Начало
Три търга за продажба на земеделски земи се проведоха днес в сградата на Община Дупница, информират от пресцентъра на кметството. В село Крайници в местността “Таушаница” 3 315 кв.метра бяха продадени на единственият явил се участник Костадин Кацов, жител на селото, който потвърди начално обявената цена в размер на 1350 лв.
В България е голяма рядкост спортистите да бъдат и еталони за благотворителност. Мнозина от децата в различните спортове израстват с имената на своите идоли, които коват успехи на спортната площадка. На всеки му се е случвало да чуе в махалата или в училище, деца играещи волейбол да спорят кой от тях е… Матей Казийски или пък Цветан Соколов. Не са малко и тези, които “вадят душите” на родителите си, докато не им надпишат волейболна фланелка с името на своя идол, бил той Казийски, Соколов, Бербатов или някой редови играч от клубния тим на града.
Пирин ГД ще изиграе днес втората си контрола това лято. Преди два дни момчетата на старши треньора Йордан Боздански завършиха наравно 1:1 с новака в А-група Хасково, като попадението за Пирин отбеляза Кирев. Повече за този мач прочети ТУК
Още от 10 часа църковният двопр на централния храм "Св.Георги" започна да се изпълва с хора. Дошлите, облечени в черно близки, роднини и приятели на 3-мата загинали при зверска катастрофа в Италия очакваха и телата на своите съграждани, за да ги изпратят в последния им път. 44-годишният Радослав Алексов, 40 – годишния Емил Томов и 45-годишния Максим Максимов катастрофираха на Ботуша и днес ще бъдат погребани в родния си град.
Марек записа втора поредна загуба в първенството на А-група и първо домакинско поражение в изминалите седем кръга. Дупничани отстъпиха с 0:1 на Локо Сф, като единственото попадение реализира в 12-та минута Ранджелович. Домакините определено има за какво да съжаляват след като през втората част не успяха да стигнат да изравняването след като имаха пълно надмощие. Човек повече, заради изгонването на Камен Хаджиев в 78-ата, и трима тарани на терена не стигнаха на Марек за точката. като домакин на Локо Сф. Това е и първата победа на Локо Сф като гост през този сезон. Железничарите имат вече 11 точки, а Марек остава със седем. Двубоят бе и своеобразен сблъсък между двама специалисти и бивши играчи от школата на Локомотив Сф, каквито са Антон Велков и Димитър Васев. Сега първият от тях води Марек, а вторият е начело на родния си Локомотив.
Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев бе гост в най-голямото дупнишко училище СОУИЧЕ "Св.Паисий Хилендарски" за откриването на учебната година днес. Почти 1000 деца, родители и роднини се събраха в двора на учебното заведение. Инж.Чимев поздрави учениците, техните преподаватели и родителите като дари огромен букет на директорката на учебното заведение Виолета Инкьова. “За вас скъпи първокласници се отваря вратата на училището, за да се разкрие света на знанието, мечтите, правата и отговорностите. Драги родители, давайте най-доброто възпитание на децата си, бъдете винаги до тях, за да ги подготвяте заедно с учителите за старта им в живота и бъдете търпеливи. Уважаеми учители, пожелавам Ви здраве и сили, за да бдите все така неуморно над нашите деца, да изградите от тях личности готови за живота”, обърна се към присъстващите инж. Чимев.
