Начало
Рекорд за най-ниска температура отчетоха в едно от селата на община Сапарева баня. Термометрите в Овчарци са отчели тази сутрин 18.5 градуса. В курортния град пък са отчетени минус 16.5 градуса в ранните часове на деня. Толкова са били градусите и в село Сапарево към 06.30 часа, а "най-топлото" населено място в общината е Ресилово с отчетени минус 15.5 градуса.
Децата на "Марек" очаквано записаха първа загуба в днешната втора среща от своята група. Дупничани отстъпиха 1:7 на абсолютния фаворит "Фелхамар" от Норвегия. Както е известно, "Марек" играе с едва 4-ма, които са родени 1999-а година, която е възрастовата група, докато всички останали са с по година, две или повече по-малки. Норвежците, в чийто редици играха 4-ма от националния отбор на тази страна в тази възраст превъзхождаха ръстово и физически нашите, а не е тайна, че при подрастващите това оказва сериозно влияние. Норвежците вкараха 4 гола през първата част и добавиха още 3 след почивката. Най-красивият гол обаче бе на българите, като след прехвърлящ удар от близо 30 метра, Симеон П. препарира стража на съперника. Отлични изяви в рамката на вратата имаше вратарят Любо Стоянов, който спаси няколко чисти гола.
Държавната агенция за закрила на детето се е самосезирала за инцидента с ученичката Микаела Христова, която пострада в инцидент в дупнишкото СОУ "П.Хилендарский". Припомняме, че на 20-и май тя падна на стълбите на парокотелното помещение, като първите информации бяха за височина от 3 метра. Момичето се размина със счупена ръка и капачка. От ДАЗД се задействали след като прочели за атаката на питбул над ученичката и падането й от 3-те метра, при което поискали бързи проверки и обяснения от директора на школото и Общината.
След близо 8-часов поход от Дупница до Швеция, детският отбор на "Марек" пристигна в Гьотеборг. От утре воденият от триото треньори Иван Капитански, Анжело и Янек Кючукови започват участие в световното клубно детско първенство "Готия къп". Участието на малките таланти е финансирано изцяло от фармацевтичната компания "Актавис".
Министър-председателят Пламен Орешарски е обещал осигуряване на 4,5 млн. лева за разширяване и цялостна реконструкция на спортната зала в Дупница, съобщи преди минути ТВ Запад. Премиерът е имал среща с кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев и сумата е била обещана именно тогава.
Две спирки в село Баланово ще бъдат монтирани в следващите дни, съобщиха от пресцентъра на Община Дупница.
Вчера бе изтеглен жребият за разпределението на тимовете в груповота фаза на турнира EVIMA CUP 2015, който ще се проведе от 11-ти до 16-ти август в курорта Албена. В турнира тази година участват 93 отбора от 11 държави, разделени в 7-възрастови групи. Дупничани ще участват с два отбора в групата родени 1999/2000 година. Там участват общо 13 отбора разпределени в 4-групи и определено в тази възраст са най-известните тимове.
Повече от 2000 души от Сливница, сред които Бойко Борисов и евродепутатът и зам.председател на ЕНП Мария Габриел посрещнаха с аплодисменти подрастващите отбори от школата на “Марек Юнион-Ивкони” на тържественото откриване на многофункционалната спортна зала в града. Сред официалните гости бяха още кметът на Дупница инж. Методи Чимев и заместникът му Крум Милев, президентът на ВК “Марек Юнион-Ивкони” Ивайло Константинов, мениджърът на клуба Людмил Найденов и изпълнителният директор Дамян Бичовски. Дупнишките таланти бяха представени официално на игрището, където от новия сезон представителния мъжки отбор ще играе своите домакински срещи.
Домакините от зала "Башкент" и турския "Малие Пиянго" оправиха гафа, който създадоха с българския трикольор преди срещата-реванш от турнира за Купата на ЦЕВ с българския "КВК Габрово". Както единствено "ястребовото око" на zadupnitsa.com видя, домакините бяха поставили обърнат българския флаг, което се приема, че тази страна е обявила война. По наредба от Европейската конфедерация, всяка страна домакин е длъжна да развее знамето на гостуващия тим. Гафът, както се и предполагаше се оказа, че е направен от незнание, а не умишлено.
