Георгиев отговори: Проектът НЕ Е ПРОВАЛЕН Реакцията на заместник кмета на Община Дупница по европроектите Красимир Георгиев не закъсня. Той изпрати декларация до медиите във връзка с исканата му от БСП-Дупница оставка. Днес, от централата на левицата в Дупница поискаха незабавната оставка на Георгиев. Ето какво се казва в отговорът на Георгиев:
Българските спортисти дефилираха в парада на нациите в Сочи Българските представители на Олимпийските игри в Сочи участваха в Парада на нациите, който е част от официалната церемония по откриването на Олимпиадата.


Знаменосец на България в скиорката Мария Киркова, която предвождаше 18 български състезатели. Българите са облечени в екипи с цветовете на националния ни флаг.


Последното събитие от откриващата церемония е пристигането на олимпийския огън. Когато огънят пламне, Олимпиадата официално започва. Той ще гори през цялото време на Игрите и ще бъде загасен на закриването на 23 февруари.
16:00 Пирин ГД-Германея Резултат на живо ТУК /ОБНОВЕНО всички резултати Вторият в класирането на В-Югозападна футболна група Пирин ГД, приема 13-ят Германея Сапарева баня в мач от 22-ят кръг. В предишният кръг Пирин направи грешна стъпка при гостуването си на Своге и завърши наравно 1:1. Германея загуби като домакин на Витоша с 0:1.
Ротари Дупница с идеи за бъдещи съвместни проекти с Общината Дистрикт гуверньора на Ротари България , Иларио Астинов гостува на местния Ротари клуб – Дупница. На срещата отговорникът на Ротари за България и местните ротарианци обсъдиха основните насоки и цели за развитие на неправителствената организация в България. Припомнени бяха основните принципи които всеки един ротарианец приема включвайки се в движението в служба на обществото , а именно :
„Прободеното“ с нож момче е от село Червен брег, но… няма никакви порезни рани Инцидентът, за който вече информирахме за прободен тийнейджър се е разиграл в село Червен брег, става ясно от птессъобщението на полицията. След 2.30 ч, в полицията в Дупница е постъпил сигнал за прободен 17-годишен младеж, като веднага към местопроизшествието са насочени екипи на Спешния център и полицията. Оказало се, че пострадалият е транспортиран с частен автомобил в частно дупнишко здравно заведение. Там дежурна полицейска група е снела обяснения на 17-годишното момче, което "подало оскъдна информация за среща с непознат човек, при паркирани автомобили в близост до дома му и може би го е намушкал с нож непознатият, допълват от пресцентъра на полицията.
Дупничанинът Любомир Васев записа още един успех в мотокроса Дупничанинът Любомир Васев записа още един успех в мотокроса. Васев спечели надпреварата край Бяла в клас MX2. Това бе генерална репетиция за неделя 17-ти май, когато е състезанието край Сливен, 3-ти кръг от държавният шампионат. Припомняме, че преди две семици Любомир Васев записа феноменален успех, спечелвайки състезанието по мотокрос в Троян и сега отново е сред фаворитите в Сливен.
Скандал едва не прерастна в бой на футболен мач на децата на Марек 2007 Повече от скандално завърши двубоят от първенството на Футбол 7 между Барса-Бг от София и Марек2007 от Дупница. Футболистите на Марек 2007 успяха да изравнят минута преди края, а родители и близки на децата от Барса-Бг имаха претенции за неотсъдено в тяхна полза нарушение преди гола и вкупом влязоха на терена да искат обяснение от съдията, който ръководи срещи и от В-група. До бой все пак не се стигна, но децата от Дупница и старши треньора Борис Кръстев бяха изумени от поведението на домакините." За мен нещо такова е недопустимо. Какъв пример се дава на тези 10-годишни деца." заяви Кръстев и допълни, че негови момчета са разказали, че по време на самата среща постоянно са били обиждани от състезатели на противниковия тим, които са се държали повече от арогантно. Това е втори подобен случай за играчите на Марек2007 след като в мача със Славия на полето нахлу треньора на белите.Иначе единственото попадение за Марек 2007 реализира Давиде Георгиев." Определено надиграхме отбора на Барса-Бг, но не успяхме да стигнем до победата. Не това обаче е най-важно, а самото участие в един такъв турнир", допълни Борис Кръстев.
