Дупничанката Елица Василева отново най-резултатна Хюнгкук обаче пак губи  ВИДЕО Звездата на женския ни национален отбор по волейбол Елица Василева и нейният Хюнгкук Лайф Пинк Спайдърс (Инчхън) записаха 3-та поредна загуба в корейската V-лига. Супер Ели изигра поредния си страхотен мач и заби 30 точки при загубата на "розовите паяци" като гости на КейДжиСи (Даежън) с 1:3 (17:25, 26:24, 16:25, 16:25) в среща, играна в събота. За победителките от КейДжиСи пък бразилката Джойс Силва реализира невероятните 43 точки за победата. Така Василева и компания продължават да са на последното 6-то място във временното класиране с 16 точки след само 6 победи и 19 загуби. В следващия кръг Хюнгкук е домакин на ДжиЕс Калтекс КИКС (Сеул). Срещата е в четвъртък (27 февруари) от 10,00 часа българско време, съобщава Sportal.bg
Марек се превъплъти в Малта в учебна игра с националния отбор Отборът на България осъществи генералната си репетиция преди неделната евроквалификация с Малта на националния стадион "Васил Левски". Снощи  "лъвовете" изиграха спаринг двубой с елитния Марек, който завърши с успех от 3:0 за националите пред закрити врати на "Васил Левски". Точни за българската селекция бяха Андрей Гълъбинов от дузпа, Ивелин Попов и Георги Илиев. Футболистите на Марек пък бяха инструктирани да наподобяват игровия стил на Малта, което и трябваше да подготви по-добре футболистите на Любослав Пенев за предстоящата битка. Това е втора контрола между България и Марек за последните два месеца. Интересното е, че през септември националите отново играха с Марек преди първата квалификацията с Азербайджан в Баку (2:1) и също срещата бе при затворени врата. Тогава Владимир Гаджев и Илиян Мицански се разписаха за крайното 2:0 на “Васил Левски”, а след това беше постигнат и единственият ни успех до момента. Последваха две загуби от Хърватия (0:1) и Норвегия (1:2), които бяха съпътствани и с лошо представяне, което отдалечи тима от първите две места. Победата над Малта в неделя е задължителна, за да може България да продължи да има реални шансове да стигне до третото място, даващо право на участие на бараж. Източник :  sporta.bg
Тур победи Марек Юнион-Ивкони с 3:0 гейма Френският шампион Тур победи Марек Юнион-Ивкони с 3:0(25:17, 25:15, 25:22) гейма и с актив от 13 точки продължава във фазата на елиминации в Шампионска Лига. Дупничани пък остават последни в група А с актив от 3 точки, пред тях се нареди словенския АЦХ-Волей с 4 точки, а лидер в групата завърши Копра Елиор Пиаченца с 16 точки след победа в последния кръг с 3:1, като гост в Любляна. 
17:00 Марек Юнион-Ивкони гостува на Дунав. Всички резултати от Суперлигата на живо ТУК Марек Юнион-Ивкони гостува в поредния кръг на волейболната Суперлига на един от аутсайдерите Дунав Русе. Едва ли дупничани ще имат проблем при тази визита, но въпреки това се очаква да започнат в титулярния си състав. Другите два мача днес :
Община Дупница няма да плаща 90 000 лева на пернишка фирма  Община Дупница няма да плаща сумата от 89 755,20 лева на пернишката фирма “Райс-97”ООД Перник, реши Софийски Апелативен съд със свое решение от 12 март тази година.
„Марек Юнион-Ивкони“ за последно играе в Дупница днес? Походът за защита на титлата за волейболният ни шампион "Марек Юнион-Ивкони" продължава в полуфиналните плейофи днес. От 17.30 часа в спортната зала на Дупница Гьорги Гьоргиев и компания излизат срещу ЦСКА. Играе се до две победи от три срещи.
Каналджия от дупнишкото село Пиперево, с 26 бежанци задържан в районна на ГКПП- Олтоманци Задържаха каналджия от дупнишкото село Пиперево с 26 бежанци в микробуса. Акцията стана в района на ГКПП – Олтоманци в нощта на четвъртък срещу петък. Мъжът бил с микробус „Рено” в който натоварил 26 сирийци сред които четири деца, майките им както и десетина мъже от родът им. В момента представители на прокуратурата и гранична полиция разпитват задържаните, казаха от РП – Кюстендил. Този път съпровождащата кола, която по – традиция пътува преди буса не успяхме да задържим, истинските каналджии са в нея, те не се качват в буса, казаха от гранична полиция. Източник Struma.bg
Дубълът на Марек гостува днес на ЦСКА Днес от 14:00 часа Марек U21 гостува на ЦСКА U21 в мач от 17-ят кръг на първенството на така наречените дублиращи отбори. В предишният кръг Марек категорично надигра Локомотив Пд с 3:0, а ЦСКА загуби в Разград с 0:1. Марек заема 9-то място със 17 точки, а ЦСКА са 10-ти с актив от 16 точки.
