Начало
Бъдещето на Марек се обсъжда все по-често от отговорните фактори в клуба. Среща на кметът Методи Чимев с изпълнителния директор на “Актавис” ЕАД – Илия Пашов, изпълнителния директор на клуба и старши треньор Иво Паргов, както и Директора “Корпоративни комуникации” в компанията Радослава Ганозова се проведе в късния следобед вчера в кметския кабинет. Срещата продължи повече от час, но информация за разговорите не бе изненсена за медиите. Само преди седмица, Чимев имаше среща с Ганозова отново по темата. “Все по-близо сме до “А” група и е нормално да мислим за бъдещето на клуба още от сега. На този етап мога само да кажа, че сме говорили за предстоящите ни двубои в Б група, състоянието на отбора, разбира се за бъдещето на клуба, като наблегнахме сериозно на детско-юношеската школа. Там ще се случат интересни неща, но потърпете и ще разберете. Нека има реални и конкретни неща и тогава ще обявим подробности, за да няма излишни спекулации”, коментира Чимев пред zadupnitsa.com. Изпълнителният директор на клуба Иво Паргов пък бе лаконичен: “Коментирахме каквото трябва”.
Евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП Андрей Новаков зарадва с нови танцови обувки дамите от фолклорния състав в с. Блажиево. Преди няколко седмици евродепутатът бе гост за празника Тодоровден на кмета на селото Пламен Славов и самодейците от Народно читалище "Васил Левски – 1920". Пред дейците от бобошевското село тогава Новаков пое ангажимент да осигури средства за закупуването на нови десет чифта скарпини – автентични обувки за танци. От специализиран каталог за такива продукти самодейците сами си избраха и предпочитания модел. Най-младият евродепутат в Брюксел изпълни обещанието си и лично занесе новите обувки на дамите от състава. Най-дейният фолклорен ансамбъл в община Бобошево вече може да се похвали не само с нови носии, подарени им миналата година от народния представител Кирил Калфин, но и с нови скарпини. Пред Новаков дамите споделиха, че това е достатъчна мотивация, за да се стараят да завоюват нови места и отличия от фестивалите, в които участват.
И морална развала, която не е сигурно дали докрай ще можем да излекуваме.
В Четвъртък – 5 Декември, българският шампион Марек Юнион-Ивкони ще играе с Копра Елиор Пиаченца в мач от четвъртия кръг на група А в най-престижния европейски волейболен клубен турнир – Шампионка Лига. Срещата ще се проведе от 20:00ч. в зала "Арена Самоков", билетите за всички сектори са на цена от 3лв. До този момент Марек са на дъното на класацията с нито един спечелен мач. Италианският вицишампион е с 7 точки в актива си и се намира на втора позициа, само на точка след първенеца – Тур. Амбициите на Пиаченца са насочени към първото място в групата, но преди това трябва да спечелят задължителни три точки срещу Марек.
Днес спортно техническата комисия към БФС определи датите и часовете на срещите от втория дял на първенството на А-футболна група, когато тимовете са разделени на две групи. Във втората шестица Марек гостува на Черно море, като срещата е от 15:30 часа във Варна. Това решение изненада щаба на дуппничани, защото след мач с Левски в събота отбора бе пуснат в двудневна почивка и сега планирания тренировъчен процес ще бъде нарушен. Отборът се събира утре 17-ти март на стадион Бончук, а на 19-ти трябва да пътува за Варна, което ознчава само два дни за тренировка.
Днес ръководството на Марек картотекира в БФС още един нов футболист. След като през миналата седмица дупничани привлякоха Милен Василев, Ангел Русев и Димитър Илиев, сега си осигуриха услугите и на Димитър Петков-Макето. За неговото привличане се заговори още преди лагера в Банско, но сега трансферът бе финализиран. Петков е роден на 24 август 1987 година в Благоевград. През 2007 година подписва договор с ЦСКА. През 2008 година е преотстъпен в отбора на ПФК Локомотив (Мездра), където изиграва 22 мача. В кариерата си има мачове за Черно море, Монтана и кипърския Арис.
Кражба на 5 600 лв. и златни накити от апартамент в града е заявена в РПУ -Дупница. Проникването в жилището е осъществено чрез взлом. Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група, започнато е досъдебно производство в РПУ Дупница. Инцидента е станал вчера. От полицията не дадоха повече подробности.
