Начало
Утре 3 февруари от ЧЕЗ предвиждат планови ремонтни дейности
Досъдебно производство е образувано в РУП Дупница срещу неизвестен извършител на кражба от магазин за хранителни стоки в града, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Превозвачите, имащи интерес към транспортната схема в Дупница, са изразили предпочитание сегашният й вариант да не бъде променян, заяви Стефан Бойчев – главен експерт „Транспорт“ в Община Дупница.
Рехабилитация на 4-класната пътна мрежа на територията на община Дупница ще започне от сряда, обявиха от пресцентъра на кметството. Тази година от бюджета на Общината бяха заделени 182 500 лева (с ДДС) за тази дейност. Ремонтните дейности ще бъдат извършвани от “Автомагистрали Хемус”, които единствени се явиха на процедурата по избор на изпълнител. Първата отсечка е от входа на жк “Бистрица” (посока село Бистрица) до подстанция “Марек”, а след това се преминава по трасето Дупница-Яхиново-Червен брег-Крайници до Самоковско шосе. Третата дестинация е Дупница – Самораново. Графикът ще продължи и с другите направления след съгласуване на фирмата – изпълнител с Община Дупница.
Децата на Марек загубиха последния си мач от турнира Gothia Cup от датски гранд Олборг, след изпълнение на дузпи. В продължение на целия двубой, дупничани определено бяха по силния и стабилен отбор на терена. Още в началото, Венци Георгиев отправи точен удар към вратата на датчаните, но поради засада, голът беше отменен. Малко по-късно, преди края на първата част, Георгиев все пак съумя да отбележи гол, с което откри резултата. Умората от сутрешния мач оказа влияние върху децата на Марек и във второто полувреме намалиха темпото на игра, което за съжаление помогна на датския тим да изравни 1-1. Резултатът се запази до съдийския сигнал. След което бяха бити дузпи, които решиха мача в полза на датския тим.
Дупничанина Цветан Соколов бе в основата на успеха на Тренто при госуването в Белгия на Нолико с 1:3 гейма. Италианците взеха ценен успех преди реванша и само чудо може да им попречи за класиране в следващата фаза. Цветан Соколов бе определен за играч на мача с 23 точки .
Следващата седмица в четвъртък ще бъде официално подписан договор със „Стройкомерс“ за реконструкцията на спортната зала в града.
Наши читатели сигнализираха за поредното неправилно паркиране в Дупница. Този път става въпрос за района на градинката „Левски“ или по-точно за улица „Раковска“1, която е пресечка на главната улица "Св.Иван Рилски". Според читателският сигнал от няколко дни, водач на лек автомобил паркира на едно и също място, извършвайки поне няколко нарушения, като най-фрапиращото е, че е паркирано точно върху рампа за инвалиди. Останалите няколко нарушения всеки сам може да открие. Zadupnitsa.com очаква шофьорът да реагира бързо и да премести автомобила или да последва реакция от полицията в Дупница. Припомняме, че преди 2 седмици след сигнал на наши читатели, за неправилно паркирани автомобили в района на строящия се Лидл, шефът на КАТ Радослав Боюклийски предприе незабавни мерки и само час по-късно реши проблема, за което вече сме информирали.
Димитър Чечев не тренира с отбора на Германея Сапарева баня. От вторник, когато бе първото занимание за тази седмица, играча не се е появявал на стадиона. Припомняме, че Чечев бе сменен още в средата на първото полувреме на последния мач със Спортист Своге загубен с 0:1. Тогова възникна конфликт между него и треньорския щаб, а след срещата старши треньора Борис Кръстев заяви, че няма да разчита повече на нападателя. За предстоящото гостуване на Велбъжд Кюстендил в неделя наказан е Юли Аргиров, който получи директен червен картон в добавеното време на мача със Спортист. На разположение на треньорския щаб обаче ще бъде нападателя Боби Кралев, който изтърпя наказанието си от един мач.
Дупница отново е в устите на цяла България. За Дупница отново говорят всички с възхищение и възторг. И има за какво. Едно момче направи това, което мнозина не успяват с какви ли не способи и възможности. Едно момче обаче покори България само с едно свое качество – уникален и безспорен талант. Томас Томов спечели по безапелационен начин 3-ия сезон на "България търси талант" само преди минути. Той ще получи и голямата награда от 60 000 лева. Дупнишкият Павароти даде заявка за спечелване на този сезон още след първата си изява, когато накара журито да се разплаче. И тази вечер, Томас накара Есил Дюран да напълни очите със сълзи, а залата пощуря след изпълнението му. Сълзите рукнаха от очите на Томас в мигът, в който Мария Силвестър обяви: И така…Победителят е… Томас, това си ти!
