Начало
Изключително атрактивни личности се очертава да гостуват през следващите дни в Дупница за 37-ите майски празници на културата. Освен Графа, Поли Генова, Дичо и Диана Експрес, на дупнишка сцена ще акостират в уикенда и други 3-ма любимци на младото поколение. "Ластикът" Метин Енимехмедов, който стана известен в цяла България с участието си в "Шоуто на Слави", където спечели лек автомобил заради невероятните си танци, пред дупничани ще излязат и новите звезди Дивна и рапърът Вензи. Атрактивният Метин ще покаже своите забележителни танцови умения в събота в 17 часа, когато продължава вторият ден от "Дупница ден фест". На следващия ден-неделя, от 18 часа в театъра на ОбДТ "Невена Коканова", концерт ще изнесат Дивна и Вензи. Младата изпълнителка в момента е жури в предаването "Младите надежди" и безспорна любимка на тийнейджърската аудитория. Техните изпълнения ще започнат около 16 часа.
В истинска атракция се превърна френски Дядо Коледа решил да се дегизира като Супермен. След вторият гейм на мача от Шампионска Лига между Тур и Марек Юнион-Ивкони организаторите на двубоя допуснаха белобрадия старец на игрището и той поздрави и двата тима. Появата му предизвика усмивки по лицата на българските волейболисти, които до този момент нямаха особенни поводи за радост. Домакините се бяха погрижили за доброто настроение на над 2000 хиляди зрители в залата и освен Дядо Коледа представиха мажоретен ансамбъл.
Досъдебно производство срещу неизвестен извършител за простреляно куче е започнато в РУ Дупница на 13 юни. Сигналът е подаден от собственичката.Кучето е открито от собственичката убито на улицата пред къщата в село Блатино, информират от пресцентъра ОД на МВР Кюстендил.
Неприятна травма получи, защитникът на Марек, Николай Николов по време на вчерашната контрола с Левски, завършила с победа за синити с 3:0. Николов е с раздрано ухо и не е изключено да претърпи и хирургическа интервенция. Травмата, той получи след сблъсък с нападателя на сините, Валери Домовчийски. Точно след този сблъсък, в 43-тата минута, се получи неприятният инцидент между двамата, при което получиха червени картони. Тогава Николов, афектиран от интервенцията срещу него се изправи и удари шамар на футболиста на Левски, за което бе изгонен. Домовчийски бе отстранен, именно за грубата си игра, при която пострада футболистът на Марек.
Специализирана полицейска операция по линия на TISPOL за контрол на скоростта започва в 6.00 ч на 11.3.2015 г. Операцията е 24 -часова, ще се проведе на територията на страната. Пътните полицаи ще осъществяват контрол в населените места, по главните пътища и по третокласната пътна мрежа. Целта на операцията е да се снижи аварийността поради движение с превишена и несъобразена с пътните условия скорост, информират от ОД на МВР.Точките за контрол в Кюстендилска област са следните:
1.На територията на РУМВР гр. Кюстендил:
– път ІІІ-601 в с. Соволяно;
– ул. „Гюешевско шосе" в гр. Кюстендил;
– ПП І-6 в с. Ябълково;
– път ІІ-62 /Кюстендил-Дупница/ в с. Невестино;
– кв. „Върташево" в гр. Кюстендил;
– ПП І-6 в с. Цървеняно;
– ул. „Раковски" в гр. Кюстендил.
2.На територията на РУМВР гр. Дупница:
– ул. „Саморанска" в гр. „Дупница;
– ул. Св. Иван Рилски" в гр. Дупница;
– ПП І-1 /Е79/ км 329+500 в кв. „Байкал" на гр. Дупница;
– ПП І-1 /Е79/ км 335+000 в с. Джерман;
– ПП І-1 /Е79/ км 336+400 при бистро „Пако";
. ПП І-1 /Е79/ км 343+413 при разклон за гр. Бобошево;
– ПП І-1 /Е79/ км 347+700 в с. Мурсалево.
