Начало
Бившият нападател на Марек и Германея Сапарева баня Боби Кралев е пред трансфер в третодивизионен гръцки клуб. Вчера Кралев замина за южната ни съседка, където ще проведе разговори относно личните си условия по договора с Аполон Арнеа. Ако всичко около контракта бъде уточнено още в понеделник той ще започне тренировки. Кралев за последно игра в Германея, като тази зима бе пред трансфер и в отбор от Б-група
Ползването на питейна вода в населените места на Община Дупница за напояване на земеделски земи и поливане на зелени площи e вече забранено. Заповед за това издаде кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев.
На близо 40 фирми, към които Община Дупница има задължения са им преведени парите, които бяха получени от Министерство на финансите под формата на помощ. Това обявиха от пресцентъра на кметството.
На 25 януари от 11:00 на градският стадион в Сапарева баня дупнишкия Марек ще изиграе първата си контрола от зимната подготовка. В срещата ще вземат участие всички нови попълнения, които се присъединиха към тима на 14 януари.
След близо 8-часов поход от Дупница до Швеция, детският отбор на "Марек" пристигна в Гьотеборг. От утре воденият от триото треньори Иван Капитански, Анжело и Янек Кючукови започват участие в световното клубно детско първенство "Готия къп". Участието на малките таланти е финансирано изцяло от фармацевтичната компания "Актавис".
Тази година лятото определено бе дъждовно. Това създаде редица главоболия и наводнения, но пък позволи някои дървесни видове да избуят. Такова чудо на флората събра погледите на живеещите в жк. “Люляк“ в Дупница. Хората там, тъкмо се зарадваха от вчеращната новина, че Община Дупница ще рехабилитира част от улица „Максим Горки“ и днес сутринта видяха „природния“ феномен. Голяма част от тях изразиха притеснение дали това „чудо“ няма да привлече вниманието на еко организации и да попадне в защитена книга, а оттам да попречи на ремонта на улицата. Други, по-реалисти коментираха, че това е поредното оригинално обезопасяване на изкоп, останал след отстраняване на ВИК или друга авария.
Когато един човек е упорит, това често дава добри резултати, но в определени случаи води и до главоболия. Дупничанин ще се озове зад решетките защото, след като получил вече условна присъда, само седмица по-късно, отново се опита да „преметне“ данъчната система. Безработен дупничанин се решил на рискования бизнес, само дни, след като е подписал споразумение със съда и е получил преди това 6-месечна условна присъда с три годишен изпитателен срок. Й.Н е хванат с цигари без бандерол и осъден на 01.12.2014 година. Условната присъда обаче не го стреснала и седмица по-късно отново бил на „работа“. На 9 декември 2014 година на ул „Орлинска“ е задържан с цигари без бандерол на стойност 770 лева. Този път дупнишкия районен съд го изпрати в затвора за две години. Присъдата подлежи на жалба и протест в 15-дневен срок, считано от днес, пред Окръжен съд гр. Кюстендил.
Абсурдите в българския волейбол продължават с пълна сила и днес. Поредното безумие сътвориха от Българска федерация волейбол в дните преди финала в шампионата на Супер лига между “Марек Юнион-Ивкони” и “Левски Боол”. От БФВ днес са уведомили дупничани, че изместват датата на втората среща и вместо на 13-и април, тя ще се проведе с 24 часа по-късно в зала “Христо Ботев” в София. Първоначално обявените дати от родната централа бяха 11, 13 и 15 април. “За какво говориме?! Залата не може да сменя, ама датите се сменят без никакви проблеми. На всичкото отгоре поредния абсурд, че най-интересните срещи са в работни дни-петък и понеделник. Кажете ми какво трябва да направят феновете на волейбола, за да дойдат да гледат финал за титлата. Трябва да си пуснат отпуска и да избягат от работа, а да не говориме, ако искат да доведат и децата си, за да се палят по нашия спорт”, не скри огорчението си пред zadupnitsa.com от поредното своеволие на БФВ мениджърът на дупничани Людмил Найденов.
