Начало
Лекар от Дупница отново попадна под ударите на закона, след като за втори път през тази година се забърка в скандал. На 30 ноември в механа „Старата върба“ е възникнал инцидент при който очевидци споделят, че д-р Гогов е отправял обидни думи и закани към персонала на заведението придружено с изваждане на нож и изявление към сервитьор, че ще бъде заколен. Според свидетели д-р Гогов е бил в нетрезво състояние.
Две бързи полицейски производства са започнати в Районно управление- Дупница в края на миналата седмица срещу водачи на МПС, управлявали след употреба на алкохол. Шофьорите са установени в с. Сапарево. Единият е 22-годишен, като дрегерът е отчел резултат 1.92 промила алкохол в издишаните пари. Другият заловен водач е 35-годишен, който се е отчел с "едва" 1.81 промила алкохол в издишаните пари.
По случай Международния ден на младежта (12 август) Община Дупница организира информационна кампания в подкрепа на младежите. Кампанията има цел да запознае младите с програмите и възможностите, които Агенцията по заетостта предлага за тяхната трудова реализация. Събитието ще се състои на 12 август (сряда) от 10:30 до 12:30 часа пред фонтаните на площад „Свобода“. Младежкият медиатор към Общината и Трудов посредник от Дирекция „Бюро по труда“ ще консултират и информират младежите на място.
След загубата от Миньор Пк наставникът на Германея Борис Кръстев заяви: " Гостите играха с доста агресия срещу нас и се видя, че при такъв стил изпитваме трудности при воденето на нашата игра. Трябва да бъдеп по-концентрирани и в завъшващата фаза на атаката. Хубаво е че сега дори и при повече смени не допускаме голове има еедно постоянство на отбора.
47-годишна жена от Сапарева баня е задържана с полицейска заповед за 24 часа в ареста на РУ-Дупница. Тя е заподозряна като извършител на кражба на чанта с документи и личен телефон от лек автомобил, който е бил паркиран пред дома на собственика. Автомобилът е бил закратко без надзор, отключен и със свалени стъкла. Задържаната е известна на полицията като извършител на противозаконни деяния, осъждана е. Работата по случая продължава РУ Дупница.
Малко след излитането на правителствения самолет с Бойко Борисов на борда е възникнал технически проблем, непозволяващ да се затвори левият колесник. Това съобщи на извънреден брифинг във връзка с инцидента министърът на транспорта Ивайло Московски. Заради аварията самолетът кръжа близо час над столицата, за да изразходи гориво преди да кацне. „Във връзка с това екипажът е взел решение да уведомят министър-председателя и екипа, че съществува такъв технически проблем. Взели са решение да се извърши определен брой облитания, за да може да бъде изразходвана част от горивото", добави Московски. По думите на транспортния министър самолетът се е приземил нормално, не аварийно: „Бяха взети всички необходими мерки към всички институции, които имат отношение към охраната, както и сигурността на министър-председателя. Правителствения самолет е поставен под видео наблюдение и е запечатан. В четвъртък ще пристигне екип от Швейцария, от компанията, която сервизира „Фалкон"-а, за да се прецени дали проблемът е технически. Московски уточни, че подобно нещо се случва за първи път. „Изрично настояхме да дойде външна експертиза, която да констатира причината за аварията", посочи министърът на транспорта. Директорът на правителствения Авиоотряд 28 е подал оставка вчера – часове преди самолетът на премиера Бойко Борисов да се наложи да се приземи принудително в София заради технически проблем. Това съобщи на брифинг транспортният министър Ивайло Московски. Министърът подчерта, че се надява, че е случайно съвпадение. По думите на Ивайло Московски причина за решението е несъгласие с финансирането. Изпълняващ длъжността директор на правителствения Авиоотряд 28 в момента е директорът по експлоатацията. "Не вярвам да е имало каквато и да е умисъл, просто ви информирам", обясни Московски.
Днес в сградата на Областна администрация – Кюстендил се проведе работна среща във връзка с предстоящите реформи на спешната помощ в региона. На срещата присъстваха зам.- министърът на здравеопазването д-р Ваньо Шарков, областният управител Виктор Янев, зам.- областният управител Радослава Чеканска, кметът на Бобов дол инж. Кирил Станчев, както и зам.- кметовете на Кюстендил, Невестино, Сапарева баня и Рила. Бяха обсъдени възможностите за изграждане и модернизиране на филиалите на спешна медицинска помощ в област Кюстендил. Д-р Ваньо Шарков обясни, че Европейската комисия отпуска средства в размер на 85 млн. евро, финансирани по оперативна програма "Региони в растеж" 2014-2020 г. С тях ще бъдат закупени нови линейки, специализирана техника и оборудване. Ще се модернизират сега действащите и ще бъдат изградени нови спешни центрове и филиали към тях, съгласно изискванията на медицинския стандарт за спешна медицина и на действащата нормативна уредба. Стана ясно още, че трябва да бъде изяснен статута на терена и сградата на съществуващите филиали за спешна медицинска помощ, като необходимо условие за реализиране на програмата. Ако теренът и сградата са общинска собственост е необходимо да се премине към процедура по промяна на собствеността в държавна. Теренът трябва да отговаря и на изискуемият минимум на обща площ за изграждане на звената – административно стопански сектор, районна координационна централа, филиал за спешна медицинска помощ и паркинг.
