Начало
Нов бизнес навлиза все по-успешно в Дупница и е на път да разреши проблема с намирането на работа за доста безработни. Начинанието се реализира предимно от жени на средна възраст, показва проверка на zadupnitsa.com. Новият бизнес е изключително лесен, достъпен и най-важното, без голяма инвестиция, данъци, административни "занимавки" и още по-важното, хем се "работи" докато се приготвя обяд или вечеря и е сравнително доходоносен.
53-годишният фермер Димитър А. пострада сериозно и бе закаран от Спешен център Дупница в клиника по лицево-челюстна хирургия в София. Мъжът пострадал след като крава от отглежданото от него стадо го блъснала в бетонното гърло на кладенец. В следствие на удара Димитър А. сериозно наранил лицевата си скула и получил сътресение. Инцидентът е станал в село Големо село, община Бобов дол
Окръжният съд в Кюстендил започна отначало делото за престъпление по служба срещу бившия кмет на Дупница Атанас Янев. През 2012 година съдът в Кюстендил излезе с осъдителна условна присъда от една година, но тя беше обжалвана, а Янев – оправдан. След протест от страна на прокуратурата пред Върховния касационен съд, делото е върнато отново в Кюстендилския окръжен съд. Атанас Янев е обвинен, че е нарушил служебните си задължения, с цел да набави за другиго имотна облага чрез сключване на анекс към договор за обществена поръчка за доставка на хранителни продукти за нуждите на социалния патронаж, на стойност 10 428 лева. На днешното заседание по делото бяха разпитани седем свидетели. Следващото заседание ще продължи с разпит на свидетели и изслушване на заключения на назначени по делото експертизи./БТА
Зловещият черен флаг се вее вече на кметството на село Яхиново. Той ще остане в следващите 3 дни. По инициатива на кмета на селото Владимир Боцев и отец Георги Паликарски бе решено поставянето му. За потъналото в мъка село траурът ще продължи официално в следващите три дни, след смъртта на 4-мата младежи вчера. В унисон с минорното настроение, тъмни облаци са надвиснали над селото.
Основните пътни артерии в Сапарева баня са проходими при зимни условия, като са обработени и опесъчени Снегорините са минали сутринта, като след няколко часа отново ще са по улиците. За снегопочистването в курортната община отговаря фирма от село Ресилово, която и миналата година извърщваше тази дейност. Фирмата има ангажимент да почиства уличната мрежа в общината, както и асфалтираните улици в селата, а при сняг над 15 см. ще трябва да се осигури проходимост и през неасфалтираните улици. Ангажимент на фирмата също така е и четирилентовия път в Сапарева баня, пътя Сапарева баня – Паничище – Пионерска и във вътрешността на Паничище, а също и пътя до Ресиловския манастир. Опесъчаването както и миналата година се извършва от общината. Осигурени са необходимите количества сол и пясък.
Тимът на Марек Сеграте продължава напред в баражите за влизане в по-горна група в Италия. Вчера момчетата на треньора Асен Арсов прегазиха Атлетик от Трецано сул Навильо с 5:1, като гост в полуфиналния бараж и гледат смело към финала, пише на Фейсбук страницата на отбора. Феновете и на двата тима бяха направили много добра хореография ,но домакините почти не се чуваха от мощните викове на българските тифози. „След края футболисти и фенове скандираха заедно за Марек. Голям мач,голяма победа, полям Марек. Историята продължава да се пише а писатели са всички ,които помагат да вървим нагоре, а колко само бог знае“ пишат още на страницата си Марек Сеграте. От клуба призовават всички привърженици отново да подкрепят отбора във финалния бараж. Припомняме, че в миналият мач от баражите Марек победи Лискате с 3:0.
