Теодор Георгиев заминава с националите за Баку останалите дупнишки гладиатори отиват на турнир в София Дупничанинът Теодор Георгиев ще представлява България на предстоящото Европейско първенство по таекуон-до версия WTF. Надпреварата ще се проведе от 1 до 6 май в Азербайджан. В Баку България участва с шест членен национален отбор, като Теодор Георгиев ще се състезава в категория до 74 килограма. Националите се подготвяха за престижния форум в базата на Белмекен. С отбора ще бъде и треньорът Христо Михалчев, който е част от тричленния треньорски щаб, като другите двама са : Пламен Трънски и Васил Христов. 
Кметът на Дупница регламентира местата за поставяне на агитационни материали за евроизборите  Във връзка с произвеждане на изборите за членове на Европейския парламент от Република България на 25.05.2014 г., кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев издаде заповед, с която регламентира МЕСТАТА за поставяне на агитационни материали на територията на община Дупница. От пресцентъра на кметството разпространиха информация, свързана с местата. Те са както следва:
Дупнишките полицаи хванаха двама пияни зад волана 2 бързи полицейски производства са започнати в почивните дни срещу водачи на МПС, управлявали след употреба на алкохол. Тестът на водача от Бобов дол е отчел резултат 1.85 промила алкохол в издишания въздух. Друг шофьор от Благоевград е спрян за проверка от дупнишки полицаи на главен път Е- 79.Той е управлявал с 1.40 промила алкохол в издишаните пари.
Тодор Вълчев поднови годината с 15 точки, „Сфакс“ бие С победа в първенството на Тунис поднови годината бившият капитан на “Марек Юнион-Ивкони” Тодор Вълчев. Той и съотборниците му от “Сфакс” удариха с 3:0 гейма като гости “Картаж”. Вълчев игра отново като посрещач и се отчете с 56% позитивно и 48% отлично посрещане, като записа 15 точки в актива си (3 аса, 60% в нападение). “Нямахме особени проблеми с този отбор. Първия сезон пак ги бихме 3:0. Очевидно, ще спорим с “Есперанс” за титлата. През първия сезон загубихме от тях, така че имаме да им връщаме, макар да са много силен отбор. За мен е от полза, че треньорът ме използва не само като диагонал, но и като посрещач. Дори съм много по-доволен от този вариант”, коментира Вълчев.
Трето място за децата на Марек 2007, на турнир в Благоевград Домакин на турнира бе футболна школа Пирин 2001. Участваха 8-отбора, като дупничани бяха в една група с тимовете на Пирин Разлог, Ферион и Пирин 2001. Марек2007 победи с 2:1 Пирин 2001 и 10:5 Пирин Разлог, но загуби от Ферион с 3:5. В спор за третото място дупничани победиха след изпълнение на дузпи Беласица Петрич.
Пратиха чалгаджийка да чисти тоалетни Популярната миска и пробваща се певица от Крушевац Мина Миленкович ще замени сцената и тузарските заведения с парковете в Белград. Вместо да държи микрофон, 21-годишната сръбска плеймейтка хваща метла, лопата и четка в ръката от началото на годината. Тя сама предложила да чисти паркове, обществени тоалетни и сняг от тротоарите, вместо да влиза в затвора.
Миленкович бе обвинена, че е дала лъжливи показания пред органите на реда, за което прокуратурата поиска ефективно наказание. През лятото певицата бе намерена в безпомощно състояние от случайни минувачи в предградие на Белград, откъдето бе отведена в спешен център. Пред следователите Мина заявява, че трима души я отвлекли, дрогирали и изнасилили неколкократно. Брюнетката бе прегледана от гинеколог, който е категоричен, че тя не казва истината. Разследващите случая доказват, че всъщност манекенката през цялото време е била в апартамента на своя приятелка, а версията с изнасилването е съчинила, за да трогне бившия си приятел и той да се върне при нея. Заедно с пастрока й, който е виден адвокат в столицата, Миленкович нахълта в прокуратурата и сама поиска споразумение, за да не се стига до процес", казват запознати. Държавното обвинение приема подадената ръка и предлага 100 часа общественополезен труд, който да бъде изтърпян в общинската фирма "Чистота". Подготвеното споразумение е одобрено от съдия, който в резолюцията си пише: Наказанието да бъде изтърпяно до пролетта.
