Шефът на „Актавис“ на крака при футболистите на „Марек“ в Сандански Изпълнителният директор на „Актавис” Илия Пашов посети футболистите и ръководството на ФК „Марек“ (Дупница) по време на техния подготвителен лагер в гр. Сандански. „Актавис”, като основен финансов партньор, спонсорира зимния лагер на отбора, който се подготвя за втората фаза от българското футболно първенство. „Дойдох лично да подкрепя момчетата и Иво Паргов по време на техния подготвителен лагер и да им пожелая ползотворна подготовка и бъдещи успехи в предстоящите им мачове. За нас, като основен спонсор на клуба, е изключително важно отборът да продължава своя успешен път в професионалния футбол. Благодаря специално на Иво Паргов за неговите усилия, амбиция и упорита работа в името на отбора. Признавам, че той е човекът, благодарение на когото аз и екипът на „Актавис” още по-силно вярваме в отбора и ще го подкрепяме в рамките на нашите възможности. Считам, че цялата общественост в Дупница също трябва да окаже своята подкрепа към Иво и момчетата, защото те полагат неимоверни усилия Дупница да възвърне славата си на значим спортен град“
Марек привлече още двама футболисти от „А“ група  Марек привлече още двама футболисти, играли за последно в „А“ група. Това са централният защитник Стилиян Николов и дефанзивният полузащитник Светослав Петров. През есента и двамата са играли за елитния Любимец, но през пролетния полусезон ще защитават цветовете на Марек.
Изгоря като факла 87-годишна жена в Червен брег Тази сутрин при пожар е загинала 87-годишна жена в дома си в дупнишкото село Червен брег. Сигналът за пожара е постъпил преди по-малко от два часа на 112. Екип на РСПБЗН е гасил пожара, който е причинен от печка на твърдо гориво. В близост до печката е открита обгоряла възрастната жена. На място работят екипи на полицията, пожарната и спешния център.
Вандали изгориха контейнери за разделно сметосъбиране в жк „Бистрица“ Пореден акт на вандализъм бе регистриран в Дупнца. Неизвестни лица са запалили контейнери за разделно събиране в центъра на най-големия жилищен комплекс в Дупница – жк “Бистрица”, видя zadupnitsa.com. Съдовете, намиращи се на последната спирка са изгорели изцяло като очевидно става въпрос за умишлен палеж или изхвърлена неизгасена сгур, която е предизвикала изгарянето.
Депутати даряват с компютри и принтери Дружеството на инвалидите в Дупница Депутатът от Кюстендилски многомандатен регион инж. Петър Петров ще дари компютри и принтери на Дружеството на инвалидите в Дупница утре. На срещата с членовете на дружеството, ще присъства и депутатът д-р Красимира Ковачка, която наскоро бе избрана за съпредседател на ПП Български Демократичен Център. Както е известно, досегашната ПП ЛИДЕР се преименува на БДЦ.
Срещата на депутатите с представители на Дружеството на инвалидите ще бъде в Клуба на инвалидите утре от 16 часа.
 
Ученици и учители от Гимназия „Христо Ботев“ се помолиха на Бога за Милчо Палакарски Всички ученици и учители от Гимназия "Христо Ботев" се помолиха тази сутрин за оцеляването на Милчо Палакрски. Тийнейджърът, който е ученик в елитното дупнишко школо бе пометен вчера в зверската катастрофа в село Яхиново, при която загинаха 5 човека. Молебен за здраве и за оцеляването му, както и за здраве и късмет на всички ученици бе отслужен в двора на гимназията. "Някои от съученичките му едва сдържаха сълзите си, а други си се разплакаха. Настроението днес бе изключително минорно в училище. Всички се молим на Господ да го запази и да успее да се пребори със смъртта", разказа един от учениците.
Кметът на Дупница се срещна с жители на кв „Чавдар войвода“ и те отложиха протеста Жителите на дупнишкия квартал „Чавдар войвода“ отложиха поне за седмица протеста, който бе под мотото „Оправете ни улиците“. Проявата бе насрочена за вчера 21-ви август, но се разбра, че ден по-рано кмета на Дупница инж.Методи Чимев и зам кмета Крум Милев са се срещнали с хората и разговаряли за проблемите в квартала и са набелязани срокове за решаването им.
