Арестуваха  Георги Иванчев от Дупница , набил двамата полицаи в Слънчев бряг 27-годишният Георги Иванчев от Дупница, който наби двама командировани полицаи в Слънчев бряг е задържан, съобщи "24 часа". Срещу него вече е повдигнато обвинение за нанасяне на средна телесна повреда, казаха осведомени.
Кирил Калфин в Рила: ГЕРБ ще стимулира тридетния семеен модел В управленската си програма ПП ГЕРБ е заложила да подпомага семействата, които имат до три деца. Също така и да окаже помощ на семействата, които се нуждаят от процедури ин-витро. Това е начин да решим един от проблемите с демографската криза и обезлюдяването на по-малки общини като Рила. Това ще бъдат средства, заделени от бюджета, за всички млади семейства, които желаят. Това заяви водачът на листата на ГЕРБ за Кюстендилски много избирателен район Кирил Калфин пред жителите на град Рила. На срещата присъстваха и кандидатите за народни представители Емил Гущеров, Виктор Янев, Михаела Крумова, Радослава Чеканска, Калин Гелев и Красимир Петров, както и общинският лидер на партията в община Рила Иван Владимиров. Калфин подчерта, че това е основен приоритет в областта на социалната политика за ГЕРБ. Той обясни, че семействата ще бъдат финансово стимулирани от държавата с цел повишаване на раждаемостта до три деца.
Марек Юнион-Ивкони с трудни съперници в групите на Шампионската лига. ВИЖТЕ ЖРЕБИЯ ТУК!  Марек Юнион-Ивкони попадна в група B при жребия за новото издание на Шампионската лига.
Вандали отново изпочупиха голяма част от дървената ограда на алеята към парк „Рила“/СНИМКИ Неизвестни засега вандали изпочупиха голяма част от дървената ограда на алеята водеща към парк „Рила“ в Дупница. В участък от около 300 метра, започващ от подстанция „Марек“, близо 20 сегмента от оградата са потрошени, накои почти напълно. Оградата спира излизането на коне и други животни на пътя, като има и естетическа функция. „Това е пълно безобразие дело на пияни лумпени и идиоти“, коментираха възмутени жители на Дупница. Припомняме, че само преди малко повече от месец от Общината възтановиха предишните поражения върху оградата. В края на април близо 40-метра бяха отново изпочупени. Тогава бе подаден сигнал в полицията, но извършителите не бяха заловени.
Стотици посрещнаха пролетта в Дупница с песни в Парк „Рила“ Стотици деца и техните родители посрещнаха заедно пролетта на парк Рила в неделния ден. Хубавото време и благосклонното слънце бяха допълнителен катализатор за доброто настроение. От Община Дупница бяха осигурили концерт на малката сцена, където песни на децата от "Сладурите" и "Арт Поп" приповдигнаха още повече настроението. Имаше осигурена и шатра за децата, които показаха своите умения с четките и боичките. Бяха посадени и десетки рози от младежи и деца, които обещаха и да се грижат сами за тях целогодишно.
Със 125 млн. лв. повече събра от данъци и осигуровки НАП Приходите от данъци и осигурителни вноски, събрани от НАП за 2013 г., са със 126 млн. лв. повече от планираното, съобщиха от пресцентъра на агенцията.
Част от контейнерите за смет в Дупница пълни с боклук заради заледени улици Жители на Дупница сигнализираха екипа на zadupnitsa.com за необработени контейнери за смет. Хората са категорични, че от празниците насам боклука не е изхвърлян и контейнерите са препълнени. Сигналите са за пресечки на улица „Бузлуджа“, района на Градската градина и около улица „Бабуна планина“. Във Фейсбук също се появиха снимки по темата „Непочистени контейнери“. Според хора които живеят в проблемните райони, контейнерите не са обработвани на улици, които са заледени и техника не може да достигне до там. Zadupnitsa.com ще потърси утре в първият работен ден  коментар и от Общинска администрация. снимките са от фейсбук страницата "Град Дупница" и Петьо Кюркчийски10917464_10203195429992996_1326657327425962767_n
Гьорги Гьоргиев: През януари играхме с всички силни отбори и победихме всички ВИДЕО  Разпределителят на Марек Юнион-Ивкони Гьорги Гьоргиев даде кратко интервю пред zadupnitsa.com след успеха над Арда с 3:1 гейма.
