Начало
Днес сесията на Общински съвет Дупница започна с изказване на Кирил Амбарков ръководител на фолклорен ансамбъл "Рила" – Дупница. Той направи предложение към съветниците за пропорционално разпределение на парите за ансамблите от града. Според него равното финансиране от Бюджет 2015 за култура, ще даде шанс за развитие на всички групи в Дупница. Амбарков постави и въпроса за осигуряване на зали за фолклорните ансамбли от града и пожела Общината да оказва по-голямо съдействие на младите специалисти занимаващи се с фолклор в града. Днес съветниците ще разгледат проекта за Бюджет 2015 на Община Дупница
Дамите от общинската структура на ГЕРБ – Бобошево вече имат своя организация. Това стана на учредителното събрание, на което присъстваха Михаела Крумова – член на НИС на ЖГЕРБ, областният клубен ръководител Реонита Йорданова, общинският председател Гергана Виделова и секретарят на структурата Даниела Стоянова. Младежките координаторки на Кюстендил и Бобошево – Мая Станойкова и Миглена Геориева – също бяха сред гостите.
Последните 24-часа се оказаха изключително драматични за футбола в Дупница. След като, вчера БФС наложи огромна глоба на Марек в размер на 210 000 лева за съмнения за уговорени мачове/ Виж повече ТУК/, днес се проведе спешна среща на ръководството на клуба, след която стана ясно, че ще бъде създаден нов клуб, който ще започне от най-ниското стъпало във футбола А-Окръжна група или Регионална група Рила. На срещата присъства кмета на Дупница, инж. Методи Чимев, футболни деятели и фенове. „Във връзка със създалата се ситуация, след наложената вчера глоба, взехме решение да създадем нов клуб Марек-1915, който започва от регионалните групи“, заяви Цветан Видински, който бе на срещата заедно с Янек Кючуков, Краси Влахов и Борис Кръстев. „Проведохме разговори с хора от БФС и смятаме, че решението за нов клуб е правилно. Благодарим на кмета Методи Чимев, че застава зад това и по този начин се спасява футбола в града“, сподели Янек Кючуков. Днес официално ще бъде подаден документ в БФС, че Марек 2010 няма да започне във В-група, като същевременно ще бъдат внесени и документи за учредяване на новия Марек-1915, като 1915 е годината на започване на футболното движение в Дупница, 100-години от това начало бяха чествани през месец май.Президентът на Марек 2010 Стойчо Милев, заяви че ще сезира прокуратурата и ще настоява за проверка на бившия изп. Директор, Иво Паргов, относно наложената глоба за съмнения за уговорени мачове. Очаквайте още подробности
Ветерани и спонсори на Славия –Яхиново победиха настоящия тим, който тази година стана шампион на регионална група „Рила“. Изходът на двубоя бе решен след изпълнения на дузпи, след като в редовното време срещата завърши наравно 1:1. Демонстративният мач предложи много емоции, както за футболистите така и за зрителите. Сред ветераните бяха Георги Скоклев, Иван Боцев, Васил Бързашки, Данчо Милушов, Илия Механджийски, Иван Милушов, като този отбор бе подкрепен и от спонсорите на клуба Вергил Кацов и Евгени Искренов. Главен съдия бе Петър Шаламанов, който 17- години е основен спонсор и президент на отбора на Славия Яхиново. Шаламанов се представи на ниво и като съдия, въпреки че в един момент ветераните превъзхождаха, като численост на терена своите съперници. С
лед края бе даден и курбан за здраве.
Марек Юнион-Ивкони победи с категоричното 3:0 (35:33, 25:19, 25:22) гейма Нефтохимик 2010 в едно от тежките си гостувания в Суперлигата. Въпреки че бяха без двама от основните си играчи дупничани показаха защо са шампиони на България в последните две години и продължават да бъдат без загуба през настоящия сезон. Това бе 10-ата победа в 10 мача за дупнишкия клуб!
Мястото на продължилия кариерата си във Франция Златан Йорданов бе заето от дупничанина Станислав Величков, а Мартин Иванов замести контузения Венцислав Трифонов.