Смях през сълзи След едногодишните напъни и сътворен медиен шум покрай придобиването на залата, не толкова огласения ѝ ремонт и яснота кой и как ще я ползва, и след помпозното ѝ откриване, БФВ най-накрая предприе и стъпката да обяви активностите в залата, публикувайки преди няколко седмици календар на обновения ѝ сайт.   На пръв поглед – нормално и цивилизовано. Но, само до момента, в който не се запознаете със съдържанието на въпросния календар. Преживяването на катарзис е гарантирано – объркване, недоумение, смях и… сълзи от отчаяние. Защото за пореден път осъзнаваме, че в родната ни волейболна федерация тотално липсва професионализъм, а некомпетентността и гафовете са нейна запазена марка, за сметка на каквато и да е идея за развитието на българския волейбол. Убедете се сами. И, ако можете, запазете усмивките си!
ЧЕЗ няма да ремонтира опасен трафопост в двора на дупнишко училище Рушащия се трафопост на ЧЕЗ намиращ се в самия двор на ОУ „Неофит Рилски“ в Дупница няма да бъде ремонтиран тази година. Това става ясно от отговор до кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев от електроразпределителното дружество, информират от пресцентъра на кметството.
Трето равенство от началото на годината за Марек в Италия + СНИМКИ (ОБНОВЕНО) Марек Сеграте завърши наравно 1:1 като гост на Чита ди Сесто в мач от 20-ят кръг на италианската Seconda Categoriq Милано. Това е трето равенство от началото на годината за отбора съставен предимно от дупничани. В предишният кръг Марек не позволи да бъде победен от третия Аусония, като сега не се предаде и пред шестия в класирането и отново резултата е 1:1. През есента отборът имаше сериозни проблеми, но сега привлече няколко бивши футболисти от България пристигнали да работят в Милано и стабилизира изявите си. В следващият кръг Марек Сеграте приема лидера в класирането. 
Чимев изригна: Казвам го пак, мюзеин в Дупница няма да пее и Бат Сали като депутат няма да съществува! Кметът на Дупница инж. Методи Чимев изригна, след като стана ясно, че на практика като депутат от Кюстендилска област ще бъде Александър Методиев. Известният като Бат Сали самоковец, който водеше листата на ДПС получи едва 1,45 % в региона, но заради начина на изчисление на гласовете е на път да влезе в Народното събрание именно от 10-ти многомандатен регион. Сигурните за Парламента са Кирл Калфин от ГЕРБ и Мая Манолова от БСП, а към настоящия момент сред 240-те е и Красимир Руев от АБВ. Извън Народното събрание остава вторият в листата на ГЕРБ Емил Гущеров, който остава единственият дупничанин като вариант за депутат. Последната дума се чака на Централната избирателна комисия, която изчислява мандатите и трябва да обяви конкретните имена.
Заявления за лични асистенти почва в Дупница от петък, Чимев поиска 150 места от държавата За осигуряване финансирането на 150 лични асистенти кандидатства Община Дупница пред Агенцията за социално подпомагане по проект „Нови възможности за грижа“. Заявката за тази бройка е изпратена от кмета Методи Чимев и в следващите дни ще стане ясно точно колко ще бъдат отпуснати за Дупница и селата, информират от пресцентъра. „Разбира се, най-доволен ще бъда, ако ни уважат искането в пълен размер. Но в същото време съм наясно, че финансовият ресурс не може да позволи задоволяването в пълен размер на всички заявки в цялата страна. А тази услуга е много важна за десетки семейства в Дупница и селата, защото не са малко хората, които имат нужда от постоянна грижа“, коментира инж.Чимев.
Дупничанинът Иван Костадинов спечели сребърен медал на Световното първенство по муай-тай в Тайланд Дупничанинът Иван Костадинов записа поредно отлично представяне в кариерата си. На Световното първенство по муай тай в Тайланд, той спечели сребърен медал. Костадинов взе убедителни победи преди да се класира за финала, като на полуфинала победи с нокдаун англичанина Джак Ридли. Иван Костадинов е част от българския национален отбор, който се представя отлично на първенство, провело се в Банкок. Българите спечелиха 1-златен, 6-сребърни и 4-бронзови медала. Костадинов е възпитаник на Минко Минков и Кирил Чакъров, като 5-години печелеше титли за боен клуб „Марек“, а от 4-години е състезател на „Армеец“ Сф. Той е многократен републикански шампион и вице световен за младежи.
