Начало
Опашка от стотици граждани се е извила пред офиса на КТБ в софия на ул "Аксаков". Офисът обаче е затворен, а хората искат да изтеглят парите си от банката, информира Mediapool.bg
От Агенцията за социално подпомагане са уведомили общините, че отменят втория етап за прием на заявления от кандидат-потребители и кандидати за лични асистенти. Официално, такова писмо е пристигнало и в Община Дупница подписано от ръководителя на проекта Румяна Георгиева, информират от кметството. "Към 8 юни тази година броят на обслужваните по проекта хора с увреждания и хора с ограничения или в невъзможност за самообслужване е 14 133 потребители, в т.ч. 3 049 деца. В листата на чакащи броят на одобрените е значителен. Обявяването на втори прием на документи щрез месец юни ще създаде допълнителни очаквания сред гражданите, които в рамките на този проект не биха се реализирали, тъй като финансовият ресурс по проекта е разпределен", се казва в писмото.По този проект "Нови възможности за грижа", Община Дупница успя да осигури 80 места, а други 148 са чакащи. От Община Дупница вече изготвят документите, с които ще искат 150 места за лични асистенти от Министерство на труда и социалната политика по друг проект "Независим живот", който е със същата дейност на услуги.
Във връзка с реакцията по повод на избрани народни представители с листите на ДПС със сравнително малко на брой гласове, получени в Кюстендилска област, Габрово и Ямбол, предизборният щаб на ДПС припомня, че този феномен не се отнася само до Движението за права и свободи, съобщиха от пресцентъра на партията. Изборният кодекс и скрепената в него методика за изчисление на мандатите определят разпределението на гласовете за съответната политическа сила, без възможност за субективна преценка, допълват от там. Днес за пореден ден имаше протести заради избора на Александър Методиев, известен като Бат Сали, от листата на ДПС за депутат от Кюстендил. Дупничани изразиха своята позиция, а от ДПС попитаха. „Защо БСП и ГЕРБ надават вой срещу мандатите на ДПС, а за същите на "Атака" и "АБВ" се мълчи.“
Десетки дупничани подкрепиха на живо в "О2 Арена“ в Хамбург българина Кубрат Пулев в двубоя му с украинеца Владимир Кличко. В препълнената 16 хилядна зала повече от 4000 зрители бяха българи, които неистово подкрепяха „Кобрата“. Част от тази агитка бе и дупнишката група. Както е известно дупничанинът Александър Васев е част от щаба на Кубрат Пулев и заедно със свои приятели организира агитката. Припомняме, че още през август дупничани бяха готови с десетки знамена и плакати, но срещата на 6 септември бе отложена. Освен групата, която пътува от България в залата имаше и немалко дупничани, които живеят в Хамбург и региона.
Е така е шибано. Айде кажете де. Какво ше се случи тогава. При тази ситуация…нямам и предположения.Някой нещо да знае
Волейболните ни шампиони от Марек Юнион-Ивкони ще преотстъпят за втора поредна година в Турция посрещача Златан Йорданов. През миналата година той игра за Торул, но тимът му изпадна от елита. Йорданов обаче завърши на 2-о място при най-добрите посрещачи в първенството и закономерно привлече погледите на някои от клубовете. "Да, Златан се разбра за личните си условия с Инегьол и е въпрос на няколко дни, за да подпишем и ние договорът, с който го преотстъпваме. Турсият тим искаше направо да го откупи, но преценихме, че е по-добре да бъде само за една година. Все пак догодина винаги може да реши да остане в този клуб за още един сезон, но пък ако получи по-добра оферта от по-добър отбор, няма да има проблем за трансфер. Знаете, че политиката на клуба е да се грижи и за играчите си, които излизат в чужбина, така че да бъдат максимално защитени", коментира мениджърът на клуба Людмил Найденов.
