Треньорът на Пирин ГД Йордан Боздански отново изгонен. Германея и Велбъжд със загуби Интересни мачове предложи този 4-ти кръг на В-Югозападна футболна група. Дербито бе в Гоце Делчев, където се срещнаха Пирин и Сливнишки герой, съответно 3-ти и 1-ви в класирането. Първото полувреме бе равностойно и двата тима се отеглиха на почивка при резултат 0:0. През втората част в 57-та минута гостите чрез Кочилов уцелиха гредата на вратата защитавана от Янев . При ответната атака Благой Пасков от Пирин добре гардира топката и с премерен удар я вкара в мрежата на гостите, IMG_3906 IMG_3910 IMG_3908 IMG_3912откривайки резултата 1:0. В 79-та минута Кочилов отново уцели гредата, а в 80-та минута Грозданов пропусна да покачи резултата стреляйки покрай гредата. В 82-та минута гостите от Сливница осъществиха добра атака завършила с гол на Иванов 1:1. В едно от главните действащи лица на двубоя се превърна елитния рефер Ангел Ангелов, който понесе критики  и от двата тима. Малко преди края Ангелов изгони от резервната скамейка треньора на домакините Йордан Боздански, който поиска обяснение за няколко отсъждания. Това е второ поредно отстраняване на Боздански след като и в предишния мач във Велинград бе изгонен, а след това и наказан .
Лятното кино в Парк „Рила“ започва идния петък На 18 юли официално ще бъде открито импровизираното лятно кино нa Парк “Рила” в Дупница, информират от пресцентъра на кметството. То е част от съпътстващата програма на БНТ, които ще предоставят безвъзмездно правата за няколко от най-известните и касови филми за прожекция. В момента на парка се прожектират на големия екран мачовете от Световното първенство. През миналата година някои от прожекциите бяха посетени от над 500 души като интерес не липсва и сега, допълват от администрацията. Пълната програма пък по дни и часове и филми ще бъде обявена следващата седмица.
Министър Ивелина Василева: Забавянето в изграждането на депото за отпадъци в Дупница е притеснително Забавянето в изграждането на Регионален център за отпадъци в Дупница е притеснително. Това заяви министърът на околната среда и водите Ивелина Василева, цитирана от радио Фокус Кюстендил. Според нея, това е една от последните регионални системи чието изграждане все още не е започнало, а самият проект има драматична история. „В един момент подготвянето на проекта беше финансирано по програма ИСПА, тогава община Кочериново беше водеща за изграждането на центъра. След това имаше възможност да се финансира по Оперативна програма „Околна среда”, но общината се оттегли от водещата си роля. Тогава започна нов процес, раздели се регионът на две – Благоевград и Дупница. Сега, към настоящия момент, статусът е изготвен анализ за избор на площадка където да се ситуира регионалното депо и съоръженията към него. Разработен е доклад за оценка на въздействието върху околната среда. Доколкото ми е известно той е обжалван и в момента е в съда. В момента се очаква произнасяне на съда върху становището на компетентния орган по доклада за оценка на въздействието върху околната среда. Както казах, за жалост това забавя изграждането на съоръжението, а на нас ни е изключително важно да изградим по-бързо тези регионални съоръжения”, обясни министър Василева. Тя посочи, че забавянето в изграждането на центъра има въздействие върху общинския бюджет и би могло да се отрази върху таксата за битови отпадъци, защото общините имат ангажимент да заделят така наречените отчисления за депониране на отпадъците, които градират във времето. През 2020 година те ще станат 95 лева на тон, а в момента са 27 лева на тон, те градират във времето, ако не бъдат изградени тези съоръжения, това ще се отрази върху общинските бюджети. „Надявам се, че ще се предприемат бърза и спешни действия, надявам се на своевременно произнасяне на съда и все пак на реализиране на този проект, защото той е обвързан и с ангажимента на България да закрие старите общински депа. Тук в региона има осем общински депа, които са в експлоатация и които подлежат на закриване, но те не могат да бъдат закрити докато не бъде изграден новият регионален център. Наистина трябва бързо да се работи”, допълни министър Василева.
Преглед на печата Държавните субсидии на партиите да се намалят с 8 млн. лв. годишно (което е около 20% от тях), такова е предложението на депутата от левицата Георги Кадиев, внесено вчера в НС към Бюджет 2014, пише „24 часа“. "Ще отрежем субсидиите", потвърди зам.-председателят на НС Мая Манолова. Ако се приеме допълнението "Кадиев", ГЕРБ ще загубят 2,2 млн. лв., БСП -1,8 млн. лв., ДПС – 800 000 лв., "Атака" – 0,5 млн. лв. 
