Светльо Диков и Еньо Кръстовчев с травми преди гостуването на Банско Двама от основните футболисти на Марек са с травми преди гостуването в неделя на Банско в мач от 2-ят пролетен кръг на Б-професионална футболна група. Опорният халф Светльо Диков продължава да има проблем с коляното. Преди срещата с Ботев Вр от лекарският екип на дупничани успяха да го стабилизират, но сега травмата отново мъчи играча. Диков е сред основните футболисти , а освен това е под 21 години. Както е известно от БФС задължават отборите да почват мачовете с четирима играчи на тази възраст. Ако той не бъде готов най-вероятно като титуляр ще започне Росен Йорданов, но това променя тактическата постройка на отбора. Другият голмайстор от мача с Ботев Еньо Кръстовчев, също е с контузия. От щаба на Марек се надяват отново лекарския екип да възтанови футболистите. Добрата новина е че след наказание се завръща Димитър Андонов. От БФС вече определиха и съдийските наряди, като мача в Банско ще ръководи Драгомир Драганов от Варна.
Любимец на дупнишките фенове подписа с гранд от Европа Един от бившите любимци на дупнишките фенове подписа договор с френския гранд "Пари Волей". 24-годишният посрещач Дмитрий Бахов, който на два пъти се окичи със златните медали с "Марек Юнион-Ивкони" избра предизвикателството да продължи кариерата си в Париж. Преди година, той бе преотстъпен за сериозна сума от дупнишкия клуб на румънския "Томис", където треньор е Мартин Стоев, а съотборник му бе Андрей Жеков и успя да стигне до полуфинал в турнира за Купата на ЦЕВ, като преди това направиха много добри мачове в групите на Шампионска лига, откъдето излязоха. Договорът на молдовеца с български паспорт с българския шампион изтече и той подписа за година с французите. Там негов съотборник ще бъде друго ново попълнение – Никола Гьоргиев. Македонецът е брат на капитана на "Марек Юнион-Ивкони" Гьорги Гьоргиев и до този сезон играеше в Туция, но сега избра офертата на един от водещите европейски клубове. В зависимост от жребия за ШЛ, който ще се тегли в петък, много е вероятно Бахов да се изправи срещу "Марек Юнион-Ивкони", от където тръгна за големия волейбол. Той е юноша на един от смолянските клубове, който обаче затвори и бе привлечен в Дупница на 17 години.bahov1
Община Дупница обяви процедурата по избор на изпълнител за реконструкцията на Спортната зала  Община Дупница обяви процедурата по избор на изпълнител за „ИНЖЕНЕРИНГ (проектиране, реконструкция, разширение, оборудване и обзавеждане) на обект „Спортна зала – гр. Дупница“, информираха от пресцентъра на кметствто.
Със „Сръчни, вълшебни ръце“ стартира програмата за деца „Активно лято 2014“ в Дупница Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни със съдействието на Община Дупница започна от днес изпълнение на месечната си програма "Активно лято 2014", информират от кметството. Събитията са насочени към учениците на територията на общината.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Първата проява бе днес с деца от града, които се включиха в ателие "Сръчни, вълшебни ръце" под ръководството на Анита Богословова-арт-терапевт в ЦОП  "СОНИК СТАРТ". Тя запозна децата със създадена от нея техника за 3Д-апликиране, каквото използват и в Центъра при работа с деца за сваляне на напрежението и отърсване от гнева. Идеята е, когато има натрупан гняв у едно дете, то да почне да къса хартия и после да ги мачка. След което смачканите топчета да бъдат апликирани и по-този начин да има двоен ефект, като освободи напрежението и същевременно се получи нещо красиво, обясниха организаторите. Най-малкият участник е 8-годишната Стела Павлова от СОУИЧЕ "П.Хилендарски".