Управителят на ВиК-Дупница Илия Илиев e внесъл до Общински съвет-Дупница и до кмета инж.Методи Чимев докладна с искане за назначаване независим одит на дружеството, информират от пресцентъра. Повод за това е, докладът, който изнесоха от 3-членната комисия избрана от ОбС в състав Владимир Владимиров, Чавдар Милушов и Александър Анин и обобщените резултати от финансовото състояние според тримата, които се разминават драстично с изнесените от Илиев документи и
цифри. Докладната ще бъде разгледана от Общински съвет-Дупница, които трябва да вземат това решение за независим одит. "Разбира се, че не съм съгласен с доклада на тримата господа. Предоставени са им необходимите документи, но прочитът, който се направили се надявам да не е бил умишлено грешен. Да не говорим, че става въпрос за разминаване в цифрите със стотици хиляди лева. Смятам, че е непрофесионално и неморално да се изказват становища и да се правят безпочвени твърдения, които наподобяват свободно съчинени "справки", неотговарящи на фактите.Трябва да се има предвид, че нито един от тримата не е икономист или юрист по образование. Затова искам независим одит да бъде направен и да се разбере фактическата действителност на състоянието на ВиК", заяви Илия Илиев.
Актавис отново ще спонсорира представителен тим на футболен клуб „Марек 2010“ за участие в най-големия и престижен международен футболен турнир за деца и юноши „Готя Къп“, който ще се проведе от 13 до 18 юли 2015 г. в Гьотеборг, Швеция.
Срещата от 17-ят кръг на В-Югозападна футболна група между Германея и Струмска слава бе отложена. Домакините от Сапарева баня изпратиха писмо до Зоналния съвет на БФС, в което информират, че състоянието на терена, поради падналите валежи, не позволява нормално провеждане на футболна среща. Двубоят е отложен за 11 март от 15:30 часа
Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев изпрати комисия начело със заместник-кмета Крум Милев, началника на строителния отдел инж. Иван Бельов и служители от „Общинска собственост“ да направят оглед на терена на гробищния парк.
ОСОБЕНО МНЕНИЕ : Новият "Марек" още не е потеглил, а вече се появиха редовните злобни коментари по адрес на играчи, треньори и спортно-технически щаб. Този или онзи футболист не ставал, треньорът бил за еди си къде си, а ръководителите за… Луната. Въобще, разбирачи колкото щеш.
Комисия от Община Дупница начело със зам.кмета Крум Милев направиха оглед на техниката за снегопочистване на "Нивел Строй". Брезнишката фирма бе единствената участвала в конкурса за зимно поддържане. "Доволен съм от видяното, защото разполагат с необходимата техника. Имат готовност, ако се наложи да докарат допълнителна техника за снегопочистване. Осигурени са и необходимите инертни материали", лаконичен бе Милев.zadupnitsa.com
Силен пожар обхвана първите 4 етажа на хотел "Планета" в Слънчев бряг, предаде БГНЕС. Към 16:10 ч. в Районно управление "Полиция" – Несебър е получено съобщение за пожар, възникнал в хотелска стая, разположена на четвъртия етаж в хотела. Към мястото на инцидента се отправили два противопожарни автомобила с осем огнеборци от РСПАБ – Несебър, както и по един противопожарен екип от РСПАБ – Бургас и РСПАБ – Поморие. Със съдействието на управата на хотела са били евакуирани туристите, а огънят в стаята е потушен. Към момента няма данни за пострадали хора. Причините за инцидента, както и стойността на нанесените щети са в процес на изясняване. Работата по случая продължава от служители на Районно управление "Полиция" – Несебър.
Много е важно да има висока избирателна активност, да гласуват колкото може повече хора на 5-и октомври, за да не оставим контролирания вот да определя бъдещето ни. Гласувайте, за да не отидат децата ни, когато завършат на изхода на Терминал 2!
Старши треньорът на Марек Тони Велков заяви, че е доволен от играта на неговия отбор срещу македонския участник в Лига Европа – Шкендия, но не и от резултата. "Смятам, че с оглед показаното на терена Марек не заслужаваше да загуби", коментира Велков след поражението с 1:2.. Наставникът на дупничани е на мнение, че през първите три дни от лагера в Банско е свършена много работа, но и много предстои. Велков ще се опита да удължи престоя на Марек в Банско с няколко дни. Според него предоставените там условия са отлични. Следващата контрола е на 28 юни срещу Локомотив Пд.
Тази вечер около 22:30 в Дупница горя лек автомобил БМВ-комби. Колата бе паркирана на улица „Неофит Бозвели“/срещу старите гробища/. Сигналът е подаден от минаващи по главната улица момче и момиче. Екип на пожарната в Дупница е пристигнал за броени минути, като бързата намеса на огнеборците предотврати напълно изгаряне на колата. На място имаше и няколко екипа на полицията.Собственикът на автомобила 30-годишният Иван.К пристигна след около половин час. Колата е била пред къщата му, но там не е имало хора. Собственикът сподели, че колата е била в отлично състояние. Според очевидци секунди след инцидента автомобил със софийска регистрация се изнесал с бясна скорост по съседната улица „Кулата“. Пожарът е тръгнал от дясната част на дизеловият двигател, който е почти унищожен. По подобен начин възникнаха пожари и в други автомобили в града. На 14.8.2015 г техническа неизправност в лек автомобил. „Фиат“ е причинила пожар, изгорял е двигателния отсек на колата. Тогава не бе съобщена повече информация за собственика на автомобила. Ден по-рано пожар в лeк автомобил „Ауди“А6 унищожи предно и странинчни стъкла, арматурно табло и предна дясна гума. Според експерти тук вероятността за техническа неизправност е малка и по-скоро версията е умишлен палеж предвид начина на горене. Автомобилът е собственост на Александър Кацов и е бил паркиран ул. "Пейо Яворов" в Дупница. В края на миналия месец в центъра на Дупница се запали лек автомобил Нисан. Колата е била паркирана до сградата на „Промишленото училище. Причина за запалването е техническа неизправност, е информацията от експертите. Няма пострадали хора. Седмица по-рано в средата на юли изгоря и мерцедес, паркиран пред дома на собственика.