Заради скъп часовник полски министър подаде оставка Славомир Новак министър на транспорта на Полша подаде оставка заради часовник, който получил като подарък. Притежанието на такъв луксозен часовник е породило съмнения за корупция и Новак е решил да се оттегли от управлението. Оставката е била приета от премиера Туск, който е изразил съжаление, тъй като ценял много работата на Новак. Часовника е на стойност 4000 евро и прокуратурата е повдигнала обвинение, тъй като транспортния министър е забравил да го впише в данъчната си декларация.Тридесет и осем годишният Новак ще бъде съден за представяне на неверни данни, като това престъпление се наказва със затвор до 3 години.
Иззеха 29 990 къса цигари без бандерол в Дупница и Кюстендил, Цръне и Тахир ограбиха пакистанец 29 990 къса цигари  от различни марки и без български акцизен бандерол са иззели полицейски служители през миналата седмица в Кюстендил и Дупница, отчитат от пресцентъра. Проверките са извършени в рамките на специализирана операция за противодействие на нерегламентираната търговия с акцизни стоки. Работата по случаите продължават РУ Кюстендил и РУ Дупница.
Марек Сеграте с лесна победа в Италия Тимът на Марек Сеграте надигра, като гост Волантес с 2:0, в отложен мач от 20-ят кръг на Seconda Categoria GIRONЕ. След силни 10 минути за домакините , последва активизиране и на българския тим. Бърза атака по крилото на младия халф Кирил Илиев завърши с премерен шут в мрежата на домакинити, с което Марек откри резултата за 1:0. Последваха още няколко положения за Марек, като при едно от тях ветерана Петър Георгиев разтреля вратаря на Волантес за 2-0. При този резултат завърши и полувремето. До края на срещата нямаше много интересни неща освен разсеяната игра за двете нападения, съобщават на клубната си страница във Фейсбук от Марек Сеграте. Марек продължава да заема 3-то място в класирането с две точки пред 4-ят Спортинг
Задържаха 16-годишно момче от Дупница с канабис Вчера в РУ Дупница е задържано 16-годишно момче за притежание на наркотични вещества. При извършена проверка полицаи са открили у него пликче с канабис. Видът на наркотичното вещество е установен с полеви наркотест. По случая е започнато досъдебно производство. 
18-те на Марек и Локомотив Пд преди днешния мач в Дупница Марек и Локомотив Пд излизат днес един срещу друг в мач от 5-ят кръг на А-футболна група. Срещата е от 18:00 часа на стадион Бончук. Старши треньорът на Марек Тони Велков определи групата от 18 футболисти за днешния мач : Емил Михайлов, Пламен Младенов, Емил Виячки, Милен Лахчев, Николай Николов, Стамен Казълов, Мартин Димитров, Боби Николов, Димитър Андонов, Светослав Диков, Димитър Илиев, Златко Бонев, Крум Бибишков, Милен Василев, Марио Близнаков, Пепи Тончев, Еньо Кръстовчев, Кристиян Петков.
Дупничанин с награда от национален конкурс „Родолюбие“ Георги Йорданов ученик в 11-ти клас на СОУ“ Св. Паисий Хилендарски“ в Дупница получи специалната награда на Българската генеалогична федерация „Родинознание“, която е член на Международната федерация по генеалогия и хералдика. Това стана при участието му в националния конкурс „Родолюбие“. Той представи реферат на тема „Христаки Павлович-Дупничанин, Димитър Павлович и Николай Павлович – с дело и мисъл за родината“. За трета поредна година ученик от СОУ“ Св. Паисий Хилендарски“ получава награда от този конкурс. Георги бе награден в Националния археологически музей в София.
Мъж се удави в Дупница, на метри от Пени Мъж се е удавил днес следобед в река Джерман срещу старата автогара в Дупница. Огнеборци се опитват да извадят тялото му от водата. На мястото има екип на Спешен център – Дупница и полицейска патрулка. Все още няма подробности за имената на човека и как се е стигнало до инцидента.
Дупничанинът Теодор Георгиев отпадна на четвъртфинал от европейския шампион Теодор Георгиев отстъпи на четвъртфинала на европейското първенство по таекуон-до в Баку. Теди се изправи срещу руснака Алберт Гаун, който по-късно стана и европейски шампион. Преди това Георгиев победи хърватина Тин Соленски и латвиеца Иментас Капиевски. Теди бе част от шестчления състав на българския национален отбор.
