Кметът на Сапарева баня недоволен Германея и Струмска слава не се победиха Германея Сапарева баня и Струмска слава Радомир завършиха наравно 1:1 в едно от дербитата на този 21-ви кръг на В – Югозападна футболна група. През първото полувреме играта бе равностойна, като липсваха и головите положения. Все пак в 31-та минута гостите се възползваха от зле подредената отбрана на Германея и непокрития в наказателното поле Димитров откри резултата 0:1. Малко по-късно Матев можеше и да удвои, но топката премина над гредата. Домакините успяха да изравнят в 41-та минута, когато Чечев изведе добре Мангурев в наказателното поле и халфа вкара топката под плонжа на Георгиев за 1:1.
ИАРА арт фест – Дупница 2014 започва днес  ИАРА арт фест – Дупница 2014 ще се проведе за първи път в града ни. В продължение на три дни дворът на Галерия „Джамията“ ще бъде домакин на мероприятията.
Прокуратурата в Дупница прекрати производство срещу Каплата за скандал в заведение Наблюдаващият прокурор и говорител на Районна прокуратура – Дупница Емил Павлов прекрати досъдебното производство срещу дупничанина Васил Капланов-Каплата за нанесени леки телесни повреди над сина на популярния сръбски готвач майстор Миро – Стефан Димитров и братовчед му Милан Йовович . Агументите на прокурор Емил Павлов са, че не е имало хулигански подбуди за поведението на 44-г. Васил Капланов и че битите братовчеди са с лека телесна повреда. Страните по спора са уведомени за решението му. Както в. "Струма" писа, Васил Капланов-Каплата и опонентите му Стефан Димитров и братовчед му Милан Йовович влязоха в юмручен бой пред заведение "Галерията" в центъра на Дупница на 03.12.2013 г. Побоят стана заради момиче, което сръбските граждани заглеждали в заведението. _thumb.php
Над 2000 в Сливница аплодираха децата на „Марек Юнион-Ивкони“. Борисов: Дупница е моят любим град Повече от 2000 души от Сливница, сред които Бойко Борисов и евродепутатът и зам.председател на ЕНП Мария Габриел посрещнаха с аплодисменти подрастващите отбори от школата на “Марек Юнион-Ивкони” на тържественото откриване на многофункционалната спортна зала в града. Сред официалните гости бяха още кметът на Дупница инж. Методи Чимев и заместникът му Крум Милев, президентът на ВК “Марек Юнион-Ивкони” Ивайло Константинов, мениджърът на клуба Людмил Найденов и изпълнителният директор Дамян Бичовски. Дупнишките таланти бяха представени официално на игрището, където от новия сезон представителния мъжки отбор ще играе своите домакински срещи.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Пуснаха за движение пътя Бобов дол – Кюстендил. Ограничението за камиони остава Пътят от Бобов дол за Кюстендил вече е отворен за ММС до 12 тона. На 9-ти февруари поради активирало се свлачище до село Бабино напълно бе затворен участъка. Първоначално там бе забранено преминаването на автобуси, товарни автомобили и микробуси, след което се забрани изцяло движението на ММС. Въведени бяха обходни маршрути през Бинека. Свлачището вече е овладяно, като шосето е изместено и укрепено. По пътя се забранява движението на товарни автомобили над 12 т. Обходен маршрут: – с. Коркина-с. Паничарево-път II-62 Кюстендил-Дупница-път III-623 Големо село-Мало село- Мламолово-Бобов дол и обратно; – с. Бабино-с. Долистово-път II-62 Кюстендил-Дупница-път III-623 Големо село-Мало село-Мламолово-Бобов дол и обратно
Чимев благодари на хората от „Развесена върба“ за направен пропуск. Среща се с жителите на жк. „Дупница“ Община Дупница ще проведе среща с жители на блоковете в жк “Дупница”, за да им разясни подробно и покаже предстоящите ремонтни дейности по проекта “Зелена и достъпна градска среда”, информират от пресцентъра. В този квартал се предвиждат най-много подобрения, а и засягат няколко хиляди жители. “В интерес на истината такава среща не бяхме предвиждали да правиме. Идеята се роди впоследствие и ще обясня защо. През миналата седмица до мен бе входирана подписка от жители на жк “Развесена върба”, където в момента текат ремонтни дейности по същия проект. Оказа се, че хората нямат достатъчно информация за намеренията и благосутрояването в района. Незнайно как и откъде до тях бе достигнала информация, че този район ще бъде включен в обхвата на “синя зона”, ще бъдат изградени основно паркинги, че зелените пространства ще са много малко и т.н. Веднага поисках среща с хора от квартала включили се в подписката, заедно с ръководния екип по проекта и от фирмата-изпълнител. Обяснихме и показахме нагледно какво се предвижда и какво ще бъде направено, както и че е абсолютна лъжа слухът за “синята зона”. Благодаря на хората от този квартал не само, че се отзоваха и поставиха открито въпросите си и изказаха мненията си, но и показаха наш пропуск в случая. chimevОтчитам го като грешка, че не сме провели с жителите на този квартал този рязснителен разговор по-рано, за да няма слухове и притеснения. Това е и конкретният мотив да искам среща с хората в жк. “Дупница”, за да получат всичката информация и да не се повтаря случаят с жителите на “Развесена върба”, заяви кметът на града инж. Методи Чимев.
