Начало
Извращенията от пияни шофьори по улиците продължават с пълна сила. 17-годишен дупничанин направи зверска катастрофа снощи в района на ОУ "Климент Охридски" в Дупница и буквално "изкара ангелите" на живеещите в близост хора. Тийнейджърът, забил Сеат-а си в един от електрическите стълбове в близост до магазин Брик. "Трясъкът бе толкова силен, че помислихме, че се е взривила бомба на улицата. Прекършил бе целия стълб, предполагам, че е карал с поне 100 километра", разказа възрастна дама.
ФК Марек-1915 ще изиграе утре първия си официален мач. Дупничани приемат на 2-ри септември от 17:00 часа на стадион Бончук, отбора на Германея Сапарева баня. Срещата е от първи кръг на Аматьорската футболна купа. При успех един от двата тища ще се изправи срещу победителя от Велбъжд и ФК Кюстендил, за да се излъчи представител на Кюстендилска област. Очаква се гостите от Сапарева баня, които са в по-горна дивизия да играят с основния си състав. Старши треньорът на Марек Борис Кръстев, който дебютира срещу бившия си тим, ще разчита и на момчета от юношеските формации.
В нощта преди Бъдни вечер двете побойнички издебнали жертвата в тоалетната на заведение в село Стоб
Настaвникът на Марек Юнион-Ивкони Найден Найденов бе много щастлив след победата с 3:1 гейма над Левски Боол в първия мач от финалната серия за титлата в Суперлигата.
Днес от 19 часа актьорите от ОбДТ „Невена Коканова“-Дупница ще поставят на домашна сцена пиесата „ЛюбоФ“ от Мъри Шийзгъл.
Дисциплинарната комисия към БФС ще заседава утре и ще излезе с решение за изстъпленията по време на мача Марек – Левски в събота. За съжаление, първоначаолните слухове са, че сериозна секира ще отнесат не “сините”, а именно дупничани. Наказан е ясно, че трябва да има, но в случая ще го отнесат не виновните, а осъдените предварително. Т.е. Марек.
Волейболният ни национал Цветан Соколов поздрави играчите на "Марек Юнион-Ивкони" за третата поредна титла в шампионата. Любимецът на българските фенове тръгна за световния волейбол именно от Дупница и не скри, че е радостен от златните медали на бившите му съотборници. "От първата финална среща гледах малко, но вторият мач го изгледах целия. Стисках палци за момчетата и се радвам, че успяха да победят. Напълно заслужаваха титлата. "Марек Юнион-Ивкони" е номер едно в България и го доказа по безапелационен начин. Политиката с налагане на млади състезатели и проявеното търпение е правилната политика", коментира пред zadupnitsa.com Соколов. "Веднага след награждаването звъннах на Найден Найденов, за да му честитя и да поздрави момчетата. Аз съм убеден, че цяла Дупница се гордее с тях и има защо-цяла година без загуба, а и нито един загубен гейм при гостувания е уникално постижение. С родния си клуб не станах шампион, но един ден ще се върна и ще вдигна титлата с екипа на "Марек Юнион-Ивкони". Просто няма как, задължително е. С някои от момчетата ще се видиме в националния отбор, а кой знае, догодина може и да сме съперници на игрището с някои от тях. Искренно им го пожелавам", допълни Соколов.
Неизвестен засега извършител е нападнал и напръскал в очите със спрей зам. главният редактор на в-к 7 дни спорт Владимир Зарков. Новината бе потвърдена и от шефа на вестника Юли Москов. Инцидентът е станал близо до зала Универсиада в столицата. Зарков е закаран по спешност в болница, но има сериозен проблем със зрението. На този етап не е ясен точния мотив, но най-вероятно е свързан с работата на журналиста.
Слабо земетресение беше регистрирано на 50 км от Дупница тази нощ. Епицентърът е бил на 5 км югоизточно Самоков. Според Националния институт по геофизика към БАН трусът е бил с магнитуд от 2.8 по Рихтер, а според Европейския сеизмологичен център то е било със сила от 3.6. Земетресението е усетено тази сутрин в 04.24 ч. и е било с дълбочина от 100.7 км според БАН и с дълбочина от… 400 км според Европейския сеизмологичен център.
