Отборът на Марек 2010 започва тренировки в понеделник Отборът на Марек ще се събере за първа тренировка на 29 юни, понеделник, това разкриха източници от клуба. Както е известно, дупничани не получиха професионален лиценз и след като изпаднаха от "А" група ще започнат във "В" Югозападна футболна група, като първенството стартира на 9-ти август. Футболистите, на които ще се разчита, в основната си част са от дублиращия тим на Марек, който до сега се подвизаваше в елитната младежка група до 21 години. Поредният въпрос на този етап е кой ще бъде начело на отбора, като се обсъждат няколко имена, но към днешна дата те не бяха разкрити.
Омбудсман идва в Дупница, ще слуша жалби kyw e toq ombudsman zaplatata mu dava CEZ i toi da im pravi proboemi hahaha smqh
Гьорги Гьоргиев: Пирин няма какво да губят и ще се хвърлят здраво – ВИДЕО Капитанът на Марек Юнион-Ивкони Гьорги Гьортиев коментира предстоящия мач с Пирин в Разлог. Разпределителят на дупничани заяви, че отборът на Пирин ще се хвърли здраво срещу Марек. Според Гьоргиев, обаче, дупничани са далеч по-класния тийм и ще си тръгнат с победа.
Юношите на Марек Юнион-Ивкони загубиха днес с 1:3 гейма от ЦСКА Марек Юнион-Ивкони (юноши ст. в.) днес, загубиха последните си шансове за класиране на полуфинал, след като отстъпиха на домакините от ЦСКА с 1:3 гейма (30:28, 13:25, 22:25, 20:25). Момчетата на Христо Райчев стартираха добре, взимайки първия гейм, но след това се наблюдаваше видим спад в играта им.
Леки мъже и леки жени летели с Авиоотряд 28 След като без много шум и набързо Народното събрание гласува в сряда оставката на Христо Бисеров – един от най-влиятелните политици, чието внезапно оттегляне от политиката и парламента е пълна енигма, депутатите се заеха с обсъждане на доклада за полетите на правителствения Авиоотряд 28 по времето на кабинета „Борисов“.
Както се очакваше, заключенията на временната анкетна комисия, оглавявана от „Атака“, бяха отхвърлени от опозиционната партия ГЕРБ като тенденциозни, а управляващите използваха случая, за да обвинят отсъстващия от залата бивш премиер Бойко Борисов, че е използвал правителствените полети за задоволяване на лични и партийни цели.
След 3 месеца проучвания, комисията с председател Венцислав Лаков от „Атака“ е констатирала, че авиоотрядът е изразходвал над 34 млн. лв. за нерегламентирани полети. От доклада, дълъг 40 страници, става ясно, че за 144 полета, чиято обща стойност възлиза на 32 917 237 лв., няма никаква информация – нито за целта, нито за състава им.
Установени са полети, извършвани по нареждане на министър-председателя Бойко Борисов, които са с търговска цел и са в нарушение на закона. Става дума за станалите известни превози на спортни отбори, за които е заплащано само горивото, без да се отчитат амортизацията, таксите и без печалба. Извършени са и 67 полета със самолети на ВВС на стойност 800 000 лева. При много от тях не е ясно кой е пътувал на борда на самолетите и хеликоптерите. Налице е хаос между институциите, които организират полетите на властта, се казва в доклада на временната парламентарна комисия, проверяваща дейността на правителствения Авиоотряд 28 за периода август 2009 – март 2013 година.
„Авиоотрядът е използван многократно за превозване на футболни отбори, не само на Бистришките тигри, използван е и от волейболен отбор, използван е за заснемане на филми, за полети за наблюдение на телето Бойка, което беше подарък на премиера”, изреди от парламентарната трибуна Венцислав Лаков. Той допълни, че самолети на Военно-въздушните сили са били използвани за предизборни цели. „Сутринта премиерът Борисов е на предизборно събрание в Пловдив, а следобед – в Плевен, а за превозване на участниците е използван хеликоптер на ВВС”, обясни Лаков.