Най-голяма интрига имаше в първия гейм. Цялата първа част бе изключително равностойна и драматична. Двата тима се захапаха още от началото и първият гейм се развиваше точка за точка. Първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:6 за Нефтохимик, а при второто дупничани имаха преднина от 1 пункт – 16:15.
При 23:23 Мартин Иванов от Марек Юнион-Ивкони прати топката в аут от сервис и по този начин направи голям подарък на бургазлии. Нефтохимик обаче не успя да се възползва от този геймбол, както и от още два поредни такива.
Тимът от Бургас пък се спаси от загуба на първия гейм като по чудо, след като при 27:26 за Марек Мартин Пенев извади една топка с крак.
В крайна сметка, след много геймболи и за двата тима, дупнишкият клуб спечели с 35:33, като последната точка дойде след успешен единичен блок на разпределителя Гьорги Гьоргиев. Първият гейм продължи цели 37 минути!

Нефтохимик 2010 започна по-добре втората част и успя да дръпне с 4 точки при 6:2 още в началото. Толкова беше и преднината на домакините при първата техническа пауза, дошла при 8:4 в тяхна полза.
След прекъсването дупничани се мобилизираха и направиха четири поредни точки, изравнявайки резултата – 8:8. Марек Юнион-Ивкони увеличи оборотите още повече и дръпна с 14:10 в средата на гейма. Второто техническо прекъсване бе при 16:12 за волейболните шампиони. До края на частта Марек не остави абсолютни никакви съмнения кой е по-класният отбор на игрището и я затвори при 25:19.
На среща с превозвачите от градския и междуградския транспорт в Дупница бяха уточнени и утвърдени маршрутите за движение след 20-и септември, когато стартира изграждането на кръстовище с кръгово движение. Спирката при “Учителски институт” на потока от Горна махала към жк “Бистрица” отпада, информират от пресцентъра на кметството. Временно ще бъдат обособени две спирки за междуградския транспорт от двете страни на ул. “Страхил войвода” (на диагонал на старата автогара), като ще бъдат и своевременно обозначени като такива, като ще заменят действащите и в момента в района на старата автогара. Настоящата междуградска стоянка на старата автогара в посока отНова автогара-Горна махала-София, ще бъде използвана за спирка на градския транспорт. Маршрутите са уточнени и съгласувани с Пожарна и Полиция.
Рубриката на БНТ "Новините в 100 секунди" можете да гледате и в zadupnitsa.com. Емисията се подготвя специално за интернет.
Община Дупница ще кандидатства пред Агенцията за хора с увреждания за финансиране изграждането на рампи за достъп до стадион "Бончук" на хора в неравностойно положение, информират от пресцентъра. Крайният срок за проектното предложение е утре. Желанието на Община Дупница е да има свободен вътрешен и външен достъп до трибуните и самия терен като бъдат изградени необходимите рампи на входовете, както и вътрешни преходници в самото съоръжение за нормален достъп. Прогнозната стойност на проекта е около 27 000 лева.
Комисия от Oбщина Дупница начело с директора на дирекция „УТ и Строителство“ инж. Серьожа Котев, съвместно с представители на „Рила Газ“ и „Сити Газ“, направиха оглед на общински сгради и учебни заведения на територията на града. Както вече ви информирахме, кметът на Общината инж. Методи Чимев иска до 3 години всички учебни и детски заведения да преминат на газово отполение, което както ще намали разходите на общината, така и ще спести разходи на самите учебни заведения, а и няма да се стига до „дървени вакции”.
Един от първите "синове" на демокрацията у нас след 1989 година, д-р Стойчо Кацаров отхвърли вариант да стане заместник-министър по здравеопазването. Бившият депутат от Дупница и политик от местния парламент е спряган за заместник на здравния министър д-р Петър Москов. Освен името на д-р Кацаров обсъжда се и това на д-р Бойко Пенков, който бе зам.-шеф на НЗОК при създаването й по време на кабинета „Костов". Кацаров тогава бе зам. здравен министър и се очакваше и сега да поеме този пост. Според коментарите в Дупница, Кацаров остава един от най-верните хора на Иван Костов.
