Дупнишки социалисти се включиха в тържествата по отбелязване 1-ви май Деня на труда Дупнишки социалисти се включиха в тържествата по отбелязване 1-ви май Деня на труда. В София над 8 хиляди столичани и гости на столицата се включиха в митинг-шествието на левицата, което тръгна от Народното събрание и стигна в Борисовата градина. То бе оглавено от председателя на партията Михаил Миков, председателя на БСП – София Калоян Паргов, членове на ръководството на левицата, депутати, евродепутати, коалиционни партньори. Сред тях бе и групата от Дупница, начело с лидера на партията в града Станислав Павлов, бившия народен представител д-р Иван Ибришимов, бившия зам. областен управител Мария Чочова, лидера на младежите в града Евгения Давидкова, кординатора на БСП за област Кюстендил Ивайло Петров. С много песни, настроени и лозунги „Време за справедливост”, „Искаме работа”, ” „За справедливост и достойни старини”, „По-справеливо заплащане на труда” и викове „БСП” и „Победа” премина вчера празникът в София. Топлото време и доброто настроение изкараха стотици хора, които се включиха в събитието. Вчера освен ден на труда, се оказва, че в миналото е било и ден на цветята, а също така празнува и в. “Дума”, който е основан на тази дата преди 25 години. Председателят на Националния съвет на БСП Михаил Миков пък посочи, че в миналото работещите са нямали право дори на отпуск, както и право да стачкуват. По думите му “това е празник на всички, които имат право на достоен и безопасен труд и достойно заплащане.“ Време е за справедливост и за смелост. Това заяви депутатът от БСП Мая Манолова. Тя благодари на всички, които бяха дошли в Борисовата градина да отбележат празника на труда. “Този празник повече от друг път има смисъл, защото неравенствата в България са ужасяващи”, заяви Манолова. По думите й в момента заплащането е мизерно, а хората бедстват. Тя говори и за отстояване на правото на труд на младите, както и за по-справедливо заплащане, по-добро здравеопазване. “Щом сме заедно, сме силни. Предстоят ни сериозни битки и за пенсионна реформа, която да е справедлива за хората и да не ги обрича на работа до гроб и за справедливо здравеопазване”, допълни още Манолова.p5010470_580x337_crop_478b24840a
Юношите на Боен клуб „Марек“ отново номер 1 в България IMG_20140223_164501 На провелия се шампионат по ММА за аматьори в София отборът на Боен клуб „Марек“ записа поредното си много силно представяне.
Дупничанката Рени Мазникова представя първата си стихосбирка „Сенки от светулки“ така е озаглавена първата стихосбирка с любовна лирика на дупничанката Рени Мазникова. Представянето на книгата, която е издание на ИК“Световна библиотека“ е насрочено за 20 януари/вторник/ от 17:30 часа в галерия „Околийска къща“. Рени Мазникова е родена в Дупница, като в момента е преподавател по икономика в ПГОСУ. Тя е носител на няколко награди от националния радиоконкурс „Искри“ на БНР. Лауерат е на голямата награда „Петя Дубарова“ в Бургас.IMG_5387 pokana
Полиция – Бюлетин 14-и декември 2013 г.  17-годишен младеж е задържан вчера от кюстендилски полицаи за притежание на наркотично вещество. Листната маса е реагирала на канабис при направения полеви наркотест. Проверката на младежа е направена в централната градска част на Кюстендил. Работата по случая продължава РУП Кюстендил.
В Италия Марек прегази и лидера в класирането за 6-та си поредна победа Българският и дупнишки Марек Сеграте е хит в първенството на  Seconda Categoria GIRONE. От началото на годината Марек няма загуба, като в този 23-ти кръг момчетата на старши треньора Асен Арсов прегазиха и лидера в класирането Пацуоло Калчо. Отборът на Марек победи с 2:0 въпреки откровено тенденциозното съдийство. От клуба се оплакаха от италианския рефер, който според тях се е опитал да подкрепи противника.
Дупничанинът Доброслав Радев заминава утре за участие в Европейското първенство по кик-бокс Дупничанинът Доброслав Радев заминава утре за участие в Европейското първенство по кик-бокс за мъже и жени, което ще се проведе в испанския град Сан Себастиян от 21-ви до 29-ти август. Доброслав Радев ще бъде заедно със своя личен треньор от СК Патриот – Дупница, Кирил Чакъров. Българската делегация е от 50-спортисти и треньори, които ще се изявяват в стиловете К1, лоукик и киклайт контакт. Националите бяха на двуседмичен лагер във Варна под ръководството на националния селекционер Йордан Дичев. Според Кирил Чакъров Доброслав Радев има шансове за медал в новата за него по-ниска категория до 57-килограма.