Миньор Пк е на път да се превърне в един от изключително неудобните съперници на Германея. След като през есента в първенството на В- Югозападна футболна група миньорите победиха в Сапарева баня с 3:0, днес отново сториха това, но в контрола и при резултат 1:0. Спаринга бе шести от началото на зимната подготовка за Германея, като след него тима има 3 победи и 3 загуби. Двубоят днес се игра при отлични условия пред около 50-на фена на градския стадион в Сапарева баня. През първото полувреме гостите бяха по-активни и на няколко пъти сериозно застрашиха вратаря Евгени Спасов. Германея отговаряше с контратаки, но те бяха по-скоро епизодични. Резултата бе открит едва в 55-та минута с красив гол на Йорданов, който стреля от движение след отличен пас на Андреас Васев. В 77-та минута ветерана Тони Ефтимов пропусна дузпа за Миньор.
Във връзка с изпълнение на проекта “Реконструкция на общинско улично осветление” в гр. Дупница се налага прекъсване на електрозахранването за периода 06.10. – 10.10.2014 год. от 8,30 до 16,00 часа по дати и улици както следва:
Антон Велков е вече ясно, че няма да бъде старши треньор и голямата въпросителна е: Кой ще го смени. В днешния двубой с Левски се видя, че Марек все пак е костелив орех, когато бъде подценен, но безспорно голяма вина за това има и този, който определя състава и има най-голямо влияние върху играчите.
Земетресение с магнитуд 2,6 по скалата на Рихтер е регистрирано на територията на България, съобщиха от Европейския сеизмологичен център. Земният трус е регистриран в 21,52 ч. снощи. Епицентърът е на 7 км североизточно от град Рила, на 20 км северно от Благоевград и на 58 км южно от София, с дълбочина 5 км, съобщава Блиц. Няма данни за пострадали и материални щети Читатели на zadupnitsa.com, споделиха, че снощи в селата Бистрица и Ресилово е бил чут силен тътен.
Отборът на Марек направи вчера 29-ти юни първа тренировка от лятната си подготовка. Точно в 18:00 часа на стадион Бончук футболистите бяха изведени на терена от треньорския щаб. Както заниманието бе ръководено от шестима треньори: Анжело Кючуков, Янек Кючуков, Цветан Видински, Светльо Георгиев, Дани Белчев и Иван Стоянов. В първата тренировка се включиха 16 футболисти, като по-голяма част бяха от дублиращия тим, а също така и бивши играчи на клуба. Заниманието бе наблюдавано и от все още действащия президент на клуба Стойчо Милев, който заяви, че целите пред отбора няма да са влизане в професионалния футбол, а през тази година ще се стабилизира клуба и ще се развива школата. „Много от футболистите от миналата година не са в отбора сега ще разчитаме на наши момчета, които ще се обиграват. Отбора ще тренира в Дупница, но е възможно да има и лагер. Финансирането за В-група е подсигурено и то ще възлиза на около 120 хил лева, като отделно ще се изплащат и задължения към НАП и футболисти, които бяха в тима през миналия сезон. Включват се нови хора от Марек 2007, които ще влязат в новия УС. Старият Управителен съвет се разпуска и се създава нов, обединяваме се с Марек 2007. Има и бизнесмени, които ще влязат, но няма да споменавам имена. Колкото до Иво Паргов има решение на стария УС и той ще се занимава с нова частна школа, няма да бъде в новия УС. Треньорите ще са местни. Ще поканим и фенове в УС. БФС може би ни направи услуга с неиздаването на лиценз за професионалния футбол, защото нямаше как да издържаме отбора в Б-група. Казах на феновете да намерят 20 човека, които да дават по 10 хил на година, но няма такива.“ заяви Стойчо Милев.
Дупничанинът Теодор Георгиев, който е част от българския национален отбор на Европейското първенство по таекуон-до в Баку, започва днес участието си в категория до 74 килограма. Първият съперник на Теди е хърватина Тин Соленички. Виж цялата схема на надпреварата в категория до 74 кг ТУК
20-годишен дупничанин е задържан вчера от служители на реда за притежание на наркотични вещества. Проверката на лек автомобил „Хонда“ е била извършена на улица „Руен“ в Дупница.
През следващото денонощие над страната ще премине бърз студен атмосферен фронт, като ще нахлуе студен въздух и през нощта над Западна България и в частност Дупница ще превъли слаб сняг. Снеговалежа се очаква да спре около обяд на 12 януари. В понеделник сутринта в Дупница температурите ща са в диапазона от минус 2 до минус 4 градуса, което ще доведе и до заледяване.
Актавис отново ще спонсорира представителен тим на футболен клуб „Марек 2010“ за участие в най-големия и престижен международен футболен турнир за деца и юноши „Готя Къп“, който ще се проведе от 13 до 18 юли 2015 г. в Гьотеборг, Швеция.