„Съществува пълен хаос между институциите, които се занимават и организират полетите на властта. Че не се пазят документите и няма такова законово изискване да се пазят документите, това е причината да нямаме пълните списъци. Редно е парламентът да помисли как да се предложат нови промени, тека че всичко да бъде ясно и да няма такова разходване на средства безконтролно. Да не се превръща Авиоотряд 28 в аеро такси, така за изпълнение на прищевки на определени хора“, коментира още депутатът от „Атака“ Венцислав Лаков.
„Всичко това са пари на данъкоплатеца, средства, извадени от джоба на всеки българин, за да може да се гарантира медийната изява на бившия министър-председател“, стигна до любимия си извод Лаков.
Целият доклад на временната комисия ще бъде качен на интернет страницата на Народното събрание, а информацията от него ще бъде предадена на прокуратурата.
ГЕРБ окачествиха доклада като тенденциозен. „Не се разбра почти нищо освен цифри, които са в бюджета на Авиоотряд 28 и мерките, които се взимат за охрана на един министър-председател. Нима г-н Орешарски сега като кацне някъде със самолета ходи пеша след това, нима не го взимат автомобили? Изначало комисията беше съставена с целенасочен, злонамерен обхват. Как може да разбере обществото и гражданите дали са правилни или неправилни, ако не се съпостави с друг период?“, попита депутатът от ГЕРБ и бивш транспортен министър Ивайло Московски. Неговата парламентарна група настояваше комисията да провери и полетите на правителството „Станишев“, управлявало преди това на ГЕРБ, но мнозинството не се съгласи.
„Надявах се, че няма да се стигне до дискусия на тази безсмислена тема. За пореден път гражданите ще видят как Народното събрание им губи времето и как се занимава с теми, които по никакъв начин не касаят обществото и не са важни“, коментира Ивайло Московски от ГЕРБ.
Взаимните обвинения използван ли е Авиоотряд 28 за предизборни цели и какъв е бил смисълът от работата на временната комисия постепенно отстъпиха място на друг тип подмятания.
„Има съмнения, че Авоотрядът се е използвал за превозване на съмнителни леки жени с тежки пороци”, заяви от трибуната Антон Кутев от БСП.
„Винаги е по-добре в присъствието на министър-председател, макар че не съм информиран да е вярно, да присъстват леки жени с тежки пороци, отколкото както по ваше време – леки мъже с тежки пороци”, отвърна му Ивайло Московски.
Жельо Бойчев от БСП каза, че народните представители не са следователи и когато за момент влезнали в тази роля, „топката се прехвърляше и в крайна сметка българското Народно събрание не беше зачитано, за да стигнем до обясненията, които се даваха извън комисия“. „Ръководителите на полет на Авиоотряд 28 ни казаха, че са извършвали полети в нарушение и с изричното разпореждане, без да им се предоставя състав на пътниците“, допълни той.
„Ще ви прочета обяснението на началника на „Авиоотряд 28“ на многократно задаваните ни въпроси за състава на пътниците на тези полети, които са извършвани най-често в присъствието на премиера, тогава Борис Борисов. Той казва на въпрос къде са списъците и защо няма такива: „Не може да стане това, защото тези хора не могат и нямат право да летят, съгласно постановлението на Министерски съвет“. И тъй като те нямат право да летят, макар да го правят, за тях не идват списъци“, отбеляза Жельо Бойчев.
Йордан Цонев от ДПС уточни, че комисията е установила 144 полета на бившия премиер Бойко Борисов , за които няма данни кой го е придружавал. Като информация за пътниците е посочено „министър-председателят и придружаващите го лица“. „Въпросът „кой“ в случая е уместен и на него няма отговор. Ако желаете да си го самозададете или да го зададете на вашия лидер, питайте го кой е пътувал с него“, обърна се Цонев към депутатите от ГЕРБ.
„Знаете ли отговорите какви бяха? Всички спазваха закона омерта на мафията: не знам, не чух, не видях. Питали сме пилоти: знаете ли в този полет кой беше на борда. „Ами не, не знам, аз гледам напред, не гледам назад“. Това в самолет, в който има 8 пътника, да не можеш да кажеш кой е бил на борда, е смешно“, заключи Цонев.
