Съветник от ГЕРБ в Дупница: Исканото увеличение на заплатите в ОбС е да пируваш по време на чума Общинските съветници на ГЕРБ в Дупница няма да подкрепят предложението за увеличение на месечните им заплати. Това потвърди пред zadupnitsa.com председателят на групата общински съветници от ГЕРБ – Емил Панчев.
Пробация за „буйна дупничанка“ от кв.Каваклия пребила миналата година мъж Жена с инициали В.В.И ще изтърпи наказание „пробация“, като в 8-месечен срок два пъти седмично ще се среща с пробационен служител. Дупнишкият съд наложи тази мярка на жената, която е с начално образование , затова че на 24.07.2014г., около 15.00 часа в град Дупница, в двора на къща, намираща се в ромския квартал Каваклия  на ул. „Каваклия” № 2, чрез нанасяне на удар с дърво умишлено е причинила на Васил Г.  средна телесна повреда, изразяваща се в счупване на пета метакарпална кост на дясна ръка, като тази травма е довела до трайно затруднение на движението на ръката за период от около два месеца.
Падналата с Пежо-то си при Байкал в Дупница студентка осъдена Една от най-големите каскади по пътищата в района на Дупница е свързан със софиянка, която при опита си да избяга от полицейска проверка, се хвърли от пътен възел Байкал и падна от 15 метра, като оцеля по чудо. Делото й бе гледано в Дупнишкия районен съд и приключи със споразумение.
Паргов: В Марек ще вземем млад треньор! Чимев: Дупничани не посещаваме уговорени мачове Марек мина през всичките нива на българския футбол, дай Боже догодина да остави трайна следа в "А" група. Общината ни не разполага с големи финансови възможности, но един футболен човек като Иво Паргов за две-три години съумя да събере един колектив. Това заяви днес в актуално студио "Дерби" кметът на Дупница и вицепрезидент на клуба инж. Методи Чимев, цитиран от Новспорт.
"Проблем ще бъде, ако не успеем да поиграем в "А" група. Към днешна дата все още нямаме лицензиране на легендарния стадион "Бончук", на който е играл не само Байерн (Мюнхен), но и сър Алекс Фъргюсън е правил първите стъпки като треньор на Абърдийн. Засега сумата, която сме предвидили за стадиона е 470 хиляди, за да го приведем в състояние, подобаващо на "А" група. Но търсиме финансиране за това", допълни той. Чимев не пожела да коментира какъв бюджет ще бъде нужен на Марек за предстоящия сезон в елита: "Говорили сме със спонсорите и сме се разбрали за това, което могат да си позволят. Не е тайна, че няма толкова желаещи да финансират футболен клуб. Аз съм на мнението, че, ако искаш да правиш нещо, първо трябва да му осигуриш финансиране. Защото футболистите първо питат срещу каква сума ще играят. Нямаме намерение да водим имена, които искат големи заплати. Но нагласата е – ако ще го правим, да го правим, както трябва", каза още Чимев.
Появиха се спекулации, че още с влизането си "Марек" може да участва в някакви схеми на черното тото, но кметът на Дупница категорично отрече: "Не знам доколко сте наясно с психологията на дупнишкия фен. Той няма да посети такова нещо. Малко са нещата, които радват съгражданите ни. Едно от тях е футболът. Защо да се лишаваме от него?", завърши Чимев. Освен него, на срещата с медиите присъства и човекът-клуб Ивайло Паргов. "След като вече влязохме в "А" група, доста треньори ни се предлагат. Не искам да се спекулира. Ще вземем най-доброто решение. Искаме да е млад наставник, който желае да се развива и водещото за него да не са парите. Бик казал, че този човек трябва да дойде без заплата", заяви Паргов. "Против съм да се привличат чужденци, които започват да съдят клуба при неполучаване на една заплата. Треньорът трябва да бъде назначен за началото на подготовката. Когато има нещо официално, ще ви съобщим. Треньорът ще реши колко от настоящите футболисти ще останат и колко ще си тръгнат. Той ще поеме и отговорността за евентуалните победи и евентуалните загуби", допълни Паргов, който след края на сезона ще "прекрати" треньорската си кариера и остане само изпълнителен директор.
