Хванаха 23-годишен откраднал 1800 лв и таблет от жилище в Дупница Дупнишки полицаи са задържали 23-годишен мъж от Кюстендил за извършена кражба на таблет и 1800 лв. от къща в Дупница. Кражбата по данни на заявителя е извършена на 20 октомври, когато жилището е било необитаемо за около 6 часа.  Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група, предприети са издирвателни действия и криминалистите са установили 23-годишния мъж в обитавано от него жилище в Дупница. Таблетът е открит и иззет от него. Мъжът ще остане в полицейския арест за 72 ч., по случая е започнато досъдебно производство в РПУ Дупница. 
Дупничанка отказа лекарска помощ, след като направи опит да се самоубие 27-годишната дупничанка се опитала да се самоубие с коктейл от сънотворни хапчета и алкохол, след което изпаднала в неадекватно състояние. Тя е била закарана в Спешен център-Дупница от свой близък. Лекарите се опитали да й помогнат, но жената е отказала и избягала, като преди това се е държала грубо с екипа в Спешен център. Инцидентът се е случил във вторник вечерта. Според запознати жената има постоянна работа и липсата на финанси не е сред причините да посегне на живота си. Според информация на struma.bg, същата жена е правила преди време и друг опит да се самоубие с лекарства.
Роми се биха заради неуредени стари сметки Скандал за неуредени сметки е възникнал вчера между двама мъже от Бобов дол, които след това се сбили. Инцидентът се случи на връх ромския празник. Мъжете били в района на болницата в миньорски град, като около 18:00 часа се разразил и скандал между тях. На място са пристигнали екипи на спешна помощ и полиция. Единият пострадал е закаран в дупнишката частна болница със съмнения за комоцио, другият с инициали Г.Л в полицейския арест в Бобов дол. Работата по случая продължава РУ Бобов дол.
Кметът Чимев поиска финансиране за отремонтиране на проблемни улици в Дупница  Писмо до областния управител Иван Каракашки за финансиране на дефектирани улици на територията на община Дупница изпрати кмета инж. Методи Чимев, информираха от пресцентъра на кметството.
„Марек“ пусна бутиково вино с уникални етикети Бутикова колекция вино за влизането на "Марек" в "А" група бе произведена в навечерието на последния двубой във втория ешелон. Точно 50 бутилки мерло, поръчани от ръководството на футболния клуб с уникална изработка от 5-пластови етикети направени от "Атера Дизайн", получиха гостите от БФС и спонсорите на "Марек". На почивката, гостите в ложата бяха приятно сюпризирани с подаръци от Община Дупница и спонсорът на тима "Актавис", но най-очаровани останаха от идеята с божествената напитка.
Какви ангажименти пое Калфин пред жителите на Бобов дол, Големо село, Сапарева баня и Овчарци Над 50 души посетиха приемните на народния представител от ГЕРБ Кирил Калфин в Бобов дол, Големо село, Сапарева баня и с. Овчарци. На организираните срещи жителите от двете общини поставиха редица въпроси както от личен, така и от обществен характер. Голяма част от поставените проблеми се отнасяха до дейността на местната власт. Десетки жители посетиха приемната на депутата в Големо село, община Бобов дол. На нея присъства и кметът на селото, общинският председател Росица Борисова и организационният секретар за областта Емил Гущеров. Като основен проблем жителите поставиха липсата на водоснабдяване в гробищния парк на селото. Местните се оплакаха, че от години им се налага да носят вода от вкъщи. Калфин обеща да инициира среща със своя колега от региона, за да потърсят заедно вариант за решаване на проблема. Получиха се и оплаквания от работата на Областна дирекция "Земеделие" – от административното обслужване и от това, че на жители на Големо село им се ползват нерегламентирано земите от трети лица, без да им се заплаща нищо. Поет бе ангажимент в най-скоро време да се проведе втора приемна, на която да бъде поканен  представител на съответната служба, както и областният управител, за да се потърси заедно експертно решение.