Над 780 млн.  трябва да усвои България от еврофондовете за месец и половина, за да не ги загуби, обяснява "Труд"или  27 863 650 евро за всеки от 28-те работни дни до края на годината, считано от 15 ноември. Най-големи суми трябва да бъдат раздадени по Програмата за развитие на селските райони и оперативните програми "Околна среда", "Регионално развитие" и "Развитие на човешките ресурси".
Ново обвинение за присвояване на 50 000 лв. от бюджета на МВР ще бъде повдигнато на ексвътрешния министър Цветан Цветанов. Заместник-председателят на ГЕРБ ще бъде привикан в Столичното следствие в петък. Прокуратурата е събрала доказателства, че Цветанов е присвоил парите в полза на Орлин Тодоров, който е бивш шеф на антимафиотите във Велико Търново, информира "Новинар".
Делегация с участието на депутати начело със социалиста Страхил Ангелов планира посещение в Сирия на 7 декември. Това потвърди пред "Труд" Ангелов, който е и председател на групата за приятелство със Сирия в НС. Посещението е тридневно, а в пътуването ще участват представители на Хасковската търговско-промишлена палата. Засега лидерът на "Атака" Волен Сидеров няма да е част от групата. Хора от "Атака" ще има, но списъкът се уточнява. Окончателната програма за срещи не е готова, но се очаквали разговори с икономическия и външния министър на Сирия. Възможно е да има среща с президента на страната Башар Асад. Темите на разговори щели да са бежанската вълна, възможността за връщане на бегълци в Сирия и участието на български фирми в бъдещо възстановяването на страната, когато конфликтът приключи. 
След остър сблъсък с две банки и частен съдия-изпълнител отлъченият от ДПС депутат Гюнай Сефер от милионер до месец може да бъде доведен до просяшка тояга. Цялото имущество на скандалния политик, който получи 10-годишна ефективна присъда за документни престъпления, е обявено за публична продан, показват документи, с които "168 часа" разполага.
Агонизиращият елит на прехода и свързаните с него олигархични интереси са готови да тласнат обществото към хаос, за да запазят властовите си позиции, обяснява ситуацията в страната социалният антрополог Харалан Александров в интервю за "24 часа". По думите на г-н Александров Христо Бисеров и Цветан Цветанов си приличат. "Навремето Бисеров изгради структурите на ОДС под вещите напътствия на Костов и много дълго пребиваваше на интерфейса между политика и бизнес. По това прилича на  Цветанов, организационният двигател на ГЕРБ, който също е набелязан за изкупителна жертва." Александров смята, че лидерът на "България без цензура" – Николай Бареков – е направил нещо, което БСП отдавна е трябвало да свърши – обиколил е села и градове и се е свързал със загубилите от прехода. Но предупреждава, че месианското му лидерство надига вълна от очаквания, която лесно може да го потопи.
Еньо Кръстовчев: На всички ни се иска да влезем в „А“ група  Нападателят на Марек Еньо Кръстовчев заяви в интервю пред „Тема:Спорт“, че със сигурност остава в Дупница поне до лятото.
Жена от село Червен брег умъртви бебето си. Не е ясно как е станала трагедията Трагедията хвърли в шок жителите на селото. Драмата, която се разрази днес следобед в село Червен брег, все още продължава да е пълна с неясни моменти. Първоначално се появи информация, че майка се е качила на покрива и е хвърлила бебето си. От полицията в Кюстендил потвърдиха, че детето е мъртво, но заявиха, че все още не е ясно как е настъпила смъртта: „Сигналът в полицията чрез 112 е постъпил към 16.30 часа. Роднини на майката, която е с психични отклонения, са съобщили, че бебето й го няма. Пристигналите полицейски екипи на място са намерили в дома им майката и трупчето на бебето. Нямаме данни все още за пола на бебето и как е починало. Било е живо родено, но не можем да съобщим преди колко дни. Все още текат огледи”, разкриха от пресцентъра на полицията в Кюстендил.
