След сексскандала в Кочериново жената на кмета го заплаши с раздяла Сексскандалът, който от няколко дни тресе Кочериново, вече има и своето продължение – съпругата на кмета Иван Минков е поискала развод и е заплашила, че ще го изгони от семейния имот. За връзката между кмета и съседката му Веска знаело цялото градче и е тема №1, откак гащите и сутиените й буквално се разхвърчаха по време на общинска сесия. 
САГАТА ПРОДЪЛЖАВА! Отец Благой: С костите на покойници укрепиха брега на реката до дома на отец Паликарски пише в-к Вяра Отец Благой изгони стотици от курбан, бил частен, бившата медсестра Спаска Манова: Поиска ми 80 лв. за опело, аз проверих, че всичко излиза 50 лв.  Отец Благой Стоянов преди време изгониха дупничани от курбан, с твърдението, че е частен и не всеки може да си хапне от осветената манджа. Случаят се разиграл навръх голям Божи празник в Дупница. Дядо поп Благой и клисарката – касиер Емилия Христова изхвърлиха над 100 миряни от църквата  и си делнаха  два казана курбан, оплакаха се миряни. Така стотици жители на града останаха погнусени от алчните служители Богу на храмовия празник Св. Богоридица. По време на празника черквата се напълнила, но хората успели единствено да си запалят по свещичка, до курбана не стигнали. Когато попитали защо ги гонят, отецът промълвил громоловно: “Че как, курбанът е частен!”. През август 2013-а дупнишкият свещеник, бивш архиерейски наместник, отец Благой Стоянов се появи на курбана в черквата „Св. Георги” в цветущо здраве след преживян инфаркт и инсулт след месеци отсъствие. Той отсъства от публични мероприятия и служба няколко месеца. Навръх Богородица отец Благой предизвика изненада, когато се появи в черно расо в централния катедрален храм „Св. Георги Победоносец”. По общо мнение отец Благой изглежда в отлична форма, значително отслабнал, подмладен и потвърди, че е наистина в добро здравословно състояние. Отец Благой се помоли за себе си и за присъстващите, раздаде и получи много благословения. Той дори сам шофира луксозното си возило, с което пристигна, а след службата се качи зад волана и спокойно потегли. Преди това заяви, че от време на време ще идва да помага на колегите си. Преди няколко години Спаска Манова от Дупница се оплака, че  отец Благой Стоянов е поискал 80 лева за опелото на бившия си класен ръководител в Минния техникум в Бобов дол Стойчо Манов. Съпругата му, бившата медицинска сестра Спаска Манова, потърсила свещеник, който да извърши опелото, и отец Благой поискал 50 лева за вътре в черквата и още 30 на самия гроб. Спаска Манова, като чула високата цена, която иска бившият възпитаник на съпруга й, се отказала и го погребала без поп. Ето какво заяви покрусената съпруга тогава: След като направих проверка и се оказа, че трябва да платя само 50 лева за опело и в черквата, и на самия гроб. Затова се и възмутих. Ако аз бях на негово място, щях да извърша услугата на половин цена или дори безплатно. Та съпругът ми му е бил класен ръководител в продължение на 4 години в Минния техникум в Бобов дол. Чувала съм и от други дупничани, че поповете взимат повече от определената такса, но не съм вярвала, тъй като те са Божите наместници на земята, но сега се уверих”.
Милена Радева пред bTV: Убийците на Ники демонстрират положение (ВИДЕО) Милена Радева, съпруга на убития през месец март в Дупница Николай Радев, бе гост в предаването на bTV "Тази сутрин". Двамата с Иван Радев, брат на Николай, коментираха мярката, която съдът наложи на обвинения за убийството на Радев, д-р Николай Карастоянов.Според тях фамилия Карастоянови е обвинена в убийство, а са пуснати на свобода с най-леката мярка –  подписка, като за дори за Николай Карастоянов е прескочена и мярката "гаранция". 
