Полицията в Бобов дол прибра 25-годишен, шофирал рисковано В ареста на РУ Бобов дол е задържан 25-годишен шофьор. Г.Л. управлявал лекия си автомобил по рисков начин, с което създал предпоставки за ПТП. Съставен му е акт. Шофьорът ще остане в полицейския арест за 24 часа.
При пожар в Бобошево загина 55-годишен мъж Тази сутрин около 3:00 часа пожар е избухнал в двуетажна къща в Бобошево. Огънят е изпепелил до основи сградата. В къщата е бил и 55- годишният мъж, който е загинал. Пожарникарите не са могли да влязат и да го спасят, информира struma.bg. Според сайта загиналият е Георги Бошикьов, който е живял сам. Най-вероятно горяща печка на дърва и въглища е причина за пожара= снимката е на marica.bg и е само илюстративна
Счупиха прозорец на вилата на фамилия Карастоянови край Дупница Вилата на фамилия Карастоянови, намираща се на изхода на Дупница на улица "Саморанско шосе" осъмна със счупен прозорец. Той се намира на вторият етаж на двуетажната луксозна вила, но не гледа към главния път, а към намиращата се в съседство нива. По все още непотвърдена информация в РПУ – Дупница е подаден сигнал и ще бъде  извършена проверка по случая и най-вероятно ще бъде образувано досъдебно производство срещу неизвестен извършител.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Кукерски парад в Бобов дол Кукерски празник подготвят в Бобов дол, организатори са читалище "Просвета" в миньорския град. Дефилето ще се проведе на 29 март (събота). Кукерските групи ще тръгнат в 11ч. от централния площад и ще преминат по улиците на града до площада пред читалище "Просвета" в квартал "Христо Ботев", където ще се проведе и самият празник.
Как ще изглежда „Развесена върба“, Минчов площад – вижте на 3D (СНИМКИ) В Община Дупница днес презентираха на 3D как ще изглеждат някои от районите на града попадащи в обхвата на "Зелена градска среда". Най-сериозни ремонтни дейности са предвидени в жк "Дупница", но не по-назад ще останат и в един от емблематичните квартали – жк "Развесена върба", който ще промени изцяло облика си, както и Минчов площад. Проблемни от години улици като "Булаир", "Хан Крум", "Дора Габе" и други 10 пък ще бъдат изцяло рехабилитирани. "Включили сме и допълнителни дейности като детската площадка над градинката "Васил Левски" и други. Ако останат пари от нереализацията на този проект по други общини, то ще се борим за финансиране за тези допълнителни подобрения", обясниха на пресконференцията днес.
Феновете на Марек посрещнаха новия треньор и му подариха шалче Феновете на Марек посрещнаха днес новия наставник на тима Антон Велков. От фен-клубът му подариха шалче на отбора и пожелаха много успехи на тима в А-група. Феновете присъстваха на пресконференцията и заявиха, че и в бъдеще ще подкрепят отбора. Според тях Антон Велков е добър избор на ръководството и те са убедени, че той ще успее да изгради един добър отбор. Привържениците допълниха, че ще продължат да помагат при ремонта на стадион Бончук, за да може още при първото си домакинство Марек да играе в Дупница. IMG_2909
КЪСМЕТЛИЯ! Младеж от Дупница спечели чисто нов автомобил Когато късметът е с теб, той ще те намери и споходи дори и тогава, когато се "опитваш" да избягаш от него. Родените с късмет си остават такива дори и въпреки своя инат.
Авария остави голям квартал в Дупница без вода от вчера Сериозна авария на водопроводната мрежа в района на Гиздова махала остави голям район без вода. Живеещите в ж.к. "Люляк" и района около бившите казарми са без вода от снощи. "Да, получихме сигнала и веднага съм изпратил аварийните ни групи, които работят по отстраняването. Никак не е лека аварията и ще се наложи поне още няколко часа работа днес, но в следобедните часове ще бъде възстановено водоподаването", обясни шефът на ВиК Илия Илиев.