АЦХ-Волей съперник на Марек Юнион-Ивкони в Шампионска Лига пристига в България в сряда Отборът на АЦХ-Волей пристига в България в сряда по обяд, двубоя е в четвъртък 12 декември от 17:00 часа в "Арена Самоков". Словенците ще пътуват с автобус, като тръгват от Любляна във вторник вечерта. В групата освен състезателите и треньорския щаб са включени представители на ръководството на клуба и журналисти. АЦХ-Волей загуби гостуването си миналата седмица на френския Тур с 2:3 гейма и заема третото място в група А на Шампионска лига с актив от 4 точки. Амбицията на словенците е да запишат успех в България, който може да ги класира за следващия по сила турнир на ЦЕВ. В тази връзка отборът отложи мачове в Средно-европейската волейболна лига MEVZA, където е лидер с 19 точки и съсредоточи вниманието си върху Шампионска лига. Тимът ръководен от ст. треньора Лука Слабе победи в първия мач Марек с 3:0 гейма, като тогава разчиташе най-вече на звездата си Ангелко Чук, реализирал 18 точки. Роденият в Босна и Херцеговина диагонал и в последния мач срещу Тур записа 25 точки. Другите два тима в групата регистрираха победи в местните първенства. Копра Елиор Пиаченца се наложи с лекота с 3:0 гейма над новака Молфета. а Тур победи като гост Араго де Сете също с 3:0 гейма. Двата отбора излизат в директен сблъсък за първото място в група А този четвъртък, като домакин е Копра Елиор.
Двама убити при кървава драма от ревност във Варна  Двама души бяха убити при стрелба във Варна. Застреляните са млади мъж и жена – жената е на 33 години, а мъжът на 39 години. Кървавата драма е станала около 14.30 часа между блок 41 и 42 на бул. "Владислав Варненчик".
ВИСОКО НАПРЕЖЕНИЕ! Миньорите от Бобов дол започнаха стачка Миньорите от Бобов дол излязоха преди минути на едночасов предупредителен протест, информира struma.com. Подземните работници не са получили заплатите си и остро протестират срещу ограничение, наложено от Министерството на околната среда и водите, с което се спира работата на един от блоковете в ТЕЦ Бобов дол. Това създава сигурна предпоставка за хаос в мините и самозапалване на въглищата под земята. По този повод от "Въгледобив Бобов дол" написаха гневно писмо до институциите и министерствата, имащи отношение към скандалния казус. Ето писмото:
В Община Дупница чакат 900 000 лв за жк. „Велчова завера“ и Триъгълната градинка, готови са до септември До 2 месеца очакваме официално потвърждение, че ще бъдат отпуснати финансови средства за жк. “Велчова завера” и триъгълната градинка в района на жк “Дупница”. Това обяви зам.кмета по европроектите в Община Дупница Красимир Георгиев. “От Оперативна програма “Регионално развитие” имаме писмо, в което ни информират, че ще има освобождаване на средства за финансиране на допълнителните обекти по “Зелена и достъпна градска среда”. Както знаете, ние сме в готовност за ремонтни дейности на жк. “Велчова завера” и Триъгълната градинка. Предвидено за triagalna-gradinka2Велчова завера е облагородяване на междублоковите пространства, изграждане на алеи и детска площадка, озеленяване и други подобни дейности. Триъгълната градинка е една от най-големите в града и събира десетки деца, но от години прилича повече на опустошена ливада, от колкото на детска площадка”, обясни Георгиев.