На Великден, пред дупнишка черква 22-годишен наби свой познат и му взе 40 лева  Извършител на грабеж е задържан в РУП Дупница на Великден, съобщиха от пресцентъра на МВР.
На мачът в Дупница:Феновете на Левски с плакати и позиция по арменския геноцид Феновете на Левски изразиха своята позиция по темата с арменския геноцид и решението на парламента вчера , който излезе с термина „масово изтребление“. Припомняме, че вчера след горещи дебати по „арменския въпрос" и няколко предложения за варианти на текста, народните представители приеха решение, което гласи, че "Парламентът признава „масовото изтребление" над арменците в Османската империя и обявява 24 април за Ден на възпоминание на неговите жертви". Днес сините фенове издигнаха трансперант с надпис „ Цивилизования свят призна! Папата призна! ЕП призна! България кога? 100 години от Арменският геноцид! Помня и осъждам! Помня и изисквам!
Тази вечер 23 точки на пътен контрол в областта. Вижте къде са патрулите в Дупница 23 точки на пътен контрол са определени за следобедните часове по пътищата в Кюстендилска област Пътните полицаи следят за спазване на правилата за движение по пътищата на територията на районните управления Кюстендил, Дупница и Бобов дол.Патрули ще бъдат позиционирани и в населените места. Към този час на деня движението на моторни превозни средства е интензивно по главен път Е-79.
Първи общински турнир по спортен риболов в Дупница Първи общински турнир по спортен риболов ще се проведе в Дупница на 18-ти и 19-ти април/събота и неделя/. Празникът на риболова ще бъде на езерото в парк „Рила“, а организатори са клуб „Распер“ и Община Дупница. През първия ден ще се състезават децата и младежите, а в неделя мъже и жени.. Броят на местата на езерото, обаче е ограничен само 15 и затова в турнира ще участват само жители на община Дупница. Двата състезателни дни са наситени с много допълнителни изненади, като организаторите обещават, много емоции за участници и зрители. За победителите са осигурени награди.
РАЗГЕЛЕ! „Оправиха“ кръговото при Аракчийски мост От утре кръговото кръстовище в Дупница на изхода за Кюстендил ще бъде с нов режим на движение, информираха от общинския пресцентър. Досега идващите от Кюстендил и от главен път Е-79 влизаха с предимство пред движещите се в самото кръгово, но след направената корекция вече ще се влиза без предимство и ще се излиза с предимство. Това бе най-безумното регулиране на движение и мнозина шофьори изразяваха недоумението си от тази глупост.
20:00 Лудогорец-Марек Стартови състави- Следете развоя на мача тук Марек гостува днес от 20:00 на Лудогорец в мач от третия кръг на А-футболна група. Една промяна в стартовия състав от последния мач с Хасково, направи старши треньора на Марек Тони Велков. Димитър Димитров остана на резервната скамейка, а на негово място излиза Марио Близнаков.
Отново издирван автомобил се появи за регистрация в КАТ Дупница Лек автомобил "Мерцедес", обявен за издирване чрез Шенгенската информационна система, е бил представен за регистрация в пункта на КАТ в Дупница. Автомобилът е оставен на съхранение в РПУ Дупница с протокол за доброволно предаване от собственика. Работата по случая продължава РУ Дупница.
Боби Кралев и Димитър Чечев за футбола и живота извън него Боби Кралев и Димитър Чечев са партньори на футболния терен и приятели извън него. Двамата с попаденията си в последните мачове на Германея донесоха важни точки за отбора, в битката му за оцеляване във В-Югозападна футболна група. С изявите си те привлякоха вниманието на няколко професионални отбора и не е изключено да осъществят трансфери. Кралев и Чечев са от хората, които имат много приятели, но знаем ли всичко за тях? Двамата отговориха на въпросите на zadupnitsa.com  в блиц-интервю.