Трети ден продължава издирването  в река Струма, на 17-годишния гимназист от Кюстендил Продължава издирването на 17-годишният Едмонд Белюли, който скочи след хващане на бас в река Струма, от моста в село Копиловци. Инцидентът е от събота, около 16 ч. Работят два екипа, на Районна служба пожарна безопасност и защита на населението и Районното управление- Кюстендил. Претърсва се по поречието на реката, каза за Дарик говорителят на ОД МВР- Кюстендил Катя Табачка. 17- годишният младеж е ученик в 11- ти клас на Професионалната гимназия по икономика и мениджмънт в Кюстендил. Баща му е от бивша Югославия, най- вероятно от Косово. Майката живее вече с новия си мъж в Сливен, като пътува и до Копиловци, за да се грижи за детето си. Той е бил при нея през първите дни от ваканцията. „Сутринта забелязах в селото мъже, видимо пияни, които не са от Копиловци и информирах полицията. Дойде патрул и ги предупреди. Най- вероятно е бил в тяхната компания. Доколкото знам, Едмонд и друг път е скачал от моста в реката, но сега тя е много пълноводно и спасители казаха, че има водовъртежи", каза още за Дарик кметът на селото Людмила Пухова. Източник Дарик
85 – първокласници прекрачиха прага на ОУ „Неофит Рилски“ в Дупница СНИМКИ Във второто по големина училище в Дупница празнично бе открита новата 2014/2015 учебна година. 85 първокласници прекрачиха прага на училището, приветствани от десетки родители и близки. Церемонията по откриването на учебната година започна с посрещане на знамето на училището и химна на България. Приветствие към учениците отправи директора на учебното заведение г-жа Бистра Стойкова. Прочетен бе и поздравителен адрес от кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев. Вокална група поздрави първолаците, а рецитал бе поднесен от възпитаниците на поетесата Мариана Александрова. Момчетата и момичетата от  фолклорния ансамбъл към училището с ръководител Войн Войнов също зрадваха с изпълнението си деца и родители. 85-те първокласници са разделени в четири паралелки. „ Запазваме бройката на първолаци от миналата година“ заяви директора Бистра Стойкова.
ГЕРБ-доброволци от Дупница, Сапарева баня и Бобов дол помагаха 2 дни на бедстващите в Бяла Слатина Младежи от структури на ГЕРБ в Кюстендил, Дупница, Бобов дол и Сапарева баня се включиха като доброволци в почистването на щетите, причинени от наводненията в Бяла Слатина, информират от пресцентъра на партията. Идеята за доброволческата акция бе на областния координатор на младежи ГЕРБ Мая Станойкова. "Това, което се случи в Мизия и Бяла Слатина е много страшно и ни потресе. Идеята да помогнем се зароди спонтанно. Прочетохме, че в пострадалите райони, освен необходимост от хранителни продукти, вода, одеяла и дрехи, има голяма нужда и от доброволци, които да се включат в почистването на домовете на пострадалите. Направихме нужната организация и тръгнахме през почивните дни", сподели областният координатор на младежите. Тя допълни, че организацията на кмета на Бяла Слатина и на общинското ръководство е била безупречна – осигурени са били нужните инструменти за работа – лопати, колички, гумени ботуши, ръкавици, маски, както и транспорт и храна за доброволците. "Разделиха ни на няколко групи, всяка от които обхвана определен район. Хората все още бяла уплашени и не можеха да си обяснят случилото се. Разказаха ни, че водата по улиците е била толкова дълбока, че е заляла изцяло колите им. Опитвали са се да запушат вратите и прозорците на къщите си с одеяла и юргани, за да не влиза вътре, но дори и това не е помогнало и накрая са се принудили да се качат по таванските етажи от страх. Реколтата им е съсипана, не са могли да спасят домашните си животни дори", разказа още Мая Станойкова.
