Волен Сидеров предизвика скандал на летище Варна  Конфликт с участието на председателя на "Атака" Волен Сидеров е станал на летище Варна. Спречкването е възникнало между Сидеров, който бил там със свои приближени, и други лица. От летището са потвърдили за инцидента, но са отказали подробности, предаде БГНЕС.
Кой кмет призна в национален ефир: От Дупница до Сливница разстоянието е… 2 пръста (ВИДЕО) Колоритният градоначалник на Сливница Васил Стоилков хвърли в ефира на Нова телевизия култовата фраза за разстоянието от Дупница до неговата община. 2-минутен разширен репортаж за преместването на волейболният шампион "Марек Юнион-Ивкони" в малкото градче подготвиха от най-гледаната българска телевизия и излъчиха в централната новинарска емисия вчера. Освен, че волейболистите са признати за "българската волейболна гордост", от НТВ признават, че градът е и спортната столица на Югозапада.
Катастрофа в Княжево на изхода от София. Кола с кюстендилска регистрация се преобърна "Пежо" с пернишка регистрация и "Фиат" с кюстендилска регистрация сътвориха страховито и кърваво меле на столичния бул. "Цар Борис III". Двата автомобила са катастрофирали около 14 ч. на пешеходна пътека при кръстовището с улица "Дамяница" – до спирка "Планинец" в Княжево по линията на трамвай №5. По неофициална информация пернишкото пежо е преминало на червен светофар и ударил странично кюстендилската кола, като след това се преобърнало по таван. Тежко пострадали са шофьорът на фиата и спътничката му, като се наложило пожарникари да разрежат ламарините, за да извадят заклещените хора вътре. Източник/Всеки ден
НА 2 ДЕКЕМВРИ! „Да дарим кръв, да спасим дупничанин“ “Да дарим кръв, да спасим дупничанин”. Под това мото ще бъде организирана акция по кръводаряване на 2 декември (вторник) в сградата на Община Дупница. Инициативата е на кмета на общината инж. Методи Чимев съвместно с “Кръвния център” в Кюстендил. “Знаех, но не предполагах всъщност колко сериозен е проблемът в Дупница с липсата на кръв. След церемонията по даряването на линейката на общинска болница преди 10-ина дни, разговарях с част от персонала, които изтъкнаха острия недостиг от кръв и неимоверната нужда от дарители. Това е и причината да инициирам такава акция съвместно с “Кръвния център”. chimevПризовавам дупничани да се отзоват и включат в тази благотворотелна акция, защото всяка дарена капка кръв спасява човешки живот”, призова инж. Чимев. Идеята е, два пъти годишно да се организира акция под егидата на Общината, които да са в помощ на другите подобни инициативи. За тези, които дарят кръв, в рамките на 6 месеца при нужда от кръвопреливане на техен член от семейството, ще им бъде осигурена такава. “Дарявайки кръв за някой нуждаещ се, всъщност хората даряват кръв и за своето семейство”, допълни инж. Чимев.
Измама с лотарийни билети за 30 лева, донесе на извършителя пробация и безвъзмезден труд в полза на обществото Районен съд Дупница осъди на 1-година „пробация“ и 200 часа безвъзмезден труд в полза на обществото, мъж за измама с лотарийни билети. На 14 септември 2014 година на бензиностанция Петрол , намираща се на главен път Е-79, в близост до разклона за гр. Кочериново, мъж с нициали Д.М закупил 1-лотариен билет, а след това вместо него представил на служителя на бензиностанцията, два подправени билета на обща печалба 30 лева. Малко по-късно Д.М бил разкрит, а „Петрол“ АД заведе дело срещу него. Д.М ще заплати и разноските по делото в размер на 94 лева. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.
