Начало
Основните пътни артерии в Сапарева баня са проходими при зимни условия, като са обработени и опесъчени Снегорините са минали сутринта, като след няколко часа отново ще са по улиците. За снегопочистването в курортната община отговаря фирма от село Ресилово, която и миналата година извърщваше тази дейност. Фирмата има ангажимент да почиства уличната мрежа в общината, както и асфалтираните улици в селата, а при сняг над 15 см. ще трябва да се осигури проходимост и през неасфалтираните улици. Ангажимент на фирмата също така е и четирилентовия път в Сапарева баня, пътя Сапарева баня – Паничище – Пионерска и във вътрешността на Паничище, а също и пътя до Ресиловския манастир. Опесъчаването както и миналата година се извършва от общината. Осигурени са необходимите количества сол и пясък.
Aко питате нас, мъжете винаги са ни виновни! Което, естествено, е много далече от истината. И, за да ви докажа, че в повечето случаи жените сами сме си виновни, че не ни върви в любовта, ще ви запозная с един много интересен текст, който няколко от приятелите ми във Фейсбук споделиха. Чета и се чудя да се смея ли да плача ли?! Защото, колкото е забавен, толкова е и истински…
Фенки на волейбола награбиха трима от шампионите от "Марек Юнион-Ивкони" след днешния двубой с "Дунав". Двубоят се игра в Русе пред около 200 зрители, които бяха дошли да гледат своите срещу непобедимия лидер в Супер лигата. Веднага след срещата около 10-ина тийнейджърки нападнаха двамата национали на България, Мартин Божилов и Борислав Апостолов, както и разпределителя Гьорги Гьоргиев. Освен снимки, играчите дадоха и автографи за момичетата, като най-атрактивен бе Апостолов, който изненада всички с екстравагантна прическа.
Жителите на село Бисер са били евакуирани заради поройните дъждове, които са се изсипали в района, съобщи Нова тв. В селото хората са били уведомени както със съобщаване от врата на врата, така и с биене на камбаната на църквата. От кметството заявиха, че мерките са по-скоро превантивни и хората са настанени в по-високите части на селото. Язовирът, който помете района през 2012-а, е в добро състояние.
В дупнишката галерия „Околийска къща“ бе открита изложбата „Багри от Дупница и Рила“, която се явява като продължение на експозицията „Багри и звуци от Рила“.
Община Дупница е осъдена по адски несериозен и безумен казус, бе категоричен кметът инж. Методи Чимев. Както е известно, разплащателната сметка на Общината беше запорирана, след като пернишката фирма „Флорс“ ЕООД спечели делото пред Софийски апелативен съд.
Досъдебно производство е започнато в РПУ Дупница срещу 52-годишен мъж за продажба на фалшиви спортни стоки от запазена търговска марка. Мъжът е продавал в голям търговски обект в центъра на града. Иззети са 148 комплекта, съобщават от полицията.
Днес от 20:00 часа Локо Пд приема Марек в последен мач от 25-ят кръг на А-футболна група. Срещата е от изключително значение и за двата отбора в борбата им за оцеляване в елита. В състава на Марек липсват поради контузия Тодор Колев и Крум Бибишков. Боби Николов е наказан.
Камери на "Самоковско шосе" в района на "Пожарната" са монтирани преди дни и стряскат шофьорите, забеляза zadupnitsa.com. Конструкцията бе монтирана през миналата седмица и поставени 4 камери, които следят за автомобилния поток в двете посоки. От Община Дупница обясниха, че е издадено разрешително за поставянето им на "Агенция Пътна инфраструктура" по техен проект "Изграждане на система за автоматизирано събиране на данни за трафика на автомобилните пътища в България".
Марек се раздели с още един футболист, след като защитникът Венци Бонев напусна отбора . Изпълнителният директор на клуба Иво Паргов заяви, че решението е на самия играч. Бонев се присъедини към Марек през зимата и взе участие в мачовете в Б-група, но се появяваше по-често като резерва. Същевременно се разбра, че бъдещето на офанзивния халф Денис Стоилов също е под въпрос и най-вероятно и той няма да бъде картотекиран за А-група. Припомняме, че вчера бяха освободени още трима играчи и това са французите Мамаду Дукуре и Арно Онор, както и нападателя Анаторий Тодоров.
Станаха ясни кои отбори ще спорят за финала на настоящото издание на Шампионската лига. Днес в централата на УЕФА в Нион бе изтеглен жребият за полуфиналите на най-комерсиалния европейски клубен турнир.
