Панаирът в Дупница на Умни петък е бил най-големия в България СНИМКИ "От незапомнени времена в Дупница става ежегодно панаир на едър рогат добитък през дните петък, събота и неделя от Светлата седмица", това пише в една от книгите си Тихомир Меджедиев. Пазара в Дупница търпи много промени, но от 1927 година Общината обявява, че в тези дни от годината се провежда най-големият пролетен панаир на едър рогат добитък в Царство България. Панаира се е посещавал от търговци от Солун, Кавала, Серес, Неврокоп и редица градове от България. През тези години търговията е била голяма, но и контрола завиден за времето си. Общината полагала много усилия за популяризирането на панаира и благоустрояването на пазара.
Задават се нови арести на български футболисти Бившият офицер от ГДБОП Марио Костурков, който работи в БФС като експерт по почтеността заяви, че в скоро време може да има още арестувани футболисти. Както е известно, по-рано днес стана ясно, че бивш играч от "А" група е прибран заради черно тото. "Може да има още задържани, тъй като около този футболисти има и други. Все пак е контактувал с тях, има разговори, както и срещи", заяви Костурков. Съвместната оперативна работа на Министерство на Вътрешните работи и Българския футболен съюз доведе до арест за опит за манипулиране на мачове на юношеския национален отбор до 19 г. На 31.07.2014 г. от служители на ГД "Криминална полиция" бе задържан 20-годишен бивш футболист от отбори в "А" ФГ. Задръжаният вчера футболист за черно тото е 20-годишният вратар Даниел Гяуров, съобщава "БНР". Стражът е бил играч на Видима-Раковски и юношеските формации на Локомотив (София). Две седмици по-рано сигнал за опит за манипулиране на резултати от мачове на юношеския национален отбор до 19 г. бе подаден от Българския футболен съюз в лицето на неговия експерт по почтеността Марио Костурков до Главна дирекция "Криминална полиция". В резултат на проведените оперативни следствени действия са разпитани множество лица, сред които и актуални национали от юношеския национален отбор до 19 г., участвал на финалите на европейското първенство за юноши в Унгария. Тези футболисти са в същото време играчи на елитни клубове от "А" група, което наложи информираност и съдействие от техните клубове. Българският футболен съюз би искал да изкаже своята благодарност на въпросните клубове зазапазената конфиденциалност и оказаното пълно съдействие в хода на разследването. Със съжаление трябва да отбележим, че светкавичните действия, които трябваше да се предприемат в резултат на постъпилия сигнал, вероятно са повлияли до някаква степен в чисто психологически план на състоянието на националния отбор по време на Евро 2014. Българският футболен съюз обаче е твърдо решен да направи всичко по силите си, за да изкорени напълно манипулирането на мачове у нас. Действията по разследване и рразследване и разширяване на кръга от лица, които имат отношение към извършваната престъпна дейност, продължават. По случая е образувано досъдебно производство по чл.307В от НК, което се наблюдава от Районна прокуратура Ботевград.
БСП-Дупница скочи на Георги Първанов заради АБВ Първанов е с класи над всички вас в Дупница и вашите васали Мая, СерГей и компания.
СКАНДАЛ В ОбС! Обвиниха лидерът на „България без цензура“, че е заплашвал д-р Кьосева от ГЕРБ Уникален скандал, който ще продължи в съда избухна преди минути на сесията на Общински съвет-Дупница. Съветничката от БСП Илинска втрещи всички с изказването си, че д-р Диана Кьосева от ГЕРБ е била заплашвана от общински съветник заради темата по избора на Управител на общинската болница. Думите й потвърди от микрофона независимият Първан Дангов. Той обяви, че "дупнишкият еквивалент на Делян Пеевски" си е позволил да отправи заплахи, чрез РЗОК, която е държавна структура, а нейн шеф е общинският съветник от ГЕРБ Матей Попниколов. Съветникът от ОДБ и лидер на "България без цензура" Костадин Костадинов след подхвърлените реплики в залата че е визиран именно той, стана и от микрофона поиска да потвърдят двамата думите си. "Потвърждавате ли обвинението, че съм си позволил да заплашвам д-р Кьосева. Ако го правите, обявявам, че още утре ще заведа дело", обърна се той към Дангов и Илинска. Бившият кмет обяви: "Потвърждавам", с което вкара скандалът  съдебната зала.
