„Марек“ победи „Хасково“ 2:1 и взе първи 3 точки в „А“ група DSC02086 Първи три точки в "А" група взеха футболистите на "Марек", след като победиха в дербито на новаците "Хасково" с 2:1 в двубоя, който приключи преди минута. Дупничани заслужиха напълно победата с далеч по-добрата игра. Гостите играха 31 минути с човек по-малко, след като Владимир Узунов получи втори жълт картон в 59-ата минута и бе изгонен. Точни за "Марек" бяха Милен Георгиев и Крум Бибишков от дузпа, а за гостите се разписа Дончо Атанасов.
Дупница готова да посрещне Баба Марта DSC00538 Дупничани в тези последни дни на февруари се радват на необичайно топло време. Подранилата пролет ги зове навън и те използват слънчевите часове на деня за разходка. Притегателен център в града сега е и обособеният пазар на мартеници от ГУМ до площада.
Мартин Божилов се кодоши: Предполагам, че пак не сме ги надиграли с нищо „Габрово“ "Какво да ви кажа… Мачът бе сочен за дерби на кръга, но видяхте, че така и не се получи такова", коментира либерото на "Марек Юнион-Ивкони" Мартин Божилов след победата като гости 3:0 гейма над "КВК Габрово". Националът не игра заради травма в лакътя, а мястото му зае 16-годишният юноша на клуба Кирил Котев, който направи отличен дебют. "След първата среща по между ни преди седмица в Дупница, от щаба на Габрово заявиха, че не сме ги надиграли с нищо. Предполагам и днес не сме ги надиграли с нищо?! Не искам да влизам в словесни престрелки, но да те смачкат и да кажеш, че не са те надиграли е меко казано несериозно. Това е спорт – днес едните са по-силни, утре другите, важното е да има феърплей и уважение към труда на своите и съперниците", продължи Божилов, което бе в отговор на Любомир Герасимов-треньор на "КВК Габрово". Наставникът на вицешампионите очевидно не искаше да признае класата на дупничани след първия мач между двата отбора в Дупница, завършил отново 3:0 за "Марек Юнион-Ивкони", но дупничани му затвориха устата насред зала "Орловец". "Искам да поздравя момчето, което ме замести така, все едно има над 100 мача зад гърба си-спокоен, със самочувствие и най-вече с отлични качества. Кирчо е едно много трудолюбиво момче на 16 години, което направи фантастичен дебют точно срещу един от сочените за претенденти за титлата. Така че, няма място за притеснение дали ще се възстановя. И с този мач, а и с всичките, които изиграхме до  тук, показваме, че с колектив и с шампионския манталитет, който си изградихме, успяваме да надиграваме всичките отбори. При нас няма стари и млади, от 15-годишните в отбора до най-старите, ние сме един колектив, едно цяло. Целта ни е 22-а победа в следващия мач с Нефтохимик, за да затворим редовния сезон без загуба. Ако така продължаваме да играем, не вярвам, че ще има отбор, който да ни спре, както за Купата, така и за трета поредна титла", заключи Божилов.
Юношите на Боен клуб „Марек“ отново номер 1 в България IMG_20140223_164501 На провелия се шампионат по ММА за аматьори в София отборът на Боен клуб „Марек“ записа поредното си много силно представяне.
ВИДЕО/СНИМКИ Дупница посрещна своите шампиони от Марек Юнион-Ивкони Стотици дупничани посрещнаха своите шампиони от Марек Юнион-Ивкони. Четирикратните първенци на България бяха аплодирани на централния площад Свобода, където по традиция всяка спечелена шампионска купа, отбора показва на своите фенове. С мощни викове „Марек шампиони” и невероятна еуфория дупничани приветстваха на сцената героите от волейболния шампионат Станислав Величков, Павел Душков, Михаел Манджуков, Борислав Апостолов, Ангел Велков, Михайл Цветанов, Владимир Лобутов, Мартин Иванов, Димитър Дулчев, Мартин Божилов, Преслав Йорданов, Цветелин Цветанов и капитана Гьорги Гьоргиев. На сцената бяха приветствани ст треньорът Найден Найденов и неговия помощник Христо Райчев. Главният мениджър Людмил Найденов, шефа на фен клуба Красимир Ортакчийски, изпълнителния директор Дамян Бичовски. С бурни аплодисменти бяха посрещнати още президента на клуба Ивайло Константинов и кмета на Дупница инж.Методи Чимев.
