Пътищата в областта са проходими . Снощи над 25 ТИР-а закъсаха на пътя Дупница – Самоков Снощи повече от 25 ТИР-а и цистерни закъсаха заради снега между Дупница и Самоков. На много места имаше снегорини и машини, които в продължение на часове не можаха да изтеглят закъсалите камиони. Имаше и много закъсали автомобили и в двете ленти за движение. От АПИ взеха решение и път II-62 Самоков – Дупница бе затворен за движение в участъка Сапарева баня – Клисура поради снегопочистване.
Утре, част от Дупница остава без вода “Водоснабдяване и канализация – Дупница” ЕООД уведомява своите потребители, че на 22.06.2015 г.от 08.00 ч. до 12.00 ч. поради почистване и измиване на резервоари и профилактика на селищната водопроводна мрежа в гр. Дупница ще бъде нарушено водоподаването в ж.к. „Елица”, Старите жилища и от Централна градска част до ж.п. Гарата включително.  
Депутатите сложиха таван на разходите при кредит Парламентът сложи таван на разходите, дължими на банки и кредитни институции при взимане на кредит, като прие окончателно промени в Закона за потребителския кредит, съобщи dnes.bg.
В Италия приказката за Марек продължава!!! Тимът на Марек Сеграте продължава напред в баражите за влизане в по-горна група в Италия. Вчера момчетата на треньора Асен Арсов прегазиха Атлетик от Трецано сул Навильо с 5:1, като гост в полуфиналния бараж и гледат смело към финала, пише на Фейсбук страницата на отбора. Феновете и на двата тима бяха направили много добра хореография ,но домакините почти не се чуваха от мощните викове на българските тифози. „След края футболисти и фенове скандираха заедно за Марек. Голям мач,голяма победа, полям Марек. Историята продължава да се пише а писатели са всички ,които помагат да вървим нагоре, а колко само бог знае“ пишат още на страницата си Марек Сеграте. От клуба призовават всички привърженици отново да подкрепят отбора във финалния бараж. Припомняме, че в миналият мач от баражите Марек победи Лискате с 3:0.
С декларация фенклубът на Марек поиска оставките на УС на футболния клуб и свикване на Общо събрание Фенклубът на „Марек“ с декларация поиска всички членове на Управителния и Контролния съвет на футболния клуб да си подадат оставките. Повод за това е фактът, че Марек остана без лиценз за професионалния футбол. В първа точка от декларацията феновете искат оставките на УС и КС, поради системно немарливо и некомпетентно управление водещо до фалит на клуба Марек-2010. Феновете настояват за пълен финансов одит и освобождаване на ръководството от длъжност, но не и от отговорност. Привържениците на отбора настояват за пълна ревизия и искат извънредно Общо събрание на футболния клуб и избор на нов управителен и контролен съвет. Според привържениците, Прокуратурата трябва да се самосезира за това, дали има данни за извършено престъпление и участие на отбора в симулативни мачове. Феновете настояват да знаят за всички задължения на клуба, в това число към футболисти, треньори, НАП и други институции. Запалянковците искат още да се обяви чия е собствеността на изкуственото игрище до стадион "Бончук" и да се направи публичен одит за средствата получени от него. Те настояват да получат информация и за причините довели до спиране на финансирането на първия тим от страна на спонсора Актавис . Декларацията е подписана от близо 100 души.
Дубълът на „Лудогорец“ играе за по 600 лв на калпак срещу „Марек“? Играчите от дублиращият отбор на "Лудогорец" ще играят за по 600 лева на калпак днес срещу "Марек". Срещата е от 18 часа на "Бончук". Слуховете за точната сума се носят от няколко дни, тъй като не е тайна, че тимът от Разград стимулира и втория си отбор. Екстрите за дублиращия отбор не се отличават много от тези на първия като всеки един от играчите и щаб в лагерна обстановка разполага със…самостоятелна хотелска стая.
29 семейства от Дупница отпразнуваха своите „златни“ и „диамантени“ сватби (СНИМКИ) 29 дупнишки двойки отпразнуваха юбилеите си по случай 50 и 60-годишен семеен живот. На специално тържество в Ритуалната зала на града, всеки един от тях положи подписът си в летописната книга на града, която бе въведена от миналата година. Именно на миналия 21 ноември бе дадено началото на тази нова традиция-точно в деня на християнското семейство.
