ГАВРА! Рефер се подигра с децата на „Марек“ след неотсъдена дузпа и гол от…две засади (ВИЖТЕ В СНИМКИ СЪЛЗИТЕ) Ако в мъжкия футбол сме свикнали да ставаме свидетели на съдийски безумия и грешки умишлени или не, то днес на един от централните терени в Гьотеборг, децата на "Марек" разбраха какво е да те "заколи съдия". В третата среща от 49-а група на "Готия къп", което е реално световно клубно първенство за деца, местен рефер удари ужасна тесла на дупничани за сметка на шведския "Нортсвилс", с което буквално разплака играчите след последния съдийски сигнал. Двубоят бе много важен и за двата тима, защото победителят продължаваше на 1/32-финал, тъй като имаха по равен брой точки – 3. Нашите отстъпиха 0:1 и с това заеха 3-ото място в групата след една победа и две загуби.
Всички медии на Пеевски, и в-к „Струма“ сред тях Интересът към личността на Делян Пеевски продължава. Именно назначаването му за шеф на ДАНС преди вече 6 месеца почти, отприщи вълна от недоволства, продължаващи и днес. Много се говори за медийната империя на депутата от ДПС. Така че представяме на Вашето внимание пълния списък на сайтовете, телевизиите, радиата, вестниците и списанията, които са явна или скрита собственост на Делян Пеевски, публикувани преди време в 1към1.еу. Прави впечатление, че в списъка с вестници е и регионалния в-к "Струма". Дали е така, вие, читателите преценете.
Пиян пациент нападна лекарка от Спешен център в Дупница 59-годишен мъж нападна лекарка в центъра на Дупница. Екшънът се разиграл днес около обяд, след като в Спешен център постъпил сигнал за припаднал мъж на площада в Дупница, пише Struma. bg. Спешните медици пристигнали на място, но лежащият на земята мъж, видимо пиян отказал да се качи в линейката. Той започнал да буйства и нападнал дежурния лекар Зорка Тодорова и придружаващата я сестра.
Вчера Флашмоб протест на Е-79 в понеделник блокират пътя край Дупница Флашмоб „Вземете ни на стоп”  бе акцента във втория ден на протеста срещу ДПС- мандат в област Кюстендил. Няколко дупничани застанаха на Е-79 в акцията „Вземете ни на стоп… търсим си гласа…дали се е удавил…в Бяло море…или е счупил крак…на писта в Банско!?!” 
Тимошенко готова да „грабне автомата“ срещу Русия и Путин В интернет изтече аудиозапис на телефонен разговор между бившия премиер на Украйна Юлия Тимошенко и бившия заместник секретар на Съвета по национална сигурност на Украйна Нестор Шуфрич за действията на Русия в Крим, в който Тимошенко използва обидни думи за руснаците и обещава да използва всичките си връзки, така че от Русия да не остане дори „изгорено поле“, пише РИА Новости.
СНИМКИ/Стойчо Младенов в действие!!! Наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов бе в стихията си днес на стадион Бончук. Треньорът на „червените“ не спря през целия мач с Марек да дава указания на играчите си, а и да се занимава със съдията и неговите помощници. Най-малко 20 пъти селекционера на ЦСКА напусна зоната определена за треньорския щаб и поне 10-пъти влезе в диалог с 4-ят съдия Николай Георгиев. Младенов на няколко пъти комуникираше активно и с главния съдия Александър Костадинов. През всички 90-минути треньорът на „армейците“ бе апострофиран и от фенове на Марек, но той не си позволи нито веднъж да им отговори.
Над 60% от българите не искат бежанци от Сирия, сочи изследване Изследването на Сова Харис е представително. За него са интервюирани 1000 души в различни региони на страната.
ДРАМА : Златен гейм прати Пиаченца и Златанов на 1/4-финал в Шампионската лига Пред препълнените трибуни на Пала Банка в Пиаченца Вълците стигнаха до сравнително бързото 3:0 (25:22, 25:19, 25:20), което неутрализира резултата от първия мач преди седмица. Така се стигна до решителният златен гейм, който предложи много напрегнати минути и жълт картон за треньора на гостите Алберто Джулиани.
