Начало
Общинският съветник в Бобов дол от ГЕРБ Юлиан Божанов и Росен Тимчев, който координира дейностите между общинските организации и областната организация, дадоха пресконференция днес. Основната тема на брифинга бе бюджета на Община Бобов дол за 2014-а година.
"Отказах да подкрепя амбициите на Цветан Василев за премиер. Не го направих, защото той отдавна е загубил представа за времето, в което живеем .Аз със сигурност не се изживявам като властелин на държавата и с нито едно мое действие не се показвам като такъв." Така депутатът Делян Пеевски отговори през "24 часа" на проговорилия от Виена Цветан Василев. Собственикът на КТБ в първата си медийна изява обясни, че не е тандем с депутата от ДПС и заяви пред журналиста на bTV Светослав Иванов , че Делян Пеевски се изживява като властелин на държавата.
Марек Юнион-Ивкони гостува в поредния кръг на волейболната Суперлига на един от аутсайдерите Дунав Русе. Едва ли дупничани ще имат проблем при тази визита, но въпреки това се очаква да започнат в титулярния си състав. Другите два мача днес :
Дупничанинът Доброслав Радев не успя да защити титлата си от миналата година от турнира от Световната купа по кик бокс в Сегед, Унгария. Радев загуби още в първата си среща срещу представител на домакините. „Съдиите ни ощетиха и това се видя от всички, но нямаше какво да сторим“, заяви неговия треньор Кирил Чакъров. Радев, който е представител на СК Патриот-Дупница, бе част от националния отбор на България. Следващото състезание от веригата е в началото на следващия месец в Босна.
56-г. педофил, използвал услугите на двама малолетни възпитаници на Дома за деца, лишени от родителски грижи «Олга Стоянова» в Дупница, получи присъда от 2 години условно с три години изпитателен срок заради блудствени действия, извършвани от него през 2010 година. Здравко Стоянов се изправи на подсъдимата скамейка заедно с 18-годишния сводник Алекси Илиев от Кюстендил, който набирал момченца от дома, за да задоволява похотта на по- възрастния мъж. Илиев също получи присъда – година и половина условно с две години изпитателен срок.
Десетки фенове със знамена на Марек, подкрепиха отбора при домакинството на Реал Чинисело. Публиката създаде невероятна обстановка с фоиерверки и димки. Българите около Милано бяха изненадани и със специалитети на бюфета. Марек обаче не можа да спечели точка срещу лидера в класирането губейки с 0:1, но определено се представи на ниво. В последните няколко мача отбора на Марек показва възход в играта си, като това се дължи и на новите попълнения взети през зимата.

Тържествена сесия на Общински съвет-Дупница по случай 19 октомври- празникът на града, се проведе преди минути. Тя започна под звуците на химна на Република България. Приветствено слово произнесе кметът на община Дупница инж. Методи Чимев. "Днес ние празнуваме заедно с Българската православна църква и най-великия светец на българската земя – Свети Иван Рилски. Под неговата закрила, всички ние трябва да продължим да работим за превръщането на Дупница в един още по-привлекателен дом за нас, нашите родители и най-вече нашите деца. Благодаря на всички вас уважаеми дами и господа общински съветници за съвместната ни работа. Без спорове и дискусии няма как да се взема най-правилното и най-коректното решение. Но в името на всеобщата ни кауза, винаги сме намирал общ език. Защото каузата Дупница е надпартийна, каузата Дупница е повече от всички нас. Каузата Дупница е кауза на всички дупничани", каза в част от словото си инж. Чимев.Есе прочете и ученичката Лиляна Славова, която само преди 7 дни бе градоначалник в Деня на отворените врати. Временно изпълняващата длъжността Председател на ОбС Силвия Овчарченска прочете поздравителен адрес от президента на Република Българя Росен Плевнелиев. Поздравителни адреси бяха изпратени от още десетки кметове, институции и политици.
Един от гостите на сесията Арсенчо Алексовски-кмет на Община Крива Паланка, поздрави присъстващите, след което дари с картина инж. Чимев.
С пълно единодушие, званието "Почетен гражданин на град Дупница" бе присъдено на краеведът Иван Хаджийски.
