Блокът на ул. „Тишина“ е първият със сключен договор за безплатно саниране, на път са други два в жк „Дупница“ Блокът на ул. „Тишина“ в Дупница ще бъде първият в града, който ще бъде саниран по националната програма. За него вече има сключен тристранен договор между кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев, областния управител Виктор Янев и изпълнителните директори на Българска банка за развитие Билян Балев и Илия Кирчев, обявиха от пресцентъра на кметството.
4 нови досъдебни производства за кражба на ток в Дупница  4 досъдебни производства са започнати в РУП Дупница срещу собственици на имоти в града и  в село Ресилово, съобщиха от пресцентъра на МВР.
„Марек“ се обзаведе с нова марка екипировка и нов…спонсор Новият член на "А" група "Марек" ще се облича с нова марка екипировка този сезон. Дупничани досега залагаха на Леджеа, но този сезон предпочетоха Джъмпер. До няколко дни ще станат готови и трите цветове на екипите, с които ще се подвизават футболистите от новия сезон. И в трите екипа ще са застъпени цветовете на клуба – бяло, червено и синьо. "Избрали сме интересен и атрактивен дизайн, но ощемалко търпение, за да ги подготвим и ще ги представим", заяви изпълнителният директор на клуба Иво Паргов.
Дупничанин с 31 точки в Тунис, съперник къса мрежата от яд Бившият капитан на българския шампион “Марек Юнион-Ивкони” Тодор Вълчев продължава с фурора в шампионата на Тунис. 24-годишният волейболист от този сезон играе в местния шампион “Сфакс”, където лятото треньор бе Виктор Карагьозов. Вълчев бе единодушно определен за играч на мача в дербито на 3-ия кръг между неговия тим и 3-ия от последния шампионат Сусе, спечелен от Сфакс с 3:1 гейма. “Стана много интересен двубой. Залата бе пълна с фенове и на двата отбора. На 4 пъти срещата бе прекратявана за по 10-ина минути или заради нахлуване на фенове на игрището или заради съдийски отсъждания и дългите спорове. Съдията раздаваше картони на гостите буквално като визитни картички. Ама върха на всичко бе веднага след последната точка, която направихме в мача. Един от състезателите на гостите в да си хвана мрежата и буквално я разкъса отваряйки може би еднометрова дупка. Такова чудо не бях виждал. Но важното е че нямаме още загуба”, разкри пред zadupnitsa.com Вълчев. В този мач, юношата на дупничани се отчете с 31 точки (4 блокади, 2 аса, 25 атаки, 68% в нападение).
Интерпол обяви за издирване Петко Сертов Бившият шеф на ДАНС Петко Сертов, който изчезна в края на миналата седмица, се издирва от Интерпол. Сертов е обявен за издирване в сайта на агенцията в раздела за изчезнали хора, а не за издирвани престъпници. Бившият шеф на ДАНС липсва вече пети ден. Нито близките му, нито МВР имат информация къде е той, съобщава Нова Нюз. До момента се знае само, че в петък вечер е напуснал дома си с личния си автомобил и без да вземе телефоните си.Камерите из цяла София също не са засекли автомобила, с който Сертов тръгва в петък в неизвестна посока. Главният секретар на МВР призова ако граждани имат някаква информация, да помогнат.20141209.fvtmubepfc
Мъдрост и просвещение от волейБолните Апостоли Tочно така, първенството ни е един голям т….к. Тлак имам предвид, а не асоциацията, която направихте четейки заглавието, но и това твърдение пак е вярно. Супер лига та дрънка…като празен супер в “Младост”, например.
Тимошенко готова да „грабне автомата“ срещу Русия и Путин В интернет изтече аудиозапис на телефонен разговор между бившия премиер на Украйна Юлия Тимошенко и бившия заместник секретар на Съвета по национална сигурност на Украйна Нестор Шуфрич за действията на Русия в Крим, в който Тимошенко използва обидни думи за руснаците и обещава да използва всичките си връзки, така че от Русия да не остане дори „изгорено поле“, пише РИА Новости.