Награди за феновете готвят от „Марек“ за неделя, трима ще бият дузпи на Дани Белчев С десетки награди за зрителите и богата музикална програма ще бъде отпразнуван последния домакински мач на футболния “Марек” във втория ешелон. Дупничани посрещат на своя стадион в неделя от 18 часа “Спартак” (Вн).
500 жандармеристи и полицаи обсаждат Ихтиман и Петрич По разпореждане на главния прокурор Сотир Цацаров и вътрешния министър Йордан Бакалов прокуратурата и МВР провеждат специализирана акция в градовете Ихтиман и Петрич. Това съобщиха от пресцентъра на прокуратурата. С оглед недопускане на ескалация на напрежението са ангажирани над 500 души от специализираните полицейски сили (жандармерия) и служители на областните дирекции на МВР. До момента са задържани общо 11 души от Ихтиман и Петрич за 24 часа, след което ще се прецени повдигането на обвинения.
Поводът е убийството на 27-годишен мъж в Ихтиман от 6 октомври 2014 г., загинал след сбиване между враждуващи ромски фамилии. В последвалото сбиване са пострадали още трима души, един от които е с опасност за живота. Образувано е досъдебно производство по чл. 155 от НК (убийство) под наблюдението на Софийска окръжна прокуратура.
На 6 октомври 2014 г. в Петрич се е състояло сбиване между враждуващи ромски фамилии. Днес напрежението е продължило. Имало е стрелба, при която са ранени 12 човека. Образувано е досъдебно производство по чл. 325 (хулиганство) под наблюдението на Районна прокуратура – Петрич. Операциите се ръководят от окръжните прокурори на София и Благоевград.
ВНИМАНИЕ! Измамници продължават да звънят на хора от Дупница Активизиралите се телефонни измамници продължават да тероризират хора от Дупница и региона. След като преди два дни възрастна жена от Рила бе „ужилена“ със 700 лева, последваха жалби от петима жители на областта, че са получили телефонни обаждания с искане на пари за „пострадали“ близки. Вчера също е имало телефонни атаки, като за това сигнализират наши читатели. Едното позвъняване е било към 02:30 през нощта, на стационарен номер. Последната масирана телефонна атака в Дупница бе по време на Великдeнските празници, когато много хора бяха на път и „номера“ с пострадaл близък минаваше. Сега навлизаме в летния, отпускарски сезон, когато отново много хора са извън града и схемата може да се приложи на някой лековерен. „Призоваваме: Бъдете предпазливи! Не се доверявайте на искания за пари по телефона, колкото и убедително да звучат! Не съобщавайте по телефона на непознати лични данни – имена на роднините си, адреси! Не давайте пари на хора, които не познавате лично и особено на такива, които искат и много настояват да ви помогнат с нещо, като например да освободят от задържане или отговорност ваш близък, да осигурят лекарства, да започнат неотложно лечение. Особено ако това се случва през нощта, бъдете сигурни – МАМЯТ ВИ!“, категорични са от МВР.
Откраднаха портфейл, телефон и документи на клиентка в магазин 55-годишен мъж от Бобов дол е задържан в полицейския арест за извършена кражба на портмоне с лични документи и пари и мобилен телефон. Кражбата е извършена от магазин в града, портфейлът е бил собственост на клиентка. След подадения сигнал полицаите предприели незабавни издирвателни действия и извършителят е установен, вещите също са открити и иззети. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Бобов дол.