На пресконференция днес лидерът на БСП-Дупница Станислав Павлов обяви листата на партията за предстоящите местни избори. На пресконференцията присъстваха Мария Чочова и Ивайло Петров. БСП-Дупница ще се яви на изборите с обновена, но балансирана листа, затвърждаваща приемственост и отговорност към ангажиментите на общинските съветници. Водач на листата е Станислав Павлов, който в момента е председател на Общински съвет-Дупница. На този етап са утвърдени имената и позициите на 22-ма кандидат-съветници. Общинският партиен съвет ще обяви кандидатите на позициите до 33-то място до средата на месец август. От 22-мата кандидати трима са представители на гражданска квота.
Чимев изригна: Докато съм кмет, мюзеин няма да пее в Дупница! Слагаме трикольори на Джамията в петък
Докато аз съм кмет, мюзеин няма да пее в Дупница. Категорично. А съм убеден, че и нито един дупничанин няма да позволи действаща джамия в града, заяви кметът на града инж. Методи Чимев, цитиран от пресцентъра на Общината.
Куп кадрови проблеми има да разрешава старши треньора на Германея Сапарева баня Борис Кръстев преди срещата от 3-ят кръг на В-Югозападна група с Места Хаджидимово. Четирима основни футболисти най-вероятно няма да вземат участие в мача. Цанко Томов е наказан, докато Димитър Чечев, Радостин Джогански и Светльо Сакаджийски са с контузии и заболявания. Единствено за Чечев има малък шанс да се появи на терена, но това ще стане ясно утре след медицински преглед. Иначе към отбора се присъединиха две нови попълнения : Георги Тодоров от Ботев Ихтиман и Илиян Чавдаров от Велбъжд Кюстендил. Двамата обаче все още не са в добра физическа кондиция и най-вероятно няма да играят срещу Места в неделя.
Мениджърът на волейболният шампион “Марек Юнион-Ивкони” Людмил Найденов официално сключи договор за партньорство с японската компания Brother днес. Лидерът в света в производството на печатеща техника от тази година ще бъде част от българския шампион за мачовете в Шампионска лига и вътрешното първенство на България-Супер лига.
Германея Сапарева баня загуби тежко на собствения си стадион от Миньор Пк на старта на първенството на В-Югозападна футболна група. Момчетата на старши треньора Борис Кръстев отстъпиха с 0:4 на гостите от Перник. Успеха на Миньор е закономерен с оглед показаното на терена. Гостите доминираха почти през цялото време и показаха, че са с класа над своя опонент. Резултата откри Младен Стоев в 24-та минута. В 36-та минута Мирослав Тодоров покачи на 2:0 за Миньор, като при попадението домакините имаха претенции за неотсъдена засада. Това доведе и до сблъсък между Цанко Томов от Германея и Виктор Софрониев от Миньор, като и двамата получиха червени картони. В 57-та минута Младен Стоев вкара уникален гол от около 60-метра ,след като прахвърли вратаря Евгени Сп асов. Крайният резултат оформи Киров в 74-та минута.
Две досъдебни производства за престъпления против данъчната система са започнати вчера. В РУ Дупница – срещу 40-годишен мъж от чиито дом са иззети 15 580 къса цигари без български акцизен бандерол и в РУ Кюстендил срещу 45-годишна жена, която държала 1026 къса цигари от различни марки в магазина си в кв. „Изток“.
Пръскането срещу кърлежи на територията на град Дупница ще започне от утре, информират от общинския пресцентър. С тази дейност е ангажирана “ДДД-1” ООД-София. 152 декара зелени площи ще бъдат напръскани в следващите дни. 24 обекта, както и всички детски градини ще бъдат третирани срещу паразитите.
Активизиралите се телефонни измамници продължават да тероризират хора от Дупница и региона. След като преди два дни възрастна жена от Рила бе „ужилена“ със 700 лева, последваха жалби от петима жители на областта, че са получили телефонни обаждания с искане на пари за „пострадали“ близки. Вчера също е имало телефонни атаки, като за това сигнализират наши читатели. Едното позвъняване е било към 02:30 през нощта, на стационарен номер. Последната масирана телефонна атака в Дупница бе по време на Великдeнските празници, когато много хора бяха на път и „номера“ с пострадaл близък минаваше. Сега навлизаме в летния, отпускарски сезон, когато отново много хора са извън града и схемата може да се приложи на някой лековерен. „Призоваваме: Бъдете предпазливи! Не се доверявайте на искания за пари по телефона, колкото и убедително да звучат! Не съобщавайте по телефона на непознати лични данни – имена на роднините си, адреси! Не давайте пари на хора, които не познавате лично и особено на такива, които искат и много настояват да ви помогнат с нещо, като например да освободят от задържане или отговорност ваш близък, да осигурят лекарства, да започнат неотложно лечение. Особено ако това се случва през нощта, бъдете сигурни – МАМЯТ ВИ!“, категорични са от МВР.