След загубата от Черно море, дубълът на Марек вече 7-ми мач без отбелязян гол/Снимки Отборът на Марек претърпя 7-ма поредна загуба в първенството на младежката група до 21 години. Днес на стадион Бончук пред около 50-зрители, дупничани отстъпиха с 0:3 на Черно море. През първото полувреме играта бе равностойна, като дори бе отменен гол на дупничани поради засада. След почивката гостите стигнаха до гол още в 47-та минута, чрез Стефан Иванов. В 65-та минута при един сблъсък в центъра, отбора на Марек очакваше нарушение, но главния съдия Димитрина Милкова не отсъди такова и при атаката Черно море стигна до второ попадение чрез Попов. В 72-та минута отново Стефан Иванов се оказа на добра позиция и оформи крайното 3:0 за Черно море. Така последният успех на Марек датира от ноември 2014 година, като тогава е и последния отбелязан гол.
Фирма „Бода стил“ ЕООД приключва успешно европейски проект Фирма „Бода стил“ ЕООД приключва успешно изпълнението на проект BG051PO001-2.2.03-0208 „Насърчаване на заетостта чрез осигуряване на стимули за мобилност на работещите във фирма „Бода стил“ ЕООД“. Проектът се реализира по схема BG051PO001-2.2.03 „На път“ с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“, съфинансирана от Европейския социален фонд на Европейския съюз.
Марек и Пирин завършиха 2:2 в Бобошево, реферът на мача влезе в историята в 29-ата минута (ОБНОВЕНО) Цели 4 гола си отбелязаха футболистите на "Марек" и "Пирин" след 45 минути игра на стадион а в Бобошево. Двата отбора играят контрола по между си като част от подготовката им за втория дял от шампионата.
Иво Паргов излезе с официална позиция за скандалите в Марек 2010 Бившият вече изпълнителен директор на Марек 2010 Иво Паргов излезе днес с позиция по повод последните скандали с клуба. Паргов разпространи до медиите писмо. Ето какво се казва в него:
Годежа не спаси  насилника от кв „Гиздова махала“ в Дупница, прокуратурата започна разследване Прокуратурата в Дупница започна досъдебно разследване срещу Иван Янков с обвинение за изнасилване. Законът предвижда лишаване от свобода от 3 до 10 години, ако се докаже вината му. 18-годишният Янков бе обвинен в изнасилване на 15-годишно момиче от кв „Гиздова махала“, но ден след инцидента който бе в края на миналата седмица, родителите на момичето обявиха, че насилника ще се сгоди за тяхната дъщеря и поискаха той да бъде освободен. От прокуратурата обаче заявиха, че за тях няма значение дали потърпевшото  момиче и насилника са се сгодили и той ще носи наказателна отговорност. Според говорителят на прокуратурата в Дупница Емил Павлов цитиран от в-к Струма делото ще приключи в рамките на 2-3 месеца. Наблюдаващ прокурор е Славка Димитрова.
Водопадите над Овчарци не замръзнаха за сефте Седемте водопада над дупнишкото с. Овчарци на река Горица тази зима не са замръзвали, което "по правило" ставало всяка година за Богоявление, споделиха местни. "Тази година Ниагарския замръзна, ама нашия не", коментират с усмивка местни. Единият от водопадите – шестият, е висок 39 м., а последният – 4 метра. Овчарченци пък ги наброяват общо 20, наричат ги "скачища". "Само по периферията на най-долния има малко лед. Топло е и не замръзват. Иначе са неповторима атракция и през януари-февруари привличат много туристи", отбеляза секретарката на кметството Здравка Карджилова пред кннюз.

Заради топлата зима в курорта Паничище още не могат да открият ски сезона, което по принцип ставало в средата на януари, оплака се кметът на общината в Сапарева баня инж.Сашо Иванов /НДСВ/. Едва през този уикенд падна сняг и вече има условия за ски. В Паничище все още не ползват оръдия за изкуствен сняг, единствено пред един от частните хотели, където има миниписта. Поток от туристи има, но той е много малък.
