До 5 бона глоба, ако береш липа в Дупница от днес Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев издаде заповед, с която забранява брането на липа в Дупница до приключване на цъфтежа, информират от общинския пресцентър. На нарушителите ще се съставят актове за установяване на административно нарушение. За разлика от предходни години, сега санкциите са доста завишени. При увреждане на декоративната растителност – съгласно Наредбата за опазване на зелената система на територията на община Дупница, виновните ще бъдат глобявани от 50 до 5000 лв в зависимост от тежестта на нарушението. При ползване на липата за стопанска дейност в площите, забранени в тази Заповед нарушението се наказва с глоба до 5 000. При ползване на лечебни растения по начин и със средства, които водят до увреждане на находищата им, нарушението се наказва с глоба до 3000 лв, съответно с имуществена санкция до 5000 лв. За спазване на заповедта ще съблюдават полицията и контролното звено към Общината.
Угасиха два пожара в Дупница  Екипи на на РСПБЗН – Дупница са гасили два пожара вчера, съобщават от пресцентъра на МВР.
Частни военни компании могат да се намесят в конфликта между Русия и Украйна. Вижте кои са най-мощни Частни военни компании могат да се озоват в Украйна. Това алармират през посладните няколко дни авторитетни руски медии. Според тях украйнската армия не е готова да се изправи срещу руската, а едвали и други държави ще рискуват да се замесват открито в един такъв конфликт. Според мнозина, частни командоси са действали и в Киев при протестите. От руска страна твърдят, че украйнските олигарси имат достатъчно пари да си извикат наемници. Според информации в частните армии се получава заплати от 100 до 1000 долара дневно, като зависи от мисията. В САЩ заплатата в армията е около 4000 долара, но месечно. В момента в света има около 450 частни армии, които участват в различни конфликти по света, биеки се за правителства, които не искат да използват или не са им достатъчни собствените войници. Началото на този бизнес бе поставено още през 70-те години в Англия, а иначе легенди се носят и за Френския легион, където са се сражавали и не малко българи.
Флашмоб на Гергьовден в центъра на Дупница (СНИМКИ +ВИДЕО) Днес 6 май – Гергьовден, част от дупничани бяха изненадани приятно от проведен Флашмоб на пл. "Свобода". Организатор на проявата бе Кирил Амбарков, ръководител на фолклорен ансамбъл "Рила" гр. Дупница. Точно в 12:00 часа, момчета и момичета от неговия ансамбъл внезапно се появиха на площада и под звуците на народна музика се хванаха на хоро. 
Двама младежи от Дупница обвинени в изнасилване Двама дупничани на възраст около 20-години са обвинени в изнасилване на непълнолетно момиче. Инцидентът е станал в Дупница на 18-ти март, като по-късно, след подадена жалба обвиняемите са задържани, първо за 24 часа, а след това с прокурорска заповед за 72 часа. От прокуратурата са поискали постояна „мярка задържане под стража“, но Дупнишки районен съд е постановил освобождаване под гаранция. На 25 март и Окръжен съд – Кюстендил е постановил на младежите с инициали Д.Р и Г.Р мярка „парична гаранция“ от по 1500 лева. На този етап няма повече официални подробности за случая. Работата по изясняване на всички детайли продържава. Ако двамата бъдат признати за виновни ги грози затвор от 2 до 8 години
Читатели сигнализират за хаос с паркирани автомобили на „Хан Крум“ и „Булаир“ в Дупница Наши читатели сигнализираха за истински хаос от автомобили в района на Минчов площад в Дупница. Основните проблеми са свързани с неправилното паркиране на автомобили най-вече по ул. "Хан Крум" и "Булаир". "Движението в тези райони е направо невъзможно. На ул. "Хан Крум" има поставен знак, с който се забранява паркирането, но там цялата е наредена с коли от началото й до края. Едва минава една кола, а представете си ако трябва да се разминат. Има случаи по 10 минути да се IMG_20150421_164907правят маневри, ако две срещуположно движещи се автомобили се засекат по средата й. Истински хаос е и наглост при знак указващ забрана за паркиране да се паркира. Там е целодневно проблема. Подобна е ситуацията и на "Булаир" особено в първата част на деня до към обяд. Разминаването е равносилно на гимнастика. Органите на реда трябва да вземат мерки, защото наглите шофьори продължават да си правят каквото искат, а като им се бръкне в джоба ще се замислят", коментира наш читател, който ни е изпратил и снимки.
