Начало
ХIV коледен традиционен турнир по борба за деца и юноши ще се проведе в Дупница на 21 и 22 декември. Организатори на събитието са Община Дупница и клубът по борба „Дупница“, които са осигурили и награди за призьорите.
Полицията продължава да издирва откраднатото вчера в Дупница луксозно BMW X5, но зесега няма и следа от возилото. Това потвърждава една от първоначалните версии, според която удара е извършен от професионалисти в бранша. Според struma.bg автомобила е собственост на братята бизнесмени Стефан и Олег Петрови. Луксозният автомобил е бил изложен за продажба в автокъщата, която се охранява със СОТ. Кражбата е установена вчера в 5 часа сутринта и веднага е сигнализирано в РУП – Дупница. Започнато е досъдебно производство срещу неизвестен извършител, а криминалистите привикват на разпит хора от контингента. Автотърговци от Дупница коментират, че луксозното BMW може би вече е преминало границата и е в Гърция, или пък е разфасовано в някой гараж за части. Главен път Е-79 е коридор за крадени автомобили от България. Дупнишки полицаи често хващат на главния път автомобили с пренабити номера.
Вчера в РУП Дупница е започнато бързо полицейско производство срещу 25-годишен мъж от с. Яхиново за управление на автомобил след употреба на алкохол, информираха от пресцентъра на МВР.
Инспектори все пак успяха да вземат проби за бруцелоза от стадото на бизнесмена Любослав Коюмджийски. Припомняме, че на 28.08.2015 година екипът на ОДБХ е срещнал меко казано, затруднение в животновъден обект в с. Падала, община Рила. Въпреки предварителното съгласуване със собственика и уговорен час, същият не е допуснал представителите на ОДБХ и РПУ, като е предявил желанието си да му бъде връчена изрична поименна заповед за провеждане на изследването. Тогава едва не се стигна до физическа саморазправа с част от инспекторите/ ВИЖ ПОВЕЧЕ ТУК/
Досегашният шеф на бобовдолската полиция Румен Сираков излезе в пенсия, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Сериозна битка за над половин милион лева се очертава да се разрази утре в Дупница. Причината е отварянето на поръчката за доставка и монтаж на оборудване и обзавеждане на социалните жилища, които в момента се изграждат на терените на бившите казарми. Председател на комисията е зам.кмета по социалните дейности Крум Милев. Комисията ще се събере на открита процедура в 11 часа в Кръглата зала, информират от пресцентъра.
Община Дупница се включи в Световния ден за борба срещу СПИН. От комисията за борба с противообществените прояви при малолетни, днес раздават на пл. “Свобода” безплатни презервативи и червени панделки, коите са международен символ на анти-СПИН кампанията на дупничани.
Община Дупница е осъдена по адски несериозен и безумен казус, бе категоричен кметът инж. Методи Чимев. Както е известно, разплащателната сметка на Общината беше запорирана, след като пернишката фирма „Флорс“ ЕООД спечели делото пред Софийски апелативен съд.
Лесничей от Държавно горско стопанство – Дупница получи година и половина условна присъда за документна измама. За същия срок лицето е лишено от право да заема длъжността «старши лесничей», съобщават от Изпълнителна агенция по горите. Горският служител е признат за виновен за това, че в качеството си на длъжностно лице, което отговаря за контрола върху сечта, е съставил 5 констативни протокола с невярно съдържание. Документите установяват на терен приключването на сечта и количеството добита дървесина. При представянето им на директора на ДГС – Дупница се констатира фрапираща разлика между отчетената добита дървесина и разрешеното с позволителни за сеч количество. Назначената от директора на горското стопанство проверка потвърждава извършеното нарушение. За 2014 г. общият брой на издадените присъди за престъпления в горските територии за цялата страна е 68.
Изборите за Европейски парламент, които ще се проведат през месец май 2014 г., дават на гласоподавателите възможността да повлияят върху бъдещия политически курс на Европейския съюз, като изберат 751 членове на Европейския парламент, които да представляват техните интереси през следващите пет години.