"Ако беше лято, можеше да сади дръвчета и цветя по парковете, но в януари и февруари, освен да рине сняг или да чисти тоалетни, няма какво друго да прави в полза на града", подмятат служители на фирмата за чистота в сръбската столица пред местните издания, които охотно следят съдебните неволи на хубавицата и се шегуват на нейна сметка с фотомонтажи, шегички и вицове.
В ДУПНИЦА! На 21 ноември „женят“ двойките с 50 и 60-годишен брак Кметът на града инж. Методи Чимев за втора поредна година ще “бракосъчетае” двойките от Дупница, които тази година празнуват “златна” и “диамантена” сватба, информират от пресцентъра на кметството. Това ще стане на тържество със спазване на всички традиции на 21 ноември в ритуалната зала на града. На тази дата се празнува Денят на християнското семейство. В момента, служителите от ГРАОН обработват цялата информация за двойките, сключили брак в града през 1954 и 1965 година, допълват от адмнистрацията.
Разбиха павилион за  цигари в Дупница и изнесоха каса с 1500 лева Кражба на неустановено количество цигари и метална каса с 1500 лв. от павилион за продажба на цигари в Дупница е заявена в местното полицейско управление. Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група. По случая е започнато досъдебно производство,информират от ОД на МВР Кюстендил.
За волейбола в България, спонсорите и… „бъдеще на дъното“* Славно и мъчително, родният волейбол продължава да се спуска с бясна скорост към дъното. Дори трябва да въведем ново времево пространствено измерение- бъдеще на дъното.
33-годишен благоевградчанин е собственик на Аудито на килърите на Лудия Опожареният автомобил на килърите на Димитър Стоянов – Лудия от Пловдив е собственост на 33-годишен благоевградчанин. Аудито било откраднато преди около 2 седмици от пред дома му в областния център, съобщава ексклузивно struma.com.Шокираща призовка от отдел "Убийства" към МВР от София изправила на нокти Янко П., който бил извикан за разпит около автомобила му. Според неговите, показания преди две седмици колата му била задигната от улицата пред къщата му в Благоевград, той незабавно подал сигнал в полицията и автомобилът бил обявен за издирване. Дни по-късно с нея бе извършено убийството на Лудия.. Oпожареният автомобил Ауди бе намерен открит в покрайнините на парк Лаута, близо до хотела, пред който бе застрелян бизнесменът Димитър Стоянов – Лудия. Автомобилът е залят със запалителна течност и след това е бил запален. От полицията твърдят, че Ауди А 4 е сред най-крадените коли в България. Убийството на пловдивския бизнесмен Д. Стоянов – Лудия е било добре планирано. Откраднали автомобила, застреляли Лудия и после покрили следите с палеж, пише БЛИЦ. За собственика на колата няма никаква опасност от обвинение, тъй като той чинно е заявил кражбата и дни преди престъплението, остава му само шокът от случилото се. снимка:БГНЕС
Лошо начало за Марек Юнион-Ивкони в първия финал за титлата в Суперлигата  Началото на първия финал за титлата в Суперлигата започна лошо за Марек Юнион-Ивкони.
Отново хванаха пийнал шофьор в Дупнишко  Вчера в РУП Дупница е започнато бързо полицейско производство срещу 25-годишен мъж от с. Яхиново за управление на автомобил след употреба на алкохол, информираха от пресцентъра на МВР.
ПОЛИТИЦИ, БЪЛГАРИЙО, ЧУЙТЕ ГИ: Ето какво искат децата на Дупница пред бТВ (ВИДЕО) Както вече писахме, днес над 200 ученици от Дупница скочиха с искане за строги законови промени в Закона за движение по улиците. Такова масово изразяване на позиция от млади хора, последните години не се е случвало.
