Начало
За правата на българския национал се разразява истинска трансферна война след Световното за младежи през 2007
ТД „Рилски езера“ – Дупница, в лицето на Управителния съвет и голяма част от членуващата маса в него, както и Клубът за активен туризъм „Никола Додов“, излязоха с изявление относно действия на бившия председател на дружеството Павел Михайлов. Според тях Михайлов има за цел при провеждане на Общо събрание, да вкара свой човек в управата и отново да се добере до властта в дружеството. Хората подписали изявлението са на мнение, че Михайлов вербува за целта част от ветераните туристи.
Гости в ОДМВР – Кюстендил, бяха децата на загиналите служители на МВР от областта. Директорът Е.Стамболийски им поднесе подаръците, осигурени чрез набраните средства от Националната благотворителна кампания на МВР. Тя се провежда за 11 път и цели не само подпомагане на децата, и засвидетелстване на внимание към загиналите им бащи. Децата – Венцислава, Данаил, Божидар, Вероника, благодариха и отправиха пожелания към колегите на бащите си за здраве и успехи. Директорът на ОДМВР в пожеланието си към тях каза: Гордейте се с бащите си и не забравяйте, че те са герои. Бъдете здрави, учете се, ще се радвам след време да продължите пътя на родителите си и да ви видя сред нас като колеги.
Дупнишкият тийнейджър Томас Томов, който накара цяла България да заговори за него с възхищение, ще излезе пред своите съграждани утре-1 юни. Той ще бъде награден от кмета на града инж. Методи Чимев, както заради уникалния успех, а също така и в знак на благодарност от името на дупничани.
Във връзка с изпълняван от Община Дупница проект, финансиран от Международната банка за възстановяване и развитие, се набират кандидати за безплатни обучения. Завършилите получават професионална квалификация и ключови компетенции, които включват – Дигитална компетентност, Общуване на чужди езици, Обществени и граждански компетенции, Администрация и управление и Строителство, допълват от пресцентъра на Общината. Целевите групи, които могат да се възполват от предстоящите обучения са младежи до 29 г., продължително безработни, лица на социално подпомагане, лица с основно и средно образование, хора над 50 г., неактивни и търсещи работа лица, както и представители на етнически малцинствени групи. Обученията се извършват всеки ден в сградата на Професионална гимназия по облекло и стопанско управление.
Малко след 10 часа временният председател на Общински съвет – Дупница Маргарита Илинска откри сесията. В залата присъстват 31 съветници.
Д-р Радослав Радославов е един от изявените политически анализатори. Ето неговият коментар пред zadupnitsa.com по нашумялата тема около датата на предсрочните избори
Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев издаде заповед, с която регламентира местата за поставяне на агитационни материали на територията на община Дупница, за предстоящия избор на народни представители, насрочен за 05.10.2014 г., информират от пресцентъра на кметството. Позициите са, както следва: Подпорната стена на старите гробища – ул. “Орлинска”; Подпорната стена в края на ул. “Ген. Георги Тодоров”; Подпорната стена на ул. “Кокиче”/стръмната улица към Градската градина/; Метална ограда на ул. “Цар Освободител” /спирката срещу Учителския институт/; Бетонни “гъбки” на ул. “Орлинска”; Метална ограда вдясно от кръговото движение на изхода за гр. Кюстендил; Метална ограда вдясно след Аракчийски мост; Метална ограда срещу паметника на Васил Демиревски, както и всички поставени табла и изградени колонки за разполагане на рекламни и агитационни материали за Община Дупница и прилежащите кметства към нея.
Виждали сме много ниско изрязани диколтета и рокли в днешно време, но никога не съм виждал нещо подобно от това което показа Марая Кери на музикалните награди на тв ВЕТ. Така започва статия в Мирър по повод представянето на 43 годишната певица на церемонията. Марая презентира новото си парче "Ти си мой" и освен бюст показа и атрактивно поведение, като в един момент се озова и върху пианото.Разголването и поведението на сцената обаче имат своя ефект, защото много световни агенции веднага разпространиха информация и PR имаше ефект. Мега богатата певица е женена и има близнаци на две години. Тя и съпругът и Ник, който е на 33 години имат огромно имение в Калифорния, което обявиха наскоро за продан на цена 11 милиона долара.