Дупнишките полицаи продължават с успешните си акции срещу притежатели и разпространители на наркотични вещества. След поредната разработка е задържан 20-годишен младеж. По време на осъществени полицейски действия за пресичане на престъпленията, свързани с наркотици са иззети 4.28 грама канабис и 170 грама амфетамин. Те са открити в дома на задържания, който остава в ареста за 24 часа.
Стотици се събраха тази сутрин на пл. "Свобода" и останаха приятно очаровани от първите мероприятия по повод 38-ите майски празници на културата в Дупница. Танците на децата по зумба от спортен клуб "Касиопея" накараха всички присъстващи да се усмихнат и заслужено получаваха аплодисменти след всяко свое изпълнение. Истинска атракция бяха появилите се 4-метрови "пеперуди" от Fireter. Шоуто на кокили веднага накара десетки да извадят фотоапарати и телефони, за да се снимат с рядката атракция. Ходещите на кокили пък раздаваха знаменца на всички. От Fireter са подготвили голяма изненада утре вечерта, когато ще направят огнено шоу на пл. "Свобода".
Либерото на новите стари шампиони Мартин Божилов бе изключително щастлив след поредната титла. Макар за него да е поредна, той не скри: С тези млади момчета, няма как да не си доволен на такъв успех.
Шампионът на България Марек Юнион-Ивкони ще бъде в един поток с Монтана във финалните плейофи на Суперлигата по волейбол. Габрово и Левски са в другия поток. Това стана ясно след изиграване на вчерашните мачове от лигата. Сините победиха с 3:0 гейма Монтана в пряк сблъсък за третото място и два кръга преди края водят с 2 точки и с оглед програмата до края ще запазят позицията си. Интересна обаче остава битката за 7 и 8 място където борбата е доста оспорвана и ще се реши може би в последния кръг в мача Добруджа Пирин. По регламент 1-ят среща 8-ят в класирането и победителя играе срещу спечелилия мача между 4-ти и 5-ти, в единият поток. В другия 2-ри срещу 7-ми и 3-т срещу 5-ти. Според Найден Найденов това е по-добър вариант за дупничани, защото в момента Левски е по-стойностен от Монтана. Хора от щаба не изключиха и възможност Марек и Левски да играят на финал.
Да бъдат запазени част от павилионите в идеалния център на Дупница искат 10 съветници от местния парламент. Предложението им за изменение в Наредбата за преместваемите обекти е вече качено на сайта на Общината, където по закон трябва да престои един месец. В този период, всеки има право да се запознае с измененията, и ако има възражения да ги внесе до Общински съвет. Измененията са коментирани на заседание на Икономическата комисия, а предложението е подписано от Владимир Владимиров, Ивайло Атанасов, Вергил Кацов, Лорета Николова, Костадин Костадинов, Асен Башленски, Станислав Павлов, Александър Анин, Стоян Шушков и Силвия Овчарченска.
Малкото градче Сливница има мерак да приюти волейболният ни шампион “Марек Юнион-Ивкони” за новата година. Това обави мениджърът на дупничани Людмил Найденов. “Хубаво е, че има хора, които оценяват това, което сме постигнали и постигаме. Затова благодаря на общинското ръководство в Сливница за поканата. Ще разговаряме като една от опциите за следващия сезон. Остават иначе и другите варианти със зала “Христо Ботев” в София, Благоевград или Пазарджик. Пък не се знае, може да получим и друга покана. Ще направим редица срещи и тогава ще преценим”, уточни Найденов.
