Марек Сеграте смачка Атлетико Доминанте СНИМКИ Марек Сеграте постигна много важна победа в Италия, която изкачи отбора с едно място напред в класирането. Българският тим разгроми Атлетико Доминанте с 3:1. Срещата се игра в Сеграте пред около 100-на привърженика на Марек, които и за минута не спряха да подкрепят отбора. Още в самото начало Марек вкара два гола, но гостите до края на полувремето върнаха едно попадение. В 80-та минута домакините обаче реализираха трети гол, затвърждавайки предимството си на терена.1533857_639545892805350_1476878383168617229_n 10153032_639544569472149_7984144032616673862_n 10012428_639544756138797_9184157620522963973_n 10154068_639546669471939_6329374239891622542_n 10171140_639545689472037_7268510725870382032_n
ВИДЕО/Емил Велев се закани сексуално на Атанас Узунов след Локо Пд-Хасково 1:0 Локомотив Пловдив победи Хасково с минималното 1:0 в мач от 14 кръг на "А" група. След двубоя административният директор на " домакините от Локомотив Атанас Узунов влезе в словесен двубой с треньора на гостите от Хасково Емил Велев. „Кокала“ тръгна към съблекалните с псувни на уста, като ясно се чуват думите записани от камерата на „Пловдив Дерби“.  Узунов не отвърна на тона на Велев, но му каза да внимава какво говори, като след това двамата се приканваха и към реални схватки. Както е известно, Велев бе начело на Локомотив (Пловдив) докато Константин Динев бе собственик на клуба и работи с Атанас Узунов.
Смок пропълзя на терасата на 2-ят етаж на апартамент в Дупница Смок пропълзя на терасата на апартамент в блок в жк „Елица“. Апартаментът се намира на 2-ят етаж и собствениците останали повече от изненадани от неканения гост. Случката се разиграла към 22:00 часа, като влечугото било на парапета и е забелязано от котката на семейството. Тя станала агресивна и започнала да скача към вратата на тераста, след което и нейните стопани видели влечугото и успели да го изхвърлят. Пред съседи жената заявила, че няколко дни след случката още изпитва ужас от видяното.
Благой Иванов-Багата с 11-та победа в ММА  ВИДЕО Благой Иванов-Багата постигна 11-ти успех в ММА-боевете. В събота рано сутринта  българинът надви за малко повече от четири минути американеца Лавар Джонсън. 



"Много съм доволен от успеха, нямам и контузия, което е важно. В следващия мач ще бъда още по-добре. Срещу американеца нямаше никакви изненади. Подцених една от ситуациите, позволих му да ми вземе тейкдаун, да направи хвърляне. После обаче се справих добре. Направих му хвърляне и така приключи срещата", каза Благой Иванов пред БиТиВи.



На българина му предстои финал на турнира "Белатор" срещу руснака Александър Волков. Той също стигна до успех тази нощ – срещу Мити Мо Силига. Двубоят между българина и руснака ще бъде на 17 май отново в Америка. Победителят се превръща в претендент за световната титла, която в момента е притежание на друг руски ММА-боец Витали Минаков.
Хванаха двама шофьори да карат пияни в Дупница  Три бързи полицейски производства са започнати през почивните дни срещу водачи на МПС, управлявали след употреба на алкохол, съобщават от пресцентъра на МВР.
Пожарът в Самораново (ЛЮБИТЕЛСКО ВИДЕО) Наш читател изпрати на редакционната ни поща кадри от пожарът в дупнишкото село Самораново. Както вече информирахме, той избухна в събота сутринта и около час бе необходим на пожарникарите, за да успеят да го потушат. Трудностите бяха свързани с труднодостъпното място, както и заради близостта до други постройки и къщи.
Арестуваха рейнджъра стрелец след  операция на спец. частите. Имал помагач ОБНОВЕНО Арестуваха преди минути рейнджъра-стрелец. Задържането му  е преминало  без проблеми. Обръчът около издирвания със спец ченгета от отряда за борба с тероризма рейнджър се стесни преди около час.  Открити са следи, индикиращи мястото му в гората. Полицията е обкръжила  гористите местности в село Златолист,  блокирани са били и подстъпите  към горите в съседното село Катунци. Стрелецът бил локализиран над Златолист, спецчастите го обкръжили и заловили, съобщава struma.com.  За залавянето на бившият рейнджър, бяха извикани спец части и хеликотер. Те се включиха в издирването на Николай Манчев.  Снощи той простреля 22-годишно момиче от Хаджидимово при опит да открадне колата й.
