Начало
От Марек избраха нов треньор, но официално той не е сключил още договор с клуба. Днес на среща с фенове, когато ще бъде даден и курбан за здраве, новият селекционер също ще присъства. От клуба отказаха коментари, но избора се е спрял на пловдивчанина Тенчо Тенев. Според столични медии Тенчо Тенев е изгледал вече две тренировки на Марек на комплекс „Царско село“. За последно той ръководеше Пирин Гоце Делчев.
Възстановено е движението при км 303+500 на АМ „Струма“ в района на разклона за Радомир в посока София. Това съобщиха от пресцентъра на Агенция „Пътна инфраструктура”. Лек автомобил „Фолксваген голф” се удари в странична мантинела в района на село Долна Диканя, община Радомир в посока София. При инцидента няма пострадали. След удара автомобилът се запали, тъй като е бил с газова уредба. Пожарникарите успяха да угасят пожара, Движението бе ограничено и се извършваше в едната лента. Нямаше образували се задръствания. Инцидентът стана днес към 12:00 часа.
Служители от Община Дупница и икономическа полиция-Дупница спасиха на практика от малтретиране 4 екзотични животни от собственикът им преди минути в центъра на града. Собственикът им заедно с негови хора се бе разположил на самия пл "Свобода" като атракция и прибираха по 5 лева за желаещите да се снимат с тях. По закон, тези животни не могат да се използват за търговска дейност по никакъв начин. Собственикът им първоначално се опита да се оправдае пред служителите на общината и полицията, че е получил за това разрешение от кмета на града Методи Чимев преди обяд, докато течеше сесията на местния парламент. Лъжата му обаче лъсна веднага, тъй като именно след обаждане на възмутена гражданка до Чимев, той е разпоредил светкавичната проверка и на място дойдоха служители от отдел "Екология" и "Контролното звено", както и от Икономическа полиция.
„Не може в 21-ви век поликлиника в европейски град да бъде със заключени тоалетни“ така започва поредния читателски сигнал получен на редакционната поща на zadupnitsa.com. В него се засяга проблем, който съществува от години. Много пациенти посещаващи лекарските кабинетите помещаващи се в сградата на бившето ДКЦ-1 в центъра на Дупница, се изправят пред деликатния проблем, къде да отидат на тоалетна. Всички сервизни помещения на етажите са заключени и се налага хората да чукат по вратите на кабинетите и да се молят за ключ. Не е ясно каква е причината да се въведе тази „добра практика“, но определено тя не е в полза на пациентите. Според наши читатели, по този начин се пести от заплати за хигиенистки. „Нека отговорни институции направят нещо по въпроса, защото това е нелепо“, завършва сигнала адресиран до нас
Фойерверк избухна и порази лявото око на 37-г. дупничанин. По спешност той е закаран в ИСУЛ за операция. 37-г, съобщава struma.bg. Васил Николов с роднини празнували рождения ден на баща му. Той решил да запали фойерверки , но единият гръмнал, преди да успее да го хвърли. От възпламеняването му лявото око на Васил Николов е разкъсано. Близките му веднага се обадили на тел. 112 за спешна помощ, но оттам започнали да ги разпитват на колко години е пострадалият и какво му е на окото. За да не губят ценно време, тъй като по лицето на младия мъж шуртяла кръв, близките затворили телефона и с лек автомобил го закарали в спешния портал на частната болница в Дупница. . Веднага Васил Николов е транспортиран за ИСУЛ, където по спешност е извършена операция на раненото око.
77-годишен пешеходец е с опасност за живота след неправилно пресичане в Дупница, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Кюстендил. Инцидентът е станал тази сутрин. Заради неправилно пресичане възрастният мъж е блъснат от 33-годишен велосипедист на улица “Княз Борис I” в града, в близост до магазин "Брезите". Пострадалият е настанен в дупнишката болница в кома и опасност за живота, предстои транспортирането му до столично здравно заведение.
28-годишната Милена Керкелева от Усойка страда от заболяване на кръвоносната система. В резултат на което получава скъсяване на левия крак 11,5 см. Има постоянни болки при ходене и седене. В България проф. Станкев-съдов хирург издава официално становище, че в страната няма лечение за Милена и я насочва към клиника в Германия. Милена обаче няма възможността да замине поради липса на финансови средства.