Тони Велков:  Много мога да споря  дали имаше засада при отменения ни гол Наставникът на Марек Тони Велков остана доволен от представянето на играчите си в мача с Лудогорец, въпреки че загубиха тежко с 0:3 на стадиона в Разград . Той все пак ще акцентира върху някои слабости при разборите си. Ето и какво сподели треньорът на дупничани: "Резултатът за някого може да е прекалено голям, но не мога да не отбележа прогреса в играта на моя отбор. По някой път играем малко наивно, но мисля, че днес Марек се представи доста прилично." "Ние се борим за всяка една точка ,показахме го и днес. Хубаво е обаче, когато това се случва с добра игра. Когато футболистите влязат в по-добро състояние и ще изглеждаме по-добре." "Пожелавам им успех в сряда в Шампионската лига и дано пак да се радваме с този отбор, както беше и миналия сезон. Ние обаче ще се борим за всичко и се надявам да изглеждаме все по-добре." "Поздравявам отбора си, че все пак търсехме попадение и отворихме играта. Имахме обаче проблеми с подсигуряването, а централните ни защитници днес не показаха сработка, но те не са играли заедно. Трябва да акцентираме в работата си на този аспект." "Ако погледнете първото полувреме, ние си отбелязахме автогол, а паралелно с това имахме две много чисти положения, а за едното мога много да споря дали имаше засада. От начина, по който играхме просто ни трябваше повече спокойствие, за да бележим", сподели Тони Велков след мача.
Марек Юнион-Ивкони праща Златан Йорданов във френския Сен-Назер  Посрещачът на Марек Юнион-Ивкони Златан Йорданов ще продължи кариерата си във френския Сен-Назер Волейбол Атлантик, потвърди главният мениджър на дупнишкия клуб Людмил Найденов.
 
 Преговорите за преотстъпването на 22-годишния състезател между дупничани и 13-ия в елита на Франция се водят от около месец насам. Засега договорът е до края на настоящия сезон. Параметрите по контракта вече са уточнени и те удовлетворяват както Марек Юнион-Ивкони, така и самия Златан Йорданов. Той ще премине в редиците на новия си клуб веднага след последния мач на дупничани в Шампионската лига, който е срещу друг френски тим – Тур.
ОКУПАЦИЯ   Сезон 2 Епизод 1  Особенно мнение : В България по принцип много хора обичат сериалите. Като се започне от " На всеки километър " и се стигне до днешните турски филми. Хората занимаващи се с такива продукции знаят, че динамиката трябва да се подържа във всеки един епизод. Някои започват успешно и предизвикват зрителския интерес, но постепенно стават блудкави и завършват безлично. Тогава продуцентите се опитват да ги възродят с втори сезон, ако обаче и този сезон е провал, то темата отива в архива и никой не се занимава с нея.
НАЙ-НАКРАЯ! Започва изграждането на обещаваните от години детски площадки в кв „Южен“ и при „блока на ХФК“ До 10-ина дни се очаква да започнат строително-монтажни дейности по изграждането на две напълно нови детски площадки в Дупница, информираха от пресцентъра на Общината. Едната е на ул. "Отовица" (в района на блока на ХФК) и е на обща стойност-31 318лв. без ДДС. Тази площадка, с прилежащо озеленяване и кът за отдих трябваше да бъде готова преди 5 години, но тогава така и не се случи, макар да бе само започната. В този квартал липсва кът за децата, но проблемът е вече на път да се разреши. На проведената процедура по избор на изпълнител не се яви кандидат да я реализира, което забави изграждането й, но в крайна сметка по договаряне се стигна до "Пътно поддържане Кюстендил" ООД, които трябва да в срок от 60 работни дни да я направят. 
Другата нова площадка ще бъде в кв. "Южен" на стойност -25 972лв. без ДДС. Поради липсата на кандидати, отново се стигна до покана и в крайна сметка реализацията ще бъде от "Класико проект" ЕООД. Срокът за изпълнение е също 60 дни от датата на сключване на договора. И на двете места се "строят" площадки вече 12 години, но само на думи, а сега реализацията е на път да стане факт.
"Имал съм не един и два разговори от жители в тези квартали за изграждането на детски площадки. Радостното е, че след като стабилизирахме финансово Общината, можем да заделяме вече средства за облагородяване и подобрения, както и изграждане на такива кътове. Знаете, че стартирахме в няколко села изграждането на детски площадки, напълно оборудвани и съгласно всички изисквания за безопасност, така че до 2 месеца се решава проблемът и в тези два квартала. В "Южен" има още какво да се поработи по инфраструктурата, но трябва време. Детската площадка на "Отовица" стана пословична, но не искам да се връщам на това, важното е, че ще бъде изградена и ще има децата къде да играят", коментира кмретът на Община Дупница инж.Методи Чимев.