3.На територията на РУМВР гр. Бобов дол:
– път ІІІ-623 км 10+600 при бенз. „Петрол" в гр. Бобов дол;
– път ІІІ-623 км 4+500 в с. Мало село;
– път ІІ-62 /Кюстендил-Дупница/ км 26+400 при разклон за с. Паничарево.
4.На територията на РУМВР гр. Рила:
– гр. Рила бенз. „Петрол;
– път ІІІ-107 /Е-79 – гр. Рила – Р.манастир/ км 0+200;
– път ІІІ-107 /Е-79 – гр. Рила – Р.манастир/ км 4+000;
– гр. Кочериново, ул. „Н. Вапцаров" при бившето МТС;
– път 10716 /гр- Рила – кв. „Бараково" на гр. Кочериново/ в с. Бараково
Дупнишката учителка Силвия Боянова бе наградена на 43-та Национална конференция по въпросите на обучението по физика на тема: „Оптика и оптични технологии в образованието" в Благоевград. Боянова, която е главен учител в ПГ „Акад. С. П. Корольов", гр. Дупница спечели наградата "За най-добри постижения при създаване на условия за най-подходяща учебна среда" на Международната фондация "Св. Св. Кирил и Методий", съобщава DarikNews.bg Силвия Боянова притежава отлична научна и методическа подготовка, следи новостите в своята област и постоянно повишава квалификацията си. Владее на академично равнище учебните дисциплини, които преподава и прилага методиката на обучение, както и интерактивните методически прийоми на висококомпетентно и качествено ниво. Използва и разработва учебно-технически средства и материали, подходящи за постигане на оптимални резултати в конкретна учебна ситуация. Обогатява учебния процес с научни новости от предметната област. Проявява новаторство и пълноценно прилагане на информационно-комуникационните технологии в образователно-възпитателния процес, бе изтъкнато при представянето на преподавателката от ПГ „Акад. С. П. Корольов" снимки DarikNews.bg
Марек приема Дунав в мач от 18-ят кръг на Б-професионална футболна група. Дупничани са лидери в класирането, но допуснаха две поражения в последните два кръга, съответно от Раковски на ст Бончук и при гостуването на Хасково. Сега момчетата на старши треньорът Иво Паргов са решени да прекъснат тази серия. С контузия е вратаря Емил Михайлов, който пропуска двубоя. С травма е и Еньо Кръстовчев, като до последно не е ясно дали ще бъде сред титулярите.
Българският футболен съюз разреши на "Марек" да играе домакинските си срещи от първенството на "А" група на своя "Бончук". Това стана официално днес, когато бе обявено от родната централа. Лицензионната комисия към БФС е останала очарована от направеното на стадиона за тези два месеца и това означава, че след 10 дни на "Бончук" играчите на Антон Велков ще посрещнат другия новак "Хасково", чийто стадион също получи лиценз. "Хвърлихме неимоверни усилия, но успяхме. Важното е, че ще играем пред родните си фенове, у дома, на "Бончук", там където е мястото на "Марек", заяви изпълнителния директор на клуба Иво Паргов, който утре ще се завърне в България, след като бе част от българската делегация на "Готия къп" в Швеция.
