ЧЕЗ няма да ремонтира опасен трафопост в двора на дупнишко училище Рушащия се трафопост на ЧЕЗ намиращ се в самия двор на ОУ „Неофит Рилски“ в Дупница няма да бъде ремонтиран тази година. Това става ясно от отговор до кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев от електроразпределителното дружество, информират от пресцентъра на кметството.
Полицията арестува  21- годишна жена откраднала анцуг от магазин в Дупница Бързо полицейско производство е започнато вчера в РПУ Дупница срещу 21-годишна жена, която е откраднала анцуг от магазин в жк. „Бистрица“ в града. Търговският работник е сигнализирал полицията, откраднатият анцуг е иззет,информират от ОД на МВР Кюстендил.
„Марек Юнион-Ивкони“ отново пробва екзотичен играч В "Марек Юнион-Ивкони" са царе на екзотиката и са на път да го докажат за пореден път. През миналата година, на проби в отбора пристигнаха волейболисти от Ямайка и Тринидат и Тобаго, а сега отново се стяга поредното екзотично попълнение, което ще се опита да впечатли и се уреди с договор при 3-кратните шампиони. Тази вечер, на аерогара "София" пристига волейболист от…Казахстан. Бившата руска република от тази година инвестира изключително много пари във волейболното си първенство, което не е от най-силните и пристигането на тайнственият казах е меко казано много любопитно. От "Марек Юнион-Ивкони" разкриха за него само, че е 207 см, но не пожелаха повече подробности да разкрият, докато не се запознаят с качествата му на живо. Той ще остане няколко дни в Дупница, за да потренира с юношите и да се прецени дали ще му се предложи договор.
ГЕРБ прекратиха  преждевременно  разговорите с  „България без цензура“ ГЕРБ прекратиха преждевременно разговорите си за политическа подкрепа с партията на Николай Бареков „България без цензура". Разговорите приключиха сравнително рано. Едва два часа бяха необходими на партията на Бареков и ГЕРБ, за да разберат, че няма как да работят заедно в една обща политическа платформа, скрепена с коалиционно споразумение. От ГЕРБ заявиха, че с днешната среща се слага край на разговорите с ББЦ. Повече консултации за общи политики няма да има. От ГЕРБ обясниха, че по време на консултациите не са получили представяне на политическа позиция, а само лични мнения.
Примирието е факт! Боевете в Източна Украйна спират  на 15 февруари Лидерите на Франция и Германия Франсоа Оланд и Ангела Меркел и президентите на Украйна и Русия Петро Порошенко и Владимир Путин след 16-часов преговорен маратон в Минск се споразумяха за влизане в сила от неделя на прекратяване на огъня и за създаване на разширена демилитаризирана зона в Украйна, обобщава Франс прес. Но както предупреди германският канцлер Ангела Меркел, все още има големи пречки пред уреждане на кризата. Подписаното между сепаратистите и пратениците на Киев споразумение включва точките от споразумението от Минск, подписано през септември, което предвиждаше прекратяване на огъня, изтегляне на артилерията и размяна на пленници. Новото споразумение е официално подкрепено на най-високо ниво от Владимир Путин, Петро Порошенко, Ангела Меркел и Франсоа Оланд, което му придава повече тежест. Официално обаче руският президент не подписа нищо, припомня Франс прес. Европейците, тяхното украинско протеже и Путин приеха само декларация в подкрепа на текста, който беше подписан от проруските сепаратисти и от пратениците на Киев под патронажа на Русия и на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа (ОССЕ). Облекчението, което породи в глобален план постигнатото споразумение в края на безсънната нощ на преговори в Минск обаче беше попарено от нови обвинения на Киев срещу Москва. Според говорителя на украинската армия Андрий Лисенко по времето, когато лидерите са преговаряли в Минск, 50 танка, 40 бронетранспортьора и друга тежка техника са преминали на украинска територия от Русия. Киев: 50 руски танка са навлезли в Украйна по време на преговорите в Минск Малко преди тези обвинения германската канцлерка Ангела Меркел призна, че не си прави никакви илюзии, че все още има големи пречки пред уреждането на украинския конфликт, отнел живота на над 5300 души. Проруските сепаратистки лидери в Украйна казаха, че споразумението дава надежда за мирно решение на конфликта. Преди руският президент Владимир Путин да обяви тази сутрин постигнатата