Световен спорт 14 януари : ДИРЕКТНО – Онлайн  Волейбол – Футбол – Хокей Днес почитателите на спорта могат да се насладят на започващите битки във фазата на директни елиминации в Шампионска Лига – волейбол. Футболните двубои за Купите във водещи европейски първенства също предизвикват интерес.
Яхиново изравни по точки на върха на класирането Миньор Бд в регионална група Рила След изиграването на срещите от 13-ят кръг на регионална група Рила, отбора на Яхиново вече изравни по точки на върха Миньор Бд. Яхиново победи, като гост Бобошево с 4:1, а Миньор продължава с колебливите си игри през пролетта и този път отстъпи, като гост на Кочериново с 1:4.
Пожарът в Самораново (ЛЮБИТЕЛСКО ВИДЕО) Наш читател изпрати на редакционната ни поща кадри от пожарът в дупнишкото село Самораново. Както вече информирахме, той избухна в събота сутринта и около час бе необходим на пожарникарите, за да успеят да го потушат. Трудностите бяха свързани с труднодостъпното място, както и заради близостта до други постройки и къщи.
Земетресение в Босна. Миньори блокирани под земята Двама миньори са били ранени, а осем са попаднали в капан в галериите на въглищна мина в Зеница в централната част на Босна след земетресение с магнитуд 3.5, съобщи Франс прес. Епицентърът на труса, който се случи в 16:30 часа местно време, се намира на 53 км северозападно от Сараево, и е причинил експлозия на газ в мината Распоточе. Две галерии са се срутили. Двама ранени миньори са били хоспитализирани в Зеница, а спасителите се опитват да освободят своите осем колеги, хванати в капан. Затрупаните миньори не са ранени и са успели да се свържат със спасителите. Те са се приютили в галерия, която не е повредена от земетресението и имат достатъчно кислород, каза източникът. Шейсет миньори са работили в мината по време на инцидента, но повечето от тях са успели да излязат горе самостоятелно, съобщи представителят на профсъюза им Мехмед Оруч. Няма  информация за щети на друго място в страната след земетресението.
След Литекс-Марек Тони Велков бесен от съдийството: Няма уважение към Марек Старши треньорът на Марек  Тони Велков бе много недоволен от съдийството на Николай Йорданов в мача срещу Литекс, загубен с 0:3 от дупничани. Главните претенции на Велков бяха за червения картон на Денис Пидев, който според него е бил незаслужен. Според специалиста не се проявява уважение към Марек. „Беше очевидно, ако имам някакви забележки към моя отбор, до този момент бяхме добре организирани, единствено исках да са по-спокойни и концентрирани, само че винаги съм премълчавал и приемал съдийските решения, но мисля, че не можем да говорим особено за първия жълт картон на Пидев, че е актуално да се вдигне, не мога да кажа нито една добра дума за съдийството“, каза категорично Велков пред телевизия Диема..„Трябва да има еднакво уважение към двата отбора.“ Относно първия жълт картон на Пидев, наставникът на Марек коментира: „Това е една съвсем нормална и безобидна ситуация, в която няма скорост, топката е спорна, нещата са спорни, но за такъв жълт картон не можем да говорим.“ „Ще имаме какво да решаваме, но когато няма уважение към труда на някой, нещата изглеждат предрешени.“ „Аз мога да ви кажа какво съм казал на полувремето, че не трябва да се надяваме на равенството, а трябва да потърсим гола, за да си гарантираме добър резултат. Никой не може да каже какво би станало в последните 15 минути, но това повлия страхотно.“ „Аз не съм останал с впечатление, че на Марек му се случват лесни неща, ще се опитаме да разрешим проблемите и да опитаме да изглеждаме като отбор като домакин срещу Левски“, допълни Велков. 
Марек продължава да мачка ! Отборът на Марек продължава да гази в „Б“ група. Дупничани се наложиха с 2:0 при домакинството си на Ботев Гълъбово и продължава да е на върха в класирането на втория ешалон. На своя „Бончук“ играчите на Ивайло Паргов успяха да поведат рано. Още в 3-ата минута Димитър Андонов откри резултата и зарадва близо 1000 зрители по трибуните. В 37-ата минута гостите останаха с 10 души. Капитанът им Георги Кирилов получи втори жълт и респективно червен картон и напусна играта. В 47-ата минута Петър Тончев вкара втори гол и на практика сложи точка на спора. До края статуквото се запази и домакините се поздравиха с победата.