Трима българи и двама италианци бяха арестувани в Милано за кражба на десетки луксозни автомобили, съобщиха медиите на Апенините. Заловените българи са на 46, 43 и 40 години. В момента се разследват и други евентуални български членове на трафика. Само през първите шест месеца на годината били откраднати поне 30 Range Rover, както и много джипове на “Мерцедес”, “Ауди” и БМВ. Те били отключвани и подкарвани от двете банди за по-малко от минута, пише 24 часа. За да направят това, крадците използвали една и съща техника. Българите заставали близо до набелязани от тях луксозни автомобили на паркинги в центъра на Милано, след което с помощта на електронни джаджи блокирали заключването на колата с дистанционното устройство от собственика ѝ. Част от номерата на откраднатите коли. Приспособлението на крадците на практика блокира вълните, излъчвани от магнитния ключ на колата, и така тя остава отключена, без собственикът ѝ да усети това Веднага след отдалечаването му крадецът се вмъквал в отворената кола и свързвал електронната ѝ система с OBD (Оn-board diagnostics) устройство, което може да се купи по интернет за 4500 евро. То кoпира кода на запалващото устройство на колата и го предава безжично на ключ, върху който го изкопира – цялата операция траела 55 секунди. Устройството, което преди това било използвано за блокиране на заключването на колата от собственика ѝ, блокирало също така и сигнала на сателитната алармена система. След това крадците подкарвали колите, които криели в паркинги, разположени на поне два етажа под земята, където сателитното устройство не действа. Следващият етап включвал подмяна на номерата с такива, откраднати от коли в чужбина Всеки от джиповете Range Rover, чиято цена е поне 130 000 евро, бил продаван от крадеца за по 10 000 евро на друг съучастник. Той след това се занимавал с износа им за България. Италианските крадци пък ги продавали в Нигерия. Арестуваните двама италианци са с богато криминално досие зад гърба си, докато българите са непознати за италианското правосъдие. Двете банди се познавали помежду си, но не действали заедно. Понякога обаче се прицелвали в една и съща кола. При един от случаите например Range Rover на бизнесмен от Брера станал тяхна жертва два пъти в рамките на няколко дни. И в двата случая автомобилът бил върнат на собственика му, така както и 10 други коли, до които стигнала полицията. Над 40 ключа на луксозни автомобили, сред които на “Бентли” и “Ферари”, били открити у двете банди. Българите били заловени в гараж в зоната Ромоло в Милано. Някои от устройствата, заловени у крадците Разследването на властите стартирало през май след сигнал от собственика на гараж в центъра на Милано. Той забелязал, че един ден всички коли на единия етаж от паркинга били отключени Това се дължало на устройството на крадците. На видеозаписите на камерите в гаража се виждало как престъпниците проследявали жертвите си. Според полицията често крадците действали и по паркингите на важни изложения и панаири до Милано, Генуа, Парма и Верона. След отключването на колата те се качвали в нея и прочитали адреса на собственика в документите ѝ, след което отивали да я откраднат до дома му. Кражбите на коли са отбелязали лек спад на Апенините през миналата година в сравнение с 2012 г., твърди статистиката. Над 112 хиляди автомобила са били отмъкнати през 2013 г., или с 3000 по-малко от предишната година. Това означава, че по 13 коли на час сменят собственика си Рим, Неапол и Милано са най-рисковите градове. Най-крадени са малките модели на ФИАТ – “Панда”, “Пунто” и “Чинкуеченто”. Луксозните возила в повечето случаи се крадат за поръчители от чужбина. 