Начало
Отчетно-изборно събрание ще проведе тази вечер общинската структура на ПП "България без цензура", това обяви лидера на партията в Дупница Костадин Костадинов. Гост ще бъде областният председател на партията Васил Иванов. На събранието ще бъдат приети нови членове, а също така и обсъдени евентуални кандидатури за партиините листи на предстоящите предсрочни парламентарни избори. На последните евроизбори коалиция " ББЦ,ЗНС, ВМРО и Гергьовден" стана трета политическа сила в област Кюстендил със спечелени 12,7%. Събранието е насрочено за 18:00 часа.
Няма задържани и разпитвани футболисти на Марек при днешната акция на полицията срещу „черното тото„в България, това установи проверка на zadupnitsa.com. От ръководството на клуба заявиха, че са разговаряли с всички играчи и няма нито един призован от службите. Тренировката на Марек днес е от 14:00 часа на стадион Бончук.
Дупнишки социалисти се включиха в тържествата по отбелязване 1-ви май Деня на труда. В София над 8 хиляди столичани и гости на столицата се включиха в митинг-шествието на левицата, което тръгна от Народното събрание и стигна в Борисовата градина. То бе оглавено от председателя на партията Михаил Миков, председателя на БСП – София Калоян Паргов, членове на ръководството на левицата, депутати, евродепутати, коалиционни партньори. Сред тях бе и групата от Дупница, начело с лидера на партията в града Станислав Павлов, бившия народен представител д-р Иван Ибришимов, бившия зам. областен управител Мария Чочова, лидера на младежите в града Евгения Давидкова, кординатора на БСП за област Кюстендил Ивайло Петров. С много песни, настроени и лозунги „Време за справедливост”, „Искаме работа”, ” „За справедливост и достойни старини”, „По-справеливо заплащане на труда” и викове „БСП” и „Победа” премина вчера празникът в София. Топлото време и доброто настроение изкараха стотици хора, които се включиха в събитието. Вчера освен ден на труда, се оказва, че в миналото е било и ден на цветята, а също така празнува и в. “Дума”, който е основан на тази дата преди 25 години. Председателят на Националния съвет на БСП Михаил Миков пък посочи, че в миналото работещите са нямали право дори на отпуск, както и право да стачкуват. По думите му “това е празник на всички, които имат право на достоен и безопасен труд и достойно заплащане.“ Време е за справедливост и за смелост. Това заяви депутатът от БСП Мая Манолова. Тя благодари на всички, които бяха дошли в Борисовата градина да отбележат празника на труда. “Този празник повече от друг път има смисъл, защото неравенствата в България са ужасяващи”, заяви Манолова. По думите й в момента заплащането е мизерно, а хората бедстват. Тя говори и за отстояване на правото на труд на младите, както и за по-справедливо заплащане, по-добро здравеопазване. “Щом сме заедно, сме силни. Предстоят ни сериозни битки и за пенсионна реформа, която да е справедлива за хората и да не ги обрича на работа до гроб и за справедливо здравеопазване”, допълни още Манолова.
Малка група фенове на Марек се събраха пред Община Дупница, за да покажат своята подкрепа към кмета инж. Методи Чимев.
Публиката в града вече с нетърпение очаква проявата, която е четвърта поред след Перник, Кюстендил и Благоевград. Световно известният музикант Теодосий Спасов и КО „Орфей“ с диригент Райчо Христов обещават вълнуваща среща с хората в гр. Дупница. Концертът ще се състои на 7-ми ноември от 18, 30 ч. в салона на театъра. Той е част от турнето, което изпълнителите правят с атрактивна програма за любителите на музиката в Югозападна България. В репертоара са включени авторски пиеси на Теодосий Спасов, както и произведения на български композитори, аранжирани за кавал и струнен оркестър. Програмата бе вече представена при много голям интерес в Перник, Кюстендил и Благоевград. Дупница е четвъртият град, който музикантите включват в турнето си. Публиката в Дупница отдавна не се е срещала със световно известния изпълнител на кавал, който разнася славата на родната музика по цял свят. Феновете на Теодосий вече го очакват. Някои от тях бяха толкова нетърпеливи, че най-напред посетиха концерта му в Благоевград, а сега отново се канят да го слушат в Дупница. „Страхотно изживяване!“ – така определиха те концерта в Благоевград, който изправи на крака зрителите в зала „П. К. Яворов“, дошли да си подарят една незабравима вечер. Следващите привилегировани да чуят виртуозните изпълнения на гениалния музикант и композитор са почитателите му в Дупница. Присъствието на сцената на КО „Орфей“ прави внушението още по-атрактивно и вълнуващо. Оркестърът с диригент Райчо Христов има богата творческа история и е свирил с редица известни солисти от България и чужбина, които оценяват професионализма на музикантите и с удоволствие партнират с тях.