В Дупница преваля слаб сняг. Готова ли е снегопочистващата фирма? В Дупница отново преваля слаб сняг, който обаче пак направи някои от улиците бели. През нощта е възможно да завали, като в тази връзка и с оглед очакваното застудяване много хора питат има ли готовност снегопочистващата фирма? По-рано от Община Дупница съобщиха, че във връзка с метеорологичната обстановка над Дупница  и очаквано понижение на температурите, е разпоредено фирмата, ангажирана със снегопочистването в града, да има пълна готовност за извършване на обработки срещу заледяване.
Почнаха монтажа на 3000 седалки на „Бончук“, готови са до събота Усилени заключителни дейности кипят на "Бончук" преди първия домакински мач на "Марек" в "А" група с "Хасково". Двубоят е в събота и очакван с огромен интерес от местните фенове, които от 7 години не бяха гледали своите в групата на майсторите. Над 50 работници и доброволци се включиха в започналото от днес монтиране на 3 000 седалки, които ще бъдат готови за събота.
Убиха диджей във Варна Мъжът, който беше намерен убит снощи пред блок на бул. „Осми приморски полк”във Варна, е на 45 години. Казва се Тодор Т. и е работил като диджей във варненска дискотека и в дискотеки на Златни пясъци. Има брат близнак и дете в тийнейджърска възраст. Разведен е и живее сам. Тялото на мъжа беше намерено пред единия от входовете на известния като Китайската стена блок. Сигналът на телефон 112 е постъпил снощи около 22:00 ч. В района на местопрестъплението беше намерен нож, с който се предполага, че е извършено убийството. Случаят се наблюдава от Варненската окръжна прокуратура.
Бобовдолецът Иво Герасимов аут от Министерство на спорта като регионален на 3 области Договорът на Иво Герасимов като Главен експерт към Дирекция „Масов спорт" на Министерството на младежта и спорта за областите Кюстендил, Благоевград и Перник не е подновен, научи zadupnitsa.com. Бившият футболен съдия е от Бобов дол и в началото на миналата година бе представен в Кюстендил от тогавашния областен управител Иван Каракашки. Той бе координатор за трите области, но едногодишният му договор изтече и оваканти мястото. Неговият кабинет бе в сградата на Областна управа- Кюстендил, но остава свободен до провеждането на конкурс по избор на нов експерт.
ФАНТАСТИЧНО! Марек препарира моряците насред Варна Варна потъна в скръб, след като бойките футболисти на "Марек" удариха "Черно море" насред морската ни столица и остави "моряците" без победа. Соченият за пълен аутсайдер в групата отбор от Дупница, отбеляза гол още в 4-ата минута чрез Димитър Петков, след което изигра перфектен мач и удържа победата с 1:0. На моменти, Марек дори водеше играта, което изнерви феновете на домакините и се появиха скандирания за оставка и обидни думи по адрес на наставника на "Черно море" Сашо Станков.marek-cherno-more
В Холандия изгубиха багажа на дупнишките гладиатори Дупнишкият клуб по таекуон-до Гладиатор се представи отлично на най-силния турнир в свата проведен в холандския град Айндховен. Стефан Самарджиев спечели златен медал, а Теодор Георгиев бронз. Радоста на дупничани обаче бе помрачена на връщане в България. Състезатели и ръководство бяха неприятно изненадани вчера на летище София, когато видяха, че багажа не е пристигнал с тях от Холандия. В саковете освен всички лични вещи е и екипировката за състезания. От клуба веднага са се обърнали към авиопревозвача и се надяват все пак багажа да се намери. Освен тези перипетии от Гладиатор трябваше да се справят на връщане и с изчезнал паспорт на Михаела Миланова. Според холандската полиция най-вероятно паспорта е бил откраднат на летището между митническата проверка и изхода за самолета. Все пак Михаела успя да се прибере благополучно в България. 
Иво Паргов: Аз съм за Лудогорец Изпълнителният директор на Марек Иво Паргов заяви след равенството срещу ЦСКА, че късметът е покрил дупничани. Той призна, че е за Лудогорец в битката за титлата в "А" група. "Късметът ни покри, отстъпваме в доста неща на ЦСКА. Играха с хъс, себераздаване, точката е заслужена. Това беше мач, в който момчетата ни постигнаха върха на възможностите си", заяви Паргов. 