Жена и мъж с условни присъди, след опит да измамят с 4400 лева финансова институция Районен съд Дупница даде условна присъда от 1 година и 4 месеца с 2-годишен изпитателен срок на жена с инициали С.А. Същото наказание, но с 3-годишен изпитателен срок получи и мъж с инициали Пламен.С. Двамата се опитали чрез използване на неистински документ да получат 4400 лева от финансова институция с намерение да ги присвоят. Те използвали данните на клиент на институцията, където работела С.А и подали молба за кредит, който им бил отпуснат. Двамата обаче не успели да погасяват редовно кредита и от ръководството на банката изпратили писмо на нищо неподозиращия за кредита клиент, който веднага подал жалба в полицията в Дупница. . Двамата солидарно ще трябва да върнат изтегления кредит от 4400 лв. заедно с лихвата, считано от 12.12.2012 г.
БФС даде 7 дни срок на „Марек“ и „Хасково“ да намерят поне по 1,5 млн лева От БФС дадоха 7 дни срок на “Марек”, в които да предприеме необходимите мерки, за да бъде допуснат до участие в “А” група за новия сезон. Това стана ясно само преди минути. Както вече ви информирахме, от БФС не дадоха лиценз на клуба за новия сезон и на практика връщат Иво Паргов и компания пак в Б група.
Подкрепящи срещу противници в СУ, а по средата полицаи Граждани и студенти, подкрепящи окупацията на Ректората на Софийския университет и нейни противници, се събраха пред един от входовете на СУ – откъм Университетската библиотека.
3С Сот ще охранява общината срещу 40 хиляди лева Ценовата оферта на единственият кандидат за обществената поръчка за охрана на общинските обекти в Дупница в частта й за сигнално-охранителна техника бе отворена днес, съобщиха от общинския пресцентър. Сумата предложена от 3С Сот е 19 992 лева без ДДС на година. Поръчката за срок от 24 месеца. Припомням, че за позицията “Охрана чрез сигнално-охранителна техника на обекти” бе с прогнозната стойност 40 000 лева без ДДС за целия период.
12 задържани след мелето на Левски – Партизан 12 души са били задържани след мелето, прекратило баскетболната среща от Адриатическата лига между Левски и Партизан (Белград), съобщиха от пресцентъра на СДВР. Двубоят между шампионите на България и Сърбия бе прекъснат след края на първата четвърт при резултат 14:21 заради масово нахлуване на терена от страна на феновете на домакините, които се опитаха да стигнат до саморазправа с малкото привърженици на гостуващия отбор. Ултрасите на "сините" потърсиха саморазправа с малобройна група привърженици на Партизан, които по никакъв начин не ги провокираха и кротко гледаха двубоя зад пейката на своя отбор. Липсата на полицейско присъствие доведе до тотален хаос в зала "Универсиада", като голяма част от агитката на домакините нахлу на терена, след като ултрас на "сините" се опита да дръпне шал на един от гостуващите фенове, който отвърна и се заформи меле. Нещата се успокоиха чак след пристигането на отряд за борба с масовите безредици. Един от сръбските запалянковци бе ранен сериозно и откаран в болница с линейка. Срещата се доигра без публика и Партизан победи с 98:66. Прочети повече в sportal.bg
Лед, сняг и ниски температури скова община Бобов дол Със снежна покривка, лед и температури около минус 7 градуса осъмна тази сутрин община Бобов дол. Снежната покривка е едва 5 см, но заради температурите пътните платна за заледени и придвижването по тях е изключително трудно. Лед е сковал и улиците на селата и града, като по главните артерии са нахвърляни пясък и сол. При тези градуси обаче и солта не върши никаква работа. Селата в района са сериозно обледени и шофьорите трябва да мкарат изключително внимателно.
Дупнишките полицаи заловиха 62-годишен от Яхиново, обрал комшиите си Дупнишки полицаи са установили извършителя на кражба на телевизор, касетофон и видеокасетофон от къща в село Яхиново. Срещу 62-годишния Г.К. от селото е започнато досъдебно производство в РУ- Дупница.
