват в силата и уменията си, а работата на структурата да продължи да бъде ползотворна и градивна. "Хубаво е, че сме намерили една кауза, която се нарича ГЕРБ. Кауза, която за всеки един от нас дава отправна точка за това какъв искаме да бъде нашият принос в обществото и какво искаме да постигнем", заяви лидерката на ЖГЕРБ за България Ирена Соколова. "Това, което ГЕРБ прави най-добре е да изгражда, да съзидава, да прави средата по-красива, да ни дава усещане, че утре градът ще изглежда с една идея по-красив от днес, ако кметът е от ГЕРБ. Утре областта ще е по-подредена и по-уредена, ако областният е от ГЕРБ, ако министър-председателят е от ГЕРБ", подчерта Соколова. "Няма друга организация, освен женската, която да е с толкова много различни, нови, интересни и много специални събития, които организира. Ние помагаме за промяната. Ако помислим малко, ще видим, че за тези седем години работа назад, ние винаги сме търсили начин да заявим колко силна е тази енергия в нас и колко добри резултати може да даде", каза още тя. "В цялата област се направиха учредителни събрания на ЖГЕРБ и смятам, че от тук насетне наистина трябва да заработим активно като клубни структури. Предстоят ни много важни избори и тук, в община Дупница, трябва да дадем всичко от себе си, за да продължим традицията, ГЕРБ да бъде водеща политическа сила", заяви Михаела Крумова. "Уверена съм, че ще направите добър избор, като номинирате активни хора, за които ГЕРБ е кауза", допълни тя. Отчет на дейността на структурата, от учредяването й през юни 2012 г. до момента, бе направен от името на настоящия председател Десислава Стойнева. Отчетени бяха всички реализирани инициативи на дамския актив, подкрепата, която оказват жените при организиране на изборите в общината, както и отговорните позиции, заемани достойно от представителките на ГЕРБ – Дупница. Номинирани за общински клубни ръководители на структурата в Дупница бяха: Таня Петрова, която е Директор Дирекция в Община Дупница, Утеха Маноилова – кметски наместник на с. Пиперево, Теменужка Марамска – Директор на ОДЗ. Номинации получиха още Илиянка Пилева – общински съветник и учител и зам.-областният управител Радослава Чеканска, която обаче си даде отвод. За общински клубен организационен секретар номинирани бяха: Валентина Зашева – кметски наместник на с. Тополница, Теменужка Марамска и Ваня Бельова, която също си даде отвод. Новото клубно ръководство ще бъде утвърдено след решение на Изпълнителната комисия на ГЕРБ. До края на месеца предстои да бъдат учредени клубни структури да дамите и в общините Сапарева баня и Рила.
Интервюто записа Пламен КАЗАКОВ, zadupnitsa.com
Дупничанката Йоана Маринкова записа поредното си отлично представяне. Тя бе част от националния отбор по борба на България, който участва на турнир в Измир/Турция за кадети. В 18-то издание на турнир "Виктори къп" взеха участие над 500 състезатели, като България бе представена и в двата стила. Йоана Маринкова в категория до 60 килограма завоюва бронзов медал, като той бе трети за нашите в тази възраст. Йоана Маринкова е състезател на „Рилски спортист – 2000” – Самоков, а нейн личен треньор е Боян Сусанин. В началото на месеца Маринкова спечели сребърен медал на турнир в Букурещ.
Спортната зала в Дупница ще може да приема почти всички международни турнири по волейбол и баскетбол, след като се реализира догодина. Тя отговаря на международните изисквания на европейската конфедерация по волейбол и баскетбол, които имат най-сериозни изисквания, обясниха арх. Евелина Малешевска и инж. Васил Щерев, които са от екипа изготвял проекта. Те представиха днес подробно залата, минути след като кмета на Дупница Методи Чимев сключи договор за реализацията на проекта с изпълнителите от "Стройкомерс".
