Начало
Снощи бе проведено учредително събрание на ФК Марек-1915. Близо 20-души се събраха на стадион Бончук, за да основат новия футболен клуб. Учредителното събрание избра УС, който ще се състои от 5-членове и това са: Васил Василев-икономист, Иван Раков-бизнесмен, Краси Влахов-бизнесмен и представител на ветераните на Марек, както и представители на двете школи, които се обединиха в новия клуб- Борис Кръстев от Марек 2007 и Янек Кючуков от Марек 2010. За председател на УС бе избран Васил Василев, който работи в София и от дълги години е сред футболните деятели в града. Предстои да бъдат утвърдени и различните постове в клуба, като Янек Кючуков остава изпълнителен директор, Анжело Кючуков ще отговаря за ДЮШ. Борис Кръстев ще бъде и старши треньор на мъжкия тим. УС ще се събира поне веднъж месечно, като всички решения, които влизат в сила трябва да се вземат с пълно единодушие. Тази вечер от 17:45 часа ФК Марек 1915 ще изиграе контрола с мексиканския Фут Бико.
Община Дупница е продължила договорът с фонд "Социална закрила" към Министерство на труда и социалната политика за услугата "Обществена трапезария", информират от пресцентъра на кметството. Градоначалникът Методи Чимев сключи договор с изпълнителния директор на фонда Мариана Сарадинова, с който се продължава осигуряването на безплатен обяд за 99 души от града до 30 април тази година. Настоящият е приключил на 31 декември, но с подновяването му, осигуряването на храна за 99 от най-бедните в града продължава, допълват от администрацията.
"Нещата се развиха в рамките буквално на часове в края на миналата година. Важното е, че успяхме и продължаваме. Все пак говорим за 99 човешки съдби, още повече в период на такъв сезон като зимния", коментира инж.Чимев.От безплатният обяд се възползват хора, които са на месечно подпомагане от Диркеция "Социално подпомагане", лица с доказана липса на доходи и близки, които да се грижат за тях, както и самотно живеещи лица и семейства, получаващи минимални пенсии. Стойността на договорът е 18 671,40 лева.
Ръководството на Манчестър Юнайтед започна вътрешно разследване по отношение на няколко играчи, нарушили етичните норми на поведение. Причината за това е станал видеозапис, на който играч на клуба прави секс в тоалетна в нощен клуб в Манчестър, докато неговите съотборници го заснемат. Един от играчите на "червените дяволи", името на който не се споменава, е "забил" девойка на около 20 години в нощен клуб и е отишъл да прави секс с нея в тоалетната. Негови съотборници обаче са заснели акта, като са снимали с мобилен телефон над вратата. После те са показали видеото и на другите играчи. Ръководството на Юнайтед се опасява, че кадрите може да попаднат в интернет и да разклати репутацията на английския гранд. От клуба засега отказват да коментират случката.ГОНГ
Левски направи това, което зависеше от него в битката за Топ 6. Сините победиха Марек на своя "Георги Аспарухов" с 4:0 и сега с трепет ще очакват резултата от мача на ЦСКА и Ботев в неделя, за да разберат в коя половина на таблицата ще доиграят сезона. Интригата приключи още преди почивката. Тогава Антонио Аниете и Владимир Гаджев на два пъти се разписаха и дадоха класическа преднина на тима си. Веднага след подновяването на играта вкара и Либан Абди, след което мачът просто се доиграваше.
Условна присъда получи дупничанин, затова че е шофирал в нетрезво състояние. Мъжът с инициали Д.М е заловен на 15-ти този месец около 04:00 часа да управлява лек автомобил „Мерцедес“. Той е спрян за проверка на кръстовището на ул. „Хан Аспарух” и ул. „Страхил Войвода” (пътен възел „Байкал”). Дрегерът е отчел 1,71 промила на хиляда алкохол в кръвта. Наказанието определено на Д.М от Районен съд –Дупница е 6 месеца условно с 3-годишен изпитателен срок. Съдът също така го лиши от право да управлява МПС за срок от 3 – месеца. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.
Локомотив Новосибирск определено остави мача с Марек Юнион-Ивкони от волейболната Шампионска лига на заден план. С оглед предстоящото на 9 ноември дерби в руската Суперлига със Зенит Казан, ръководството на Локомотив прати в България втория си тим.