Безплатни здравни консултации за деца осигури Община Дупница с финансиране от Световната банка В Дупница заработи напълно безплатно здравна консултация за деца-“Социално включване”, похвалиха се от общинския пресцентър. Помещенията се намират в новата поликлиника (ет.4). Освен там, специалистите ще бъдат на разположение по график и в семейните центрове на ул. “Отовица”, “Разметаница” и “Люляк”. За целта са сключени договори със следните специалисти: лекар – педиатър (д-р Валентина Николова), стоматолог (Евгени Михайлов), мед.сестра и двама медиатори. Те са по проект на Община Дупница финансиран от Световната банка. “Основната дейност е да бъдат издирени семейства с ограничени възможности и затруднени при отглеждането на деца, да бъдат консултирани и насочени към специалисти. Дейностите и специалистите ще се увеличават поетапно с разкриването на нови услуги като търсиме гинеколог, акушер, още един педиатър и други”, уточни Нина Александрова, координатор на проекта от Община Дупница.
Ненужен в Бургас, им го връща тъпкано в Дупница Има ли мач срещу "Нефтохимик 2010", един играч на шампионите от "Марек Юнион-Ивкони" реагира като бик на червено. И докато в реалната битка на арената, където най-често тореадора всъщност убива бикът, то тук нещата са точно обратно. От изиграните през този сезон 4 срещи между двата отбора, статистиката е в полза на дупничани, които нямат загуба срещу тях. А същият този бик е безмилостен до кръв.
Свършиха местата за продажба на мартеници в Дупница, редят се от 3 часа през нощта Почти всички петна определени за продажба на мартеници в Дупница са вече заети, информират от пресцентъра на кметството. Опашка от желаещи да наемат местата се бе образувала още в първия работен ден вчера, отчитат от администрацията. Първите желаещи се оказва, че са пазили ред пред общината още в 3 часа през нощта, като до обяд вчера бяха вече ангажирани всички 50 места в площта от Каменния мост до ГУМ. Около 30-ина бяха първите обслужени от деловодството, като всички бяха за заявления за продажба на червено-белите символи, допълват от пресцентъра. До днес по обяд бяха ангажирани още 6 от общо 10-те места на площта между Общината и пощата. Всяко петно е по 2 кв.м, а наемната цена е 2,5 лв на квадрат на ден. За да бъде дадена възможност на повече желаещи да продават, от Общината определиха да се дават максимум две петна на един търговец. Разрешителните са за по 14 дни считано от 15 февруари.
Националите по таекуон-до на лагер в Дупница, заедно с хървати  (ВИДЕО и СНИМКИ) Българският юношески национален отбор по таекуон-до е на тридневен подготвителен лагер в Дупница. Националите провеждат  съвместни трениронки с хърватския клуб „Ругвица“ Загреб. В националния отбор има включени трима състезатели от Ботевград, двама от Форс – София и петима дупничани: Виктория Костадинова, Теодор Георгиев, Луиза Захариева, Митко Джорджев и Кристиян Димитров. Утре към тренировките в спортната зала на Дупница ще се присъединят и състезатели на Форс-Кюстендил. Националите се подготвят под ръководството на Васил Христов, Пламен Трънски и Христо Михалчев. Лагерът в Дупница е част от подготовката за Европейското първенство в Инсбруг, Австрия в края на септември.
Дупничанка може да попадне в затвора ако се докаже че е притежавала наркотични вещества Дупничанката Г. Атанасова може да получи ефективна присъда за притежание на наркотични вещества. 48-годишната жена бе задържана за 24 часа в РПУ-Дупница при акция на 1 април. Тогава полицията откри в дома й на ул" Кирил и Методий" кутии с канабис. Оказа се, че Атанасова вече има една условна eдногодишна  присъда от 2013 година, отново за притежание на канабис. Сега срещу нея е започнато ново досъдебно производство и ако се докаже вината й, то тя ще трябва да излежи присъдата от миналата година, като към нея ще се добави и наказание за повторното провинение. 