Волейболният първенец на България Марек Юнион Ивкони (Дупница) записа 4-а загуба в тазгодишната Шампионска лига. Момчетата на треньора Найден Найденов допуснаха обрат и отстъпиха на силния полски тим Ястрежебски Венгел (Ястрежебие-Здруй) с 2:3 (18:25, 25:18, 25:22, 18:25, 7:15) в мач от 5-ия кръг в Група "В", игран тази вечер пред около 500 зрители в зала "Арена Самоков" Това е и първи загубен тайбрек за дупничани този сезон след 5 победи в Суперлигата и 1 в Шампионска лига.. По този начин дупничани продължават да са на последното 4-то място във временното класиране с 3 точки след 1 победа и 4 загуби. Полският тим пък се изкачи на 2-ро място с 8 точки след 3 победи и 2 загуби и с точка повече от 3-ия – испанския КАИ (Теруел), който е със 7 точки след 2 победи и 3 загуби. Лидер и сигурен победител в групата е руският гранд Локомотив (Новосибирск), който е с 12 точки след 4 победи и 1 загуби. В последния 6-ти кръг Марек гостува именно на руснаците, докато Ястрежебски е домакин на КАИ в директен сблъсък за второто място и продължаване напред в плейофите на ШЛ. Двете срещи са във вторник (27 януари) съответно от 17,00 и 18:30 часа българско време. Първият гейм на срещата Марек – Ястрежебски започна по-добре за полският тим, който дръпна с 8:4 след блокада и контра през центъра на Патрик Чарновски и атака в аут на Ангел Велков от дупничани. Разликата леко нарасна до 11:6 след атака на Матеуш Малиновски, което накара Найден Найденов да вземе тайм-аут. Въпреки това, момчетата на италианския треньор Роберто Пиаца направиха резултата 15:9 в своя полза след контра блок-аут на Кжиштоф Гиерчински. Марек успя да върне три точки за 15:12 след блокада на Станислав Величков и ас на Павел Душков. Все пак втората техническа пауза дойде при 16:12 за Ястрежебски след нова атака през центъра на Чарновски. Поляците запазиха преднината си до 21:16 след успешна атака на френския посрещач Гийом Кеск и блок на Гжегож Косок. В крайна сметка волейболистите на Ястрежебски спокойно взеха гейма с 25:18 след атака на Гиерчински и контра на Малиновски. Втората част тръгна по-добре за дупничани, които бързо поведоха с 4:0 след силни изяви на Михаел Манджуков и Станислав Величков. Разликата се запази до 8:4 след пусната топка на разпределителя Гьорги Гьоргиев. Преднината на Марек стана 11:6, което принуди Роберто Пиаца да вземе тайм-аут. Двата тима продължиха равностойно до 14:9, след което последваха успешни блокади на Павел Душков и Величков за 16:9. Резултатът стана 19:11 след нова грешка от Ястрежебски, след което Марек без проблеми затвори гейма в своя полза при 25:18 след поредна грешка на поляците. В началото на третия гейм волейболистите на Ястрежебски успяха да поведат с 8:6 до първата техническа пауза. Последваха атака през центъра на Борислав Апостолов и отлична единична блокада на Ангел Велков и 8:8. Равенството се запази до 11:11, след което последваха две атаки през центъра на влезлия като резерва за полския тим словенец Ален Пайенк и 13:11. Марек стигна до ново равенство при 15:15 след успешна атака на Павел Душков и контра блок-аут на Михаел Манджуков. Все пак техническото прекъсване дойде при 16:15 за поляците след блок-аут на Кжиштоф Гиерчински. Последваха атака в аут на Матеуш Малиновски от гостите и контра на Велков – 17:16 за дупничани и тайм-аут за Роберто Пиаца. Двата тима продължиха равностойно, като си размениха и по един миниобрат, за да се стигне до 22:21 за Марек след ас на Манджуков. Независимо от второто прекъсване за Пиаца, последва силна контра на Величков и 23:21. В крайна сметка воденият от Найден Найденов отбор спечели гейма с 25:22 след страхотна единична блокада на разпределителя Гьорги Гьоргиев. Четвъртата част също тръгна по-добре за гостите от Ястрежебски, които дръпнаха с 8:5. Постепенно разликата нарасна до 11:6 след контра на Кжиштоф Гиерчински и отлична блокада на Гжегож Кошок. Двата тима продължиха равностойно и второто техническо прекъсване дойде при 16:12 за полския тим след атака през центъра на Ален Пайенк. Ястрежебски запази преднината си до 20:16, след което безпроблемно го спечелиха с убедителното 25:18 след грешка от сервис на влезлия като резерва за Марек Михаил Цветанов и вкараха мача в тайбрек. Петият решителен гейм тръгна отново по-добре за Ястрежебски, които поведоха с 4:1 след атака на Кжиштоф Гиерчински, блокада на Гжегож Кошок и контра блок-аут на Гийом Кеск. Размяната на полетата пък дойде при 8:2 за поляците след контра на Матеуш Малиновски последвана от грешки в атака на влезлия като резерва Венелин Кадънков и Станислав Величков. Резултатът стана 11:4 след ас на Ален Пайенк. Волейболистите на Ястрежебски спокойно спечелиха тайбрека с 15:7 след нова атака на Кеск, а с това и мача с 3:2.
