Начало
Община Дупница бе одобрена от Фонд „Социална закрила” за доставчик на социалната услуга „Обществена трапезария”, информират от пресцентъра. Дейностите ще продължат да се реализират на територията на града и през периода от 1 октомври 2014 год. до 31 декември 2014 год. Одобрените по проекта ще получават топъл обяд, включващ супа, основно ястие и хляб. До няколко дни ще стане ясно каква ще бъде бройката отпусната за Дупница, като през миналата година тя бе 99 човека.
70-годишен дупничанин, баща на две деца, е откритият тази сутрин замръзнал мъж в района на стадиона в града. Възрастният мъж е бил с видима рана на главата. Криминалистите работят по две версии, едната от тях е, че дупничанинът е блъснат от кола и шофьорът е избягал. Според втората се касае за побой. Трупът на мъжът ще бъде откаран в кюстендилската морга за изясняване на причините, довели до смъртта. Засега е заведено досъдебно производство срещу неизвестен извършител за убийство по непредпазливост. Починалият е живеел сам в ромския квартал известен като Пич махала и често посягал към чашката твърдят близки. Снимка : struma.bg
Звездата на СК Гладиатор-Дупница Теодор Георгиев вече има и личен спонсор. Изявите на Теди в България и чужбина привлякоха вниманието на бизнесмени, които решиха да го подкрепят. Риу Правец Голф & Спа Ризорт застават зад дупничанина и ще спонсорират подготовката му. Последното отличие което спечели Теодор Георгиев, бе бронзов медал от турнир в Москва.
Дупничанина Цветан Соколов бе в основата на успеха на Тренто при госуването в Белгия на Нолико с 1:3 гейма. Италианците взеха ценен успех преди реванша и само чудо може да им попречи за класиране в следващата фаза. Цветан Соколов бе определен за играч на мача с 23 точки .
В родният град на петричката врачка Ванга усилено се говори, че нейната правнучка Кристина е наследила паранормалните ѝ способности. Смята се също, че Ванга се е преродила в правнучката си. Виденията на 18-годишната Кристина са започнали още преди 6 години, когато е открит музеят на петричката врачка в града на 5 май 2008 година.
В Бургаски окръжен съд стартира делото заведено от Община Дупница срещу “Понсстройинженеринг” ЕАД за възстановяване на авансово плащане в размер на 173 хиляди лева за построяването на тренировъчна зала, информират от общинския пресцентър. Съоръжението трябваше да се построи в района на стадион “Бончук” зад известния като "Слънчев брег" сектор, но така и не се стигна до конкретни дейности. Любопитното е че, адвокат на “Понсстройинженеринг” е известната от години БСП-депутатка Татяна Дончева, която наскоро напусна столетницата. Още по-интересното е, че като свидетели на фирмата се явяват бившия кмет на Община Дупница инж. Атанас Янев и заместникът му в неговия мандат Йордан Йорданов, които са били път до Бургас. “Претенциите ни са да се възстанови сумата, тъй като цената на доставената конструкция е в пъти по-малка от платения аванс”, коментира зам.кмета по икономическите въпроси Олга Китанова.
Кубрат Пулев благодари на феновете си за подкрепата, която му оказаха преди, по време и след мача с Владимир Кличко. Кобрата направи изявление пред почитателите си на официалната му страница във "Фейсбук". В него българинът отново казва, че не изпитва уважение към Кличко и заявява, че се надява да получи шанс за реванш.
Днес от 17:00 часа Германея Сапарева баня гостува на Беласица Петрич в мач от 4-ят кръг на В-Югозападна футболна група. Домакините от Петрич са с най-добрата защита до момента без допуснат гол. Германея пък е с най-малко отбелязани, само един гол. Старши треньорът на Германея Борис Кръстев заяви, че иска максимално раздаване на терена, защото според него срещата ще бъде повече битка отколкото показване на високо футболно майсторство.