30-годишна шофьорка от Дупница „счупи“ дрегера От началото на годината смъртта по улиците е навсякъде, но това не пречи на някои "камикадзета" да показват уменията си след сериозна употреба на алкохол. Поредният случай е от вчера, отчитат от пресцентъра на полицията. 30-годишна водачка на лек автомобил “Фиат” е спряна за проверка, след като съмнително се движела по пътното платно. Полицаите останали като гръмнати, след като видяли отчетеното. Дрегерът им се "счупил" на 1.99 промила алкохол в издишания въздух.
Водното бедствие продължава. Три са критичните точки Три са критичните точки в България след падналите дъждове – Гълъбово, Раднево и Елхово. Това обяви в Гълъбово преди заседанието на Националния кризисен щаб вътрешният министър Веселин Вучков. „Най-усложнена остава обстановката при Елхово. Докато на повечето места в страната нивото на реките започва леко да спада, при Елхово е точно обратното. В момента е достигнато критичното ниво. В този район вече има залети ниски площи по поречието на реката. Очаква се нивото още да се покачва, но гражданите са уведомени, мобилизирана е местната власт и всички институции, имащи отношение със ситуацията, работят в пълна координация”, каза министърът на околната среда и водите Ивелина Василева, цитирана от DarikNews.bg на брифинг в град Гълъбово след заседанието. „Продължава контролираното изпускане на язовирите и за момента няма проблем с хидротехническото състояние на съоръженията”, каза още Ивелина Василева, която по-рано през деня инспектира язовир „Зорница“ на територията на Община Средец. Продължава да работи и Оперативното звено на Министерството на околната среда и водите. В заседанието участваха още директорът на Главна дирекция пожарна безопасност и защита на населението (ГДПБЗН) главен комисар Николай Николов, областният управител на Стара Загора Георги Ранов, заместникът му Маноил Манев, кметът на Гълъбово Николай Тонев, кметът на Раднево Юлиан Илчев, ръководителите на държавни структури на областно ниво, както и представители на ръководствата на дружествата от комплекса „Марица Изток". Все още няма яснота кога ще бъде възстановено нормалното електрозахранване в Община Гълъбово, която остана без електричество след като заради скъсана дига на река Съзлия се наводни подстанцията в града. Задействано бе аварийно електрозахранване, което позволява на хората да имат ток два часа, след което за същото време той се спира. Само две са селата на територията на общината, които изобщо нямат електричество. Причина за това е авария на електроразпределителното дружество, по която се работи. Според министър Вучков водата от подстанцията ще бъде изпомпена най-късно до понеделник. Възстановяването на нормалната работа е продължителен процес и не мога да се ангажирам със срок, в който ще стане това, както и дали ще се случи преди Коледа, допълни вътрешният министър. Той разкри, че Комисията за справяне с бедствията и авариите има постъпили искания за възстановяване на щети за около 300-400 милиона лева, а годишно тя разполага с пъти по-малка сума. За цялостна превенция, почистване на речни корита, възстановяване на диги са необходими около 1,5-2 млрд. лева, обясни вътрешният министър
РАЗГЕЛЕ! „Оправиха“ кръговото при Аракчийски мост От утре кръговото кръстовище в Дупница на изхода за Кюстендил ще бъде с нов режим на движение, информираха от общинския пресцентър. Досега идващите от Кюстендил и от главен път Е-79 влизаха с предимство пред движещите се в самото кръгово, но след направената корекция вече ще се влиза без предимство и ще се излиза с предимство. Това бе най-безумното регулиране на движение и мнозина шофьори изразяваха недоумението си от тази глупост.