Марек Юнион-Ивкони започва в Шампионската лига с домакинство на звездния Локомотив (Новосибирск)  Марек Юнион-Ивкони ще започне участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига като домакин на руския вицешампион Локомотив (Новосибирск) на 5-и ноември. Локомотив е един от отборите със звездна селекция в Русия и неслучайно спечели Шампионската лига през 2013-а година.
Изгоря „Рено Меган“ в Дупница Вчера екипи на РСПБЗН са гасили 3 пожара в Кюстендилска област. Късо съединение е причинило запалване в л.а. “Рено Меган” в Дупница, унищожен е двигателен отсек на автомобила. Пожарът е бил угасен от екипи на РСПБЗН Дупница. Късо съединение е причинило запалване в къща в с. Мурсалево снощи. Огънят е унищожил бяла, черна и копютърна техника Пожарът е угасен от РСПБЗН Рила. Самозапалване в комин е причинило пожара в апартамент в Кюстендил, 2 противопожарни екипа на РСПБЗН са гасили огъня, няма пострадали хора, не са допуснати материални щети.
Започна посрещането на Новата 2015-та година 2015-та вече настъпи в островната държава Кирибати, а след това ще я посрещнат и в Нова Зеландия и Австралия.
Читателски сигнали: Проблеми със спортни съоражения в Градската градина и парк Рила Читателски сигнали се получиха на редакционната поща на zadupnitsa.com. В част от тях се визират два проблема свързани с Градската градина на Дупница. В първият сигнал се настоява Общината да обърне внимание на спортната площадка. „Импровизираното“ съоражение се намира до сградата на Туристическото дружество и се състои от няколко метални лостта. От години там много хора тренират, но то се използва за игра и от децата. В сигнала се пита дали Община Дупница има възможност да обнови площадката и да монтира уреди за фитнес на открито, като тези в парк Рила, или поне да подържа зоната около лостовете и да монтира специални постелки под тях, предпазващи децата от падане. В другият сигнал свързан с Градската градина се обръща внимание на тоалетните там, които според написаното са в окаяно състояние. В сигнал наши читатели ни съобщават за проблеми с осветлението в парк Рила, около масите за тенис, което не работи от близо две седмици, а ел. таблото стои отворено. Zadupnitsa.com ще постави въпроса пред Общинска администрация Дупница.
Две загуби за децата на Марек2010 на турнирите в София Изминалият  уикенд определено не бе от най-успешните за футболистите от ДЮШ на Марек 2010. В първенството на Футбол 7 в този 6-ти кръг дупничани загубиха тежко от Годеч с 1:9. Това е пето поражение за Марек 2010 в група Б. При подготвителната група Б за деца родени 2002 година Марек 2010 отново записа загуба от Лъвчетата с 1:4, но е 5-ти в класирането с три победи и три загуби.
ОИК освободи днес от ОбС-Дупница съветничката от ГЕРБ д-р Диана Кьосева Общинската избирателна комисия на свое заседание днес, с решение номер 216 прекрати правата на д-р Диана Кьосева като общинска съветничка от квотата на ПП ГЕРБ в дупнишкия парламент. Тя депозира своята оставка миналата седмица и не присъства на последната сесия, когато нейни колеги обавиха, че е била заплашвана от друг съветник и това е мотивът й да напусне. ОИК избра следващия в лисата на ГЕРБ Димитър Мирчев. Решението може да бъде обжалвано в 7-дневен срок, след което влиза в сила. Ако няма обжалване, Мирчев ще положи клетва като съветник на следващото заседание на ОбС-Дупница.
