Задълженията на Община Дупница са намалели с 9 млн. лева, отпускат 100 000 лева на ФК „Марек“ 22 852 088 лева са заложени средства за бюджета на община Дупница за 2015 година. От тях 11 848 906 лева са от държавни дейности, а останалите 10 695 682 са от местни. Увеличението е с около 2 млн. лева в сравнение с предходната, обясни Чимев. "Днес е срокът за входиране на проекто-бюджета в Общински съвет. Ако досега говорехме за бюджет на стабилизиране, то вече говорим за бюджет на подобряване общинската среда и инфраструктура. Ако до преди време повтаряхме, че положението е тежко във финансово отношение, то вече е стабилно. И това е видимо от задълженията, които има Община Дупница. Най-точно и коректно това е видно в просрочените задължения. И най-важното е, че увеличението не е за сметка увеличаване на данъци, такси и услуги. Те остават непроменени", обясни дупнишкия градоначалник.
Чимев обяви: Няма да обжалвам, ако становището е НЕ за депо в Джерман Няма да обжалвам докладът, ако той е отрицателен за изграждането на депо в землището на Джерман, това обяви на общественото обсъждане в дупнишкото село кметът на града инж. Методи Чимев. Около 120 души се бяха събрали пред кметството в Джерман, за да изразят своята позиция. Срещата премина неочаквано спокойно и дори без напрежение. Имаше осигурена полиция, която да следи за спокойствието и реда.
Над 2000 в Сливница аплодираха децата на „Марек Юнион-Ивкони“. Борисов: Дупница е моят любим град Повече от 2000 души от Сливница, сред които Бойко Борисов и евродепутатът и зам.председател на ЕНП Мария Габриел посрещнаха с аплодисменти подрастващите отбори от школата на “Марек Юнион-Ивкони” на тържественото откриване на многофункционалната спортна зала в града. Сред официалните гости бяха още кметът на Дупница инж. Методи Чимев и заместникът му Крум Милев, президентът на ВК “Марек Юнион-Ивкони” Ивайло Константинов, мениджърът на клуба Людмил Найденов и изпълнителният директор Дамян Бичовски. Дупнишките таланти бяха представени официално на игрището, където от новия сезон представителния мъжки отбор ще играе своите домакински срещи.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Марек и Пирин завършиха 2:2 в Бобошево, реферът на мача влезе в историята в 29-ата минута (ОБНОВЕНО) Цели 4 гола си отбелязаха футболистите на "Марек" и "Пирин" след 45 минути игра на стадион а в Бобошево. Двата отбора играят контрола по между си като част от подготовката им за втория дял от шампионата.
Децата от школата на Марек 2007 с първо място на турнир в Кюстендил Отборът на Марек 2007 деца родени 2004 година  водени от Борис Крастев, игра турнир Кюстендил и завърши на 1-во място. Турнирът е организиран от Областният съвет на БФС- Кюстендил и Министерството на младежта и спорта. Втори остана тимът на Велбъжд, като след това следват Ботев Лозно, Марек 2010 и Миньор Бд. Всички отбори получиха екипи и по 3 топки от организаторите, а за най- добрите имаше и купи, връчени от Иво Герасимов. Набор 2006 с треньор Станислав Станчев  също постигна победа във Футбол 5 в София, като Марек 2007 победи Славия-6-4.  Това е парва загуба на Славия  с 6 гола. С тази победа Марек 2007 си върна 2-рото място на 4 точки от лидера Славия.
Община Дупница е успяла да си прибере в сметката 100 992 лв. от изпълнителни дела  100 992 лева е успяла да си прибере в сметката Община Дупница за миналата година от изпълнителни дела, обявиха от кметството.