Общинският съветник от БСП Георги Пехливански поиска официално от Ивайло Константинов да се извини публично от ефира на ТВ Запад за твърдението, че е е участвал в среща с други общински съветници от БСП и ОДБ, на която са уеднаквявали позицията си за тегленето на облигационния заем. Часове по-рано на пресконференция, Константинов изнесе на светло информация за тайна среща на част от съветниците от различни партии ден преди сесията, на която се разисква темата за 3-те милиона евро заем, и на която е присъствал и Пехливански. "Не искам да търся другия вариант, за да получа това извинение, затова очаквам да го направите накрая. Пехливански не участва в такива срещи", обърна се по телефона на живо в предаването "На фокус" колоритния "червен" съветник. "Уважавам г-н Пехливански като стойностен човек. Информацията е абсолютно вярна и мога да я докажа. Затова ще посъветвам г-н Пехливански да потърси другия вариант", отговори му бившия вече ОбС председател.
Последните 24-часа се оказаха изключително драматични за футбола в Дупница. След като, вчера БФС наложи огромна глоба на Марек в размер на 210 000 лева за съмнения за уговорени мачове/ Виж повече ТУК/, днес се проведе спешна среща на ръководството на клуба, след която стана ясно, че ще бъде създаден нов клуб, който ще започне от най-ниското стъпало във футбола А-Окръжна група или Регионална група Рила. На срещата присъства кмета на Дупница, инж. Методи Чимев, футболни деятели и фенове. „Във връзка със създалата се ситуация, след наложената вчера глоба, взехме решение да създадем нов клуб Марек-1915, който започва от регионалните групи“, заяви Цветан Видински, който бе на срещата заедно с Янек Кючуков, Краси Влахов и Борис Кръстев. „Проведохме разговори с хора от БФС и смятаме, че решението за нов клуб е правилно. Благодарим на кмета Методи Чимев, че застава зад това и по този начин се спасява футбола в града“, сподели Янек Кючуков. Днес официално ще бъде подаден документ в БФС, че Марек 2010 няма да започне във В-група, като същевременно ще бъдат внесени и документи за учредяване на новия Марек-1915, като 1915 е годината на започване на футболното движение в Дупница, 100-години от това начало бяха чествани през месец май.Президентът на Марек 2010 Стойчо Милев, заяви че ще сезира прокуратурата и ще настоява за проверка на бившия изп. Директор, Иво Паргов, относно наложената глоба за съмнения за уговорени мачове. Очаквайте още подробности
Дупница все пак ще бъде парламентарно представена в състава на Народното събрание. ГЕРБ има най-голямо доверие сред избирателите в Кюстендилска област сочат официалните резултати от РИК- Кюстендил, на база 278 от 279 секционни протокола, без една от Сапарева баня. На база първоначалните изчисления освен водачът Кирил Калфин, зад парламентарната банка ще седне и втория в листата Емл Гущеров. Дупнишкият представител е получил 1701 преференции, докато 3-ия Виктор Янев е с 1203.
Фенките на един от най-атрактивните волейболисти в “Марек Юнион-Ивкони” ще изпаднат в депресия. И има за какво. Централният блокировач на шампионите Мартин Иванов отдаде сърцето си на своята изгора Катрин Велчева. Само преди дни, 6-ият от Световното за младежи в Мароко поиска ръката на своята избранница и получи заветното: Да.
Всички почитатели на парапланеризма и планинското колоездене от региона ще имат възможност вече да изпробват площадката "Робовица" над гр. Рила. Откриването бе вчера 1-ви май, а организатор на събитието стана клуб „Свободен полет“ Дупница. Стартовата площадка се изгради по Проекта "Съвременни пред портата на духовността" реализиран от Община Рила. Целта е в общината освен религиозния да се развие и спортният туризъм. В Община Рила се надяват с парапланеризма да привлекат повече туристи.“Там, където има посетители, там има туризъм, като има туризъм, върти се малко икономиката”,коментира Георги Кабзималски, кмет на Рила, цитиран от БНТ. Съвсем скоро в общината ще изграждат трасета за скално катерене, предвижда се и построяването на зала за още един нетрадиционен за България спорт – кърлингът. За откриването от Дупница пристигнаха любители на планинското колоездене, а над град Рила през целия ден летяха парапланери.
