Начало
Наставникът на Ботев (Враца) Бойко Величков сподели след загубата с 1:2 от Марек, че дупничани са заслужавали победата повече.
ИАРА арт фест – Дупница 2014 ще се проведе за първи път в града ни. В продължение на три дни дворът на Галерия „Джамията“ ще бъде домакин на мероприятията.
По повод предстоящите избори за кметове и общински съветници, Централната избирателна комисия ще проведе разяснителна кампания под надслов „По-близо до избирателите“. Срещата ще се състои на 15 юли, сряда, от 15:10 часа, в Голямата зала (ет. 2) на Областна администрация – Кюстендил. На нея ще присъства областният управител г-н Виктор Янев. Срещата е отворена за граждани и медии, които ще имат възможността да зададат своите въпроси към членовете на ЦИК, относно упражняване правото на глас в предстоящия вот.
Теодор Георгиев получи покана и за второто Гранд при по таекуон-до , което ще се проведе в град Самсун Турция през септември. Дупничанинът заминава на 11-ти август за Москва, където е първия старт от световните серии. В турнира в руската столица участват най-добрите в света. Теодор ще се изявява в обединената олимпийска категория до 80-килограма, в която участва и на първите Европейски игри в Баку. В световната ранглиста Теодор Георгиев е 26-ти с 79.76 точки
Прогнози за срещите от шампионата на България по волейбол (мъже) в НВЛ-Супер лига. Първенството се подновява утре с три срещи. Вижте нашите прогнози.
Изпълнителният директор на Марек Иво Паргов бе сред малцината българи, които изгледаха на живо супердербито между Ливърпул и Арсенал на "Анфийлд". Паргов имаше възможност преди това да разгледа „Анфийлд“, като дори седна в скамейката на мястото на селекционера на Ливърпул Брендън Роджърс. Купата на Шампионска лига от 2004 година спечелена след драматичен финал над Милан, също бе докосната от Паргов.“ Това е едно незабравимо преживяване и дано много хора имат възможност да го преживеят“, заяви изпълнителния директор на Марек. Той бе в Ливърпул заедно със своя син.
Реакцията на заместник кмета на Община Дупница по европроектите Красимир Георгиев не закъсня. Той изпрати декларация до медиите във връзка с исканата му от БСП-Дупница оставка. Днес, от централата на левицата в Дупница поискаха незабавната оставка на Георгиев. Ето какво се казва в отговорът на Георгиев:
Отборите на Черно море и Марек направиха 1:1 в контрола, играна в Банско. Матиас откри за Черно море в 29-ата минута, а Кристиян Петров изравни в началото на втората част. Главен съдия на мача е Таско Тасков. В 15-ата минута дойде първата добра възможност за Черно море. След центриране от корнер, топката попадна в Тодор Паланков, който стреля много силно от около 12 метра, но право в ръцете на вратаря Цветковски.
ЕВРОИЗБОРИ 2014
Над 50 души посетиха приемните на народния представител от ГЕРБ Кирил Калфин в Бобов дол, Големо село, Сапарева баня и с. Овчарци. На организираните срещи жителите от двете общини поставиха редица въпроси както от личен, така и от обществен характер. Голяма част от поставените проблеми се отнасяха до дейността на местната власт. Десетки жители посетиха приемната на депутата в Големо село, община Бобов дол. На нея присъства и кметът на селото, общинският председател Росица Борисова и организационният секретар за областта Емил Гущеров. Като основен проблем жителите поставиха липсата на водоснабдяване в гробищния парк на селото. Местните се оплакаха, че от години им се налага да носят вода от вкъщи. Калфин обеща да инициира среща със своя колега от региона, за да потърсят заедно вариант за решаване на проблема. Получиха се и оплаквания от работата на Областна дирекция "Земеделие" – от административното обслужване и от това, че на жители на Големо село им се ползват нерегламентирано земите от трети лица, без да им се заплаща нищо. Поет бе ангажимент в най-скоро време да се проведе втора приемна, на която да бъде поканен представител на съответната служба, както и областният управител, за да се потърси заедно експертно решение.