Действията за изграждане на депо в Джерман замразени Община Дупница замразява всички действия по реализацията на Центъра за преработка на неопасни отпадъци край Джерман. Това обяви на пресконференция днес зам.кметът Красимир Георгиев. "Решението е на кмета г-н Чимев. Община Дупница иначе имаше две възможности – да поиска предварително изпълнение на проекта и да започне реални дейтвия по реализацията и втората възможност, която в крайна сметка избираме е да се замразят всички действия по проекта до крайното и окончателно решение на всички съдебни инстанции", заяви Георгиев.
След проверките бензинът падна. В Дупница днес цената е по-висока от средната за страната Бензинът и дизелът поевтиняха с 4-5 стотинки само за четири дни през изминалата седмица. Свалянето цените с по 1 стотинка на ден започна още в четвъртък 20-ти август, когато премиерът Бойко Борисов нареди масови проверки на броячите по бензиностанциите и подмяна на всички пломби. В началото на месеца цената на най-масовия бензин А-95 бе 2,30 лв, като в Дупница достигаше и до 2,32 на няколко бензиностанции. На 20-ти август цената бе 2,29, а в неделя 23-ти август средната цена на масовия бензин А95 вече бе 2.24 лв. А98 пък поевтиня от 2.50 на 2.45 лв. за литър, а дизелът – от 2.28 лв. на 2.24 лв. Днес отново има понижение в средната цена за страната на А-95 -2,23 лв, но в Дупница все още се продава на 2,24 лв. Понижението на цените на горивата се очаква да продължи и следващите седмици, тъй като акциите по бензиностанциите стават на фона на силно поевтиняване на суровия петрол на международния пазар. В петък – 21 август, цената му се срина под 40 долара за барел, а средносрочната прогноза е стигне до 32 долара. Проверките на икономическото министерство и на Българския институт по метрология за изправността на бензино- и газоколонките в страната приключи в посочения от премиера срок. За четири дни инспекторите препломбираха 10 862 разходомера в 741 бензиностанции в страната. При 87 от устройствата е установено, че отчитат по-голямо количество гориво, отколкото в действителност, или са с нарушена пломба. Отклонението между това, което показва броячът, и това, което се зарежда, е средно 10%. Констатираните нарушения в над 60% от случаите са на малки бензиностанции, като техният брой достига 53, посочват от икономическото министерство. В големите вериги са открити отклонения над допустимата норма при 34 разходомера.
Пожар в хотел в Слънчев бряг Силен пожар обхвана първите 4 етажа на хотел "Планета" в Слънчев бряг, предаде БГНЕС. Към 16:10 ч. в Районно управление "Полиция" – Несебър е получено съобщение за пожар, възникнал в хотелска стая, разположена на четвъртия етаж в хотела. Към мястото на инцидента се отправили два противопожарни автомобила с осем огнеборци от РСПАБ – Несебър, както и по един противопожарен екип от РСПАБ – Бургас и РСПАБ – Поморие. Със съдействието на управата на хотела са били евакуирани туристите, а огънят в стаята е потушен. Към момента няма данни за пострадали хора. Причините за инцидента, както и стойността на нанесените щети са в процес на изясняване. Работата по случая продължава от служители на Районно управление "Полиция" – Несебър.
