Начало
Разпространението на България вече е на три морета и един океан – Адриатическия.
Шофьорът на цистерната, която катастрофира на 31-ви март на входа на Дупница, 58-годишния Борис Сотиров, по чудо оцеля само с уплаха. Ето какво разказа той пред репортер на в-к „Струма“: „Пътувах от Сандански за Пещера. Трябваше от там да докарам вино в Сандански. Опитах се да завия, за да се кача на моста и да тръгна в посока Самоков, нещо изскърца отдолу на камиона. Аз навивам волана надясно, а цистерната върви направо. Най-вероятно щрангите са се счупили. Аз от 40 г. съм шофьор, досега нямам пътни инциденти. Видях си живота като на кинолента. Рекох си: "Отивам си". Имам три деца и четири внучета. Кабината се заби в земята. Бях заклещен, не можех да изляза. Раздвижих ръце и крака и се успокоих, че не съм изпочупен. Дойдоха пожарникари и ме извадиха от кабината на цистерната. Линейка ме докара в Спешен център – Дупница. Благодаря на Света Богородица, че ме спаси. Няма и драскотина по мене. Оттук нататък, докато съм жив, ще правя курбан на тази дата”, заяви през сълзи Борис Сотиров.
Пенсионер от Дупница намери портфейл с пари и лични документи и ги предаде на полицията. Жестът е на 77-годишния Страхил Влахов, който намерил загубеното портмоне в събота сутринта. По данни на полицията в портфейла е имало малко над 800 лв., който заедно с личната карта и останалите документи са предадени на притежателя им – жена от Сапарева баня. „Пред кафенето срещу ГУМ намерих голямо червено портмоне и веднага попитах хората, които бяха около мен, дали не е тяхно. Питах и в магазина за детски дрехи до входа на ГУМ, но и там не открих собственика на загубените неща. Веднага след това отидох в полицията и предадох портфейла на дежурния. Той го отвори пред мен и видях едно 50 лв. Имаше и други пари, но колко са били, не знам. Полицаят видя, че в портмонето има лична карта, и прочете, че е на жена от Сапарева баня. Надявам се жената да си е получила загубеното и да се е успокоила”, каза Влахов. Той живее сам, със 152 лв. пенсия, отпусната му след 32 г. трудов стаж в хлебозавода в града, където е работил в производството и като снабдител. Източник : viaranews.com
За втора поредна година Община Дупница организира ваканционни занимания за деца под мотото "Активно лято". Вчера „активното лято“ за децата на град Дупница продължи с етнографско ателие, като децата посетиха експозиция в къща музей „Жельова къща“ . Всички деца имаха възможността да изрисуват шаблони с народни носии. Проектът „Активно лято“ започна на 6-ти юли и ще завърши на 31-ви юли. Днес 22-ри юли заниманията продължават с две ателиета: „Квилинг" и „Стъклопис", като те ще се проведат в сградата на Община Дупница и започват в 10:00 часа.
Условна присъда от 6-месеца с тригодишен изпитателен срок даде Дупнишкия районен съд на крадец. Мъжът с инициали Б.А на 18 декември 2013 година в района на ж.п. гара Дупница от два фургона, собственост на „БДЖ-Товарни превози” ЕООД е отнел чужди движими вещи, а именно: 3 броя деформирани покривни ламарини и 1 брой метална решетъчна врата изработена от арматурно желязо с общо тегло от 197 кг. или вещи на обща стойност 69.27 лева. През 2011 година Б.А е съден за подобен инцидент и е получил „пробация“, сега обаче съдът го наказа с условна присъда. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.
След петчасови спорове по репортажа на "Нова телевизия", който показа уреждане на корпоративен вот в мините "Бобов дол" дни преди евроизборите, Централната избирателна комисия (ЦИК) остави казуса без решение. В три гласувания различни членове на комисията отхвърлиха предложенията да установят предизборна агитация в държавно предприятие, да поискат информация кои са хората, които уговарят работници в мините да гласуват с определен номер, и дори да изпратят сигнала до прокуратурата, тъй като тя вече се била самосезирала.В разгара на дискусиите Ивайло Ивков (Реформаторски блок) обяви, че всичко е ясно – началниците в мината искат работниците да гласуват с номер 25. В бюлетината той съответства на БКП. Веднага след това Ивков се поправи, като каза "15" и уточни, че става дума за "Коалиция за България", която е с номер 15. Росица Матева (БСП) подвикна, че номерът бил 10 (номерът на Реформаторския блок), а колегата й Румяна Сидерова (БСП) обвини Ивков, че не постъпва колегиално и че членовете на комисията не спазват решението да не се обявяват номера. "Такива са фактите, видяхме го", отговори Ивков.