Община Дупница и полицията спасиха малтретирани питон, маймунка, алигатор и игуана Служители от Община Дупница и икономическа полиция-Дупница спасиха на практика от малтретиране 4 екзотични животни от собственикът им преди минути в центъра на града. Собственикът им заедно с негови хора се бе разположил на самия пл "Свобода" като атракция и прибираха по 5 лева за желаещите да се снимат с тях. По закон, тези животни не могат да се използват за търговска дейност по никакъв начин. Собственикът им първоначално се опита да се оправдае пред служителите на общината и полицията, че е получил за това разрешение от кмета на града Методи Чимев преди обяд, докато течеше сесията на местния парламент. Лъжата му обаче лъсна веднага, тъй като именно след обаждане на възмутена гражданка до Чимев, той е разпоредил светкавичната проверка и на място дойдоха служители от отдел "Екология" и "Контролното звено", както и от Икономическа полиция.
Кърпенето на улиците в Дупница и по селата започва от 5 май От 5 май ще стартира рехабилитацията на улиците в Дупница, селата и междуселската пътна мрежа, информират от пресцентъра. Това е един от най-големите проблеми в града и тази година от бюджета на Общината бяха заделени рекордните 726 544 лв (без ДДС). Рехабилитация на уличната мрежа в Дупница бе спечелена от „Мега инвест-холд“ –Дупница с 380 115 лв, рехабилитацията на вътрешна улична мрежа в селата е възложена на „Благоустройствени строежи“-Благоевград с предложена цена е 141 149 лв. Любопитното е , че повече от 20 години не са заделяни пари за кърпене на селските улици. Най-много бяха кандидатите за ремонт на четвъртокласната пътна мрежа, която бе с прогнозна стойност 168 083 лв. Победител излезе „Меридиан“-Дупница с оферта от 140 087 лева.
"Със сключването на договорите, ще бъдат веднага оформени и графиците за работа. За Дупница ще се започне от централната част на града, а за селата планираме да стартираме по оста Яхиново-Червен брег-Крайници. Улиците и дупките по тях са и винаги ще бъдат сериозен проблем в България. Всяка година увеличаваме парите за това перо, но няма как те да бъдат достатъчни, разбира се. Надявам се, че след като вече стабилизирахме финансовото състояние на Общината, всяка година ще може да се заделя във възходящ ред сериозен ресурс за тази дейност от бюджета, за да не продължаваме да бъдем така надупчени", коментира кметът Методи Чимев.
Осъдиха „ясновидка“ от Русе измамила дупничанка с близо 1000 лева Районен съд Дупница наложи условна присъда от три месеца с три годишен изпитателен срок на русенка представила се за ясновидка и екстрасенс и отмъкнала от дупничанка 946 лева. В поредица от  телефонни разговори измамницата с инициали М.К поддържала в заблуждение жената, че притежава ясновидски способности и може да излекува майка и А.Г.Н. от онкологично заболяване. Ударите станали на четири пъти. Първо на 4.07.2014 в телефонен разговор е заблудила потърпевшата, че с притежаваните от нея златни и сребърни бижута, които трябва да й изпрати, ще премахне магията, направена над майка й А.Н. и ще я излекува.  Отчаяната жена събрала исканото злато и сребро/1/един/ бр. златна гривна от бяло и жълто злато – 14 карата, с тегло 6,9 грама на стойност 448,50 лева, 1/един/ бр. сребърен синджир с тегло 10 грама на стойност 90 лева и сребърен медальон „пеперуда” с тегло 4 грама на стойност 48 лева/ на обща стойност  586,50 лева и го изпратила. На 10.07.2014 г. изпратила и запис с паричната сума от 100 лева. „Ясновидката „ обяснила че представляват част от цената на закупена от нея златна монета, необходима за премахване на магията, направена над майка й. На  15.07.2014г. били поискани още 200 лева за златната монета. Оказало се обаче, че и те не достигат и потърпевшата на 19.07.2014г. изпратила още един запис за 60 лева. По време на делото измамницата поискала и служебен защитник, тъй като е безработна и няма средства да упълномощи адвокат. Същевременно „ясновидката“ успяла да възстанови взетите пари
