ОФК Марек 2010 – ПФК Левски АД (СТАРТОВИ СЪСТАВИ) Днес от 17:00 часа на стадион Бончук, Марек приема Левски в мач от 27-ят кръг на А-футболна група. Дупничани се намират в дъното на таблицата на 11-то място с актив от 17-точки, но при успех днес имат шанс отново да се върнат в борбата за оцеляване, след вчерашната загуба на Локо Пд.
Дубълът на „Лудогорец“ играе за по 600 лв на калпак срещу „Марек“? Играчите от дублиращият отбор на "Лудогорец" ще играят за по 600 лева на калпак днес срещу "Марек". Срещата е от 18 часа на "Бончук". Слуховете за точната сума се носят от няколко дни, тъй като не е тайна, че тимът от Разград стимулира и втория си отбор. Екстрите за дублиращия отбор не се отличават много от тези на първия като всеки един от играчите и щаб в лагерна обстановка разполага със…самостоятелна хотелска стая.
Спортните клубове на среща с Чимев за бъдещето си Спортните клубове в Дупница ще се срещнат с кмета на града инж. Методи Чимев в сряда. Те са получили покана от дупнишкия градоначалник, за да разговарят за начина, по който Общината ще може да им помага през тази година. Отказът на общинските съветници да приемат предложението на Чимев за теглене на облигационен заем в размер на 3 млн евро, на практика сви бюджета само до разплащане на натрупаните дългове и леки козметични подобрения из града.
Ивайло Константинов: Нека покажем на България, че Дупница е бастион на демокрацията Председателят на ГЕРБ-Дупница Ивайло Константинов призова дупничани за активност на предстоящите избори за Европейски парламент, които ще се проведат на 25-и май.
С куп кадрови проблеми Германея гостува на Беласица Утре се подновява първенството на В- Югозападна футболна група. Германея гостува на Беласица, като срещата е от 14:00 часа на стадион Цар Самуил в Петрич. В щаба на Германея обаче имат да решават не малко проблеми. Светльо Сакаджийски и Румен Гьонов изтърпяват наказания след картони в последният есеннен кръг срещу Балкан Варвара. Георги Везенков, Стефан Илиев и Роби Атанасов са с контузии и няма да играят. Старши треньорът Борис Кръстев сподели, че очаква пределна мобилизация от всички. Германея са 12-ти с 15 точки, а Беласица 7-ми с 20 точки в актива си. През есента Германея победи с 1:0. Иначе сапаревобанци изиграха 7 контроли в които записаха 4 победи и 3 загуби.
606 родени, 45 по-малко са бебетата на Дупница за миналата година 606 са ражданията в двете болници в Дупница за 2013 година, съобщават от пресцентъра на Общината. Те са с 88 по-малко в сравнение с 2012-а година показва статистиката. Прави впечатление, че едва всяко 3-о новородено е с адрес на общината. Общо 237 са родените за града и селата, като 186 от тях са само за Дупница. За 2012 година справката показва – 282 с постоянен адрес община Дупница, от които 231 са за града. С 45 по-малко са родените бебета за града и селата. От тези 237 – 117 са момчета (само за Дупница са 92) и 120 са момичета за цялата община (само за града са 94).Общо 4 двойки близнаци са се родили по 2 за всяка болница.
Изписаха от болницата в Бергамо пострадалият при катастрофата дупничанин Дупничанинът Стоян Вретенарски е изписан от болницата в Бергамо. Това съобщиха за zadupnitsa.com негови близки. 42-годишният мъж пострада при зверската катастрофа на 16 февруари, при която загинаха 3-ма дупничани. Стоян Вретенарски бе закаран веднага след инцидента  с хеликоптер до болницата в Бергамо. Той е бил в  безсъсзнание при приемането, но след това състоянието му е стабилизирано и след обстойни прегледи е установено, че се е отървал с охлузвания и натъртвания по тялото. Лекарите са преценили, че състоянието му позволява да бъде изписан и вече се е прибрал в дома си в Италия. Семейството му е в България.