Майка и дъщеря от Благоевград и семейство от Самоков прибиращи се от Неа Врасна са загиналите в Кресненското дефиле Установени са убитите и пострадалите при тежкото пътно-транспортно произшествие край Кресна, станало днес малко след  16.00 часа, при което микробус с благоевградска регистрация на туристическа агенция „Оазис – А“ се вряза в паркирал товарен автомобил с румънска регистрация.
Преквалифицираха Тодор Вълчев в посрещач, мята 15 точки за нова победа в Тунис Нова победа в шампионата на Тунис, записа бившият волейболист на "Марек Юнион-Ивкони" Тодор Вълчев. Екскапитанът на българския шампион от този сезон облича екипа на местния шампион "Сфакс". Вълчев и компания победиха за 64 минути "Келибия" с 3:0 гейма (23, 17, 16) в собствената си зала. В този двубой, Вълчев игра като посрещач и записа много добри показатели – 60 процента позитивно и 37 процента отлично посрещане. На своята сметка, 24-годишният волейболист записа и 15 точки (2 аса, 2 блокади).
Издирват по СИМ карти крадец вилнял в ОбДТ “Невена Коканова“ – Дупница Мобилните оператори в България ще трябва да предоставят нужната информация, за да бъде установен извършител на кражба в ОбДТ “Невена Коканова“ – Дупница, това реши Районен съд Дупница. На 24-ти февруари 2015 година при концерт на ансамбъл „Тракия“, неизвестен на този етап е отмъкнал дамска чанта на една от танцьорките в ансамбъла.Жената с инициали Гергана Е. е оставила дамската си чанта на няколко метра от сцената и отишла да загрява, като имала видимост към чантата си. Въпреки това за моменти отклонявала вниманието си и когато приключила със загрявката си се върната на мястото, където оставила чантата си и установила, че тя липсва. В чантата е имало телефон, таблет, часовник, ключове за автомобил и 150 лева.
Билетите за мачовете на Марек в А-група са сред най-евтините в България Широко коментираните цени на билетите за мачовете на Марек в А-група, продължават да вълнуват феновете в Дупница. За първият домакински мач с Хасково билетите бяха по 5 лева за всички сектори, като според мнозина цената е доста висока. Проверка обаче показа, че футболните фенове в Дупница плащат едни от най-ниските цени, за възможността да наблюдават мачове от елитната ни група. Ето и справка с цените на билетите по другите стадиони в България. При другият новак в групата Хасково, любителите на футбола плащат от 8 до 10 лева за места на централната трибуна. 5 и 6 лева са билетите за останалите сектори, а учениците заплащат по 4 лева. В софийските Славия и Локомотив билетите са по 10 лева. За мач на Левски се плаща от 8 до 12 лева, а в ЦСКА 7 лева. В Пловдив за мач на Локомотив билетите са от 7 до 10 лева и 2 лева за пенсионери, докато феновете на Ботев влизат на стадиона срещу 8 лева. В Стара Загора, ултрасите на Берое плащат по 8 лева, а ученици и пенсионери по 5 лева. На стадиона в Ловеч за мач на Литекс се заплаща от 5 до 8 лева, а в Разград от 6 до 10 лева.
„Прободеното“ с нож момче е от село Червен брег, но… няма никакви порезни рани Инцидентът, за който вече информирахме за прободен тийнейджър се е разиграл в село Червен брег, става ясно от птессъобщението на полицията. След 2.30 ч, в полицията в Дупница е постъпил сигнал за прободен 17-годишен младеж, като веднага към местопроизшествието са насочени екипи на Спешния център и полицията. Оказало се, че пострадалият е транспортиран с частен автомобил в частно дупнишко здравно заведение. Там дежурна полицейска група е снела обяснения на 17-годишното момче, което "подало оскъдна информация за среща с непознат човек, при паркирани автомобили в близост до дома му и може би го е намушкал с нож непознатият, допълват от пресцентъра на полицията.