Пожарът край Бобошево е напълно потушен. Продължава гасенето на пожара в Рила планина Пожарът в с. Сопово, общ. Бобошево, е възникнал вчера малко след 14.30 часа в сухи треви и храсти, причинен е поради небрежно боравене с открит огън, унищожил е 11 дка широколистна гора. Засегнатата площ е 150 дка сухи треви. В гасенето му са участвали 5 противопожарни екипа, лесничеи и техника, предоставена от строителите на магистрала «Струма» и ТЕЦ Бобов дол. Пожарът е ликвидиран напълно преди полунощ. Днес гасенето на пожара в Рила планина продължава с 90 души – пожарникари, военни и лесничеи.
БСП издига Иван Ибришимов за кандидат-кмет на Дупница БСП ще издигне Иван Ибришимов като кандидат за кмет на града. Упорито в червените среди се коментираше, че втори опит за кметското място ще направи лидерът на партията в града Станислав Павлов, който загуби на предишните избори през 2011 година в борбата с настоящия градоначалник Методи Чимев. Източници от червената централа в София разкриха, че офисите по места са инструктирани категорично да не издигат кандидати, които имат по две загуби на местни избори, като не е желателно и по веднъж дори да са губили.
Невероятен обрат за Марек Юнион-Ивкони в третия гейм, дупничани направиха 6 поредни точки Марек Юнион-Ивкони направи невероятен обрат в третия гейм и го спечели с 25:20 след 6 поредни точки в своя полза!
 
Началото на третия гейм бе много добро за Марек Юнион-Ивкони.
 
Дупничани стабилизираха посрещането си, докато Левски Боол започна да допуска грешки при сервиса си.
Нови маршрути за движение в Дупница, затварят „Хан Крум“ и променят две автобусни спирки Движението през кръстовището при ГУМ в Дупница по направлението “Кръгово кръстовище” ж.к. “Бистрица” и обратно се пуска двупосочно от днес, информират от пресцентъра на Общината. Кръстовищетп бе изцяло затворено в уикенда за полагане на асфалтова настилка, но частично е вече отворено.
4 павилиони на светофарите при ГУМ в Дупница без наематели, последният шанс е 12 май 2 фирми се явиха на конкурса за отдаване на павилиони на ул. "Хан Аспарух" в Дупница. Те се намират при светофарите срещу ГУМ и се отдават за срок от 10 години. Общо 8 петна са предвидени за отдаване под наем. "Макси Груп и Сие" ЕООД и "Рали 2014" ЕООД участваха за по две петна и бяха единствените участници. Останалите 4 петна ще търсят своите наематели отново на 12 май от 14 часа. Ако не се намерят желаещи да ги вземат, то те ще останат свободни, а сега намиращите се там павилиони ще бъдат премахнати.
Според Наредбата за преместваемите обекти, всеки един от павилионите ще бъде с размер от 9,72 кв.м. Те са унифицирани и по типов проект, утвърден от главния архитект на Община Дупница Славка Петкова.
Далеч по-атрактивните павилиони на Минчов площад пък ще бъдат отдадени под наем утре. Процедурата е отново с конкурс и ще се проведе от 14 часа в петък. На това място са предвидени 6 петна за павилиони.
ОБЗОР/Дупница  през 2014 Февруари: Отпуснаха парите за нова зала. Един кмет се прочу в цяла България По традиция, в празничните дни винаги се правят обзори на изминалата година. Стартирахме с месец януари сега продължаваме с февруари.
Инспектират годността на рибата преди Никулден Мащабни проверки започнаха от днес на територията на Дупница служителите на Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури, съобщава КннюзОбект на инспекция са водоеми, рибностопански обекти, пазари и магазини за продажба на риба и рибни продукти, с цел уточняване на придружаващи документи – разрешителни за улов на риба, произход на рибата и декларации за първа продажба. При установяване на несъответствия ще се предприемат действия, съгласно Закона за рибарството и аквакултурите. Масовите проверки ще продължат до 6 декември 2013 година, включително, уточняват от пресцентъра на агенцията.