Съветник от БСП се закани да воюва за пешеходната пътека при полицията Общинският съветник от БСП-Дупница Георги Пехливански се закани, че ще воюва за връщане на пешеходната пътека при сградата на полицията в Дупница. Това той обяви по време на сесията на местния парламент днес. Пехливански, който минава за "острието" на "червените" заяви, че и да не бъде избран за съветник в новия мандат, няма да се откаже от идеята да бъде възстановена зебрата, за която има подкрепата на стотици дупничани и за няколко часа е събрал голяма подписка. Местният избранник с най-дълъг стаж в Общински съвет, често обаче единствен се противопоставя на решенията на своята група и най-вероятно това е една от причините да бъде изтикан далеч от избираемите места за новия ОбС на столетницата.
Учителката, счупила ръката на ученик, влизала в час с тояга  63-годишната учителка по български и руски език от хасковското село Динево ще бъде съдена, информира Dnes.bg. Причина за това стана инцидентът от четвъртък, когато преподавателката счупила лакътната става на петокласника Огнян.
До 8 пъти скочиха цените за пасища в Крайници и Червен брег Осем пъти скочиха от първоначално обявените начални цени предложенията за наемане на пасища в семлищата на селата Крайници и Червен брег. Днес в сградата на Община Дупница се проведе процедура с тайно наддаване за над 3 000 дка определени за пасища. 4 бяха подадените оферти, които се бориха за 8 определени места. От закупилите 6 броя тръжна документация, 5 бяха подали заявление, но един не предложи оферти и в крайна сметка четири бяха участниците в търга. Кандидат брои рекордната сума от 16 072,89 лева за 1 054 декара в местността "Чавалица" на село Крайници, при начална цена 3 161,84 лева.
Над десет са ударените коли в тунел „Витиня”. Един човек загина. СНИМКИ Тежката катастрофа в тунел „Витиня” в посока София-Варна е стана малко преди 14 часа. Автомобил-платформа се е ударил в ТИР. Платформата буквално влязла под ТИР-а. Първият камион се е усукал около оста си, а вторият се е ударил в него, помитайки лек автомобил. Шофьорът, затиснат в колата, така и не дочакал спешната помощ и издъхнал от раните си, съобщава botevgrad.com. След първия удар последвала верижна реакция – един в друг се удрят над 10 автомобила. Между тях има и автобус, пътуващ по линията София-Силистра. Пострадали пътници от автобуса и от другите коли няма. Час от колите били вдигнати с пътна помощ, а пътниците от автобуса прекачени в друг, който фирмата изпратила.
Пламен Константинов е новият селекционер на България! Владо Николов остава на поста си мениджър Пламен Константинов е новият селекционер на националния отбор по волейбол за мъже. Решението бе взето единодушно на заседание на Управителния съвет на БФ Волейбол, което се проведе в столичния хотел "Витоша". Константинов ще замени на поста Камило Плачи, който подаде оставка в началото на седмицата. Членовете на Управителния съвет официално приеха оставката на досегашния старши треньор Камило Плачи и избраха за негов наследник бившия капитан на България и сега треньор на Губерния Нижний Новгород. Останалите кандидати за старши-треньор на националите бяха Мартин Стоев и досегашния помощник Найден Найденов. Константинов ще поеме отбора след слабото представяне в Световната лига. Той ще трябва подготви тима за най-важното състезание през годината – световното първенство в Полша. Пламен Константинов сподели, че целта пред него сега е световното първенство в Полша, което стартира в началото на септември, а в по-дългосрочен план ще се мисли по-късно. Константинов е получил разрешение от ръководството на клубния си тим да преговаря за договор само до световното първенство, а за удължаване ще се мисли на следващ етап. Бившият посрещач няма да прави драстични промени в тима, а само да добави качество в щаба. Помощник на Пламен Константинов е и в националния отбор на България ще бъде неговият асистент в Губерния – италианецът Алесандро Пироли. Останалите италиански специалисти в щаба на Камило Плачи, както и статистикът ще останат на постовете си до Мондиал 2014. Мениджър на тима ни остава Владимир Николов.
В Народното събрание мечтаят за Мая Манолова с камшик Днес депутатите обсъждаха искането за предсрочно освобождаване на зам.-председателя на парламента Мая Манолова. Основният аргумент на ГЕРБ да поиска оставката на Манолова е, че тя не е дала думата на опозицията при обсъждането на Закона за бюджета.
