Сесията на Общински съвет-Дупница скандално прекратена!  Извънредната сесия на Общински съвет-Дупница бе скандално прекратена!
ДПС ще говори по темата „Бат Сали“ в понеделник. Днес  заявиха: Защо е този вой? Във връзка с реакцията по повод на избрани народни представители с листите на ДПС със сравнително малко на брой гласове, получени в Кюстендилска област, Габрово и Ямбол, предизборният щаб на ДПС припомня, че този феномен не се отнася само до Движението за права и свободи, съобщиха от пресцентъра на партията. Изборният кодекс и скрепената в него методика за изчисление на мандатите определят разпределението на гласовете за съответната политическа сила, без възможност за субективна преценка, допълват от там. Днес за пореден ден имаше протести заради избора на Александър Методиев, известен като Бат Сали, от листата на ДПС за депутат от Кюстендил. Дупничани изразиха своята позиция, а от ДПС попитаха. „Защо БСП и ГЕРБ надават вой срещу мандатите на ДПС, а за същите на "Атака" и "АБВ" се мълчи.“
КАТ спря регистрацията на нови коли в Дупница до края на седмицата Поради технически причини от днес до края на седмицата,се преустановява първоначалната регистрация и промяната в регистрацията на МПС в Кюстендил и Дупница. До тогава ще се извършва само транзитна регистрация на МПС, информират от пресцентъра на полицията. От понеделник работата ще бъде възстановена, както досега.
РДНСК писа „отличен“ на Община Дупница  С „отличен“ приключи годишната проверка на РДНСК за отдел „ТСУ“ в Община Дупница. Тя продължи повече от 2 месеца. В констативния протокол е записано, че „не са установени нарушения и не са съставени актове по ЗМНН срещу виновни длъжностни лица от общинска администрация, срещу главния архитект или срещу кмета на Община Дупница“.
За какво да се харчат парите в Дупница разискват утре Дупничани могат да дават своите препоръки и виждания по бъдещия бюджет на Дупница утре. Това ще стане на общественото обсъждане, което е насрочено за 17 часа в заседателната зала. "Очакваме да бъде оповестен държавния бюджет за 2015 година, за да изготвим цялостния бюджет с конкретните параметри по различните пера. Обсъждането  има за цел да събере мнения и предложения на граждани, за това, парите къде да бъдат насочени и кои дейности да бъдат с приоритет. Ще изложим вижданията на общинското ръководство за следващата година", коментира зам.кмета по икономическите въпроси в Общината Олга Китанова.
Община Дупница е успяла да си прибере в сметката 100 992 лв. от изпълнителни дела  100 992 лева е успяла да си прибере в сметката Община Дупница за миналата година от изпълнителни дела, обявиха от кметството.
Lactacare на Актавис спечели наградата на БФС „Хранителна добавка на годината“ Иновативната серия пробиотици на Актавис LACTACARE спечели престижната награда на Българския фармацевтичен съюз в категорията „Хранителна добавка на годината“ за 2015. Наградата беше връчена по време на Български фармацевтични дни, в които ежегодно взимат участие над 1200 магистър-фармацевти от цялата страна. Всяка година във форума се включват водещите компании от областта на фармацията, които представят своите най-нови продукти и постижения. В рамките на форума се отличават най-иновативните и успешни продукти в съответните категории. LACTACARE беше отличен от Българския фармацевтичен съюз благодарение на своята иновативната концепция да лансира на пазара 5 специално разработени продукта, насочени към специфичните нужди на пациента.
Десетки граждани от Дупница на приемна при депутата Кирил Калфин Десетки граждани от Кюстендил и Дупница посетиха първите приемни на народния представител от ГЕРБ Кирил Калфин. Той разговаря с дупничани вчера.
