Сняг и дъжд валят на различни места в страната (ОБЗОР) Сняг превалява в областите Габрово, Монтана, Ловеч, Русе, Разград, Смолян, Велико Търново, Враца, Видин, София. Дъжд превалява в областите Сливен, Варна, Кърджали, Хасково, Шумен, Добрич, Стара Загора съобщава Агенция Фокус. Движението в страната се извършва при зимни условия, към този час няма информация за сериозни затруднения. В област Русе е възстановено движението на всички моторни превозни средства по път I-5 Русе – Бяла, при разклон за с. Обретеник. Препоръчва се на шофьорите на тежкотоварни моторни превозни средства и на леки автомобили да тръгват на път само с подходящи гуми, да карат със съобразена скорост и повишено внимание, спазвайки указанията на контролните органи. 
В област Велико Търново е възстановено движението на моторни превозни средства по път II-52 Свищов – Ореш и по път III-407 Царевец – Горна Студена до пътна връзка с път I-3 Бяла – Ботевград. 
В област Смолян отпадат ограничението всички моторни превозни средства през прохода Пампорово. Остава временно ограничение за движение на моторни превозни средства през прохода Превала, където всички моторни превозни средства трябва да се движат с вериги, а товарните без ремаркета и полуремаркета.
Акцията „Пластмасова капачка“ в Дупница върви успешно Акцията "Пластмасова капачка" в Дупница набира все по-голяма скорост, видя zadupnitsa.com. Тя бе подета преди 20-ина дни ot Община Дупница и вече са събрани около 20 килограма. Три огромни аквариума поставени на входа на администрацията са пълни като събирането им продължава. Научил за акцията, човек от Костенец изпратил цял чувал, за да подпомогне идеята, която бе инициирана от Надя Борисова, разкриха от пресцентъра на Общината. С последващото предаване на достатъчно голямо количество от капачки, получената сума ще бъде разходвана или за закупуване на инвалидна количка за някой с такава потребност или дадена за операция на нуждаещ се.
Прокуратурата в Дупница прекрати производство срещу Каплата за скандал в заведение Наблюдаващият прокурор и говорител на Районна прокуратура – Дупница Емил Павлов прекрати досъдебното производство срещу дупничанина Васил Капланов-Каплата за нанесени леки телесни повреди над сина на популярния сръбски готвач майстор Миро – Стефан Димитров и братовчед му Милан Йовович . Агументите на прокурор Емил Павлов са, че не е имало хулигански подбуди за поведението на 44-г. Васил Капланов и че битите братовчеди са с лека телесна повреда. Страните по спора са уведомени за решението му. Както в. "Струма" писа, Васил Капланов-Каплата и опонентите му Стефан Димитров и братовчед му Милан Йовович влязоха в юмручен бой пред заведение "Галерията" в центъра на Дупница на 03.12.2013 г. Побоят стана заради момиче, което сръбските граждани заглеждали в заведението. _thumb.php
Италиански вестник пусна обширен материал за футболния Марек Сеграте Регионален италиански вестник пусна материал за българския Марек Сеграте подвизаващ се в Секонда лига Милано. Един от най-популярните вестници в област Ломбардия  "La Gazzeta della Martesana" представи тима. Журналист на медията разговаря с президента на Марек Сеграте Борис Паризов, като голяма част от въпросите бяха свързани с темата "Съдийство". Дупнишкият тим често е ощетяван от местните арбитри и от клуба алармираха с писмо федерацията администрираща лигата за този проблем. Борис Паризов освен с Марек Сеграте се занимава и с базата на клуба, която през последните години се превърна в едно модерно спортно съоражение.
ГЕРБ учредиха женски структури в Бобов дол, Кочериново и Невестино След Кюстендил и Бобошево, дамите от ГЕРБ създадоха свои клубни структури и в общините Бобов дол, Кочериново и Невестино. На учредителните събрания присъстваха Михаела Крумова – член на НИС на ЖГЕРБ и областният клубен ръководител Реонита Йорданова.
ГЕРБ представи кандидата си за кмет на село Овчарци  Заместник-председателите на ПП ГЕРБ Цветан Цветанов и Йорданка Фандъкова, както и заместник-председателят на парламентарната група на партията Красимир Велчев, официално представиха кандидата за кмет на село Овчарци – Йордан Камджилов, информираха от пресцентъра на ГЕРБ.