Апелативната комисия на БФС взе решение по „казуса“ Марек Апелативната комисия на БФС на свое заседание вчера разгледа жалбата на Марек 2010 относно наложена санкция от 10 000 лева от страна на Дисциплинарната комисия във връзка със  сигнал от УЕФА за "съмнения за участие в уговорени мачове". Членовете на АК са потвърдили наказанието, като решението е окончателно и не подлежи повече на обжалване. Поради  конфиденциалност  на информацията повече факти от заседанието на комисията не бяха изнесени.
Радослава Чеканска: Гласувайте, за да не отидат децата ни, когато завършат на изхода на Терминал 2! Много е важно да има висока избирателна активност, да гласуват колкото може повече хора на 5-и октомври, за да не оставим контролирания вот да определя бъдещето ни. Гласувайте, за да не отидат децата ни, когато завършат на изхода на Терминал 2!
Съдия от Разград ще ръководи мача на Марек срещу Витоша (Бистрица)  Михаил Йорданов от Разград бе опредлен за главен арбитър на срещата Витоша (Бистрица) – Марек. Двубоят е насрочен за 17 часа в събота и ще се играе в град Елин Пелин. Асистенти на Йорданов ще бъдат Мирослав Марков от Русе и Михаил Кръстев от Варна. Четвърти арбитър на срещата ще е Петър Григоров от София.
Община Дупница продаде 5 кабинети в Старата поликлиника за 76 000 лева Община Дупница продаде 5 кабинети намиращи се в сградата на Старата поликлиника на ул "Солун 4". С решение на Общински съвет в края на май, бе одобрено пускането в продажба на 11 лекарски кабинети намиращи се на 3-ия етаж в сградата. От продажбата на петте кабинети, в касата на Община Дупница ще влязат общо 76 940 лв. За останалите помещения не се явиха кандидати, въпреки заявения интерес. Тези кабинети ще бъдат пуснати повторно за продажба на по-късен етап, допълват от кметството.
Зимна приказка в Китай. Изградиха уникален град от лед СНИМКИ и ВИДЕО В китайския град Харбин на 5 януари бе открит традиционният леден фестивал. Повече от 7000 работници за близо две седмици изградиха един мини град, привличащ хиляди туристи от цял свят.
Ибришимов обяви: Сега влизам депутат, октомври ще се боря за кмет на Дупница Кандидатът за кмет на Дупница Иван Ибришимов ще заеме освободеното от Мая Манолова депутатско място в 43-ото Народно събрание. Тя бе избрана днес за омбудсман на България и ще напусне Народното събрание. Мястото й в парламентарната група на БСП ще бъде зато именно от Иан Ибришимов, който потвърждава това в изявление до медиите.
БСП-съветник сменя Иво Константинов на общинска сесия в Дупница на 31 януари Общинска сесия в Дупница най-вероятно ще има на 31 януари, научи zadupnitsa.com. Всеки последен петък на месеца е традицията да се провеждат заседанията на местния парламент и общинска администрация трескаво подготвяше докладните за тази дата. Инженерът от депото в Дупница Бисер Кирилов ще се яви именно на тази сесия на Община Дупница и евентуално да се закълне за встъпването си като общински съветник. Той сменя на поста Ивайло Константинов, който подаде оставка като председател на ОбС и като съветник, а Таня Даскалова, която е следващата в листата ще се откаже от влизането си. Тя е секретар на кметския кабинет и е в конфликт на интереси.
ОФИЦИАЛНО! Актавис е вече Алерган А сега и заплатите ако вдигнете вече ще е различно. Ама на тези които работят, не на коконите в Белия дом. По 2-3 хиляди на месец им стигат.
Прокуратурата ще проверява сеч на тополи в бобовдолското село Коркина  65 тополи са отрязани като дърва за огрев от землището на бобовдолското село Коркина, съобщават от пресцентъра на МВР.