Близки и приятели на убития Николай Радев организират шествие под наслов „Заедно в борбата за справедливост“  Близки и приятели на Николай Радев организират шествие в знак на съпричастност към роднините му. Шествието ще бъде на 22-ри юни и ще започне от заведението „Колата“  и ще продължи до МБАЛ „ Св.Иван Рилски“. Ето какво пише във фейсбук страницата посветена на Николай Радев : „ Нека всички на 22ри юни, ден преди рождената дата на Ники, когато трябваше да навърши 28 години, да се съберем в знак на съпричастност към близките и протест срещу несправедливостта! " повече прочети ТУК . Организаторите призовават всички които са съпричастни с идеята да бъдат на 22-ри юни с бели тениски с надпис „Заедно в борбата за справедливост“. Същевременно продължава и събирането на подписи към петицията разпространена в интернет пространството. Текста на петицията можете да видите ТУК До момента са събрани 2364 подписа. 
От години Марек Юнион-Ивкони не е бил в серия от три поредни загуби Мъжкият отбор на Добруджа 07 победи като домакин Марек Юнион Ивкони с 3:0 (25:21, 25:22, 25:18) в отложен мач от дванадесетия кръг на Суперлигата, игран в местната зала Добротица. С този успех тимът от Добрич отново възвърна позиции в челото на Суперлигата, като вече е на второ място, с единадесет победи, четири загуби и актив от 34 точки. Добруджанци се намират само на три точки от лидера Монтана, като имат и мач по-малко, поради отложена среща. Отборът на Марек пък записа трета поредна загуба, след неуспехите срещу Монтана и ЦСКА, като дупничани се смъкнаха на трета позиция, с актив от 32 точки. Над 1000 запалянковци изпълниха зала Добротица, като аплодираха добрите изпълненията на своите. В първите два гейма двубоят бе изключително оспорван, като двата съперника бяха напълно равностойни. В края на частите обаче, след 20 точка дупничани не издължаха на напрежението във важните моменти, като отбелязваха непредизвикани грешки, които дадоха предимство на домакините и те затвориха частите в своя полза, като поведоха с 2:0 гейма. В третата част съпротивата на Марек вече бе в по-малка степен, като тимът се съпротивляваше до равенството 14:14. Впоследствие домакините отбелязаха точкова серия, като поведоха с 19:14 и това сломи съперника. Натрупаната разлика бе достатъчна и добруджанци затвориха и тази част, като спечелиха чиста победа в мача. Реализатор за победата на Добруджа 07 стана Костадин Стойков с 20 точки. Съотборникът му Димитър Маринков добави 10 точки за победата./bgvolleyball.com
Нова гръмка победа за Марек в Италия  Българският отбор прегази, като гост Каругате с 5-2 в мач от 29-ят кръг на Seconda Categoria GIRONЕ. След слабо начало футболистите на Марек Сеграте успяха да вкарат след далечен изстрел на Калоян Стоянов. който прехвърли вратаря от над 25 метра. Домакините обаче успяха да стигнат до пълен обрат и на полувремето се отеглиха с гол аванс 2:1. След сериозен разбор в съблекалнята, момчетата на старши треньора Асен Арсов излязоха напълно променени. Малко след началото на втората част Калоян Стоянов вкара втори гол и изравни. Той отбеляза, след безупречно изпълнение на пряк свободен удар. След това настъпи времето на Симоне Суфри, който отбеляза хеттрик. Италианецът в редиците на Марек Сеграте, първо покачи на 3:2, след като домакините претендираха за засада. След поредния дълъг пас към него той отново проби финтира бранител и вкара за 4-2. Симоне Суфре затвори мача 10 минути преди края със своя трети гол. Момчетата бяха изпратени от своите верни фенове с димки и песни за победата,подкрепени и с бурни ръкопляскания. Браво Марек и успех до края!!!
В ПОНЕДЕЛНИК! Лидл официално отваря врати в Дупница с тържество и яки промоции Един от големите хипермаркети Лидл отваря врати в понеделник в Дупница. Досега в България има 76 магазина в 40 града с около 1700 служители. Тържественото откриване е насрочено за 8.00 часа преди обяд.
„Тойота“ с украинска регистрация катастрофира край Дупница  Автомобил „Тойота“ с украинска регистрация се е ударил на излизане от автомагистралата при Дупница, съобщават от пресцентъра на МВР.