Костадин Костадинов е новият Председател на Общински съвет-Дупница Лидерът на "България без цензура" в Дупница Костадин Костадинов е новият председател на Общински съвет-Дупница. Преди минути той получи мандат за срок от 6 месеца, след като получи подкрепата на 19 от общо 33-мата местни парламентаристи. За опонентът му д-р Матей Попниколов гласуваха 12, а 2 бюлетини бяха недействителни. OLYMPUS DIGITAL CAMERAПредседателят на комисията по избор Йонко Гергов обяви резултатът, след което Костадинов седна на мястото до кмета на града. "Благодаря на всички за гласуваното ми доверие. Ще работя за финансовото подобряване състоянието на общината и оптимизиране работата на Общински съвет и комисиите", обяви новият шеф.
В измамната схемата от Чикаго има замесени от цяла България Къртица внедрена в групата ВИДЕО Темата с арестуваните в Чикаго е основна за българските медии зад океана. Те изнесоха още данни за цялата схема и някои подробности за арестите и продължаващото разследване. Bulgarian International Television (BIT) в специален репортаж съобщи, че 13 са арестуваните в Чикаго, 2-ма се издирват, а 1 е вече в затвора. Основната роля е играл Георги Мартов, а българския център Родина в предградието Норич е служел за преразпределяне на парите. Част от сумите са оставали в САЩ, а другите са изпращани в България и Италия. Както се разбра и по-рано групата е разработвана дълго време и са направени 21 хиляди записа, не само телефонни, което пък показва, че е възможно да е имало и внедрен човек-къртица. Всички български заведения в Чикаго се проверяват и там ФБР търси и другите двама заподозрени за източване на кредитни карти и пране на пари. Двама от задържаните вече са освободени, а днес след 20:00 часа българско време ще се гледат мерките и на останалите.
Община Дупница спечели две дела, заведени от съкратени служителки от администрацията Две дела заведени от съкратени служителки от администрацията спечели Община Дупница на последна инстанция, информираха от пресцентъра на кметството.
Заради 100 кила и 1000 лева ,БФВ продължи гаврата с „Марек Юнион-Ивкони“ Безумна е причината, която доведе до нова рокада на датите за финалните сблъсъци в мъжкия ни шампионат по волейбол между "Марек Юнион-Ивкони" и галениците на федерацията – "Левски Бол". От БФВ разиграват дупничани последните дни, като за капак вместо на 13-и април, определиха вторият двубой да се играе на 14-и. Не за друго, а защото на 12-и са отдали под наем за има няма 1000-1500 лева залата за концерт на рапъра 100 кила. Сумата е повече от незначителна и е без коментар, но въпросът остава друг – как никой не видя ангажираността на съоръжението преди да се изпадне в поредната конфузна ситуация. Иначе още се говори за прословутия календар на зала "Христо Ботев" и безумията в него, за който и zadupnitsa.com писа. (Вижте го ТУК) Хиляди фенове ще бъдат лишени от възможността да наблюдават най-интересната среща от шампионата дори по телевизията, заради работния час – 17.30 часа в понеделник. Отделно от това, залата е много вероятно да остане на половина празна поради същата причина. В БФВ отдавна са доказали липсата на елементарно разбиране на материята и уникалната си наглост и безочие, така че и в случая вероятно ще отминат с мълчание един от редовните си всекидневни гафове. Още по-неприятното в случая е, че поредицата от безумия става на гърба на НВЛ в лицето на новото й ръководство, което е гласувало пълно доверие на родната федерация в администрирането на първенството. В крайна сметка срещите са на 11, 14 и 16 април в столичната зала "Христо Ботев".
Община Дупница глоби фирми за кредити Две фирми рекламиращи даването на кредити са санкционирани с по 100 лева от Контролното звено към Община Дупница. Причината е в рекламирането на дейността им на нерегламентирани места и особено по дърветата. При следващо нарушение те ще бъдат глобени с максимално заложената в Наредбата сума в размер на 300 лева. Предписания са издадени на фирми за ремонт на покриви за същия вид непозволена реклама, които при последващо нарушение ще отнесат глоба в размер на минимум 100 лева.