Дупничани са прословути с буйния си нрав и още по-голямата си непреклонност и гордост. Има ги от всякакви слоеве на обществото, но пък всички озверяват, ако някой нарани егото им. А то вече бе не само наранено, а буквално осквернено, безскрупулно смазано и унижено. Изборен закон, за който от години се говори, че има много слабости, но никой депутат не предприема нищо по обясними причини. И го духа обикновения гражданин, разбира се. Докога?
Фирма „Бода стил“ ЕООД приключва успешно изпълнението на проект BG051PO001-2.2.03-0208 „Насърчаване на заетостта чрез осигуряване на стимули за мобилност на работещите във фирма „Бода стил“ ЕООД“. Проектът се реализира по схема BG051PO001-2.2.03 „На път“ с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“, съфинансирана от Европейския социален фонд на Европейския съюз.
Служители на ТЕЦ – Бобов дол ще проведат предупредителна стачка. Това съобщи за Радио „Фокус” – Кюстендил Йорданка Германова, председател на КТ „Подкрепа” в Дупница. Протестът е планиран за утре от 07.50 часа в двора на административната сграда на ТЕЦ-а. Основните причини за стачката са системно забавяне при изплащането на работни заплати, неизплащане на ваучери за храна, липса на работно облекло, обувки, лични предпазни средства, липса на социален диалог в централата. „Заплатите се изплащат, но системно се забавят. Те все още не са взели заплати за месец април. Това изключително много затруднява хората. Не са започнати и преговори за подписване на нов колективен трудов договор”, заяви Германова.
При отлична организация днес 15 март в курорта Паничище се проведе състезанието по ски за купата „Невена Пеева“. Традиционата надпревара се проведе за 11-ти път на писта „Аждера“. Състезанието се организира в памет на Невена Пеева, като участниците поднесоха цветя, на мястото където загина талантливата скиорка. В надпреварата за участие се записаха 49 любители на белите спортове и ските алпийски дисциплини. Те бяха разделени в 10- възрастови групи. Организатори са от ски клуб „Паничище“ и Община Сапарева баня.
Д-р Първан Дангов се присъедини към Инициативния комитет, който издигна кандидатурата на д-р Иван Ибришимов за кмет на Дупница. „Вярвам, че д-р Ибришимов ще спечели изборите. Знам, че той може да работи здраво за хората. Не съм му спестявал критика, когато е допускал грешки и това го е правело по-силен. Някои може да кажат, че нашите взаимоотношения са минали през трудни периоди и ще бъдат прави. Но ние с Иван сме си запазили своето приятелство, другарско отношение и сме извлекли поуки за себе си от грешките си. Заедно сме в тази трудна кампания, защото сме алтернатива на непрозрачното управление на ГЕРБ в лицето на случайно попаднали хора, които направиха пари за себе си, но забравиха дупничани.“, заяви д-р Първан Дангов. Според него д-р Иван Ибришимов има огромно предимство, като кореняк дупничанин. „Вярвам, че Иван като кмет ще промени наложеното статукво да бъде управляван от съученици от София и заместник-кметове, които идват почасово на работа. Иван е реализиран професионално. Той е лекар, на когото вярват не само в гилдията, но и хората от дупнишкия край и областта. Има и сериозен натрупан опит като депутат на национално ниво. Заслуга на д-р Ибришимов са осигурените средства за изграждането на спортната зала, финансирането на строителството на социалните жилища в Дупница, мащабните ремонти по сградите на 5 училища в Дупница и промяната на цялостния бизнес климат по усвояването на средствата от европейските фондове в Кюстендилска област. Не на последно място мисленето на д-р Ибришимов като кореняк дупничанин е неговото най-силно предимство. Това го отличава от всички останали в борбата за кмет. Вярвам, че кандидатурата на Иван е безспорна! Заедно ще върнем духа на Дупница и вярата на дупничани в справедливостта. Ние сме на ход, приятели! Стига с компромисите! Победата е наша!“
Един от съветниците в местния парламент на Дупница Йонко Гергов от днес е официално кандидат за кмет на общината. Той напусна групата на ОДБ в местния парламент. Гергов е юрист, той е председател на ПП „Партия на зелените" в Дупница и зам.-председател на „Партия на зелените" като това ще бъде втори негов опит да седне в стола в кабинет №1 в сградата на Общинска администрация. Zadupnitsa.com информира още преди два месеца, че Гергов се стяга за кметската надпревара.