От пресцентъра на Община Дупница разпространиха официално становището за предприетите мерки от тяхна страна след създалата се ситуация с Корпоративна търговска банка. Кметството прекратява всякаква работа с банката и продължава в друга. "Община Дупница прекратява официално работата с настоящите си сметки в КТБ. В понеделник ще бъдат обявени всички сметки на Общината в Уникредит Булбанк. Информацията е важна за хората, които плащат наеми, данъци и такси по досегашните сметки. Днес бях в Министерство на финансите за инструкции. Всички парични потоци се прехвърлят в Уникредит Булбанк, където Община Дупница има свои сметки. По настоящите ни сметки в КТБ няма никакви сериозни суми, така че притеснение нямаме и продължаваме работа спокойно. Държавната субсидия се получава след 1-о число на месеца, като ние сме изпратили вече писмо до Министерство на финансите за сметките в Уникредит, където ще постъпват:, се казва в изявлението на заместник-кмета по икономическите въпроси Олга Китанова.
Кукерски празник подготвят в Бобов дол, организатори са читалище "Просвета" в миньорския град. Дефилето ще се проведе на 29 март (събота). Кукерските групи ще тръгнат в 11ч. от централния площад и ще преминат по улиците на града до площада пред читалище "Просвета" в квартал "Христо Ботев", където ще се проведе и самият празник.
Кюстендилски окръжен съд под председателството на съдия Йоланда Цекова отложи за 17 септември делото за налагане на ограничителна заповед на Владимир, Николай и Иван Карастоянови , поискана от Милена Радева, съпруга на Николай Радев, убит на 11 март в Дупница.Прокурор Владимир Мицов поиска делото да бъде отложено , тъй като Милена Радева е в Лондон, а жалбоподателят трябва да бъде разпитан. В молбата си до Окръжен съд -Кюстендил, Милена Радева е написала, че живее в малък град, където всички се познават, а тримата обвиняеми се опитват да скъсят дистанцията между тях и да проявят агресия срещу нея, съобщава DarikNews.bg. "Разговаряйки с моите доверители мога да ви кажа, че те не я познават, видели са я за първи път по телевизията , щом тя иска това, те нямат нищо против", коментира адвокатът на Карастоянови Димитър Марковски.
Безпрецедентен успех постигна футболът в Дупница за историята не само на града, но и на страната. Победите на "Марек" над гигантите в най-силните им години "Байерн" (Мюнх) и "Абърдийн" се класираха в Топ10 на националното гласуване "Спортно събитие на България" организирано от в-к "Стандарт". Гласуването продължава, а церемонията по награждаването е в сряда.
Част от пътя между селата Дяково и Кременик е пропаднал преди по-малко от час. Около 20 метра е свлачищната зона, информират от пресцентъра на общината. Земната маса се е свлекла от пътя надолу и е отрязала част от уличното платно. На място са служители на Община Дупница, които правят оглед и обезопасяват мястото, докато започнат възстановителните дейности. Пропускането на МПС ще става само в едната лента и то само на леки автомобили. Тежкотоварни няма да бъдат допуснати, допълват от администрацията.Земната маса е блъснала електрически стълб, като жиците се очаква да се скъсат всеки момент и ще бъде прекъснато ел.захранването на селата.
Комисия от строителния отдел към Община Дупница посети район „Южен“ във връзка с облагородяването му
Кметът инж. Методи Чимев изпрати комисия от строителния отдел към Община Дупница в квартал „Южен“, съобщиха от пресцентъра на кметството.
Две джебчийски кражби са заявени вчера в Районно управление-Бобов дол. На кооперативния пазар в града е откраднато портмоне с лична карта от джоб на 82-годишен мъж и портмоне с лична карта и 180 лв. от 74-годишна жена. След подаване на сигнала са предприети незабавни издирвателни действия. Задържани са като заподозрени 2 жени от Плевенско, те ще останат в полицейския арест 24 часа, работата по случая продължава.
Пълна и цялостна информация ще получат жителите на сградите отговарящи на условията за безплатно саниране в Дупница утре – четвъртък. Това ще стане от 14.30 часа на среща в заседателната зала на Общината, където да разговаря с хората ще дойде заместник-министърът на регионалното развитие Николай Нанков и експерти, командировани от министър Лиляна Павлова. Срещата е с цел да се отговори на всички въпроси и неясноти, които имат жителите при изготвянето на документацията и във връзка с подробно разясняване на допустимите дейности. Около 30 са сградите отговарящи на условието от минимум 36 апартамента, които имат право да участват и получат пълно финансиране, като техните домоуправители са също уведомени за срещата.
Под знака на любовта ще премине насрочената за 14 февруари сесия на Общински съвет-Дупница. На тази дата, която в цял свят празнуват Свети Валентин, местните парламентаристи ще избират председател и ще гледат проектобюджета за 2014 година.