Преглед на печата „Оставка!“ не е решение на проблема в обществото“, казва в интервю за „Дума“ експертът по политически пиар Арман Бабикян. Според него трябва могъщият обществен натиск да се насочи към законодателството против монополите, против контрабандата. Един бърз преглед на бюджета показва много ясно откъде той се точи – от обществените поръчки, от контрабандата, от условията, които дават шанс за монополи и картели. Защо този натиск не бъде насочен в посока, която да стесни периметъра, властта и територията на тези хора. Тази крачка ако бъде направена, ще донесе много повече ползи на обществото, отколкото през три месеца да си правим избори. Мисълта, че властта е мястото, в което имаш инструмента да правиш промени и реформи, отсъства в съзнанието на хората; че партия е общност на хора, които имат общи цели, еднакви виждания и общи каузи – също отсъства. Вместо махленско мислене трябва да имаме съзнание, че чрез политиката се преборват обществените недъзи.
„МВР посочи две опасности пред сигурността – протестите и бежанците“, четем в днешния брой на в. „Сега“. Кризата с бежанците и политическото напрежение заради протестите са еднакво опасни за националната сигурност. Тази теза разви в доклад пред Консултативния съвет по национална сигурност (КСНС) при президента вчера вътрешният министър Цветлин Йовчев. Протестиращите разпиляват и изтощават ресурсите на държавата и обществената енергия, смята МВР. Сходна е констатацията за бежанците, тъй като заради тях нараства социалното напрежение, има прояви на ксенофобия. От изявленията на участниците в съвета остана впечатлението, че за политиците по-голяма заплаха за сигурността е политическата криза, отколкото бежанската вълна.
За седмица втори автомобил изгоря в Дупница Вчера малко следобяд в центъра на Дупница се запали лек автомобил Нисан. Колата е била паркирана до сградата на „Промишленото училище“. Екип на пожарната в Дупница е пристигнал веднага след подадения сигнал и е успял да потуши пожара, но двигателния отсек е изгорял напълно. Причина за запалването е техническа неизправност, е информацията от експертите. Няма пострадали хора. Това е втори подобен случай в Дупница, само в рамките на седмица. На 22-ри този месец изгоря мерцедесът на 30-годишната Цветозара Малчева. Автомобилът е бил паркиран пред дома й. Криминалисти от РУП – Дупница работят по две версии за този инцидент -умишлен палеж или късо съединение в инсталацията на автомобила.
Кметове на Дупница от два века се събраха заедно, седнаха като равни на една маса 6-има градоначалници на община Дупница си дадоха среща днес в кметския кабинет. По инициатива на инж. Методи Чимев тази среща ще стане традиционна, а самите кметове си обещаха да се срещат и по-често. На една маса седнаха градоначалници от два века – Алекси Тасев, управлявал в периода 1985-1989, Кирил Единаков (1989-1990), Пламен Соколов (1997-1999), Асен Пилев (1999-2003), Атанас Янев (2007-2011) и настоящия инж. Методи Чимев. Поради ангажименти отсъстваха Панчо Панайотов (1991-1997), Костадин Сиджимков (1990-1991) и Първан Дангов, които в телефонни разговори благодариха за поканата и обещаха да присъстват на следващите. Кметският стол пък остана празен. “Интересно ми бе да науча как са работили колегите преди мен и да чуя техни мнения и опит. Затова им благодаря. Много ползотворна среща. Готов съм на всякакви идеи и препоръки от колегите и ги помолих за това. Всички сме били в този кабинет и всеки знае тежестта на този пост”, сподели инж. Чимев. “Много хубаво начинание, което трябва да продължи. Всеки един от нас като кмет е работил за този град и е искал да остави нещо след себе си”, лаконичен бе Тасев. “Много приятна и изключително хубава среща. Положихме началото на една традиционна регулярна среща, което решихме да правим. Разказахме си и доста спомени”, каза арх.Пилев. “Всеки е бил начело на този град в различни времена и се е сблъсквал с различни трудности, но каузата винаги е била само една – Дупница”, заяви Соколов.
НАЙ-НАКРАЯ! Започва изграждането на обещаваните от години детски площадки в кв „Южен“ и при „блока на ХФК“ До 10-ина дни се очаква да започнат строително-монтажни дейности по изграждането на две напълно нови детски площадки в Дупница, информираха от пресцентъра на Общината. Едната е на ул. "Отовица" (в района на блока на ХФК) и е на обща стойност-31 318лв. без ДДС. Тази площадка, с прилежащо озеленяване и кът за отдих трябваше да бъде готова преди 5 години, но тогава така и не се случи, макар да бе само започната. В този квартал липсва кът за децата, но проблемът е вече на път да се разреши. На проведената процедура по избор на изпълнител не се яви кандидат да я реализира, което забави изграждането й, но в крайна сметка по договаряне се стигна до "Пътно поддържане Кюстендил" ООД, които трябва да в срок от 60 работни дни да я направят. 