СКАНДАЛНИ документи за дълговете на Левски към НАП. КОЙ ги спаси от участта на Марек и ЦСКА? Скандални документи излязоха на бял свят и бяха публикувани в сайта prosport.bg от небезизвестния футболен мениджър и заклет фен на ЦСКА Петьо Костадинов. Известният с прякора си Полковника, цяла седмица "подгряваше", че участта на Марек, ЦСКА, Локо Сф трябваше да бъде и на Левски, но…
Анархия в Украйна! Вече 75 жертви. В Одеса банди разбиват магазини 20140220.qlggsfjsnrphoto_verybig_1221036Според наблюдатели в Украйна настъпва "полний беспредел". „В Одеса банди разбиват магазини и банкомати и грабят, в Киев, където още има отворени магазини, хората неистово се запасяват с храна каквато намерят. Банди от титушки вилнеят по улиците на повечето градове и пребиват който докопат. От Майдана изнесоха телата на загиналите – това просто не може да бъде, толкова много трупове. В пристъп на пълно безумие и на прага на емоционален срив от страх какво може да се случи на украинците тази нощ, слязох долу и си купих една огромна шоколадова торта като запас за нощта – не знам с какво друго да си помогна – не смея да се напия, а съм чувала, че сладкото и шоколада вдигали духа. Помощ! Путин унищожава Украйна!”, пише на своя пост Симона Вояджър.„Отвсякъде пълзи информация, че в 9 часа се готви финален щурм за разчистване на Майдана. Депутатите на опозицията призовават всички да излязат сред тях като щит. Никаква реакция. И тримата лидери не са в Радата, защото ги извикаха за среща с министрите на ЕС, след като излязоха от Янукович смръщени до немай къде. Всички да се молят”, поства още Вояджър.
Тя добавя, че летище Бориспол в Киев е блокирано. „Киевчани излязоха и затвориха пътят към летището, за да не може никой да избяга от Украйна. В момента там има повече от 5000 души и броят им расте. В Лвов гори със страшна сила военната база на Беркут. Пожарът е токова мощен и всеобхватен, че не може да бъде потушен от пожарната. В Радата се опитват да потушат напрежението с предложение да бъдат уволнен министърът на вътрешните работи Захарченко, издал днес заповедта за стрелба. Малко нещо вече е късно. Сред убитите днес са журналистът Игор Костенко (съвсем младо момче) и преподавател от Католическия Университет на Лвов”, съобщава още тя./
БЛИЦr-1024-768-kiev
Забрана за движение на автобуси и товарни автомобили към Рилския манастир Пътят за Рилския манастир е затворен за движение на автобуси и товарни автомобили. Причината- паднали дървета и надвиснали над пътя клони, натежали от мокрия сняг. Екипи на пътно поддържащата фирма работят и ограниченията ще отпаднат, след като клоните бъдат отстранени, съобщиха за Дарик от Областно пътно управление.
Пожар в хотел в Слънчев бряг Силен пожар обхвана първите 4 етажа на хотел "Планета" в Слънчев бряг, предаде БГНЕС. Към 16:10 ч. в Районно управление "Полиция" – Несебър е получено съобщение за пожар, възникнал в хотелска стая, разположена на четвъртия етаж в хотела. Към мястото на инцидента се отправили два противопожарни автомобила с осем огнеборци от РСПАБ – Несебър, както и по един противопожарен екип от РСПАБ – Бургас и РСПАБ – Поморие. Със съдействието на управата на хотела са били евакуирани туристите, а огънят в стаята е потушен. Към момента няма данни за пострадали хора. Причините за инцидента, както и стойността на нанесените щети са в процес на изясняване. Работата по случая продължава от служители на Районно управление "Полиция" – Несебър.
ЗАПОЧНА СЕ! Ще строят хотел до Спортната зала в Дупница Инвеститорски интерес има към ниското тяло зад Спортната зала за изграждане на хотел със зали за възстановяване и т.н., обяви председателят на ОбС-Дупница Костадин Костадинов на сесията в петък. Това стана по повод внесената от кмета Чимев докладна за одобряването на тази площ за частна общинска собственост. От 10 и повече години се коментира това намерение, но досега реална стъпка в тази насока липсваше. Градоначалникът отказа да внесе повече яснота по темата с лаконичния коментар: "Да не говорим сега напразно. Като му дойде времето ще покажеме и ще говориме".