В Италия Марек пише история!!!/СНИМКИ/ Тимът на Марек Сеграте продължава напред в баражите за влизане в по-горна група, след голям мач срещу Лискате и чиста победа с 3-0 като гост. На препълнения стадион българите отново бяха като у дома си. Много родни фенове въоръжени с тъпани, знамена, димки и факли, създадоха невероятна атмосфера. Българите решиха всичко за 45 минути. Първото попадение реализира Васил Найденов в 20-та минута. В 28-та минута Симеоне Суфри покачи на 2:0 за Марек. В 35-та минута Калоян Стоянов оформи крайното 3:0 за българите. Феновете изпратиха момчета като шампиони с димки и мощни викове Марек, Марек,Марек… „Това бе нашия голям мъжкарски отбор“, заявиха от клуба.
Авария на „Хан Крум“ променя движението в Дупница за уикенда Само в събота и неделя ще бъде пуснато кръстовището при ГУМ, информират от пресцентъра на Общината. Шофьорите ще могат да го използват по направление жк "Бистрица" – "Промишленото" и обратно. Причината за това е ВиК-авария на ул "Хан Крум", по която в момента преминава целия автомобилен поток. В неделя ще бъде затворена улицата за отстраняване на аварията и от понеделник се възстановява движението по нея, както и целия режим на движение, както е в момента.
Само за събота и неделя ще може да бъде ползвана и автобусната спирка на ГУМ, допълват от кметството.
В момента се монтират знаците на кръговото за указване начина на движение.
Доброслав Радев ще разбере днес съперниците си на Европейското първенство по кик-бокс Дупничанинът Доброслав Радев ще разбере днес съперниците си в категория до 57 килограма на Европейското първенство по кик-бокс, което започна в испанския град Сан Себастиян и ще продължи до 29-ти август. Жребият ще бъде изтеглен днес следобяд, а утре е церемонията по откриване и първите срещи. През изминалата събота и неделя се проведоха семинари от организатирите и медицински конрол на състезателите. Българската делегация е от 50-спортисти и треньори, които ще се изявяват в стиловете К1, лоукик и киклайт контакт. Според Кирил Чакъров, който е личен треньор на Доброслав Радев, дупничанина има шансове за медал в новата за него по-ниска категория до 57-килограма.
Националните телевизии щурмуваха майстора на дървени животни от Овчарци (ВИДЕО) Истинско нашествие на медии се забелязва последните дни в село Овчарци. Причина за медийния интерес е Васил Говедарски, за чието нестандартно хоби първи разказахме ние от zadupnitsa.com в материала си: УНИКАЛЕН! Вижте какво прави само с резачка за дърва мъж от Овчарци. 32-годишният дипломиран преподавател по рисуване вае невероятни скулптури от 5 месеца с помощта само на…резачка за дърва. Освен водещите телевизионни медии, интерес към него проявяват и почти всички електронни и печатни медии. "За 3 дни в Овчарци идваха и продължават да идват толкова журналисти при Васко, колкото за последните 10 години общо не са идвали в Сапарева баня. Много се гордеем с него, защото е тих, скромен, работлив и с изключителна дарба. Малцина знаят какви златни ръце имат със съпругата му Мони и какви икони върху камъни са нарисували и рисуват", коментира жител на селото. Коментира се вече идеята да бъде направен парк в селото, където да бъдат изложени скулптурите на именития им съсед, където да бъдат изложени за посещения на туристи и гости на селото.