договореност в Минск, с която приключиха преговорите, имаше малко осезаеми признаци, че ще има подобно споразумение. През това време насилието в Украйна не спря и за последните 24 часа загинаха най-малко 16 души, сред които двама украински военни. Преди началото на преговорите в Минск сраженията между украинските военни и сепаратистите станаха още по-интензивни, за да могат двете страни да преговарят в беларуската столица от позицията на силата. Най-малко 49 души загинаха в Украйна във вторник и сряда и украинците преживяха един от най-кръвопролитните периоди за последните 10 месеца. Преговорите в Минск бяха повече от сложни. Първо в географски план, защото те се състояха на две места в беларуската столица. На едно място преговаряха лидерите в нормандски формат, а на друго – контактната група за Украйна. Срещата на върха в Минск беше непрестанна совалка на съветници, на отворени и затворени врати, на разговори по тройки – Оланд и Меркел с Путин, Оланд и Меркел с Порошенко – на разговори около плато с ястия във внушителната зала с мраморни колони на беларуското президентство.До днес сутринта, два часа преди края на преговорите украинският президент Петро Порошенко демонстрираше песимизъм. Срещата в Беларус беше организирана след седмица на интензивни дипломатически консултации, в които лидерите на Франция и Германия посетиха Киев и Москва, поемайки инициативата за нов план за изход от украинската криза, посочва Франс прес. Агенция Ройтерс подчертава, че напрежението между Путин и другите лидери е било очевидно в Минск. Накрая те не се появиха заедно, за да обявят резултатите от срещата. Споразумението е сложен компромис, който позволява и на Русия, и на Украйна да твърдят, че са победители, отбелязва Асошиейтед прес. Агенцията допълва, че то е пълно с потенциални клопки, които могат да попречат на неговото прилагане. Споразумението предвижда, по думите на Путин, прекратяване на огъня, което ще бъде ефективно в неделя от 0 ч. украинско време /22 ч. по Гринуич в събота вечерта/. Предвижда се и по-широка буферна зона, която ще бъде създадена след изтеглянето на тежката артилерия и на ракетните системи на между 50 и140 километра от фронтовата линия в зависимост от техния обсег. Изтеглянето трябва да започне не по-късно от втория ден, след като прекратяването на огъня влезе в сила и ще бъде завършено след две седмици. Ключовата отстъпка за Русия е, че в споразумението се казва, че украинският контрол върху границата на Украйна с Русия в контролираните от бунтовниците райони ще бъде възстановен изцяло в края на 2015 г., при условие че Украйна извърши конституционна реформа, която да гарантира широки правомощия на източните области, в това число и правото да създават своя милиция и да търгуват свободно с Русия. След изтощителните преговори в Минск Путин заяви: "Това не беше най-добрата нощ в живота ми, но сутринта, мисля, е добра, защото успяхме да се споразумеем по важните неща, въпреки трудните преговори". Четиримата лидери приветстваха споразумението, но веднага стана ясно, че Русия и Украйна продължават да имат разногласия по въпроса как да се сложи край на боевете около Дебалцево – ключов транспортен възел между Донецк и Луганск, отбелязва АП
ГЕРБ – Бобов дол единодушно преизбра за председател Росица Борисова На отчетно-изборна конференция на ГЕРБ бе определено новото ръководство на общинската структура на партията в Бобов дол, информират от пресцентъра на партията. За председател бе преизбрана Росица Борисова – настоящият лидер на партията в община Бобов дол. Нейната номинация бе единствена, като всички делегати на събранието я подкрепиха единодушно. Борисова представи подробен отчет и анализ на дейността на общинската структура за периода 2010 – 2014 година. През този период ръководството на ГЕРБ – Бобов дол е организирало редица инициативи, участвало е в национални партийни форуми, както и във всички областни и регионални мероприятия на ГЕРБ. Структурата е една от най-дейните в област Кюстендил. От страна на младежката организация отчет представи общинският координатор на МГЕРБ за Бобов дол Десислава Александрова. За организационен секретар бе номинират настоящият такъв Юлиян Божанов. Номинации за членове на общинското ръководство получиха Спас Костов, Димитър Чучуков, Валя Христакиева и Борис Дашков.
