Начало
Преди минути официално стана ясно, че и 4-те клуба, които очакваха издаването на лицензи за професионалния футбол са зад борда. Марек, ЦСКА и Локо Сф от новия сезон ще се подвизават във В група, както и Хасково. "Апелативната комисия към Лицензионната комисия потвърди решенията за неиздаване на лиценз на ЦСКА, "Локомотив" (Сф), "Марек", за което официално и в посочения от УЕФА срок бе информирана и европейската футболна асоциация. Внесената от "Хасково" жалба не бе разгледана в Апелативната комисия, тъй като не е подадена в срок", гласи официалното прессъобщение от родната централа.
“Марек Юнион-Ивкони” ще участва за 3-и пореден път в Шампионска лига. Шампионите на България по волейбол ще представят страната ни отново в най-силния клубен турнир на Стария континет. “Това е допълнителната награда за самите играчи след спечелване на титлата. Срешите в Европа са своеобразен пазар, където играчите ни могат да изпълнат, да бъдат забелязани и впоследствие да си уредят трансфер в чужбина”, заяви мениджърът на дупничани Людмил Найденов. “Най-вероятно отново ще играем в Самоков, тъй като условията там са отлични, а и залата има лиценз. Разбрах, че от БФВ са подали документи за лиценз до ЦЕВ за зала “Христо Ботев”, така че ако получи необходимия документ, може да играем и в нея. Но има време, ще се разбере. Разходите са много, но няма да се отказваме. Това е школа за младите ни играчи да израстват”, уточни клубният началник, който даде пресконференция днес в столицата заедно със старши треньорът Найден Найденов.
Марек гостува днес на Локомотив Пд в среща от 5-ят кръг на първенството на дублиращите отбори. Дупничани постигнаха първа победа в предишния кръг срещу Черно море с 4:0, а Локомотив Пд завърши наравно като гост на Лудогорец 1:1. В състава на Марек за този мач попаднаха 5-ма от първия тим: Кристиян Петров, Светльо Диков, Пламен Младенов, Емил Виячки и Димитър Димитров. Срещата е от 18:00 часа
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че стабилност не може да има при тази конфигурация на парламента, но трябва да се върви към правителство. „При тази ситуация предложих или избори веднага, или коалиция ГЕРБ -Реформаторите. И всички отговорни партии, ако искат да има правителство, а не избори, да подкрепят отделните теми, както пожелаят. Затова вчера поканих Патриотичния фронт, ДПС, Коалиция за България и АБВ. Или отиваме на избори, или правим такова правителство – изборът е наш". Според Борисов обаче стабилност не може да има при така разпределените партии в парламента: „Но така ни е избрал народът. Не считам. че ще бъда зависим от Реформаторския блок. Сутринта пред г-н Дол всички казаха, че – по техни думи, има близо 100% съвпадение на програмите с Реформаторите. Сиреч, с тях коалицията не ме плаши. Валери Симеонов е достоен мъж, излезе и си каза неговата програма. За съжаление, тези неща, които прочете, не отговарят на нашата евроатлантическа ориентация. И ще ни вкарат в тежък конфликт. Представете си 6-годишни деца на изпит по български език, представете си как се поставят ракетни системи срещу Гърция и Турция. Или човек си мери приказките, когато иска да е отговорен, или като имаш такава програма, тя те прави недопустим за ГЕРБ". източник :DarikNews.bg
Наглостта да паркираш на забранено място е сякаш вродено на българина. Особено в Дупница, въртящите геврека са повече от нагли и не се съобразяват с никой и нищо. Дори и когато им бъде направена забележка, те продължават да проявяват непукизъм, наглост и дебелоочие. Арогантността, разбира се върви ръка за ръка с всички по-горе описани "добродетели".
