Кметът на Дупница инж. Методи Чимев: Няма маловажни избори DSC01745 Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев упражни правото си на вот в една от избирателните секции в ПГХВХТ – Дупница. Градоначалникът пристигна в 14 часа и гласува заедно със своята съпруга Клементина. Вижте какво сподели пред zadupnitsa.com инж. Методи Чимев веднага, след като излезе от избирателната секция.
Референдум – един от възможните варианти в Дупница  Провеждането на референдум стои като опция, заяви кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев.
 
 Както е известно, градоначалникът обяви по време на извънредната сесия на Общинския съвет, свързана с взимането на облигационен заем, че обмисля провеждането на подобно допитване до гражданите.
Юношите на футболна школа Марек 2007 заминават на турнир в Слънчев бряг Момчетата  родени 1998-99 години от футболна школа Марек 2007 ще участват във футболен турнир в Слънчев бряг. Надпреварата започва на 28 август и ще продължи до 2 септември.  Срещите ще се играят на стадиона на Несебър. Дупничани са в една група с отборите на  Левски, Монтана, Септември Сф и Нефтохимик. Отборът ще бъде воден от старши треньора Цветан Видински. zadupnitsa.com ще проследи изявите на момчетата от Марек 2007.
Юношите на Марек Юнион-Ивкони получиха спортната екипировка, която им подари Цветан Соколов  Юношеските формации на Марек Юнион-Ивкони получиха спортната екипировка, подарена им световната волейболна звезда Цветан Соколов.
Искров: КТБ не е фалирала, вложителите й да не се притесняват! Корпоративна търговска банка не е фалирала. Вложителите й не трябва да се притесняват. Това заяви управителят на БНБ Иван Искров на извънредна пресконференция, след като банката излезе със специално съобщение, че Корпоративна търговска банка е поставена под специален надзор заради опасност от неплатежоспособност. Специалният надзор е за три месеца. В този срок ще се спрат всички дейности, извършвани от банката. Всички изпълнителни директори и членове на надзорния съвет са освободени. Всички акционери с над 10 % се лишават от право на глас. Корпоративна търговска банка е в ръцете на квесторите, каза още Искров
ТАЗИ СУТРИН! Горя автобус в Бобошево Тази сутрин около 5.30 ч в Бобошево се е запалил пътнически автобус. Причината е техническа неизправност на транспортното средство. Возилото е трябвало да потегли по маршрутно разписание и шофьорът е подгрявал автобусът. Подаден е сигнал към 112. Огънят е угасен от екип на РСПБЗН-Дупница. Няма пострадали хора, изгорял е двигателят на автобуса и са му нанесени щети, съобщават от пресцентъра на полицията.
УТРЕ! Започва подмяната на уличното осветление в Дупница. Прочетете откъде? Дългоочакваното стартиране на цялостната подмяна на уличното осветление в Дупница ще стане факт утре. Испанската компания, собственост на боса на Реал М Флорентино Перес спечели проектите за тази дейност в България по фонд "Козлодуй" и започва работа. Досега започването на същинските дейности се отлагаше на няколко пъти и в началото на месец август градоначалникът Методи Чимев поиска среща, за да разбере защо се бави стартирането и какво се случва. Дори и тогава той беше получил уверение, че работа ще се започне на 18 август, но в крайна сметка, това ще стане с 20-дневно закъснение. "Най-важното е, че се започва. Това е много важен проект за реализация, тъй като касае подмяна на осветителните тела в целия град, монтиране на нови, както и осветяване на тъмни райони в града. Освен това, след цялостната реализация, ще бъде изграден и център за управление на уличното осветление и във всеки един момент, не само, че ще се контролира, но и автоматично ще се сигнализира за авария, без да е нужно да се подават сигнали за това от граждани", коментира кметът на града инж. Методи Чимев вчера по време на честването 129 години от Съединението. "Ще има прекъсвания на тока по райони, което ще създава дискомфорт на всички ни, но трябва да проявим разбиране", допълни Чимев.chimev
Цветан Василев се чувства предаден от всички! Няма да се прибере доброволно в България Чувствам се предаден от всички, заяви Цветан Василев на влизане в полицейския участък в Белград. "Нямам сигурност за нищо, ще се върна в България, когато се почувствам сигурен", каза още банкерът. "Заплахи за живота ми не коментирам. Над мен беше оказан непосилен политически натиск. Предполагам моите адвокати ще кажат каква е следващата стъпка. Аз съм в официална процедура по екстрадиция", добави мажоритарният собственик на КТБ. Цветан Василев изглежда видимо отслабен, коментират журналисти командировани в Белград.