Дупничанинът в забвение д-р Стойчо Кацаров отрече да става зам.министър Един от първите "синове" на демокрацията у нас след 1989 година, д-р Стойчо Кацаров отхвърли вариант да стане заместник-министър по здравеопазването. Бившият депутат от Дупница и политик от местния парламент е спряган за заместник на здравния министър д-р Петър Москов. Освен името на д-р Кацаров обсъжда се и това на д-р Бойко Пенков, който бе зам.-шеф на НЗОК при създаването й по време на кабинета „Костов". Кацаров тогава бе зам. здравен министър и се очакваше и сега да поеме този пост. Според коментарите в Дупница, Кацаров остава един от най-верните хора на Иван Костов.
Шофьор в болница със счупени ребра след катастрофа в Дупница  В събота е възникнало ПТП в Дупница, причинено поради неправилно изпреварване от страна на водач на лек автомобил „Фолксваген“, съобщават от пресцентъра на МВР.
Ръководството на Марек Юнион-Ивкони пуска автобуси до Самоков Ръководството на Марек Юнион-Ивкони отново ще подсигури автобусен превоз за част от феновете, които желаят да подкрепят отбора в мача с Пиаченца. Автобусите ще тръгват в интервал от 18:00 до 18:30ч. от спортната зала на град Дупница. С тях ще могат да пътуват около 250 души. Очакванията, обаче, са за над 1000 желаещи да гледат мача на живо, като повечето от тях ще пропатуват 40 километровото разстояние до Самоков с личните си автомобили. Дупнишките, волейболни фенове с нетърпение очакват срещата, а агитката на отбора е подготвила и специална хореография.
Втора победа за Германея през тази седмица Втора победа само в рамките на няколко дни записа отбора на Германея Сапарева баня. В сряда момчетата на старши треньора Борис Кръстев победиха с 4:0 Струмска слава, а днес надделяха с 1:0 над Беласица. Събраните 6-точки откъснаха отбора от опасната зона на изпадащите. Днес на градският стадион в Сапарева баня пред около 200 зрители, двата тима изнесоха здрава битка, в която домакините успяха да победят с гол на Антон Мангурев в 55-та минута. Тогава Асен Васев изпълни великолепно пряк свободен удар и уцели напречната греда, топката се върна в малкото наказателно поле и Мангурев с глава я изпрати в мрежата на Кирил Георгиев. След срещата наставника на гостите Пламен Мицански критикува главния съдия Димитър Димитров. „Този съдия не показа, че разпознава единоборствата от нарушенията. Виждам намеса от други отбори.“ Наставникът на домакините похвали всички футболисти за втория успех тази седмица.
11:30 Започва протеста в центъра на  Дупница Започна подготовката за обявения протест днес 13 юни в центъра на Дупница. Служители на Общината вече закачиха българския трибагреник на сградата на „Джамията“, която е културен паметник.  В 11:30 се очакват стотици да изразят своята позиция на централния площад Свобода и до Тюрмето. Както вече писахме, днес  петък  13 юни в Софийски апелативен съд ще се гледа знаковото дело, което трябва да реши дали настоящото Мюсюлманско изповедание е правоприемник на съществуващото такова по време на Османската империя. От решението на софийските магистрати по този казус зависят още десетки дела заведени от Мюфтийството за връщане на стотици имоти, и които са замразени докато не стане ясен изходът. Това ще предопредели и бъдещето на Тюрмето в Дупница дали ще остане паметник на културата или ще стане собственост на Мюсюлманското вероизповедание.