Политици прогнозират : Без дупничанин в следващият парламент Дупница може да се окаже без депутат в следващото 43-то Народно събрание. Това прогнозират редица политици от региона. Според Васил Иванов от ББЦ 10-ти МИР Кюстендил ще излъчи народни представители от 4-ри различни партии – ББЦ, ГЕРБ , БСП и четвъртия мандат ще бъде разпределен математически. На същото мнение са и от „Патриотичния фронт“. Единственият кандидат от Дупница с шансове Емил Гущеров – втори в листата на ГЕРБ, също се изказа пестеливо “Нека изчакаме обработката на резултатите“, заяви той. Д-р Иван Ибришимов от БСП също прогнозира, че е възможно да няма депутат от Дупница. На този етап според резултатите в парламента влизат Кирил Калфин – ГЕРБ, Мая Манолова – БСП лява България и Петър Петров – ББЦ. 
Тежък жребий за юношите на Марек 1915 на турнира в Албена. Дупничани стартират срещу руски гранд. Вчера бе изтеглен жребият за разпределението на тимовете в груповота фаза на турнира EVIMA CUP 2015, който ще се проведе от 11-ти до 16-ти август в курорта Албена. В турнира тази година участват 93 отбора от 11 държави, разделени в 7-възрастови групи. Дупничани ще участват с два отбора в групата родени 1999/2000 година. Там участват общо 13 отбора разпределени в 4-групи и определено в тази възраст са най-известните тимове.
Убиецът на Вероника е Илиян Здравков! Задържаният за убийството на 23-годишната Вероника във Велико Търново е Илиян Здравков, на възраст между 40 и 50 г. Наскоро е излязъл от затвора, съден е за грабеж. Миналата година край гарата в Горна Оряховица той по идентичен начин нападна жена, тръгнала на гости при приятеля си. Взе й чантата с 400 лв.Рецидивистът е направил самопризнания за убийството, удрял е Вероника с тесла, пише "24 часа". Илиян работи в краварници в покрайнините на Горна Оряховица. Вечерта на 28 февруари отишъл до Търново да си търси работа като строител. Видял Вероника до жп гарата. Проследил я и я ударил в тила. Защо е продължил да я удря в лицето не е ясно. Взел чантата на студентката, в нея имало 70-80 лв. В момента го разпитват в РПУ Горна Оряховица, няма още повдигнато обвинение. Здравков е бил задържан тази нощ в района на гарата в Горна Оряховица. /БЛИЦ
Дупнишките гладиатори намериха пари и тръгват за Швеция СК Гладиатор ще участва на силния международен турнир по таекуон-до клас А в Швеция. Старши треньорът Христо Михалчев заяви, че е намерил нужното финансиране за престоя в Трелеборг и дори е платил и такса за турнир в Холандия. Съдействие е оказала и родната федерация. Групата за Швеция наброява 11 състезатели Теодор Георгиев при мъжете, Митко Джорджин, Николай Александров, Стефан Самарджиев, Виктория Костадинова, Василена Василева и Валентин Крумов при юношите, Луиза Захариева, Ивона Цинцарска и Мариела Миланова при кадетите, Групата заминава в четвъртък с полет от Скопие. Същия ден дупничани ще пренощуват в Малмьо след което ще отпътуват за Трелеборг.
Столична дискотека щуря заедно с шампионите от „Марек Юнион-Ивкони“ (СНИМКИ) Посетителите на една от най-култовите дискотеки в София пощуряха след появата на трикратните вече шампиони на България по волейбол. Играчите на "Марек Юнион-Ивкони" веднага след официалната вечеря дадена от клубния бос Ивайло Константинов отпрашиха за Студентски град, за да продължат да празнуват в елитната дискотека "Мегаденс". Купата бе с играчите и през цялата нощ бе на сепарето, където се бяха настанили играчите. Буквално след появата на шампионите, диджеят веднага реагира и от тонколоните се разля култовото "We are the champions" на Куин, за да продължи с "The Best" на Тина Търнър. Десетки бяха посетителите, които дойдоха да поздравят играчите и да се снимат с тях и купата. Красиви студентки пък наобиколиха играчите, като с тежката задача да раздават най-много автографи, да се фотографират и най-вече да уговарят "по кафенце" и размяна на телефони се падна на либерото Мартин Божилов и Венци Трифонов, тъй като повечето им съотборници бяха с гаджетата си и бяха "маркирани".