Може да отворят магазин „Европа“ в Бобов дол, но с друго име От всички 40 магазина „Европа“ работят 10. Други десет са обновени, но не са пуснати, а останалите ще бъдат реконструирани и се очаква да отворят врати до края на годината, увериха от ръководството на веригата. Магазинът в Бобов дол, където миньорите се редяха на дълги опашки, за да похарчат ваучерите си за храна, също е затворен.
Търговската верига „Европа“, която е собственост на бизнесмена Христо Ковачки, ще бъде преименувана на „Чифликъ“, съобщава „Преса“, позовавайки се на съобщение от компанията. Подготвят се промени в дейността на фирмата, която ще се концентрира изцяло върху продажбата на български хранителни продукти. Мерките ще позволят на компанията да се съвземе и да реши проблемите с липсата на оборотни средства. Собствениците разчитат и на кредитна линия за обновяване на материалните активи.
Дупнишките гладиатори спечелиха 1-во място в отборното класиране за юноши и 2-ро при децата на София Опън 2015 Отлично представяне записаха представителите на СК Гладиатор – Дупница на проведеното в София открито първенство по таекуон-до. В турнирът, който бе с международно участие се включиха всички клубове от страната. Срещите се играха вчера и днес в зала Фестивална. При юношите Митко Джорджев и Василена Василева взеха златни медали, а Ивона Цинцарска остана втора. В тази възрастова група дупничани са първи. При децата останаха втори в крайното отборна класиране.
Оранжев и жълт код за интензивни валежи утре в 19 области Оранжев код е обявен за 1 февруари в 5 области на Южна и Югоизточна България заради интензивни валежи от дъжд, съобщават от НИМХ. Кодът е в сила за областите: Смолянска, Кърджалийска, Хасковска, Ямболска и Бургаска. В тези области се очакват значителни валежи със сумарни количества за денонощието – между 40 и 60 л/кв.м.
Сдружение „България си ти!“ и мотоклуб Biker Boys даряват средствата от мотосъбора край Дупница на многодетни семейства Събраните средства от националното драг и стънт състезание, организирано от мотоклуб Biker Boys и сдружение „България си ти!“, ще бъдат дарени на многодетни семейства и самотни родители. Мотосъборът събра край Дупница мотористи от страната и чужбина, дошли да се състезават в събитието под наслов „За повече отговорност и добро поведение на пътя”. Кампанията ще продължи 8 м., като всеки месец ще бъдат отделяни средства за различни битови нужди на всяко семейство. „Добрината нямаше да бъде възможна без съдействието на община Дупница. Семействата, които ще бъдат подпомогнати, са реално нуждаещи се. Сдружение „България си ти!“ целогодишно подпомага многодетни семейства и клуб Biker Boys взема активно участи в тях. Ние раздаваме хранителни пакети лично по домовете на хората. Контактуваме с тях и установяваме реалния им социален статус“, заяви председателят на мотоклуба Мария Григорова, цитирана от в-к Вяра. Любителите на високите скорости имаха възможност да се включат в надпревара в три състезателни класа – клас 600 куб.см, клас 1000 куб.см и клас „Тунинг”. Най-оспорвано бе съревнованието при клас 1000. Там мотористите демонстрираха колко мощни могат да бъдат двигателите на техните возила. Участниците в клас „Тунинг” пък показаха атрактивни и шумни дизайнерски мотори. В тази надпревара победител стана Ангелис от Гърция, който се състезаваше с мотор от 1300 куб. см. Класиралите се на първите три места във всеки клас бяха официално наградени с финансови и предметни награди. Те получиха своите купи и отличия от членовете на мотоклуб Biker Boys и сдружение „България си ти!“ Освен на високите скорости зрителите имаха възможност да се насладят на зрелищно стънт шоу. Момчетата на Даниел Кръстев за пореден път доказаха, че в България има „стънтъри“ на световно ниво, но както те самите споделиха, това е трудна дисциплина. „Това е четвъртият пореден мотосъбор, който организира клуб Biker Boys, но тази година идеята бе да се направи нещо ново, различно и нетрадиционно. Съчетахме драг и стънт на едно място и не сгрешихме. Публиката остана очарована и се радвахме на огромен брой посетители въпреки лошите метеорологични условия“, сподели координаторът на „България си ти!“ и пиар на клуба Здравка Христова.