Голям късмет извади шофьор тази сутрин в отсечката между Мламолово и Мало село. Шофьорът, пътуващ от Бобов дол за Дупница изпуснал управлението на автомобила си и нацелил директно дърво, в близост до плътното. Ударът бил толкова силен, че колата отскочила и спряла в насрещното платно и само ранният час и липсата на насрещно движещи се автомобили са предотвратили по-сериозните последствия. Веднага е получен сигнал на 112 и на място е пристигнал автомобил на Бърза помощ. Шофьорът е извадил късмет, защото се е разминал с травма в ръката и леки охлузвания, а не са редки случаите, когато подобни катастрофи са приключвали с фатален край.
Общинската комисия по транспорт реши да има легнали полицаи и на улица "Бузлуджа" в Дупница. Това стана, след като до комисията бяха входирани два сигнала от хора живеещи в този район. "Автомобили летят с „бясна“ скорост по улица в Дупница и това ще доведе рано или късно до трагедия“, написаха в читателски сигнал преди 3 дни хора живеещи на ул.“Бузлуджа“ и околните пресечки, които вече са започнали и събиране на подписи. В сигнала до zadupnitsa.com хората твърдят, че вече е станало ежедневие по улицата да летят автомобили с над 100 км/ч, без дори да се съобразяват, че на кръстовището с улица „Цар Симеон“ има знак, който им отнема предимството. В сигнала си, живеещите в района пишат още, че на пресечката с улица „Искър“ има магазин и там постоянно има и малки деца. Точно на това място вече са станали и няколко катастрофи, като хората искат да бъдат положени легнали полицаи, за да се ограничи скоростта. „Трябва ли да чакаме да стане най-лошото“, завършва писмото адресирано до zadupnitsa.com. Подписката бе иницирана от Богомила Венциславова.
Изпълнителният директор и наставник на Марек Иво Паргов бе разочарован от първата загуба на дупнишкия клуб през настоящия сезон.
Лидерката на Младежкото ГЕРБ в Дупница Лора Василева награди победителите в коледния турнир по шах и белот, който се проведе тази събота в с. Яхиново. Тя благодари на участниците за спортсменската игра и им пожела да стават все по-добри и да завоюват по-големи победи. Организатори на турнира бяха младежите от структурата на ПП ГЕРБ – Дупница, а наградният фонд за участниците бе осигурен от общинския председател на партията Ивайло Константинов и от областния организационен секретар Емил Гущеров. За победителите бяха осигурени парични награди, а за всички останали участници имаше поощрителни такива. Турнирът продължи повече от 4 часа и протече изключително оспорвано, като в него се включиха над 30 състезатели. Игрите по шах и белот се проведоха в три тура, а чрез теглене на жребий участниците бяха разпределени на случаен принцип. Победителят при шаха се оказа и един от най-добрите играча в белота и спечели втора награда там. За втора поредна година младежите от ГЕРБ в областта организират различни турнири преди коледните и новогодишни празници. Миналата Коледа МГЕРБ – Кюстендил проведе футболен турнир и състезание по зумба в областния град.
Китайски сайт разпространи новината, че един от корабите издирващи Боинг 777 е засякъл пулсиращ сигнал от черната кутия. Това е в зоната в Индийския океан, където продължава издирването.
Ръководството на "Ботев" (Пд) е поискало да бъде отложен мача с "Марек" за друга дата. Не става въпрос обаче за представителните отбори на двата клуба, а за дублиращите. По програма, дупничани трябва да гостуват под тепетата в понеделник, но почти сигурно няма да пътуват, тъй като също са съгласни с предложението на пловдивчани. Оказа се, че и други от елитните ни клубове са проявили желание за отлагане.Следващата седмица са мачовете от турнира за Купата на България, като и Ботев и Марек ще разчитат на голяма част от играещите в дубъла.