Германея не спря лидера Оборище/СНИМКИ/ Резултати от 8-ят кръг на В-Югозападна група Германея Сапарева баня загуби с 0:2 домакинството си на Оборище Панагюрище в мач от 8-ят кръг на първенството на В-Югозападна футболна група. Срещата бе важна и за двата тима, тъй като гостите са лидер в класирането и защитават първото си място,  докато Германея се нуждае от точки в борбата за оцеляване.  През първото полувреме Оборище бяха далеч по-активният тим и владееха инициативата, като създадоха редица положения пред вратата защитавана от Евгени Спасов. Стражът на домакините обаче се справяше блестящо до 32-та минута, когато Окечукво проби в наказателното поле и от аутлинията върна топката, след което със силен шут Какалов я вкара във вратата, откривайки резултата за 0:1.  Второто полувреме бе коренно различно след като Германея започна да играе по-агресивно и да атакува по-често, а играчите на Оборище се прибраха в своята половина и отстъпиха инициативата. В крайна сметка домакините не стигнаха до изравняване , а в 90-та минута резервата Георги Нетов завърши бърза атака на Оборище и оформи крайния резултат 0:2. През второто полувреме в игра за домакините се появи и Димитър Чечев, който е с травма на коляното.
Министърът на спорта Красен Кралев ще гледа „Марек Юнион-Ивкони“ и Монтана днес Министърът на спорта Красен Кралев ще бъде сред зрителите на днешния двубой от 2-ия кръг на груповата фаза по волейбол за мъже в Сливница. От 17.15 часа в "Арена Сливница" един срещу друг се изправят шампионите от "Марек Юнион-Ивкони" и бронзовия медалист "Монтана". Кралев ще се срещне с кмета на града Васил Стоилков и ще огледа новата зала, която бе построена преди година.
Мартин Божилов: С нерви и караници нищо не става – Мартине, доволен ли си от изминалата година в личен и професионален план? Какво успя да постигнеш и какво не за 2013-a?
РЕШЕНО! „Марек Юнион-Ивкони“ отново ще играе в Шампионска лига “Марек Юнион-Ивкони” ще участва за 3-и пореден път в Шампионска лига. Шампионите на България по волейбол ще представят страната ни отново в най-силния клубен турнир на Стария континет. “Това е допълнителната награда за самите играчи след спечелване на титлата. Срешите в Европа са своеобразен пазар, където играчите ни могат да изпълнат, да бъдат забелязани и впоследствие да си уредят трансфер в чужбина”, заяви мениджърът на дупничани Людмил Найденов. “Най-вероятно отново ще играем в Самоков, тъй като условията там са отлични, а и залата има лиценз. Разбрах, че от БФВ са подали документи за лиценз до ЦЕВ за зала “Христо Ботев”, така че ако получи необходимия документ, може да играем и в нея. Но има време, ще се разбере. Разходите са много, но няма да се отказваме. Това е школа за младите ни играчи да израстват”, уточни клубният началник, който даде пресконференция днес в столицата заедно със старши треньорът Найден Найденов.
Григор Димитров срещу Гулбис днес от 12,00 часа  Гледай ДИРЕКТНО ТУК Най-добрият ни тенисист Григор Димитров излиза днес на обяд срещу Ернестс Гулбис в мач от втория кръг на турнира в Ротердам. Поставеният под №8 в схемата Димитров и латвиецът ще премерят силите си в първата среща за деня на централния корт. Двубоят започва в 12,00 часа българско време. В първия кръг Григор се наложи трудно в три сета над руснака Дмитрий Турсунов с 6:2, 1:6, 6:4.



 
57-годишен  мъж от Бобов дол е открит със спукан череп, откаран е по спешност в „Пирогов“ 57-годишен мъж е открит в безпомощно състояние на улица в Бобов дол. Случайни минувачи забелязали бившия миньор Желязко Христов да лежи почти безжизнен на улицата и подали сигнал на телефон 112. На място пристигнал дежурен екип от Спешен център в Бобов дол. С линейката е транспортиран до Спешен център – Дупница. След преглед на скенер в общинската болница е установено, че Христов е с черепна травма. Веднага е транспортиран за операция в „Пирогов”, съобщава struma.bg. Не се знае от какво е причинена тежката травма. Може мъжът да е ударен с твърд предмет по главата. Лекари коментираха, че от падане на равно място не може да се получи толкова тежка травма.