Дупничанинът Теодор Георгиев с втора покана за участие в елитните Гранд при турнири Теодор Георгиев получи покана и за второто Гранд при по таекуон-до , което ще се проведе в град Самсун Турция през септември. Дупничанинът заминава на 11-ти август за Москва, където е първия старт от световните серии. В турнира в руската столица участват най-добрите в света. Теодор ще се изявява в обединената олимпийска категория до 80-килограма, в която участва и на първите Европейски игри в Баку. В световната ранглиста Теодор Георгиев е 26-ти с 79.76 точки
Погребват загиналите в Италия 3-ма дупничани в четвъртък в Дупница Тримата дупничани, които загинаха в зверска катастрофа в Италия ще бъдат погребани в Дупница в четвъртък. Телата им вече се транспортират в България. Припомняме, че зверската катастрофа стана на 16 февруари /понеделник/ в района на грaд Вилантерио провинция Павия. В автомобилът са пътували петима българи и един италианец.  На място загинаха 44-годишният Радослав Алексов, 40 – годишния Емил Томов и 45-годишния Максим Максимов.
2 000 лева отпуснаха за възстановяването на Милчо Палакарски от Яхиново С 2 000 лева ще се включи Община Дупница в кампанията по набиране на средства за възстановяването на Милчо Палакарски от Яхиново. Момчето оцеля в зверската катастрофа преди по-малко от месец в дупнишкото село и му предстои сериозен път да извърви за рехабилитация и възстановяване. По време на дебатите стана ясно, че това е максималната допустима от закона сума, с която Общината може да се включи в кампанията.
Пирин (ГД) и Хасково не се победиха в контрола, играна днес в Банско Пирин (Гоце Делчев) и Хасково завършиха 1:1 в контролна среща, която се игра днес в Банско. Новакът в „А“ група Хасково успя да открие резултата през първото полувреме. Малко по-късно обаче новото попълнение Кирев, който дойде от Литекс, изравни. Равенството 1:1 се запази и двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат.
„Торул“ на Златан Йорданов разгромен от „Сахинбей“ Бившият играч на "Марек Юнион-Ивкони" Златан Йорданов игра като титуляр за своя "Торул" при гостуването на "Сахинбей" във 2-ия кръг от турската Супер лига. Посрещачът се отчете с 8 точки (1 ас, 1 блокада) и бе втори най-резултатен за своите. Йорданов демонстрира много сериозен процент на посрещане като закова статистиката на 88% позитивно и 65% отлично. Домакините имаха проблеми само в първата част, когато Йорданов и компания водеха почти през цялото време, но след 18:20 точки, допуснаха изравняване до 22:22. Последваха две блокади на Йозбек и Караагач, а точка на спора сложи Чулафич с успешна атака за крайното 25:23. Това като че ли отчая гостите и в следващите две части те не затрудниха особено съперника си и отстъпиха на 13 и 19 точки.
Близки и приятели на убития Николай Радев организират шествие под наслов „Заедно в борбата за справедливост“  Близки и приятели на Николай Радев организират шествие в знак на съпричастност към роднините му. Шествието ще бъде на 22-ри юни и ще започне от заведението „Колата“  и ще продължи до МБАЛ „ Св.Иван Рилски“. Ето какво пише във фейсбук страницата посветена на Николай Радев : „ Нека всички на 22ри юни, ден преди рождената дата на Ники, когато трябваше да навърши 28 години, да се съберем в знак на съпричастност към близките и протест срещу несправедливостта! " повече прочети ТУК . Организаторите призовават всички които са съпричастни с идеята да бъдат на 22-ри юни с бели тениски с надпис „Заедно в борбата за справедливост“. Същевременно продължава и събирането на подписи към петицията разпространена в интернет пространството. Текста на петицията можете да видите ТУК До момента са събрани 2364 подписа. 
Никой не ще водоемите в Бистрица, Крайници и Палатово Все още няма заявен интерес към нито един от 7-те водоема на територията на община Дупница, информираха от общинския пресцентър. Те са предвидени за отдаване на концесия за 25 години. До 26 февруари е подаването на документи за желаещите да ги експлоатират, а на 4 март ще бъдат отворени офертите за подалите искания да ги наемат. Предвидени за концесиониране са 5 водоема в с. Бистрица, един в Крайници и един в Палатово.
Крадци отмъкнали телевизор и женски дрехи от незаключена къща в Дупница  Телевизор и женски дрехи са били откраднати от дупнишка къща в навечерието на Коледа, съобщиха от МВР.