Бившият играч на Марек Тодор Христов е поредното ново попълнение в зимната селекция на последния в „Б“ група Академик (Свищов).
БСП ще издигне Иван Ибришимов като кандидат за кмет на града. Упорито в червените среди се коментираше, че втори опит за кметското място ще направи лидерът на партията в града Станислав Павлов, който загуби на предишните избори през 2011 година в борбата с настоящия градоначалник Методи Чимев. Източници от червената централа в София разкриха, че офисите по места са инструктирани категорично да не издигат кандидати, които имат по две загуби на местни избори, като не е желателно и по веднъж дори да са губили.
Кандидатът за народен представител от Кюстендилски многоизбирател район Михаела Крумова спечели престижното второ място в кулинарния конкурс на фестивала "Балканска черга" в село Шишковци. В кулинарната изложба на тестени изделия, която предизвика голям интерес сред присъстващите, се включиха 45 участници. Конкурсът бе в три категории – приготвяне на зелници, на баници и на пити. Крумова успя да впечатли журито с вкусна баница, омесена лично от нея, и грабна грамота за второ място. След конкурса кандидатката за народен представител от ГЕРБ почерпи с баницата свои колеги и гости на фестивала.
Един автобус с фенове ще потегли в неделя за Сливница. Волейболните запалянковци ще подкрепят шампионите от "Марек Юнион-Ивкони" срещу "Добруджа 07". Тимът от Добрич дава заявка да се бори за титлата този сезон и е най-хомогенен заедно с бургаския "Нефтохимик 2010".
В.Р.,19 г., и Р.В., 51 г., са откраднали вчера от възрастна жена чанта с документи, мобилен телефон и часовник в пощенски клон в Дупница, съобщиха от пресцентъра на МВР.
По разпореждане на главния прокурор Сотир Цацаров и вътрешния министър Йордан Бакалов прокуратурата и МВР провеждат специализирана акция в градовете Ихтиман и Петрич. Това съобщиха от пресцентъра на прокуратурата. С оглед недопускане на ескалация на напрежението са ангажирани над 500 души от специализираните полицейски сили (жандармерия) и служители на областните дирекции на МВР. До момента са задържани общо 11 души от Ихтиман и Петрич за 24 часа, след което ще се прецени повдигането на обвинения.Поводът е убийството на 27-годишен мъж в Ихтиман от 6 октомври 2014 г., загинал след сбиване между враждуващи ромски фамилии. В последвалото сбиване са пострадали още трима души, един от които е с опасност за живота. Образувано е досъдебно производство по чл. 155 от НК (убийство) под наблюдението на Софийска окръжна прокуратура.
На 6 октомври 2014 г. в Петрич се е състояло сбиване между враждуващи ромски фамилии. Днес напрежението е продължило. Имало е стрелба, при която са ранени 12 човека. Образувано е досъдебно производство по чл. 325 (хулиганство) под наблюдението на Районна прокуратура – Петрич. Операциите се ръководят от окръжните прокурори на София и Благоевград.
Експерти направиха цялостна проверка на състоянието на плувния басейн в ОУ "Климент Охридски" в Дупница. Причината е в желанието на Община Дупница да направи необходимите ремонтни дейности, за да пусне в употреба водното съоръжение. Преди седмица, да се запознае със състоянието му, в школото бе и кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев. "Очаквам докладът да е готово следващата седмица. Тогава ще имам пълна яснота по количествено-стойностната сметка, както и ремонтите, които трябва да направим. Ще предприемем след това необходимите действия и започне да функционира. Дупница има нужда от закрит целогодишно работещ басейн особено за младите хора, за които това е едно развлечение. Пускането му в употреба ще даде възможност да се кандидатства впоследствие и по програми стимулиращи плуването в училищата и детските градини", коментира инж.Чимев.Припомням, че през октомври месец миналата година, в деня на открити врата в Община Дупница, учениците поискаха от инж.Чимев да възстанови закрития преди години плувен басейн. Той не функционира от 2007 година, допълват от пресцентъра.