Хванаха двама пияни шофьори в Рила  Две бързи полицейски производства са започнати вчера в РУП Рила срещу водачи, които са управлявали МПС след употреба на алкохол, съобщиха от пресцентъра на МВР.
ВКС намали с 2 години присъдата за убийството на Даниела от Дупница Евгени Кацарски, който в края на февруари 2012 г. зверски уби съпругата си Даниела пред дома й в Дупница, влиза в затвора за 17 години. Решението е постановено от Върховния касационен съд, информира в-к Струма. След като Кацарски не се призна за виновен и поиска да излезе на свобода, ВКС намали само с две години присъдата, постановена от състав на Кюстендилски окръжен съд, с председател съдия Мирослав Начев.
Най-красивите момичета ще спорят за короната „Мис Дупница 2014“ Конкурс “Мис Дупница”-Лято 2014 ще се проведе на 7 август в Дупница. Организатор е Община Дупница, а мястото на събитието ще бъде плувния комплекс в “Парк Рила”. От днес до 21 юли в стая 51 на Общината са записванията на желаещите девойки да спечелят короната, информират от общинския пресцентър. Условията за тях са – да са на възраст между 14 и 26 години, да не са омъжени и да са адресно регистрирани в община Дупница.
Дупница ще бъде домакин на кръг от от световната, европейска и балканска купа по авиомоделизъм  На 3 и 4 май Дупница ще бъде домакин на кръг от световната, европейска и балканска купа по авиомоделизъм, обявиха от пресцентъра на Общината.
Децата на Марек 2007 продължават с победите в първенството на Футбол 7 Снимки Втора поредна победа записаха децата родени 2003 на Марек 2007 в първенството на Футбол 7 провеждащо се в София. След като миналата седмица момчетата на старши треньора Борис Кръстев победиха ДИТ, тази седмица се справиха и с Евростарс. Дупничани спечелиха с 5:2. През първата третина Евростар водеше с 0:1, но през втората третина марекчани обърнаха резултата до 3:1 с две попадения на Васил Николов и едно на Николай Николов. В третата третина отново дупничани доминираха и добавиха още две попадения на Александър Георгиев и Георги Иванов. Борис Кръстев заяви след мача, че е много доволен от показаното на терена, " През първата третина имаше подценяване, но след това показахме целият си потенциал", добави Кръстев.
Честит 14-и февруари на всички празнуващи!  На 14-и февруари някои празнуват повторно Трифон Зарезан, а други Свети Валентин.
Активността на референдума в Крим достигна 80%  До този момент близо 80% от гражданите, които имат право на глас в Крим, са взели участие в референдума за определяне на статута на автономната република, предаде УНН

 Украинските военнослужещи, които са изявили желание да вземат участие в референдума в Крим, не са били пуснати извън своите части, предаде РИА Новости, цитирайки председателя на кримската комисия по провеждането на референдума Михаил Малишев. „Те имат желание да гласуват, но категорично отказват да ги пуснат извън поделенията, в които се намират. При нас са постъпили 12 телефонни обаждания от войници, свързани с това обстоятелство”, е казал Малишев.
Народът затъва в дългове! Народът затъва в дългове. Възможностите на домакинствата да обслужват задълженията си ще се влошат през следващите месеци. Прогнозата е на Асоциацията на колекторските агенции. Причината за песимизма им е нестабилната политическа и икономическа обстановка в страната. "При предишната смяна на властта отчетохме по-малко събрани суми, което си обяснихме с очакванията за нисък икономически растеж", коментира председателят на асоциацията Райна Миткова. За първите шест месеца борчовете на граждани, подадени към колекторски компании, са в размер на 820 млн. лв., пише "Стандарт". Най-често услугите им търсят банки, телекомуникационни фирми, лизингови дружества и компании за бързи кредити. Те са по-активни при възлагане на събирането на дългове през зимата. /БЛИЦ
Започват проверки на разрешителните за оръжие в Кюстендилска област Започват проверки на всички разрешителни за оръжие издадени на жители на Кюстендилска област. Проверката трябва да приключи до средата на месец април. "Ще проследим абсолютно всички издадени разрешителни за оръжие, говорим за късо оръжие и ловно оръжие. Ще проверим дали има изтекли разрешителни за оръжие, какво е направено от административния орган , има ли налагани административни мерки", коментира говорителят на Окръжна прокуратура- Кюстендил Марияна Сиракова, цитирана от DarikNews.bg.  