Отборът на Марек направи вчера 29-ти юни първа тренировка от лятната си подготовка. Точно в 18:00 часа на стадион Бончук футболистите бяха изведени на терена от треньорския щаб. Както заниманието бе ръководено от шестима треньори: Анжело Кючуков, Янек Кючуков, Цветан Видински, Светльо Георгиев, Дани Белчев и Иван Стоянов. В първата тренировка се включиха 16 футболисти, като по-голяма част бяха от дублиращия тим, а също така и бивши играчи на клуба. Заниманието бе наблюдавано и от все още действащия президент на клуба Стойчо Милев, който заяви, че целите пред отбора няма да са влизане в професионалния футбол, а през тази година ще се стабилизира клуба и ще се развива школата. „Много от футболистите от миналата година не са в отбора сега ще разчитаме на наши момчета, които ще се обиграват. Отбора ще тренира в Дупница, но е възможно да има и лагер. Финансирането за В-група е подсигурено и то ще възлиза на около 120 хил лева, като отделно ще се изплащат и задължения към НАП и футболисти, които бяха в тима през миналия сезон. Включват се нови хора от Марек 2007, които ще влязат в новия УС. Старият Управителен съвет се разпуска и се създава нов, обединяваме се с Марек 2007. Има и бизнесмени, които ще влязат, но няма да споменавам имена. Колкото до Иво Паргов има решение на стария УС и той ще се занимава с нова частна школа, няма да бъде в новия УС. Треньорите ще са местни. Ще поканим и фенове в УС. БФС може би ни направи услуга с неиздаването на лиценз за професионалния футбол, защото нямаше как да издържаме отбора в Б-група. Казах на феновете да намерят 20 човека, които да дават по 10 хил на година, но няма такива.“ заяви Стойчо Милев.
РБ ще се яви с единна листа между трите партии представени на местно ниво в Дупница: ДСБ, СДС и България на гражданите. След направено проучване стана ясно, че над 85% от членовете на партиите са изразили мнение , че Реформаторският блок трябва да се яви с единна листа и кандидатура за кмет на предстоящите местни избори , като окончателният формат ще бъде ясен след провеждането на предстоящия председателски съвет в София. Отворена остава и възможността за коалиране и подкрепа на други партии от естествените партньори в дясно. След проведени срещи между местните ръководства на партиите , мнението е , че няма пречки за съставяне на единна листа от доказани професионалисти и хора готови да приложат и на местно ниво успешно започнатите реформи от министрите на РБ в здравеопазването, образованието , социалната и други сфери от обществения живот. Обсъждат се и кандидатури за кмет на Община Дупница , като приоритетът е този пост да бъде зает от човек професионалист,с доказани управленски умения, дълбоко ангажиран с проблемите на града , независимо от своята партийна принадлежност или независим с десни убеждения. Мнението на десните избиратели е , че е крайно необходимо в бъдещото управление на Община Дупница да влязат хора, които да са съпричастни с проблемите на гражданите и да бъде формирано силно дясно мнозинство, като гаранция за успешното прилагане на реформите .
Нова структура на Жени ГЕРБ бе учредена в община Сапарева баня. Това стана в присъствието на председателя на ГЕРБ – Сапарева баня Калин Гелев, народния представител и областен координатор Кирил Калфин и Михаела Крумова – член на НИС на Жени ГЕРБ. Гости на учредителното събрание бяха и областният административен секретар Емил Гущеров, общинският ръководител на ГЕРБ – Кюстендил Виктор Янев и Радослава Чеканска – член на областното ръководство на жените. Три дами получиха номинации за общински клубен ръководител: Илияна Базиргянова, Елка Косовска и Марта Желязкова – Копанарска. Илияна Базиргянова е на 31 години, семейна с две деца, завършила право в ЮЗУ "Неофит Рилски". Елка Косовска е 33 – годишна, с две деца, завършила Минно – геоложкия университет "Св. Иван Рилски". Марта Копанарска е общински съветник в местния парламент, на 47 години е и се занимава с частен бизнес. За организационен секретар на клубната структура бе направена една – единствена номинация – тази на Евелина Гиздова. Тя е от с. Ресилово, работи като финансов консултант и е 43 – годишна. Общинският лидер на партията Калин Гелев изрази увереност, че това ще бъде една от най-добре работещите структури в областта, която ще реализира много полезни и креативни инициативи. "ГЕРБ – Сапарева баня ще разчита изключително много на Вашата активност, организираност и хъс за предстоящите местни избори", заяви още той. Михаела Крумова припомни, че в областното ръководство на дамите има представителка от Сапарева баня – Детелина Палева – и новата клубна структура ще може да разчита също и на нейната подкрепа.
