Начало
Сняг със сигурност ще има през тази година, но въпросът е колко и кога точно ще падне, коментира пред Нова тв метеорологът Даниел Пенев
Продуцентите на шоуто „И аз го мага“ са поканили 4-ма дупничани, които да са спаринг партньори на двама от участниците Елен Колева и Петко Димитров, при подготовка на следващата им задача. Двамата ще трябва да покажат умения в таекуон-до, след като в миналото предаване поеха това предизвикателство. Тогава един от най-добрите състезатели по таекуон-до версия WTF в България, дупничанинът Теодор Георгиев от СК Гладиатор, заедно с Влади Далаклиев от Ботевград и представители на клуб Форс София Даниел Турнов , Мартин Гърков и треньора на клуба Васил Христев бяха част от шоуто. Дупничанинът и неговите партньори впечатлиха не само участниците, но и публиката в студиото. Петимата направиха демонстрация, при която показаха атрактивни удари и чупене на плоскости. По регламент в състезанието родните звезди ще трябва в следващото предаване да демонстрират подобни умения. От понеделник 23 март до сряда звездите ще си партнират с Митко Джорджев, Валентин Крумов, Стефан Самарджиев и Венцислав Михалчев от СК Гладиатор.
Общинските съветници от партия ГЕРБ Юлиан Божанов и Росица Борисова депозираха в деловодството на Общински съвет Бобов дол докладна с искане за прекратяване на досегашните правомощия на зам.председателя Валери Радлев. В мотивите си те изтъкват, че правомощията се припокриват с тези на председателя Огнян Зарев. Освен прекратяване на правомощията от ГЕРБ настояват и за отнемане на заплатата на Валери Радлев, като тук мотивите са тежкото финансово положение на Общината. Докладната е внесена след като се разбра, че Огнян Зарев е пожелал да се върне на работа на пълен работен ден и ще получава пълно възнаграждение. От избирането му до сега той не получаваше заплата, а такава бе отпусната на неговия заместник Валери Радлев, който на практика изпълняваше председателските функции. Ако се приеме предложението на ГЕРБ Радлев ще има право само да води сесия от която отсъства Огнян Зарев. В Общински съвет Бобов дол мнозинство имат съпартииците на Зарев от партия ЛИДЕР – девет на брой, БСП е представена от двама, колкото има и ГЕРБ.
Министри, синдикални представители и ръководството на ТЕЦ „Бобов дол“ постигнаха съгласие за нормализиране работата на централата и въгледодобивните предприятия в региона. В срещата са участвали служебните министри на икономиката и енергетиката Васил Щонов и на околната среда и водите Светлана Жекова, съобщава Нова телевизия. Ръководството на ТЕЦ „Бобов дол” поема ангажимент да организира производствения процес по начин, съответстващ на максимално разрешените мощности до и след 17 октомври и да не допуска кризисна ситуация с доставката на въглища и заетостта на миньорите, се посочва в съобщение на централата.
Марек приема днес от 14:00 часа на стадион Бончук Берое в мач т 19-ят кръг на А-футболна група. Двубоят е последен за тази каландарна година. Старши треньорът на Марек Тенчо Тенев не може да разчита на контузения бранител Боби Николов, а Златко Бонев е наказан. Групата за мача бе определена преди малко. ето и 18-те играчи.
18-годишен младеж е задържан вчера в ареста на РУ Дупница за притежание на наркотични вещества. Полицаите са извършили проверката на ул. “Лоза” в града, у младия мъж са открили цигара, която при направения полеви наркотест е реагирала на канабис. По случая е започнато досъдебно производство.
Пореден бронзов медал от силен турнир по таекуон-до спечели Теодор Георгиев. Състезателят на СК Гладиатор само в рамките на седмица на два пъти се изкачи на почетната стълбица. След 3-то място в Сараево, сега Георгиев взе и бронзов медал в категория до 74 килограма от силният турнир от клас G1 Fujairah Open 2015. Надпреврата се проведе в едно от 7-те емирства образуващи ОАЕ. Дупничанинът има за цел спечелване на квота за Европейските Олимпийски игри. За целта обаче състезателят на СК Гладиатор Дупница ще трябва да завоюва максимален брой точки и от следващите пет турнира на които му предстои участие. На 17 март ще бъде определено и крайното класиране. За Олимпиадата ще спечелят квоти първите 7-ем състезатли в рейтинг таблицата за категория до 74 кг в която е и Теодор Георгиев. В момента той е на 7-та позиция, която му дава право на участие.
