Начало
Отборът на Марек, който ще представя България на минисветовното първенство по футбол “Готиа къп 2015” пристигна в Гьотеборг. Българската делегация достигна до Швеция с полет през Истанбул. Днес от 11 часа дупничани излизат в първия си мач от Група 5 в тяхната възрастова група – срещу френския Сейнт Клауд. Вечерта ще участват в парада на нациите по време на официално откриване на турнира на стадион "Улеви".
Полуфинал №2 от НВЛ "Бачково" – изворна вода Суперлигамежду ЦСКА (София) и Марек Юнион-Ивкони (Дупница) може да следиш на живо ТУК. Мачът в зала Васил Симов започва в 18,00 ч.
В навечерието на Коледа учениците и учителите от Основно училище „Евлоги Георгиев” проведоха поредица от благотворителни базари, средствата от които са за подпомагане на ученици, които са сираци и със специални образователни потребности, както и за децата от селището в село Дрен. На интереса на всички се радваха учениците от VI”б” клас, които предложиха вкусни сладкиши. Децата от полуинтернатните групи изработиха картички, а участниците в клубове по предприемачество по проект ”Успех” продаваха картички, свещници, коледни венци.
Защо не си размърда задника някоя отговорна институция, а само дсе крият като мишки. и си гледат заплатките, а децата го отнасят
Комисията, сформирана от кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев за оглед на селата приключи своята обиколка. От общинският пресцентър припомнят, че това бе направено с цел предпроектно проучване, което да послужи за кандидатстване по възможните национални и европейски програми. Причината за този обход е фактът, че община Дупница не бе включена към селските региони и това не дава много възможности за работа в тези населени места. Събраната информация ще бъде обобщена през идната седмица и представена на кметът.
Вече са ясни 26 от 28-те отбора, които ще участват в Шампионската лига при мъжете от следващия сезон. Българският първенец Марек Юнион-Ивкони (Дупница) също потвърди участието си в най-силния клубен турнир при мъжете. Последните две места ще станат ясни след като от европейската федерация ЦЕВ дадат двете уайлд карти.
Община Дупница е единствената обществена структура от страната, която кандидатства пред Изпълнителна агенция "Военни клубове и военно почивно дело" за осигуряване на безплатен обяд за ветерани от войната, военноинвалиди, военно пострадали, информират от пресцентъра на Общината. Всички останали кандидати са частни фирми. "Кандидатстваме за максимално допустимата бройка от 40 човека. Това, че сме единствените от България община-кандидат, говори красноречиво за социалната ни политика. Участваме за подобни услуги за населението винаги, когато има такава възможност", коментира дупнишкия градоначалник инж.Методи Чимев.Преди 2 години, Общината спечели финансиране за същата бройка, но проектът изтича през октомври тази година. Храната се приготвя от домашния социален патронаж. Хората, които се възползват от безплатното хранене бяха определени тогава от Министерство на отбраната. Ако Община Дупница бъде одобрена от Агенцията, то хората отново ще бъдат утвърдени и посочени от военното министерство, а услугата продължена.
Кандидатът за народен представител от Кюстендилски многоизбирател район Михаела Крумова спечели престижното второ място в кулинарния конкурс на фестивала "Балканска черга" в село Шишковци. В кулинарната изложба на тестени изделия, която предизвика голям интерес сред присъстващите, се включиха 45 участници. Конкурсът бе в три категории – приготвяне на зелници, на баници и на пити. Крумова успя да впечатли журито с вкусна баница, омесена лично от нея, и грабна грамота за второ място. След конкурса кандидатката за народен представител от ГЕРБ почерпи с баницата свои колеги и гости на фестивала.
Какво казват великите пророци на за новата 2014-а? Чака ли ни Трета световна война, земетръси, болести, или пък ще навлезем в епохата на благоденствието?