19:00 Гледай ТУК  България – Румъния/ контрола Ивайло Петев днес ще изведе националния отбор в първия си мач начело на България. Съперникът е Румъния. Двубоят в Турция започва в 19:00 часа. Целта на Петев е да опознае част от играчите, на които ще продължи да разчита в квалификациите за Евро 2016. Новият селекционер имаше доста проблеми при избора на състав, тъй като датата не е официална и клубовете не са длъжни да освобождават играчите си. Затова Петев постоянно правеше промени при извиканите играчи. Сега в състава има футболисти, които едва ли друг път ще получат повиквателна за националния отбор. Ивайло Петев не само трябва да защитава добрия баланс от мачовете с Румъния – съперник, от който нямаме загуба от 1989 г. Бившият треньор на Лудогорец и АЕЛ Лимасол трябва да защити и статистиката на своите предшественици. Той е осмият селекционер, който води националите, откакто Боби Михайлов ръководи БФС. Само в два случая „лъвовете“ не са отбелязали гол в дебют на новия си треньор. Първият беше при Димитър Пенев през 2007 г. срещу Уелс в Бургас (0:1), а вторият – при Михаил Мадански, когато загубихме с 0:3 от Украйна на 7 октомври 2011 г.
Кристиано Роналдо е новият носител на Златната топка! Кристиано Роналдо е новият носител на Златната топка!
Новият треньор на Марек: Вярвам, че ще се утвърдим в елита  Новият наставник на Марек Антон Велков сподели, че не е имал колебания дали да поеме дупнишкия клуб.
Боен клуб Марек с поредно отлично представяне, 11-годишен дупничанин постави рекорд в ММА!  3Боен клуб Марек за пореден път се представи на ниво на престижен турнир.
Дупничанинът Любомир Васев тренира в Сардиния със световните звезди на мотокроса Дупничанинът Любомир Васев тренира с най-добрите в мотокроса. От няколко дни Васев е в Сардиния/Италия, където се събра елита на световния мотокрос. Броени дни остават до началото на първото състезание от така наречените зимни серии, които предшестват Световния шампионат, който започва на 28 февруари в Катар. Традиционният международен мотокрос в Италия започва на 1 –ви февруари в Сардиния в Риола Сардо. Трасето в Ористиано наречено „Дюната“ е изключително атрактивно. Там състезателите от MX1 и  MX2 ще преминат през „ада на пясъка“. Останалите две състезания на различни като почва трасета са на 8-ми и 15 –ти февруари. Любомир Васев преди това бе на подготовка в Словения. Избраният за спортист номер 1 на Дупница за 2014 година талантлив състезател спечели миналата година Източноевропейският шампионат и при мъжете и  юношите в клас MX2 и сега е с амбиции за добро представяне и в Европейският шампионат.phoca_thumb_l_piloti 22 10799830_856562117709841_1621035347_n (1) 60_33
Мъжете в Дупница умират повече от жените В Дупница умират повече мъже и по-малко жени. Това показва статистика изготвена от Община Дупница за изминалата 2013 година. Общо 789 смъртни акта са издадени за изминалата година, съобщават от пресцентъра. От тях, 624 са на жители с постоянен адрес град Дупница, като от тях 405 са починали в града.За 16-те села са отчетени 165 починали. 218 е броя на жените за град Дупница, докато при мъжете в града смъртността е по-голяма – 267. В бройката попадат и жители на града, които са починали в други градове или държави. От пресцентъра обясняват, че продължава тенденцията от последните години, да се раждат повече момичета, а процента на смъртност при другия пол да е по-голям. От предоставената статистика за миналата година раждаемостта е следната – 117 момчета и 120 момичета.
Запазва се тенденцията на броя разводи, като през миналата година те са 103, само с един повече от 2012. Подобна е ситуацията и при гражданските бракове. За 2013 година има сключени 136 брака, а през 2012 са 135.
ПРЕДИ МИНУТИ! Обраха популярна банка в Дупница Сигнал за банков обир в Дупница е подаден тази сутрин. Около 9 часа служители на въпросната финансова институция намираща се под "Минчов площад" срещу ресторант "Рилски езера" са установили нахлуването и са сигнализирали веднага полицията. На място в момента има полиция и се извършва оглед.