Дупнишките медици спасиха 51-годишен след пожар, транспортираха го в „Пирогов“ Жител на село Големо село е закаран в "Пирогов", след като е получил сериозно обгаряне по време на пожар избухнал в къщата му. Все още не е ясно каква е степента на изгарянето му, като той е приет в дупнишката болница, след инцидента. Там му е оказана необходимата спешна помощ, а днес по обяд е транспортиран в София за специализирано лечение.
Марек уреди две контроли тази седмица Отборът на Марек ще изиграе две контроли през тази седмица, това заяви новият старши треньор Борис Кръстев. Утре 22-ри юли дупничани приемат на стадион „Бончук“ тима на Сливнишки герой, като срещата е от 18:30 часа. В събота Марек играе в Банско с Ботев Враца. През следващата седмица ще бъдат уредени още два спаринга, като имената на съперниците ще станат известни утре. До този момент Марек игра две контроли, като загуби с 0:1 от Струмска слава и с 1:2 от Беласица.
Казаха кога ще вали сняг през тази топла зима Последните прогнози за Балканите са за топла първа половина на зимата и по-валежна, с нормални температури втора половина на зимата. Това каза в интервю за Агенция „Фокус” метеорологът Петър Янков. „Това означава декември да бъде по-топъл, с по-малко валежи през втората половина”, добави той. „Сериозни валежи от сняг се очакват в началото на месеца, които ще създадат сериозна снежна покривка, особено по планините. Това е периодът от 30 ноември до 3 декември, така че за студентския празник сигурно ще има и сняг, студентите да могат да прекарат празника приятно по нашите планински курорти”, заяви Янков и добави, че втората половина на декември ще бъде топла и суха, а януари месец ще бъде с нормални валежи и по-топъл. „Това означава, че големи студове не се очакват реално. Февруари и март ще бъдат с повече валежи, малко над нормите. Тогава ще има и повече сняг по планините”, каза метеорологът. Според него, зимният сезон ще продължи до края на март и ще има достатъчно сняг, за да се напълнят язовирите с необходимите количества вода за нормалното функциониране на селското стопанство.
Силният вятър днес изкорени дърво до Спешна помощ в Дупница Силният вятър, който днес бошува в Дупница изкорени дърво до Спешен център. Инцидента е станал в ранния следобед и за щастие няма пострадали. Стихията, която е определяна от специалистите като „полу силен „ вятър бе в днешния ден със скорост от 35 до 40 км/час. Читатели на zadupnitsa.com сигнализираха и за опасни ламарини на покрива на един от блоковете в жк „Бистрица“. Според тях въпрос на време е ламарината да се откъсне от покрива на бл-2.
Трябва ли да останат павилионите в центъра на Дупница? (Анкета) В последните няколко седмици, темата за павилионите в идеалния център на Дупница е изключително актуална. Тя разбуни духовете сред търговците най-вече, които ги ползват в момента, и които всячески се борят да ги запазят и в бъдеще. През много перипетии премина цялата сага последната година и половина. Първоначалното решение на съветниците от местния парламент бе да увеличат обхвата на т.нар. ВИП-зона и така да "подпалят чергите" на търговците на Каменния мост, след като единодушно решиха да няма никакви преместваеми обекти. Дали заради наближаването на местните избори или поради други причини, но в последните дни се промениха на 180 градуса мненията на част от политиците по тази тема. В крайна сметка ситуацията е ясна и премахването ще обхване 4 от будките на Каменния мост, след като бъдат гласувани измененията, които предлагат 10 от съветниците, което ще бъде подкрепено със сериозно мнозинство.