Подменят уличното осветление в две дупнишки села Възстановяване на уличното осветление в селата Червен брег и Бистрица започнаха от строителния отдел към Община Дупница. Това са най-проблемните населени места на територията на цялата община. След изнесените приемни на кмета инж. Методи Чимев през март, живеещите във всички села поставиха този проблем и в рамките на 2 месеца уличното осветление във всички села бе ремонтирано. В Бистрица и Червен брег обаче отново има проблем и след сигнали на кметовете до Чимев, отново се започна подмяна на осветителните тела. “В Бистрица има поне 17-18 стълба, където са изгорели крушките. Разговарях за това с г-н Чимев и той веднага се разпореди да започне пълна профилактика. Но ако от ЧЕЗ не вземат мерки, след няколко месеца пак ще го имме този проблем”, коментира кмета на Бистрица Васил Бански.
Учредиха структура на Жени ГЕРБ в Сапарева баня Нова структура на Жени ГЕРБ бе учредена в община Сапарева баня. Това стана в присъствието на председателя на ГЕРБ – Сапарева баня Калин Гелев, народния представител и областен координатор Кирил Калфин и Михаела Крумова – член на НИС на Жени ГЕРБ. Гости на учредителното събрание бяха и областният административен секретар Емил Гущеров, общинският ръководител на ГЕРБ – Кюстендил Виктор Янев и Радослава Чеканска – член на областното ръководство на жените. Три дами получиха номинации за общински клубен ръководител: Илияна Базиргянова, Елка Косовска и Марта Желязкова – Копанарска. Илияна Базиргянова е на 31 години, семейна с две деца, завършила право в ЮЗУ "Неофит Рилски". Елка Косовска е 33 – годишна, с две деца, завършила Минно – геоложкия университет "Св. Иван Рилски". Марта Копанарска е общински съветник в местния парламент, на 47 години е и се занимава с частен бизнес. За организационен секретар на клубната структура бе направена една – единствена номинация – тази на Евелина Гиздова. Тя е от с. Ресилово, работи като финансов консултант и е 43 – годишна. Общинският лидер на партията Калин Гелев изрази увереност, че това ще бъде една от най-добре работещите структури в областта, която ще реализира много полезни и креативни инициативи. "ГЕРБ – Сапарева баня ще разчита изключително много на Вашата активност, организираност и хъс за предстоящите местни избори", заяви още той. Михаела Крумова припомни, че в областното ръководство на дамите има представителка от Сапарева баня – Детелина Палева – и новата клубна структура ще може да разчита също и на нейната подкрепа.
Читателски сигнал! Бездомни кучета на детска площадка в центъра на Дупница Поредният читателски сигнал е свързан с бздомни кучета, които са решили в летните жеги да "хванат тен" в центъра на Дупница. Но не къде и да е, а в пясъчника на детската площадка пред Дом на техниката. "Няколко дни подред ги засичам в пясъчника. А на площадката идваме много родители с деца и не е приятно да ги пуснем да си играят. В пасъка неискам да мисля какво има като изпражнения и т.н. от кучетата. На снимките ще видите много ясно, че са маркирани на ушите. Не са агресивни, или поне в тези 3 дни не проявиха агресия, но децата се плашат, а да не говорим за заразите и кой знае какво, които носят и "изненадите" които оставят в пясъчника. Нямам нищо против животните, обичам ги, но децата си kucheta-2обичам повече. Вчера се опитах да ги изгоня, и си навлякох скандал от жена на средна възраст, която очеивдно бе защитник на животните и направихме селски панаир. Поинтересувах се снощи по въпроса и установих голяма глупост, че след като бъдат маркирани и кастрирани кучетата, трябвало да бъдат върнати на мястото, от което са хванати. Иначе се бях приготвила за скандал днес в общината, но явно не е вината в тях в този случай. Но кой ще понесе вината, ако някой от четириногите нахапе някое от децата ни? Кажете ми?! Надявам се да бъда разбрана правилно по темата, а не да бъда сега обвинена за човек, който мрази животните", се казва в мейл на нашата читателка.
