Съпругата на д-р Пламен Соколов купи 8 лекарски кабинети в Дупница за 83 000 лева Целият втори етаж на старата поликлиника в Дупница намираща се на ул. Солун е вече в частни ръце, информират от пресцентъра на кметството. Община Дупница продаде намиращите се там медицински кабинети. Медицински център "Панацея", представляван от д-р Кармелита Кацарска, закупи срещу общата сума от 82 750 лева 8 кабинета на търг, провел се на 30 април. Д-р Кацарска е съпруга на бившия кмет на Дупница д-р Пламен Соколов.
Катастрофа на Е-79. Мазда се заби в канавка Пореден  инцидент стана на главен път Е-79 в района на Кочериново. Снощи около 21:30 часа водач на лек автомобил Мазда е загубил контрол над автомобила и се е преобърнал в крайпътна канавка. За щастие водачът не е пострадал. Екип на РСПБЗН – Рила е осъществил изваждането на автомобила, който е сериозно повреден. Изясняват се причините за катастрофата.
Отварят офертите за водопроводната мрежа на социалните жилища при казармите на 4 юли  Община Дупница обяви процедура по избор на изпълнител за изграждане на техническа инфраструктура на социалните жилища, информираха от пресцентъра на кметството.
Марек загуби първата си контрола това лято/СНИМКИ Отборът на Марек изигра днес първата си контрола това лято. Дупничани гостуваха на Струмска слава . Срещата се игра от 18:00 часа, пред около 100 зрители на градския стадион в Радомир. Тимът на Марек бе воден от Светльо Георгиев, а на трибуните бяха Янек Кючуков, Цветан Видински, Асен Арсов и Краси Влахов. Светльо Георгиев заложи на два различни състава през двете полувремена. Преди почивката домакините бяха по-активни, но и Марек имаше своя шанс в 35-та минута, но Димитър Владимиров се забави и не успя да шутира точно. В 16-та минута бе извършена и принудителна смяна, като вратаря Костадин Гоцев бе заменен от Благовест Христов. След почивката единственото попадение бе реализирано от Ерик Иванов в 67-та минута за крайният резултат: Струмска слава – Марек 1:0.
В Дупница отговориха на Лорицио: На крива ракета, космоса й пречи Доста коментари предизвика изказването на треньора на "Левски Боол" Джузепе Лорицио след загубата 0:3 гейма на неговия тим от "Марек Юнион-Ивкони". Италианският наставник се оправда със съдийството в мача и обяви, че те носят основната вина за загубата на "Левски" пред bgvolleyball.com: "Заслугата за победата на Марек бе на съдиите, като това ми се струва доста срамно. Ние все още не сме достатъчно силни от психическа гледна точка и станахме жертва на съдийството, което помагаше на домакините по доста очевиден и срамен начин. Срещу Марек имах чувството, че нарочно се свири срещу нас. Не искам да го казвам, че всичко е било целенасочено, но така изглеждаше. В момента, в който водихме с три точки в първия гейм, главният съдия постоянно отсъждаше мрежа на наши състезатели. Нещо, което аз не видях".
Микробус с работници се обърна край Мурсалево тази сутрин Микробус с работници на автомагистрала „Струма” се е обърнал в района на село Мурсалево, информира пред Радио „Фокус” – Пирин говорителят на ОД на МВР- Кюстендил Катя Табачка. Инцидентът е станал около 9 ч. тази сутрин.
Методи Чимев: На 15 септември залата в Дупница отваря врати Реконструкцията на спортната зала в Дупница е една от най-коментираните теми в града, като отношение по темата взе кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев на пресконференцията днес. „До края на месец юни трябва да бъде издаден Акт 14, т.е. готов груб строеж, а на 15 септември залата трябва да бъде въведена в експлоатация. По този начин тя ще започне да функционира и дългогодишната мечта на дупничани и спортните клубове да се реализира. Когато е съборено нещо, неминуемо се задава въпросът до кога ще бъде готова, защото притеснява такава гледка. Всяка седмица, за да не кажа всеки ден се правят срещи с изпълнителите. Сроковете, които са ни предоставили до момента за изпълнение се спазват, така че на 15 септември ще отворим врати“, обяви инж.Чимев.
След Вихрен-Германея 1:2 Борис Кръстев: Всички в отбора са мъжкари, посвещаваме успеха на Димитър Чечев Изключително щастлив бе наставникът на Германея Борис Кръстев след победата като гост на Вихрен Сандански с 1:2. „Всички в отбора са мъжкари, ако не бяха такива нямаше да постигнем този успех и другите  победи в първенството. Винаги съм казвал, че разполагам с отлични футболисти и мястото в класирането не е заслужено. Имаме още много работа, но тази победа над Вихрен е важна за нас. Посвещаваме я на Димитър Чечев за неговия празник, на кмета на Сапарева баня Сашо Иванови на целия град“ заяви Кръстев.