На 3 март отбелязваме Националния празник на България. Навършват се 137 години от Освобождението на страната ни от турско робство. На 3 март през 1878 г. е подписан Санстефанският мирен договор между Русия и Османската империя, с което се слага краят на Руско-турската война от 1877- 1878 г. Датата 3 март слага начало на Третата българска държава. Санстефанският мирен договор е подписан в градчето Сан Стефано (дн. Йешилкьой) от граф Н. Игнатиев и Ал. Нелюдов от руска страна, и Сафет паша и Садулах бей – от турска. Договорът е предварителен и подлежи на одобрението на останалите Велики сили. Постановленията за България се съдържат в членовете от 6 до 11 и в член 19. Съгласно тях България се учредява като автономна, но васална държава с граници, които обхващат с малки изключения почти всички земи в европейската част на Турция, населени с българи. Общата й площ възлиза на повече от 170 хил. кв. км. Тя има редица права, включително и да иска признаване и от други страни извън подписалите Санстефанския мирен договор, както и правото на международни търговски отношения и на търговски представителства; да сключва търговски, финансови и административно-правни договори със съгласието и одобрението на сюзерена Турция или на попечителя Русия по време на преходния период, както и да има собствена войска и полиция. За първи път Трети март се чества през 1880 г. – две години след Освобождението – като Ден на възшествието на престола на император Александър Втори. Две години по-късно – през 1882 г., Държавният съвет приема "Списък на неприсъствените дни в Българското Княжество". В него за първи път е записано, че денят 19 февруари се чества като ден на "Заключаването на С. Стефанский договор". Неупоменаването на император Александър Втори се обяснява с факта, че през 1881 г. той е убит и е наследен от неговия син Александър Александрович. Съгласно Указ 78 от 31 декември 1887 г. се одобрява списък на неприсъствените дни в България. В него денят 19 февруари се отбелязва като ден на "Освобождението на България". През 1911 г. е приет нов Закон за празниците и неделната почивка, но и в него 19 февруари продължава да фигурира като ден на "Освобождението на България". Този закон остава до октомври 1951 г., когато официално е отменен от Кодекса на труда. С въвеждането на Григорианския календар през 1916 г. събитията от 19-ти и 20-ти век се преизчисляват, като към датата съответно се прибавят 12 дни за 19-ти в. и 13 дни – за 20-ти век. Денят 19 февруари 1878 г. стар стил, става 3 март по нов стил. За първи път по новия стил 3 март е честван през 1917 година. Трети март се отбелязва като празник до 1949 г. През 1950 г. съгласно постановление на Министерския съвет за определяне на неприсъствените дни през календарната 1950 г. 3 март за първи път не е включен в списъка на неприсъствените дни. Еднократно като официален празник денят е отбелязан през 1978 г. по повод на 100-годишнината от Освобождението. Десет години по-късно по решение на Юлския пленум (1987 г.) на ЦК на БКП и на Министерския съвет 3 март е възстановен като официален празник. С решение на Държавния съвет от 27 февруари 1990 г. и на Народното събрание от 5 март с.г. датата е обявена за национален празник.
Трагичен инцидент се разигра днес преди обяд в дупнишкото село Крайници. 58-годишен мъж избра да сложи край на живота си. Йордан Д е живял сам и според негови съселяни е имал онкологично заболяване. Преди време той е работил във ВиК-Дупница. Тялото е открито от негов съсед и приятел. Веднага е извикан екип на Спешен център-Дупница, но лекарите само са констатирали смърта. На място е пристигнал и екип от РПУ-Дупница.
20-годишен младеж е задържан от дупнишки полицаи за притежание на наркотични вещества. При извършената проверка у него са открити 7.64 г канабис. Видът на наркотичното вещество е установен с полеви наркотест. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница. Задържаният е известен на полицията и с други престъпления, свързани с наркотици.
Следствие удара е предизвикан и пожар, няма пострадали от персонала на спортното съоражение. В Мехелен силна буря причини редица щети на жилищни сгради и магазини. Има много повалени дървета част от тях върху детски ясли, съобщават местни агенции, а също така и ИТАР-ТАСС.