Стабилно е състоянието на затворника от Бобов дол, който вчера се опита да скочи от прозореца на помещението, където излежава своята присъда. 32-годишният Юлиян Павлов, осъден за за грабеж, е настанен в самостоятелна килия, за да няма контакт със затворници, за които твърди, че му оказват психически тормоз. Лишеният от свобода ще говори с психолог в опит да преодолее кризата, съобщава News 7. Вчера в продължение на шест часа Юлиян Павлов стоя изправен върху перваза на прозорец на четириетажната сграда на затвора в Бобов дол, заплашвайки, че ще скочи заради лични мотиви. За него опитът за самоубийство не е прецедент. Преди време е имал неуспешни опити да сложи край на живота си и в затвора във Враца.
"Не ми се говори за клубния ни футбол. Играем всеки мач за победата и където стигнем. Излиза, че в нашето първенство няма "феърплей". Това, че си ЦСКА не значи, че другите трябва да ти лягат. Футболът е жив. Не коментирам защо Локо София игра така срещу нас. Всеки клуб трябва да се радва, ако противникът ти играе на 100%. Практиката на стимулиране я има из Европа. Няма да предложа премия на Марек, на тях им трябват точки и затова играят така. Марек живяха една седмица на сметката на Стойне Манолов в "Царско село". Кой плаща сметката, питам аз? Разликата е, че ние им вкарахме ранен гол и бяхме късметлии с времето, а те не успяха да отбележат в първите минути. Като на Марек им вкараш ранен гол, те рухват", заяви по темата Домусчиев в предаването "Зона Спорт" по бТВ. Изпълнителният директор на "Марек" Иво Паргов потвърди, че отборът му е тренирал в Царско село, като добави, че не става въпрос за седмица, а за цял месец. Със Стойне Манолов се обзаложили, че "Марек" ще измъкне точка от "Левски" и след като това се случило Манолов удържал на думата си и отстъпил комплекса на дупничани.
Тържествена сесия на Общински съвет-Дупница по случай 19 октомври- празникът на града, се проведе преди минути. Тя започна под звуците на химна на Република България. Приветствено слово произнесе кметът на община Дупница инж. Методи Чимев. "Днес ние празнуваме заедно с Българската православна църква и най-великия светец на българската земя – Свети Иван Рилски. Под неговата закрила, всички ние трябва да продължим да работим за превръщането на Дупница в един още по-привлекателен дом за нас, нашите родители и най-вече нашите деца. Благодаря на всички вас уважаеми дами и господа общински съветници за съвместната ни работа. Без спорове и дискусии няма как да се взема най-правилното и най-коректното решение. Но в името на всеобщата ни кауза, винаги сме намирал общ език. Защото каузата Дупница е надпартийна, каузата Дупница е повече от всички нас. Каузата Дупница е кауза на всички дупничани", каза в част от словото си инж. Чимев.Есе прочете и ученичката Лиляна Славова, която само преди 7 дни бе градоначалник в Деня на отворените врати. Временно изпълняващата длъжността Председател на ОбС Силвия Овчарченска прочете поздравителен адрес от президента на Република Българя Росен Плевнелиев. Поздравителни адреси бяха изпратени от още десетки кметове, институции и политици.
Един от гостите на сесията Арсенчо Алексовски-кмет на Община Крива Паланка, поздрави присъстващите, след което дари с картина инж. Чимев.
С пълно единодушие, званието "Почетен гражданин на град Дупница" бе присъдено на краеведът Иван Хаджийски.