Днес в 14 часа пред сградата на Община Бобов дол ще се проведе протест на миньори от „Въгледобив Бобов дол" и служители от ТЕЦ „Бобов дол", които ще подкрепят колегите си от мината . Протестът е и в знак на солидарност с действията на работниците и служителите в топлофикационните дружества в Русе, Плевен и Сливен, които вчера протестираха. Причина за недоволството на работещите в тези дружества е нередовното изплащане на произведената електрическа енергия от страна на НЕК, както и намалената изкупна цена на тока с над 12 %, чрез въвеждане на балансиращ пазар и неаргументирано ограничаване на производството на ел. енергия. Работниците заплашват, че ако до 26 септември не получат конкретни отговори ще стачкуват вече не по места, а в София прек сградата на НЕК. Исканията на протестиращите от дружествата са следните:
Община Дупница спечели финансиране от Изпълнителна агенция "Военни клубове и военно почивно дело" за осигуряване на безплатен обяд за ветерани от войната, военноинвалиди, военно пострадали. Цената на един обяд е 2,50 лева без ДДС, а за празничните обеди е 3,33 лева без ДДС. От всички подали документи до Изпълнителната агенция само две са одобрените оферти, като едната е на Община Дупница. "Използвам възможността да благодаря на служителите от администрацията за поредната перфектно свършена работа. Това е все пак социален проект, който е насочен изцяло към хората. Не е маловажен и фактът, че ние бяхме единствената община, което говори за социалната политика, която водим през тези 4 години. Всички останали кандидати бяха частни фирми. Одобриха ни максимално допустимата бройка от 40 човека, които ще продължат да се изхранват и след изтичането на този проект, който приключваше през октомври. Храната ще продължи да се приготвя от домашния социален патронаж", лаконичен бе градоначалникът инж.Методи Чимев. 40-те дупничани, възползващи се от безплатния обяд ще бъдат определени от Министерство на отбраната.
Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев упражни правото си на вот в една от избирателните секции в ПГХВХТ – Дупница. Градоначалникът пристигна в 14 часа и гласува заедно със своята съпруга Клементина. Вижте какво сподели пред zadupnitsa.com инж. Методи Чимев веднага, след като излезе от избирателната секция.
След като започна с победа първия за годината турнир от Големия шлем – Australian Open, най-добрият ни тенисист Григор Димитров се отдаде на заслужен релакс. Хасковлията, който тази нощ победи американеца Брадли Клан с 6:7(7), 6:4, 6:4, 6:3 си взе ледена баня и сподели този момент с последователите си във "Фейсбук". "Чувствах се силен до края на мача, но все пак мисля, че заслужавам това! Никога не съм се чувствал толкова добре в ледена баня", написа под снимката Гришо.
Монтана ще домакинства в полуфиналните срещи от волейболните плейофи на Супер лигата в Горна Малина. Тимът завърши на 2-о място в редовния сезон и посреща трикратните ни шампиони от Марек Юнион-Ивкони като ще има предимство в домакинствата.
Тази нощ от павилион в Дупница са откраднати 14 кутии цигари и 40 лв. чрез взломяване на входна врата, съобщиха от пресцентъра на МВР.
В Дупница винаги е било горещо, когато Марек загуби няколко мача и се свлече в зоната на здрача. Нервите на фенове не издържаха и днес на стадиона в Стара Загора поискаха оставката на старшията Антон Велков. Основателно или не, но безспорно няма как да е доволен редовия фен след поредната загуба, този път с 0:4 под Аязмото в поредния кръг на "А" група. Само за статистиката – хеттрик на национала Венци Христов и един гол на Семир Аясс. Коментар за мача е излишен, положения, кой имал, но не вкарал и кой какво пропуснал е също излишно.
Старши треньорът на Марек Юнион-Ивкони, Найден Найденов ще води българските национали срещу Русия в мачовете от Световната волейболна лига. Наставник на гостите, пък е Андрей Воронков, който е начело и на Локомотив Новосибирск, съперник на Марек в Европейската шампионска лига. Сблъсъкът между двамата ще започне този уикенд, когато са мачовете на националите в Арена Армеец и ще се пренесе на клубно ниво през ноември, когато стартира клубния шампионат на Европа. В руския национален отбор има и трима играчи на Локомотив: разпределителя Александър Бутко , диагонала Павел Мороз и младока Валентин Голубьов. Марек е представен в националния тим от : Венелин Кадънков, Венци Трифонов, Златан Йорданов и Мартин Божилов. Същевременно от федерацията се появи информация, че за поста национален селекционер се спрягат имената на трима души : Найден Найденов, Мартин Стоев и Пламен Константинов. Стоев, който е треньор на Томис Констанца заяви, че не участва в конкурси и никой не го е търсил. Пламен Константинов, който е начело на руския Губерния, заяви че решението е свързано и с клубният му отбор. Наставникът на Марек Юнион-Ивкони Найден Найденов заяви категорично, че повече няма да бъде помощник на друг треньор в националния отбор. Именно той изведе България до четвъртото място на олимпийските игри в Лондон, когато помагаше и Камило Плачи. След това ролите се размениха. „ Аз като помощник съм длъжен да водя отбора, не мога да го оставя без треньор за последните два мача. Не е имало разговори да остана треньор и след това, тези неща ще се решават след мачовете. Сигурно е, че вече няма да бъда помощник на друг треньор. Разбира се, че мога да водя отбора. Нека да видим как ще тръгнат нещата. След тези два мача има две седмици почивка, в които ще се изясни всичко. Аз съм водил този отбор и не ме притеснява пак да съм начело“, коментира Найденов.