ЕКСКЛУЗИВНО! Ексфутболист от дупнишко село стана треньор в… английския Уест Хям Мечтите са да се преследват и изпълняват, а не да си остават само красив мираж. Това е мотото на едно съвсем обикновено момче от дупнишкото село Крайници. Като всяко хлапе, още от 1-и клас започва да гони топката в двора на местното училище. Резонно е да започне да играе в местния детски отбор на "Ботев", като на 15 години е вече титуляр и в мъжкия тим, който се подвизава в 4-а дивизия. По-късно преминава във втория дупнишки отбор "Стефанел", с който записва няколко мача и във "В" група.
Дупница готова да посрещне Баба Марта DSC00538 Дупничани в тези последни дни на февруари се радват на необичайно топло време. Подранилата пролет ги зове навън и те използват слънчевите часове на деня за разходка. Притегателен център в града сега е и обособеният пазар на мартеници от ГУМ до площада.
Под звуците на „Тъпак“ и жълти картони, съветниците в Дупница го обърнаха на панаир Общинските съветници в Дупница очевидно бяха заразени от днешния Умни петък и традиционния панаир, като точно на такъв го обърнаха в залата на извънредната си сесия. Подвиквания един към друг, неизслушвания, нападки и какво ли не си спретнаха местните избранници. А предстоящите избори пък очевидно още повече разпалваха желанията на съветниците да се изказват и блестят на микрофоните. В един момент от разгорещените разговори, нервите на д-р Матей Попниколов (ГЕРБ) не издърбаха и нарече председателя на ОбС-Дупница Костадин Костадинов – "Тъпак". Последва мигновенна реакция на Костадинов, който уставно цитира Правилника за работа на ОбС и му наложи предупреждение.
Дупнишки полицаи отново хванаха наркопласьори   Проверката на лек автомобил  “Опел Астра” е извършена снощи на главен път Е 79 –  в близост до крайпътно бистро, край Дупница. Пакетът с наркотика е открит у 27-годишния И.Б. При направения полеви наркотест прахообразното вещество е реагирало на кокаин.Теглото му е 206 грама. Двамата мъже, 27-годишният водач А.И. и спътникът му, са задържани с полицейска заповед в ареста на РУП – Дупница. Започнато е досъдебно производство по случая в РУП – Дупница.  Арестуваните са от Благоевград .
В Италия пред десетки фенове от Дупница Марек бие с 2:1 Вчера българският и дупнишки Марек надделя с 2:1 над безпомощния италиански Фулгор в мач от първенството на SECONDA CATEGORIA GIRONE P. Момчетата от Марек показаха воля за победа и я постигнаха по невероятен начин в това градско дерби. На препълнения стадион в Новегро българите показаха, че са вече един стабилен отбор. Подкрепяни от темпераментната си публика направиха празника си пълен. След последния сигнал момчетат бяха аплодирани като герои.
Дупничанинът Даниел Александров отново стана шампион на България и получи приз за най-техничен състезател Дупничанинът Даниел Александров бе обявен за най-техничен състезател на държавния шампионат по класическа борба, който приключи в столичната зала "Универсиада". Националът записа три убедителни победи с туш в кат. до 80 кг, а на финала прегази с технически туш Антонио Врачев.
Близките на Николай Радев искат справедливо наказние – прокуратурата вече с обвинение ОБНОВЕНО 12 март : Близките на Николай Радев – Отверката заявиха, че искат справедливо наказание за виновните. Според тях не може по такъв начин да се отнеме човешки живот. Те допълниха, че не вярват на появили се информации, че Николай е паднал върху парче стъкло и това е довело до фаталния за живота му изход. Майката на Николай Радев се очаква да пристигне в България от Кипър, където работи. Аутопсията ще бъде извършена в Кюстендил, като там ще присъстват и двама патолози от София. Очаква се след аутопсията да се знае повече за предмета с който е убит Николай Радев. Още утре 13 март преди обяд ще бъде внесено искане в Кюстендилския окръжен съд за постоянна мярка- „задържане под стража". От прокуратурата продължават да отказват подробности за убийството, дали раната в корема е от нож или от стъкло от счупените при побоя витрини на заведението, където стана инцидента в Дупница. Очаква се съдебно- медицинската експертиза. Обвинението на прокуратурата е за убийство и съучастие в качество на съизвършители.