Трикратният волейболен шампион на страната "Марек Юнион-Ивкони" ще започне с контролите в подготовката си от събота. Дупничани ще гостуват в Тетевен на местния "Тетевен волей", който е участник във втория ешелон на родното първенство. В планинския град от няколко години развиват успешно този спорт, като през миналата година трябваше дори да играят в Супер лигата, но от родната федерация за пореден път нарушиха тогава собствените си наредби и лишиха клубът от промоцията. Този сезон тетевенци стягат много силен състав, с който да атакуват елита, но такава възможност може да им се разкрие и само след няколко дни, ако КВК Габрово се откаже, след като вече прекрати подготовка и е под въпрос съществуването му въобще.
Земетресение с магнитуд 2,8 е било усетено в района на Перник. Това съобщиха от Националния институт по геофизика, геодезия и география при БАН. В 07.54 часа в района на Перник е регистриран земен трус с магнитуд 2,8 по скалата на Рихтер. Земетресението е било усетено слабо от жителите в Перник, село Кладница, село Рударци. Епицентърът на земния трус е бил в Перник. Дълбочината е 18 км. По-рано сутринта в 05.37 часа е било регистрирано друго земетресение с магнитуд 2,4 по Рихтер. То не е било усетено.
Главоболията пред старши треньорът на Марек Иво Паргов продължават и през тази седмица. Броени дни преди тежкото гостуване на 2-ия във временното класиране Хасково, грипен вирус повали 7 футболисти от тима. Те вече втори ден не тренират. От лекарския екип на тима заявиха, че се надяват да възстановят поне част от тях до петък, когато отборът заминава за Хасково. За капак на лошите новини, мача пропуска и капитанът на отбора Милен Лахчев, който е наказан за един мач заради натрупани жълти картони.
Круизният кораб Majesty of the Sea е бил принуден да прекъсне плаването си до Бахамите и да се прибере в пристанището на Маями. Причина за това е масово заболяване на пасажерите от стомашно-чревно разстройство. Вируса повалил близо 70 пътници от общо 2844. Всички пациенти са били прегледани от лекари.
В Териториална организация на научно-техническите съюзи – Дупница (Дом на техниката) се провеждат курсове по английски и немски езици за различни възрасти и с акцент върху развитието на основните езикови компетентности, а именно четене, писане, слушане и говорене според Общоевропейската езикова рамка. С помощта на ефективното езиково обучение курсистите усъвършенстват своите възможности да общуват свободно на чужд език. Обучението отговаря на всички европейски стандарти.
Футболистите на "Марек" ще защитават честта на изпълнителния директор на клуба Иво Паргов, в двубоя им срещу "Черно море". "Помолил съм ги да играят този мач за мен, ако ме уважават и преди "Левски" успях да ги мотивирам и съм убеден, че момчетата ще се хвърлят на 200%", каза пред Дарик- Кюстендил Паргов. Той призна за финансови проблеми в клуба, които могат да доведат до напускане на играчи."Нашият отбор изнемогва финансово. Ние не можем да си позволим дори футболисти от среден клас. С голяма част от тези момчета играем още от "В" група. Не подценявам момчетата, но тoва са им възможностите и няма какво да им се сърдим. Точките, които сме взели до момента дори са ни в повече. Организационно сме под "Хасково". Но, все още не сме хвърлили бялата кърпа и продължаваме да се борим. Дали няма да завършим само с футболисти от Дупница? Знам, че повечето футболисти не са тук от любов към "Марек", а защото сме били коректни и точни до момента и сме плащали навреме. От момента, в който забавим заплати или да не дадем премии, естествено е, че всеки ще започне да се спасява", коментира Иво Паргов. На въпрос – това ли очаквате?, той отговори- абсолютно.