Представител на терористичната групировка "Ислямска държава" (ИД) пое отговорност за кървавия атентат в Париж, при който загинаха 17 души, сред които и 4 известни карикатуристи на сатиричния седмичник "Шарли абдо".
Днес официално бе открита поредната напълно новоизградена детска площадка в Дупница. Преди около година жители на улица „Кулата“ бяха отправили молба до кмета на града инж. Методи Чимев за изграждането на площадка поради липсата на такава в района. Чимев пое ангажимент и преди малко повече от месец тя бе напълно изградена.
Десетки мъртви риби открити в река Бистрица в района на жк Елица, притесниха вчера хора живеещи в квартала. Според очевидци по течението на рекато на близо километър има много мъртви риби, като хората смятат, че става въпрос за отравяне. За инцидента е информирана Общинска адмимистрация, като зам. кмета Крум Милев е изпратил служители да проверят на място. Очаква се в понеделник да има повече информация за мистериозното отравяне на рибата.
От Агенцията за социално подпомагане са уведомили общините, че отменят втория етап за прием на заявления от кандидат-потребители и кандидати за лични асистенти. Официално, такова писмо е пристигнало и в Община Дупница подписано от ръководителя на проекта Румяна Георгиева, информират от кметството. "Към 8 юни тази година броят на обслужваните по проекта хора с увреждания и хора с ограничения или в невъзможност за самообслужване е 14 133 потребители, в т.ч. 3 049 деца. В листата на чакащи броят на одобрените е значителен. Обявяването на втори прием на документи щрез месец юни ще създаде допълнителни очаквания сред гражданите, които в рамките на този проект не биха се реализирали, тъй като финансовият ресурс по проекта е разпределен", се казва в писмото.По този проект "Нови възможности за грижа", Община Дупница успя да осигури 80 места, а други 148 са чакащи. От Община Дупница вече изготвят документите, с които ще искат 150 места за лични асистенти от Министерство на труда и социалната политика по друг проект "Независим живот", който е със същата дейност на услуги.
Днес завърши първият общински турнир по спортен риболов в Дупница. В двудневната надпревара, която се проведе на езерото в парк Рила, се включиха любители на риболова от региона. Организатори са клуб „Распер“ и Община Дупница. Вчера 18-ти април, 21-младежи и деца се състезаваха, като първи стана Матей Попниколов, а след него се наредиха Майкъл Борисов и Генчо Атанасов, най-малък участник бе Християн Чараклиев. Днес лошото време обаче затрудни максимално рибарите. Рязката промяна на температурата прогони рибата на по-дълбоко и се изискваше много майсторство и най-вече късмет, за да бъде уловена някоя и друга каракуда. Все пак, вчера част от участниците се похвалиха с улов и на мрена и дори пъстърва. Днес сили премериха 17-мъже и една дама. Победител стана Кирил Петров, след него се нареди Калин Кацаров, а на трето място завърши Васко Василев-Вратарчето. Победителите бяха наградени от кмета на Дупница инж.Методи Чимев, който заяви, че на следващите турнири ще има и още интересни награди. На турнира присъстваха представители и на ИАРА – Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури.
Днес 5-ти май, на свое заседание Комисията по спорт към Общински съвет Дупница, разпредели финансовите средства за спортните клубове от общината. От Комисията реагираха и на писмото, което по-рано през деня бе изпратено до Председателя на ОбС-Дупница Костадин Костадинов във връзка с липсата на такова разпределение. В писмото си, градоначалникът настоява проблемът да бъде разрешен в най-кратки срокове. „ Ни сме свършили всичко по наредба и докладната за разпределението на парите ще се разгледа от местния парламент на сесията този петък 8-ми май. Точно това се разбрахме и на миналата сесия“, коментираха представители на Комисията, чийто председател е Иван Шопов. От там допълниха, че част от клубовете не са спазили стриктно срока, който е 31-ви януари, за подаване на отчетите за миналата 2014 година.