Мартин Кавдански започва подготовка с Марек Бранителят Мартин Кавдански ще започне подготовка на 12 януари с Марек. Роденият в Дупница футболист за последно се подвизаваше в македонския Шкендия/Тетово/, но там се получиха размествания в ръководството на тима и Кавдански се прибра в България. В момента той е за няколко дни със семейството си в Сандански, но ще бъде на стадион Бончук за първата тренировка. Близки до играча заявиха, че на 99% той ще играе за Марек тази пролет и нов трансфер в чужбина ще осъществи през лятото.
ХЛАДНОКРЪВНО! Гепиха оръжие и накити от апартамент в Дупница Кражба на ловна пушка, карабина, накити и пари са откраднати от апартамент в Дупница. По данни на собственика кражбата е извършена за времето от 12.00 ч на 14 декември до 13.00 ч на 15 декември. През това време, собственикът не е бил в жилището си и се предполага, че извършителите са били информирани за това. Обирджиите са дейстрвали изключително хладнокръвно, след като са успели да изнесат незабелязано оръжието. Местопроизшествието е обслужено от дежурна следствено-оперативна група на РУ Дупница, работата по установяване на извършителя на деянието продължава.
Жител на Самораново „изгоря“ с 3000 лева Досъдебно производство е образувано в РПУ-Дупница, срещу неизвестен извършител. Той е измамил жител на село Самораново и получил от него 3000 лв. за “лечение на внучката му”. Потърпевшият е на 81-години. Само преди седмица, 74-годишна жена от дупнишкото село Крайници стана жертва на телефонна измама. През нощта на 1-ви срещу 2-ри април. Непознат мъжки глас й съобщил по телефона, че внучката й е причинила ПТП и за да не бъде задържана, трябват пари. Възрастната жена се притеснила и по-късно предала 2 400 лв. Преди последния случай, 10 бяха жертвите на телефонни измами станали на територията на областта от началото на годината. „Изключително важно е да се знае, че нито един държавен служител не би искал пари на ръка от когото и да било.Представители на нито една институция не изпращат куриери по домовете на хората" , информира говорителят на ОД на МВР Кюстендил Катя Табачка
Какво заявиха след Марек-Берое 0:3 двамата треньори – Тенчо Тенев и Петър Хубчев Старши треньорът на Марек Тенчо Тенев логично бе разочарован от домакинското поражение с 0:3 от Берое.„Загубихме този последен мач за годината. Това не е добре за нас. Не се представихме на желаното от мен ниво. За да се случи това, трябва всички играчи да се раздават, а някои не го сториха. Няма да казвам конккретни имена, но за да играеш хубаво, трябва да имаш характер. Много неща трябва да променим. Този преходен за Марек период свърши и оттук-насетне ни чака много работа и много тежки мачове в А група. Не губим надежда обаче и смятам, че можем да запазим мястото си в елита“, заяви Тенев.
Нови подробности за екшъна край Сапарева баня Синът на собственичката на санаториума в Сапарева баня Искра Капаноглу – Мурад, и 22-г. Юлиан Любенов са били задържани след подадения сигнал на тел. 112 за кървавото меле. Инцидентът стана в неделя 19-ти юли около 6:00 сутринта в местността „Янкови ливади“ край Сапарева баня. При пиянски скандал 28-годишният Борислав Борисов от пернишкото село Кладница е намушкан с нож, а Любомир Дуков на 37-години от Сапарева баня е прострелян в бедрото. Богаташкият син Мурад Капаноглу и Юлиян Любенов са разпитвани почти през целия неделен ден от дознател в РУП – Дупница, съобщава struma.bg. Късно следобед и двамата са пуснати на свобода. Преди да ги вкарат на разпит в РУП – Дупница, с полицейски автомобил Мурад Капаноглу и Юлиан Любенов са закарани за преглед в Спешен център в града. Административният ръководител на държавното обвинение в Дупница прокурор Даниела Гюрова бе лаконична пред в-к Струма по повод инцидента: "Срещу двамата пострадали е образувано досъдебно производство". Един от джиповете, с които се придвижвала компанията е обискиран от дознатели, които се занимават с разследването на случая. Взети са пръстови отпечатъци от вратите и купето на джипа. От полицията отказват информация защо е обискиран джипът и защо са взети отпечатъци. Простреляният в бедрото Любомир Дуков е настанен в реанимация на частната болница в Дупница. Единственият куршум, с който той е прострелян, при излизане от тялото му е счупил едно от ребрата. От частната болница съобщиха, че състоянието му е стабилизирано. Засега не се налага операция. Следовател го е разпитал в болничното легло в реанимация за инцидента. Другият, пострадал в кървавото меле, 28-годишният Борислав Борисов, също е дал показания, преди да бъде транспортиран за лечение в столична клиника. Той е опериран, тъй като от раната се е събрала кръв в коремната кухина. Няма опасност за живота му, съобщиха от хирургия в общинската болница, където Борислав Борисов бе настанен и подготвен за операция, но по искане на близките му е транспортиран в столична болница.