На пресконференция днес народния представител Кирил Калфин и лидерът на ГЕРБ – Дупница Ивайло Константинов дадоха категорична заявка, че общинското ръководство на партията и областното, номинират Методи Чимев за кмет на Дупница. "Никога не се е обсъждала различна от тази номинация. Той е един от най-успешните кметове в България", заяви Константинов.
Върховна касационна прокуратура е удължила с още два месеца срока за разследването на убийството на Николай Радев. Това е станало по искане на прокуратурата в Кюстендил, като тя от своя страна е мотивирала решението си с нови експертизи, които трябва да изготви Националният институт по криминалистика и криминология. „Най-вероятно още през септемри ще има обвинение.“, това прогнозираха юристи от Кюстендил, цитирани от в-к Струма. Наблюдаващ следствието е окръжния прокурор Камелия Стефанова. Припомняме, че все още не е обявена никаква информация, относно първоначалните експертизи за това как е убит Радев и с какво.
Пожар избухна в блок от най-големият жилижен комплекс в Дупница жк Бистрица. На място след подаден сигнал на телефон 112 пристигна екип на пожарната има и линейки от Спешен център Дупница. Очаквайте снимки и още подробности
Първа копка на социалните жилища в Дупница направиха днес кметът на Общината инж. Методи Чимев и представител на консорциумът спечелил поръчката Даниел Атарян. Водосвет за здраве направи отец Георги Паликарски. Събитието уважи и депутат от Кюстендилски регион Иван Ибришимов.
В РУ Дупница е започнато досъдебно производство срещу неизвестен извършител за повреждане на чуждо имущество – през нощта на 30-ти август са срязани 2 автомобилни гуми на л.а. „Мазда“. Автомобилът е бил паркиран пред дома на собственика на ул. „Св. Иван Рилски“ в Дупница.
По случай Международния ден на детската книга и 165 годинию от рождението на Иван Вазов, Община Дупница съвместно с НЧ "П.Яворов 1978" и НЧ "Светлина 1927" с.Бистрица организираха открито четене на любими детски приказки и стихове. На сцената на фонтаните на пл. Свобода, няколко деца, а и възрастни се включиха в инициативата с откъси от любимата си детска книга, която най-много ги е впечатлила. Интерес предизвика и къта за рисуване, където малчуганите се включиха в клас по рисуване, изобразявайки любимите си герои.
Изпълнителният директор на Марек Иво Паргов заяви след равенството срещу ЦСКА, че късметът е покрил дупничани. Той призна, че е за Лудогорец в битката за титлата в "А" група. "Късметът ни покри, отстъпваме в доста неща на ЦСКА. Играха с хъс, себераздаване, точката е заслужена. Това беше мач, в който момчетата ни постигнаха върха на възможностите си", заяви Паргов.
"Не знам дали има премия от трети отбор. Този мач беше като рубикон, трябваше да излезем от тази дупка, футболистите, когато изпълняват указанията имаме възможности. Трябва да се подсилим на полусезона, и да вдигнем формата на част от футболистите", добави той. "Нашият скромен отбор със скромен бюджет се представи добре, дори днес не знам как ще си платя полицията. Тежък мач за двата отбора, на тежък терен, Стойчо Младенов преди мача ни кара да чистим терена от водата, другия път ще накарам Минчо Празников да не вали дъжд. Билетите бяха по 10 лева, но феновете които не дойдоха на стадиона са пропуснали емоцията да видят един от грандовете на българския футбол", коментира липсата на зрители Паргов. "Аз съм за Лудогорец, отбор играещ в Шампионската лига", отговори Иво Паргов на въпрос за битката за шампионската титла. Прочети повече на Sportal.bg
Страница 15 от 156