Футболистите на Германея Сапарева баня бяха изненадани приятно вчера от новината, че ще получат завишени премии за победата с 1:0 при гостуването на Места Хаджидимово. Най-вероятно бонуса ще бъде раздаден преди неделния мач със Струмска слава Радомир. "Момчетата заслужават подобна награда, имахме нужда от такава победа, защото сега вече работим по-спокойно" заяви старши треньора Борис Кръстев. Наставникът добави, че е доволен от физическата кондиция на завърналия се в отбора Боби Кралев. " Кралев се старае много в тренировките и ако така продължава ще разчитам на него в неделния мач срещу Радомир" допълни Кръстев. Двубоят със Струмска слава е пряк сблъсък за оцеляване във В-Югозападна футболна група и ако Германея спечели ще улесни задачата си до края на първенството.
Бившият нападател на Марек и Германея Сапарева баня Боби Кралев е пред трансфер в третодивизионен гръцки клуб. Вчера Кралев замина за южната ни съседка, където ще проведе разговори относно личните си условия по договора с Аполон Арнеа. Ако всичко около контракта бъде уточнено още в понеделник той ще започне тренировки. Кралев за последно игра в Германея, като тази зима бе пред трансфер и в отбор от Б-група
Марек гостува днес на Локомотив Пд в среща от 5-ят кръг на първенството на дублиращите отбори. Дупничани постигнаха първа победа в предишния кръг срещу Черно море с 4:0, а Локомотив Пд завърши наравно като гост на Лудогорец 1:1. В състава на Марек за този мач попаднаха 5-ма от първия тим: Кристиян Петров, Светльо Диков, Пламен Младенов, Емил Виячки и Димитър Димитров. Срещата е от 18:00 часа
Единственият представител на Бобов дол не успя да достигне до призово място на европейските игри в Баку, които се провеждат в момента. Това е състезателят по борба Милослав Методиев, който в категория до 130 кг отстъпи на руснака Сергей Семьонов с 0:6. Съперникът му, който е еврошампион за младежи до 23 г. и двукратен № 1 в света при юношите, загуби в следващия кръг и така Методиев не успя да продължи в репешажите. Това бе дебют на Методиев на толкова голямо състезание.
Вчера първокласниците от ОУ“ "Св. св. Кирил и Методий"-Дупница получиха удостоверенията си за завършен първи клас, на специално тържество органицирано от ръководството на училището. Преподавателките на А, Б и В клас – В. Трендафилова, С. Илиева и Е. Бачева бяха подготвили множество награди и изненади за децата. Малчуганите се забавляваха в много игри с аниматори и накрая дискотека с DJ Боби Коларов. Тържеството бе организирано съвместно с агенция "Цветя и перли".
Читатели на zadupnitsa.com изпратиха на редакционната поща сигнал за необезопасени дълбоки изкопи в Дупница. Сигналът е от вчера 30 март 2015 година, а въпросните изкопи, дълбоки близо 2 метра, са вследствие на дейностите по проект „Зелена градска среда“ и се намират на ул.“Родопи“ и ул.“Екзарх Йосиф“, зад пазара. Ето какво ни пише семейство което живее в този район: „Здравейте, искам да сигнализирам за една нередност на която се натъкнах днес! 2-метрови ями необезопасени! Дори няма сигнализираща червено/бяла лента. В момента тук предстои подмяна на водопровод, и ремонти дейности в целия квартал, но е недопустимо в днешно време да не се вземат елементарни предпазни мерки! Квартала е гъсто населен, има много малки деца, възрастни хора, който в тъмната част на денонощието не искам да си представя, че могат да паднат и да пострадат, не дай си боже и по – лошо нещо в тези зеещи ями! Нито тротоарите от страна на къщите са оправени, придвижваме се като в Бейрут! Ще ви бъдем благодарни ако вземете отношение по въпроса! „ Припомняме, че бенефициент по проект „Зелена градска среда“ е Община Дупница, а изпълнител ДЗЗД "Съвременна Дупница 2014". Проектът е на стойност 5 млн лева и освен всички други дейности предвижда и рехабилитация и преасфалтиране на 13 улици в това число ул.“Родопи“ и ул.“Екзарх Йосиф“.