Окръжен съд-Кюстендил остави в ареста собственика на заложна къща в Дупница Н.Занев, заловен с близо 13 килограма наркотични вещества. Занев е поискал мярка „парична гаранция“ или „домашен арест“, но тя не е била уважена. Според разпореждането на съда в Кюстендил Занев ще бъде задържан в следственият арест в Дупница. Struma.bg разкрива, че съдебното досие на 35 годишният мъж, който пред съда се представи като управител на заложна къща, показва че миналата година е бил разследван и съден по обвинение за измама, но в крайна сметка съдът в Дупница е постановил по негов адрес само 1 000 глоба. Акцията на ДАНС, при която бе задържан Занев се проведе на 14 август (четвъртък) малко след 19:00 часа и продължи близо до полунощ. Дрогата е открита на две места. В автомобила на задържания са намерени около 5 килограма, а в гараж останалото количество.
Председателят на ГЕРБ-Дупница Ивайло Константинов призова дупничани за активност на предстоящите избори за Европейски парламент, които ще се проведат на 25-и май.
Кризата в Hungukuk в който играе дупничанката Елица Василева продължава да се задълбочава. Тази сутрин Паяците, както е прозвището на тима записаха още един неуспех при гостуването на лидера IBK. Те отстъпиха с 0:3 гейма съответно на 17, 19 и 14 точки в отделните части. Въпреки усилията на Елица отбора продължава да затъва в класирането като има едва пет успеха от 19 мача.
Дупница има своя европейски шампион по кик-бокс и това е Доброслав Радев. Само преди минути завърши финалната среща в категория до 57-килограма в стил киклайт на Европейското първенство по кик-бокс за юноши и кадети, което се провежда в испанския град Сан Себастиян. Доброслав Радев отново показа класа и в най-важния мач в кариерата си до момента победи с 3:0 съдийски гласа Моше Ор Шарнаа от Израел. Радев стигна до финала след като смачка преди това унгареца Барнабас Ласло и италианеца Лука Пелицоли. Личният треньор на Доброслав в СК Патриот Кирил Чакъров заяви“ Горд съм с това което постигна Доброслав. Той го заслужава. Честито Дупница имаме си Европейски шампион!!! „
Втора поредна загуба записа бъргарският национален отбор по софтбол за девойки до 22 години. В последен мач от втория ден на първенството, което се провежда в Дупница, нашите отстъпиха с 6:8. България имаше свойте шансове, но не успя да се възползва и южните ни съседи, макар и трудно, се поздравиха с успеха. Друг мач, който привлече вниманието днес бе Русия срещу Украйна, като спорта за пореден път показа, че може да обединява за разлика от политиката. Рускините, които са основен фаворит за първото място спечелиха категорично с 10:0
Вчера в РУП Бобов дол жител на с. Мало село е заявил, че са му отровени 11 домашни птици. Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група, по случая е започнато досъдебно производство.
Жители на Дупница сигнализираха екипа на zadupnitsa.com за необработени контейнери за смет. Хората са категорични, че от празниците насам боклука не е изхвърлян и контейнерите са препълнени. Сигналите са за пресечки на улица „Бузлуджа“, района на Градската градина и около улица „Бабуна планина“. Във Фейсбук също се появиха снимки по темата „Непочистени контейнери“. Според хора които живеят в проблемните райони, контейнерите не са обработвани на улици, които са заледени и техника не може да достигне до там. Zadupnitsa.com ще потърси утре в първият работен ден коментар и от Общинска администрация. снимките са от фейсбук страницата "Град Дупница" и Петьо Кюркчийски
Куп кадрови проблеми има да разрешава старши треньора на Германея Сапарева баня Борис Кръстев преди срещата от 3-ят кръг на В-Югозападна група с Места Хаджидимово. Четирима основни футболисти най-вероятно няма да вземат участие в мача. Цанко Томов е наказан, докато Димитър Чечев, Радостин Джогански и Светльо Сакаджийски са с контузии и заболявания. Единствено за Чечев има малък шанс да се появи на терена, но това ще стане ясно утре след медицински преглед. Иначе към отбора се присъединиха две нови попълнения : Георги Тодоров от Ботев Ихтиман и Илиян Чавдаров от Велбъжд Кюстендил. Двамата обаче все още не са в добра физическа кондиция и най-вероятно няма да играят срещу Места в неделя.