Общински съвет Бобов дол взе решение да не се режат тополите около градския стадион „Николай Кръстев-Шулц“. Комисия към местния парламент, бе излязла със становище 27-тополи да бъдат отрязани, защото са потенциално опасни и застрашават живота на хората, които спортуват на стадиона. В докладната бе посочено, че те причиняват и алергии. Съветниците взеха решение дърветата да бъдат само окастрени и премахнати опасните клони, като същевремено се започне и залесяване около тях.
Последните прогнози за Балканите са за топла първа половина на зимата и по-валежна, с нормални температури втора половина на зимата. Това каза в интервю за Агенция „Фокус” метеорологът Петър Янков. „Това означава декември да бъде по-топъл, с по-малко валежи през втората половина”, добави той. „Сериозни валежи от сняг се очакват в началото на месеца, които ще създадат сериозна снежна покривка, особено по планините. Това е периодът от 30 ноември до 3 декември, така че за студентския празник сигурно ще има и сняг, студентите да могат да прекарат празника приятно по нашите планински курорти”, заяви Янков и добави, че втората половина на декември ще бъде топла и суха, а януари месец ще бъде с нормални валежи и по-топъл. „Това означава, че големи студове не се очакват реално. Февруари и март ще бъдат с повече валежи, малко над нормите. Тогава ще има и повече сняг по планините”, каза метеорологът. Според него, зимният сезон ще продължи до края на март и ще има достатъчно сняг, за да се напълнят язовирите с необходимите количества вода за нормалното функциониране на селското стопанство.
Днес изтича валидността на годишните винетки за 2014 година. Шофьорите, които досега не са купили стикер за 2015 г., могат да го направят от дистрибуторската мрежа – бензиностанции, пощи, големи търговски вериги, областните пътни управления, граничните контролно-пропускателните пунктове и други места. Цените на винетките през 2015 г. са непроменени. За шеста поредна година годишната винетка за леки автомобили струва 67 лв., месечната – 25 лв., а седмичната – 10 лв. Без промяна са и цените на стикерите за тежкотоварните камиони и автобусите. Разпространението и продажбата им стартира от 15 декември м. г. През 2014 г. са продадени над 6,3 милиона винетки от всички видове и категории. Начислените приходи са над 224,6 млн. лв. Те са с близо 2 млн. лв. повече спрямо 2013 г. Агенция "Пътна инфраструктура" е предоставила на дирекциите "Социално подпомагане" 155 896 безплатни годишни винетки за 2015 г. на стойност 10 445 032 лв. Според нормативната уредба хората с увреждания получават безплатно годишен винетен стикер за автомобили.
Световните букмейкъри, които включиха в тиражите си двубоя от 5-ти кръг на А-група, между Марек и Локомотив Пд, дават предимство на дупничани. Според тях Марек е фаворит, като шансовете за победа на домакина се оценяват на 2,4, а този на гостите е 2,7. Същевременно днес от БФС обявиха и съдийските назначения. Главен арбитър, в неделя на стадион Бончук, е Адриан Петров с помощници Петър Стойчевски и Младен Маринов. Иво Боев е 4-ти съдия, а допълнителни асистенти са Георги Игнатов и Волен Чинков.
Марек записа загуба в първият си официален мач тази година. В среща от 20-ят кръг дупничани гостуваха на Ботев Пд и отстъпиха с 0:3. В 5-та минута Чунчуков откри за Ботев. В 25-та минута Иван Цветков центрира от дясно с външен фалц, топката попадна на главата на Мариян Огнянов, който удвои резултата. В даденото 5-минути добавено време в края на мача домакините стигнаха до 3-ти гол. Казаков оформи крайния резултат като от точката на дузпата се разписа за 3:0 за Ботев Пд.