Ивайло Константинов: Дупница не познава такъв безпрецентен натиск, включително чрез купуване на гласове и контролиране на вота Лидерът на ГЕРБ-Дупница Ивайло Константинов и организационният секретар на партията в Кюстендилска област Емил Гущеров дадоха пресконференция в Дупница, на която коментираха вчерашния вот. Те изтъкнаха, че Дупница е един от градовете, в които ГЕРБ получава по-голям процент подкрепа, отколкото в национален мащаб.
Близки на убитите Николай Радев, Димитер Карталски и Емил Ботев поискаха доживотни присъди ВИДЕО/СНИМКИ Близките и приятели на трите убити момчета – Емил Ботев, Димитър Карталски и Николай Радев, поискаха доживотна присъда за извършителите. Те блокираха за няколко минути в знак на протест централни улици в София срещу тромавата съдебна система у нас. С минута мълчание започна шествието на почернените близки и приятели на Емил Ботев, Димитър Карталски и Николай Радев. Справедливо наказание за извършителите и доживотна присъда поискаха родителите на трите момчета.
35- годишен моторист от Мламолово пиян и без книжка предизвика ПТП Досъдебно производство е започнато в РУП Бобов дол срещу 35- годишен мъж, от с. Мламолово. Неправоспособеният  водач на мотоциклет е управлявал след употреба на алкохол и е причинил ПТП в селото. Тестът с техническо средство е отчел резултат 1.61 промила алкохол в издишания въздух.
Шестима осъдени от Районен съд Дупница през 2014 година са се укрили и не са влезли в затвора Шестима души осъдени от Районен съд Дупница през 2014 година и с влезли в сила присъди, са се укрили преди да влязат в затвора, това съобщи говорителя на прокуратурата в града Емил Павлов. Въпросните лица са извън пределите на страната и са обявени за издирване чрез Интерпол. Имената на издирваните не бяха обявени, като от прокуратурата заявиха, че това е от компетенцията на полицията. В затвора не са влезли и други петима, които са с присъди от предишни години. Последният скандален подобен случай бе с убиеца на Вероника във Велико Търново, който е трябвало да бъде арестуван веднага след последното дело срещу него в края на миналата година. Илиян Здpaвкoв обаче се укрил и не влязъл в затвора, след което извърши бруталното престъпление срещу момичето..
Читателски сигнал! Бездомни кучета на детска площадка в центъра на Дупница Поредният читателски сигнал е свързан с бздомни кучета, които са решили в летните жеги да "хванат тен" в центъра на Дупница. Но не къде и да е, а в пясъчника на детската площадка пред Дом на техниката. "Няколко дни подред ги засичам в пясъчника. А на площадката идваме много родители с деца и не е приятно да ги пуснем да си играят. В пасъка неискам да мисля какво има като изпражнения и т.н. от кучетата. На снимките ще видите много ясно, че са маркирани на ушите. Не са агресивни, или поне в тези 3 дни не проявиха агресия, но децата се плашат, а да не говорим за заразите и кой знае какво, които носят и "изненадите" които оставят в пясъчника. Нямам нищо против животните, обичам ги, но децата си kucheta-2обичам повече. Вчера се опитах да ги изгоня, и си навлякох скандал от жена на средна възраст, която очеивдно бе защитник на животните и направихме селски панаир. Поинтересувах се снощи по въпроса и установих голяма глупост, че след като бъдат маркирани и кастрирани кучетата, трябвало да бъдат върнати на мястото, от което са хванати. Иначе се бях приготвила за скандал днес в общината, но явно не е вината в тях в този случай. Но кой ще понесе вината, ако някой от четириногите нахапе някое от децата ни? Кажете ми?! Надявам се да бъда разбрана правилно по темата, а не да бъда сега обвинена за човек, който мрази животните", се казва в мейл на нашата читателка.