БФС поряза Марек с 210 000 лева за редица уговорени мачове Марек и Хасково бяха ударени от БФС заради съмнителни мачове. Изпадналият във В група Марек бе сюрпризиран от Дисциплинарната комисия на БФС с 210 000 лева. По предварителна информация става въпрос за около 5-6 срещи от миналия сезон, през който дупничани играха в А група. Точката по която е наказан Марек предвижда удвояване на сумите за всеки следващ сигнал. Глобата е наложена на базата на официални уведомления от страна на УЕФА, която пък се позовава на съмнително движение на коефициенти при букмейкърите при съответните срещи. Също с парична глоба и по същата причина, е наказан и Хасково. Сумата обаче е значително по-малка /10 000 лева/, тъй като става дума само за един съмнителен мач през миналия сезон. На 12 октомври миналата година Дисциплинарната комисия на БФС вече глоби  Марек с 10 000 лева заради съмнения за участие в уговорени мачове в А група. Последва жалба на дупнишкия клуб до Апелативната комисия. На 21 октомври 2014 г. след изслушване на експерта по почтеността към БФС Марио Костурков санкцията за Марек бе потвърдена.
Дупничанинът Теодор Георгиев с втора покана за участие в елитните Гранд при турнири Теодор Георгиев получи покана и за второто Гранд при по таекуон-до , което ще се проведе в град Самсун Турция през септември. Дупничанинът заминава на 11-ти август за Москва, където е първия старт от световните серии. В турнира в руската столица участват най-добрите в света. Теодор ще се изявява в обединената олимпийска категория до 80-килограма, в която участва и на първите Европейски игри в Баку. В световната ранглиста Теодор Георгиев е 26-ти с 79.76 точки
Започна изграждането на рампа за деца в неравностойно положение, в училището в село Самораново Рампа за деца в неравностойно положение ще бъде изградена в ОУ "Христо Ботев" в село Самораново. Екип от строителния отдел на Община Дупница започна същинските строителни дейности. Припомням, че през месец март, Директорът на учебното заведение бе изпратил писмо до кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев, в което се обяснява, че училището  се посещава от дете, което има нужда от такова съоръжение. Момчето е в 4-ти клас.
От Марек подариха икона на Христо Златанов Капитанът на Копра Елиор Пиаченца – Христо Златанов получи икона на Свети Иван Рилски от отбора на Марек Юнион Ивкони. Това стана точно преди началото на двубоя между двата тима от турнира на волйболната Шампионска лига. Иконата бе подарена от капитанът на българите Гьорги Гьоргиев,  а всички фенове в залата аплодираха Златанов. Повод за жеста е това, че Христо Златанов стана само преди няколко дни най-резултатния играч в историята на италианската Серия А1. Освен икона капитанът на Пиаченца получи и специален плакет от кмета на Дупница  инж. Методи Чимев. Всичко това стана пред погледа на родителите на волейболиста, които бяха в зала „ Арена Самоков“. Неговата майка Мария заяви, че е много развалнувана от жеста на домакините и си пожела Свети Иван Рилски да закриля Христо и семейството му в Италия.
Ромска справедливост: Изнасиленото момиче от кв „Гиздова махала“  бе сгодено за насилника си Изнасилвачът от ромския  кв. „Гиздова махала” в Дупница излезе от ареста и се сгоди за 15-годишната си жертва. Момичето което  още е в болница било  пуснато  за два часа, за да се сгоди, след което  се върнало обратно в отделението, където бе прието в шок след жестокото изнасилване. 18-г. Иван Янков е на свобода, роднините на момчето и на момичето декларирали в полицията, че вече са обявили годежа. Въпреки това срещу него се води разследване за изнасилване, пише Struma.bg.  Традициите при ромите са такива, че след като младите са имали интимни отношения, трябва да се сгодят, въпреки че в случая става въпрос за насилие. Ако момичето не се омъжи, ще бъде отхвърлено от общността, коментират запознати с бита на тази общност. От болницата съобщиха, че състоянието на момичето се подобрява. То е прието е със силен кръвоизлив и разкъсвания. Първоначално 15-г момиче поискало медицинско свидетелство, за да съди насилника, но след това се отказало, допълва Struma.bg
Марек Юнион – Ивкони, днес засне снимките за календара си през 2014 година Всички възрастови групи на Марек Юнион-Ивкони днес заснеха снимките си за календара през предстоящата 2014 година. 
Много дупничани „заразени“ от порно вирусите във Фейсбук. Лечението не е проблем! Вируси превземат социалната мрежа Фейсбук. В потока от новини може да забележите, че ваши приятели споделят клипове или снимки с порно съдържание. Оказва се, че потребителите се "заразяват" чрез кликане върху подобни фотоси или видеа, след което самият вирус поема контрол над техния компютър. През последната една седмица „епидемията“ плъзна сред десетки дупничани. Компютърни специалисти обясниха, че много хора са потърсили помощ.