През уикенда, Дупница ще бъде домакин на първи кръг от Републиканския шампионат по дрифт. Надпреварата е открита и в нея освен български автопилоти, ще участват и представители от Tурция, Румъния и Гърция. Организаторите заявиха, че очакват над 60 екипа, да покажат уменията си. Състезанията ще се проведат на пистата край село Крайници. Утре, 13 юни от 8:00 до 9:00 е техническият преглед на автомобилите, а след това започват и свободните тренировки. В 17:00 часа ще бъдат и квалификациите за старта в неделя. На 14 юни, състезанието ще започне в 10:00 часа.
Марек ще изиграе третата си контрола от предсезонната подготовка утре, разбра zadupnitsa.com.
Старши треньорът на Марек Иво Паргов заяви след мача: " Не ни достигна за победата гола. Имахме безброи положения, но не успяхме да ги реализираме. Играхме честно поздравявам и Добруджа, стана хубав мач. Не искам да коментирам съдийството. Отборът е първи нещо към което се стремяхме цяла година, Поздравявам всички. За неделя искам да има много хора за двубоя със Спартак Варна. Няма да доведем Лепа Брена на стадиона, но нека феновете са на стадиона заради отбора.
Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев e поканил на среща всички досегашни градоначалници, информират от пресцентъра. Различните управници в годините назад ще си дадат среща в 10.30 часа в четвъртък. "Поводът е предстоящият празник на Дупница. Освен това, искам тази среща да стане традиционна и да просъществува и в следващите години. Има какво да си кажем и като приятели и като колеги, както и да събеседваме по различни теми. От такива срещи произлизат и хубави идеи за реализиране, а всички сме и работим за нашите съграждани. Ще се радвам да дойдат всички и седнем на една маса", коментира инж. Чимев.
Почти 9 000 плочки са раздадени безвъзмездно от Община Дупница на граждани и кметства до момента. По проект „Зелена и достъпна градска среда“ в Дупница в момента текат ремонтни дейности по подмяната на много от тях.
Понеделник е ден на траур за Бургас. Колите на двете жертви на наводнението са пометени от водната стихия на главен път Созопол – Бургас. Недялка Толева /69 г./ и Камелия Желязкова /21 г./ са пътували по главния път , когато автомобилите им са били заляти от огромно количество вода в резултат на проливния дъжд. За по-малко от 24 часа са се излели 176 литра на кв. метър, предава Burgas24.bg. По времето на водната стихия, около 2 часа след полунощ на главния път са се преобърнали още няколко автомобила. Двама мъже – Николай Кирилов и Николай Грудев са спасили няколко човешки живота, като са изваждали давещи се хора от потопените автомобили. Кметът на Бургас Димитър Николов ще ги предложи за награда пред Общински съвет. Планираните спортни и културни събития в събота и неделя в Бургас ще започват с минута мълчание. Община Бургас отменя събитията в понеделник, а флаговете на пл. "Атанас Сиреков", както и на входовете на града ще бъдат спуснати наполовина. Кметът на Бургас Димитър Николов изказва своите съболезнования на семействата и близките на загиналите жени.
Седемте водопада над дупнишкото с. Овчарци на река Горица тази зима не са замръзвали, което "по правило" ставало всяка година за Богоявление, споделиха местни. "Тази година Ниагарския замръзна, ама нашия не", коментират с усмивка местни. Единият от водопадите – шестият, е висок 39 м., а последният – 4 метра. Овчарченци пък ги наброяват общо 20, наричат ги "скачища". "Само по периферията на най-долния има малко лед. Топло е и не замръзват. Иначе са неповторима атракция и през януари-февруари привличат много туристи", отбеляза секретарката на кметството Здравка Карджилова пред кннюз.Заради топлата зима в курорта Паничище още не могат да открият ски сезона, което по принцип ставало в средата на януари, оплака се кметът на общината в Сапарева баня инж.Сашо Иванов /НДСВ/. Едва през този уикенд падна сняг и вече има условия за ски. В Паничище все още не ползват оръдия за изкуствен сняг, единствено пред един от частните хотели, където има миниписта. Поток от туристи има, но той е много малък.