Приключи екшънът с 35-годишния психично болен мъж, който се барикадира с оръжие на втория етаж на къщата си в столичния квартал „Горна баня" в четвъртък вечерта. Мъжът държа цяла нощ полицията на крак. Драмата в столичния квартал приключи минути след 06.00 часа, след като мъжът скочи от покрива на къщата си и падна върху платнище в двора. Под охраната на полицията той беше качен в линейка и откаран в болница. Преди да скочи психично болният развя бялата си тениска и скандира „Да живее България!". Около 06.15 часа приключи драмата в Горна баня без сериозно пострадали. Младият мъж се качи на покрива на къщата си около три часа по-рано, тъй като полицейските екипи предприеха щурм за принудителното му залавяне и обезвреждане. След първата стрелба, която той откри снощи по съседна къща, изстрели се чуваха на няколко пъти през нощта. При един от тях леко е пострадал полицай. Директорът на столичната полиция Младен Маринов заяви, че оръжието, с което мъжът е разполагал, има слаб обсег на действие и не е смъртоносно на по-дълго разстояние. Младенов подчерта, че униформените ще използват сила само когато другите действия и методи не дадат резултати и единствено когато има заплаха за живота на 35-годишния мъж и за другите хора. Мъжът, който е с диагноза шизофрения, не е предявил никакви претенции и искания по време на продължилите цяла нощ преговори. Като причина за неговото избухване се смята скандал, избухнал по-рано през вчерашния ден с баща му, както и съседска разпра. По време на барикадата на първия етаж на къщата се е намирала възрастната леля на младия мъж, която не е пострадала. Още преди той да се качи на покрива и да развее тениската си като знаме, баща му разказал пред разследващите, че той често имал навика да влиза в ролята на опълченец. Полицията обясни, че оръжието – преработен газов пистолет със сачми, с което е стрелял мъжът, е незаконно притежавано от него През цялата нощ периметърът около къщата беше отцепен, а съседите – барикадирани. източник DarikNews.bg снимка БГНЕС
Поредните читателски сигнали се получиха на редакционната поща на zadupnitsa.com. В един от тях се визира проблем с вдигането на шум от рев на мотори и то в късните часове около полунощ, а в други се пита дали всички, които управляват скутери и мотори имат нужните свидетелства. Ето какво пише в един от сигналите: Здравейте, хубаво е, че публикувате снимки с нарушители на правилата за движение и паркиране в града ни, но няма как да Ви изпратя снимка с невъобразимия шум, който вдигат младите самозабравили се водачи с мощните, но и по-маломощни скутери и мотори направени да вдигат по-високи децибели. И това го правят(имам чувството) нарочно след 23.30 до към 1.30 при хубаво и топло време. Използват улица „Цар Освободител“ в района на „Наков мост“ и нагоре към Горна махала. Това безцелно препускане напред, назад няма как да не е от злоба. Е за това се питам и къде са катаджиите в това време.“, пише нашият читател. Подобни сигнали вече няколко пъти постъпват в редакцията на zadupnitsa.com, като те засягат проблема с неправоспособните водачи на скутери и мотори. Според читателите ни голяма част от младежите нямат свидетелство за управление, защото нямат и нужните години. Нека всички родители се замислят оправдано ли е децата им да шофират така по улиците на Дупница.
Двама души загинаха, а най-малко един е пострадал заради силните снеговалежи и лавините в Южна Австрия. Парализирано е движението по железопътните линии във федералната провинция Каринтия, разположена по границата със Словения и Италия.До 120 сантиметра нов сняг беше измерен в някои райони на Каринтия в петък. Властите във федералната провинция Тирол и областта Лиенц препоръчаха на гражданите да си останат у дома.
Метеоролозите прогнозират, че в неделя вечерта в Южен Тирол ще натрупа още един метър нов сняг, а в Лиенц- до половин метър.
Няколко лавини затвориха редица пътища, като някои райони останаха отрязани от външния свят.
В Източен Тирол няколко долини станаха недостъпни заради лавините. Метеоролозите предвиждат половин метър сняг и ситуация с лавини в тази част на страната.
В петък сутринта 53-годишен шофьор на машина за почистване на снега беше убит от лавина в селището Инерфилгратен в Източен Тирол. В Турн, окръг Лиенц, е загинал още един човек- местен жител на 39 години.
Украйна също даде жертва в лошото време. Мъжът на 39 години почина от премръзване в централния град Черкаси.
Друг 36-годишен жител на района е приет в болница с хипотермия. Лекарите оценяват състоянието му като тежко.
Вчера черкаският градски съвет отмени учебните занятия от първи до четвърти клас.