На нерегламентирано сметище, буквално на метри от кооперативния пазар в Дупница, и в един от най-големите квартали в града попаднаха служители от Община Дупница. При опит да бъдат почистени и орязани храстите, служителите на общинска администрация попаднаха на огромни количества боклук, който се е образувал в последните години и е бил скриван от гъстия храсталак.
Резултатите от проверките по бензиностанциите през последните месеци са шокиращи. Освен огромното количество некачествени горива, властите разкриха и мащабна корупционна схема, която е прикривала тези нарушения. Бензин, смесен с дизел, дизел, смесен с бензин, гориво с повече сяра и без биокомпоненти. С това сме пълнили колите си. След разбиването на корупционната схема, инспекторите тръгват по петите на тези 500 бензиностанции, които досега са минавали между капките. Само за последните три месеца са проверени 120 от тях, основно малки обекти. При 43% са установени несъответствия.
Старши треньорът на Марек Тони Велков бе изключително разочарован от представянето на отбора срещу Ботев Гълъбово в 1/16 мач от турнира за Купата на България. Дупничани загубиха с 0:1 при гостуването си в Гълъбово и отпаднаха от надпреварата. Единственото попадение реализира Иван Винков в 43-та минута. „ Правим така някои да трупа престиж на наш гръб. Няма нищо общо с това как играем в Дупница и навън. И преди съм казвал, че това е голям проблем за нас и срещу Ботев Гълъбово за пореден път го доказахме. Дадох почивка на някои играчи, защото сме в един наш цикъл на подготовка, но явно за някои от играчите Купата не е стимул. Концентрираме се върху първенството.“, заяви Тони Велков минути след края на мача в Гълъбово.
Провеждането на референдум стои като опция, заяви кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев.Както е известно, градоначалникът обяви по време на извънредната сесия на Общинския съвет, свързана с взимането на облигационен заем, че обмисля провеждането на подобно допитване до гражданите.
Темата с лиценза на Марек за „А“ група продължава да се разисква разгорещено в цяла Дупница. Фенове, спортни деятели и граждани не спират да коментират дали любимият им отбор в крайна сметка ще бъде допуснат до участие в елита.Zadupnitsa.com потърси за коментар кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев, който е и вицепрезидент на Марек.
Бившият председател на Общински съвет Ивайло Константинов е новият лидер на ГЕРБ в Дупница. Той сменя на този пост Емил Гущеров, който ще заеме друг пост в партията на областно ниво. Новината обяви депутата от ГЕРБ Кирил Калфин пред медиите в Кюстендил.
Мениджърът на волейболният шампион “Марек Юнион-Ивкони” Людмил Найденов официално сключи договор за партньорство с японската компания Brother днес. Лидерът в света в производството на печатеща техника от тази година ще бъде част от българския шампион за мачовете в Шампионска лига и вътрешното първенство на България-Супер лига.
Първият човек, който вдигна Купата на шампион в Суперлигата, бе капитанът на "Марек Юнион-Ивкони" Гьорги Гьоргиев. Македонският разпределител бе в основата на силния сезон на дупничани, а ето какво каза той за BGvolleyball.com: "Усещанията са уникални, защото от всичките три титли, тази беше най-силно желаната. Беше много трудно да достигнем до тази купа и направихме 22 мача без загуба. След това имахме срив, който се дължеше на една случайност за Купата на България и отпадането ни от Добруджа 07 (Добрич). И тогава всички започнаха да говорят, че, едва ли не, не ставаме. Ние обаче успяхме да се преборим, като всички показаха силно желание за успех. Сега накъде? Искам да се прибера първо вкъщи, да си почина малко и след това имам мачове с националния отбор (на Македония, б.р.). Има време да обмислим всичко до септември. На кого посвещавам титлата? На всички в отбора, на моето семейство, на всички приятели, на шефовете в клуба и, разбира се, на феновете на тима. Те ни подкрепяха през целия сезон и нито за миг не са ни оставяли. Пожелавам си здраве, късмет и още много титли. Дали се състезавам с брат ми по трофеи (Никола Гьоргиев, който играе за турския Малийе Мили Пиянго (Анкара), б.р.)? Аз го бия с четири купи", коментира капитанът на шампионите.
Страница 7 от 156

Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев връчи почетен плакет на 2-ото най-умно дете до 4-клас в България. Ученичката на ОУ "Неофит Рилски" Ивана Никлева стана 2-а от националната олимпиада "Знам и мога", провела се в Ловеч и гостува в кметския кабинет днес.