Дупничанин удари 50 бона от моментните игри в жк. „Бистрица“ Късметлия от Дупница със сигурност ще чества редовно 1-и май- Денят на труда. Само срещу 2 лева, жител на най-големия квартал в града – жк. "Бистрица" спечели от моментните игри, "скромните" 50 000 лева, купувайки си талон от един от павильоните. "Човекът не скри радостта си и още на място показа талона. Няколко човека го изгледаха със завист, но това е – късметът си е негов", разказа един от случайните свидетели.
В Дупница също стартира акция „Пластмасова капачка“  Акция „Пластмасова капачка“ стартира и в Дупница, съобщиха от пресцентъра на кметството.
Община Дупница се пробва за 3-и път да осигури пари за 7 села от правителството Извънредна докладна ще вкара на сесията на Общински съвет утре, кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев. То касае разглеждане и одобрение на проектни предложения за 7 села от общината, за които да се кандидатства пред Министерство на инвестиционното проектиране, информират от общинския пресцентър. Две групи проекти ще бъдат разгледани от местния парламент. Това е трети опит на местната власт в рамките на 2 месеца да се опита да изкопчи пари от държавата за селата, като досегашните две не получиха финансиране.
СНИМКИ/ Над 50-деца се включиха във велопохода организират от Ротари клуб-Дупница Ротари клуб-Дупница проведе втора инициатива тази година под мотото „Спорт и здраве за децата“ Във велопоход вчера се включиха над 50-деца, които успешно преодоляха трасето – Дупница – Яхиново – Червен брег – Крайници и обратно. Колоната потегли от площад „Свобода“ в Дупница, като в Яхиново , Червен брег и Крайници децата бяха запознати  с историята на региона и с историческите забележителности. Полицейски ескорт и екип на Бърза помощ придружаваха участниците във велопохода. След финала всички получиха медали и награди от спонсорите магазини „Мечо Пух“, официални представители на „Драг“ и „Спринт“. В края на месец април, бе проведена първата спортна инициатива, която включваше турнири по баскетбол и футбол. Тогава интересът също бе много голям , като се включиха над 150 деца. /Вижте повече подробности и видео ТУК
Центърът Мартин Иванов: Всеки иска да победи Марек Юнион-Ивкони, но за щастие никой не е успял  Централният блокировач на Марек Юнион-Ивкони Мартин Иванов коментира пред zadupnitsa.com победата с 3:1 гейма над Арда.
14:00 Беласица – Германея Резултат на живо с коментар по минути ТУК Днес се подновява първенството на Югозападната "В" футболна група. Германея гостува на Беласица, като срещата е от 14:00 часа на стадион Цар Самуил в Петрич. В щаба на Германея обаче имат да решават не малко проблеми. Светльо Сакаджийски и Румен Гьонов изтърпяват наказания след картони в последният есеннен кръг срещу Балкан Варвара. Георги Везенков, Стефан Илиев и Роби Атанасов са с контузии и няма да играят. Старши треньорът Борис Кръстев сподели, че очаква пределна мобилизация от всички. Германея са 12-ти с 15 точки, а Беласица 7-ми с 20 точки в актива си. През есента Германея победи с 1:0. Иначе сапаревобанци изиграха 7 контроли в които записаха 4 победи и 3 загуби.
След близо 4-часова операция извадиха ТИР-а от дупката/СНИМКИ/ Близо четири часа продължи одисеята по изваждането на пропадналия в дупка ТИР натоварен с бира. Камионът падна снощи в дупка на пътя до градинката „Муструков“  в кв. Бишика в Дупница.  Шофьорът на големия товарен камион извършвал маневра и не видял, че има земен насип върху огромната яма. Заритата с пръст дупка е от няколко дни след като там са рааботили екипи на ВиК-Дупница. От водното дружество днес сутринта бяха на мястото на инцидента с техника, за да помагат при изваждането. От ВиК обясниха, че не могат веднага да асфалтират и затова са поставили ограждение, но то не е било видяно от щофьора на камиона. ТИР-ът е собственост на пловдивска фирма и е превозвал 24 – тона бира „Загорка“ предназначени за бирена борса „Слави“. От борсата също бяха изпратили хора да помагат, като лично собственикът  Стойчо Владимиров вършеше голяма част от работата. След като престоя в дупката през цялата нощ или  близо 14 часа, тази сутрин към 7:30 камиона бе разтоварен и след това в следващити близо 4 часа с помощта на багер повдигнат и изтеглен от капана. През цялото време района около градинката бе отцепен от служители на РПУ-Дупница.
