Начало
Върховният касационен съд отговори на официалното искане от Община Дупница за предоставяне на банкова сметка, по която да бъде депозирана сумата от 430 000 лева спечелена от пернишката фирма за озеленяване “Флорс”, информираха от общинския пресцентър.
Районен съд – Дупница наложи „пробация“, за срок от 7-месеца на мъж с инициали А.С. На 25.04.тази година той е заловен да управлява лек автомобил „Ауди 80" с концентрация на алкохол в кръвта си 1,83. Мъжът е шофирал по по ул. „Патриарх Евтимий, в посока ул. „Неофит Рилски"в Дупница. А.С е с отнето право да управлява МПС за срок от една година. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване. Само преди дни съдът наложи пробация за срок от 1 година и 6 месеца и отнета шофьорска книжка за същия период от време на друг пиян шофьор с инициали М.М . Той е заловен да шофира също на 25 април тази година, но по ул. „Саморанска", в посока ул. „Орлинска" с лек автомобил „Фолксваген Голф" с концентрация на алкохол в кръвта си 3,60 промил
Прокуратурата започва проверка за участието на двама общински съветници от Дупница, които не са декларирали участието си във фирма. Това обяви говорителят на прокуратурата Емил Павлов. "По случая свързан с недекларирането на фирма „Пастра Пропърти”, Районна прокуратура гр. Дупница се е самосезирала и е разпоредено извършването на предварителна проверка", се казва в официалното изявление на независимата институция.
Проверката е по повод изнесената във в-к Вяра информация за въпросната фирма, в която участват Председателя на ОбС-Дупница Костадин Костадинов и д-р Ени Лефтеров, с приложени самите декларации. "Пастра Пропърти" е с капитал от 870 000 лева, като Лефтеров е Управител на дружеството с 470 дяла или 470 000 лева, а Костадинов е с 10 дяла равняващи се на 10 000 лева. Скандалното в случая, е че двамата не са декларирали фирмата при встъпването им като общински съветници, което е задължително, а Костадинов не е направил това дори и пред Сметната палата, след като бе избран за Председател на местния парламент.След като бъде извършена проверката в рамките на следващите 20 дни, прокуратурата ще образува досъдебно производство, което трябва да приключи за два месеца, при установено нарушение. Двамата са заплашени с лишаване от свобода до 3 години.
12 души са били задържани след мелето, прекратило баскетболната среща от Адриатическата лига между Левски и Партизан (Белград), съобщиха от пресцентъра на СДВР. Двубоят между шампионите на България и Сърбия бе прекъснат след края на първата четвърт при резултат 14:21 заради масово нахлуване на терена от страна на феновете на домакините, които се опитаха да стигнат до саморазправа с малкото привърженици на гостуващия отбор. Ултрасите на "сините" потърсиха саморазправа с малобройна група привърженици на Партизан, които по никакъв начин не ги провокираха и кротко гледаха двубоя зад пейката на своя отбор. Липсата на полицейско присъствие доведе до тотален хаос в зала "Универсиада", като голяма част от агитката на домакините нахлу на терена, след като ултрас на "сините" се опита да дръпне шал на един от гостуващите фенове, който отвърна и се заформи меле. Нещата се успокоиха чак след пристигането на отряд за борба с масовите безредици. Един от сръбските запалянковци бе ранен сериозно и откаран в болница с линейка. Срещата се доигра без публика и Партизан победи с 98:66. Прочети повече в sportal.bg
В изтеглен мач от 21-ят кръг Б-група дупничани наделяха с 4:1 над Калиакра. Срещата се игра при изключително лоши атмосферни условия под непрестанен дъжд примесен със сняг. Терена на стадион Бончук бе наводнен и това затрудни футболистите на двата отбора, които обаче показаха завидно старание. Резултата откри в 16-та минута Д.Георгиев с уникален гол от около 35 метра. Крум Бибишков вкара втори гол в 38-та минута. След почивката в 65-та минута Денис Стоилов добави нов гол в актива на Марек. Пет минути по-късно Бибишков отбеляза за 4:0. Калиакра върна едно попадение в 86-та минута чрез Рашид.