И самоковци защитиха джамията си, готови са на съвместни действия с Дупница и Кюстендил Десетки граждани днес се събраха на мълчалив протест пред Байракли джамия в Самоков, информират от пресцентъра на Общината. Да подкрепи инициативата на Методи Чимев и Петър Паунов пред джамията застана и кметът на Самоков Владимир Георгиев точно в 11.30 часа, когато в Софийски апелативен съд започна гледането на делото по иска на мюсолманското вероизповедание да бъде признато за правоприемник на мюсолманското вероизповедание по време на Османската империя. Удовлетворяване на иска ще означава, че вероизповеданието ще има основание за претенции към т.нар. вакъвски имоти, които основно включват съществуващи джамии и прилежащите площи. Припомняме, че мюфтийството заведе дела срещу общините, в които има джамии, собственост на дадена община, обявени за национални паметници на културата. Едно от тези дела е за собствеността на Байракли джамия в Самоков. За момента тези дела са спрени именно защото се очаква решение на Софийски апелативен съд по иска на мюсолманското вероизповедание.samokov2
samokov-1Днес пред Байракли джамия бяха поставени националното знаме и знамето на община Самоков. Във военната терминология това е символичен знак за принадлежност на дадена територия. По този начин самоковци казаха, че джамията е паметник от национално значение, собственост на община Самоков. И трябва да остане като такъв. Мълчаливото бдение продължи около половин час. 
"В скоро време ще се формулират действията на местната власт и гражданите. Този акт ни обедини и от тук нататък ще се обсъждаме съвместни действия", заключват от самоковската община.
Готов е безплатният паркинг на ул. „Иван Вазов“ в Дупница, Чимев инспектира и социалните жилища Безплатният паркинг, който Община Дупница обособи на ул. “Иван Вазов” при бл. 59 е вече готов, информират от общинския пресцентър. През пролетта, жители на района, бяха отправили молба на среща с кмета на града инж. Методи Чимев за мерки в този район и възможността за полагане на асфалт и обособяването му като паркинг. Днес от фирмата Нивел строй приключваха с асфалтирането на теренът, като да види крайния резултат бе и кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев. Теренът е 350 квадрата и ще бъде за около 25 автомобила. Паркингът ще бъде пуснат в действие от утре.
Двама дупничани са пострадалите мотоциклетисти при катастрофата на Е-79 край Дупница Двама дупничани са пострадалите мотоциклетисти при катастрофата на Е-79 край Дупница. Инцидентът стана малко след 19:00 часа на изхода от тунела посока София. 33-годишен дупничанин е управлявал мощен скутер в крайна лява лента и излизайки от тунела на десен завой е изпуснал контрол върху мотора. Скутера се е ударил в мантинелата и моториста е паднал на пътното платно. Идващият след него автомобил е спрял рязко, за да не го премаже. След автомобила се е движел 21-годишният Радослав от Дупница. Той е управлявал мотор „Кавазаки-1000“ с който се удря в автомобила пред него. 33-годишният Стоян  живее в жк Бистрица и е с тежка черепно-мозъчна травма. Той е закаран в Пирогов и е с опасност за живота. 21-годишният Кирил е с травма на ключицата и други по-леки наранявания по тялото. Катастрофата предизвика километрични задръствания. Полицията пренасочи движението от пътен възел Байкал през Дупница. По трасето бяха разположени и полицаи, които съблюдаваха за движението. Всички служители на полицията от "Група престъпления по пътищата", "Охрана на обществения ред" и "Пътен контрол", участваха в регулиране на движението, като успяха за малко повече от час да се справят с тежката пътна обстановка и в 21:00 часа магистралата отново бе отворена. Още за задръстването четете ТУК
Пожар унищожи автомобил в Дупница Пожар е възникнал в лек автомобил "Опел", паркиран пред дома на собственичката в Дупница, информират от ОД МВР- Кюстендил. Унищожени са двигател, преден капак и предна броня. Пожарът е угасен от РСПБЗН Дупница. Причините за възникването на пожара се изясняват от РУ Дупница.
Край на драмата в Сидни Терористът, който държа в продължение на часове заложници в кафене в Австралия, е мъртъв. Това съобщи Би Би Си, позовавайки се на свои източници. Ман Харон Мунис наричал себе си Братът. Той имал три искания – да му донесат знамето на Ислямска държава в кафенето, действията му да бъдат считани за терористична атака срещу Австралия и да говори лично с премиера Тони Абът. Терористът твърдял още, че е заложил четири бомби – две от тях в кафене "Линд", където държал заложниците. 