Снощи пиян дупничанин катастрофира на главен път Е-79, в автомобила се возили още двама мъже.  Пиян дупничанин предизвика катастрофа на главен път Е-79 край село Усойка. Индицентът стана снощи около 22 часа. Мъжът бил с приятели на купон, тримата се качили в нетрезво състояние в автомобила и потеглили към Дупница, съобщава Struma.bg  Шофьорът обаче не успял да удържи колата и от бързата скорост автомобила  излетял  от пътя и се преобърнал. По чудо тримата мъже са се отървали без драскотина. След проверка в Спешен център полицаите установили, че водачът на автомобила е с 2.27 промила алкохол в кръвта. Срещу него е образувано досъдебно производство, тъй като не е позволил да му вземат алкохолна проба.
В Дупница ще възстановяват пътя, по който са пренесени мощите на Св.Иван Рилски от село Червен брег до Смочево Лидерът на ГЕРБ – Дупница Ивайло Константинов проведе приемен ден с жители на общината. По време на приемната, гражданите са поставили въпроси от социален характер, обсъдени са проблеми с инфраструктурата в малките населени места, както и казуси с имотни делби, информират от пресцентъра на партията.
17-годишен от Дупница разплака Ваня Цветкова и Есил Дюран в „България търси талант“ Момче от Дупница успя да накара журито в “България търси талант” да стане на крака. В първата серия от култовото риалити тази вечер представящо кастингите, 17-годишният Томас Томов категорично премина във втория кръг на шоуто. Облеченото в черен костюм и оранжева риза момче събра погледните на журито. "Благодаря, че си решил да се погрижиш за облеклото. Това е уважение към нас", отбеляза веднага Любен Дилов-син. Само минута по-късно, новата дупнишка звезда запя “О, соле мио”. В този момент и певицата Есил Дюран, и култовата актриса Ваня Цветкова реагираха емоционално и не скриха сълзите си. Явно впечатлен от реакцията, която предизвика, сравненият с Павароти тийнейджър също започна да плаче. “Обещавам ти, че докато трае това шоу, ще ти намеря вокален педагог”, зарече се Есил Дюран, докато бършеше сълзите си и призна: “Искам да ти кажа, че те обичам.” “Моля те, не плачи, че и аз ще почна”, каза Ваня Цветкова, която също призна: “Може да звучи женско и меко, но и аз те обичам”, каза актрисата.
Цигари и алкохол без бандерол откриха в „кръчмичка“ в Бистрица 1145 къса цигари от различни марки 5 туби с вместимост 5 литра с алкохол са открили и иззели дупнишки полицаи от дома на 67-годишен мъж от с. Бистрица. Цигарите и алкохолът са без български акцизен бандерол. Проверката е извършена в рамките на специализирана операция за противодействие на нерегламентираната търговия с акцизни стоки. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница.
СКАНДАЛ:Община Дупница осигури безплатна прожекция на филма „Дякона Левски“. Комисия определи /забранен за гледане за деца под 12 години/. На 19 февруари се навършват 142 години от обесването на Васил Левски. Община Дупница ще отбележи годишнината с поднасяне на венци и цветя пред паметника на Апостола на свободата в програмата там ще участва мъжки хор „Св. Иван Рилски. Ден по-късно в салона на ОБДТ „Невена Коканова“ ще бъде прожектиран и най-новия български филм „Дякона Левски“. Близо 4-часовата филмова сага "Дякон Левски", която в понеделник имаше премиера в зала 1 на НДК, не се препоръчва за деца под 12 години, научи "24 часа" от Националния филмов център. Това постанови комисията за категоризация, където първо гледат новите филми. А етикетите (в случая с буквата Б) задължително трябва да бъдат поставени на касите на киносалоните и да се спазват, за да няма глоби. Не си ли над 12 години – не гледаш филма за Левски и ще те върнат на входа на киното. Дори да си с родителите си. Ако има сцени на насилие, ругатни, гняв и ярост – изобщо опасност от агресия, филмът се забранява за деца под 12 г. Точно в този сегмент попада и "Дякон Левски", чийто режисьор и сценарист е Максим Генчев. В ролята на Апостола на свободата е Веселин Плачков. Участват Симеон Филипов, Максим Генчев, Ники Сотиров, Ивайло Аспарухов, Стоян Цветков, Горан Гънчев, Петьо Цеков, Якуб Бахар, Тезджан Ферад, Деляна Добрева, Мехмед Билял, Николай Янев, Николай Тодоров, Цветомир