ЧИТАТЕЛСКО! Защо политиците ни мълчат за 5 юни 42-а, дата коствала смъртта на над 60 дупничани Шайка идиоти, живеещи от парите на нас, забравиха една черна дата в българската история. Една дата, коствала впоследствие смъртта на над 4200 българи и още толкова тежко ранени и останали инвалиди за цял живот. Над 60 са само жертвите в Дупница, а според други са дори 171, но това е работа на историците. Една дата, която е вписана с бели краски в историята на САЩ и Великобритания, и дата, която ще остане с черни краски в тази на България. Дата, която услужливо 240 идиоти от Народното събрание премълчаха. За пореден път, за поредна година с уклончиви отговори на принципа мрън-мрън… Иначе за декларации и за патриотизъм, всички са умрели да се изказват и тъпанчат. И то какви декларации – да се натегнем на Турция, да се натегнем на Обама, да се натегнем на…всеки който си поиска. Да ме извинявате, ама не сме се одупили само на Албания, не за друго, а защото още не са си поискали, ама както е тръгнало покрай Македония, и това ще стане.
Около 400 души блокираха Е-79 край Дупница срещу налагането на депутат от ДПС (СНИМКИ) Около 400 души от Дупница, Сапарева баня и околнте общини блокираха за 15 минути международния път Е-79 край града. Движението бе спряно между 11.15 и 11.30 часа и насъбралото се множество с транспаранти и български трикольори нахлу на магистралата. Пред насъбралите се свободолюбиви българи, дупнишкия градоначалник обяви, че в петък само за няколко часа са се подписали над 5000 души в подписката под надслов: Не на подмения вот. "Нашият протест е вече чут и ще продължи да се чува. Не случайно днес се свиква пресконференция по тази тема от ДПС. Ние искаме депутат, който сме си избрали ние, а не назначен такъв", обощи причината за протестите Чимев.
Прекратена е окупацията на Софийския университет  Възстановена е работата на Ректората на Софийския университет. Тази сутрин окупацията беше прекратена. Обстановката в района е спокойна. На стълбите при един от входовете е поставен плакат с надпис „Народе, къде си? Проф. Илчев, не можахте да употребите полицията и решихте да използвате преподавателите като инструмент за защита на партийни и лични интереси? Гениално! Но ние имаме по-добра идея – СЛЕДВА ПРОДЪЛЖЕНИЕ”.


Спокойна е обстановката в района на Ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски”. Няма полиция около университета. Движението се осъществява нормално. 


„Решението за падането на окупацията на Ректората на Софийския университет беше моралното решение. Окупацията падна, за да могат преподавателите да си вземат заплатите. Те не са виновни. Проф. Илчев се крие зад тях, защото не може да ни изкара с полиция. Оттук нататък не се отказваме. Ще продължим, няма да се откажем”, обясни един от окупаторите цитиран от Агенция Фокус. По думите на друг студент, през нощта не е имало достъп до университета. Окупаторите са били изцяло изолирани от външния свят, защото сградата е била обградена от полиция. 


Днес е учебен и работен ден в Ректората на СУ.
