Начало
С три мача днес и два утре бе дадено началото на 71-ото издание на мъжкото ни волейболно първенство. В последните години то се провъзгласи с гръмкото име Суперлига. Предвид ситуацията в повечето отбори, липсата на финансови средства, неяснотите, които до последно измъчват ръководители, треньори, играчи и фенове обаче, трудно може някой да си изкриви душата и да каже, че в този шампионат има нещо, което да е супер. Същото наименование носи и първенството на Русия, но е по-добре да не се опитваме да правим сравнения между онова там и това, с което разполагаме на нашите географски ширини. Не заради нещо друго, а защото няма допирни точки между двете. С изключение на размера на терена, големината на топката и височината на мрежата…. Това пише Sportal.bg и колегите имат основание.
Домова кражба е извършена вчера в дупнишкото село Самораново, съобщиха от пресцентъра на МВР.
По една победа си размениха отборите в турнира от първенството на Висша лига по тенис на маса на България. Надпреварата се проведе в Дупница при отлични условия в салона на ОУ“Климент Охридски“ и бе открита от кмета на града инж.Методи Чимев. В турнирът, който е за класиране от 5-8 място взеха участие три отбора, след като тима на Габрово не пристигна поради заболели от грип състезатели. Марек –Дигеста : Даниел Страхилов, Веселин Георгиев, Даниел Давидков и Радослав Котев. СКТМ Стоянстрой-Пловдив: Денис Бекир, Стефан Тодоров, Калин Кисиев, Константин Вътев, СКТМ Боровец-Горна Оряховица : Светлин Беров, Йонко Ненков, Давид Костадинов. В първата си среща Марек –Дигеста загуби с 2:4 от СКТМ Стоянстрой-Пловдив. Във вторият си мач дупничани победиха с 4:2 СКТМ Боровец-Горна Оряховица, които пък спечелиха с 4:2 над СКТМ Стоянстрой-Пловдив. Така Марек –Дигеста продължава да заема 5-та позиция в класирането
Сурова санкция понесе мъж с инициали Д.И, затова, че на 30 април 2010 година при проверка на главен път Е-79 около района на Тополнишка чешма е бил заловен с високорисково наркотично вещество – кокаин с нетно тегло 33,89 грама на стойност 4 236.25лв. Съдът определи 2-годишна условна присъда с 5-годишен изпитателен срок и глоби Д.И с 3000 лева. Освен това автомобилът в който е бил открит наркотика Ауди-80 се отнема в полза на държавата. Оказа се, че Аудито не е на подсъдимият, а е собственост на Цветанка К. Кътова от с. Брегаре, но и това не помогна той да не бъде конфискуван. Присъдата може да се обжалва и протестира в 15-дневен срок пред Кюстендилски окръжен съд.
От утре кръговото кръстовище в Дупница на изхода за Кюстендил ще бъде с нов режим на движение, информираха от общинския пресцентър. Досега идващите от Кюстендил и от главен път Е-79 влизаха с предимство пред движещите се в самото кръгово, но след направената корекция вече ще се влиза без предимство и ще се излиза с предимство. Това бе най-безумното регулиране на движение и мнозина шофьори изразяваха недоумението си от тази глупост.
През този уикенд Дупница беше домакин на кръг от Световната, Европейска и Балканска купа по авиомоделизъм.
