Начало
Юношите старша възраст на Марек Юнион-Ивкони сътвориха истински подвиг, спечелвайки бронзовите медали в Държавното първенство по волейбол. В драматичен мач, завършил преди броени минути, дупничани спечелиха с 3:2 (17:25; 25:21; 15:25; 25:23; 15:7) гейма срещу Виктория Волей. Волейболистите на Марек показаха истински характер и отборен дух и се поздравиха с успеха срещу отбор, съставен предимно от национални състезатели, който също така се подвизава и във Висшата лига при мъжете. В днешната среща с отлични изяви бяха Кирил Котев и либерото Георги Михайлов. Михайлов ще получи и приз за най-добро либеро на турнира. Това е втори бронзов медал за юношите на Марек, които в своята история имат и четири спечелени титли. Успехът е първи за Радослав Асенов, като старши треньор. Припомняме, че Марек отпадна на полуфинал, губейки от ЦСКА с 0:3. Преди това, дупничани бяха в група "Б", където взеха второ място, след отбора на Левски. Именно сини и червени ще решат, по-късно днес и кой ще бъде шампион на България при юношите старша възраст.
Марек загуби с 1:2 от Раковски в мач от 16-ят кръг на Б професионална футболна група. Това определено е изненадата на кръга.
Да не говорим за павиана Гошко и неговото положение в сравнение с приматите в скъпи костюми, но останали на четири крака, поради генетична обремененост.
Дупница все пак ще бъде парламентарно представена в състава на Народното събрание. ГЕРБ има най-голямо доверие сред избирателите в Кюстендилска област сочат официалните резултати от РИК- Кюстендил, на база 278 от 279 секционни протокола, без една от Сапарева баня. На база първоначалните изчисления освен водачът Кирил Калфин, зад парламентарната банка ще седне и втория в листата Емл Гущеров. Дупнишкият представител е получил 1701 преференции, докато 3-ия Виктор Янев е с 1203.
Пирин ГД ще изиграе днес втората си контрола това лято. Преди два дни момчетата на старши треньора Йордан Боздански завършиха наравно 1:1 с новака в А-група Хасково, като попадението за Пирин отбеляза Кирев. Повече за този мач прочети ТУК
Кметът на Дупница ижн. Методи Чимев издаде заповед, с която забранява употребата на пиротехнически изделия на територията на общината. В това число влизат бомбички, пиратки, фойерверки и др., които могат да застрашат живота и здравето на хората. Градоначалникът изрично забранява и продажбата на пиротехнически изделия, предназначени за увеселителни и културни цели, на лица под 18-годишна възраст. В издадената заповед се съобщава и за забраната на продажбата на повредени пиротехнически изделия, които имат разкъсана опаковка, фитил и др.На нарушителите ще се налагат санкции, съгласно Наредбата за обществения ред и опазване на общинските и другите имоти за общо ползване на територията на Община Дупница. Контролът по изпълнението на заповедта е възложен на началника на РУП-Дупница.
Законът за хазарта най-накрая мина в пленарна зала.
Един от най-добрите състезатели по таекуон-до версия WTF в България Теодор Георгиев е готов за защита на златния медал, който спечели преди седмица на откритото първенство на Швейцария. Утре в зала Theo Koomenlaan“, той излиза в категория до 74-килограма на откритото първенство на Холандия 42ND LOTTO DUTCH OPEN TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS 2015 – WTF G2. Това е един от най-престижните турнири от клас G2, а домакин е град Айндховен. В категорията на Теди са записани 95-участника, между които най-добрите в Европа. Жребият ще излезе късно тази вечер.