Посрещачът на Марек Юнион-Ивкони Станислав Величков стана най-резултатния играч в мача от 12-ят кръг срещу Пирин Разлог. Величков реализира 16 точки. 10 точки реализира Георги Елчинов, а с 9 точки се отчете и центъра Мартин Иванов. Венелин Кадънков и Боби Апостолов имат по 8 точки, а разпределителя Гьорги Гьоргиев има в актива си 6 точки.
От пресцентъра на Община Дупница разпространиха информация за сроковете за плащане на местни данъци и такса битови отпадъци.
С два отбора се увеличава състава на регионална група „Рила“ от предстоящия сезон. Миньор Бобов дол и Марек 2007 Дупница са заявили участие и ще се включат в първенството. Така състава на групата вече е 11 отбора- Рила, Кочериново, Сапарево, Ресилово, Овчарци, Джерман , Яхиново, Боровец, Бобошево, Марек 2007 и Миньор.
Поредно отличие спчелиха възпитаниците на ОУ“Евлоги Георгиев“ в Дупница. През учебната 2013 – 2014 година учениците от VІ а и VІ б клас взеха участие в националния ученически конкурс „ Проектът на нашия клас – за живот без тютюнев дим – 6”. Той се организира от Министерство на здравеопазването, Министерство на образованието и науката и с подкрепата на Европейската комисия. Във втора възрастова група от V до VІІІ клас момчетата и момичетата от Дупница с проект на тема „ Избрах да дишам!” спечелиха първо място. Учениците получиха подаръци от Европейската комисия, грамота, статуетка и фотоапарат за отличното си класиране.
Общинските съветници в Дупница очаквано си размениха доста нападки по отношение на предложението за увеличаване на месечните им възнаграждения от 116 лева. Георги Пехливански (БСП) защити тезата, че е наложително подобно увеличение като един от мотивите е "самочувствието на общински съветник". Другите му доводи бяха, че сегашната месечна сума не стига за работата им. Председателят на групата съветници от ГЕРБ Емил Панчев повтори думите си, че това искане е "пир по време на чума" с оглед финансовото състояние на общината. "Заеми вземаме, удължаваме погасяването на други, и накрая искаме още пари. Аз си вземам неплатена отпуска за заседанията, но така съм преценил. Не е морално да искаме увеличение", заяви Панчев. В негова подкрепа се изказа и Матей Попниколов. "Да, така е. От цяла Югозападна България вземаме най-ниските възнаграждения, но това е въпрос на морал. Има служители в администрацията, които вземат под минималната заплата. Тук никой не е на сила дошъл, а е за да помогне кой както може", обърна се към колегите си Попниколов. Неговият съпартиец Иван Фулев предложи месечно 340 лева за всеки съветник, което обаче не мина. Другото предложение бе за 450 лева, както бе в докладната, и за това 4-но увеличение гласуваха всички присъстващи съветници от БСП и "Лидер", един от ГЕРБ, както и още 2-ма други. Предложението не мина и съветниците остават на 116 лева заплати.
В РИК-Кюстендил е подаден сигнал за купуване на гласове в "Гиздова махала" в Дупница. Сигнала се проверява. Същевременно Цветозар Томов, говорител на ЦИК заяви пред Фокус, че вече е в Дупница след като по-рано посети и Бобов дол. Продължава проверката за наличие на контролиран вот в община Бобов дол. До сега не са констатирани сериозни нарушения. Това каза за Агенция „Фокус”Цветозар Томов. „До сега не сме регистрирали груби нарушения на територията на община Бобов дол. В момента сме в Дупница. Ще останем тук, докато се убедим, че изборният процес протича нормално навсякъде”, заяви Томов. Той каза още, че ще има още една инспекция на секциите в Бобов дол. „Искаме да успокоим хората, и да гарантираме, че този път няма да се получи контролиран вот в тази община”, заяви Томов.