Анкетата на zadupnitsa com показва: Общинския съвет в Дупница няма доверието на хората Изключително слабо е доверието към общинските съветници в Дупница показват резултатите от анкетата в zadupnitsa.com. Правото си на мнение на въпроса: “Одобрявате ли поведението на общинските съветници в Дупница?” са изразили 269 читатели на сайта. Анкетата позволяваше да се отбелязват до три отговора от потребител.
Започна почистването на реките в Дупнишко Почистването на речните корита на територията на община Дупница ще започне от днес, информират от пресцентъра. Кметът инж. Методи Чимев сключи договор с фирма “Стиви 2014”-София, която ще изпълни дейността в следващите 15 дни, а сумата е 19 960 лева. Началото ще бъде дадено в коритото на река Джерман в кв. “Ценеви” и на река Джубрена в района на селата Крайници и Червен брег, където е най-належащо извършването на тази дейност.
Освободиха Любо Пенев След кратко заседание на Изпълкома на БФС Любослав Пенев бе освободен от поста национален селекционер на България по футбол. Мотивът е лошото представяне на "трикольорите" и почти загубените шансове за класиране на Евро 2016.  Заедно с Пенев е освободен и целият му екип. "Надявам се до Нова година да имаме нов треньор", заяви президентът на БФС Борислав Михайлов. „По темата, това, което ви интересува. Анализирахме доста ситуацията, всичките 3 години, през които Любо Пенев беше треньор на този отбор, имаме 9 победи, 7 равни, 8 загуби. Общо-взето и колегите бяха на мнение, че последната година отборът не се представя добре“, заяви Борислав Михайлов, мотивирайки решението на Изпълкома. „Още сега почти сме загубили шансове да се класираме. Неговият договор и на неговия екип се прекратяват с днешна дата“, каза още Михайлов. 
Безплатни презервативи за дупничани в световния ден за борба срещу СПИН Община Дупница се включи в Световния ден за борба срещу СПИН. От комисията за борба с противообществените прояви при малолетни, днес раздават на пл. “Свобода” безплатни презервативи и червени панделки, коите са международен символ на анти-СПИН кампанията на дупничани.
ГЕРБ откликна на зов за помощ на майка с тежко болно дете от Бобов дол От областното ръководство на ПП ГЕРБ откликнаха на зова за помощ на майка, която сама се грижи за тежко болното си дете. Малкото момиченце Силвестра е на 6 годинки и страда от детска церебрална парализа. За нея  се грижи единствено майка й Христина, с която живеят в Бобов дол. 
Когато детето е било на година и десет месеца му е направена ваксина, откъдето се отключва и заболяването. 
С осигурените средства от ГЕРБ на малката Силвестра бе закупено столче за баня, предназначено за деца с увреждания. 11072596_361107564073119_956976882_nСпециализираният продукт бе доставен до дома на семейството 
в Бобов дол и сглобен с помощта на младежи от ГЕРБ – Дупница.
"От ГЕРБ нееднократно сте ни помагали, за което съм Ви много благодарна. Още през 2011 г., с подкрепата на г-н Цветан Цветанов, бяха осигурени средства за животоспасяваща операция на Силвестра. По-късно бе закупен терапевтичен стол и вертикализатор за деца с увреждания, който се използва в ранната адаптация на детето в седяща позиция", сподели майката. Тя допълни, че депутатите от ГЕРБ и ръководството на партията в Бобов дол са откликвали и са осигурявали нужните средства за различни процедури – като ядрено-магнитен резонанс и биопсия. Майката на момиченцето сподели още, че то се нуждае от непрекъснати грижи и средства за постоянна рехабилитация. На този етап, за да бъдат адекватни грижите за Силвестра, тя има нуждае и от адаптивен тоалетен стол.
Честита Нова Година! Zadupnitsa.com честити на своите читатели Нова година!
Авария на „Хан Крум“ променя движението в Дупница за уикенда Само в събота и неделя ще бъде пуснато кръстовището при ГУМ, информират от пресцентъра на Общината. Шофьорите ще могат да го използват по направление жк "Бистрица" – "Промишленото" и обратно. Причината за това е ВиК-авария на ул "Хан Крум", по която в момента преминава целия автомобилен поток. В неделя ще бъде затворена улицата за отстраняване на аварията и от понеделник се възстановява движението по нея, както и целия режим на движение, както е в момента.