В репортажа, излъчен на 20 и 21 май, се показва как всеки ден вместо инструктаж за работата миньори от Бобов дол получават инструктаж за кого да гласуват. Четирима началници обясняват на работниците, че след вота на 25 май "всеки месец ще се получават парите редовно". Щели да получат и аванс. Медията скрива със звуков сигнал споменаването на номера на формацията, за която се урежда вотът, както и името й.
Днес членовете на ЦИК не се разбраха дали уреждането на гласове е в държавно предприятие, или в частно, началниците в репортажа началници ли са, или не, и дали има данни за престъпление, за което трябва да бъде уведомена прокуратурата. А Румяна Сидерова обяви, че записът е манипулиран, сглобен от поне две части, едната от които се отнася към предишни избори, а медията е заблудила зрителите, като е съобщила, че работниците получават подобен аванс за първи път.
Зам.-председателят на ЦИК Маргарита Златарева (ГЕРБ) пък обвини колегите си, че се опитват да забавят решаването на казуса за след изборите, за да може хората в мините да гласуват, както им е указано. С този аргумент тя гласува против идеята да се назначи проверка, с която да се уточнят имената на началниците.
Златарева предложи комисията да излезе с решение, че в репортажа се нарушават две забрани – за агитация в държавно предприятие и за агитация от член на работодателска организация на избираема длъжност на работното му място. Според Златарева такъв е началникът на рудника, заснет със скритата камера. Тя предложи в решението да се запише и коя е партията, за която агитира началникът.
Росица Матева възрази, че не е ясно кой ще понесе отговорността за нарушенията, след като мините са в несъстоятелност и нямат търговска дейност. Тя се позова на Кодекса на труда, според който служителите можели да са служители само ако имат трудови договори и това трябвало да се установи, преди да се говори за държавно предприятие.
Подкрепи я Румяна Сидерова (БСП) която се позова на официалния сайт на община Бобов дол. Там пишело, че мините били дадени под наем на частна фирма, а забрана за агитация в частни фирми в Изборния кодекс няма. "Не става дума за "Мини Бобов дол", а за частно предприятие", подчерта Сидерова. По-късно уточни, че не гледала интернет страницата на общината, а "Уикипедмедия".
Това, че някой под наем осъществява дейност в това предприятие, не го прави частно, отговори Златарева и настоя ЦИК да накаже синдика на дружеството. Мария Бойкинова (ГЕРБ) допълни, че репортажът съдържа данни не просто за агитация, а за търговия с гласове, което е престъпление.
Според Ерхан Чаушев (ДПС) запис със скрита камера не можел да бъде доказателство, а "някой си на изборна длъжност" било твърде обща формулировка. "Защо партията да е виновна? Защо да споменаваме името на партията? За да я стигматизираме ли", попита Чаушев и добави: "Стигмати ли ще слагаме ние тук в момента при определен тип деяние на конкретно лице?"
По думите му не било ясно и дали "началникът" в репортажа бил началник на рудника, или просто началник смяна. Във втория случай не можело да се говори за изборна длъжност в работодателска организация. Не му знаели и името, защото от записа то не ставало ясно.
Чаушев допълни и че ЦИК не може да накаже партията, за която се агитира, защото няма доказателства, че тя е организирала агитацията. Отговорността не можело да носи и фирмата – единствено началникът, за който не е ясно какъв е.
В репортажа на "Нова телевизия" не се споменават името на партията, както и номерът на бюлетината, който работниците трябва да отбележат. ЦИК обаче разполагаше със запис на репортажа без допълнителния звуков сигнал.
Цветозар Томов (ГЕРБ) предложи членовете на комисията да изгледат пълния запис, но след като формулират проект на решение, за да не се повлияят от информацията за партията. Според Иво Ивков от Реформаторския блок пък те трябвало да се запознаят с репортажа, преди да го обсъждат.