Смляха от бой 33-годишен от Дупница в масово меле пред дискотека в Благоевград Сигналът за сбиването пред букмейкърския пункт срещу комплекс "Купола" е подаден към 4 часа тази сутрин. На излизане от дискотека се сбиват две кампании – от Благоевград и Дупница, съобщи БГНЕС цитирани от blagoevgradutre.bg. В резултат на побоя 33-годишен мъж от с. Яхиново, община Дупница е настанен в отделението по хирургия на МБАЛ-Благоевград с две счупени ребра. "Каква е тази вражда между Дупница и Благоевград", чудеха се два часа след това участниците в боя пред дискотека.
Децата на „Марек“ пристигнаха в Швеция (СНИМКИ) След близо 8-часов поход от Дупница до Швеция, детският отбор на "Марек" пристигна в Гьотеборг. От утре воденият от триото треньори Иван Капитански, Анжело и Янек Кючукови започват участие в световното клубно детско първенство "Готия къп". Участието на малките таланти е финансирано изцяло от фармацевтичната компания "Актавис".
Деца пяха и танцуваха на нова детска площадка в Дупница Днес официално бе открита поредната напълно новоизградена детска площадка в Дупница. Преди около година жители на улица „Кулата“ бяха отправили молба до кмета на града инж. Методи Чимев за изграждането на площадка поради липсата на такава в района. Чимев пое ангажимент и преди малко повече от месец тя бе напълно изградена.
Капитанът на „Марек Юнион-Ивкони“ отново на ниво, води Македония към „файнъл фор“ Капитанът на "Марек Юнион-Ивкони" води умело националния отбор на Македония към финалната четворка в Европейската лига. Гьорги Гьоргиев отново игра много силно при двата успеха на своите у дома над Дания с 3:2 и 3:0 гейма. 22-годишният плеймейкър получи най-висока статистическа оценка във втората среща, която изигра цялата без смяна, за разлика от първия двубой. Старши треньорът на Македония Зарко Ристовски отново показа странно водене на мач, като след успеха на Македония в първия гейм на първата среща с 25:17, изненадващо още до първото техническо прекъсване при 8:4 (след 5 аса) извади… Гьоргиев за сметка на Деспотовски и го остави на скамейката и в следващите две части. Дания взе втората и четвъртата част с 25:21 и загуби 3-ата с 21:25. В тайбрека все пак разумът очевидно надделя и в титулярната шестица отново се завърна Гьоргиев, което даде своя резултат и пред 1200 зрители в Струмица, Македония ликуваме след 15:8. Гьоргиев се отчетет с 2 точки (1 атака, 1 блокада). Във втората среща дирижирани от Гьоргиев, домакините нямаха никакви проблеми най-вече заради нестандартните хрумвания на плеймейкъра си за 75 минути спечелиха на 15, 20 и 22 точки, а Гьоргиев отново се отчете с 2 точки.
РДНСК погна виновните за незаконния строеж при мини ВЕЦ-а в село Бистрица Служители на РДНСК-Кюстендил, както и служители от Община Дупница направиха проверка на изграждането на надстройка на канала на дюкера за язовир Дяково в село Бистрица. Припомнямe, че миналият месец кметът на селото Васил Бански бе подал сигнал до градоначалникът Методи Чимев за строителните дейности, като светкавичната проверка на дупнишките служители тогава установи липсата на необходими документи за строежа на фирмата стопанисваща мини ВЕЦ-а. От РДНСК днес са поискали цялата документация от директора на “Напоителни системи” Александър Анин да бъде представена в едномесечен срок.
Оттеглиха докладната за нов конкурс за шеф на Общинската болница в Дупница Председателят на Общински съвет-Дупница Костадин Костадинов оттегли внесената от него докладна, свързана с решение за провеждане на нов конкурс за възлагане на управлението на МБАЛ “Свети Иван Рилски” ЕООД. Костадинов направи това още в началото на днешното 4-то редовно заседание на местния парламент. Като мотив, той изтъкна няколко юридически пропуска. Припомняме, че внасянето на тази докладна се наложи, защото според Здравната комисия към ОбС, сегашният шеф д-р Таушански е нелегитимен. Здравната комисия към ОбС е разгледала жалбата на другия участник в конкурса Даниела Ильова и бе с предложение да се предприеме процедура по нов, трети избор на Управител за 8 май тази година. Причината, поради която за 3-и път най-вероятно, ще се стигне до избор е липсата на магистър по медицина в изборната комисия, както и дадения кратък срок за подготовка на 3-годишната визия за управление на болничното заведение. Според комисията, д-р Първан Дангов не е отговарял на това условие, тъй като не попадал към т.нар. хуманитарни лекари и това на практика превръщало изборът на д-р Таушански в нелегитимен.
