Начало
Интернет пространството от няколко дни е залято с клипове на хора, които се заливат с кофи със студена вода. Преди да го направят, те предизвикват трима души да сторят същото в рамките на следващите 24 часа. Въпросното предизвикателство се нарича ALS ice bucket challenge, а в България стана популярно като "Ледената кофа".
Тази сутрин около 3:00 часа пожар е избухнал в двуетажна къща в Бобошево. Огънят е изпепелил до основи сградата. В къщата е бил и 55- годишният мъж, който е загинал. Пожарникарите не са могли да влязат и да го спасят, информира struma.bg. Според сайта загиналият е Георги Бошикьов, който е живял сам. Най-вероятно горяща печка на дърва и въглища е причина за пожара= снимката е на marica.bg и е само илюстративна
Тази вечер официално бяха открити 38-те Майски празници на културата в Дупница. Те започнаха с едноминутно мълчание и падане на колене в памет на загиналите 5 -ма души при зверската катастрофа в дупнишкото село Яхиново. Кметът на Община Дупница инж Методи Чимев, откри празниците, като общинския мажоретен ансамбъл и духовия оркестър към националната гвардейска част изпълниха церемонията по вдигане на флага на Майските празници. След това пред стотици дупничани и гости на града, започна и концерт на Орлин Горанов и Кристина Димитрова. След тях на площад Свобода, малко след 20:30 часа ще се появят над 200 гвардейци от националната гвардейска част, които ще изпълнят шоу спектакъл „Искри“, подобен на този на 6 май в зала „Арена Армеец“ в столицата който тогава се проведе по повод деня на храбростта и на Българската армия. Супер-шоуто което ще имат възможността да наблюдават дупничани ще остане и в историята на Майските празници на културата в Дупница, тъй като такова изпълнение се случва за първи път от тяхното организирано честване, заявиха от администрацията в града. По рано днес се проведоха няколко събития които са част от програмата на майските празници на културата в Дупница
Безстопанствени коне се разхождат на воля в най-големия жилищен комплекс в Дупница и един от тях едва не бе блъснат от шофьор на Опел преди по-малко от час. На случката случайно стана свидетел човек на zadupnitsa.com. 3-те коня пасяха свободно в площите на 50-ина метра от магазин ЦБА, като единият от тях изненадващо изскочи на шосето и изкара акъла на движеш се с Опел, с кюстендилска регистрация шофьор, който се спаси от удар само, защото караше бавно и успя да набие спирачки на сантиметри от кафявото животно. Шофьорът изскочи видимо уплашен уплашен от автомобила, тегли една дълга, след което продължи пътя си. Конете пък продължиха спокойно да обядват както в тревата, така и в боклуците на контейнера, който е в непосредствена близост до пътя.
Не е ясно какво представлява РБ, кой формира волята и как се взимат решения в него, коментира тя за TV7. В момента не е ясно какво представлява Реформаторският блок, кой формира волята в него и как се взимат решения. В публичното пространство се изразяват лични мнения, които по никакъв начин не могат да обвържат участниците в Блока. Това поведение е безотговорно, заяви в студиото на "Добро утро, България!" по TV7 лидерът на Християндемократическата партия на България Ирина Репуц. Тя беше приканена да напусне Реформаторския блок, но сама не може да си отговори какво точно трябва да напусне.
Старши треньорът на Марек Антон Велков заяви, че не се чувства неудобно след загубата с 4:1 от Славия. "Очаквах отборът да е притеснен, няма какво да крия. Цяла седмица трябваше да упражняваме нещо, което в подготовката въобще не сме правили. Аз обаче мисля, че отборът го възприе това нещо. Всички видяхте тактическата ни схема и как играем", каза Велков. "Нямахме хора, които да заменим в този момент, и това беше най-важното. При всички положения, не очаквах да бъдем толкова стресирани и стъписани. Това, което казах в съблекалнята, е, че щеше да ми бъде много трудно да обясня играта ни, ако не беше второто полувреме. Тогава показахме това, което можем и което трябва да правим. В крайна сметка след такава игра през вторите 45 минути не мисля да се чувствам неудобно било от големия резултат или каквото и да било. Искам да виждам Марек такъв, какъвто го видях през втората част", завърши специалистът.
Около 130-140 души блокираха главен път Е-79 на пл. "Демокрация" в Дупница в знак на протест срещу налагането на Александър Методиев за депутат от областта. Протестът бе насрочен за днес, тъй като следобед избраните депутати трябва да положат клетва. Блокирането се забави с 15-ина минути, тъй като трябваше да се изчака преминаването на две влакови композиции, заради които от Националната железопътна компания отказаха да дадат разрешение за затваряне.