Бащата от „Чужденецът“ на изложба в Дупница Първата по рода си изложба, буквално пред кабинета на кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев бе представена днес. Творбите на художникът Антон Гошев със заглавие “Зимна приказка” са окачени в коридора на Общината. Авторът им и инж. Чимев прерязаха символично лентата на изложбата. “От тук насетне, това ще бъде другата ни изложбена зала, като идеята ни е всеки месец да има такива изложби”, обяви инж. Чимев.
ЧИТАТЕЛСКИ СИГНАЛИ! За поредното нагло паркиране в Дупница (СНИМКИ) Едва ли има човек, който да не е чувал мнението, че в Дупница няма № 2 и всички са № 1. В пълна сила това звучи за шофьорите, които качвайки се зад волана стават абсолютни тартори на улицата и особено на местата за паркиране. Правилниците и законите не важат, просто, защото са… № 1. Е, в очите на себе си или най-много в очите на някой и друг заблуден, но нарушенията, за които получихме снимки от наши читатели, са наистина неуважителни. Неуважителни към хората в неравностойно положение.
Във Великобритания очакват 14 метрови вълни и наводнения Ирландия се подготвя за проливни дъждове и бури. Властите разпространяват предупреждения за опасностите от лошото време в очакване обилните дъждове да започнат още в неделя. През следващата седмица ситуацията в страната вероятно ще се влоши, тъй като се очаква нова буря с ветрове, достигащи над 130 км/ч. Местните жители вече предприемат действия, за да се подготвят за неволите на лошото време.

Междувременно, множество райони от Великобритания и част от Западна Франция продължават да страдат от наводненията, предизвиквани от проливните дъждове. Френският регион Бретан е застрашен от буреносното време. Там е обявен червен код заради опасността от високи вълни и наводнения в редица департаменти. От съображения за сигурност бяха затворени и някои пътища.

Особено силно е засегната и югозападната част на Англия, след като множество реки в графство Съмърсет излязоха от коритата си. В събота ураганните ветрове продължиха да удрят южните части от Великобритания, а агенцията за околната среда предупреди, че има риск от нови наводнения. Скоростта на ветровете достигаше 80 м/ч по бреговете на Корнуол, Бристъл Ченъл и западната част на Уелс.

При Чъртси, графство Съри, река Темза излезе от коритото си, а местното население бе предупредено за неминуемо наводнение.

Заради риска от свлачища и наводнения всички железопътни линии в югозападната част на Англия са блокирани.

Пътищата от Лондон през Бриджуотър и Касъл Кари вече са затворени заради наводненията.

В Доулиш, където важен железопътен участък бе разрушен от вълните, работата по възстановяването на линията продължава на смени, които работят, когато няма вълни.

Междувременно агенцията за околната среда премества свой персонал от Северозападна Англия към ударените райони на юг.

Властите в Девън пък обявиха, че по протежението на 12 мили от брега се очакват „феноменални” вълни, достигащи височина до 14 метра.
Нова линейка за Спешен център Дупница/СНИМКИ/ С нова линейка се сдоби Спешен център Дупница. Модерно оборудваният автомобил, разполага с нужната техника за оказване на своевременна помощ. Автомобилът днес бе приет от началникът на центъра д-р Злати Величков. Спешен център вече ще разполага с три действащи линейки и една ще бъде в резерв. До момента при натоварен график се ползваше автомобил от Бобошево. Статистиката сочи, че за 24-часово дежурство средно повикванията на различни адреси са между 15 и 20.