Жената, която влезе с колата си в къща в Дупница ще възстанови щетите 31-годишна дупничанка влетя в четвъртък 29 януари тази година с автомобила си, Мазда" в къща. Инцидентът  стана около 17:30 часа на ул.“Страхил войвода“, малко преди кръстовището до „Старата автогара“ в Дупница. Жената с инициали Е.Е изпуснала управлението на колата и се врязала в къщата, като возилото бе паркирано в коридора. "Бях ли в коридора, отивах си. С два инфаркта съм, ама важното е, че сега оцелях", сподели тогава собственичката на къщата, която по това време била в стаята си.
След победа днес юношите на ФК Марек 1915  се класираха за четвъртфинал на турнира в Албена Юношите на Марек 1915/родени 2000 година/ с треньор Анжело Кючуков/ победиха днес с 2:1 Добруджа и се класираха за четвъртфиналите на силния международен турнир EVIMA CUP 2015, който се провежда в Албена. Дупничани тотално надиграха своя съперник и можеха да отбележат още голове. Точни за Марек бяха Николай Ганчев и Иван Георгиев. Този отбор на Марек 1915 е в група „Д“, заедно с тимовете на Локомотив Москва и Добрич. Дупничани в първият кръг играха срещу Локомотив и загубиха с 0:4, като московчани оглавиха класирането.. На четвъртфинала Марек ще се изправи срещу SDUSSHOR 7 от Казахстан, който оглави класирането в другата група. След срещата днес старши треньорът Анжело Кючуков заяви, че е много доволен от отбора и се гордее с момчетата. „Всички се стараха и показаха грамотен футбол срещу по-здрав физически отбор. В нашият тим има момчета с година и две по-малки от останалите в групата, но въпреки това се представяме на ниво.“, заяви Кючуков.
Последен шанс за включване в новите жилища в Дупница Продължава приема на документи на желаещи да бъдат анкетирани от жилищни медиатори по проект „Интегра“, информират от пресцентъра на кметството. Това е задължителна част от процедурата по кандидатстване за новоизграждащите се жилища в района на бившите казарми по същия проект.
Теодор Георгиев заминава с националите за Баку останалите дупнишки гладиатори отиват на турнир в София Дупничанинът Теодор Георгиев ще представлява България на предстоящото Европейско първенство по таекуон-до версия WTF. Надпреварата ще се проведе от 1 до 6 май в Азербайджан. В Баку България участва с шест членен национален отбор, като Теодор Георгиев ще се състезава в категория до 74 килограма. Националите се подготвяха за престижния форум в базата на Белмекен. С отбора ще бъде и треньорът Христо Михалчев, който е част от тричленния треньорски щаб, като другите двама са : Пламен Трънски и Васил Христов. 
Йордан Боздански упрекна Оборище за случая с Германея и критикува съдиите след загубата от Велбъжд Наставникът на Пирин ГД Йордан Боздански бе изключително афектиран след срещата с Велбъжд в Кюстендил, където неговия тим загуби с 0:1, след попадение на Атанас Пенков в 83-та минута. Боздански отказа интервюта и се качи сам в автобуса на Пирин, но все пак сподели няколко думи: „ Бесен съм и затова не искам да говоря пред камери. Всички са срещу Пирин ГД и в полза на Оборище. Визирам и мача на Оборище с Германея, който те не пожелаха да отложат, което не е коректно. Колко мача на Пирин бяха отложени и ние, нещо да сме имали претенции. Просто си играехме, на датите определени от БФС, но за отбора от Панагюрище се правят изключения, явно те са определени за влизане в Б-група. Колкото до днешният мач с Велбъжд, имаше една съдийска бригада напълно неадекватна, да не кажа нещо по-силно.. Публиката на домакините постоянно ни псуваше, въобще „прекрасна“ атмосфера.“, коментира Боздански и остави спортно техническия разбор за съблекалнята. Наставникът на Велбъжд Юли Кръстев не пожела да коментира казуса с Германея и Оборище, като заяви. „Мога само да пожелая бързо оздравяване на играчите на Германея. За мен най-добрият тим е този на Оборище.