Отново обраха апартамент в Дупница От апартамент в Дупница са откраднати бижута и лаптоп. Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група, работата по установяване на извършителите продължават РУ Дупница. Припомняме, че според годишния отчет за 2014 година на ОДМВР – Кюстендил, от извършените престъпления най-голям е делът на кражбите, макар да и да се отчита намаляваща тенденция. Домовите кражби през годината са 214, през предходната са били 327. Извършени са основно на територията на РУ – Дупница и РУ Кюстендил. Делът им е около 21 % от всички регистрирани кражби. Обект на посегателство са както жилища /къщи и апартаменти/ в градските райони, така и къщи, дворове, земеделски имоти в селските райони, особено в отдалечените и слабо населени места и необитаеми жилища. В първия случай обектите са най-често предварително набелязани и проучени обекти, извършват се квалифицирано – чрез взломяване или прилагане на технически средства, обект на посегателство са златни накити, пари, компютърна, аудио- и видео-техника, за които е възможна бърза реализация. В селските райони обект на посегателство са предмети от черни и цветни метали. Основни извършители са лица от компактни общности с нисък социален и материален статус, както и наркозависими, които предават отнетите предмети в пунктовете за изкупуване на отпадъци от черни и цветни метали.
Георги Марков: Очаквам да излязат и още хора от ПГ на ГЕРБ  Очаквам да излязат и още хора от ПГ на ГЕРБ. Това каза пред журналисти независимият депутат Георги Марков, който напусна ПГ на ГЕРБ, във връзка с напускането на Красимир Стефанов от ПГ на ГЕРБ, предаде репортер на Агенция Фокус. „Не знам как е протекъл конгресът. Видях от медиите, че г-н Борисов каза, че не са лидерска партия, а вече са демократична партия, като той им е дал ръководството с двама успешни кметове и по този начин вече няма да са лидерска партия. По самия начин на говорене е: „аз казах, това ще бъде”. За мен това ако е демократична партия, здраве му кажете”, заяви Марков.„Очаквам да излязат и още хора. Не съм разговарял с никой от тях. Надявам се тези хора, които напуснат ГЕРБ, да се присъединят към нас, да бъдат независими депутати и ако се съберат повече от 10 души, може да се направи група, ако всички имаме еднакви интереси и демократично мислене. В някои случаи ще подкрепим управлението, в други случаи, за които нещата не са така, както ние си мислим, няма да го подкрепяме”, посочи той.

„Не съм разговарял с Красимир Стефанов, даже се учудвам, че точно той напусна, след като седеше зад г-н Цветанов, той му правеше данъчните проверки и т.н. Не съм очаквал той да напусне, но явно и той е разочарован по някакъв начин. Аз казах, че няма да разговарям с никого и да каня никого. Лично аз не бях принуден. Мен ме принуди начинът на държанието на партийните секретари и фидосовщината в групата на ГЕРБ. Не знам неговите мотиви”, обясни Георги Марков.

„Натиск освен от ГЕРБ, не виждам откъде другаде може да дойде. Те са свикнали да работят по този начин, да притискат, да се образуват дела, да подслушват”, заяви Марков. По думите му преди в ГЕРБ са били съвсем други идеи – да се върви вдясно, да спре да се разсъждава и работи по този начин. „Виждате – старата песен на два гласа”, каза Георги Марков.

Във връзка с това, че е подкрепил воденето на предизборната агитация, той заяви: „Не виждам нещо да пречи на държавата или да застрашава сигурността. Това е една стъпка към демокрацията. Това, което депутатът от Бургас направи, страшно много ме разочарова”.