И ОУ „Христаки Павлович“ ще се отоплява на газ, от утре Газта ще потече от утре и в още едно учебно заведение на територията на оgazificirбщина Дупница, информираха от пресцентъра. ОУ “Христаки Павлович” ще се отоплява от този зимен период с газ. Към настоящия момент на същото отопление са още три детски градини – 6-а и 7-а както и бижуто 1-а детска “Мечта”, която бе открита преди месец. “Разходите ще намалеят чувствително както за Общината, така и за бюджетите на детските заведения. Това от своя страна дава възможност да се разходват тези т.нар. икономии за други подобрения. Продължаваме в тази насока на работа и се надявам че до 2-3 години всички учебни заведения ще успеем да ги газифицираме”, коментра заместник кмета по социалните дейности Крум Милев.
Червени картони и загуба за Германея на старта на първенството на В-група Германея  Сапарева баня загуби тежко на собствения си стадион от Миньор Пк на старта на първенството на В-Югозападна футболна група. Момчетата на старши треньора Борис Кръстев отстъпиха с 0:4 на гостите от Перник. Успеха на Миньор е закономерен с оглед показаното на терена. Гостите доминираха почти през цялото време и показаха, че са с класа над своя опонент. Резултата откри Младен Стоев в 24-та минута. В 36-та минута Мирослав Тодоров покачи на 2:0 за Миньор, като при попадението домакините имаха претенции за неотсъдена засада. Това доведе и до сблъсък между Цанко Томов от Германея и Виктор Софрониев от Миньор, като и двамата получиха червени картони. В 57-та минута Младен Стоев вкара уникален гол от около 60-метра ,след като прахвърли вратаря Евгени Сп асов. Крайният резултат оформи Киров в 74-та минута. 
Какви кардинални мерки трябва да се предприемат, за да се намалят катастрофите по пътищата? (АНКЕТА) Смъртните случаи в следствие на катастрофите в България са най-много в сравнение с цяла Европа. Смъртността по улиците продължава, а най-честите причини са несъобразена скорост и пияни шофьори. Статистиката показва и друг неприятен момент – най-честите причинители на ПТП-та са младите водачи на МПС.
Най-куриозните и напълно реални български имена са…? Ba si roditelite ima. Toko da mrazqt decata si 4e da gi kra6tawat s takiwa imena
Цялостната подмяна на уличното осветление в Дупница започва скоро  Най-късно краят на този месец или началото на следващия ще започне цялостната подмяна на уличното осветление на територията на град Дупница, съобщиха от пресцентъра на Общината.
Янек Кючуков: Излиза, че само Марек и Хасково са уреждали мачове Настоящият изпълнителен директор на отбора от Дупница Янек Кючуков заяви, че в родния футбол ситуацията е абсолютен батак, а след санкцията от БФС излиза, че само Марек и Хасково участват в съмнителни мачове. Това той заяви пред камерата на бТВ. Националната медия, подготвя подробен материал с разширени интервюта от Кючуков и новият старши треньор Борис Кръстев за уговорените мачове в родния футбол.
ЧАК ДА НЕ ПОВЯРВАШ! 9 бебета се родиха в Дупница само за 5 дни, д-р Динов магнит за родилки Истински бум на бебета отбелязаха в двете дупнишки болници в празничните дни, отчитат от кметството. От началото на годината раждаемостта в града е изключително слаба. В разстояние на само 5 дни обаче, са регистрирани цели 9 новородени в двете болници. 6 са проплакалите в частната болница (4 момчета и 2 момичета) и 3 в общинската (1 момче и 2 момичета). На самият 6-и май няма нито едно родено. Независимо от това, две от децата са кръстени Георги и Гергана. От 9-те бебета 3 са с постоянен адрес община Дупница. Това е своеобразен рекорд като се има предвид, че има отчетени периоди от по над 10-ина дни без нито едно раждане.