Бързо полицейско производство е започнато вчера в РУП – Бобов дол, информираха от пресцентъра на МВР.
Днес от 19 часа актьорите от ОбДТ „Невена Коканова“-Дупница ще поставят на домашна сцена пиесата „ЛюбоФ“ от Мъри Шийзгъл.
На днешната пресконференция общинският координатор на ПП ГЕРБ – Дупница Ивайло Константинов говори и по актуалната тема с ВиК- Дупница.
Неизвестни досега крадци са нахлули в къща в село Червен брег в края на миналата седмица и са се оборудвали с оръжие. Откраднати са 2 пистолета – “Глок” и “Байкал”. "Приватизирането им" е заявено от собствениците на вилата в Районно управление-Дупница.
Лекари и управители на здравни заведения в Бобов дол, тотално пренебрегнаха кмет и Общински съвет. Вчера бе насрочена извънредна сесия по проблемите на здравеопазването в миньорската община, но тя се превърна в пълен фарс, след като в залата бяха само съветници и кмет, а управителите на Медицински център1 и Хоспис, както и личните лекари в общината не се отзоваха на поканата. Интересно в случая е, че принципал и на двете медицински дружества е Общински съвет, а управителите сключват договори с кмета Кирил Станчев. В залата присъства само новоназначеният управител на център за хора с психични проблеми в с Мламолово. Всичко това предизвика и неодобрение сред местните парламентаристи, част от които след дълъг болничен бе и Валери Радлев. „Неприсъствието на хората, които отговарят за предлагани здравни услуги е необяснимо. Тези които свикаха извънредна сесия и на нея няма компетентни лица по темата здравеопазване, също да се замислят“, коментираха съветници, като допълниха“Пълна пародия и фарс“. Все пак на сесията бе разгледана една единствена точка и тя бе свързана с делегиране на пълномощия на кмета Кирил Станчев, относно внасяне на предложение до здравната комисия в парламента и до МЗ с искане за отпускане на още една линейка. В момента Спешен център Бобов дол, който е филиал на този в Кюстендил, разполага само с една линейка, която е недостатъчна за общината.
Истинско нашествие на медии се забелязва последните дни в село Овчарци. Причина за медийния интерес е Васил Говедарски, за чието нестандартно хоби първи разказахме ние от zadupnitsa.com в материала си: УНИКАЛЕН! Вижте какво прави само с резачка за дърва мъж от Овчарци. 32-годишният дипломиран преподавател по рисуване вае невероятни скулптури от 5 месеца с помощта само на…резачка за дърва. Освен водещите телевизионни медии, интерес към него проявяват и почти всички електронни и печатни медии. "За 3 дни в Овчарци идваха и продължават да идват толкова журналисти при Васко, колкото за последните 10 години общо не са идвали в Сапарева баня. Много се гордеем с него, защото е тих, скромен, работлив и с изключителна дарба. Малцина знаят какви златни ръце имат със съпругата му Мони и какви икони върху камъни са нарисували и рисуват", коментира жител на селото. Коментира се вече идеята да бъде направен парк в селото, където да бъдат изложени скулптурите на именития им съсед, където да бъдат изложени за посещения на туристи и гости на селото.
Изпращането на абитуриентите от Бобов дол ще бъде утре от 16.30 часа в миньорския град. Общо 36 са завършващите средното си образование. Церемонията по изпращането на завършващите ще бъде на площада пред сградата на общинска администрация. Една паралелка от бившия Минен техникум "електроенергетика" с 20 ученици и 16 от СОУ "Христо Ботев" ще броят за последно от 1 до 12, преди да поемат в следващия етап от живота си. Абитуриентите ще празнуват в Банско.
Днес Клуб на привържениците „Марек Завинаги“ ще избере свой председател.
Най-накрая спорът между мъжете и жените, на които почти винаги им е студено, е решен. Изследване показа, че идеалната температура, която трябва да поддържате в дома си е 22 градуса по Целзий. Тези градуси може и да изглеждат прекалено високи на някои мъже, но би било разумно те да помислят за половинките се, които е девет пъти по-вероятно да страдат от студени ръце и крака. Ново изследване показа, че повече от половината двойки (55%) спорят за температурата у дома, пише /БЛИЦ. Специалистите достигнали до извода, че 22 градуса е оптималната температура, при която и двата пола ще са щастливи и няма да възникват спорове. Междувременно статистиката показва, че 35 на сто от британците никога не са на същото мнение с половинката си, когато става въпрос за отопление.