Изпълнителният директор на ФК Марек Иво Паргов и помощник треньорът Дани Белчев посетиха днес децата лишени от родителски грижи настанени в ЦНСТ“Надежда“ Дупница. От името на всички футболисти двамата дариха футболни топки, лакомства и торта. За възпитаниците от дома имаше и много подаръци и от спонсора на клуба Актавис. Част от децата с ентусиазъм се включиха в ипровизирана футболна игра с Дани Белчев и показаха завидни умения. „Децата са разкошни и трябва да имат равни шансове с останалите. Ето с Митака вече сме приятели“, заяви Белчев, който се превърна в любимец на дечицата. От Марек поеха инициатива децата които се интересуват от футбол да посетят тренировки на отбора и да започнат занимания в школата на клуба. На първият домакински мач от пролетния дял на първенството срещу Литекс на 7-ми март част от малчуганите ще бъдат на стадион Бончук и ще придружат отборите на терена. От футболният клуб ще дарят и две преносими малки футболни врати, за да могат възпитаниците на дома да играят. „Изключително сме доволни от това, че децата харесаха подаръците. Това няма да бъде еднократен жест само за Коледа, през следващата година ще имаме още много съвместни инициативи с ЦНСТ“, заяви Иво Паргов. Центърът бе разкрит преди няколко месеца и функционира с пълен капацитет. В него са настанени 14 деца и младежи , като част от тях са с физически и умствени увреждания . Той бе построен в края на 2013-а година на терен на бившите казарми по европейски проект и през това лято отвори врати.
Българите може да сме последна дупка на Европа и едва да свързваме двата края, но със сигурност сме една от най-развитите нации в света. Това го доказва и днешен материал, публикуван във в-к "Монитор".
След като малко преди Коледа станаха ясни имената на първите двама футболисти, които си тръгват от Марек- Димитър Андонов и Емил Михайлов, сега преди Нова година дупничани се разделят с още други двама. Нападателят Пепи Тончев се е разбрал с клубното ръководство и ще прекрати договора си по взаимно съгласие. Тончев игра за Марек в Б-група и бе един от любимците на публиката. През този сезон футболистът пропусна част от мачовете поради травма. Другият който ще бъде освободен е Кристиян Петков. Той пристигна през лятото, като преотстъпен от Дунав Русе.
Общинският съвет в Дупница прие единодушно предложението от кметът инж. Методи Чимев за внасяне на проект за финансиране от Министерство на физическото възпитание и спорта. Крайният срок за входиране 31 март тази година. Както вече сме писали, Чимев иска пари за ремонт на тревното покритие и изграждане на модерна поливна система, ремонт на съблекалните и на трубината за гости. “Преди седмица разговарях с председателя на комисията по младежта и спорта в парламента г-н Христо Монов за това ми намерение да се осигури финансиране. Трябва да опитаме, защото и частична помощ пак е нещо, ако не получим отказ. Иначе, дай боже, влезем в “А” група, ще трябва сами да мислиме как да лицензираме стадиона”, обясни доводите си Чимев.
Ски бегачите от Сапарева баня бяха неудържими в бягането на олимпийския младежки зимен фестивал в местността Картала над Благоевград, проведен през изминалия уикенд. Възпитаниците на треньора Райко Пенев и талантите от Самоков окупираха почетната стълбичка в дисциплината, като си поделиха по три титли и завоюваха общо 16 медала от 18 възможни. Злато за сапаревобанчани донесоха Нанси Окоро /до 16 г./, Кристиян Божилов /до 12 г./ и Валентина Димитрова /до 12 г./. Надпреварата премина при изключително тежки атмосферни условия, но това не уплаши 112-те малчугани, които се пускаха по трасето с усмивка и удвоена амбиция. В първия ден, когато на старт застанаха скиорите алпийци и сноубордистите, явно бе превъзходството на двата клуба от Боровец. Хегемонията им наруши банскалийката Мария Билярова, която победи при 14-годишните, а при 16-годишните сребро и бронз спечелиха съотборничките й Ива Рупчина и Румяна Илиева.