Балотаж в Овчарци – ГЕРБ обаче победи БСП Изборите в село Овчарци община Сапарева баня ще се решат на балотаж идната неделя. Очаквано на първият тур не бе избран кмет, но ГЕРБ нанесе удар на БСП, след като спечели почти двойно повече гласове, научи zadupnitsa.com. Балотажът ще бъде между победителя от днешния вот Йордан Камджилов от ПП ГЕРБ и Йордан Куйов от Дясна алтернатива За България. Кандидатът на ГЕРБ събра 152 гласа, докато опонентът му от БСП Веселин Сакаджийски стана 4-и, като получи доверието на 79 човека. Любопитна е и разликата между първият и вторият, след като нй-младия кандидат Куйов взе само с 4 гласа по-малко от Камджилов-148 гласа. Трети остана Райко Мантарков от Лидер със 132 гласа. Последен пък е независимият Райчо Ранов, който е син на починалия кмет на селото Красимир Ранов. Очаква се точните и коректни резултати да бъдат обявени в понеделник, след като бъдат определени точно недействителните бюлетини, които може да доведат до известна корекция в обявените от нас резултати, но без да променят отиващите на балотаж.
Тежък мач за „Марек Юнион-Ивкони“ днес Много тежък двубой очаква днес волейболните ни шампиони от "Марек Юнион-Ивкони". Дупничани посрещач в Сливница отборът, който досега нанесе единствената загуба на тима в Супер лигата – "Нефтохимик 2010". Бургазлии спечелиха двубоя през есента край морето с 3:1 гейма.
Откраднаха цигари, 150 лв. и бутилка алкохол от хранителен магазин в Бобов дол  Цигари от различни марки, 150 лв. и бутилка алкохол са били откраднати вчера от магазин за хранителни стоки в Бобов дол, съобщават от пресцентъра на МВР.
Дупнишките гладиатори спечелиха 1-во място в отборното класиране за юноши и 2-ро при децата на София Опън 2015 Отлично представяне записаха представителите на СК Гладиатор – Дупница на проведеното в София открито първенство по таекуон-до. В турнирът, който бе с международно участие се включиха всички клубове от страната. Срещите се играха вчера и днес в зала Фестивална. При юношите Митко Джорджев и Василена Василева взеха златни медали, а Ивона Цинцарска остана втора. В тази възрастова група дупничани са първи. При децата останаха втори в крайното отборна класиране.
Масирано полицейско присъствие утре на ст Бончук в Дупница Засилено полицейско присъствие ще има на стадион Бончук утре 25-ти април по време на срещата между Марек и Левски от първенството на А-футболна група, това обявиха от клуба. Близо 140 униформени служители ще съблюдават за сигурността по време на мача, който започва в 17:00 часа. За последно толкова много полиция имаше на срещата с ЦСКА, като тогава броя на униформените бе около 200 души. Припомняме, че на предишния мач с Левски, игран на 4-ти октомври в Дупница се получиха безредици по трибуните.
Затворник от Бобов дол съди държавата за 10 бона Затворник от Бобовдолския затвор поиска 10 хил. лв. от държавата заради настинка в изолатора. Пандизчията се жалва пред магистратите, че неправомерно е бил наказан от ръководството на затвора с „изолиране в наказателна килия“ за 10 дни. Наказанието е регламентирано със заповед на началника, която по-късно е отменена с определение на Дупнишкия районен съд. Така докато стоял в изолатора, се разболял и от това „претърпял неимуществени вреди, засягащи психическото и физическото му здраве“. Искът бил депозиран в Административния съд в Кюстендил, който обаче отхвърлил претенциите на пандизчията. Решението на магистратите може да се обжалва в 14-дневен срок пред по-горна инстанция.
Това не е първият подобен случай. Преди десетина дни стана ясно, че затворник от Бобовдолския затвор заведе дело срещу държавата заради малкото количество храна, която получава в зандана. Заради това той поиска 5 хиляди лева обезщетение за нанесени неимуществени вреди. В жалбата си той е написал, че вредите се изразяват в “лишаване от храна, която ми се полага като грамаж и порция”, поради “немарливост на началника на ОЗ Бобов дол”.
