Съветник от Дупница дебютира с първолак и в ново футболно амплоа Общинският съветник от дупнишкия парламент Йонко Гергов имаше два повода, за да почерпи. Юристът по образование се бе въоръжил с фотоапарат за днешния първи учебен ден в двора на СОУИЧЕ "Св.Паисий Хилендарски" и нервно крачеше между хората. Причината за това бе неговата дъщеря Елена, която е вече в първи клас. Малката хубавица обаче нито за миг не се смути и дори участва в програмата на тържеството по откриването със стихотворение, а след това асистира на директорката Виолета Инкьова при хърлянето на менче с вода.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Чимев с ултиматум: Или овладяват ситуацията по улиците или късаме договора Да прекрати договора със снегопочистващата община Дупница фирма, заплаши кметът Методи Чимев. Той е поставил ултиматум към "Нивел строй", информират от пресцентъра на кметството. Това стана ясно след срещата между него, шефът на КАТ Радослав Боюклийски и фирмите по снегопочистване и сметоизвозване. “Финансова санкция ще бъде наложена на фирмата по снегопочистване, след като бъдат изготвени и обобщени всички протоколи от проверките придружени със снимков материал. chimevИли овладяват ситуацията или прекратяваме договорните отношения. Имат последно предупреждение за това. Улиците не са обработени както трябва и напълно основателни са упреците на хората в града и селата”, заяви инж. Чимев. Продължават да работят и 30 човека от временната заетост на територията на града, както и служителите от озеленителната фирма, които обработват пешеходните зони.
Марек картотекира двама нови футболисти за мача с Левски Изпълнителният директор на Марек Иво Паргов заяви, че клуба е картотекирал двама нови футболисти преди предстоящия в събота мач с Левски в София. Нападателя Рангел Абушев и полузащинтика Димо Атанасов са вече играчи на Марек, допълни Паргов. index
Сесията на Общински съвет-Дупница скандално прекратена!  Извънредната сесия на Общински съвет-Дупница бе скандално прекратена!
Около 15 души се включиха в кампанията „Да дарим кръв, да спасим дупничанин“ Около 15-ина жители на Дупница се включиха в кампанията "Да дарим кръв, да спасим дупничанин", което се проведе днес в сградата на кметството. Повечето от тях бяха от администрацията, но не липсваха и граждани решили да се включат в благородната кауза. Липсата на кръв и кръвни продукти в страната е огромна, а пазарът на черно достига до 200 лв на човек. Кампанията бе организирана от кмета на града Методи Чимев съвместно с "Кръвния център" в Кюстендил и ще се провежда два пъти годишно.
РЕАКЦИЯ! От ВиК-Дупница запълниха опасната дупка на градинката „Жельо Демиревски“ Опасната дупка, която оставиха от ВиК-Дупница на ул. "Княз Борис" в района на градинката "Жельо Демиевски" е запълнена. За нея сигнализираха вчера читатели на zadupnitsa.com. Служители на водното дружество, тази сутрин рехабилитираха временно опасния изкоп, който се появи, след като се наложи авариен ремонт преди седмица на спукан водопровод. Слягането на земята обаче отвори дупка, точно в средата на пътното платно и мнозина шофьори бяха "прерязани през корема" улучвайки я, а някои вследствие на срещата с нея се принудиха да търсят помощ от сервизите заради изкривени джанти.
Нов формат в Шампионска лига, „Марек Юнион-Ивкони“ пак в Самоков Нов формат в Шампионска лига ще има тази година. Европейската волейболна конфедерация замисля увеличаване до 6 отбора в група, а не както бе досега по 4. Идеята на ЦЕВ е да увеличи броя на срещите, респективно телевизионните излъчвания. На практика това означава, че всеки вторник и сряда ще има двубои от ШЛ, а в уикендите да бъдат вътрешните първенства. Водят се преговори с една от големите банки в света, която да увеличи наградния фонд. Както е известно, "Марек Юнион-Ивкони" ще представлява България за 3-а поредна година. Таксата за участие и през този сезон остава 25 000 евро.