 
 Пътно-транспортното произшествие се е случило снощи около 22,30 часа. Автомобилът е пътувал в посока Кулата, но не е спазил пътните знаци. „Тойота“-та е навлязла в участък на строеж и се е ударила в насип.
Еколозите на Община Дупница хванаха бракониери на Бинека Двама жители на Дупница са заловени от служители на "Екоотдела" към Община Дупница и полицията в момент на сеч на дърва в местността "Крушовица" (при Бинека). Сигналът е получен на 112 и препратен към общинска администрация, които предприели веднага действия, информират от пресцентъра. Двамата заловени бракониери подготвили сериозно количества дърва помагайки си с "оръжие на труд" – моторна резачка. От "Екоотдела" е съставен акт на Е.Коцев, като санкцията ще бъде от 50 до 500 лева отделно от полицейското производство. Дървата са конфискувани.
Отварят очите в дупнишките села как да вземат субсидии за животни и земеделие Община Дупница ще проведе срещи по населените места с оглед на стартиралата през март тази година кампания за прием на заявление за подпомагане по схеми и мерки за директни плащания, информират от кметството. От тези субсидии могат да се възползват земеделски стопани ползващи земеделска земя и/или отглеждащи животни. Пред заинтересованите ще бъдат разяснени условията и редът за подпомагане и по кои схеми и мерки могат да кандидатстват.
Над 2500 закриха мотосъбора в Дупница. „Неразделни братя“ почистиха парк „Рила“ (ВИДЕО и СНИМКИ) Над 2500 души присъстваха на закриването на 2-рият национален мотосъбор Дупница 2015, организиран от клуб "Неразделни братя". След обиколката на Дупница и скоростните отсечки на летишето край Крайници, вчера 6-ти юни рокерите се събраха отново в парк „Рила“. В мотоигрите се включиха много от мотоциклетистите, които премериха сили и умения в 10 атрактивни дисциплини. Приза за най-шумен мотор, организиран в памет на Добромир Добрев-Дени остана в Дупница, а спонсорите раздадоха достатъчно награди, както в игрите, така и в томболата. Талантливата Карина откри рок-концерта, след което се изяви и дупнишката банда „Фаербол“.
Ненужен в Бургас, им го връща тъпкано в Дупница Има ли мач срещу "Нефтохимик 2010", един играч на шампионите от "Марек Юнион-Ивкони" реагира като бик на червено. И докато в реалната битка на арената, където най-често тореадора всъщност убива бикът, то тук нещата са точно обратно. От изиграните през този сезон 4 срещи между двата отбора, статистиката е в полза на дупничани, които нямат загуба срещу тях. А същият този бик е безмилостен до кръв.
Методи Чимев: Не бих искал да съм на мястото на Александър Методиев, ако бъде на делото за „Тюрмето“ Темата за разпределението на мандатите от 10-и избирателен район продължава да вълнува хората от областта. На дневен ред изскача обаче и предстоящото на 28 октомври дело за претенциите на Мюфтийството към стотици обекти и терени в България, сред които е и Тюрмето в Дупница. На тази дата, на пл. "Свобода" отново ще има мирен протест срещу тези претенции. Кметът на Дупница инж. Методи Чимев говори по двете теми в интервю за Агенция "Фокус".
(ВИДЕО) Македонски тир с 25 тона хартия изгоря като факла в Дупница преди час (СНИМКИ) Македонски тир пълен с хартия изгоря тази сутрин в Дупница. Екип на Пожарната в града реагира своевремнно, но нямаше как да спаси товара. Тирът пътувал за Скопие, пълен с 25 тона хартия. Димът обгърна цялата Горна махала. Шофьорът все пак успял да спре тира на мястото на бившата жк гара и се опитал заедно с колегата си да потуши пожара. "Оборотите на двигателя изведнъж скочиха неимоверно много. Изключих двигателя и веднага спрях, защото видях да излиза дим. Веднага слязохме и с колегата започнахме да гасим с пожарогасителите, но двигателят незная как продължи да работи. Не мога да си го обясня", разказа шофьорът на тира, който бил зад волана в този момент. "В един момент започна да излиза дим от ремаркето и веднага звъннахме на пожарната, които дойдоха много бързо, но…виждате, че няма шанс да бъде спасено каквото и да било. И кабината изгоря. В последния момент преди да лумне кабината успях да вляза и да взема документите и 200-те лева за път", допълни македонския шофьор от Скопие. Имената на двамата шофьори няма да цитираме по обясними причини.