Безплатен паркинг в Дупница прави Общината, рехабилитацията на улиците продължава От понеделник започва рехабилитацията на улиците на Дупница по новият договор сключен с “Нивел строй”, информират от пресцентъра на Общината. Припомняме, че брезнишката фирма спечели процедурата по избор на изпълнител, което направи и миналата година. В момента се довършват улиците, заложени в миналогодишния контракт с "Нивел строй".
Стотици дупничани се стичат на опелото на 3-мата си съграждани загинали в Италия Още от 10 часа църковният двопр на централния храм "Св.Георги" започна да се изпълва с хора. Дошлите, облечени в черно близки, роднини и приятели на 3-мата загинали при зверска катастрофа в Италия очакваха и телата на своите съграждани, за да ги изпратят в последния им път. 44-годишният Радослав Алексов, 40 – годишния Емил Томов и 45-годишния Максим Максимов катастрофираха на Ботуша и днес ще бъдат погребани в родния си град.
В Италия приказката за Марек продължава!!! Тимът на Марек Сеграте продължава напред в баражите за влизане в по-горна група в Италия. Вчера момчетата на треньора Асен Арсов прегазиха Атлетик от Трецано сул Навильо с 5:1, като гост в полуфиналния бараж и гледат смело към финала, пише на Фейсбук страницата на отбора. Феновете и на двата тима бяха направили много добра хореография ,но домакините почти не се чуваха от мощните викове на българските тифози. „След края футболисти и фенове скандираха заедно за Марек. Голям мач,голяма победа, полям Марек. Историята продължава да се пише а писатели са всички ,които помагат да вървим нагоре, а колко само бог знае“ пишат още на страницата си Марек Сеграте. От клуба призовават всички привърженици отново да подкрепят отбора във финалния бараж. Припомняме, че в миналият мач от баражите Марек победи Лискате с 3:0.
СИРИЗА печели изборите в Гърция Данните от изследването сочат, че СИРИЗА води с 12% пред управляващата Нова демокрация. Гръцката радикална левица СИРИЗА набира 35.5% – 39.5%, Нова демокрация – 23-27%, Трета е крайно дясната „Златна зора” с 6.4-8%, след нея са партия „Река” – с 6.4 -8%, Комунистическата партия на Гърция – 4,7-5,7%, ПАСОК – 4.2 – 5,2%, Независими гърци – 2,2-3,2 %. СИРИЗА може да спечели до 158 места в гръцкия парламент. Това означава, че ще може да управлява самостоятелно и да не влиза в коалиция с никого за да състави правителство. В същото време, "Нова демокрация" ще има 65-75 места."Река" и ултра-дясната "Златна зора" може да получат 17-22 места, Комунистическата партия на Гърция – 13-16, ПАСОК – 12-15, "Независими гърци" – 10-13 места, съобщиха експерти на гръцката обществена телевизия NERIT. Лидерът на СИРИЗА Алексис Ципрас обеща при победа на неговата партия да задържи Гърция в еврозоната и да договори края на спасителната програма, вместо да я прекратява едностранно. Изборите в Гърция са задължителни, а победителят в тях получава автоматично допълнително 50 места.
Скандалът с регистрациите в ЦИК се разраства. Проверете дали сте подкрепили някой ТУК Централната избирателна комисия (ЦИК) по-скоро е готова да приеме, че партиите и коалициите злоупотребяват с лични данни, отколкото, че е възможно да има проблем с програмата, с която се извършва проверката през сайта й. От понеделник вече има десетки сигнали от избиратели, които са намерили личните си данни в подписки на партии и коалиции, за които дори не подозират, че съществуват.