Иво Паргов: Получи се добър мач, жалко че не победихме (Снимки от мача) Изпълнителният директор на Марек Иво Паргов заяви след  равенството 0:0 с Локомотив Пд :“ Както и очаквахме получи се много оспорван двубой. Мисля, че Марек търсеше повече победата, но и точката е заслужена и момчетата заслужават поздравления, затова че се раздадоха на терена. Искам първо да изгледам видеозаписа и тогава да коментирам имаше ли дузпа за нас и дали ни отмениха чист гол. Всички в отбора работят много, но ни трябва и още време.“ Освен Паргов Димитър Андонов също коментира срещата:“Играхме добре, докато Локомотив лежаха по терена. Вратарят Данчо Господинов постоянно бе на тревата – пет пъти иска смяна, но игра докрая. Мисля, че се развиваме в правилната посока. След лошото начало срещу Славия непрекъснато израстваме. Ето и сега се ядосваме, че не победихме отбор като Локомотив.“
Пореден вторичен трус в Егейско море Още едно земетресение е било регистрирано в Гърция, в Егейско море, съобщава Националният сеизмологичен център. Това е осмият вторичен трус, като всички са с магнитут на 4.0
Обсебен от порно, уби приятелката си Служител в магазин, „обсебен“ от екстремното порно и червенокоси жени, примами момиче в своя дом под предлога, че иска да й направи фотосесия, след което по време на снимките жестоко я умъртви, информира Блиц. 23-годишния Джейми Рейнолдс предложил да направи снимки на червенокосата дъщеря на полицай Джорджия Уилямс, докато майка й и пастрока й били на почивка. Фотосесията обаче се превърнала в кошмар, когато фотографът-аматьор извадил марля, с която удушил Уилямс – начинаещ модел и кадет в Кралските въздушни сили. Рейнодлс, който е бил предупреждаван от полицията преди пет години за следене на бивша приятелка, след като убил момичето спокойно продължил да снима голото й тяло.
Подробности за потресаващия случай започнаха да излизат наяве вчера, след като Рейнолдс се призна за виновен в убийството на 17-годишната тийнейджърка още в първия ден на съдебния процес срещу него. Вчера съдия Уилки бе предупреден, че в случая е замесено „голямо количество екстрена порнография, която е релевантна “ към убийството на Уилямс.
След убийството, извършено в Уелингтън през май, Рейнодлс сложил трупа на жертвата си в служебния микробус на баща си, изминал около 80 километра и захвърлил тялото в гориста местност.
След това той изминал около 300 километра до Глазгоу, където изоставил микробуса на паркинг. Рейнолдс бе арестуван три дни след убийството в близост до евтин хотел.
Изродът твърди, че е имал роман с Джорджия, но нейни познати казват, че това е лъжа, и че двамата са били само познати
ЦИК остави без решение казусът „Бобов дол“, отказа да обяви коя е партията, за която се агитира След петчасови спорове по репортажа на "Нова телевизия", който показа уреждане на корпоративен вот в мините "Бобов дол" дни преди евроизборите, Централната избирателна комисия (ЦИК) остави казуса без решение. В три гласувания различни членове на комисията отхвърлиха предложенията да установят предизборна агитация в държавно предприятие, да поискат информация кои са хората, които уговарят работници в мините да гласуват с определен номер, и дори да изпратят сигнала до прокуратурата, тъй като тя вече се била самосезирала.
В разгара на дискусиите Ивайло Ивков (Реформаторски блок) обяви, че всичко е ясно – началниците в мината искат работниците да гласуват с номер 25. В бюлетината той съответства на БКП. Веднага след това Ивков се поправи, като каза "15" и уточни, че става дума за "Коалиция за България", която е с номер 15. Росица Матева (БСП) подвикна, че номерът бил 10 (номерът на Реформаторския блок), а колегата й Румяна Сидерова (БСП) обвини Ивков, че не постъпва колегиално и че членовете на комисията не спазват решението да не се обявяват номера. "Такива са фактите, видяхме го", отговори Ивков.
В репортажа, излъчен на 20 и 21 май, се показва как всеки ден вместо инструктаж за работата миньори от Бобов дол получават инструктаж за кого да гласуват. Четирима началници обясняват на работниците, че след вота на 25 май "всеки месец ще се получават парите редовно". Щели да получат и аванс. Медията скрива със звуков сигнал споменаването на номера на формацията, за която се урежда вотът, както и името й.
Днес членовете на ЦИК не се разбраха дали уреждането на гласове е в държавно предприятие, или в частно, началниците в репортажа началници ли са, или не, и дали има данни за престъпление, за което трябва да бъде уведомена прокуратурата. А Румяна Сидерова обяви, че записът е манипулиран, сглобен от поне две части, едната от които се отнася към предишни избори, а медията е заблудила зрителите, като е съобщила, че работниците получават подобен аванс за първи път.