41% от откраднатите коли са били открити и върнати на собствениците им през 2013 г. Българска следа през последните години има не само в кражбата на луксозни коли в Северна Италия, а и в трафика на BG номера за италиански автомобили. Десетки са вече случаите, в които властите спират коли с българска регистрация, които много често са шофирани от италиански граждани Снабдявайки се на черно с BG номера, те икономисват от застраховки, данъци и такси. В град Алба, област Пиемонт, например миналата година полицията изброи над 50 коли с български номера, нито една от които не се шофира от българин. Според полицията в повечето случаи италиански предприемачи се снабдяват с тях чрез румънци и българи, работещи във фирмите им. Въпреки че това е начин за пестене на пари на изтормозените от кризата италианци, за останалите им сънародници с коли с италиански номера е истинска одисея да попаднат в инцидент с български автомобил В повечето случаи, ако се стигне до завеждането на дело срещу BG застрахователна компания, това е и скъпо, и изпитание за нервите, тъй като се чака с месеци. На всичкото отгоре обезщетяването е според българските стандарти, или няколко пъти по-ниско, отколкото на Апенините./24 часа
Постоянни проблеми с водоснабдяването изкараха на протест жителите на село Усойка. Те излязоха край главен път Е-79, който пресича селото като заявиха, че засега няма да блокират пътя, а само на няколко пъти пресякоха пешеходната пътека в центъра на селото. В протеста се включиха около 50 души. Проблемът с питейната вода в Усойка е от десетилетия. Точно преди три години жителите на Усойка отново протестираха, даже обявиха гражданско неподчинение. Направи се нов шахтов кладенец, който реши временно проблема и елиминира двойната зависимост от снабдяването с питейна вода на селото, от ВиК Дупница и от "Кюстендилска вода". Този водоизточник обаче попада в трасето на ЛОТ-2 от автомагистрала Струма. „ Тук е вече осъщественият нов сондаж от автомагистрала Струма, който ще осигури на Усойка двойно по-голям дебит. От есента трябва да бъде изграден новият шахтов кладенец, който да осигури двойно количество вода на Усойка. Докато българският народ не разбере, че водата е за питейни нужди, а не за поливни нужди и че тези забрани, които издава всеки един кмет на дадена община трябва да бъдат спазвани, винаги в България ще има недостиг на вода. „ заяви кмета на община Бобошево цитиран от БНР. „През 2010 г. и 2011 г. имахме подобни проблеми. Тогава хората не издържаха и отново се вдигнаха на протест, а сега ситуацията се повтаря. Въпреки многократните сигнали и жалби до водното дружество, до областния управител, никой не ни обърна внимание и затова хората предприеха нови протести”, обясни кмета на Усойка Красимир Николов пред агенция Фокус.
Днес от 10:00 часа е насрочено заседание на Общински съвет Бобов дол. В дневният ред са залегнали 12 докладни, като основната е свързана с разглеждане на Бюджет 2015 на Общината, който е в размер на 6 146 240 лв или с близо 1 млн повече от миналата година. Разликата се дължи на държавната целева субсидия за укрепване на свлачището до село Мламолово и мост в село Бабино. Приходите от местни дейности заложени за 2015 година са 3 887 951 лева. За ремонт на улици в бюджета на община Бобов дол за тази година са предвидени 147 300 лв. Съветниците ще разгледат и „Инвестиционната програма“ в частта „Капиталови разходи“.
Снощи бе проведено учредително събрание на ФК Марек-1915. Близо 20-души се събраха на стадион Бончук, за да основат новия футболен клуб. Учредителното събрание избра УС, който ще се състои от 5-членове и това са: Васил Василев-икономист, Иван Раков-бизнесмен, Краси Влахов-бизнесмен и представител на ветераните на Марек, както и представители на двете школи, които се обединиха в новия клуб- Борис Кръстев от Марек 2007 и Янек Кючуков от Марек 2010. За председател на УС бе избран Васил Василев, който работи в София и от дълги години е сред футболните деятели в града. Предстои да бъдат утвърдени и различните постове в клуба, като Янек Кючуков остава изпълнителен директор, Анжело Кючуков ще отговаря за ДЮШ. Борис Кръстев ще бъде и старши треньор на мъжкия тим. УС ще се събира поне веднъж месечно, като всички решения, които влизат в сила трябва да се вземат с пълно единодушие. Тази вечер от 17:45 часа ФК Марек 1915 ще изиграе контрола с мексиканския Фут Бико.