Спортният директор на Локомотив София Георги Марков е бил опериран по спешност в местна клиника в Анталия. След направените му изследвания вчера вечерта, лекарите са преценили, че най-доброто решение за неговото състояние е операция на сърцето. Официално още няма информация от Локомотив, но се предполага, че Марков е получил сърдечна криза. След направената му операция лекарите са съобщили пред най-близките му, че състоянието му е добро, съобщава Гонг. 43-годишният Георги Марков е бил приет по спешност в болница снощи. Това се е случило заради сърдечни проблеми на бившия футболист на "Левски" и националния отбор. Марков е участвал в традиционните мачлета по време на тренировките, но му е станало лошо. Почивал е няколко минути, след което се върнал на терена, но пак му призляло. Оплакал се е от сърдечни проблеми, което е накарало неговите колеги да го заведат до болницата.
Футболистите на Марек ще се постараят да постигнат убедителна победа над гостуващия Дунав (Русе) утре.
Ротари клуб Дупница организира междуучилищно състезание за събиране на хартия. В него могат да се включат учечици от всички начални училища в града, като донесат непотребни вестници, списания и др. Могат да ги оставят в синия контейнер на ЕКОПАК, разположен в непосредствена близост до учебните заведения. Краен срок е 8-ми май 13:00 часа, когато контейнерите ще бъдат извозени и претеглени. Класирането ще бъде на база общо тегло събрана хартия и брой ученици във всяко училище.
От полицията са успели да открият самоличността на убитото момче. Петгодишното дете, намерено убито в куфар край Пасарел, се казва Никита Леонтиев, съобщава БНР. Момчето е родено в Санкт Петербург, но е живяло в град Перм, Русия. Разследващите са установили и коя е неговата майка. Тя се казва Ана Леонтиева.Направените до момента ДНК експертизи не доказват по категоричен начин, че именно тя е убитата жена, намерена край Приморско. Установен е и бащата на 5-годишния Никита. Той е руски гражданин. За него в масивите на "Гранична полиция" няма никакви данни да е влизал на територията на България. Източници от МВР бяха категорични, че по случая с убитото дете се работи по няколко версии, свързващи престъплението с различни хора. Все още няма конкретен заподозрян за убийството. Близки до разследването съобщиха, че във връзка със случая МВР издирва руски гражданин, с който Ана Леонтиева е имала по-скоро финансови отношения. Все още обаче няма доказателства, че този човек може да е автор на престъплението. Убийството се разследва съвместно с чужди служби. За момента от МВР отказват официален коментар по случая.
Фармацевтичният гигант Актавис финализира още една голяма сделка по придобиването на компания от фармацевтичния бранш. От централата в Дъблин съобщиха, че придобиването на Allergan, Inc. (NYSE: AGN) е финализирано чрез сделка с парични средства и собствен капитал, която към момента се оценява на приблизително [$ 66] млрд. В резултат на обединението се създава една от 10-те най-добри фармацевтични фирми в света по приходи от продажби, с общ размер на очакваните годишни проформа приходи за 2015 г. от над $ 23,0 милиарда.
Футболните босове в България приеха оферта, която ще вкара във футбола 30 млн. лева за период от 5 години, като парите са свързани с телевизионните права. Днес в БФС се проведе среща между собствениците на клубове, Борислав Михайлов и фирмата „Футбол Про Медия“, която държи правата в момента. "Футбол Про Медия" е собственост на боса на Лудогорец Кирил Домусчиев, който преди няколко месеца откупи дяла на колегата си от Левски Тодор Батков, както съобщи агенция "Блиц". Офертата на фирмата е да плати 30 млн. лева за период 2016-2020 година и да държи телевизионните права. Офертата е била единодушно приета от клубовете, които са били представени от най-ръководните си фактори – Тодор Батков от Левски, Александър Томов от ЦСКА, Николай Гигов от Локомотив София, Кирил Домусчиев от Лудогорец и представители на другите клубове.
Атлетик Дупница завърши наравно с Щурче Сф в мач от 8-ми кръг на първенството по футбол 9 провеждано на столичния комплекс Царско село. Гола за дупничани реализира Ники Орозов през втората част, след като още в самото начало софиянци поведоха. Поради лошото време бяха отложени срещите на Атлетик с ВИА и Септември. Момчетата от школата на Янек и Анжело Кючукови са с реални шансове и за второто място, особено ако победят Септември.
Марек Юнион-Ивкони изпитва сериозни проблеми в полуфиналната среща за Купата на България срещу Добруджа. Дупничани губят с 0:2 гейма от скромния си съперник и ще трябва да обръщат двубоя, за да стигнат до финал.