Безплатни пропуски за всички момчета и момичета от детските градини на територията на общината за представленията на цирк „Ориент“ осигури кмета инж. Методи Чимев. Безплатни пропуски ще получат и децата от дома „Олга Стоянова“. Своеобразният подарък за малчуганите е във връзка с празника на града – 19 октомври. Цирк „Ориент“ ще разпъне шатрата си в ж.к. „Бистрица“ от 17-и до 21 октомври. На 19 и 20 октомври ще има по две представления на ден – от 11 и от 17.00 часа, а в останалите дни по едно представление – от 17.00 часа.
** Кожата е първото място, на което ще си проличи умората от дългата нощ.Ако торбичките под очите ти издават твоето състоянието, не се поддавай на изкушението да добавиш още един слой фон дьо тен. Това само ще влоши нещата! Смеси малко основа с овлажняващ крем или серум, за да придадеш повече блясък. Ако лицето ти изглежда по-тъмно и изморено, използвай нюанси в прасковено за бузите и устните си, така лесно ще замаскираш кръговете под очите и ще придобиеш по-свеж вид.
Работници на строителна фирма започнаха строителни дейности в Дупница по изграждането на един от големите хипермеркети "Кауфланд". От началото на седмицата техника и строители, извършват изкопни дейности на терена, където ще се помещава магазинът. Той се намира на изхода на Дупница в посока Благоевград. Един от работещите сподели, че крайният срок за приключване на строителните дейности е 5 месеца и през есента той ще отвори врати.
Ниските температури и гладът доведоха до нови две нападения на вълци в района на Сапарева баня. Завчера, в местността "Кантона" между Овчарци и Сапарева баня е намерено полуизядено второ жребче. То е било открито само на метри от главния път в полето. Животното е било собственост на жител на Сапарева баня. През миналата седмица, пак в същия район бе открито друго жребче изядено от хищниците. Според жители на града, става въпрос за глутница от поне 4-5 вълка. Друг кон също е нападнат завчера, но е успял да избяга макар и с множество ухапвания.
За втора поредна година Община Дупница организира ваканционни занимания за деца под мотото "Активно лято". Днес „активното лято“ за децата на град Дупница, организирано от МКБППМН към Община Дупница продължи с работилница за цветя. Всички деца имаха възможността да усвоят техники за изработване на цветя от креп хартия, под ръководството на Лора Делибалтова- учител по изобразително изкуство в ОУ"Христаки Павлович. Днешните занимания продължиха с урок по баскетбол на игрището в СОУ "Христо Ботев" гр.Дупница, с треньор Павел Павлов. Поради засиления интерес към мероприятията, включени в активното лято, организаторите молят , всички желаещи да се записват предварително за участие на телефон 0701/5-92-38.
Марек Юнион-Ивкони ще гостува на Пирин (Разлог) във втория кръг на Купата на България по волейбол, стана ясно днес.Жребият определи дупничани да са гости в тази среща, която е една от най-интригуващите в тази фаза.
Фолклорният състав към спортно дружество ,,Младост” от Босилеград ще открие юбилейното 5-о издание на Националния фолклорен фестивал на обработените народни хора „Рила ни гледа“, организиран от Община Дупница под егидата на кмета инж. Методи Чимев. Надпреварата, която отново е с международно участие ще започне в 10 ч на 14 юни на сцената в парк „Рила“, а вечерта от 19 ч. са награждаването и галаконцертът на победителите.
Отборът на България осъществи генералната си репетиция преди неделната евроквалификация с Малта на националния стадион "Васил Левски". Снощи "лъвовете" изиграха спаринг двубой с елитния Марек, който завърши с успех от 3:0 за националите пред закрити врати на "Васил Левски". Точни за българската селекция бяха Андрей Гълъбинов от дузпа, Ивелин Попов и Георги Илиев. Футболистите на Марек пък бяха инструктирани да наподобяват игровия стил на Малта, което и трябваше да подготви по-добре футболистите на Любослав Пенев за предстоящата битка. Това е втора контрола между България и Марек за последните два месеца. Интересното е, че през септември националите отново играха с Марек преди първата квалификацията с Азербайджан в Баку (2:1) и също срещата бе при затворени врата. Тогава Владимир Гаджев и Илиян Мицански се разписаха за крайното 2:0 на “Васил Левски”, а след това беше постигнат и единственият ни успех до момента. Последваха две загуби от Хърватия (0:1) и Норвегия (1:2), които бяха съпътствани и с лошо представяне, което отдалечи тима от първите две места. Победата над Малта в неделя е задължителна, за да може България да продължи да има реални шансове да стигне до третото място, даващо право на участие на бараж. Източник : sporta.bg
Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди учениците, учителите и ученическите клубове, постигнали високи спортни резултати през 2014 година. Гимназия "Христо Ботев" гр. Дупница получи награда за най-масово участие във финалите на Националните ученически игри. Статуетката получи директорката на учебното заведение Геновева Ризова.