Ангелов-Цуки, Цветомир Нешев. Оператор е Христо Генков, художник – Николай Нинов. Музиката е на "Исихия". Продуцент е д-р Златина Филипова, изпълнителен продуцент – Деси Ковачева. "Образът на Васил Левски оживява в нова интерпретация, различна от досегашната портретна представа – жив и емоционален, едновременно човек и светец", твърдят авторите. Филмът води зрителите през живота на Апостола от детските години до извисяването му на бесилото – българската Голгота. "Погледът на Максим Генчев към историята е на наш съвременник, но в изразните му средства се редуват магически историзъм и почти документална стилистика", тълкуват критици. Основните сюжетни линии в "Дякон Левски" са пет. Акцентите са върху отношението на Левски към религията, борбата за свобода, към майката, любимата и към самия себе си. Филмът е заснет на 40 места в България – Видин и "Бабини Видини кули", Велико Търново, Копривщица, село Мокреш и в много манастири, с художествен екип от 250 души. В най-мащабната сцена участват 500 статисти. "24 часа" положи доста усилия да впрегне ден след премиерата мастити критици да коментират филма, но все още няма компетентно мнение за качествата на лентата на Максим Генчев. В замяна фейсбук гърми от оценки и мнения. Правнучката на Апостола Христина Богданова написа във фейсбук, че иска да забрави изцяло и напълно видяното във филма. "Току-що се прибирам от премиерата на филма "Дякон Левски". В изключително редки моменти от живота си нямам думи и този е един от тях. Искам да забравя този филм ИЗЦЯЛО и НАПЪЛНО възможно най-бързо! Въпреки че се съмнявам, че ще ми се получи… Дълбоко съм потресена от тази четиричасова подигравка с Левски, с историята, с българското. На няколко пъти очите ми се пълнеха със сълзи от обида и тъга. Много, много съм разочарована", пише Христина Богданова. Положително мнение за филма има Васил Василев, председател на Общобългарски комитет "Васил Левски". Според него лентата пресъздава вярно историческата истина, епохата и събитията. "Аз съм убеден, че филмът ще предизвика много силно впечатление именно защото показва историята такава, каквато от 20-ина години ни карат да забравим Днес децата учат по едни скандални учебници, които прекрояват историята според вкуса на днешната българска политика", смята той. Василев е човекът, който откупи и възстанови откраднатите части от паметника на Апостола на свободата. "Филмът "Дякон Левски" политически не е "коректен" от днешна гледна точка, защото в него няма и следа от това "захаросване" на историята, от това "заливане със сироп" и замазване на всички проблеми и противоречия, които са накарали Апостола да се жертва по този недвусмислен начин", коментира Василев. "Филмът "Дякон Левски" е стъпка в пътуването в безсмъртието на Апостола на свободата", смята кметът на Кърджали Хасан Азис, който присъства на премиерата в НДК. "Като кмет на Кърджали, където десетилетия наред мирно съжителстват хора от различни етноси и религии, придобил известност и като "столица на толерантността", не мога да не сведа глава пред посланията от предсмъртното писмо на Апостола. Едно от тях е, че "жестоко трябва да се наказват тези, които насаждат омраза между хората било на ет*ническа или верска основа", подчерта Хасан Азис. Той е категоричен, че политиците на съвременна България трябва да имат памет за категоричната саможертва на Апостола и неговите думи – Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме. Филмът струваше поне 2,5 млн. лева. За продукцията се водеше обширна дарителска кампания. Режисьорът и сценарист Максим Генчев определя серийния филм за Левски като трилър с елементи на екшън. Актьорът Веселин Плачков, изиграл Апостола, е избран между 20 кандидати, явили се на кастинг, заради физическа прилика с Васил Левски. Максим Генчев е актьор и режисьор, роден е през 1954 г. във Видин. Завършва ВИТИЗ през 1980 г. в класа на проф. Крикор Азарян. Работи в Пловдивския и Пазарджишкия театър, в театрите "София" и "Зад канала". Има над 60 роли, три национални награди – през 80-те години. Участвал е в над 25 чужди игрални филма. Популярен е с роли в телевизионните сериали "Стъклен дом" и "Седем часа разлика".