Стефан Самарджиев със злато Теодор Георгиев с бронз от Холандия Дупнишкият клуб Гладиатор отново се представи блестящо зад граница. На най- силния турнир в Европа клас G2, проведен в Айндховен Холандия Dutch open 2014, Стефан Самарджиев спечели златен медал в категория до 62 кг. Първият медал за българите пък донесе Теодор Георгиев и той бе бронз.  Жребият му бе убийствен, но Теодор победи национални състезатели на Холандия, САЩ, Турция и Испания, а в полуфиналния мач, Теодор загуби след сериозно съдийско рамо за опонента му от Бразилия, който след това стана и шампион в категорията
Кметовете на Дупница и Кюстендил изпратиха на депутата „Бат Сали“ подарък-карта на България Кметовете на Дупница и Кюстендил – Методи Чимев и Петър Паунов изпратиха актуална географска карта на депутата от ДПС Александър Методиев, известен повече като „Бат Сали“. "Картата на Република България изпратихме на порочно заклелия се депутат , поради липсата на морал и наличието на аномалии в Изборния кодекс и заявил пред цялото общество: „Кюстендил и Дупница не са България" .След като се запознае със селищата в границите на Република България и констатира несъстоятелността на изявлението си, очакваме незабавната оставка на лицето Бат Сали от българския парламент , заради шокиращата му арогантност несъвместима с място в Народното събрание ", се казва в съобщение до медиите.
Шампионите от Марек Юнион-Ивкони с 4 години по-млади и с 3 см по-високи от Добруджа 07 Четирикратните шампиони на България Марек Юнион Ивкони са със средна възраст 22 години и 8 месеца, изчислиха от добруджанския informirash.me. Най-млад в отбора е Цветелин Цветанов № 7, който е на 18 г ( роден на 01.07.97 г) , а най-възрастният играч е Владимир Лобутов, който е на 31 г.(р. 05.04.84 г.) Средният ръст на състезателите от Дупница е 197,25 см. като с най-впечатляващи данни е 208-см. Борислав Апостолов, който е с 20 см. по-висок от либерото Мартин Божилов (188 см.), който е най-нисък. Не случайно и блокадата на дупничани бе сред силните страни в сблъсъците за титлата и на този елемент шампионите спечелиха двубоя.
От добричкия сайт са извадили и още една интересна статистика за 12-е играчи от финалния последен сблъсък. Трима от играчите на Найден Найденов са родени в Дупница- Владимир Лобутов, Станислав Величков и Борислав Апостолов № 17, проплакалите в София са двама- Мартин Иванов и Мартин Божилов. С акт за раждане от Пазарджик са също двама – Ангел Велков и Димитър Дулчев. В отбора има  по един родом от Смолян (Павел Душков), от Монтана (Цветелин Цветанов), от Варна (Михаел Манджуков), от Исперих (Михаил Цветанов) и македонецът Гьорги Гьоргиев, родом от Струмица. Няма как да не се отбележи, че с изключение на Мартин Иванов и Божилов, всички останали са изцяло израстнали в школата на дупничани. Македонецът с български паспорт, акостира в Дупница едва навършил 16 години, а две по-късно стана шампион на България.
Кюстендилец е новият областен управител Очакванията, че дупничанин ще бъде назначен за поста областен управител на Кюстендилска област, не се оправдаха. Досегашният заместник-кмет на Кюстендил по хуманитарните дейности Виктор Янев наследи на този пост досегашния Иван Каракашки. Кандидатурата на Янев бе одобрена от Министерски съвет. Той е и председател на общинската структура на ПП „ГЕРБ" в Кюстендил.