Решение за отменяне на учебните часове до понеделник приеха и градските власти на Киев и редица други областни центрове.
От неделя 13 души са загинали заради студовете в Румъния, където паднаха и обилни снеговалежи.
Според държавния секретар към вътрешното министерство повечето от починалите са бездомни хора, някои от които – консумирали алкохол.
От около седмица Румъния страда от ниски температури и снежни бури, които засегнаха силно трафика и изолираха десетки села.
В петък температурите паднаха до минус 18 градуса по Целзий в Барлад и до минус 15 – в Букурещ.
Стотици военнослужещи бяха мобилизирани през последните дни, за да разчистят пътищата и да окажат помощ на блокираните в домовете си хора.
От понеделник училищата в няколко области на страната остават затворени.
Силни ветрове и снегове възпрепятстваха трафика в Сърбия днес, принуждавайки местните власти да обявят извънредно положение и да изпратят военни хеликоптери за спасяването на заседнали пътници.
Движението на тежкотоварни камиони бе забранено по пътищата в Северна Войводина, а границата на страната с Румъния, Хърватия и Унгария бе затворена за товарни превози.
Властите изпратиха булдозери да разчистват пътищата около столицата Белград, където над 100 коли бяха заседнали в снежните преспи. Засега от мястото са изведени 24 души, други 20 продължават да очакват помощ.
През нощта срещу петък ветрове със скорост над 100 км/ч удариха източната и североизточната част на Сърбия. Силните ветрове вероятно ще продължат и през уикенда.
Лошото време доведе до забрана за движението на плавателни съдове по река Дунав.
Над 60 души бяха блокирани в коли и автобуси в северната част на Сърбия, след като силните ветрове образуваха снежни преспи, високи по няколко метра.
Спасителите са използвали булдозери и тежка техника, за да отворят пътя в близост до град Зренянин, който се намира на 50 километра от сръбската столица Белград, след като колона от автомобили заседна през нощта в преспите.
Сръбските власти въведоха извънредно положение в Зренянин и няколко други града в северната провинция Войводина, след като източни ветрове със скорост повече от 150 километра в час удариха района.
В Районно управление Дупница е постъпил сигнал за убит кон в землището на с. Бистрица. Инцидентът се е случил вчера. Неизвестен засега извършител е убил кон собственост на Йордан Начов от село Бистрица. Конят е бил вързан в частен имот на Начов. Той е собственик на още няколко коне. Най-вероятно става въпрос за отмъщение. В селото отдавна не се е случвало нещо подобно. Местни коментираха, че извършителя е проявил голяма жестокост след като е посегнал на вързано животно. През последните години имаше няколко случая на коне блъснати и убити на пътя Дупница-Бистрица. Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група, започнато е досъдебно производство срещу неизвестен извършител.
Извънредната сесия на Общински съвет-Дупница тече в момента. Няколко минути след 10:00 часа в Заседателната зала на Общината присъстваха 30 съветници и председателят Ивайло Константинов откри заседанието.
Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев издаде заповед на кметовете и кметски наместници по селата за изготвянето на списъци за желаещите физически лица да закупят дървесина по “стояща такса на корен”, както и добита дървесина от временен склад. Тази година цената за кубик е около 31 лв.
Фундаментът за монтирането на 22-метров пилон с българския трикольор над Св.Спас в Дупница е вече готов, информират от пресцентъра. Прокопано е трасе за полагане кабел за осветление за българския символ. От строителния отдел на Община Дупница работят усилено на място, за да бъде готово за 19 октомври, когато ще бъде официално издигнато знамето над Дупница. Да провери как върят дейностите на място бе и дупнишкия градоначалник инж. Методи Чимев.