ЖК „Дупница“ и района продължава и днес да е без вода Поради възникнала авария при монтажни дейности извършвани вчера в района на жк „Дупница“, комплекса и улиците около него и днес ще останат без вода, до отстраняване на аварията. Вчера бе извършвана реконструкция на азбестоциментови водопроводи в комплекса и улиците „Пазарна“ и „Родопи“. Днес екипи на изпълнителите на проект „ Зелена градска среда“ и Община Дупница ще работят по отстраняване на проблема. Вчера към 22:00 часа бе възстановено нормалното водоподаване в района около Рампата: ул. Прогона, ул. Цар Иван Асен II, ж.к. Пенчо Славейков (Южен), ул. Тишина; кв. Аракчийски мост; ул. Никола Малашевски;
Чимев иска обяснение от министър: Защо вземате от парите на Дупница?! Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев е изпратил писмо до Министъра на регионалното развитие Даниела Терзиева във връзка с решението да бъде намалено европейското финансиране за 17 общини, информираха от общинския пресцентър. В писмото си, Чимев изразява своето несъгласие с орязаните пари за общината и настоява за среща, на която да бъде коментирана ситуацията. Преди дни на пресконференция в столицата стана ясно, че както на Дупница, така и на още 16 общини от “трето функционално ниво”, Правителството е решило да ги отреже с 20 млн. евро от финансирането по Оперативна програма “Региони в растеж 2014-2020 година”. Мераците на дупнишкия градоначалник за такава среща, на която да промени тази ситуация обаче ще увиснат във въздуха, тъй като до петък идната седмица, бюджетните разпределения за градовете ще бъдат изпратени в Брюксел, тъй като крайният срок даден на България е 31 май. “Държа да подчертая, че Община Дупница до този момент не е уведомена официално за подобно решение. Наш представител не е присъствал и на въпросната среща с представители на НСОРБ. Смятам, че е редно когато се вземат подобни решения отнасящи се до европейското финансиране за 7-годишен период, засегнатите общини, каквато в случая е и Община Дупница да бъдат уведомявани по надлежния ред. Нещо повече, убеден съм, че в конкретната ситуация би трябвало да бъде потърсено и нашето мнение, за да ни бъде дадена възможност да изтъкнем своите аргументи в полза на едно или друго решение. За съжаление, до този момент такава възможност не ни е предоставена от страна на Министерството. С писмо от 28.04.2014 година до НСОРБ, аз съм изразил категоричното си несъгласие с критериите за разпределение на бюджета по ОП “Региони в растеж 2014-2020”, но очевидно това мое становище не е било взето предвид.chimev
Полицаи от РПУ Дупница откриха канабис в 20- годишен младеж 20-годишен младеж е задържан от дупнишки полицаи за притежание на наркотични вещества. При извършената проверка у него са открити 7.64 г канабис. Видът на наркотичното вещество е установен с полеви наркотест. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница. Задържаният е известен на полицията и с други престъпления, свързани с наркотици.
Нов формат в Шампионска лига, „Марек Юнион-Ивкони“ пак в Самоков Нов формат в Шампионска лига ще има тази година. Европейската волейболна конфедерация замисля увеличаване до 6 отбора в група, а не както бе досега по 4. Идеята на ЦЕВ е да увеличи броя на срещите, респективно телевизионните излъчвания. На практика това означава, че всеки вторник и сряда ще има двубои от ШЛ, а в уикендите да бъдат вътрешните първенства. Водят се преговори с една от големите банки в света, която да увеличи наградния фонд. Както е известно, "Марек Юнион-Ивкони" ще представлява България за 3-а поредна година. Таксата за участие и през този сезон остава 25 000 евро.
Еньо Кръстовчев пропуска срещата с Хасково, титулярите ясни утре. Билетите по 5 лева Последна тренировка на стадион „Бончук“ проведе отборът на Марек, преди утрешния мач с Хасково. Старши треньорът, Тони Велков наблегна на редица тактически разигравания, а титулярите ще бъдат обявени утре, преди мача. На този етап е ясно, че Еньо Кръстовчев пропуска срещата, поради контузия. Най-вероятно Велков ще направи промени от последния двубой със Славия, загубен с 1:4 в това число не е изключено да промени и тактическата постройка, която в София бе с трима централни бранители. През седмицата, дупничани картотекираха дефанзивния халф Димитър Илиев, офанзивния полузащитник Милен Василев и нападателя Ангел Русев, което дава повече опции пред треньорския щаб.
Децата на „Марек“ пристигнаха в Швеция (СНИМКИ) След близо 8-часов поход от Дупница до Швеция, детският отбор на "Марек" пристигна в Гьотеборг. От утре воденият от триото треньори Иван Капитански, Анжело и Янек Кючукови започват участие в световното клубно детско първенство "Готия къп". Участието на малките таланти е финансирано изцяло от фармацевтичната компания "Актавис".