Германея не спря лидера Оборище/СНИМКИ/ Резултати от 8-ят кръг на В-Югозападна група Германея Сапарева баня загуби с 0:2 домакинството си на Оборище Панагюрище в мач от 8-ят кръг на първенството на В-Югозападна футболна група. Срещата бе важна и за двата тима, тъй като гостите са лидер в класирането и защитават първото си място,  докато Германея се нуждае от точки в борбата за оцеляване.  През първото полувреме Оборище бяха далеч по-активният тим и владееха инициативата, като създадоха редица положения пред вратата защитавана от Евгени Спасов. Стражът на домакините обаче се справяше блестящо до 32-та минута, когато Окечукво проби в наказателното поле и от аутлинията върна топката, след което със силен шут Какалов я вкара във вратата, откривайки резултата за 0:1.  Второто полувреме бе коренно различно след като Германея започна да играе по-агресивно и да атакува по-често, а играчите на Оборище се прибраха в своята половина и отстъпиха инициативата. В крайна сметка домакините не стигнаха до изравняване , а в 90-та минута резервата Георги Нетов завърши бърза атака на Оборище и оформи крайния резултат 0:2. През второто полувреме в игра за домакините се появи и Димитър Чечев, който е с травма на коляното.
Стомашно разстройство прекъсна круиз до Бахамите Круизният кораб Majesty of the Sea е бил принуден да прекъсне плаването си до Бахамите и да се прибере в пристанището на Маями. Причина за това е масово заболяване на пасажерите от стомашно-чревно разстройство. Вируса повалил близо 70 пътници от общо 2844. Всички пациенти са били прегледани от лекари.
Тинейджърка оцеля по чудо след падане с повреден парашут от 900 метра Жителката на американския град Джошуа щата Тексас Макензи Уелингтън попадна в болница след неудачно приземяване с парашут, съобщава ИТАР-ТАСС. 16 годишното момиче падна на земята от 900 метра след като парашута по все още неясни причини се е повредил и заплел. Макензи е с многобройни наранявания, но според лекари ще се възтанови. Медиците определиха оцеляването на момичето, като истинско чудо. Преди това е скочил нейният баща, който успешно се е приземил.
Дядо Коледа облечен като Супермен нахлу на игрището по време на мача Тур-Марек В истинска атракция се превърна френски Дядо Коледа решил да се дегизира като Супермен. След вторият гейм на мача от Шампионска Лига между Тур и Марек Юнион-Ивкони организаторите на двубоя допуснаха белобрадия старец на игрището и той поздрави и двата тима. Появата му предизвика усмивки по лицата на българските волейболисти, които до този момент нямаха особенни поводи за радост. Домакините се бяха погрижили за доброто настроение на над 2000 хиляди зрители в залата и освен Дядо Коледа представиха мажоретен ансамбъл.
Вандали отново изпочупиха голяма част от дървената ограда на алеята към парк „Рила“/СНИМКИ Неизвестни засега вандали изпочупиха голяма част от дървената ограда на алеята водеща към парк „Рила“ в Дупница. В участък от около 300 метра, започващ от подстанция „Марек“, близо 20 сегмента от оградата са потрошени, накои почти напълно. Оградата спира излизането на коне и други животни на пътя, като има и естетическа функция. „Това е пълно безобразие дело на пияни лумпени и идиоти“, коментираха възмутени жители на Дупница. Припомняме, че само преди малко повече от месец от Общината възтановиха предишните поражения върху оградата. В края на април близо 40-метра бяха отново изпочупени. Тогава бе подаден сигнал в полицията, но извършителите не бяха заловени.
ОКОНЧАТЕЛНО! Министерски съвет гласува парите за залата в Дупница Министерски съвет одобри 10 проекта за 7 от 9- те общини в Кюстендилска област, които ще получат финансиране от първата публична инвестиционна програма „Растеж и устойчиво развитие на регионите", на обща стойност над 16 250 000 лв.
Дупница готова да посрещне Баба Марта DSC00538 Дупничани в тези последни дни на февруари се радват на необичайно топло време. Подранилата пролет ги зове навън и те използват слънчевите часове на деня за разходка. Притегателен център в града сега е и обособеният пазар на мартеници от ГУМ до площада.