Поради възникнала авария при монтажни дейности извършвани вчера в района на жк „Дупница“, комплекса и улиците около него и днес ще останат без вода, до отстраняване на аварията. Вчера бе извършвана реконструкция на азбестоциментови водопроводи в комплекса и улиците „Пазарна“ и „Родопи“. Днес екипи на изпълнителите на проект „ Зелена градска среда“ и Община Дупница ще работят по отстраняване на проблема. Вчера към 22:00 часа бе възстановено нормалното водоподаване в района около Рампата: ул. Прогона, ул. Цар Иван Асен II, ж.к. Пенчо Славейков (Южен), ул. Тишина; кв. Аракчийски мост; ул. Никола Малашевски;
От пресцентъра на Община Дупница предоставиха програмата за Коледните празници:
Досъдебно производство, образувано в РУ Дупница, ще изяснява причините за катастрофата с цистерна, вчера на ул. “Софийско шосе” в Дупница. При инцидента са нанесени сериозни материални щети на автомобила и на еластична ограда. Шофьорът на 20-тонната цистерна не е пострадал, тестът за алкохол е отрицателен.
Президентът на Бългаската Федерация по Софтбол Юрий Алкалай и мениджърът на Клуб по Бейзбол и Софтбол „Девълс“ Петър Арбов дадоха пресконференция във връзка със започващото на 7-и юли Европейско първенство по софтбол за жени до 22 години.
Известният оперен певец Диман Панчев подкрепи д-р Иван Ибришимов в битката му за кмет на Дупница. Музикантът изпрати официално писмо, с което изрази желание да се присъедини към известните лица от Инициативния комитет, издигнал кандидатурата на доктора за кандидат за градоначалник. В момента Диман Панчев живее в Бургас и пее в операта в морския град. "Познавам го от малък, бяхме съседи в "Градската градина" в Дупница. Приятели сме, въпреки че аз съм доста по-голям от него. Бях приятел и с неговия баща д-р Тодор Ибришимов, който се ползваше с голям авторитет в града. Той беше човек, който правеше впечатление. Иван е от стар дупнишки род. Много сме говорили за родния ни град, зная колко много го обича и съм убеден, че ще направи всичко по силите си за доброто на Дупница. Зная също така, че е голям професионалист в работата си. Много точен човек е. Освен това е човек на музиката. Пееше в хор "Марек" и има афинитет към културата. Решението ми да го подкрепя дойде съвсем спонтанно, когато разбрах, че е един от кандидатите за кмет на Дупница. С цялото си сърце му желая успех! А като стане кмет, ще използвам всичките си контакти, за да организираме повече музикални фестивали и културни прояви в община Дупница".
Спортната база на Белмекен се оказа блокирана от двуметрови преспи. Въпреки, че пътя към базата се почиства всеки ден, падналия вчера сняг блокира хората там. На подготвителен лагер за Белмекен, вчера заминаха 3-ма дупничани Теодор Георгиев, Валентин Крумов и треньора Христо Михалчев. По телефона Михалчев заяви“ Времето определено ни изненада. На отиване на няколко пъти се налагаше да бутаме колата, за да се качим. Снежните преспи до хотела са над 2-метра и за слизане на този етап не може да се говори“. Дупнишките състезатели по таекуон-до ще се подготвят там за предстоящото световно първенство.
Великаните от БТР ще бъдат гвоздея на програмата на 19 октомври, когато ще бъде честван празника на Дупница, разкриха от пресцентъра на общината. Наско и компания, ще веселят жителите на града с грандиозен концерт от 19 часа на пл. “Свобода”.
Юношите на ФК „Марек 1915“ започнаха със загуба участието си в първенството на новата група – U15, които се администрира от Зоналния съвет на БФС- София. Днес дупничани загубиха с 2:3 от Пирин Бл в мач игран на стадион Бончук. В тази възрастова група участват отбори съставени от деца родени 2001 година. Тимът на Марек е изграден от деца предимно родени 2002/2003 година. В днешният мач гостите от Благоевград поведоха с 0:2 още до 20-та минута. Малко по-късно Кристиян Василев върна едно попадение, но Пирин отново покачи на 1:3. Малко преди края на първата част Мартин Методиев отбеляза за Марек с което оформи и крайния резултат 2:3. Треньори на отбора на Марек са Янек Кючуков и Светльо Георгиев. След срещата Кючуков сподели, че е доволен от показаното от неговите момчета“ Загубихме, но смятам, че се представихме добре. Нашият тим е оформен от момчета по-малки с година или две от останалите. Тази година ще обиграваме този отбор, а следващия сезон вече може да имаме и амбиции за челно класиране“, заяви Янек Кючуков. Следващият мач е в София срещу Левски-Раковски. Първенството в другата нова група U17- юноши младша възраст започва на 30 август, като тима на Марек със старши треньор Цветан Видински гостува на Левски в София.. При юношите старша възраст Марек играе срещу „Септември"- Симитли на 3- ти септември и във втория кръг гостува на „София 2010".