Утре е един от най-важните дни за лидера в „Б“ група Марек.В 17 часа дупничани приемат у дома Калиакра и при победа до голяма степен ще си гарантират първото място във втория ни ешелон.
"Отказах да подкрепя амбициите на Цветан Василев за премиер. Не го направих, защото той отдавна е загубил представа за времето, в което живеем .Аз със сигурност не се изживявам като властелин на държавата и с нито едно мое действие не се показвам като такъв." Така депутатът Делян Пеевски отговори през "24 часа" на проговорилия от Виена Цветан Василев. Собственикът на КТБ в първата си медийна изява обясни, че не е тандем с депутата от ДПС и заяви пред журналиста на bTV Светослав Иванов , че Делян Пеевски се изживява като властелин на държавата.
85-годишна баба от Дупница е станала жертва на телефонна измама. По телефона й съобщили, че снаха й се нуждае от незабавна сложна операция и са нужни 12 000 лв. Жената събрала 1000 и ги изпратила по непознат човек. 73-годишен мъж от с. Червен брег предал 1600 лв., след като получил обаждане по телефона със същия сюжет. Започнати са досъдебни производства по двата случая в РУ Дупница.Напомняме: Ако някой ви иска пари по телефона – за каквото и да било, бъдете сигурни, че ви мамят! Не си давайте спестяванията, събирани с много труд и лишения на измамници. Опитайте да се свържете с близките си хора, за които ви съобщават, че са в беда. Звънете незабавно на тел. 112.
Евелин Банев-Брендо е напуснал България преди около 3 месеца, съобщи "Дневник". Вътрешният министър Веселин Вучков заяви, че Брендо не е обявен за издирване. Осъденият на 20 г. затвор за наркотрафик в Италия Брендо бе върнат у нас, за да бъде съден за пране на 21 млн. лв. По този процес той първоначално бе осъден на 7 години и половина, но през юли миналата година бе оправдан на втора инстанция. Заедно с него подсъдими са брат му Симо Карайчев, балдъзата му Десислава Дишлиева и Моника Добринова. Те също бяха оправдани. Тъй като делото ще бъде гледано и от Върховния касационен съд, който окончателно трябва да реши каква ще е присъдата, апелативните магистрати наложиха на Евелин Банев най-леката мярка за неотклонение "подписка", но му беше наложена и забрана да напуска страната. Адвокатката на Брендо Ина Лулчева заяви, че подзащитният й няма интерес да нарушава забраната да напуска страната, но тя няма информация къде е той. От Върховната касационна прокуратура коментираха, че не е работа на държавното обвинение да следи изпълнението на мярката за неотклонение, а на съда, който я е наложил. От съда обявиха, че "подписка" означава, че Брендо трябва да се подписва в поделение на МВР. От вътрешното ведомство пък обясниха, че не е тяхна работа да следят за изпълнението на мярката за неотклонение, съобщи "Стандарт". Вучков: Банев не е обявен за издирване. Министърът на вътрешните работи Веселин Вучков заяви, че Евелин Банев-Брендо не е обявен за издирване, защото не е имало такова искане, предаде БНР. "Не бих искал по никакъв начин да коментирам решение на съд, на органи на съдебната система, в чието поле е разглеждането на този казус от няколко години. Доколкото разбрах делото е в съдебна фаза, на трета инстанция, определена мярка "подписка", лаконичен бе Вучков Директорът на СДВР Марин Маринов допълни, че след като мярката за неотклонение на Банев е "подписка", той е задължен при промяна на посочения адрес, да уведоми съответно разследващия орган. "До момента, в който той е бил с мярка "домашен арест" ние сме го контролирали съгласно процедурата. На 11 юли 2014 г. мярката е променена, съответно в деня е бил последният подпис, който той е положил при проверка от колегата, който е контролирал по местоживеене домашния адрес. До този мен ежедневно е контролирано лицето и то се е подписвало ежедневно до момента на промяна на марката за неотклонение", обясни Младенов, цитиран от "Фокус". Властите в Румъния също търсят Брендо за наркотрафик, а неотдавна бе съобщено, че срещу него се води разследване и в Швейцария. Изчезнали от правосъдието На 19 декември 2014 г., часове след като Върховният касационен съд осъди на по 18 години затвор Вили Георгиев, Светлозар Стоилов и Александър Данаилов за