Само за събота и неделя ще може да бъде ползвана и автобусната спирка на ГУМ, допълват от кметството.
В момента се монтират знаците на кръговото за указване начина на движение.
ЕВТИНО! Общината отдава павилиони край ГУМ за по 37 лв на месец С конкурс ще бъдат отдадени 8 броя павилиони намиращи се срещу ГУМ в Дупница (при светофарите). Според новата Наредба за преместваемите обекти, приета от Общински съвет-Дупница, всеки един от тях ще бъде с площ от 9.72 кв.м. Те попадат в т.нар. Първа зона, като месечната наемна цена за всеки един терен е 37.00 лв, а отдаването им ще бъде за срок от 10 години. Конкурсът ще се проведе на 5-и май в Кръглата зала на Община Дупница и се очаква изключително голям да бъде интересът, както заради ниските цени, така и заради атрактивното място за търговия. Припомням, че всички ще бъдат еднотипови.
„Марек Юнион-Ивкони“ започва с контролите от събота Трикратният волейболен шампион на страната "Марек Юнион-Ивкони" ще започне с контролите в подготовката си от събота. Дупничани ще гостуват в Тетевен на местния "Тетевен волей", който е участник във втория ешелон на родното първенство. В планинския град от няколко години развиват успешно този спорт, като през миналата година трябваше дори да играят в Супер лигата, но от родната федерация за пореден път нарушиха тогава собствените си наредби и лишиха клубът от промоцията. Този сезон тетевенци стягат много силен състав, с който да атакуват елита, но такава възможност може да им се разкрие и само след няколко дни, ако КВК Габрово се откаже, след като вече прекрати подготовка и е под въпрос съществуването му въобще.
Ремонтираха оградата и пързалката в дупнишкия квартал „Бешика“  Оградата при „старите жилища“ в дупнишкия квартал „Бешика“ бе възстановена от Общината. Преди около месец хората, живеещи в района, бяха поканили кмета инж. Методи Чимев да дойде лично на място и да се запознае със ситуацията.
БРАВООО!!!Тайбрек в луд мач реши титлата!Марек Юнион-Ивкони е шампион на България След три поредни години на върха Марек Юнион-Ивкони отново стана шампион на България. В решителен пети мач игран днес в зала Добротица в Добрич, Марек спечели с 3:2 /23:25) – (25:22) – (25:16)/23:25/9:15/. Това бе поредният луд, луд мач за дупничани. Марек поведе с 1:0 гейма, но след това момчетата на старши треньора Найден Найденов не издържаха и допуснаха обрат, като резултата стана 2:1 за Добруджа. В 4-ят гейм Марек поведе с 21:17 точки, но допусна изравняване 21:21. В решителните минути на тази част нервите на дупничани се оказаха по-здрави и те победиха с 25:23. В тайбрека дупничани водени от капитана си Гьорги Гьоргиев поведоха с 5:2, а след това със 7:2. Полетата бяха разменени при 8:4, а публиката на домакините хвърли какво ли не по игралното поле. Добруджа успя да намали 6:8 и се върна в мача. Марек обаче поведе с 10:8, а след това и 14:9, след което Станислав Величков реализира шампионската точка.
В Австралия Григор Димитров отмаря в ледена баня, а Цвети с разходка в Мелбърн След като започна с победа първия за годината турнир от Големия шлем – Australian Open, най-добрият ни тенисист Григор Димитров се отдаде на заслужен релакс. Хасковлията, който тази нощ победи американеца Брадли Клан с 6:7(7), 6:4, 6:4, 6:3 си взе ледена баня и сподели този момент с последователите си във "Фейсбук". "Чувствах се силен до края на мача, но все пак мисля, че заслужавам това! Никога не съм се чувствал толкова добре в ледена баня", написа под снимката Гришо.