Тази сутрин малко преди 10:00 часа екип на ВиК-Дупница запълни с инертни материали дупката на кръстовището в началото на жк „Бистрица“, при отбивката за супермаркет СБА. Обектът бе „обозначен“ със запазената марка на водното дружество- клони и бяло-червена лента, които замениха обозначението от вчера-кошче за боклук. Както zadupnitsa.com ви съобщи още снощи, неясно пропадане на асфалта отвори дупката, която бе с дълбочина около 30 см и с диаметър 1 метър, но се намира до отводнителна шахта и всеки момент можеше да се превърне в истинска яма. Вчера таксиметрови шофьори от намиращата се наблизо стоянка, коментираха, че дупката създава затруднение на движението. Днес хора заявиха, че са учудени от бързата реакция на ВиК: “Браво вчера се появи дупката, днес я запълниха“. Припомняме, че на 5-ти март, комисия с председател зам.кмета на Дупница Крум Милев отвори документите на кандидатите за рехабилитация на уличната мрежа на територията на община Дупница. Общата сума е 726 544,78 лв. без ДДС, разпределени в три позиции.
Възстановена е работата на Ректората на Софийския университет. Тази сутрин окупацията беше прекратена. Обстановката в района е спокойна. На стълбите при един от входовете е поставен плакат с надпис „Народе, къде си? Проф. Илчев, не можахте да употребите полицията и решихте да използвате преподавателите като инструмент за защита на партийни и лични интереси? Гениално! Но ние имаме по-добра идея – СЛЕДВА ПРОДЪЛЖЕНИЕ”.Спокойна е обстановката в района на Ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски”. Няма полиция около университета. Движението се осъществява нормално.
„Решението за падането на окупацията на Ректората на Софийския университет беше моралното решение. Окупацията падна, за да могат преподавателите да си вземат заплатите. Те не са виновни. Проф. Илчев се крие зад тях, защото не може да ни изкара с полиция. Оттук нататък не се отказваме. Ще продължим, няма да се откажем”, обясни един от окупаторите цитиран от Агенция Фокус. По думите на друг студент, през нощта не е имало достъп до университета. Окупаторите са били изцяло изолирани от външния свят, защото сградата е била обградена от полиция.
Днес е учебен и работен ден в Ректората на СУ.
Камион с 15 служители на МВР се е преобърнал в дере, пълно с вода, край село Горно Ябълково, община Средец. Това съобщиха от полицията в Бургас. Произшествието е станало 30 минути след полунощ. Шофьорът е бил затиснат в кабината на камиона.
Българският и дупнишки Марек Сеграте е хит в първенството на Seconda Categoria GIRONE. От началото на годината Марек няма загуба, като в този 23-ти кръг момчетата на старши треньора Асен Арсов прегазиха и лидера в класирането Пацуоло Калчо. Отборът на Марек победи с 2:0 въпреки откровено тенденциозното съдийство. От клуба се оплакаха от италианския рефер, който според тях се е опитал да подкрепи противника.
Кубрат Пулев благодари на феновете си за подкрепата, която му оказаха преди, по време и след мача с Владимир Кличко. Кобрата направи изявление пред почитателите си на официалната му страница във "Фейсбук". В него българинът отново казва, че не изпитва уважение към Кличко и заявява, че се надява да получи шанс за реванш.
Изпълнителният директор и наствник на Марек Иво Паргов сподели пред zadupnitsa.com впечатленията си от играта на дупничани след победата с 4:1 над Германея в контрола.
Отново мач от Югозападната В-футболна група попадна в тиражите на букмейкърите. Този път е избрана срещата от 5-ят кръг между Витоша Бистрица и Пирин Гоце Делчев. Двубоят бе изтеглен с ден по-рано от предвидената програма, заради телевизионно излъчване и ще се играе днес 13 септември събота от 15:00 часа. ПиринГД е 4-ти в класирането с 8 точки, а домакина Витоша е на 6-та позиция със 7 точки. В миналият кръг Витоша победи като гост Чепинец с 1:0, а Пирин завърши наравно у дома със Сливнишки герой 1:1.