Два ТИР-а се удариха край Дупница, на изхода от АМ Струма Два ТИР-а се удариха рано тази сутрин край Дупница. Инцидентът е станал на изхода от АМ Струма към Е-79 в неактивната лента за движение., като камионите са идвали от София. Пострадал е спътник на водача на единия от ТИР-те. След подаден сигнал екип на Спешен център-Дупница е пристигнал на място и е оказал първа помощ на пострадалия, който е с инициали В.З. Мъжът е със счупен крак и травма на ключицата. Екип на „Група престъпления по пътищата“ също е бил на мястото за изясняване на причинити довели до инцидента. Двата камиона са се движели един след друг, като първия получава авария и в опит да спре навлиза в участъка от магистралата, който не е пуснат за движение. Вторият ТИР го последва, но не успява да спре и се удря в него.
Ранен щъркел вся суматоха в центъра на Дупница, спасиха го Щъркел създаде известна суматоха в центъра на Дупница, уплашено разхождайки се и опитвайки се да излети, информират от общинския пресцентър. Случката се е разиграла на една от централните улици в града (при магазин “Брезите”) вчера следобед. Сигнал е подаден на 112 от минувачи, притеснени, че може да бъде сгазен от кола, а и предвид на видимото му състояние. Сигналът е препратен за реакция към отдел “Екология” в Община Дупница. Веднага са изпратени служители, които са хванали 70-сантиметровият щъркел. Защитената птица е прегледана от ветеринарния д-р Ангел Ангелов, който е отговорник за приюта в града, който е установил, че при падането е с ранено крило. "За птицата са осигурени необходимите грижи през времето му на престой в приюта", допълват от пресцентъра на кметството.
Дупнишки полицаи хванаха БМВ Х6 с пренабити номера  Вчера при извършване на проверка на лек автомобил БМВ Х6, служители на РУП Дупница са установили интервенция върху номерата на рамата на колата.
ДА ПОМОГНЕМ! Таекуондист от Дупница, бронзов от Европейско се нуждае от пари за операция Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев поде кампания по набирането на средства за наложителна операция на един от най-талантливите и успешни дупнишки спортисти. Бронзовият медалист от европейското първенство по таекуондо-WTF Стефан Самарджиев получи сериозна травма на една от последните си международни прояви и след серията от изследвания се оказа, че хирургичната намеса е наложителна. 17-годишният талант от школата на “Гладиатор”, който е и неколкократен републикански шампион и спечелил не малко медали от международни прояви, гостува днес при Чимев. Сумата е непосилна за семейството му, както и за клуба. Травмата го лиши от възможността да участва преди дни на олимпийската квалификация, като от набраните точки от състезания досега, само една победа щеше да го класира на най-големия форум на Планетата. “Представям си какво му е в душата на това момче да пропусне възможността да стане част от българските състезатели на Олимпиада. Всички ние трябва да помагаме според възможностите си. Стефчо разнася славата на града и страната ни и в трудните моменти, трябва да помагаме. Убеден съм, че необходимите средства ще ги съберем максимално бързо, защото дупничани винаги са откликвали и знам, че ценят тези, които са ни карали да се чувстваме горди. Затова призовавам всички-нека помогнем, нека спасим кариерата на едно дупнишко момче, което да продължи да носи успехи на клуба си, Дупница и националния отбор на България”, заяви Чимев, който се включи с лични средства в набирането на оставащата сума от още 3 000 лева.