Обявеният за общодържавно издирване Станимир Даскалов, който е с ефективна присъда от 4-месеца дадена от Районен съд-Дупница, се подигра със силовите институции в България и разкри сам пред zadupnitsa.com къде се намира. Даскалов, който е известен с прякора си Гяволо, получи присъдата на 24.07.2015 година, но бе осъден задочно, защото не бе открит и не присъства в залата. Тогава се разбра по неофициална информация, че той се намира в Италия. Самият Станимир Дaскалов написа вчера на нашата фейсбук страница къде се намира. „ Аз съм Станимир Даскалов от Крайници и съм в Италия. Много ми е на….. за Дупнишки районен съд“ пише в част от неговия коментар. За да улесни полицията Даскалов дори се е отбелязал във фейсбук на местата, които е посетил. Това за пореден път показва, че много от хората имащи си вземане-даване със закона, не изпитват особен авторитет към него и към институциите, които трябва да го прилагат. Той е добре познат на полицията от повече от 15 години. Припомняме, че Районен съд-Дупница призна Станимир Даскалов за виновен в това, че на 08.02.2014 година около 17:30 часа, в Дупница, в игрална зала е повредил автомат марка „Премиум Ве плюс Гаминатор”, като е счупил сензорния му дисплей на стойност 642,20 лева. Станимир вече е осъждан и сега трябва да изтърпи наказанието в затвор, при първоначално строг режим. Присъдата може да се обжалва и протестира в 15-дневен срок пред Кюстендилски окръжен съд, ако това не стане тя ще бъде приведане в изпълнение и според юристи, тогава Димитров ще бъде търсен и в чужбина. Това е поредният осъден от дупнишко, който успява да се измъкне, поне на този етап. В началото на годината от прокуратурата заявиха, че само за 2014 година има 6-ма, които са осъдени, но все още не са открити, за да влязат в затвора. Още 5-ма с присъди от предишни години също все още се издирват. Във вторник служители на РПУ Кюстендил установиха и задържаха един от тях, 59-годишен дупничанин, който бе обявен за издирване с влязла в сила присъда на КОС. Методи Мурджов, който е родом от Кочериново се укрива от закона от 2008 година, когато получава присъда от Районен съд Дупница от 9-месеца за извършено ПТП. Преди това той е лежал 7-години в затвора. Мурджов бе закаран веднага в затвора в Бобов дол.
Три месеца условна присъда получи мъж, който бе заловен на 21.01.2015г. около 20.55 часа в гр. Дупница с цигари без бандерол. Те бяха открити в лек автомобил марка „Фолксваген Голф" негова собственост. Иззетите цигари от Г.И са на стойност – 1 726.00 лева. Определението не подлежи на обжалване. Това е пореден случай на осъден от Дупнишкия районен съд за притежание на цигари и тютюн без бандерол
Екипи на пожарната от Дупница и доброволци от село Бистрица овладяха пожара, който избухна над сметището на Дупница около 18.30 часа днес. Огънят обхвана близо 40 декара площ в местността Поляната, като застрашаваше и горските масиви наблизо. Доброволците от село Бистрица ще наблюдават района, за да не се стигне до повторно запалване.
Ден на отворените врати имаше днес в Община Дупница. Точно в 10.30 часа, инж. Методи Чимев предаде символично печата на кметската институция на 12-класничката от СОУИЧЕ “Св.Паисий Хилендарски” Лиляна Славова. Той отстъпи своето място на тийнейджърката. Встъпването в длъжност на Славова стана и в присъствието на нейни връстници от училищата на града, които впоследствие иззеха функциите на заместник-кметовете, председател на Общински съвет и съветници. “Аз също, а и моите съученици и приятели подкрепяме протеста на нашите съграждани. Жалко само, че е в часове, в които не можем да се включим”, каза “тежката” си дума Славова, която иска да следва “Право”, “Международни отношения” или “Политология”. Чимев подари химикал на своя наследник, за да подпише и декларацията, която по-късно прие новият общински съвет.
Настроенията в двата лагера на Марек и Славия след срещата, завършила с победа на дупничани с 1:0, естествено бяха на двата полюса. Наставникът на Славия Иван Колев заяви, че съжалява за загубата, която е дошла с гол в добавеното време. „Получи се здрав сблъсък, който често минаваше и нормалното, но ние очаквахме това, защото за Марек точките са много ценни. Не казвам, че Марек са играли грубо. Съдията можеше по-добре да осъществи контрол.“, заяви Иван Колев. "За съжаление загубихме. Един много нервен мач, прекалено твърд, направо груб на моменти. Не мисля, че имаше футбол. Предлолагм, че съдията също подпомогна, в смисъл, че трябваше да респектира по-строго футболистите. Много е неприятна загубата, защото особено през второто полевреме стояхме по-добре", коментира Иван Колев. "Нервността дойде от изключително твърдата игра на Марек. Ние се опитахме да отговорим и да отиграем мъжки. Не е имало указания за група игра, но мачът на моменти стана груб и нервността дойде от там", добави Колев и си пожела това поражение да мобилизира тима му за оставащите срещи от първенството.