На 19 февруари се навършват 142 години от обесването на Васил Левски. Община Дупница ще отбележи годишнината с поднасяне на венци и цветя пред паметника на Апостола на свободата в програмата там ще участва мъжки хор „Св. Иван Рилски. Ден по-късно в салона на ОБДТ „Невена Коканова“ ще бъде прожектиран и най-новия български филм „Дякона Левски“. Близо 4-часовата филмова сага "Дякон Левски", която в понеделник имаше премиера в зала 1 на НДК, не се препоръчва за деца под 12 години, научи "24 часа" от Националния филмов център. Това постанови комисията за категоризация, където първо гледат новите филми. А етикетите (в случая с буквата Б) задължително трябва да бъдат поставени на касите на киносалоните и да се спазват, за да няма глоби. Не си ли над 12 години – не гледаш филма за Левски и ще те върнат на входа на киното. Дори да си с родителите си. Ако има сцени на насилие, ругатни, гняв и ярост – изобщо опасност от агресия, филмът се забранява за деца под 12 г. Точно в този сегмент попада и "Дякон Левски", чийто режисьор и сценарист е Максим Генчев. В ролята на Апостола на свободата е Веселин Плачков. Участват Симеон Филипов, Максим Генчев, Ники Сотиров, Ивайло Аспарухов, Стоян Цветков, Горан Гънчев, Петьо Цеков, Якуб Бахар, Тезджан Ферад, Деляна Добрева, Мехмед Билял, Николай Янев, Николай Тодоров, Цветомир Ангелов-Цуки, Цветомир Нешев. Оператор е Христо Генков, художник – Николай Нинов. Музиката е на "Исихия". Продуцент е д-р Златина Филипова, изпълнителен продуцент – Деси Ковачева. "Образът на Васил Левски оживява в нова интерпретация, различна от досегашната портретна представа – жив и емоционален, едновременно човек и светец", твърдят авторите. Филмът води зрителите през живота на Апостола от детските години до извисяването му на бесилото – българската Голгота. "Погледът на Максим Генчев към историята е на наш съвременник, но в изразните му средства се редуват магически историзъм и почти документална стилистика", тълкуват критици. Основните сюжетни линии в "Дякон Левски" са пет. Акцентите са върху отношението на Левски към религията, борбата за свобода, към майката, любимата и към самия себе си. Филмът е заснет на 40 места в България – Видин и "Бабини Видини кули", Велико Търново, Копривщица, село Мокреш и в много манастири, с художествен екип от 250 души. В най-мащабната сцена участват 500 статисти. "24 часа" положи доста усилия да впрегне ден след премиерата мастити критици да коментират филма, но все още няма компетентно мнение за качествата на лентата на Максим Генчев. В замяна фейсбук гърми от оценки и мнения. Правнучката на Апостола Христина Богданова написа във фейсбук, че иска да забрави изцяло и напълно видяното във филма. "Току-що се прибирам от премиерата на филма "Дякон Левски". В изключително редки моменти от живота си нямам думи и този е един от тях. Искам да забравя този филм ИЗЦЯЛО и НАПЪЛНО възможно най-бързо! Въпреки че се съмнявам, че ще ми се получи… Дълбоко съм потресена от тази четиричасова подигравка с Левски, с историята, с българското. На няколко пъти очите ми се пълнеха със сълзи от обида и тъга. Много, много съм разочарована", пише Христина Богданова. Положително мнение за филма има Васил Василев, председател на Общобългарски комитет "Васил Левски". Според него лентата пресъздава вярно историческата истина, епохата и събитията. "Аз съм убеден, че филмът ще предизвика много силно впечатление именно защото показва историята такава, каквато от 20-ина години ни карат да забравим Днес децата учат по едни скандални учебници, които прекрояват историята според вкуса на днешната българска политика", смята той. Василев е човекът, който откупи и възстанови откраднатите части от паметника на Апостола на свободата. "Филмът "Дякон Левски" политически не е "коректен" от днешна гледна точка, защото в него няма и следа от това "захаросване" на историята, от това "заливане със сироп" и замазване на всички проблеми и противоречия, които са накарали Апостола да се жертва по този недвусмислен начин", коментира Василев. "Филмът "Дякон Левски" е стъпка в пътуването в безсмъртието на Апостола на свободата", смята кметът на Кърджали Хасан Азис, който присъства на премиерата в НДК. "Като кмет на Кърджали, където десетилетия наред мирно съжителстват хора от различни етноси и религии, придобил известност и като "столица на толерантността", не мога да не сведа глава пред посланията от предсмъртното писмо на Апостола. Едно от тях е, че "жестоко трябва да се наказват тези, които насаждат омраза между хората било на ет*ническа или верска основа", подчерта Хасан Азис. Той е категоричен, че политиците на съвременна България трябва да имат памет за категоричната саможертва на Апостола и неговите думи – Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме. Филмът струваше поне 2,5 млн. лева. За продукцията се водеше обширна дарителска кампания. Режисьорът и сценарист Максим Генчев определя серийния филм за Левски като трилър с елементи на екшън. Актьорът Веселин Плачков, изиграл Апостола, е избран между 20 кандидати, явили се на кастинг, заради физическа прилика с Васил Левски. Максим Генчев е актьор и режисьор, роден е през 1954 г. във Видин. Завършва ВИТИЗ през 1980 г. в класа на проф. Крикор Азарян. Работи в Пловдивския и Пазарджишкия театър, в театрите "София" и "Зад канала". Има над 60 роли, три национални награди – през 80-те години. Участвал е в над 25 чужди игрални филма. Популярен е с роли в телевизионните сериали "Стъклен дом" и "Седем часа разлика".