Започна 13-ото издание на Международния фолклорен фестивал „Мир на Балканите“ в Дупница (СНИМКИ)  DSC01822Тази вечер на площад „Свобода“ в Дупница бе открито 13-ото издание на Международния фолклорен фестивал „Мир на Балканите“.
Мащабна проверка в Югозапада показа неизправни асансьори и в Дупница Мащабна проверка на Държавната агенция за метрологичен и технически надзор за изправността на асансьорите започна днес  в Благоевград. Пред седмицата инспекторите са проверили и 36 асансьора в Кюстендилска и Благоевградска област, като засега данните са за много нарушения и неизправности. Спрени са 19 асансьора. Има проблеми с асансьорите в болниците в Петрич, Сандански и Гоце Делчев. Неизправни асансьори има и в Дупница, но на този етап не бе обявено къде точно и дали за тях са направени само предписания за отстраняване на забелязаните нередности или са спрени.
Марек 1:1 Черно море. Репортаж от мача (ВИДЕО) Отборите на Черно море и Марек направиха 1:1 в контрола, играна в Банско. Матиас откри за Черно море в 29-ата минута, а Кристиян Петров изравни в началото на втората част. Главен съдия на мача е Таско Тасков. В 15-ата минута дойде първата добра възможност за Черно море. След центриране от корнер, топката попадна в Тодор Паланков, който стреля много силно от около 12 метра, но право в ръцете на вратаря Цветковски. 
Художникът – модернист  Сашо Костов с изложба в Дупница На 19 ноември в галерия „Джамията“ в Дупница ще бъде открита изложба „Състояния“ на самобитния живописец Сашо Костов. Експозицията  съдържа 50 живописни работи, рисувани от автора  през  последните 3-4 години.
В Овчарци бе регистрирана най-ниската температура в Сапаревобанска община Рекорд за най-ниска температура отчетоха в едно от селата на община Сапарева баня. Термометрите в Овчарци са отчели тази сутрин 18.5 градуса. В курортния град пък са отчетени минус 16.5 градуса в ранните часове на деня. Толкова са били градусите и в село Сапарево към 06.30 часа, а "най-топлото" населено място в общината е Ресилово с отчетени минус 15.5 градуса.
Оправиха опасната дупка на върлото към Градската градина в Дупница  DSC00488Опасната дупка на върлото към Градската градина в Дупница бе оправена днес.
Дупничанката Луиза Захариева с бронз от силен турнир в Турция Луиза Захариева завоюва бронзов медал от Турция Оупън – турнир от клас G1, с участието на състезатели от 64 страни. В турнира се състезаваха още четирима представители на дупнишкия клуб Гладиатор: Теодор Георгиев, Виктория Константинова, Митко Джорджев и Мариела Миланова. Само преди броени дни дупничанката Ивона Цинцарска донесе друго отличие за СК Гладиатор. Талантливата състезателка взе бронзов медал на Европейското клубно първенство по таекуон-до проведено в Турция.
БФС даде 7 дни срок на „Марек“ и „Хасково“ да намерят поне по 1,5 млн лева От БФС дадоха 7 дни срок на “Марек”, в които да предприеме необходимите мерки, за да бъде допуснат до участие в “А” група за новия сезон. Това стана ясно само преди минути. Както вече ви информирахме, от БФС не дадоха лиценз на клуба за новия сезон и на практика връщат Иво Паргов и компания пак в Б група.
Сагата продължава. Отново отложиха делото срещу кмета на Баланово, шофирал пиян. Близо една година продължава делото за шофиране в нетрезво състояние срещу кмета на село Баланово Явор Митов. Той бе заловен на 24 февруари 2014 година на връщане от село Крайници, като тогава дрегера показа уникалните 4,66 промила в издишания въздух. Тогава Митов отказа да даде кръвна проба. Днес бе поредното отлагане на делото. Поредното отлагане е след смяната на вещото лице, което трябваше да изготви експертиза на техническото средство, с което е взета пробата на Явор Митов. Причината новото вещо лице да поиска отлагане е, че експертизата все още не е готова. Тя трябва да покаже дали дрегерът е отчел реалното изпито количество алкохол. Делото ще се гледа следващия месец март. Според запознати само вариант "пробация" спасява кметския му стол, но такова решение едва ли ще бъде взето от съда, тъй като е най-лекото за подобен случай провинение. Най-вероятно до местните избори през есента присъда няма да има.