Оз. Полк. Инж. Венцислав Пенев, бивш командир на противотанков полк, председател на Общ. Контролен съвет на Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва – гр. Дупница, изпрати писмо до zadupnitsa.com, в което споделя своята позиция относно бомбардировките над България през периода 1941-1944 година. Предлагаме Ви писмото без редакторска намеса:
4-ма от волейболистите на "Марек Юнион-Ивкони" окичили се със златните медали за 3-и пореден път последните години ще започнат подготовка с националния отбор на България. Завършилите сезона с екипа на дупничани Мартин Божилов (либеро), Венцислав Трифонов (блокировач) и Георги Елчинов (посрещач), както и преотстъпения за втория сезон във френския "Сейнт Назер" Златан Йорданов бяха включени в списъка. До последно Камило Плачи се е двоумял и за включването на диагонала Венелин Кадънков, но в крайна сметка е предпочел Николай Учиков. Любопитното е, че всички изброени играчи от шампионския тим с изключение на Елчинов досега са играли в различните национални гарнитури. Преди 4 години той бе привлечен почти без пари от "Пирин" (Рз), където го бяха обявили за неперспективен, не го включваха в 12-те за мачовете, а го ползваха предимно да гони топките на тренировките. С тях, националите от тима стават 5-има, тъй като капитанът Гьорги Гьоргиев започва подготовка с Македония.
Представител на терористичната групировка "Ислямска държава" (ИД) пое отговорност за кървавия атентат в Париж, при който загинаха 17 души, сред които и 4 известни карикатуристи на сатиричния седмичник "Шарли абдо".
Камион на фирмата по сметосъбиране "Дупница Клинър" пропаднал преди известно време в почти 50-сантиметрова яма на ул. "Велико Търново". Тежкият автомобил, който извършвал поредния курс по извозване на отпадъците, хлътнал в дупката, а случайни свидетели на инцидента разказаха, че трясъкът бил много силен. Наш читател изпрати и снимка от инцидента преди време. Тежкотоварна техника впоследствие е изтеглила камиона.
Момчетата родени 1998-99 години от футболна школа Марек 2007 ще участват във футболен турнир в Слънчев бряг. Надпреварата започва на 28 август и ще продължи до 2 септември. Срещите ще се играят на стадиона на Несебър. Дупничани са в една група с отборите на Левски, Монтана, Септември Сф и Нефтохимик. Отборът ще бъде воден от старши треньора Цветан Видински. zadupnitsa.com ще проследи изявите на момчетата от Марек 2007.
С 1000 лева бе глобен мъж от Дупница за опит да открадне вещи от лек автомобил. На 9-ти февруари тази година 25-годишният И.Т влязъл в автомобил БМВ, паркиран пред блок 5-ти в ж.к. „Бистрица” в Дупница. И.Т се възползвал от това, че колата е била оставена закратко незаключена. Той е бил задържан на мястото. Известен е на полицията като извършител на кражби. Решението може да се обжалва и протестира в 15-дневен срок, считано от днес пред Окръжен съд – гр. Кюстендил.
40-годишна жена от Банско пострада, след като задряма зад волана и излетя от главен път Е-79. Инцидентът е станал тази вечер между Мурсалево и гара Кочериново. М. Георгиева пътувала сама, тя загубила управление над автомобила и се ударила в насрещно движещ се форд, съобщава struma.bg.Отклонила се надясно, стъпила на банкета, след което се стреснала и дръпнала волана наляво. Колата минала през насрещната лента, блъснала се в предната част на идваща насреща й кола, след което се преобърнала с лупинг през предната част и пак паднала на колела в трънливи храсти край пътя. С линейка е транспортирана за болницата в Благоевград. Имала болки в гърдите. Настанена е с мозъчно сътресение в хирургията на МБАЛ-Благоевград. Втората кола също е управлявана от жена. Автомобилът е със софийска регистрация. Пробата на водачката с полевия тест за алкохол е отрицателна, на пострадалата ще бъде взета кръвна проба. Движението по Е-79 в района на катастрофата беше затруднено за кратко.
Първата копка на социалните жилища в Дупница бе направена през месец юли 2014 година. Срокът за построяването на комплекса е 7-месеца и би трябвало през април или най-късно май тази година жилищата да са завършени.