Досъдебно производство срещу 64-годишен мъж за престъпление против данъчната система е започнато в РУ Дупница . В домът му са открити и иззети 1488 къса цигари от различни марки без български акцизен бандерол, информират от ОД на МВР Кюстендил.
Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев сподели на пресконференция днес, че очаква евентуалното взимане на облигационен заем да породи дискусии по време на заседанието на Общинския съвет в петък.„За мен е ясно, че няма друг избор, освен взимането на такъв заем. Мен не ме е срам да го искам. Това не е заем на Чимев, а на Община Дупница. И в момента изплащаме облигационен заем, който е теглен преди години. Изплаща го Община Дупница. Не съм против никой, който е на друго мнение. И не го искаме, защото е най-лесно така, а защото е належащо. Очаквам различни коментари и предложения от страна на общинските съветници. Надявам се само те да бъдат градивни за доброто на Дупница и мотивирани. Населението на общината не трябва да е заложник. Знаете какъв е сградния фонд на общинската болница и финансовото й състояние. Ако сега не се предприемат мерки, едва ли скоро ще имаме възможност да го подобрим. Трябва ли болничните сгради да са в това състояние и какво са виновни работещите там и лекуващите се. Общината трябва да подаде ръка. Детската градина в “Таушаница” е в окаяно състояние, трябва да се оправи. Там има над 80 деца и само тя остана неоправена. Или правиме или не правиме“, каза градоначалникът.

Той допълни, че около 2 млн. и 300 хил. лева от въпросния заем ще отидат за погасяване на стари задължения. „Ангажиментите на Общината към банки възлизат месечно на 116 000 лева, което прави около 1 392 000 лева годишно. Срокът на заема е 10 години, защото това според нас е най-удачния вариант, за да може това да не се отрази на общината. Ще се плаща на две вноски годишно с изравнителните субсидии. Ако имаме възможност – може ина 3-ата, 5-ата или 7-ата година да го погасим предсрочно. Няма гаранция, че ще е пълния размер от 3 млн евро, но ще е поне 2 млн. Чувам коментари защо за 10 години, а не за по-малко. Просто, защото ако е за 5, тогава ежеседмично, а дори и ежедневно ще сме със сапорирани сметки“, допълни инж. Чимев.
Вторият разпределител на Марек Юнион-Ивкони Йордан Пеев и посрещача Михайл Цветанов попаднаха в състава на младежкия национален отбор. Той ще започне подготовката си за квалификациите за Европейско първенство на 31 март. На тази дата ще се явят всички състезатели, които нямат ангажименти в клубните си отбори, които играят плейофи. Останалите, като играчите на Марек ще се присъединят към националния отбор на по-късен етап. Старши треньор е Николай Желязков, а негов помощник ще бъде Георги Петров, заедно с когото водеха руския Ярославич. На 31 март отборът заминава за Тетевен, където ще се проведе първата част от подготвителния лагер. На 13 април тимът се връща в София, където ще се проведе квалификацията. Предвидени са 4 контролни срещи, като съперниците ще станат ясни до дни. Съперници на българския отбор в квалификациите ще бъдат отборите на Гърция, Холандия, Англия. Победителите в групите се класират за финалите, а отборите, класирали се на второ място, както и най-добрият трети ще играят помежду си между 10 и 13 юли, за да излъчат още три отбора, които ще участват на финалите.
Дупница отново ще събере хиляди любители на високите скорости от цялата страна. Вторият националният мотосъбор се организира от мотоклуб "Неразделни братя". Тридневният събор ще бъде открит на 5-ти юни в парк „Рила“. Организаторите обещаха и тази година много емоции за участници и зрители. Вижте снимки от откриването на събора през 2014 година ТУК
Първа победа за годината постигна отбора на Марек Сеграте. В мача от 17-ят кръг на първенството на Seconda Categoria GIRONE P. Българския тим се наложи с 1:0 при домакинството си на третия в класирането Лискате. Единственото попадение в мача падна в 70-та минута, съобщават от ръководството на Марек. Дупнишкият тим в Италия бе подкрепян от агитка от около 30-души.