Престрелки в датската столица Копенхаген взеха две жертви, има и ранени. Според органите на реда обстоятелствата показват, че става въпрос за терористична атака. Полицията в столицата на Дания Копенхаген застреля тази сутрин мъж, който не се подчинил на заповедите да спре, а след това открил и огън по служители на реда. Предполага се, че това е нападателят, който късно снощи простреля трима души – двама от тях полицаи, край синагога в центъра на Копенхаген и избяга пеша. Според описанието на очевидци той е на възраст 25-30 години, с арабски черти и носел автомат. Полицията все още не може да каже дали това нападение е свързано с атаката от по-рано вчера срещу арткафе в Копенхаген, където беше убит 40-годишен мъж и бяха ранени двама полицаи. Вчера неизвестен мъж откри стрелба в кафене на датската столица, в което се провеждаше дискусия по въпросите за изкуството, богохулството и свободата на словото. В дискусията участваха френският посланик в Дания Франсоа Зимере и шведския карикатурист Ларс Вилкс. След стрелбата нападателят е избягал с автомобил. Според полицията това е покушение срещу Вилкс, който през 2007 г. публикува карикатури на пророка Мохамед, изобразен като куче. Още тогава ислямистки групи отправиха заплахи за живота му, поради което 68-годишният Вилкс живее под силна полицейска охрана. Източник: БТА
Само няколко дни след като се прибраха от турнир в Швеция, състезателите на СК Гладиатор се изправят пред ново предизвикателство. В неделя в София започва Републиканското първенство по таекуон-до за мъже , жени и кадети. Дупничани ще участват с 10 представители между които обаче няма да бъде Стефан Самарджиев, който е с контузия на рамото. За първи път при мъжете ще се изявява Валентин Крумов, който е с бронз при юношите от Трелеборг Швеция. Големи надежди за медал се възлагат на Теодор Георгиев. Старши треньорът Христо Михалчев за пореден път заяви, че е доволен от представянето в Швеция, но това е в историята и сега на дневен ред е турнира в София.
Замкмета по социалните дейности на Община Дупница Крум Милев представи днес пред екипа на Центъра за настаняване от семеен тип “Надежда” избраната за Управител – Радка Крумова. 12-те новоназначени започнаха обучения, които ще продължат и в следващите дни. На място в самият център, те ще бъдат обучавани по проект на Държавната агенция за закрила на детето, заради спецификата на работата в тази среда и предвид на факта, че тази услуга е напълно нова.
От месец август започва и реалното настаняване, поетапно, на 12 деца от институции, както и на 2 от общността, уточняват от пресцентъра на кметството.
цените се вдигат , заплатите падат , коледни бонуси няма , но има терминал 1 и 2
Мъж откри безразборна стрелба и уби полицай в Лясковец. Престрелката продължава. Той се е барикадирал в дома си и е открил огън по служителите на реда. Главният секретар на МВР Светлозар Лазаров съобщи, че при акцията е убит един полицай, а други 3-ма са ранени, двама от които тежко. Барикадиралият се мъж е 53-годишният бизнесмен Петко Савов. Престрелката продължава.
Таксиметровият шофьор от Дупница Милко Георгиев откри в колата си и върна портмонето на възрастна жена, която е закарал в Спешен център – Дупница със силно кръвотечение от носа.