На тържество в заседателната зала на Община Дупница официално преди минути бе валидирана марка по случай 100-годишнината на футбола в Дупница. Моментът е още по-исторически, тъй като за първи път в историята на Кюстендилска област се валидира марка, обясни представителят на Български пощи Александър Пандурски. "На марката е изобразен отборът от 1962 година, цената на една марка е 65 стотинки, а тиражът е 11 хиляди. От този момент, тя е вече в употреба", обяви от трибуната Пандурски, след което последваха бурни аплодисменти.
Зeметресение с магнитут 4.9 е регистрирано в Южна Италия. Според местни медии няма пострадали и разрушени сгради. Земетресението е регистрирано в 19:08 местно време с епицентър на около 160 км от столицата Рим
Kражба на монетник с 80 лв. от магазин в Дупница и кражба на контролен електромер от трафопост са регистрирани в Районното полицейско управление на града. Зложелатели пък са повредили оптичен кабел по линията Дупница-Благоевград при разклона за село Слатино. Местопроизшествията са обслужени от дежурни полицейски групи, а работата по установяване на извършителите продължава.
35-годишният дупничанин Никола Занев, когото арестуваха в края на лятото миналата година при екшън акция на Криминална полиция – Дупница и ДАНС, влиза в затвора за четири години и десет месеца, след като поиска разглеждане на делото му по реда на съкратеното съдебно следствие, съобщава struma.bg Решението е на съдия Надя Георгиева от Кюстендилски окръжен съд, като делото свърши в едно заседание. Въпреки че адвокатът на Занев – Александър Райнов, и наблюдаващият прокурор Бисер Любенов се бяха договорили предварително за наказание от 4 години затвор и 10 хиляди лева глоба, съдия Георгиева отказа да одобри това споразумение и твърдо поиска 5-годишна присъда за Занев, като се мотивира с голямата обществена опасност от деянието на подсъдимия и това, че наказанието има превъзпитаващ ефект не само за него, но и за обществото. В крайна сметка след петминутни преговори адвокат и прокурор стигнаха до споразумението за четири години и десет месеца, което бе одобрено от съда. Занев се призна за виновен за това, че в лекия му автомобил БМВ до магазин „Пенимаркет” в Дупница е държал високорисково наркотично вещество – шест пакета амфетамин, в черен платнен спортен сак. Пакетите били облепени с кафяво тиксо, а общото тегло на наркотичното вещество е 4,507 кг. В обвинителния акт по делото е записано още, че при претърсването на колата на подсъдимия Занев полицаите открили и още 2,045 кг амфетамини, разделени в три пакета и поставени в бяла хартиена подаръчна чантичка на задната седалка на колата му. При извършените по-късно обиски в гаража на къщата до дома му, ползван от него, криминалисти открили в бял кашон други шест пакета с кафяви на цвят таблетки, върху които имало отпечатано релефно лого „R”, с общо тегло 4, 0111 кг, и пластмасов буркан от хранителна добавка с три пакета хапчета в него с тегло от 1.123 кг. „Цялото количество на наркотичното вещество бе в особено големи размери – 11,145 кг, и е на обща стойност 334 364,70 лв.”, каза прокурорът по делото Бисер Любенов. Според него обаче качеството на амфетамина било изключително ниско, тъй като процентното съдържание на наркотични вещества в субстанцията бил едва 6-7%. Заради огромното количество наркотици и тежестта на престъплението съдът разпореди Занев да плати и 10 хиляди лева глоба в полза на държавата. Пред съдия Надя Георгиева от Кюстендилски окръжен съд Занев призна всички факти и обстоятелства, описани в обвинителния акт, а през цялото време съпругата му тихичко плачеше в залата. Съдът отказа да отнемане в полза на държавата, както искаше прокуратурата, лекия автомобил БМВ, тъй като се оказа, че той не е собственост на Занев, а на майка му. 35-годишният дупничанин ще изтърпи наказанието си в затворническото общежитие в Самораново при първоначален „общ режим”, постанови съдия Надя Георгиева. Както „Струма” писа, Никола Занев е арестуван на път от дома на майка си към неговата къща след полицейска акция, подготвяна няколко месеца. По време на ареста Занев бе собственик на заложна къща „Темида” в Дупница. Занев е семеен с 1-дете. Той е възпитаник на спортното училище „Васил Левски” в София. Завършил е Химико-технологичен университет в столицата.
Седемте партньорски първенства на „Ариана Аматьорска лига“ от областите Благоевград, Кюстендил и Перник излъчиха своите участници за първия регионален финал от тазгодишното издание на популярната надпревара за футболисти аматьори.
Ангел Баялцалиев ще ръководи домакинския мач на Марек срещу Хасково от 2-ия кръг на „А“ група.