Екип от Швейцария ще проверява причините за аварията на правителствения самолет Малко след излитането на правителствения самолет с Бойко Борисов на борда е възникнал технически проблем, непозволяващ да се затвори левият колесник. Това съобщи на извънреден брифинг във връзка с инцидента министърът на транспорта Ивайло Московски. Заради аварията самолетът кръжа близо час над столицата, за да изразходи гориво преди да кацне. „Във връзка с това екипажът е взел решение да уведомят министър-председателя и екипа, че съществува такъв технически проблем. Взели са решение да се извърши определен брой облитания, за да може да бъде изразходвана част от горивото", добави Московски. По думите на транспортния министър самолетът се е приземил нормално, не аварийно: „Бяха взети всички необходими мерки към всички институции, които имат отношение към охраната, както и сигурността на министър-председателя. Правителствения самолет е поставен под видео наблюдение и е запечатан. В четвъртък ще пристигне екип от Швейцария, от компанията, която сервизира „Фалкон"-а, за да се прецени дали проблемът е технически. Московски уточни, че подобно нещо се случва за първи път. „Изрично настояхме да дойде външна експертиза, която да констатира причината за аварията", посочи министърът на транспорта. Директорът на правителствения Авиоотряд 28 е подал оставка вчера – часове преди самолетът на премиера Бойко Борисов да се наложи да се приземи принудително в София заради технически проблем. Това съобщи на брифинг транспортният министър Ивайло Московски. Министърът подчерта, че се надява, че е случайно съвпадение. По думите на Ивайло Московски причина за решението е несъгласие с финансирането. Изпълняващ длъжността директор на правителствения Авиоотряд 28 в момента е директорът по експлоатацията. "Не вярвам да е имало каквато и да е умисъл, просто ви информирам", обясни Московски.
БФВ реши: Марек Юнион-Ивкони няма да играе мач за Супер купата Мач за Суперкупата на България при мъжете няма да има, съобщава BGvolleyball.com. Информацията им е от волейболната федерацията. Идеята на родната централа бе сезонът 2014/2015 в първата ни група да се открие с такъв двубой, като за трофея един срещу друг трябваше да излязат шампионът в Суперлиата за 2014 година Марек Юнион-Ивкони (Дупница) и носителят на Купата на България за 2014 година Левски Бол (София). По предварителна програма двубоят бе насрочен за 15 октомври в зала Христо Ботев, но в крайна сметка няма да се състои.
В Холандия изгубиха багажа на дупнишките гладиатори Дупнишкият клуб по таекуон-до Гладиатор се представи отлично на най-силния турнир в свата проведен в холандския град Айндховен. Стефан Самарджиев спечели златен медал, а Теодор Георгиев бронз. Радоста на дупничани обаче бе помрачена на връщане в България. Състезатели и ръководство бяха неприятно изненадани вчера на летище София, когато видяха, че багажа не е пристигнал с тях от Холандия. В саковете освен всички лични вещи е и екипировката за състезания. От клуба веднага са се обърнали към авиопревозвача и се надяват все пак багажа да се намери. Освен тези перипетии от Гладиатор трябваше да се справят на връщане и с изчезнал паспорт на Михаела Миланова. Според холандската полиция най-вероятно паспорта е бил откраднат на летището между митническата проверка и изхода за самолета. Все пак Михаела успя да се прибере благополучно в България. 