ЧЕЗ няма да ремонтира опасен трафопост в двора на дупнишко училище Рушащия се трафопост на ЧЕЗ намиращ се в самия двор на ОУ „Неофит Рилски“ в Дупница няма да бъде ремонтиран тази година. Това става ясно от отговор до кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев от електроразпределителното дружество, информират от пресцентъра на кметството.
Преди час хванаха бракониери отсекли двете брези в училището в Бистрица Преди час полицаи от РПУ-Дупница задържаха двама бракониери от село Бистрица. Мъжете нарязали двете брези от двора на местното училище, което бе затворено преди време. Двамата са хванати в момент на изнасяне на дървените трупи. Според неофициална информация задържаните са 23-годишните Даниел И.и Красимир Б, като те са известни и с други подобни прояви и са били залавяни от служители на Горско стопанство. След акцията трупите са иззети от контролното звено на Община Дупница.
ЗАЕДНО на 3-ти март. Една инициатива на Ротаракт клуб Дупница Ротаракт клуб Дупница, съвместно с Община Дупница, организира концерт по случай Денят на Освобождението – 3-ти март. В концерта ще вземат участие ученици от основните училища в гр. Дупница и танцови състави от града.              
На вниманието на ВиК-Дупница: Спрете терора над дупничани За пореден път действия на ВиК-Дупница успяха да вдигнат адреналина на жители на града. За сетен път екипи на дружеството разкопаха останалия и малко асфалт в жк Люляк, за да отпушват  така наречен „мръсен канал“.“ Добре“ планираните действия оставиха без вода днес събота 18 октомври  от 9:30 до 14:30 жителите на квартала и околните райони.  Все пак този път ремонта приключи общо взето бързо и то благодарение на работата на екипа ръководен от  Христо Христов. „Не е проблем, че са тук,  те са изпратени да свършат някаква работа, но шефовете им къде дремат, а не предупредят за спирането на водата.“, коментираха гневни жители.
Рев на мощни мотори огласи Дупница! Вижте ВИДЕО от почетната обиколка на „Неразделни братя“ DSC01912 Почетната обиколка на Дупница на Мотоклуб „Неразделни братя“ и техни приятели от всички краища на страната предизвика огромен интерес.
Апелативната комисия на БФС гледа глобата от 10 бона на „Марек“ днес Апелативната комисия към БФВ трябва да разгледа на свое заседание днес жалбата на "Марек" срещу глобата наложена от родната централа с мотив "съмнения за участие в срещи с предварително ясен изход". Дупничан бяха сюрпризирани с "честитка" за 10 000 лева, но обжалваха пред по-горна инстанция. Интересите на "Марек" защитава общинският съветник и юрист Йонко Гергов.
Кметът на Дупница и още 23-ма градоначалници на планински общини на дискусия в Европейския парламент 20140403_162509 Дискусията, посветена на състоянието и предизвикателствата пред планинските райони, продължава и днес в Европейския парламент. В събитието, което се провежда по инициатива на евродепутатите Мария Габриел и Владимир Уручев се включиха общо 24-ма кметове на планински общини от цялата страна, сред които е и дупнишкият градоначалник инж. Методи Чимев.
В Австралия Григор Димитров отмаря в ледена баня, а Цвети с разходка в Мелбърн След като започна с победа първия за годината турнир от Големия шлем – Australian Open, най-добрият ни тенисист Григор Димитров се отдаде на заслужен релакс. Хасковлията, който тази нощ победи американеца Брадли Клан с 6:7(7), 6:4, 6:4, 6:3 си взе ледена баня и сподели този момент с последователите си във "Фейсбук". "Чувствах се силен до края на мача, но все пак мисля, че заслужавам това! Никога не съм се чувствал толкова добре в ледена баня", написа под снимката Гришо.