За 4 часа ще бъде затворен подстъпа за движение на автомобили по направлението Горна махала – жк. "Бистрица" през Градската градина утре, информират от пресцентъра на кметството. От 9 до 13 часа ще бъде затворена ул. "Кокиче" във връзката й с ул. "Христо Ботев" (при нафтоколонката) поради ремонтни дейности на газопреносното дружество. Движението по направлението Горна махала – жк. Бистрица и обратно ще става през кръговото кръстовище и по ул. "Хан Крум".
Марек загуби от Левски с 0:3 в контрола играна днес в Правец. Сините откриха резултата още в 7-та минута чрез попадение на Борислав Стойчев. Минута по-късно Валери Божинов покачи на 2:0. В края на полувремето нервите взеха връх. При един въздушен двубой Валери Домовчийски удари с лакът Николай Николов. Играчът на Марек, който е и юноша на Левски, се ядоса на действията на "синия" футболист и му удари шамар. Реферът взе решение да изгони и двамата футболисти, показвайки им червени картони. Второто полувреме започна равностойно, като в състава на Марек в игра се появи и новото попълнение Мамаду Дукуре. В 75-та минута за игра на Мартин Димитров с ръка в наказателното поле бе отсъдена дузпа в полза на сините, като точен от бялата точка точен бе Валери Божинов с което оформи и крайния резултат
Независимият общински съветник и екскмет на Дупница Първан Дангов хвърли нова бомба в медийното пространство. В интервю за струма.ком, той директно нападна фенклуба на "Марек", че са организирани от… кмета инж. Методи Чимев. С тези си думи, Дангов реално обяви фенклуба за поръчков, а феновете за послушници. "Футболните фенове, които „излязоха да подкрепят” този заем бяха точно пет човека. Но и тези петима бяха използвани от кмета, защото знам, че минути след сесията той е звънял на фенклуба за организиране на подобна акция в понеделник. За съжаление, това са методите на ГЕРБ – използване на силата на властта и натиска. Могат да притискат хора от всички страни така, както го правеха Галеви – сред спортните среди, сред рокерите, читалищните и здравните работници, културните дейци от хоровите състави… Като обещават някакви средства, се опитват да ги купят. Безцеремонно и нагло", се казва в отговора на Дангов пред медията.
Влекач "Скания" изгоря вчера в Дупница на улица“ Трети гвардейски полк“. Огънят лумнал около 5 часа сутринта. Първо се чул силен гръм, който вдигнал на крака съседите на 30-годишния собственик на влекача Йордан Йорданов. След това се чули още няколко силни гърмежа. Първи се втурнали да гасят возилото съседите, след което пристигнал и екип на пожарната. Избухнали са и двата резервоара с гориво. По време на инцидента Йорданов е бил на път. Той се занимава с товарни превози, като ТИР-а е бил закупен за около 60 хиляди лева. Според запознати Йорданов не е притежавал други камиони. Не е ясно и за каква сума е бил застрахован. Всички негови съседи и близки недоумяват кой може да е запалил камиона и каква е причината. По случая работи РПУ-Дупница.Снимка :struma.bg
Предсрочните парламентарни избори в Гърция станаха причина да бъде променена датата на контролата между Марек и Рапид Букурещ. Премиерът на южната ни съседка Андонис Самарас насрочи предсрочни избори на 25 януари/неделя/, а контролата с Рапид бе планувана за 24 събота в Ксанти, където е на подготовка румънския тим. Сега двубоят е насрочен за 26 януари /понеделник/. Така първата контрола на Марек ще бъде този петък 23 януари срещу Пирин Разлог. Срещата е предвидена за 14:00 часа на терена на село Вълково близо до Сандански. Следващата сряда е насрочена проверка и с Беласица Петрич.
Шофьор на лек автомобил „Ауди“ с 2.13 промила алкохол е установен тази нощ в Дупница, информираха от пресцентъра на МВР.
България вече не води всички негативни класации и се наблюдава скъсяване на дистанцията между нас и други европейски страни, става ясно от последното издание на Европейското социално изследване. То е проведено в над 30 страни в Европа и бе представено вчера в БТА от доц. Лилия Димова, национален координатор на изследването.