Дубълът на Марек замина за Пловдив с петима от първия тим Марек гостува днес на Локомотив Пд в среща от 5-ят кръг на първенството на дублиращите отбори. Дупничани постигнаха първа победа в предишния кръг срещу Черно море с 4:0, а Локомотив Пд завърши наравно като гост на Лудогорец 1:1. В състава на Марек за този мач попаднаха 5-ма от първия тим: Кристиян Петров, Светльо Диков, Пламен Младенов, Емил Виячки и Димитър Димитров. Срещата е от 18:00 часа
Още един заем от фонд ФЛАГ, иска Община Дупница За нов заем от 250 хиляди лева по фонд ФЛАГ, ще кандидатства Община Дупница. Кметът на града инж.Методи Чимев е внесъл в Общински съвет докладна с искането. Тя трябва да бъде разгледана на предстоящата в петък 26-ти юни сесия. Сумата представлява 5% от общите допустими разходи по проекта „ Съвременно пространствено оформление и подобряване на зелена градска среда на централна градска част“. Дългът е дългосрочен за 4 години, като обезпечаването му ще е чрез учредяване на залог върху собствените приходи на общината, а лихвата е 5,3%. Това е втори заем за завършване на проекта, чиято обща стоиност е близо 5 млн лева. Дейностите по него стартираха през август миналата година, а изпълнител е ДЗЗД “Съвременна Дупница 2014″-Пловдив. Първият кредит, който взе Общината за завършване на проекта бе само преди месец. На последното си заседание Общински съвет одобри заем от фонд ФЛАГ от 500 000 лвева по този проект. Припомняме, че предложението бе гласувано два пъти на две различни заседания, тъй като при първото гласуване част от съветниците го отхвърлиха, а при второто само съветниците от БСП се въздържаха.
В ДУПНИЦА! На 21 ноември „женят“ двойките с 50 и 60-годишен брак Кметът на града инж. Методи Чимев за втора поредна година ще “бракосъчетае” двойките от Дупница, които тази година празнуват “златна” и “диамантена” сватба, информират от пресцентъра на кметството. Това ще стане на тържество със спазване на всички традиции на 21 ноември в ритуалната зала на града. На тази дата се празнува Денят на християнското семейство. В момента, служителите от ГРАОН обработват цялата информация за двойките, сключили брак в града през 1954 и 1965 година, допълват от адмнистрацията.
В Дупница утре ден на траур за загиналите в чужбина съграждани(ОБНОВЕНО) Утре /20 февруари, петък/ в Дупница ще бъде ден на траур, обявиха официално от пресцентъра на кметството. След докладна от кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев до Общински съвет с искане за това във връзка със загиналите в чужбина наши съграждани, бе подкрепена с подписи от общински съветници. С оглед на това, бе издадена и заповед, с която официално утрешният ден е обявен за траурен.
Погребват загиналите в Италия 3-ма дупничани в четвъртък в Дупница Тримата дупничани, които загинаха в зверска катастрофа в Италия ще бъдат погребани в Дупница в четвъртък. Телата им вече се транспортират в България. Припомняме, че зверската катастрофа стана на 16 февруари /понеделник/ в района на грaд Вилантерио провинция Павия. В автомобилът са пътували петима българи и един италианец.  На място загинаха 44-годишният Радослав Алексов, 40 – годишния Емил Томов и 45-годишния Максим Максимов.
Двуметрови  преспи блокираха 3-ма дупничани на Белмекен/СНИМКИ Спортната база на Белмекен се оказа блокирана от двуметрови преспи. Въпреки, че пътя към базата се почиства всеки ден, падналия вчера сняг блокира хората там. На подготвителен лагер за Белмекен, вчера заминаха 3-ма дупничани Теодор Георгиев, Валентин Крумов и треньора Христо Михалчев. По телефона Михалчев заяви“ Времето определено ни изненада. На отиване на няколко пъти се налагаше да бутаме колата, за да се качим. Снежните преспи до хотела са над 2-метра и за слизане на този етап не може да се говори“. Дупнишките състезатели по таекуон-до ще се подготвят там за предстоящото световно първенство.