28-годишен мъж с инициали К.Д. от с. Сапарево , община Сапарева баня е задържан с полицейска заповед за 24 часа в ареста на РПУ Дупница. Той е нанесен побой и е счупил крак на дядо си. Задържаният е известен на полицията с множество криминални деяния. Пострадалият е настанен в дупнишка болница, без опасност за живота е, информират от ОД МВР- Кюстендил
Държавната агенция за закрила на детето се е самосезирала за инцидента с ученичката Микаела Христова, която пострада в инцидент в дупнишкото СОУ "П.Хилендарский". Припомняме, че на 20-и май тя падна на стълбите на парокотелното помещение, като първите информации бяха за височина от 3 метра. Момичето се размина със счупена ръка и капачка. От ДАЗД се задействали след като прочели за атаката на питбул над ученичката и падането й от 3-те метра, при което поискали бързи проверки и обяснения от директора на школото и Общината.
Отлично започна участието си дупнишкият клуб по таекуон-до „Гладиатор“ на турнира от най-висок клас Thessaloniki open" G1. Откритото първенство на Гърция се провежда в Солун от 16 до 18 януари и в него участват 916 състезатели от близо 300 клуба от над 30 държави. Дупничани спечелиха два медала още в първия ден. В категория до 47 килограма при кадетите Луиза Захариева стана първа, а в категория до 41 кг Ивона Цинцарска взе сребърен медал. Третият представител на СК“Гладиатор“ Митко Джорджев ще се състезава при младежите в категория до 63 килограма.
ГЕРБ прекратиха преждевременно разговорите си за политическа подкрепа с партията на Николай Бареков „България без цензура". Разговорите приключиха сравнително рано. Едва два часа бяха необходими на партията на Бареков и ГЕРБ, за да разберат, че няма как да работят заедно в една обща политическа платформа, скрепена с коалиционно споразумение. От ГЕРБ заявиха, че с днешната среща се слага край на разговорите с ББЦ. Повече консултации за общи политики няма да има. От ГЕРБ обясниха, че по време на консултациите не са получили представяне на политическа позиция, а само лични мнения.
Посъветвахме трите момчета да се върнат, но не ни послушаха, заявиха спасители
Районен съд-Дупница ще иска информация от мобилните оператори за два опита за поредната Ало-измама в Дупница. Мобилният номер, от който е търсена потенциалната жертва 0888128102 ще бъде обект на пълна проверка, както за собственикът му, така и за клетките на мобилния оператор.
Със стихотворения и народни танци на детската група "Абракс" от детската градина в Джерман бе открита официално новата учебна година. В двора на детското заведения освен родители и роднини на децата, гост бе и кмета на Общината инж. Методи Чимев, който бе в компанията на директора на селото Ангел Цветков и старши специалист "Образование" в Общината Тодор Петков. Директорката на забавачницата Райна Соколова благодари на кмета от името на персонала и родителите на децата за ремонтът, който бе направен през миналия месец.Двете сгради на детската градина не бяха ремонтирани повече от 20 години, но днес прие децата напълно обновена. Подменена е цялата дограма, извършен е цялостен вътрешен ремонт на помещенията и санитарните възли, ремонтирани са покривите на яслата и детската градина и други. Поръчката бе на стойност 33 742,18 лв, а дейностите бяха извършени от “Нел и Ропстрой” ЕООД. В детската градина в Джерман тази година стартира с 36 деца, но броят ще се увеличи в следващите дни, заяви Соколова. "Изключително сме доволни. Все едно сме в напълно нова детска градина. Сега няма да имаме проблем през зимния период и с отоплението, което бе сериозен проблем винаги. Родителите също са изключително благодарни за направеното и доволни", допълни Соколова. "Още през февруари бяхме заложили необходимите средства в проектобюджета за тази детска и за филиала на 4-а в Дупница, защото те имаха належаща нужда. Доволен съм от направеното. Има още някои неща, които ще направим за детската градина съвсем скоро. Радвам се, че родители също споделиха задоволството с от ремонта. Все пак това е децата", лаконичен бе инж. Чимев, който подари играчки и люлка за малчуганите.