Според очевидци: Началникът на група “Престъпления по пътищата” в Дупница Александър Александров е пострадал леко при акцията за задържане на наркопласьори Шефът на група “Престъпления по пътищата” в Дупница Александър Александров също е участвал в днешната акция по задържане на наркопласьори. Според очевидци той е пострадал леко при гонитбата със заподозрените, след като е спрял един от преследваните мъже. Александров не бе открит за коментар. Припомняме, че днес около 16:00 часа на улица „Бачо Киро“ в близост до намиращата се там детска градина бе задържан един наркопласьор, а друг за когото се твъди, че е и основен доставчик успя да се измъкне. Проверен бе и автомобил BMW със софийска регистрация, който най-вероятно е на някой от преследваните в акцията.
Кубинци, поляци, бразилци се самопредлагат на „Марек Юнион-Ивкони“ Волейболисти от всякакви национални се самопредлагат на "Марек Юнион-Ивкони" за трансфер от този сезон. В клуба всеки ден получават оферти за "отлични" волейболисти с богати визитки и много класа от знайни и незнайни мениджъри. "Има играчи, които и сами се предлагат. Някои имена хващат окото, но ние имаме наша политика-развиване и налагане на собствени кадри от школата. Последният атрактивен волейболист, който ни бе предложен е кубинец, на 21 години и е бивш младежки национал. Най-много оферти имаме за бразилци, пуерториканци, австралийци и канадци. Очевидно е, че Шампионска лига е притегателна за мнозина играчи, които искат да се уредят в силни клубове, а това че има интерес към нас, мож само да ни ласкае", коментираха от клуба.
Аркас отупа КВК Габрово. Поради финансова криза реванш в България няма да има, двата тима играят отново утре в Измир КВК Габрово загуби първия си мач във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Габровци бяха разгромени като гости от лидера в турската Лига 1 Аркас (Измир) с 0:3 (13:25, 17:25, 11:25) в първата среща от 1/16-финалите на турнира, играна на 4 ноември в зала "Ататюрк". Габровският тим гостува на Аркас и за двата мача, като втората среща е утре (5 ноември) отново от 19,00 часа българско време. До тук се стигна след финансовата криза, която налегна клуба, след затварянето на КТБ и блокирането на основния им спонсор Бромарк. Така КВК Габрово играе в турнира по задължение, като отборът е само с 9 играчи в Измир, като от Аркас им поемат пътните разходи и престоя. Възпитаниците на треньора Любомир Герасимов почти сигурно отпаднат от надпреварата и ще продължат в третия по сила евротурнир "Чалъндж къп", където на 1/16-финалите ги очаква победителя от двойката между латвийския Биоларс (Йеглава) и руския Губерния (Нижни Новгород), където треньор пък е селекционера на България Пламен Константинов. Аркас игра през 2013 година с Марек Юнион-Ивкони в Шампионска лига.
ЧЕСТИТО! „Марек“ влезе официално в „А“ група "Марек" отново е в групата на майсторите след равенството 0:0 с "Пирин" (Рз), след като "Добруджа" завърши 1:1 у дома с "Дунав" (Рс) и вече няма как играчите на Иво Паргов да бъдат изместени от местата даващи право на участие в "А" група. Постижението е уникално и повтори случаят от преди години, когато директно от "В" група, се мина транзит през "Б", за да се влезе в елита. Сега историята се повтори и "Марек" от есента ще играе в една група с "Лудогорец", "Литекс", ЦСКА, "Левски", "Ботев" (Пд) и компания. На "Бончук" отново ще ври и кипи.
Марек и Дани Белчев се разделиха. Дупничани играят с Пирин ГД в петък Новият Марек 1915, който ще се подвизава в регионална група Рила, няма да разчита на треньора на вратарите Дани Белчев. Днес това стана факт, като се разбра, че Белчев е получил оферта от чужбина и най-вероятно ще замине да работи зад граница. “Имам предложение от Германия и дано се осъществи. Пожелавам успех на Марек.“, заяви Белчев. Така през този сезон вратарите на Марек няма да имат треньор. В момента в клуба разчитат на младоците Костадин Гоцев и Благовест Христов. До дни ще стане ясно дали Пламен Младенов ще остане в отбора. Същевременно дупничани уредиха още една контрола. В петък от 17:45 часа на стадион Бончук, те приемат Пирин ГД. В събота от 10:00 часа юношите младша възраст играят с Локомотив Сф.
