Реките в района на Дупница са около праговете за високи води Реките в района на Дупница са около праговете за високи води. Последните данни от МОСВ сочат, че реките Джерман и Струма са с високи води, а при река Бистрица се отчита средно ниво на водния стълб. По данни на Басейнова дирекция за Западнобеломорския район, където е и Дупница, няма сигнали за критични водни нива и възникнали аварийни ситуации по язовирните стени и съоръженията към тях.
Дупница отбеляза 138 години от Априлското въстание DSC01110 В утрото на 20-и април площад „Свобода“ в Дупница бе огласен от изпълнения на градската духова музика.
4 деца, Чимев и Галчев дадоха старта на „Зелена градска среда“ от „Развесена върба“ в Дупница На официална пресконференция днес в Община Дупница, бе сключен договорът за  между кмета инж. Методи Чимев и изпълнителите от ДЗЗД "Съвременна Дупница 2014"-Пловдив, които бяха представени от Любомир Галчев за "Зелена градска среда" на стойност 5 млн. лева. "Благодаря за доверието, което ни гласуваха от Община Дупница. Ще изпълним поетия ангажимент качествено и в срок, след който се надявам всички и кметско ръководство и граждани да останат доволни. Досега сме изпълнили няколко големи проекта от тази област, така че имаме нужния опит, за да реализираме проекта и в Дупница", заяви Галчев, който е син на известният благоевградски строителен предприемач и бивш футболен бос Николай Галчев. "До ден-два ще бъде сключен и анекса за удължаване на договора за изпълнение с още 6 месеца. Иначе, няма анекс, няма договор. Както казах, това е проекта на мандата и след година-два от най-населените квартали ще бъдат напълно обновени и красиви", каза Чимев, който прикани и жителите на града за търпение и разбиране, тъй като градът ще се превърне в строителна площадка. 

Ландшафтният архитект Григор Перчиклийски пък презентира част от ремонтните дейности и изгледа на някои квартали пред пълната зала. 

Веднага след това бе направена и първа копка в района на един от най-окаяните квартали – жк "Развесена върба", където ще бъдат направени сериозни подобрения. Отец Георги Паликарски отслужи молебен за здраве и безаварийни ремонтни дейности. Галчев и Чимев пък направиха символичните първи копки, заедно с деца от квартала.
Президента на ММА федерацията Станислав Недков ще тренира утре бойците от Марек Както още миналата седмица обявиха от боен клуб Марек- Станислав Недков идва утре в Дупница за среща с ръководството и състезателите на Марек. Откритата тренировка ще се проведе от 18:30 часа в залата на клуба на "Минчовия площад"
Десетки в Дупница почетоха Ботев Ученици и учители от Гимназия “Христо Ботев” в Дупница почетоха днешния ден пред паметника на своя патрон. Преди 167 години на днешната дата се е родил поетът-революционер Христо Ботев. Под звуците на “Българийо, за тебе те умряха” от общинския духов оркестър, венец поднесе кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев. Да се преклонят пред делото на Ботев бяха дошли и десетки граждани и общински съветници, които положиха цветя на паметника.
Роднините от Дупница на прегазения 6-годишен Петьо стартираха подписка срещу убиеца Цветан Пъков 44-годишният Цветан Пъков е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост на 6-годишния Петьо Гевечанов. На 14 април в Панагюрище, 44-годишният Цветан Пъков умишлено е нарушил правилата за движение по пътищата – управлявал е лек автомобил с превишена скорост в населено място и е блъснал движещия се с колело Петьо Гевчанов. Бизнесменът е шофирал със 100 км/ч при инцидента. Той има множество нарушения – от 2003 г. насам има 12 съставени акта и 8 фиша, като четири от тях са за превишена скорост. Обвиняемият Цветан Пъков е осъждан през 2012 г. за опит за унищожаване на чуждо Окръжният съд в Пазарджик остави в ареста Цветан Пъков. Съдът счете, че 44-годишният мъж има вероятност да се укрие или да извърши друго престъпление. Съдия Ирина Джунева обяви, че Пъков е общественоопасен по отношение на Закона за движение по пътищата. След инцидента бащата Петър питал бизнесмена: „Какво направи, бе човек, утрепа ми детето”, той му отвърнал: „Какво да направя”
24-годишен мъж от село Яхиново карал след употреба на упойващи вещества, имал канабис у себе си  Дупнишки полицаи са установили 24-годишен мъж от с. Яхиново да шофира след употреба на упойващи вещества, информират от пресцентъра на МВР.