Национал на „Марек Юнион-Ивкони“ отказа трансфер в Иран, дупничани започнаха със загуба в контролите Трикратният ни шампион по волейбол при мъжете "Марек Юнион-Ивкони" започна със загуба контролите в тазгодишната подготовка. Дупничани се съгласиха да гостуват в Тетевен на местния "Тетевен волей" и в приятен иначе за публиката двубой загубиха с 0:4 гейма (25:16, 25:19, 25:23 и 25:21). Планинският град имаше своя празник в уикенда и спешно се търсеше именит съперник за двубой с местната гордост, като на поканата в последния момент откликнаха шампионите. "Тук е моментът да се посочи, че с участието си в тази среща отборът на Марек Юнион Ивкони изрази отношението и уважението си към волейболен Тетевен, за което от името на клуба на домакините и самата община изразяваме благодарност. Също така треньорът на гостите Найден Найденов подари от името на Сдружение "Приятели на волейбола" спортна екипировка за деца от школата на клуба", се казва в официалния сайт на втородивизионния тим.197
СК Гладиатор представи новите екипи/СНИМКИ/.  Шампионът Теодор Георгиев вече с личен спонсор Звездата на СК Гладиатор-Дупница Теодор Георгиев вече има и личен спонсор. Изявите на Теди в България и чужбина привлякоха вниманието на бизнесмени, които решиха да го подкрепят. Риу Правец Голф & Спа Ризорт застават зад дупничанина и ще спонсорират подготовката му. Последното отличие което спечели Теодор Георгиев, бе бронзов медал от турнир в Москва.10645196_607036796080769_4772309031016047157_n
Масирано полицейско присъствие утре на ст Бончук в Дупница Засилено полицейско присъствие ще има на стадион Бончук утре 25-ти април по време на срещата между Марек и Левски от първенството на А-футболна група, това обявиха от клуба. Близо 140 униформени служители ще съблюдават за сигурността по време на мача, който започва в 17:00 часа. За последно толкова много полиция имаше на срещата с ЦСКА, като тогава броя на униформените бе около 200 души. Припомняме, че на предишния мач с Левски, игран на 4-ти октомври в Дупница се получиха безредици по трибуните.
Безплатно ядене за 99 дупничани от октомври От 1 октомври се възстановява дейността на обществената трапезария в Дупница, информират от общинския пресцентър. Трапезарията приключи своята дейност на 30 април, като до тогава изхранваше с безплатен обяд 99 души, отговарящи на изискванията посочени от Министерството на труда и социалната политика. Финансирането е от Фонд “Социална закрила”, а разходите по самото изпълнение на проекта бяха за сметка на общината.
Вижте невероятното изпълнение на песента Руфинка от Денислав Кехайов ВИДЕО Гласът на Тракия, както наричат Денислав Кехайов изпя спонтанно песента " Руфинка болна легнала" под ротондата на Капитолията в американския щат Юта. Видеото предизвика истински възторг и накара хиляди да се чувстват горди българи.
Миньорите от 2-ра смяна в Бобов дол отказаха да напуснат галериите Миньорите от Бобов дол отново стачкуват. Втора смяна която малко преди полунощ е трябвало да бъде вече извън галериите е отказала да излезе и остава в мината, това съобщиха читатели на zadupnitsa.com.  Новината все още не е потвърдена официално от ръководството на „Въгледобив“ Бобов дол.
Цацаров и Цецка Цачева обсъждат поправката „Братя Галеви“ Главният прокурор Сотир Цацаров пристигна в Народното събрание днес, за да се срещне с председателя на парламента Цецка Цачева. Посещението на Цацаров е свързано с т.нар. поправка "Братя Галеви", твърди vsekiden.com. Обвинител №1 на републиката ще обсъди с шефката на парламента предложенията на прокуратурата за промени в Наказателно-процесуалния кодекс, с които ще се прекрати бягството на престъпници от правосъдието по подобие на случая с дупнишките бизнесмени, чийто пример бе последван лавинообразно от други осъдени.
Акцията „Пластмасова капачка“ в Дупница върви успешно Акцията "Пластмасова капачка" в Дупница набира все по-голяма скорост, видя zadupnitsa.com. Тя бе подета преди 20-ина дни ot Община Дупница и вече са събрани около 20 килограма. Три огромни аквариума поставени на входа на администрацията са пълни като събирането им продължава. Научил за акцията, човек от Костенец изпратил цял чувал, за да подпомогне идеята, която бе инициирана от Надя Борисова, разкриха от пресцентъра на Общината. С последващото предаване на достатъчно голямо количество от капачки, получената сума ще бъде разходвана или за закупуване на инвалидна количка за някой с такава потребност или дадена за операция на нуждаещ се.
Проф.М.Константинов: ГЕРБ, БСП, ДПС и ББЦ взимат по един мандат в Кюстендилска област 4- те мандата в Кюстендилска област се разпределят по едни за ГЕРБ, БСП, ББЦ и ДПС, по данни на Екипът на Агенция за прогнози и анализи и Българска асоциация по изборни системи. Те публикуваха на сайта си преди ЦИК разпределението на мандатите от Изборите за народни представители 2014.
В националния ефир на Дарик професор Михаил Константинов обясни, че тези резултати ЦИК ще публикува в утрешният ден и те ще покриват информацията на неговата агенция. В момента от ЦИК правят повторна проверка, като данните са същите, но тази проверка се налага, защото това е изискване на закона.