За трета поредна година Марек Юнион-Ивкони стана Шампион на България. Отново отбор и публика бяха едно цяло и заедно стигнаха до победата. Вижте последната точка във финалния мач с Левски, радостта след нея и награждаването:
Поради технически причини от днес до края на седмицата,се преустановява първоначалната регистрация и промяната в регистрацията на МПС в Кюстендил и Дупница. До тогава ще се извършва само транзитна регистрация на МПС, информират от пресцентъра на полицията. От понеделник работата ще бъде възстановена, както досега.
Падналият през последното денонощие дъжд наводни футболните терени в Югозапада. Стадионът в Симитли също се оказа силно подгизнал и от местния Септември отказаха контролата с Германея Сапарева баня. Старши треньорът на Германея Борис Кръстев заяви, че ще замени пропадналата днес проверка с мач в сряда срещу юношите на Марек 2007. Следващата планувана контрола е на 31 януари /събота/ срещу Пирин Разлог "Част от футболистите работят и затова проверките ще бъдат в събота. „ допълни Кръстев.“ През този трансферен прозорец селекцията е ориентирана към привличане на млади играчи“, коментира още треньора.
В двустранна игра, проведена на игрището в село Сапарево Германея Сапарева баня загуби с 3:4 от мексиканския Фут Бико. Точни за домакините бяха Ради Виячки, Робертино Атанасов и Джордж Николов. Гостите са на подготовка в курортния град, като провеждат и съвместни тренировки с част от футболистите на Германея. Тимът на Фут Бико ще изиграе още няколко контроли, като една от тях ще бъде срещу Пирин Разлог. Старши треньорът на сапаревобанци Борис Кръстев заяви, че ще събере отбора за първа тренровка това лято на 6-ти или 9-ти юли. Първенството на В-група започва на 9-ти август.
Българска федерация ски закри с официална церемония ски сезон 2014/2015. Елитът в зимните ни спортове бе събран в зала "Бета" на "Парадайз център" в София. Специални гости на церемонията бяха Красен Кралев, министър на младежта и спорта, Николина Ангелкова, министър на туризма и Белчо Горанов, генерален секретар на БОК. Водещ на церемонията бе Сани Жекова.Младите таланти от ски клуб Паничище, заслужено бяха сред отличените. Купа „ Надежди” при младша възраст – момичета, получи Валентина Димитрова – СК „Паничище 2009”. При старша възраст, сапаревобанци бяха отличени и в двете категории: момичета – Елеонора Жишкина– СК „Паничище 2009”, момчета – Красимир Атанасов – СК „Паничище 2009” Наградите връчи Даниела Машова, директор "Ски бягане" в БФСКи През годината отлично се представиха и Нанси Окоро и Николай Виячев, които също бяха похвалени на церемонията. Топ звездата на Сапарева баня в ски бягането Йордан Чучуганов, също бе сред тези, за които се говореше на официалната церемония. Чучуганов участва за първи път в най-гледаната верига състезания Тур дьо ски (7 старта в свободен и класически скил в рамките на 9 дни) .
Продължаваме с обзора на събитията, които се случиха в Дупница през 2014 година. Месец април бе може би един от най-спокойните
Юношите младша възраст на Марек 2007 започнаха повече от убедително участието си в тазгодишното първенство. В мач от 1-ят кръг на зона „Кюстендил-Перник“ момчетата на старши треньора Цветан Видински разгромиха като домакини отбора на „Ноевски“ с 9:0. Четири гола отбеляза Мони Цимев, Василен Станков се отчете с хеттрик, а по един гол добавиха Симеон Димитров и Милен Гиздов.
Директорът на ГДПБЗН- инж. Николай Николов обяви наградите за екипите на полицията и пожарната, които са били на местопроизшествието минути след подаването на сигнала за възникнал инцидент при село Мурсалево с катастрофиралият влак. Професионалните им действия, съответстващи на обстановката, предотвратяват жертви и причиняване на допълнителни вреди. Със заповед на главния секретар на МВР служителите на полицията получават колективна награда от 700 лв., пожарникарите – по 200 лв. всеки. На награждаването бе гост и областният управител на Кюстендилска област Виктор Янев.
С лишаване от правото да бъде домакин за една среща бе наказан отбора на Славия Яхиново. Повод за санкцията е инцидента в първия кръг на регионална група „Рила“, когато дербито Яхиново-Сапарево не завърши, след като гостите напуснаха терена в 68-та минута. Тогава при резултат 1:0 за Яхиново играча на домакините Иво Шаламанов извърши нарушение срещу Марио Грахльов и получи жълт картон от съдията Васил Караколев. Двамата футболисти обаче се сдърпаха, след което последва и размяна на реплики с хора от публиката. За поведението си играчите получиха директни червени картони, след което отбора на Сапарево напусна терена. Всичко това бе описано в доклада на делегата на срещата. След края разправията между двата тима продължи, като и колата на съдийската бригада бе ударена с твърд предмет.
Страница 8 от 156