Няма пострадали при катастрофата на автомагистрала „Струма” днес Няма пострадали при катастрофата на автомагистрала „Струма” днес, това съобщи Катя Табачка, говорител на Областна дирекция на МВР-Кюстендил. Пътният инцидент, в който е участвал само един автомобил, е лек. Движението по автомагистралата не е спирано. Произшествието е обслужено от органите на полицията. Припомняме, че днес около 15:30 часа при км 314 в посока Дупница поради пътно-транспортно произшествие се създаде временно затруднение на движението. Малко преди отклонението при язовир Дяково микробус катастрофира леко, като са нанесени само материални щети на возилото.
TV7: Нахлуха в телевизията ни Късно тази вечер от ТВ7 разпространиха мейл, според който е имало "нахлуване в телевизията". Това станало заради обезпечителна заповед и искане за обявяване в несъстоятелност.
Младежите от ГЕРБ отбелязаха Деня на Европа, посадиха растения с…балони С пускането на 28 балона в небето над областния град, младите хора от структурата на ГЕРБ – Кюстендил отбелязаха Деня на Европа. Със символичния брой балони – толкова, колкото са и страните – членки на Европейския съюз, младежите напомниха, че сме част от голямото европейско семейство.
Една жена загина, а друга бе настанена в болница след 4 пожара в Дупнишко през седмицата Няма опасност за живота на 67-годишната дупничанка Мария.И, която пострада при пожар възникнал на 15 януари четвъртък в апартамент в бл 62 в жк „Бистрица“. Жената е хоспитализирана в интензивен сектор на общинската болница в Дупница, където ще остане за лечение, тъй като е вдишала голямо количество от пропан бутана. Припомняме, че пожара възникна около 18:00 часа след неправилна работа с газова бутилка и причини щети и на шивашко ателие, което се намира в същия апартамент. В същият ден сутринта 87- жена загина при пожар в село Червен брег. Пожарът бе причинен от печка на твърдо гориво, до която бе открита обгорялата възрастната жена. В Дупница през тази седмица екипи на пожарната гасиха още два пожара. На 14 януари  около 22.00 часа пожар възникна в къща в Дупница. Огънят бе угасен от екип на РСПБЗН – Дупница. Унищожени бяха 1 кв. м дървен под и мебели. Нямаше пострадали хора, а къщата бе спасена. Причина за пожара е самозапалване от печка на твърдо гориво. Ден по-късно пожар избухна и в апартамент, като нанесе само материални щети
Издирват се още болни хора от бруцелоза в Рила. Утре унищожават 15 домашни животни 11 души са заразените с бруцелоза в град Рила. Двама от тях са известни на здравните власти още от миналата седмица и е ясно, че са болни, а пробите на останалите девет са получени тази сутрин и резултатите ще станат известни утре. Поводът за изследванията бе регистриран случай на един заболял човек от бруцелоза. Заболелият е получил оплакване още през месец април. Първоначално е лекуван в благоевградската болница за пневмония. Отишъл е за лечение в София, където е потвърден случая на бруцелоза.Заболелият е собственик на ферма за биволи. „Болният твърди, че не консумира млечни продукти от собствената си ферма, но е бил на гости на приятели, където е ял продукти собствено производство. Сега издирваме в Рила хора с подобни оплаквания. Изпратили сме 9 кръвни проби за изследване", обясни д- р Красимира Панчева от РЗИ- Кюстендил. Бруцелозата е неприятно заболяване, защото протича като туберколозата. Предава се при контакт с болни животни, колене, дране и най-вече, което е най-опасно за населението, – консумация на мляко от тези животни. Боледуват най-много козите и овцете и по-рядко – едрите животни. Преди около седмица са били получени материали за първите двама пациенти, в които е изолиран щамът на бруцелоза. Днес са получени още 9 положителни проби. За лечението на заразените са необходими антибиотици, които се приемат продължително време. Ако болестта не се лекува, тя засяга вътрешните органи, ставите и черния дроб. Възможен е фатален край, но много рядко, тъй като квалифицираните лекари се ориентират бързо по симптомите. Утре ще бъдат унищожени 15- те заболели от бруцелоза кози в Рила. Положтелни резултати са дали 15 кози от три стопанства в града.
Община Дупница погна неизрядни наематели за 23 000 лева От Община Дупница са завели дела към две фирми за неплатени наеми за дълги периоди от време. С най-голямо задължение е “Техно свят-2006” ЕООД за сумата от 15 055,36 лева. Натрупаните задължения са по експлоатацията на дискотека "Енигма" в Дупница. От фирмата не са плащали наем за времето от септември 2012 година до месец 6-и 2013 година. От Община Дупница са прекратили договорните отношения с "Техно свят-2006" на 15.06.2013 година, информират от пресцентъра.