183 нови работни места е разкрила Община Дупница през миналата година 183 са работните места, които са открити по различни програми и проекти през миналата година от Община Дупница. Заетите са с трудови договори за различни периоди от време, като повечето продължават и през тази година, информират от пресцентъра.
Най-много са позициите за личен асистент-60, а 33 дупничани са започнали работа в социалните услуги към "Интегра", която касае социалните жилища, които са в процес на изграждане. По програмата за "Социално включване" са наети 20 лица и предстои да се наемат още 10. 24 са ангажирани по Национална програма "Заетост и образование на хора с трайни увреждания", а 12 са започнали работа в Центъра за настаняване от семеен тип. 34 са били назначените за социални услуги към Домашен социален патронаж по проект, като с решение на ОбС-Дупница за устойчивос са гласувани продължаването на услугата с 3 работни места.
За миналата година пък повече от 300 са били заети за различен период от време по програми за временна заетост.
Инцидент! Крава изпрати фермер в клиника по лицево-челюстна хирургия 53-годишният фермер Димитър А. пострада сериозно и бе закаран от Спешен център Дупница в клиника по лицево-челюстна хирургия в София. Мъжът пострадал след като крава от отглежданото от него стадо го блъснала в бетонното гърло на кладенец. В следствие на удара Димитър А. сериозно наранил лицевата си скула и получил сътресение. Инцидентът е станал в село Големо село, община Бобов дол
Найден Найденов : Направихме много грешки срещу Тур 231913_IMG_1625Старши треньорът на Марек Юнион-Ивкони Найден Найденов заяви веднага след мача с Тур " Днес френският тим ни превъзхождаше във всичко. Ние направихме твъде много индивидуални грешки, което повлия и на нашата игра и на резултата." Старши треньорът на Тур Маурисио Мота заяви : " Тази година основната ни цел бе да се представим достойно в турнира и ние се борихме храбро да постигнем това. Тази вечер играхме страхотно особенно капитана Давид Конечни. Определено заслужаваме класирането за плейофите."
Двойка по математика за членовете на СИК в Овчарци, не могат да броят Грешно преброени и записани се оказаха бюлетините за кандидатите участвали на балотажа за кмет на село Овчарци, Община Сапарева баня. Административен съд- Кюстендил, под председателството на съдия Даниела Петрова извърши повторно броене на бюлетините, в присъствието на адвоката на жалбоподателите от ПП ГЕРБ Милен Попов, председателят на ОИК- Сапарева баня Александър Алащинов и спечелилият изборите Йордан Куйов.
С гол от дузпа Германея загуби от Витоша Бистрица. Пирин ГД се изложи в Своге Германея Сапарева баня загуби с 0:1 от Витоша Бистрица в мач от 21-ят кръг на В-Югозападна футболна група. Гостите показаха по-добра физическа издръжливост, което им позволи да осъществяват през голяма част от мача преса в половината на домакините и по този начин да затруднят отбора на Германея при изнасянето на топката. През първото полувреме играта бе общо взето равностойна, но след почивката отбора на Витоша доминираше на терена. В 55-та минута при центриране в наказателното поле, топката срещна ръката на Крумов и главния арбитър Ангел Ангелов отсъди дузпа в полза на Витоша. Точен от бялата точка бе Четин Седула. След срещата наставникът на Витоша Борислав Георгиев заяви“Доволен съм от победата и от играта. Момчетата се подготвят усърдно и това дава резултати. Нямаме поставена цел влизане в Б-група, но ако продължаваме да играем по този начин шансовете не са малки“ От своя страна старши треньорът на Германея Борис Кръстев сподели „Играхме срещу силен съперник и явно многото мачове си казаха думата и умората в нашия отбор е на лице, което доведе и до загубата“
Пострадалите от катастрофиралия микробус на пътя за Паничище са от Благоевград Микробус "Рено" се обърна близо до Сапарева баня на пътя за  Паничище. Инцидентът стана днес следобяд. Четирима са ранени, като всички те са от Благоевград. Шофьорът на буса изпуснал управлението и на остър завой изхвърчал от пътя, скъсал мантинелата и се преобърнал по таван в полето. Пострадалите са транспортирани до най-близката болница. В буса е имало 8-души, като той е пътувал от Паничише към Сапарева баня. Водачът е на 36-години и пробата за алкохол е отрицателна.