ИСТОРИЯТА ГОВОРИ! Дупница е един от най-ранно заселените градове в България още през неолита "Най-ранните заселници на Дупница са от времето на ранния неолит. Те са дошли от Анатолия. Откритото още през 30-те години от американския археолог Джон Гол ранно неолитно селище в Дупница в местността Карабоюк прави град Дупница заедно със София един от най-ранно заселените градове в България". Това е заключението на доц.Стефан Чохаджиев от Великотърновския университет, който е част от 19-членния екип, събрал историята на града в 620-страничен труд. След 2-години работа "История на Дупница и Дупнишко" видя бял свят и най-новата и богата история на града вече бе отпечатана в тираж от 450 броя. Представянето на летописната книга с много нови, неизвестни досега факти за района бе вчера в Околийската къща и предизвика голям интерес. "Трябва да ценим своите съграждани. Първоизточник на идеята бе нашия колега Георги Георгиев, който работеше в музея. Той намери съмишленици, а впоследствие и акад.Георги Марков се съгласи да оглави този екип. Проектът бе представен пред кмета на града г-н Чимев и получихме зелена светлина, за да действаме. И ето ни вече готови", сподели директорът на историческия музей в Дупница Анелия Геренска. Повечето от участниците в екипа признаха, че са се включили основно заради изключително интересната история на града и нейното минало.
Шестима души ще посрещнат 15 пъти новата 2014 година Трима руснаци, двама американци и един японец ще имат уникалното изживяване 15 пъти да посрещнат новата 2014 година. Това е екипажа на международната космическа станция, а орбиталния комплекс 15 пъти ще преодолее границата между 31 12 2013 и 01 01 2014 г. За първи път астронавтите ще минат в новата година в 14:08 часа българско време, в този момент станцията ще прелита между Австралия и Нова Заландия. Окончателно станцията ще влезе в новата година на 1 януари в 11:51 българско време, когато ще бъде над тихия океан източно от Нова Заландия. 
Кметът на Дупница се срещна с жители на кв „Чавдар войвода“ и те отложиха протеста Жителите на дупнишкия квартал „Чавдар войвода“ отложиха поне за седмица протеста, който бе под мотото „Оправете ни улиците“. Проявата бе насрочена за вчера 21-ви август, но се разбра, че ден по-рано кмета на Дупница инж.Методи Чимев и зам кмета Крум Милев са се срещнали с хората и разговаряли за проблемите в квартала и са набелязани срокове за решаването им.
Тежка катастрофа в Кюстендил : 6-има ранени сред тях бебе и 7-годишно дете 27-годишна жена и двете й деца пострадаха при тежък пътен инцидент в Кюстендил. В катастрофата са пострадали по-леко още трима души, пътували в другия от автомобилите. Челно са се ударили леки автомобили „Опел” и „Пежо”. Майката е пътувала заедно с 3-месечното си бебе и по-голямото си дете на 7 години. Тя е в най-тежко състояние. Очаква се да бъде решено дали жената да бъде транспортирана в „Пирогов”.51949-632x358
Снегопочистващата фирма в Дупница е готова за първия сняг  Фирмата отговаряща за зимното поддържане на пътищата в община Дупница е готова да посрещне първия сняг за годината. От "Мередиан" заявиха, че 14 машини са в готовност да излязат при натрупване на снежна покривка по пътищата. Преди това машини и екипи на фирмата ще разпръскват смес от пясък и сол за да предотвратят замръзване и заледяване. Фирмата подържа пътната настилка в Дупница и селата от общината. Първокласната и второкласна мрежа се подържа от "Мега инвест холдинг". В Дупница и региона продължава да вали слаб сняг. Пътищата са мокри.