Пострадалите от катастрофиралия микробус на пътя за Паничище са от Благоевград Микробус "Рено" се обърна близо до Сапарева баня на пътя за  Паничище. Инцидентът стана днес следобяд. Четирима са ранени, като всички те са от Благоевград. Шофьорът на буса изпуснал управлението и на остър завой изхвърчал от пътя, скъсал мантинелата и се преобърнал по таван в полето. Пострадалите са транспортирани до най-близката болница. В буса е имало 8-души, като той е пътувал от Паничише към Сапарева баня. Водачът е на 36-години и пробата за алкохол е отрицателна.
Повикаха каре от „Марек Юнион-Ивкони“ в националните отбори на България Двама от юношите на “Марек Юнион-Ивкони” получиха повиквателни за националния отбор, който ще се готви за европейската квалификация от 9 до 11 януари в София. Посрещачът Кирил Котев, който дебютира в представителния мъжки отбор на трикратните ни шампиони през миналия сезон в Габрово като либеро и Цветелин Цветанов са двамата, които ще облекат фланелките на трикольорите. Младите ни лъвчета започват подготовка от 16 декември в столицата и ще бъдат на лагер до края на турнира. Играчите ще бъдат настанени в хотела на Борислав Кьосев, който е и член на Управителния съвет на БФВ. Роденият в дупнишкото село Баланово бивш национал от няколко години върти хотелиерски бизнес и покрай ръководния си пост в родната централа, често приема “гости”.
Расте броя на преминалите през ТЕЛК Дупница, но пада възрастовата група на прекаралите инфаркт или инсулт През последните години броя на хората преминали през ТЕЛК Дупница постоянно расте. За 2013 година през службата са преминали 2000 лица, през 2014 те вече са 3000, а само за първите месеци на настоящата годината броят им е 700 души. Увеличават се обаче и актовете които са обжалвани от НОИ. Според специалисти има тенденция самоосигуряващи се лица да опитват изваждането на болнични листове за повече от 3-месеца, през което време им се заплаща обезщетение от НОИ. Друга опасна тенденция е понижаването, и то значително на възрастовата група на хора прекарали инфаркт или инсулт. Ако до преди само няколко години тя е била между 50 и 60 години, сега все повече хора на възраст около 40 години идват в ТЕЛК
Общински съвет реши: дупничани ще намерят председателя Владимир Владимиров в кабинета му всеки ден без понеделник от 11:30 до 13:30 часа Работното време на председателят на Общински съвет Дупница Владимир Владимиров бе фиксирано от местния парламент и то е от 11:30 до 13:30 всеки ден без понеделник. Така дупничани могат да открият Владимиров в кабинета му и да разговарят с него. Останалите два часа Владимиров ще уплътни по своя преценка или в зависимост от ангажиментите му свързани с председателската работа. Владимир Владимиров ще работи с намалено работно време от 4 часа дневно, а възнаграждението е 717 лева. Предложението бе гласувано със "за" от 16 съветника, 6 бяха против, а 1 въдаржал се. По време на дебатите и гласуването Владимиров напусна залата и изчака решението в кулоарите на местния парламент. Той ще разполага и с 20 дни платен годишен отпуск и добавка към заплатата от 1% за прослужено време.
Изследваха за СПИН персонала на Общинската болница в Дупница, след като серопозитивна жена почина в лечебното заведение Лекари и медицински сестри от Общинската болница в Дупница се изследваха за СПИН, след като се оказа, че жена постъпила за лечение е серопозитивна. Всички медицински работници от хирургично отделение са изследвани, съобщи ТВ Запад. Новината бе потвърдена и от управителят на болницата д-р Любомир Таушански, който допълни, че резултатите са отрицателни.Случаят е от преди месец, като тогава 33-годишна жена е постъпила по спешност с диагноза перитонит. Жената е била оперирана, но след настъпили усложнения е починала. Направените, след това изследвания са показали, че тя е серопозитивна. Изследвани са всички близки на починалата жена, като и там резултатите са отрицателни.