"Не знам дали има премия от трети отбор. Този мач беше като рубикон, трябваше да излезем от тази дупка, футболистите, когато изпълняват указанията имаме възможности. Трябва да се подсилим на полусезона, и да вдигнем формата на част от футболистите", добави той. "Нашият скромен отбор със скромен бюджет се представи добре, дори днес не знам как ще си платя полицията. Тежък мач за двата отбора, на тежък терен, Стойчо Младенов преди мача ни кара да чистим терена от водата, другия път ще накарам Минчо Празников да не вали дъжд. Билетите бяха по 10 лева, но феновете които не дойдоха на стадиона са пропуснали емоцията да видят един от грандовете на българския футбол", коментира липсата на зрители Паргов. "Аз съм за Лудогорец, отбор играещ в Шампионската лига", отговори Иво Паргов на въпрос за битката за шампионската титла. Прочети повече на Sportal.bg
Какво заявиха: Питър Бергуист, Илия Пашов и Иво Паргов след мача Марек – Калиакра (ВИДЕО) Спонсорите на Марек бяха доволни от видяното в двубоя с Калиакра. Представителите на Актавис разкриха, че преди срещата са дали прогнози за краен резултат и всички са били в полза на дупничани. " За нас е чест да бъдем на стадион "Бончук" и да сме част от Марек", заявиха от фирмата. Питър Бергуист и Илия Пашов дадоха обширно интервю, в което говореха за всичко около съвместната работа на Актавис и Марек. Още по темата очаквайте в понеделник 21 април в предаването Спортна арена по ТВ Запад.
Дупнишката гимназия „Христо Ботев“ се класира на второ място на Областното състезание „Млад огнеборец“  Днес на стадион „Осогово“ в Кюстендил първенците от районните състезания на МПО „Млад огнеборец“ мериха сили за излъчване на областен първенец, който ще представя Кюстендилска област в Републиканския кръг на състезанието.
Бившият играч на Марек Тодор Христов отиде при Румен Стоянов в Академик (Свищов)  Бившият играч на Марек Тодор Христов е поредното ново попълнение в зимната селекция на последния в „Б“ група Академик (Свищов).
Запълниха и асфалтираха дупката на кръстовище в жк “Бистрица“ Екипи на ВиК Дупница, днес запълниха и асфалтираха зейналата преди 12-дни дупка на оживено кръстовище в най-големия квартал на града жк “Бистрица“. На 5-ти март неясно пропадане на асфалта отвори дупката, която се намираше по средата на отбивката за супермаркет СБА. Първоначално тя бе обезопасена само с едно кошче за боклук, което посочваше мястото. На следващата сутрин екип на водното дружество я запълни с инертни материали. Обектът бе „обозначен“ с клони и бяло-червена лента. Хора от близките заведения коментираха, че този път реакцията на ВиК е била адекватна, след като веднага след като времето позволяваше, ямата бе запълнена и мястото асфалтирано.
ПРЕДИ ЧАС! Пълна цистерна с газ-бутан се обърна и край Мурсалево Цистерна с газ пропан бутан се обърна на пътното платно на Е-79 край село Мурсалево., това съобщиха от пресслужбата на ОД на МВР в Кюстендил. Осигурено е дежурство от екип на РСПБЗН при автомобила с горивото. От там уточняват, че заради инцидента е въведена временна организация на движението. За пътуващите от Благоевград в посока София алтернативният маршрут е през Кочериново, с. Смочево и включване в ГП. Има образували се колони.
В Дупница откриха тридневният национален мотосъбор организиран от Неразделни братя СНИМКИ Тази вечер в Дупница официално бе открит Националният мотосъбор организиран от мотоклуб "Неразделни братя". Стотици любители от цялата страна на високите скорости и на мотоциклетите се събраха в парк "Рила" за откриването. В парка бяха обособенни специални алеи и зони, а купона с пълна сила течеше на голямата сцена и около нея. В ролята на водещ се превъплати Велислав Делибалтов, а десетки се включиха в игрите. Утре 7 юни в 12 часа е почетната обиколка на гр. Дупница по маршрут: от паркинга на парк Рила по ул. „Патриарх Евтимий", ул. „Одрин", ул."Княз Борис I", ул."Венелин", ул."Св. Иван Рилски" до светофар на ГУМ, ул."Княз Борис I", ул."Цар Освободител", ул."Орлинска", светофар на рибарника, път „62" до летище Крайници. В 13 часа на летище Крайници започват скоростни отсечки, атрактивно каране, в 17 часа е награждаването на победителите. В 18 часа – програма продължава с организирани игри в парк Рила, а 22 часа започва и рок концерт.