Другата нова площадка ще бъде в кв. "Южен" на стойност -25 972лв. без ДДС. Поради липсата на кандидати, отново се стигна до покана и в крайна сметка реализацията ще бъде от "Класико проект" ЕООД. Срокът за изпълнение е също 60 дни от датата на сключване на договора. И на двете места се "строят" площадки вече 12 години, но само на думи, а сега реализацията е на път да стане факт.
"Имал съм не един и два разговори от жители в тези квартали за изграждането на детски площадки. Радостното е, че след като стабилизирахме финансово Общината, можем да заделяме вече средства за облагородяване и подобрения, както и изграждане на такива кътове. Знаете, че стартирахме в няколко села изграждането на детски площадки, напълно оборудвани и съгласно всички изисквания за безопасност, така че до 2 месеца се решава проблемът и в тези два квартала. В "Южен" има още какво да се поработи по инфраструктурата, но трябва време. Детската площадка на "Отовица" стана пословична, но не искам да се връщам на това, важното е, че ще бъде изградена и ще има децата къде да играят", коментира кмретът на Община Дупница инж.Методи Чимев.
Златистия кръстосва Дупница с черен джип, адвокатът му поиска предсрочно освобождаване Злати Златев-Златистия е забелязан да се движи с черен джип БМВ с варненска регистрация по улиците на Дупница. Скандалният висаджия, който излежава присъда 18 г. затвор за убийството на бизнесмена Любомир Мантарков-Мантарката, е пуснат за един месец в отпуск от затвора във Варна. Всеки ден той се подписва в полицията в Дупница, пише struma.bg.Злати Златев е захвърлил патериците и се придвижва с помощта на бастун. След последната операция, извършена във варненска клиника, е отслабнал драстично.
Златистия бе преместен от затворническото общежитие в с. Самораново, община Дупница, в края на миналата година в затвора във Варна след молба, внесена от адвоката му, че подзащитният му иска да е по-близо до клиниката, където е под наблюдение след претърпените няколко операции в последните месеци.
Адвокатът на Златистия – Славчо Харалампиев, е поискал от ГДИН условно предсрочно освобождаване от затвора с мотив, че Златистия е изтърпял половината от наказанието, натрупал е трудов стаж в библиотеката на Софийски централен затвор и има добро поведение.
Злати Златев влезе в затвора през 2003 г., след като бе осъден на 18 г. затвор за убийството през 1997 г. на братовчеда на бившата му съпруга Фиданка – Любомир Мантарков-Мантарката. На 23 ноември 1997 г. Златистия завихри скандал в заведение "Бирхалето" в центъра на Дупница, което се стопанисваше от Любомир Мантарков. Той направил забележка на Злати Златев да не вдига скандал. Афектиран, Златистия отива до колата си и вади пушка. В този момент Любомир Мантарков и част от клиентите излезли пред заведението. Златистия натиснал спусъка и застрелял Мантарката.
Полицаи от участъка, който е на метри от мястото на убийството, пристигнали веднага. В екшъна Злати Златев е прострелян в крака от полицаи и е задържан. Раната на крака се инфектирала, но инфекцията е овладяна. Докато продължава следствието, Златистия е на свобода и през 2001 г. катастрофира с джип край Разлог, чупи крака си на простреляното място, като отключва некроза на крайника и е инвалидизиран.
След серия операции след влизането си в затвора Златистия явно вече е по-добре здравословно.
Три докладни гледа ОбС-Дупница на извънредна сесия в петък Извънредна сесия на Общински съвет-Дупница ще се проведе този петък. Местните парламентаристи са в лятна почивка, но ще се съберат от 10 часа, за да разгледат три извънредни и много важни докладни. Първата е за искане за авансово плащане по проекта “Зелена и достъпна градска среда”, който след всички перипетий накрая ще стартира и е на обща стойност 5 млн. лева. Както вече информирахме, на 12 август ще бъде сключен официално договор, а веднага след това и направена първа копка.