Учредиха АБВ в Дупница, Георги Първанов очаквано не дойде Партия АБВ, която се свързва с президента Георги Първанов вече има своя организация в Дупница. На учредително събрание в заседателната зала на Дом на техниката, 42-ма симпатизанти на партията участваха в официализирането й. В началото на седмицата бе сигурно идването на Първанов, но след създалата се ситуация около гласуването на милиардния дълг от депутатите от АБВ, без да е съгласувано с него, очевидно е довело до катаклизми. Вместо него, в залата бяха областният председател Красимир Руев, който е по-известен с това, че е адвокат на Мюсюлманското вероизповедание в делата за придобиване на имотите, сред които и Тюрмето в Дупница, и другият гост бе депутатът Л.Никифоров.
ОКОНЧАТЕЛНО! Министерски съвет гласува парите за залата в Дупница Министерски съвет одобри 10 проекта за 7 от 9- те общини в Кюстендилска област, които ще получат финансиране от първата публична инвестиционна програма „Растеж и устойчиво развитие на регионите", на обща стойност над 16 250 000 лв.
ИЗНЕНАДА! Скандалната бариера на частната болница в Дупница е махната Незаконно монтираната бариера на улицата водеща към входана частната болница в Дупница е махната. За това сигнализираха наши читатели педи минути. Проверката ни установи, че основното тяло все още стои и не е демонтирано, но самата бариера наистина я няма.
Страстната седмица: Разпети петък Днес Православната църква отбелязва кръстната смърт на Исус Христос. Разпети петък е денят, в който Божият син е разпънат, за да стане изкупителна жертва за греховете на човечеството. Днес стотици отиват на църква, за да минат под плащаницата, с която е било покрито тялото Христово, свалено от разпятието. Счита се, че днес Исус е претърпял безброй ругатни, мъка и неимоверни страдания. Това е денят, в който го разпънали на кръст, принесен в жертва за греховете на цялото човечество. По това време станало слънчево затъмнение и земетресение. В този ден от Страстната седмица постът е особено строг. Църквата повелява днес да не се яде и пие вода. На Велики петък не се служи Света литургия, а се извършват Царските часове. Вечерта в храма се припомнят и съпреживяват Христовите страдания, смъртта му и погребението му. Народът казва, че на Разпети петък и пиле не пее, и гнездо не вие. Всяко живо същество страда. В този ден никой не подхваща, каквато и да е работа.
Инспекцията по труда влиза за нова проверка в ТЕЦ-Бобов дол Инспекцията по труда в Кюстендил ще извърши проверка в ТЕЦ – Бобов дол, съобщава радио Фокус, позовавайки се на директора на трудовата инспекция инж. Валентин Златински. Проверката ще бъде свързана с твърдението на работници и синдикати, че не се дават достатъчно количество работно облекло и предпазни средства. Инспекцията вече е правила проверка относно заплащането и ваучерите за храна. Установено е, че има проблем при изплащането на ваучери. Издадено е задължително предписание, чиито срок изтича в края на месец юни. Тогава предстои проверка в това отношение, която да установи дали предписанието е спазено. Изплащането на трудовите възнаграждения на части не е нарушение. Това е възможно, но при спазване на изискванията, записани в трудовото законодателство.
В „Марек Юнион-Ивкони“ закриха този сезон, коментират следващия идната седмица Волейболистите на "Марек Юнион-Ивкони" отпаднаха от полуфиналите за Купата на България и приключиха с официалните мачове за тази година. Шампионите, отпаднаха след драма 3:2 гейма от Нефтохимик 2010 вчера и бургазлии продължават утре в Добрич борбата за трофея. Умората от 5-геймовите сблъсъци в шампионата си казаха думата в срещата с бургазлии, които се подсилиха с Теодор Салпаров и Бранимир Грозданов.
Кметът на Дупница забрани къпането във всички неохраняеми водни площи  Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев издаде заповед, с която се забранява къпането във всички неохраняеми водни площи – язовири, канали, малки водоеми и други водохранилища на територията на цялата община, съобщиха от пресцентъра на кметството.
Дупничанката Йоана Маринкова с бронз от турнир в Турция Дупничанката Йоана Маринкова записа поредното си отлично представяне. Тя бе част от националния отбор по борба на България, който участва на турнир в Измир/Турция за кадети. В 18-то издание на турнир "Виктори къп" взеха участие над 500 състезатели, като България бе представена и в двата стила. Йоана Маринкова в категория до 60 килограма завоюва бронзов медал, като той бе трети за нашите в тази възраст. Йоана Маринкова е състезател на „Рилски спортист – 2000” – Самоков, а нейн личен треньор е Боян Сусанин. В началото на месеца Маринкова спечели сребърен медал на турнир в Букурещ.
