Ясни са потенциалните съперници на „Марек Юнион-Ивкони“ в Шампионска лига Вече са ясни 26 от 28-те отбора, които ще участват в Шампионската лига при мъжете от следващия сезон. Българският първенец Марек Юнион-Ивкони (Дупница) също потвърди участието си в най-силния клубен турнир при мъжете. Последните две места ще станат ясни след като от европейската федерация ЦЕВ дадат двете уайлд карти.
Мистериозна болест на екипажа приземи извънредно американски самолет в Рим Американски пътнически самолет кацна извънредно в Рим, съобщи телевизия NBC News, като се позова на източник от италианските власти. Машината е извършвала редовен полет от Израел, град Тел Авив до САЩ, Филаделфия, а на борда му е имало 129 пътника. Неочаквано обаче всички 14 души от екипажа – пилоти, стюарди и стюардеси, заедно с двама от пасажерите, внезапно се почувствали зле. Видимите белези били почервенели очи и пристъпи на кашлица. След кацането в Рим, всички пътници преминали медицински преглед и няколко удши били настанени в болница. Не се съобщава каква е диагнозата на италианските лекари, уточнява канала Россия 24
Събираемостта на данъците и таксите в Община Дупница се е увеличила значително в сравнение с миналата година Събираемостта на данъците и таксите в Община Дупница се е увеличила сериозно в сравнение с миналата година. Това става ясно след изготвения отчет за първата половина на 2014-а година. През миналата година общата сума е била в размер на 1 983 648,58 лева, а тази е 2 159 830,90 лева или точно 176 182.32 лв. спрямо предходната 2013г., която пък бе по висока в сравнение с 2012 г.
СКАНДАЛ: Велизар Енчев очаква Патриотичния фронт да го изгонят от парламентарната група. Бил заплашван със саморазправа Депутатът от парламентарната група на Патриотичния фронт Велизар Енчев очаква да бъде изгонен от съпартийците си, защото си позволил да говори срещу Бойко Борисов и да гласува против правителството му. Това стана ясно от интервю на депутата пред bTV. В деня на гласуването на правителството той обяви, че Борисов не може да е премиер и трябва да бъде преследван от закона.
Дежурни детски градини в Дупница в празничните дни  На 27 и 30 декември ЦДГ-7 „Калина“ ще бъде дежурна, съобщиха от пресцентъра на Община Дупница.
Дупнишки бизнесмен глобен с 1500 лева за барманка гимназистка Едноличен търговец от Дупница бе глобен с 1500 лв. заради барманка без трудов договор. По време на проверка на трудовите инспектори от Кюстендил било установено, че ЕТ „Георги Михайлов-МИК” наел за лятото млада барманка, но „забравил” да й подпише трудов договор, пише struma.bg. Момичето с инициали М.З. била ученичка, завършила 11-и клас и се хванала през лятото да поработи в кафе-аперитива на бизнесмена, намиращ се в централната градска част на Дупница, на ул. „Свети Иван Рилски”. Дупнишки районен съд първоначално отменил наказателното постановление на инспекторите от дирекция „Инспекция по труда” – Благоевград, тъй като е счел, че извършеното нарушение е недоказано. В документите по делото обаче се вижда, че самата Михаела е декларирала не само пред проверяващите, но и в съда, че е работила като барманка, с думите: „Помагам на собственика по един час на ден”. Инспекторите сами установили, че девойчето в момента на проверката е обслужвало клиенти. В крайна сметка от Инспекцията по труда оспорили падането на наказанието на бизнесмена и Административен съд – Кюстендил го потвърдил „1500 лв. е най-ниската глоба за работа без трудов договор, като при повторно нарушение наказанието е 5000 лв.”, обясни началникът на Инспекцията по труда в Кюстендил Валентин Златински. Според него през последните две години подобни наказателни постановления са изключително малко, в цялата Кюстендилска област работодателите рядко допускат работник без договор заради солените санкции.
2-ма дупничани, дами от Бобов дол и Невестино в листата на ДПС в Кюстендилска област Александър Методиев ще води листата на ДПС в Кюстендилски избирателен район. Известният като Бат'Сали бе депутат в 42-ото НС от София област, но сега ще се бори за място сред 240-те от Кюстендилска област. На второ място е Анна Благоева от Кюстендил. Тя е председател на Младежката структура на ДПС- Кюстендил и е член на Централния съвет на партията, юрист по образование.