ВИДЕО/СНИМКИ Какво заявиха след Марек-Черно море 1:3 двамата треньори : Т.Тенев и Н.Спасов Черно море направи поредната крачка към своята цел – място в шестицата, като се наложи с 3:1 при гостуването си на Марек. „Моряците“ бяха по-активният и офанзивен тим през целия двубой на стадион „Бончук“. С успеха Черно море вече има 21 точки, и се изравни с Ботев преди гостуването на пловдивчани в Ловеч в дербито днес.
ХЛАДНОКРЪВНО! Гепиха оръжие и накити от апартамент в Дупница Кражба на ловна пушка, карабина, накити и пари са откраднати от апартамент в Дупница. По данни на собственика кражбата е извършена за времето от 12.00 ч на 14 декември до 13.00 ч на 15 декември. През това време, собственикът не е бил в жилището си и се предполага, че извършителите са били информирани за това. Обирджиите са дейстрвали изключително хладнокръвно, след като са успели да изнесат незабелязано оръжието. Местопроизшествието е обслужено от дежурна следствено-оперативна група на РУ Дупница, работата по установяване на извършителя на деянието продължава.
Марек празнува и в Италия ВИДЕО и СНИМКИ Марек Сеграте продължи възхода си тази пролет и успя да победи като гост третия в класирането Сесто, с което си осигури оставането в секонда категория.
СНИМКИ/ Дупничанката Йоана Маринкова спечели бронз за България на Европейското по борба Кадетките ни спечелиха два бронза на Европейското първенство, което се провежда в Суботица, Сърбия. В свободния стил в категория до 60 кг, дупничанката Йоана Маринкова срази Ханна Садчанка (Беларус) с 6:3. Маринкова стартира с успех срещу молдовката Даниела Панис с 2:0, а на четвъртфиналите загуби с туш от финалистката Мария Лачугина. В репешажите българката се наложи над Корнелия Зайчевайте (Латвия) с 8:3. Личен треньор на Маринкова е Боян Сусанин. Другият медал за България завоюва при 46-килограмовите Раймял Зиберова, която победи Магдалена Маджос (Полша) с туш. Останалите ни представителки приключиха участието си. В кат. до 40 кг Мариела Желязкова падна от Тереза Лумия (Италия) с 4:5, която стигна финал. В репешажите обаче българката претърпя ново поражение от рускинята Олга Здоровенко с 4:10. Сезен Белберова (52 кг) пък бе спряна от грузинката Ани Назарашвили с 0:10. При тежките до 70 кг Дониана Петрова загуби от туркинята Айсегул Озбет с туш. Вчера Кремена Петрова падна в малкия финал при 49-килограмовите от Ида Йохансон (Швеция) и остана пета.
Керамична изложба в Дупница идната седмица 20 творби – керамика ще представи на 19 януари от 16:30 часа, художничката Ваня Рибарска пред обществеността в Дупница. Изложбата носи името „ВРЕМЕ И ПРОСТРАНСТВО” и е част от проекта за презентиране на съвременно изкуство в динамична градска среда „100% България – докосни изкуството!”. Произведенията на художничката ще бъдат ситуирани на 1-ия етаж на Общината.