Наставникът на Марек Юнион-Ивкони Найден Найденов бе доволен след категоричната победа с 3:0 гейма над КВК Габрово в дербито на Суперлигата.
Не повече от 35-40 фенове от Дупница ще могат да викат за любимците си във втората полуфинална плейофна среща от Суперлига между ЦСКА и "Марек Юнион-Ивкони". Двубоят е утре от 18.00 часа в зала "Васил Симов". Капацитетът на съоръжението е за около 400 зрители, като по правилник домакините са длъжни да осигурят 10% от местата за гостуващите агитки, освен в случаите на допълнително споразумение. Червените приемат шампиона във втората среща от полуфиналите в мъжкия воейболен елит. Всеки зрител в залата ще получи тениска на клуба при закупуването на билета си .
Шампионът за последните три години "Марек Юнион-Ивкони" има да получава повече от 6000 лева от волейболната федерация, разкрива Дневник. Мениджърът на клуба Людмил Найденов обясни пред "Дневник", че става дума за част от приходите от телевизионните права.Отговорникът по маркетинговите въпроси към Националната волейболна лига Валентин Михов заяви, че е изпълнил ангажимента си и е осигурил около 220 хил. лева от спонсори, които е предал на федерацията, за да ги разпредели тя по клубовете. Предварително беше обявено, че подялбата ще бъде на няколко транша. "Първият си го получихме. Той беше точно определена сума около 10 000 лева, която беше равна за всички участници в първенството", каза Найденов.
В клубът обаче не са получени парите от втория транш. Те трябваше да бъдат разпределени спрямо точките, които всеки отбор е спечелил, като една точка е 100 лева. Този вид на стимулиране на отборите бе обявено от ръководството на Лигата и БФВ преди началото на миналия сезон, като и сега отново е заложено в Правилника за финансиране, но както е видно е поредната лъжа на родната централа.
"Марек" завърши с 64 точки след 22 победи от 22 мача, като загуби само шест гейма. "За какво се напъвахме през целия сезон? Вторият транш с парите за спечелени точки е изплатен на клубовете извън тройката. Първите три клуба (плюс КВК "Габрово" и "Левски боол") получихме само премиите при награждаването, въпреки че в договора е записано, че има и премия, и пари за спечелени точки", обясни мениджърът на шампионите. Найденов добави, че е търсил устно и писмено обяснение от федерацията, но отговор не е получил.
Генералният секретар на БФВ Станислав Николов не отговори на обажданията на "Дневник".
Найденов оцени като "аматьорско" решението мач за Суперкупата да не се провежда. Първоначално федерацията имаше идея "Марек Юнион-Ивкони" и "Левски боол" да играят, но заради кризата при сините двубоят беше отменен.
Според мениджъра на дупничани е можело да бъде поканен отборът на "Добруджа" като финалист за Купата на България. "Такъв мач си е емоция и реклама, тръпка за волейболистите. Може би сме единствената държава без двубой за Суперкупата", каза Найденов.
По думите му тежкото положение на "Левски боол" и "КВК "Габрово" ще е минус за първенството, но очаква други отбори като "Нефтохимик", "Добруджа", "Пирин" и "Монтана" да са на добро ниво.
Досъдебно производство е започнато в РУ Дупница вчера срещу 19-годишния Р.С. от с. Самораново. Той е нанесъл побой на свой съселянин. Инцидентът е възникнал пред заведение в селото през нощта на 18 срещу 19 януари. Битият е бивш пожарникар Иван Иванчев, който е бил застигнат от непознати за него мъже, ударен е няколко пъти с бокс по главата и тялото. От ударите 42-годишният мъж се свлякъл на земята, а нападателите избягали.Бившият пожарникар успял да стигне до дома на свой приятел и го помолил да го закара в болница. Прегледан е в спешния портал на частната болница в Дупница, съобщава Struma.bg.След направена му рентгенова снимка лекарите установили, че Иван Иванчев имал счупен нос. След предприетите действия от страна на полицията е задържан 19-годишния Р.С . Изяснява се дали найстина е имал помагачи при побоя
Дупничанинът Теодор Георгиев, който е част от българския национален отбор на Европейското първенство по таекуон-до в Баку, започва днес участието си в категория до 74 килограма. Първият съперник на Теди е хърватина Тин Соленички. Виж цялата схема на надпреварата в категория до 74 кг ТУК
На 8-и март ще се проведе традиционната пролетна кушия на територията над парк „Рила“ в землището на село Бистрица, съобщиха от пресцентъра на Община Дупница.
