Начало
Фенклуб на "Марек" ще бъде учреден в следващите дни на американска земя. От Чикаго фенове на футболния отбор са се свързали с изпълнителния директор Иво Паргов и са го уведомили за намерението, в което по предварителна информация ще се включат около 150 души. Градът на Ал Капоне е най-предпочитан от дупничани за преселение и по неофициална информация над 3 000 са жителите от общината, които вадят хляба си там. Първата инициатива след официализирането на фенклът ще бъде да закупят годишни членски карти за посещение на домакинските мачове, като по този начин символично ще засвидетелстват подкрепата си към клуба.
Работник на тунела на АМ „Струма” край дупнишкото село Блатино падна от скеле и по спешност е закаран в „Пирогов”. Инцидентът е станал вчера около 21 ч. 40-годишният Георги Христов от Пазарджик паднал от скелето, на което работел. Колегите му веднага се обадили на тел. 112 за лекарска помощ. На място пристигнала линейка с екип на Спешен център – Дупница и закарали пострадалия в общинската болница в града. Дошла и полицейска патрулка. След направени рентгенови снимки и други изследвания се установило, че работникът е със скъсан менискус, закаран е в „Пирогов”, тъй като общинската болница в Дупница няма такива специалисти. Дупнишки полицаи са дошли в ортопедичното отделение да разпитат Г. Христов за инцидента, докато той чака линейката да го закара за софийската клиника. Припомняме, че багер, работещ на Лот 2 на АМ „Струма”, се обърна на жп линията край село Мурсалево. Само бързата реакция на машиниста на влака, пътуващ от София за Кулата, предотврати жесток удар между влаковата композиция и багера. Тогава локомотивът на влаковата композиция се запали. Наскоро пострада и работник от свлачище в тунел, строящ се близо до пътя Дупница-Бобов дол. Тогава работникът се отърва само със счупена ръка, той като успя да избяга, преди земната маса да го затрупа. Източник struma.bg
Досъдебно производство е образувано в РПУ-Дупница срещу шофьорът, който вчера излетя от пътя с управлявания от него автомобил марка BMW. Шофьорът е изпробван за употреба на алкохол, тестът е отчел резултат 1.83 промила, по-късно му е взета и кръвна проба. При инцидента пострада 21-годишен младеж. Припомняме, че произшествието стана вчера около 10:00 часа на новата отсечка на АМ "Струма", в близост до Дупница. Шофьорът на лекия автомобил пътуващ от София в посока Дупница е пропуснал изхода от магистралата към Е79, при язовир Дяково и е продължил по отсечката, която все още не е открита. След около два километра в района на село Блатино, където свършва този участък от магистралата автомобилът се е ударил в мантинелите и е изхвърчал от пътя в ливадите. Това е 6-ти подобен инцидент на тази отсечка от година насам. Тя е част от Лот 2 на АМ Струма, но не е свързана още с останалите отсечки, които са в строеж. След като трасето бе готово мнозина бъркат и вместо към стария път карат по отсечката, въпреки, че изхода от магистралата е обозначен с много знаци. Дори преди време там бе насипан и пясък, но и това не спря някои шофьори
Изключително слабо е доверието към общинските съветници в Дупница показват резултатите от анкетата в zadupnitsa.com. Правото си на мнение на въпроса: “Одобрявате ли поведението на общинските съветници в Дупница?” са изразили 269 читатели на сайта. Анкетата позволяваше да се отбелязват до три отговора от потребител.
Дупнишкият клуб Гладиатор отново се представи блестящо зад граница. На най- силния турнир в Европа клас G2, проведен в Айндховен Холандия Dutch open 2014, Стефан Самарджиев спечели златен медал в категория до 62 кг. Първият медал за българите пък донесе Теодор Георгиев и той бе бронз. Жребият му бе убийствен, но Теодор победи национални състезатели на Холандия, САЩ, Турция и Испания, а в полуфиналния мач, Теодор загуби след сериозно съдийско рамо за опонента му от Бразилия, който след това стана и шампион в категорията
Сериозни проверки на общопрактикуващите лекари в Дупница ще най-вероятно ще започнат от понеделник заради търговия с направления. Сериозен скандал в здравеопазването избухна вчера след разкритията от проверките на Националната здравноосигурителна каса, за които информира нейният управител д-р Румяна Тодорова. Проверките ще продължат поне месец и след това се очаква да бъдат обявени резултатите от тях.
С едноминутно мълчание започна днешната сесия на дупнишкия минипарламент. Поводът бе катастрофата в Яхиново, където загинаха 5-има млади хора.
Германея се наложи с повече от категоричното 4:0 над Пирин (Разлог) с 4:0 в контролна среща, играна на терена в дупнишкото село Крайници.