Гори цех за боеприпаси на ВМЗ-Сопот в Иганово. "Един склад гори", потвърди областният управител на Пловдив Розалин Петков. В момента той пътува към мястото на инцидента. Според Петков в момента не би трябвало да има хора в склада. Там се съхраняват всякакви видове боеприпаси и готова военна продукция. Гърмежите се чуват чак до Сопот, който е на 18 км разстояние от горящия склад, уточнява "24 часа". Цехът е поделение на ВМЗ-Сопот. Натам пътуват линейки, за момента няма информация за пострадали. В землището на село Иганово се взривиха складове. Това съобщи за „Фокус" говорителят на Пловивската пожарна Цвятко Дешев. Екипи на пожарната са на място и районът е отцепен. В Иганово се намира една от производствените площадки на ВМЗ Сопот.
Германея Сапарева баня си осигури оставането във В-Югозападна футболна група, въпреки загубата като гост на Оборище с 2:3. Директните съперници на Германея – Ботев Ихтиман и Спортист Своге завършиха наравно 1:1 и по този начин кръг преди края сапаревобанци си запазиха мястото в третия футболен ешалон. Срещу Оборище момчетата на старши треньорът Борис Кръстев започнаха отлично и до 10-та минута изпуснаха на три пъти да открият резултата. В 30-та минута домакините поведоха, но в 44-та минута Джогански изравни. В началото на втората част отново Германея имаше инициативата, но отново не стигна до гол, като напротив позволи на Оборище да контраатакува опасно и да поведе с два гола. Крайният резултат оформи Везенков в 88-та минута. Последният мач е в събота в Сапарева баня, срещу Балкан Варвара.
Община Дупница ще кандидатства по програмата "Културно наследство и съвременни изкуства" по мярката "Реставриране, обновяване и опазване на културното наследство", информираха от пресцентъра на кметството.
3-ма младежи от село Овчарци са пострадали при катастрофа в селото тази нощ. Те са били пътници в лек автомобил “Фиат”. 22-годишният шофьор на автомобилa, пътувайки от Сапарева баня посока Дупница е навлязъл в лентата за насрещно движение в началото на село Овчарци и челно се е ударил с лек автомобил БМВ. С травми са возещите се във Фиат-а, на които веднага е оказана спешна медицинска помощ. Въздушната възглавница на водача на БМВ-то се е отворила навреме и е предотвратила наранявания на шофьора. Пострадалите са между 18 и 23 години и са настанени в дупнишка болница за лечение, без опасност за живота. На шофьора на Фиат-а, който се е разминал с охлузни рани са взети проби за алкохол. Пътникът до водача е бил най-зле, но светкавичната намеса на лекарите от Бърза помощ-Дупница са предотвратили най-лошото. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница.
Любомир Васев завърши трети на мотокрос в Принос/Гърция. В клас MX2 Васев се представи отлично в първия манш, но след това завърши трети в крайното класиране. Участието на дупничанинът в Гърция е част от подготовката му за 2-ят кръг от Източно-европейския шампионат, който ще се проведе този уикенд в Бурса/Турция. На 6-ти април шампионът от 2014 година и при мъжете и при младежите в Източно-европейския шампионат в клас MX2 Любомир Васев, завърши трети на трасето край град Янина в Гърция в 1-ви кръг от шампионата. Само преди седмица той спечели традиционния Великденски мотокрос в с. Мездрея, община Берковица.