Петима млади хора от Яхиново загинаха при катастрофи за последните 3 месеца. Вчера смърта на пътя намериха Илиян Гущеров,Емил Скоклев,Мариян Джамбазов и Ивайло Йотов. На 1-ви февруари в Небраска/САЩ/ катастрофира 30-годишният Емил Гълъбов от Яхиново. Той бе шофьор на тир и на заснежен път намери смъртта си след удар в друг спрял тежкотоварен камион. Въпреки животоспасяващите операции в следващите дни, той почина в болницата. Дупница даде още 4 жертви при инциденти на пътя. При зверска катастрофа на 16 февруари в района на грaд Вилантерио провинция Павия/Италия/, загинаха трима дупничани. В автомобилът са пътували петима българи и един италианец. На място загинаха 44-годишният Радослав Алексов, 40 – годишния Емил Томов и 45-годишния Максим Максимов. И тримата са родом от Дупница. 20-ти февруари 2015 година бе ден на траур за Дупница във връзка със загиналите в чужбина наши съграждани. На 13-ти април, смърта на пътя намери и 22-годишния Даниел Джамджийски. Той загина в района на Струмяни. Младежът не е успял да вземе завоя и изхвърчал от пътя с мотора си. Даниел веднага е транспортиран в санданската болница, където е издъхнал.
Старши треньорът на Марек Тони Велков бе изключително разочарован от представянето на отбора срещу Ботев Гълъбово в 1/16 мач от турнира за Купата на България. Дупничани загубиха с 0:1 при гостуването си в Гълъбово и отпаднаха от надпреварата. Единственото попадение реализира Иван Винков в 43-та минута. „ Правим така някои да трупа престиж на наш гръб. Няма нищо общо с това как играем в Дупница и навън. И преди съм казвал, че това е голям проблем за нас и срещу Ботев Гълъбово за пореден път го доказахме. Дадох почивка на някои играчи, защото сме в един наш цикъл на подготовка, но явно за някои от играчите Купата не е стимул. Концентрираме се върху първенството.“, заяви Тони Велков минути след края на мача в Гълъбово.
Българката с основно образование бе осъдена на 3-месеца условно с 3-годишен изпитателен срок за побой над полицаи. Екшънът се разиграл на 7-ми февруари миналата година в Дупница. Тогава към 23:00 часа в дома на подсъдимата пристигнал полицейски патрул изпълняващ задължения по опазване на обществения ред. Жената с инициали К.Т започнала да сипе закани и клетви към униформените. След като ги нарекла „Тъпанари“ преминала и към клетвите по техен адрес, а след това вече и ги нападнала, като дърпала пагоните и нанесла удари на полицай К.Д.. Афектираната жена преминала и към юмручни удари, след които единият от полицайте е с лека телесна повреда, изразяваща се в оток и охлузвания в дясна слепоочна област. Определението на Дупнишкият районен съд е окончателно и не подлежи на обжалване.