Идеята предизвика бурни спорове и на няколко пъти членове на ЦИК заплашваха да напуснат заседанието. Ивилина Алексиева (БСП), Александър Андреев (ГЕРБ) и Ерхан Чаушев (ДПС) настояваха, че въпросът е принципен и няма значение коя е партията. В крайна сметка записът беше излъчен, но камерите, които излъчват пряко заседанията на ЦИК, бяха изключени.
Според Изборния кодекс и правилника на ЦИК заседанията се излъчват пряко онлайн, с изключение на случаите, в които може да се наруши Законът за защита на личните данни.
След излъчването Ивков обяви номерата 25 и 15, а Росица Матева – 10. Томов, който е говорител на ЦИК, настоя комисията да излезе с решение, в което да му разреши да обяви номера, защото ще трябва да отговаря на журналистически въпроси. Мотивът му беше, че дни преди изборите ще започнат спекулации с трите споменати номера. Предложението му обаче беше отхвърлено.
Един от най-добрите български съдии получи поредното признание от Европейската конфедеряция и е част от съдийския състав на Европейското по волейбол за юноши в Турция. Дупничанинът Симеон Иванов вече се качи на съдийския стол в дербито между Русия и Сърбия. Иванов, който е химик и служител в "Актавис" се справи перфектно със срещата, на която бе първи съдия, а негов помощник бе финландеца Ари Йокалайнен. Двубоите се играят в Коджаели, а Иванов е единственият българин сред реферите. Той стана международник преди 2 години и получава все повече наряди в Европа за срещите от евротурнирите.
Днес Марек ще изиграе петата си контрола от предсезонната подготовка. Дупничани ще премерят сили с третодивизионния Миньор (Перник) в Сандански. Досега момчетата на Иво Паргов победиха Германея с 4:1 и Струмска Слава с 2:1, завършиха наравно с Етър (0:0) и загубиха с 0:1 от Пирин (Благоевград).
Днес от 16:00 часа Марек гостува на Хасково в мач от 13-ят кръг на А-футболна група. В групата за срещата не попадна Кристиян Петков, който е с контузия на коляното от мача на дублиращия тим със Славия, завършил с победа на дупничани. Извън 18-те е и Денис Пидев В стартовият състав днес се появява Димитър Петков, който за последно игра срещу Черно море.
Силно земетресение бе регистрирано в Южна Италия.
Марек Юнион-Ивкони продължава напред в турнира за Купата на България и вече е на четвъртфинал!
„При стачка, спирам кампанията и слизам при вас в забоите. Не искам гласа ви насила, не ми трябва корпоративен вот, а съмишленици и искрена подкрепа, за да управлявам. „ Така лидерът на ББЦ Николай Бареков посрещна миньорите от 1-ва и 2-ра смяна пред клетките на бобовдолския рудник "Бабино". Заедно със зам.-председателя на партията Светлин Танчев и хора от ръководството й, той слезе 400 м под земята в мината, където български политик не е стъпвал досега, пише на страницата си сайта : bulgariabezcenzura.bg. Както е известно ББЦ и ЛИДЕР са коалиционни партньори ВИЖ ПОВЕЧЕ ТУК
Днес от 14:00 часа Марек U21 гостува на ЦСКА U21 в мач от 17-ят кръг на първенството на така наречените дублиращи отбори. В предишният кръг Марек категорично надигра Локомотив Пд с 3:0, а ЦСКА загуби в Разград с 0:1. Марек заема 9-то място със 17 точки, а ЦСКА са 10-ти с актив от 16 точки.
Темата на тазгодишното издание на ежегодния ученически конкурс е „Помощта на ЕС за развитие – моят поглед, моите идеи” Конкурса е организиран от евродепутата от ГЕРБ/ЕНП, ръководител на българската делегация в ЕНП и зам.-председател на Групата на ЕНП Мария Габриел, и е в контекста на 2015 г., обявена за Европейска година на развитието. Повече от половината от помощта за развитие в глобален мащаб се предоставя от ЕС и по-голямата част от нея е за най-слабо развитите държави. Помощта на ЕС за развитие има за първостепенна цел намаляването на бедността, а в дългосрочен план нейното премахване.