Дупничанин глобен с 1000 лева за притежание на наркотични вещества 8.43 грама суха листна маса –коноп, станаха причина мъж от Дупница да бъде глобен с 1000 лева. Д.К.И е заловен на 19 октомври 2014 година в Дупница на ул. Мадара, където в храсти бил скрил дрогата. Съдът освободи от наказателна отговорност обвиняемия, който обаче ще трябва да заплати и 80,80 лв. разноски по досъдебното производство за изготвяне на физико-химическа експертизи. Веществените доказателства по делото – опаковки от наркотични вещества – 1 бр. черно найлоново пликче, завито със суха зелена листна маса, след влизане в сила на решението на съда ще бъдат унищожени. Решението може да се обжалва и протестира
В Благоевград са на път да се изгаврят с паметта на освободителя на Дупница и Горна Джумая – майор Орлински Особено мнение : Парите в България са над всичко, дори над историческата памет, това са на път да докажат с пълна сила общинарите в Благоевград. Паметникът на майор Иван Павлович Орлински намиращ се до стадион Христо Ботев в областния център става заложник на бизнес интереси и не е изключено да бъде премахнат. От едната страна са хора, чието право на собственост върху градинката където е построен паметника е възтановено от другата Общината, която трябва да замени земята  с площ 28 кв.метра или да я продаде за 5000 лева на други бизнесмени. Така тази дилема не може да намери разрешение поне засега. Отгоре на всичко там минава и нов водопровод и изместването му може да струва около 70 хил лева на Общината. Въобще объркан казус, който обаче трябва да бъде разрешен и то в полза не на приходите за Общината, а в полза на историческата памет. Защото ако навремето хората гледаха само парите, то можеше и въобще майор Орлински да не освободи града. Впрочем ако в Благоевград не си решат проблема с паметника( според мен "постижение на архитектурата" ) да направят само паметна плоча, като в Дупница, тя поне не заема толкова място и не създава главоболия, поне докато някой не реши да бутне сградата където е поставена !? А сега малко факти за едни бурни дни преди 136 години и дано тези факти поне малко наклонят везните към историческата памет. 
Кметове на Дупница от два века се събраха заедно, седнаха като равни на една маса 6-има градоначалници на община Дупница си дадоха среща днес в кметския кабинет. По инициатива на инж. Методи Чимев тази среща ще стане традиционна, а самите кметове си обещаха да се срещат и по-често. На една маса седнаха градоначалници от два века – Алекси Тасев, управлявал в периода 1985-1989, Кирил Единаков (1989-1990), Пламен Соколов (1997-1999), Асен Пилев (1999-2003), Атанас Янев (2007-2011) и настоящия инж. Методи Чимев. Поради ангажименти отсъстваха Панчо Панайотов (1991-1997), Костадин Сиджимков (1990-1991) и Първан Дангов, които в телефонни разговори благодариха за поканата и обещаха да присъстват на следващите. Кметският стол пък остана празен. “Интересно ми бе да науча как са работили колегите преди мен и да чуя техни мнения и опит. Затова им благодаря. Много ползотворна среща. Готов съм на всякакви идеи и препоръки от колегите и ги помолих за това. Всички сме били в този кабинет и всеки знае тежестта на този пост”, сподели инж. Чимев. “Много хубаво начинание, което трябва да продължи. Всеки един от нас като кмет е работил за този град и е искал да остави нещо след себе си”, лаконичен бе Тасев. “Много приятна и изключително хубава среща. Положихме началото на една традиционна регулярна среща, което решихме да правим. Разказахме си и доста спомени”, каза арх.Пилев. “Всеки е бил начело на този град в различни времена и се е сблъсквал с различни трудности, но каузата винаги е била само една – Дупница”, заяви Соколов.
ВИДЕО: Фенове на Левски предизвикаха меле в сектора на Марек IMG_4124Двубоят от 11-ят кръг на А-футболна група между Марек и Левски завършил наравно 1:1, бе белязан и от екшън при който срещата бе прекъсната за около 5-6 минути, но определено можеше и да стане далеч по-голяма беля.
Забранява се паркирането в жк. „Развесена върба“, променят движението на градския транспорт в Дупница Комисията по безопасност на движението към Община Дупница ще заседава утре, за да уточнява маршрутите и движение по улиците на града от понеделник, информират от пресцентъра. Причината е в стартиращите ремонтни дейности по проект “Зелена и достъпна градска среда” от 1 септември. За петък е предвидена и среща с превозвачите от градския транспорт, за да бъдат уведомени за маршрутите. Ще настъпват промени и по някои от главните артерии, които временно ще бъдат затваряни и обявявани обходни пътища заради изграждането на кръстовище с кръгово движение на ул. “Хан Аспарух” и “Цар Освободител” в района на жк “Велчова завера”. От кметството обещаха, че ще информират своевременно за направените промени в движението.