Днес стартира футболното първенството и на дублиращите отбори. От 18:00 часа на стадион Бончук Марек приема Славия. В събота в А-група дупничани загубиха в София с 1:4, а днес ще се надяват на своеобразен реванш при „дубъла“. В дублиращите отбори трябва да играят футболисти до 21 години, като от БФС разрешиха и включването на трима играчи до 23 години и двама над тази възраст. Отборът на Марек е воден от Янек Кючуков и Светльо Георгиев, като в състава има играчи от юношите старша възраст. В мача срещу Славия могат да играят и част от резервите, които не взеха участие на мача на стадиона в „Овча купел“
Децата на старши треньорът Цветан Видински са на крачка от класиране на финалите на Републиканското първенство по футбол. Това може да стане факт само след три дни в сряда, когато има междинен кръг от първенството на деца А родени 1999 година и Марек 2007 гостува на Металург. Днес в Крайници марекчани победиха с класическото 3:0 директния си опонент Велбъжд Кн. Така разликата на върха вече е 10 точки, а Марек 2007 11 кръга са без загуба. В днешният мач дупничани бяха с класи над съперника си и резултата можеше да е далеч по-изразителен. Марек 2007 поведе в 20-та минута с попадение на Денислав Танушев. В 25-та минута Живко Капитански вкара втори гол, а крайния резултат оформи отново Танушев в 40-та минута.
Отпускането на финансова премия в размер на 15 000 лева ще разглеждат на своето заседание в петък местните парламентаристи. Предложението е на кмета Методи Чимев. Причината е в успехите на клуба, който през миналата година стана за 3-и пореден път шампион на България при мъжете и отново игра в най-силния клубен турнир на Стария континент – Шампионска лига. В мотивите си, Чимев посочва успехите на отбора и международното признание за града и отбора, както и, че сумата ще бъде отпусната при финансова възможност на общината. Всяка година участието на клуба само в Шампионска лига струва на клубното ръководството около 100 000 лева.
Нови два запора на сметките на Община Дупница са направени вчера, информират от пресцентъра на кметството. Единият е на стойност 23 347,63 лева (18 054,71 лв – главница) от ЕТ “Анка Анина – Риластрой”, гр. Дупница. Фирмата е собственост на майката на общинския съветник от БСП – Александър Анин. Сумата е въз основа на договор сключен на 12.08.2011 година между фирмата и тогавашния кмет инж. Атанас Янев за “Топлинно изолиране на външни стени в ОУ “Св.Св. Кирил и Методий” село Яхиново. Авансово на фирмата е преведена сумата от 8 578,33 лв с ДДС на 17.08.2011 година. На 29.09.2011 год. е предаден с приемателно-предавателен акт извършената дейност, но остатъчната сума не е преведена. Любопитното е, че следващата фактура е издадена година и половина по-късно на 25.02.2013 за плащане на остатъчната сума в размер на 18 054,71 лева.
Реконструкцията на спортната зала в Дупница е една от най-коментираните теми в града, като отношение по темата взе кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев на пресконференцията днес. „До края на месец юни трябва да бъде издаден Акт 14, т.е. готов груб строеж, а на 15 септември залата трябва да бъде въведена в експлоатация. По този начин тя ще започне да функционира и дългогодишната мечта на дупничани и спортните клубове да се реализира. Когато е съборено нещо, неминуемо се задава въпросът до кога ще бъде готова, защото притеснява такава гледка. Всяка седмица, за да не кажа всеки ден се правят срещи с изпълнителите. Сроковете, които са ни предоставили до момента за изпълнение се спазват, така че на 15 септември ще отворим врати“, обяви инж.Чимев.
Какво е общото между 13 май 1990 година и 2 май 2014 година, две дати раздалени от 24 години, на пръв поглед нищо, но след първата последваха ужасяващи събития във вече бивша Югославия, след втората могат да последват същите събития в Украйна, която след време също може да се каже „бивша“.
Българският футбол е сред 10-те най-корумпирани в света. Това показва последния доклад на Федербет – най-голямата неправителствена организация в света, която се занимава с разкриване на уговорени мачове. Родният футбол води класацията заедно с Албания, Черна гора, Кипър, Малта и Индонезия за най-много уговорени мачове. Букмейкърите през миналия сезон се оказва, че са изваждали от тиражите си цели кръгове на тези първенства, заради предварително уговорени резулати. От доклада става ясно, че много голям е бил процента на залагания при отборите до 19 и до 21 години на Балканите (без да конкретизират страна), като отбелязват, че "просто спорта там няма смисъл". На седмица само в азиатските букмейкъри, които реално са най-привлекателни за бързите печалби се върти сумата от 80 млрд.-сериозен бизнес, нали?!