Имиджът на страната ни по света, световните звезди, които идват тук и тяхното отношение към нас – това е много позитивно, но трябва да го надградим и да покажем нова перспектива за развитие на отрасъла. Това коментира президентът Росен Плевнелиев, след като посети снимачната площадка на новия филм "Код: Лондон". Перспективите пред производството на филми в България и на киноиндустрията у нас обсъди Плевнелиев с ръководството на филмовото студио "Ню Бояна Филм", където беше на посещение, съобщиха от президентството. „Нищо не е даденост и трябва да се борим за всяка инвестиция, особено в индустрии като киното с висока добавена стойност и с икономическа перспектива", заяви Плевнелиев. Над 850 малки и средни предприятия получават перспектива в България, благодарение на киноиндустрията, а до момента инвестициите в отрасъла у нас възлизат на над 100 млн. долара. „Има възможност за тройно повече инвестиции, работни места и произведени филми в България", добави Плевнелиев и призова киното да се превърне в национален приоритетен сектор. "Българската държава обаче трябва да покаже, че киноиндустрията е приоритет и да намери съответните механизми за подкрепа, с които разполагат и много други държави членки на ЕС", добави той. "Имаме филми на световно ниво и ще подкрепям перспективите пред българското кино", посочи Росен Плевнелиев, който насърчи телевизионните оператори да продължават да работят по нови български продукции./БЛИЦ снимка frognews.bg
Звездата на френския гранд Пари Волей Никола Гьоргиев изригна след втория успех на Марек Юнион-Ивкони над Монтана с 3:2 гейма вчера. Диагоналът, който от този сезон играе във френския тим и е съотборник с бившия играч на дупничани Дмитрий Бахов е брат на капитана на българските шампиони Гьорги Гьоргиев. "Всички срещи на Марек в интернет ги следим с Димата. На брат ми съм му казвал десетки пъти, че се чудя как побеждават, но днес разбрах защо бият. Просто те не са нормален отбор. Обръщат с лекота мачове от 2:1 гейма, а в днешния (вчера) двубой с Монтана ми скъсаха нервите. Само Марек може да загуби гейм от 24:20 и после да бие на 16.
Нормално ли е в полуфинал да водиш 2:1 гейма и 24:21 и да загубиш три мачбола?! Не е нормално. А след това в тайбрека с лекота 15:10 все едно, че нищо не се е случило в предния гейм. Млад отбор срещу по-опитен тим след такова обръщане да победи е равносилно на чудо. В този отбор во главе с брат ми не са нормални. Много им се радвам и им стискам палци", комнтира Никола Гьоргиев пред zadupnitsa.com.
Здрави дербита ще се заформят в Сливница за Купата на България 2015 при мъжете, стана ясно след днешния жребий, който бе теглен в офиса на федерацията, и в който основна заслуга за това развитие имаше ръката на шефа на Монтана Стоян Костов. Предварителната фаза на турнира ще бъде от 20 до 23 април, като срещите ще се играят в две зали – зала Добротица в Добрич и спортната зала на Сливница, където играе мачовете си Марек. Както е ясно участващите осем отбора бяха разделени в две групи по четири тима, които ще играят всеки срещу всеки. Първите два отбора от двете групи оформят финалната четворка, която ще бъде в Добрич. Останалите отпадат от по-нататъшната надпревара. Ето разпределението на отборите след жребия:
След като за 6 кръга Германея Сапарева баня записа само 1 точка и цели пет поражения най-сетне в 7-ят кръг стигна и до успеха и то срещу един от лидерите в първенството на В-Югозападна футболна група отбора на Пирин Гоце Делчев. Въпреки огромните кадрови проблеми старши треньорът Борис Кръстев успя да мотивира играчите появили се на терена и те победиха с 1:0. Единственият гол падна в 23-та минута от дузпа, точно изпълнена от Везенков. Първото полувреме бе общо взето равностойно, като в 41-та минута Зефир Катунчев получи червен картон и остави Пирин с човек по-малко. След почивката гостите се опитаха да променят развоя на мача, но пък позволиха да бъдат опасно контраатакувани и на няколко пъти домакините от Сапарева баня можеха да стигнат и до още попадения.След срещата старши треньорът на Пирин ГД Йордан Боздански бе видимо афектиран от крайния резултат и загубата и отказа коментар. Наставникът на Германея Борис Кръстев пък бе повече от щастлив след като най-сетне неговия тим записа победа и то срещу един от претендентите за челните места.