Партия „Лидер“ влезе в коалиция „България без цензура“ Формацията с неформален лидер Христо Ковачки подписа коалиционно споразумение час преди политическият съюз около Николай Бареков да се регистрира в ЦИК, съобщиха от ББЦ. В Централната избирателна комисия с Бареков, освен лидерите на партньорите ЗНС и Гергьовден – Румен Йончев и Драгомир Стефанов, бе и председателят на "Лидер" Кънчо Филипов. „Реал Мадрид продаде неможещия Пепе и купи Роналдо“, коментира разширяването на коалицията след напускането на ВМРО Бареков, цитиран от Dnes.bg. По думите му допирните точки с "Лидер" са за откриване на нови реални работни места, а не само раздуване на администрацията, както направили ГЕРБ и БСП. В управленската програма на ББЦ акцент са енергетиката, туризмът и земеделието. С новите коалиционни партньори партията ще работи за привличане на инвестиции в енергетиката и в добива на горива. Очаквайте много гласове за нас на предстоящия вот и позитивна кампания от наша страна, обеща Бареков пред журналисти, като допълни, че продължават преговорите с още потенциални партньори. Няма да разтягаме коалицията докрай в пространството, желанието ни е да направим нещо смислено, коментира той. Коалиция "България без цензура" е внесла в ЦИК 7777 подписа за регистрацията.
Нова шашма в интернет, пробваха да излъжат дупничанка и гаджето й с 480 евро за транспорт на…скутер На нагъл начин за измама в интернет попадна дупничанин случайно, докато продава… скутера си. Това можеше да му коства и сумата от 450 евро, ако не била съобразителността на приятелката му, която се осъмнила след няколко размяна на мейли. Ето какво разказа пред zadupnitsa.com Кристина В. за опита да бъдат измамени. "Бяхме пуснали в голям електронен сайт за продажба на автомобили и мотори скутера на приятелят ми. Цената му бе 700 евро. След няколко дни получихме служебен смс, че има интерес. От сайт за изпращане на смс-и получихме след това смс, в който се посочваше мейл за контакт, ако сме все още желаещи да продадем скутера. Писахме, че офертата е валидна и започнахме размяна на мейли. В началото си разменяхме стандартните информации-в какво състояние е скутера, колко километра са изминати, колко харчи и т.н. "Купувачът" се представи, че е от Франция, но сега живеел в САЩ. В крайна сметка се разбрахме на 650 евро да го продадем, като той си обяви, че разходите по транспорт са си за негова сметка. През цялото време уточнявам, че разговорите се водят чрез мейли. Плащането трябваше да стане през PayPal. На следващият ден, след като уточнихме окончателно всички неясноти получих мейл от PayPal, че сумата от 1130 евро е в моята сметка преведена от "купувача" Емануел Дидие Годие и мейл от него, че сумата е преведена. Проверявам си сметката и виждам, че там няма нито цент. Нямах идея, че има подобна политика, тъй като съм работила с тях и никога не съм попадала в подобни случаи. И тук е разковничето на цялата измама. В иначе напълно редовния мейл, който по нищо не се различава от оригиналните електронни банки обясняват, че сумата е "замразена", тъй като трябва да гарантират на своите клиенти доставката на поръчката. Подаден бе адрес на транспортна компания в Южна Каролина (САЩ) на името на някой си Карол Джоунс, на която трябваше ние да преведем 480 евро чрез Уестърн Юнион. Платежното впоследствие да го сканираме и го изпратиме, за да видят, че техният клиент няма да бъде излъган, за да отблокират парите. Тогава усетихме, че има нещо нередно и станахме много предпазливи. Свързахме се с купувача и му казахме, че няма как да преведем толкова пари. Той обясни, че това била стандартна процедура на транспортната компания, и когато тя потвърди получаването на парите, тогава ще бъде освободена цялата блокирана сума в размер на 1130 евро и дори препоръча в два поредни мейли да вземем заем от близки и приятели, защото много му харесвал скутера и държал да го закупи. Казахме му, че този начин на разплащане не ни харесва и ако не избере друг вариант, се отказваме. След няколко часа получих заплашителен мейл от PayPal, че съм нарушила някакво правило и ще бъда подведена под съдебна отговорност. Отворих веднага условията в сайта на PayPal, за да видя въпросния цитиран член от правилата и реших да им пиша. Направи ми впечатление, че мейлите от PayPal, които получавах бяха по-различни от подадения в сайта им. Тогава им писах, описвайки подробно ситуацията, макар да очаквах какъв ще бъде отговорът, но исках да се убедя, че това е само една измама. Както и предполагах, получих отговор, че това е абсолютна измама и въпросните мейли от "тяхната компания" изобщо не са от тях. Ако се бяхме подвели, щяхме да преведем парите на посочения адрес и…щяхме да изгориме. Разбрах, че още 2-ма наши приятели са били "офертирани" за мотори по този начин, но са отказали, тъй като са поискали парите кешово. Споделям го с вас, за да стане достояние до повече хора и им бъде като сигнална лампа, ако някой попадне на подобен род "купувачи", разказа Кристина А.