Трима футболисти, играли в „А“ група, подсилиха Марек ВИДЕО  Днес Марек направи първата си тренировка за 2014-а година.
Почитаме 178 години от рождението на Васил Левски На 18 юли се навършват 178 години от рождението на Апостола на свободата Васил Левски. Той е роден в подбалканското градче Карлово. В много бедно семейство, в което твърде млад на Васил Иванов Кунчев му се налага да стане глава на дома след смъртта на баща му. Много млад прекрачва прага на манастира и става Дякон Игнатий. Но твърде бързо манастирът става тесен за него. Както пише писателят Иван Вазов за него: “Това расо черно, що нося отгоре, не ме помирява с тия небеса и когато в храма дигна си гласа, химн да пея Богу, да получа раят, мисля, че той слуша тия що ридаят! И не с това расо и не с таз брада мога да отнема нечия беда. Рече и отсече!”. И Васил напуска манастира. Стига в Белград, където Раковски подготвя млади мъже в Първата българска легия. Там той се откроява от всички с изключителните си физически и интелектуални умения. Прескача най-успешно тренировъчната яма, всички са възхитени от лъвския му скок и започват да го наричат Левски. Велико негово дело е създаването на Вътрешната революционна организация. Легендата и историческата истина разказват как той преминава през всяко българско селище, увлича най-добрите българи след себе си и почти във всяко кътче създава революционен комитет. Защото е убеден, че “Нашето дело зависи от нашите собствени усилия”. Турците го търсят непрекъснато, но той постоянно успява да се измъкне, като се преоблича и се превъплъщава в различни образи. Ботев пише за невероятната му издръжливост и весел характер – “Навън зима, камък се пука от студ, а той, Левски, пее”. Апостолът на Българската свобода е предаден през зимата на 1872 г. Заловен е в Къкринското ханче до Ловеч и е съден в София. Дори турските съдии са изненадани и възхитени от него. Обесен “там близо край град София” на 19 февруари 1873 г. Васил Левски е вечният критерий на поколения българи от Освобождението до днес, но някак си винаги неговите завети остават все така несбъднатата българска мечта. Парадокс и до днес остава фактът, че за българите по-големият празник е обесването, а не рождението на Левски. Давани са различни обяснения за това. Дали е чувството за вина, че никой навремето не е направил опит да го спаси в пътя му към София, дали защото почитаме повече Възкресението, отколкото Рождество, защото след смъртта си Левски възкръсна в народната памет. “Нашата работа зависи от нашите собствени усилия”, “Народната работа стои над всичко”, “Играем с живота на 7 милиона българи – трябва зряло да се постъпва”, “Времето е в нас и ние сме във времето”, “Ако спечеля, печеля за цял народ – ако загубя, губя само мене си”. Това са само част от написаните мисли, превъплътени в действия, на Апостола на Българската свобода Васил Левски. Източник vesti.bg
Жена и мъж с условни присъди, след опит да измамят с 4400 лева финансова институция Районен съд Дупница даде условна присъда от 1 година и 4 месеца с 2-годишен изпитателен срок на жена с инициали С.А. Същото наказание, но с 3-годишен изпитателен срок получи и мъж с инициали Пламен.С. Двамата се опитали чрез използване на неистински документ да получат 4400 лева от финансова институция с намерение да ги присвоят. Те използвали данните на клиент на институцията, където работела С.А и подали молба за кредит, който им бил отпуснат. Двамата обаче не успели да погасяват редовно кредита и от ръководството на банката изпратили писмо на нищо неподозиращия за кредита клиент, който веднага подал жалба в полицията в Дупница. . Двамата солидарно ще трябва да върнат изтегления кредит от 4400 лв. заедно с лихвата, считано от 12.12.2012 г.
Три кръга преди края юношите на Марек 2007 спечелиха първото място. Готвят се за баражи за елитната група до 17 години. Поредният силен сезон записаха юношите младша възраст на Марек 2007. Днес момчетата на старши треньора Цветан Видински победиха с категоричното 4:0 Велбъжд Кн и три кръга преди края на първенството на група Кюстендил-Перник си осигуриха първото място. Това им дава право да играят бараж за класиране в елитната юношеска група до 17-години, където се подвизават най-силните отбори в България в тази възраст. Според регламента Марек 2007 ще спори с победителя в група Благоевград, а след това с първенеца на София област, където лидер е ФК София.