Поредната крилата фраза изстреля капитанът на „Марек Юнион-Ивкони” и национал на Македония Гьорги Гьоргиев след победата на неговия тим над „Нефтохимик 2010” 3:0 гейма само преди няколко часа в четвъртфинална среща от турнира за Купата на България. 21-годишният плеймейкър никога не се е притеснявал да демонстрира самочувствие и с основание, след 2-те поредни шампионски титли, Купата на страната, а и вече интересът към него от италианския гранд „Пиаченца”. „Винаги съм го казвал на момчетата, че ние сме шампионите, поне до последния мач тази година, а мисля, че и след това още година пак ще сме шампиони. Така че победителите не ги съди никой. Заслужили сме си всяка една победа с нашия си труд и пот, така че имаме право на самочувствие”, коментира пред zadupnitsa.com Гьоргиев. „Имаше напрежение при нас и е нормално. Все пак всичко се решаваше в един двубой, а и съперникът е изгрден от опитни състезатели, които знаят кога да се напъват. Очаквахме да не се предадат, както се и получи. При нас имаше умора и от тези пътувания в рамките на 72 часа, първо до Русе и обратно, а после до Бургас. Започнахме силно първия гейм, в който извадихме страшна блокада, а и Венци Трифонов сякаш не бе с две ръце, а като октопод и затова видяхте как за половин гейм им лепна 5 блокади. Размазахме ги. Вторият гейм тръгнаха да натискат сервиса, като това бе единственият им шанс да ни се противопоставят и им влизаше, дръпнаха ни с 3 точки, но в крайна сметка успяхме да го вземем гейма накрая. Макар да ни ведоха с 4 точки в 3-ата част, бях сигурен, че няма да го загубим итака и стана”, продължи Гьоргиев, преди да хвърли най-атрактивната фраза: „Преди няколко дни един наш фен ми каза, че сме като терминатори на игрището. Ама не е прав, защото има и по-силни от терминаторите, а това са МАРЕКминаторите. И волейболистите, а гледайте и футболистите на града мачкаме наред”, заключи с усмивка Гьоргиев.
Изпълнителният директор и наствник на Марек Иво Паргов сподели пред zadupnitsa.com впечатленията си от играта на дупничани след победата с 4:1 над Германея в контрола.
Шофьор унищожи една от най-красивите градинки в Дупница снощи. Около 23,30 часа джигит със скорост над 100 км в час "изправи" завоя на ул. "Цар Освободител" и помля 3 улични стълба и изкорени дърво. Шофьорът-камикадзе е успял да изкриви и бордюрите. Движеел се от центъра в посока Горна махала. Живеещи в района на градинката разкриха, че са чули продължителен трясък от ламарини и осветлението в градинката угаснало.
Това са най-продължителните и значими дъждове от 248 години насам, причинили катастрофалните наводнения. Във Великобритания е обявен най-високият код ЧЕРВЕНО за опасност от урагани. Западна Англия и Уелс са подложени на ураганни ветрове със скорост от 160 километра в час. Ситуацията се усложнява и от непрестанните дъждове довели до наводнения. Над 6 хиляди жилища са евакуирани. Метереолозите предупреждават , че в някои региони опасност от наводнения ще има през следващите няколко месеца. 1600 военни са включени в спасителни операции. Щетите от наводненията се оценяват на над 3 милиарда лири. Вчера кризисно бе положението в някои райони на Лондон, където за пореден път водите на Темза преляха и предизвикаха наводнения
Всички необходими документи от фирмата-изпълнител по реконструкцията на спортната зала в Дупница са внесени в Община Дупница в срока посочен в договора – 18 август, информират от пресцентъра на кметството. “Сумата, която е одобрена за ползване от Община Дупница по проекта в рамките на 2014 година в размер на малко над 1,3 млн е вече налична. Документите са вече при нас и в момента се съгласуват с всички институции-ЧЕЗ, ВиК, Пожарна и другите. Следващата седмица ще бъде издадено и разрешителното за строеж, след което започват строително-монтажните работи”, обясни кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев.
От ВиК Дупница съобщават, че утре 30 юли, поради ремонтни дейности, извършвани в района на Старата автогара в Дупница, ще бъде прекъснато водоснабдяването от 07:00 до 14:00 часа на кв. "Байкал".
Фолклорно трио "Авлига" при НЧ "Пейо Кр. Яворов – 1978" – гр. Дупница се представи отлично на Националния фолклорен фестивал "Кехлибарен грозд 2015" – гр. Харманли, като спечели Първа награда и златен медал.. Фестивалът се организира от читалището в с. Лозен, община Харманли и Министерство на културата. Участниците изпълняват автентичен и обработен фолклор. "Авлигите" се представиха с песни от нашия край. Изпълненията им бяха оценявани от жури с председател проф. Петър Льондев. Проф. Льондев лично ги поздрави и им предложи да направят съвместно песни. Рени Христова, Диана Градевска, Иванка Божилова и Иван Наумов /съпровод/ спечелиха шесто отличие за тази година. На триото предстоят нови участия във фестивали. През м. август т.г. ще пеят на Световния фолклорен фестивал в гр. Несебър, където се участва само със специална покана от организаторите.