Полицията ще предприеме засилени мерки в областта по време на предстоящите празници Районните  управления  на МВР в Кюстендилска област ще осъществяват засилени мерки за гарантиране сигурността, спокойствието на гражданите и опазването на обществения ред по време на  предстоящите Великденски празници, информират от пресцентъра на ОД на МВР-Кюстендил.
За да не бъдат помрачени празниците, гражданите също могат да се погрижат за своята безопасност, допълват от полицията като дават и съвети за това.
ПРИ ПРОДАЖБАТА НА ЖИВОТНИ препоръчваме на стопаните да бъдат внимателни при установяване на контакти с търговци, които посещават домовете им под предлог, че изкупуват животни. Не са редки случаите, в които оглеждат имотите, и след ден-две ги обират. При съмнение да се запишат имената на купувача и номерата на колата, с която са пристигнали. Не бива непознати лица сами да се оставят в имота, както и в стопанските постройки при животните.  Ако сте жертва или свидетел на престъпление или нарушение на обществения ред, обадете се незабавно на тел.112.
ВНИМАВАЙТЕ  ЗА ДЖЕБЧИИ, те използват събирането на много хора около пазарите и православните храмове в дните на големите християнски празници. Те се сливат с тълпата и възползвайки се от нашата празнична приповдигнатост, пребъркват джобове и чанти. Не забравяйте, че джебчиите посягат главно на портмонета от преметнати през рамо дамски чанти и външни джобове на дрехи със свободна кройка. Жертви на джебчийска кражба стават и мъже, носещи портфейли в задният джоб на панталоните. Може да им се противопоставите с предпазливост, грижливо отношение към парите и дискретност.
ПРИ ОТСЪСТВИЕ ОТ ДОМА, вземете  мерки да предпазите жилището и ценните си вещи от престъпни посегателства. Не съобщавайте на много хора, че ще отсъствате от дома си по време на празниците. Предупредете и децата си да не правят това. Не забравяйте да проверите дали всички врати и прозорци са затворени и електроуредите изключени,  помолете съседи да наглеждат дома ви. 
ПРЕДИ ТРЪГВАНЕТО НА ПЪТ с личния си автомобил  се уверете, че е подготвен и в техническа изправност. Нека  шофира най-опитният водач. Натовареният трафик по време на празниците не е подходящ момент за усъвършенстване на неопитните водачи. В никакъв случай не сядайте зад волана, ако усещате, че въздействието на поетия алкохол не е отминало.
Имайте предвид, че трафикът на превозни средства вероятно ще бъде засилен в посока от градовете  в петък и към градовете  – в следобедните часове на втория ден на Великден. Не се поддавайте на нетърпението и припряността – не предприемайте рискови изпреварвания, спазвайте ограниченията на скоростта и ползвайте предпазни колани. Повече от половината жертви на тежки катастрофи са загинали поради неправилно подбрана скорост. Почти всички, загинали при движение с висока скорост, са били без предпазни колани, информират от полицията.
Рецидивиста ограбил 26-годишен в двора на църквата „Св.Георги“ в Дупница остава в ареста. Имало опасност да се укрие 47-годишният Д.М.Д остава в следствения арест. Прокуратурата поиска мярка за неотклонение ,,Задържане под стража“ и тя бе уважена от съда. Обвиняемият е осъждан 16 пъти за извършени от него тежки умишлени престъпления и съществува реална опасност да се укрие и да извърши друго престъпление . Това се обосновава и с факта, че Д.М.Д е безработен, а липсата на постоянна работа означава и липса на трайна уседналост към постоянния адрес. Обвинението изтъкна и други мотиви като факта, че Д.М.Д пътува редовно до Република Гърция, което може да затрудни разследването. От друга страна стана ясно от материалите по делото, че обвиняемият се намира в доста близки отношения с две от свидетелките по случая и ако бъде на свобода, може да окаже въздействие върху тях в посока промяна на техните показания. Припомняме, че на 21.01.2015 г. около 18.00 ч. в гр. Дупница в градинката на църква ,,Свети Георги” Д.М.Д нападна и отне 200 лв. от Кирил П. от гр. Сапарева баня. Тогава бяха предприети незабавни издирвателни действия и Д.М. бе задържан, а парите открити у него.
Дупничанинът Теодор Георгиев отпадна на четвъртфинал от европейския шампион Теодор Георгиев отстъпи на четвъртфинала на европейското първенство по таекуон-до в Баку. Теди се изправи срещу руснака Алберт Гаун, който по-късно стана и европейски шампион. Преди това Георгиев победи хърватина Тин Соленски и латвиеца Иментас Капиевски. Теди бе част от шестчления състав на българския национален отбор.