Падналата с автомобила си жена от пътен възел "Байкал" в Дупница е транспортирана за лечение в столицата, съобщиха от пресцентъра на ОД на МВР-Кюстендил. Пострадалата Паулина Ванегас бе настанена в дупнишката болница вчера след инцидента. Нейните родители обаче са дошли в Дупница и са я закарали за лечение в столично здравно заведение. 26-годишната столичанка е без опасност за живота, въпреки каскадата, която направи вчера. При опит да избяга от дупнишките катаджии, тя падна от над 15 метровата естакада, но се размина без сериозни последствия, а автомобилът й Пежо се запали и изгоря. В Районно управление-Дупница е започнато досъдебно производство за изясняване причините за възникнало пътнотранспортно произшествие.
Лют скандал се заформя за сесията на местния парламент в Дупница в петък. В проекта за дневен ред липсва предложението от д-р Матей Попниколов за премахване на поста заместник-председател на ОбС. Съветникът от ГЕРБ обяви още миналата седмица, че е входирал до председателя на ОбС-Дупница инж. Владимир Владимиров такова предложение, което се очакваше да бъде внесено на предстоящото заседание. Вместо тази докладна, в дневни ред отново е включено искането на Владимиров за избор на негов заместник. Скандалът със сигурност ще избухне, предвид на факта, че Попниколов и Владимиров показаха, че са в изключително обтегнати отношения и често правят сеир на колегите си и гражданите в залата по време на заседанията със своите караници. Най-често, двамата си "мерят" познанията по правилника за работа и кой какви права има. Човек от щаба на ГЕРБ разкри, че в понеделник Попниколов бил извън кожата си от нерви, като разбрал, че Владимиров го е отрязал и едва чакал сесията.
Опашка от стотици граждани се е извила пред офиса на КТБ в софия на ул "Аксаков". Офисът обаче е затворен, а хората искат да изтеглят парите си от банката, информира Mediapool.bg
Волейболистите на “Марек Юнион-Ивкони” излизат тази вечер в четвъртфинална среща от турнира за Купата на България срещу “Нефтохимик 2010”. Двубоят е от 18 часа в бургаската зала “Младост”. Играе се една среща, като победителят от този двубой ще се класира за полуфиналните. В състава на дупничани няма контузени, което ще даде възможност на старши треньора Найден Найденов да заложи на титулярната си шестица, докато от състава на домакините ще оtсъства централния блокировач Васил Атанасов. "Условията са перфектни, така че нямаме право за отпускане. Всеки знае, че "Нефтохимик" е много добре комплектован отбор, с опитни волейболисти като Стоян Самунев и Мартин Пенев. Няма опция за отпускане или подценяване, защото няма поправителен. Знаете, че който бие продължава. Чака ни сериозна битка, от която вярвам, че ще излезем победители", лаконичен бе централния блокировач Мартин Иванов.
Грандиозен скандал е на път да избухне в дупнишкото депо, където началник е неуспелия само преди дни да спечели кметските избори в Овчарци – Йордан Камджилов. Екип на Нова телевизия подготви разследване на "изчезнали" 1535 литра гориво, като тази сутрин анонсира част от подробното разследване на журналиста Марин Николов. Случаят е разследване около дерайлиралият през месец януари тази година между гарите Яна и Мусачево влак.
Кюстендилци се събират на протест утре сутрин пред сградата на РИК, за да изкажат недоволството си от определянето на Александър Методиев като депутат от областта. Кметът на града Петър Паунов призова гражданите на града да се включат в мирния протест в 7,20 часа. В социалната мрежа Фейсбук начинанието трупа с минути десетки последователи, като не липсват и дупничани, които се канят да пътуват до Кюстендил. По-радикално настроени жители дори приканват Паунов да затвори общината в знак на протест, докато ЦИК не обяви, че Бат Сали няма да е депутат от областта.
В Марек са категорични, че утре им предстои най-тежкия двубой за сезона. Лидерът в „Б“ група приема последния Академик (Свищов) на стадион „Бончук“ от 17 часа.
От 1-и април Община Дупница ще назначи на работа 5 човека по регионална програма, информират от пресцентъра на кметството. Срокът на техните договори ще бъде 6 месеца. От Бюрото по труда са изпратили безработни с насочващи писма за тези места като приоритетните групи според програмата са за хора до 29 и над 50 години. Те ще бъдат ангажирани с поддръжка на пътната инфраструктура и подържане на гробищния парк.
"Марек" загуби 0:3 пред собствена публика на "Бончук" и максимално намали шансовете си за оцеляване в елита. Дупничани бяха прегазени от "Берое", които можеха да вкарат поне още толкова в мрежата на Михайлов, ако на няколко пъти не бяха гредите. Около 70-80 човека от Стара Загора не спряха да дерат гърла за своите, докато малцината дупнишки фенове не спряха да се тюхкат от поредната слаба игра на своите.