Нови два запора на сметките на Община Дупница са направени вчера, информират от пресцентъра на кметството. Единият е на стойност 23 347,63 лева (18 054,71 лв – главница) от ЕТ “Анка Анина – Риластрой”, гр. Дупница. Фирмата е собственост на майката на общинския съветник от БСП – Александър Анин. Сумата е въз основа на договор сключен на 12.08.2011 година между фирмата и тогавашния кмет инж. Атанас Янев за “Топлинно изолиране на външни стени в ОУ “Св.Св. Кирил и Методий” село Яхиново. Авансово на фирмата е преведена сумата от 8 578,33 лв с ДДС на 17.08.2011 година. На 29.09.2011 год. е предаден с приемателно-предавателен акт извършената дейност, но остатъчната сума не е преведена. Любопитното е, че следващата фактура е издадена година и половина по-късно на 25.02.2013 за плащане на остатъчната сума в размер на 18 054,71 лева.
“Да дарим кръв, да спасим дупничанин”. Под това мото ще бъде организирана акция по кръводаряване на 2 декември (вторник) в сградата на Община Дупница. Инициативата е на кмета на общината инж. Методи Чимев съвместно с “Кръвния център” в Кюстендил. “Знаех, но не предполагах всъщност колко сериозен е проблемът в Дупница с липсата на кръв. След церемонията по даряването на линейката на общинска болница преди 10-ина дни, разговарях с част от персонала, които изтъкнаха острия недостиг от кръв и неимоверната нужда от дарители. Това е и причината да инициирам такава акция съвместно с “Кръвния център”.
Призовавам дупничани да се отзоват и включат в тази благотворотелна акция, защото всяка дарена капка кръв спасява човешки живот”, призова инж. Чимев. Идеята е, два пъти годишно да се организира акция под егидата на Общината, които да са в помощ на другите подобни инициативи. За тези, които дарят кръв, в рамките на 6 месеца при нужда от кръвопреливане на техен член от семейството, ще им бъде осигурена такава. “Дарявайки кръв за някой нуждаещ се, всъщност хората даряват кръв и за своето семейство”, допълни инж. Чимев.
15-годишната Камелия от Видин, която е в неизвестност от миналия вторник, е открита в село Тлачене на 20 км от Бяла Слатина. Тя е била с приятеля си Тони. Двамата заедно са прибрани във Видин, научи БЛИЦ от близки до семейството. Момичето е отведено вкъщи от Юли Петров, лидер на движението „Аз обичам Видин“. Той успял да я издири сам за три дни. По-рано днес стана ясно, че момичето е живо и здраво, но не иска да се прибере. Тя говорила със свои приятели, на които заявила „Няма да се върна вкъщи“. Вероятно тя е чула призивите на майка си Валя Въкова, която чрез медиите и Фейсбук няколко пъти моли дъщеря си да се върне. Близки до семейството споделиха за БЛИЦ, че са много благодарни на героя. „Била е при много лоши хора“, каза вуйчото Калоян, който също се беше включил активно в търсенето.
Читатели на zadupnitsa.com сигнализираха за бране на липов цвят и то точно на централния площад „Свобода“, пред сградата на Община Дупница. „Тази вечер около 20:00 часа трима роми си напълниха чувалите с липов цвят. Нали беше забранено“, се казва в сигнала, който е придружен със снимки. Припомняме, че на 9-ти юни кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев издаде заповед, с която се забранява брането на липов цвят и увреждането на декоративна растителност в озеленените площи в Дупница до приключване на цъфтежа. На нарушителите ще се съставят актове от 50 до 5 000 лева. Причина за включването на декоративната растителност в заповедта, са зачестилите посягания към тях, особено на тези, които в момента се садят по проекта "Зелена и достъпна градска среда". При ползване на лечебните растения за стопанска дейност в площите, съгласно Закона за лечебните растения, нарушението се наказва с глоба до 5000 лева. При ползване на лечебни растения по начин и със средства, които водят до увреждане на находищата им, глоба до 3 000 лева или с имуществена санкция до 5 000 лева. За изпълнението на заповедта ще съблюдават РУ на МВР-Дупница и Контролно звено на Община Дупница. През миналата година Контролното звено е съставило 14 акта на нарушители с наложени финансови санкции в размер на по 50 лева и конфискация на набраната липова маса. Сериозен брой нарушители е заловила и полицията.
