Фен клубът на Марек свали доверието си от Иво Паргов и Дани Белчев, но подкрепя отбора и треньора В събота Марек загуби с 1:3 от Левски. Вчера фен клуба на Марек проведе заседание, след което излезе с декларация, в която сваля доверието си от изпълнителния директор на футболен клуб Марек 2010 Иво Паргов и помощник треньора Дани Белчев. От фен клуба, обаче изразяват подрепа към футболистите на отбора и старши треньора Тенчо Тенев.
Награди за феновете готвят от „Марек“ за неделя, трима ще бият дузпи на Дани Белчев С десетки награди за зрителите и богата музикална програма ще бъде отпразнуван последния домакински мач на футболния “Марек” във втория ешелон. Дупничани посрещат на своя стадион в неделя от 18 часа “Спартак” (Вн).
Елица Василева и Паяците с пета поредна загуба в Южна Корея "Розовите Паяци" в чийто редици се подвизава дупничанката Елица Василева, претърпяха още едно поражение. При гостуването на Хюндай "Паяците" или както е официалното им име  Heungkuk Pink Spiders отстъпиха с 0:3 гейма. В отделните части 22:25 , 22:25 , 18:25. Двубоят бе пряк сблъсък между посладните два в класирането. Така тимът на Ели след изиграни 16 мача има 5 победи и 11 загуби. В края на миналата година отборът бе в подем, но след като Василева се прибра в България за световните квалификации изпадна в криза и е последен в класирането.
ВИДЕО/  Борислав Георгиев извади кръста на Богоявление в Дупница и заяви: Трябва всички българи да се обединим Със света литургия, отслужена от Архиерейският наместник на Дупнишка духовна околия отец Георги Паликарски и тържествен богоявленски водосвет в Катедралния храм „Свети Георги Победоносец” в Дупница  започна програмата за Йордановден – 6 януари. С шествие богоявленският кръст бе донесен „Железния мост“, където  малко след 11,30 ч. бе хвърлен в ледените води на река Джерман. Минусовите температури от -4 градуса не отказаха желаещите да уловят кръста.
Ученичка от село Крайници спечели конкурс, заминава за Европарламента в Брюксел Осмокласничката Йоана Стойчева от ОУ "Христо Ботев" в село Крайници е сред 20-те победители, които спечелиха ученическия конкурс за есе и мултимедийна презентация, организиран от евродепутата от ГЕРБ Мария Габриел. На тържествена церемония в Информационното бюро на Европейския парламент в София, евродепутатът Мария Габриел, ръководител на българската делегация в Групата на ЕНП и зам.-председател на Групата на ЕНП в Европейския парламент, награди победителите в конкурса, който организира за ученици от цялата страна.
Боен клуб Марек с поредно отлично представяне, 11-годишен дупничанин постави рекорд в ММА!  3Боен клуб Марек за пореден път се представи на ниво на престижен турнир.
Наводненията в България стреснаха общинарите в Бобов дол  Поройте в България определено стреснаха общинарите в Бобов дол и те предприеха действия по почистване на речните корита. На предстоящата в четвъртък сесия на Общински съвет ще бъде предложено в актуализацията на инвестиционната програма в частта „капиталови разходи“ да влязат и дейности по почистване на коритата на две реки в общината -Връчва и Бобовдолска. Коритото на "Връчва" вече започна да се почиства, а исканите за това средства са 23 хиляди лева за участък от 300 метра намиращ се в квартал „Христо Ботев“. Припомняме, че още през месец юни жители на квартала изпратиха отворено писмо до кмета Кирил Станчев с искане да бъдат предприети мерки по корекция на коритото на реката. Едва сега обаче такива дейности са на път да бъдат реализирани.
Вдигат 2-метрови мантинели на завоя при бившото „Меджико“, полагат и 4 „легнали полицаи“ Комисията по безопасност на движението към Община Дупница е решила да бъдат взети мерки и в района на бившия магазин “Меджико” намиращ се на ул. "Н.Малашевски". Там също не са малко произшествията заради острият завой. Преди по-малко от месец, на това място шофьорка от Гоце Делчев летя с автомобила си 30 метра, но в крайна сметка оцеля със спътничката си, а преди година един дупничанин загина. “Ще бъдат монтирани 2-метрови мантинели, както и големи указателни табели, които да привличат вниманието, че следва опасен и остър завой. Ще се възстанови и маркировката в района”, заяви заместник-кмета Крум Милев.