Футболистът Стамен Казълов, който няма и 1 минута за първия отбор, разтрогна едностранно договора си с "Марек" и сега трябва да му се изплатят 3 заплати.
"Просто, трябва да се съобразим с реалностите!", призова Иво Паргов. Той работи по проект за детско- юношеската школа на клуба. "Много футболни центрове ще ни завиждат и родителите на децата от Дупница ще останат доволни", заключи изп. директор на "Марек".
Отборът на дупнишкия СК Гладиатор днес се завърна от Швеция, където взе участие на турнир в град Трелеборг. Дупничани се представиха повече от достойно и спечелиха 3 златни,1 сребърен и 2 бронзови медала.
Братята Кармен и Николай Лапачки, са арестуваните за вчерашния побой в Дупница. Двамата са набили 27-годишния собственик на автомивка В. Илиев. Потърпевшият е с комоцио, тъй като е ударен по главата с твърд предмет, съобщава viaranews.com. Нараняването му не е сериозно. Инцидентът е станал в сряда следобед в Градската градини, където живеят Кармен и Николай Лапачки. Арестуван е и Георги Н, на 34 години, син на Николай. От полицията съобщиха, че инцидентът е станал, докато изяснявали отношения помежду си. 23-годишната жена е с порезна рана на ръката.Според запознати боя е възникнал именно, заради пострадалата жена. По случая е започнато досъдебно производство. Миналата година Николай Лапачки беше заловен с незаконно притежавано оръжие и боеприпаси.
2 бързи полицейски производства са започнати в почивните дни срещу водачи на МПС, управлявали след употреба на алкохол. Тестът на водача от Бобов дол е отчел резултат 1.85 промила алкохол в издишания въздух. Друг шофьор от Благоевград е спрян за проверка от дупнишки полицаи на главен път Е- 79.Той е управлявал с 1.40 промила алкохол в издишаните пари.
Общинският съвет в Дупница прие единодушно предложението от кметът инж. Методи Чимев за внасяне на проект за финансиране от Министерство на физическото възпитание и спорта. Крайният срок за входиране 31 март тази година. Както вече сме писали, Чимев иска пари за ремонт на тревното покритие и изграждане на модерна поливна система, ремонт на съблекалните и на трубината за гости. “Преди седмица разговарях с председателя на комисията по младежта и спорта в парламента г-н Христо Монов за това ми намерение да се осигури финансиране. Трябва да опитаме, защото и частична помощ пак е нещо, ако не получим отказ. Иначе, дай боже, влезем в “А” група, ще трябва сами да мислиме как да лицензираме стадиона”, обясни доводите си Чимев.
Пореден случай на буйство на пациент бе регистриран. 38-годишна жена от Дупница счупи телефона в ортопедичния кабинет на Общинската балница. Жената постъпила снощи със съмнения за счупен крак, но била в афект и изпочупила част от оборудването в кабинета. Охраната на болницата успяла да се справи с жената с инициали Б.В и извикала полиция. Според първоначална информация жената е била употребила алкохол и това е довело до инцидента.
Сензационен клип с изровено чудовище в джунглата на Камбоджа потресе света, след като бе качено в мрежата за споделяне Youtube. Гигантското същество е нещо средно между…кит и плужек. Животното, което е заобиколено от тълпи развълнувани местни жители, бива качено с кран върху голямо ремарке, съобщи snews.bg. Според коментарите, които циркулират в мрежата, става въпрос за финвал – вид ивичест кит. В полза на тази теория говори фактът, че създанието разполага със странични и гръбни перки, които отговарят анатомично на тези на финала.