„Кой беше казусът, във връзка с който се създаде комисията? Един слух в обществото – слух, защото докато не се докаже, е такъв – че играейки на карти, Борисов губи бас и праща самолета да му докара един аматьорски отбор да играе с друг аматьорски отбор от София на плажа във Варна“, напомни Цонев.
Бившият транспортен министър в кабинета „Борисов“ Ивайло Московски извади още по-стари папки, в които прочете част от полетите на Тройната коалиция до дестинации извън България. Сред тях са София-Баркасименто(Венецуела), Шанхай, Ханой, Ченду, Делхи, Бангалор, Асуан, Найроби, Йоханесбург, Абуджа, Дакар, Казабланка. 14 от министрите от тогавашния кабинет са пътували до Виетнам, девет министри – Япония, Монако, Австралия, Чили, Хавана, Бали, Южна Африка, Сингапур, Аржентина, Бразилия, Бахрейн.
„Това са малко по-екзотични дестинации от Несебър и „Паламара“, каза Московски. В отговор Йордан Цонев обясни, че тези полети за с цел засилване на външно икономическите отношения на страната ни с други държави. Дебатът и скандалите в Народното събрание продължиха, въпреки призивите и от двете страни да бъдат прекратени.
Още два блока в Дупница с осигурени пари за саниране, до дни подписват за други два Три са вече сигурните блокове в Дупница, които ще бъдат санирани напълно безплатно, информират от пресцентъра на кметството. Блок 3-и в жк. Бистрица (92 апартаменти) и намиращият се на ул. "Отец Паисий" 13 (46 апартаменти) са другите печеливши в Дупница заедно с намиращият се на ул. "Тишина". "В очакване сме всеки момент да сключим договори и за бл. 3 в жк. Развесена върба (47 апартаменти) и бл. 1 в жк. Бистрица (92 апартаменти). Знаете, че имаме нарочна комисия от служители, които се занимават само с това, защото борбата в цяла България се води за всеки блок. Надявам се да успеем да осигурим финансирането за максимално голям брой за Дупница, като за целта всички документи ги обработваме още в същия ден на постъпване. Това е едно голямо състезание в България. По-бавно се развиват процесите в някои блокове заради непълни документи, но от нас каквото се изисква го правим на деня", коментира кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев.
Наводненията вече взеха жертви
Полицията откри труп на жена в близост до село Винево, предаде БНР. Тази сутрин е открит лекия автомобил на семейството, което вчера е излязло от дома си и не се е върнало.Колата е в близост до моста на селото, който е разрушен. Кметът на Минерални бани обясни, че общината е кандидатсвала два пъти по проект за ремонт на моста, но това не е станало. В автомобила са пътували мъж и жена, дъщеря им и 4-годишната им внучка, пише БЛИЦ По данни на хора от селото, семейството от четири души е тръгнало с колата снощи след 22.00 часа от Винево. До тази сутрин от тях нямаше и следа, съобщава haskovo.info. Съседите разказват, че в автомобила са пътували мъж и жена, дъщеря им и 4-годишната им внучка. Тепърва предстои група водолази да огледат близкия язовир. На мястото са се събрали десетки хора от селото, които плачат. Мостът все още е затворен за движениe, тъй като водата е подкопала основите му. /БЛИЦ
Нова година на площад „Свобода“ в Дупница  Много дупничани посрещнаха Новата 2014-а година на площад „Свобода“.
СКАНДАЛ: Дупничанинът Любомир Васев не бе допуснат да влезе в Турция за състезание по мотокрос Шампионът от миналата година в Източно-европейския шампионат в клас MX2 Любомир Васев, не бе допуснат да влезе в Турция, за да участва във вторият кръг от надпреварата в Бурса. Състезанието бе през уикенда, но Васев не стигна до трасето. Според неговият баща Светлозар Васев, ситуацията е много странна. „ На границата Любомир е имал първо проблеми с пълномощното, но той има такова и пътува навсякъде, а и вече навърши 18-години. След това са открили проблем и с документите на караваната, с която пътува той и там са и моторите. Реагирал е бързо и е извадил „зелена карта“, но вече цялата българска група от 17-каравани е заминала и след това Любомир не е допуснат, защото трябва да се движат като група. Никакво съдействие не е получил от представителя на федерацията, който пътува със състезателите, Лично аз не мога да си го обясня, може би искат тази година някой друг да е шампион и сега им падна случай да спрат сина ми от състезание“, коментира Васев – старши. Тази година в Източно-европейския шампионат състезанията са намалени. Миналата година бяха 9, а сега са само 6, след като Румъния, Молдова и Македония, няма да организират кръгове.