Дупнишкият художник Димитър Сърбински открива своя изложба в двора на Галерия „Джамията“ днес  Днес от 18 часа в двора на дупнишката галерия „Джамията“ ще бъде открита изложба – живопис на дупнишкия художник Димитър Сърбински.
Детските градини в Дупница ще работят цяло лято, три затварят август Среща с директорите на детските градини от цялата община се проведе днес в Община Дупница. Основният акцент бе да се направи програма за работата на детските забавачници през летния период. През месец юли ще работят редовно абсолютно всички градини, за което е настоял и кмета на града Методи Чимев. През месец август с изключение на 3-а, 4-а и 7-а детска градина, всички останали ще работят с по една група, а 11-а, която се намира в Таушаница е планирано да работи с две групи. За нея обаче допълнително ще бъде уточнено дали това намерение ще остане, тъй като ще преминава на газ и предстои изграждането на система. 7-а детска градина пък стяга голям ремонт и ще бъде "извън строя" и юли месец, тъй като 
Марек 2010 срещу шведи и норвежци, в предварителната група на турнира в Гьотеборг Стана ясна програмата на турнира  GOTHIA CUP 2014 в Гьотеборг. Децата на Марек 2010 се изправят срещу два тима от Швеция и един от Норвегия в предварителна група 49 във възрастовата група до 15 години. Дупничани пътуват за Гьотеборг на 13 юли, а първият  мач е на следващия ден. Напред продължават първите два отбора от групата
Сградата на „Джамията“ в Дупница се руши. Близо 30 хил.лева нужни за ремонт Сградата на "Джамията" в Дупница е в окаяно състояние.Тя беше ремонтирана през 2007 година със средства по програма „Красива България". Две години по-късно специално назначена комисия установи, че ремонтът е изпълнен некачествено – рушаща се мазилка, течове, мухъл, а към днешна и растящи по покрива дървета. Джамията в Дупница в момента е действаща изложбена зала, място където художници със световна слава показват своите картини. Това, което се вижда в последните месеци е все по тревожно – на входа на сградата застрашително е започнало рушенето на мазилката, което може да се окаже опасно за посетителите на културния паметник. Следващата седмица там предстои откриването на нова изложба. Около 30 000 лв. са необходими за частичен ремонт. За да се предприемат мерки от общината обаче е необходимо разрешение от Министерство на културата. В България само няколко лицензирани фирми могат да извършват подобни реставрационни ремонти. Още преди две години от община Дупница са изпратили писмо до културното ведомство. Второ писмо община Дупница изпраща в края на миналата седмица, отново с искане за разрешение да се проведат спасителни за сградата мероприятия. Зам.- кметът Крум Милев заяви, че общината е готова да направи частичен ремонт, дори и от Министерство на културата да не отпуснат средства. Източник : Маргарита Петрова DarikNews.bg
Само за година 6-катастрофи на незавършената отсечка на АМ Струма край Дупница Досъдебно производство е образувано в РПУ-Дупница срещу шофьорът, който вчера излетя от пътя с управлявания от него автомобил марка BMW. Шофьорът е изпробван за употреба на алкохол, тестът е отчел резултат 1.83 промила, по-късно му е взета и кръвна проба. При инцидента пострада 21-годишен младеж. Припомняме, че произшествието стана вчера около 10:00 часа на новата отсечка на АМ "Струма", в близост до Дупница. Шофьорът на лекия автомобил пътуващ от София в посока Дупница е пропуснал изхода от магистралата към Е79, при язовир Дяково и е продължил по отсечката, която все още не е открита. След около два километра в района на село Блатино, където свършва този участък от магистралата автомобилът се е ударил в мантинелите и е изхвърчал от пътя в ливадите. Това е 6-ти подобен инцидент на тази отсечка от година насам. Тя е част от Лот 2 на АМ Струма, но не е свързана още с останалите отсечки, които са в строеж. След като трасето бе готово мнозина бъркат и вместо към стария път карат по отсечката, въпреки, че изхода от магистралата е обозначен с много знаци. Дори преди време там бе насипан и пясък, но и това не спря някои шофьори
ВиК-Дупница: Водата е годна, няма „ешерихия коли“. Не „хвърляйте бомби“ спекулирайки с човешкото  здраве Управителят на ВиК-Дупница Илия Илиев разпространи чрез медиите обръщение доп жителите на града във връзка с изявлението на един от общинските съветници, че водата в Дупница е бъкана с бакеторията "ешерихия коли". Скандалното твърдение бе направено по време на последната сесия на местния парламент от Чавдар Милошов (БСП), което хвърли в смут не малко граждани.