Медицинска сестра от Дупница се заби с джип в оградата на затворническото общежитие в дупнишкото село Самораново. Пътният инцидент вдигна на крак всички дежурни надзиратели в общежитието, които помислили, че някой атакува оградата на затвора. 28-годишната Ц. Д. пътувала от Дупница за Сапарева баня. На заледения участък от пътя тя изпуснала управлението на джипа и той изхвърчал от пътя и се забил в металната ограда на затворническото общежитие. Чул се силен шум, изскочили надзиратели от общежитието, които веднага сигнализирали на тел. 112.На място пристигнал екип на Спешен център и полицейска патрулка. Пострадалата е закарана с линейка в Спешния център в Дупница. От рентгеновите снимки, които й направили, лекарите установили, че е със счупен нос. Тя е тествана за алкохол, пробата е отрицателна. При оглед на мястото е установено, че причината за инцидента е заледен участък. Жената работи като медицинска сестра при джипи в Дупница. Източник Struma.bg
Kато обидна спрямо доброволците определи позицията на директора на ОДБХ Кюстендил д-р Първан Дангов за млякото, дарено в края на срока му на годност от сдружение "България си ти" председателят Димитър Куцаров в интервю за Дарик. "Обидно е ветеринарен лекар да дава оценка за хранителните продукти, раздавани от доброволци, които работят денонощно. Целта е политическа и долна. Млеката не са вредни, те се продават до всяко едно училище и са предназначени за деца. В един момент излиза, че раздаваме млека, вредни за децата, къде на етикета го пише? Това, че ние сме взели една дарена храна и сме я разнесли по домовете, не значи, че имаме вина. Причините са по- дълбоки. Нека Дангов да отнесе въпроса до НС, да има етикети, че продукцията е вредна за децата", заяви Димитър Куцаров.Той обясни, че млякото е раздадено в срок на годност и е изчислено по 3 кофички на човек. Доброволците са ги раздали лично по стаите, за да са сигурни, че ще се изяде в срок. Останалото се излива, а пластмасовата опаковка се издава за отпадъци. Директорите са били известени, че срокът на годност изтича след 48 часа и неконсумираното след този срок трябва да се изхвърли.
В България се изхвърлят над 360 тона храни на боклука, при положение, че в страната има най-голям брой гладуващи в целия ЕС. Във всички цивилизовани държави има хранителни банки, целта им е хранителните продукти, когато им идва срока на изтичане, навместо да се хвърлят на боклука, да се раздадат на хората в порядъка от 48 до 72 часа. Това е нашата роля, да осигурим тези храни, които са дарени на хранителната банка да бъдат консумирани и след изтичане срокът им на годност да се изхвърлят, обобщи Димитър Куцаров.
Централният блокировач на Марек Юнион-Ивкони Мартин Иванов коментира пред zadupnitsa.com победата с 3:1 гейма над Арда.
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
ж
ж
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получитук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получитук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получитук слагаме една новина, за да видим какво ще се получитук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
Почистването на речните корита на територията на община Дупница ще започне от днес, информират от пресцентъра. Кметът инж. Методи Чимев сключи договор с фирма “Стиви 2014”-София, която ще изпълни дейността в следващите 15 дни, а сумата е 19 960 лева. Началото ще бъде дадено в коритото на река Джерман в кв. “Ценеви” и на река Джубрена в района на селата Крайници и Червен брег, където е най-належащо извършването на тази дейност.
Поредното безумие по пътищата ни разбуни социалните мрежи. Снимката е на Ралица Згалевска и е направена на връщане от Музея на киселото мляко в с. Студен извор, Трънско. Не е ясно по каква причина този дирек е асфалтиран, така че да създава сериозна опасност за живота на шофьорите.Копирано от standartnews.com
Тоалетните в Парк Рила (при барбекютата) са станали обект на посегателство от хулигани преди полунощ вчера, информират от пресцентъра на общината. 2-ма са демонстрирали уменията си по трошене и къртене на плочки, като охраната на парка веднага е подала сигнал към полицията, които са реагирали и са заловили на място хулиганите. "Малко по-късно са се върнали и са заплашвали охраната. Тази сутрин ходих в полицията и разбрах, че не са били задържани, а са ги пуснали. Разговарях с кмета г-н Чимев тази сутрин и той заяви, че Общината ще заведе иск за възстановяване на нанесените щети веднага след като приключи полицейската проверка. Преди около час от полицията идваха на парка, за да заснемат резултата от изпочупеното", обясни Управителят на Парк "Рила" Димитър Недев (на снимката).
676 са регистрираните раждания в двете болници в Дупница за миналата 2014-а година. Това показва справка изготвена от ГРАО. 248 са бебетата проплакали в общинска болница, като там е и последното родено за Дупница – на 31 декември в 18.15 часа Иванина Еленкова от Дупница. 428 са пък ражданията в частната болница. От всички тях, 303 са записани с постоянен адрес община Дупница, а от тях 241 са за града, останалите са за селата.