Целият екип на АГ отделението в общинската болница в Дупница се грижи за родилката от село Червен брег, Зоя Станкова, чието бебе бе открито мъртво в леген два дни след раждането. Жизнените й показатели са били в критични стойности при хоспитализирането й в отделението в понеделник вечерта. Веднага са й влели две банки кръв. Вчера сътоянието й се подобрило. Лекарите имат съмнение, че е развила и пневмония.След като се почувствала малко по-добре обаче, Зоя Станкова се опитала да избяга от АГ отделението. Завеждащият д-р Борис Попов наредил да заключат вратите. "Чудя се как е жива при тези показатели, с които е била приета в отделението. През октомври месец миналата година тя пак беше докарана в отделението – беше колабирала. След няколкодневно лечение се посъвзе и избяга", разказа д-р Борис Попов пред struma.bg. Зоя Станкова е била приета в болница с 47 хемоглобин. Психиатърът д-р Александър Паризов я прегледал и потвърдил поставената през 2005 г. диагноза. "Зоя Станкова е била на преглед в психиатрията през 2005 г. и оттогава не е търсила лекарска помощ в отделението. Диагнозата й е тежка, нямам право да я съобщя", заяви д-р Александър Паризов, завеждащ психиатрично отделение. Директорката на „Социално подпомагане” в Дупница Виолина Лазова каза по телефона, че знае за случая, но не може нищо да направи. Служители от отдел "Закрила на детето" пристигнаха в понеделник вечерта в дома на Зоя Станкова, но като разбраха, че бебето е починало, си тръгнаха.
След три поредни години на върха Марек Юнион-Ивкони отново стана шампион на България. В решителен пети мач игран днес в зала Добротица в Добрич, Марек спечели с 3:2 /23:25) – (25:22) – (25:16)/23:25/9:15/. Това бе поредният луд, луд мач за дупничани. Марек поведе с 1:0 гейма, но след това момчетата на старши треньора Найден Найденов не издържаха и допуснаха обрат, като резултата стана 2:1 за Добруджа. В 4-ят гейм Марек поведе с 21:17 точки, но допусна изравняване 21:21. В решителните минути на тази част нервите на дупничани се оказаха по-здрави и те победиха с 25:23. В тайбрека дупничани водени от капитана си Гьорги Гьоргиев поведоха с 5:2, а след това със 7:2. Полетата бяха разменени при 8:4, а публиката на домакините хвърли какво ли не по игралното поле. Добруджа успя да намали 6:8 и се върна в мача. Марек обаче поведе с 10:8, а след това и 14:9, след което Станислав Величков реализира шампионската точка.
Децата на футболна школа Марек 2007 набор 2003-2004 години сътвориха истинска сензация и победиха в София връстниците си от Славия които не познаваха вкуса на поражението от началото на първенството на Футбол7 група Б. Надпреварата се провежда в столицата , а отборите са разделени в две групи по 13 тима. Напред продължават първите 6 от всяка група, които ще сформират нова съставена от 12 отбора. Децата на Марек са под ръководството на Борис Кръстев, който заяви, че е много щастлив от успеха и от тактическата дисциплина показана от 10 годишните футболисти от неговия тим. По регламент се играят 3 третини от по 15 минути. Срещу Славия точни за Марек бяха Бельов в 9-та минута и Г.Иванов в 13-та минута. След този успех дупничани са с реални шансове да се класират в шестицата. Същевременно юношите младша възраст на Марек 2007 завършиха днес 2:2 с Миньор Пк в мач игран в Крайници.
да бяхте помислили за паркиране при проектирането дебили гнусни .Преди това, улиците ще бъдат измити за втори път тази година. ???? -помислете и за оправяне на улица Велико Търново и ж.к. Чавдар Войвода – щото последно там Тодор Живков е полагал асфалт …………
Два пожара са гасили екипи на РСПБЗН – Дупница вчера, съобщават от пресцентъра на МВР.