Невиждана драма с пет жертви се разигра преди минути в село Яхиново, след жестока катастрофа. Лек автомобил се е забил с висока скорост в електрически стълб. Вследствие на жестокия сблъсък, петима са загинали, сред тях и пешеходци, убити при токовия удар. Двама са с тежки травми в болница. Загиналите са на възраст от 14 до 40 години, като по първоначална информация са 4 момчета и една жена, двама от пострадалите са абитуриенти тази година. Автомобилът е управляван от момче с инициали Е.С. На този етап няма да публикуваме имената на загиналите.Едно от загиналите деца е изхвърлено зад ограда на няколко метра от удара. По предварителна информация само един от колата е загинал, а останалите са пешеходци пометени от автомобила. Един от закараните в местна болница е вече транспортиран към Пирогов в тежко състояние.
Лек автомобил се запали в движение на магистралата край Дупница. Колата, тип баничарка с кюстендилска регистрация, пътувала в посока София – Дупница. Шофьорът в пламналия автомобил бил сам, веднага излязъл и започнал да гаси огъня, никой от преминаващите не спрял да му помогне, съобщава struma.bg
Мъжът, който беше намерен убит снощи пред блок на бул. „Осми приморски полк”във Варна, е на 45 години. Казва се Тодор Т. и е работил като диджей във варненска дискотека и в дискотеки на Златни пясъци. Има брат близнак и дете в тийнейджърска възраст. Разведен е и живее сам. Тялото на мъжа беше намерено пред единия от входовете на известния като Китайската стена блок. Сигналът на телефон 112 е постъпил снощи около 22:00 ч. В района на местопрестъплението беше намерен нож, с който се предполага, че е извършено убийството. Случаят се наблюдава от Варненската окръжна прокуратура.
Яхиново изпрати своите четири деца в последния им земен път днес. Цялото село бе потънало в мъка и стотици изпратиха Илиян Гущеров, Ивайло Йотов, Емил Скоклев и Мариян Джамбазов в следобедните часове.
Треньор №1 на България по футбол за 20-ти век, Димитър Пенев гостува на кмета на Дупница инж. Методи Чимев. „Благодаря му за високата чест да бъде гост на Дупница и за подкрепата му към нашата политика за спорта в общината.“, заяви Методи Чимев. „Дупница има един верен приятел в негово лице”, допълни още кмета на Дупница. Срещата е била неофициална. Димитър Пенев, който само преди близа месец навърши 70-години е заявил, че се надява Марек отново да се върне в професионалния футбол. Самият той е разкрил, че в своята кариера се е срещал с дупнишкия тим и познава част от тогавашните играчи. Интересен е факта, че неговият по-голям брат Младен е играл в Марек, като централен защитник. Младен Пенев почина през 2008 година, той е баща на Любослав Пенев. Като треньор на националния отбор по футбол Димитър Пенев донесе най-високото футболно отличие за България – 4-то място на Световното първенство по футбол в САЩ през 1994 г.
Днес Марек ще изиграе последната контрола от зимната си подготовка. В 15:00 часа на стадион "Бончук" дупничани ще премерят сили с втородивизионния Пирин (Разлог). Досега момчетата на Иво Паргов победиха с 4:1 Германея, с 2:1 Струмска слава, с 4:0 Миньор (Перник) и с 3:2 Беласица (Петрич). Марек завърши наравно с Етър – 0:0, с Конелиано – 1:1 и с Верея – 3:3. Тимът от Дупница записа и само една загуба в контролите си, като загуби с 0:1 от Пирин (Благоевград).
"Не на тормоза в училището" казаха децата и учениците от ОУ "Христо Ботев" в село Самораново. Днешният ден – 25 февруари е обявен именно за такъв в цял свят. Облечени в цвета на кампанията – розово, в двора на училището, те се включиха в световната инициатива с песни и танци. Минитържеството привлече погледите на много жители на селото, които обсипаха децата с бурни аплодисменти. Кампанията води началото си в Канада и има за цел да не се допускат всички форми на училищен тормоз.
Страница 5 от 156