Рилският манастир ще продава ток на свободния пазар. Това ще стане възможно, след като обителта и землището му бъдат обявени за обект от национално значение на едно от следващите заседания на кабинета, пише в. „Стандарт“. За това постигнаха съгласие вчера вицепремиерът по икономическата политика Екатерина Захариева и игуменът на Рилския манастир епископ Евлогий Адрианополски. Правитeлственото решение, което ще бъде инициирано от регионалното и културното министерство, ще позволи да стартира проекта на Рилския манастир за изграждане на собствен ВЕЦ.Споразумението за проекта е подписано още преди 5 години с Международен фонд „Козлодуй“ и финансиране от Европейската банка за възстановяване и развитие. Изграждането на манастирската електроцентрала ще струва 2,9 млн. евро. Преди то да стане факт, трябва да бъдат изготвени и кадастралните карти и регистри за имотите в землището на обителта. Това ще се случи до края на октомври, е станало ясно още на срещата. Електроенергията от ВЕЦ-а ще е за нуждите на Рилския манастир. Допълнителният ток, който надхвърля потреблението на монасите, ще бъде продаван, а от него ще се финансира обновяването на сградите на емблематичния религиозен и туристически символ. Между бъдещата ВЕЦ и сградите на манастира ще бъде изградено подземно електрозахранване, за да се избегне зависимостта от климатичните промени. Проектът е първият по рода си в енергийната област, който се финансира от ЕБВР. Обявяването на Рилския манастир за обект от национално значение ще улесни процедурата по изграждане на водната централа. Освен това според Закона за енергетиката ВЕЦ-а ще получи право на физическа и информационна охрана.
Терористът, който държа в продължение на часове заложници в кафене в Австралия, е мъртъв. Това съобщи Би Би Си, позовавайки се на свои източници. Ман Харон Мунис наричал себе си Братът. Той имал три искания – да му донесат знамето на Ислямска държава в кафенето, действията му да бъдат считани за терористична атака срещу Австралия и да говори лично с премиера Тони Абът. Терористът твърдял още, че е заложил четири бомби – две от тях в кафене "Линд", където държал заложниците.
Децата на Марек 2010 родени 2002 година записаха убедителен успех с 6:0 срещу връстниците си от БМ Спорт в първенството на „Подготвителна група Б“. Срещите от надпреварата се играят на спортен комплекс „Царско село“ в София. За дупничани точни бяха : Васил Николов, Венцислав Георгиев, Николай Орозов, (2) Мартин Доганджийски, Емил Кючуков
23-годишен мъж са задържали тази нощ дупнишки полицаи за притежание на наркотици. Полицейската проверка е извършена в с. Ресилово на лек автомобил “Сеат Ибиза”, управляван от В.Й от Дупница. В автомобила са открити 71 грама амфетамин и 6.5 грама марихуана. Видът на веществата е установен с полеви наркотест. В.Й. ще остане в полицейския арест 24 ч. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница.
Около 30 семейства и домакинства ще бъдат включени в списъка за настаняване през 2014 година, съобщиха от пресцентъра на Община Дупница.
В РУ-Дупница е заявена кражба на авторадиокасетофон от микробус “Мерцедес”. Возилото е бил паркирано пред дома на собственика в града. По случая е започнато досъдебно производство в РУ-Дупница.
По повод констатираното огнище на бруцелоза по едрите, дребните преживни и еднокопитни животни в стадо, отглеждано в Рилски манастир и във връзка с провеждането на църковния празник Успение Богородично на 15.08.2015 г. се състоя второ спешно заседание на Областната епизоотична комисия, председателствано от зам.- областният управител Силвия Велкова. Целта на срещата бе определяне на мерки за ограничаване и недопускане разпространението на болестта при хора и животни. Присъстващите членове на комисията бяха д-р Емил Гъгнев – н-к отдел „Здравеопазване пир животните“ при ОДБХ гр. Кюстендил, инж. Стоян Саев – директор на ОДБХ, инж. Юлияна Божилова – директор на ОПУ, д-р Илияна Кръстева – директор на дирекция „Надзор над заразните болести“ към РЗИ, Димитрина Христова – директор на ОД „Земеделие“, Диана Ванкова, гл. експерт „Защитени територии и горски екосистеми“ при РИОСВ Перник, инж. Нина Димитрова от РДП Кюстендил, комисар Елиан Стамболийски – ОДМВР и Д. Атев от РД „Гранична полиция“. В резултат на заседанието Областният управител Виктор Янев нареди със заповед от 12.08.2015 г., всички едри, дребни преживни и еднокопитни животни, предназначени за дарение на манастира да бъдат поставени под карантина. Кметът на Община Рила от своя страна е длъжен да осигури помещение за карантиниране на животните. Също така клането на животни на територията на Рилски манастир е забранено. В заповедта се казва още, че във връзка с църковния празник Успение Богородично е забранено преминаването на едри, дребни преживни и еднокопитни животни, както и трупно месо от същите, което не е претърпяло термична обработка и не е добито при кланични условия на територията на манастира. Директорът на ОД на МВР и директорът на ОДБХ гр. Кюстендил ще осигурят денонощен пропускателен режим на входа на гр. Рила, обл. Кюстендил за времето от 17,30 часа на 13.08.2015 г. до 18,00 часа на 16.08.2015 г.