Днес, собствениците на автомобили на живеещите в района на жк. “Развесена върба” пък бяха уведомени, че от 3-и септември няма да бъде възможно паркирането в междублоковото пространство заради стартирането на ремонтни дейности в квартала. chimev“Проектът е изключително мащабен и ремонтните дейности са сериозни. Знам, че ще се създаде дискомфорт особено на нашите
съграждани в районите, където ще се работи, но използвам възможността, за да приканя към разбиране и търпение. Все пак този проект касае инфраструктурата на една трета от града и ще промени изцяло облика на Дупница. Крайният резултат си заслужава”, лаконичен бе кмета на града инж. Методи Чимев.
38-годишна буйства в лекарски кабинет в Дупница Пореден случай на буйство на пациент бе регистриран. 38-годишна жена от Дупница счупи телефона в ортопедичния кабинет на Общинската балница. Жената постъпила снощи със съмнения за счупен крак, но била в афект и изпочупила част от оборудването в кабинета. Охраната на болницата успяла да се справи с жената с инициали Б.В и извикала полиция. Според първоначална информация жената е била употребила алкохол и това е довело до инцидента.
В Дупница казаха НЕ на наркотиците Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните и Община Дупница отбелязаха 26 юни- Международен ден за борба с употребата, злоупотребата и нелегалния трафик на наркотични вещества. На площад „Свобода“ в информационната кампания и флашмоб се включиха Общински мажоретен състав – Дупница и танцова група "Фънки бийт". Участниците изписаха заедно символичното НЕ, с което казаха НЕ на наркотиците, НЕ на зависимостите, НЕ на пороците. „Наркоманията е социално значим проблем, който ни напомня, че никога не е достатъчно това, което говорим и вършим, за да помогнем на изпадналия в зависимост! Подсеща ни, че превантивната работа трябва да е ежедневие, за да не допуснем и миг колебание у децата си и да ги предпазим!“, заявиха организаторите.
Трета поредна победа за Марек в Италия Отборът на Марек Сеграте продължава с отличните си игри. Дупнишкият тим записа трета поредна победа тази година, като това е една от най-успешните серии на отбора. В мач от 19-ят кръг Марек победи с 3:2 гостуващия Спортинг, който заемаше второ място в класирането на Seconda Categoria GIRONE в Италия. Първото полувреме завърши наравно 2:2, като българите стигнаха до победата през втората част с гол на Калоян Иванов, който направи хеттрик в срещата. Гостити пропуснаха дузпа. Съдията показа и по един червен картон за двата тима.
Лед скова кола под магистралата във Варна ВИЖТЕ СНИМКИ golf Огромна замръзнала локва погълна автомобил под магистралата за София във Варна.
Предпразнична шопинг истерия в Мадрид Източник: Standartnews.com
Снимка: "Ел Мундо"
С парите от акцията „Пластмасова капачка“ в Дупница ще подпомогнат ЦНСТ „Надежда“ Десетки хиляди събрани пластмасови капачки в Дупница, днес бяха предадени във фирма за изкупуване на отпадъци. Припомняме, че преди малко повече от 3 месеца стартира кампанията по идея на хора в неравностойно положение. Този вид акции набира все по-голяма популярност в Европа и успешно се реализира на територията на Дупница. Десетки жители на града се включиха в събирането, което ставаше в сградата на общинска администрация. „Искам да благодаря на всички тези хора, които са събирали и предадоха тези на пръв поглед никому ненужни капачки. Решихме със средствата да закупим необходими пособия-спални комплекти, памперси и други за живеещите в Центъра за настаняване от семеен тип „Надежда“. OLYMPUS DIGITAL CAMERAАкцията продължава и дори имаме идея да разширим обхвата. Благодаря на Община Дупница, че ни съдейства и спомогна за реализацията на това начинание“, коментира един от инициаторите Йордан Ушанов. „Събраното количество ще бъде изкупено на максималните цени. Кампанията е благотворителна и е грехота да търсим печалба. От фирмата решихме дори да се включим с допълнителна финансова помощ. Разбира се, че ще продължим да участваме активно“, коментира Любомир Стоянов, представител на фирмата "Велтрон" изкупила капачките.