Двама от пострадалите общо петима в катастрофата край Дупница са закарани в София за лечение. Емил Рангелов още снощи е транспортиран за столична клиника, където следят състоянието му. Стоян Нейков днес сутринта също е закаран за София. Вчера той бе настанен в дупнишката болница, където са му направени два скенера и след резултатите от тях- показали наличието на хематом на главата е взето решение да бъде транспортиран в столицата. Третият участник в инцидента е пострадал леко и не е хоспитализиран.Катастрофата стана вчера в късният следобяд на главен път Е-79 в района на автокъщите край Дупница. Тримата пострадали са се движели по главния път по посока Дупница и според запознати са били засечени от автомобил излизащ от една от автгокъщите. Излизащият на Е-79 Пасат е подал ляв мигач за да се включи в движението също по посока Дупница. В същият момент Сеата с пострадалите идва от София.Стоян Нейков се е возил на задната седалка, а е шофирал е Емил Рангелов, който се е опитал да избегне директения сблъсък, но не е успял и двата автомобила се удрят вследствие на което Сеата се е обърнал. В излизащият на пътя Пасат е имало двама души, но те не са пострадали сериозно. От РПУ-Дупница са обслужили мястото на инцидента и предстои да оповестят официална информация. И тримата пострадали в Сеата са от Дупница и се занимават с продажба на автомобили. Стоян Нейков е собственик на автокъща"Даяна", като от дълги години е в този бизнес.
Двама от мексиканските футболисти от школата „Фут Бико“, може да подпишат договори с български клубове. Това стана ясно след първата официална контрола на отбора с Пирин Разлог, завършила с победа на българите с минималното 1:0. Най-сериозен е интереса към нападателя Диего Алкарас. Следващата контрола на отбора е в събота срещу Беласица. Мексиканците са на лагер в Сапарева баня, като 5-ма от 14-те играчи са се подвизавали в отбори от 2-ра дивизия, а останалите са юноши на школата.“Целта на този лагер и проект е да покажем мексикански футболисти на българския пазар“, заяви Кирил Емилов, който тренира отбора. От 14-години той живее и работи в Мексико Сити, като в школата тренират над 240 деца. Очаквайте интервю с Кирил Емилов, в което той говори за начина на работа в Мексико, за финансирането на отборите и помощта на държавата за развитието на футбола.
В приятелска среща играна в “Самоков Арена” юношите младша възраст на “Марек Юнион-Ивкони” водени от Радослав Асенов победиха връстниците си от Самоков. Двамата треньори се бяха разбрали за 4 гейма, в които гостите наложиха волята си. Спарингът бе организиран и финансиран от Сдружение “Приятели на волейбола”. Веднага след срещата, юношите на двата клуба получиха цялостна спортна екипировка, волейболни топки от сдружението и други. “Няма какво да се коментира за този вид дарения. Нашата дейност е да помага, а не да търси медийни изяви. Даряваме на клубовете топки, екипировка, мрежи, колички, изготвяме им безвъзмездно и им печелиме проекти, за чиято реализация впоследствие съдействаме, организираме и финансираме изцяло контроли и т.н. Насочили сме помощта си единствено и само към школите. Нашата реклама и медии са самите деца в клубовете”, коментира изп.директор на Сдружението Христо Апостолов.