23-годишен счупи черепа на мъж от Пастра, прати го в болница с опасност за живота 23-годишен мъж от Рила е нанесъл побой на 53-годишен мъж от с. Пастра. Конфликтът им възникнал в Рила на ул. “Спротива”. По-възрастният мъж отивал на гости на свой приятел. В резултат на сбиването 53-годишният е със счупен череп и опасност за живота, настанен е в болница в Благоевград. 23-годишният Г.Д. е задържан за 24 часа в полицейския арест. Той е известен на полицията като извършител на противозаконни деяния. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Рила.
Борис Кръстев: Получи се добър мач, това са наличните ни футболисти  Старши треньорът на Германея Борис Кръстев говори пред zadupnitsa.com веднага след контролата с Марек, загубена с 1:4.
В Дупница не е откривана детска градина от 40 години От 40 години на територията на община Дупница не е откривана детска градина. Това стана ясно от проверка в общинската администрация по повод предстоящото официално откриване на 1-а детска градина. Това ще стане в петък от 11 часа, когато кмета на града ще пререже лентата. Последната забавачка строена в града е 7-а детска през далечната 1970 година.
Петьо Костадинов-Полковника: Марек да реагира незабавно в съда, включително и срещу УЕФА Да не говорим за павиана Гошко и неговото положение в сравнение с приматите в скъпи костюми, но останали на четири крака, поради генетична обремененост.
Забраниха поливането и прането на килими с питейна вода в Дупница Ползването на питейна вода в населените места на Община Дупница за напояване на земеделски земи и поливане на зелени площи e вече забранено. Заповед за това издаде кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев.
Задържаха вандал потрошил автомобил в Дупница 26-годишен мъж е задържан от дупнишки полицаи снощи, заради повреждане и унищожаване на чуждо имущество. Той е счупил стъкла на лек автомобил "Ауди", паркиран в централната градска част на Дупница. Мъжът ще остане в полицейския арест 24 часа. Работата по случая продължава РПУ Дупница. В полицията в Дупница е заявено повреждане и на лек автомобил "Фиат", който е бил паркиран в с. Стоб.
Марек загуби от Ботев Пд Марек записа загуба в първият си официален мач тази година. В среща от 20-ят кръг дупничани гостуваха на Ботев Пд и отстъпиха с 0:3.  В 5-та минута Чунчуков откри за Ботев. В 25-та минута  Иван Цветков центрира от дясно с външен фалц, топката попадна на главата на Мариян Огнянов, който удвои резултата. В даденото 5-минути добавено време в края на мача домакините стигнаха до 3-ти гол. Казаков оформи крайния резултат като от точката на дузпата се разписа за 3:0 за Ботев Пд.
Краевед изследователя на Дупнишка околия гл.ас Иван Хаджийски представи новата си книга Пред десетки свой приятели краевед изследователя на Дупнишка околия гл.ас Иван Хаджийски представи днес новата си книга озаглавена „ Моят 60-годишен живот в документи и снимки. Видни дупничани през 19-ти и 20-т век“. Това е 14-та поред и десета научна монография на Иван Хаджийски. В салона на библиотеката на читалище „Зора“ се събраха десетки приятели на изследователя, между тях и редица видни дупничани , които са намерили място в книгата. Иван Хаджийски подари книга на всички, като два тома ще останат в библиотеката в раздел краезнание.