От години Марек Юнион-Ивкони не е бил в серия от три поредни загуби Мъжкият отбор на Добруджа 07 победи като домакин Марек Юнион Ивкони с 3:0 (25:21, 25:22, 25:18) в отложен мач от дванадесетия кръг на Суперлигата, игран в местната зала Добротица. С този успех тимът от Добрич отново възвърна позиции в челото на Суперлигата, като вече е на второ място, с единадесет победи, четири загуби и актив от 34 точки. Добруджанци се намират само на три точки от лидера Монтана, като имат и мач по-малко, поради отложена среща. Отборът на Марек пък записа трета поредна загуба, след неуспехите срещу Монтана и ЦСКА, като дупничани се смъкнаха на трета позиция, с актив от 32 точки. Над 1000 запалянковци изпълниха зала Добротица, като аплодираха добрите изпълненията на своите. В първите два гейма двубоят бе изключително оспорван, като двата съперника бяха напълно равностойни. В края на частите обаче, след 20 точка дупничани не издължаха на напрежението във важните моменти, като отбелязваха непредизвикани грешки, които дадоха предимство на домакините и те затвориха частите в своя полза, като поведоха с 2:0 гейма. В третата част съпротивата на Марек вече бе в по-малка степен, като тимът се съпротивляваше до равенството 14:14. Впоследствие домакините отбелязаха точкова серия, като поведоха с 19:14 и това сломи съперника. Натрупаната разлика бе достатъчна и добруджанци затвориха и тази част, като спечелиха чиста победа в мача. Реализатор за победата на Добруджа 07 стана Костадин Стойков с 20 точки. Съотборникът му Димитър Маринков добави 10 точки за победата./bgvolleyball.com
4 фирми останаха в спор за „Зелена градска среда“ в Дупница, победителят ясен до 31 май На 4 фирми бяха отворени ценовите оферти по избор на изпълнител за проекта "Зелена и достъпна градска среда" в Дупница. Мащабното строителство, което трябва да промени изцяло облика на голяма част от града се очаква да започне до 2 месеца. Точно в 14 часа днес, в Кръглата зала комисията с председател зам.кмета Олга Китанова отвори пликовете в присъствието на представители на участващите фирми. Прогнозната стойност на поръчката бе 5 млн лева без ДДС.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Обраха два апартамента в Дупница, взеха пари и лаптоп След известно затишие отново започнаха кражбити от апартаменти в Дупница. Две кражби  са заявени вчера в РУ Дупница. Отнети са пари и лаптоп. Местопроизшествията са обслужени от дежурна полицейска група. Работата по установяване на извършителите на кражбите продължава.
Данъчната кампания в Дупница стартира, хората по селата могат да плащат в пощенските клонове Данъчната кампания с 5-процентна отстъпка в Дупница стартира от днес. До края на месец април всички граждани, които заплащат дължимите данъци и такси за смет, сгради и МПС ползват отстъпката. За улеснение на гражданите касите работят с удължено работно време, сутрин от 08 часа до 18.30 часа без прекъсване. За улеснение най-вече за жителите на селата, от Община Дупница сключиха договор с "Български пощи" и могат да плащат дължимите такси в клоновете им, за да не пътуват до града.
Излезе съдебномедицинското  заключението за смъртта на 67-годишния мъж открит вчера до стадион Бончук Вчера гражданин на Дупница бе открит мъртъв на улица “Джерман” до стадион „Бончук“. Сигналът в полицията е подаден чрез тел. 112.Местопроизшествието бе обслужено от дежурна следствено-оперативна група на РУ Дупница. Трупът на 67-годишния мъж бе закаран за аутопсия в кюстендилската болница. Заключението на патоанатомите е, че смъртта не е настъпила в резултат на насилие. Първоначално криминалистите работеха по две версии, едната от тях е, че дупничанинът е блъснат от кола и шофьорът е избягал, а според втората се касае за побой. Мъжет е баща на две деца и е живеел сам в ромския квартал известен като Пич махала.
Снощи камион с хартия горя на Самоковско шосе 16 бали хартия са изгорели при пожар в товарен автомобил с ремарке, с македонска регистрация. Автомобилът е пътувал в посока Самоков, а произшествието е възникнало снощи на Самоковско шосе, в близост до разклона за с. Крайници. Два екипа на РСПБЗН – Дупница са гасили пожара. Няма пострадали хора. Местопроизшествието е обслужено от дежурна група на РУ Дупница, работата по изясняване на причините за възникването на пожара продължава.
Откриха боен пистолет в Крайници при акция на ДНСК, оръжието скрито в …Лада Пистолет бе открит случайно при акция на служителите от незаконното строителство в Кюстендил днес в дупнишкото село Крайници. Незаконен гараж и надстройка към него са били обект на разрушаване от държавната инспекция – РДНС. При инвентаризацията на наличните вещи, случайно в багажника на лек автомобил Лада, който се е намирал в гаража е открит боен пистолет. На място са пристигнали служители от Криминална полиция-Дупница, които поемат случая. Най-вероятно се касае за незаконно притежание на оръжие, но последната дума по случая ще имат криминалистите.