В първият си мач за годината Марек Сеграте завърши наравно 0:0, като гост на Касина Калчо в мач от 16-ят кръг на регионалното първенство Seconda Categoria GIRONE P.. Двубоят бе изключително оспорван, заявиха от щаба на българския тим. Липсата на късмет пред гола попречи на Марек да победи, допълват още от клуба.
Любомир Васев стана Спортист номер 1 на Дупница за 2014 година. Състезателят по мотокрос спечели в анкетата след като през годината се представи блестящо по трасетата у нас и в чужбина. Любомир Васев стана шампион в Източноевропейския шампионат по мотокрос и при мъжете и при младежите в клас MX2. 17-годишният дупничанин зъвърши и на 2-ро място в България. Наградата му бе връчена от кмета на Дупница инж. Методи Чимев.
Две досъдебни производства са започнати в края на миналата седмица срещу притежатели на наркотични вещества. Дупнишки полицаи са иззели бутилка метадон от П.А.,25 г., и Д.К.,26 г., двамата са от Дупница, известни са с престъпления, свързани с наркотици, осъждани са. Наркотичното вещество е открито в автомобила, с който се придвижвали. При задържането Д.К. е оказал съпротива и е счупил прозореца на задната лява врата на патрулния автомобил. Видът на наркотичните вещества е установен с полеви наркотест. При извършено претърсване от кюстендилски криминалисти в дома на 32-годишния Т.Л. в града са открити и иззети 83 грама амфетамин. Тримата мъже са задържани с полицейска заповед за 24 часа.
Бившият вътрешен министър от времето на Иван Костов Богомил Бонев изпрати на бърза ръка Бойко Борисов при братя Галеви. Това той направи чрез своя фейсбук-профил в часовете преди нова година, информира bgnovosti.com. "Все пак аз съм близо 15 г. непрекъснато в устата на хората. Това ме и уморява, и в края на краищата води до…, това си е голямо напрежение", заяви Борисов.Почини си, иди при Галеви, поживей си… Луди пари пръсна да си в устата на хората. Време е да пръснеш малко от нашите пари за снишаване (по кумира ти). И на хората ще помогнеш…”, се чете в пост на страницата на бившия политик.
Чувствам се много добре в новия си клуб, сподели волейболистът на “Марек Юнион-Ивкони” Златан Йорданов. Само преди 20 дни, той бе преотстъпен на “Сейнт Назер”, за да помогне на тима да запази мястото си в елита на Франция. “Няма как да не се чувствам прекрасно след като дебютирах с победа. При това като гости на “Рен”. Влязох в игра в 4-ата част. До тогава губехме 2:1, а изоставахме и в резултата и на този гейм със 7 точки. След мача, момчетата ми казаха, че емоционалното ми състояние на игрището е подействало като допинг и успяхме да обърнем гейма, а от там и мача. Знаете, че на игрището давам всичко от себе си и горя. Макар и да имах няколко тренировки с тима, успях да се включа по най-добрия начин”, каза за zadupnitsa.com Йорданов, който записа 5 точки (1 блокада, 80% в нападение и 88 % перфектно посрещане). “Настаниха ме в голям и просторен апартамент, момчетата ме приеха все едно сме от години заедно играли. Знам, че се разчита много на мен и се надявам да оправдая доверието. Иначе още не съм опитал френската кухня. Да си призная предпочитам сам да си приготвям храната, все пак се справям много добре в кухнята”, заключи 22-годишният волейболист.
Е така е шибано. Айде кажете де. Какво ше се случи тогава. При тази ситуация…нямам и предположения.Някой нещо да знае
Волейболните ни шампиони от "Марек Юнион-Ивкони" ще гонят 13-а победа с 3:0 гейма. Досега дупничани имат само 2 загубени гейма при успеха с 3:2 над "Пирин", а всички останали 12 мача приключват в 3 гейма. Целта, кото са си поставили самите играчи, обаче не е никак лека, тъй като в утрешния двубой ще се изправят срещу възродения отбор на "Арда". Тимът от Кърджали започва да намира себе си, като във вторник буквално отнесе приятната изненада в шампионата до този момент "Добруджа" с категоричното 3:0 и голяма разлика в точките, а топреализаторът им Невен Нешев демонстрира, че е върнал формата си от преди тежката контузия, която го извади от игра за повече от 10 месеца.
Дупнишките гладиатори се наредиха на второ място в отборното класиране на Републиканското първенство по таекуон – до версия WTF за юноши и девойки проведено в София. Гладиатор завоюва 21 точки, колкото има и първенеца Форс, но е с един златен медал по-малко. Златни отличия за дупничани спечелиха Валентин Крумов в категория до 78 килограма и Виктория Костадинова до 55 килограма. Бронз завоюва Наско Александров. Двама от най-успешните състезатели на клуба Стефан Самарджиев и Митко Джорджев не успяха да вземат златни медали , а останаха със сребро . Старши треньора Христо Михалчев заяви, че не е доволен от представянето. В турнира участваха 42 клуба от цялата страна. Това бе и квалификация за определяне на националния отбор в тази възраст.