Веднага след двубоя с Миньор Пк спечелен от Марек, старши треньорът на дупничани Иво Паргов заяви, че този път е доволен от показаното на терена. Паргов потвъди новината от тази сутрин, че Дани Младенов ще подпише договор с Марек. " С Дани сме се разбрали радвам се, че е при нас. Колкото до контролата смятам, че всички играха добре и се вложиха изцяло не допуснахме да застрашат нашата врата. Вече сме в пълен състав и е нормално това да се отрази положително и на играта. Има конкуренция на всеки пост и всеки трябва постоянно да се доказва и да показва желание. От тук на сетне искам всички да са здрави. Имаме прекрасни условия за подготовка в Сандански."
Полицаи от Бобов дол са установили и задържали извършител на кражба от частен имот в града. 35-годишният К.Д. в началото на седмицата е откраднал от мазе на жилище в града бормашина, кабел и зимнина. При проведените издирвателни действия е установен, открити са и част от крадените вещи. К.Д. е известен на полицията с множество кражби, осъждан е. Ще остане в полицейския арест 24 ч. Срещу него е започнато досъдебно производство в РУ Бобов дол.
Лек автомобил Ауди с пренабита рама бе установено при проверка в Дупница. Служители на РПУ Дупница при извършване на проверка на лек автомобил БМВ с платформа, превозваща лек автомобил "Ауди", установили интервенция върху номерата на двигателя и рамата. Аудито е иззето с протокол за доброволно предаване и е оставено на съхранение в РПУ Дупница. Работата по случая продължава, съобщават от пресцентъра на МВР.
Десетки сигнали са подадени до дежурните в Община Дупница във връзка със снеговалежите, които продължават вече 16 часа. "Живея в градската градина и на две таксиметрови компании звънях, но отказват да се качат. Било хлъзгаво", коментира пред zadupnitsa.com възмутена гражданка. "Да, получаваме постоянно сигнали, както на директните телефони, така и от 112, където са подавани сигнали. Всеки сигнал се прехвърля веднага към снегопочистващата фирма, а някъде, където е нужно изпращаме и хора от временната заетост. Повечето сигнали са от града и най-вече от живеещите по стръмните улици", заявиха от пресцентъра.
В събота Марек гостува на Витоша Бистрица в мач от поредния 20-ти кръг на Б-професионална футболна група. Ден преди да определи окончателният състав на групата за това гостуване старши треньора на дупничани Иво Паргов, заяви че има известни кадрови проблеми, но те ще бъдат решени. Най-големите главоболия на треньорският щаб са свързани с футболистите под 21 година. По регламент в мачовете отборите трябва да започват с 4-ри игачи под 21 година. В Марек двама от тези момчета са извън групата – Светльо Диков поради контузия и Денис Пидев поради наказание. Така най-вероятно в стартовия състав ще попаднат : Боби Николов, Даниел Георгиев, Димитър Георгиев и Росен Йорданов. Всички останали играчи на Марек са здрави. " Отиваме в това гостуване с идеята да покажем добра игра и да постигнем победа. Срещата е важна за нас, защото ако се представим добре това ще мотивира много хора да са на ст Бончук в сряда 16 април, когато очакваме гости от спонсора ни Актавис" заяви Иво Паргов.
С приключването на учебната 2014/2015 година и излизането на учениците в лятна ваканция значително нарастват опасностите за тежки пътнотранспортни произшествия с деца и юноши. Акцията на полицията “Ваканция! Да пазим живота на децата на пътя!“ се провежда за времето от 15 до 30 юни 2015 г., насочена е към ограничаване на причините и условията за възникване на пътнотранспортни произшествия с малолетни и непълнолетни и последиците с тежки травми или с фатален край. При контрола ще се акцентира върху: спазването ограниченията на скоростта в районите на учебните заведения; предимството на пешеходците; управление на двуколесни моторни превозни средства от неправоспособни малолетни и непълнолетни; използването на защитни каски, обезопасителни колани и обезопасителни системи за превозване на деца. При установяване на водачи на велосипеди, които управляват пътни превозни средства по тротоари или пешеходни пътеки, стриктно ще се прилага Законът за движението по пътищата. Полицейските служители с правомощия за контрол на пътното движение при всяка проверка на автомобили задължително ще следят за използването на обезопасителни колани от водачи и пътници на всички места в автомобила, както и за обезопасителни системи (столчета, седалки) при превозване на деца. При установяване на нарушение ще се взима отношение по Закона за движение по пътищата.
Страница 14 от 156