Марек Юнион-Ивкони се възроди и остава в битката за титлата Отборът на Марек Юнион-Ивкони се възроди и остана в битката за волейболната титла. Днес на Разпети петък момчетата на старши треньора Найден Найденов показаха завиден дух и характер и успяха да обърнат резултата срещу Добруджа, побеждавайки с 3:1 гейма. Пред десетки привърженици на волейбола от Дупница, които пристигнаха в залата в Сливница да подкрепят любимците си, Марек извоюва важна победа в третия мач от финала на Суперлигата. Първият гейм бе спечелен от гостите от Добрич с 25:15, но след това последва пълен обрат и дупничани спечелиха останалите части с 25:22, 25:18 и 25:12. Утре отново в Сливница е четвъртия мач между двата тима. До момента резултата във финала е 2:1 победи за Добруджа. По регламент се играе до три победи от пет мача.
Марек 2010 срещу шведи и норвежци, в предварителната група на турнира в Гьотеборг Стана ясна програмата на турнира  GOTHIA CUP 2014 в Гьотеборг. Децата на Марек 2010 се изправят срещу два тима от Швеция и един от Норвегия в предварителна група 49 във възрастовата група до 15 години. Дупничани пътуват за Гьотеборг на 13 юли, а първият  мач е на следващия ден. Напред продължават първите два отбора от групата
Местят в самостоятелна килия самоубиеца от Бобов дол Стабилно е състоянието на затворника от Бобов дол, който вчера се опита да скочи от прозореца на помещението, където излежава своята присъда. 32-годишният Юлиян Павлов, осъден за за грабеж, е настанен в самостоятелна килия, за да няма контакт със затворници, за които твърди, че му оказват психически тормоз. Лишеният от свобода ще говори с психолог в опит да преодолее кризата, съобщава News 7. Вчера в продължение на шест часа Юлиян Павлов стоя изправен върху перваза на прозорец на четириетажната сграда на затвора в Бобов дол, заплашвайки, че ще скочи заради лични мотиви. За него опитът за самоубийство не е прецедент. Преди време е имал неуспешни опити да сложи край на живота си и в затвора във Враца.
Дупничанин-единственият двукратен световен шампион получи икона на Св.Иван Рилски от кмета на града Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев подари икона с лика на Св.Иван Рилски на световния шампион за ветерани по таекуондо Евгени Тодоров. Именитият дупничанин гостува в кабинета на Чимев днес и бе приятно изненадан от градоначалникът.
С 60 лева вдигат заплатите на кметовете по селата в Дупнишко С 60 лева да бъдат вдигнати заплатите на управниците в селата. Това предвижда докладна записка на кмета Методи Чимев до местния парламент. Точката е залегнала в дневния ред за сесията в петък. Предложенията за тази сума е за кметовете, които са на пряк избор от местното население, но задължително минава с решение на ОбС. Тяхната заплата в момента е 650 лева, и ако бъде прието предложението ще бъде завишена на 710 лева.
ВИДЕО/ Откриха в Спешен център-Дупница детска стая, реализирана по проект на Ротари клуб Днес в Спешен център -Дупница бе открита обновена и оборудвана с нова медицинска апаратура специална стая за прием на деца. Проектът е инициатива на местния Ротари клуб Дупница, който реши да обнови и оборудва стаята, за да може децата, нуждаещи се от спешна медицинска помощ, да получават нужното внимание и лечение. Проектът за обновяването и оборудването на детската стая в Спешния център е в насока на една от основните зони на фокус на Ротари – здравето на майките и децата. Д-р Анелия Георгиева началник на Областен Спешен център благодари на Ротари клуб и пожела да има  по-малко пострадали деца, които да влизат в кабинета. Символичен ключ бе връчен на началника на Спешен център Дупница д-р Злати Величков.
Общински съвет-Бобов дол с извънредна сесия в сряда  Общински съвет-Бобов дол ще проведе свое извънредно заседание в сряда от 16 часа.
Марек Юнион-Ивкони продължава да подобрява клубния си рекорд, поредните победи вече са 23! СНИМКИ DSC00580 Марек Юнион-Ивкони продължава да подобрява клубния си рекорд от поредни успехи и записа своята 20-а поредна победа от началото на сезона в Суперлигата. Като прибавим и победите от плейофите през миналия шампионат това е 23-ата поредна победа на тима от Дупница във волейболния ни елит!
 Дупничани се наложиха с 3:0 (25:23, 25:21, 25:9) гейма над Ботев (Луковит) пред около 600 зрители в дупнишката Спортна зала.