С две качествени попълнения може да се похвали старши треньорът на "Германея" Борис Кръстев. Към третодивизионния тим от Сапарева баня се присъединиха голаджията Мустафа Яшар, който идва от "Пирин 2001" (Бл) и опитният полузащитник Васил Мадолев. За последно той обличаше екипа на "Пирин" (Бл), където обаче след селекцията, която направиха, няма никакъв шанс да се пребори за място. С тях двамата, Кръстев ще реши проблемите си, които бяха свързани с липсата на изявен голаджия, както и опитен футболист в средата на терена. По рано през подготвителния период, "Германея" взе други двама халфове от "Марек", които обаче са доста млади и нямат опит – Ради Виячки и Петьо Петков.
Дупничанинът Даниел Александров бе обявен за най-техничен състезател на държавния шампионат по класическа борба, който приключи в столичната зала "Универсиада". Националът записа три убедителни победи с туш в кат. до 80 кг, а на финала прегази с технически туш Антонио Врачев.
Още един случай на заразен със СПИН е регистриран в РЗИ Кюстендил, показва седмичната справка за заразни заболявания за периода 23.02.2015 г. – 01.03.2015 г. Това е първият за тази година и това е мъж от Дупница. Резултатите са били потвърдени от националната референтна лаборатория в София. През миналата 2014 година заразените в областта бяха 3-ма, от които една жена от Дупница и мъж и жена от Кюстендил. За 2013 г. няма нито един ново регистриран. „Изследването за СПИН е анонимно, законът категорично забранява да се разпространява каквато и да е информация, всичко е конфиденциално“, коментираха от РЗИ.
Ново поскъпване на горивата. Само за денонощие цената на дизела скочи с 11 стотинки. Така литърът вече се продава за 2,25 лева. Най-масовият бензин също продължава да поскъпва и стигна до 2,07 лева за литър А95, съобщава Нова телевизия. В началото на февруари цените на горивата преминаха психологическата граница от 2 лева. Така ако в края на януари е можело да заредим бензин за 1,88 лв., то само две седмици по-късно цената вече бе 2,04 лв.. С дизелът ситуацията е подобна – 1.90 лв. в края на януари, 2,05 лева – през февруари. „От януари месец насам котировките на суровия петрол са се покачили със 17%, на нашия пазар покачването е с около 3% за дизела и само с 1,5% за бензина, абсолютно минимално", обясни тогава Светослав Бенчев от Българска петролна и газова асоциация. Надеждата за наистина евтино гориво анализаторите оставят за юни. Източник: Novanews.bg
Жител на "Люлин" е готов да брои пари само и само някой да ги отърве от змията. Парична награда е приготвил Мариан Димитров от столичния ж.к. "Люлин“ за този, който хване питона и даде информация за неговите собственици. Това обяви лично той, цитиран от bnews. Наградата ще е 3- или 4-цифренна сума, но засега я запазва в тайна, уточни Димитров. Припомняме, че от края на миналия месец живеещите в блокове 906, 907, 906П, 908 в "Люлин“съобщиха за огромната змия, която яде котките в квартала и плаши хората. След редица сигнали столичният кмет Йорданка Фъндъкова изпрати екип да окоси тревата, за да се види леговището на влечугото, както и специалисти от зоопарка, които да го потърсят. Въпреки усилията обаче питона не бе открит, съобщава БЛИЦ. Причината е, че екипите влизали само до общите части на панелките, а змията може да се крие в нечия заключена маза. Нерешаването на проблема е принудило Мариан Димитров да обяви награда за питона.
Дни наред през изминалата седмица дупничани купуваха бурканчета с мед и с вяра и надежда ги отнасяха в двата църковни храма „Св. Георги Победоносец“ и „Покров на Пресвета Богородица“, за да бъдат осветени на празника на Свети Харалампий Чудотворец.
След като за 6 кръга Германея Сапарева баня записа само 1 точка и цели пет поражения най-сетне в 7-ят кръг стигна и до успеха и то срещу един от лидерите в първенството на В-Югозападна футболна група отбора на Пирин Гоце Делчев. Въпреки огромните кадрови проблеми старши треньорът Борис Кръстев успя да мотивира играчите появили се на терена и те победиха с 1:0. Единственият гол падна в 23-та минута от дузпа, точно изпълнена от Везенков. Първото полувреме бе общо взето равностойно, като в 41-та минута Зефир Катунчев получи червен картон и остави Пирин с човек по-малко. След почивката гостите се опитаха да променят развоя на мача, но пък позволиха да бъдат опасно контраатакувани и на няколко пъти домакините от Сапарева баня можеха да стигнат и до още попадения.След срещата старши треньорът на Пирин ГД Йордан Боздански бе видимо афектиран от крайния резултат и загубата и отказа коментар. Наставникът на Германея Борис Кръстев пък бе повече от щастлив след като най-сетне неговия тим записа победа и то срещу един от претендентите за челните места.