Юношите на ФК Марек 1915 изиграха първите си мачове на силния международен турнир EVIMA CUP 2015, който се провежда в Албена. В турнира тази година участват 93 отбора от 11 държави, разделени в 7-възрастови групи. Дупничани се изявяват с два отбора в групата родени 1999/2000 година. Там участват общо 13 отбора разпределени в 4-групи и определено в тази възраст са най-известните тимове. Юношите на Марек 1915/родени 2000 година/ с треньор Анжело Кючуков/ са в група „Д“, заедно с тимовете на Локомотив Москва и Добрич. Дупничани играха днес срещу Локомотив и загубиха с 0:4. Въпреки поражението старши треньора Анжело Кючуков заяви, че е доволен от отбора. „Момчетата се стараха, но играем срещу гранд, като Локомотив и е нормално да има и малко напрежение“, заяви Кючуков. Отборът на Локомотив е сочен за един от основните фаворити, като школата му е определяна за най-добрата в Русия, с огромна база. Другият Марек /родени 1999 година/ с треньор Цветан Видински, попадна в група „Б“, заедно с тимовете на Зимбру Молдова и Черно море Варна. В тази група Марек започва днес със загуба с 1:4 от Черно море. Утре момчетата на Цветан Видински срещат Зимбру и при победа излизат във фазата на елиминации срещу Нотингам Форест.По регламент продължават първите два отбора в групите, които се класират за 1/4 финал.
Най-добрият български шахматист Веселин Топалов подкрепи ръководството на БФШахмат с открито писмо до българската шахматна общественост и всички медии. Декларацията му дойде по повод изнесената скандална пресконференция от Методи Стойнев-общински съветник от Дупница и дългогодишен шахматист. Пресконференцията с потресаващите разкрития можете да си припомните ТУК
Видеокамери наблюдават работниците в жп депо в Дупница дали уплътняват работното си време. Другата причина за монтирането на камерите за 24-часово видеонаблюдение са честите кражби на нафта от локомотивите. Миналата година при внезапна проверка от БДЖ в шкафчетата за дрехи проверяващите откриха 5-литрови бутилки с нафта и шишета, пълни с машинно масло. Преди няколко години полицаи хванаха машинисти да източват гориво в 20-литрови туби. Само преди няколко дни Дупнишки районен съд осъди двама машинисти, които бяха заловени от жп полицията с близо 60 литра нафта и няколко празни туби около тях. Другата причина да бъдат монтирани камерите е, че хора от персонала на депото събират метални части от локомотивите и ги предават за скрап, а някои от тях са много скъпи. Камерите наблюдават вече цяла седмица двора на жп депото в Дупница, засега няма засечен служител да изнася гориво в туби или пък метални части. Източник struma.bg
Частични или по-сериозни финансови проблеми заради харчовете по празниците – това очакват 60 от 100 души. Данните са от проучване, направено по поръчка на bTV. 23% от отговорилите на анкетата твърдят, че няма да могат да покрият напълно сметките си през първия месец на годината.
Какво казват великите пророци на за новата 2014-а? Чака ли ни Трета световна война, земетръси, болести, или пък ще навлезем в епохата на благоденствието?
Най-накрая спорът между мъжете и жените, на които почти винаги им е студено, е решен. Изследване показа, че идеалната температура, която трябва да поддържате в дома си е 22 градуса по Целзий. Тези градуси може и да изглеждат прекалено високи на някои мъже, но би било разумно те да помислят за половинките се, които е девет пъти по-вероятно да страдат от студени ръце и крака. Ново изследване показа, че повече от половината двойки (55%) спорят за температурата у дома, пише /БЛИЦ. Специалистите достигнали до извода, че 22 градуса е оптималната температура, при която и двата пола ще са щастливи и няма да възникват спорове. Междувременно статистиката показва, че 35 на сто от британците никога не са на същото мнение с половинката си, когато става въпрос за отопление.