Зоя от Червен брег родила момиченцто сама в къщи, след 2 дни го удушила! Психично болната майка от дупнишкото село Червен брег е родила живо и здраво момиченце. 35-годишната Зоя Станкова не е отишла в болница, сама е извадила бебето. След два дни обаче решила да го убие и го удушила. Трупът на детенцето е бил сложен в леген и скрит под леглото, съобщава БЛИЦ. „Момиченцето е родено в събота живо, трупчето е закарано за аутопсия в кюстендилската болница. Майката е закарана в дупнишко здравно заведение за помощ и освидетелстване. Води се досъдебно производство”, съобщиха и от полицията в Кюстендил. Репортер на БЛИЦ е успял да се свърже с жена, която живее на съседната улица на Зоя. "Това не й е първо раждане на нея. Преди време имаше и друго дете, него даде за осиновяване. Не живее с мъж, при родителите си е. Те се опитват да се грижат за нея, но не винаги успяват, защото понякога тя е и малко буйна. Не знам кой е таткото на бебето, тя се познаваше с доста мъже от селото”, разкрила Тина Стоилова по телефона.
Охранители от Бобов дол се отказаха от намерението си да протестират Охранители от мини Бобов дол се отказаха от намерението си да стачкуват. Преди ден част от тях бяха обявили, че не са получавали 3 месеца заплати от фирмата която ги е наела, съобщи в-к Вяра, като допълва, че във фирмата са заети около 100 души. Днес някои от охранителите имаха намерение, чрез протест да привлекат внимание към проблема. Според неофициална информация обаче работниците вече са получили обещание, че ще вземат парите си и това ги е отказало от стачка. Фирмата извършваща охраната е външна и е ната от "Въгледобив Бобов дол".
Трима дупничани в ареста за побой над техен познат  3-ма мъже от Дупница са задържани вчера с полицейска заповед за 24 часа за нанесен побой на техен познат.
Иво Паргов: Новините за феновете на Марек са оптимистични  Новините за феновете на Марек са оптимистични, сподели пред zadupnitsa.com изпълнителният директор на клуба Иво Паргов.
ДНЕС! Обсъждат плана за развитие на Дупница до 2020-а година, гласуват го в петък Плана за развитие на Дупница до 2020-а година се обсъжда в момента в заседателната зала на кметството. На общественото обсъждане присъстват граждани, служители от общинска администрация, както и съветници от местния парламент. Да се запознаят с направените анализи и посоките на развитие, в залата са бившият председател на ОбС Ивайло Константинов и 2-ият от депутатската листа на ГЕРБ Емил Гущеров.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Продължават кражбите на автомобили! Този път „изгоря“ курортист в Сапарева баня  Автоапашите отмъкнаха пореден луксозен автомобил в региона. Този път жертва на автомафията стана софиянец, който е бил на почивка в Сапарева баня. Автомобилът БМВ Х5 е бил паркиран пред един от големите хотели в курортния град, а липсата е установена вчера сутринта. Това е поредната кражба на автомобл в региона. На 3-ти август в РПУ-Дупница е заявено противозаконно отнемане на лек автомобил БМВ. Автомобилът е бил паркиран пред дома на собственичката в града. По случая започна досъдебно производство. На 9-ти миналия месец “БМВ 330″ бе задигнато отново пред дома на собственика. На 18-ти юни опитни крадци отмъкнаха от дупничанин скъп джип Audi Q7, като автомобилът е бил паркиран пред блок в най-големия жилищен комплекс в Дупница, жк. Бистрица. През април друг дупничанин се раздели с “Фиат Браво”, като колата е била паркирана на улица “Отец Паисий” в града.