Феновете на Марек, които минали понеделник изразиха подкрепата си към кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев, отговориха на Първан Дангов.
Нападателят на Марек Еньо Кръстовчев ще пропусне тренировките на отбора в следващите няколко дни. Причина за това е остро вирусно заболяване, което повали играча. Кръстовчев премина медицински преглед и ще се лекува у дома. Това може да означава, че нападателя няма да бъде напълно възстановен за домакинството на Славия, което е на 19 октомври на стадион „Бончук“. Дупничани под ръководството на новият си треньор Тенчо Тенев ще тренират на комплекс „Царско село“ в столицата.
Казахстанският волейболист, който трябваше да пристигне на проби в "Марек Юнион-Ивкони" днес, в крайна сметка на пристигна. Мениджърът на тима Людмил Найденов пристигна в Дупница, за да види качествата на национала на бившата руска република, но бе неприятно сюрпризиран в ранните следобедни часове, че казахът в крайна сметка няма да кацне привечер в София. "Мениджърът, който го препоръча, ме уведоми, че заради магла в Казахстан, не е успял да излети за Москва, откъдето да дойде в София. Така че, ако иска да го видиме-да заповяда друг ден. В Марек знаете, че залагаме на българското и на младите от школата ни, но след като има чужденци, които държат все пак да се покажат, трябва да ги видиме. Ако си заслужава някой, разбира се, че ще го привлечем. Очевидно е, че сме атрактивна дестинация като клуб", лаконичен бе клубният началник. "Ще изчакаме да видиме кои играчи ще заминат зад граница и тогава ще преценяваме дали трябва да вземаме нови на техните постове. Официално отправени оферти няма за никой на този етап", заключи той.
За втора поредна година Община Дупница организира ваканционни занимания за деца под мотото "Активно лято". В първия ден от програмата със занимателни игри се включиха над 30 деца на различна възраст. Днес много малчугани участваха в заниманията по шахмат. В залата на клуб „Капабланка“ полезни съвети им даде Георги Бедников.
Снощи при ПТП в Дупница е пострадал 31-годишен мотоциклетист. При изпреварване, мъжът се е ударил в автомобил, който завива наляво. Пострадалият е настанен в дупнишка болница с фрактура на носа и засегнато сухожилие на лявата ръка. Инцидентът е възникнал на ул.”Цар Симеон Велики”. По случая е започнато досъдебна производство в РУ Дупница.
Станаха ясни титулярните 11-ки на Лацио и Лудогорец, които излизат един срещу друг в първи 1/16-финален мач от турнира Лига Европа. В тази на българския шампион няма изненади. Не така стоят нещата при римските орли. Сред титулярите място е намерил Мирослав Клозе, за когото се смяташе, че ще бъде запазен за шампионатния мач срещу Сасуоло. ЛАЦИО: Бериша, Сиани, Лулич, Раду, Каванда, Биля, Фелипе Андерсон, Онази, Кана, Клозе, Балде Кейта ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Мантула, Моци, Минев, Дяков, Златински, Александров, Марсилиньо, Мисиджан, Безяк
На 13 май публикувахме материал след читателско писмо със заглавие: СЛЕД СИГНАЛ! До Община Сапарева баня: От незнание ли се подигравате с българския трикольор?. Темата бе – неуважение на българския трикольор, което демонстрира волно или неволно общинската администрация в Сапарева баня, поставяйки българският символ не там, където му е мястото. Екипът на zadupnitsa.com предположи, че вероятно става въпрос за незнание и непознаване на Закона за националното знаме и това е причината трикольорът да бъде най-вляво, а не по средата, както е по закон. И така вече 3 месеца. А от кога преди това е така, само администрацията в курортното градче знае. Факт е обаче, че българския символ не се зачита, а в Сапарева баня не му пука на никой за това. Всъщност, бяхме убедени, че кмета на града Сашо Иванов ще обърне внимание на подчинените си и ще покажат уважение към българския символ, но… останахме си с очакванията. А една община е представителство на държавата и най-малко тя има правото да си позволява подобно поведение спрямо националните символи.
Бившият заместник кмет на Дупница Валентин Караилиев официално бе избран за председател на Християндемократическата партия в града. Това стана на по време на учредителното събрание на партията снощи. Официален гост бе лидерът Ирина Абаджиева-Репуц, която бе кандидат за депутат от Кюстендилски многомандатен регион, но бе изместена по скандален начин от представителя на ДПС Александър Методиев-Бат Сали.