„Цветно мечтание“ в Община Дупница Днес в сградата на Общинска администрация Дупница ще бъде открита изложба „Цветно мечтание“ на Ралица Денчева. Тя е родена през 1970г. в гр. Русе. Живее и работи в гр. София, България. Завършва френска езикова гимназия в родния си град, а през 1994г. с отличие, а след това и Факултета по Изобразителни Изкуства към ВТУ „Св. св. Кирил и Методий”- гр. Велико Търново, специалности „Живопис и Естетика” и „Педагогика на изобразителното изкуство”. Работила е като преподавател по изобразително изкуство в Детска театрална академия – гр.София, още в други училища. Има над 30 самостоятелни изложби в България, както и в Унгария, Канада и Франция. Работи в областта на маслената живопис и рисунката. Има издадени 8 книги с нейни картини. Творби на художничката са притежание на частни лица и колекционери в България, Германия, САЩ, Унгария, Франция, Русия, Швеция, Испания, Канада, Япония и Турция Изложбата е подредена на 2-ят етаж на Общината, а откриването е от 17:00 часа
Късо съединение изгори техника в село Бистрица 14 произшествия са обслужени от РСПБЗН в Кюстендилска област през почивните дни, като 4 са с нанесени щети, отчитат от пресцентъра на полицията. Късо съединение в с. Бистрица вчера е причинило пожар в къща, изгорели са бяла, черна и компютърна техника, няма пострадали хора. На 3 януари при пожар в къща в с. Кременик са изгорели окачен таван и дървена обшивка, спасена е къщата от огъня. На 3 януари при пожар е почти унищожен лек автомобил Фолксваген Пасат в Кюстендил, причините се изясняват от РУ Кюстендил. На 31 декември при пожар в къща в гр. Бобошево е загинал собственикът – 55-годишен мъж. Причините за възникването на пожара се изясняват от РУ Дупница.
ЛЕЛЕ! Нов, този път 30 метров гейзер изригна в дупнишко село преди минути Нов гейзер с още по-внушителни размери е изригнал преди 20-ина минути в района над село Блатино, сигнализираха наши читатели. Причината е отново пробив във водопреносната мрежа за Бобов дол. Струята е достигнала над 30 метра височина и продължава да излива тонове питейна вода. "Да, имаме сигнал от кметския наместник на Блатино Ботьо Дончев и веднага сме сигнализирали ВиК-Дупница, които тръгнаха към мястото. Водопроводът е на ВиК-Бобов дол. Информирали сме всички институции, които имат отношение. Следим ситуацията", заяви зам.кметът на Дупница Крум Милев, който е и шеф на Кризисния щаб.
ОТКРИХА ГИ! Момчетата са в хижа „Иван Вазов“, край на акцията по издирването им Издирването на 3-те загубени момчета в района между 7-те езера и хижа "Иван Вазов" приключи. Младежите са в добро здравословно състояние, след като са успели да достигнат до хижа "Иван Вазов". От ПСС предполагаха за това, но нямаха връзка с хижата. Все пак хижарят е успял да уведоми спасителите, че момчетата са невредими и на сигурно място.
Кирил Калфин съдейства с 5 000 лв за ремонт на храма „Св. Мина“ в Големо село Депутатът от ГЕРБ Кирил Калфин съдейства за отпускането на средства за ремонт на храма "Св. Мина" в Големо село, община Бобов дол. За изграждането на нов покрив на черквата ПП ГЕРБ – Кюстендил дари 5 000 лв. от партийната си субсидия, информират от пресцентъра на партията.
Дупничанин счупи стъкло на патрулка, докато го арестуваха за притежание на наркотици Две досъдебни производства са започнати в края на миналата седмица срещу притежатели на наркотични вещества. Дупнишки полицаи са иззели бутилка метадон от П.А.,25 г., и Д.К.,26 г., двамата са от Дупница, известни са с престъпления, свързани с наркотици, осъждани са. Наркотичното вещество е открито в автомобила, с който се придвижвали. При задържането Д.К. е оказал съпротива и е счупил прозореца на задната лява врата на патрулния автомобил. Видът на наркотичните вещества е установен с полеви наркотест. При извършено претърсване от кюстендилски криминалисти в дома на 32-годишния Т.Л. в града са открити и иззети 83 грама амфетамин. Тримата мъже са задържани с полицейска заповед за 24 часа.