Километрично задръстване на Е-79 след Дупница в посока София Километрично задръстване от автомобили се е образувало след Дупница в посока София. Задръстването е с дължина над 4 км, в две колони и започва от автокъщите разположени след Дупница до началото на ЛОТ 1 на АМ "Струма". Катастрофа между два леки автомобила е причината за вече 5-километровото задръстване на Главен път Е-79 преди тунела на с. Железница в посока Благоевград, предаде Агенция "Фокус". На мястото на инцидента има полицейски патрул.Преминаването през участъка отнема около 17 минути.
Двама пияни шофьори хванати в Дупница Две бързи полицейски производства са започнати в края на миналата седмица срещу водачи на МПС, управлявали автомобилите си след употреба на алкохол. Резултатите на водачите, установени в Дупница, са 1.42 промила и 1.57 промила алкохол в издишания въздух.
Излезе съдебномедицинското  заключението за смъртта на 67-годишния мъж открит вчера до стадион Бончук Вчера гражданин на Дупница бе открит мъртъв на улица “Джерман” до стадион „Бончук“. Сигналът в полицията е подаден чрез тел. 112.Местопроизшествието бе обслужено от дежурна следствено-оперативна група на РУ Дупница. Трупът на 67-годишния мъж бе закаран за аутопсия в кюстендилската болница. Заключението на патоанатомите е, че смъртта не е настъпила в резултат на насилие. Първоначално криминалистите работеха по две версии, едната от тях е, че дупничанинът е блъснат от кола и шофьорът е избягал, а според втората се касае за побой. Мъжет е баща на две деца и е живеел сам в ромския квартал известен като Пич махала.
Спонсорът на Марек  Актавис  дари 25 000 долара в помощ на пострадалите от наводненията  Актавис се включва в националната благотворителна кампания за набиране на средства в помощ на пострадалите от наводненията в Североизточна България. Компанията осъществява корпоративно дарение в размер на 25 000 щатски долара, които ще бъдат преведени по дарителската сметка на Българския червен кръст. „Съпричастни сме с всички пострадали от това бедствие в България“,  казва в свое специално изявление Пол Бизаро, председател и главен изпълнителен директор на Актавис. „Актавис е лидер на българския фармацевтичен пазар и една от най-големите световни фармацевтични компании. За нас „благотворителност“, „съпричастност“, „отговорност“ са въпрос на утвърдена корпоративна култура.  Актавис беше една от първите компании, които дариха средства за пострадалите от наводненията в Сърбия преди около месец. Удовлетворен съм, че с корпоративното ни дарение, Актавис се присъединява към общите усилия в помощ на нашите съграждани от пострадалите райони. Искрено се надявам, че примерът на Актавис ще последват и останалите фармацевтични компании у нас“, споделя Илия Пашов, изпълнителен директор на Актавис ЕАД.
Медиатор ще подпомага младите при намиране на работа в Дупница Младежки медиатор започна работа в Община Дупница по национална програма „Активиране на неактивни лица“, информират от общината. Ролята му е да изпълнява дейности, свързани с идентифициране и активиране на младежи до 29 години от общината, които не работят, не учат и не са регистрирани в дирекция „Бюро по труда“, ще изпълнява функцията на посредник между неактивните млади хора и различните институции, които предоставят подходящи социални, здравни, образователни и др. услуги. Работата на младежкия медиатор е да подпомага безработните млади хора за включване в заетост и обучение в съответствие с индивидуалните им потребности – помощ при изготвяне и редактиране на автобиография, запознаване с различни техники за търсене на работа, избор на подходящо обучение, връщане в образователната система на рано отпадналите от училище и др.
Минус 12 градуса ни сковават в Новогодишната нощ. В Гърция, Турция, Македония и Сърбия също лошо време Минус 10-12 градуса ще ни сковат в Новогодишната нощ, съобщиха синоптици за TV7. В нощта, когато ще се прехвърлим в 2015 година, обаче няма да вали. Повече облаци ще има в Източна България в дните около 31 декември. Температурите от понеделник ще бъдат много ниски. Новогодишната нощ ще бъде силно заоблачена, студена, но почти без превалявания.