Еуфория в Дома за сираци в Дупница след новината, че Кобрата ще ги посети В еуфория изпаднаха 49-те настанени в дома за сираци "Олга Стоянова" в Дупница след като разбраха, че Кубрат Пулев ще ги посети в петък. Както е вече известно, Кобрата ще гостува в града на барикадите със съдействието на Александър Кацов, който е близък приятел на боксьора и бе част от екипа му в боя с Кличко в Хамбург. "Такова настроение сред децата не бях виждала. Дори на подаръци не се радват така, както разбирайки, че Кубрат Пулев ще дойде при тях. Еуфорията е голяма, а емоциите, които ще изпитат от досега си с него, едва ли ще могат да се опишат. Постоянно питат: "Ама истинския Кубрат Пулев ли ще дойде? Ама защо реши точно при нас да дойде…" Очакванията им са много, ама наистина огромни от факта, че ще се докоснат на живо до него. Друга тема вече няма, само Кубрат Пулев им е в устата", коментира директорката Красимира Александрова. "Този жест на лична среща, който ще направи той към тези деца е без стойност и цена и съм убедена, че ще промени положително бъдещето на много от тях", допълни Александрова.
Гордостта на Дупница на Олимпиадата в Баку Петима дупничани защитават честта и името на България на Първите Европейски олимпийски игри в Баку. Дупница се гордее с тях: Даниел Александров, Елица Василева, Христо Михалчев и Теодор Георгиев/на снимката от ляво на дясно/. Даниел Александров вече постигна изключителен успех, след като спечели първия медал за България от Европейските игри в Баку. В борбата класически стил в категория до 80 килограма дупничанина се справи с двукратния световен шампион от Турция – Селчук Джеби и завоюва бронз. Днес Ели Василева поведе с капитанската лента националките по волейбол за победата над Русия с 3:0 (25:16, 25:22, 25:22). Теди Георгиев излиза в състезание на 18-ти юни, като в първия кръг от турнира по таекуон-до среща бронзовия медалист от Олимпиадата в Лондон Лутало Мохамед. В Баку са още Мартин Божилов и Боби Апостолов, които играха вчера при победата на волейболистите над Белгия. Снимката бе изпратена специално за zadupnitsa.com от старши треньора по таекуон-до на България- Христо Михалчев
Капитанът на Марек Милен Лахчев: Вдигнахме нивото много и всеки ще излиза на 100% срещу нас  Капитанът на Марек Милен Лахчев даде интервю пред zadupnitsa.com веднага след контролата с Етър, завършила при резултат 0:0.
Отново обраха апартамент в Дупница От апартамент в Дупница са откраднати бижута и лаптоп. Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група, работата по установяване на извършителите продължават РУ Дупница. Припомняме, че според годишния отчет за 2014 година на ОДМВР – Кюстендил, от извършените престъпления най-голям е делът на кражбите, макар да и да се отчита намаляваща тенденция. Домовите кражби през годината са 214, през предходната са били 327. Извършени са основно на територията на РУ – Дупница и РУ Кюстендил. Делът им е около 21 % от всички регистрирани кражби. Обект на посегателство са както жилища /къщи и апартаменти/ в градските райони, така и къщи, дворове, земеделски имоти в селските райони, особено в отдалечените и слабо населени места и необитаеми жилища. В първия случай обектите са най-често предварително набелязани и проучени обекти, извършват се квалифицирано – чрез взломяване или прилагане на технически средства, обект на посегателство са златни накити, пари, компютърна, аудио- и видео-техника, за които е възможна бърза реализация. В селските райони обект на посегателство са предмети от черни и цветни метали. Основни извършители са лица от компактни общности с нисък социален и материален статус, както и наркозависими, които предават отнетите предмети в пунктовете за изкупуване на отпадъци от черни и цветни метали.
Откриха секция за гласуване в дупнишкия арест. 102-годишната Тодора Шикова е най-възрастния гласоподавател 102-годишната Тодора Шикова е най-възрастният гласоподавател на територията на община Дупница. Тя е родена през 1912 година и преди месец отпразнува рожден ден.