Днес 8-ми май, точно в 12.00 часа, патрулни автомобили на полицията в Дупница бяха в близост до училищата и на възлови кръстовища, като за една минута с подаване на светлинен и на звуков сигнал бе отдадена почит към паметта на загиналите деца на пътя. Проявата е част от организираните превантивни дейности в рамките на Третата глобална седмица на ООН за безопасност на движението. Седмицата бе белязана от поредица от беседи с деца. През изминалата година в област Кюстендил са ранени 12 деца, едно е убито.
Пореден обир с побой регистрираха в Дупница. Трима неизвестни са набили 59-годишен мъж и са му отнели 50 лв. и лични документи. Инцидентът е станал снощи в Дупница, на ул. "Княз Борис I". Пострадалият е настанен в дупнишка болница с комоцио, без опасност за живота . По случая е започнато досъдебно производство в РПУ Дупница.
Окръжна прокуратура –Кюстендил прекрати образувано досъдебно производство срещу Община Дупница. Производството бе образувано през миналата година, след сигнал от Сметната палата, за неправомерно разпореждане с бюджетни средства. Говорителят на Окръжна прокуратура Мариана Сиракова съобщи, че постановлението за прекратяване е на наблюдаващия прокурор В.Мицов. След назначена счетоводна проверка е установено, че няма извършени нарушения.
Oбщина Дупница отбеляза 166 години от рождението на Христо Ботев. Венци пред паметника на революционера положиха кмета на града инж. Методи Чимев и неговият заместник Крум Милев.
Отново феноменално включване на Златан Йорданов донесе победата на новия му тим „Сейнт Назер” в поредния кръг от френското първенство. Доскорошният волейболист на „Марек Юнион-Ивкони” бе „асото” в ръцете на треньора Джилес при гостуването на 6-ия „Шомон”. Йорданов започна като резерва и н се появи в игра в пъряия гейм, който домакините спечелиха с 26:24. В средата на втората част, когато домакините водеха с 2 точки в игра се появи 22-годишният посрещач на мястото на колебливия Мануел Севиляно. Включването на Йорданов подейства като допинг на съотборниците му и тимът спечели с 25:23. Йорданов засили посрещането на тима, като бе истинска заплаха и в атака, където записа 78% успеваемост. Йорданов бе титуляр и в следващите два гейма спечелени от „Сейнт Назер” съответно на 19 и на 15 точки. Бившият младежки национал приключи с 10 точки в актива си (2 блока, 1 ас). Другият българин в състава Стойко Ненчев също направи отличен мач. Централният блокировач се отчете с 15 точки (3 аса, 4 блокади). Припомняме, че в предишния кръг при гостуването си на „Рен” Йорданов се появи в игра при 2:1 гейма за домакините и 16:12 отново за тях и бе с основен принос за пълния обрат. С тези 3 точки, „Сейнт Назер” се изкачи на 9-о място с 19 точки.
Изключителното право да открият парада на нациите в Швеция по време на неофициалното световно клубно първенство ще имат футболистите от детския тим на "Марек". Новината потвърдиха за zadupnitsa.com преди минути от "Актавис", които поемат изцяло финансиранерто по участието на дупнишкия тим на "Готя къп" в Гьотеборг. Тази година е рекордна с над 1700 отбори от цял свят, но именно дупнишките деца ще стъпят първи на легендарния стадион "Улеви" с българския трикольор и ще се качат на сцената.
Изключително щастлив бе наставникът на Германея Борис Кръстев след победата като гост на Вихрен Сандански с 1:2. „Всички в отбора са мъжкари, ако не бяха такива нямаше да постигнем този успех и другите победи в първенството. Винаги съм казвал, че разполагам с отлични футболисти и мястото в класирането не е заслужено. Имаме още много работа, но тази победа над Вихрен е важна за нас. Посвещаваме я на Димитър Чечев за неговия празник, на кмета на Сапарева баня Сашо Иванови на целия град“ заяви Кръстев.
Страница 3 от 156