"Розовите Паяци" в чийто редици се подвизава дупничанката Елица Василева, претърпяха още едно поражение. При гостуването на Хюндай "Паяците" или както е официалното им име Heungkuk Pink Spiders отстъпиха с 0:3 гейма. В отделните части 22:25 , 22:25 , 18:25. Двубоят бе пряк сблъсък между посладните два в класирането. Така тимът на Ели след изиграни 16 мача има 5 победи и 11 загуби. В края на миналата година отборът бе в подем, но след като Василева се прибра в България за световните квалификации изпадна в криза и е последен в класирането.
Работници от "Еврошуз" в Дупница са в стачна готовност заради закъснели заплати, като утре сутрин се очаква да излязат вече във ефективен протест. Проведените днес разговори между работодател и синдикати не са постигнали очаквания резултат и утре 26.08 в 07:30 работниците от обувната фабрика ще стачкуват ефективно. Вчера около 15.30 ч. работниците в цех "Монтажен" са спрели работа за около 30 минути, но след допитване до синдикатите са се върнали на работните места. Събрали са подписка, с която настояват заплатите им да бъдат изплатени до 25 число на месеца. До ситуацията се стигнало, след като бригадирките уведомили работниците, че заплатите ще им бъдат изплатени с няколко дни закъснение – на 01.09.2015 г. Около 500 са работниците във фабрика „Еврошуз“. Работничка, пожелала анонимност, разказа пред репортер на вестник "Струма": "Закъснението не е голямо, но ние изнемогваме с парите. До преди един месец вземахме аванс 200 лв. и 200 лв. заплата. Ръководството реши авансът да бъде 20% от заплатата, т.е. едва 80 лв. На 15 август вместо обещаните 80 лв. на картите ни бяха преведени само по 50 лв. Питахме защо парите са по-малко, но отговор не получихме. Децата тръгват на училище, трябва да ги подготвим, да ги облечем, да купим тетрадки, учебници, правим и зимнина, всеки един ден закъснение на заплатите ни вкарва в задължения към магазините, борчовете ни се трупат”.
Община Дупница обяви поръчка по избор на изпълнител за извършване на обследване за енергийна ефективност, които и изготвяне на паспорти за всички сгради, които отговарят на условията за безплатно саниране. Максималният разполагаем финансов ресурс на Възложителя за тези дейности е 1 320 987 лв без ДДС за абсолютно всички отговарящи сгради, като сумата ще се разходва и изчислява само на база одобрени за финансиране.
Жребият за новия шампионат в Супер лигата на България по волейбол при мъжете бе теглен в София днес. Трикратните поред шампиони от "Марек Юнион-Ивкони" откриват кампанията с домакинство на "Пирин" (Рз). Двубоят ще се играе на 17 или 18 октомври в Сливница, където дупничани ще домакинстват тази година заради предстоящия ремонт и реконструкция на спортната зала в града.
Като от филм за края на света приличаше тази сутрин бул."Черни връх" в София. Там движението е изключително интензивно, а пропадането придава апокалиптични картии. Тази сутрин се отвори голяма дупка – с площ от няколко квадратни метра. Тя е основно на тротоара, като е засегната и малка част от пътното платно. Късмет спаси собствениците на автомобили, които увиснаха и не попаднаха в кратера. На мястото вече е поставена ограда и има работници. Снимките говорят красноречиво и коментар е излишен.
Районен съд –Дупница изпрати в затвора за 5-години при общ режим в затворническо общежитие от открит тип, дупничанина Е.Б. Той ще заплати на пострадалия Йордан И също от Дупница и сумата от 65 000 лв, представляваща обезщетение за неимуществени вреди, изразяващи се в претърпени болки и страдания в резултат на престъплението, ведно със законната лихва, считано от датата на увреждането, а именно – 18.12.2010г., до окончателното й изплащане. Преди пет години инцидентът става около 10 минути след полунощ пред закусвалня на улица „Николаевска“. Тогава 31-годишният Йордан И е жестоко пребит и получава тежка черепно-мозъчна травма. Пострадалият след скенер в Общинска болница бе закаран по спешност в неврохирургия в „Пирогов” и опериран, за да бъдат отстранени хематомите от мозъка му. От травмата Йордан е получил и трайно затрудняване на речта му. Осъденият Е.Б ще заплати и 1475 лева за вещи лица и 2 600 лв, представляващи държавна такса върху уважения размер на гражданския иск. Присъдата може да се обжалва и протестира в 15-дневен срок пред Кюстендилски окръжен съд.
Страница 9 от 156