БРАВО! Театърът в Дупница най-сетне ще има санитарни възли Сградата е санирана за 250 000 лева през есента на 2013 година по проект спечелен от Общината пред Националния доверителен екофонд. По същия проект, бе монтирана климатична инсталация за отопление. 5 години преди това театралният салон почти не се използваше през зимния период заради амортизираната, изключително неефективна отоплителна инсталация на нафта. За една постановка през зимния период на практика за отопляване бяха необходими 4 тона нафта. Също така по друг проект на Общината бе осигурено финансиране от ОП "Регионално развитие", с която бе доставено модерно оборудване и осветителна техника на стойност около 80 000 лева за театъра.
Станислав Величков топ реализатор в мача Пирин – Марек Юнион-Ивкони : Статистика и класиране Посрещачът на Марек Юнион-Ивкони Станислав Величков стана най-резултатния играч в мача от 12-ят кръг срещу Пирин Разлог. Величков реализира 16 точки. 10 точки реализира Георги Елчинов, а с 9 точки се отчете и центъра Мартин Иванов. Венелин Кадънков и Боби Апостолов имат по 8 точки, а разпределителя Гьорги Гьоргиев има в актива си 6 точки.
„България си ти“: Позицията на Дангов е обидна спрямо доброволците, целта е  политическа и долна ОБНОВЕНО Kато обидна спрямо доброволците определи позицията на директора на ОДБХ Кюстендил д-р Първан Дангов за млякото, дарено в края на срока му на годност от сдружение "България си ти" председателят Димитър Куцаров в интервю за Дарик. "Обидно е ветеринарен лекар да дава оценка за хранителните продукти, раздавани от доброволци, които работят денонощно. Целта е политическа и долна. Млеката не са вредни, те се продават до всяко едно училище и са предназначени за деца. В един момент излиза, че раздаваме млека, вредни за децата, къде на етикета го пише? Това, че ние сме взели една дарена храна и сме я разнесли по домовете, не значи, че имаме вина. Причините са по- дълбоки. Нека Дангов да отнесе въпроса до НС, да има етикети, че продукцията е вредна за децата", заяви Димитър Куцаров.
Той обясни, че млякото е раздадено в срок на годност и е изчислено по 3 кофички на човек. Доброволците са ги раздали лично по стаите, за да са сигурни, че ще се изяде в срок. Останалото се излива, а пластмасовата опаковка се издава за отпадъци. Директорите са били известени, че срокът на годност изтича след 48 часа и неконсумираното след този срок трябва да се изхвърли.
В България се изхвърлят над 360 тона храни на боклука, при положение, че в страната има най-голям брой гладуващи в целия ЕС. Във всички цивилизовани държави има хранителни банки, целта им е хранителните продукти, когато им идва срока на изтичане, навместо да се хвърлят на боклука, да се раздадат на хората в порядъка от 48 до 72 часа. Това е нашата роля, да осигурим тези храни, които са дарени на хранителната банка да бъдат консумирани и след изтичане срокът им на годност да се изхвърлят, обобщи Димитър Куцаров.
С танци по зумба и шоу на кокили, започнаха Майските празници на културата в Дупница (СНИМКИ) Стотици се събраха тази сутрин на пл. "Свобода" и останаха приятно очаровани от първите мероприятия по повод 38-ите майски празници на културата в Дупница. Танците на децата по зумба от спортен клуб "Касиопея" накараха всички присъстващи да се усмихнат и заслужено получаваха аплодисменти след всяко свое изпълнение. Истинска атракция бяха появилите се 4-метрови "пеперуди" от Fireter. Шоуто на кокили веднага накара десетки да извадят фотоапарати и телефони, за да се снимат с рядката атракция. Ходещите на кокили пък раздаваха знаменца на всички. От Fireter са подготвили голяма изненада утре вечерта, когато ще направят огнено шоу на пл. "Свобода".
Читателски сигнали: СРАМ!!! Търговците отново влязоха в храма в Дупница Десетки сигнали на разгневени дупничани бяха изпратени на редакционната ни поща. Във всички тях бе изразено недоволството от разполагането на търговци в двора на централния храм „Св.Георги Победоносец“ в Дупница. Още от сутринта хората недоволстват от боклуците в двора на църквата и от разполагането за поредна година на сергии. Търговците са разположили своите „вигвами“/без да се засягат и обиждат индианците/ в двора на църквата на мястото на първата обществена сграда в Дупница училището „Св Кирил и Методий“, което бе разрушено през 2002 година. И както се казва не са виновни те , а ТОЗИ който ги допусна там и се продаде за поредна година за няколко сребърника.