Гръмна цех на ВМЗ-Сопот!/ОБНОВЕНО Гори цех за боеприпаси на ВМЗ-Сопот в Иганово. "Един склад гори", потвърди областният управител на Пловдив Розалин Петков. В момента той пътува към мястото на инцидента. Според Петков в момента не би трябвало да има хора в склада. Там се съхраняват всякакви видове боеприпаси и готова военна продукция. Гърмежите се чуват чак до Сопот, който е на 18 км разстояние от горящия склад, уточнява "24 часа". Цехът е поделение на ВМЗ-Сопот. Натам пътуват линейки, за момента няма информация за пострадали. В землището на село Иганово се взривиха складове. Това съобщи за „Фокус" говорителят на Пловивската пожарна Цвятко Дешев. Екипи на пожарната са на място и районът е отцепен. В Иганово се намира една от производствените площадки на ВМЗ Сопот.
Пожарникари извадиха змия от къща в село Бистрица Екип пожарникари от Дупница вчера обезопасиха имот в село Бистрица, след като успяха да извадят змия от двор на къща. Влечугото е открито в дома на Василка Г., която живее в началото на селото при влизане от Дупница. Според жената змията е допълзяла от съседен двор, който е обрасъл с бурени.
Общината дари „Историята на Дупница“ на читалищните и училищните библиотеки в региона Всички 13-читалища и 15-училища на територията на община Дупница, получиха днес дарение, книгата и албума „Историята на Дупница и Дупнишко“. Кметът инж.Методи Чимев посрещна в залата на Общински съвет представителите на читалищата и училищата и им връчи книгата с пожелание. чрез тях тя да достигне до възможно най-много хора. "Това е историята на Дупница и всеки един от нас трябва да бъде горд с нея. Надявам се повече хора да я прочетат, за да разберат какво е мястото ни в историята на България. Това е богатство, което е без цена", лаконичен бе кметът на града Методи Чимев. Преди това директорът на музея в Дупница Анелия Геренска представи изданието, което излезе от печат преди около месец. Книгата е дело на 19-членен екип, събрал историята на града в 620-страничен труд. Ръководител на проекта е акад. Георги Марков. След близо 2-години работа "История на Дупница и Дупнишко" бе отпечатана в тираж от 450 броя. Всеки който иска може да закупи книгата, която ще се продава в музея „Околийска къща“ на цена от 45 лева. Това е нейната себестойност, уточниха от Общината.
Деца от Дупница с благотворителна акция за Бети СНИМКИ Поредна благотворителна акция „Да помогнем на Бети, да живее“ се провeде вчера в Дупница. Няколко фирми работиха благотворително и събраните през деня средства ще бъдат дарени за лечението на Бети. В кампанията се включиха Автомивки ВИВА, козметични салони Контеса и Вива и фотограф Росица Павлова. На сайта си от ВИВА написаха : Веригa aвтомивки ВИВA блaгодaри нa многобройните хорa измили aвтомобилите си при нaс днес,без вaс нямaше дa постигнем резултaтa от днес и дa дaрим оборотa си нa Бети! 
Изгубената Камелия от Видин намерена 15-годишната Камелия от Видин, която е в неизвестност от миналия вторник, е открита в село Тлачене на 20 км от Бяла Слатина. Тя е била с приятеля си Тони. Двамата заедно са прибрани във Видин, научи БЛИЦ от близки до семейството. Момичето е отведено вкъщи от Юли Петров, лидер на движението „Аз обичам Видин“. Той успял да я издири сам за три дни. По-рано днес стана ясно, че момичето е живо и здраво, но не иска да се прибере. Тя говорила със свои приятели, на които заявила „Няма да се върна вкъщи“. Вероятно тя е чула призивите на майка си Валя Въкова, която чрез медиите и Фейсбук няколко пъти моли дъщеря си да се върне. Близки до семейството споделиха за БЛИЦ, че са много благодарни на героя. „Била е при много лоши хора“, каза вуйчото Калоян, който също се беше включил активно в търсенето.
Представителят на УЕФА Йорн Ларсен се впечатли от историята на Марек  Отсъжданията на главния съдия на мача Марек-Академик (Свищов) Петър Доровски и неговите помощници Драгомир Милев и Дениз Соколов бяха наблюдавани от датчанинът Йорн Ларсен.