В четвъртък, от 12.15 часа, дупнишките състезатели по борба Кирил Милов, Влади Стойчев и Валентин Димитров ще гостуват в кабинета на кмета инж. Методи Чимев, съобщиха от пресцентъра на Община Дупница.
Опит за атентат е извършен в общинската болница в Дупница. Това се разбра вчера около обяд, след като излезе наяве инцидент, който се е случил на 27 юли 2014 г. и едва не вдигнал във въздуха административната сграда, АГ отделението и хирургия на общинската болница в Дупница, пише в-к Струма. Началникът на транспорта в болницата Любомир Гаврилов бил в платен годишен отпуск от 14 до 27 юли. В първия си работен ден след отпуската се наложило да използват резервната линейка, която е в единия от гаражите на сградата на болницата. Той се качил в линейката, завъртял ключа, но двигателят не запалил. Л. Гаврилов отворил капака на линейката да види какво става. Пак завъртял ключа и в този момент видял пламък, който излизал от единия от маркучите на газовата уредба, който е свързан с двигателя на автомобила. Моментално Любомир Гаврилов изключил автомобила от контакт, така спрял огъня и предотвратил взрив. Коментарите на работещите в общинската болница в Дупница са, че става въпрос за опит за атентат, допълва изданието. Репортер на „Струма“ открил Любомир Гаврилов на работното му място и той потвърдил за инцидента . От вестника са открили по телефона управителя на болницата д-р Таушански, който е в отпуск. Той е споделил , че не може да се докаже кой е влизал в гаража, докато Любомир Гаврилов отсъствал, но в момента в София се преглеждат видеозаписите от камерата, която е монтирана така, че да наблюдава целия вътрешен двор на болницата. „Тя е собственост на охранителната фирма „Еспол-секюрити“, от които очаквам да разберат кой е влизал в гаража, от който имат ключове само двамата шофьори на линейки“ допълва Таушански
Футболен турнир за роми стартира от днес на изкуственото игрище на стадион "Бончук". Той е по повод 8 април – международен ден на ромите. Участват 8 отбора, разделени в 2 групи, които ще играят по системата "всеки срещу всеки". Победителите от двете групи, играят финал, а завършилите на второ ще определят класиралия се на 3-о място. Двубоите от утре до сряда, когато са финала и малкия финал са от 17 часа. Спектакълът е гарантиран, като се има предвид темперамента на участниците.
Оранжев код е обявен за 1 февруари в 5 области на Южна и Югоизточна България заради интензивни валежи от дъжд, съобщават от НИМХ. Кодът е в сила за областите: Смолянска, Кърджалийска, Хасковска, Ямболска и Бургаска. В тези области се очакват значителни валежи със сумарни количества за денонощието – между 40 и 60 л/кв.м.
Отново феноменално включване на Златан Йорданов донесе победата на новия му тим „Сейнт Назер” в поредния кръг от френското първенство. Доскорошният волейболист на „Марек Юнион-Ивкони” бе „асото” в ръцете на треньора Джилес при гостуването на 6-ия „Шомон”. Йорданов започна като резерва и н се появи в игра в пъряия гейм, който домакините спечелиха с 26:24. В средата на втората част, когато домакините водеха с 2 точки в игра се появи 22-годишният посрещач на мястото на колебливия Мануел Севиляно. Включването на Йорданов подейства като допинг на съотборниците му и тимът спечели с 25:23. Йорданов засили посрещането на тима, като бе истинска заплаха и в атака, където записа 78% успеваемост. Йорданов бе титуляр и в следващите два гейма спечелени от „Сейнт Назер” съответно на 19 и на 15 точки. Бившият младежки национал приключи с 10 точки в актива си (2 блока, 1 ас). Другият българин в състава Стойко Ненчев също направи отличен мач. Централният блокировач се отчете с 15 точки (3 аса, 4 блокади). Припомняме, че в предишния кръг при гостуването си на „Рен” Йорданов се появи в игра при 2:1 гейма за домакините и 16:12 отново за тях и бе с основен принос за пълния обрат. С тези 3 точки, „Сейнт Назер” се изкачи на 9-о място с 19 точки.
В словестна престрелка влязоха председателят на Общински съвет-Дупница инж. Владимир Владимиров и кмета на града инж. Методи Чимев последните два дни. Председателят на ОбС призова кметският екип да подпомогне финансово закъсалите заради блокираните сметки в КТБ общински дружества ВиК и "Ученическо хранене" вместо да инвестира немалко средства в конкурси като "Мис Дупница" и в постоянно подпомагане на спортните клубове. Искането за овърдрафти от двете дружества ще се разглежда на извънредната сесия в петък.