"Ситуацията много ми наподобява на миналогодишната. Отново ли прави Борислав Тасков предизборна кампания", така отговори кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев на нападките отправени от Борислав Тасков на пресконференция вчера, на която обяви готовност за барикадиране в кабинетите на Чимев и заместникът му Красимир Георгиев при негативен за тях резултат. Тасков хвърли и бомбата, че общинското ръководство дори имало договорка със строителна фирма на депутат от партия, която не е представена вече в парламента, но отказа да назове имена. "Казвал съм го милион пъти казвам го за милион и първи път – ако има и най-малко съмнение в доклада по ОВОС, темата “Депо” се затваря. Кой пак нещо не разбра. Така че, да говорим за сериозни неща", се казва още в отговора на дупнишкия градоначалник.
Днес в сградата на Общинска администрация Дупница ще бъде открита изложба „Цветно мечтание“ на Ралица Денчева. Тя е родена през 1970г. в гр. Русе. Живее и работи в гр. София, България. Завършва френска езикова гимназия в родния си град, а през 1994г. с отличие, а след това и Факултета по Изобразителни Изкуства към ВТУ „Св. св. Кирил и Методий”- гр. Велико Търново, специалности „Живопис и Естетика” и „Педагогика на изобразителното изкуство”. Работила е като преподавател по изобразително изкуство в Детска театрална академия – гр.София, още в други училища. Има над 30 самостоятелни изложби в България, както и в Унгария, Канада и Франция. Работи в областта на маслената живопис и рисунката. Има издадени 8 книги с нейни картини. Творби на художничката са притежание на частни лица и колекционери в България, Германия, САЩ, Унгария, Франция, Русия, Швеция, Испания, Канада, Япония и Турция Изложбата е подредена на 2-ят етаж на Общината, а откриването е от 17:00 часа
Ротари клуб Дупница организира междуучилищно състезание за събиране на хартия. В него могат да се включат учечици от всички начални училища в града, като донесат непотребни вестници, списания и др. Могат да ги оставят в синия контейнер на ЕКОПАК, разположен в непосредствена близост до учебните заведения. Краен срок е 8-ми май 13:00 часа, когато контейнерите ще бъдат извозени и претеглени. Класирането ще бъде на база общо тегло събрана хартия и брой ученици във всяко училище.
Късметлия от Кюстендил спечели джакпот 2 925 981 лв. в играта 6/42 на Българския спортен тотализатор. Той е позна печелившата комбинация от числата 14, 18, 20, 31, 33 и 42, с квитанция на стойност 2,10 лева с четири комбинации и три позиции за Тото Джокер. Това е третият по големина джакпот в историята на играта. Няма позната шестица сред числата 7, 11, 23, 29, 44, 45 в първо теглене на играта 6/49. За неделя се очаква джакпотът да достигне 507 хил. лева. Във второ теглене на 6/49 джакпотът също оцеля и за следващия тираж се очаква да достигне 467 000 лева, а печелившите числа бяха 9, 16, 21, 31, 33, 37. В първо теглене на играта 5/35 изтеглените числа бяха 8, 9, 14, 31, 35, а във второ теглене на същата игра – 6, 9, 22, 31, 34. В играта Тото Джокер бяха изтеглени позициите 4, 7, 6, а късметлийските цифри бяха 2, 3, 8. Във втория тираж на най-новата игра в ТОТО 2 – Зодиак (5/50 + 1/12)бяха изтеглени числата 3, 16, 33, 49, 50, а късметлийската зодия – 4. Джакпотът за следващия тираж е сума в размер на 38 267 лева. Голямата награда в играта „Втори ТОТО шанс” – 10 000 лева бяха спечелени от участник в град Пловдив.
Около "Марек Юнион-Ивкони" винаги е било интересно и очевидно ще бъде горещо и в следващите дни. 3-кратният ни волейболен шампион стяга изненадващ трансфер до 3-4 дни, но все още пази името в тайна. "В понеделник-вторник най-късно ще се знае какво се случва с този играч и дали ще пристигне в Сливница. Българин е, и играе на поста диагонал", загадъчно подхвърли мениджърът на дупничани Людмил Найденов, но не назова име.