Ужасът продължава! Още едно убийство в България за 15 дни жертвите вече станаха 9 39-годишен мъж от Плевен е бил убит снощи в центъра на Плевен. От полицията потвърдиха, че мъжът е открит в безпомощно състояние, намушкан с нож в гърба на кръстовището на улиците "Иван Вазов" и "Сопот". Сигналът за инцидента е получен на телефон 112 на 22 януари в 23:03 часа. На място са изпратени екипи на Спешна помощ и на полицията, които установили смъртта на мъжа. Направената проверка е установила, че мъжът нама криминални прояви и не е осъждан. Трупът е приведен за аутопсия и окръжен прокурор работи по установяването на извършителя и задържането му.
КЗК отмени решение на кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев  Комисията за защита на конкуренцията е уважила жалбата на фирма ВАХС ООД във връзка с решението на кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев да избере фирма „Динакорд“ за изпълнител на част от проекта за иновативно културно събитие.
Част от контейнерите за смет в Дупница пълни с боклук заради заледени улици Жители на Дупница сигнализираха екипа на zadupnitsa.com за необработени контейнери за смет. Хората са категорични, че от празниците насам боклука не е изхвърлян и контейнерите са препълнени. Сигналите са за пресечки на улица „Бузлуджа“, района на Градската градина и около улица „Бабуна планина“. Във Фейсбук също се появиха снимки по темата „Непочистени контейнери“. Според хора които живеят в проблемните райони, контейнерите не са обработвани на улици, които са заледени и техника не може да достигне до там. Zadupnitsa.com ще потърси утре в първият работен ден  коментар и от Общинска администрация. снимките са от фейсбук страницата "Град Дупница" и Петьо Кюркчийски10917464_10203195429992996_1326657327425962767_n
Марек ще изиграе третата си контрола утре  Марек ще изиграе третата си контрола от предсезонната подготовка утре, разбра zadupnitsa.com.
Другата седмица обявяват за лиценза на „Марек“, дубълът загуби 2:5 от „смърфовете“ От Лицензионната комисия към БФС трябваше вчера да обявят на пресконференция отборите, които получават лиценз за вътрешното първенство и кои не. Досега от родната централа оповестиха едва 7, а всички останали тръпнат в очакване, за да видят какво ще бъде бъдещето им. Отборът на "Марек" вече изпадна от А група и от новия сезон ще се подвиззава във втория ни ешелон. Заради забавянето с лицензиите и най-вече коментарите около ЦСКА и Черно море тръгнаха слухове, че останалите 5 клуба от елита имат проблеми с документите, но от родната централа все пак уточниха, че документите на всички клубове не са разгледани и това е причината да не са обявени. Самият наставник Тенчо Тенев вече обяви, че в клуба мислят за селекцията за Б група след загубата от "Локо" (Пд).
Наказаха отбора на „Славия“ Яхиново за боя със Сапарево С лишаване от правото да бъде домакин за една среща бе наказан отбора на Славия Яхиново. Повод за санкцията е инцидента в първия кръг на регионална група „Рила“, когато дербито Яхиново-Сапарево не завърши, след като гостите напуснаха терена в 68-та минута. Тогава при резултат 1:0 за Яхиново играча на домакините Иво Шаламанов извърши нарушение срещу Марио Грахльов и получи жълт картон от съдията Васил Караколев. Двамата футболисти обаче се сдърпаха, след което последва и размяна на реплики с хора от публиката. За поведението си играчите получиха директни червени картони, след което отбора на Сапарево напусна терена. Всичко това бе описано в доклада на делегата  на срещата.  След края разправията между двата тима продължи, като и колата на съдийската бригада бе ударена с твърд предмет.
Резултати от мачовете на Марек 2010 и Марек 2007 във футболните турнири провеждани в София Една победа и една загуба записаха отборите от школата на Марек 2010 във футболните турнири провеждани в София. Представителите на Марек 2007 пък се отчетоха с две победи.