Чимев ще решава проблемите на търговци на пазара Кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев имаше среща днес с търговци от промишления пазар. Причината е постъпила жалба от тях за затварянето на подстъпа към сергиите от собственик на заведение. На място за срещата инж. Чимев бе с експерти от общинска администрация, които след като се запознаха със ситуацията, обещаха да бъдат предприети незабавни мерки за разрешаване на проблема. Инж. Чимев разговаря и с търговци на кооперативния пазар. “Проблема е че през зимния период, а и по време на дъжд, навеса не е достатъчен и създава проблеми, както за самите търгивци, така и за хората. Основанията на търговците са съвсем основателни. Затова разговарях с директора на “Общински пазари” Лора Василева да внесе веднага до Общински съвет докладна с предложение за разрешаване на този проблем”, коментира Чимев.
Иван Радев: На тази Нова година ние не празнувахме, за разлика от убийците на брат ми „Изминаха вече близо 10 месеца от убийството на моя брат Николай, но загубата не може да се преодолее. Няма как да празнуваме аз и моето семейство, но други го правят спокойно и без угризения. Имам предвид фамилия Карастоянови“, това заяви Иван Радев брат на убитият през месец март 2014 година Николай Радев. Иван и неговите близки си пожелават през 2015 година вече да има справедливост. „Искаме справедливост за Ники. Брат ми не е сред нас, сред своите приятели, докато извършителите са на свобода и купонясват“ допълни още Иван Радев. rthrtfjnfnnfcnfgfn 10904202_706828992765190_412282535_n
Браво! 4-класничка от ОУ „Неофит Рилски“-Дупница е второто най-умно дете в България Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев връчи почетен плакет на 2-ото най-умно дете до 4-клас в България. Ученичката на ОУ "Неофит Рилски" Ивана Никлева стана 2-а от националната олимпиада "Знам и мога", провела се в Ловеч и гостува в кметския кабинет днес.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
При катастрофа пострада 3-годишно дете, което е с черепно-мозъчна травма Вчера при пътно транспортно произшествие е пострадало 3-годишно дете, съобщават от пресцентъра на полицията. Инцидентът е възникнал вчера около 14.00 ч в гр. Бобошево. 34-годишна жена , управлявайки лек автомобил “Фиат” не спира на знак СТОП и се удря в движещ се по път с предимство лек автомобил „ КИА Спортидж“. 23-годишна пътничка от фиата и 3-годишното дете са закарани в дупнишка болница. По първоначални данни детето е с черепно-мозъчна травма. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница.
Ромски турнир по футбол на „Бончук“ започна от днес, финалът е в сряда Футболен турнир за роми стартира от днес на изкуственото игрище на стадион "Бончук". Той е по повод 8 април – международен ден на ромите. Участват 8 отбора, разделени в 2 групи, които ще играят по системата "всеки срещу всеки". Победителите от двете групи, играят финал, а завършилите на второ ще определят класиралия се на 3-о място. Двубоите от утре до сряда, когато са финала и малкия финал са от 17 часа. Спектакълът е гарантиран, като се има предвид темперамента на участниците.
Забраниха блокирането на жп-линията при „Барикадите“ в Дупница От Националната компания по железопътен транспорт не разрешиха блокирането за 30 минути на линията при "Барикадите" в Дупница. В понеделник, за 12 часа е обявен граждански протест срещу налагането на ДПС-мандат в Кюстендилска област. От Инициативния комитет са изпратили писма и до Агенция пътна инфраструктура за блокиране на Е-79 за този ден за 30 минути. Кметът на града Методи Чимев разреши провеждането на мирен протест, за което своевременно е уведомена полицията, информират от кметството.
Поредна условна присъда за пиян шофьор Отново след споразумение с прокуратурата шофьор хванат да управлява автомобил в нетрезво състояние получи условна присъда. 6-месеца с три годишен изпитателен срок присъди Районен съд Дупница на мъж с инициали К.К. Той се призна за виновен в това, че на 16.08.2015 година около 01.35 часа в гр. Сапарева баня по ул. „Христо Ботев" е управлявал лек автомобил марка „Ауди", модел „А4" с концентрация на алкохол в кръвта си 2.05 промила. Книжката на К.К е отнета за една година. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.
Юношите на Марек Юнион-Ивкони получиха спортната екипировка, която им подари Цветан Соколов  Юношеските формации на Марек Юнион-Ивкони получиха спортната екипировка, подарена им световната волейболна звезда Цветан Соколов.
