90-и блок в жк „Бистрица“ пак наводнен, Чимев на място при хората Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев посети на място живеещите в блок 90 на жк “Бистрица”. В приемния си ден 24 часа по-рано, хора от блока са потърсили съдействие от Чимев за разрешаване на проблема с наводняването на мазетата им. Причината е подпочвени води, които всяка година наводняват помещенията на хората. Според живеещите в блока този проблем е започнал веднага след построяването на блока.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
ТАЗИ НЕДЕЛЯ! Велопоход в Дупница организират от Ротари клуб Втората инициатива на Ротари клуб-Дупница тази година под мотото „Спорт и здраве за децата“ е организирането на велопоход. В него могат да се включат ученици от 4-и до 8-и клас. Инициативата ще се проведе тази неделя – 14 юни, като тръгването ще бъде от пл. "Свобода". "Записванията започват в 8,30 часа, след което се тръгва по маршрут Дупница-Яхиново-Червен брег-Крайници и обратно. Ще има осигурен полицейски ескорт, екип на Бърза помощ, напитки за участниците в похода. Взели сме всички необходими мерки за безопасност на децата. Награди са осигурени за всички участници", обясниха от Ротари клуб-Дупница.
Община Дупница ще получи 250 000 евро по проект „Реки без граници“  Днес в 15 часа кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев ще сключи договор за 500 000 евро в Министерство на регионалното развитие в София.
Непобедимият „патриот“ Доброслав Радев гостува с треньора си на Методи Чимев Машината в кикбокса Доброслав Радев гостува днес заедно със своя треньор Кирил Чакъров на дупнишкия кмет Методи Чимев. Поводът за това, бяха спечелените два златни медала от турнира за Световната купа, който се проведе в град Тешани в Босна и Херцеговина. Турнирът приключи преди дни, като Радев не остави шанс на съперниците и в двата стила. "Националният отбор бе от 15 състезатели. Взехме OLYMPUS DIGITAL CAMERAобщо 5 медала, като 2 са на Добри. Изводите ги правете сами. Треньорите на другите отбори признаха, че разликата е осезаема и разпитваха от кога е състезател, как тренираме. Получихме на място няколко индивидуални покани за международни състезания. В България Добри няма никаква конкуренция, а както е тръгнало в скоро време трудно ще се намери съперник на Балканите да ни се изправи в нашата категория", разказа Чакъров, който е треньор в дупнишкия клуб "Патриот".
Пореден протест срещу безводието организираха жители на село Усойка. Постоянни проблеми с водоснабдяването изкараха на протест жителите на село Усойка. Те излязоха край главен път Е-79, който пресича селото като заявиха, че засега няма да блокират пътя, а само на няколко пъти пресякоха пешеходната пътека в центъра на селото. В протеста се включиха около 50 души. Проблемът с питейната вода в Усойка е от десетилетия. Точно преди три години жителите на Усойка отново протестираха, даже обявиха гражданско неподчинение. Направи се нов шахтов кладенец, който реши временно проблема и елиминира двойната зависимост от снабдяването с питейна вода на селото, от ВиК Дупница и от "Кюстендилска вода". Този водоизточник обаче попада в трасето на ЛОТ-2 от автомагистрала Струма. „ Тук е вече осъщественият нов сондаж от автомагистрала Струма, който ще осигури на Усойка двойно по-голям дебит. От есента трябва да бъде изграден новият шахтов кладенец, който да осигури двойно количество вода на Усойка. Докато българският народ не разбере, че водата е за питейни нужди, а не за поливни нужди и че тези забрани, които издава всеки един кмет на дадена община трябва да бъдат спазвани, винаги в България ще има недостиг на вода. „ заяви кмета на община Бобошево цитиран от БНР. „През 2010 г. и 2011 г. имахме подобни проблеми. Тогава хората не издържаха и отново се вдигнаха на протест, а сега ситуацията се повтаря. Въпреки многократните сигнали и жалби до водното дружество, до областния управител, никой не ни обърна внимание и затова хората предприеха нови протести”, обясни кмета на Усойка Красимир Николов пред агенция Фокус.