Ищецът изтърпява присъда “лишаване от свобода” за различни криминални деяния. По делото е разпитан и друг затворник. Той е категоричен, че порционът, който се дава, не е пълен и има разлика между порциите, давани на българите и ромите, като представителите на малцинствата се хранели по-добре зад решетките. По делото са дали показания и служители в мястото за лишени от свобода. Всички бяха единодушни, че се спазва рецептурният и дневен лист, а ако е имало разлика в грамажа, винаги е било в повече.
За периода 2011-2013 година страната ни е осъдена да плати 47 380 евро обезщетения по дела, заведени заради лошите условия на живот в местата за лишаване от свобода у нас. Това сочат данните на Министерството на правосъдието. Тези обезщетения са присъдени по 7 решения на Европейския съд по правата на човека в Страсбург. Сумата е равна приблизително на 93 000 лева. Най-голямо обезщетение е присъдено по делото „Шахънов срещу България” – 7000 евро плюс 2000 евро за съдебни разноски. Недостатъчният сграден фонд, влошените битови условия в жилищните помещения и пренаселеността в българските затвори са най-честите оплаквания на затворниците.
ВКС отряза лидерката на БСП-жени от делото й срещу кметството Община Дупница спечели на последна инстанция още едно от делата заведени от бивши служители заради своите съкращения. Върховния касационен съд потвърди решението на Кюстендилски окръжен съд по жалбата на Веселинка Монева, която е съкратена след премахване на длъжността началник сектор "фронт офис". Монева е лидер на БСП-жени в Дупница.
Мистериозно изчезнаха труповете на конете убити в Бистрица Убитите три коня в землището на село Бистрица, край Дупница, са изчезнали мистериозно. Всичко се е случило докато пристигне екарисажната кола, която е била повикана от Ловеч, за да прибире труповете на животните, съобщава Струма. Припомняме, че досъдебно производство бе образувано в РПУ-Дупница, срещу неизвестен извършител, за убийството на три коня край село Бистрица. Инцидентът се случи на 14-ти април. Това е поредният подобен случай през последните няколко години. Местопроизшествието бе обслужено от дежурна полицейска група. Конете са били убити с огнестрелно оръжие-пушка флоберка. Собственикът им все още не е установен.Конете нямат чип и никой не може да претендира за обезщетение.Заедно с полицията на оглед бяха и д-р Тимчев и д-р Първан Дангов. Според местни жители, конете причиняват поражения на градини и ливади и явно някой е решил да постъпи по този начин. Колкото до мистериозното изчезване на труповете на конете има няколко версии. Според ветеринари от трите коня може да се изкара около 500 кг. месо. Според запознати в Дупница има хора, които се занимават с търговия на месо на черния пазар.
„Марек“ започна тренировки. Денис Пидев напуска, отива в „Пирин“ Първа тренировка направиха днес футболистите на "Марек" на стадион "Бончук". Около 10-ина от най-верните фенове на отбора бяха дошли да видят своите, като бяха окачили знамена пред съблекалните. След 30-минутен разбор, капитанът на тима Милен Лахчев изведе съотборниците си на изкуственото игрище. Официалният терен е затрупан със сняг и не позволяваше провеждане на занимание.
Дупнишкият художник Димитър Сърбински открива своя изложба в двора на Галерия „Джамията“ днес  Днес от 18 часа в двора на дупнишката галерия „Джамията“ ще бъде открита изложба – живопис на дупнишкия художник Димитър Сърбински.