„Летящата софиянка“ при „Байкал“ е транспортирана в София Падналата с автомобила си жена от пътен възел "Байкал" в Дупница е транспортирана за лечение в столицата, съобщиха от пресцентъра на ОД на МВР-Кюстендил. Пострадалата Паулина Ванегас бе настанена в дупнишката болница вчера след инцидента. Нейните родители обаче са дошли в Дупница и са я закарали за лечение в столично здравно заведение. 26-годишната столичанка е без опасност за живота, въпреки каскадата, която направи вчера. При опит да избяга от дупнишките катаджии, тя падна от над 15 метровата естакада, но се размина без сериозни последствия, а автомобилът й Пежо се запали и изгоря. В Районно управление-Дупница е започнато досъдебно производство за изясняване причините за възникнало пътнотранспортно произшествие.
Дупничанин нанесе порезна рана в областта на гърлото на свой приятел след пиянски скандал  Вчера призори е възнинкнал пиянски скандал между двама дупничани пред заведение в града.
Блъснаха и убиха жена на главен път Е-79 до Блатино, шофьора е избягал Блъснаха жена на главен път Е-79 край Блатино. Сигнал за инцидента е получен около 3.00 часа през нощта. Пристигналите на място екипи на полиция и спешна помощ само констатирали смъртта. Жената е на около 70 години, съобщава Struma.bg, Все още не е установена самоличността й и какво е правила в този късен час на главния път. Шофьорът е избягал от мястото на инцидента и се издирва. Тялото на жената е закарано в Кюстендилската морга. Работата по случая продължава
Днес в Дупница заседава общинската епизоотична комисия във връзка с болестта „бруцелоза” Свикват се общинските епизоотични комисии в шест общини на територията на област Кюстендил. Това каза Георги Кабзималски, кмет на Община Рила, във връзка с болестта „бруцелоза” на територията на общината. Днес трябва да се проведат заседания в общините – Дупница, Трекляно, Бобошево, Сапарева баня, Кочериново и Бобов дол. На 3 август ще заседават комисиите в Община Кюстендил и Община Невестино. „Започна и взимането на кръв на всички близки на 11 – те заразени от болестта „бруцелоза. На всички, които са имали контакт с установените 11 души, заразени с болестта, се взима кръв”, допълни Кабзималски, цитиран от Фокус. По думите му, очаква се резултатите да бъдат готови или в неделя, или в понеделник.
С по 5-6 намаляват всяка година такситата в Дупница Вече са факт първите 15 разрешителни за срок от 36 месеца за таксиметров превоз на пътници в Дупница. Те са съгласно изменената през миналата година Наредба за извършване на таксиметрови услуги, информират от кметството. Цената е 170 лева, от които 150 лв е самото разрешиелно и 20 лв стикер за целия период. Досега се заплащаше 50 лева годишно и по 20 лева за стикер всяка година. Документацията остава същата и ще спести на фирмите подаването им ежегодно.
ШУБЕ! Бат’Сали се скри от диспут с Чимев и Репуц/ВИДЕО/ Новата "гордост" на Кюстендилска област не посмя да се появи на диспут с кмета на Дупница Методи Чимев и Ирина Репуц от Реформаторския блок, чийто мандат бе откраднат и подарен именно на Александър Методиев. "Любимецът" на Дупница, Кюстендил, Сапарева баня, Невестино и ко очаквано се скри. Чимев и Репуц се бяха подготвили за срещата с най-известният човек в Югозапада, но това така и не стана.