убийството на студента Стоян Балтов пред столичната дискотека "Амнезия", двама от тях изчезнаха. Единствено Александър Данаилов бе открит на посочения от прокуратурата адрес и незабавно бе приведен в затвора в София. Оттогава Георгиев и Стоилов са в неизвестност. През 2013 година, отново точно преди да го вкарат в затвора, избяга осъденият за двойното убийство до дискотека "Соло" в София Илиян Тодоров. Той направи две видеопослания, в които твърди, че е невинен. Още през 2012 г. пък изчезнаха и дупнишките бизнесмени Братя Галеви, които бяха осъдени на по 5 години за организирана група за рекет. И до момента те са в неизвестност
Дупничанинът Теодор Георгиев, който е част от националния отбор, загуби още в първия кръг на Европейско първенство по таекуон-до в Олимпийски категории в руския град Налчик. Жребият не бе добър за Теодор Георгиев, който започна срещу представител на домакините. В първият кръг той се изправи срещу Сайд Устаев, който е от региона на Налчик и загуби. „Руснака бе подкрепян фанатизирано от публиката, като това му даде допълнителни сили и заслужено спечели“, заяви за zadupnitsa.com Христо Михалчев, който е водач на българските национали в Налчик. Теодор Георгиев, който е 12-ти в световната ранглиста в категория до 74 килограма, за първи път излезе в тази нова, за него категория до 80кг. Това се налага от факта, че турнира е за олимпийски категории. Ако Теди вземе квота за Европейската Олимпиада, там ще се състезава при по-тежките до 80 килограма. В Налчик в тази група се включиха 20 състезатели. Окончателното и официално класиране в ранглистата се очаква да излезе днес.
Над 1,5 млн. лева бяха събрани от кампанията "Българската Коледа" след края на благотворителния спектакъл в Народния театър “Иван Вазов”, който се провежда под егидата на държавния глава. Тази година тя преминава под надслов "За по-малко деца с увредено зрение и увреден слух". В подкрепа на каузата на сцената на Народния театър излязоха Йорданка Христова, Орлин Горанов, Любо Киров, Ансамбъл „Чинари”, квартет „Славей”, трио „Сопрано”, X Factor-ите Жана Бергендорф, Ана-Мария и Людмила Йовчева, Богдана Петрова, Рафи и малките певци от „Бон-Бон”. Популярни лица също изразиха съпричастността си към кампанията.
Благотворителната инициатива тази година е ориентирана към подпомагането на деца, страдащи от различни очни и слухови заболявания. Средствата от кампанията ще бъдат насочени и за закупуването на високотехнологична апаратура в университетските и областните болници в страната, която да осигури диагностика на увреждания в слуха и зрението още в ранна детска възраст. Инициативата ще продължи да подпомага всички деца, нуждаещи се от скъпоструващо лечение.
"Българската Коледа" се провежда целогодишно.
От средствата събрани от предишното издание на благотворителната инициатива бе финансирано лечението на 485 деца с неврологични заболявания, а за десет рехабилитационни центъра в цялата страна бе осигурена модерна техника.
На благотворителния спектакъл снощи присъстваха президентът Росен Плевнелиев, министър-председателят Пламен Орешарски, еврокомисар Кристалина Георгиева и Георги Първанов.
Отборът на Марек 2007 записа трета поредна победа в първенството на регионална футболна група „Рила“. Днес на стадиона в село Крайници отбора воден от Цецо Видински надигра с 5:1 Джерман. Едно от попаденията реализира 16-годишния Майкъл Георгиев. В този тим Видински дава шанс за изява и на играчи от юношеските формации на школата. Юношите младша възраст също продължават с победите, като този път разгромиха Миньор 2013 с 5:0.
Изключително сериозен е интересът към програмата за осигуряване на лични асистенти в Дупница, информират от пресцентъра на кметството. 228 са потребителите на територията на общината, които кандидатстват за тази позиция. Тази година за Дупница бяха отпуснати 80 от исканите от кмета Методи Чимев 150 бройки. В сградата на общинска администрация днес и утре се провеждат интервюта с всички подали документи. Впоследствие одобрените ще преминат обучение, което ще бъде организирано от дирекция „Социално подпомагане“. Комисия пък ще разгледа социалните оценки и ще обяви списъка с класираните.