Земетресение в Босна. Миньори блокирани под земята Двама миньори са били ранени, а осем са попаднали в капан в галериите на въглищна мина в Зеница в централната част на Босна след земетресение с магнитуд 3.5, съобщи Франс прес. Епицентърът на труса, който се случи в 16:30 часа местно време, се намира на 53 км северозападно от Сараево, и е причинил експлозия на газ в мината Распоточе. Две галерии са се срутили. Двама ранени миньори са били хоспитализирани в Зеница, а спасителите се опитват да освободят своите осем колеги, хванати в капан. Затрупаните миньори не са ранени и са успели да се свържат със спасителите. Те са се приютили в галерия, която не е повредена от земетресението и имат достатъчно кислород, каза източникът. Шейсет миньори са работили в мината по време на инцидента, но повечето от тях са успели да излязат горе самостоятелно, съобщи представителят на профсъюза им Мехмед Оруч. Няма  информация за щети на друго място в страната след земетресението.
Марек си връща халф играл за тима в Б-група Марек започва своята зимна подготовка на 12-ти януари, като до тогава клуба трябва да намери заместници на напусналите до момента 6-ма футболисти. Дупничани са на път да си върнат офанзивният халф Александър Манолов, който се подвизаваше като преотстъпен  на стадион Бончук през миналия сезон в Б-група, където изигра 19-мача. В момента Манолов е играч на Локомотив Сф, но получава малко шансове за изява в тима от "Надежда" и иска да смени обстановката. Интерес към Манолов има и от Локомотив (Горна Оряховица).
Газова бутилка избухна и едва не уби възрастен мъж Газова бутилка избухна снощи в Кюстендил. Пострадалият Методи С. е мъж на възраст около 75 години. Той е приет в кюстендилската болница с изгаряния по лицето, ръцете и гърдите. Газовата бутилка е била на балкона на терасата на мъжа. Той живее в апартамент на 8- мия етаж в блок на ул. „Македония“. Мъжът решил да запали газовия си котлон, но най- вероятно е имало теч от бутилката и тя е избухнала, потвърдиха за Дарик от ОД МВР- Кюстендил. Счупени са прозорците на апартамента. Съседи коментираха пред Дарик, че мъжът е оцелял и благодарение на това, че терасата е на последния етаж на блока и не е била остъклена. В момента на инцидента той е бил сам в дома си, в който живее със съпругата си. На място бяха две пожарни и две линейки, разказаха очевидци.
Източник : DarikNews.bg
Днес цветарските магазини в Дупница бяха пълни, но оборотите слаби Утрешният 15-ти септември отново предизвика трескаво търсене на цветя. Много дупничани днес обиколиха цветарските магазини в избор на най-подходящия букет за първия  учебен ден на своето дете. Магазините бяха пълни, но според  търговците оборотите слаби. „Това е най-слабата ни година. Хората идват, но купуват цветя или букети до 5-6 лева, малко са тези които искат букет за повече от 10-15 лева. Явно хората много обедняха, но въпреки това искат да направят жест към учителите.“ споделиха търговци, правейки сравнение с други години.. Възможно е ниските обороти да се дължат и на призива от последната седмица: вместо пари за цветя, те да се дарят за пострадалите от наводненията в Мизия. Тази кампания бе подета от учителите от шуменското СОУ „Сава Доброплодни"  малко преди началото на новата учебна година и много градове и училища се присъединиха към нея. В Дупница доколкото ни е известно обаче нямаше подобни призиви. Все пак не е изключено в утрешния ден в училищата да бъдат поставени и кутии за дарения.IMG_3938 IMG_3937 IMG_3936 IMG_3935
Футболистът на Марек, Николай Николов с раздрано ухо, след вчерашния мач с Левски Неприятна травма получи, защитникът на Марек, Николай Николов по време на вчерашната контрола с Левски, завършила с победа за синити с 3:0. Николов е с раздрано ухо и не е изключено да претърпи и хирургическа интервенция. Травмата, той получи след сблъсък с нападателя на сините, Валери Домовчийски. Точно след този сблъсък, в 43-тата минута, се получи неприятният инцидент между двамата, при което получиха червени картони. Тогава Николов, афектиран от интервенцията срещу него се изправи и удари шамар на футболиста на Левски, за което бе изгонен. Домовчийски бе отстранен, именно за грубата си игра, при която пострада футболистът на Марек.