Първото бебе на община Дупница за 2014-а година проплака в общинската болница на 4-и янури. Малката Никол се роди с перфектни манекенски мерки. Тя е с тегло 3,2 кг, висока е 51 см и е най-новият жител на село Пиперево. По изградена вече традиция, Бебе №1 за 2014 година ще получи подарък от кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев.
Бронзовият медалист от миналото издание на CEV DenizBank Volleyball Champions League – Men отбора на JASTRZEBSKI Wegiel победи като гост испанския CAI TERUEL с 3:0 (25-20, 26-28, 25-20) гейма в първи мач от група В. В същата група е и отборът на Марек Юнион-Ивкони, който тази вечер е домакин на Локомотив Новосибирск. Срещата е от 19:00 часа в „Арена Самоков“.
Теодор Георгиев получи покана и за второто Гранд при по таекуон-до , което ще се проведе в град Самсун Турция през септември. Дупничанинът заминава на 11-ти август за Москва, където е първия старт от световните серии. В турнира в руската столица участват най-добрите в света. Теодор ще се изявява в обединената олимпийска категория до 80-килограма, в която участва и на първите Европейски игри в Баку. В световната ранглиста Теодор Георгиев е 26-ти с 79.76 точки
Волейболният първенец на България Марек Юнион Ивкони (Дупница) записа 4-а загуба в тазгодишната Шампионска лига. Момчетата на треньора Найден Найденов допуснаха обрат и отстъпиха на силния полски тим Ястрежебски Венгел (Ястрежебие-Здруй) с 2:3 (18:25, 25:18, 25:22, 18:25, 7:15) в мач от 5-ия кръг в Група "В", игран тази вечер пред около 500 зрители в зала "Арена Самоков" Това е и първи загубен тайбрек за дупничани този сезон след 5 победи в Суперлигата и 1 в Шампионска лига.. По този начин дупничани продължават да са на последното 4-то място във временното класиране с 3 точки след 1 победа и 4 загуби. Полският тим пък се изкачи на 2-ро място с 8 точки след 3 победи и 2 загуби и с точка повече от 3-ия – испанския КАИ (Теруел), който е със 7 точки след 2 победи и 3 загуби. Лидер и сигурен победител в групата е руският гранд Локомотив (Новосибирск), който е с 12 точки след 4 победи и 1 загуби. В последния 6-ти кръг Марек гостува именно на руснаците, докато Ястрежебски е домакин на КАИ в директен сблъсък за второто място и продължаване напред в плейофите на ШЛ. Двете срещи са във вторник (27 януари) съответно от 17,00 и 18:30 часа българско време. Първият гейм на срещата Марек – Ястрежебски започна по-добре за полският тим, който дръпна с 8:4 след блокада и контра през центъра на Патрик Чарновски и атака в аут на Ангел Велков от дупничани. Разликата леко нарасна до 11:6 след атака на Матеуш Малиновски, което накара Найден Найденов да вземе тайм-аут. Въпреки това, момчетата на италианския треньор Роберто Пиаца направиха резултата 15:9 в своя полза след контра блок-аут на Кжиштоф Гиерчински. Марек успя да върне три точки за 15:12 след блокада на Станислав Величков и ас на Павел Душков. Все пак втората техническа пауза дойде при 16:12 за Ястрежебски след нова атака през центъра на Чарновски. Поляците запазиха преднината си до 21:16 след успешна атака на френския посрещач Гийом Кеск и блок на Гжегож Косок. В крайна сметка волейболистите на Ястрежебски спокойно взеха гейма с 25:18 след атака на Гиерчински и контра на Малиновски. Втората част тръгна по-добре за дупничани, които бързо поведоха с 4:0 след силни изяви на Михаел Манджуков и Станислав Величков. Разликата се запази до 8:4 след пусната топка на разпределителя Гьорги Гьоргиев. Преднината на Марек стана 11:6, което принуди Роберто Пиаца да вземе тайм-аут. Двата тима продължиха равностойно до 14:9, след което последваха успешни блокади на Павел Душков и Величков за 16:9. Резултатът стана 19:11 след нова грешка от Ястрежебски, след което Марек без проблеми затвори гейма