Сградата на "Джамията" в Дупница е в окаяно състояние.Тя беше ремонтирана през 2007 година със средства по програма „Красива България". Две години по-късно специално назначена комисия установи, че ремонтът е изпълнен некачествено – рушаща се мазилка, течове, мухъл, а към днешна и растящи по покрива дървета. Джамията в Дупница в момента е действаща изложбена зала, място където художници със световна слава показват своите картини. Това, което се вижда в последните месеци е все по тревожно – на входа на сградата застрашително е започнало рушенето на мазилката, което може да се окаже опасно за посетителите на културния паметник. Следващата седмица там предстои откриването на нова изложба. Около 30 000 лв. са необходими за частичен ремонт. За да се предприемат мерки от общината обаче е необходимо разрешение от Министерство на културата. В България само няколко лицензирани фирми могат да извършват подобни реставрационни ремонти. Още преди две години от община Дупница са изпратили писмо до културното ведомство. Второ писмо община Дупница изпраща в края на миналата седмица, отново с искане за разрешение да се проведат спасителни за сградата мероприятия. Зам.- кметът Крум Милев заяви, че общината е готова да направи частичен ремонт, дори и от Министерство на културата да не отпуснат средства. Източник : Маргарита Петрова DarikNews.bg
Досъдебно производство е образувано в РПУ-Дупница срещу шофьорът, който вчера излетя от пътя с управлявания от него автомобил марка BMW. Шофьорът е изпробван за употреба на алкохол, тестът е отчел резултат 1.83 промила, по-късно му е взета и кръвна проба. При инцидента пострада 21-годишен младеж. Припомняме, че произшествието стана вчера около 10:00 часа на новата отсечка на АМ "Струма", в близост до Дупница. Шофьорът на лекия автомобил пътуващ от София в посока Дупница е пропуснал изхода от магистралата към Е79, при язовир Дяково и е продължил по отсечката, която все още не е открита. След около два километра в района на село Блатино, където свършва този участък от магистралата автомобилът се е ударил в мантинелите и е изхвърчал от пътя в ливадите. Това е 6-ти подобен инцидент на тази отсечка от година насам. Тя е част от Лот 2 на АМ Струма, но не е свързана още с останалите отсечки, които са в строеж. След като трасето бе готово мнозина бъркат и вместо към стария път карат по отсечката, въпреки, че изхода от магистралата е обозначен с много знаци. Дори преди време там бе насипан и пясък, но и това не спря някои шофьори
Дисциплинарната комисия към БФС ще заседава утре и ще излезе с решение за изстъпленията по време на мача Марек – Левски в събота. За съжаление, първоначаолните слухове са, че сериозна секира ще отнесат не “сините”, а именно дупничани. Наказан е ясно, че трябва да има, но в случая ще го отнесат не виновните, а осъдените предварително. Т.е. Марек.
Бронзовият медалист от миналото издание на CEV DenizBank Volleyball Champions League – Men отбора на JASTRZEBSKI Wegiel победи като гост испанския CAI TERUEL с 3:0 (25-20, 26-28, 25-20) гейма в първи мач от група В. В същата група е и отборът на Марек Юнион-Ивкони, който тази вечер е домакин на Локомотив Новосибирск. Срещата е от 19:00 часа в „Арена Самоков“.
27-годишната дупничанка се опитала да се самоубие с коктейл от сънотворни хапчета и алкохол, след което изпаднала в неадекватно състояние. Тя е била закарана в Спешен център-Дупница от свой близък. Лекарите се опитали да й помогнат, но жената е отказала и избягала, като преди това се е държала грубо с екипа в Спешен център. Инцидентът се е случил във вторник вечерта. Според запознати жената има постоянна работа и липсата на финанси не е сред причините да посегне на живота си. Според информация на struma.bg, същата жена е правила преди време и друг опит да се самоубие с лекарства.
На 16 март ще се проведе частичен избор за кмет на село Овчарци, община Сапарева баня, предаде Агенция Фокус. Изборът е насрочен, след издаден указ от страна на държавния глава. Централната избирателна комисия е утвърдила състава на общинската избирателна комисия, която е ангажирана с провеждането на частичния избор. До 29 януари ще бъдат приемани документи за регистрация и допускане на партиите, а до 3 февруари – на коалиции от партии, за участие в местния вот. До частичния избор за кмет на село Овчарци се стига, след смъртта на Красимир Ранов в края на миналата година.
От понеделник започва рехабилитацията на улиците на Дупница по новият договор сключен с “Нивел строй”, информират от пресцентъра на Общината. Припомняме, че брезнишката фирма спечели процедурата по избор на изпълнител, което направи и миналата година. В момента се довършват улиците, заложени в миналогодишния контракт с "Нивел строй".
Прокуратурата прецени, че няма извършено престъпление и отказа да образува дело за представени в канцеларията на Общински съвет Дупница болнични листове и други извинителни документи на местни парламентаристи. Проверката бе насочена към председателят на Общински съвет Костадин Костадинов, който е приел извинителните документи на д-р Първан Дангов, д-р Матей Попниколов и д-р Ени Лефтеров, натрупали повече от 4-отсъствия.. Според компетентните органи документите извиняващи отсъствията от заседания са редовни. В средата на миналият месец Костадин Костадинов изпрати писма до тримата в които ги прикани да представят в канцеларията на Общински съвет съответните извинителни документи.
„Берое“ U21 завърши футболната 2014 година с разгромното 4:0 срещу „Марек“. Емин Ахмед откри в 8-ата минута на мача, а останалите три попадения паднаха в рамките на 6 минути в края на срещата. Кирил Личев бе точен за 2:0 в 78-ата минута, Александър Манолов покачи в 81-ата, а крайното 4:0 оформи Димитър Видев шест минути преди края на мача, съобщава официалния сайт на Берое. Това е трето поредно поражение за момчетата на Светльо Георгиев и Дани Белчев. Марек заема 11-то място с актив от 17 точки.