Жители на Бобов дол предупреждават кмета за проблем, подобен на този в „Аспарухово“ Жители на квартал "Христо Ботев" в Бобов дол изпратиха отворено писмо до кмета на града Кирил Станчев, както и копие до председателя на Общинския съвет и областния управител. Те настояват да бъдат предприети мерки за корекцията на дъното на река Връчва и най-вече около моста на пътя за Кюстендил. Живеещите в квартала алармират, че коритото е обрасло с храсти, дървета и има много боклуци, което може да доведе до запушване на споменатия мост и наводняване на целия квартал. Ето какво още пише в откритото писмо: "Не чакайте да се случи същата трагедия като в град Варна, а просто си изпълнете обещанието, по почистване и подържане на речните корита, на територията на Общината. Водата, която прелива от шламо-хранилището на ЦОФ Бобов дол, постоянно затлачва дерето, което не е чистено от въвеждането в експлатация на обогатителната фабрика и при продължителни, поройни дъждове, ще доведе до запушване на моста, на пътя за Кюстендил, като трагедията ще бъде по-голяма и от тази във Варна.". Жителите на квартала се надяват, в най-скоро време да бъде обърната сериозно внимание на техния сигнал.
Новият треньор на Марек: Вярвам, че ще се утвърдим в елита  Новият наставник на Марек Антон Велков сподели, че не е имал колебания дали да поеме дупнишкия клуб.
Богата програма за Майските празници на културата в Дупница. Откриват ги с концерт на Графа От Община Дупница са подготвили богата програма за 37-ите Майските празници на културата.
Вижте пропадналия бул. „Черни връх“ в София Като от филм за края на света приличаше тази сутрин бул."Черни връх" в София. Там движението е изключително интензивно, а пропадането придава апокалиптични картии. Тази сутрин се отвори голяма дупка – с площ от няколко квадратни метра.  Тя е основно на тротоара, като е засегната и малка част от пътното платно. Късмет спаси собствениците на автомобили, които увиснаха и не попаднаха в кратера. На мястото вече е поставена ограда и има работници. Снимките говорят красноречиво и коментар е излишен.
11 двойки от Дупница са подали документи за финансиране за „ин витро“-процедури 11 двойки са подали документи за финансиране от Община Дупница за процедурите "ин витро", информират от пресцентъра. Крайният срок за подаване на документите бе 17 септември, като от утре комисията ще започне работа по документацията на двойките с репродуктивни проблеми. Председател на комисията бе д-р Диана Кьосева, която обаче напусна Общински съвет-Дупница и мястото в момента е свободно, тъй като не е избран нейн заместник. Поради тази причина работата ще поеме зам.председателят на комисията и зам.кмет Крум Милев.
Общата сума е в размер на 15 000 лева а на двойка се полага по 1500 лева. Ако бъдат одобрени документите на всички двойки, то ОбС ще трябва да гласува осигуряването на остатъчната сума, На сесията на местния парламент през месец октомври ще бъде изслушан докладът по работата на комисията и утвърдена финансовата помощ. Това е трета кампания за финансово подпомагане на такива двойки на територията на общината.
Възстановено е движението във всички ленти по АМ“Струма“ в посока Дупница Възстановено е движението във всички ленти при 307-ми километър, малко след Долна Диканя по автомагистрала „Струма”, в посока Дупница, съобщиха от пресцентъра на Агенция „Пътна инфраструктура”. По-рано движението бе затруднено поради възникнало пътно-транспортно произшествие.