Нови 87 проби на хора в Рила са изпратени за изследване Във връзка с констатираното огнище на бруцелоза в гр. Рила, РЗИ предостави на Областна администрация официален доклад с резултатите към 5 август 2015 г. На 4-ти август бяха взети проби на още 236 животни (биволи и дребни преживни) от различни стопанства, които показват отрицателни стойности за наличие на болестта бруцелоза. Към момента в Лабораторията по особено опасни инфекции в гр. София се изследват други 87 проби, взети във вторник от жители на гр. Рила. Вчера са взети проби от общо 47 човека, които ще бъдат изпратени днес. Във вторник бе потвърдено наличието на бруцелоза при 80 от общо 219 изследвани животни. Агенция по безопасност на храните продължава работа по хуманното им умъртвяване и унищожаване на труповете им в екарисаж. Припомняме, че броят на заразените хора стана 13. Има още две проби, които са близки до референтните стойности за положителни, но не са доказани категорично и пробите ще бъдат повторени. Всички заразени хора са над 30-годишна възраст. По двама души са във възрастовите групи 30-34 години, 35-39 години, 45-49 години, 50-54 години. По един заболял има във възрастовите групи 55-59 години, 60-64 години и над 65 години.
БФС изхвърли клуб заради бит съдия и изваждане на отбора в Самоков Здравият екшън, който се разигра в неделя в Самоков на мача между домакините от Рилски спортист и Места (Хаджидимово), доведе до изключването на гостите от състава на Югозападната "В" група. Това е решението на Дисциплинарната комисия към Зоналния съвет на БФС – София. Места отнася суровото наказание заради бития съдия Борислав Ненков. Мачът в Самоков беше прекратен в 37-ата минута, след като гостите напуснаха терена в знак на протест. Четири минути преди това съдията Борислав Ненков беше отсъдил дузпа за Рилски спортист, която от Места бурно оспориха. Вратарят им Иван Симеонов дори забил юмрук в лицето на рефера, заради което е получил директен червен картон. Това е накарало треньорът на гостите Лъчезар Дафков, след знак на президента Илиян Синадинов, да извади отбора си от терена. Заради това си решение наставникът на Места си изпати сериозно. На Дафков е забранено да изпълнява треньорска дейност в срок от 1 година. Освен това му е наложена глоба от 1875 лева. Ръководството на Места също ще трябва да плаща сериозна парична санкция – 2500 лева.
Общината подменя над 50 метра канал, за да реши проблема с подлеза на „Топлата вода“ ВиК-Дупница и строителния отдел към Община Дупница ще търсят начин за разрешаване на многогодишният проблем с наводняването на подлеза под главен път Е 79 в посока местността “Караболюка”. От години подлезът при "Топлата вода", както е известен в Дупница се пълни с вода и създава множество трудности на шофьорите, като сигнали с молби за решаването на проблема са подадени към кмета инж. Методи Чимев. По негово настояване ще се състои експертна среща, на която да бъдат взети мерки. Комисия от Община Дупница направи веднъж вече оглед и установи сериозно запушване на отводнителната канализация. “Налага се частична подмяна на компрометираната част от канализацията и напълно ново изграждане на около 50 метра. Заради дъждовния период, това на този етап нямаше как да се случи. Сериозни като обем ще бъдат ремотните дейности, но повече конкретика може да има, след като съставим количествено-стойностна сметка. Когато стане готова и тя, тогава можем да се ангажираме със срок за изпълнение”, обясни директор дирекция “УТ и С” инж. Серьожа Котев.