ЕКСКЛУЗИВНО! 20-тонна цистерна се преобърна на моста на Дупница при жп. линията (СНИМКИ) 20-тонна цистерна вдигна на "крак" всички институции в Дупница и областта преди по-малко от два часа. Возилото, с благоевградска регистрация се преобърна на моста на входа на Дупница от София и увисна от него само на 3 метра от жп.линията. Първоначалната информация, че е пълен с 20 тона пропан бутан изправи на нокти Пожарна, полиция и Гражданска защита. От местното РПУ веднага предприеха мерки и спряха движението за вход и изход към София, както и част от Е-79. Участъкът бе отрязан в радиус от 100 метра, до пристигането на Пожарните и Гражданска защита. Впоследствие обаче се разбра, че 15-метровата цистерна е празна и няма опасност от взрив. На място веднага дойдоха областния управител Виктор Янев, заместник кмета на Дупница Крум Милев, шефа на полицията Валентин Гълъбов, началника на магистрална полиция Александър Александров. По-късно на мястото на инцидента пристигна и областния шеф на МВР Емилиан Стамболийски. Малко след инцидента на мястото пристигна и кмета на града Методи Чимев, а по-късно се появи и един от собствениците на благоевградската фирма .
ОФК Марек 2010 – ПФК Левски АД (СТАРТОВИ СЪСТАВИ) Днес от 17:00 часа на стадион Бончук, Марек приема Левски в мач от 27-ят кръг на А-футболна група. Дупничани се намират в дъното на таблицата на 11-то място с актив от 17-точки, но при успех днес имат шанс отново да се върнат в борбата за оцеляване, след вчерашната загуба на Локо Пд.
Прогнозите на zadupnitsa.com за поредния кръг от Супер лига След като понахме абсолютно всички срещи от предния кръг в НВЛ – Супер лига, продължаваме с нашите предвиждания за съботния кръг в мъжкото ни първенство.
Възрастна жена от Дупница, вчера бе блъсната от автомобил 83-годишната Йорданка Коларова от Дупница пострада вчера, след като бе блъсната от автомобил. Инцидентът е станал в късния следобяд на една от главните улици „Св. Иван Рилски“ в близост до градинката „Левски“. Жената веднага е транспортирана в Спешен център-Дупница с наранявания на краката и ръцете. Пред камерите на ТВ Запад Йорданка Коларова заяви, че се е огледала, когато е решила да пресича, но е била изненадана от колата, която според разкази на очевидци е потеглила от автобусната спирка. Произшествието е обслужено от екип на РПУ-Дупница, като по предварителна информация шофьорът не е употребил алкохол
Минен инженер написа книга за църквата на Дяково Храмът в село Дяково се нарича Рождество на пресвета Богородица. Ето какво  пише Стефка Маркова за инициативата на в-к 24часа "Снимай църквата до вас": С удоволствие и огромна гордост ви изпращам материали и снимки на едно от най-красивите и магически кътчета на България. Село Дяково е само на 50 км.от София по пътя за Дупница. Лесно и бързо се отива по магистралата -за около 40мин.
Поне 4 партии влизат в ОбС-Дупница, ако изборите бяха днес Представители на поне 4 партии и един независим ще влязат в състава на Общински съвет-Дупница, ако изборите бяха тези дни. Това показват резултатите от анкетата в zadupnitsa.com, където са гласували 502 читатели. Това е бройката на статистическо проучване използвана от агенциите за община от такъв калибър.
СКАНДАЛ: Дупничанинът Любомир Васев не бе допуснат да влезе в Турция за състезание по мотокрос Шампионът от миналата година в Източно-европейския шампионат в клас MX2 Любомир Васев, не бе допуснат да влезе в Турция, за да участва във вторият кръг от надпреварата в Бурса. Състезанието бе през уикенда, но Васев не стигна до трасето. Според неговият баща Светлозар Васев, ситуацията е много странна. „ На границата Любомир е имал първо проблеми с пълномощното, но той има такова и пътува навсякъде, а и вече навърши 18-години. След това са открили проблем и с документите на караваната, с която пътува той и там са и моторите. Реагирал е бързо и е извадил „зелена карта“, но вече цялата българска група от 17-каравани е заминала и след това Любомир не е допуснат, защото трябва да се движат като група. Никакво съдействие не е получил от представителя на федерацията, който пътува със състезателите, Лично аз не мога да си го обясня, може би искат тази година някой друг да е шампион и сега им падна случай да спрат сина ми от състезание“, коментира Васев – старши. Тази година в Източно-европейския шампионат състезанията са намалени. Миналата година бяха 9, а сега са само 6, след като Румъния, Молдова и Македония, няма да организират кръгове.