Днес от 19.30 часа на пл. Свобода откриват Европейското по авиомоделизъм За първи път България е домакин на европейско първенство по авиомодолизъм в историята на този спорт. Домакин на надпреварата е Дупница и днес в 19.30 часа е официалното откриване на пл. Свобода. Организатори са Община Дупница, федерацията по авиомоделизъм и дупнишкия клуб Икар. Над 150 участници и техните екипи от цяла Европа дойдоха в Дупница като хотелите в града не успяха да ги поемат и някои са настанени в Сапарева баня. От утре до края на месеца, състезанията ще се провеждат в Червенобрежки ливади.
ВИДЕО/Блокада на дупничанката Ели Василева попадна в топ 5 на Шампионската лига Блокадата, с която българската националка – дупничанката Елица Василева отбеляза за 3:1 в третия гейм от победата на своя ВакъфБанк (Истанбул) срещу гостуващия Партизан Визура (Белград), зае четвъртото място в новата видеокласация на ЦЕВ за Топ 5 най-зрелищни прояви на мрежата (Top 5 Most Spectacular Net Actions) за първия кръг от женската Шампионска лига.  Победителка в класацията тази седмица стана американката Джулиан Фосет от РК Кан (Кан) с бомбена атака при победата над гостуващия Нордмеканика (Пиаченца)./ bgvolleyball.com/
Марек играе днес от 15:00 часа срещу Рапид Букурещ. Нов футболист идва на проби утре Отборът на Марек ще изиграе днес втората си контрола от зимната подготовка. Дупничани срещат румънския Рапид, като мача е в гръцкия град Ксанти от 15:00 часа. Срещата първоначално бе обявена за 24 януари, но заради изборите в Гърция бе отложена за днес. Утре на проби в Марек ще пристигне офанзивният халф Тодор Колев, който за последно бе в Черно море. Все още не е ясно дали Мартин Кавдански ще остане в Марек или ще продължи кариерата си в Ханза. Дупничани удължиха лагера си в Сандански до петък. В сряда е третата контрола срещу Беласица Петрич от 14:30 часа на терена в село Вълково, а в петък е срещата с Верея Стара Загора от 11:00 часа отново във Вълково
28-годишен от Овчарци удари „Мерцедес“, дрегерът отчел 3,21 промила. Дупничанин „духна“ 1,53 в дрегера 28-годишен мъж от село Овчарци е причинил пътно-транспортно произшествие с лекия си автомобил “Фолксваген”. Той е блъснал в задната броня ”Мерцедес”. Нанесените материални щети са незначителни. Произшествието е обслужено от дежурна полицейска група, която е установила, че водачът на фолксвагена е управлявал след употреба на алкохол. Дрегерът е отчел резултат 3.21 промила алкохол в издишания въздух.
Благоевградчанинът Иван Милушев с изложба в Дупница На 7-ми април в Дупница ще бъде открита изложба на Иван Милушев. Експозицията в зала “ Джамията” включва 30 платна- маслена живопис. Иван Милушев е известен, самобитен художник, график и илюстратор. Той е един от най – енигматичните художници в съвременната българска живопис. Художникът е роден в Благоевград. Завършва художествена гимназия в София, а след това НХА в София, специалност илюстрация, при проф. Румен Скорчев. Член е на СБХ. Има над 43 самостоятелни изложби в България и множество общи изложби в страната и в чужбина. Интересен етап в развитието му са: двете самостоятелни експозиции в Хамбург, изложбите в Кеймбридж, в Поатие- Франция, в Модена – Италия, в Скопие и в Струмица- Македония. 12 са изложбите му в галерия “ Възраждане”- Пловдив. 7 поредни години прави изложби в галерия “ Мелон” и в галерия “ Виктория” – София. През 2011 е удостоен с диплом от Кеймбридж за цялостно творчество и принос в развитието на художественото изкуство. Негови творби са притежание на НХГ, на колекция Лудвиг и Майер- Германия и на Вашингтонската конгресната библиотека – САЩ. Елегантен и романтичен рисувач е Милушев в графичните илюстрации по класически произведения като: “ Кентърбърийски разкази на Чосър и “ Декамерон” на Бокачо. Живее и работи в Благоевград. От 2013 г. е директор на благоевградската художествена галерия. Иван Милушев работи в областта на фигуративната живопис. Изложбата на Иван Милушев може да се види в галерия “ Джамията” до 10 май.