Дупничанинът Теодор Георгиев заминава за Сараево, където през уикенда ще се проведе турнир от клас G1 по таекуон-до версия WTF. Надпреварата е открито първенство на Босна и Херцеговина и ще събере най-добрите състезатели от Европа. Целта пред Теодор Георгиев е спечелване на квота за Европейските Олимпийски игри. За целта обаче състезателят на СК Гладиатор Дупница ще трябва да завоюва максимален брой точки от следващите седем турнира, един от които е и този в Сараево. На 17 март ще бъде определено и крайното класиране. За Олимпиадата ще спечелят квоти първите 7-ем състезатли в рейтинг таблицата за категория до 74 кг в която е и Теодор Георгиев. В момента той е на 7-та позиция, която му дава право на участие.
Дупничанинът Доброслав Радев надигра категорично в три рунда унгареца Барнабас Ласло в първият си мач от Европейското първенство по кик-бокс за юноши и кадети в испанския град Сан Себастиян. Радев спечели с 3:0 съдийски гласа. На полуфинал Доброслав Радев ще се изправи срещу италианеца Лука Пелицоли, който победи на ¼ финал поляка Хуберт Аниевски. Срещата е утре 27-ми август. В категорията на Доброслав KL /киклайт /до 57 килограма има 10-състезатели.
Професионална гимназия по хранително-вкусови и химични технологии гр. Дупница, изпрати випуск 2014 пред стотици, събрали се на централния площад "Свобода".
Отборът на Марек 2007 записа трета поредна победа в първенството на регионална футболна група „Рила“. Днес на стадиона в село Крайници отбора воден от Цецо Видински надигра с 5:1 Джерман. Едно от попаденията реализира 16-годишния Майкъл Георгиев. В този тим Видински дава шанс за изява и на играчи от юношеските формации на школата. Юношите младша възраст също продължават с победите, като този път разгромиха Миньор 2013 с 5:0.
20-годишен дупничанин е задържан вчера от служители на реда за притежание на наркотични вещества. Проверката на лек автомобил „Хонда“ е била извършена на улица „Руен“ в Дупница.
Полицаи нахлуха в офиса на ТВ 7 в опит да спрат излъчването на телевизията, съобщиха на живо. Екип от редакцията на телевизията показа как частен съдебен изпълнител и полицаи са в офисите на медията. Униформени от Охранителна полиция обикалят по сървърните помещения и етажите на телевизията. Безпрецедентен опит за спиране на излъчването на медията, коментираха журналисти. "Изпълняваме разпореждане на ръководството", заяви униформен, запитан от журналист, който се намира в телевизията. Помощник-съдебен изпълнител не бе допуснат да влезе в сървърното помещение на телевизията.
Два снаряда били изстреляни снощи към 23.00 часа, предаде телевизия Алфа. Според неназовани източници на телевизията нямало пострадали. Няма и информации за нанесени материални щети. МВР на Македония потвърди информацията на медиите, че са били изстреляни два снаряда към сградата на правителството в Скопие, предаде агенция Макфакс. В 22.00 часа /местно време/ полицията е получила сигнал, че били чути детонации в района на правителството. След няколко часа снарядите били открити. Те са били забити във фасадата на сградата – единият в източната страна, а другият в покрива на сградата. Все още не е ясно какъв тип снаряди са били изстреляни към сградата на правителството в Скопие. Това е съобщил говорителят на МВР Иво Котевски, предаде електронното издание НОВА. Котевски е заявил, че все още няма информация как са били изстреляни снарядите. Разследването продължава, а се очаква по-късно МВР да даде повече информации, посочва изданието. В сградата на правителството не били изстреляни снаряди, а куршуми с голям калибър. Това съобщи македонското електронно издание МКД, като се позовава на МВР. Според изданието предполага се, че куршумите били изстреляни от района на Скопското кале, от другата страна на река Вардар, населена предимно с албанско население. Полицията все още разследвала случая. Това е втори случай на обстрелване на македонското правителство. През 2007 г. две гранати бяха изстреляни към сградата. Инцидентът стана на 6 август 2007 г. 30 минути след полунощ. Те обаче са паднали на пътя, недалеч от посолството на Япония. Говорителят на правителството Ивица Боцевски окачестви инцидента като терористичен акт, а целта е било правителството./Фокус
Втората си контрола от подготовката ще изиграят утре футболистите на "Марек". От 18 часа, дупничани излизат на стадион "Бончук" срещу "Беласица" (Петрич). В първата си контрола, Марек загуби 0:1 от Струмска слава.
Страница 3 от 156

много е свежарско