Голям пожар в Банско има тежко пострадали пожарникари и доброволци Към един часа след полунощ е подаден сигнал за пожар в района на склад за въглища на изхода на Банско. Горял е и фуртгон, в който са живеели хора. В резултат на пожара в разложката болница е настанен 43-годишният Х. Д. Със собствен транспорт са транспортирани А. П. на 32 години, Г. Ш – на 38 г., Г. С. – на 36 г. и 23-годишният И. К. Всички те са с различна степен на изгаряния. Двама от обгорелите в огнения ад в скалада за въглища в Банско са пожарникари, научи репортер на struma.bg на мястото на инцидент. Другите двама закарани в „Пирогов“ са доброволци, които са се хвърлили да помагат при гасенето на огнената стихия. Настаненият в разложката болница е пазачът на обекта, където е избухнал пожара. Според последна информация двама от пострадалите в пожара в Банско са с опасност за живота, това съобщи шефът на клиниката по изгаряния в „Пирогов“. Той заяви, че изгарянията са много тежки, екипът е направил всичко възможно да стабилизира състоянието им, но има опасност от усложнения, допълва struma.bg
Фенове на Марек изразиха подкрепа към кмета на Дупница инж. Методи Чимев  Малка група фенове на Марек се събраха пред Община Дупница, за да покажат своята подкрепа към кмета инж. Методи Чимев.
Парламентът одобри заема от 16 млр.лв! С гласовете на ГЕРБ, Реформаторския блок, АБВ, ДПС и Български демократичен център ратификацията за нов държавен дълг от 8 млрд. евро бе одобрена от парламента. „За” гласуваха 161 депутати, 50 „против” и 12 „въздържал се”. Преди гласуването на ратификацията беше извършена поименна проверка за наличието на кворума по искане на лидера на „Атака” Волен Сидеров, а финансовия министър Владислав Горанов пое ангажимент два милиарда лева от дълга да не бъдат използвани от разчета, който министерството е направило и не да се налага да бъдат ползвани от лимита по рамковата програма за поемане на дълг.
Хванаха двама пияни шофьори в Рила  Две бързи полицейски производства са започнати вчера в РУП Рила срещу водачи, които са управлявали МПС след употреба на алкохол, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Лятното кино в Парк „Рила“ започва идния петък На 18 юли официално ще бъде открито импровизираното лятно кино нa Парк “Рила” в Дупница, информират от пресцентъра на кметството. То е част от съпътстващата програма на БНТ, които ще предоставят безвъзмездно правата за няколко от най-известните и касови филми за прожекция. В момента на парка се прожектират на големия екран мачовете от Световното първенство. През миналата година някои от прожекциите бяха посетени от над 500 души като интерес не липсва и сега, допълват от администрацията. Пълната програма пък по дни и часове и филми ще бъде обявена следващата седмица.
А СЕГА ДЕ?! Затворници-фантоми от Бобов дол „работили“ за Община Дупница Община Дупница спечели пред Районен съд-Дупница делото заведено от Държавно предприятие "Фонд затворено дело", информират от пресцентъра на кметството. Делото може да се нарече като "Затворници-фантоми". Искът от предприятието е заведен като с него се претендира, че Общината дължи сумата от 24 038,13 лева по договор за отдаване на труд, но бе отхвърлен от съдия Миглена Кавалова. 