За пореден път действия на ВиК-Дупница успяха да вдигнат адреналина на жители на града. За сетен път екипи на дружеството разкопаха останалия и малко асфалт в жк Люляк, за да отпушват така наречен „мръсен канал“.“ Добре“ планираните действия оставиха без вода днес събота 18 октомври от 9:30 до 14:30 жителите на квартала и околните райони. Все пак този път ремонта приключи общо взето бързо и то благодарение на работата на екипа ръководен от Христо Христов. „Не е проблем, че са тук, те са изпратени да свършат някаква работа, но шефовете им къде дремат, а не предупредят за спирането на водата.“, коментираха гневни жители.
Един автобус с фенове ще потегли в неделя за Сливница. Волейболните запалянковци ще подкрепят шампионите от "Марек Юнион-Ивкони" срещу "Добруджа 07". Тимът от Добрич дава заявка да се бори за титлата този сезон и е най-хомогенен заедно с бургаския "Нефтохимик 2010".
Всички 13-читалища и 15-училища на територията на община Дупница, получиха днес дарение, книгата и албума „Историята на Дупница и Дупнишко“. Кметът инж.Методи Чимев посрещна в залата на Общински съвет представителите на читалищата и училищата и им връчи книгата с пожелание. чрез тях тя да достигне до възможно най-много хора. "Това е историята на Дупница и всеки един от нас трябва да бъде горд с нея. Надявам се повече хора да я прочетат, за да разберат какво е мястото ни в историята на България. Това е богатство, което е без цена", лаконичен бе кметът на града Методи Чимев. Преди това директорът на музея в Дупница Анелия Геренска представи изданието, което излезе от печат преди около месец. Книгата е дело на 19-членен екип, събрал историята на града в 620-страничен труд. Ръководител на проекта е акад. Георги Марков. След близо 2-години работа "История на Дупница и Дупнишко" бе отпечатана в тираж от 450 броя. Всеки който иска може да закупи книгата, която ще се продава в музея „Околийска къща“ на цена от 45 лева. Това е нейната себестойност, уточниха от Общината.
Венелин Кадънков, Златан Йорданов, Венци Трифонов и Мартин Божилов са четиримата волейболисти на шампиона на България, Марек Юнион-Ивкони, които попаднаха в състава на националния отбор за предстоящите мачове от Световната лига. Старши треньорът Камило Плачи обяви днес, състава на групата от 22-ма състезатели.
В РУП Дупница са заявени повреждания на чужда собственост, съобщават от пресцентъра на МВР.
Старши-треньорът на Марек Юнион-Ивкони Найден Найденов заяви, че на отбора му предстои тежко гостуване в Разлог. Според него няма значение кой отбор, къде се намира м класирането, защото винаги мачовете с Пирин са оспорвани. През есента дупничани загубиха само два гейма в Суперлигата и то при домакинството но Пирин. Тогава имаше известно подценяване от страна на шампионите, но сега всички са наясно, че ги очаква оспорвана среща. Същевременно се разбра, че възстановяването на Венцислав Трифонов върви нормално, но поне до края на месеца, ще бъде извън игрището.