Младата жена, която хвърли в смут живеещите в квартала "Тихия кът", след като сутринта днес започна да изхвърля покъщнина от 7-ия етаж е майка на две деца. Райна Димитрова, както вече zadupnitsa.com писа, замеряше полицаи, автомобили и хора с буркани със зимнина, щайга, тухли и дрехи е била бременна в момента, разкриват нейни съседи. Само преди няколко дни на едно от кафетата пред общината е хвърляла столове, а впоследствие и пепелник по клиенти и се е наложило тогава полицейска намеса отново, разказаха пред zadupnitsa.com свидетели на случката. Димитрова, за която се коментира, че е с психични проблеми има две деца-момче и момиче, които обаче живеели при баща си в Бобовдолско. Съседи на Димитрова твърдят, че жената е бременна и в момента, но официално няма потвърждение все още за това. Все още не е ясно и каква ще бъде съдбата от тук насетне за Димитрова.
390 метра телефонен кабел е откраднат от шахта на ул. Клокотница в Дупница. Кражбата е заявена вчера в полицията. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница. Вчера в РУ Бобов дол бе заявена кражба на 400 м телефонен кабел, положен в участъка межбу Бобов дол и с. Бабино. Местопроизшествията са обслужени от дежурни полицейски групи, двете управления продължават работата по установяване на извършителите на кражбите.
Македонски тир пълен с хартия изгоря тази сутрин в Дупница. Екип на Пожарната в града реагира своевремнно, но нямаше как да спаси товара. Тирът пътувал за Скопие, пълен с 25 тона хартия. Димът обгърна цялата Горна махала. Шофьорът все пак успял да спре тира на мястото на бившата жк гара и се опитал заедно с колегата си да потуши пожара. "Оборотите на двигателя изведнъж скочиха неимоверно много. Изключих двигателя и веднага спрях, защото видях да излиза дим. Веднага слязохме и с колегата започнахме да гасим с пожарогасителите, но двигателят незная как продължи да работи. Не мога да си го обясня", разказа шофьорът на тира, който бил зад волана в този момент. "В един момент започна да излиза дим от ремаркето и веднага звъннахме на пожарната, които дойдоха много бързо, но…виждате, че няма шанс да бъде спасено каквото и да било. И кабината изгоря. В последния момент преди да лумне кабината успях да вляза и да взема документите и 200-те лева за път", допълни македонския шофьор от Скопие. Имената на двамата шофьори няма да цитираме по обясними причини.
„Ученическо хранене – Дупница“ ЕООД има печалба след първите си два месеца на активна дейност. Това обяви заместник-кметът по икономическите въпроси на Община Дупница Олга Китанова. Дружеството е отчело оборот в размер на около 125 000 лева.„Знаете, че в договора с управителя Диана Борисова има заложена клауза за отчет всеки месец пред кмета на града инж. Методи Чимев. От предоставената информация е видно, че има макар и не много голяма – печалба от няколко хиляди лева. Само за информация, общият годишен оборот на предишното дружество бе около 400 000 лева, така че няма база за сравнение“, обясни Китанова.
Към дружеството в момента работят 30 човека.
Дружеството предоставя безплатни закуски и обяд на 8 училища на територията на Община Дупница и Бобов дол.
Отборът на Марек ще изиграе две контроли през тази седмица, това заяви новият старши треньор Борис Кръстев. Утре 22-ри юли дупничани приемат на стадион „Бончук“ тима на Сливнишки герой, като срещата е от 18:30 часа. В събота Марек играе в Банско с Ботев Враца. През следващата седмица ще бъдат уредени още два спаринга, като имената на съперниците ще станат известни утре. До този момент Марек игра две контроли, като загуби с 0:1 от Струмска слава и с 1:2 от Беласица.
Асоциация „Жени без остеопороза“ и Община Дупница организират информационна кампания за определяне на личния риск от тази болест с измерване на костната плътност, информират от кметството. Денят, в който ще бъдат извършвани прегледите и измерванията е 20 юли (понеделник) на партерния етаж на Общинска администрация от 10 часа. Всички желаещи жени да се подложат на измерването ще могат да го направятс предварително записване на 0887 939 613, а цената е само 10 лева за измерването.