Хасково влезе в „А“ група, Марек загуби от Монтана в последния кръг  Хасково влезе в „А“ група, след като победи с 2:0 при гостуването си в Банско. Третият Добруджа също записа успех с 4:0 над Пирин (Разлог) и така двата тима завършиха с по 46 точки, но по-добрата голова разлика на Хасково му осигури промоция за елита.
Затвориха за автобуси и товарни автомобили пътя Бобов дол-Кюстендил, заради свлачище до Бабино Ограничение за движение на автобуси, товарни автомобили и микробуси е въведено по пътя Кюстендил- Бобов дол. Причината е активирало се свлачище при село Бабино. Обходният път, който може да се ползва е през село Големо село, съобщиха за Дарик от Областна дирекция на МВР- Кюстендил. Пътят през Бабино е отворен за леки автомобили.
5-годишна сага приключва. Община Дупница намалява дълга си с 3,2 млн лв. 5-годишната сага с проблемния проект “Реконструкция и рехабилитация на пътната мрежа на Община Дупница” е вече към своя край. Това обясни днес на брифинг инж. Методи Чимев. “По този проект имаше съдебни спорове, които приключиха. Бяха останали 3.2. млн лева неразплатени задължения към изпълнителите. Разговаряхме с МРР, откъдето ни посъветваха да се разплатим с изпълнителите, след което ще бъде направена и верификацията. Много съм доволен от това развитие на нещата, защото един голям дълг на Община Дупница седеше в графата ни задължения. След приключването на цялата операция, намаляваме драстично тези задължения”, обясни инж. Чимев.
Земетресение регистирано тази нощ на 50 км от Дупница Слабо земетресение беше регистрирано на 50 км от Дупница тази нощ. Епицентърът е бил на 5 км югоизточно Самоков. Според Националния институт по геофизика към БАН трусът е бил с магнитуд от 2.8 по Рихтер, а според Европейския сеизмологичен център то е било със сила от 3.6. Земетресението е усетено тази сутрин в 04.24 ч. и е било с дълбочина от 100.7 км според БАН и с дълбочина от… 400 км според Европейския сеизмологичен център.
Тежка катастрофа на Е-79 край Дупница. Има пострадали двама мотоциклетисти/ОБНОВЕНО Тежка катастрофа стана преди минути на главен път Е-79 край Дупница. По първоначална информация има пострадали тежко двама мотоциклетисти. Движението от Е-79 е отбито от пътен възел Байкал през Дупница. Инцидентът е станал малко след 19:30 часа в отсечката между пътен възел Байкал и тунела в посока София. Очаквайте подробности
След жребият за Шампионска лига във Виена, обраха мениджъра на женския национален отбор Валентин Помаков Тийм мениджърът на женския национален отбор на България, Валентин Помаков бе обран в центъра на австрийската столица, Виена. Градът, който минава за един от най-добрите за живеене, явно има и свойте проблеми с престъпността. Помаков стана жертва на ловък измамник и крадец в петзвезден хотел. Инцидента стана на следващия ден, след волейболната Галавечер, на която бе изтеглен жребия за Шампионска лига, където участник е и Марек Юнион-Ивкони. Помаков, на тръгване от хотела, оставил за минути багажа си в лобито до рецепцията и след това с изненада видял, че той липсва. Веднага австрийската полиция прегледа записите от камерите и установи, че българина е станал жертва на изпечен крадец. Измамникът влязъл в хотела, добре облечен и с куфар в ръка, оставяйки впечатлението, че има намерение да се регистрира на рецепцията. Вместо това, избягвайки умело камерите се измъкнал с втори куфар, този на Помаков. За късмет личните документи на Валентин Помаков са били у него и това му спести още по-големи главоболия. „ В куфара имах важни документи и това че ги откраднаха е проблем за мен, но крадецът няма да спечели нищо.“, коментира самият той. Мениджърът на националките бе във Виена заедно със звездата ни във волейбола Емилия Николова, която спечели наградата за дебютант на годината в Шампионската лига и бе наградена на официалната Гала вечер.