в своя полза при 25:18 след поредна грешка на поляците. В началото на третия гейм волейболистите на Ястрежебски успяха да поведат с 8:6 до първата техническа пауза. Последваха атака през центъра на Борислав Апостолов и отлична единична блокада на Ангел Велков и 8:8. Равенството се запази до 11:11, след което последваха две атаки през центъра на влезлия като резерва за полския тим словенец Ален Пайенк и 13:11. Марек стигна до ново равенство при 15:15 след успешна атака на Павел Душков и контра блок-аут на Михаел Манджуков. Все пак техническото прекъсване дойде при 16:15 за поляците след блок-аут на Кжиштоф Гиерчински. Последваха атака в аут на Матеуш Малиновски от гостите и контра на Велков – 17:16 за дупничани и тайм-аут за Роберто Пиаца. Двата тима продължиха равностойно, като си размениха и по един миниобрат, за да се стигне до 22:21 за Марек след ас на Манджуков. Независимо от второто прекъсване за Пиаца, последва силна контра на Величков и 23:21. В крайна сметка воденият от Найден Найденов отбор спечели гейма с 25:22 след страхотна единична блокада на разпределителя Гьорги Гьоргиев. Четвъртата част също тръгна по-добре за гостите от Ястрежебски, които дръпнаха с 8:5. Постепенно разликата нарасна до 11:6 след контра на Кжиштоф Гиерчински и отлична блокада на Гжегож Кошок. Двата тима продължиха равностойно и второто техническо прекъсване дойде при 16:12 за полския тим след атака през центъра на Ален Пайенк. Ястрежебски запази преднината си до 20:16, след което безпроблемно го спечелиха с убедителното 25:18 след грешка от сервис на влезлия като резерва за Марек Михаил Цветанов и вкараха мача в тайбрек. Петият решителен гейм тръгна отново по-добре за Ястрежебски, които поведоха с 4:1 след атака на Кжиштоф Гиерчински, блокада на Гжегож Кошок и контра блок-аут на Гийом Кеск. Размяната на полетата пък дойде при 8:2 за поляците след контра на Матеуш Малиновски последвана от грешки в атака на влезлия като резерва Венелин Кадънков и Станислав Величков. Резултатът стана 11:4 след ас на Ален Пайенк. Волейболистите на Ястрежебски спокойно спечелиха тайбрека с 15:7 след нова атака на Кеск, а с това и мача с 3:2.
Официалното валидиране на пощенската марка посветена на 100 години от началото на футбола в Дупница ще стане през месец май, а не както бе обявено по-рано в края на този месец. Отлагането е продиктувано от факта, че събитието ще бъде включено в програмата на майските празници и тогава освен представянето на марката ще бъдат наградени и заслужили футболисти и деятели от града. Валидирането се осъществява от Министерството но транспорта, информационните технологии и съобщенията.Припомням, че след проучване на Явор Тодоров стана ясно, че през 1915 година в Дупница туристическото дружество тогава е закупило футболна топка и са започнали редовни игри в местността Рибарника.
Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев е провел среща с изпълнителите ангажирани по проекта за цялостната подмяна на уличното осветление в Дупница, информират от пресцентъра. Причината е в забавянето на стартиращите дейности, които от представител на испанската фирма-изпълнител бяха обявили, че ще стартират в началото на месец юни. “Поисках тази среща, защото самите дейности по подмяната според първоначалните дати, които бяха обявили не са започнали. Исках да знам, докъде са стигнали, тъй като това касае абсолютно всеки един жител на този град. Освен това, при стартирането на самите монтажни дейности, ще има спирания на тока, което ще създава неудобство и трябваше също да бъде изяснено за какви периоди, на какъв график и за по-колко часа. От страна на Община Дупница имат пълно съдействие и ще го имат, за което ги уверих. Очаква се да започнат същинска дейност след 18 август”, обясни Чимев.