Германея Сапарева баня загуби с 2:4 от Велбъжд и отпдна от турнира на Аматьорската футболна лига. "Велбъжд" пък ще е представителят на Кюстендилска област в надпреварата. Двубоят се игра в Сапарева баня, като и двата тима създадоха редица голови положения. За домакините точни бяха Илиян Чавдаров и Кристиян Филипов, а за гостите по два гола реализираха Костадин Куков и Виктор Анастасов.
Служители на Община Дупница начело с директора на дирекция "Строителство" инж. Серьожа Котев са извършили проверка за незаконно изграждане на надстройка на канала на дюкера за язовир Дяково. Кмета на село Бистрица Васил Бански подал сигнал до градоначалникът Методи Чимев в петък за случващото се и светкавично била направена проверката. Хората в селото пък вече били готови да вземат нещата в свои ръце. Установено е, че липсват необходимите документи за разрешаване строежа на фирмата стопанисваща мини ВЕЦ-а. Чимев е изпратил днес сигнал до РДНСК-Кюстендил с установената проверка за незаконния строеж. Строителните дейности са спрени.
Служители на Община Дупница, монтираха „легнали“ полицаи на улица „Бузлуджа“ в Дупница. Припомняме, че в началото на месец май Общинската комисия по транспорт реши да има легнали полицаи и на тази улица в града. Това стана, след като до комисията бяха входирани два сигнала от хора живеещи в този район. "Автомобили летят с „бясна“ скорост по улица в Дупница и това ще доведе рано или късно до трагедия“, написаха тогава в читателски сигнал до zadupnitsa.com хора живеещи на ул.“Бузлуджа“ и околните пресечки, които започнаха и събиране на подписи. В сигнала до zadupnitsa.com хората споделиха, че вече е станало ежедневие по улицата да летят автомобили с над 100 км/ч, без дори да се съобразяват, че на кръстовището с улица „Цар Симеон“ има знак, който им отнема предимството. В сигнала си, живеещите в района допълниха още, че на пресечката с улица „Искър“ има магазин и там постоянно има и малки деца. Точно на това място вече са станали и няколко катастрофи. Именно там вече са положени „легналите“ полицаи, за да се ограничи скоростта.
Дупничанинът Теодор Георгиев заминава за Сараево, където през уикенда ще се проведе турнир от клас G1 по таекуон-до версия WTF. Надпреварата е открито първенство на Босна и Херцеговина и ще събере най-добрите състезатели от Европа. Целта пред Теодор Георгиев е спечелване на квота за Европейските Олимпийски игри. За целта обаче състезателят на СК Гладиатор Дупница ще трябва да завоюва максимален брой точки от следващите седем турнира, един от които е и този в Сараево. На 17 март ще бъде определено и крайното класиране. За Олимпиадата ще спечелят квоти първите 7-ем състезатли в рейтинг таблицата за категория до 74 кг в която е и Теодор Георгиев. В момента той е на 7-та позиция, която му дава право на участие.
И „Кауфланд“ ще отвори свой магазин в Дупница, разбра от свои източници zadupnitsa.com.Известната немска търговска верига вече е закупила имотите, върху които ще изгради голям хипермаркет. Новите инвеститори са купили единия имот от Община Дупница, а другия от Национална компания „Железопътна инфраструктура“ и по този начин са ги обедили в едно.
Простотията по българските земи няма край. Заради изстъпления по трибуните на националния стадион „Васил Левски“ главния арбитър спря за около 3-4 минути срещата. Двубоят се играе пред около 33 000 зрители. От сектора на българските привърженици полетяха ракети към сектора на гостите, а привърженици на Левски се сбиха с полицията. Първо се разрази сериозен бой в сектор "Б". Около 20-та минута на срещата там се появиха хора с черни качулки, които се сбиха с полицията. Секунди по-късно започна престрелка с факли, димки и бомби между българските и хърватските запалянковци в сектор "Г". Това наложи прекъсването на мача за около пет минути, а футболистите на двата отбора се принудиха да отидат при феноновете, за да ги успокоят. Постепенно обстановката се нормализира. Срещата продължи, но сурово наказание грози БФС.
Халфът на "Марек" Димитър Илиев сключи договор в Гърция. Дни след като напусна дупнишкия клуб, полузащитникът замина за южната ни съседка, където сключи договор до края на годината с "Аканайки". Тимът играе във втора гръцка дивизия и заема 6-ото място с реални шансове за атака на местата даващи право за промоция в елита.
Страница 15 от 156