Представители на бизнеса в Дупница се обединяват в подкрепа на д-р Иван Ибришимов Представители на дребния и среден бизнес в Дупница се обединяват в подкрепа на издигнатия от Инициативен комитет кандидат за кмет на града д-р Иван Ибришимов. Това стана ясно на пресконференция в сряда. Предприемачите ще регистрират гражданско сдружение "Обединени за Дупница" и ще направят листа с кандидати за общински съветници, която ще застане зад д-р Иван Ибришимов, стана ясно още на срещата с представителите на медиите. Пред журналистите застанаха бизнесмените Пламен Иванов и Кольо Илиев и адвокат Сашо Янев. "В момента сме деветима съмишленици. Всички развиваме частен бизнес и знаем колко нерви и пари ни струва това да се случва на територията на нашия град, коментира Пламен Иванов, който ще бъде водач на листата на бъдещото сдружение "Обединени за Дупница". – Искаме да подобрим средата за правене на бизнес в града ни". Предприемачите очакват към тяхното сдружение да се присъединят още съмишленици, които имат желание за промяна на статуквото в Дупница. "Сбъра ни идеята да направим този град по-добро място за хората, коментира адвокат Сашо Янев. – Не искаме децата ни да си тръгват от тук. Искаме градското управление да помага на малкия и средния бизнес. Да взима решения в негова подкрепа. Защото ни омръзна 25 години да гледаме как се взимат само партийни решения или такива в полза на лични интереси". Никой от тримата представители на бъдещото гражданско сдружение "Обединени за Дупница" до момента не е бил обвързан партийно. "Ние и в момента не се ангажираме по никакъв начин с партии или политика, коментира Кольо Илиев. – Ние сме граждани на Дупница и се борим за по-доброто бъдеще на града ни. Искаме думата на гражданското общество да започне да се чува. Тук не говорим изобщо за политика. Става въпрос за по-добри условия за живот и за правене на бизнес в Дупница".
През последната седмица няма нови хора болни от бруцелоза. Изследват и домашните кучета Общият брой на заболелите от бруцелоза хора до момента остава 32-ма. Всички те са хоспитализирани и стриктно спазват лекарските предписания. По настояване на гражданите започна вземането на кръвни проби при свине от домашните стопанства и дворни кучета. На 27.08.2015 г. бе установено наличието на бруцелоза при 3 от общо 11 изследвани кучета. Те ще бъдат евтаназирани по хуманен начин. При 19-те кръвни проби взети от свине, резултатът е отрицателен. Стопаните признават, че са хранели домашните си любимци и свинете с месо или мляко, добито от заразено животно. Областната дирекция по контрол на храните съобщава, че днес са изпратени проби от още 6 броя свине и 5 броя кучета на територията на гр. Рила, като към момента в Лабораторията по особено опасни инфекции – София се изследват взетите проби на свине и кучета и от с. Смочево. Областна администрация – Кюстендил благодари на гражданите за оказаното съдействие на екипите при изследването на хората и животните.