На конференция завършила преди броени минути социалистите от Дупница номинираха кандидатите за народни представители в бъдещото 43-то Народно събрание. След обсъждане на предложенията на основните партийни организации се прие решение според което структурата в Дупница номинира за водач на листата вече бившия зам. председател на парламента Мая Манолова. От БСП- Дупница определят на второ място друг доскорошен депутат д-р Иван Ибришимов. Областният и общински лидер Станислав Павлов също е сред предложените и то в челните места на листата, като най-вероятно той може да заеме трето или четвърто място. Очаква се крайното подреждане на листата да стане в края на месеца, след номинации и в дугите общински структури на БСП в областта.
Рекорден брой участници ще има в тазгодишното издание на неофициалното световно клубно първенство за деца и юноши в Гьотеборг. За първенството, което е известно като "Готя къп"до момента заявки са подали 1631 отбора от 62 страни, като бройката се увеличава с всеки изминал ден. През миналото лято в Швеция участваха почти 1600 отбора в различните възрасти, сред които и отбор на "Марек", чието участие бе изцяло осигурено от "Актавис". Дупнишките таланти, които участваха при по-голямата възрастова група с деца 2 години по-малки, се представиха успешно в груповата фаза, която успяха да прескочат и отпаднаха от представителите на ЮАР, които
впоследствие спечелиха златните медали. "Актавис много скоро ще обяви намеренията си относно поредното спонсорство на отбор от детско-юношеската школа на "Марек" за участие в "Готя къп". За "Актавис", помощта към детско-юношеския футбол в града ще стане основен приоритет. Но всички намерения, цели и задачи, които сме си поставили ще бъде обявено на пресконференция", заяви Радослава Ганозова-директор "Комуникации" на "Актавис" ЕАД, потърсена за коментар от zadupnitsa.com. Припомняме, че за средата на месец януари тази година, трябваше да се проведе тази пресконференция с участието на Питър Бергуист-вицепрезидент на “Актавис” за Югоизточна Европа и изпълнителния директор на “Актавис” ЕАД – Илия Пашов, но поради бизнес-ангажименти тя бе отложена.
52-годишна жена днес направи опит да се самоубие, след като разбра за изневяра на мъжа с когото живее повече от 5-години. Фиданка М вързала въже в двора на къщата на възлюбеният си и опитала да се обеси, но за нейн късмет Йордан В. я видял навреме и срязал примката. Инцидента се разиграл в село Мламолово община Бобов дол. Според хора от селото и двамата посягали често към чашката и е възможно и алкохола да е довел жената до решението да се самоубива. Любовницата на мъжа от скоро била в селото. Полицията в Бобов дол също е уведомена за случая.
Запор на сметките на Община Дупница наложи бившата служителка на гробищния парк Василка Иванова, информираха от пресцентъра на кметството.
35-годишният дупничанин Никола Занев, когото арестуваха в края на лятото миналата година при екшън акция на Криминална полиция – Дупница и ДАНС, влиза в затвора за четири години и десет месеца, след като поиска разглеждане на делото му по реда на съкратеното съдебно следствие, съобщава struma.bg Решението е на съдия Надя Георгиева от Кюстендилски окръжен съд, като делото свърши в едно заседание. Въпреки че адвокатът на Занев – Александър Райнов, и наблюдаващият прокурор Бисер Любенов се бяха договорили предварително за наказание от 4 години затвор и 10 хиляди лева глоба, съдия Георгиева отказа да одобри това споразумение и твърдо поиска 5-годишна присъда за Занев, като се мотивира с голямата обществена опасност от деянието на подсъдимия и това, че наказанието има превъзпитаващ ефект не само за него, но и за обществото. В крайна сметка след петминутни преговори адвокат и прокурор стигнаха до споразумението за четири години и десет месеца, което бе одобрено от съда. Занев се призна за виновен за това, че в лекия му автомобил БМВ до магазин „Пенимаркет” в Дупница е държал високорисково