След победа днес юношите на ФК Марек 1915  се класираха за четвъртфинал на турнира в Албена Юношите на Марек 1915/родени 2000 година/ с треньор Анжело Кючуков/ победиха днес с 2:1 Добруджа и се класираха за четвъртфиналите на силния международен турнир EVIMA CUP 2015, който се провежда в Албена. Дупничани тотално надиграха своя съперник и можеха да отбележат още голове. Точни за Марек бяха Николай Ганчев и Иван Георгиев. Този отбор на Марек 1915 е в група „Д“, заедно с тимовете на Локомотив Москва и Добрич. Дупничани в първият кръг играха срещу Локомотив и загубиха с 0:4, като московчани оглавиха класирането.. На четвъртфинала Марек ще се изправи срещу SDUSSHOR 7 от Казахстан, който оглави класирането в другата група. След срещата днес старши треньорът Анжело Кючуков заяви, че е много доволен от отбора и се гордее с момчетата. „Всички се стараха и показаха грамотен футбол срещу по-здрав физически отбор. В нашият тим има момчета с година и две по-малки от останалите в групата, но въпреки това се представяме на ниво.“, заяви Кючуков.
Марек Юнион Ивкони победи и ЦСКА IMG_1307IMG_1310 Шампионът на България Марек Юнион Ивкони продължи победния си ход във волейболната Суперлига. Момчетата на старши треньора Найден Найденов се наложиха категорично над ЦСКА с 3:0(25:18,25:22,25:18) гейма. Двубоя се игра в препълнената спортна зала на Дупница в която бе и националния селекционер Камило Плачи. Срещата бе генерална репетиция за дупничани преди двубоя в Шампионска лига срещу Пиаченца на 5 декември в Арена Самоков.
Марек Сеграте изпусна да спечели точка като гост Футболистите на Марек Сеграте определено има за какво да съжаляват след последния си мач в италианската Секонда лига. Дупничани гостуваха на сборен тим подвизаващ се под името Аржентина и не успяха да стигнат до точката след като изпуснаха дузпа в самият край и мача завърши 3:2 за домакините. През първото полувреме резултата бе 1:1, като след почивката Марек поведе и всички очакваха втора поредна победа. Тогава обаче отборът на Марек Сеграте допусна обрат в резултата след две бързи попадения на Аржентина. В самият край бе отсъдена и дузпа в полза на българския тим, но тя не бе реализирана." Всички футболисти на Марек се раздадоха, но просто нямахме шанс", заявиха от тима след края на срещата. 
Нови правила за шофьорските курсове, заради войната по пътищата Заради войната на пътя инструкторите поискаха законодателни промени и предложиха да има нови листовки и полигон, съобщава btv. Повече контрол на пътя, искат от асоциацията на автомобилните инструктори. С резерви обаче те приемат идеята, новите шофьори да получават книжка на 16 години и до 18 да карат с придружител, както и да управляват коли с малка мощност. Мерки против купуването на шофьорски книжки, също са залегнали в предложенията.Инструкторите искат нов закон, както и ограничени на скоростта по магистралите от 140 на 110 км/ч.
Звезда от сериала „Под прикритие“ на дупнишка сцена с комедията „Аферата в хотел „Уестминстър“ Нова постановка представя пред дупнишката публика Общинският драматичен театър Невена Коканова.  Премиерата  на "Аферата в хотел "Уестминстър" е  насрочена за 18 ноември. Представлението  вече бе отложено веднъж на 18 октомври поради технически проблеми. В пиесата участва, като гост актьор,  звездата от сериала „Под прикритие“  Ивайло Захариев. Негови колеги се шегуваха, че заради подготовката на постановката почти се е пренесъл в Дупница. Останалият актьорски състав е  Ивайло Калоянчев,  Славчо Пеев и целият състав на дупнишкия  театър. Новото попълнение в местната  трупа е младата актриса Мария Миради.  Режисьорът обещава на публиката два  часа разтоварващ смях с комедията на  Рей Куни. Директорът  Славчо Пеев и режисьорът Валентин  Балабанов подканиха дупничани чрез  закупените билети да подпомогнат  дейността на театъра.
Втората автомивка Вива отвори врати в Дупница DSC01984 Вторaтa aвтомивкa Вивa отвори врaти в Дупницa преди броени дни, тя се нaмирa в подлезa нa ГУМ. Тук ще подaрите прохлaдa през лятото и топлинa и уют през зимaтa нa вaс и вaшият aвтомобил.