Жестока катастрофа стана снощи край Благоевград при която загина 4-годишно дете на връщане от мемориал „Кръста“ над града. Катастрофата окървави днешния празник Кръстовден. Около 23.20 ч. снощи лек автомобил ауди излетя от пътя и падна в 100-метрова пропаст на спускане от мемориала над Благоевград. Загина 4-годишно дете. Майка му, 14-годишната й племенница и 33-годишният водач от гр. Габрово, който е употребил алкохол, са с леки травми. Само водачът на автомобила, 33-годишният Венцислав Косев от Габрово, остава в болница под полицейска охрана. Той е със счупено ребро и контузия на белия дроб. 37-годишната му приятелка Снежана Б., живуща в кв. „Изгрев“ на Благоевград, е с порезни рани на бедрото, които са обработени и зашити. Същата е и с комоцио, но е отказала да постъпи в болница. В къщи си е отишла и 14-годишната й племенница Х. А., ученичка в благоевградска професионална гимназия. Тя е с порезни рани от стъкла и цицина на главата.4-годишният Яни, син на Снежана е загинал на място, след като е изпаднал от скачащият и преобръщащ се по неравностите автомобил. Смъртоносната му травма е ужасяваща, загинал е моментално. Тялото му е в моргата на МБАЛ за извършване на аутопсия.
Сигналът за пътния инцидент бе подаден в 23.20 часа тази нощ от пътя село Делвино-Благоевград.
На спускане към града, на остър десен завой и мокра пътна настилка водачът на аудито – 33-годишният Венцислав Косев губи контрол над автомобила. Той минава през насрещната лента, излиза от пътя и започва да се спуска, търкаляйки и премятайки се по склона. Изкоренява едно дърви и спира в дерето, на около 100 метра под пътя. Към мястото на инцидента се отправят две линейки, полиция и противопожарен автомобил, оборудван за помощ и действия при тежки автопроизшествия.
По пътя си към дерето от автомобила падат части, очила, цигари и други. При последният си скок от близо 20 метра височина аудито е паднало на колелата си.
Пробата с полевия тест на водача е показала наличие на алкохол в издишваният въздух от 0.95 промила. Към 0.30 часа след полунощ той бе доведен в ЦСМП за кръвна проба, след което е настанен в болница.
Снощи Снежана, и Венцислав, с който живее на семейни начала, се събрали в кв. Изгрев. По някое време на Снежана й хрумнало да отидат до кръста над Благоевград за предстоящия празник. Взели със себе си 4-годишният син на Снежана Яни и племенницата. Постояли там няколко време, но завалял дъжд. Тогава решили да се прибират към града. На спускане станал инцидента. Майката снощи също лъхала на алкохол. /БГНЕС /
Децата на Марек 2010, родени 2001/2002 година, заминават в събота за престижен турнир в Босилеград, Сърбия.
Българският първенец Марек Юнион-Ивкони започна със загуба участието си в Шампионската лига 1:3 (20:25, 27:25, 16:25, 20:25), като взе гейм на руския гранд Локомотив в първия си домакински мач от предварителна група В на Шампионската лига, който се игра в Арена Самоков. Така руснаците стартираха с очакван успех в груповата фаза, като взеха 3 точки от гостуването си. Въпреки негативният резултат, за Марек остана удовлетворението, че успя да вземе гейм на руския гранд и показа едно по-различно лице от двубоите до сега в родния шампионат, а младите играчи записаха добри изяви срещу именития съперник.
Дупничанин загина след зверска катастрофа в САЩ. Трагичният инцидент се е разиграл в щата Небраска в неделя, но едва вчера информацията се появи в полицейския бюлетин зад Океана. Зверската катастрофа се е разиграла на магистрала I-80 край Линкълн, при изключително тежки зимни условия информира, bitelevision.com. 30-годишният Емил Гълъбов е шофьор на тир и се ударил в друг камион, който е спрял аварийно в снежната буря.
Страница 5 от 156

Sportal.bg