Пожарът край Бобошево е напълно потушен. Продължава гасенето на пожара в Рила планина Пожарът в с. Сопово, общ. Бобошево, е възникнал вчера малко след 14.30 часа в сухи треви и храсти, причинен е поради небрежно боравене с открит огън, унищожил е 11 дка широколистна гора. Засегнатата площ е 150 дка сухи треви. В гасенето му са участвали 5 противопожарни екипа, лесничеи и техника, предоставена от строителите на магистрала «Струма» и ТЕЦ Бобов дол. Пожарът е ликвидиран напълно преди полунощ. Днес гасенето на пожара в Рила планина продължава с 90 души – пожарникари, военни и лесничеи.
Дупнишки състезатели по таекуон-до натръшкани от Елен Колева и Петко Димитров Актрисата Елен Колева и бизнесменът Петко Димитров с дружни усилия надвиха и тръшнаха пред стотици хора на земята инструктора по текуондо Васил Христев, от клуб Форс София. Това се случи по време на шоуто „И аз го мога“, тази вечер по Нова телевизия. Всъщност тръшването беше част от хореографията на номера, в който и двамата участваха едновременно. Те трябваше за една седмица да усвоят някои тънкости на бойното изкуство и да демонстрират уменията си пред журито. Спаринг партньори в обучението на двамата бяха представителите на дупнишкия клуб Гладиатор Митко Джорджев, Валентин Крумов и Стефан Самарджиев, там трябваше да бъде и Венцислав Михалчев, но той се контузи на турнира София Опън. Освен специфични удари с ръце и крака, двамата трябваше да трошат дъски. Не стана ясно защо на Петко се паднаха по-тънките, а на Елен доста по-добелите дъски. И двамата, обаче, успяха да се справят. Те трябваше да покажат и умения в двубой. Вместо да се изправят един срещу друг, обаче, те хвърлиха на земята няколко добре подготвени бойци от СК Гладиатор. Припомняме, че продуцентите на шоуто „И аз го мога“ бяха поканили 4-ма дупничани, които да са спаринг партньори на двама от участниците Елен Колева и Петко Димитров, при подготовка тази задача. Друга звезда на СК Гладиатор Теодор Георгиев преди седмица направи демонстрация и показа точно какво трябва да изпълнят звездите. Шоуто бе наблюдавано и от самият Георгиев, но по интернет от руския град Налчик. Теодор Георгиев е там, като част от българския национален отбор, а водач на групата е Христо Михалчев. Самият Михалчев заяви, че звездите са се справили прилично за едната седмица тренировки. За своите състезатели Михалчевсподели пред zadupnitsa.com, че са били на ниво в този спаринг излъчен по Нова Тв.
Д-р Радослав Радославов: Грандиозното свличане на левицата няма да свърши с тези избори Д-р Радослав Радославов е един от изявените политически анализатори. Ето неговият коментар пред zadupnitsa.com по  тема : Новото ляво
Кирил Калфин: Структурата на ГЕРБ в Дупница е сред водещите в цялата страна На съвместна пресконференция с лидера на ГЕРБ – Дупница Ивайло Константинов, областният координатор и народен представител Кирил Калфин обяви новите общински ръководители на партията в областта. "В най-малката община – Трекляно, председател е Таня Иванова, в Невестино – Йорданка Димитрова, Бобошево – Гергана Виделова, Кочериново – Румен Янакиев, а в община Рила – Иван Владимиров. За община Сапарева баня е избран Калин Гелев, Дупница – Ивайло Константинов, Бобов дол – Росица Борисова и в Кюстендил – Виктор Янев. Това е екипът, с който работим заедно и вземаме решенията заедно", заяви Кирил Калфин.                                   Областният координатор допълни, че в момента текат разговори кои ще бъдат издигнати за кметове на ГЕРБ в общините и в селата. Той подчерта, че има по няколко кандидатури, които се обмислят и проучват, за да се прецени кой стои най-добре сред хората.
ЕП препоръча спиране на еврофондовете за България  Европейският парламент прие препоръка, в която призовава Европейската комисия "да възприеме решителна позиция по отношение на България и сериозно да разгледа въпроса дали (. . .) изобщо е възможно използването на средства на Общността съгласно правилата".
Марек гостува на Черно море този петък Днес спортно техническата комисия към БФС определи датите и часовете на срещите от втория дял на първенството на А-футболна група, когато тимовете са разделени на две групи. Във втората шестица Марек гостува на Черно море, като срещата е от 15:30 часа във Варна. Това решение изненада щаба на дуппничани, защото след мач с Левски в събота отбора бе пуснат в двудневна почивка и сега планирания тренировъчен процес ще бъде нарушен. Отборът се събира утре 17-ти март на стадион Бончук, а на 19-ти трябва да пътува за Варна, което ознчава само два дни за тренировка.