Заради изграждането на магистралата, разбиха пътя в Блатино, спрян е и достъпът до резервоарите Кметският наместник на Блатино Ботьо Дончев e изпратил сигнал до кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев за сериозни проблеми с пътната настилка на селото, възникнали заради изграждането на магистралата, информират от пресцентъра. Градоначалникът е разпоредил проверка да бъде направена от директора на „Устройство на територията и строителство“ в общината инж.Серьожа Котев заедно с представители на ВиК в присъствието на изпълнителите. „Става въпрос за нарушена пътна настилка от преминаването през селото на тежки строителни машини, които са ангажирани с изграждането на магистралата. Това е довело и до редица аварии на водопроводната мрежа на селото. Отрязан е и пътят към резервоарите на селото за питейна вода и това не позволява достъп на ВиК до там за отстраняване на възникващите аварии. В крайна сметка се уточнихме, че още следващата седмица ще направим тристранна среща в Общината, където в протокол ще разпишем ангажиментите и сроковете на изпълнителите за възстановяване на асфалтовата настилка в Блатино и за изграждането на път до резервоарите“, обясни инж.Котев.
Дупнишки полицаи преследват краден автомобил по Е-79 Дупнишки полицаи участваха в преследване на краден автомобил. Гонката се разиграла след като полицаите опитали да спрат автомобил Ауди А3 пътуващ от София за Благоевград, но водача не се подчинил и продължил по пътя си. Веднага била алармирана и полицията в Рила, като малко преди разклона за Рилски манастир водача изоставил колата и опитал да избяга. Той е задържан от служителите на реда, след което се оказало, че автомобила е бил откраднат в София снощи след 20:30 минути. Крадецът е 35-годишен от Перник с инициали Р.К съобщава struma.bg. По случая е започнато досъдебно производство в РПУ-Рила, защото там е заловен крадеца.
Водолази от Пловдив се включиха в издирването на 17-годишния Едмонд Екипи на РДПБЗН, полицията, медицински лица продължават издирването на 17-годишното момче, което на 11 април е скочило в река Струма. От днес в издирването се включи и водолазна група от Пловдив. 17-годишният Едмонд Белюли скочи след хващане на бас в река Струма, от моста в село Копиловци. Инцидентът е от събота, около 16 ч. До вчера работеха два екипа, на Районна служба пожарна безопасност и защита на населението и Районното управление- Кюстендил. Претърсва се по поречието на реката, обяви говорителят на ОД МВР- Кюстендил Катя Табачка. 17- годишният младеж е ученик в 11- ти клас на Професионалната гимназия по икономика и мениджмънт в Кюстендил.
Креди Агрикол няма офиси в Кюстендилска област, най-близките в София и Благоевград  Както вече бе обявено сметките на гражданите и фирмите в Корпоративна търговска банка ще бъдат прехвърлени в "Креди Агрикол България", която ще бъде одържавена. Повече по темата прочети ТУК. Оказва се обаче, че банката няма добре развита офис мрежа в страната. В Кюстендилска област  "Креди Агрикол България", не разполага с клон, като най-близките офиси са в София и Благоевград. Така на тези  дупничани на които се налага да теглят по-големи суми от вече бившите им сметки в КТБ, трябва да пътуват до столицато или до Благоевград. До 21 юли обаче е възможно да бъде взето решение сегашните офиси на КТБ също да бъдат прехвърлени към новата банка и това да улесни гражданите. Ако това не се случи не е ясно и бъдещето на досегашните служители на Корпоративна Банка.
Полиция – Бюлетин 10-и декември Незаконно притежавана ловна пушка , кал.16, и 5 ловни патрона са открили и иззели служители на РУП Кюстендил от дома на 60-годишен мъж в с. Средорек, общ. Трекляно. Проверката е извършена вчера, работата по случая продължава.

Рекорден брой оферти за упражняване на строителен надзор по време на строителните и монтажни работи на канализационната мрежа в жк. Бистрица бяха подадени в Община Дупница за участие в процедурата по избор. Комисията, с председател зам.кметът по икономическите въпроси Олга Китанова започна работа в открито IMG_0932заседание днес. 30 са подадените оферти за 4-те обособени позиции на обща стойност 44 000 лева, а изборът е "по най-ниска цена". 4-те позиции са – две за канализацията в жк. Бистрица, за канализацията по трасето на "Интегриран градски транспорт" (ИГТ) и за подмяна водопровода по същия проект. Комисията ще излезе в срок с победителите, които ще извършват строителния надзор.

За канализацията в жк.Бистрица, Община Дупница успя да осигури безвъзмездно над 3,3 млн лева от държавния бюджет, а за същата дейност по трасето попадащо в обхвата на ИГТ почти 1 млн. лв от ПУДООС. В момента тече процедурата по избор на изпълнител и на 16-и февруари ще бъдат отворени офертите . За подмяна на водопровода по ИГТ пък бяха осигурени отново безвъзмездно 680 000 лева от МРРБ, като там изпълнител е избран.