Зам.-председателят на ЦИК Маргарита Златарева (ГЕРБ) пък обвини колегите си, че се опитват да забавят решаването на казуса за след изборите, за да може хората в мините да гласуват, както им е указано. С този аргумент тя гласува против идеята да се назначи проверка, с която да се уточнят имената на началниците.
Златарева предложи комисията да излезе с решение, че в репортажа се нарушават две забрани – за агитация в държавно предприятие и за агитация от член на работодателска организация на избираема длъжност на работното му място. Според Златарева такъв е началникът на рудника, заснет със скритата камера. Тя предложи в решението да се запише и коя е партията, за която агитира началникът.
Росица Матева възрази, че не е ясно кой ще понесе отговорността за нарушенията, след като мините са в несъстоятелност и нямат търговска дейност. Тя се позова на Кодекса на труда, според който служителите можели да са служители само ако имат трудови договори и това трябвало да се установи, преди да се говори за държавно предприятие.
Подкрепи я Румяна Сидерова (БСП) която се позова на официалния сайт на община Бобов дол. Там пишело, че мините били дадени под наем на частна фирма, а забрана за агитация в частни фирми в Изборния кодекс няма. "Не става дума за "Мини Бобов дол", а за частно предприятие", подчерта Сидерова. По-късно уточни, че не гледала интернет страницата на общината, а "Уикипедмедия".
Това, че някой под наем осъществява дейност в това предприятие, не го прави частно, отговори Златарева и настоя ЦИК да накаже синдика на дружеството. Мария Бойкинова (ГЕРБ) допълни, че репортажът съдържа данни не просто за агитация, а за търговия с гласове, което е престъпление.
Според Ерхан Чаушев (ДПС) запис със скрита камера не можел да бъде доказателство, а "някой си на изборна длъжност" било твърде обща формулировка. "Защо партията да е виновна? Защо да споменаваме името на партията? За да я стигматизираме ли", попита Чаушев и добави: "Стигмати ли ще слагаме ние тук в момента при определен тип деяние на конкретно лице?"
По думите му не било ясно и дали "началникът" в репортажа бил началник на рудника, или просто началник смяна. Във втория случай не можело да се говори за изборна длъжност в работодателска организация. Не му знаели и името, защото от записа то не ставало ясно.
Чаушев допълни и че ЦИК не може да накаже партията, за която се агитира, защото няма доказателства, че тя е организирала агитацията. Отговорността не можело да носи и фирмата – единствено началникът, за който не е ясно какъв е.
В репортажа на "Нова телевизия" не се споменават името на партията, както и номерът на бюлетината, който работниците трябва да отбележат. ЦИК обаче разполагаше със запис на репортажа без допълнителния звуков сигнал.
Цветозар Томов (ГЕРБ) предложи членовете на комисията да изгледат пълния запис, но след като формулират проект на решение, за да не се повлияят от информацията за партията. Според Иво Ивков от Реформаторския блок пък те трябвало да се запознаят с репортажа, преди да го обсъждат.
Идеята предизвика бурни спорове и на няколко пъти членове на ЦИК заплашваха да напуснат заседанието. Ивилина Алексиева (БСП), Александър Андреев (ГЕРБ) и Ерхан Чаушев (ДПС) настояваха, че въпросът е принципен и няма значение коя е партията. В крайна сметка записът беше излъчен, но камерите, които излъчват пряко заседанията на ЦИК, бяха изключени.
Според Изборния кодекс и правилника на ЦИК заседанията се излъчват пряко онлайн, с изключение на случаите, в които може да се наруши Законът за защита на личните данни.
След излъчването Ивков обяви номерата 25 и 15, а Росица Матева – 10. Томов, който е говорител на ЦИК, настоя комисията да излезе с решение, в което да му разреши да обяви номера, защото ще трябва да отговаря на журналистически въпроси. Мотивът му беше, че дни преди изборите ще започнат спекулации с трите споменати номера. Предложението му обаче беше отхвърлено.
Германея играе трети приятелски мач днес, сапаревобанци привлякоха нов вратар  Третата приятелска среща за 2014-а година на Германея ще се състои днес.