Баба Марта нахлу на сесията на местния парламент в Дупница и отне мандата им/СНИМКИ С усмивки и ръкопляскания бе посрещнато изненадващото посещение от баба Марта на сесията на Общински съвет-Дупница днес. Тя веднага се упъти към подиума и без много да се замисля иззе думата на изненаданите Костадин Костадинов и Красимир Георгиев. "Всички тук сте с 4 години мандат, а аз с един месец. Но за този месец правя всичко, за да донеса здраве, щастие и късмет на всички. Не се самозабравяйте и не летете в облаците. Работете за този град, работете за хората и за по-доброто бъдеще на всички ни", обърна се към съветниците Баба Марта. Колоритният общински съветник д-р Матей Попниколов пък й предложи с гегата да започне да бие наред всички, ако счита не си вършат работата. Тя подари на всички присъстващи червено-белите символи, а сесията бе прекратена за 10 минути.
И тази година започва със самоубийство в Дупнишко. В България днес още един опит Черна серия от самоубийства почерни 2015-а на старта й. Четирима младежи избраха смъртта и полетяха от балкона за последните 4 дни.
Условна присъда за мъж шофирал пиян в Дупница Дупнишкият районен съд даде 5-месеца условна присъда с три годишен изпитателен срок на 41-годишен управлявал автомобила си в нетрезво състояние. Това е втори случай за В.И.Г, който е бил с пробация за същото през 2010 година. Този път 40-годишният мъж е хванат с 2.3 промила в кръвта на 1.11.2014 година в района на старата автогара в Дупница. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.
Пак скандал!!! Бившият шеф на ТД „Рилски езера”-Дупница Павел Михайлов, отново иска властта. За това алармират от настоящия УС. ТД „Рилски езера“ – Дупница, в лицето на Управителния съвет и голяма част от членуващата маса в него, както и Клубът за активен туризъм „Никола Додов“, излязоха с изявление относно действия на бившия председател на дружеството Павел Михайлов. Според тях Михайлов има за цел при провеждане на Общо събрание, да вкара свой човек в управата и отново да се добере до властта в дружеството. Хората подписали изявлението са на мнение, че Михайлов вербува за целта част от ветераните туристи._thumb.php
Потоп отнесе част от Сърбия. В България оранжев и жълт код обявен за 16 септември Един човек загина при наводненията в източна Сърбия. Според телевизия „Бор“ това е жена от село Подвръшка в района на град Кладово, намиращ се на Дунав. От град Текия са евакуирани над 200 души. Два моста са били отнесени от излезлите от коритата си реки в съседна Сърбия. Мостът по пътя Кладово – Неготин е унищожен напълно. Унищожен е и мостът в село Велесница. Магистралата край Джердап е напълно непроходима и в момента жителите са откъснати от останалата част на страната. Според местните власти  на този етап няма опасност за ВЕЦ "Джердап -1". Приливната вълна откъсна и селата Река, Грабовица и Бърза Паланка.Boljetin-poplava tekija-poplave-blato-bujica_660x330 Tekija
Продаден ли е вече ТЕЦ Бобов дол след като бе изваден от регулирания пазар? Справка в КЗК сочи, че дружеството Stockett Limited, притежавано изцяло от физическото лице г-жа Ерлин Родригез, има намерение да придобие контрол върху „Консорциум енергия МК“ АД, а чрез него и върху „ТЕЦ-Бобов дол“ ЕАД. Към този момент няма точна информация дали дружеството  осъществява дейност.
