Нужни ли са 3 млн евро на Дупница или не?! Този петък Общинският съвет на Дупница предстои да вземе най-важното решение в своя мандат – дали да одобри предложението на кмета Методи Чимев за емитиране на облигационен заем в размер на 3 млн. евро, или да го отхвърли. Тази тема от няколко дни се коментира сред хората и е една от най-любопитните. Това е причината да се опитам да надникна малко по-подробно в проблема в следващите редове.
Фенове на Витоша скъсаха и стъпкаха знаме на Марек При станалия инцидент между агитките на Витоша и Марек, при който пострадаха няколко дупничани, за щастие не толкова тежко, агитката на Марек се раздели и с едно от знамената си. При схватката, ултраси на Витоша успяха да вземат едно от знамената на Марек, след което го скъсаха и демонстративно го дадоха на малки деца да го стъпчат.
Утре стартира безплатното лятно кино в Дупница Община Дупница организира безплатно лятно кино през целия месец август. Филмите ще се прожектират всяка сряда, петък и събота на голямата сцена в парк "Рила". Импровизираното лятно кино ще бъде открито утре 07.08.2015 година, като първата прожекция е от 21:00 часа и това е филма „Лесна плячка“ Криминалната комедия "Лесна плячка"е с участието на Дженифър Анистън, а лентата е заснета по романа на Елмън Ленърд The Switch. Програмата със заглавията на филмите ще бъде поставяна на специални табла в парк Рила и центъра на Дупница.
Полицията откри издирваната възрастна жена и трите деца ОБНОВЕНО Полицията вече откри издирваната жена и трите деца. Изтощена батерия на телефона на Ненкова е била причината тя да няма връзка със своите близки. Жената и децата вече са в София. След като много медии обявиха, че МВР издирва жената и децата, граждани са ги разпознали и са известили полицията.
Наставникът на Дунав: Марек е най-класният отбор в групата  Наставникът на Дунав Драгомир Григоров похвали Марек за играта, която е показал при победата с 1:0 над неговия отбор.
Заради скъп часовник полски министър подаде оставка Славомир Новак министър на транспорта на Полша подаде оставка заради часовник, който получил като подарък. Притежанието на такъв луксозен часовник е породило съмнения за корупция и Новак е решил да се оттегли от управлението. Оставката е била приета от премиера Туск, който е изразил съжаление, тъй като ценял много работата на Новак. Часовника е на стойност 4000 евро и прокуратурата е повдигнала обвинение, тъй като транспортния министър е забравил да го впише в данъчната си декларация.Тридесет и осем годишният Новак ще бъде съден за представяне на неверни данни, като това престъпление се наказва със затвор до 3 години.
В Разлог и Левски Боол стягат яка селекция, ще борят дупнишката хегемония Сериозна селекция стягат в Пирин Разлог за новия сезон в Супер лигата от мъжкия ни волейболен шампионат. В планинския град си върнаха Костадин Гаджанов, който игра един сезон в "Марек Юнион-Ивкони", а след това в КВК Габрово, както и част от бившите играчи, подвизавали се в други клубове от елита. За привличане е спряган и опитния посрещач Александър Симеонов. За последно той игра в Левски Боол, но през лятото бе трансфериран в Казахстан заедно с още двама свои съотборници от клубът, който бе учреден миналата година, и който от БФВ "направиха" приемник на автентичния "Левски", включвайки го директно в Супер лигата, а не от третия ешелон. Симеонов, заедно с другия посрещач Симеон Александров и центъра Иван Латунов разочароваха в казахстанския Атърау, за където бяха сигурни, но се представили изключително слабо и натирени от бившата съветска република. Александров и Латунов засега остават в "Левски Бол", но не е ясно до кога, докато Симеонов почти сигурно отива в Разлог.
Арестуваха мъж натоварен с краден електрожен Служители на РУ Бобов дол са задържали 31-годишния Р.И. от с. Мало село, докато се придвижвал с откраднати вещи от къща в града. Електрожен, 3 душбатерии и месингови тръби е отнел Р.И. Той ще остане в полицейския арест 24 часа, известен е на полицията с множество противозаконни деяния, осъждан е. Работата по установяване на съпричастността му и към други извършени кражби продължава.