Майстори на иконописта ще участват във Великденската изложба „Благослов“ в Дупнишката галерия „Джамията“  Великденска изложба „Благослов“ ще бъде открита в Дупнишката галерия „Джамията“ утре.
От днес до петък изпробват якостта на газопровода за Балканфарма В деловодството на Община Дупница се e получилo уведомление от Балканфарма-Дупница АД, че от днес до 16 часа на 7-и август ще се правят изпитания за якост и плътност на газопроводите на предприятието, информират от пресцентъра. То е съгласно Наредбата за устройство, безопасната експлоатация на преносните и разпределителните газопроводи, съоръженията, инсталациите и уредите за природен газ. Изпитанията ще бъдат извършени при спазване на всички условия за безопасност при работа с природен газ (метан), допълват от Общината и призовават гражданите да запазят спокойствие в тези дни.
Затвориха „островите“ в Дупница, започна изграждането на кръговото движение Стартираха ремонтните дейности на "Островите" в Дупница и главния път от Учителски институт към Старата автогара бе затворен от тази сутрин. Както е известно, на това място предстои изграждане на кръгово движение, полагане на нова асфалтова настилка, както и съпътстващи дейности – ремонт на тротоари и зелени площи като част от проекта "Зелена и достъпна градска среда". От днес са в сила и новите маршрути на движение.
ЕКСКЛУЗИВНО! УЕФА се усъмни, че ПФК „Марек“ е уговарял мачове, БФС наложи глоба Oфициален сигнал е постъпил от Европейската футболна централа за съмнения за уговорени мачове в "А" група. Това стана ясно след решенията на Дисциплинарната комисия на БФС днес. Заподозреният отбор е ПФК "Марек", но не става ясно за кои двубои става въпрос и кои са евентуално замесените лица в тях. Сигналите обикновено са от букмейкърските къщи, когато при тях се засече натрупване на големи суми за определени залози.
Дами от Дупница, Бобов дол и Сапарева баня в ръководството на ГЕРБ-жени Структурата на Жени – ГЕРБ в Кюстендил вече е с ново областно ръководство. За областен клубен ръководител на дамите отново е избрана Реонита Йорданова. Тя е една от учредителките на женската организация на ГЕРБ в област Кюстендил. Реонита е с икономическо образование, дълги години е работила в "Български пощи", а преди това се е занимавала с частен бизнес.
Дупнишки полицаи хванаха софиянци с 8 643 къса цигари без бандерол в Сапарева баня  8 643 къса цигари без български акцизен бандерол са открили и иззели служители на РУП Дупница от софиянци в Сапарева баня.
Продължава гасенето на пожара в Рила. Вчера 6-пожара в областта. Продължава гасенето на пожара в Рила планина, който е локализиран на площ от около 130 дка. Днес на място са около 140 души. Има готовност при необходимост да бъде включена и летателна техника. 6 пожара са гасили вчера екипи на РСПБЗН в Кюстендилска област. Всички са причинени поради небрежно боравене с открит огън
Бъдещи първокласници на лятно училище в ОУ“Евлоги Георгиев“-Дупница От 09.06.2024 година до 20.06.2014 година в Основно училище „ Евлоги Георгиев” се проведе подготвително лятно училище за бъдещите първокласници. В продължение на две седмици с  „малките ученици” се проведоха занятия по математика, писане, музика, изобразително изкуство и спорт.
Марек 2007 с победа във втория кръг на Футбол 7 Децата на Марек 2007 родени 2003 година записаха победа с 2:0 над ДИТ Спорт София във втория кръг от първенството на Футбол 7. Възпитаниците на Борис Кръстев се реваншираха за поражението миналата седмица с 1:3 от Национал. Със спечелените днес три точки Марек 2007 се изкачи на 6-то място в класирането. Следващата седмица Марек 2007 среща последния в класирането Евростарс.