Пуснаха временно нова лента за движение по Е-79 до село Мурсалево Завършват аварийно-ремонтните дейности при 348 км по път I-1 (Е-79) София – Благоевград, в района на с. Мурсалево. В участъка е изградена временно нова лента за движение, за да се осигури безопасно пътуване в двете посоки без изчакване. Положена е временна маркировка, която е с оранжев цвят, както и около 250 метра мантинели. Спешните действия бяха предприети след свличането на скална маса на 11 декември т. г. в резултат на падналите дъждове в района. Традиционно около Коледните и Новогодишните празници се очаква по интензивен трафик по направлението София – Благоевград – Кулата. За повишаване безопасността на движение в района на Мурсалево е необходимо шофьорите да карат внимателно, със съобразена скорост и да спазват пътната сигнализация, съобщава Дарик радио. Пътното платно непосредствено под скалата остава затворено за движение, тъй като продължава свличането на скална маса. В момента част от падналите скали са избутани от другата страна на пътя, за да служи като буфер между пътното платно и ж. п. линията по направление София – Кулата. По експертни оценки обемът на свлечената скална маса във вечерта на инцидента е около 360 тона.photo_verybig_1373833
Задигнаха 2 мобилни телефона и 60 лв. от лек автомобил в село Яхиново  Вчера в РУП Дупница е заявена кражба на 2 мобилни телефона и около 60 лв. от лек автомобил „Ситроен“. Автомобилът е бил паркиран пред дома на собственика в село Яхиново.
29 семейства от Дупница отпразнуваха своите „златни“ и „диамантени“ сватби (СНИМКИ) 29 дупнишки двойки отпразнуваха юбилеите си по случай 50 и 60-годишен семеен живот. На специално тържество в Ритуалната зала на града, всеки един от тях положи подписът си в летописната книга на града, която бе въведена от миналата година. Именно на миналия 21 ноември бе дадено началото на тази нова традиция-точно в деня на християнското семейство.
Отново счупиха стъкло на автомобил Счупване на предно панорамно стъкло на лек автомобил “Фолксваген” и унищожаване на прозорци на жилищна сграда са заявени в полицията в Дупница снощи и в полицията в Бобов дол. Двете местопроизшествия са обслужени от дежурни полицейски групи, работата по установяване на извършителите на деянията продължава. Само преди седмица бе образувано досъдебно производство в РУ Дупница срещу двама братя от село Яхиново. И.Д. на 33-години и А.Д. на 32 години, които са повредили чужда собственост на 18 април – счупили са предно и задно панорамни стъкла на лек автомобил “Ауди”, собственост на техен съселянин.
Скандал : Искат оставката на Патриарха бил зависим Пореден скандал е на път да избухне в Българската Православна Църква. В предаването на bTV Тази неделя епископ Игнатий, който нашумя около избора на варненски митрополит обяви, че утре ще пойска оставката на Патриарх Неофит. Епископ Игнатий допълни, че Неофит е в зависимост от пловдивския митрополит Николай, който е давал пари при патриаршеския избор. Игнатий заяви, че в историята има случаи при които е искано отстраняването на даден Патриарх.
Бареков разкри, че TV7 дължала 85 милиона лева на Иван и Андрей "Връзката между пропадането на КТБ и на телевизията е очевидна, не мога да си затварям очите", каза в предаването на Кеворк Кеворкян пред Нова телевизия бившият изпълнителен директор на TV7 Николай Бареков. "Телевизията само по договори на Иван и Андрей дължи около 80-85 млн. лева. Със задна дата към нас – 5 млн. лева", поясни бившият телевизионер и настоящ политик. Той отрече да има пряка връзка между Корпоративна търговска банка и TV7 докато е ръководел медията. "По мое време Василев пари не е давал. Василев ми се обади един единствен път, когато кабинетът на Бойко Борисов вече падаше и бяхме пуснали материал за банката на Цветелина Бориславова. Той ми каза да не настъпвам толкова", заяви Бареков. Според него медията е финансирана от Алегро Кепитъл. "Изначалното финансиране на телевизията е от Любомир Павлов и Манджуков", поясни Бареков. Относно акцията в TV7 той заяви, че кадрите са фалшифицирани, защото той не е ходил в телевизията след като я е напуснал. Според него тази телевизия няма бъдеще. "Там има хора с по 5-10 хиляди лева заплата. От сега им казвам, че няма как да ги взимат тези пари повече. Това не са пазарни заплати. Имаше водещ, който започна да получава 30 000 лева на месец след моето напускане", каза Бареков. Той обяви, че Карбовски също е паднал от екран. Досега той винаги работел през лятото, включително и през август. Сега обаче излязъл в отпуск и повече нямало да се върне. Мартин Карбовски бил жертва и сега щяло да му наложи да връща 1,5 милиона лева. Той заяви, че КТБ се роди по време на Тройната коалиция. "Стана огромна по времето на Бойко Борисов, по времето на БСП и ДПС – приключи земния си път. Ако задълженията се окажат милиарди, темата за национализация на тази банка остава", каза Николай Бареков. "Войната между Пеевски и Василев бутна голяма част от държавността. Проблемът е в слабата държава", категоричен бе бившият водещ. "Казах и на двамата преди време, че бих бил благодарен, влизайки в тази смъртоносна схватка да не ме замесват. Не ме замесиха, благодаря им", заяви лидерът на ББЦ. Според него битката между Цветан Василев и Делян Пеевски е сблъсък на характери, на его. "За жалост най-печаливш от този скандал е господин Борисов. Не искам да водя война лично с никого, аз водя политическа война", каза Бареков. БЛИЦ
Отново самолетни неволи за волейболистите на Марек Юнион-Ивкони Шампионът на България по волейбол Марек Юнион-Ивкони влезе в поредната си  летателна епопея. При предишното си гостуване в Полша на 18 ноември в мач от Шампионска Лига дупничани изпитаха много емоции при кацането на летище Краков. Пилотът на самолета тогава изпусна отбивката за излизане от пистата и се наложи да прави обратен завой. В същото време обаче друга машина извършваше кацане. За щастие всичко се размина само с повишаване на адреналина.