Дупничанин с двамата му синове пребиха с бухалки и метална тръба 37-годишния Велин Асенов от кв. „Гиздова махала“ в Дупница, информира в-к Струма. Велин Асенов, който работи като строител, вчера, след като приключил работният му ден, влязъл да пазарува в хранителен магазин в жк „Бистрица“. На излизане бил пресрещнат от автомобил, в който били Веско Илиев и двамата му синове. Тримата слезли от колата и започнали да налагат 37-годишния мъж с метална тръба и бухалки. Клиенти на магазина ги разтървали.
Късо съединение в стопанска постройка в с. Крайници е причинило пожар. Инцидентът е станал снощи малко преди 20.30 ч Огънят е унищожил 25 кв.м покривна конструкция, дърва за огрев и 2 тона сено. Пожарът е угасен от 2 екипа на РСПБЗН – Дупница. Спасени са къща и домашни животни, информират от ОД на МВР Кюстендил.
Наставникът на Марек Тони Велков остана доволен от представянето на играчите си в мача с Лудогорец, въпреки че загубиха тежко с 0:3 на стадиона в Разград . Той все пак ще акцентира върху някои слабости при разборите си. Ето и какво сподели треньорът на дупничани: "Резултатът за някого може да е прекалено голям, но не мога да не отбележа прогреса в играта на моя отбор. По някой път играем малко наивно, но мисля, че днес Марек се представи доста прилично." "Ние се борим за всяка една точка ,показахме го и днес. Хубаво е обаче, когато това се случва с добра игра. Когато футболистите влязат в по-добро състояние и ще изглеждаме по-добре." "Пожелавам им успех в сряда в Шампионската лига и дано пак да се радваме с този отбор, както беше и миналия сезон. Ние обаче ще се борим за всичко и се надявам да изглеждаме все по-добре." "Поздравявам отбора си, че все пак търсехме попадение и отворихме играта. Имахме обаче проблеми с подсигуряването, а централните ни защитници днес не показаха сработка, но те не са играли заедно. Трябва да акцентираме в работата си на този аспект." "Ако погледнете първото полувреме, ние си отбелязахме автогол, а паралелно с това имахме две много чисти положения, а за едното мога много да споря дали имаше засада. От начина, по който играхме просто ни трябваше повече спокойствие, за да бележим", сподели Тони Велков след мача.
Старши треньорът на Марек Юнион-Ивкони, Найден Найденов ще води българските национали срещу Русия в мачовете от Световната волейболна лига. Наставник на гостите, пък е Андрей Воронков, който е начело и на Локомотив Новосибирск, съперник на Марек в Европейската шампионска лига. Сблъсъкът между двамата ще започне този уикенд, когато са мачовете на националите в Арена Армеец и ще се пренесе на клубно ниво през ноември, когато стартира клубния шампионат на Европа. В руския национален отбор има и трима играчи на Локомотив: разпределителя Александър Бутко , диагонала Павел Мороз и младока Валентин Голубьов. Марек е представен в националния тим от : Венелин Кадънков, Венци Трифонов, Златан Йорданов и Мартин Божилов. Същевременно от федерацията се появи информация, че за поста национален селекционер се спрягат имената на трима души : Найден Найденов, Мартин Стоев и Пламен Константинов. Стоев, който е треньор на Томис Констанца заяви, че не участва в конкурси и никой не го е търсил. Пламен Константинов, който е начело на руския Губерния, заяви че решението е свързано и с клубният му отбор. Наставникът на Марек Юнион-Ивкони Найден Найденов заяви категорично, че повече няма да бъде помощник на друг треньор в националния отбор. Именно той изведе България до четвъртото място на олимпийските игри в Лондон, когато помагаше и Камило Плачи. След това ролите се размениха. „ Аз като помощник съм длъжен да водя отбора, не мога да го оставя без треньор за последните два мача. Не е имало разговори да остана треньор и след това, тези неща ще се решават след мачовете. Сигурно е, че вече няма да бъда помощник на друг треньор. Разбира се, че мога да водя отбора. Нека да видим как ще тръгнат нещата. След тези два мача има две седмици почивка, в които ще се изясни всичко. Аз съм водил този отбор и не ме притеснява пак да съм начело“, коментира Найденов.
На село всяко дърво може да бъде елха, стопанският двор се грижи за нуждите на трапезата, в подготовката равно участие взимат и младите, и старите, и жените, и мъжете, защото жителите се чувстват като едно голямо задружно семейство. Къщите ехтят от смях и песни, а улиците се превръщат в сцена за тържествени събития.