Резултати 7-ми кръг
Германея (Сапарева баня) – Пирин (Гоце Делчев) 1:0
Оборище (Панагюрище) – Витоша Бистрица 1:0
Конелиано (Герман) – Чепинец (Велинград) 1:1
Балкан (Варвара) – Беласица (Петрич) 5:2
Вихрен 1925 Сандански – Места Хаджидимово 2:0
Рилски спортист – Струмска слава 1927 1:0
Сливнишки герой – ФК Миньор Перник отложен
Спортист 2012 Своге – Велбъжд 0:2
Дупнишкият СК Гладиатор вече ще провежда тренировки и в София. В културния дом в Дружба 1 ще са заниманията с всички които искат да тренират таекуон-до. До края на годината тренировките ще бъдат безплатни обявиха от клуба. „Това е една стъпка напред в развитието ни“, бяха лаконични от СК Гладиатор. През уикенда 21 състезатели на клуба взеха участие в турнира „Купа София“ за деца и кадети. При децата СК Гладиатор се нареди на второ място в отборното класиране.
Резултатите от изготвената експертиза по образуваното досъдебно производство за тежкото пътно-транспортно произшествие с областния управител на Разград показват, че той е шофирал с 3.00 промила алкохол в кръвта служебния автомобил на областната управа, съобщиха от пресцентъра на Апелативна прокуратура-Варна. Състоянието на 45-годишния Петър Василев остава тежко. Както по-рано информира пресслужбата на Апелативна прокуратура във Варна, областният управител на Разград Петър Василев е катастрофирал тежко тази нощ в 1.15 часа. Инцидентът с 45-годишния управител, който пътувал сам със служебния автомобил от село Самуил към село Хърсово, община Исперих, е станал на равен пътен участък, последван от десен завой, пише 24 часа. Петър Василев не успял да овладее автомобила, навлязъл в гората край пътя и се блъснал в дърво. От жестокия удар дървото е паднало. Мъжът е шофирал без предпазен колан. Сигналът за произшествието е подаден от очевидец, който се е движел зад колата на областния управител. За да извадят тежко ранения Василев, служебната кола е била разрязана от повиканите на мястото на произшествието представители на „Пожарна и аварийна безопасност”. Петър Василев е настанен с множество тежки сериозни наранявания по цялото тяло в МБАЛ в Разград. Тази сутрин той е бил опериран, тъй като от удара има спукан бял дроб.снимка БЛИЦ
На днешното заседание на Министерски съвет кабинетът прие Национална стратегия за учене през целия живот 2014-2020 година. Фокус на стратегията е предучилищното възпитание и подготовка, общото училищно образование, професионалното образование и обучение, висшето образование, продължаващото обучение за възрастни, валидирането на резултати от неформално обучение и самостоятелно учене.
Грандиозен скандал е на път да избухне в дупнишкото депо, където началник е неуспелия само преди дни да спечели кметските избори в Овчарци – Йордан Камджилов. Екип на Нова телевизия подготви разследване на "изчезнали" 1535 литра гориво, като тази сутрин анонсира част от подробното разследване на журналиста Марин Николов. Случаят е разследване около дерайлиралият през месец януари тази година между гарите Яна и Мусачево влак.
Мачовете срещу Лудогорец и ЦСКА са тези, заради които Марек е разследван от УЕФА и наказан с 10 000 лева от БФС. И в двата случая дупничани загубиха по категоричен начин – с 0:3 в Разград и с 0:5 на „Българска армия“. По информация на Нова тв докладът от УЕФА е 45 страници, а букмейкър е дал информация, че на въпросните два мача са заложени в пъти по-големи суми от обичайното. Иво Паргов категорично отрече вече за това Марек да е замесен, и смята да обжалва решението на БФС.
Авария в подстанция Марек вдигна кръвното на десетки курортисти в Сапарева баня. Липсата на ток в продължение на няколко часа в петък следобед, изпили нервите на дошлите да отпочинат в курортното градче. Повече от 3 часа нямаше подаване на ток, както за Сапарева баня, така и за Самораново, Ресилово, Овчарци, Паничище и 7-те езера. "Дойдохме с идеята да се качим до езерата, ама се оказва, че няма как да стане. А сме с малко дете. За втори път ни се случва и този път няма да рискуваме. Но повече в Сапарева баня няма да стъпим. Така туристи няма да привлекат", коментира възмутен мъж от Пловдив, дошъл със семейството си на 3-дневен отдих.