Инж. Методи Чимев е роден на 14.12.1962 г. в Благоевград, живее в Дупница от 1995 г. Женен е, има едно дете. Завършил е специалност „Хидравлика и пневматика“ в Технически университет – гр. София. Бил е маркетинг мениджър в „Мартекс 2″ ООД, ръководител производство в „Кодетекс“ ООД, през 1995 г. е главен инженер в „Марена“ АД, бил е конструктор във „Високоговорители“ ООД. Издигнат за кмет от ПП ГЕРБ. Избран на 30.10.2011 г. с получени 10 463 действителни гласа. Ето какво казва той в интервю за в-к "ТопПреса" в днешния брой.
В събота и неделя ще бъде изцяло затворено кръстовището при ГУМ във всички посоки, информират от Община Дупница. Това се налага, за да бъде положена асфалтовата настилка в този периметър от района. Кръстовището ще бъде затворено от пешеходната пътека при РУП-Дупница с обхват до ул. “Хан Крум”. Само за уикенда отпада използването на автобусната спирка при ГУМ в посока жк. “Бистрица”. Обходните маршрути са през Градска градина и по “Хан Крум”. Кръговото кръстовище ще може да се използва само по направлението – Промишелното – Стара автогара.
Ръководството на "Ботев" (Пд) е поискало да бъде отложен мача с "Марек" за друга дата. Не става въпрос обаче за представителните отбори на двата клуба, а за дублиращите. По програма, дупничани трябва да гостуват под тепетата в понеделник, но почти сигурно няма да пътуват, тъй като също са съгласни с предложението на пловдивчани. Оказа се, че и други от елитните ни клубове са проявили желание за отлагане.Следващата седмица са мачовете от турнира за Купата на България, като и Ботев и Марек ще разчитат на голяма част от играещите в дубъла.
На 12 януари Марек ще направи първата си тренировка за 2015 година. Каква обаче бе изминалата 2014 за дупнишкия клуб? 2014 година ще остане в историята на футболна Дупница с това, че Марек отново се завърна в А-група. През сезон 2007/2008 година Марек се раздели с елита, а през 2010 година бе учереден нов клуб Марек 2010. Този клуб извървя трудния път от най-ниското стъпало-окръжните групи, за да ликува миналото лято при връщането си в елита.
Дисциплинарната комисия към БФС няма да излезе с решение по скандалите на мача "Марек" – "Левски" тази седмица и ще го направи идната. Днес членовете й не успяха да се съберат и да разгледат подробно докладите и ситуацията със скандалното поведение на "сините" фенове. В медиите обаче се появиха слухове, че всъщност от БФС готвят яка санкция на дупничани и незначителна за столичния тим. Припомняме, че от Областна дирекция на РДВР и ФК "Марек" бяха изпратили писмо до БФС за отлагане на срещата, заради изборите и невъзможността на полицията да охранява двубоя, но от родната ни централа за пореден път показаха абсолютно безхаберие и това доведе до ангажиране на охранителна фирма и последвалите скандали.
Професионална гимназия по хранително-вкусови и химични технологии гр. Дупница или позната като Тютюневото, изпрати днес 25/05 випуск 2015 пред стотици, събрали се на централния площад "Свобода" в Дупница.
Aко питате нас, мъжете винаги са ни виновни! Което, естествено, е много далече от истината. И, за да ви докажа, че в повечето случаи жените сами сме си виновни, че не ни върви в любовта, ще ви запозная с един много интересен текст, който няколко от приятелите ми във Фейсбук споделиха. Чета и се чудя да се смея ли да плача ли?! Защото, колкото е забавен, толкова е и истински…
Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев издаде заповед, с която се забранява ползването на питейна вода в населените места на общината за напояване на земеделски земи и поливане на зелени площи.