В управленската си програма ПП ГЕРБ е заложила да подпомага семействата, които имат до три деца. Също така и да окаже помощ на семействата, които се нуждаят от процедури ин-витро. Това е начин да решим един от проблемите с демографската криза и обезлюдяването на по-малки общини като Рила. Това ще бъдат средства, заделени от бюджета, за всички млади семейства, които желаят. Това заяви водачът на листата на ГЕРБ за Кюстендилски много избирателен район Кирил Калфин пред жителите на град Рила. На срещата присъстваха и кандидатите за народни представители Емил Гущеров, Виктор Янев, Михаела Крумова, Радослава Чеканска, Калин Гелев и Красимир Петров, както и общинският лидер на партията в община Рила Иван Владимиров. Калфин подчерта, че това е основен приоритет в областта на социалната политика за ГЕРБ. Той обясни, че семействата ще бъдат финансово стимулирани от държавата с цел повишаване на раждаемостта до три деца.
Един от най-добрите вратари в България подсилва "Марек" в борбата към "А" група. От днес с отбора е Емил Михайлов, който през есента пази на "Черно море". Той дори се очаква да дебютира за тима воден от Иво Паргов в днешната контрола с "Пирин" (Бл), която започва от 14 часа на стадиона в Бобошево.
Димитър Бербатов е на пейката за днешното дерби на неговия Монако с Пари Сен Жермен от 24-ия кръг на Лига 1. В атаката на тима са предпочетени да започнат като титуляри Еманюел Ривиер и Валер Жермен. Българинът може да дебютира като резерва за новия клуб. Срещата на стадион "Луи II" започва в 22:00 часа. Клаудио Раниери залага на схема 4-4-2. На вратата е Даниел Субашич, а пред него централна двойка бранители са ветераните Рикардо Карвальо и Ерик Абидал. Вляво традиционно е Лайвин Курзава, а вдясно е предпочетен Фабиньо. Вътрешни халфове са Жоао Моутиньо и Жереми Тулалан, а по крилата Хамес Родригес и Лукас Окампос и ще подпомагат нападателите Жермен и Ривиер. Парижани излизат с офанзивна схема с трима атакуващи футболисти – Златан Ибрахимович ще бъде активно подпомаган от Хавиер Пасторе и Лукас Моура. В халфовата линия ще оперират Тиаго Мота, Блес Матюиди и Марко Верати, докато Йоан Кабай е оставен на пейката. В защита Тиаго Силва и Алекс са централна двойка бранители, а по бековете – Максуел отляво и Грегори ван дер Вийл отдясно. На вратата традиционно – Салваторе Сиригу.
Повече от скандален се оказа играния през уикенда 23-ти кръг ва В-Югозападна футболна група. Напрежението в него започна още в петък, когато се разбра, че Германея Сапарева баня, губи служебно срещу лидера Оборище. От БФС и Оборище отказаха отлагане на мача. Причина за това искана от страна на Германея бе хранителното отравяне, което получиха 12-футболисти и част от треньорския щаб. От клуба обаче изразиха разочарованието си от поведението на Зоналният съвет на футболната централа и на домакините от Оборище. „Искахме, да отложим срещата, но от БФС заявиха, че трябва да се разберем с Оборище. От там не пожелаха отлагане, а ни приканиха да гостуваме с юноши. За мен това не е коректно поведение в такъв момент“, заяви старши треньора на Германея Борис Кръстев.
Новият вратар на лидера в „Б” група "Марек" Емил Михайлов заяви, че не е еротичен модел, а по-скоро е като английската звезда Дейвид Бекъм. Играчът смята, че е напълно нормално за един футболист да взема участие в голи фотосесии. Той добави, че освен еротичните снимки има и няколко, на които е с дрехи. – Фотосесията съм я направил преди 6 години, когато още не съм играл никъде. Тогава участвах в една рекламна кампания за марка облекло. Когато Дейвид Бекъм се снима по бельо еротичен модел ли е? – попита вратарят. Играчът отказа да отговори на въпроса, защо след като се е снимал в реклама на дрехи, на снимките е гол. Михайлов разкри и причините да си тръгне от Черно море, където беше трети вратар. – Разтрогнах по взаимно съгласие, не съм изгонен. В БФС пише за всеки играч кой как си е тръгнал. Не е било заради ”невероятния” талант Ник Дашев, който дойде в Черно море – заяви гласеният за титуляр под рамките на вратата в Дупница.
Лекари и инженери, както и асансьорни техници, заварчици и стругари – това са кадрите, които не достигат на пазара на труда, обяви просветният министър проф. Анелия Клисарова.