Един от най-известните бизнесмени у нас – Христо Ковачки, е закъсал тотално с бизнеса си. Компаниите на родения в Самоков бизнесмен са потънали в тежки дългове и загуби, а съвсем скоро ще трябва да бъдат платени над 300 милиона лева банкови кредити. Става въпрос за разсрочени заеми, които обаче от средата на тази година ще трябва да започнат да се обслужват. Фирмите му дължат още над половин милиард лева към други кредитори, доставчици, контрагенти и търговски партньори.Ако се сбъднат прогнозите за предстоящ фалит, повечето му предприятия ще бъдат затворени и над 30 хиляди души ще останат на улицата, пише "168 часа". Това ще бъде жесток удар не само върху неговата империя, но и върху социалната система на страната, която ще трябва да поеме огромна вълна от безработни. Проверкаа показа, че според официални документи повечето от фирмите му са в плачевно състояние, като някои от тях са и реално в състояние на технически фалит.Завод "Брикел" край град Гълъбово е постоянно на загуба през последните години. През 2010 година тя е в размер на 28,2 милиона лева, а през 2011 г. е 61,8 млн. лв. За последния отчетен период през 2012 година е в размер на 9,941 милиона лева. Натрупаните задължения са с колосалната стойност 278,518 млн. лева и не е ясно как заводът ще работи занапред. Още повече че Ковачки все още не е изпълнил докрай инвестиционната си програма за въвеждане на екологични стандарти в предприятието. Така "Брикел" постепенно се декапитализира и в момента състоянието на завода е повече от тревожно. Ако не се намери свеж ресурс, със сигурност ще се наложат големи съкращения, а е твърде възможно да се стигне и до ликвидация. Това ще бъде много сериозен трус за местната икономика.
Под шапката на Ковачки са и пет топлофикационни дружества на територията на страната. От тях единствено "Топлофикация -Плевен" е на печалба с 10,397 млн. лева за 2012 година. Тази фирма обаче има и много сериозни задължения, които се изчисляват на 36,691 милиона лева. Дружеството в Габрово е на загуба от 1,150 млн. лева и дълг от 5,348 милиона. Във Враца топлофикацията има борч от близо 18 милиона лева и загуба от 1,7 милиона. В Сливен заемите са за 34 милиона лева, макар че отчетената загуба е "само" 334 хиляди лева. Дори и отличниците от "Топлофикация – Бургас" отчитат загуба за първи път в последните 10 години. Тя е в размер на 540 хиляди лева, а натрупаните задължения са за над 18 милиона лева
Катастрофални са и резултати на въгледобивните дружества. През лятото имаше сериозни трусове в "Открит въгледоби – Перник". Работниците вдигнаха стачки заради неизплатени заплати и драстични съкращения. Тогава бяха уволнени 110 работници заради тежкото финансово състояние на дружеството. Стигна се до сблъсъци между протестиращи и полиция и тежки преговори между синдикати и ръководство. В крайна сметка парите бяха изплатени, но съкратените хора не се върнаха на работа.
Справката показва, че мината в Перник е натрупала дългове за близо 75 милиона лева. За 2012 година все още няма отчетен резултат в графата печелба/загуба, което е странно. В мини "Балкан 2000" загубата е в размер на 644 хиляди лева, а задълженията са 7,351 млн. В мина"Република" цифрите са съответо 1,9 млн. лева и 16,239 милиона лева. В мини "Станянци" дълговете са за 14 милиона. /БЛИЦ
Красимира Борисова и Стоянка Иванова бяха избрани за одитори на ВиК Дупница и МБАЛ „Св. Иван Рилски". Това стана на сесията на Общински съвет. Те са предложили най-ниски оферти за извършване на услугата. Офератата на Борисова за ВиК е 2680 лв., а на Иванова за общинската болница 3200 лв. И за двете позиции управителите на общинските дужества Илия Илиев на ВиК и д-р Таушански на болницата бяха предложили по трима кандидати. Съгласно Търговския закон годишният финансов отчет на дружествата се проверява от одитори.
Вчера дупнишки полицаи са задържали 26-годишния Р.В. от Дупница за притежание на наркотично вещество.