Близо 300 хиляди лв. са похарчили депутатите през 2014 г. за цветя и подаръци, при положение, че за същия период парламентът на Великобритания е отделил за букети британски паунди на стойност 5200 лева, пише "168 часа"Смущаващите цифри не са изненада, защото всеки ден, в който има заседание, из сградата се разнасят кой от кой по-красиви и по-големи букети. Поводите най-често са рождени дни. Част от тези пари са отишли за цветя и подаръци на външни гости, но повечето са похарчени за доброто настроение на колегите депутати. Най-големите букети, които едва се хващат в ръце, се подаряват на шефовете. Почти всяка седмица някой от 240-те народни представители чества рожден или имен ден. Обикновено кани почти всички колеги без значение от коя група са, дали са управляващи или в опозиция. Почти 73 хиляди лв. са платени от парламента през 2014 г. за доставка и аранжировка на цветя, зеленина, букети, венци и кошници за протоколни нужди на парламента. Подаръците пък са излезли три пъти по-скъпо – 220 хиляди лв. От тях 133 хиляди лв. са били разходите на вече направените подаръци, а в складовете на Народното събрание стоят предмети на стойност 87 хил. лв. "Винаги е било така. Не съм се занимавал да следя кой какви аранжировки си е поръчвал, но за всяка група, председател или заместник-председател има определени лимити. Става въпрос за официални чествания и събития", коментира бившият шеф на парламента Михаил Миков. Той допълни, че няма представа кой е рекордьор по поръчани цветя и плакети. Според него всичко било, както е по протокол. "Бюджетът на Народното събрание включва средства за представителни разходи на председателя, заместник-председателите, председателите на парламентарните групи, на председателите на парламентарните комисии, както и средства за посрещане на гости, поканени от Народното събрание във връзка с международната дейност", пише в отговора на администрацията до вестника. Оказва се, че и в промеждутъка между 6 август и 27 октомври, когато парламентът не заседава, са заявени и купени подаръчни предмети за 10 хил. лв. и букети за 957 лв. Кой ги е използвал по това време, когато няма народни представители, не е ясно. Докато депутатите си подаряват красиви букети, които за да пренесат после до вкъщи, им трябват няколко багажника, лекари алармираха, че 500 хил. лв. не достигат за лечението на болни от мултиформен глиобластом, който е най-честият първичен злокачествен мозъчен тумор при възрастни. Точно 300 000 лв. бяха събрани само за няколко часа за пострадалите от наводнението през юни миналата година във Варна от есемеси. Същата сума отпусна МОН на две училища в Мизия след природното бедствие. За сравнение може да погледнем други подобни институции в Европа. В Камарата на общините на Британския парламент е изхарчила 2047,80 лири (5324 лв.) за официални събития през 2012 г. За сравнение техните депутати са три пъти повече. През 2013 г. парите са 1059,90 лири (2755 лв.), става ясно от отговор на депутатски въпрос. От септември 2013 до септември 2014 г. за букети са дадени 2000 лири, което прави 5200 лв. Сумата е 7% от тази, която са похарчили българските депутати, а средната работна заплата в Обединеното кралство през 2014 г. е била около 3500 български лева. Горната камара – на лордовете, пък въобще не е пипнала бюджетни средства за протоколни нужди, сочи отчетът на благородниците. В отговора на Долната камара на Британския парламент става ясно, че от август 2012 г. е въведена нова политика, според която е забранено да се харчат обществени средства за цветя с изключение на официални празници и други значими събития. Единственото събитие, за което са купени цветя, е мемориалното честване на Нелсън Мандела в зала "Уестминстър". За банкетни цели не са давани никакви пари. /БЛИЦ
Ръководството на БСП-Дупница поиска оставката на втори заместник-кмет на Община Дупница. В края на миналата седмица, от "червените" поискаха Олга Китанова да напусне с мотив "тежкото финансово положение", но не я получиха. Сега, от БСП-Дупница поискаха и Красимир Георгиев да напусне, като мотивът им е "че процедурата по изпълнител за извършване на "Строително монтажни работи по проект "Съвременно пространствено оформление и подобряване на зелена-градска среда на Централна зона гр. Дупница" е прекратена". „Напомняме, че с изпълнението на този проект се предвиждаше благоустрояването на три централни дупнишки квартала – ж.к. „Дупница”, ж.к. „Развесена върба” и района на Минчовия площад. Предвидени бяха и генерални ремонти на улиците в тези райони. Предвидените мероприятия са от особена важност за града ни и особено за огромен брой жители в тези централни райони. Не бихме могли даже да оценим щетите, които следват от провалянето на проекта. В мотивите за прекратяване е посочено: „При провеждането на процедурата са установени нарушения, които не могат да бъдат отстранени, без това да промени условията, при които е обявена процедурата”. Сами по себе си тези мотиви говорят както за проявена небрежност от страна на членовете на комисията, така и за липсата на контрол от страна на кмета.Длъжни сме също така да напомни на всички граждани, че в мотивите за поемането на дълг чрез емитирането на облигационен заем, кметският екип беше заложил не един, а даже два мотива, свързани с този проект – съфинансиране /250 000 лв/ и ремонт на ВиК мрежата /1 100 000 лв/. Това е направено с ясното съзнание, че проектът най-вероятно ще бъде прекратен. Целта е била общинските съветници да бъдат вкарани в заблуждение. Нито един представител на администрацията не алармира или съобщи за възможен провал на проекта, както преди, така и по време на сесията на Общинския съвет”.