Обраха първия ни медалист в Баку-дупничанина Даниел Александров Освен със спечеления първи медал за България от игрите в Баку Даниел Александров ще запомни финала и с кражбата на неговия екип. Докато дупничанинът се потеше на тепиха срещу двукратния световен шампион Селчук Чеби (Тур), някой си харесал горнището на анцуга му "Асикс" и го бе отмъкнал от съблекалнята. Освен екипа на Александров от там липсваше и официалното яке на неговия треньор Янко Шопов. Заради кражбата се наложи борецът ни да иска екип на свой съотборник за церемонията по награждаването. След получаването на медала той бе поздравен по телефона от спортния министър Красен Кралев. Източник/ standartnews.com
Наказаха треньора на Пирин ГД. Клубът с глоба от последната среща със Сливнишки герой, играе с Витоша Бистрица в събота. Дисциплинарната комисия към БФС наказа старши треньорът на Пирин Гоце Делчев – Йордан Боздански. Санкцията е лишаване от правото да ръководи отбора от резервната скамейка за два мача. Повод за това е изгонването му  в последните минути на двубоя със Сливнишки герой игран в Гоце Делчев и завършил наравно 1:1. Тогава Боздански оспорва решение на главния съдия Ангел Ангелов и рефера го отстрани. Боздански няма да бъде на скамейката при гостуването на Витоша и във финала от квалификационния турнир за участие в турнира за Купата на България. Това е втора поредна санкция за Боздански, който бе изгонен и във Велинград  и наказан за един мач. Пирин ГД също отнесе наказание от Дисципа на БФС. 125 лева е глобата за хвърлени предмети към терена след  края на мача със Сливнишки герой.
За какво да се харчат парите в Дупница разискват утре Дупничани могат да дават своите препоръки и виждания по бъдещия бюджет на Дупница утре. Това ще стане на общественото обсъждане, което е насрочено за 17 часа в заседателната зала. "Очакваме да бъде оповестен държавния бюджет за 2015 година, за да изготвим цялостния бюджет с конкретните параметри по различните пера. Обсъждането  има за цел да събере мнения и предложения на граждани, за това, парите къде да бъдат насочени и кои дейности да бъдат с приоритет. Ще изложим вижданията на общинското ръководство за следващата година", коментира зам.кмета по икономическите въпроси в Общината Олга Китанова.
Четири месеца затвор получи дупничанин за това че шофира с отнета книжка! Районен съд – Дупница осъди дупничанин за това че шофира с отнета книжка. Мъжът с инициали Р.П М. ще трябва да излежи четири месечната си присъда в затворническо общежитие, при първоначален строг режим. Наказанието е заради това, че Р.П.М е управлявал на два пъти своя автомобил „Шкода Фелиция“ на 14 април и 14 май тази година без книжка. Свидетелството му е било отнето за една година на 21 ноември 2013 година. Оказва се обаче, че мъжът е истински рецидивист в тази област. Той има още две подобни нарушения през 2012 и 2013 година, когато отново е залавян да шофира без да притежава свидетелство за управление на МПС.
„Производител“ на марихуана сключи споразумение с прокуратурата „Производител“ на марихуана сключи споразумение с прокуратурата и се отърва с 5-месечна условна присъда с 3-годишен изпитателен срок и глоба от 2500 лева. Л.Х с полувисше образование, старателно отглеждал в двора на къща, намираща се в с.Грамаде, обл. Кюстендил, растения от рода на конопа, а именно: 6 бр. стръка високо рискови наркотични вещества – марихуана, с общо нето тегло на листната маса 239.83 грама на обща стойност 1 438.98 лева. Освен това на 2-ри септември 2014 година при акция в Дупница в обитавана от Л.Х къща на ул“ Цар Симеон Велики” са открити в различни 6-стаи, скрити наркотични вещества на обща стойност 63 лева. Л.Х ще заплати и сторените по делото разходи в размер на 461 лева. Определението е окончателно.
И месец май започва с жертви във войната по пътищата на България. През април загинаха 37 души Само за първите два празнични дни жертвите по пътищата на България са четири.
Слагат пешеходен светофар при полицията в Дупница и светофарни уредби с ЛЕД-светлини Във връзка с промяна на организацията на движение на кръстовището между улици “Цар Освободител” и “Хан Аспарух” при преустройството му в кръстовище с кръгово движение се променят и някои от сигналите на светофарната уредба на кръстовището при ГУМ в Дупница, информират от пресцентъра.