Резултати 7-ми кръг
Германея (Сапарева баня) – Пирин (Гоце Делчев) 1:0
Оборище (Панагюрище) – Витоша Бистрица 1:0
Конелиано (Герман) – Чепинец (Велинград) 1:1
Балкан (Варвара) – Беласица (Петрич) 5:2
Вихрен 1925 Сандански – Места Хаджидимово 2:0
Рилски спортист – Струмска слава 1927 1:0
Сливнишки герой – ФК Миньор Перник отложен
Спортист 2012 Своге – Велбъжд 0:2
Община Дупница започва проверка на подадените от физически и юридически лица декларации през миналата година за освобождаване от сметосъбиране и сметоизвозване за 2014 година. Точно 1554 са подадените през миналата година декларации и те ще бъдат проверени. Съгласно Наредбата за определяне на такси и цени на услуги глобата за установено некоректно подаване на декларация е 3-кратния размер на годишната такса за смет, но не по-малко от 500 лв. Установените ще бъдат глобени съгласно Законът за административните нарушения и наказания.
Близо 20 часа след трагедията в Горни Лом официално обявиха броя на жертвите. Загинали са 13 мъже и 2 жени. Това съобщи главен комисар Николай Николов, директор на ГД ПБЗН. Той е направил оглед и заяви“ Аз не видях и частица живот в района на фабриката. Трагедията е голяма. Взривът е бил изключително силен, образували са се кратери на мястото на взрива. Отломки с тежести са хвърчали на стотици метри. Не се отказваме, въпреки минималните надежди, ще продължим да наблюдаваме", каза още Николай Николов. Той спомена за човешка грешка. "Каква точно човешка грешка е станала, не мога да кажа", добави Николов. “, шефът на пожарната допълни, че близките на загиналите вече са известени. Няма опасност от обгазяване на района, както изамърсяване на водта.. Завода и затворен и повече няма да работи, това обяви министър Йордан Христосков.
Черен ще се окаже участъка от улица „Иван Вазов“ на влизане в Яхиново. Вчера на главният път в селото намериха смърта си 5-души, като отново на почти същото място и миналата година стана тежък инцидент. На 28 август лек автомобил Фиат, пътуващ към Дупница се заби отново в ел.стълб. И тогава автомобилът се е движел с над 100 км/час, като по-чудо се размина без жертви. Пострадаха 22-годишния Илиан Илиев, 21- годишният Боян Боянов и 19-годишно момиче от Италия. Според хора от селото там често автомобилите профучават с висока скорост и не спазват ограниченията.
Свикват се общинските епизоотични комисии в шест общини на територията на област Кюстендил. Това каза Георги Кабзималски, кмет на Община Рила, във връзка с болестта „бруцелоза” на територията на общината. Днес трябва да се проведат заседания в общините – Дупница, Трекляно, Бобошево, Сапарева баня, Кочериново и Бобов дол. На 3 август ще заседават комисиите в Община Кюстендил и Община Невестино. „Започна и взимането на кръв на всички близки на 11 – те заразени от болестта „бруцелоза. На всички, които са имали контакт с установените 11 души, заразени с болестта, се взима кръв”, допълни Кабзималски, цитиран от Фокус. По думите му, очаква се резултатите да бъдат готови или в неделя, или в понеделник.
Този уикенд се подновява първенството на А-футболна група. В понеделник Марек гостува на Ботев Пд в мач от 22-ри кръг, като срещата започва в 15:30 часа. Днес Локомотив Сф преотстъпи на Марек офанзивният халф Александър Манолов. Играча ще се подвизава на ст Бончук до края на първенството. Манолов бе част от Марек миналата година в Б-група, когато изигра 19-мача. За неговото привличане се заговори още преди месец.
Кметският наместник на Блатино Ботьо Дончев e изпратил сигнал до кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев за сериозни проблеми с пътната настилка на селото, възникнали заради изграждането на магистралата, информират от пресцентъра. Градоначалникът е разпоредил проверка да бъде направена от директора на „Устройство на територията и строителство“ в общината инж.Серьожа Котев заедно с представители на ВиК в присъствието на изпълнителите. „Става въпрос за нарушена пътна настилка от преминаването през селото на тежки строителни машини, които са ангажирани с изграждането на магистралата. Това е довело и до редица аварии на водопроводната мрежа на селото. Отрязан е и пътят към резервоарите на селото за питейна вода и това не позволява достъп на ВиК до там за отстраняване на възникващите аварии. В крайна сметка се уточнихме, че още следващата седмица ще направим тристранна среща в Общината, където в протокол ще разпишем ангажиментите и сроковете на изпълнителите за възстановяване на асфалтовата настилка в Блатино и за изграждането на път до резервоарите“, обясни инж.Котев.