До края на този месец ще бъде пусната юбилейна марка по случай 100-години от зараждането на футбола в Дупница. Идеята е на Явор Тодоров, който в своята брошура от 2014 година, доказва с факти, че началото на футбола в Дупница датира от 1915 година, а не както се считаше до сега от 1919 година. Тогава туристическото дружество в града, закупува футболна топка и се започват игри всяка сряда и събота в местността Рибарника. Вижте повече в брошурата, която бе предоставена за публикуване на zadupnitsa.com




Бившият шеф на Здравната каса в Кюстендил д-р Матей Попниколов и управителят на частната болница в Дупница Костадин Костадинов "кръстосаха шпаги" в битка днес за поста председател на Общински съвет-Дупница. Председателят на ГЕРБ Емил Панчев изидгна кадидатурата на Попниколов като обясни, че той има опит като такъв, наясно е с работата на местния парламент, а и защото симпатизантите на партията са поискали да бъде изидигнат човек. От ОДБ Стоян Шушков номинира Костадин Костадинов. За председател на комисията по избор на Председател бе избран Йонко Гергов (ОДБ), който получи повече гласове от другия предложен Йордан Йорданов (ГЕРБ). За да бъде избран председател са нужни минимум 17 гласа.
По време на откриването на Олимпийските игри в Сочи руснаците показаха карта на България, в която страната ни се простира и в териториите на Република Македония и Беломорието.
Марек записа втора поредна загуба в първенството на А-група и първо домакинско поражение в изминалите седем кръга. Дупничани отстъпиха с 0:1 на Локо Сф, като единственото попадение реализира в 12-та минута Ранджелович. Домакините определено има за какво да съжаляват след като през втората част не успяха да стигнат да изравняването след като имаха пълно надмощие. Човек повече, заради изгонването на Камен Хаджиев в 78-ата, и трима тарани на терена не стигнаха на Марек за точката. като домакин на Локо Сф. Това е и първата победа на Локо Сф като гост през този сезон. Железничарите имат вече 11 точки, а Марек остава със седем. Двубоят бе и своеобразен сблъсък между двама специалисти и бивши играчи от школата на Локомотив Сф, каквито са Антон Велков и Димитър Васев. Сега първият от тях води Марек, а вторият е начело на родния си Локомотив.
Интересен казус ще трябва да решава тези дни Общински съвет-Дупница и по-специално неговият председател инж. Владимир Владимиров. Причината е в провелия се конкурс за избор на Управител на МБАЛ "Св.Иван Рилски", който комисия с председател Първан Дангов избра досегашния д-р Таушански. По Наредба, решението на комисията трябва да бъде разгледано на първа сесия след приключване на конкурса за окончателно решение на Общински съвет. В извънредната сесия за петък, свикана по инициатива на 11 съветника такава точка няма. Остава въпросът дали ще бъде внесена като извънредна. От юридическа гледна точка, отлагането на този проблем за следваща сесия пък "вкарва" нещата по спиралата – законно ли ще е или не.
30-годишен дупничанин, извършител на множество кражби, е задържан в ареста на РУП Дупница в събота, информираха от пресцентъра на МВР.
Марек е първият отбор от А-група отпаднал от турнира за Купата на България. Дупничани загубиха с 0:1 гостуването си на Ботев Гълъбово в мач от 1/16 финалите на турнира. Единственото попадение реализира Иван Винков в 43-та минута.