Задават се нови арести на български футболисти Бившият офицер от ГДБОП Марио Костурков, който работи в БФС като експерт по почтеността заяви, че в скоро време може да има още арестувани футболисти. Както е известно, по-рано днес стана ясно, че бивш играч от "А" група е прибран заради черно тото. "Може да има още задържани, тъй като около този футболисти има и други. Все пак е контактувал с тях, има разговори, както и срещи", заяви Костурков. Съвместната оперативна работа на Министерство на Вътрешните работи и Българския футболен съюз доведе до арест за опит за манипулиране на мачове на юношеския национален отбор до 19 г. На 31.07.2014 г. от служители на ГД "Криминална полиция" бе задържан 20-годишен бивш футболист от отбори в "А" ФГ. Задръжаният вчера футболист за черно тото е 20-годишният вратар Даниел Гяуров, съобщава "БНР". Стражът е бил играч на Видима-Раковски и юношеските формации на Локомотив (София). Две седмици по-рано сигнал за опит за манипулиране на резултати от мачове на юношеския национален отбор до 19 г. бе подаден от Българския футболен съюз в лицето на неговия експерт по почтеността Марио Костурков до Главна дирекция "Криминална полиция". В резултат на проведените оперативни следствени действия са разпитани множество лица, сред които и актуални национали от юношеския национален отбор до 19 г., участвал на финалите на европейското първенство за юноши в Унгария. Тези футболисти са в същото време играчи на елитни клубове от "А" група, което наложи информираност и съдействие от техните клубове. Българският футболен съюз би искал да изкаже своята благодарност на въпросните клубове зазапазената конфиденциалност и оказаното пълно съдействие в хода на разследването. Със съжаление трябва да отбележим, че светкавичните действия, които трябваше да се предприемат в резултат на постъпилия сигнал, вероятно са повлияли до някаква степен в чисто психологически план на състоянието на националния отбор по време на Евро 2014. Българският футболен съюз обаче е твърдо решен да направи всичко по силите си, за да изкорени напълно манипулирането на мачове у нас. Действията по разследване и рразследване и разширяване на кръга от лица, които имат отношение към извършваната престъпна дейност, продължават. По случая е образувано досъдебно производство по чл.307В от НК, което се наблюдава от Районна прокуратура Ботевград.
Проститутка от Е-79 глобена от Районен съд Дупница с 1000 лева за нетрудови доходи Проститука отнесе административна глоба 1000 лв. за платена любов на разклона на главен път Е-79 за град Кочериново. Антоанета З. била задържана от група "Престъпления по пътищата", докато била с клиент. Случката се разиграла на 29 октомври 2014 година. По това време за извършване на проверка по специализирана полицейска операция ,,Противодействие на сводничество и проституция” автопатрул на РУ на МВР – гр. Рила извършвал обход на местата, на които проституиращи лица извършвали сексуални услуги и заловили обвиняемата с клиент. Тарифата била 20 лева. Според съда Антоанета получава нетрудови доходи по неморален начин, извършвайки сексуални услуги /проституция/ срещу заплащане – престъпление по чл. 329, ал.1 от НК. Тя е стара познайница на полицията, като няколко пъти е предупреждавана да не проституира на Е-79. Антоанета си тръгвала, но след като униформените се отдалечавали, тя се връщала отново на пътя. Съдията по делото я наказал с парична глоба, след като Антоанета обещала повече да не стъпва на "работното си място".
Дупничани: Няма да дадем Джамията! ВИДЕО и СНИМКИ DSC01932 Много дупничани излязоха днес пред Джамията в града, за да покажат своята позиция относно бъдещето на историческия паметник.