Едно от пострадалите момичета при катастрофата в Дупница е студентка в Англия. Преди близо година на същото място отново имаше катастрофа Едно от пострадалите в катастрофата в Дупница момичета Мария е дъщеря на бизнесмена от Гоце Делчев Валентин Четрафилов. Мария е студентка в Англия и е пътувала заедно със своя приятелка. От РПУ Дупница изясняват причините за катастрофата. На това място преди близо година пострада и младия дупничанин Филип Васев. Той скочи с автомобила си почти от същото място и се заби в сградата на магазина, като се отърва с леки наранявания.
Започва миенето на улици в Дупница От 29 април до 4 май ще се проведе сезонното миене на улиците в Дупница. Ще се започне от утре в ж.к. “Бистрица”, както на улиците, така и на прилежащите тротоарни площи от 15:00 часа в района от пазара, автобусната спирка и улица “Черни връх” до изхода на комплекса. Поради тази причина не е желателно паркирането на МПС-та в района, съобщават от пресцетъра на Общината
Честито Възкресение Христово! Дупничани отнесоха у дома си частица от Благодатния огън Днес отбелязваме един от двата най-големи християнски празника. Смята се, че възкресението на Исус Христос е най-великото събитие в историята на човешкия род. Според народната традиция Великден символизира възкръсването на природата за нов живот, победата на пролетта над зимата. Всички храмове в Дупница и региона отново бяха пълни в очакване на Христовото Възкресение и стотици дупничани и гости на града онтесоха у дома си частица от Благодатния огън. В храм „Св. Георги Победоносец“ Тържествената литургия бе отслужена от архиерейският наместник на дупнишка духовна околия отец Георги Паликарски. Великден е сред така наречените подвижни празници и се определя в зависимост от първото пролетно пълнолуние. В Християнската религия на Великден се чества възкръсването на Исус Христос на третия ден след като е разпънат на кръст и погребан. Празната гробница е видяна от жените мироносци, посетили гроба. След това Исус се явява на Мария Магдалена и на апостолите. Според православната традиция Възкресение Христово се предшества от Великия пост. Той започва седем седмици преди Великден и включва 40 дни и Страстната седмица. Утвърден е в памет на 40-дневния пост на Исус Христос и на последната седмица от земния живот на Спасителя, на неговите страдания и на смъртта му на кръста. През това време християните трябва да се покаят, да очистят душите и телата си и по такъв начин да се приготвят за достойното посрещане на християнския празник. Според народната традиция в украсата за празника се включват червени и бели яйца. Приготвят се по няколко обредни хляба – един се нарича за къщата и се раздава на Великден на членовете на семейството, други се даряват на кумове и на роднини. На празника деца и възрастни се чукат с червени яйца, като гледат чие яйце ще излезе победител. Вярва се, че този, на когото яйцето се окаже борец, ще бъде най-здрав през годината. Имен ден на Великден празнуват Велико, Величко, Велика, Величка, Въскресия, Велко, Велка.
Тази сутрин в Дупница направо жега с -4 градуса на фона на вчерашните -14 Тази сутрин в 7:00 часа живака на термометрите в Дупница показваше -4 градуса. Това си е истинска „жега“ на фона на измерените вчера – 14 градуса. На 2 януари Дупница бе един от най-студените градове в България.
10 лева билета за Марек-ЦСКА днес от 13:15 на стадион Бончук. Стойчо Младенов обяви 20-те за мача 10 лева е цената на билетите за всички сектори на стадион Бончук за мача Марек – ЦСКА. За това zadupnitsa.com съобщи още в петък. Решението е на УС на Марек и е свързано с финансовото състояние на клуба. Двубоят ще бъде охраняван и от рекорден брой полицаи-близо 200, като за това от клуба ще платят над 10000 лева. Единствено наказаният Димитър Петков отсъства от групата на Марек за днешното домакинство на ЦСКА. Старши треньорът Тенчо Тенев вече може да разчита на Петър Тончев, който повече от месец лекуваше контузия. Стартовият състав ще бъде определен час преди двубоя. 
Полицаи иззеха 2690 къса цигари без бандерол от дома на 40-годишна дупничанка  2690 къса цигари от различни марки и без български акцизен бандерол са иззели дупнишки полицаи от дома на 40-годишна дупничанка.