наркотично вещество – шест пакета амфетамин, в черен платнен спортен сак. Пакетите били облепени с кафяво тиксо, а общото тегло на наркотичното вещество е 4,507 кг. В обвинителния акт по делото е записано още, че при претърсването на колата на подсъдимия Занев полицаите открили и още 2,045 кг амфетамини, разделени в три пакета и поставени в бяла хартиена подаръчна чантичка на задната седалка на колата му. При извършените по-късно обиски в гаража на къщата до дома му, ползван от него, криминалисти открили в бял кашон други шест пакета с кафяви на цвят таблетки, върху които имало отпечатано релефно лого „R”, с общо тегло 4, 0111 кг, и пластмасов буркан от хранителна добавка с три пакета хапчета в него с тегло от 1.123 кг. „Цялото количество на наркотичното вещество бе в особено големи размери – 11,145 кг, и е на обща стойност 334 364,70 лв.”, каза прокурорът по делото Бисер Любенов. Според него обаче качеството на амфетамина било изключително ниско, тъй като процентното съдържание на наркотични вещества в субстанцията бил едва 6-7%. Заради огромното количество наркотици и тежестта на престъплението съдът разпореди Занев да плати и 10 хиляди лева глоба в полза на държавата. Пред съдия Надя Георгиева от Кюстендилски окръжен съд Занев призна всички факти и обстоятелства, описани в обвинителния акт, а през цялото време съпругата му тихичко плачеше в залата. Съдът отказа да отнемане в полза на държавата, както искаше прокуратурата, лекия автомобил БМВ, тъй като се оказа, че той не е собственост на Занев, а на майка му. 35-годишният дупничанин ще изтърпи наказанието си в затворническото общежитие в Самораново при първоначален „общ режим”, постанови съдия Надя Георгиева. Както „Струма” писа, Никола Занев е арестуван на път от дома на майка си към неговата къща след полицейска акция, подготвяна няколко месеца. По време на ареста Занев бе собственик на заложна къща „Темида” в Дупница. Занев е семеен с 1-дете. Той е възпитаник на спортното училище „Васил Левски” в София. Завършил е Химико-технологичен университет в столицата.
Асоциация „Жени без остеопороза“ и Община Дупница организират информационна кампания за определяне на личния риск от тази болест с измерване на костната плътност, информират от кметството. Денят, в който ще бъдат извършвани прегледите и измерванията е 20 юли (понеделник) на партерния етаж на Общинска администрация от 10 часа. Всички желаещи жени да се подложат на измерването ще могат да го направятс предварително записване на 0887 939 613, а цената е само 10 лева за измерването.
Комисията по безопасност на движението ще предложи на кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев да бъдат подадени сигнали до Областно пътно управление и Агенция „Пътна инфраструктура” за разрешаване на проблема с движението в района на автокъщите.
Прогнози за срещите от шампионата на България по волейбол (мъже) в НВЛ-Супер лига. Първенството се подновява утре с три срещи. Вижте нашите прогнози.
Марек постигна първа победа в шампионата на А група от 2008 година на легендарния стадион "Бончук". Момчетата на Тони Велков победиха Хасково с 2:1 и записаха първи три точки в шампионата. Василев и Бибишков се разписаха за победителите, Дончо Атанасов се отчете за Хасково.
85-годишна баба от Дупница е станала жертва на телефонна измама. По телефона й съобщили, че снаха й се нуждае от незабавна сложна операция и са нужни 12 000 лв. Жената събрала 1000 и ги изпратила по непознат човек. 73-годишен мъж от с. Червен брег предал 1600 лв., след като получил обаждане по телефона със същия сюжет. Започнати са досъдебни производства по двата случая в РУ Дупница.Напомняме: Ако някой ви иска пари по телефона – за каквото и да било, бъдете сигурни, че ви мамят! Не си давайте спестяванията, събирани с много труд и лишения на измамници. Опитайте да се свържете с близките си хора, за които ви съобщават, че са в беда. Звънете незабавно на тел. 112.
Страница 8 от 156


Платена публикация