Тенисистите от Марек-Дигеста с победа и загуба от турнир проведен в Дупница По една победа си размениха отборите в турнира от първенството на Висша лига по тенис на маса на България. Надпреварата се проведе в Дупница при отлични условия в салона на ОУ“Климент Охридски“ и бе открита от кмета на града инж.Методи Чимев. В турнирът, който е за класиране от 5-8 място взеха участие три отбора, след като тима на Габрово не пристигна поради заболели от грип състезатели. Марек –Дигеста : Даниел Страхилов, Веселин Георгиев, Даниел Давидков и Радослав Котев. СКТМ Стоянстрой-Пловдив: Денис Бекир, Стефан Тодоров, Калин Кисиев, Константин Вътев, СКТМ Боровец-Горна Оряховица : Светлин Беров, Йонко Ненков, Давид Костадинов. В първата си среща Марек –Дигеста загуби с 2:4 от СКТМ Стоянстрой-Пловдив. Във вторият си мач дупничани победиха с 4:2 СКТМ Боровец-Горна Оряховица, които пък спечелиха с 4:2 над СКТМ Стоянстрой-Пловдив. Така Марек –Дигеста продължава да заема 5-та позиция в класирането
Самораново ще има ново кметство, стягат ремонт и в Червен брег и Пиперево В нова сграда ще се премести до месец и половина кметството в село Самораново, информират от общинския пресцентър. Досега, то се помещаваше в сграда собственост на мстната кооперация, за което се плащаше наем от 800 лева месечно. Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев е разпоредил изготвянето на количествено-стойностна сметка, която е вече готова и от следващата седмица ще стартира ремонт на общинска сграда, която се намира се срещу черквата, където ще се премести кметът на селото Борислав Костадинов. Около 15 000 лева ще струват ремотните дейности, като ще бъде сключен договор с възлагане за изпълнението.
„Лидл“ са получили виза за проектиране на старата автогара в Дупница Немската хранителна верига “Лидл” е все по-близо до първа копка в Дупница. Хипермаркетът ще бъде позициониран на терена на старата автогара, както вече zadupnitsa.com информира. Служител, занимаващ се с документацията на веригата магазини разкри, че вече са получили виза за проектиране от Община Дупница, както и такава за проектиране на трафопост, тъй като настоящия попада в бъдещата сграда.
ИЗНЕНАДА! ДПС би „Атака“ в… Бобов дол, ясни са всички резултати Изненадващо, но ДПС постигна по-добър резултат от националистическата партия "Атака" в община Бобов дол. Това показват окончателните резултати от миньорската община. Движението за права и свободи взе 126 (3,8%) гласа, докато Волен Сидеров получи подкрепата на 125 души. Това е прецедент в историята на изборите в бобовдолско.
Отпуснаха 65 работни места за Дупница, по 10 в Бобов дол и Сапарева баня Заседание на Постоянната комисия по заетостта към Областния съвет за развитие се проведе вчера в  Кюстендил. Заседанието бе председателствано от областния управител Виктор Янев, присъстваха  зам. – председателят на комисията Радослава Чеканска и секретарят Юлияна Хаджиева.  Основната тема бе разглеждането и приемането на заявка за работни места по проект "Подкрепа за заетостта". 490 работни места за цялата област са разпределени по тази програма. На заседанието стана ясно, че квотата на Областния управител e до 40% от цялата бройка, т.е. 196 работни места. Разпределението за общините, което бе разгледано и одобрено от Комисията, е съответно: 88 бройки за община Кюстендил, 65 бройки за община Дупница, по 10 бройки за общините Бобов дол, Сапарева баня и Кочериново, по 5 бройки за Бобошево и Рила и 3 за община Невестино. Програмата е за срок от 4 месеца, тъй като дейностите по нея приключват в края на месец декември. Председателстващият Виктор Янев уточни, че бройките до 490, извън тези, които ще усвои Областният управител, ще бъдат предоставени на работодатели от реалния сектор. Бройките ще бъдат разпределени между бюрата по труда в Кюстендил и Дупница
На кои улици и кога ще спира тока в Дупница от 19-и до 26-и септември? Във връзка с изпълнение на проекта “Реконструкция на общинско улично  осветление” в гр. Дупница се налага прекъсване на електрозахранването за периода 19.09 – 26.09.2014 год. от 8,30 до 16,00 часа по дати и улици, както следва:
Най-големият български живописец идва в Дупница утре за своя изложба Един от най-младите и същевременно най-успешен български живописец Павел Митков ще гостува в Дупница утре. Той ще присъства на официалното откриване на своята изложба-живопис в галерия “Джамията” от 18 часа, която се организира от Община Дупница. Митков е най-продаваният автор, както в България, така и в чужбина и ще изложи експозиция от 30 маслени платна за дупничани.
Марек спря Левски/СНИМКИ/ Двубоят на стадион Бончук започна с едноминутно мълчание в памет на 15-те жертви от село Горни Лом. Марек спря успешната серия на Левски и с бойка игра изтръгна равенство 1:1 от "сините". Дупничани откриха резултата в 62-ата, последваха две дузпи за Левски. Първата пропусна Гаджев, а с втората Миро Иванов донесе точка за столичани. Изключително нервно и с множество инциденти протече първото полувреме  в мача   Двубоят бе спрян за няколко минути в 17-ата, тъй като фенове на Левски влизаха на стадиона през оградата. След това между тях и местните привърженици възникна напрежение. Съдията Георги Игнатов имаше много работа и вдигна общо 9 жълти картона, 7 за домакините..