Нигериецът Окечукво може да се озове в Марек 24 годишният Салас Окечукво може да подсили лидера в Б-група Марек. Бившият футболист на Миньор Перник продължи кариерата си в чужбина след като жълто-черните се озоваха във В-група, но сега отново е пред завръщане в България. Окечукво се подвизава по терените у нас от 2008 година, когато се появи в Чепинец Велинград, но звездата му изгря в Перник. Той е офанзивен полузащитник. Не е изключено за трансфера на Оки в Дупница да помогне и бившият президент на Миньор ген.Димитров, който през есента често бе забелязван на трибуните на стадион "Бончук". Ако Окечукво премине в Марек, това ще бъде вторият играч подвизавал се преди това в Перник. Както вече бе обявено халфа Илиан Илиев също ще акостира в Дупница. За последно той бе в Монтана, но новия наставник Николай Митов няма да разчита на него. Феновете на Марек го помнят от престоя му на стадион Бончук през 2009-2010 година, когато клуба бе в Б-група. На този етап от клуба официално не са назовали името на нито един от новите попълнения и не са потвърдили спряганите имена.
Жената която влезе с автомобила си в къща в Дупница е била с 2,47 промила алкохол в кръвта 31-годишната дупничанка влетя на 29 януари тази година с автомобила си, Мазда" в къща. Инцидентът стана около 17:30 часа на ул.“Страхил войвода“, малко преди кръстовището до „Старата автогара“ в Дупница. Жената изпуснала управлението на колата и се врязала в къщата, като возилото бе паркирано в коридора. "Бях ли в коридора, отивах си. С два инфаркта съм, ама важното е, че сега оцелях", сподели тогава собственичката на къщата, която по това време била в стаята си. Пред пристигналите служители на полицията шофьорката отказала да даде алкохолна проба на дрегер, като след това е отведена в Спешна помощ, където и е взета кръвна проба за алкохол. При инцидента бяха изпочупени врати и мебели. Една от стените в къщата се срути. Районен съд Дупница сега осъди Елза Еринина на 8 месеца пробация и година лишаване от правоуправление на кола, след като тестът за алкохол в кръвта й отчете 2,47 промила. Тя се споразумяла с прокурора по делото Радослава Митова и се признала за виновна. Еринина ще заплати и разноските по делото. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.
Блъснаха жена на Главен път Е-79 в село Усойка Пътен инцидент стана около 10:00 часа тази сутрин на Главен път Е-79. В центъра на село Усойка, до разклона за Блажиево, шофьор на товарен микробус Форд Транзит блъсна 62-годишна жена от селото, която обаче е пресичала на необозначено място. Жената е закарана в Спешен център Дупница с черепно мозъчна травма. Екип на група престъпления по пътищата регулира движението.
С цветя и сладкиши за 8 март ГЕРБ зарадва дамите в община Бобошево Представителки на ГЕРБ зарадваха за 8 март нежната половина на жителите на община Бобошево. По инициатива на общинската съветничка от ГЕРБ Гергана Виделова, с подарък цвете и пожелание за празника, бяха изненадани приятно минаващите през центъра на гр. Бобошево и с. Блажиево дами. Новоутвърденият общински координатор на младежите, Миглена Георгиева, също се включи в инициативата.
Погнаха „Частната“ болница в Дупница заради „много“ пациенти с…астма Редица нарушения в болници в цялата страна са установени при проверка на Националната здравноосигурителна каса. Инспекцията е показала, че пациенти са изписвани от здравните заведения по-болни, отколкото са приети. Санкциите към болниците са около 1,5 млн. лева, но само за документални пропуски и несъответствия между отчетните и реално лекуваните пациенти. Инспекторите на касата, обаче, са предали част от данните си към медицинския одит, който трябва да разследва груби нарушения в качеството на лечение. Един от основните проблеми, според директорката на касата е, че пациентите се лекуват само за заболяването, за което са приети и се изписват болни.
Почти епидемия от конкретни заболявания е открила НЗОК в определени болници при плановите проверки от януари до март. Общопрактикуващи лекари издават фиктивни направления към специалисти, съществува съмнително качество на лечение на всички нива в здравната система, както и подозрително висок прием на пациенти в болниците.