С тържество, малчуганите от 4-а детска градина в Дупница откриха ремонтирана си забавачница (СНИМКИ)
С тържество, днес бе открита новата учебна година във филиалът на 4-а детска градина в Дупница (в Градската градина). Забавачницата бе напълно обновена и ремонтирана през месец август от Община Дупница, след вътрешен ремонт на спалното помещение, всекидневната, санитарните възли, направена е външна топлоизолация, обновен е дворът, както и други ремонтни дейности на обща стойност 27 845 лева.
Въглищата на склад в ТЕЦ-Бобов дол започнаха да се самозапалват. Централата продължава да работи само на половин мощност. Машини постоянно трамбоват въглищата, за да не се самозапалват. Тази сутрин обаче това се е случило. Причината e, че складът е запълнен, лентата е спряла, а за пускането на втория блок все още няма разрешение. В склада с въглищата на ТЕЦ- Бобов дол в момента има 250 000 тона. За миньорите от петте мини, които захранват ТЕЦ-а, всеки ден, в който вторият му блок не работи, е фатален. Ако не започне да работи, в мините започват съкращения, съобщава bTV.
Досъдебно производство е започнато в РУ Дупница срещу неизвестен извършител, отнел противозаконно лек автомобил “Ауди” от с. Яхиново. По данни на собственика, возилото е отнето за времето от 21.00 ч на 20.4.2015 до 6.30 ч. на 21.4.2015 г. Повече подробности за кражбата не се посочват в полицейския бюлетин.
Малките футболисти набор 2006 от школата на Марек 2007 загубиха от ДАФ 2-3 в първенството на Футбол 5. Два гола за дупничани вкара Християн Джаджаров .Това бе най- слабия мач от началото на първенството за момчетата на треньора Слави Станчев. След тази загуба Марек 2007 вече е 3-ти в класирането, а тази седмица играе с БМ спорт и при успех може отново да се върне на 2- рото място. Във Футбол 7 на стадиона в Драгалевци Марек 2007 набор 2004 завършиха 1-1 с БМ СПОРТ, като попадението отбеляза капитана Николай Христов. Този отбор е под ръководството на Асен Нешев.
Посрещачът на Марек Юнион-Ивкони Златан Йорданов ще продължи кариерата си във френския Сен-Назер Волейбол Атлантик, потвърди главният мениджър на дупнишкия клуб Людмил Найденов.Преговорите за преотстъпването на 22-годишния състезател между дупничани и 13-ия в елита на Франция се водят от около месец насам. Засега договорът е до края на настоящия сезон. Параметрите по контракта вече са уточнени и те удовлетворяват както Марек Юнион-Ивкони, така и самия Златан Йорданов. Той ще премине в редиците на новия си клуб веднага след последния мач на дупничани в Шампионската лига, който е срещу друг френски тим – Тур.
По традиция, в празничните дни винаги се правят обзори на изминалата година. Стартирахме с месец януари сега продължаваме с февруари.
Общинската болница в Дупница отново ще излезе на загуба за първото полугодие . Очакванията са загубите да възлизат на близо 40 хиляди лева, колкото бяха и за първите 6-месеца на 2014 година. Отрицателният баланс се дължи на факта, че през лятото заработката по клинични пътеки е по-малка, това обясни управителя на лечебното заведение д-р Любомир Таушански, цитиран от ТВ Запад. Според д-р Таушански до края на годината болницата ще бъде на печалба, защото очаква завишени приходи през последните 3-месеца. Според Главният лекар има много причини болницата да не може да постигне добри приходи. Като пример той посочи, че само увеличението на минималната заплата за страната е довело до увеличение, съответно и с 20 хил лева на фонд работна заплата в болницата. Друга причина е цената на клиничните пътеки, която не е променяна от години, за сметка на нарастващите цени на консумативите. С лечението на здравно-неосигурените пациенти болницата губи близо 150 хил. лева годишно.
Страница 7 от 156