НАГЛО: Катастрофиралият областен управител на Разград е шофирал с 3.00 промила алкохол в кръвта Резултатите от изготвената експертиза по образуваното досъдебно производство за тежкото пътно-транспортно произшествие с областния управител на Разград показват, че той е шофирал с 3.00 промила алкохол в кръвта служебния автомобил на областната управа, съобщиха от пресцентъра на Апелативна прокуратура-Варна. Състоянието на 45-годишния Петър Василев остава тежко. Както по-рано информира пресслужбата на Апелативна прокуратура във Варна, областният управител на Разград Петър Василев е катастрофирал тежко тази нощ в 1.15 часа. Инцидентът с 45-годишния управител, който пътувал сам със служебния автомобил от село Самуил към село Хърсово, община Исперих, е станал на равен пътен участък, последван от десен завой, пише 24 часа. Петър Василев не успял да овладее автомобила, навлязъл в гората край пътя и се блъснал в дърво. От жестокия удар дървото е паднало. Мъжът е шофирал без предпазен колан. Сигналът за произшествието е подаден от очевидец, който се е движел зад колата на областния управител. За да извадят тежко ранения Василев, служебната кола е била разрязана от повиканите на мястото на произшествието представители на „Пожарна и аварийна безопасност”. Петър Василев е настанен с множество тежки сериозни наранявания по цялото тяло в МБАЛ в Разград. Тази сутрин той е бил опериран, тъй като от удара има спукан бял дроб.снимка БЛИЦ
Кой искаме да е депутат от Дупница? Нека подскажем След месец точно влизаме в предизборна кампания за предстоящите избори за Народно събрание. До тогава обаче, всички партии трябва да са подредили своите листи с имената на личностите, които ще променят България към "по-добро". Конференциите по номинациите започнаха, но знаем, че мнозина се самозаблуждават, че имат голямо доверие и…остават разочаровани впоследствие, но така и не разбират, че причината е всъщност е в по-голямото им желание да се докопат до властта и най-вече надценяват се, разбира се.
Гледайте НА ЖИВО СЕГА Златан Йорданов и Сейнт Назер срещу Нант Бившият вече играч на "Марек Юнион-Ивкони" Златан Йорданов започна много силно участието си във френската елитна дивизия с отбора на "Сейнт Назер". Българинът обърна два мача на своите и от губещи им донесе успех. В този двубой срещу "Нант" Йорданов отново ще започне резерва, но дали няма да се налага да спасява положението отново?! Срещата започна в 21,30 часа. В момента, резултатът е 2:1 гейма за Нант. Време е да изгрее отново Йорданов. 
Марек привлече още двама футболисти от „А“ група  Марек привлече още двама футболисти, играли за последно в „А“ група. Това са централният защитник Стилиян Николов и дефанзивният полузащитник Светослав Петров. През есента и двамата са играли за елитния Любимец, но през пролетния полусезон ще защитават цветовете на Марек.
УСЛОВНО! 10 месеца затвор за кмета на Баланово Явор Митов, карал с 4,66 промила алкохол Сагата около кмета на Баланово Явор Митов вече е към своя край. Колоритният първенец на селото бе заловен на 21 февруари 2014 година да кара с 4,66 промила алкохол в кръства си, на връщане от село Крайници. Съдията по делото Маргарита Алексиева призна за виновен Митов и го осъди на 10 месеца лишаване от свобода. Присъдата е условна, тъй като отлага изтърпяването за срок от 3 години. На Митов е отнета и книжката за срок от 3 години, като ще бъде приспаднато времето от деня на установяване на нарушението. Той ще заплати и разходите по делото в размер на 511 лева.
Дупничанинът Любомир Васев посвети поредния си успех на своя загинал приятел Добромир Добрев Дупничанинът Любомир Васев записа поредното си отлично представяне в Източно-Европейския шампионат по мотокрос. 4-ят кръг се проведе на пистата до град Крешево Босна и Херцеговина, като в клас MX2 Junior Васев не остави никакъв шанс на свойте опоненти и зае първото място. По време на награждаването Любчо отново бе с фланелка с лика на своя приятел Добромир Добрев. Добрев загина трагично на 20 май 2013 година по време на състезание в румънския град Зарнещи и от тогава Любомир Васев винаги излизайки на почетната стълбица посвещава успехите си на своя приятел и носи такава фланелка .17-годишният Любомир Васев е 3-ти и във временното генералното класиране на шампионата след представителите на Румъния – Александър Росу и Инут Корбел. В същия клас MX2, но при мъжете дупничанина се нареди на трето място в Крашево и по този начин запази и осмото си място в генералното класиране. В Републиканският шампионат след три кръга Васев е трети в класирането  при младежите  след Майкъл Иванов и Валентин Роглев и четвърти при мъжете. Следващото състезание  е на 22 юни в Сливен10313803_776994595666594_404577446885320406_n 10390125_777567675609286_3678649726364315892_n 10473207_777567748942612_4384867951118413599_n
Дупничанин удари 50 бона от моментните игри в жк. „Бистрица“ Късметлия от Дупница със сигурност ще чества редовно 1-и май- Денят на труда. Само срещу 2 лева, жител на най-големия квартал в града – жк. "Бистрица" спечели от моментните игри, "скромните" 50 000 лева, купувайки си талон от един от павильоните. "Човекът не скри радостта си и още на място показа талона. Няколко човека го изгледаха със завист, но това е – късметът си е негов", разказа един от случайните свидетели.