Откриха петимата туристи, които вчера се изгубиха в Рила планина. В 3 ч. и 20 минути тази нощ планинските спасители са открили туристите в района над Рилския манастир от страната на връх Калин. Те са в добро общо състояние и са транспортирани към с. Пастра, в близост до гр. Рила, като от там ще бъдат настанени в хотел. Състоянието на изгубилите се оценява като сравнително добро. Едната жена е била с повишена температура, но всички са били в състояние сами да се предвижат. В събота по обед четирима руски туристи – две 16-годишни деца, мъж и жена, както и една българка, работеща в туроператорска фирма в Созопол, подават сигнал, че са се изгубили по време на преход между хижа „Иван Вазов“ и Рилския манастир. От информацията, която жената е подавала на планинските спасители, е станало ясно, че тя не познава нито маршрута, нито района. Вечерта в издирването им се включи и хеликоптер от авиобазата в Крумово. Към 22.00 часа благодарение на хеликоптера, групата бе локализирана. Координатите им бяха предадени на планинските спасители и те успяха да ги открият. Припомняме, че акцията по спасявянето бе осъществена от отряда на ПСС-Благоевград, след като от централата на ПСС в София не използваха отряда в Дупница, който от 60-години отговаря за този район и го познава добре. Причина за това е замразеното членство на отряда от Дупница в ПСС.
Юношите на Марек 1915/родени 2000 година/ с треньор Анжело Кючуков/ победиха днес с 2:1 Добруджа и се класираха за четвъртфиналите на силния международен турнир EVIMA CUP 2015, който се провежда в Албена. Дупничани тотално надиграха своя съперник и можеха да отбележат още голове. Точни за Марек бяха Николай Ганчев и Иван Георгиев. Този отбор на Марек 1915 е в група „Д“, заедно с тимовете на Локомотив Москва и Добрич. Дупничани в първият кръг играха срещу Локомотив и загубиха с 0:4, като московчани оглавиха класирането.. На четвъртфинала Марек ще се изправи срещу SDUSSHOR 7 от Казахстан, който оглави класирането в другата група. След срещата днес старши треньорът Анжело Кючуков заяви, че е много доволен от отбора и се гордее с момчетата. „Всички се стараха и показаха грамотен футбол срещу по-здрав физически отбор. В нашият тим има момчета с година и две по-малки от останалите в групата, но въпреки това се представяме на ниво.“, заяви Кючуков.
Прокуратурата прецени, че няма извършено престъпление и отказа да образува дело за представени в канцеларията на Общински съвет Дупница болнични листове и други извинителни документи на местни парламентаристи. Проверката бе насочена към председателят на Общински съвет Костадин Костадинов, който е приел извинителните документи на д-р Първан Дангов, д-р Матей Попниколов и д-р Ени Лефтеров, натрупали повече от 4-отсъствия.. Според компетентните органи документите извиняващи отсъствията от заседания са редовни. В средата на миналият месец Костадин Костадинов изпрати писма до тримата в които ги прикани да представят в канцеларията на Общински съвет съответните извинителни документи.
Един от най-успешните състезатели по таекуон-до на СК Гладиатор Теодор Георгиев получи стипендия на стойност 2392 лева. Чека бе връчен днес на церемония в София от организаторите на инициативата Еврофутбол и Работилница за гражданска инициатива. В тазгодишният проект имаше рекорден брой кандидати 134, разделени в две възрастови групи от 16 до 20 години и от 21 до 25 години. Конкуренцията е огромна, тъй като чек получават около 30 представители от над 32 вида спорт.