Само двама от 10-те явили се в съда в Илинойс българи бяха освободени под гаранция. Александър Савов и Иван Коцелов бяха пуснати, като гаранцията на първия е 25 хиляди долара, а съпругата на Коцелов е заложила семейната къща, това съобщи българската телевизия в САЩ – BIT. Припомняме, че още в самото начало на арестите бяха освободени други двама от общо 14 задържани. В България пък от арестуваните двама съдът освободи под гаранция и постанови домашен арест заради заболяване Михайл Петров, но остави в ареста Радослав Павлов. Съдът в Илинойс отказа да освободи онзи ден Теменуга Колева -съпруга на тартора на групата Георги Мартов и шефа на българския център в Чикаго Емил Господинов. Същевременно стана ясна и още една схема за измама прилагана от нашенците зад Океана, като в нея отново е замесен Мартов, но с още двама нейзвестни засега помагачи. Голяма част от задържаните са инвестирали сериозни суми и в България. Доменико Евтимов е закупил луксозен имот край София и е инвестирал над 500 хил евро край морето. Други са притежавали по няколко фирми.
Привържениците на футболния Марек излязоха с призив за спасението на клуба и неговия лиценз. Крайният срок за подаване на молба до Българския футболен съюз за издаване на лиценз на четирите проблемни клуба Марек, ЦСКА, Локомотив София и Хасково изтича утре 12-ти юни, след което централата ще реши дали те отговарят на изискванията. Въпросните клубове ще трябва да представят гаранции, че имат ресурса да участват в професионалния футбол. За това от фен-клуба на дупнишкия тим се обръщат с призив към хората, които обичат Марек да вложат всички възможни средства, за да не се допусне славният отбор да изчезне от футболната карта на България. „Всички ни боли, че бъдещето на Марек е неясно, не знаем в коя група ще се състезава отбора и дали въобще ще го има. За това приканваме всички, които обичат тима, да помогнат с каквото могат. Още повече, че само преди няколко дни отбелязахме 100 години организиран футбол в Дупница и ще е жалко славният ни отбор да се намира в такова положение“, посочват феновете
Двама мъже от Бобов дол са установени в момент на извършване на кражба от магазин за хранителни стоки в с. Крайници, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Нови два запора на сметките на Община Дупница са направени вчера, информират от пресцентъра на кметството. Единият е на стойност 23 347,63 лева (18 054,71 лв – главница) от ЕТ “Анка Анина – Риластрой”, гр. Дупница. Фирмата е собственост на майката на общинския съветник от БСП – Александър Анин. Сумата е въз основа на договор сключен на 12.08.2011 година между фирмата и тогавашния кмет инж. Атанас Янев за “Топлинно изолиране на външни стени в ОУ “Св.Св. Кирил и Методий” село Яхиново. Авансово на фирмата е преведена сумата от 8 578,33 лв с ДДС на 17.08.2011 година. На 29.09.2011 год. е предаден с приемателно-предавателен акт извършената дейност, но остатъчната сума не е преведена. Любопитното е, че следващата фактура е издадена година и половина по-късно на 25.02.2013 за плащане на остатъчната сума в размер на 18 054,71 лева.
Ученичките Дженни Беллиато и Даяна Николова от IX б клас, Мария-Магдалена Стоянова от Х б клас и Дарина Соколова от ХII б клас на СОУ „Св. Паисий Хилендарски" – гр. Дупница взеха участие в националния етап на олимпиадата по испански език, след като националната комисия потвърди техните резултати- над 90 от 100 възможни точки. Олимпиадата се проведе в СОУ за европейски езици „Св. Констaнтин-Кирил философ" – Русе. Ученичките бяха наградени с грамоти, тениски и образователни материали. Тяхната учителка Наташа Тодорова също бе отличена с грамота. Националната комисия ще публикува резултатите от олимпиадата след 15 дни, а междувременно момичетата се готвят активно за участието си в други конкурси. Източник DarikNews.bg
Екипи на ВиК Дупница, днес запълниха и асфалтираха зейналата преди 12-дни дупка на оживено кръстовище в най-големия квартал на града жк “Бистрица“. На 5-ти март неясно пропадане на асфалта отвори дупката, която се намираше по средата на отбивката за супермаркет СБА. Първоначално тя бе обезопасена само с едно кошче за боклук, което посочваше мястото. На следващата сутрин екип на водното дружество я запълни с инертни материали. Обектът бе „обозначен“ с клони и бяло-червена лента. Хора от близките заведения коментираха, че този път реакцията на ВиК е била адекватна, след като веднага след като времето позволяваше, ямата бе запълнена и мястото асфалтирано.