Четири аварии оставиха без вода голяма част от Дупница Тази сутрин голяма част от Дупница остана без вода. Много хора бяха неприятно сюрпризирани, събуждайки се и разбирайки, че водата е спряла. От ВиК Дупница заявиха, че четири аварии са причина за спиране на водоподаването. Екип на водното дружество, вече е отстранил проблем на ул. „Марин Дринов“, като към обяд работниците са насочени към авария на ул. „Велико Търново“, а след това ще работят и върху останалите две, намиращи се на ул. „Бузлуджа“ и кв. „Бишика“. Същевременно още два ремонта се налагат и в селата Яхиново и Джерман. В днешния неделен ден, екипите са ръководени от главния инженер на ВиК, Йордан Орманков. Читатели на zadupnitsa.com сигнализират, че в централната част на града вода няма вече повече от 24 часа.
Шампионът по мотокрос Любомир Васев стана „Спортист на Дупница 2014“. Кубрат Пулев награди младите таланти Любомир Васев стана Спортист номер 1 на Дупница за 2014 година. Състезателят по мотокрос спечели в анкетата след като през годината се представи блестящо по трасетата у нас и в чужбина. Любомир Васев стана шампион в Източноевропейския шампионат по мотокрос и при мъжете и при младежите в клас MX2. 17-годишният дупничанин зъвърши и на 2-ро място в България. Наградата му бе връчена от кмета на Дупница инж. Методи Чимев.
Турнири по шахмат и…белот с награден фонд организират от Община Дупница Турнир по шахмат за любители и аматьори организират този месец от Община Дупница, съобщиха от пресцентъра. Той ще се проведе на 16 август на барбекютата в Парк "Рила", а общият награден фонд е 450 лева. Такса за участие няма и това дава възможност на всички любители на 64-те квадрата от града да се пуснат в надпреварата. Победителят освен парична награда ще получи и купа от кмета на града инж. Методи Чимев. С организацията се занимава Георги Бедников, шеф на дупнишкия клуб "Капабланка", при който стават и записванията, уточняват от кметството. Началото ще бъде дадено на 16 август  в 10.30 часа.
За сефте, тази година ще се проведе и турнир по…белот, отново на барбекютата в Парк "Рила". Атрактивното състезание е предвидено за 22 и 23 август, като участие е заявил и кмета на Дупница, без да уточнява кой ще бъде негов партньор. Осигурен е също сериозен награден фонд.
И през месец август ще продължат прожекциите на филми от програмата "Лятно кино-Дупница 2014". Всяка сряда, петък и събота любителите на филмовото изкуство напълно безплатно могат да гледат прожекциите, които са с начало – 21 часа.
Августовската програма на Община Дупница включва още караоке вечер и денс шоу на 12 август за Международния ден на младежта с участието на "Арт Поп", Фънки бийт, Денс машийн, както и всички, които са любители на караокето, а на 9 и 10 август е международният конкурс за авторска поп-рок песен, който се организира от "Партньори Дупница".
Досъдебно производство за застреляно домашно куче в село до Дупница Досъдебно производство срещу неизвестен извършител за простреляно куче е започнато в РУ Дупница на 13 юни. Сигналът е подаден от собственичката.Кучето е открито от собственичката убито на улицата пред къщата в село Блатино, информират от пресцентъра ОД на МВР Кюстендил.
Войната на пътя отне живота на 28-годишен младеж от Пиперков чифлик, който е жертвата на катастрофата на Е-79 28-годишен младеж е загиналият в зверската катастрофа станала рано тази сутринта на главен път Е-79 между Железница и Симитли. Олег С. издъхна на място, след като бе ударен челно от пътуващи от Банско за летище София израелски туристи с три деца, съобщава. Младежът, който е от кюстендилското село Пиперков чифлик, няма никаква вина за катастрофата, той е жертва на шофьора на другия микробус. Инцидентът стана тази сутрин към 05:40 часа. Лек автомобил „Опел Виваро", управляван от 57-годишен мъж от София и с пътуващи в него четирима възрастни и три деца, движейки се в посока от Банско към София, навлиза в лентата за насрещно движение и се блъска в микробус „Мерцедес", който превозва хляб. Вследствие на инцидента е загинал шофьорът „Мерцедес"-а. По първоначална информация, пътуващите в минивана, гости на хотел в Банско са настанени за лечение в МБАЛ-Благоевград, без опасност за живота им. Олег е шофирал микробус на фирма производител на хляб и тръгнал да разкарва продукцията рано сутринта. Едно младо момче стана поредната жертва на войната по пътищата.