В Италия отборът на Марек Сеграте и българските фенове почетоха паметта на загиналите при катастрофи в чужбина дупничани Срещата от 22-ят кръг на италианската Seconda Categoria GIRONE, в който българския Марек Сеграте гостува на Сесто 2012 започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите при катастрофи в чужбина дупничани. Отборът на Марек Сеграте и всички негови фенове изразиха съболезновани към близките и приятелите на Радослав Алексов, Емил Томов , Максим Максимов и Емил Гълъбов. Воденият от старши треньора Асен Арсов отбор записа поредната си 5-та победа от началото на годината. Българския и дупнишки Марек Сеграте прави истински фурор след подновяване на първенството в Seconda Categoria GIRONE. Срещата срещу силния отбор на Сесто 2012 , бе оспорвана и съпътствана от здрави сблъсъци на тежкия терен. Единственото попадение в мача падна в 40-та минута, когато Симоне Суфри, бе изведен на стрелкова позиция, финтира и с премерен удар вкара топката във вратата на Сесто. През второто полувреме играчите на Сесто стигнаха и до дузпа, но тя бе спасена от вратаря на Марек.Така Марек Сеграте победи с 1:0 и вече е на 4-то място в класирането. Отборът бе подкрепян от около 150 свои привърженици, най-вече дупничани живеещи в района на Милано. Агитката бе екскортирана от 5-6 карабинери, няколко цивилни, а до стадиона бе паркиран и микробус с тежко екипирани полицаи.
Общински съвет Бобов дол заседава днес Съветниците в Бобов дол ще разгледат днес 8-докладни включени в дневния ред на редовната сесия. Местните парламентаристи ще обсъдят отчет за състоянието на общинските дългове, които към 31.12.2014 гоодина възлизат на 1 млн 856 хил лева, а към края на тази година ще бъдат намалени с 200 хил. лева. Припомняме, че през 2006 година Общината взе кредит в размер на 3 млн 375 хил лева и за 9-години е погасила половината. На сесията също така ще бъде разгледан и отчет за изпълнението на Бюджет 2014 година, който възлиза на близо 5 млн и 700 хил лева. Освен стандартните докладни е включено и предложение на Валери Радлев за разрушаване на недовършеното училище, което се намира до бившата гара. Панелните конструкции са опасни според Радлев и той предлага сградата да бъде разрушена.
СКАНДАЛ  в ИСПАНИЯ Играчите на Расинг бойкотираха на терена ръководството на клуба СНИМКИ Уникален скандал се разрази само преди няколко минути в испанския футбол. Играчите на елитния  Расинг Сантандер бойкотираха шефовете си. Футболистите се наредиха около централния кръг на терена и отказаха да играят в четвъртфинала за Купата на Краля срещу Реал Сосиедад двубой, който започна в 22:00 и завърши в 22:01. Играчите обявиха стачка заради неполучени заплати от няколко месеца насам. Феновете поздравиха футболистите и се обърнаха с гръб към терена в знак на солидарност. Мача бе прекратен, а Сосиедад среща на полуфинала Барселона. На стадиона се видя и трансперант с надпис на английски No pay. No play
Кредитно дружество си поиска парите от починал преди 7 години мъж Производството в Районен съд Дупница е образувано по искова молба, подадена от кредитно дружество, което е сключило договор на 24 май 2007 година с М.М с предмет – издаване на кредитна карта с кредитен лимит 500.00 лв. Договорени са следните параметри: годишен лихвен процент – 18%; препоръчителна месечна вноска – 25.00 лв., дължима до 30-то число на текущия месец; месечна такса за обслужване – 6.00 лв. и такса за транзакция -1.50лв. М.М обаче е починал през следващата 2008 година, като за свои наследници по закон е оставил ответниците в настоящото производство: Р.Г.М. – съпруга, М.М.М. – дъщеря и В.М.А. – дъщеря. От заключението на изготвената по делото съдебно-счетоводна експертиза се установява, че е налице непогасиване на три поредни задължителни месечни вноски към датата на подаване на исковата молба и кредитът става предсрочно изискуем.