„Методиката е такава, че един глас в повече в един район, може да промени мандатите в друг регион. Това е и причината ЦИК повторно да проверява данните. Гласовете за ДПС в Кюстендил идват от преразпределението на гласовете от чужбина. Тъй като вотът от чужбина няма къде да се сложи, няма регион "Чужбина", тези 5-6 мандата, които получава ДПС зад граница се разпределят в страната. Такъв е случая в Кюстендил.Системата на национално ниво е справедлива, но не и по региони.Гласът за любимата ви партия не се губи, той ще "излезе" в друг избирателен район,където ще има мандат", заяви професор Константинов.
Управителят на ВиК-Дупница Илия Илиев: Водата ни е годна за пиене и хората няма за какво да се притесняват DSC02015 Управителят на ВиК-Дупница Илия Илиев заяви на пресконференция днес, че качеството на водата в Дупница се следи постоянно.
„Постоянно ни правят проверки от РЗИ. Докато времето още го позволява, мием и резервоарите. Водата ни е годна за пиене и хората няма за какво да се притесняват“, сподели управителят на ВиК-Дупница.
Кадетите на “Марек Юнион-Ивкони” победиха връстниците си от Самоков, получиха и подаръци В приятелска среща играна в “Самоков Арена” юношите младша възраст на “Марек Юнион-Ивкони” водени от Радослав Асенов победиха връстниците си от Самоков. Двамата треньори се бяха разбрали за 4 гейма, в които гостите наложиха волята си. Спарингът бе организиран и финансиран от Сдружение “Приятели на волейбола”. Веднага след срещата, юношите на двата клуба получиха цялостна спортна екипировка, волейболни топки от сдружението и други. “Няма какво да се коментира за този вид дарения. Нашата дейност е да помага, а не да търси медийни изяви. Даряваме на клубовете топки, екипировка, мрежи, колички, изготвяме им безвъзмездно и им печелиме проекти, за чиято реализация впоследствие съдействаме, организираме и финансираме изцяло контроли и т.н. Насочили сме помощта си единствено и само към школите. Нашата реклама и медии са самите деца в клубовете”, коментира изп.директор на Сдружението Христо Апостолов.
ДА ПОМОГНЕМ! Кампания по набиране на продукти за бедстващите в Мизия подеха от Община Дупница Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев стартира кампания по набирането на помощи за бедстващото население в Мизия, информрат от пресцентъра. От днес, всеки който има желание да помогне, може да предостави дрехи, одеала, бутилирана вода (на стекове), консерви, обувки, пакет памперси (за деца и възрастни) и други неотложни продукти за хората в Мизия пострадали от наводнението. "Разговаряхме с хората от Община Мизия и те ни насочиха какво точно трябва. Положението всички виждаме какво е, и вярвам, че повече дупничани ще се отзовем и съберем колкото се може повече от най-необходимите провизии. Нека помогнем на нашите съграждани. Разбира се, че ще се включа и аз в кампанията", призова инж. Чимев.
Събирането на помощи ще става на "Информация" (партера на Община Дупница), като в зависимост от събраните продукти, веднага ще бъде осигурен транспорт за извозването им.
Инцидент! Крава изпрати фермер в клиника по лицево-челюстна хирургия 53-годишният фермер Димитър А. пострада сериозно и бе закаран от Спешен център Дупница в клиника по лицево-челюстна хирургия в София. Мъжът пострадал след като крава от отглежданото от него стадо го блъснала в бетонното гърло на кладенец. В следствие на удара Димитър А. сериозно наранил лицевата си скула и получил сътресение. Инцидентът е станал в село Големо село, община Бобов дол
Шофьори бъдете внимателни! Тир се обърна на пътя Дупница-Кюстендил Тир пълен с картофи се е обърнал в местността "Черна нива", по пътя Дупница – Кюстендил. Движението е затруднено, това съобщава Дарик радио. Тежкотоварният автомобил е попаднал в канавка. В момента на място има полиция, разтоварват се картофите, за да може да се улесни изтеглянето на тира. Припомняме, че пътищата в област Кюстендил са проходими при зимни условия. Няма въведени ограничения в движението, съобщават от Областно пътно управление. В Дупница има обилен снеговалеж, по-голяма е снежната покривка в района на Кюстендил. Шофирайте внимателно!