Аустрелиън оупън и бизнесът Температурата в Мелбърн е 40 градуса, а плакати с ликовете на Роджър Федерер и Рафаел Надал могат да бъдат забелязани във всички хотели в града. Това може да значи само едно – първият турнир от Големия шлем за годината е започнал. “Аустрелиън оупън” съвсем спокойно може да бъде определен за най-голямого ежегодно събитие в южното полукълбо, пише БиБиСи. Стотици хиляди се стичат в Мелбърн, за да наблюдават битките на най-добрите тенисисти в света, докато стотици милиони се наслаждават по телевизията. Такъв интерес несъмнено е сериозна предпоставка за голям бизнес. Само продадените билети са близо 700 хиляди. Контрактът на Мелбърн за домакинство на форума изтичаше през 2016-та година, но ангажимент за сериозни инвестиции в комплекса за над 800 милиона долара донесе на града договор до 2036-та година. Първият етап от реновациите вече беше завършен. Добавени бяха 1 500 седящи места на стадиона и беше инсталиран подвижен покрив на “Маргарет Корт Арена”. Сега общо 3 от главните кортове разполагат с такива подобрения. Така ще бъдат избягвани спиранията на най-интересните двубои заради неподходящо време, предвид множеството оплаквания от миналата година за непоносими горещини. Понякога е толкова топло, че обувките на играчите се топят и залепват за корта. Втора фаза от подобренията ще включва ремонт на централния корт “Род Лейвър Арена”, както и изграждането на пешеходни алеи, свързващи местния централен парк и централната гара на града. За Крейг Тили, изп. директор на “Тенис Австралия”, мощните инвестиции в инфраструктурата ще се изплатят многократно. И подкрепя твърденията си с факти – “Аустрелиън оупън” носи на щата Виктория по близо 160 милиона щатски долара на година. Елементарните сметки показват, че при такива приходи само за няколко години инвестициите по плана за следващите 20 години ще бъдат възстановени. Всичко останало ще е чиста печалба. Но според професора по икономика и туризъм Лари Дуайър нещата не са чак толкова елементарни. Той предупреждава, че икономическите ползи от големи спортни събития често се надценяват и е хубаво да се гледа по-обстойно. “Такъв проект ще има допълнителни социални разходи, разходи за опазване на околната среда, затворени улици, увеличаване на трафика, доста несгоди за местните жители”, посочва професорът. Но за малкия и среден бизнес в Мелбърн финансовите ползи около форума са доста ясни. 40% от феновете, които присъстват на мачовете, са от чужбина или други австралийски щати. Общо тези хора заемат близо половин милион нощувки в хотели в щата Виктория. Жителите на Мелбърн харесват реномето на спортна столица на страната и ентусиазмът към тениса достига пика си именно през януари. Целият медиен шум около проявата и наличието на най-големите звезди на тениса само на ръка разстояние неизбежно запалват все повече деца по популярния спорт. Тенис школите в града и в цяла Австралия се радват на истински разцвет. Организират се масови посещения на срещи от турнира като децата могат да попият от майсторството на най-добрите. Често се организират и демонстративни двубои с участието на играчите от топ 10 в света. В същото време други бизнеси проявяват креативност в преследването на “тенис-доларите”. Туристически компании, например, организират специални круизи от Сидни до Мелбърн, включващи обиколки на забележителности и билети за срещите. Една от фирмите разкрива, че 1 800 души са направили резервациите си за круиза 6 месеца предварително. По неофициани данни всеки гост харчи средно по 100 долара на ден. “Аустрелиън оупън” е диамантът в короната със спортни прояви в Мелбърн, които са от ключово значение за целия щат. Те носят над 1 милиард долара в бюджета. А с новия договор австралийският мегаполис си бетонира позицията на водеща тенис дестинация в света.По публикацията работи: Александър Томов/.dnes.bg
Самолет със 150 души на борда се разби във Франция/ОБНОВЕНО Самолет "Еърбъс" на германската нискотарифна компания Germanwings се е разбил в Южна Франция. Той е летял от Барселона за Дюселдорф, съобщава "Билд". Според местни медии на борда на "Еърбъс А320" е имало 142-ма души, двама пилоти и още четирима души екипаж. Самолетът е пътувал от Барселона към Дюселдорф. Изчезнал е от радарите в 11 часа местно време. Министър-председателят на Франция Манюел Валс заяви, че е се опасява, че при катастрофата на „Еърбъс” в Южна Франция може да са загинали между 142 и 150 души, съобщава „Ройтерс”. Според президента Франсоа Оланд, най-вероятно няма оцелели.