Хиляди зрители се очакват тази събота на традицонната кушия в дупнишкото село Бистрица  На 8-и март ще се проведе традиционната пролетна кушия на територията над парк „Рила“ в землището на село Бистрица, съобщиха от пресцентъра на Община Дупница.
Горяха стърнища на метри от фотоволтаици и гората над Крайници Голямо огнено петно наблюдаваха повече от час жители на Сапаево и Сапарева баня тази вечер. Огънят осветяваше небето на границата на землищата на селата Крайници и Сапарево, като по всичко личеше, че става въпрос за запалени стърнища. Това обаче ставаше букално на метри от фотоволтаичната "поляна", която е разположена в тази местност и на не повече от 20-30 метра от гората. Вятър не липсваше и само въпрос на късмет бе да не достигнат огнените езици до дърветата.
Признание за Дупница! Президентът на Европейската Федерация по Софтбол идва заради предстоящото Европейско първенство  Президентът на Бългаската Федерация по Софтбол Юрий Алкалай и мениджърът на Клуб по Бейзбол и Софтбол „Девълс“ Петър Арбов дадоха пресконференция във връзка със започващото на 7-и юли Европейско първенство по софтбол за жени до 22 години.
Двама бивши футболисти на Пирин ГД идват в Марек Марек е пред подписване на договори с двама бивши футболисти на Пирин Гоце Делчев. Както е известно отборът на Пирин бе изваден от професионалния футбол и след като се озова във В-група бе напуснат от редица играчи. Към заниманията на Марек от днес се присъединиха защитникът Ники Николов и нападателят Марио Близнаков. Изпълнителният директор на клуба Иво Паргов заяви, че от утре ще започне и подписването на договори с футболистите на които ще се разчита в А-група.
Община Дупница дава безплатен обяд на социално слаби по проект Община Дупница бе одобрена от Фонд „Социална закрила” за доставчик на социалната услуга „Обществена трапезария”, информират от пресцентъра. Дейностите ще продължат да се реализират на територията на града и през периода от 1 октомври  2014 год. до 31 декември 2014 год. Одобрените по проекта ще получават топъл обяд, включващ супа, основно ястие и хляб. До няколко дни ще стане ясно каква ще бъде бройката отпусната за Дупница, като през миналата година тя бе 99 човека.
Скандален задочен диалог между Цветан Василев и Делян Пеевски "Отказах да подкрепя амбициите на Цветан Василев за премиер. Не го направих, защото той отдавна е загубил представа за времето, в което живеем .Аз със сигурност не се изживявам като властелин на държавата и с нито едно мое действие не се показвам като такъв." Така депутатът Делян Пеевски отговори през "24 часа" на проговорилия от Виена Цветан Василев. Собственикът на КТБ в първата си медийна изява обясни, че не е тандем с депутата от ДПС и заяви пред журналиста на  bTV Светослав Иванов , че Делян Пеевски се изживява като властелин на държавата.
3 000 лева на „Спортист №1“ на Дупница ще гласува местния парламент Да бъдат отпуснати 3 000 лева на Спортиста на Дуипница за 2014 година Любомир Васев, предлага председателят на ОбС-Дупница Костадин Костадинов. Допкладната ще се разглежда на предстоящата сесия в петък. Сумата ще бъде за целево материално стимулиране, предвид на постигнатите изключителни успехи с областта на мотоциклетния спорт и популяризиране на Дупница.