Жребият за новия шампионат в Супер лигата на България по волейбол при мъжете бе теглен в София днес. Трикратните поред шампиони от "Марек Юнион-Ивкони" откриват кампанията с домакинство на "Пирин" (Рз). Двубоят ще се играе на 17 или 18 октомври в Сливница, където дупничани ще домакинстват тази година заради предстоящия ремонт и реконструкция на спортната зала в града.
Тази нощ при пътнотранспортно произшествие е загинал 52-годишен мъж. Произшествието е възникнало около 3.00 ч в с. Мурсалево. Мъжът, който е от село Стоб е управлявал АТВ, което при преобръщането го е затиснало. МПС-то е без регистрационни табели. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Рила.
Община Дупница замразява всички действия по реализацията на Центъра за преработка на неопасни отпадъци край Джерман. Това обяви на пресконференция днес зам.кметът Красимир Георгиев. "Решението е на кмета г-н Чимев. Община Дупница иначе имаше две възможности – да поиска предварително изпълнение на проекта и да започне реални дейтвия по реализацията и втората възможност, която в крайна сметка избираме е да се замразят всички действия по проекта до крайното и окончателно решение на всички съдебни инстанции", заяви Георгиев.
Отборът на Марек ще изиграе днес втората си контрола от зимната подготовка. Дупничани срещат румънския Рапид, като мача е в гръцкия град Ксанти от 15:00 часа. Срещата първоначално бе обявена за 24 януари, но заради изборите в Гърция бе отложена за днес. Рапид заема последно място в румънската Дивизия А с актив от 11 точки
Националният отбор на България попадна в квалификационна група “Н” за европейското първенство във Франция през 2016 година. “Трикольорите” ще спорят със старите си познайници от Италия и Малта, с които бяхме в група за Мондиал 2014, а също така с Хърватия, Норвегия и Азербайджан. “Трикольорите” бяха поставени в четвърта урна заедно с тимовете на Черна гора, Армения, Шотландия, Финландия, Латвия, Уелс, Естония и Беларус, което автоматично ги извади от списъка с евентуални съперници на "лъвовете", водени от Любослав Пенев. България остана последният неизтеглен отбор от четвърта урна, което ни отреждаше място в Група "I" с водач Португалия. Точно преди нашите бяха изтеглени арменците, които трябваше да отидат в Група "H". Там обаче вече бе Азербайджан. Както предварително бе определено, поради политически причини двата тима не могат да играят един срещу друг. Така местата на България и Армения бяха разменени и ние отидохме при "Скуадра адзура". От трета урна Норвегия попадна в нашата група, а от втора Хърватия, като другата останала възможност бе Дания, с чийто тим направихме две равенства в групата за световното в Бразилия.
Лидерът в класирането на ОФГ „Рила“ Миньор Бобов дол претърпя втора загуба от началото на сезона. В първият пролетен кръг „миньорите“ загубиха при гостуването си на Горица Овчарци с 0:3. В герой за домакините се превърна Светльо Сакаджийски, който вкара два гола и асистира за третия на Любенов. Бившият играч на Германея и Малеш, въпреки килограмите показа завидни умения и сътвори най-интересните моменти в мача. Миньор Бд владееха повече топката и създадоха повече опасности пред противниковата врата, но така и не стигнаха до гол. Отборът на домакините пък показа, че може да атакува опасно и заслужено победи.
Поредно отличие спчелиха възпитаниците на ОУ“Евлоги Георгиев“ в Дупница. През учебната 2013 – 2014 година учениците от VІ а и VІ б клас взеха участие в националния ученически конкурс „ Проектът на нашия клас – за живот без тютюнев дим – 6”. Той се организира от Министерство на здравеопазването, Министерство на образованието и науката и с подкрепата на Европейската комисия. Във втора възрастова група от V до VІІІ клас момчетата и момичетата от Дупница с проект на тема „ Избрах да дишам!” спечелиха първо място. Учениците получиха подаръци от Европейската комисия, грамота, статуетка и фотоапарат за отличното си класиране.
7 фирми спорят за 1,5 млн. лева за изграждането на уличната мрежа в района на Социалните жилища, които са вече построени на терена на бившите казарми. Както е известно, Дупница е един от 4-те града в България, който спечели преди 2 години пълно финансиране от Европа за тази дейност като е най-напред като изпълнение и с най-голям обем от жилища – 150.