За часове Община Дупница подсигури храна за 99 бедни за още 4 месеца Община Дупница е продължила договорът с фонд "Социална закрила" към Министерство на труда и социалната политика за услугата "Обществена трапезария", информират от пресцентъра на кметството. Градоначалникът Методи Чимев сключи договор с изпълнителния директор на фонда Мариана Сарадинова, с който се продължава осигуряването на безплатен обяд за 99 души от града до 30 април тази година. Настоящият е приключил на 31 декември, но с подновяването му, осигуряването на храна за 99 от най-бедните в града продължава, допълват от администрацията.chimev "Нещата се развиха в рамките буквално на часове в края на миналата година. Важното е, че успяхме и продължаваме. Все пак говорим за 99 човешки съдби, още повече в период на такъв сезон като зимния", коментира инж.Чимев.
От безплатният обяд се възползват хора, които са на месечно подпомагане от Диркеция "Социално подпомагане", лица с доказана липса на доходи и близки, които да се грижат за тях, както и самотно живеещи лица и семейства, получаващи минимални пенсии. Стойността на договорът е 18 671,40 лева.
Вече без спирка на Учителския институт, разкриват се нови На среща с превозвачите от градския и междуградския транспорт в Дупница бяха уточнени и утвърдени маршрутите за движение след 20-и септември, когато стартира изграждането на кръстовище с кръгово движение. Спирката при “Учителски институт” на потока от Горна махала към жк “Бистрица” отпада, информират от пресцентъра на кметството. Временно ще бъдат обособени две спирки за междуградския транспорт от двете страни на ул. “Страхил войвода” (на диагонал на старата автогара), като ще бъдат и своевременно обозначени като такива, като ще заменят действащите и в момента в района на старата автогара. Настоящата междуградска стоянка на старата автогара в посока от
Нова автогара-Горна махала-София, ще бъде използвана за спирка на градския транспорт. Маршрутите са уточнени и съгласувани с Пожарна и Полиция.
Община Дупница с мероприятия по случай Часът на Земята  По случай шестото издание на глобалната инициатива Часът на Земята, като част от международната природозащитна организация WWF, Община Дупница организира мероприятия в два последователни дни, информираха от пресцентъра на кметството.
5 лекарски кабинети в Дупница бяха продадени днес, за 8 не се явиха желаещи 5 от общо обявените 14 лекарски кабинети намиращи се в Старата поликлиника бяха продадени от Община Дупница днес след търг с явно наддаване. Кабинет с площ 67,14 кв.м. бе закупен от единственият явил се кандидат "АИППДМ-д-р Евгени Михайлов" ЕООД за сумата от 30 680 лева. Благовеска Търпова закупи 37.36 кв.м. за 19 440 лева, а "СМДЛРК-Поли Кукушева" ООД придоби два кабинета – 20.95 и 24.09 кв.м. съответно за 10 780 лева и 12 480 лева. Кабинет за 32.27 кв.м. бе закупен от ЕТ "Д-р Райчо Златков" за сумата от 17 550 лева. На всички тези кабинети имаше по един участник, като това са сегашните им ползватели, които обаче плащаха наем.
Любопитна бе ситуацията с кабинет от 103.55 кв.м, с начална цена 51 830 лева. За него бяха закупени документи от "СМДЛРК-Поли Кукушева" ООД и "Преслесстрой" ЕООД-Разград. Подадени две жалби от "СМДЛРК-Поли Кукушева" ООД, едната от които час преди търга, наложи прекратяването на тази процедура от комисията с оглед невъзможността за проверка и съобразността поради изключително кратките срокове за реакция по жалбите.
Изненадващо обаче не се явиха кандидати за другите 8 апетитни кабинети, които се използват и в момента от наематели. Поради тази причина ще се проведе повторен търг за тях на 15 януари.
142 години от обесването на Васил Левски. Завет и мисли на Апостола На 18-ти февруари (6 февруари стар стил) от този свят си отива Васил Иванов Кунчев – един герой, за чийто принос и роля в българската история често думите не стигат.В мразовития февруарски ден през 1873 година Апостола на свободата е обесен на мястото, където сега се издига неговият паметник в столицата.Смъртта му не просто предизвиква потрес и скръб сред бунтовническите среди, но бележи началото на криза и сътресения, от които революционното движение никога няма да се възстанови напълно.По традиция смъртта на героя се чества на 19-ти февруари. Поклон пред паметта му.