Феновете на Марек посрещнаха радушно Румен Стоянов, подариха му шалче DSC00967 Бившият наставник на Марек Румен Стоянов бе приет повече от добре при гостуването си на стадион „Бончук“. Сега специалистът предвожда Академик (Свищов), с когото загуби днес с 0:1.
 
След срещата Румен Стоянов се прегърна с кмета на Дупница инж. Методи Чимев и изпълнителния директор и наставник на Марек Иво Паргов. Когато приключи разговора си с тях, Стоянов отдели време и да размени по няколко думи и с дупнишките фенове.
С 580 000 лева оборудват социалните жилища в Дупница, отварят офертите утре Сериозна битка за над половин милион лева се очертава да се разрази утре в Дупница. Причината е отварянето на поръчката за доставка и монтаж на оборудване и обзавеждане на социалните жилища, които в момента се изграждат на терените на бившите казарми. Председател на комисията е зам.кмета по социалните дейности Крум Милев. Комисията ще се събере на открита процедура в 11 часа в Кръглата зала, информират от пресцентъра.
Кръстовчев и Бибишков първи подписаха договорите си с Марек Днес следобяд на стадион Бончук всички футболисти на Марек подписаха договорите си с клуба за предстоящия сезон на А-група. Първи това сториха нападателите Еньо Кръстовчев и Крум Бибишков. След тях при изпълнителният директор Иво Паргов влязоха и останалите играчи. Официално в понеделник ще бъде обявен състава за сезона и картотекирани футболистите в БФС.
Продават 13 лекарски кабинети в старата поликлиника в Дупница за 150 000 лева 13 лекарски кабинети, намиращи се на 3-ия етаж в старата поликлиника ще бъдат обявени за продажба, обявиха от пресцентъра на кметството. Към тях е заявен интерес от настоящи наематели. Докладната с въпросното намерение е входирана от кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев до Общински съвет, който ще разгледа предложението на своето заседание идния петък. Минимум 150 000 лева се очаква да бъдат приходите от тях.
На изток първи ще посрещат Новата Година Идването на Новата година започва от азиатските острови на Южния Пасифик, следвани от Нова Зеландия и Австралия.В 12.00 часа българско време в град Киритимати на остров Рождество, република Кирибати, и град Апия в Самоа вече ще посрещат новата 2014 година.Островните държави са разположени в централната част на Тихия океан и винаги са първите, които се разделят със старата година.Час по-късно 2014-та ще посрещнат и в Нова Зеландия. В Окланд хиляди се събират за обратното броене.
България победи Русия в Баку. Дупничанката Елица Василева с капитанската лента и 15 точки Женският национален отбор по волейбол надигра Русия с 3:0 (25:16, 25:22, 25:22) във втория си мач на Европейските игри в Баку. Момичетата на селекционера Драган Нешич стартираха участието си със загуба от Германия с 2:3, но рано тази сутрин във втората си среща в група В успяха да постигнат убедителна победа срещу силния тим на Русия. Българките бяха безапелационни в първия гейм и спечелиха с 25:16, а ключов за развитието на мача бе вторият гейм, който България затвори с 25:22 за 33 минути игра. По подобен начин се разви и третият гейм, който тимът на Нешич спечели отново с 25:22 за 33 минути игра. Най-резултатна за успеха бе Христина Русева с 18 точки, а капитанът на тима ни Елица Василева добави 15. За Русия се отличи Дария Исаева с 11 точки. С този успех България оглави класирането в групата с 4 точки./sportal.bg
Дупнишката гимназия „Христо Ботев“ се класира на второ място на Областното състезание „Млад огнеборец“  Днес на стадион „Осогово“ в Кюстендил първенците от районните състезания на МПО „Млад огнеборец“ мериха сили за излъчване на областен първенец, който ще представя Кюстендилска област в Републиканския кръг на състезанието.
Вандали счупиха стъкло на лек автомобил „Нисан“ Счупено е предно панорамно стъкло на лек автомобил "Нисан", който е бил паркиран пред дома на собственика в село Самораново. Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група към РПУ-Дупница, работата по установяване на извършителя на деянието продължава, информират от ОД на МВР Кюстендил. Версиите по които се работи са няколко от акт на отмъщение срещу собственика  на автомобила до случаен пиянски вандализъм.