Българският първенец Марек Юнион-Ивкони започна със загуба участието си в Шампионската лига 1:3 (20:25, 27:25, 16:25, 20:25), като взе гейм на руския гранд Локомотив в първия си домакински мач от предварителна група В на Шампионската лига, който се игра в Арена Самоков. Така руснаците стартираха с очакван успех в груповата фаза, като взеха 3 точки от гостуването си. Въпреки негативният резултат, за Марек остана удовлетворението, че успя да вземе гейм на руския гранд и показа едно по-различно лице от двубоите до сега в родния шампионат, а младите играчи записаха добри изяви срещу именития съперник.
По повод констатираното огнище на бруцелоза по едрите, дребните преживни и еднокопитни животни в стадо, отглеждано в Рилски манастир и във връзка с провеждането на църковния празник Успение Богородично на 15.08.2015 г. се състоя второ спешно заседание на Областната епизоотична комисия, председателствано от зам.- областният управител Силвия Велкова. Целта на срещата бе определяне на мерки за ограничаване и недопускане разпространението на болестта при хора и животни. Присъстващите членове на комисията бяха д-р Емил Гъгнев – н-к отдел „Здравеопазване пир животните“ при ОДБХ гр. Кюстендил, инж. Стоян Саев – директор на ОДБХ, инж. Юлияна Божилова – директор на ОПУ, д-р Илияна Кръстева – директор на дирекция „Надзор над заразните болести“ към РЗИ, Димитрина Христова – директор на ОД „Земеделие“, Диана Ванкова, гл. експерт „Защитени територии и горски екосистеми“ при РИОСВ Перник, инж. Нина Димитрова от РДП Кюстендил, комисар Елиан Стамболийски – ОДМВР и Д. Атев от РД „Гранична полиция“. В резултат на заседанието Областният управител Виктор Янев нареди със заповед от 12.08.2015 г., всички едри, дребни преживни и еднокопитни животни, предназначени за дарение на манастира да бъдат поставени под карантина. Кметът на Община Рила от своя страна е длъжен да осигури помещение за карантиниране на животните. Също така клането на животни на територията на Рилски манастир е забранено. В заповедта се казва още, че във връзка с църковния празник Успение Богородично е забранено преминаването на едри, дребни преживни и еднокопитни животни, както и трупно месо от същите, което не е претърпяло термична обработка и не е добито при кланични условия на територията на манастира. Директорът на ОД на МВР и директорът на ОДБХ гр. Кюстендил ще осигурят денонощен пропускателен режим на входа на гр. Рила, обл. Кюстендил за времето от 17,30 часа на 13.08.2015 г. до 18,00 часа на 16.08.2015 г.
Кандидатът за евродепутат от Партия на зелените Йонко Гергов сложи край на кариерата си. Не става въпрос за дейността му като политик или адвокат, а на футболен съдия. Гергов, който е и общински съветник в Дупница получи букет цветя от Кирил Стойков-Зози, който е административен директор на “Пирин” преди началото на двубоя с “Вихрен”. Именно дербито на третия ешелон вчера, се оказа последен в над 10-годишната му кариера.
Дупничани ще бъдат зарадвани с магазин „Лидл“ през Новата 2014-а година, разбра zadupnitsa.com.
Трикратните шампиони от "Марек Юнион-Ивкони" започват от днес похода си в защита на титлата. Дупничани са неизменни хегемони последните три сезона в мъжкия волейбол. Редовният сезон приключи и момчетата на Найден Найденов завършиха на 3-о място, което им отреди за съперник 6-ия в класирането "Пирин" (Рз). Схемата предвижда да се играе до 2 победи от три мача, като при решителен 3-и сблъсък, предимство имат дупничани заради по-предното си класиране.
Страница 5 от 156