ВИДЕО/СНИМКИ Александър Язов спечели 1-ви кръг от „Българския дрифт шампионат“. Над 3000 наблюдаваха надпреварата Над 3000 любители на автомобилизма наблюдаваха състезанията от 1-ят кръг на „Българския дрифт шампионат“. Надпреварата се проведе на летището до село Крайници. В първият ден за участие се бяха записали 40 състезатели от България, Турция, Сърбия и Македония. След техническият преглед в квалификациите се появиха 32-ма пилоти, от които 16 си спечелиха правото да стартират днес, 14-ти юни на финала. Пилотите показаха отлични умения, а елиминационните битките бяха повече от оспорвани. Една от звездите на българския и европейски дрифт шампионат Александър Язов с BMW E30 V8 демонстрира за пореден път класа и грабна първото място. Язов има 2 шампионски титли от европейския шампионат King Of Europe през 2013 и 2014 г. На второ място се нареди Стефан Стефанов от Добрич с BMW E-30. TURBO, а трити остана Костадин Патриков от Пловдив с NISSAN SILVIA V8.  В състезанието участва и шампиона на Турция от 2013 година Тимур Помак с Нисан 200sx RB25, като той успя да влезе сред 16-те на финала. Организаторът на дрифт шампионата на Сърбия Игор Стеванович с BMW E-36 V8 остана на 17-то място. Главен съдия на 1-ви кръг от „Българския дрифт шампионат“ бе трикратния шампион на страната Красимир Стефанов.  Организатори на състезанието  са „Мото рейсинг клуб Самоков“ със съдействието и на Община Сапарева баня. Главният организационен директор от страна на БФА Владимир Ваклинов, заяви за zadupnitsa.com, че надпреварата е протекла отлично без нито един инцидент, като той благодари и на полицията от Дупница и Сапарева баня за съдействието и отличната работа. Един от съорганизаторите Костадин Костадинов, бивш председател на Общински съвет Дупница изрази надежда, че в бъдеще още подобни състезания могат да се проведат в региона. Следващите кръгове са в Пловдив, Видин и Варна.
Разкритието на zadupnitsa.com! Най-старата уникална триизмерна икона на Света Троица е в храма „Свети Георги“ Най-старата и може би единствена останала уникална икона се пази в църквата “Свети Георги” в дупнишкото село Самораново, научи zadupnitsa.com. За нея се знае изключително малко, като дори местните не подозорат за съществуването й. Тя е триизмерна и въплащава Отец, Сина и Светия дух в едно – като всяко едно от изображенията се вижда погледнато от различен ъгъл. Иконата е направена от минищори като на гърба й е написана и датата 8 декември 1881 година. “Знам, че са били направени общо 4 такива тогава. Но като изключим тази в Самораново, на другите 3 й се губят следите”, обясни отец Георги Паликарски. Не е ясен и майсторът на иконата.ncnc
Читателски сигнал: Качеството на водата в Самораново е повече от лошо! Поредният читателски сигнал се получи на редакционната поща на zadupnitsa.com. В него се визира проблем с качеството на питейната вода в дупнишкото село Самораново. Ето какво пише в сигнала: „Качеството на водата в с.Самораново е меко казано потресаващо ! Моля чрез сайта ви да публикувате снимките които ви изпращам ! Моля съответните органи да се сигнализират – плащаме си сметките за вода, но не получаваме никакво качество!“ Zadupnitsa.com потърси за коментар Илия Илиев управител на ВиК-Дупница, който заяви, че подобен сигнал не е постъпвал в дружеството, но обеща да извърши проверка. Илиев призова всички, които имат проблеми с качеството на питейната вода да подават сигнали, за да може да се реагира бързо и проблема да бъде отстранен.
Дупничанинът Любомир Васев отново на почетната стълбичка, този път в Сливен Дупничанинът Любомир Васев се представи за пореден път отлично, като зае трето място на мотокроса на полигон Бършен до Сливен. Надпреварата е кръг от Източно-европейския и републикански шампионати. В състезанието взеха участие 97 мотоциклетисти от 10 нации, които се състезаваха в 5 класа. Състезанието започна с едноминутно мълчание в памет на жертвите от наводненията във Варна и Добрич на 19 юни. В клас MX2 Васев се нареди на трето място. Миналата седмица  на пистата до град Крешево Босна и Херцеговина в клас MX2 Junior Любомир Васев не остави никакъв шанс на свойте опоненти и зае първото място.