Костадин Катин ще търка наровете в затворническото общежитие в Самораново за множество злоупотреби с власт. Това реши ВКС. Катин, известен с авторитарния си начин на управление в общината, беше отстранен от длъжност през 2011 година, след като прокуратурата му повдигна 4 обвинения. Продал общински имоти, за да облагодетелства други лица. Разрешил е на бизнесмен от региона да сече и извозва тополи от общинската гора. Разследването срещу екс кмета продължи с години.В многобройните заседания стана ясно, че бивше ченге от Рила и настоящ ресторантьор спечелил тополите с фалшиви документи. Домът на тогавашния кмет беше обискиран, а самият той подведен под отговорност. В едно от заседанията Катин показа непристойно поведение и беше изгонен от залата.
Мъжът, известен с честата смяна на жените и прическите си, обжалваше упорито решенията на всички инстанции.
Последната обаче се оказа непоколебима. Сега ВКС реши окончателно съдбата на бившия кмет: Той ще лежи в затворническо общежитие 4 години!
По една част от повдигнатите обвинения Катин беше оправдан, други от тях обаче нямаше как да бъдат оправдани и той трябва да бъде настанен в общежитието от затворнически тип.
По време на властването си Катин парадираше с познанството си с Братя Галеви докато управляваше общината. И след като присъдата на ВКС за Катин не подлежи на обжалване, той може да направи друго – да последва примера на Пламен Галев и Ангел Христов, и да забегне в чужбина.
Не е никак добро състоянието на пътя между селата Дяково и Кременик в участъка, където по обяд вчера се свлече част от пътя. Това констатира зам.кметът на Община Дупница Крум Милев, който заедно с началника на отдел "Строителството" Иван Бельов и служители бяха днес на място. "Ангажиран е вече геодезист, който прави необходимите заснемания.
Изпратихме техника и хора, които да освободят съборената земна маса, която е в близост до къщите. Пътят е правен преди години, представлява насип и е подкопан от стичаща се вода във времето. В момента изготвяме писмо към Областната междуведомствена комисия по "Бедствия и аварии" за становище и ще искаме пари от Министерски съвет. Работим максимално бързо за изготвянето на проект за този район. Поне 50 метра дълга и 3 метра подпорна стена ще трябва да се изгради и рехабилитира този участък от пътя. Опасност има, че самият път може да се свлече и да прекъсне връзката с жителите на Кременик. Налага се изместване и на два стълба, като вече е съгласувано това с ЧЕЗ, за да не се прекъсне и ел.захранването", коментира Милев.
Младежът загина днес на място при тежка катастрофа на главен път Е-79 край Сандански, когато лек автомобил „Ситроен” се размаза челно в ТИР при опит да изпревари в района на магазин „Пежо” в курортния град. Все още не е ясна идентичността на починалия, но се предполага, че е около 20 – 22- годишен. 52-годишният шофьор Ю.Ч. от петричкото село Катунци е настанен в реанимация на МБАЛ „Свети Врач” с множество травми и спукан череп. Състоянието му е тежко, но при приемането му в болницата, той е бил адекватен, съобщава struma.bg. Пред лекарите пострадалият е обяснил, че не познава спътника си, който загина в зверския челен сблъсък, а го е качил на автостоп.