Дупнишките рокери от „Неразделни братя“ за пореден път се погрижиха за парк „Рила“ За пореден път рокерите от дупнишкия клуб „Неразделни братя“ се погрижиха за уюта в парк Рила. През изминалият уикенд мотористите окосиха голяма част от тревните площи и се погрижиха за оформянето на храстите. Това е поредната им инициатива там. Припомняме, че миналата година, членовете на Мото клуб "Неразделни братя“ бяха изключителна атракция за гостите на парка. Тогава съгласувано с Община Дупница любителите на високите скорости със собствени средства боядисаха пейки, беседки и ремонтираха детските катерушки. Членовете на клуба осиновиха и животните в зоопарка като полагат грижи целогодишно за тях.
Жена от Дупница изпрати съпруга си в токсикология при опит да се отърве от гризачи Нелеп инцидент се разигра днес, след който 60-годишен мъж се озова в Спешен център Дупница, а от там в токсикологията на „Пирогов“. Съпругата на Емил К. решила да се отърве от плъхове в къщата и сложила отрова в кренвирш. Жената обаче излязла навън и забравила „деликатеса“ на масата. Емил К. без да подозира хапнал от кренвирша, но не харесал вкуса и го хвърлил на домашната котка, която след минута изпаднала в безпомощно състояние. В този момент съпругата се прибрала и след като видяла ситуацията веднага позвънила на телефон 112. В момента 60-годишният мъж е в Пирогов.
Съветник от Дупница дебютира с първолак и в ново футболно амплоа Общинският съветник от дупнишкия парламент Йонко Гергов имаше два повода, за да почерпи. Юристът по образование се бе въоръжил с фотоапарат за днешния първи учебен ден в двора на СОУИЧЕ "Св.Паисий Хилендарски" и нервно крачеше между хората. Причината за това бе неговата дъщеря Елена, която е вече в първи клас. Малката хубавица обаче нито за миг не се смути и дори участва в програмата на тържеството по откриването със стихотворение, а след това асистира на директорката Виолета Инкьова при хърлянето на менче с вода.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Наказаха отбора на „Славия“ Яхиново за боя със Сапарево С лишаване от правото да бъде домакин за една среща бе наказан отбора на Славия Яхиново. Повод за санкцията е инцидента в първия кръг на регионална група „Рила“, когато дербито Яхиново-Сапарево не завърши, след като гостите напуснаха терена в 68-та минута. Тогава при резултат 1:0 за Яхиново играча на домакините Иво Шаламанов извърши нарушение срещу Марио Грахльов и получи жълт картон от съдията Васил Караколев. Двамата футболисти обаче се сдърпаха, след което последва и размяна на реплики с хора от публиката. За поведението си играчите получиха директни червени картони, след което отбора на Сапарево напусна терена. Всичко това бе описано в доклада на делегата  на срещата.  След края разправията между двата тима продължи, като и колата на съдийската бригада бе ударена с твърд предмет.
ЕКСКЛУЗИВНО! Тони Велков няма да води “Марек” в мача с “Левски” Старши треньорът на "Марек" Тони Велков няма да води отбора в предстоящия двубой с "Левски", научи zadupnitsa.com. Наставникът ще бъде на стадиона, но не и на резервната скамейка. Наставленията ще бъдат давани от помощниците му – Янек Кючуков, Даниел Белчев и Светльо Георгиев. Двубоят e в събота на стадион "Бончук" и е очакван с огромен интерес от феновете в града, като се очакват и поне 700-800 "сини" ултраси да пристигнат за двубоя. От ръководството на клуба потвърдиха информацията, но отказаха на този етап повече подробности. Потърсен от zadupnitsa.com изпълнителният директор Иво Паргов също се въздържа от коментар.
Днес от 19:00 часа в Дупница, благотворителен концерт за Милчо Благотворителен концерт за набиране на средства за лечението на 17-годишният Милчо Паликарски ще се проведе днес в Дупница. Концертът започва в 19:00 часа в салона на ОбДТ „Невена Коканова", а входа е 5 лв. Събраните средства ще бъдат дарени за лечението на младежа, който пострада тежко при зверската катастрофа в село Яхиново. Благотворителната инициатива ще подкрепят редица изпълнители – група „Експоуз", поп певицата Тони, Томас Томов, Дара Екимова, Магда, женски народен хор „Царичина", детски танцов състав „Яхинче". Учениците от гимназия „Христо Ботев" са подготвили рецитал.