Още разкрития по „черното тото”. Локо Пд под най-тежките съмнения Операцията по разследването за „черно тото” в българския футбол тепърва ще се разраства. Разпитът на футболистите е само началото, съобщиха източници на БЛИЦ. Тези дни се очаква да бъдат привикани и футболни босове. Упорито се говори, че първият от тях ще е Коко Динев – доскорошният шеф на Локомотив (Пловдив). „Всичко върви по план. Ще бъдат разпитани както собственици на клубове, така и футболни съдии. Играчите, които днес бяха привикани, са участвали в съмнителни мачове преди няколко години. Има доста събрана информация, която е изключително интересна и стряскаща. Съмненията са потресаващи и ако се стигне до доказателства, ще паднат много глави. Няма как обаче да се правят по-подробни разкрития, докато върви разследването. Разследват се не само двубои от преди няколко години, но и такива, които са се състояли през пролетта на тази година. В момента се събират факти и за мачове в „А” група от настоящия сезон, т.е. – през есента”, заявиха достоверни източници на БЛИЦ. Те добавиха, че най-големите съмнения падат върху Локомотив (Пловдив), където "някои доста известни футболисти и хората над тях" са в полезрението на разледващите власти. Припомняме, че през октомври Марек бе глобен с 10 000 лева заради съмнения в участие в "черно тото".
Световен спорт 14 януари : ДИРЕКТНО – Онлайн  Волейбол – Футбол – Хокей Днес почитателите на спорта могат да се насладят на започващите битки във фазата на директни елиминации в Шампионска Лига – волейбол. Футболните двубои за Купите във водещи европейски първенства също предизвикват интерес.
В Народното събрание мечтаят за Мая Манолова с камшик Днес депутатите обсъждаха искането за предсрочно освобождаване на зам.-председателя на парламента Мая Манолова. Основният аргумент на ГЕРБ да поиска оставката на Манолова е, че тя не е дала думата на опозицията при обсъждането на Закона за бюджета.
90-и блок в жк „Бистрица“ пак наводнен, Чимев на място при хората Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев посети на място живеещите в блок 90 на жк “Бистрица”. В приемния си ден 24 часа по-рано, хора от блока са потърсили съдействие от Чимев за разрешаване на проблема с наводняването на мазетата им. Причината е подпочвени води, които всяка година наводняват помещенията на хората. Според живеещите в блока този проблем е започнал веднага след построяването на блока.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Община Дупница няма да плаща 90 000 лева на пернишка фирма  Община Дупница няма да плаща сумата от 89 755,20 лева на пернишката фирма “Райс-97”ООД Перник, реши Софийски Апелативен съд със свое решение от 12 март тази година.
Германея хвърли „бомбата“ в 7-ят кръг на В – Югозападна футболна група След като за 6 кръга Германея Сапарева баня записа само 1 точка и цели пет поражения най-сетне в 7-ят кръг стигна и до успеха и то срещу един от лидерите в първенството на В-Югозападна футболна група отбора на Пирин Гоце Делчев. Въпреки огромните кадрови проблеми старши треньорът Борис Кръстев успя да мотивира играчите появили се на терена и те победиха с 1:0. Единственият гол падна в 23-та минута от дузпа, точно изпълнена от Везенков. Първото полувреме бе общо взето равностойно, като в 41-та минута Зефир Катунчев получи червен картон и остави Пирин с човек по-малко. След почивката гостите се опитаха да променят развоя на мача, но пък позволиха да бъдат опасно контраатакувани и на няколко пъти домакините от Сапарева баня можеха да стигнат и до още попадения.
След срещата старши треньорът на Пирин ГД Йордан Боздански бе видимо афектиран от крайния резултат и загубата и отказа коментар. Наставникът на Германея Борис Кръстев пък бе повече от щастлив след като най-сетне неговия тим записа победа и то срещу един от претендентите за челните места.
Резултати 7-ми кръг
Германея (Сапарева баня) – Пирин (Гоце Делчев) 1:0
Оборище (Панагюрище) – Витоша Бистрица 1:0
Конелиано (Герман) – Чепинец (Велинград) 1:1
Балкан (Варвара) – Беласица (Петрич) 5:2
Вихрен 1925 Сандански – Места Хаджидимово 2:0
Рилски спортист – Струмска слава 1927 1:0
Сливнишки герой – ФК Миньор Перник отложен
Спортист 2012 Своге – Велбъжд 0:2
Земетресение с  магнитуд  2,8 е било усетено в района на Перник Земетресение с магнитуд 2,8 е било усетено в района на Перник. Това съобщиха  от Националния институт по геофизика, геодезия и география при БАН. В 07.54 часа в района на Перник е регистриран земен трус с магнитуд 2,8 по скалата на Рихтер. Земетресението е било усетено слабо от жителите в Перник, село Кладница, село Рударци. Епицентърът на земния трус е бил в Перник. Дълбочината е 18 км. По-рано сутринта в 05.37 часа е било регистрирано друго земетресение с магнитуд 2,4 по Рихтер. То не е било усетено.