Общинското ръководство на Дупница почете работещите в родилните отделения на двете болници в града. Заместник-кметът Крум Милев и директорът на Дирекция „Социални дейности” Таня Петрова поздравиха медицинските работници като им поднесоха питка със символи, баница и вино, каквато е традицията.
Поздравителни адреси от кмета инж. Методи Чимев получиха началниците на АГ-отделенията в двете дупнишки болници
д-р Борис Попов и д-р Петър Динов.
СДВР разпространи фоторобот на около 5 годишно момче. Целта е установяването на неговата самоличност. Гражданите, които разпознаят детето или имат информация за него, могат да сигнализират на тел. 112 или в най-близкото районно управление. Анонимността им е гарантирана! Припомняме, че на 20 март в района на село Пасарел беше намерено телце на момче в затворен куфар. При първоначалния оглед не бяха констатирани следи от насилие. Детето е на видима възраст около 5 години, с ръст 112 см, тъмно кестенява коса, кафяви очи и светла кожа. От полицията отправят апел към социални институции, детски градини, съседи и близки за предоставяне на информация за дете в неизвестност, отговарящо на описанието. Информацията е от изключителна важност за установяване самоличността на детето и за разкриване на извършителя на тежкото криминалното деяние.
Опит за атентат е извършен в общинската болница в Дупница. Това се разбра вчера около обяд, след като излезе наяве инцидент, който се е случил на 27 юли 2014 г. и едва не вдигнал във въздуха административната сграда, АГ отделението и хирургия на общинската болница в Дупница, пише в-к Струма. Началникът на транспорта в болницата Любомир Гаврилов бил в платен годишен отпуск от 14 до 27 юли. В първия си работен ден след отпуската се наложило да използват резервната линейка, която е в единия от гаражите на сградата на болницата. Той се качил в линейката, завъртял ключа, но двигателят не запалил. Л. Гаврилов отворил капака на линейката да види какво става. Пак завъртял ключа и в този момент видял пламък, който излизал от единия от маркучите на газовата уредба, който е свързан с двигателя на автомобила. Моментално Любомир Гаврилов изключил автомобила от контакт, така спрял огъня и предотвратил взрив. Коментарите на работещите в общинската болница в Дупница са, че става въпрос за опит за атентат, допълва изданието. Репортер на „Струма“ открил Любомир Гаврилов на работното му място и той потвърдил за инцидента . От вестника са открили по телефона управителя на болницата д-р Таушански, който е в отпуск. Той е споделил , че не може да се докаже кой е влизал в гаража, докато Любомир Гаврилов отсъствал, но в момента в София се преглеждат видеозаписите от камерата, която е монтирана така, че да наблюдава целия вътрешен двор на болницата. „Тя е собственост на охранителната фирма „Еспол-секюрити“, от които очаквам да разберат кой е влизал в гаража, от който имат ключове само двамата шофьори на линейки“ допълва Таушански
Тежка катастрофа стана преди минути на главен път Е-79 край Дупница. По първоначална информация има пострадали тежко двама мотоциклетисти. Движението от Е-79 е отбито от пътен възел Байкал през Дупница. Инцидентът е станал малко след 19:30 часа в отсечката между пътен възел Байкал и тунела в посока София. Очаквайте подробности
Повече от половината от извършените през 8-те месеца на годината престъпления в Дупница са кражби. 59.3% е техният дял от всички извършени на територията на РПУ-Дупница. „По- голямо затруднение ни оказват кражбите от изоставените къщи в селските райони. Областта ни е с доста населени местта, които са погранични и слабо населени. Хората много често зазимяват тези къщи и след няколко месеца, когато ги посетят установяват липсите на имущество. Големият изминал период затруднява нашата работа", заяви комисар Елиан Стамболийски, директор на ОДМВР – Кюстендил. В Бобов дол кражбите заемат дял от 53.7%.
Страница 13 от 156


ИЗБОРИ 2014