Мачът на Григор Димитров  започна  ДИРЕКТНО  ТУК  6:3 6:3 7:6 Дъжд прекъсна мача след това Гришо взе и третия сет Обновено Мачът между най-силният ни тенисист Григор Димитров и тайванеца Йен-Хсун Лу от втория кръг на Откритото на Австралия беше отново отложен заради горещото време в Мелбърн съобщава SPORTAL.BG . Двубоят първоначално беше обявен с начален час около 6 българско време, но жегите накараха организаторите да въведат правилото за екстремно високите температури. Така двубоят първо беше отложен с 1 час, но живакът не падна под 40 и се наложи ново преместване за около 8 наше време. Хасковлията досега не е играл срещу 53-ия в ранглистата на ATP Лу. Двубоят ще се проведе на корт №6, който е телевизионен. Преди мача на Григор на него завърши двубоя между испанката Гарбине Мугуруса Бланко и  словачката Ана Шмедлова. Победата с 6:3, 6:3 грабна испанската тенисистка. Играта на всички кортове беше преустановена с изключение на първите два, където беше спуснат покрива. На останалите ще се играе едва след достигането на приемливи температури. Термометрите в Мелбърн показват над 40, а спадане на живака се очаква едва през уикенда. 
Полицията в Дупница откри канабис в двора на 67-годишна жена Досъдебно производство е започнато в РПУ Дупница срещу 67-годишна жена за нерегламентирано отглеждане на наркотични вещества. В имота й в с. Дяково са открити стръкове канабис. Теглото на зелената листна маса е 969 грама, информират от ОД на МВР Кюстендил.
Потоп отнесе част от Сърбия. В България оранжев и жълт код обявен за 16 септември Един човек загина при наводненията в източна Сърбия. Според телевизия „Бор“ това е жена от село Подвръшка в района на град Кладово, намиращ се на Дунав. От град Текия са евакуирани над 200 души. Два моста са били отнесени от излезлите от коритата си реки в съседна Сърбия. Мостът по пътя Кладово – Неготин е унищожен напълно. Унищожен е и мостът в село Велесница. Магистралата край Джердап е напълно непроходима и в момента жителите са откъснати от останалата част на страната. Според местните власти  на този етап няма опасност за ВЕЦ "Джердап -1". Приливната вълна откъсна и селата Река, Грабовица и Бърза Паланка.Boljetin-poplava tekija-poplave-blato-bujica_660x330 Tekija
Дупничани украсяват домовете си за Коледа  Ден преди Бъдни вечер оживлението и суетнята около празника все повече се засилват. След като празнично блесна централната градска част, по традиция и всяко семейство се старае да украси и своя дом.
2
 Дни наред, че наближава големия християнски празник, ни напомняха светналите с разноцветни лампички прозорци по блокове и къщи, тераси и веранди, както и украсените елхи и борчета по дворовете. А вътре, в дома си, всеки според своя вкус и възможност прави украса за празника.

 Тези, които искат да имат елха за празника, могат да изберат естествена или изкуствена такава. На кооперативния пазар от няколко дни продават естествени елхи, а на много други търговски обекти са изложени различни варианти на изкуствени. Те са с различна големина – малки, средни и големи, с различен цвят – преобладават зелените, но има и бели, и червени, и жълти, и сини, и много други.