Гьорги Гьоргиев: Имаме своя шанс срещу Пиаченца Капитанът на волейболния Марек Юнион-Ивкони Гьорги Гьоргиев заяви, че отбора има своите шансове срещу италианския гранд Копра Елиор Пиаченца. Според него, ако всички покажат най-доброто от себе си, то Марек може да се представи достойно и да спечели точки. Гьоргиев допълни, че отбора е започнал колебливо в най-силния клубен волейболен турнир, но вече подобрява играта си и може да се противопостави на именития съперник.
Заместник-кметът на Дупница Крум Милев участва в работна среща в Областна администрация-Кюстендил Заместник-кметът на Дупница Крум Милев участва в работна среща, относно актуалните проблеми на населението в Кюстендилска област. Срещата, която е регулярна се проведе в Областна администрация и на нея присъстваха Областният управител Виктор Янев и неговият екип, както и кметовете от Кюстендилска област. На дневен ред бяха обсъдени актуални въпроси, свързани с изпълнението на действащите общински и областна транспортни схеми, обсъждане на организационно-техническата подготовка за предстоящите общи местни избори за кметове и общински съветници 2015 г. Представителите на Общинските администрации бяха запознати с констатации от извършени проверки от Областна администрация – Кюстендил. Една от темите, която бе разисквана касаеше и осигуряване на пожарна безопасност при прибиране на селскостопанската продукция.
В ПОНЕДЕЛНИК! Лидл официално отваря врати в Дупница с тържество и яки промоции Един от големите хипермаркети Лидл отваря врати в понеделник в Дупница. Досега в България има 76 магазина в 40 града с около 1700 служители. Тържественото откриване е насрочено за 8.00 часа преди обяд.
Заловиха 22-годишна жена откраднала мобилен телефон Досъдебно производство е започнато вчера в РПУ – Дупница, срещу 22-годишна жена с инициали С.А. за кражба на мобилен телефон. Телефонът е иззет от полицаите с протокол за доброволно предаване. Жената е от Сапарева баня.
РЕКОРДНА ГЛОБА в ДУПНИЦА! Удариха снегопочистващата фирма с 36 000 лв С 36 000 лева ще бъде глобена снегопочистващата фирма “Нивел строй” от кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев. От кметството припомнят, че брезнишката компания бе единствената явила се през миналата година на обявения конкурс по избор на фирма за тази дейност, чиято обща стойност бе 120 000 лева. В продължение на няколко дни в Община Дупница се обработваха протоколите от извършената дейност по улиците на града и селата. Заради несправяне с поетите ангажименти, днес инж.Чимев подписа уведомителното писмо до фирмата, че санкцията ще бъде в размер на 30% от извършената работа. “Договорът не е спазен коректно, след като поетите ангажименти не са изпълнени и улиците непочистени. Фирмата има внесена гаранционна вноска в размер на 3% от общата стойност, която ще им бъде удържана, а останалата сума приспадната при плащанията”, обясни инж. Чимев.
В Италия Марек прегази и лидера в класирането за 6-та си поредна победа Българският и дупнишки Марек Сеграте е хит в първенството на  Seconda Categoria GIRONE. От началото на годината Марек няма загуба, като в този 23-ти кръг момчетата на старши треньора Асен Арсов прегазиха и лидера в класирането Пацуоло Калчо. Отборът на Марек победи с 2:0 въпреки откровено тенденциозното съдийство. От клуба се оплакаха от италианския рефер, който според тях се е опитал да подкрепи противника.
Сръчен автокрадец разбил за 4 часа 5 коли ще лежи шест месеца в затвора Шест месеца ще лежи в затвора мъж разбил 5 автомобила. Подсъдимият е имал условна присъда от 01.12.2011год., с което му е наложено наказание „Лишаване от свобода” за срок от шест месеца,чието изтърпяване е отложено по реда на чл.66,ал.1 от НК и срока не е изтекъл . Сегашното наказание ще бъде изтърпяно в затворническо общежитие от закрит тип , при строг режим. Колите са били разбити за 4-часа в Бобов дол. За времето от 00,30 часа до 04,30 часа на 06.06.2013г, сръчният автокрадец успял само с отверка да отвори колите и задигнал вещи на обща стойност 667,10 лева
ВИДЕО/СНИМКИ Работници от ТЕЦ „Бобов дол” протестираха заради забавени заплати Работници в ТЕЦ „Бобов дол” излязоха на мълчалив протест тази сутрин. За около полоивн час, близо 100 служители на топлоцентралата застанаха пред централния вход, като според тях  основните причини за стачката са системно забавяне при изплащането на работни заплати, неизплащане на ваучери за храна, липса на работно облекло, обувки, лични предпазни средства, липса на социален диалог в централата.