Футболистите на Марек вече са в коледна ваканция. Отборът повече няма да тренира, като първото занимание от зимната подготовка е насрочено за 12 януари. Седем дни по-късно на 19 януари започва и първия лагер, който ще протече в Сандански. До тогава ще бъде определен и състава на групата за пролетните мачове в А-група. Най-вероятно дупничани ще се разделят с част от футболистите, като на този етап спряганата бройка е около 5-6. От ръководството отказаха да назоват конкретни имена.
Собственикът на Лудогорец, Кирил Домусчиев привика на спешна среща цялото ръководство на разградчани. Босът отказа да говори след нулевото равенство срещу Партизан и след това извика на разговор Стойчо Стоев, изпълнителния директор Ангел Петричев и спортния директор Методи Томанов. Както може да се очаква, Домусчиев е бесен от слабите резултати на отбора напоследък. От началото на сезона, Лудогорец победи единствено Дюделанж, а след това вече четири мача няма успех. След победата над тима от Люксембург, орлите инкасираха серия от четири срещи без успех – Дюделанж (1:1), Хасково (0:1), Черно море (0:0) и днес с Партизан (0:0). Напоследък отново се заговори, че Стойчо Стоев може да бъде уволнен. За негов заместник, упорито се спряга националният селекционер Любо Пенев, който както е известно напусна Ботев след драмите със спонсора на клуба и липсата на пари.
Професионална гимназия по хранително-вкусови и химични технологии гр. Дупница или позната като Тютюневото, изпрати днес 25/05 випуск 2015 пред стотици, събрали се на централния площад "Свобода" в Дупница.
Над 1 тон нарязан тютюн са открили служители на РУП Рила в товарен автомобил „Форд“ в землището на село Мурсалево, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Бистрица е едно от селата в община Дупница, където Йордановден-Богоявление се почита най-много, а ритуала по изваждането на Светия кръст от ледените води на реката е емблематичен. Тази година обаче хората и гостите на селото останаха разочаровани, защото по решение на църковното настоятелство кръста бе хвърлен и изваден от реката с повече от час по-рано от обявеното 11:30.
Марек загуби с 1:2 от ЦСКА първата си контрола от лятната си подготовка.
При междусъседски скандал, прераснал в побой в село Мала Фуча са пострадали 2-ма мъже. Единият мъж е на 74 г., той е с разкъсно-контузно нараняване, другият- на 65 г. е с фрактура на ръката. Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група, работата по изясняване на причините за конфликта продължава РУ Бобов дол.
Община Дупница обжалва пред ВКС решението на Кюстендилски окръжен съд, с което възстановява на работа бившата управителка на гробищния парк Василка Иванова, информират от общинския пресцентър. Tя бе уволнена дисциплинарно от кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев през миналата година, след като се установиха финансови нарушения за периода май 2012 година – март 2013 година. След сигнали до кмета, той разпореди вътрешен одит, който установи неотчетени 5 060 лв. Оказа се, че Иванова е издавала квитанции за една сума, а в общината е отчитала по-малко пари. Имаше и сигнали от граждани за дублиране на гробни места. Сигналите бяха подадени и към прокуратурата, като преди месец тя бе осъдена от Районния съд на 10 месеца условно с 3 г. изпитателен срок за присвояване. Иванова се призна за виновна по делото за присвояване в качеството й на длъжностно лице и за съставяне на фалшиви документи.
Вчера в РУ Дупница е заявена кражба на 500 лева на монети от кафе-автомат, намиращ се пред търговски обект. По данни на заявителя кражбата е извършена за времето от 28.8. до 31.8.2015 г. Започнато е дознание по случая. Проверяват се намиращи се наблизо охранителни камери. Една от версиите по които се работи е, че кражбата е извършена от тинейджъри.
Нападателят на Марек, Дани Младенов вече не е част от отбора, това обяви старши треньорът Иво Паргов. Играчът си е тръгнал, след като е разбрал, че не е в групата за мача. Той бе привлечен през зимата и се залагаше много на него, но не показа добра игра в първите четири мача и в предишното домакинство с Дунав, бе оставен на резервната скамейка.
Веднага след като новото ръководство беше входирано за вписване в СГС, от Марек реагираха с жалбата. И спечелиха на втора инстанция. Почти сигурно федерацията ще обжалва решението на Апелативния съд във Върховния касационен съд (ВКС). Някакво развитие обаче би имало най-рано през 2016-а.
При така стеклите се обстоятелства от волейболната ни федерация ще са принудени в следващата една година да насрочат събрание за избор на нов президент и нов Управителен съвет.
Информацията беше потвърдена както от източник от Софийския апелативен съд, така и от член на настоящия УС.
Източник: БЛИЦ
Страница 12 от 156