Читателски сигнали: СНИМКИ/Купища боклуци и автомобилни гуми останаха на летището след 1-ят кръг на „Българския дрифт шампионат“ Поредниите читателски сигнали се получиха на редакционната поща на zadupnitsa.com. В тях се визира състоянието на летището край село Крайници след провеждането през уикенда 14 и 15 юни на 1-ят кръг на „Българския дрифт шампионат“. В сигналите се пише, че мястото е било осеяно с боклуци и автомобилни гуми, които обаче не могат да се извозят на някое от сметищата в района, а трябва да бъдат закарани на специализирано депо.
Откриха незаконен пистолет в 65-годишен от село Джерман Досъдебно производство е започнато в РУ Дупница вчера срещу 65-годишен мъж от с. Джерман за незаконно притежание на огнестрелно оръжие. При извършена проверка в дома му е открит и иззет пистолет. Това е пореден случай на иззето оръжие. Припомняме, че преди 3-дни на 24 февруари пистолет бе открит случайно при акция на служителите от незаконното строителство в дупнишкото село Крайници. Тогава при инвентаризацията на наличните вещи, случайно в багажника на лек автомобил Лада, който се е намирал в гаража е открит боен пистолет. На място пристигнаха служители от Криминална полиция-Дупница, които разследват случая. В началото на месеца Районенсъд Дупница изпрати за 6-месеца в затвора мъж от Сапарева баня за притежание на боен арсенал
Дупничани почитаме утре освободителите ни от турско робство 137 години от освобождението на Дупница от турско робство ще бъде чествано утре. Общинското ръководство ще поднесе венци на паметната плоча на опълченците в центъра на града в 11 часа, а след това на паметната плоча на освободителя на Дупница и Благоевград майор Орлински в Горна махала.
ОбС-Дупница разглежда избор на нов управител на „Ученическо хранене“, ще бистри и парите за спорт 18 докладни точки са заложени в дневния ред на ОбС-Дупница за редовната сесия в петък. Местните съветници ще се съберат от 10 часа в заседателната зала на кметството, показва обявата на сайта на общината.
Кампанията „Искам да се прибера ЖИВ“ в Дупница с над 1000 последователи за часове във Фейсбук Кампанията подета от учениците в Гимназия "Христо Ботев"в Дупница против насилието по българските пътища трупа десетки последователи в създадената фейсбук-група, носеща логото: "Искам да се прибера ЖИВ". Повече от хиляда до момента са потвърдили участието си в мирното шествие, което ще се проведе в събота. От постовете в групата се вижда ентусиазмът, с който учениците се включват в направата на флаери и стикери, които да бъдат раздавани на шофьори и пешеходци. Прави впечатление и два поста на ученици, които трябва всеки един да прочете. Публикуваме ги без редакторска намеса.
29 семейства от Дупница отпразнуваха своите „златни“ и „диамантени“ сватби (СНИМКИ) 29 дупнишки двойки отпразнуваха юбилеите си по случай 50 и 60-годишен семеен живот. На специално тържество в Ритуалната зала на града, всеки един от тях положи подписът си в летописната книга на града, която бе въведена от миналата година. Именно на миналия 21 ноември бе дадено началото на тази нова традиция-точно в деня на християнското семейство.
Паргов: В Марек ще вземем млад треньор! Чимев: Дупничани не посещаваме уговорени мачове Марек мина през всичките нива на българския футбол, дай Боже догодина да остави трайна следа в "А" група. Общината ни не разполага с големи финансови възможности, но един футболен човек като Иво Паргов за две-три години съумя да събере един колектив. Това заяви днес в актуално студио "Дерби" кметът на Дупница и вицепрезидент на клуба инж. Методи Чимев, цитиран от Новспорт.