ЕКСКЛУЗИВНО: Марек няма да играе във В-група, отива отново в А ..!? Последните 24-часа се оказаха изключително драматични за футбола в Дупница. След като, вчера БФС наложи огромна глоба на Марек в размер на 210 000 лева за съмнения за уговорени мачове/ Виж повече ТУК/, днес се проведе спешна среща на ръководството на клуба, след която стана ясно, че ще бъде създаден нов клуб, който ще започне от най-ниското стъпало във футбола А-Окръжна група или Регионална група Рила. На срещата присъства кмета на Дупница, инж. Методи Чимев, футболни деятели и фенове. „Във връзка със създалата се ситуация, след наложената вчера глоба, взехме решение да създадем нов клуб Марек-1915, който започва от регионалните групи“, заяви Цветан Видински, който бе на срещата заедно с Янек Кючуков, Краси Влахов и Борис Кръстев. „Проведохме разговори с хора от БФС и смятаме, че решението за нов клуб е правилно. Благодарим на кмета Методи Чимев, че застава зад това и по този начин се спасява футбола в града“, сподели Янек Кючуков. Днес официално ще бъде подаден документ в БФС, че Марек 2010 няма да започне във В-група, като същевременно ще бъдат внесени и документи за учредяване на новия Марек-1915, като 1915 е годината на започване на футболното движение в Дупница, 100-години от това начало бяха чествани през месец май.Президентът на Марек 2010 Стойчо Милев, заяви че ще сезира прокуратурата и ще настоява за проверка на бившия изп. Директор, Иво Паргов, относно наложената глоба за съмнения за уговорени мачове. Очаквайте още подробности
Вирус тръшна английският съдия на КАЙ – „Марек Юнион-Ивкони“, заменя го…испанец Англичанинът Никлас Хекфорд няма да ръководи като първи съдия гостуването на "Марек Юнион-Ивкони" на испанския КАЙ Теруел от група "Б" на Шампионската лига по волейбол. Британецът е информирал тази сутрин Европейската конфедерация (ЦЕВ), че е с остро вирусно заболяване и не може да пътува. Срещата е от 21,15 часа българско време.
Поради краткото време негов заместник няма да има. Така вторият рефер – словенецът Блаж Маркел ще застане на стола, а край игрището ще бъде резервният арбитър – испанецът Хуан Антонио Алварес. От щаба на българския шампион вярват, че няма да има сънародническо рамо за испанците.
Дупничани проведоха снощи първото си официално занимание в зала "Лос Планос" в Теруел, което продължи час и половина, а днес от 13:00 часа имат по правилник 60-минутно занимание.
Пожар в хотел в Слънчев бряг Силен пожар обхвана първите 4 етажа на хотел "Планета" в Слънчев бряг, предаде БГНЕС. Към 16:10 ч. в Районно управление "Полиция" – Несебър е получено съобщение за пожар, възникнал в хотелска стая, разположена на четвъртия етаж в хотела. Към мястото на инцидента се отправили два противопожарни автомобила с осем огнеборци от РСПАБ – Несебър, както и по един противопожарен екип от РСПАБ – Бургас и РСПАБ – Поморие. Със съдействието на управата на хотела са били евакуирани туристите, а огънят в стаята е потушен. Към момента няма данни за пострадали хора. Причините за инцидента, както и стойността на нанесените щети са в процес на изясняване. Работата по случая продължава от служители на Районно управление "Полиция" – Несебър.