Без новите си две попълнения от чужбина ще започне първенството на В-Югозападна футболна група отбора на Германея Сапарева баня. Мексиканците, които проведоха подготовка с тима не са получили всички документи нужни за картотекиране и старши треньора Борис Кръстев няма да разчита на тях при домакинството на Миньор Пк тази неделя. Грегорио Моско ще липсва в атака след като се разписа в контролите. Кръстев заяви, че ще изчакат месец и ако до тогава не успеят да извадят всички документи, то най-вероятно ще се разделят с мексиканските футболисти. В Германея през новия сезон ще се подвизава бившия юноша на Марек Влади Шопов.
Деца от най-новата детска градина в Дупница – „Мечта“ гостуваха с директора на детското заведение Даниела Гальова при кмета на града инж. Методи Чимев, съобщиха от пресцентъра на кметството.
Тази сутрин малко преди 10:00 часа екип на ВиК-Дупница запълни с инертни материали дупката на кръстовището в началото на жк „Бистрица“, при отбивката за супермаркет СБА. Обектът бе „обозначен“ със запазената марка на водното дружество- клони и бяло-червена лента, които замениха обозначението от вчера-кошче за боклук. Както zadupnitsa.com ви съобщи още снощи, неясно пропадане на асфалта отвори дупката, която бе с дълбочина около 30 см и с диаметър 1 метър, но се намира до отводнителна шахта и всеки момент можеше да се превърне в истинска яма. Вчера таксиметрови шофьори от намиращата се наблизо стоянка, коментираха, че дупката създава затруднение на движението. Днес хора заявиха, че са учудени от бързата реакция на ВиК: “Браво вчера се появи дупката, днес я запълниха“. Припомняме, че на 5-ти март, комисия с председател зам.кмета на Дупница Крум Милев отвори документите на кандидатите за рехабилитация на уличната мрежа на територията на община Дупница. Общата сума е 726 544,78 лв. без ДДС, разпределени в три позиции.
За 29 април е насрочено делото срещу "Братя Галеви", заведено от Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество, съобщи един от служебните защитници на Пламен Галев – адвокат Анани Константинов, предаде БНР. Исканията на Комисията са "зациклили" в една безперспективност и една слабост. Цялата претенция е неподготвена, а исковата молба не е издържана и подлежи на сериозни корекции, коментира Константинов. Той допълни, че Комисията се опитва чрез нестандартни процесуални ходове непрекъснато да отлага делото. "Докато има процес, давност няма и това дело може да се влачи много време", каза още Константинов и допълни, че тази съдебна сага ще бъде "изкуствено поддържана само заради обществения интерес, а не заради обективната юридическа истина". Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество води дело срещу Пламен Галев, Ангел Христов, техните съпруги и контролираните от тях дружества, допълва 24 часа. Общата стойност на иска е за 4 250 189 лева. Галев и Христов са в неизвестност от 2012 година, след като влезе в сила присъдата им по наказателно дело.
Интересът към личността на Делян Пеевски продължава. Именно назначаването му за шеф на ДАНС преди вече 6 месеца почти, отприщи вълна от недоволства, продължаващи и днес. Много се говори за медийната империя на депутата от ДПС. Така че представяме на Вашето внимание пълния списък на сайтовете, телевизиите, радиата, вестниците и списанията, които са явна или скрита собственост на Делян Пеевски, публикувани преди време в 1към1.еу. Прави впечатление, че в списъка с вестници е и регионалния в-к "Струма". Дали е така, вие, читателите преценете.
Дупничанинът, Доброслав Радев продължава да мачка съперниците си на Европейското първенство по кик-бокс за юноши и кадети в испанския град Сан Себастиян. Днес възпитаникът на СК „Патриот“ и треньора Кирил Чакъров, отново демонстрира класа и спечели с 3:0 съдийски гласа, срещу италианеца Лука Пелицоли. След този успех, дупничанинът ще спори и за Европейската титла, срещу представител на Израел. Припомняме, че на ¼ финал, Радев победи унгареца Барнабас Ласло.
Страница 7 от 156


Източник: trud.bg