"Проблем ще бъде, ако не успеем да поиграем в "А" група. Към днешна дата все още нямаме лицензиране на легендарния стадион "Бончук", на който е играл не само Байерн (Мюнхен), но и сър Алекс Фъргюсън е правил първите стъпки като треньор на Абърдийн. Засега сумата, която сме предвидили за стадиона е 470 хиляди, за да го приведем в състояние, подобаващо на "А" група. Но търсиме финансиране за това", допълни той. Чимев не пожела да коментира какъв бюджет ще бъде нужен на Марек за предстоящия сезон в елита: "Говорили сме със спонсорите и сме се разбрали за това, което могат да си позволят. Не е тайна, че няма толкова желаещи да финансират футболен клуб. Аз съм на мнението, че, ако искаш да правиш нещо, първо трябва да му осигуриш финансиране. Защото футболистите първо питат срещу каква сума ще играят. Нямаме намерение да водим имена, които искат големи заплати. Но нагласата е – ако ще го правим, да го правим, както трябва", каза още Чимев.
Появиха се спекулации, че още с влизането си "Марек" може да участва в някакви схеми на черното тото, но кметът на Дупница категорично отрече: "Не знам доколко сте наясно с психологията на дупнишкия фен. Той няма да посети такова нещо. Малко са нещата, които радват съгражданите ни. Едно от тях е футболът. Защо да се лишаваме от него?", завърши Чимев. Освен него, на срещата с медиите присъства и човекът-клуб Ивайло Паргов. "След като вече влязохме в "А" група, доста треньори ни се предлагат. Не искам да се спекулира. Ще вземем най-доброто решение. Искаме да е млад наставник, който желае да се развива и водещото за него да не са парите. Бик казал, че този човек трябва да дойде без заплата", заяви Паргов. "Против съм да се привличат чужденци, които започват да съдят клуба при неполучаване на една заплата. Треньорът трябва да бъде назначен за началото на подготовката. Когато има нещо официално, ще ви съобщим. Треньорът ще реши колко от настоящите футболисти ще останат и колко ще си тръгнат. Той ще поеме и отговорността за евентуалните победи и евентуалните загуби", допълни Паргов, който след края на сезона ще "прекрати" треньорската си кариера и остане само изпълнителен директор.
Иво Паргов очаква пределна мобилизация от футболистите на Марек и победа над Ботев (Враца)  Всички в лагера на Марек са твърдо амбицирани да започнат пролетния полусезон с победа над гостуващия Ботев (Враца).
Две фирми поискаха 3 водоема в село Бистрица, 4 никой не ги ще Само две фирми са подали документи за концесиониране на водоеми на територията на Община Дупница. В сградата на общинска администрация, днес бяха отворени документите на заявилите желание да стопанистват за срок от 20 години водните площи, като седем водоема бяха пуснати за отдаване.
Дупничанин открит мъртъв . Две версии бит или блъснат от кола 70-годишен дупничанин, баща на две деца, е откритият тази сутрин замръзнал мъж в района на стадиона в града. Възрастният мъж е бил с видима рана на главата. Криминалистите работят по две версии, едната от тях е, че дупничанинът е блъснат от кола и шофьорът е избягал. Според втората се касае за побой. Трупът на мъжът ще бъде откаран в кюстендилската морга за изясняване на причините, довели до смъртта. Засега е заведено досъдебно производство срещу неизвестен извършител за убийство по непредпазливост. Починалият е живеел сам в ромския квартал известен като Пич махала и често посягал към чашката твърдят близки. Снимка : struma.bg
Легалните лихвари в Дупница растат, глобяват ги, плащат и продължават Броят на легалните фирми за кредити в Дупница расте. Все повече рекламни листовки, приканващи към лесни пари за минути се появиха по улиците на града и селата. Бизнесът е много сладък и изключително търсен, предвид финансовото състояние на хората. Над 10 компании за кредити работят на територията на общината. "Съставили сме 10 акта на такива фирми през миналата година. Глобили сме и тази година някои от тях, но… плащат и продължават с рекламите. Дори са се научили вече и на друг номер. Наемат човек от малцинството, който лепи брошурките им, и когато бива хванат няма как да му се състави фиш или акт, просто, защото той няма нищо. Комапниите за кредити иначе не се впечатляват особено от санкциите, защото очевидно и оборотите им са огромни", обясниха от пресцентъра на Общината.