Тази нощ преминаваме към зимното часово време. Връщането към астрономическото часово време ще стане в 4.00 ч. местно време на 26 октомври, неделя, припомнят от Българския институт по метрология.Тогава часовниците трябва да се върнат с час назад.
Марек победи с 1:0 Дунав и спря серията от две поредни загуби. Успехът срещу Дунав не дойде лесно, като единственото попадение реализира Милен Лахчев в 68-та минута. След срещата старши треньорът на Марек Иво Паргов даде кратко интервю. Преди това той бе поне около 15 минути в компанията на изп. директор на Локомотив Сф- Георги Марков, с когото обсъдиха мача. Освен това двамата коментираха и какво трябва да свърши Марек, като организация, за да получи лиценз за А-група. Както е известно Паргов и Марков са кумове и доста често обменят опит.
Тази сутрин при пожар е загинала 87-годишна жена в дома си в дупнишкото село Червен брег. Сигналът за пожара е постъпил преди по-малко от два часа на 112. Екип на РСПБЗН е гасил пожара, който е причинен от печка на твърдо гориво. В близост до печката е открита обгоряла възрастната жена. На място работят екипи на полицията, пожарната и спешния център.
Скандал за неуредени сметки е възникнал вчера между двама мъже от Бобов дол, които след това се сбили. Инцидентът се случи на връх ромския празник. Мъжете били в района на болницата в миньорски град, като около 18:00 часа се разразил и скандал между тях. На място са пристигнали екипи на спешна помощ и полиция. Единият пострадал е закаран в дупнишката частна болница със съмнения за комоцио, другият с инициали Г.Л в полицейския арест в Бобов дол. Работата по случая продължава РУ Бобов дол.
Дни преди Коледа в дупнишката галерия „Джамията“ ще бъде открита изложба „Претворяване“.В нея свои творби ще представят художниците Атанас Хранов, Петър Пиронков и Живко Седларски. Те са изявени представители на съвременното българско изкуство и имат утвърдено артистично присъствие в културния живот у нас и в чужбина. Творбите на художниците са тематично разнообразни – за любовта, за жената-вдъхновение и др.
Днес от 14:30 часа на стадион Бончук, дублиращият тим на Марек приема Локомотив Пловдив в мач от 16-ят кръг на първенството. Марек завърши наравно 0:0 в предишния кръг, като гост на Черно море, а Локомотив се препъна у дома разгромен с 1:5 от Лудогорец. В първият двубой в Пловдив на 19 август Марек победи с 3:1
Ситуацията след изригналия гейзер в района на СБА в Дупница в следствие на авария на водопровода за Бобов дол е овладяна много бързо. Сигналът е подаден от шефа на КАТ Радослав Боюклийски до Община Дупница. На място веднага е заминал зам.кмета Крум Милев, който е и шеф на Кризисния щаб в града. "Действахме максимално бързо, за да спрем изтичането на водата. Водата идва от ВЕЦ-а в Самораново. Водната струя беше над 20 метра в началото, като от налягането, водата стигаше до една от къщите през улицата.
Заради ниските температури веднага замръзваше водата по улицата. Искам да благодаря на началника на КАТ Радослав Боюклийски, който ни подаде сигнала и веднага реагира с изпращането на патрули, които да регулират движението. От снегопочистващата фирма "Нивел строй" и коли на Пътно поддържане веднага започнаха опесъчаване на района и движението е вече напълно нормално, без заледени участъци. Сигнализирахме и ЧЕЗ, които спряха подаването на ток в района. Временно е спряно подаването на вода за селата Пиперево, Блатино и за град Бобов дол. Екипи на ВиК-Бобов дол дойдоха на място и започнаха отстраняването на аварията", коментира Милев, цитиран от пресцентъра на кметството.
След края на срещата Марек-Славия, завършила с победа на дупничани с 1:0, страстите продължиха и извън терена. На влизане в тунела Диего Фераресо от Славия и Димо Атанасов от Марек, бяха на път да стигнат до бой, но техните съотборници ги разделиха. Двамата са бивши съотборници от Локомотив Пд, където бяха през 2012 година и дори са били в една квартира. Бразилецът Фераресо е отправил неприлични думи към българина, това разкриват хора от щаба на домакините. Именно това е породило и реакцията на Димо Атанасов. Скандалите продължиха и след това. След като отбора на Славия напусна стадион Бончук от Марек откриха, че "белите" са изпочупили и съблекалнята за гости. Входната врата е изкъртена, вътрешната водеща към банята също е в окяно състояние. На двете врати личат и следи от бутони. От Марек осведомиха за случая делегата на БФС Неделчо Михайлов, който засне вида на съблекалнята и описа случая в доклада си.
Страница 3 от 156