18:00 Марек – Шкендия контрола в Банско резултат на живо ТУК Марек ще изиграе днес  втората си контрола това лято и първа от лагера в Банско. Дупничани се изправят срещу македонския Шкендия Тетово, като контролата е от 18:00 часа в Банско на комплекс Пири.. Шкендия е един от потенциалните съперници на ЦСКА в Лига Европа. Македонците играят срещу молдовския Зимбру в първия кръг и ако победят срещат ЦСКА. В Шкендия премина преди три седмици и дупничанина Мартин Кавдански. Същевременно старши треньора на Марек Тони Велков се очаква да пусне в днешната  контрола всички налични играчи. На 28 Марек ще играе и срещу Локомотив ПД. В първата си контрола Марек отстъпи на ЦСКА с 1:2 . Резултата в този мач откри Камбуров от дузпа в 18-та минута. В 22-ра минута Марек изравни с гол на Кристиян Петков, а победата за червените донесе Маркиньос в 85-та минута.
Треньорът на Марек преди мача с Лудогорец: Дано ни подценят, но едва ли „Да се играе срещу Лудогорец е чест за всеки отбор в България в момента. Те са хит в нашето първенство. Заедно с ЦСКА се борят за първото място в шампионата. Виждаме, че в Европа, дори в Шампионската лига отборът играе много добре. Ние ще си играем за нас си. Знаем какво представлява силата на Лудогорец. Очаквам да стане един добър мач и да бъде с добър резултат за нас“, заяви пред Гонг старши треньорът на Марек Тенчо Тенев преди двубоя срещу шампиона Лудогорец в родното първенство. Мачът от 14-я кръг на А група е в петък от 14 часа в Дупница. „Нямам нищо против да не се напънат или да ни подценят, но не вярвам, че това може да се случи, защото те иначе ще изостанат в първенството, което съща смятам, че им е приоритет. Не смятам, че Лудогорец ще ни подценят. Разбира се, че познаваме отбора на Лудогорец много добре. Те са много силен тим,с много силни състезатели. Марек също си има качества. Да, тогава с Пирин съумяхме да се преборим с Лудогорец, макар че взехме само точка. Това са други времена. Сега е съвсем друго. Не смятам, че този мач има нещо общо“, коментира още Тенев. „Марек има стабилна история с участие в евротурнирите. Ще ми се Марек да си върне поне малко от старата слава. Мисля, че може да се получи. Има изключително кадърни млади футболисти, има и опитни футболисти. Ако поработим малко повече и има повече вяра в себе си и самочувствие, мисля, че нещата могат да се получат. Но първо да си запазим мястото в А група. Гледат се предстоящите мачове, за да можем да печелим точки и да не се откъсваме много от групата, в която се събрани през 3-4 точки“, сподели още старши треньорът на Марек. На въпрос, дали очаква сериозна битка за оставане в А група и на втория фронт, не на футболния терен, Тенчо Тенев отговори: „Това са нормални неща. Всеки иска да оцелее. Едва ли пък се свършва животът, когато някой изпадне от А група. Понякога може да е оздравително, може да е по-добре, но специално за Марек ще е по-добре да остане в А група. Всеки си знае за себе си. Знаем какво ни трябва, но това, когато му дойде времето. ЦСКА и Лудогорец ще се борят за първото място и в мачовете между тях ще се реши титлата.“ Източник Гонг
ЕКСКЛУЗИВНО! Тони Велков няма да води “Марек” в мача с “Левски” Старши треньорът на "Марек" Тони Велков няма да води отбора в предстоящия двубой с "Левски", научи zadupnitsa.com. Наставникът ще бъде на стадиона, но не и на резервната скамейка. Наставленията ще бъдат давани от помощниците му – Янек Кючуков, Даниел Белчев и Светльо Георгиев. Двубоят e в събота на стадион "Бончук" и е очакван с огромен интерес от феновете в града, като се очакват и поне 700-800 "сини" ултраси да пристигнат за двубоя. От ръководството на клуба потвърдиха информацията, но отказаха на този етап повече подробности. Потърсен от zadupnitsa.com изпълнителният директор Иво Паргов също се въздържа от коментар.