8-минутен филм за участието на детския отбор на “Марек 2010” на неофициалното световно клубно първенство в Шеция, излъчи Нова телевизия в понеделник вечерта. Както вече zadupnitsa.com писа, най-гледаната българска телевизия изпрати Йоана Гочева и оператора Станислав Илиев, които отразиха участието на дупншките таланти. Както е известно, участието на “Марек 2010” в “Готя къп” бе осигурено изцяло от фармацевтичната компания “Актавис”.
Елисавета Деянчева е съдия в Районен съд- Карлово. Тя е посочила като свое първо желание работа в РС- Кюстендил и е класиране с оценка от 5,79. Тя е дупничанка, преди да работи в съда в Карлово е спечелила съдийски конкурс за място в Северна България.
Първото желание на Светослав Петров също е било да започне работа в Кюстендил, като има оценка 5, 91. Петров е прокурор в Районна прокуратура- Радомир.
Александър Ангелов е софиянец и един от кандидатите в конкурса с оценка 6,00. Той е съдия в РС- Монтана.
Падна обжалването на процедурата за канализация в Бистрица и Самораново и пречиствателната в Джерман
Съдебната сага с т.нар. "Воден цикъл" е на път да приключи. Това обяви зам.кмета на Дупница красимир Георгиев. "Към приключване върви сагата с процедурата по избор на изпълнители за ремонт на пречиствателната станция за отпадни води в Джерман и изграждането на канализация за селата Бистрица и Самораново, както и два квартала на Дупница, който е на стойност около 35 млн. лева. Преди дни излезе решението на Комисията за защита на конкуренцията, която не уважи жалбите на две от фирмите-участници в процедурата. На практика остана евентуалната последна инстанция – ВАС, така че ще имаме победител в скоро време. Има две решения за финансиране, но нека да чуем окончателното решение и тогава ще коментираме как ще се процедира. Ние сме заявили решимостта си да реализираме този много важен проект и ще намерим решение. Особено от голямо значение е той за селата Биситрица и Самораново, където след подмяната на канализационната и водопреносната мрежа е предвидено преасфалтиране и изграждане на нови тротоари. Това ще промени изцяло облика на тези две населени места. Да не забравяме, че пречиствателната е строена през 70-е години и спешно се нуждае от ремонт. Всички забележки и пропуски ги отстранихме още през 2012 година, така че отговаряме на абсолютно всички условия. Вярвам, че в следващите 2 години след приключване на съдебната сага ще реализацираме този проект", заяви Георгиев.
Волейболистите на "Марек Юнион-Ивкони" направиха снощи първа тренировка на полска земя. Дупничани излизат тази вечер от 19 часа в мач срещу полския гранд "Ястрижебски Вигел" в среща от своята група на Шампионска лига. С отбора тренира на пълни обороти централния блокировач Венцислав Трифонов, който лекува травма в рамото, като час преди срещата в зависимост от състоянието му, ще стане ясно дали ще бъде сред титулярите на Найден Найденов.
Юношите младша възраст на Марек 2007 ще почиват в първия кръг от баражите за влизане в елитната юношеска група до 17 години. Момчетата на старши треньора Цветан Видински ще се изправят във втория кръг на 16-ти май, срещу победителя от срещата между Пирин Благоевград и Миньор Пк, която ще се проведе на 13-ти май. Следващата фаза е двубой с победителя в зона София
Глоба от 200 до 400 лева ще отнесе от Община Дупница софийската фирма "Болакн Кънстракшън". Причината е в замърсяването на уличното платно в района на Старата автогара. В момента на това място текат изкопни и строителни дейности по изграждането на хипермаркет "Лидъл". Подаден е вчера сигнал на тел. 112 за замърсяване на уличната настилка и веднага предприета проверка от служителите от екоотдела и контролното звено към Община Дупница. На фирмата извършваща строителните деиности е съставен акт за административно нарушение, съгласно Наредбата за обществения ред и опазване на общинските и други имоти за общо ползване на територията на община Дупница.
Страница 14 от 156