СК Гладиатор ще участва на силния международен турнир по таекуон-до клас А в Швеция. Старши треньорът Христо Михалчев заяви, че е намерил нужното финансиране за престоя в Трелеборг и дори е платил и такса за турнир в Холандия. Съдействие е оказала и родната федерация. Групата за Швеция наброява 11 състезатели Теодор Георгиев при мъжете, Митко Джорджин, Николай Александров, Стефан Самарджиев, Виктория Костадинова, Василена Василева и Валентин Крумов при юношите, Луиза Захариева, Ивона Цинцарска и Мариела Миланова при кадетите, Групата заминава в четвъртък с полет от Скопие. Същия ден дупничани ще пренощуват в Малмьо след което ще отпътуват за Трелеборг.
Хреистина Ангелова, главен юрист на Община Бобов дол почина внезапно вчера на 50-годишна възраст. Тя е дългогодишен служител на Общината, като от 2007 година е главен юрист. Новината за смъртта й, шокира всички нейни колеги в кметството. Предишният ден, Ангелова е била на работното си място, като през нощта е починала у дома си в Бобов дол.
Поредният читателски сигнал се получи на редакционната поща на zadupnitsa.com. Този път жители на Дупница алармират за потенциално опасна детска площадка. Ето какво пише наш читател:
Вчера в РУ Дупница е задържано 16-годишно момче за притежание на наркотични вещества. При извършена проверка полицаи са открили у него пликче с канабис. Видът на наркотичното вещество е установен с полеви наркотест. По случая е започнато досъдебно производство.
"Скромните" минус 13.5 градуса бяха отчетени в Дупница в 6.30 часа тази сутрин. Ниските температури създадоха главоболия на мнозина шофьори, чийто автомобили бяха паркирани на открито. Честа гледка по улиците на града бяха изнервени водачи на МПС, които се опитваха да припалят автомобилите си. Автомобилният поток по улиците на града не е никак натоварен, което е обяснимо. Най-сериозни проблеми изпитват шофьорите с автомобили с дизелово гориво. Таксиметровите коли пък не спират да "вършеят" из улиците, но не смогват да поемат всички желаещи да ползват услугите им.
Конкурс “Мис Дупница”-Лято 2014 ще се проведе на 7 август в Дупница. Организатор е Община Дупница, а мястото на събитието ще бъде плувния комплекс в “Парк Рила”. От днес до 21 юли в стая 51 на Общината са записванията на желаещите девойки да спечелят короната, информират от общинския пресцентър. Условията за тях са – да са на възраст между 14 и 26 години, да не са омъжени и да са адресно регистрирани в община Дупница.