ФУТБОЛ 29 януари  ГЛЕДАЙ ДИРЕКТНО ТУК + ПРОГНОЗИ Днес феновете на футбола имат богат избор от мачове. В Испания се играят два мача  за купата на Краля и ако в единия няма интрига, то в Билбао ще бъде горещо, защото мадричани имат само гол преднина. В Германия Байрен М не познава вкуса на загубата и сега гостува на повече от колебливия Щутгарт. В Англия дербито е в Лондон между 5-ят Тотнъм и 2-ят Ман Сити. Ето всичките ни предложения.
От Общината започнаха озеленяването на квартал „Южен“ Кметът на Община Дупница удържа на думата си и изпрати хората от общинското предприятие по озеленяване в кв."Южен", видя репортер на zadupnitsa.com. В средата на август миналата година, инж. Чимев бе обещал след среща с жители на квартала да се обнови детската площадка, спортното игрище, изгради чешма, ремонтират алеите и озеленят площите. В следващите дни, хората на директора Румен Низамов ще се занимават с обработката на почвата и саденето на цветя, храсти и дървета в района, което ще направи квартала много по-уютен и привлекателен.IMAGE_042


Местни жители не скриха задоволството си от това, което се прави, но и не пропуснаха да отбележат, че са много разочаровани. "Предишното общинско ръководство като беше, направи някакъв проект, идваха тук да ни обясняват колко красиво ще бъде и трябваше да са готови с всичко още преди 3 години, ама после разбрахме, че всичко било само парлама, за да вземе някой едни пари, за сметка на нас в квартала. Щяха и улиците да ни оправят, а се оказа, че са ни лъгали и никога не са имали намерение да правят каквото и да било. Добре, че сега поне от Общината ни обърнаха внимание и започнаха да възстановяват много от нещата… И на това сме доволни, разбира се. Я гледай какво кътче ще стане за майките с децата и нас пенсионерите… Догодина ще искаме и улицата да асфалтират", коментира местен 68-годишен жител.
Истина ли е или…? Проклятие тегне над Дупница – измират само млади хора! И тази година Великден се оказа черен, а трупове застлаха пътищата на Родината.
Покриват изцяло кооперативния пазар в Дупница 12 000 лева ще бъдат разходвани за разширяване покривната конструкция на кооперативния пазар в Дупница, информират от кметството. От Строителния отдел към Общината приключват с изготвянето на проекта, след което ще се премине към процедура по избор на изпълнител на дейността. Причината за предстоящото разширения на навеса е с цел осигуряване на по-добри условия за търговците и за купувачите. През миналата година Управителят на "Общински пазари" Лора Василева бе внесла искане до кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев с искане за тези дейности. Една от основните причини бе заради дъждовните и зимния сезон, когато се създава дискомфорт за купувачи и търговци, които са изложени на валежите.
24-годишен мъж от село Яхиново карал след употреба на упойващи вещества, имал канабис у себе си  Дупнишки полицаи са установили 24-годишен мъж от с. Яхиново да шофира след употреба на упойващи вещества, информират от пресцентъра на МВР.
Пепи Тончев отново се контузи и остава извън групата на Марек за мача с Черно море. Други двама също аут Отново кадрови проблеми има наставникът на Марек Тенчо Тенев преди утрешното домакинство на Черно море. Нападателят Петър Тончев почти бе възстановен от травма на мускула, но на една от последните тренировки отново почувства болки, като не е изключено този път да има и пълно разкъсване, което ще го извади извън терена до пролетния дял на първенството на А-група. Извън групата за мача с Черно море остава нападателят  Росен Йорданов, който получи контузия на мача с Лудогорец. С травма е и Светльо Диков. Иначе Марек няма наказани играчи, като в състава се завръща Димитър Андонов. Най-вероятно сред титулярите ще се появи Кристиян Петков, който се включи отлично срещу Лудогорец и бе похвален от треньорския щаб. Сред 11-те ще бъде голмайсторът на Марек от първия мач във Варна Димитър Петков, който тогава получи травма и дълго време се възстановяваше от нея. Гостите от Варна също имат известни кадрови проблеми, свързани с Бакари, Божилов и Паланков, който няма да играят. Срещата е на 8 ноември /събота/ от 14:30 часа.