Погнаха „Частната“ болница в Дупница заради „много“ пациенти с…астма Редица нарушения в болници в цялата страна са установени при проверка на Националната здравноосигурителна каса. Инспекцията е показала, че пациенти са изписвани от здравните заведения по-болни, отколкото са приети. Санкциите към болниците са около 1,5 млн. лева, но само за документални пропуски и несъответствия между отчетните и реално лекуваните пациенти. Инспекторите на касата, обаче, са предали част от данните си към медицинския одит, който трябва да разследва груби нарушения в качеството на лечение. Един от основните проблеми, според директорката на касата е, че пациентите се лекуват само за заболяването, за което са приети и се изписват болни.
Почти епидемия от конкретни заболявания е открила НЗОК в определени болници при плановите проверки от януари до март. Общопрактикуващи лекари издават фиктивни направления към специалисти, съществува съмнително качество на лечение на всички нива в здравната система, както и подозрително висок прием на пациенти в болниците.
Румяна Тодорова, директор на НЗОК, обяви, че прокуратурата ще проверява лекарските практики оттук нататък. Тя даде на пресконференцията за медиите и конкретни примери за нарушения. В МБАЛ „Св. Иван Рилски 2003” в Дупница е регистрирана съмнителна епидемия на пациенти с остра левокамерна слабост – кардиална астма и заедно с още няколко подобни сигнала от други здравни заведения, ще бъдат предадени на прокурор. Силните фигури в "частната" болница са общинските съветници от ОДБ в дупнишкия парламент Ени Лефтеров, който е Управител и Костадин Костадинов, който е Административен директор.
Община Дупница ще продава имот за 110 000 лв Да бъде продаден имот за поне 109 695 лева ще поиска от съветниците на предстоящата сесия зам.кмета на Община Дупница Олга Китанова. Теренът, който е почти 12 дка се намира в землището на село Самораново. Предназначението на имота е за стопански двор. Предложението на Китанова е за продажба чрез публичен търг с тайно наддаване.
ОФК Марек 2010 – ПФК Левски АД (СТАРТОВИ СЪСТАВИ) Днес от 17:00 часа на стадион Бончук, Марек приема Левски в мач от 27-ят кръг на А-футболна група. Дупничани се намират в дъното на таблицата на 11-то място с актив от 17-точки, но при успех днес имат шанс отново да се върнат в борбата за оцеляване, след вчерашната загуба на Локо Пд.
ЧЕСТИТО! Самораново с ново кметство от днес Село Самораново от днес има ново кметство. Освет за здраве и късмет направи архиерейския наместник на дупнишка околия отец Георги Паликарски. Гости на откриването бяха кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев и заместникът му Крум Милев. Борислав Костадинов-кмет на Самораново получи от инж. Чимев икона на закрилника на Дупница Св.Иван Рилски. Двамата прерязаха лентата на новото кметство, а дупнишкия градоначалник лисна менчето с вода пред Костадинов.
Старшата на Марек Юнион-Ивкони с поредна победа Юношите старша възраст на Марек Юнион-Ивкони продължават с победите в група 1 на държавното първенство по волейбол. Този път момчетата на старши треньора Христо Райчев победиха като гости Миньор Пк с 3:1 гейма съответно 25:19, 27:29, 25:13 и 25:13. Единствено във втората част дупничани имаха проблеми и то най-вече поради подценяване на съперника. Следващият мач е в Дупница на 16 февруари срещу Славия.