Цветан Цветанов ще представи утре в Дупница листата на ГЕРБ за предстоящите избори Заместник-председателят на ПП ГЕРБ и председател на Националния предизборен щаб  Цветан Цветанов ще посети утре 13 септември Дупница, за да представи листата на партията за Кюстендилска област. Събитието започва в 10:00 на площад „Свобода“.
Отново хванаха младеж да шофира след употреба на алкохол Продължава да расте бройката на задържаните от полицията в Дупница водачи на автомобили шофирали след употреба на алкохол. Този път бързо полицейско производство е започнато в РУП Дупница срещу 20-годишен водач на МПС от с. Червен брег за управление след употрерба на алкохол. Тестът е отчел резултат 1.26 промила алкохол в издишания въздух. Взета му е и кръвна проба. От началото на месец март това е четвърти случай, като при него лицето е с най-ниски промили.
Кърпенето на улиците в Дупница и по селата започва от 5 май От 5 май ще стартира рехабилитацията на улиците в Дупница, селата и междуселската пътна мрежа, информират от пресцентъра. Това е един от най-големите проблеми в града и тази година от бюджета на Общината бяха заделени рекордните 726 544 лв (без ДДС). Рехабилитация на уличната мрежа в Дупница бе спечелена от „Мега инвест-холд“ –Дупница с 380 115 лв, рехабилитацията на вътрешна улична мрежа в селата е възложена на „Благоустройствени строежи“-Благоевград с предложена цена е 141 149 лв. Любопитното е , че повече от 20 години не са заделяни пари за кърпене на селските улици. Най-много бяха кандидатите за ремонт на четвъртокласната пътна мрежа, която бе с прогнозна стойност 168 083 лв. Победител излезе „Меридиан“-Дупница с оферта от 140 087 лева.
"Със сключването на договорите, ще бъдат веднага оформени и графиците за работа. За Дупница ще се започне от централната част на града, а за селата планираме да стартираме по оста Яхиново-Червен брег-Крайници. Улиците и дупките по тях са и винаги ще бъдат сериозен проблем в България. Всяка година увеличаваме парите за това перо, но няма как те да бъдат достатъчни, разбира се. Надявам се, че след като вече стабилизирахме финансовото състояние на Общината, всяка година ще може да се заделя във възходящ ред сериозен ресурс за тази дейност от бюджета, за да не продължаваме да бъдем така надупчени", коментира кметът Методи Чимев.
Силен ход на правителството. Закона за хазарта мина Законът за хазарта най-накрая мина в пленарна зала.