Почина бившият премиер на Израел Ариел Шарон В клиника в Тел-Авив на 86 години почина Ариел Шарон, това съобщиха израелски медии. От януари 2006 година той бе в кома след прекаран инсулт, а преди няколко дни основни органи отказаха да функционират.
ВИДЕО/СНИМКИ: Лошото време затрудни участниците в турнира по спортен риболов в Дупница Днес завърши първият общински турнир по спортен риболов в Дупница. В двудневната надпревара, която се проведе на езерото в парк Рила, се включиха любители на риболова от региона. Организатори са клуб „Распер“ и Община Дупница. Вчера 18-ти април, 21-младежи и деца се състезаваха, като първи стана Матей Попниколов, а след него се наредиха Майкъл Борисов и Генчо Атанасов, най-малък участник бе Християн Чараклиев. Днес лошото време обаче затрудни максимално рибарите. Рязката промяна на температурата прогони рибата на по-дълбоко и се изискваше много майсторство и най-вече късмет, за да бъде уловена някоя и друга каракуда. Все пак, вчера част от участниците се похвалиха с улов и на мрена и дори пъстърва. Днес сили премериха 17-мъже и една дама. Победител стана Кирил Петров, след него се нареди Калин Кацаров, а на трето място завърши Васко Василев-Вратарчето. Победителите бяха наградени от кмета на Дупница инж.Методи Чимев, който заяви, че на следващите турнири ще има и още интересни награди. На турнира присъстваха представители и на ИАРА – Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури.
Боби Кралев подписа в Гърция. Ще играе заедно с Тошко Христов Дупничанинът Борислав Кралев подписа договор с гръцкия третодивизионен Аполон Арнеа. Кралев е в южната ни съседка от началото на месеца и вече уточни всичко около контракта. Нападателят ще бъде заедно с друг бивш играч на Марек Тодор Христов, който за последно се подвизаваше в исландския Викингур/Рейкявик/. В Аполон ще се подвизават и Георги Ризов и Кирил Динчев. Българите обаче ще пропуснат утрешното домакинство с Пансерайкос, защото все още не са им пристигнали жълтите карти. Аполон е в дъното на класирането и целта е оставане в групата.
ЕКСКЛУЗИВНО! 20-тонна цистерна се преобърна на моста на Дупница при жп. линията (СНИМКИ) 20-тонна цистерна вдигна на "крак" всички институции в Дупница и областта преди по-малко от два часа. Возилото, с благоевградска регистрация се преобърна на моста на входа на Дупница от София и увисна от него само на 3 метра от жп.линията. Първоначалната информация, че е пълен с 20 тона пропан бутан изправи на нокти Пожарна, полиция и Гражданска защита. От местното РПУ веднага предприеха мерки и спряха движението за вход и изход към София, както и част от Е-79. Участъкът бе отрязан в радиус от 100 метра, до пристигането на Пожарните и Гражданска защита. Впоследствие обаче се разбра, че 15-метровата цистерна е празна и няма опасност от взрив. На място веднага дойдоха областния управител Виктор Янев, заместник кмета на Дупница Крум Милев, шефа на полицията Валентин Гълъбов, началника на магистрална полиция Александър Александров. По-късно на мястото на инцидента пристигна и областния шеф на МВР Емилиан Стамболийски. Малко след инцидента на мястото пристигна и кмета на града Методи Чимев, а по-късно се появи и един от собствениците на благоевградската фирма .
Стотици дупничани коленичиха пред Ботев и сведоха глави пред делото му (СНИМКИ) С падане на колене пред паметника на Христо Ботев в Дупница, бе почетена датата 2 юни – 139 години от гибелта на Христо Ботев и неговата чета. Кметът на града инж.Методи Чимев, стотици ученици, граждани и общественици, поднесоха венци и цветя пред Революционера. Ученици от Гимназия "Христо Ботев" пък бяха подготвили рецитал за патронния си празник.