Гьоргиев с нова крилата фраза: Ние сме по-силни от терминатори, ние сме МАРЕКминатори Поредната крилата фраза изстреля капитанът на „Марек Юнион-Ивкони” и национал на Македония Гьорги Гьоргиев след победата на неговия тим над „Нефтохимик 2010” 3:0 гейма само преди няколко часа в четвъртфинална среща от турнира за Купата на България. 21-годишният плеймейкър никога не се е притеснявал да демонстрира самочувствие и с основание, след 2-те поредни шампионски титли, Купата на страната, а и вече интересът към него от италианския гранд „Пиаченца”. „Винаги съм го казвал на момчетата, че ние сме шампионите, поне до последния мач тази година, а мисля, че и след това още година пак ще сме шампиони. Така че победителите не ги съди никой. Заслужили сме си всяка една победа с нашия си труд и пот, така че имаме право на самочувствие”, коментира пред zadupnitsa.com Гьоргиев. „Имаше напрежение при нас и е нормално. Все пак всичко се решаваше в един двубой, а и съперникът е изгрден от опитни състезатели, които знаят кога да се напъват. Очаквахме да не се предадат, както се и получи. При нас имаше умора и от тези пътувания в рамките на 72 часа, първо до Русе и обратно, а после до Бургас. Започнахме силно първия гейм, в който извадихме страшна блокада, а и Венци Трифонов сякаш не бе с две ръце, а като октопод и затова видяхте как за половин гейм им лепна 5 блокади. Размазахме ги. Вторият гейм тръгнаха да натискат сервиса, като това бе единственият им шанс да ни се противопоставят и им влизаше, дръпнаха ни с 3 точки, но в крайна сметка успяхме да го вземем гейма накрая. Макар да ни ведоха с 4 точки в 3-ата част, бях сигурен, че няма да го загубим итака и стана”, продължи Гьоргиев, преди да хвърли най-атрактивната фраза: „Преди няколко дни един наш фен ми каза, че сме като терминатори на игрището. Ама не е прав, защото има и по-силни от терминаторите, а това са МАРЕКминаторите. И волейболистите, а гледайте и футболистите на града мачкаме наред”, заключи с усмивка Гьоргиев.
И Дупница побеля  Снегът заваля снощи и продължавада вали и в момента.
Полиция – Бюлетин 15-и декември 2013 г.  17 грама амфетамин са открили тази нощ кюстендилски полицаи у 22-годишен мъж. Проверката на л.а. Форд е извършена в района на с. Цървеняно.  От водача на автомобила И.Ю. са иззети електронна везна и пакет с бели бучки с общо тегло 17.68 грама. Видът на веществото е установен с полеви наркотест – реагирало е на амфетамин. И.Ю е задържан, по случая е започнато досъдебно производство в РУП Кюстендил.
Поредна изложба бе открита във фоайето на Община Дупница Изложба на Царимира Георгиева под мотото „Да бъде лято…“, бе открита вчера във фоайето на Община Дупница. Творби на Царимира Георгиева участват в общи изложби в страната. С голям успех са реализирани двете й самостоятелни изложби в Благоевград 2011 г. и в Пазарджик 2014 г. Нейни произведения са притежание на частни колекции в Европа и САЩ Тя работи и твори в град Благоевград. Интересите ѝ като художник са изключително многопосочни – от иконографията до абстракцията. Дупница Царимира Георгиева показва картини, които са послание за откриване на цветността и топлината във взаимоотношенията, настроенията и собствените ни възприятия. В тях специален интерес буди самобитната акварелна техника, уникалното съчетание на битови и абстрактни елементи, изключително деликатното цветово нюансиране и въздействащата пестеливост на формата.
Цветан Соколов: Ще продължа да помагам на децата Точно преди Коледа българският национал Цветан Соколов показа, че освен като голям волейболист има и голямо сърце, като направи благороден жест към децата от Дупница. Състезателят на Трентино (Тренто) подкрепи благотворителна акция на ВК Марек Юнион-Ивкони, подпомагаща социалния дом за изоставени деца в града "Олга Стоянова". Преди това, Цецо Соколов дари екипировка на подрастващите от "Марек Юнион-Ивкони" (Дупница), клубът от който е тръгнал неговия път във волейбола. Постъпката му получи международно признание, а ето какво сподели националът за bgvolleyball.com по този повод:
Разкриват център за обучение по дизайн и модни продукти в Дупница, ще се побратимяваме с Лесковац Център за обучение на студенти и предприемачи за дизайн и модни продукти ще бъде разкрит в Дупница. Това стана ясно днес, по време на среща между преподаватели от Технологичния факултет в сръбския град Лесковац с кмета на община Дупница инж. Методи Чимев, информират от общинския пресцентър.
Разбиха банкомат в Дупница. Полицията разследва и три кражби Монитор на банкомат е отворен с остър предмет в Дупница. Банкоматът е собственост на финансова институция в центъра на града. Местопроизшествието е посетено от дежурна полицейска група, работата по случая продължава. Няма данни за липсващи пари , информират от ОД на МВР Кюстендил. Работата по случая продължава РПУ-Дупница
Отново кошмар в небето: Самолет на Air Asia изчезна от радарите Самолет със 161 души на борда загуби връзка с контролната кула по време на полет от Индонезия до Сингапур, предаде АФП. Полет на AirAsia от Сурабая до Сингапур е загубил контакт с Джакарта в 7.55 часа местно време”, каза говорител на транспортното министерство. „Еърбъсът” е излетял от международното летище Джуанда в Сурабая в 5.20 часа местно време и е трябвало да пристигне в 08.00 часа (02.30 часа българско време)в Сингапур.