След като свиха гумите на автомобила му, сега разлепиха и компрометиращ плакат срещу д-р Дашков След като преди две седмица хирургът д-р Дашков остана без четирите  гуми на автомобила си, от няколко дни Дупница е облепена и с негови снимки. На ръчно изработените „плакати“ пише, че лекаря не си плаща наема. Атаката срещу него е от неизвестен засега извършител. Самият Дашков е подал сигнал в полицията. Припомняме, че дръзки апаши оставиха на „трупчета“ колата на доктора в жк“Възход“, намиращ се до гарата в Дупница. Автомобилът е бил паркиран в междублоковото пространство и е останал без 4-те гуми с джанти. Местопроизшествието тогава бе обслужено от дежурна полицейска група. Борис Дашков е от Бобов дол и работи в частната болница в Дупница като хирург. Според слухове, доктора е станал жертва на отмъщение, след като неколкократно наемал квартира в Дупница, но не си плащал наема и тока.Според запознати, това е атака с цел компрометиране и някакъв вид лично отмъщение..
Още двама болни от бруцелоза в Рила. Продължава вземането на кръвни проби  от жителите на града. Още двама болни от бруцелоза бяха устоновени днес в Рила. Резултатите от пробите на 32-мата изследвани за заболяването станаха ясни и две проби са потвърдени, като положителни. Същевременно продължава вземането на кръвни проби от жителите на града. Средно по около 50 проби на ден ще се изпращат за изследване в Националната лаборатория в София на хора, които имат съмнения за наличието на заразата бруцелоза. Ежедневно кметът на Рила предоставя актуална информация на Областния управител Виктор Янев. От своя страна той обяви, че животните са спрени от паша, започнало е взимането на кръвни проби, като днес ще станат ясни резултатите от първите 200. Още в петък в центъра на Рила е имало разположена подвижна лаборатория за изследване на мляко и млечни продукти. Всеки един жител на общината е имал възможност да изследва произведените в съответното стопанство млечни продукти. Придвижването на животни от и във Рила е строго регулирано от служителите на МВР.
Кражби на Бинека и в Бобов дол. Мъж от Бараково в Пирогов, след катастрофа с мотопед 47-годишен мъж от с. Бараково е пострадал вчера при пътен инцидент. Той се е придвижвал с мотопед, загубил е контрол над него и се е преобърнал странично на ул. Васил Везенков” в селото. Закаран е в здравно заведение в Благоевград, а по късно в “Пирогов” – със счупена лицева кост е и без опасност за живота. По случая работи РУ Рила. Вчера в полицията в Бобов дол и Дупница са заявени 2 извършени кражби. От общежитие на учебно заведение в Бобов дол е откраднат радиатор, в местността Бинека е извършена кражба на 3 многожилни съобщителни кабела. Местопроизшествията са обслужени от дежурни групи. Работата по установяване на извършителите продължават РУ Бобов дол и РУ Дупница.
БРАВО! Паркирането при Лидъл в Дупница е вече ограничено след светкавична намеса на КАТ Паркирането в района на светофарите, където се изгражда хипермаркет Лидъл е вече ограничено. Припомняме, че наши читатели подадоха сигнал за неправомоерното паркиране на главната улица на автомобили най-вече свързани със строителните дейности, които създава сериозни предпоставки за ПТП, а и затрудняваха движението по този най-натоварен участък. Реакцията от дупнишката полиция е била светкавична още вчера, и минути след сигнала са взети необходимите мерки от КАТ. На досегашния нерегламентиран паркинг са поставени ограничители, забраняващи престоя и паркирането и движението в този район е вече далеч по-лесно и спокойно.
Войната между Рут Колева и Саня Армутлиева става все по-ожесточена Война избухна между певицата Рут Колева и продуцента Саня Армутлиева през последните дни. Във видео в страницата си във Фейсбук певицата обяснява как Армутлиева ограбва българските музиканти. Тя бе наречена и „музикален октопод” и обвинена, че държи в желязна хватка цялата музикална индустрия в България. Част от българските творци сформираха група за отстраняването ѝ от „Музикаутор”, а Рут Колева се превърна в „знаме на протеста”. Нейното обръщение бе гледано от над 100 000 души.
ГОЛЕМИ спортисти с ГОЛЕМИ сърца В България е голяма рядкост спортистите да бъдат и еталони за благотворителност. Мнозина от децата в различните спортове израстват с имената на своите идоли, които коват успехи на спортната площадка. На всеки му се е случвало да чуе в махалата или в училище, деца играещи волейбол да спорят кой от тях е… Матей Казийски или пък Цветан Соколов. Не са малко и тези, които “вадят душите” на родителите си, докато не им надпишат волейболна фланелка с името на своя идол, бил той Казийски, Соколов, Бербатов или някой редови играч от клубния тим на града.