Наградиха учителка от Дупница Дупнишката учителка Силвия Боянова бе наградена на 43-та Национална конференция по въпросите на обучението по физика на тема: „Оптика и оптични технологии в образованието" в Благоевград. Боянова, която е главен учител в ПГ „Акад. С. П. Корольов", гр. Дупница спечели наградата "За най-добри постижения при създаване на условия за най-подходяща учебна среда" на Международната фондация "Св. Св. Кирил и Методий", съобщава DarikNews.bg Силвия Боянова притежава отлична научна и методическа подготовка, следи новостите в своята област и постоянно повишава квалификацията си. Владее на академично равнище учебните дисциплини, които преподава и прилага методиката на обучение, както и интерактивните методически прийоми на висококомпетентно и качествено ниво. Използва и разработва учебно-технически средства и материали, подходящи за постигане на оптимални резултати в конкретна учебна ситуация. Обогатява учебния процес с научни новости от предметната област. Проявява новаторство и пълноценно прилагане на информационно-комуникационните технологии в образователно-възпитателния процес, бе изтъкнато при представянето на преподавателката от ПГ „Акад. С. П. Корольов" снимки DarikNews.bgOLYMPUS DIGITAL CAMERA
Марек и Дани Белчев се разделиха. Дупничани играят с Пирин ГД в петък Новият Марек 1915, който ще се подвизава в регионална група Рила, няма да разчита на треньора на вратарите Дани Белчев. Днес това стана факт, като се разбра, че Белчев е получил оферта от чужбина и най-вероятно ще замине да работи зад граница. “Имам предложение от Германия и дано се осъществи. Пожелавам успех на Марек.“, заяви Белчев. Така през този сезон вратарите на Марек няма да имат треньор. В момента в клуба разчитат на младоците Костадин Гоцев и Благовест Христов. До дни ще стане ясно дали Пламен Младенов ще остане в отбора. Същевременно дупничани уредиха още една контрола. В петък от 17:45 часа на стадион Бончук, те приемат Пирин ГД. В събота от 10:00 часа юношите младша възраст играят с Локомотив Сф.
Плеяда от звезди на дупнишка сцена в понеделник На 16 декември ще гостува Народен театър "Иван Вазов" в салона на ОбДТ "Невена Коканова" с постановката "Тестостерон" от Анджей Сарамономич. Участват плеяда от родни зезди, сред които Филип Трифонов, Захари Бахаров, Малин Кръстев, Герасим Георгиев-Геро и други. Цените на билетите са 6, 8 и 10 лв., за ученици – 5 лв.
Издигнаха флага на ЕС в Дупница, деца положиха дланите си върху платно с надпис „За по-добра Европа“ DSC01428 Под звуците на европейския химн на площад „Свобода“ в Дупница бе издигнат флага на Европейския съюз днес по обяд. Присъстваха десетки дупничани, както и цялото общинско ръководство, начело с кмета инж. Методи Чимев.
Дупница сред 38-те най-бързо развиващи се градове в България, събраха кметовете в Брюксел Кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев замина за Брюксел на среща с Европейската комисия. На нея ще бъде промотирана програмата „Урбакт 3“, по която допустим бенефициент е Община Дупница. Основната тема, която ще бъде разисквана е градското развитие и финансирането по тях. Участие в срещата ще вземат представители на 38 града, които са определени за най-бързо и успешно развиващите се градове – според йерархичната класация на всички общини в България. Именно те са поканените да участват в тази програма.