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО И СНИМКИ: Играчи, треньори и фенове на Марек празнуват на стадион „Бончук“ влизането в „А“ група DSC01260 Футболистите и треньорският щаб на Марек отпразнуваха на стадион „Бончук“ заедно с феновете си влизането в „А“ група.
Миньори искат пари от НЕК За опасност от режим на тока предупредиха от миньорските синдикати на професионалния си празник. От бранша настояват да получат парите си, които НЕК и енергодружествата им дължат, за да могат да се подготвят за есенно-зимния сезон. В противен случай може да не успеят да осигурят достатъчно количество въглища, с които да работят въглищните централи и да се произведе необходимото количество ток. „Ние напълно приемаме тезата на вицепремиера, че е възможен режим на тока при определена ситуация, която няма да зависи от хората, а от природата. Ако тези обстоятелства се насложат, това е напълно възможно да се случи и затова трябва да има спешни мерки, които да подсигурят необходимите количества, за да може евентуално програмата за есенно-зимния сезон да се случи". Това каза Владимир Топалов от миньорския синдикат към КТ Подкрепа , цитиран от DarikNews.bg. Според Топалов задълженията само към „Мини Марица – изток" са над 140 млн. Според запознати НЕК дължи пари и на ТЕЦ“Бобов дол“, а от там има проблем с плащането на заплати и на „Въгледобив“ Бобов дол. От миналият месец в дружеството има променена схема на изплащане на аванс и заплати. Миньорите от Бобов дол получиха възнагражденията си за юни в началото на август.
Ромска фамилия сезира съда за сватбата им, която взриви Интернет (ВИДЕО) Клипът с пияния свекър, който едва не подпалва ресторанта с пиратки е гледан от над 4 млн. души
Оливър Стоун: Не вярвайте на 100% на US медиите за сваления самолет Холивудският кинорежисьор Оливър Стоун призова да не се вярва единствено на американските медии за катастрофата на малайзийския "Боинг 777" в Украйна, съобщи Лента.ру. Той препоръча на страницата си във Facebook да бъдат прочетени статии и на независими журналисти, които дават алтернативна гледна точка за разигралата се трагедия. "Би било прекалено хубаво, за да е истина . След масираната атака от страна на американските масмедии, опитайте се да се запознаете с тези увлекателни разследвания на двама честни журналисти, които разглеждат въпроса по-задълбочено и копаят по-надълбоко, отколкото го прави нашата пропагандна четвърта власт", пише режисьорът на страницата си във Facebook. Стоун публикува линкове към статиите на журналистите Робърт Пери и Пепе Ескобар, които твърдят, че е голяма вероятността самолетът да е свален от украинските военни. В същото време Стоун не отхвърля и версията, че ракетата, свалила самолета, може да е била на проруските сепаратисти.
Отново хванаха младеж да шофира след употреба на алкохол Продължава да расте бройката на задържаните от полицията в Дупница водачи на автомобили шофирали след употреба на алкохол. Този път бързо полицейско производство е започнато в РУП Дупница срещу 20-годишен водач на МПС от с. Червен брег за управление след употрерба на алкохол. Тестът е отчел резултат 1.26 промила алкохол в издишания въздух. Взета му е и кръвна проба. От началото на месец март това е четвърти случай, като при него лицето е с най-ниски промили.
Полицаи от РПУ Дупница откриха канабис в 20- годишен младеж 20-годишен младеж е задържан от дупнишки полицаи за притежание на наркотични вещества. При извършената проверка у него са открити 7.64 г канабис. Видът на наркотичното вещество е установен с полеви наркотест. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница. Задържаният е известен на полицията и с други престъпления, свързани с наркотици.
В Дупница, отбелязаха деня на Съединението с поднасяне на венци (СНИМКИ И ВИДЕО)   129-тата годишнина от Съединението на България – обединението на Княжество България и Източна Румелия през есента на 1885, бе отбелязана в Дупница с поднасяне на венци и цветя на паметната плоча на Опълченците от дупнишкия край, участници в Руско-турската освободителна война. Кметът на Дупница, инж. Методи Чимев произнесе слово пред присъстващите общински съветници, представители на политически партии, общественици и граждани. Краевед-изследователя, гл.асистент Иван Хаджийски също с факти, припомни историчиската дата 6 септември 1885 година.