4 нови досъдебни производства за кражба на ток в Дупница  4 досъдебни производства са започнати в РУП Дупница срещу собственици на имоти в града и  в село Ресилово, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Седмица за безопасност на движението в Дупница и региона: „Спаси живота на децата!” Вчера областният управител на Кюстендилска област  откри Третата глобална седмица на ООН за безопасност на движението в областта. Инициативите са съвместни между сектор „Пътна полиция” към ОДМВР,  Българския червен кръст, РИ на МОН, подкрепяни от областната управа. Създадената организация по отбелязването на седмицата бе представена от Румен Точев, началник на сектор „Пътна полиция”. „Тази година  седмицата  е с мотото „Спаси живота на децата!”. Нашият план включва  срещи на служители от „Пътна полиция” в детски заведения и училища с беседи  безопасност на движението”, съобщи Румен Точев.  Ще бъдат проведени  специализирани полицейски операции  за спазване на правилата за движение, използване на предпазни  колани, каски и детски обезопасителни системи. В тези операции ще участват доброволци от БЧК. Ще бъдат раздавани брошури и листовки. На 8 май, в 12.00 часа, патрулни автомобили на полицията ще бъдат разположени в близост до училищата или на възлови кръстовища. В посочения част, в рамките на една минута, с подаване на светлинен и на звуков сигнал полицаите ще стоят в страни на автомобилите, с което ще бъде отдадена почит към паметта на загиналите деца на пътя. През изминалата година са ранени 12  деца,  едно е  убито.
Дупнишки полицаи изкорениха канабис собственост на 70-годишна баба Криминалисти от РУП – Дупница са открили канабис в имота на 70-годишна жителка на с. Вуково. Изкоренени са 6 стръка, отглеждани в саксии. Видът на растенията е установен чрез полеви наркотест. Тепърва ще се установява кой е засадил канабиса.
ЦИК остави без решение казусът „Бобов дол“, отказа да обяви коя е партията, за която се агитира След петчасови спорове по репортажа на "Нова телевизия", който показа уреждане на корпоративен вот в мините "Бобов дол" дни преди евроизборите, Централната избирателна комисия (ЦИК) остави казуса без решение. В три гласувания различни членове на комисията отхвърлиха предложенията да установят предизборна агитация в държавно предприятие, да поискат информация кои са хората, които уговарят работници в мините да гласуват с определен номер, и дори да изпратят сигнала до прокуратурата, тъй като тя вече се била самосезирала.
В разгара на дискусиите Ивайло Ивков (Реформаторски блок) обяви, че всичко е ясно – началниците в мината искат работниците да гласуват с номер 25. В бюлетината той съответства на БКП. Веднага след това Ивков се поправи, като каза "15" и уточни, че става дума за "Коалиция за България", която е с номер 15. Росица Матева (БСП) подвикна, че номерът бил 10 (номерът на Реформаторския блок), а колегата й Румяна Сидерова (БСП) обвини Ивков, че не постъпва колегиално и че членовете на комисията не спазват решението да не се обявяват номера. "Такива са фактите, видяхме го", отговори Ивков.
В репортажа, излъчен на 20 и 21 май, се показва как всеки ден вместо инструктаж за работата миньори от Бобов дол получават инструктаж за кого да гласуват. Четирима началници обясняват на работниците, че след вота на 25 май "всеки месец ще се получават парите редовно". Щели да получат и аванс. Медията скрива със звуков сигнал споменаването на номера на формацията, за която се урежда вотът, както и името й.
Днес членовете на ЦИК не се разбраха дали уреждането на гласове е в държавно предприятие, или в частно, началниците в репортажа началници ли са, или не, и дали има данни за престъпление, за което трябва да бъде уведомена прокуратурата. А Румяна Сидерова обяви, че записът е манипулиран, сглобен от поне две части, едната от които се отнася към предишни избори, а медията е заблудила зрителите, като е съобщила, че работниците получават подобен аванс за първи път.
Зам.-председателят на ЦИК Маргарита Златарева (ГЕРБ) пък обвини колегите си, че се опитват да забавят решаването на казуса за след изборите, за да може хората в мините да гласуват, както им е указано. С този аргумент тя гласува против идеята да се назначи проверка, с която да се уточнят имената на началниците.