Отборът на Марек няма да пътува за Гърция, където на 19 август бе планирана контрола с АЕЛ Лариса.“ Според мен този мач идва в повече за футболистите, тъй като ни предстои двубой с Локомотив Пд, след това дубълът гостува в Пловдив и ни очаква мач с ЦСКА.“ ,заяви изпълнителният директор Иво Паргов. Гръцкият тим се подвизава в аматьорския футбол и се готви да атакува професионалните дивизии. Същевременно Паргов призова феновете да подкрепят отбора в неделния мач с Локомотив Пд. „ Футболистите имат нужда от тази подкрепа. Вярвам, че ще се получи много хубав мач“, допълни Паргов.
Единствената дама в кметския екип на Община Дупница Олга Китанова отговори на двама от общинските съветници Вергил Кацов и Йонко Гергов. Двамата отправиха упреци, че са разходвани между 30 и 40 000 лева за хонорари и такси по делото заведено от предишния кметски екип срещу читалище “Зора”. Делото бе прекратено, след като общината загуби на две инстанции и се отказа от трето обжалване за част от сградата на читалището. “Платени са точно 5000 лева през 2010 година. Ние още не сме били тогава. Ето ви документа, вижте го, снимайте го… Ние не сме платили и стотинка”, не остана длъжна Китанова, която е финансов експерт.
Днес ръководството на Марек картотекира в БФС още един нов футболист. След като през миналата седмица дупничани привлякоха Милен Василев, Ангел Русев и Димитър Илиев, сега си осигуриха услугите и на Димитър Петков-Макето. За неговото привличане се заговори още преди лагера в Банско, но сега трансферът бе финализиран. Петков е роден на 24 август 1987 година в Благоевград. През 2007 година подписва договор с ЦСКА. През 2008 година е преотстъпен в отбора на ПФК Локомотив (Мездра), където изиграва 22 мача. В кариерата си има мачове за Черно море, Монтана и кипърския Арис.
Вчера дупнишки полицаи са задържали 56-годишния Л.Г. от града за извършено престъпление, свързано с наркотици. При извършените процесуално-следствени действия са иззети няколко опаковки със зелена листна маса, която е реагирала на марихуана. Общото тегло е 1018 грама. Работата по случая продължава РУ Дупница. Това е пореден удар на полицията в града срещу притежатели и разпространитери на дрога.
Дупничанинът Иван Иванов от клуб СКТМ Марек 76 спечели сребърен медал на двойки от проведеното във Варна държавно индивидуално първенство по тенис на маса. В надпреварата се включиха 64-двойки от цялата страна. Иванов бе партньор със Стоян Поппетров от Варна. Двамата отстраниха на ¼ финалите Станислав Иванов и Цветомир Цонев, а на полуфинала победиха и Светлин Беров и Йонко Нейков. На финала срещнаха националната двойка на България Денис Коджабашев и Тодор Иванов, като отстъпиха с 0:3. В индивидуалната надпревара Иван Иванов се класира за основната схема, но там отпадна. Друг дупничанин Любомир Янакиев също премина предварителните групи, но се препъна в първия кръг на основната схема. На сингъл при мъжете купата вдигна Петко Габровски от ДЕО (София) след победа на финала срещу Теодор Александров от Дигеста (София). Иван Иванов е старши треньор в новия за Дупница клуб по тенис на маса Марек 76. Този уикенд един от неговите възпитанице Вертер Стоилов ще участва също във Варна на квалификации до 18 години „Млад олимпиец“. Иванов работи дълги години в Испания, където бе треньор в школата по тенис на маса на Барселона.
183 са работните места, които са открити по различни програми и проекти през миналата година от Община Дупница. Заетите са с трудови договори за различни периоди от време, като повечето продължават и през тази година, информират от пресцентъра.Най-много са позициите за личен асистент-60, а 33 дупничани са започнали работа в социалните услуги към "Интегра", която касае социалните жилища, които са в процес на изграждане. По програмата за "Социално включване" са наети 20 лица и предстои да се наемат още 10. 24 са ангажирани по Национална програма "Заетост и образование на хора с трайни увреждания", а 12 са започнали работа в Центъра за настаняване от семеен тип. 34 са били назначените за социални услуги към Домашен социален патронаж по проект, като с решение на ОбС-Дупница за устойчивос са гласувани продължаването на услугата с 3 работни места.
За миналата година пък повече от 300 са били заети за различен период от време по програми за временна заетост.
Страница 7 от 156