Нова гръмка победа за Марек в Италия  Българският отбор прегази, като гост Каругате с 5-2 в мач от 29-ят кръг на Seconda Categoria GIRONЕ. След слабо начало футболистите на Марек Сеграте успяха да вкарат след далечен изстрел на Калоян Стоянов. който прехвърли вратаря от над 25 метра. Домакините обаче успяха да стигнат до пълен обрат и на полувремето се отеглиха с гол аванс 2:1. След сериозен разбор в съблекалнята, момчетата на старши треньора Асен Арсов излязоха напълно променени. Малко след началото на втората част Калоян Стоянов вкара втори гол и изравни. Той отбеляза, след безупречно изпълнение на пряк свободен удар. След това настъпи времето на Симоне Суфри, който отбеляза хеттрик. Италианецът в редиците на Марек Сеграте, първо покачи на 3:2, след като домакините претендираха за засада. След поредния дълъг пас към него той отново проби финтира бранител и вкара за 4-2. Симоне Суфре затвори мача 10 минути преди края със своя трети гол. Момчетата бяха изпратени от своите верни фенове с димки и песни за победата,подкрепени и с бурни ръкопляскания. Браво Марек и успех до края!!!
За 90 дни ремонтират още два квартала на Дупница и Триъгълната градинка От Оперативна програма "Регионално развитие" официално са поканили кмета на Дупница инж.Методи Чимев да сключи следващата седмица договор за новите обекти, които ще бъдат изцяло ремонтирани по проекта "Зелена и достъпна градска среда", информират от пресцентъра на кметството. На два пъти подписването бе отлагано, но вчера официално Община Дупница бе уведомена, че жк. „Велчова завера“, Триъгълната градинка на ул. "Родопи" и междублоковото пространство срещу бившата Военна болница са одобрени за финансиране. 1 045 000 лева са парите по тези три обекти, които ще бъдат изцяло обновени. Срокът за реализацията им е 90 дни считано от подписването на анекса, допълват от пресцентъра. "В началото на месец юли ще организираме и среща с живущите в тези райони, за да ги запознаем подробно за намеренията и строителните дейности, които ще бъдат предприети. Тъкмо живущите там ще могат да ни дадат повече информация за някои проблеми, които ще можем да разрешим по време на реализацията на проекта“, коментира инж.Чимев.
ВИДЕО/ СКТМ Марек 76 отчете повече от успешна година От СКТМ Марек 76 направиха отчет на представянето си през първата състезателна година от основаването на клуба. Старши треньорът Иван Иванов заяви, че това е нормална практика за Европа и по този начин хората са информирани за свършената работа. От клуба отчитат повече от успешна година, през която са спечелени 7-медала от които 1-златен, 3-сребърни и 3-бронзови, като първоначалната цел е била само 1-медал. През изминалата година отборът на Марек 76 започна от най-ниското стъпало в родния тенис и вече успя да влезе в по-горна група, като тима е съставен от 15-годишни момчета, които играят при мъжете. През следващата година акцент ще бъде поставен на работата с най-малките 6-7 годишни, а също така и на подобряване на базата. „На този етап при нас тренират 12-деца, но за повече няма нужните условия.В клуба отделяме персонално внимание на всяко дете. След като подобрим базата и има още маси ще привлечем още малчугани, които искат да се занимават с тенис на маса.“, допълни Иван Иванов. Той благодари на спонсорите, които през тази година са оказали подкрепа на клуба.
Германея смачка Пирин (Разлог)  Германея се наложи с повече от категоричното 4:0 над Пирин (Разлог) с 4:0 в контролна среща, играна на терена в дупнишкото село Крайници.
Невероятен обрат за Марек Юнион-Ивкони в третия гейм, дупничани направиха 6 поредни точки Марек Юнион-Ивкони направи невероятен обрат в третия гейм и го спечели с 25:20 след 6 поредни точки в своя полза!
 
Началото на третия гейм бе много добро за Марек Юнион-Ивкони.
 
Дупничани стабилизираха посрещането си, докато Левски Боол започна да допуска грешки при сервиса си.