С оглед на тези факти, ръководството на БСП настоява да получи отговори на следните въпроси:
1. Кой конкретен служител е виновен за нарушенията и какво е неговото наказание?
2. Кой представител на ръководния състав ще поеме отговорността за провала на проекта, за изразходваните ресурси и кога ще депозира своята оставка? БСП счита, че отговорен е ресорния заместник – кмет Красимир Георгиев и настояваме за НЕЗАБАВНАТА му оставка.
3. Кметът да представи неопровержими данни, дали проекта може да бъде спасен.
4. Ръководството на БСП вече поиска оставката на финансовия заместник-кмет г-жа Олга Китанова с оглед тежкото финансово състояние на общината. Сега питаме, знаел ли е кметът и членовете на екипа му за провалянето на проекта в дните около гласуването за поемане на дълг? Въвеждането в заблуждение с цел набавяне на облага е престъпление по смисъла на НПК и БСП обмисля да сезира прокуратурата за извършването на проверка.
„Ръководството на БСП – Дупница счита, че прекратяването на проекта е позорен факт, който няма аналог в новата история на града ни. Този и още факти потвърждават нашата оценка, че това ръководство на общината е некомпетентно, популистко, неадекватно на времето си и следва да се извършат незабавни промени в кметския екип" е текста на декларацията.
Народните представители излязоха в нова почивка и по програма ще се съберат отново в пленарна зала чак на 7 май. Заради Деня на труда 1 май депутатите няма да работят днес петък, а от парламентарен контрол ще бъдат "спасени" и министрите от кабинета "Борисов". Те пропуснаха контрола и през миналия петък, тъй като заседанието бе удължено заради приемане на законопроекти, а и повечето министри воглаве с Бойко Борисов участваха в изнесеното правителствено заседание в румънския град Крайова. Парламентарен контрол нямаше и в седмицата преди това, тъй като тогава Народното събрание беше във Великденска ваканция. За Великден, депутатите почиваха от 10 до 19 април 2015 година. Традиционната великденска ваканция на парламента, тогава бе гласувана с пълно мнозинство, като отпор за дългата почивка даде само независимият Велизар Енчев. "Винаги съм говорил против тези дълги ваканции. Не може българските лекари, учители, държавни служители да почиват 4 дни, а ние да почиваме 10 дни по Великден", скочи Енчев след гласуването. И си навлече гнева на своите бивши съпартийци от Патриотичния фронт. Запознати припомниха, че ваканцията на депутатите е фиксирана в правилника на Народното събрание и обикновено е 10 дни по великденските празници.
Треньор №1 на България по футбол за 20-ти век, Димитър Пенев гостува на кмета на Дупница инж. Методи Чимев. „Благодаря му за високата чест да бъде гост на Дупница и за подкрепата му към нашата политика за спорта в общината.“, заяви Методи Чимев. „Дупница има един верен приятел в негово лице”, допълни още кмета на Дупница. Срещата е била неофициална. Димитър Пенев, който само преди близа месец навърши 70-години е заявил, че се надява Марек отново да се върне в професионалния футбол. Самият той е разкрил, че в своята кариера се е срещал с дупнишкия тим и познава част от тогавашните играчи. Интересен е факта, че неговият по-голям брат Младен е играл в Марек, като централен защитник. Младен Пенев почина през 2008 година, той е баща на Любослав Пенев. Като треньор на националния отбор по футбол Димитър Пенев донесе най-високото футболно отличие за България – 4-то място на Световното първенство по футбол в САЩ през 1994 г.