26-годишна от Дупница издъхна, след като не получи медицинска помощ заради невнесени здравни осигуровки 26-годишната Добринка Крумова от жк „Бистрица” в Дупница издъхна вчера след продължително боледуване. Младата жена за 6 месеца се стопи наполовина от незатваряща се рана след оперативна намеса. Преди време тя се бе оплакала, че не искат да я приемат нито в частната, нито в общинската болница в Дупница, тъй като не е здравно осигурена. Добринка Крумова бе оперирана през септември миналата година в частната болница в Дупница. Тя е била с анус претер, д-р Ени Лефтеров тогава извършил операцията, но разрезът повече от 6 месеца не зараствал.
Проблемите на Добринка започват преди 7 години, когато след раждането на сина си получава перитонит и се налага оперативно лечение. През 2010 г. отива заедно с приятеля си в Бургас, където живеят около година и половина. През 2011 г., при скандал приятелят й я намушква с нож в корема. Острието пробива част от червата на жената и тогава след операция й е сложен анус претер, който тя носи до миналата година. Операцията през 2013 г. е извършена с финансова помощ от Агенцията за социално подпомагане в града.
„Заради 575 лв. неплатени осигуровки не й обърнаха внимание”, заяви през сълзи пред в."Вяра" майката на починалата жена Валентина Болюкова. Тя сподели, че е плащала по 120 лв. само за торбичките, необходими заради незатворената рана. При условие че получава едва 200 лв. на месец заплата, а Добринка вземала 125 лв. социална помощ.
Добринка Крумова е майка на две деца, но заради невъзможност да се грижи за тях 10-годишната й дъщеричка е настанена в Дома за деца, лишени от родителски грижи „Олга Стоянова“ в Дупница, а 6-годишното момченце  – в социално заведение в Благоевград.
Двама пострадали след катастрофата на Е-79 край Мурсалево Двама души са пострадали при катастрофата, станала на главен път Е-79 в района на село Мурсалево. Това съобщават от пресцентъра на ОД на МВР-Кюстендил. Единият от пострадалите е закаран в Благоевград, а другият в болнично заведение в Дупница, възможно e той да бъде транспортиран за Пирогов. Инцидентът е станал в 19.40 часа. Два леки автомобила са се ударли, като вследствие на сблъсъка едната кола е изхвърчала от пътя. Причините за инцидента се изясняват . Движението не е затваряно или ограничено по главен път Е-79, а е било регулирано от пътни полицаи, въпреки това катастрофата е довела до образуването на километрични опашки. Към 22:00 часа нормалното движение по пътя бе възстановено
Скандал между шофьори в София завърши с гонка, стрелба и запален автомобил  Двата автомобила, Мерцедес 190 и Ауди 3 са се засекли на кръстовище край бул. „Европа”. Между шофьорите е започнал скандал, след което Мерцедесът е тръгнал след  Аудито. В движение шофьорът е извадил пистолет и е започнал да стреля, съобщава БЛИЦ. Малко преди магазините на „Техномаркет” и „Метро” Аудито е започнало да гори в движение. Шофьорът на мерцедеса се е отдалечил през това време с бясна скорост. Пред полицаите мъжът с Аудито твърдял, че в момента, в който слязъл от горящата кола, към него се приближил пеша собственикът на мерцедеса. В ръката си носел въздушен пистолет и щанга, започнало меле.  По данни на полицията боят е започнал първо на кръстовището край бул. "Европа". Двамата мъже са слезли от колата си и са си разменили няколко удари. След това се качили по колите си и продължили да се гонят.снимка БЛИЦ 
Дупничанинът Теодор Георгиев днес се бие в Египет Теодор Георгиев днес ще се опита за пореден път да завоюва медал от силен турнир по таекуон-до. Състезанието в Египет е от клас G-2 и събира едни от най-добрите в този спорт. В категорията на Теодор до 74 килограма участват 23 състезатели. Заради доброто си класиране в рейтинг листата, дупничанинът е 4-ти поставен в този турнир. Състезанието се провежда в град Луксор, който е с население около 400 хил жители. Българската група е настанена в 5-звезден хотел и според треньора Христо Михалчев домакините правят всичко необходимо да организират и проведат ед11039371_10200283415925300_964673467_nно състезание от високо ниво.11028114_10200283420805422_530479386_o