Григор Димитров продължава напред след тежък мач в първия кръг Най-добрият ни тенисист Григор Димитров преодоля първи кръг на Откритото първенство на Австралия и се присъедини към първата ни ракета Цветана Пиронкова, която също стигна до втората фаза в Мелбърн. Българинът, който 22-и в световната ранглиста, надви американският левичар Брадли Клан 6:7 (7), 6:4, 6:4, 6:3 след 155 минути битка на корта, която се проведе в невероятна горещина. Термометрите в Мелбърн показваха между 40 и 45 градуса, а изгледите са да се запазят такива до края на седмицата. Следващият съперник на Григор ще бъде световния №53 Йен-Хсун Лу, който днес не даде и сет на сънародника си от Тайван Джими Уанг, срещу когото Гритор не е играл досега. Успехът над Клан донесе на Димитров 50 хил. долара от наградния фонд и 45 точки за ранглистата. При нова победа в четвъртък, българинът ще се изправи срещу победителя от мача между канадеца Милош Раонич и румънеца Виктор Ханеску. До победата не се стигна никак лесно. В първия сет Димитров печелеше с лекота своите подавания, но не успя да реализира нито един пробив, въпреки че имаше добри шансове за това в три от геймовете. В тайбрека Григор допусна четири минипробива и изтърва три сетбола, докато съперникът му успя да се възползва още от първата възможност да затвори сета. Григор реши втория сет с един пробив в седмия гейм, след което печелеше своите подавания. Ситуацията се повтори и в третия. Григор набра скорост и започна решителния четвърти сет с пробив. Той поведе с 2:0 гейма, задържа подаването си, а при 5:3 с нов пробив сложи край на мача.
Намалиха от 100 на 50 лева глобата на шофьор на  ,,Порше Кайен”, не спрял на стоп палка Районен съд Дупница уважи жалбата на мъж с инициали М.П и намали наложената му глоба по наказателно постановление издадено от Началник група към ОДМВР Кюстендил, РУ Дупница. Първоначалното наказание бе глоба от 100 лева и лишаване от право да управлява МПС за 3- месеца. На 05.06.2014 год. около 23:40 часа, на ПП-1, Е-79 в село Мурсалево в посока София, жалбоподателят управлявал лек автомобил ,,Порше Кайен” със софийска регистрация. Намиращият се там униформен служител на ,,Пътна полиция” -подал сигнал за спиране със стоп палка по образец. Шофьорът не се подчинил и продължил. Впоследствие бил настигнат и спрян със светлинен и звуков сигнал в района на разклон Бобошево. Сигналът за спиране бил ясен и своевременен и е възприет от водача, защото първоначално намалил скоростта, а след това рязко я увеличил. Като оправдание за постъпката си М.П заявил, че имало движение на автомобили и не видял в тъмнто служителя на КАТ. Съдът реши да намали глобата от 100 на 50 лева, а също така намали и размера на наказанието за лишаване от право да управлява МПС от 3 на 1 месец. Решението подлежи на касационно обжалване в 14-дневен срок от пред Административен съд гр. Кюстендил.
Дупничаните с медали от Европейското по борба ще гостуват на кмета Чимев  В четвъртък, от 12.15 часа, дупнишките състезатели по борба Кирил Милов, Влади Стойчев и Валентин Димитров ще гостуват в кабинета на кмета инж. Методи Чимев, съобщиха от пресцентъра на Община Дупница.