Вратарят Емил Михайлов може да се окаже затворена страница за Марек Вратарят Емил Михайлов, който се върна в Марек по средата на зимната подготовка и след това отново напусна, търсейки трансфер в чужбина, може да се окаже затворена страница за дупничани. Това намекна старши треньорът Тенчо Тенев. Селекционерът на Марек не скри разочарованието си от поведението на футболиста. При положение, че Михайлов се върне отново, думата ще има и треньора на вратарите Дани Белчев, но е почти изключено клуба пак да приюти вратаря. Според Тенчо Тенев през зимата Марек е провел добра подготовка, независимо от това, че отбора не пътува в чужбина, а тренира само в България. „Имаме сили и възможности да изпълним целта оставане в А-група. Ще бъде трудно, но не е невъзможно. Искам играчите да се раздават максимално на терена и тогава ще дойдат и точките“, заяви Тенев. Треньорът изрази съжаление за двама от напусналите през зимата Димитър Илиев и Марио Близнаков.
И кюстендилци блокираха пътя за Македония в знак на протест срещу мандат на ДПС Над 400 души, с мотори, трактори и автомобили блокираха, при село Жиленци пътя за ГКПП- Гюешево и Македония, в знак на протест срещу даването на мандат на ДПС в Кюстендилски избирателен район. Протестът започна с автопоход от Кюстендил, като се образува 10- километрова колона, водена от рокерите от клуб "Нощни върци". Хората развяха български знамена и запяха патриотични песни на мястото на блокадата в село Жиленци. Кметът на Кюстендил Петър Паунов, председателят на ОС Иван Андонов и председателят на ХДП Ирина Репуц говориха пред събралото се множестовто от импровизирана трибуна. "Очаквам жалбата срещу разпределението на мандатите от Турция да бъде уважена, ако не всички от листата на ДПС в Кюстендил, с клетвени декларации да се откажат от мястото си в парламента", призова кметът на Кюстендил.източник DarikNews.bg
Бруцелоза и в района на Рилски манастир. Въведоха забрани за празника Успение Богородично, тази събота По повод констатираното огнище на бруцелоза по едрите, дребните преживни и еднокопитни животни в стадо, отглеждано в Рилски манастир и във връзка с провеждането на църковния празник Успение Богородично на 15.08.2015 г. се състоя второ спешно заседание на Областната епизоотична комисия, председателствано от зам.- областният управител Силвия Велкова. Целта на срещата бе определяне на мерки за ограничаване и недопускане разпространението на болестта при хора и животни. Присъстващите членове на комисията бяха д-р Емил Гъгнев – н-к отдел „Здравеопазване пир животните“ при ОДБХ гр. Кюстендил, инж. Стоян Саев – директор на ОДБХ, инж. Юлияна Божилова – директор на ОПУ, д-р Илияна Кръстева – директор на дирекция „Надзор над заразните болести“ към РЗИ, Димитрина Христова – директор на ОД „Земеделие“, Диана Ванкова, гл. експерт „Защитени територии и горски екосистеми“ при РИОСВ Перник, инж. Нина Димитрова от РДП Кюстендил, комисар Елиан Стамболийски – ОДМВР и Д. Атев от РД „Гранична полиция“. В резултат на заседанието Областният управител Виктор Янев нареди със заповед от 12.08.2015 г., всички едри, дребни преживни и еднокопитни животни, предназначени за дарение на манастира да бъдат поставени под карантина. Кметът на Община Рила от своя страна е длъжен да осигури помещение за карантиниране на животните. Също така клането на животни на територията на Рилски манастир е забранено. В заповедта се казва още, че във връзка с църковния празник Успение Богородично е забранено преминаването на едри, дребни преживни и еднокопитни животни, както и трупно месо от същите, което не е претърпяло термична обработка и не е добито при кланични условия на територията на манастира. Директорът на ОД на МВР и директорът на ОДБХ гр. Кюстендил ще осигурят денонощен пропускателен режим на входа на гр. Рила, обл. Кюстендил за времето от 17,30 часа на 13.08.2015 г. до 18,00 часа на 16.08.2015 г.