И самоковци защитиха джамията си, готови са на съвместни действия с Дупница и Кюстендил Десетки граждани днес се събраха на мълчалив протест пред Байракли джамия в Самоков, информират от пресцентъра на Общината. Да подкрепи инициативата на Методи Чимев и Петър Паунов пред джамията застана и кметът на Самоков Владимир Георгиев точно в 11.30 часа, когато в Софийски апелативен съд започна гледането на делото по иска на мюсолманското вероизповедание да бъде признато за правоприемник на мюсолманското вероизповедание по време на Османската империя. Удовлетворяване на иска ще означава, че вероизповеданието ще има основание за претенции към т.нар. вакъвски имоти, които основно включват съществуващи джамии и прилежащите площи. Припомняме, че мюфтийството заведе дела срещу общините, в които има джамии, собственост на дадена община, обявени за национални паметници на културата. Едно от тези дела е за собствеността на Байракли джамия в Самоков. За момента тези дела са спрени именно защото се очаква решение на Софийски апелативен съд по иска на мюсолманското вероизповедание.samokov2
samokov-1Днес пред Байракли джамия бяха поставени националното знаме и знамето на община Самоков. Във военната терминология това е символичен знак за принадлежност на дадена територия. По този начин самоковци казаха, че джамията е паметник от национално значение, собственост на община Самоков. И трябва да остане като такъв. Мълчаливото бдение продължи около половин час. 
"В скоро време ще се формулират действията на местната власт и гражданите. Този акт ни обедини и от тук нататък ще се обсъждаме съвместни действия", заключват от самоковската община.
Германци ще правят Пречиствателната, дупничани изграждат канализацията в Самораново и Бистрица Българо-немският консорциум “Байовъркс-М” бе избран за изпълнител на обществената поръчка с предмет: “Реконструкция, модернизация и разширения на ГПСОВ – гр. Дупница и доизграждане на канализационна мрежа”.
Потоп отнесе част от Сърбия. В България оранжев и жълт код обявен за 16 септември Един човек загина при наводненията в източна Сърбия. Според телевизия „Бор“ това е жена от село Подвръшка в района на град Кладово, намиращ се на Дунав. От град Текия са евакуирани над 200 души. Два моста са били отнесени от излезлите от коритата си реки в съседна Сърбия. Мостът по пътя Кладово – Неготин е унищожен напълно. Унищожен е и мостът в село Велесница. Магистралата край Джердап е напълно непроходима и в момента жителите са откъснати от останалата част на страната. Според местните власти  на този етап няма опасност за ВЕЦ "Джердап -1". Приливната вълна откъсна и селата Река, Грабовица и Бърза Паланка.Boljetin-poplava tekija-poplave-blato-bujica_660x330 Tekija
Директори на училища в Дупница недоволстват от услугите на „Ученическо хранене“ Кметът наДупница инж.Методи Чимев проведе среща с Управителя на „Ученическо хранене“ Диана Борисова и директорите на училищата в общината, информират от пресцентъра. Темата бе разисквана доста разгорещено на последната сесия на ОбС-Дупница, когато се приемаха отчетите на дружествата и фактът, че „Ученическо хранене“ е на минус 18 000 лева за миналата година. Идеята бе да се чуят мненията на директорите за предлаганата от „Ученическо хранене“ услуга. „Оказа се, че някои от директорите не са доволни от предлаганото качество и услуга. Това е причината да предпочитат алтернативни варианти за осигуряването на закуски за децата. Поисках в писмен вид директорите да ми предоставят какви претенции имат и какви са забележките им. На тази база, г-жа Борисова ще може да направи анализ и вземе мерки за повишаване конкурентноспособността на дружеството, за да бъде реален партньор на всички училища с тази услуга“, коментира Чимев.
В Дупница преваля слаб сняг. Готова ли е снегопочистващата фирма? В Дупница отново преваля слаб сняг, който обаче пак направи някои от улиците бели. През нощта е възможно да завали, като в тази връзка и с оглед очакваното застудяване много хора питат има ли готовност снегопочистващата фирма? По-рано от Община Дупница съобщиха, че във връзка с метеорологичната обстановка над Дупница  и очаквано понижение на температурите, е разпоредено фирмата, ангажирана със снегопочистването в града, да има пълна готовност за извършване на обработки срещу заледяване.