Работник на тунела на АМ „Струма” край дупнишкото село Блатино падна от скеле и по спешност е закаран в „Пирогов”. Инцидентът е станал вчера около 21 ч. 40-годишният Георги Христов от Пазарджик паднал от скелето, на което работел. Колегите му веднага се обадили на тел. 112 за лекарска помощ. На място пристигнала линейка с екип на Спешен център – Дупница и закарали пострадалия в общинската болница в града. Дошла и полицейска патрулка. След направени рентгенови снимки и други изследвания се установило, че работникът е със скъсан менискус, закаран е в „Пирогов”, тъй като общинската болница в Дупница няма такива специалисти. Дупнишки полицаи са дошли в ортопедичното отделение да разпитат Г. Христов за инцидента, докато той чака линейката да го закара за софийската клиника. Припомняме, че багер, работещ на Лот 2 на АМ „Струма”, се обърна на жп линията край село Мурсалево. Само бързата реакция на машиниста на влака, пътуващ от София за Кулата, предотврати жесток удар между влаковата композиция и багера. Тогава локомотивът на влаковата композиция се запали. Наскоро пострада и работник от свлачище в тунел, строящ се близо до пътя Дупница-Бобов дол. Тогава работникът се отърва само със счупена ръка, той като успя да избяга, преди земната маса да го затрупа. Източник struma.bg
Българският първенец Марек Юнион-Ивкони започна със загуба участието си в Шампионската лига 1:3 (20:25, 27:25, 16:25, 20:25), като взе гейм на руския гранд Локомотив в първия си домакински мач от предварителна група В на Шампионската лига, който се игра в Арена Самоков. Така руснаците стартираха с очакван успех в груповата фаза, като взеха 3 точки от гостуването си. Въпреки негативният резултат, за Марек остана удовлетворението, че успя да вземе гейм на руския гранд и показа едно по-различно лице от двубоите до сега в родния шампионат, а младите играчи записаха добри изяви срещу именития съперник.
Срещата от 22-ят кръг на италианската Seconda Categoria GIRONE, в който българския Марек Сеграте гостува на Сесто 2012 започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите при катастрофи в чужбина дупничани. Отборът на Марек Сеграте и всички негови фенове изразиха съболезновани към близките и приятелите на Радослав Алексов, Емил Томов , Максим Максимов и Емил Гълъбов. Воденият от старши треньора Асен Арсов отбор записа поредната си 5-та победа от началото на годината. Българския и дупнишки Марек Сеграте прави истински фурор след подновяване на първенството в Seconda Categoria GIRONE. Срещата срещу силния отбор на Сесто 2012 , бе оспорвана и съпътствана от здрави сблъсъци на тежкия терен. Единственото попадение в мача падна в 40-та минута, когато Симоне Суфри, бе изведен на стрелкова позиция, финтира и с премерен удар вкара топката във вратата на Сесто. През второто полувреме играчите на Сесто стигнаха и до дузпа, но тя бе спасена от вратаря на Марек.Така Марек Сеграте победи с 1:0 и вече е на 4-то място в класирането. Отборът бе подкрепян от около 150 свои привърженици, най-вече дупничани живеещи в района на Милано. Агитката бе екскортирана от 5-6 карабинери, няколко цивилни, а до стадиона бе паркиран и микробус с тежко екипирани полицаи.
Чудотворната икона на "Света Богородица" от атонския манастир Панагия Миртия бе спряна в последния момент на границата. Причината е, че монасите не са поискали разрешение от тамошната Археологическа комисия, която се произнася за исторически ценности при напускането им от страната. Тя трябваше да дойде в България в петък и да й се поклонят миряните в София и Гигинския манастир, но това се отложи с няколко дни. Българската посланичка в Атина дипломатично се е намесила и аpхеологическата комисия в Гърция се събира на 19 май, за да реши дали ще пусне за 10 дни в България чудотворната светиня, наричана още „Пресвета Богородица – Надежда на обезнадеждените”. Ако отговорът е положителен, то чудотворната светиня ще пристигне в България на 22 май. За 25-и май е предвидено тя да бъде изложена в Дупница.
Изпълнителният директор и наставник на Марек Иво Паргов и кметът на Община Дупница и заместник-президент на клуба инж. Методи Чимев ще гостуват в Пресклуб България утре от 12 часа.
Поредната трудна задача имат да разрешават в дупнишкият СК Гладиатор. От клуба заявиха участие в силен международен турнир клас А в шведския град Трелеборг и платиха такса за това, но сега нямат пари за пътуване. Според старши треньора Христо Михалчев са нужни около 2000 лева, но в клубната каса има само 30. " Ще търся назаем от приятели" заяви Михалчев. Припомняме, че именно от Трелеборг миналата година започна и доброто представяне на клуба и състезатели след това спечелиха над 90 медала през годината. Освен за Швеция от Гладиатор плануват да пътуват и за Холандия, но там таксата за участие е 500 евро и трябва да се внесе до 1 февруари.
Страница 2 от 156