Депутатите от цялата Парламентарна група на "Атака" се отказаха от депутатските си имунитети. Най-напред лидерът на партията Волен Сидеров заяви, че всичко в България вече върви добре, но само заради неговия имунитет, заради скандала на летище Варна, нещата не вървели. Сидеров каза още, че за да предотврати катастрофа, ще си даде имунитета. „Заради моя имунитет, който се иска от всички, който не съм го дал и не е взет от НС, нещата в България не вървят. Има пречка, чувам, че ЕС е пред разпадане, имало опасност да ни изключат от ЕС, защото аз си поддържам имунитета. За да предотвратя катастрофи, катаклизми ще си дам имунитета. По този начин ще бъдат предотвратени всички конфликти и в България всичко ще бъде цветущо”, каза Сидеров, цитиран от Фокус.Цялата група на „Атака” се отказа от имунитетите си, въпреки че главният прокурор поиска снемане на имунитета само на Сидеров. Това предизвика безредици в пленарна зала. Председателят на парламента Михаил Миков искаше да даде почивка, но Волен Сидеров настоя да се изкаже и почивка не бе дадена.
Дами и господа от прокуратурата, моля ви със същата отзивчивост, рефлекс и бързина да се отнесете към сигнала срещу Бойко Борисов и неговият имунитет също да бъде поискан, каза лидерът на ПГ на „Атака” Волен Сидеров от парламентарната трибуна.
„Искам да се обърна към най-честната обективната безпристрастната и справедлива правораздавателна система – българската. Сега правораздавателната система ще работи пълноценно. Господа прокурорите също така светкавично както реагираха на инцидента на летище Варна, да реагират на злоупотребите, за които сме подали сигнал. Например от няколко месеца сме подали сигнал за злоупотреби на г-н Бойко Методиев Борисов”, заяви Сидеров. „Искам да помоля всички честни народни представители от ГЕРБ да заявят, че се отказват от своя имунитет”, добави той.
„По този начин смятам, че всичко ще се успокои, нещата ще вървят добре. Групата на „Атака” няма да пречи на правораздавателната система по никакъв начин, даже ще помага със своите чистосърдечни показания. Не знам кой накара младият полицай да излъже така. Тези, които си мислят, че ще превърнат България в някаква джамахирия или колониална територия, няма да се случи това, тъй като докато има български патриоти, това няма да се случи, а те се увеличават”, заяви Волен Сидеров. По думите му от омразата и плюнката се раждат още български патриоти.
„България ще пребъде. Прокуратурата да бъде все така светкавична и да ликвидира престъпността в следващите дни. Аз вярвам в нея”, каза още Сидеров.
В противоречие на всички норми, допуснахте един спектакъл, без каквато и да е юридическа или политическа основа, като приехте някакви молби, каза зам.-председателят на ПГ на ГЕРБ Цецка Цачева на председателя на парламента Михаил Миков по повод действия на групата на „Атака”. „Не мога да се ориентирам в молитвен храм ли се намираме, след толкова молитви произнесени от вас”, каза Цачева по повод безредиците в зала при даването на имунитетите от „Атака”. „Призовавам ви да се придържате стриктно към нормите на правилника”, каза Цачева.
„Когато има изявление, аз ги приемам, а тяхната правна стойност е въпрос на преценка”, отговори Михаил Миков. „В правилника е доста ясно как се връчват заявленията за сваляне на имунитет на председателя. Можем да спорим дълго”, каза още Миков.
Има ли морална стойност? Направихме ли го пред всички български граждани? Смятате ли, че утре с лека ръка можем да кажем: „а, не, това беше една шега, отново се позоваваме на нашия имунитет”. Смятам, че постъпката беше достатъчно сериозна. Това не е цирк, а акт в залата на Народното събрание. Това каза пред журналисти в парламента депутатът от ПГ на „Атака” Явор Нотев. „Четейки Конституцията, намирам текст, който директно защитава народните представители, когато те правят изявления, когато действат по повод възложените им функции в това им качество. Този текст е действащ без оглед на имунитета. За какво е тогава имунитетът? За да се подготвя народният представител за тежък спор с правораздавателната система, когато някой твърди, че той е извършил друго деяние – извън тези негови преки задължения. Въпросът за имунитета трябва да бъде обсъден, за да се види кому е нужен или той се явява само един дразнител в повече, без да създава необходимите гаранции, за да вършим работата си”, заяви Нотев.
Депутатът от ПГ на „Атака” Магдалена Ташева добави: „Дали има театрален елемент – аз не знам”.
Страница 14 от 156