Стотици дупничани протестираха днес срещу решението на ЦИК, с което се дава мандат на ДПС в 10 МИР-Кюстендил и избирането само с 864 гласа на Александър Методиев известен като Бат Сали за депутат. На протеста присъстваха и представители на различни политически партии, граждански сдружения и спортни клубове, сред недоволните имаше хора от Сапарева баня, Бобошево и Бобов дол. Дупничани се събраха в 8 часа на площад „Свобода“ и с плакати „Дупница не е гласувала за Бат Сали“ изразиха своята позиция. От импровизираната трибуна своето мнение изразиха кмета на Дупница Методи Чимев, зам кмета Красимир Георгиев, Матей Попниколов, Ирина Абаджиева-Репуц представители на партии и граждански организации. "Показахме, че Дупница не е само този бунтовен град от 1997 година. Не става въпрос за противопоставяне на етноси и на партии, става въпрос за коректно избрани народни представители. Народен представител означава избран от нас. Това, което избрахме на 5 октомври, не се случи. Кой район би приел народен представител с 280 гласа? На територията на община Дупница тези гласове не стигат за общински съветник“, заяви кметът Методи Чимев.
Парламентът сложи таван на разходите, дължими на банки и кредитни институции при взимане на кредит, като прие окончателно промени в Закона за потребителския кредит, съобщи dnes.bg.
Бързо полицейскo производствo е започнато вчера в РУП-Дупница срещу 35-годишен дупничанин за управление на МПС след употреба на алкохол, съобщават от пресцентъра на МВР.
Перуджа приема Мачерата във втори мач от финалният сблъсък между двата тима. В четвъртък Мачерата измъкна трудно успеха с 3:2 гейма и днес определено ще има проблеми при гостуването си в Перуджа. Домакините имат в състава си Александър Атанасийевич и сърбина ще даде всичко от себе си за да постигне успех срещу Иван Зайцев и компания.
Флойд Мейуедър (САЩ) и Мани Пакяо (Фил) доказаха, че са най-доминантните боксьори в леките и полусредните категории през последните 15 години. Битка след битка те доказваха, че са надарени с феноменален талант. Специалистите и феновете признаваха техните качества и тайно се надяваха някой ден суперзвездите да се срещнат на ринга. Основната пречка за провеждането на дербито бяха телевизионните договори на двамата с конкурентни телевизии. Контракти, от които те изкарваха десетки милиони долари на мач.
Дупнишките борци спечелиха цели 22 медала от 14-ия коледен традицонен турнир по борба!
Стотици дупничани бяха възхитени от шоу спектакъла „Искри“ на националната гвардейска част. Супер-шоуто бе част от програмата по откриване на 38-те Майски празници на културата в Дупница на 15/05/2015 година.. Спектакълът бе изнесен от 200 гвардейци и бе подобен на този на 6 май в зала „Арена Армеец“ в столицата който тогава се проведе по повод деня на храбростта и на Българската армия. Голям жест на милосърдие проявиха в същия ден гвардейците, които дойдоха и откриха по възхитителен начин 38-те майски празници на културата. Оказа се, че всички участници от гвардейската част са се отказали от командировъчните, които им се полагат и са ги дарили още веднага за възстановяването на Милчо Палакарски от Яхиново, който пострада при зверската катастрофа в родното му село. "Решението бе споннтанно. Даже някои от колегите пуснаха отделно и други лични пари в кутиите. Дано се оправи момчето", сподели един от гвардейците.
2850 къса цигари от различни марки и без бандерол на българската държава са иззети от 38-годишен дупничанин, съобщиха от пресцентъра на МВР
Вицепрезидентът на "Актавис" Питър Бергуист и изпълнителния директор на "Актавис" Илия Пашов станаха почетни президенти на ФК "Марек". Те бяха изненадани с титлите днес по време на срещата в Община Дупница, където гостуваха по покана на кмета инж. Методи Чимев заедно с целия мениджърски екип на компанията в България. "Изненадата е много голяма за мен. Не съм се подготвил за това, но ще се реванширам", призна си видимо притеснен, но поласкан от вниманието Бергуист, който отговаря за цяла Югоизточна Европа. Той получи официалния приз от Чимев, който връчи такъв и на Пашов. За почетна фея на клуба пък удостоверение получи Елизабет Хялтадотир, директор Корпоративни комуникации Европа и останалия свят. Изпълнителния директор на "Марек" Иво Паргов пък ги изненада с футболни екипи на "Марек" с техните имена. Другият голям шеф бе вицепрезидентът на “Продукти без лекарско предписание” Сами Ойнас, който призна, че вече става фен номер 1 на "Марек".