Полицията задържа банда ограбила и била 66-годишен мъж Криминалисти и разследващи полицаи от ОДМВР – Кюстендил и РУ Рила установиха и задържаха извършители на тежко престъпление. Всички действия по разследването на престъплението са осъществени с прякото участие на наблюдаващ прокурор от РП – Дупница. Тримата задържани са с постановена от Районния съд в Дупница мярка за неотклонение задържане под стража. Тримата кюстендилци и радомирец преди около 2 седмици се организирали и предприели действия за отнемане на пари и ценности от дома на 66-годишен мъж от гр. Кочериново. На 11 януари, малко преди 19.30 ч, проникнали в жилището на живеещия сам мъж, малтретира ли го, душили го с възглавница и настоявали да даде всички пари… Тръгнали си с 500 лв. и 2 мобилни телефона. Мъжете били с маски на главите си. След като се съвзел, потърпевшият потърсил помощ от съседи. Сигнализирана е полицията в Рила. Предприети са незабавни издирвателни действия, уведомена е прокуратурата, извършени са множество процесуално-следствени мероприятия. Задържани са А.М., 33 г., М.А., 24 г., и двамата от Кюстендил, и В.М. – Баци, 24 г. от Радомир. Четвъртият участник в извършването на грабежа Р.Я, 31 г.- Бабича, от Кюстендил, се укрива и е обявен за издирване. . Образувано е досъдебно производство по описа на РУ Рила.
Волейболистите от Дупница с покана да се преместят в Сливница Малкото градче Сливница има мерак да приюти волейболният ни шампион “Марек Юнион-Ивкони” за новата година. Това обави мениджърът на дупничани Людмил Найденов. “Хубаво е, че има хора, които оценяват това, което сме постигнали и постигаме. Затова благодаря на общинското ръководство в Сливница за поканата. Ще разговаряме като една от опциите за следващия сезон. Остават иначе и другите варианти със зала “Христо Ботев” в София, Благоевград или Пазарджик. Пък не се знае, може да получим и друга покана. Ще направим редица срещи и тогава ще преценим”, уточни Найденов.slivnica
Възобновено е движението на влаковете между Дупница и Благоевград От 9 часа тази сутрин е възстановено движението на влаковете по линията Благоевград-Дупница. През цялата нощ екипи на БДЖ работеха в участъка до село Мурсалево, където снощи малко след 19 часа мотриса се запали след сблъсък с тир, паднал на релсите. Пътническият влак е извозен в ранните часове на днешния ден до гара Кочериново. Нормализирано е движението и по главен път Е-79. На шосето на около 300 метра преди Мурсалево в посока Дупница се свлече скална маса, която стана причина и за инцидента снощи.
Мъж се барикадира в дома си, уби полицай, рани други 3-ма. Престрелката продължава Мъж откри безразборна стрелба и уби полицай в Лясковец. Престрелката продължава. Той се е барикадирал в дома си и е открил огън по служителите на реда. Главният секретар на МВР Светлозар Лазаров съобщи, че при акцията е убит един полицай, а други 3-ма са ранени, двама от които тежко. Барикадиралият се мъж е 53-годишният бизнесмен Петко Савов. Престрелката продължава.
ВИДЕО/СНИМКИ Какво заявиха след Марек-Черно море 1:3 двамата треньори : Т.Тенев и Н.Спасов Черно море направи поредната крачка към своята цел – място в шестицата, като се наложи с 3:1 при гостуването си на Марек. „Моряците“ бяха по-активният и офанзивен тим през целия двубой на стадион „Бончук“. С успеха Черно море вече има 21 точки, и се изравни с Ботев преди гостуването на пловдивчани в Ловеч в дербито днес.
Медиатор ще подпомага младите при намиране на работа в Дупница Младежки медиатор започна работа в Община Дупница по национална програма „Активиране на неактивни лица“, информират от общината. Ролята му е да изпълнява дейности, свързани с идентифициране и активиране на младежи до 29 години от общината, които не работят, не учат и не са регистрирани в дирекция „Бюро по труда“, ще изпълнява функцията на посредник между неактивните млади хора и различните институции, които предоставят подходящи социални, здравни, образователни и др. услуги. Работата на младежкия медиатор е да подпомага безработните млади хора за включване в заетост и обучение в съответствие с индивидуалните им потребности – помощ при изготвяне и редактиране на автобиография, запознаване с различни техники за търсене на работа, избор на подходящо обучение, връщане в образователната система на рано отпадналите от училище и др.