Съдът поиска 30 хиляди лева гаранция за свободата на дупничанина  Георги Иванчев . Защитава го адвокат Марин Марковски 30 хиляди лева поиска Бургаският окръжен съд от дупничанина Георги Иванчев, ударил двамата полицаи от Слънчев бряг, за да защити честта на приятелката си Кристина М.  След като бъдат внесени парите, младият мъж ще бъде пуснат на свобода, пише Флагман.бг. Защитник на 27-годишния мъж е адвокат Марин Марковски, а председател на съдебния състав  Захарин Захариев. 141035503820466
Катастрофа в Княжево на изхода от София. Кола с кюстендилска регистрация се преобърна "Пежо" с пернишка регистрация и "Фиат" с кюстендилска регистрация сътвориха страховито и кърваво меле на столичния бул. "Цар Борис III". Двата автомобила са катастрофирали около 14 ч. на пешеходна пътека при кръстовището с улица "Дамяница" – до спирка "Планинец" в Княжево по линията на трамвай №5. По неофициална информация пернишкото пежо е преминало на червен светофар и ударил странично кюстендилската кола, като след това се преобърнало по таван. Тежко пострадали са шофьорът на фиата и спътничката му, като се наложило пожарникари да разрежат ламарините, за да извадят заклещените хора вътре. Източник/Всеки ден
Ремонтираха оградата и пързалката в дупнишкия квартал „Бешика“  Оградата при „старите жилища“ в дупнишкия квартал „Бешика“ бе възстановена от Общината. Преди около месец хората, живеещи в района, бяха поканили кмета инж. Методи Чимев да дойде лично на място и да се запознае със ситуацията.
През последната седмица няма нови хора болни от бруцелоза. Изследват и домашните кучета Общият брой на заболелите от бруцелоза хора до момента остава 32-ма. Всички те са хоспитализирани и стриктно спазват лекарските предписания. По настояване на гражданите започна вземането на кръвни проби при свине от домашните стопанства и дворни кучета. На 27.08.2015 г. бе установено наличието на бруцелоза при 3 от общо 11 изследвани кучета. Те ще бъдат евтаназирани по хуманен начин. При 19-те кръвни проби взети от свине, резултатът е отрицателен. Стопаните признават, че са хранели домашните си любимци и свинете с месо или мляко, добито от заразено животно. Областната дирекция по контрол на храните съобщава, че днес са изпратени проби от още 6 броя свине и 5 броя кучета на територията на гр. Рила, като към момента в Лабораторията по особено опасни инфекции – София се изследват взетите проби на свине и кучета и от с. Смочево. Областна администрация – Кюстендил благодари на гражданите за оказаното съдействие на екипите при изследването на хората и животните.