Негово Преосвещенство Мелнишкият епископ Серафим е новият Неврокопски митрополит Негово Преосвещенство Мелнишкият епископ Серафим е новият Неврокопски митрополит, предаде репортер наАгенция „Фокус”. При отчитане на гласовете двамата претенденти за оглавяване на Невроокопската епархия се оказаха с равен брой гласове – 6 на 6, от общо 12, Патриарх Неофит обаче има право на втори глас, който даде за Мелнишкия епископ Серафим.
Новоизбраният Неврокопски митрополит ще бъде въдворен на своята митрополитска катедра на 20 януари.
Биография на Негово Преосвещенство Мелнишки епископ Серафим
Негово Преосвещенство Мелнишки епископ СЕРАФИМ, с мирско име Динко Желязков Динков, е роден на 4 юли 1974 г. в с. Зорница, обл. Бургас.
Средно образование завършва в Математическата гимназия в гр. Ямбол през 1992 г. Завършва висше образование в Лесотехническия университет – София, специалност "Ландшафтна архитектура" през 1997 г., а през 2011 г. – Богословския факултет при Софийския университет „Св. Климент Охридски“. 
През 1997 г. постъпва като послушник в манастира „Св. Георги“, гр. Хаджидимово, Неврокопска епархия. От м. януари 1999 г. до м. септември 1999 г. отбива военната си служба. На 18 ноември 2000 г. е постриган за монах в манастира на послушанието си от Неврокопския митрополит Натанаил. Същият го ръкополага за йеродякон на 19.11.2000 г. и за йеромонах – на 20.12.2000 г. 
Като йеродякон и йеромонах изпълнява различни послушания в манастира, обслужва и близки към манастира енории. За усърдното си служение е отличен като архимандрит на 1 юли 2006 г. От м. септември 2008 г. архим. Серафим е назначен за игумен на Роженския манастир.
На 18 декември 2011 г. е хиротонисан за епископ с титлата "Мелнишки" в ПКСХП „Св. Александър Невски“ и е определен за викарий на Неврокопския митрополит.
На 17 декември 2013 г. е един от двамата избраници на Епархийския избирателен събор във Варна за Варненски и Великопреславски митрополит.
Дупнишките театрали играят днес пиесата „ЛюбоФ“ по случай Свети Валентин, двойките влизат само с един билет  Днес от 19 часа актьорите от ОбДТ „Невена Коканова“-Дупница ще поставят на домашна сцена пиесата „ЛюбоФ“ от Мъри Шийзгъл.
Катастрофа в Княжево на изхода от София. Кола с кюстендилска регистрация се преобърна "Пежо" с пернишка регистрация и "Фиат" с кюстендилска регистрация сътвориха страховито и кърваво меле на столичния бул. "Цар Борис III". Двата автомобила са катастрофирали около 14 ч. на пешеходна пътека при кръстовището с улица "Дамяница" – до спирка "Планинец" в Княжево по линията на трамвай №5. По неофициална информация пернишкото пежо е преминало на червен светофар и ударил странично кюстендилската кола, като след това се преобърнало по таван. Тежко пострадали са шофьорът на фиата и спътничката му, като се наложило пожарникари да разрежат ламарините, за да извадят заклещените хора вътре. Източник/Всеки ден
Жителите и фирмите от Дупница могат вече да проверяват онлайн своите данъци и такси Жителите на община Дупница и фирмите могат от днес да проверяват онлайн своите задължения за данъци и такси. Това става в сайта на Община Дупница в раздел "Местни данъци и такси", информират от пресцентъра. Необходимо е да бъде въведено ЕГН или ЕИК за фирма, както и входящ номер и дата от какъвто и да било документ внасян в деловодството на Общината. Причината да не е само по ЕГН или ЕИК, е за да се минимизират евентуални злоупотреби с тази информация. Вече са разпратени и уведомителните писма за дължимите данъци и такси на гражданите и фирмите. Те могат да ги заплащат от 1 март на касите на общината с 5-процентна отстъпка до 30 април. Именно в този период и касите ще работят с удължено работно време от 8 до 18 часа без почивка.