Пръв сред равни ще избира утре Общински съвет Дупница  Особенно мнение :Пръв сред равни, това е председателят на един Общински съвет. Такъв трябва да изберат утре в Дупница. След като Ивайло Константинов си подаде оставка на сесията проведена на 17 януари 2014 година , група от 13 съветника БСП и ОДБ внесе на 23 януари искане за провеждане на редовно заседание на Общински съвет.Точките за сесията на 31 януари са две. Избор на председателстващ самото заседанието и избор на нов председател на местния парламент. Самият избор е с тайно гласуване и са нужни повече от половината гласове на общия брой съветници. Това сочи ЗМСА и там нещата са сухи, в действителност избора на един председател в много случаи си е едно " вълнуващо " преживяване съпроводено със скандали. Утре се очаква кандидатура да предложат от ОДБ, но и това не е много сигорно, тъй като сигналите идващи от групата са разнопосочни и е възможно да се откажат от предложение. Според неофициална информация групата ще предложи своя кандидатура, но я пази в тайна зада не се атакува избранника в дните преди сесията. ОДБ проведоха официални предварителни срещи с представители на БСП и ЛИДЕР. От БСП съобщиха, че няма да издигат свой кандидат, но дали е така ще стане ясно утре. ЛИДЕР обаче може и да предложи такъв, но кой ще го подкрепи не е ясно. ГЕРБ май ще се окажат в ролята на наблюдатели, въпреки че и те могат да измислят маньовър в последния момент. Така в крайна сметка председател може и да не се избере. Какво следва ? Нищо фатално, ако парламента иска да работи, защото сесията може да я свикват с подписи съветниците и да си избират председател за всяко заседание. Ако обаче искат да си премерят електоралната мощ в момента, трябва да не се събират 3 месеца и ще се насрочат избори за нов Общински съвет. Три месечното въздаржание си е нещо сериозно, защото е съпътствано с не малко властови изкушения и практиката показва, че мнозина се подават и съветите продължават да работят. Казаното до тук е свързано с много условности, но едно е сигорно от неработещ местен парламент най- си пати местната администрация и кмета. Какво ще стане ще разберем утре. 
Дупничанинът Любомир Васев спечели традиционния Великденски мотокрос „Мездрея“ Дупничанинът Любомир Васев спечели традиционния Великденски мотокрос в с. Мездрея, община Берковица. Шампионът в Източно-европейския шампионат от миналата година в клас MX2, бе звездата на надпреварата в Мездрея. Трасето там е едно от най-атрактивните в България, като в голямата си част пистата е пясъчна. Още на квалификацията Васев привлече вниманието на зрители и участници с атрактивен близо 45-метров скок на финала, който му отреди първо място на старта. В самото състезание участваха около 16 състезатели обединени в класовете MX1 и MX2. Любомир Васев не остави шанс на конкуренцията и завърши първи. През следващата седмица дупничанинът ще участва на крос в Гърция, а на 26-ти април в Бурса/Турция, където ще се проведе 2-кръг на Източно-европейския шампионат. Преди седмица в 1-ят кръг в Гърция, Васев завърши трети.
РИОСВ-Перник с положително становище, депо в Джерман ще има Нека щом има две спорещи страни да решава законосъобразността и правилността компетентния българския съд и / европейски евентуално /, а не представителите на изпълнителната власт в Дупница, които освен всичко са и заинтересована страна в спора. Компклекстна, независима и безпристрастна експертиза трябва, а не зависими и поставени в зависимости експерти.
Стартови състави Локо Пд-Марек начало 20:00 часа Днес от 20:00 часа Локо Пд приема Марек в последен мач от 25-ят кръг на А-футболна група. Срещата е от изключително значение и за двата отбора в борбата им за оцеляване в елита. В състава на Марек липсват поради контузия Тодор Колев и Крум Бибишков. Боби Николов е наказан.
Общината ще пести 70 000 лв от сметосъбирането, над 20 фирми избрали индивидуални договори Предоговаряне и промяна на схемата за сметосъбиране и сметоизвозване се води в момента между Община Дупница и фирмата ангажирана с тази дейност. От това перо се очаква да бъдат направена 10-процентна икономия, обяви зам.кметът по икономическите въпроси Олга Китанова, цитирана от пресцентъра на кметството. "Поставили сме въпросът пред изпълнителите. Причината за това е, че последните две години множество фирми са сключили индивидуални договори с други извършващи тази дейност. Излишно е Общината да плаща за сметосъбиране и извозване в тези случаи и тези разходи ще отпаднат. Говорим за повече от 20 фирми. При средно 60 000 лв на месец за тази дейност, очакванията ни са разходите месечно да се намалят с 10 процента", коментира Китанова. На практика това означава, че годишно ще бъде освободен ресурс в размер на над 70 000 лева.