Поред случай на хранително отравяне след консумация на гъби бе регистриран в Дупница. 27-годишният Румен Чорбаджийски от село Крайници е закаран в Пирогов след като се натрови след вечеря с гъби.Всички от четиричленната компания са почувствали неразположение, като Румен бил в най-тежко състояние. В болницата е и неговата съпруга Николета. Това е четвърти случай на натравяне с гъби. Лекарите първоначално обаче са изразили съмнения, че става въпрос точно за такова отравяне. Относно другите инциденти с натравяне с гъби директорът на Агенцията по безопасност на храните д-р Първан Дангов вчера заяви пред репортер на „Струма“: Проверка извършена от инспектори от агенцията, установи, че гъбите в СВА – Дупница не са отровни. Инспекторите са се срещнали и с докторите, лекували тримата, влезли в болницата в Дупница с оплаквания след консумация на сготвена храна от топлата витрина на магазина. Д-р Бонев, завеждащ интензивен сектор в общинската болница, е заявил пред моите колеги, че симптомите на пациентите не са били такива, каквито са от отравяне с гъби. Сигнализирах колегите в София. Те извършват проверка в кухнята-майка, където се приготвят ястията за топлата витрина на магазин СВА, дали е спазена технологията на приготвяне на ястието, допълни д-р Дангов. Припомняме, че това е четвърти подобен случай само в рамките на седмица. 26-г. пожарникар от Дупница Любомир Бояджиев, 60-г. Димитър Димитров и неговата 81-г. майка Велика Чернева се натровиха от консумация на гъби закупени от верига магазини СБА. Гъбите не са били отровни, но не са били приготвени по правилната технология, изразиха съмнение лекарите в сектора. Миналата седмица пред репортер на в. "Струма" управителката на магазин на СВА в кв. "Горна махала" Валентина Владимирова заяви: „На ден продаваме по 10-12 кг гъби в тарелка и сготвени. От дълго време взимаме гъби от производител, който е представил сертификат за качество на продукта. От тези гъби в кухня в София се приготвят ястия за топлата витрина. Ако гъбите са отровни, то натровените щяха да са десетки клиенти. Радвам се, че тримата настанени в болница са вече добре. Спрях веднага продажбата на гъби под всякаква форма в магазина, докато се изяснят случаите”.
Излезе съдебномедицинското заключението за смъртта на 67-годишния мъж открит вчера до стадион Бончук
Вчера гражданин на Дупница бе открит мъртъв на улица “Джерман” до стадион „Бончук“. Сигналът в полицията е подаден чрез тел. 112.Местопроизшествието бе обслужено от дежурна следствено-оперативна група на РУ Дупница. Трупът на 67-годишния мъж бе закаран за аутопсия в кюстендилската болница. Заключението на патоанатомите е, че смъртта не е настъпила в резултат на насилие. Първоначално криминалистите работеха по две версии, едната от тях е, че дупничанинът е блъснат от кола и шофьорът е избягал, а според втората се касае за побой. Мъжет е баща на две деца и е живеел сам в ромския квартал известен като Пич махала.
Евгени Кацарски, който в края на февруари 2012 г. зверски уби съпругата си Даниела пред дома й в Дупница, влиза в затвора за 17 години. Решението е постановено от Върховния касационен съд, информира в-к Струма. След като Кацарски не се призна за виновен и поиска да излезе на свобода, ВКС намали само с две години присъдата, постановена от състав на Кюстендилски окръжен съд, с председател съдия Мирослав Начев.
Янек Кючуков ще бъде част от треньорския щаб на Марек в А-група. На първото занимание днес той помагаше на старши треньора Тони Велков. Очаква се освен ангажименти към първия тим Кючуков да отговаря и за така наречения "дублиращ отбор" в който ще са включени предимно футболисти под 21 години. Треньорският щаб на Марек се допълва от Светльо Георгиев и Дани Белчев.
След края на извънредното съвещание на представителят на министерството на отбраната на самопровъзгласилата се Донецка народна република заяви, че украинската армия е нарушила режима на прекратяване на огъня, съобщава Донецката новинарска агенция. По думите на заместник-командващият корпуса на Министерството на ДНР Едуард Басурин, опълченците са принудени да откриват огън с цел потискане на въоръжените действия на силоваците. „Подразделенията на въоръжените сили на ДНР са принудени да откриват избирателен огън за потискане на въоръжените действия на киевските националисти и диверсанти“, подчерта представителят на ДНР. Режимът на прекратяване на огъня в Украйна влезе в сила в 00:00 часа на 15 февруари. Опълченци и украински военнослужещи се обвиниха едни други в нарушаване на примирието в Донбас час след прекратяването на военните действия.
Че футболът е непостижимо велика игра, се доказва от чудесата, които понякога се случват и на нашите стадиони. В тази графа, и то на най-челните места, може да бъде поставен мачът Марек от Станке Димитров (сега Дупница) срещу баварския колос Байерн (Мюнхен). Класически пример как Давид бие Голиат.
Страница 9 от 156