Автобус на „Юнион Ивкони“ се обърна в канавка на АМ„Хемус” Пътнически автобус е излязал от пътя и се е обърнал в канавка край Шумен. Няма пострадали при инцидента. Катастрофата е станала малко след полунощ на автомагистрала „Хемус", близо до Шумен, в новата пътна отсечка на аутобана, в посока Белокопитово, съобщава DarikNews.bg Обърнал се е пътнически автобус на една от големите фирми „Юнион Ивкони“, движещ се по линията Каварна-София. Автобусът е тръгнал снощи около 22.00 часа от Каварна. При инцидента няма жертви и пострадали. Пътниците от автобуса са излезли благодарение на помощта, която им е оказал шофьор, който е спрял автомобила си и счупил предното стъкло на автобуса, откъдето пътниците се измъкнали, тъй като нямало как да излязат от вратите, които били затиснати. Пътниците са извозени до София с автобус на фирмата, който се е движел зад тях. снимки DarikNews.bgpath_168578
Читателски сигнали: СРАМ!!! Търговците отново влязоха в храма в Дупница Десетки сигнали на разгневени дупничани бяха изпратени на редакционната ни поща. Във всички тях бе изразено недоволството от разполагането на търговци в двора на централния храм „Св.Георги Победоносец“ в Дупница. Още от сутринта хората недоволстват от боклуците в двора на църквата и от разполагането за поредна година на сергии. Търговците са разположили своите „вигвами“/без да се засягат и обиждат индианците/ в двора на църквата на мястото на първата обществена сграда в Дупница училището „Св Кирил и Методий“, което бе разрушено през 2002 година. И както се казва не са виновни те , а ТОЗИ който ги допусна там и се продаде за поредна година за няколко сребърника.
Четири патрулки в област Кюстендил ще бъдат с камери и микрофони за записване на проверките на пътя Четири полицейски автомобила, с монтирани в тях камери и микрофони за видео и аудио запис на извършваните проверки на пътя, ще бъдат разпределени на районните управления на МВР в Кюстендилска област. Влизането им в действие се очаква до един- два месеца. Общо 120 автопатрули в страната ще бъдат снабдени с записваща техника. "По заповед на министърът на вътрешните работи, от средата на януари може да ползваме мобилните камери за установяване нарушение за скорост, като водачите се спират на място, ако по някакво друга причина не е възможно да бъде спрян се призовава в последствие", коментира, в отговор на въпрос на Дарик началникът на сектор "Пътна полиция" Румен Точев. Той анонсира, че са подготвени законодателни промени на Закона за движение по пътищата, които да върнат издаването на електронни фишове при заснемането на нарушение с мобилни камери, поставени в автопатрулите./DarikNews.bg
Премиерът Орешарски обеща 4,5 млн. лева за спортната зала в Дупница  Министър-председателят Пламен Орешарски е обещал осигуряване на 4,5 млн. лева за разширяване и цялостна реконструкция на спортната зала в Дупница, съобщи преди минути ТВ Запад. Премиерът е имал среща с кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев и сумата е била обещана именно тогава.
Джебчийки от Плевен вилнеят в Бобов дол, заловиха ги Две джебчийски кражби са заявени вчера в Районно управление-Бобов дол. На кооперативния пазар в града е откраднато портмоне с лична карта от джоб на  82-годишен мъж и портмоне с лична карта и 180 лв. от 74-годишна жена. След подаване на сигнала са предприети незабавни издирвателни действия. Задържани са като заподозрени 2 жени от Плевенско, те ще останат в полицейския арест 24 часа, работата по случая продължава.
В Дупница отговориха на Лорицио: На крива ракета, космоса й пречи Доста коментари предизвика изказването на треньора на "Левски Боол" Джузепе Лорицио след загубата 0:3 гейма на неговия тим от "Марек Юнион-Ивкони". Италианският наставник се оправда със съдийството в мача и обяви, че те носят основната вина за загубата на "Левски" пред bgvolleyball.com: "Заслугата за победата на Марек бе на съдиите, като това ми се струва доста срамно. Ние все още не сме достатъчно силни от психическа гледна точка и станахме жертва на съдийството, което помагаше на домакините по доста очевиден и срамен начин. Срещу Марек имах чувството, че нарочно се свири срещу нас. Не искам да го казвам, че всичко е било целенасочено, но така изглеждаше. В момента, в който водихме с три точки в първия гейм, главният съдия постоянно отсъждаше мрежа на наши състезатели. Нещо, което аз не видях".