За притежание на близо 9 килограма тютюн без бандерол на обща стойност 1624 лева и канабис на стойност около 40 лева, пенсионер получи две присъди , но с оглед здравословното състояние и материалното си положение ще понесе само по-тежката, която е 11-месеца условно с три годишен изпитателен срок. Мъжът с инициали К.М.К е държал тютюна и канабиса в къщата си в село Червен брег, община Дупница. При акция на полицията на 28 юли 2014 година канабиса е открит на две места: в стая на втория етаж от къщата на легло под дюшека и на стълбище между втория етаж и таванското помещение на къщата под мокетена пътека. Тютюнът пък бил в мазето и в шкаф на първия етаж. Веществените доказателства по делото, които се намират на съхранение в Централно управление „Митници”, след влизане в сила на споразумението да бъдат изпратени на Митница Югозападна за унищожаване. Освен това К.К ще заплати по сметка на ОД на МВР Кюстендил сторените по делото разноски в размер на 345.70 лв. за изготвянето на експертиза. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.
Над 100 животновъди, водени от председателя на асоциацията Бойко Синапов, блокираха пътя Пловдив – Карлово в сряда към обед, след като жандармерия не им позволи да спрат движението по автомагистрала "Тракия" край село Труд.
Наблюдение, надзор и ликвидиране на особено опасни болести по животните в пограничните райони са целите на проект „Едно здраве" между България и Сърбия. Той се реализира от Агенция по безопасност на храните, Областните дирекции в Кюстендил, Перник и София област и Ветеринарния институт в Ниш.Стойността на проекта е 933 000 евро. Проектът бе представен вчера на специална пресконференция.
Добромир Радев стана шампион в категория до 52 килограма на световната купа по кик бокс проведена в Унгария. Възпитаника на боен клуб Марек показа класа и не остави никакъв шанс за свойте опоненти. Радев е петкратен шампион на България и това е поредният трофей в неговата кариера. В Унгария негов треньор бе Кирил Чакъров.
Мъж, отправил закана за убийство към друг човек, бе осъден условно на 1 година и 3 месеца затвор, с тригодишен изпитателен срок.. Районния съд в Дупница призна подсъдимия И.Г.И. за виновен в това, че на 20-ти септември 2012 г. се е заканил с убийство на мъж с инициали Е. Б., насочвайки към главата му пистолет марка „Екол” 9 мм с думите: „Ей сега те гръмнах!”, „Сега ще те застрелям” и това заканване е възбудило основателен страх у потърпевшия. Съдът осъди подсъдимия да заплати на Е.П.Б. сумата от 2000 лв., представляваща обезщетение за причинените му неимуществени вреди в резултат на престъплението, изразяваща се в претърпени болки и страдания, ведно със законната лихва, считано от 20.09.2012 година до окончателното изплащане на цялата сума, както и направените деловодни разноски в размер на 200 лв. и отхвърли иска в частта до 10 000 лв. като неоснователно завишен. Присъдата може да се обжалва и протестира в 15-дневен срок пред Кюстендилския окръжен съд.
Засилено полицейско присъствие ще има на стадион Бончук утре 25-ти април по време на срещата между Марек и Левски от първенството на А-футболна група, това обявиха от клуба. Близо 140 униформени служители ще съблюдават за сигурността по време на мача, който започва в 17:00 часа. За последно толкова много полиция имаше на срещата с ЦСКА, като тогава броя на униформените бе около 200 души. Припомняме, че на предишния мач с Левски, игран на 4-ти октомври в Дупница се получиха безредици по трибуните.
За втора поредна година Община Дупница организира ваканционни занимания за деца под мотото "Активно лято". В първия ден от програмата със занимателни игри се включиха над 30 деца на различна възраст. Днес много малчугани участваха в заниманията по шахмат. В залата на клуб „Капабланка“ полезни съвети им даде Георги Бедников.
Безплатни пропуски за всички момчета и момичета от детските градини на територията на общината за представленията на цирк „Ориент“ осигури кмета инж. Методи Чимев. Безплатни пропуски ще получат и децата от дома „Олга Стоянова“. Своеобразният подарък за малчуганите е във връзка с празника на града – 19 октомври. Цирк „Ориент“ ще разпъне шатрата си в ж.к. „Бистрица“ от 17-и до 21 октомври. На 19 и 20 октомври ще има по две представления на ден – от 11 и от 17.00 часа, а в останалите дни по едно представление – от 17.00 часа.
Страница 3 от 156