И официалният сайт на ЦЕВ презентира новата спортна зала на Дупница Официалният сайт на европейската волейболна конфедерация също анонсира сключеният договор за реконструкция и модернизация на спортната зала в Дупница. Освен снимки от изгледа на спортното съоръжение след приключване на строителните дейности, администраторите на сайта са публикували и изказвания на кмета Методи Чимев, както и подробности за възможностите на залата. Датата за приключване на дейностите е 1 септември 2015 година, което означава, че "Марек Юнион-Ивкони" от догодина може да играе вече у дома си при всяко участие в европейските турнири. Както е известно, многофункционалната зала ще отговаря на всички условия за провеждане на международни срещи и турнири по волейбол, баскетбол и други. "Имаме изключителен отбор и силна детска школа. От тук са излезли и Цветан Соколов и Елица Василева и беше тъжно, че нямахме истинска модерна зала", признава Чимев.chimev
Силният вятър днес изкорени дърво до Спешна помощ в Дупница Силният вятър, който днес бошува в Дупница изкорени дърво до Спешен център. Инцидента е станал в ранния следобед и за щастие няма пострадали. Стихията, която е определяна от специалистите като „полу силен „ вятър бе в днешния ден със скорост от 35 до 40 км/час. Читатели на zadupnitsa.com сигнализираха и за опасни ламарини на покрива на един от блоковете в жк „Бистрица“. Според тях въпрос на време е ламарината да се откъсне от покрива на бл-2.
Още два блока в Дупница с осигурени пари за саниране, до дни подписват за други два Три са вече сигурните блокове в Дупница, които ще бъдат санирани напълно безплатно, информират от пресцентъра на кметството. Блок 3-и в жк. Бистрица (92 апартаменти) и намиращият се на ул. "Отец Паисий" 13 (46 апартаменти) са другите печеливши в Дупница заедно с намиращият се на ул. "Тишина". "В очакване сме всеки момент да сключим договори и за бл. 3 в жк. Развесена върба (47 апартаменти) и бл. 1 в жк. Бистрица (92 апартаменти). Знаете, че имаме нарочна комисия от служители, които се занимават само с това, защото борбата в цяла България се води за всеки блок. Надявам се да успеем да осигурим финансирането за максимално голям брой за Дупница, като за целта всички документи ги обработваме още в същия ден на постъпване. Това е едно голямо състезание в България. По-бавно се развиват процесите в някои блокове заради непълни документи, но от нас каквото се изисква го правим на деня", коментира кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев.
„Торул“ на Златан Йорданов разгромен от „Сахинбей“ Бившият играч на "Марек Юнион-Ивкони" Златан Йорданов игра като титуляр за своя "Торул" при гостуването на "Сахинбей" във 2-ия кръг от турската Супер лига. Посрещачът се отчете с 8 точки (1 ас, 1 блокада) и бе втори най-резултатен за своите. Йорданов демонстрира много сериозен процент на посрещане като закова статистиката на 88% позитивно и 65% отлично. Домакините имаха проблеми само в първата част, когато Йорданов и компания водеха почти през цялото време, но след 18:20 точки, допуснаха изравняване до 22:22. Последваха две блокади на Йозбек и Караагач, а точка на спора сложи Чулафич с успешна атака за крайното 25:23. Това като че ли отчая гостите и в следващите две части те не затрудниха особено съперника си и отстъпиха на 13 и 19 точки.
Най-големият български живописец идва в Дупница утре за своя изложба Един от най-младите и същевременно най-успешен български живописец Павел Митков ще гостува в Дупница утре. Той ще присъства на официалното откриване на своята изложба-живопис в галерия “Джамията” от 18 часа, която се организира от Община Дупница. Митков е най-продаваният автор, както в България, така и в чужбина и ще изложи експозиция от 30 маслени платна за дупничани.
Костадин Костадинов е новият Председател на Общински съвет-Дупница Лидерът на "България без цензура" в Дупница Костадин Костадинов е новият председател на Общински съвет-Дупница. Преди минути той получи мандат за срок от 6 месеца, след като получи подкрепата на 19 от общо 33-мата местни парламентаристи. За опонентът му д-р Матей Попниколов гласуваха 12, а 2 бюлетини бяха недействителни. OLYMPUS DIGITAL CAMERAПредседателят на комисията по избор Йонко Гергов обяви резултатът, след което Костадинов седна на мястото до кмета на града. "Благодаря на всички за гласуваното ми доверие. Ще работя за финансовото подобряване състоянието на общината и оптимизиране работата на Общински съвет и комисиите", обяви новият шеф.