Георги Първанов : Нямам договорка с Борисов. Основният опонент на АБВ е ГЕРБ  Има една статия в столичен вестник – запис с Бойко Борисов и Румен Петков в Банкя, не е имало такава среща. Това каза Георги Първанов – президент на Република България в периода 2002-2012 г. в предаването „Здравей, България” по Нова телевизия, съобщи агенция Фокус. Не съм бил никога в Банкя, не знам къде е къщата на Борисов и среща между нас не е имало и ще съдя редакцията, която твърди това и всеки, който твърди такова нещо. От години наред не съм срещал Борисов, може би от времето, когато той беше премиер и срещите ни са били официални”, заяви Първанов. Той посочи, че не би казал, че има война в БСП. „Нашият основен опонент е ГЕРБ за евроизборите, а другите партии са ни конкуренция. Очевидно има много тежка организация и черен ПР срещу мен”, посочи Първанов. По думите му-кадровите решения в БСП се вземат на друго място. „Как беше назначено правителството, с формулировка за т нар. експертно правителство. На практика беше подменен вотът, хората гласуваха за едно, а получиха друго. Решенията се взимат, в кръг, в който участват председателят на БСП и медийният бос Делян Пеевски. Единият е взел едното решение лятото, а другия взема решенията сега”, заяви още Георги Първанов.
Десетки в Дупница почетоха Ботев Ученици и учители от Гимназия “Христо Ботев” в Дупница почетоха днешния ден пред паметника на своя патрон. Преди 167 години на днешната дата се е родил поетът-революционер Христо Ботев. Под звуците на “Българийо, за тебе те умряха” от общинския духов оркестър, венец поднесе кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев. Да се преклонят пред делото на Ботев бяха дошли и десетки граждани и общински съветници, които положиха цветя на паметника.
Доброслав Радев, отново победи и е на финал на Европейското по кик-бокс Дупничанинът, Доброслав Радев продължава да мачка съперниците си на Европейското първенство по кик-бокс за юноши и кадети в испанския град Сан Себастиян. Днес възпитаникът на СК „Патриот“ и треньора Кирил Чакъров, отново демонстрира класа и спечели с 3:0 съдийски гласа, срещу италианеца Лука Пелицоли. След този успех, дупничанинът ще спори и за Европейската титла, срещу представител на Израел. Припомняме, че на ¼ финал, Радев победи унгареца Барнабас Ласло.
ЦИК организира разяснителна кампания по повод предстоящите местни избори По повод предстоящите избори за кметове и общински съветници, Централната избирателна комисия ще проведе разяснителна кампания под надслов „По-близо до избирателите“. Срещата ще се състои на 15 юли, сряда, от 15:10 часа, в Голямата зала (ет. 2) на Областна администрация – Кюстендил. На нея ще присъства областният управител г-н Виктор Янев. Срещата е отворена за граждани и медии, които ще имат възможността да зададат своите въпроси към членовете на ЦИК, относно упражняване правото на глас в предстоящия вот.
СКАНДАЛ:Община Дупница осигури безплатна прожекция на филма „Дякона Левски“. Комисия определи /забранен за гледане за деца под 12 години/. На 19 февруари се навършват 142 години от обесването на Васил Левски. Община Дупница ще отбележи годишнината с поднасяне на венци и цветя пред паметника на Апостола на свободата в програмата там ще участва мъжки хор „Св. Иван Рилски. Ден по-късно в салона на ОБДТ „Невена Коканова“ ще бъде прожектиран и най-новия български филм „Дякона Левски“. Близо 4-часовата филмова сага "Дякон Левски", която в понеделник имаше премиера в зала 1 на НДК, не се препоръчва за деца под 12 години, научи "24 часа" от Националния филмов център. Това постанови комисията за категоризация, където първо гледат новите филми. А етикетите (в случая с буквата Б) задължително трябва да бъдат поставени на касите на киносалоните и да се спазват, за да няма глоби. Не си ли над 12 години – не гледаш филма за Левски и ще те върнат на входа на киното. Дори да си с родителите си. Ако има сцени на насилие, ругатни, гняв и ярост – изобщо опасност от агресия, филмът се забранява за деца под 12 г. Точно в този сегмент попада и "Дякон Левски", чийто режисьор и сценарист е Максим Генчев. В ролята на Апостола на свободата е Веселин Плачков. Участват Симеон Филипов, Максим Генчев, Ники Сотиров, Ивайло Аспарухов, Стоян Цветков, Горан Гънчев, Петьо