Тенчо Тенев: Не трябваше да приключваме така с А група Наставникът на Марек Тенчо Тенев беше крайно разочарован след тежкото поражение от Левски в последния мач на тима му в А група. Дупничани паднаха с 0:6, а според специалиста, те не е трябвало да се разделят по този начин с елита. "Неприятна загуба, няма какво да се говори след такъв погром. През второто полувреме допуснахме доста тактически грешки. Едва ли Левски ни оказа такъв натиск, та да ни вкарат толкова голове." "Не трябваше да завършваме по този начин първенството. Разделяме се с А група по неприятен начин и с тежка загуба, което не трябваше да се случва", сподели Тенев пред Diema Sport. Накрая той говори за интересната случка с отказа на Еньо Кръстовчев да влезе на терена като резерва, както и за бъдещето на Марек, а и на него самият като треньорът на дупничани. "Еньо го боли кракът, но явно травмата му е доста сериозна и не можа да отшуми, надявам се за следващия сезон ще е жив и здрав. Затова не влезе на терена и ми отказа." "Иначе след доста промени и много работа, Марек няма да изглежда така следващия сезон. Да се надяваме, че ще остана на работа и за тогава в Дупница", завърши изказването си Тенчо Тенев./ГОНГ
Община Дупница намали задълженията с още 2,8 млн. лева, сваля ги до под 2 млн. Община Дупница намали с близо 3 млн. лева общинските задължения, след като получи от МРРБ окончателното плащане по проекта за рехабилитация на извънрегулационни участъци от общинските пътища, похвалиха се от общинския пресцентър. Проектът стартира през 2008 година, а две години по-късно бе спрян поради съдебни дела с изпълнителя. Същинската работа по делото стартира през  2012 година, като в крайна сметка, Общината успя да се пребори за тази сума. От МРРБ преведоха окончателното плащане в размер на 2 882 417 лева, след което Община Дупница върна краткосрочния заем към фонд ФЛАГ.
Напомняме, че общият размер на заемите от фонд ФЛАГ за изпълнението на европроекти беше 5 253 000 лева и с направеното плащане, задълженията намаляха драстично и вече са само 2 371 000 лева. "Това бе една дълга сага, която за радост приключи успешно. Все пак говорим за драстично намаляване на задължения, за които ако не се бяхме преборили, щяха да тежат на плещите на Общината, респективно на дупничани. Имаме още няколко плащания към фонд ФЛАГ в следващите дни, така че задълженията ще паднат под 2 млн. лева", коментира кметът инж.Методи Чимев.
Изплащат днес заплатите на работещите в мина „Черно море“ До края на деня ще бъдат изплатени заплатите на работещите в бургаската „Мина Черно море", съобщиха от КНСБ. Оттам допълват, че НЕК е платила на „Топлофикация – Сливен" 480 000 лева днес към 14:30 часа, които пък дружеството вече е превело към мината и се създава организация за изплащането на заплатите. Вече второ денонощие миньорите от „Черно море" протестират под земята заради неизплатени възнаграждения. По-рано през деня двама от протестиращите бяха извадени заради здравословни проблеми. Колегите им се заканиха да останат в мината и през почивните дни. Миньорите са на 300 метра под земята, въздухът в мястото, където са налягали, е лош, условията за пребиваване са напълно невъзможни за престой, който е по-продължителен от 7-8 часа.
Дупница побеля. От Общината гарантират, че улиците ще бъдат почистени На вторият ден от Коледните празници Дупница най-сетне побеля. Синоптиците бяха точни в прогнозите си и снеговалежът обхвана и Дупница. През нощта се очаква той да продължи, а утре да бъде слаб, като следобяд ще спре. Температурите утре в Дупница ще бъдат от -7 до -1 градуса през различните части от деня. От Общинска администрация заявиха, че следят пътната обстановка в града. Всички опасни участъци ще бъдат обработени против заледяване