Община Дупница отново бе одобрена от Фонд „Социална закрила“ за доставчик на социалната услуга „Обществена трапезария“. Така дейностите по Проекта ще продължат да се реализират на територията на Общината и през периода от 1 януари до 30 април 2014 г.
Над 1 тон нарязан тютюн са открили служители на РУП Рила в товарен автомобил „Форд“ в землището на село Мурсалево, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Стотици дупничани бяха възхитени от шоу спектакъла „Искри“ на националната гвардейска част. Супер-шоуто бе част от програмата по откриване на 38-те Майски празници на културата в Дупница. Спектакълът бе изнесен от 200 гвардейци и бе подобен на този на 6 май в зала „Арена Армеец“ в столицата който тогава се проведе по повод деня на храбростта и на Българската армия. Гвардейците бяха аплодирани при почти всяка крачка. Хората на площад „Свобода“ имаха възможност да се насладят и на лазерно шоу.
Няма да обжалвам докладът, ако той е отрицателен за изграждането на депо в землището на Джерман, това обяви на общественото обсъждане в дупнишкото село кметът на града инж. Методи Чимев. Около 120 души се бяха събрали пред кметството в Джерман, за да изразят своята позиция. Срещата премина неочаквано спокойно и дори без напрежение. Имаше осигурена полиция, която да следи за спокойствието и реда.
Двама дупничани са пострадалите мотоциклетисти при катастрофата на Е-79 край Дупница. Инцидентът стана малко след 19:00 часа на изхода от тунела посока София. 33-годишен дупничанин е управлявал мощен скутер в крайна лява лента и излизайки от тунела на десен завой е изпуснал контрол върху мотора. Скутера се е ударил в мантинелата и моториста е паднал на пътното платно. Идващият след него автомобил е спрял рязко, за да не го премаже. След автомобила се е движел 21-годишният Радослав от Дупница. Той е управлявал мотор „Кавазаки-1000“ с който се удря в автомобила пред него. 33-годишният Стоян живее в жк Бистрица и е с тежка черепно-мозъчна травма. Той е закаран в Пирогов и е с опасност за живота. 21-годишният Кирил е с травма на ключицата и други по-леки наранявания по тялото. Катастрофата предизвика километрични задръствания. Полицията пренасочи движението от пътен възел Байкал през Дупница. По трасето бяха разположени и полицаи, които съблюдаваха за движението. Всички служители на полицията от "Група престъпления по пътищата", "Охрана на обществения ред" и "Пътен контрол", участваха в регулиране на движението, като успяха за малко повече от час да се справят с тежката пътна обстановка и в 21:00 часа магистралата отново бе отворена. Още за задръстването четете ТУК
По пет почивни дни ще имаме за Коледа и за посрещането на новата 2015 година, предвижда решение на правителството, което ще бъде гласувано на заседание на 5-ти ноември. Кабинетът ще обяви 2 януари, петък, за почивен ден. Така почивката за Нова година ще започне на 31 декември и ще завърши на 4 януари, неделя. Самият 2 януари ще се отработва на 24 януари, а 31 декември ще се отработи на 13 декември тази година. Работни дни остават единствено 29 и 30 декември. С решението на правителството се разместват и почивните дни около Националните празници на Освобождението и Независимостта през 2015 година. Неработни дни ще бъдат 2 март, понеделник, и 21 септември, понеделник. Почивен ден ще стане и 31 декември.
Тази нощ неизвестен извършител е направил опит за палеж на имот в Дупница, информират от полицията. Около 2.00 ч е хвърлил бутилка със запалителна течност в двора на къща в града, собственост на таксиметров шофьор. Коктейлът "Молотов", както е известен този способ, обаче не се е възпламенил. По случая е започнало досъдебно производство.
Председателят на ГЕРБ-Дупница Ивайло Константинов гласува в една от избирателните секции в ОУ „Евлоги Георгиев“ заедно със своята майка. Веднага, след като упражни правото си на вот, той говори пред медиите.
Истински екшън и много емоции имаше във вчерашния двубой между юношите старша възраст на Пирин (Разлог) и Марек Юнион-Ивкони (Дупница). Двата отбора играха в Разлог в поредна среща от шампионата на своята възраст. Младите волейболисти от Дупница показаха невероятен характер и успяха да обърнат мача, след като губеха 0:2 гейма, за крайния успех с 3:2.
Страница 8 от 156


Sportal.bg