Цеков, Якуб Бахар, Тезджан Ферад, Деляна Добрева, Мехмед Билял, Николай Янев, Николай Тодоров, Цветомир Ангелов-Цуки, Цветомир Нешев. Оператор е Христо Генков, художник – Николай Нинов. Музиката е на "Исихия". Продуцент е д-р Златина Филипова, изпълнителен продуцент – Деси Ковачева. "Образът на Васил Левски оживява в нова интерпретация, различна от досегашната портретна представа – жив и емоционален, едновременно човек и светец", твърдят авторите. Филмът води зрителите през живота на Апостола от детските години до извисяването му на бесилото – българската Голгота. "Погледът на Максим Генчев към историята е на наш съвременник, но в изразните му средства се редуват магически историзъм и почти документална стилистика", тълкуват критици. Основните сюжетни линии в "Дякон Левски" са пет. Акцентите са върху отношението на Левски към религията, борбата за свобода, към майката, любимата и към самия себе си. Филмът е заснет на 40 места в България – Видин и "Бабини Видини кули", Велико Търново, Копривщица, село Мокреш и в много манастири, с художествен екип от 250 души. В най-мащабната сцена участват 500 статисти. "24 часа" положи доста усилия да впрегне ден след премиерата мастити критици да коментират филма, но все още няма компетентно мнение за качествата на лентата на Максим Генчев. В замяна фейсбук гърми от оценки и мнения. Правнучката на Апостола Христина Богданова написа във фейсбук, че иска да забрави изцяло и напълно видяното във филма. "Току-що се прибирам от премиерата на филма "Дякон Левски". В изключително редки моменти от живота си нямам думи и този е един от тях. Искам да забравя този филм ИЗЦЯЛО и НАПЪЛНО възможно най-бързо! Въпреки че се съмнявам, че ще ми се получи… Дълбоко съм потресена от тази четиричасова подигравка с Левски, с историята, с българското. На няколко пъти очите ми се пълнеха със сълзи от обида и тъга. Много, много съм разочарована", пише Христина Богданова. Положително мнение за филма има Васил Василев, председател на Общобългарски комитет "Васил Левски". Според него лентата пресъздава вярно историческата истина, епохата и събитията. "Аз съм убеден, че филмът ще предизвика много силно впечатление именно защото показва историята такава, каквато от 20-ина години ни карат да забравим Днес децата учат по едни скандални учебници, които прекрояват историята според вкуса на днешната българска политика", смята той. Василев е човекът, който откупи и възстанови откраднатите части от паметника на Апостола на свободата. "Филмът "Дякон Левски" политически не е "коректен" от днешна гледна точка, защото в него няма и следа от това "захаросване" на историята, от това "заливане със сироп" и замазване на всички проблеми и противоречия, които са накарали Апостола да се жертва по този недвусмислен начин", коментира Василев. "Филмът "Дякон Левски" е стъпка в пътуването в безсмъртието на Апостола на свободата", смята кметът на Кърджали Хасан Азис, който присъства на премиерата в НДК. "Като кмет на Кърджали, където десетилетия наред мирно съжителстват хора от различни етноси и религии, придобил известност и като "столица на толерантността", не мога да не сведа глава пред посланията от предсмъртното писмо на Апостола. Едно от тях е, че "жестоко трябва да се наказват тези, които насаждат омраза между хората било на ет*ническа или верска основа", подчерта Хасан Азис. Той е категоричен, че политиците на съвременна България трябва да имат памет за категоричната саможертва на Апостола и неговите думи – Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме. Филмът струваше поне 2,5 млн. лева. За продукцията се водеше обширна дарителска кампания. Режисьорът и сценарист Максим Генчев определя серийния филм за Левски като трилър с елементи на екшън. Актьорът Веселин Плачков, изиграл Апостола, е избран между 20 кандидати, явили се на кастинг, заради физическа прилика с Васил Левски. Максим Генчев е актьор и режисьор, роден е през 1954 г. във Видин. Завършва ВИТИЗ през 1980 г. в класа на проф. Крикор Азарян. Работи в Пловдивския и Пазарджишкия театър, в театрите "София" и "Зад канала". Има над 60 роли, три национални награди – през 80-те години. Участвал е в над 25 чужди игрални филма. Популярен е с роли в телевизионните сериали "Стъклен дом" и "Седем часа разлика".