Двойна дъга озари небето над Дупница. Природната красота се появи след падналия дъжд тази вечер и дупничани успяха да и се полюбуват. Това колоритно шоу на природата може да се види за кратко време. Втората дъга е с обратни цветове и е по-бледа. Този природен феномен се случва когато слънчевият лъч, който се пречупва в дъждовната капка, се отразява втори път в нея. Това е и причината втората дъга да е по-бледа от първата – повече светлина се използва за двете отражения, както и защото самата дъга се разширява върху по-голяма площ в небето. Още по-рядко се случва да се появи двойна дъга „близнак“ или казано с други думи – две дъги с разделена обща основа. В този случаи цветовете не се променят, а се появяват в един и същи ред.
Районен съд Дупница призна иска на застрахователна компания за основателен и осъди Община Дупница да изплати сумата от 943 лева. Иска е за изплатено от компанията обезщетение заради пътен инцидент на 28 август 2013 година . Тогава лек автомобил „Фолксваген“-Пасат, собственост на фирма, попаднал в необезопасена и необозначена дупка на пътното платно в ж.к. „Дупница” , в района на „Евробазара”, зад бл.8А. Дупката в пътното платно била с диаметър 80-90 см., дълбока 27-28 см В резултат са нанесени вреди на автомобила. Въз основа на договор за застраховка „Каско Стандарт”, застрахователя ЗАД "Булстрад Виена Иншурънс Груп е изплатил обезщетение в размер на исканата сума. Съдът прецени, че Община Дупница в качеството й на собственик на общинските пътища трябва да осъществява дейност по ремонт и поддържането им. Юристите на Общината контрираха, че на местопроизшествието не са извикани служители на КАТ, няма данни за условията, при които е настъпило ПТП, поради което не може да се прецени, дали водачът е имал възможност да избегне настъпването на вредите. Шофьорът твърди, че управлявал автомобила с около 20 км/ч, опитал да заобиколи дупката, но от двете страни имало паркирани автомобили и двете десни гуми закачили дупката и се отчупили парчета каучук при което гумите се разкъсали. Свидетелят се обадил на телефон 112; оттам му обяснили, че ако се обади на КАТ, има опасност да му съставят акт. Съдът, след като прецени събраните по делото доказателства, както и доводите на страните, прие за установено следното от фактическа страна: В района е налице интензивно движение на превозни средства и пешеходци, от двете страни на пътното платно има зона за паркиране на автомобили, което обуславя движение с минимална скорост. Ищецът доказа, че средната пазарна цена на автомобилни гуми с процесната марка и размер е 500-600 лв. на брой, а съдията прецени , че е налице -причинна връзка между станалото ПТП и описаната вреда на лекия автомобил. Решението може да бъде обжалвано пред Окръжен съд – Кюстендил в 2 -седмичен срок от връчването му на страните.
Георги Елчинов дебютира с победа в Турция вчера. Посрещачът, който бе преотстъпен до края на сезона от “Марек Юнион-Ивкони” в лидера на втора дивизия “Токат” започна като титуляр при гостуването на “Еюл” и игра до средата на втората част като записа 6 точки (1 ас, 1 блокада, 78% позитивно и 67% отлично посрещане) за успеха 3:0 гейма.
Авария на електропровод 20 KV, остави снощи хиляди дупничани на тъмно за близо час и половина. Отпадането на електрозахранването, което стана около 21:00 часа засегна почти изцяло най-големия квартал жк“Бистрица“, част от квартал „Бишика“, улица „Бузлуджа“, ул Иван Шишман“, жк „Люляк“. Читатели на zadupnitsa.com пишат, че поне 5 или 6 пъти е имало токови удари, при опитите да бъде възстановено електроподаването, като няма данни за повредени електроуреди.
Глоба от 200 до 400 лева ще отнесе от Община Дупница софийската фирма "Болакн Кънстракшън". Причината е в замърсяването на уличното платно в района на Старата автогара. В момента на това място текат изкопни и строителни дейности по изграждането на хипермаркет "Лидъл". Подаден е вчера сигнал на тел. 112 за замърсяване на уличната настилка и веднага предприета проверка от служителите от екоотдела и контролното звено към Община Дупница. На фирмата извършваща строителните деиности е съставен акт за административно нарушение, съгласно Наредбата за обществения ред и опазване на общинските и други имоти за общо ползване на територията на община Дупница.
Салон за красота “New Vision” e място, където високо квалифициран екип от професионалисти ще ви накарат да се почувствате специални. Салонът за красота е изпълнен по дизайнерски проект и работи само с висококачествени и доказани на световния пазар козметични продукти.От самото начало приоритет в дейността на “New Vision” е постигането на високо ниво на професионализъм на достъпни за всички цени. На 15.10.2014 г. Фризьорски салон "New Vision" навърши една година от своето официално откриване!