Какво заявиха: Питър Бергуист, Илия Пашов и Иво Паргов след мача Марек – Калиакра (ВИДЕО) Спонсорите на Марек бяха доволни от видяното в двубоя с Калиакра. Представителите на Актавис разкриха, че преди срещата са дали прогнози за краен резултат и всички са били в полза на дупничани. " За нас е чест да бъдем на стадион "Бончук" и да сме част от Марек", заявиха от фирмата. Питър Бергуист и Илия Пашов дадоха обширно интервю, в което говореха за всичко около съвместната работа на Актавис и Марек. Още по темата очаквайте в понеделник 21 април в предаването Спортна арена по ТВ Запад.
Дупничанката Елица Василева отново най-резултатна Хюнгкук обаче пак губи  ВИДЕО Звездата на женския ни национален отбор по волейбол Елица Василева и нейният Хюнгкук Лайф Пинк Спайдърс (Инчхън) записаха 3-та поредна загуба в корейската V-лига. Супер Ели изигра поредния си страхотен мач и заби 30 точки при загубата на "розовите паяци" като гости на КейДжиСи (Даежън) с 1:3 (17:25, 26:24, 16:25, 16:25) в среща, играна в събота. За победителките от КейДжиСи пък бразилката Джойс Силва реализира невероятните 43 точки за победата. Така Василева и компания продължават да са на последното 6-то място във временното класиране с 16 точки след само 6 победи и 19 загуби. В следващия кръг Хюнгкук е домакин на ДжиЕс Калтекс КИКС (Сеул). Срещата е в четвъртък (27 февруари) от 10,00 часа българско време, съобщава Sportal.bg
УНИКАЛЕН! Вижте какво прави само с резачка за дърва мъж от Овчарци Единствен и неповторим със златни ръце. Така може да бъде определен един от жителите на село Овчарци (Община Сапарева баня). Неговото хоби е без аналог в България.
„Марек Юнион-Ивкони“ картотекира Кадънков за ШЛ, Елчинов не дебютира в Турция Завърналият се в "Марек Юнион-Ивкони" национал Венелин Кадънков бе картотекиран в Шампионска лига за последните два мача от груповата фаза. Той лекува все още контузия и не е ясно дали ще бъде на разположение за домакинството на полския гранд "Ястрижебски" и гостуването в Новосибирск на "Локомотив". Най-вероятно обаче, Найден Найденов ще предпочете да го запази, докато се възстанови напълно, още повече, че на пълни обороти тренира Михаел Манджуков, който претърпя операция преди 2 месеца.
Охранител на частната болница в Дупница към журналисти на ТВ7: Плащате си и влизате, не се правете на откачени (ВИДЕО) Браво Костадинов. Това е то политикът – ГЛЕДА В ОчИТЕ И ТЕ ЛЪЖЕ. ВЪЗМУТИТЕЛНО. ГНУС МЕ Е.
64-годишен мъж от Големо село обрал параклис Досъдебно производство е започнато вчера в РУ Бобов дол срещу 64-годишния С.П. от с. Големо село за извършена кражба на метални маси, скари и мрежа от параклис в селото. Криминалистите са открили част от крадените вещи.
Предотвратиха превземане на площад Сан-Марко във Венеция Италианската полиция обяви, че е предотвратила подготвян план за окупирането на площад Сан-Марко във Венеция. Карабинерите са арестували 24 човека сред които има и организатори на проведения на 16 март референдум за независимост на област Венето. По информация на полицията сепаратисти са подготвяли превземането на площада със самоделно направен танк. Било закупено и огнестрелно оръжие от албанската мафия. След превземането на Сан-Марко сепаратистите подготвяли да обявят правителство и да искат отделяне от Италия.
Югославия се разпадна след бой на футболни фенове през 1990 същото се случва и в Украйна ВИДЕО Какво е общото между 13 май 1990 година и 2 май 2014 година, две дати раздалени от 24 години, на пръв поглед  нищо, но след първата последваха ужасяващи събития във вече бивша Югославия, след втората могат да последват същите събития в Украйна, която след време също може да се каже „бивша“.