Представители на бизнеса в Дупница се обединяват в подкрепа на д-р Иван Ибришимов Представители на дребния и среден бизнес в Дупница се обединяват в подкрепа на издигнатия от Инициативен комитет кандидат за кмет на града д-р Иван Ибришимов. Това стана ясно на пресконференция в сряда. Предприемачите ще регистрират гражданско сдружение "Обединени за Дупница" и ще направят листа с кандидати за общински съветници, която ще застане зад д-р Иван Ибришимов, стана ясно още на срещата с представителите на медиите. Пред журналистите застанаха бизнесмените Пламен Иванов и Кольо Илиев и адвокат Сашо Янев. "В момента сме деветима съмишленици. Всички развиваме частен бизнес и знаем колко нерви и пари ни струва това да се случва на територията на нашия град, коментира Пламен Иванов, който ще бъде водач на листата на бъдещото сдружение "Обединени за Дупница". – Искаме да подобрим средата за правене на бизнес в града ни". Предприемачите очакват към тяхното сдружение да се присъединят още съмишленици, които имат желание за промяна на статуквото в Дупница. "Сбъра ни идеята да направим този град по-добро място за хората, коментира адвокат Сашо Янев. – Не искаме децата ни да си тръгват от тук. Искаме градското управление да помага на малкия и средния бизнес. Да взима решения в негова подкрепа. Защото ни омръзна 25 години да гледаме как се взимат само партийни решения или такива в полза на лични интереси". Никой от тримата представители на бъдещото гражданско сдружение "Обединени за Дупница" до момента не е бил обвързан партийно. "Ние и в момента не се ангажираме по никакъв начин с партии или политика, коментира Кольо Илиев. – Ние сме граждани на Дупница и се борим за по-доброто бъдеще на града ни. Искаме думата на гражданското общество да започне да се чува. Тук не говорим изобщо за политика. Става въпрос за по-добри условия за живот и за правене на бизнес в Дупница".
Пускат само 40 фенове от Дупница на ЦСКА-Марек Юнион-Ивкони  Не повече от 35-40 фенове от Дупница ще могат да викат за любимците си във втората полуфинална плейофна среща от Суперлига между ЦСКА и "Марек Юнион-Ивкони". Двубоят е утре от 18.00 часа в зала "Васил Симов". Капацитетът на съоръжението е за около 400 зрители, като по правилник домакините са длъжни да осигурят 10% от местата за гостуващите агитки, освен в случаите на допълнително споразумение. Червените приемат шампиона във втората среща от полуфиналите в мъжкия воейболен елит. Всеки зрител в залата ще получи тениска на клуба при закупуването на билета си .
Кола се запали в движение на магистралата край Дупница пожара е бързо овладян Лек автомобил се запали в движение на магистралата край Дупница. Колата, тип баничарка с кюстендилска регистрация, пътувала в посока София – Дупница. Шофьорът в пламналия автомобил бил сам, веднага излязъл и започнал да гаси огъня, никой от преминаващите не спрял да му помогне, съобщава struma.bg
Марек Юнион-Ивкони излиза утре в Арена Самоков срещу още един волейболен гранд Марек Юнион-Ивкони приема в четвъртък   от 19:00 часа в Арена Самоков полският гранд Ястрижебски Виегел в мач от 5-ят кръг на груповата фаза на Европейската волейболна Шампионска лига. Срещата е най-вече за престиж за отбора на домакините, които изгубиха шансове за класиране във втория по сила турнир  CEV Volleyball Cup. Гостите от Полша се нуждаят обаче от чиста победа за да продължат в плейофите на най-силният волейболен клубен турнир.
Емил Гущеров е втори в листата на ГЕРБ за депутат, Чеканска е пета, а Калин Гелев от Сапарева баня е 6-и ПП „ГЕРБ"- Кюстендил регистрира листата си в Районната избирателна комисия, за предстоящите на 5 октомври избори. Водач на листата е Областният координатор на партията и депутат в последните два парламента Кирил Калфин. След него е бившият депутат от предишният парламент Емил Гущеров от Дупница, трети е зам.- кметът на Кюстендил Виктор Янев, който наскоро оглави партията в областния център. Четвърта е адвокат Михаела Крумова от Кюстендил, пета е бившият зам.-  областен управител и сега експерт по математика в РИО Радослава Чеканска, на шестото място е общинският председател на ГЕРБ- Сапарева баня Калин Гелев, седми е бившият председател на РИК адвокат Красимир Петров, а осми е бившият зам.- министър на МВР Веселин Вучков.
Куп червени картони и един обрат в регионална група „Рила“ Скандал в Кочериново ВИДЕО И този 4-ти кръг на регионална футболна група „Рила“ предложи много емоции на зрителите. Дербито на кръга бе в Кочериново, където един срещу друг се изправиха местния Левски и Бенковски Сапарево. Срещата завърши с победа на домакините с 1:0, но 5-ма футболисти не дочакаха последния сигнал на съдията Караколев и напуснаха с червени картони. Двама играчи на Кочериново бяха отстранени-Васил Василев и Кирил Ковачев, а трима футболисти на Сапарево – Вучков, Ненков и Васил Христов също получиха червени картони.