Почина завеждащият хирургично отделение в болницата в Дупница д-р Ботьо Шаранков Почина завеждащият хирургично отделение на общинската болница Дупница д-р Ботьо Шаранков. Известният хирург издъхна днес сутринта във ВМА – София от тежко чернодробно заболяване. През последните дни д-р Шаранков бе в кома.Лошата вест се разнесе рано сутринта в общинската болница в Дупница. Съпругата му Елза Шаранкова е старша сестра на ортопедичното отделение. Тя веднага е отпътувала за София. Погребението на д-р Шаранков е утре. Източник Struma.bg
Джебчийки от Плевен вилнеят в Бобов дол, заловиха ги Две джебчийски кражби са заявени вчера в Районно управление-Бобов дол. На кооперативния пазар в града е откраднато портмоне с лична карта от джоб на  82-годишен мъж и портмоне с лична карта и 180 лв. от 74-годишна жена. След подаване на сигнала са предприети незабавни издирвателни действия. Задържани са като заподозрени 2 жени от Плевенско, те ще останат в полицейския арест 24 часа, работата по случая продължава.
Задържаха Лапача от Дупница за незаконно притежание на огнестрелно оръжие и боеприпаси  Известният в Дупница Н.Г. – Лапача е задържан вчера от служители на РУП Дупница за незаконно притежание на огнестрелно оръжие и боеприпаси, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Николай Йорданов избягал от затвора в Самораново, за да вкара сина си в правия път Затворникът от общежитието в Самораново е избягал, за да вкара сина си в правия път. Дни преди да счупи заварка и да прескочи бодливата ограда, 40-годишният Николай Йорданов е получил призовка за образувано досъдебно производство срещу малолетното му дете, обясни шефът на затвора в Бобов дол комисар Александър Апостолов, цитиран от БЛИЦ. Той е убеден, че беглецът скоро ще бъде заловен и ще изтърпи остатъка от присъдата си.  Николай, който е от Перник, излежава 9-месечна присъда за кражба. Той е влязъл в затвора на 25 април 2014 г. 
Към 10:00 часа-8.10 % избирателна активност в Дупница или 3555 гласували 7, 64 % е избирателната активност към 10:00 часа в Кюстендилска област или правото си на глас са упражнили  10 461 гласоподаватели. В сравнение активността на последните Евроизбори през месец май 2014 година бе 7.19%, а на парламентарните през май  2013 – 12.13%.
„Заедно в бедствието” – кампания на Нова ТВ с DMS VARNA на номер 17 777 Нова телевизия, Български дарителски форум и фондация „Помощ за благотворителността ” откриха есемес кампания за подпомагането на пострадалите от бедствието във Варна.
39 трайно безработни ще бъдат назначени към Община Дупница  39 души ще бъдат назначени към Община Дупница от 26-и май по програма „Социални помощи към осигуряване на заетост“ към Агенцията по заетостта, информираха от кметския пресцентър.
Кръст дамгосал джамията в Дупница Стара легенда в Дупница разказва, че каменен кръст белязал съдбата на единствената джамия, строена някога в този български град. Вградили го някъде през 15 век поробени християни, които използвали сълзите си вместо вода за строежа. Турските завоеватели ги принудили да съборят съществуващия там православен храм и на негово място да вдигнат минаре в прослава на чуждия бог. В името на паметта народна, окованите строители подредили жълти каменни блокове във формата на кръст, който да изпъква на фасадата. И за да се знае от поколенията, че някога на това място е имало олтар на църква. Така дамгосана, джамията просъществувала няколко века до Освобождението, когато сградата била превърната в затвор. Днес даже името й е потънало в забвение, а помещението се използва като изложбена зала. 
ВИДЕО/СНИМКИ от блокадата на Е-79 край Дупница. 100 души потеглиха за протест в София Над 100 човека заявиха, че веднага потеглят за София, за да се включат в протеста пред сградата на ЦИК, който ще започне в 14 часа днес. Мнозина бяха изразили съмнение, че блокадата на Е-79 ще привлече много хора, но в крайна сметка се видя, че дупничани не са пасивни и свободолюбивият им дух е все още жив.
Диема излъчва пряко гостуването на „Марек“ на ЦСКА Гостуването на „Марек” в София на претендента за титлата ЦСКА ще бъде излъчено пряко следващата седмица. В първите пет кръга от първенството на А група, не бе предвиден мач на дупничани, но след като Нова Телевизия взе правата от БФС за преките излъчвания, веднага бе увеличена бройката на директните предавания. Така, на 22-и август, когато играчите на Антон Велков гостуват на Стойчо Младенов и компания, любителите на футбола ще могат да наблюдават срещата в ефира на Диема. Началото е за 20 часа. От БФС, вчера утвърдиха директните излъчвания за двубоите и от 7-ия кръг, когато „Марек” приема „Локо” Сф, но свидетели на битката ще могат да станат само тези, които посетят стадион „Бончук”.