Юношите на ФК“Марек-1915“  утре приемат Пирин Бл, а в неделя гостуват на Левски в първенствата на U15 и U17 Юношеските отбори на ФК „Марек 1915" стартират участието си в новите първенства, които ще администрира Зоналния съвет на БФС- София. Дупничани ще имат отбори в новосъздадените групи – U15 и U17. Двубоите от първия кръг са в събота и неделя, като в U15 утре Марек приема от 11:00 часа Пирин Бл. Отборът е воден от Анжело Кючуков. Първенството в другата нова група U17- юноши младша възраст започва на 30 август, като тима на Марек със старши треньор Цветан Видински гостува на Левски в София.. При юношите старша възраст Марек играе срещу „Септември"- Симитли на 3- ти септември и във втория кръг гостува на „София 2010".
За какво мечтаят и кой искат за кмет ромите от Гиздова махала в Дупница? Интересен репортаж, може да бъде прочетен в днешния брой на в-к Вяра. Със заглавие: "Зловещо! Петър Петров от дупнишката Гиздова махала: Бойко Борисов на гилотината, живота ни съсипа", от медията правят преглед на политическите нагласи в гетото преди местните избори. В последните месеци напреженивето между роми и българи в някои градове ескалира, като особено притеснително е положението в Гърмен.
Полагането на 160 метра канализация в село Самораново ще приключи в срок OLYMPUS DIGITAL CAMERA  Полагането на 160 метра канализация в село Самораново тече по план и ще приключи в срок. От пресцентъра на Община Дупница припомнят, че от години живеещите в района се оплакваха от откритата канализация, която разнася миризми и фекалии и замърсява голяма част от близките площи.
САМО В ZADUPNITSA.COM! Джигит в Дупница помля 3 улични стълба, изкорени дърво и избяга (СНИМКИ) Шофьор унищожи една от най-красивите градинки в Дупница снощи. Около 23,30 часа джигит със скорост над 100 км в час "изправи" завоя на ул. "Цар Освободител"  и помля 3 улични стълба и изкорени дърво. Шофьорът-камикадзе е успял да изкриви и бордюрите. Движеел се от центъра в посока Горна махала. Живеещи в района на градинката разкриха, че са чули продължителен трясък от ламарини и осветлението в градинката угаснало.
Отново хванаха младеж да шофира след употреба на алкохол Продължава да расте бройката на задържаните от полицията в Дупница водачи на автомобили шофирали след употреба на алкохол. Този път бързо полицейско производство е започнато в РУП Дупница срещу 20-годишен водач на МПС от с. Червен брег за управление след употрерба на алкохол. Тестът е отчел резултат 1.26 промила алкохол в издишания въздух. Взета му е и кръвна проба. От началото на месец март това е четвърти случай, като при него лицето е с най-ниски промили.
Читателски сигнал: Скандално, в 21-ви век действаща поликлиника в Дупница е със заключени тоалетни „Не може в 21-ви век поликлиника в европейски град да бъде със заключени тоалетни“ така започва поредния читателски сигнал получен на редакционната поща на zadupnitsa.com. В него се засяга проблем, който съществува от години. Много пациенти посещаващи лекарските кабинетите помещаващи се в сградата на бившето ДКЦ-1 в центъра на Дупница, се изправят пред деликатния проблем, къде да отидат на тоалетна. Всички сервизни помещения на етажите са заключени и се налага хората да чукат по вратите на кабинетите и да се молят за ключ. Не е ясно каква е причината да се въведе тази „добра практика“, но определено тя не е в полза на пациентите. Според наши читатели, по този начин се пести от заплати за хигиенистки. „Нека отговорни институции направят нещо по въпроса, защото това е нелепо“, завършва сигнала адресиран до нас
Зимната обстановка в Дупница региона и страната  СНИМКИ Главните улици в Дупница са почистени и обработени против заледяване. Не така стоят нещата с второстепенните улици във всички квартали на града. На много места са се образували заледени участъци. Пътищата от Дупница за Кюстендил, Благоевград и София са обработени.