Пета поредна победа за юношите на Марек 2007, този път над Велбъжд в Кюстендил Дербито на зона Кюстендил – Перник при юношите младша възраст бе в Кюстендил между Велбъжд и Марек 2007. Дупничани под ръководството на старши треньора Цветан Видински постигнаха пета поредна победа, като този път спечелиха с 3:1. Точни бяха Войнов, Живко Капитански и Василен Станков.“Момчетата израстват от мач на мач и това е най-радостното за нас. Дано някои от тях постигнат глеми успехи във футбола. Иначе целта ни е първото място в групата“, заяви Видински
Zadupnitsa.com
Снимка : DarikNews.bg
Змии плъзнаха в парка на Бобов дол Змии пълзят в парка на Бобов дол. За това сигнализират местни жители. Паркът, който се намира точно до центъра и започва от новоизградения Амфитеатър в момента е обрасъл с висока трева, която е добро убежище за влечугите. Повечето сигнали са за смоци, като те дори влизат и в намиращата се в непосредствена близост порутена спортна зала, която обаче се използва. От Общинска администрация обсъждат да предоставят тревните площи на животновъди, които да ги косят.
Марек Юнион-Ивкони би в Перник Отборът на Миньор Перник отстъпи на Марек Юнион-Ивкони с 1:3 (26:24, 15:25, 14:25, 15:25) в мач от 14-ия кръг на Суперлигата Бачково – изворна вода, игран в пернишката зала Борис Гюдеров. Така волейболистите от Дупница записаха единадесета победа в първенството, като с една загуба, 28 точки и мач по-малко заемат второ място във временното класиране. Отборът на Миньор пък отбеляза дванадесета загуба до сега, като с една победа и 4 точки заема предпоследното, девето място в таблицата. Над 700 местни запалянковци подкрепяха своите в мача, като напоследък зала Борис Гюдеров се пълни с все повече привърженици на волейболния тим в Перник. Представителите на домакините пък като че ли се заредиха от атмосферата, като стартираха надъхано срещу шампиона Марек. Гостите явно не очакваха този устрем, като не можаха "да влязат в час" в първия гейм. До края му перничани диктуваха играта, като в решителните минути водеха с 23:21 и изпуснаха първата си възможност за го затворят преди равенството 24:24. След това обаче те не поколебаха и за радост на многобройните си фенове спечелиха гейма и поведоха с 1:0. Това бе като шамар за дупничани, които веднага се взеха в ръце. Гостите направиха нужните корекции и въпреки че перничани продължиха да се борят, този път вече волейболистите на Марек показаха своите възможности. В останалите три части те надделяваха убедително, като затвориха мача само с един загубен гейм и три точки в актива си. На 11-ти Марек приема Нефтохимик в отложен мач, а на 15-ти е дербито с Монтана, като още тогава дупничани могат да станат и лидери в Суперлигата.
Полицаи хванаха 19-годишен от Дупница да краде от… обор Дупнишки полицаи са установили в частен имот 19-годишен младеж, докато прави опит за  кражба. М.М. е от Дупница, установен е в обор в местността “Куртдере” край града. Работата по случая продължава, изяснява се съпричастност на М.М и към други противозаконни деяния.
Цецо Соколов 3-ти за Трофео Гадзета след 14-ят кръг в Италия Българската звезда на волейболния шампион на Италия Диатек (Тренто) Цветан Соколов се изкачи на 3-то място в класацията за най-добър състезател на авторитетния "Гадзета дело Спорт" – Трофео Гадзета, след 14-ия кръг в Серия А1. Цецо Соколов е трети с 42 точки. Първото място си делят сръбският национал на Перуджа Александър Атанасийевич и звездата на Мачерата Иван Зайцев с по 62 точки. Кубинският център на Пиаченца Роберланди Симон е 2-ри с 53 точки. Националът Тодор Скримов от Латина дели 18-то място с Алесандро Фей от вицешампиона Пиаченца, които имат по 21 точки. Капитанът на "червено-белите вълци" – българинът с италиански паспорт Христо Златанов, пък е 25-ти с 14 точки.