ВОЙНА! Георгиев отвърна на Дангов: По-добре пудел, а не помияр По всичко личи, че в следващите дни и месеци ще станем свидетели на интересни сблъсъци между двама от най-атрактивните политици в Дупница. Както вече писахме, бившият кмет Първан Дангов нападна от микрофона на сесия на Общински съвет-Дупница заместник кмета Красимир Георгиев, заради напористото му поведение във Фейсбук. Не закъсня и отговорът на Георгиев в личния му профил. С две атрактивни снимки на пудел и освирепял пес, Георгиев вкарва хумор определяйки себе си и Дангов.
Скандал : Искат оставката на Патриарха бил зависим Пореден скандал е на път да избухне в Българската Православна Църква. В предаването на bTV Тази неделя епископ Игнатий, който нашумя около избора на варненски митрополит обяви, че утре ще пойска оставката на Патриарх Неофит. Епископ Игнатий допълни, че Неофит е в зависимост от пловдивския митрополит Николай, който е давал пари при патриаршеския избор. Игнатий заяви, че в историята има случаи при които е искано отстраняването на даден Патриарх.
Общината спешно подменя канализацията на училището в Крайници Спешна подмяна на 45 метра канализация в двора на ОУ “Христо Ботев” село Крайници ще бъде направена до средата на месец април, информират от общинския пресцентър. Кметството пусна процедура по избор на изпълнител като подаването на офертите е до утре, а отварянето на офертите на 28-и. Същинските изкопно-монтажни дейности ще започнат от следващата седмица.
Гледайте на живо: Европейското първенство по кик-бокс в Сан Себастиан. Дупничанинът Доброслав Радев среща унгареца Барнабас Ласло Дупничанинът Доброслав Радев среща унгареца Барнабас Ласло в първият си мач от Европейското първенство по кик-бокс за юноши и кадети в испанския град Сан Себастиян. В категорията на Доброслав KL /киклайт /до 57 килограма има 10-състезатели, като българина извади късмет при жребия и ще пропусне първи кръг на 1/8 финалите. При успех над унгареца Радев ще се класира за полуфиналите. Срещата на Доброслав Радев е утре 26-ти август.
Кражбите с най-голям дял от престъпленията в Дупница Повече от  половината от извършените през 8-те месеца на годината престъпления в Дупница са кражби. 59.3% е техният дял от всички извършени на територията на РПУ-Дупница. „По- голямо затруднение ни оказват кражбите от изоставените къщи в селските райони. Областта ни е с доста населени местта, които са погранични и слабо населени. Хората много често зазимяват тези къщи и след няколко месеца, когато ги посетят установяват липсите на имущество. Големият изминал период затруднява нашата работа", заяви комисар Елиан Стамболийски, директор на  ОДМВР – Кюстендил. В Бобов дол кражбите заемат  дял от 53.7%.
Блъснаха моторист при „Техномаркет“ в Дупница (ОБНОВЕНО) Преди по-малко от час лек автомобил блъсна моторист на една от главните улици в Дупница. На метри от паркинга на "Техномаркет" по неофициална информация, БМВ е ударило возещ се със скутер. На мястото има в момента линейка, а произшествието се обслужва от полицейски служители. На място е и шефа на дупнишката полиция Валентин Гълъбов.
ГЕРБ прекратиха  преждевременно  разговорите с  „България без цензура“ ГЕРБ прекратиха преждевременно разговорите си за политическа подкрепа с партията на Николай Бареков „България без цензура". Разговорите приключиха сравнително рано. Едва два часа бяха необходими на партията на Бареков и ГЕРБ, за да разберат, че няма как да работят заедно в една обща политическа платформа, скрепена с коалиционно споразумение. От ГЕРБ заявиха, че с днешната среща се слага край на разговорите с ББЦ. Повече консултации за общи политики няма да има. От ГЕРБ обясниха, че по време на консултациите не са получили представяне на политическа позиция, а само лични мнения.