Кметът на Дупница забрани къпането във всички неохраняеми водни площи  Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев издаде заповед, с която се забранява къпането във всички неохраняеми водни площи – язовири, канали, малки водоеми и други водохранилища на територията на цялата община, съобщиха от пресцентъра на кметството.
Слагат улично осветление в Дупница на изхода за София и на Аракчийски мост Улично осветление ще бъде изградено от Горна махала до изхода за София, информират от пресцентъра на Общината. Монтирането на 22 стълба ще започне в следващите седмици, като част от проекта за цялостната подмяна на уличното осветление в Дупница, което се извършва в момента на обща стойност 1,1 млн. лева с финансиране по фонд “Козлодуй”. Основната артерия за вход и изход към Е-79 никога досега не е имала осветление и ще бъде изградено за сефте.
Минипаркинг направиха на гробищния парк, започва процедура по разширяването му Работници от строителния отдел към Община Дупница изграждат паркинг в района на гробищния парк. Той ще бъде за около 35 автомобила, информират от общинския пресцентър. Той е почти готов, като остава да бъде положен асфалт, видя zadupnitsa.com. Припомняме, че преди около 2 месеца, общинският съветник от ГЕРБ Емил Панчев постави като молба към кмета инж. Методи Чимев да помисли за разрешаване на проблема с паркирането в района на гробищния парк, което създава много проблеми на посетителите.
Б-група резултати първи кръг Днес започна първенството на Б-професионална футболна група. Отборът на Спартак Вн не игра в Банско. Срещата ще се проведе на друга дата или ще бъде назначена служебна победа за Банско. Причините са във финансовото състояние на Спартак Вн.
Измама с лотарийни билети за 30 лева, донесе на извършителя пробация и безвъзмезден труд в полза на обществото Районен съд Дупница осъди на 1-година „пробация“ и 200 часа безвъзмезден труд в полза на обществото, мъж за измама с лотарийни билети. На 14 септември 2014 година на бензиностанция Петрол , намираща се на главен път Е-79, в близост до разклона за гр. Кочериново, мъж с нициали Д.М закупил 1-лотариен билет, а след това вместо него представил на служителя на бензиностанцията, два подправени билета на обща печалба 30 лева. Малко по-късно Д.М бил разкрит, а „Петрол“ АД заведе дело срещу него. Д.М ще заплати и разноските по делото в размер на 94 лева. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.
Трима пострадаха при катастрофа край Яхиново  ОБНОВЕНО Полицаи от Дупница бяха вдигнати на крак след сигнал за тежко ПТП в района на село Яхиново. Водач на лек автомобил Фиат, пътуващ към Дупница изтървал управлението и се забил в ел. стълб. След произшествието мъж и жена са закарани в столично лечебно заведение, със счупени ръце е шофьорът на автомобила. Пожарникари са оказали съдействие при изваждане на пострадалите от автомобила. Полиция изяснява причините за произшествието, по първоначални данни жената е с най-тежки наранявания. Работата  по случая и установяване на самоличността на пострадалите продължава. Катастрофиралият автомобил е с кюстендилска регистрация.
Роберто Серниоти: Състоянието на Соколов ме тревожи birarelli_incita_i_compagni,504451Шампиона на Италия Трентино загуби дербито срещу Мачерата с 3:0 гейма. Освен това звездата на тима Цветан Соколов получи и неприятна контузия. Соколов бе заменен в началото на третия гейм след като плонжира за една топка и получи травма на прасеца. Веднага лекарите на Трентино се погрижиха за него, но повече яснота около контузията ще има утре след допълнителен медицински преглед. Старши треньорът Роберто Серниоти заяви след двубоя, че контузията на Цецо го притеснява. Трентино гостуват в сряда в Русия на шампиона Белгородие в мач от Шампионска Лига." Надявам се Цецо да не е пострадал сериозно, защото той е твърде важен за отбора" допълни Серниоти цитиран на сайта на Трентино