Играч от елитен френски тим, пред трансфер в Марек Марек е на път да привлече в редиците си, футболист подвизавал се в елитен френски отбор. Утре от 17:30 часа, дупничани ще изиграят последната си контрола от лагера в Банско, изправяйки се срещу Черно море Варна. Именно в този мач може да се появи, анонсираният играч. От клуба потвърдиха новината, но не разкриха името на играча и отбора, от който идва. Разбра се, че изпълнителният директор на клуба, Иво Паргов също ще пътува за Банско, за да гледа двубоя, което означава, че може да се стигне и до конкретни преговори.
Дупничанката Йоана Маринкова с бронз от турнир в Турция Дупничанката Йоана Маринкова записа поредното си отлично представяне. Тя бе част от националния отбор по борба на България, който участва на турнир в Измир/Турция за кадети. В 18-то издание на турнир "Виктори къп" взеха участие над 500 състезатели, като България бе представена и в двата стила. Йоана Маринкова в категория до 60 килограма завоюва бронзов медал, като той бе трети за нашите в тази възраст. Йоана Маринкова е състезател на „Рилски спортист – 2000” – Самоков, а нейн личен треньор е Боян Сусанин. В началото на месеца Маринкова спечели сребърен медал на турнир в Букурещ.
Отново отложиха 17-ия кръг на В-Югозападна група Зоналният съвет на БФС отново взе решение за отлагане на срещите от 17-ят кръг на В-Югозападна футболна група. По програма този кръг трябваше да се проведе в неделя 8-ми март, но поради лошото време и заснежените терени бе отложен за сряда 11-ти март. Сега от БФС прецениха, че и утре няма добри условия за футболни мачове и отложиха кръга за 18-ти март. Вчера в Сапарева баня започнаха почистване на терена, но след решението на футболната централа прекратиха работата.
10 съветници поискаха оставане на павилионите в центъра на Дупница Да бъдат запазени част от павилионите в идеалния център на Дупница искат 10 съветници от местния парламент. Предложението им за изменение в Наредбата за преместваемите обекти е вече качено на сайта на Общината, където по закон трябва да престои един месец. В този период, всеки има право да се запознае с измененията, и ако има възражения да ги внесе до Общински съвет. Измененията са коментирани на заседание на Икономическата комисия, а предложението е подписано от Владимир Владимиров, Ивайло Атанасов, Вергил Кацов, Лорета Николова, Костадин Костадинов, Асен Башленски, Станислав Павлов, Александър Анин, Стоян Шушков и Силвия Овчарченска.
Дупница и Кюстендил не са България, но Бат’Сали какъв депутат е? Наглостта и безочието на един политик се показа вчера и буквално разби на пух и прах вярата в парламентаризма и българския депутат. Бат’Сали съумя с две изречения да съсипе и малкото вяра на обикновения, изтормозен човек във все по-губещите доверие български политици.
Лют скандал се заформя за сесията на ОбС-Дупница в петък, Владимиров поряза Попниколов Лют скандал се заформя за сесията на местния парламент в Дупница в петък. В проекта за дневен ред липсва предложението от д-р Матей Попниколов за премахване на поста заместник-председател на ОбС. Съветникът от ГЕРБ обяви още миналата седмица, че е входирал до председателя на ОбС-Дупница инж. Владимир Владимиров такова предложение, което се очакваше да бъде внесено на предстоящото заседание. Вместо тази докладна, в дневни ред отново е включено искането на Владимиров за избор на негов заместник. Скандалът със сигурност ще избухне, предвид на факта, че Попниколов и Владимиров показаха, че са в изключително обтегнати отношения и често правят сеир на колегите си и гражданите в залата по време на заседанията със своите караници. Най-често, двамата си "мерят" познанията по правилника за работа и кой какви права има. Човек от щаба на ГЕРБ разкри, че в понеделник Попниколов бил извън кожата си от нерви, като разбрал, че Владимиров го е отрязал и едва чакал сесията.
Кметът на Дупница забрани къпането във всички неохраняеми водни площи  Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев издаде заповед, с която се забранява къпането във всички неохраняеми водни площи – язовири, канали, малки водоеми и други водохранилища на територията на цялата община, съобщиха от пресцентъра на кметството.