От днес Марек се връща в Дупница Футболният тим на Марек отново ще тренира на стадион Бончук. Близо 10 дни дупничани тренираха на комплекс „Царско село“ в столицата, където протече и подготовката за двубоя с ЦСКА. До събота 30 август, когато е мача с Локомотив Сф, отбора ще тренира на своя стадион. От ръководството заявиха, че на този етап всички футболисти с изключение на Димитър Петков са здрави и се надяват подготовката до събота да протече нормално. „ Очаква ни тежък и много важен за нас двубой. Надявам се отново да има много публика на стадиона, която да подкрепи отбора. Мача с ЦСКА е в историята и сега е важно да излезем с успех от мача с Локомотив Сф“, заяви изпълнителния директор на клуба Иво Паргов.
„Марек Юнион-Ивкони“ стартира с домакинство на „Пирин“ (Рз), играе с „Левски Бол“ за Супер купата Жребият за новия шампионат в Супер лигата на България по волейбол при мъжете бе теглен в София днес. Трикратните поред шампиони от "Марек Юнион-Ивкони" откриват кампанията с домакинство на "Пирин" (Рз). Двубоят ще се играе на 17 или 18 октомври в Сливница, където дупничани ще домакинстват тази година заради предстоящия ремонт и реконструкция на спортната зала в града.
ВЕЛИКИТЕ БЪЛГАРИ! 31 години от чутовния подвиг, за който Христо Проданов плати с живота си Властите на Непал декларират, че за 1984 г. единственият свободен маршрут на Еверест е само по Западния гребен. Друга възможност няма чак до 1990 година.
Първан Дангов грабна фенклуба на „Марек“, вкара го в интрига Независимият общински съветник и екскмет на Дупница Първан Дангов хвърли нова бомба в медийното пространство. В интервю за струма.ком, той директно нападна фенклуба на "Марек", че са организирани от… кмета инж. Методи Чимев. С тези си думи, Дангов реално обяви фенклуба за поръчков, а феновете за послушници. "Футболните фенове, които „излязоха да подкрепят” този заем бяха точно пет човека. Но и тези петима бяха използвани от кмета, защото знам, че минути след сесията той е звънял на фенклуба за организиране на подобна акция в понеделник. За съжаление, това са методите на ГЕРБ – използване на силата на властта и натиска. Могат да притискат хора от всички страни така, както го правеха Галеви – сред спортните среди, сред рокерите, читалищните и здравните работници, културните дейци от хоровите състави… Като обещават някакви средства, се опитват да ги купят. Безцеремонно и нагло", се казва в отговора на Дангов пред медията.
Осъден на 4-месеца затвор се скри в Италия Ефективна присъда от 4-месеца лишаване от свобода за счупен игрален автомат в казино в Дупница, получи жител на Крайници. Станимир Д обаче бе осъден задочно, защото не е присъствал в залата. По неофициална информация той се намира в Италия и сега трябва да бъде издирен, за да излежи наказанието си. Районен съд-Дупница призна Станимир Д за виновен в това, че на 08.02.2014 година около 17:30 часа, в Дупница, в игрална зала е повредил автомат марка „Премиум Ве плюс Гаминатор”, като е счупил сензорния му дисплей на стойност 642,20 лева. Станимир вече е осъждан и сега трябва да изтърпи наказанието в затвор, при първоначално строг режим. Присъдата може да се обжалва и протестира в 15-дневен срок пред Кюстендилски окръжен съд. Това е поредният осъден от дупнишко, който успява да се измъкне. В началото на годината от прокуратурата заявиха, че само за 2014 година има 6-ма, които са осъдени, но все още не са открити, за да влязат в затвора.
За санирането! Калфин: Дупница и Кюстендил ще са сред първите.Мая Манолова в Дупница : Така ГЕРБ се опитва да печели избори Дупница и Кюстендил ще са едни от първите градове в страната където ще започне санирането на панелните блокове, увереността за това изразиха депутатът от ГЕРБ Кирил Калфин и областният управител Виктор Янев.