Досъдебно производство е започнато вчера в РПУ – Дупница, срещу 22-годишна жена с инициали С.А. за кражба на мобилен телефон. Телефонът е иззет от полицаите с протокол за доброволно предаване. Жената е от Сапарева баня.
Както се и очакваше Областният управител Иван Каракашки върна за ново разглеждане приетия бюджет на Община Дупница за 2014 година. За това информираха от общинския пресцентър днес. Със заповед до Председателя на Общински съвет-Дупница и кмета инж. Методи Чимев от 26.03.2014 година губернаторът на Кюстендилска област отменя приетия бюджет за 2014 година, обявявайки като незаконосъобразно “фаталното” решение №13 прието на проведеното на 7-и март заседание на Общински съвет. Ето какво се казва в заповедта:
Марек съвсем закотви Хасково за дъното на таблицата, като го победи на чужд терен с 1:0. Единственият гол в дербито падна още в 6-ата минута и бе дело на Еньо Кръстовчев. Така Марек събра 12 точки, докато другият новак остана само с 4 на последната позиция.
Късо съединение е причинило запалване в багер на АМ "Струма", унищожен е двигателен отсек и част от кабината. Пожарът е угасен от РСПБЗН Дупница, няма пострадали хора,информират от ОД на МВР Кюстендил.
Момчетата на старши треньора Цветан Видински записаха още една победа в първенството на зона „Кюстендил-Перник“. Днес отборът на Марек 2007 се наложи с 2:1 над основния си съперник Миньор Перник. Гостите откриха резултата през пърото полувреме, но след почивката дупничани сториха пълен обрат. Първо в 46-та минута Манол Цимев изравни, а в 75-та минута от дузпа Василен Станков донесе и победата. Марек 2007 е едноличен лидер в класирането с 6 победи от 6 мача.
Футболният Марек влезе в А-група с бебе. Снощи 3 май се роди най-младият фен на отбора и той носи името Марек. Щастливите родители Десислава Николова и Димитър Харизанов са едни от най-верните привърженици на отбора и взеха решение техният син да се казва Марек. Съдбата също има пръст в това, тъй като майката Десислава получи контракции на стадион Бончук след последния съдийски сигнал на вчерашния мач Марек-Добруджа и бе откарана в болница направо от стадиона. Раждането е преминало нормално, а Марек се е родил 3 килограма. През цялото време до младото семейство е бил и Николай Варадинов от фен-клуба на дупничани. Всички от клуба са изключително щастливи и пожелаха много здраве и успех на малкия Марек. Към това пожелание се присъедини и кмета на Дупница Методи Чимев, който е вицепрезидент на клуба. Изпълнителният директор Иво Паргов още вчера заяви, че стиска палци всичко да мине нормално при раждането и че това е добро предзнаменование за бъдещето на клуба. От футболният клуб и Общината ще подготвят специална изненада за щастливото семейство.
Дупничанинът Доброслав Радев среща унгареца Барнабас Ласло в първият си мач от Европейското първенство по кик-бокс за юноши и кадети в испанския град Сан Себастиян. В категорията на Доброслав KL /киклайт /до 57 килограма има 10-състезатели, като българина извади късмет при жребия и ще пропусне първи кръг на 1/8 финалите. При успех над унгареца Радев ще се класира за полуфиналите. Срещата на Доброслав Радев е утре 26-ти август.
Страница 14 от 156