Лед, сняг и ниски температури скова община Бобов дол Със снежна покривка, лед и температури около минус 7 градуса осъмна тази сутрин община Бобов дол. Снежната покривка е едва 5 см, но заради температурите пътните платна за заледени и придвижването по тях е изключително трудно. Лед е сковал и улиците на селата и града, като по главните артерии са нахвърляни пясък и сол. При тези градуси обаче и солта не върши никаква работа. Селата в района са сериозно обледени и шофьорите трябва да мкарат изключително внимателно.
Читателски сигнал: Още една площадка в Дупница с опасни за децата съоръжения/СНИМКИ Поредният читателски сигнал се получи на редакционната поща на zadupnitsa.com. Жители на Дупница алармират за потенциално опасна детска площадка. Ето какво пише наш читател:
Ужас за волейболните фенки в Дупница! Техен любимец ще се жени за красавица Фенките на един от най-атрактивните волейболисти в “Марек Юнион-Ивкони” ще изпаднат в депресия. И има за какво. Централният блокировач на шампионите Мартин Иванов отдаде сърцето си на своята изгора Катрин Велчева. Само преди дни, 6-ият от Световното за младежи в Мароко поиска ръката на своята избранница и получи заветното: Да.
Хлапетата от „Марек Юнион-Ивкони“ превзеха елитна дискотека, посрещнаха ги с шампанско, торта и фойерверки (СНИМКИ) Подобаващо бяха посрещнати волейболистите и треньорското ръководство на новите стари шампиони от "Марек Юнион-Ивкони" в елитната столична дискотека Син Сити. Хлапетата на Найден Найденов, каквото прозвище вече получиха заради факта, че са 2-ия най-млад отбор в шампионата, отпразнуваха подобаващо драматично, но напълно заслужената титла след истински трилър с "Добруджа".
Дупничани възхитени от Великденската изложба „Благослов“ СНИМКИ DSC00993
 Броени дни преди Възкресение Христово, в Дупнишката галерия „Джамията“ бе открита Великденската изложба „Благослов“.
С 60 лева вдигат заплатите на кметовете по селата в Дупнишко С 60 лева да бъдат вдигнати заплатите на управниците в селата. Това предвижда докладна записка на кмета Методи Чимев до местния парламент. Точката е залегнала в дневния ред за сесията в петък. Предложенията за тази сума е за кметовете, които са на пряк избор от местното население, но задължително минава с решение на ОбС. Тяхната заплата в момента е 650 лева, и ако бъде прието предложението ще бъде завишена на 710 лева.
Глобиха лекарка и мед.сестра от Дупница, подменили кръвна проба Глобиха с по 1000 лева лекарка и медицинска сестра, участвали в подмяна на кръвна проба. Решението е на Районен съд –Дупница и може да се обжалва и протестира в 15-дневен срок пред Окръжен съд гр. Кюстендил. Освен това двете солидарно ще заплатят и направените по делото разноски за изготвяне на експертизи в размер на 1469.92 лв. Съдът ги призна за виновни за това, че за времето от 17:00 часа на 06.10.2012 г. до 14:30 часа на 08.10.2012 г В.М-мед.сестра и В.Д лекар, са попречили на орган на властта – разследващ полицай при РУП-Дупница да изпълни задълженията си по установяване на обективната истина, включваща изясняването на въпроса за употреба на алкохол от дежурния лекар във вътрешно отделение на МБАЛ „Св. Иван Рилски” ЕООД , а именно д-р А.Дамов., като са подменили кръвната проба, взета от д-р Дамов за извършване на химическа експертиза за определяне на концентрацията на алкохол или друго упойващо вещество. В.М е предоставила своя кръв, а лекарката е поставила съдовете с кръвта в металния контейнер, служещ за съхранение и транспортиране на кръвните проби. Припомняме, че на 6-ти октомври 2012 година в Общинската болница в Дупница почина 35-годишна жена от Перник. Близките на починалата тогава заявиха, че дежурният лекар д-р Дамов е бил пиян. При направеният тест с дрегер от служители на РУП- Дупница е установено, че докторът е с 2,47 промила алкохол в издишания въздух. Жената е приета в общинската болница няколко дни преди това. Настанена в инфекциозно отделение и е била в кома. ”Тя е била повече от 4 дни в това състояние”, обясни тогава д-р Таушански, управител на лечебното заведение. По случая бе образувано досъдебно производство, за причиняване на смърт от неизвестен извършител заради това, че не са положени достатъчно грижи за пациента. По-късно от Регионалната здравна инспекция в Кюстендил също започнаха проверка по случая. Д-р Дамов и в момента работи в болницата, след като се оказа, че няма вина за смърта на жената.