Две мегадербита за осминафиналите в Шампионската Лига – вижте жребия  Днес в централата на УЕФА в Нион бе изтеглен жребият за осминафиналите на Шампионската лига. Станаха ясни двойките, които ще се борят за място сред най-добрите осем в най-комерсиалния клубен турнир на Стария континент.
СКАНДАЛ: Дупничанинът Любомир Васев не бе допуснат да влезе в Турция за състезание по мотокрос Шампионът от миналата година в Източно-европейския шампионат в клас MX2 Любомир Васев, не бе допуснат да влезе в Турция, за да участва във вторият кръг от надпреварата в Бурса. Състезанието бе през уикенда, но Васев не стигна до трасето. Според неговият баща Светлозар Васев, ситуацията е много странна. „ На границата Любомир е имал първо проблеми с пълномощното, но той има такова и пътува навсякъде, а и вече навърши 18-години. След това са открили проблем и с документите на караваната, с която пътува той и там са и моторите. Реагирал е бързо и е извадил „зелена карта“, но вече цялата българска група от 17-каравани е заминала и след това Любомир не е допуснат, защото трябва да се движат като група. Никакво съдействие не е получил от представителя на федерацията, който пътува със състезателите, Лично аз не мога да си го обясня, може би искат тази година някой друг да е шампион и сега им падна случай да спрат сина ми от състезание“, коментира Васев – старши. Тази година в Източно-европейския шампионат състезанията са намалени. Миналата година бяха 9, а сега са само 6, след като Румъния, Молдова и Македония, няма да организират кръгове.
Смляха от бой 33-годишен от Дупница в масово меле пред дискотека в Благоевград Сигналът за сбиването пред букмейкърския пункт срещу комплекс "Купола" е подаден към 4 часа тази сутрин. На излизане от дискотека се сбиват две кампании – от Благоевград и Дупница, съобщи БГНЕС цитирани от blagoevgradutre.bg. В резултат на побоя 33-годишен мъж от с. Яхиново, община Дупница е настанен в отделението по хирургия на МБАЛ-Благоевград с две счупени ребра. "Каква е тази вражда между Дупница и Благоевград", чудеха се два часа след това участниците в боя пред дискотека.
Стойчо Милев: Марек отговаря на всички изисквания на БФС спокойни сме за лиценза Марек изпълни указанията на Лицензионната комисия и днес от клуба депозираха в БФС жалба до Апелативната комисия . Именно тя трябва да се произнесе за получаването на лиценз за участие в А-група. От Марек са подготвили исканите допълнителни документи и според президента на клуба Стойчо Милев не трябва да има проблем за получаване на лиценз.“Още първият път имахме нужните документи, но явно някой не ги е прочел внимателно“, коментира Милев. „Ето какво трябва да изпълним : Да нямаме задължения към НОИ и други държавни структури, да нямаме задължения към футболисти, да нямаме задължения към други клубове и да заявим втори стадион. На всички тези изисквания отговаряме“ допълни Стойчо Милев.
От днес е открит офис на Регионална дирекция по горите в Дупница Днес в Дупница бе официално откри офис на Регионалната дирекция по горите. Лентата на новите помещения, които се намират на 3-ия етаж в Общината прерязаха кмета на град Методи Чимев и народният представител Иван Ибришимов. И двамата заявиха, че трябва да се загърбят политическите различия и да се работи в името на гражданите и неслучайно са един до друг в този момент.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
ЕКСКЛУЗИВНО! Фенка на Марек започна да ражда на стадион „Бончук“ веднага след края на мача с Добруджа! Минути след последния съдийски сигнал на мача Марек – Добруджа жена получи контракции и водите й изтекоха на култовия сектор „Слънчев бряг“, където винаги стои агитката на дупнишкия клуб.
Марек празнува и в Италия ВИДЕО и СНИМКИ Марек Сеграте продължи възхода си тази пролет и успя да победи като гост третия в класирането Сесто, с което си осигури оставането в секонда категория.