Златарева предложи комисията да излезе с решение, че в репортажа се нарушават две забрани – за агитация в държавно предприятие и за агитация от член на работодателска организация на избираема длъжност на работното му място. Според Златарева такъв е началникът на рудника, заснет със скритата камера. Тя предложи в решението да се запише и коя е партията, за която агитира началникът.
Росица Матева възрази, че не е ясно кой ще понесе отговорността за нарушенията, след като мините са в несъстоятелност и нямат търговска дейност. Тя се позова на Кодекса на труда, според който служителите можели да са служители само ако имат трудови договори и това трябвало да се установи, преди да се говори за държавно предприятие.
Подкрепи я Румяна Сидерова (БСП) която се позова на официалния сайт на община Бобов дол. Там пишело, че мините били дадени под наем на частна фирма, а забрана за агитация в частни фирми в Изборния кодекс няма. "Не става дума за "Мини Бобов дол", а за частно предприятие", подчерта Сидерова. По-късно уточни, че не гледала интернет страницата на общината, а "Уикипедмедия".
Това, че някой под наем осъществява дейност в това предприятие, не го прави частно, отговори Златарева и настоя ЦИК да накаже синдика на дружеството. Мария Бойкинова (ГЕРБ) допълни, че репортажът съдържа данни не просто за агитация, а за търговия с гласове, което е престъпление.
Според Ерхан Чаушев (ДПС) запис със скрита камера не можел да бъде доказателство, а "някой си на изборна длъжност" било твърде обща формулировка. "Защо партията да е виновна? Защо да споменаваме името на партията? За да я стигматизираме ли", попита Чаушев и добави: "Стигмати ли ще слагаме ние тук в момента при определен тип деяние на конкретно лице?"
По думите му не било ясно и дали "началникът" в репортажа бил началник на рудника, или просто началник смяна. Във втория случай не можело да се говори за изборна длъжност в работодателска организация. Не му знаели и името, защото от записа то не ставало ясно.
Чаушев допълни и че ЦИК не може да накаже партията, за която се агитира, защото няма доказателства, че тя е организирала агитацията. Отговорността не можело да носи и фирмата – единствено началникът, за който не е ясно какъв е.
В репортажа на "Нова телевизия" не се споменават името на партията, както и номерът на бюлетината, който работниците трябва да отбележат. ЦИК обаче разполагаше със запис на репортажа без допълнителния звуков сигнал.
Цветозар Томов (ГЕРБ) предложи членовете на комисията да изгледат пълния запис, но след като формулират проект на решение, за да не се повлияят от информацията за партията. Според Иво Ивков от Реформаторския блок пък те трябвало да се запознаят с репортажа, преди да го обсъждат.
Идеята предизвика бурни спорове и на няколко пъти членове на ЦИК заплашваха да напуснат заседанието. Ивилина Алексиева (БСП), Александър Андреев (ГЕРБ) и Ерхан Чаушев (ДПС) настояваха, че въпросът е принципен и няма значение коя е партията. В крайна сметка записът беше излъчен, но камерите, които излъчват пряко заседанията на ЦИК, бяха изключени.
Според Изборния кодекс и правилника на ЦИК заседанията се излъчват пряко онлайн, с изключение на случаите, в които може да се наруши Законът за защита на личните данни.
След излъчването Ивков обяви номерата 25 и 15, а Росица Матева – 10. Томов, който е говорител на ЦИК, настоя комисията да излезе с решение, в което да му разреши да обяви номера, защото ще трябва да отговаря на журналистически въпроси. Мотивът му беше, че дни преди изборите ще започнат спекулации с трите споменати номера. Предложението му обаче беше отхвърлено.
Читателски сигнали: СНИМКИ/Купища боклуци и автомобилни гуми останаха на летището след 1-ят кръг на „Българския дрифт шампионат“ Поредниите читателски сигнали се получиха на редакционната поща на zadupnitsa.com. В тях се визира състоянието на летището край село Крайници след провеждането през уикенда 14 и 15 юни на 1-ят кръг на „Българския дрифт шампионат“. В сигналите се пише, че мястото е било осеяно с боклуци и автомобилни гуми, които обаче не могат да се извозят на някое от сметищата в района, а трябва да бъдат закарани на специализирано депо.