Красива девойка е в основата на нападението над сина на майстор Миро, твърди струма.бг. Димитър Стефанов, син на известния сръбски готвач, и братовчед му Милан, който е управител на заведението на Е-79 край с. Усойка, са били млатени от бившия гард на братя Галеви Васил Капланов-Каплата. Братовчедите били в ресторант "Галерията" в Дупница. На съседна маса седял Каплата с компания. Купонът вървял нормално, докато в заведението влязло красиво момиче и двамата братовчеди се загледали по него. Васил Капланов започнал да се заяжда с Димитър и Милан и им заявил да не гледат красивата девойка. След въпрос на Димитри "Защо?" започнал боят. Ето какво разказва синът на Майстор Миро – Димитър:
Министерски съвет одобри 10 проекта за 7 от 9- те общини в Кюстендилска област, които ще получат финансиране от първата публична инвестиционна програма „Растеж и устойчиво развитие на регионите", на обща стойност над 16 250 000 лв.
31-и януари е срокът за подаване на декларация за облагане с патентен данък, съобщиха от пресцентъра на Община Дупница.
Помощник треньорът на Марек Янек Кючуков бе доволен от равенството срещу Левски, но изрази съжаление, че дупничани не са стигнали и до победата. "Момчетата се раздадоха докрай и показахме, че не сме за подценяване. Точката е важна за самочувствието на футболистите. Благодаря и на Тони Велков." бяха част от думите на Кючуков на пресконференцията след двубоя.
Флашмоб „Вземете ни на стоп” бе акцента във втория ден на протеста срещу ДПС- мандат в област Кюстендил. Няколко дупничани застанаха на Е-79 в акцията „Вземете ни на стоп… търсим си гласа…дали се е удавил…в Бяло море…или е счупил крак…на писта в Банско!?!”
Изпълнителният директор на „Актавис” Илия Пашов посети футболистите и ръководството на ФК „Марек“ (Дупница) по време на техния подготвителен лагер в гр. Сандански. „Актавис”, като основен финансов партньор, спонсорира зимния лагер на отбора, който се подготвя за втората фаза от българското футболно първенство. „Дойдох лично да подкрепя момчетата и Иво Паргов по време на техния подготвителен лагер и да им пожелая ползотворна подготовка и бъдещи успехи в предстоящите им мачове. За нас, като основен спонсор на клуба, е изключително важно отборът да продължава своя успешен път в професионалния футбол. Благодаря специално на Иво Паргов за неговите усилия, амбиция и упорита работа в името на отбора. Признавам, че той е човекът, благодарение на когото аз и екипът на „Актавис” още по-силно вярваме в отбора и ще го подкрепяме в рамките на нашите възможности. Считам, че цялата общественост в Дупница също трябва да окаже своята подкрепа към Иво и момчетата, защото те полагат неимоверни усилия Дупница да възвърне славата си на значим спортен град“
Общинските ученически игри по баскетбол завършиха, но след тях стана ясно, че те са само едно „досадно бреме“ за повечето училища. Особено при по-големите в надпреварата се включиха тимове само на три учебни заведения. Отборите на Гимназия „Христо Ботев“ доминираха, но при почти никаква останала конкуренция. В групата 9-ти /12-ти клас при юношите на 1-во място е Гимназия „Христо Ботев“, на 2-ро място СОУ“ Св.П.Хилендарски“. При девойките се яви само отбора на Гимназията. В тази връзка част от преподавателите изразиха недоволството си от това, че в много училища не се работи добре и ученическите игри са подценявани. В групата от 8-ми/10-ти клас имаше само 3-училища. При момчетата спечели Гимназия „Христо Ботев“, 2-ро място за СОУ“ Св.П.Хилендарски“ и 3-то за ПГ по ХВХТ. При момичетата 1-во място спечели отново Гимназия „Христо Ботев“, 2-ро място за СОУ“ Св.П.Хилендарски“. В групата 5-ти/7-ми клас имаше малко повече отбори и при момчетата 1-во място взеха ОУ „Н.Рилски“, 2-ри останаха СОУ “ Св.П.Хилендарски“, а 3-ти ОУ „Е.Георгиев“. При момичетата 1-во място завоюваха ОУ „Е.Георгиев“, 2-ро място за ОУ „Н.Рилски“ и 3-то за СОУ “ Св.П.Хилендарски
Кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев замина за Брюксел на среща с Европейската комисия. На нея ще бъде промотирана програмата „Урбакт 3“, по която допустим бенефициент е Община Дупница. Основната тема, която ще бъде разисквана е градското развитие и финансирането по тях. Участие в срещата ще вземат представители на 38 града, които са определени за най-бързо и успешно развиващите се градове – според йерархичната класация на всички общини в България. Именно те са поканените да участват в тази програма.