Цените им са различни. Тръгват от 2,50 и стигат до 17-20 лв. Естествените се търгуват от 10 до 20 лв. в зависимост от големината им.
4
 Изобилстват в търговските обекти и играчки и други украсителни предмети – гирлянди от станиол и от различни светещи лампички и какво ли още не. И тяхната цена е различна, но срещу сумата от 5 до 10 лв. всеки, който не е запазил миналогодишни украсителни материали, може да си купи нови такива.  5
БФС утвърди програмата до Нова година. Вижте кога играе Марек БФС утвърди програмата в първенството на „А“ група от 16-ия до 19-ия кръг, 14-ия и 15-ия кръг в „Б“ група, както и осминафиналите за Купата на България.
Супер Златко блести за „Сейнт Назер“ срещу гранд, гледайте НА ЖИВО В МОМЕНТА Бившият волейболист на "Марек Юнион-Ивкони" Златан Йорданов прави феноменален мач с екипа на "Сейнт Назер" до момента в двубоя с френския гранд "Пари Волей". След първите два гейма спчелени от неговия тим с 28:26 и отново 28:26, Супер Златко има 8 точки (2 блокади). Посрещачът играе феноменално в защита и на посрещане и е в основата заедно с другия българин в състава Стойко Ненчев в победата до сега. Ще затворят ли Златан и компания този двубой с 3:0 или раненият лъв ще се събуди. Гледайте го директно ТУК
Масов бой между агитките на Марек и Витоша Бистрица Масов бой се заформи в 75-тата минута между агитките на Марек и Витоша. Двубоят бе спрян, след като в мелето се вкючи и футболист на Витоша – Николй Божов. Според фенове на Марек, скандалът е предизвикан от пристигнали през второто полувреме, около 15 привърженици на Витоша. На стадиона охраната е от частна фирма, която е извикала на помощ и полиция от Елин Пелин. След намесата на униформените, ситуацията е овладяна и мачът продължава. Няма сериозно пострадали и от двете агитки, само един от феновете на Марек е с хематом на главата. Николай Божов получи червен картон.
Иван и Владимир Карастоянови с нови разкрития при Люба Кулезич за Отвертката и братя Галеви (ВИДЕО) Темата за смъртта на Николай Радев-Отвертката очевидно продължава да бъде една от интересните теми не само в Дупница, но и в България. Владимир Карастоянов и по-малкият му син – Иван гостуваха в предаването на Люба Кулезич "На светло" по Нова телевизия. Двамата разкриха подробности от вечерта на смъртта на Отвертката. Двамата обявиха нови подробности, както по историята с драматичния завършек, а също така и за случващото се въобще в Дупница. "Владимира е заплашвана и в София. Вадили са й нож. Анонимни писма, че знаят къде живее в София. Затова я и прибрах в Дупница. Адвокатите ми са подали молба да се превърне в защитен свидетел и да й сложат охрана. Ако не й дадат, ние до колкото можем ще я пазим", лаконичен бе пък Николай Карастоянов, бащата на Владимира.
Тръгва проверка за нерегистрирани домашни кучета в Дупница, глобите от 50 лева Акция за нерегистрирани домашни кучета-компаньони стартират от "Контролното звено" и "Екоотделът" към Община Дупница. Това ще стане от 2 февруари и ще бъдат правени проверки във всички квартали, информират от пресцентъра. При първо установено нарушение глобата е 50 лева, а при второ 100 лева предвижда Наредбата.
Започват проверки за строителни отпадъци, които пречат на пешеходците и автомобилите в Дупница  От утре „Контролното звено“ към Община Дупница и отдел „Екология“ започват акция по проверка на строителни отпадъци и материали, които затрудняват придвижването на пешеходци и автомобили, съобщиха от пресцентъра на кметството.
Офис и магазин са били обрани в Дупница  3 извършени кражби в Кюстендилско са заявени в полицията през изминалото денонощие, съобщават от пресцентъра на МВР.