"За Дупница, вашата компания е емблематична от много години. Причината е че тя създава работни места на стотици наши съграждани. Не случайно на изхода и входа на града ни има табели "Дупница-град на фармацията". За нас е чест да бъдем партньори с вашата компания и искренно се надявам, че това ще продължи и в бъдеще, тъй като от лятото ще сме вече сред най-добрите в България", заяви Чимев. "Искам да благодаря от името на всички играчи от мъжкия отбор и подрастващите, за това, което правите за отбора. Вярваме, че ще продължите да бъдете част от нас", обърна се към тях Паргов, след което закичи с шалчета на отбора всички присъстващи.
СОУ "Паисий Хилендарски" изпрати днес абитуриентите от випуск 2014. Възпитаниците на училището бяха посрещнати на централния площад "Свобода" в Дупница, от своите родители, близки и приятели.
Лидер на един от клановете в калабрийската престъпна групировка Ндрангета бе пребит от враговете си и оставен полужив на прасета да го оглозгат до кости. Грозната смърт спохожда Франческо Ракоста (на снимката) преди година, но едва сега бе разкрито убийството. Необмислен телефонен разговор на палача му Симон Пепе помага на италианските ченгета да установят какво се е случило с бандита.
Футболният Марек влезе в А-група с бебе. Снощи 3 май се роди най-младият фен на отбора и той носи името Марек. Щастливите родители Десислава Николова и Димитър Харизанов са едни от най-верните привърженици на отбора и взеха решение техният син да се казва Марек. Съдбата също има пръст в това, тъй като майката Десислава получи контракции на стадион Бончук след последния съдийски сигнал на вчерашния мач Марек-Добруджа и бе откарана в болница направо от стадиона. Раждането е преминало нормално, а Марек се е родил 3 килограма. През цялото време до младото семейство е бил и Николай Варадинов от фен-клуба на дупничани. Всички от клуба са изключително щастливи и пожелаха много здраве и успех на малкия Марек. Към това пожелание се присъедини и кмета на Дупница Методи Чимев, който е вицепрезидент на клуба. Изпълнителният директор Иво Паргов още вчера заяви, че стиска палци всичко да мине нормално при раждането и че това е добро предзнаменование за бъдещето на клуба. От футболният клуб и Общината ще подготвят специална изненада за щастливото семейство.
Интересни мачове предложи този 4-ти кръг на В-Югозападна футболна група. Дербито бе в Гоце Делчев, където се срещнаха Пирин и Сливнишки герой, съответно 3-ти и 1-ви в класирането. Първото полувреме бе равностойно и двата тима се отеглиха на почивка при резултат 0:0. През втората част в 57-та минута гостите чрез Кочилов уцелиха гредата на вратата защитавана от Янев . При ответната атака Благой Пасков от Пирин добре гардира топката и с премерен удар я вкара в мрежата на гостите,
откривайки резултата 1:0. В 79-та минута Кочилов отново уцели гредата, а в 80-та минута Грозданов пропусна да покачи резултата стреляйки покрай гредата. В 82-та минута гостите от Сливница осъществиха добра атака завършила с гол на Иванов 1:1. В едно от главните действащи лица на двубоя се превърна елитния рефер Ангел Ангелов, който понесе критики и от двата тима. Малко преди края Ангелов изгони от резервната скамейка треньора на домакините Йордан Боздански, който поиска обяснение за няколко отсъждания. Това е второ поредно отстраняване на Боздански след като и в предишния мач във Велинград бе изгонен, а след това и наказан .
Кметът на Дупница инж. Методи Чимев е внесъл в Общински съвет докладна с искане за отдаване под наем на плувния басейн в ОУ“ Св. Климент Охридски". В мотивите се казва“ Би било от голяма полза за града и общината пускането на закрития плувен басейн. Това ще позволи на децата и младежите да спортуват. Възможно е учениците от ОУ“ Св. Климент Охридски", както и учениците от останалите учебни заведения, при изготвен график там да провеждат и часове по физическо възпитание.“ В докладната е визирано, че пускането на басейна отново в експлоатация е свързано и с наложителни ремонтни дейности, за което е нужна инвестиция от около 40 хил лева. В тази връзка се предлага наемът да бъде нисък, а именно 100 лева месечно. Наемателят ще бъде избран чрез публичен конкурс. Припомняме, че басейна не работи от близо 7-години, след като в началото на мандата на предишния кмет Атанас Янев бе преценено, че Общината не може да дотира издръжката му. Предложението ще бъде разгледано на предстоящата в петък сесия.
Страница 13 от 156


ЕВРОИЗБОРИ 2014