Отборът на Германея претърпя втора поредна домакинска загуба. След като в първият кръг сапаревобанци инкасираха 3-гола при поражението от Миньор Пк, сега бяха сразени с 0:4 от Септември Сф. Отборът има спечелена само 1-точка от гостуването си в Радомир и заема 13-то място в класирането. В останалите срещи от този 3-кръг на В-Югозападна футболна група нямаше изненади, като два мача не се играха. Локомотив Сф спря участието си в групата и Миньор Пк победи служебно. Срещата Рилски спортист 2011 (Самоков) – Чико (Бяга) бе отложена заради автомобилна катастрофа отнела живота на президента на Чико (Бяга) Георги Михайлов.
На нагъл начин за измама в интернет попадна дупничанин случайно, докато продава… скутера си. Това можеше да му коства и сумата от 450 евро, ако не била съобразителността на приятелката му, която се осъмнила след няколко размяна на мейли. Ето какво разказа пред zadupnitsa.com Кристина В. за опита да бъдат измамени. "Бяхме пуснали в голям електронен сайт за продажба на автомобили и мотори скутера на приятелят ми. Цената му бе 700 евро. След няколко дни получихме служебен смс, че има интерес. От сайт за изпращане на смс-и получихме след това смс, в който се посочваше мейл за контакт, ако сме все още желаещи да продадем скутера. Писахме, че офертата е валидна и започнахме размяна на мейли. В началото си разменяхме стандартните информации-в какво състояние е скутера, колко километра са изминати, колко харчи и т.н. "Купувачът" се представи, че е от Франция, но сега живеел в САЩ. В крайна сметка се разбрахме на 650 евро да го продадем, като той си обяви, че разходите по транспорт са си за негова сметка. През цялото време уточнявам, че разговорите се водят чрез мейли. Плащането трябваше да стане през PayPal. На следващият ден, след като уточнихме окончателно всички неясноти получих мейл от PayPal, че сумата от 1130 евро е в моята сметка преведена от "купувача" Емануел Дидие Годие и мейл от него, че сумата е преведена. Проверявам си сметката и виждам, че там няма нито цент. Нямах идея, че има подобна политика, тъй като съм работила с тях и никога не съм попадала в подобни случаи. И тук е разковничето на цялата измама. В иначе напълно редовния мейл, който по нищо не се различава от оригиналните електронни банки обясняват, че сумата е "замразена", тъй като трябва да гарантират на своите клиенти доставката на поръчката. Подаден бе адрес на транспортна компания в Южна Каролина (САЩ) на името на някой си Карол Джоунс, на която трябваше ние да преведем 480 евро чрез Уестърн Юнион. Платежното впоследствие да го сканираме и го изпратиме, за да видят, че техният клиент няма да бъде излъган, за да отблокират парите. Тогава усетихме, че има нещо нередно и станахме много предпазливи. Свързахме се с купувача и му казахме, че няма как да преведем толкова пари. Той обясни, че това била стандартна процедура на транспортната компания, и когато тя потвърди получаването на парите, тогава ще бъде освободена цялата блокирана сума в размер на 1130 евро и дори препоръча в два поредни мейли да вземем заем от близки и приятели, защото много му харесвал скутера и държал да го закупи. Казахме му, че този начин на разплащане не ни харесва и ако не избере друг вариант, се отказваме. След няколко часа получих заплашителен мейл от PayPal, че съм нарушила някакво правило и ще бъда подведена под съдебна отговорност. Отворих веднага условията в сайта на PayPal, за да видя въпросния цитиран член от правилата и реших да им пиша. Направи ми впечатление, че мейлите от PayPal, които получавах бяха по-различни от подадения в сайта им. Тогава им писах, описвайки подробно ситуацията, макар да очаквах какъв ще бъде отговорът, но исках да се убедя, че това е само една измама. Както и предполагах, получих отговор, че това е абсолютна измама и въпросните мейли от "тяхната компания" изобщо не са от тях. Ако се бяхме подвели, щяхме да преведем парите на посочения адрес и…щяхме да изгориме. Разбрах, че още 2-ма наши приятели са били "офертирани" за мотори по този начин, но са отказали, тъй като са поискали парите кешово. Споделям го с вас, за да стане достояние до повече хора и им бъде като сигнална лампа, ако някой попадне на подобен род "купувачи", разказа Кристина А.
Страница 11 от 156










































