Световният шампион Испания претърпя крушение след загуба с 1:5 от Холандия в първия мач от група "В" на Мондиала, игран в Салвадор де Баия. В повторение на финала от световната купа през 2010 година "лалетата" си отмъстиха с пет шамара в лицето на иберийците. По този повод един от най-известните DJ – Tiesto написа „В Испания е обявен код оранжево“. Звездата живее в САЩ, но е роден в Холандия. Tiesto е фен на футбола и приятел на звездата на „лалетата“ Роби ван Перси. Tiesto бе в България преди около седмица и направи страхотно шоу в София.
Водачът на листата на ПП ГЕРБ за европейски парламент Томислав Дончев ще дойде в Дупница утре, за да открие официално кампанията на партията в региона. Освен него, пред дупничани ще бъдат представени и други 2-ма от листата Андрей Ковачев и Ева Паунова. Това ще направи Председателят на Националния предизборен щаб и зам.председател на ГЕРБ – Цветан Цветанов точно в 12 часа утре (вторник) на "Фонтаните" в центъра на Дупница. Подготвена е и музикална програма с участието на ансамбъл "Българе" и Веселин Маринов.
Министерството на здравеопазването разпространи официално съобщение по повод плъзналите слухове за пациент с ебола у нас. "Днес в Министерство на здравеопазването постъпи информация от МБАЛ „Токуда“ АД за български гражданин с грипоподобни симптоми пребивавал в последния месец в Сиера Леоне. Пациентът е прегледан и преценен като случай подлежащ на клинично наблюдение и допълнително лабораторни изследвания. Поставен е в режим на изолация във Военномедицинска академия", съобщиха от пресслужбата на министерството на здравеопазването. "Съобразно приетите протоколи за действие препоръчани от Европейския център за профилактика и контрол върху заболяванията (ECDC) здравните власти и СРЗИ са предприели необходимите действия по установяване и изолиране на лицата, които са били в контакт с пациента", се казва още в съобщението.
Кметският наместник на Блатино Ботьо Дончев e изпратил сигнал до кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев за сериозни проблеми с пътната настилка на селото, възникнали заради изграждането на магистралата, информират от пресцентъра. Градоначалникът е разпоредил проверка да бъде направена от директора на „Устройство на територията и строителство“ в общината инж.Серьожа Котев заедно с представители на ВиК в присъствието на изпълнителите. „Става въпрос за нарушена пътна настилка от преминаването през селото на тежки строителни машини, които са ангажирани с изграждането на магистралата. Това е довело и до редица аварии на водопроводната мрежа на селото. Отрязан е и пътят към резервоарите на селото за питейна вода и това не позволява достъп на ВиК до там за отстраняване на възникващите аварии. В крайна сметка се уточнихме, че още следващата седмица ще направим тристранна среща в Общината, където в протокол ще разпишем ангажиментите и сроковете на изпълнителите за възстановяване на асфалтовата настилка в Блатино и за изграждането на път до резервоарите“, обясни инж.Котев.
Марек и ЦСКА завършиха 0:0 в мач от 17-ия кръг на елитната ни група. Първото полувреме не предложи много качествен футбол, а през втората част "армейците" нацелиха греда в 55-ата минута чрез Буш, а Фелипе пропусна дузпа в 76-ата минута на срещата. След това равенство ЦСКА продължава да е лидер в таблицата за класиране с актив от 38 точки, а Марек са на 11-ото място с 13 точки. Двата състава не сътвориха особено интересни моменти пред двамата вратари през първото полувреме, а теренът беше подгизнал и не предостави на футболистите да демонстрират качествата си. Жуан Фелипе в началните минути пропусна на два пъти, а Бибишков имаше възможност да накаже съперника в 16-ата минута.
Страница 9 от 156

Осми март е – празникът на жената!

Футбол