СНИМКИ/Децата на дупнишкият СК Гладиатор с 4-златни и 1-бронзов медал от Републиканско първенство Поредното отлично представяне записаха състезателите на клуб по таекуон-до Гладиатор Дупница. Този път децата на клуба се изявиха блестящо на проведеното в София Републиканско първенство по таекуон-до за деца. В малката зала на Арена Армеец дупничани, които бяха с отбор от 9 състезатели, спечелиха 4-златни и 1 бронзов медал. Злато за Гладиатор взеха: Александра Георгиев-30 кг, Анастасия Вакавчиева-33кг, Борислава Борисова-36кг и Радина Борисова-48кг. Бронзов медал спечели Ина Синорлийска-30кг.
Няма и следа от откраднатото вчера в Дупница BMW собственост на Стефан и Олег Петрови Полицията продължава да издирва откраднатото вчера в Дупница луксозно BMW X5, но зесега няма и следа от возилото. Това потвърждава една от първоначалните версии, според която удара е извършен от професионалисти в бранша. Според struma.bg автомобила е собственост на братята бизнесмени Стефан и Олег Петрови.  Луксозният автомобил е бил изложен за продажба в автокъщата, която се охранява със СОТ. Кражбата е установена вчера в 5 часа сутринта и веднага е сигнализирано в РУП – Дупница. Започнато е досъдебно производство срещу неизвестен извършител, а криминалистите привикват на разпит хора от контингента. Автотърговци от Дупница коментират, че луксозното BMW може би вече е преминало границата и е в Гърция, или пък е разфасовано в някой гараж за части. Главен път Е-79 е коридор за крадени автомобили от България. Дупнишки полицаи често хващат на главния път автомобили с пренабити номера.
Заловиха 22-годишна жена откраднала мобилен телефон Досъдебно производство е започнато вчера в РПУ – Дупница, срещу 22-годишна жена с инициали С.А. за кражба на мобилен телефон. Телефонът е иззет от полицаите с протокол за доброволно предаване. Жената е от Сапарева баня.
Шефът на „Актавис“ на крака при футболистите на „Марек“ в Сандански Изпълнителният директор на „Актавис” Илия Пашов посети футболистите и ръководството на ФК „Марек“ (Дупница) по време на техния подготвителен лагер в гр. Сандански. „Актавис”, като основен финансов партньор, спонсорира зимния лагер на отбора, който се подготвя за втората фаза от българското футболно първенство. „Дойдох лично да подкрепя момчетата и Иво Паргов по време на техния подготвителен лагер и да им пожелая ползотворна подготовка и бъдещи успехи в предстоящите им мачове. За нас, като основен спонсор на клуба, е изключително важно отборът да продължава своя успешен път в професионалния футбол. Благодаря специално на Иво Паргов за неговите усилия, амбиция и упорита работа в името на отбора. Признавам, че той е човекът, благодарение на когото аз и екипът на „Актавис” още по-силно вярваме в отбора и ще го подкрепяме в рамките на нашите възможности. Считам, че цялата общественост в Дупница също трябва да окаже своята подкрепа към Иво и момчетата, защото те полагат неимоверни усилия Дупница да възвърне славата си на значим спортен град“
ПОТВЪРДЕНО! Острието на БСП в Бобов дол Валери Радлев е новият шеф на Държавен фонд „Земеделие“ Както се и очакваше, Валери Радлев е новият шеф на Областната дирекция на Държавен фонд „Земеделие” в Кюстендил. Това стана ясно след като от пресцентъра на централата в София публикуваха официално съобщение на сайта си. До този момент, най-отявленият представител на БСП в миньорския град Радлев заемаше длъжността зам.-председател на ОбС – Бобов дол. Мястото на директор беше овакантено, след като Иван Кьосев освободи ръководния пост. Общо трима кандидати се бориха за шефската длъжност като освен Радлев, надежди все пак таеха Васил Димитров-Найлона и Валери Христов.