Служители на РУ Бобов дол са задържали 31-годишния Р.И. от с. Мало село, докато се придвижвал с откраднати вещи от къща в града. Електрожен, 3 душбатерии и месингови тръби е отнел Р.И. Той ще остане в полицейския арест 24 часа, известен е на полицията с множество противозаконни деяния, осъждан е. Работата по установяване на съпричастността му и към други извършени кражби продължава.
Отборът на Марек ще изиграе две контроли през тази седмица, това заяви новият старши треньор Борис Кръстев. Утре 22-ри юли дупничани приемат на стадион „Бончук“ тима на Сливнишки герой, като срещата е от 18:30 часа. В събота Марек играе в Банско с Ботев Враца. През следващата седмица ще бъдат уредени още два спаринга, като имената на съперниците ще станат известни утре. До този момент Марек игра две контроли, като загуби с 0:1 от Струмска слава и с 1:2 от Беласица.
Вчера в РУ Дупница е заявена кражба на ллек автомобил БМВ. Колата е била паркирана пред дома на собственика в града.Предприети са издирвателни действия. Припомняме, че в края на миналия месец на 24 –ти юни, опитни крадци отмъкнаха от дупничанин скъп джип Audi Q7. Автомобилът е бил паркиран пред блок в най-големия жилищен комплекс в Дупница, жк. Бистрица. Собствениикът е установил кражбата сутринта и е алармирал полицията
Двама маскирани са извършили грабеж от бензиностанция в Дупница, в ранните часове на неделния ден. Те заплашили дежурната продавачка с пистолет и отнели оборота. Крадците са изчезнали в неизвестна посока. Отнетата сума е 238 лева.Работата по случая продължава РУ Дупница. По неофициална информация обраната бензиностанция е на Петрол намираща се на ул. "Св. Иван Рилски" при входа на Дупница от Благоевград.
Акция на ДАНС се проведе в късните часове на 14 август в Дупница. Проведени са обиски, има и арестуван. По информация на източници на struma.bg обиск е извършен в дома на собственик на заложна къща , който е арестуван.
Дупничанинът Теодор Георгиев отново не срещна късмет при жребия. На Европейско първенство по таекуон-до в Олимпийски категории в руския град Налчик, Теодор започва срещу представител на домакините. В първият кръг той се изправя срещу Сайд Устаев, а ако го преодолее излиза срещу един от поставените в схемата Хулио Ферейра от Португалия. Теодор Георгиев, който е 12-ти в световната ранглиста в категория до 74 килограма, за първи път излиза в тази нова, за него категория до 80кг. Това се налага от факта, че турнира е за олимпийски категории. Ако Теди вземе квота за Европейската Олимпиада, там ще се състезава при по-тежките до 80 килограма. В Налчик в тази група се включиха 20 състезатели, като според резултатите първите 5-са поставени, но дупничанина зае 6-та позиция. „Тежък жребии, но ако победим в първите две срещи, после ще бъде по-лесно“, заяви старши треньора Христо Михалчев. Състезанията на Теодор Георгиев са в събота.
Лекари и управители на здравни заведения в Бобов дол, тотално пренебрегнаха кмет и Общински съвет. Вчера бе насрочена извънредна сесия по проблемите на здравеопазването в миньорската община, но тя се превърна в пълен фарс, след като в залата бяха само съветници и кмет, а управителите на Медицински център1 и Хоспис, както и личните лекари в общината не се отзоваха на поканата. Интересно в случая е, че принципал и на двете медицински дружества е Общински съвет, а управителите сключват договори с кмета Кирил Станчев. В залата присъства само новоназначеният управител на център за хора с психични проблеми в с Мламолово. Всичко това предизвика и неодобрение сред местните парламентаристи, част от които след дълъг болничен бе и Валери Радлев. „Неприсъствието на хората, които отговарят за предлагани здравни услуги е необяснимо. Тези които свикаха извънредна сесия и на нея няма компетентни лица по темата здравеопазване, също да се замислят“, коментираха съветници, като допълниха“Пълна пародия и фарс“. Все пак на сесията бе разгледана една единствена точка и тя бе свързана с делегиране на пълномощия на кмета Кирил Станчев, относно внасяне на предложение до здравната комисия в парламента и до МЗ с искане за отпускане на още една линейка. В момента Спешен център Бобов дол, който е филиал на този в Кюстендил, разполага само с една линейка, която е недостатъчна за общината.
Страница 2 от 156