Румяна Тодорова, директор на НЗОК, обяви, че прокуратурата ще проверява лекарските практики оттук нататък. Тя даде на пресконференцията за медиите и конкретни примери за нарушения. В МБАЛ „Св. Иван Рилски 2003” в Дупница е регистрирана съмнителна епидемия на пациенти с остра левокамерна слабост – кардиална астма и заедно с още няколко подобни сигнала от други здравни заведения, ще бъдат предадени на прокурор. Силните фигури в "частната" болница са общинските съветници от ОДБ в дупнишкия парламент Ени Лефтеров, който е Управител и Костадин Костадинов, който е Административен директор.
Ирина Репуц: Реформаторите ни използваха/ВИДЕО Не е ясно какво представлява РБ, кой формира волята и как се взимат решения в него, коментира тя за TV7. В момента не е ясно какво представлява Реформаторският блок, кой формира волята в него и как се взимат решения. В публичното пространство се изразяват лични мнения, които по никакъв начин не могат да обвържат участниците в Блока. Това поведение е безотговорно, заяви в студиото на "Добро утро, България!" по TV7 лидерът на Християндемократическата партия на България Ирина Репуц. Тя беше приканена да напусне Реформаторския блок, но сама не може да си отговори какво точно трябва да напусне. 
Потоп отнесе част от Сърбия. В България оранжев и жълт код обявен за 16 септември Един човек загина при наводненията в източна Сърбия. Според телевизия „Бор“ това е жена от село Подвръшка в района на град Кладово, намиращ се на Дунав. От град Текия са евакуирани над 200 души. Два моста са били отнесени от излезлите от коритата си реки в съседна Сърбия. Мостът по пътя Кладово – Неготин е унищожен напълно. Унищожен е и мостът в село Велесница. Магистралата край Джердап е напълно непроходима и в момента жителите са откъснати от останалата част на страната. Според местните власти  на този етап няма опасност за ВЕЦ "Джердап -1". Приливната вълна откъсна и селата Река, Грабовица и Бърза Паланка.Boljetin-poplava tekija-poplave-blato-bujica_660x330 Tekija
Законни ли са глобите от камерите при тунелите на магистрала „Люлин”? Хващали над сто нарушители на ден Следенето на средната скорост от КАТ по автомагистрала „Люлин” е незаконно. Причината е, че Наредбата за средствата за измерване, които подлежат на метрологичен контрол, отсъства подобен начин за регулиране на поведението на шофьорите по пътищата у нас, съобщава „Телеграф”.Въпреки това до края на септември две жълти на цвят камери, монтирани преди и след тунела в посока от София към Перник, снимат между 100 и 150 коли на ден с превишена средна скорост. Нарушителите отнасят солени глоби с фиш. Оказва се обаче, че устройствата работят само чрез метода на Доплер и засичат моментната скорост на автомобилите. Също така понятието средна скорост не съществуа в законодателството ни. Още от 2012 година, когато двете „жълти очи” са били купени и монтирани, е бил създаден проект за изменение на Наредбата за средства за измерване, с който употребата им да се узакони. В проекта вече е записано понятието „скоростомер за средна скорост” и е записано, че той измерва времето за преминаване на базов участък от пътя. Тези промени обаче не са приети досега пише/БЛИЦ. Все пак внимавайте, защото много хора вече са глобени. Скоростта преди всеки тунел е ограничена на 80км/час.
24% са гласували до 12.00 часа за кмет на Овчарци Сравнително по-слаба е активността сред населението на Овчарци днес, когато е балотажа за кмет на селото. Преди седмица към 12.00 часа активността бе малко над 27%, а днес тя е с 3% по-малка – 24 или малко над 230 човека са упражнили правото си на глас към този час. За кмет на селото, жителите изибират между Йордан Камджилов от ГЕРБ и Йордан Куйов от "Дясна алтернатива За България – Да За България". Куйов бе най-младия кандидат из между 5-имата явили се на първи вот.