Условни присъди за двама крадци на нафта от Локомотивно депо-Дупница По 1-година условна присъда получиха двама мъже заловени да крадат нафта от Локомотивно депо –Дупница. Мъжете с инициали К.К и И.Н са направили опит да източат 60-литра дизелово гориво на стойност 158 лева. Деянието е извършено на 4-ти май 2012 година. Третият задържан Й.К е с прекратено производство след сключено споразумение. Веществените доказателства – дизеловото гориво ще бъде върнато на собственика „БДЖ – ТП” ЕООД гр. София. В полза на държавата се отнемат -3 туби с вместимост от по 20 литра, гофриран маркуч и оловна пломба, намиращи се на съхранение в РУ „Транспортна полиция” гр. София. Двамата ще заплатят и разходите по делото в размер на 255 лева. Присъдата може да се обжалва и протестира в 15-дневен срок, считано от днес пред Окръжен съд гр. Кюстендил.
(ВИДЕО/СНИМКИ) Отборът на Марек посети базата на Аским в Швеция . В приятелски мач, децата победиха с 4:2 С приятелски мач завършиха участието си в турнира Готя къп, децата на Марек. Дупничани достигнаха до 16-тина финали в своята възрастова група, след като изиграха пет мача, в които постигнаха две победи. Футболното приключение в Швеция завърши с посещение на базата на футболна школа Аским. То бе организирано от основния спонсор, Актавис. Децата на Марек бяха посрещнати повече от добре от един от основателите и собственици на школата, чиято съпруга е българка.  Домакините споделиха, че държавата и Общината помагат много на такива школи в Швеция. Аским, който е на 10км от Гьотеборг разполага с един голям изкуствен терен и две по-малки игрища. В школата тренират 35 деца, но тя е една от многото в Гьотеборг и околностите. Отборът на Марек изигра приятелска среща, в която постигна успех с 4:2, като с хеттрик се отличи Венци Георгиев, а още един гол добави Мартин Доганджийски. Преди началото на мача, дупничани подариха на връстниците си екипи на Марек, шалчета и характерни български сувенири. След срещата двата отбора бяха поканени на барбекю в клубната база, където домакините гордо носеха екипите на Марек.
Найден Найденов: Предстои ни тежък мач в Разлог + ВИДЕО Старши-треньорът на Марек Юнион-Ивкони Найден Найденов заяви, че на отбора му предстои тежко гостуване в Разлог. Според него няма значение кой отбор, къде се намира м класирането, защото винаги мачовете с Пирин са оспорвани. През есента дупничани загубиха само два гейма в Суперлигата и то при домакинството но Пирин. Тогава имаше известно подценяване от страна на шампионите, но сега всички са наясно, че ги очаква оспорвана среща. Същевременно се разбра, че възстановяването на Венцислав Трифонов върви нормално, но поне до края на месеца, ще бъде извън игрището.
Фамилатлон за 2-а поредна година в Дупница на Парк Рила Община Дупница, съвместно с Асоциация „Родители”, за втора поредна година – на 31 май в парк „Рила” ще проведе инициативата ФАМИЛАТОН. Тя вече 10 години се провежда успешно в София и предизвиква огромен интерес. През миналата година при дебютното издание в Дупница се включиха стотици семейства, които останаха изключително доволни.
ФАМИЛАТОН е не само мероприятие с масов характер. В себе си съдържа инициативност, иновативност и послания, които лесно достигат до хората. Този формат е посланник за здравословния начин на живот, на намаляване дистанцията родители- деца, на забавления и най-важното възпитава, дава поле за изява и засилва интереса на децата към спорта и културата.
Цветан Видински ще води  Марек 2007 в група „Рила“. Школата  сформира и два отбора за момичета Цветан Видински ще бъде треньор на отбора на Марек 2007 в регионална група „Рила“. Новака в групата ще разчита основно на свои футболисти от юношеската формация на школата, но ще привлече и момчета подвизавали се в тима на Крайници, а също така бивши играчи на Германея Сапарева баня. „Нямаме някакви поставени цели, но ако се класираме първи е добре. Важно е момчетата от школата да се сблъскат и с мъжкия футбол.“, коментира Борис Кръстев, който отговаря за децата в Марек 2007. Школата ще сформира и два отбора за момичета и девойки във възрастовата група 14 и 17 годишни.download (1)