Заседание на Общинската епизоотична комисия в град Дупница се проведе в сградата на Общината. Доклад за мерките, които трябва да бъдат предприети, във връзка с констатираното огнище на Инфлуенца А по птиците в животновъден обект в село Константиново, област Бургас, направи главния инспектор към ОДБХ д-р Георги Тимчев, съобщават от пресцентъра на кметството.
58-годишен мъж бе приет в интензивното отделение на Общинската болница в Дупница с интоксикация. Мъжът е с викоко количество на алкохол в кръвта, а също така и със симптоми на задушаване. През почивните дни в село Палатово е избухнал пожар в къща, където е открит и въпросния 58-годишен мъж. На този етап няма опасност за живота му.
Когато човек има късмет, колкото и луд де е Господ го пази. Това напълно е валидно за 30 годишна австралийка, която пияна реши да показва каскадьорски умения. Жената заедно със свой приятел чакала на гарата, но влакът закъснявал и тя решила да скочи в товарен вагон на друг преминаващ влак. Естественно това не и се удало и тя рухнала на релсите. В болницата и сложили само няколко шева.
Криминалисти и разследващи полицаи от ОДМВР – Кюстендил и РУ Рила установиха и задържаха извършители на тежко престъпление. Всички действия по разследването на престъплението са осъществени с прякото участие на наблюдаващ прокурор от РП – Дупница. Тримата задържани са с постановена от Районния съд в Дупница мярка за неотклонение задържане под стража. Тримата кюстендилци и радомирец преди около 2 седмици се организирали и предприели действия за отнемане на пари и ценности от дома на 66-годишен мъж от гр. Кочериново. На 11 януари, малко преди 19.30 ч, проникнали в жилището на живеещия сам мъж, малтретира ли го, душили го с възглавница и настоявали да даде всички пари… Тръгнали си с 500 лв. и 2 мобилни телефона. Мъжете били с маски на главите си. След като се съвзел, потърпевшият потърсил помощ от съседи. Сигнализирана е полицията в Рила. Предприети са незабавни издирвателни действия, уведомена е прокуратурата, извършени са множество процесуално-следствени мероприятия. Задържани са А.М., 33 г., М.А., 24 г., и двамата от Кюстендил, и В.М. – Баци, 24 г. от Радомир. Четвъртият участник в извършването на грабежа Р.Я, 31 г.- Бабича, от Кюстендил, се укрива и е обявен за издирване. . Образувано е досъдебно производство по описа на РУ Рила.
Преди минути около 16:20 стана катастрофа на главен път Е-79 в района на село Усойка.
Младоженец прекара нощта в реанимация на частната болница в Дупница, след като падна от втория етаж на хотел в Сапарева баня. Седмица след сватбата 30-годишният инженер от Разград Лъчезар П. и съпругата му пристигнали в Сапарева баня и отседнали в хотел. През нощта на вторник срещу сряда, незнайно защо, Лъчезар прескочил парапета на терасата и паднал на плочките пред хотела. При падането мъжът получил травма на едната ръка и лицето. Гости на хотела позвънили на тел. 112 и на място пристигнал екип на Спешна помощ от Сапарева баня, пише struma.bg. Младоженецът е транспортиран до частната болница в Дупница. Настанен е в отделението по реанимация, откъдето съобщиха, че няма опасност за живота му.
Страница 8 от 156

Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев връчи почетен плакет на 2-ото най-умно дете до 4-клас в България. Ученичката на ОУ "Неофит Рилски" Ивана Никлева стана 2-а от националната олимпиада "Знам и мога", провела се в Ловеч и гостува в кметския кабинет днес.