Бойко Борисов във Фейсбук: Крайно неудовлетворен съм от подготовката на Реформаторите „Крайно съм неудовлетворен от подготовката на Реформаторския блок за днешните консултации. Разбирам, че не само като политическа рамка, но по много от темите те въобще не са били подготвени, защото тук не става въпрос за теоретично писане на програма, а за това, че след няколко дни трябва да има работещо правителство, което да е ясно, поименно, разписано със споделена отговорност, с личности, които да го правят". Това написа лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов във фейсбук след приключването на консултациите с Реформаторите вчера. „Вече 10 дни след изборите ние се занимаваме с въпроса ‪“‎КОЙ‬“. Вчера ясно и категорично заявихме, че заради "КОЙ" ДПС не е приемлива партия за подкрепа на ГЕРБ. Нещо повече, #КОЙ беше назначен от Орешарски, Станишев и Местан, с подкрепата на Волен Сидеров. И ние една година яростно се противопоставяхме на този модел и благодарение на това правителството падна. Всеки средно грамотен човек вижда това", допълва Борисов. Според него Реформаторите се показали като нестабилен организационен партньор:„Още с нарушаването на формулата за преговорен екип, увеличавайки броя на хората от Реформаторския блок, те показаха, че са нестабилен организационен партньор. А изпращането на Трайков, който беше сменен от мен заради несправяне с работата и проблеми в енергетиката, си е видна провокация и опит да се торпилират преговорите от самото начало. Капката оптимизъм, която все още имам, е, че г-н Москов многократно повтори, че са готови на всичко, за да гарантират, че са единен политически субект и да продължат преговорите. Аз съм диалогичен човек и въпреки тенденциозните обиди от реформаторите и сателитните им медии, съм готов да продължа и да изпратя преговорен екип отново, ако те съумеят да се организират, започнат да говорят за реално управление и спрат следизборната си пропаганда. Изборите свършиха, хората очакват управление, очакват да видят кои са хората, които ще водят държавата напред, а не голи теории", пише още DarikNews.bg
Калфин: Пътят Рила-Рилски манастир-Кирилова поляна ще бъде готов тази година, договорено е Ще бъде направена рехабилитация на пътя Рила – Рилски манастир – Кирилова поляна. От много време се стремим към това, вече е договорено и ще бъде факт тази година. Това заяви народният представител от ГЕРБ Кирил Калфин. "Сградите, които се намират на влизане в Рилския манастир, също ще бъдат довършени. В тази връзка имаме сериозен разговор с председателя на комисията по вероизповедания, както и с министъра на МВР Веселин Вучков. Именно министър Вучков е в основата на тези събития, той положи много усилия да се отпуснат тези средства, за да бъде довършен сградният фонд. В този число полицейският участък, участъкът на пожарната и т.н.", коментира  Калфин. Министър Веселин Вучков съдейства и за възстановяването на денонощната охрана на Рилския манастир, допълни още депутатът.
Италиански вестник пусна обширен материал за футболния Марек Сеграте Регионален италиански вестник пусна материал за българския Марек Сеграте подвизаващ се в Секонда лига Милано. Един от най-популярните вестници в област Ломбардия  "La Gazzeta della Martesana" представи тима. Журналист на медията разговаря с президента на Марек Сеграте Борис Паризов, като голяма част от въпросите бяха свързани с темата "Съдийство". Дупнишкият тим често е ощетяван от местните арбитри и от клуба алармираха с писмо федерацията администрираща лигата за този проблем. Борис Паризов освен с Марек Сеграте се занимава и с базата на клуба, която през последните години се превърна в едно модерно спортно съоражение.
33-годишна жена потроши хижа в „Паничище” Досъдебно производство бе започнато в РУП – Дупница срещу 33-годишната Елена Иванова, която при скандал изпочупила част от инвентара на хижа "Бор" в "Паничище". Инцидента стана на 27 ноември, съобщават от полицията. Според struma.bg. обектът e стопанисван от мъжа, с когото Елена живее на семейни начала, Димитър Делийски. На 27 ноември е подаден сигнал по телефона в полицейския участък в Сапарева баня, че Елена чупи инвентара на хижата. На място пристигнали полицаи, които станали свидетели на скандала. Елена Иванова не е задържана. Проведен е само разпит за причината, провокирала нейната агресивност. Димитър Делийски е подал жалба в РУП – Дупница
След загубата от Черно море, дубълът на Марек вече 7-ми мач без отбелязян гол/Снимки Отборът на Марек претърпя 7-ма поредна загуба в първенството на младежката група до 21 години. Днес на стадион Бончук пред около 50-зрители, дупничани отстъпиха с 0:3 на Черно море. През първото полувреме играта бе равностойна, като дори бе отменен гол на дупничани поради засада. След почивката гостите стигнаха до гол още в 47-та минута, чрез Стефан Иванов. В 65-та минута при един сблъсък в центъра, отбора на Марек очакваше нарушение, но главния съдия Димитрина Милкова не отсъди такова и при атаката Черно море стигна до второ попадение чрез Попов. В 72-та минута отново Стефан Иванов се оказа на добра позиция и оформи крайното 3:0 за Черно море. Така последният успех на Марек датира от ноември 2014 година, като тогава е и последния отбелязан гол.