Туристопотокът в Дупница продължава да се увеличава, скочил е двойно за две години С около 20 процента са се увеличи приходите само за първото тримесечие от местни данъци и такси в Община Дупница. С 205 092.05 лв. са постъпленията повече спрямо предходната 2014 г. или общо 1 078 000,83 лева. Миналата година за същия период са 872 908,78 лева, за 2013 – 834 985,43 лева, 2012 – 617 541,46 лева, което говори за добра финансова политика и увеличаване постоянно на местните приходи.
В Анкара оправиха гафа с трикольора ни Домакините от зала "Башкент" и турския "Малие Пиянго" оправиха гафа, който създадоха с българския трикольор преди срещата-реванш от турнира за Купата на ЦЕВ с българския "КВК Габрово". Както единствено "ястребовото око" на zadupnitsa.com видя, домакините бяха поставили обърнат българския флаг, което се приема, че тази страна е обявила война. По наредба от Европейската конфедерация, всяка страна домакин е длъжна да развее знамето на гостуващия тим. Гафът, както се и предполагаше се оказа, че е направен от незнание, а не умишлено.
Три часов оргазъм изпрати жена в болница Удоволствието от любовните ласки изпрати жена от Сиатъл, не на седмото небе, а в болница, съобщи Вести.Ru. Проблемът е в това че оргазмът е продължил цели 3 часа. Лиз и нейният партньор Ерик разказали историята пред американски телевизионен канал." Отначало се опитах сама да прекратя оргазма, като правих какво ли не , но нищо не помогна" разказва Лиз. Когато жената постъпила в Спешна помощ лекарите не знаели какво се случва и дори първоначално мислели, че тя ражда. Приятелят Ерик пък споделил, че в болницата е бил много притеснен, а всички погледи са били насочени към него. Двамата така и не са разказали как се е стигнало до "инцидента".
Абитуриентите на СОУ „Св.Паисий Хилендарски“ (СНИМКИ) СОУ "Паисий Хилендарски" изпрати днес абитуриентите от випуск 2014. Възпитаниците на училището бяха посрещнати на централния площад "Свобода" в Дупница, от своите родители, близки и приятели.
Боже опази! Акумулирах самостоятелно и споделих, че… сме дошли на коне на тази земя Абсолютното недоразумение в спорта се казва проф. Мариана Георгиева и тя е вече 6 месеца министър на спорта. Култовата специалистка по синтаксис, изуми всички журналисти на пресконференцията по случай половингодишното си управление с поредната доза безумия, с което доказа, че е на светлинни години от спорта. Оказа се, че проф. Георгиева е в състояние да изненадва всеки път представителите на медиите с липсата на каквато и да било близост до сферата й на управление-спорта. Потресени журналисти не скриха къде на майтап, къде на истина, че вероятно ще прибегнат до изпитаните методи – "леене на куршум" втрещени от чутото.
Миньорите от Бобов дол отново на протест днес  Днес в 14 часа пред сградата на Община Бобов дол ще се проведе протест на миньори от „Въгледобив Бобов дол" и служители от ТЕЦ „Бобов дол", които ще подкрепят колегите си от мината . Протестът  е и в знак на солидарност с действията на работниците и служителите в топлофикационните дружества в Русе, Плевен и Сливен, които вчера  протестираха.  Причина за недоволството на работещите в тези дружества е нередовното изплащане на произведената електрическа енергия от страна на НЕК, както и намалената изкупна цена на тока с над 12 %, чрез въвеждане на балансиращ пазар и неаргументирано ограничаване на производството на ел. енергия. Работниците заплашват, че ако до 26 септември не получат конкретни отговори ще стачкуват вече не по места, а в София прек сградата на НЕК. Исканията на протестиращите от  дружествата  са следните: