Започна кърпенето на дупките по улиците в Дупница От днес започна рехабилитацията на уличната мрежа на територията на Дупница, информират от общинския пресцентър. С дейността се занимава брезнишката фирма Нивел строй", която започна изкърпване на дупките през месец септември миналата година. Стартът бе даден от "Венелин" и прилежащите около нея улици. Фирмата сключи договор с Община Дупница миналата година, но започна късно работа, тъй като поръчката бе обжалвана и не успя да изпълни залегналите улици и квартали. Още 300 000 лева от цялата сума на договора са останали и ще бъдат използвани сега. Утре, от фирмата съвместно с Общината, ще изготвят план за улиците и кварталите, които  ще бъдат рехабилитирани.
Идният петък пък ще бъдат отворени офертите за още една поръчка за рехабилитация на улиците. Сумата е 250 000 лева без ДДС.
Скандално: Плащаме за охрана на властта 42 пъти повече от Германия! ВИП охранителните звена в Европа имат от 2 до 9 пъти по-малко гардове в сравнение с българската Национална служба за охрана, която държи 1200 души на щат. Почти никъде в Европейския съюз няма самостоятелна военизирана структура извън изпълнителната власт за охрана на държавниците. Навсякъде тя е подчинена на вътрешния министър и е само отдел в полицейски институции. България е най-бедната страна в Съюза, която обаче си позволява най-скъпата поддръжка на сигурността на политиците, каквато нито Франсоа Оланд, нито Ангела Меркел познават, въпреки огромното превъзходство в бюджетите си и по-качествения живот на хората, който постигат с по-успешно управление. В критичния момент за страната преди месеци гръцкият премиер Алексис Ципрас, министрите му, както и висши представители в парламента се отказаха не само от държавна охрана, но и от служебни коли. Новите управляващи в Атина решиха да спестят пари на данъкоплатците и да демонстрират качествено различно поведение във властта. СИРИЗА обяви 70% от държавните автомобили за продан, защото не им трябвали. Най-скъпият от тях беше на бившия външен министър Евангелос Венизелос и струваше 750 хил. евро. При това продажбата на луксозните возила е част от административната реформа. Самият Ципрас кара мотор. На противоположния полюс от Гърция – дори Германия, която е с най-силната икономика в ЕС, не си позволява излишни луксове. Сигурността на Ангела Меркел се осигурява от т.нар. "Група за сигурност", която се намира в състава на агенцията “Немска федерална криминална полиция”. Подразделението отговаря за охраната на канцлера, президента, членовете на Бундестага и Бундесрата – долната камара, членовете на Федералния конституционен съд и правителството, а в специални случаи и на чуждестранни гости, както и защита на работното място и личните апартаменти/резиденции на висшите държавници. "Немската федерална криминална полиция" е подчинена на вътрешния министър и в нея служат общо 5500 души. Освен групата за сигурност на ВИП персоните в нея има още 8 подразделения:
Във Великобритания очакват 14 метрови вълни и наводнения Ирландия се подготвя за проливни дъждове и бури. Властите разпространяват предупреждения за опасностите от лошото време в очакване обилните дъждове да започнат още в неделя. През следващата седмица ситуацията в страната вероятно ще се влоши, тъй като се очаква нова буря с ветрове, достигащи над 130 км/ч. Местните жители вече предприемат действия, за да се подготвят за неволите на лошото време.

Междувременно, множество райони от Великобритания и част от Западна Франция продължават да страдат от наводненията, предизвиквани от проливните дъждове. Френският регион Бретан е застрашен от буреносното време. Там е обявен червен код заради опасността от високи вълни и наводнения в редица департаменти. От съображения за сигурност бяха затворени и някои пътища.

Особено силно е засегната и югозападната част на Англия, след като множество реки в графство Съмърсет излязоха от коритата си. В събота ураганните ветрове продължиха да удрят южните части от Великобритания, а агенцията за околната среда предупреди, че има риск от нови наводнения. Скоростта на ветровете достигаше 80 м/ч по бреговете на Корнуол, Бристъл Ченъл и западната част на Уелс.

При Чъртси, графство Съри, река Темза излезе от коритото си, а местното население бе предупредено за неминуемо наводнение.

Заради риска от свлачища и наводнения всички железопътни линии в югозападната част на Англия са блокирани.

Пътищата от Лондон през Бриджуотър и Касъл Кари вече са затворени заради наводненията.

В Доулиш, където важен железопътен участък бе разрушен от вълните, работата по възстановяването на линията продължава на смени, които работят, когато няма вълни.

Междувременно агенцията за околната среда премества свой персонал от Северозападна Англия към ударените райони на юг.

Властите в Девън пък обявиха, че по протежението на 12 мили от брега се очакват „феноменални” вълни, достигащи височина до 14 метра.
Улиците в Сапарева баня са проходими. Снежната покривка там е близо 20 см Основните пътни артерии в Сапарева баня са проходими при зимни условия, като са обработени и опесъчени Снегорините са минали сутринта, като след няколко часа отново ще са по улиците. За снегопочистването в курортната община отговаря фирма от село Ресилово, която и миналата година извърщваше  тази дейност. Фирмата  има ангажимент да почиства уличната мрежа в общината, както и асфалтираните улици в селата, а при сняг над 15 см. ще трябва да се осигури проходимост и през неасфалтираните улици. Ангажимент на фирмата също така е и четирилентовия път в Сапарева баня, пътя Сапарева баня – Паничище – Пионерска и във вътрешността на Паничище, а също и пътя до Ресиловския манастир. Опесъчаването както и миналата година се извършва от общината. Осигурени са необходимите количества сол и пясък.
Марек подновява тренировките си в Дупница. От ръководството не коментират исканата от фенове оставка на Тони Велков Отборът на Марек от днес подновява тренировките си на стадион „Бончук“. Дупничани вчера проведоха занимание на комплекс „Царско село „ в столицата, където през послдния месец тренираха, за да запазят тревното покритие на стадион „Бончук“. Заниманието  днес е от 17:00 часа. От спортно техническият щаб заявиха, че се надяват през тази седмица да бъде възстановен Димитър Петков. Той се контузи преди повече от  месец  при гостуването на Черно море на 9 август, където отбеляза и победния гол. По ирония  това е и последното попадение което са реализирали дупничани в А-група и оттогава в следващите 4-кръга нямат отбелязан гол.  Тренировки с отбора ще започне и Марио Близнаков, който също лекуваше травма на коляното. Двубоят от 9-ят кръг срещу Ботев Пловдив е в събота 20 септември от 17:00 часа на стадион „Бончук“
Двуметрови  преспи блокираха 3-ма дупничани на Белмекен/СНИМКИ Спортната база на Белмекен се оказа блокирана от двуметрови преспи. Въпреки, че пътя към базата се почиства всеки ден, падналия вчера сняг блокира хората там. На подготвителен лагер за Белмекен, вчера заминаха 3-ма дупничани Теодор Георгиев, Валентин Крумов и треньора Христо Михалчев. По телефона Михалчев заяви“ Времето определено ни изненада. На отиване на няколко пъти се налагаше да бутаме колата, за да се качим. Снежните преспи до хотела са над 2-метра и за слизане на този етап не може да се говори“. Дупнишките състезатели по таекуон-до ще се подготвят там за предстоящото световно първенство.
Жена заспа зад волана и излетя от пътя малко след Мурсалево 40-годишна жена от Банско пострада, след като задряма зад волана и излетя от главен път Е-79. Инцидентът е станал тази вечер между Мурсалево и гара Кочериново. М. Георгиева пътувала сама, тя загубила управление над автомобила и се ударила в насрещно движещ се форд, съобщава struma.bg.Отклонила се надясно, стъпила на банкета, след което се стреснала и дръпнала волана наляво. Колата минала през насрещната лента, блъснала се в предната част на идваща насреща й кола, след което се преобърнала с лупинг през предната част и пак паднала на колела в трънливи храсти край пътя. С линейка е транспортирана за болницата в Благоевград. Имала болки в гърдите. Настанена е с мозъчно сътресение в хирургията на МБАЛ-Благоевград. Втората кола също е управлявана от жена. Автомобилът е със софийска регистрация. Пробата на водачката с полевия тест за алкохол е отрицателна, на пострадалата ще бъде взета кръвна проба. Движението по Е-79 в района на катастрофата беше затруднено за кратко.
Две досъдебни производства за крадене на ток в Дупница  Две досъдебни производства са започнати вчера в РУП Дупница срещу собственици на къщи в града за неправомерно присъединяване към електропреносната мрежа, съобщават от пресцентъра на МВР.
30 сгради от Дупница могат да кандидатстват за цялостно безплатно саниране Около 30 са сградите в Дупница, които могат да кандидатстват за 100-процентово финансиране за извършване на конструктивно укрепване, информират от пресцентъра. Това показва приключилата проверка на строителния отдел в Община Дупница на 308 многофамилни жилищни сгради. В петък бяха отправени покани до домоуправителите им за среща в Община Дупница утре от 17 часа, на която ще получат пълна информация за предстоящото кандидатстване. “Имаме яснота по първоначалните етапи и затова няма да губим време. Вече подготовяме и екип от служители на администрацията, които да бъдат изцяло в помощ на хората при подготовката и цялостното изготвяне на документацията. Очакваме получаването на методиката в началото на месец февруари, както и да разберем сумата, която ще бъде отделена за Дупница за тези дейности”, заяви дупнишкият градоначаолник инж.Методи Чимев.
Абитуриентите на ПГ „Акад. С.П. Корольов“ (СНИМКИ) Стотици посрещнаха, на площада в Дупница, абитуриентите на ПГ "Акад. С.П. Корольов". Четирите класа, випуск 2014, дефилирихара на сцената. 
Отлагат  валидирането на пощенската марка, посветена на 100 години от началото на футбола в Дупница Официалното валидиране на пощенската марка посветена на 100 години от началото на футбола в Дупница ще стане през месец май, а не както бе обявено по-рано в края на този месец. Отлагането е продиктувано от факта, че събитието ще бъде включено в програмата на майските празници и тогава освен представянето на марката ще бъдат наградени и заслужили футболисти и деятели от града. Валидирането се осъществява от Министерството но транспорта, информационните технологии и съобщенията.Припомням, че след проучване на Явор Тодоров стана ясно, че през 1915 година в Дупница туристическото дружество тогава е закупило футболна топка и са започнали редовни игри в местността Рибарника.
Отново срязани гуми в Дупница Вчера в полицията в Дупница е заявено повреждане на имущество на транспортна фирма – срязани са 4-те гуми на паркиран на ул. “А.Меджидиев” автомобил. По данни на заявителя гумите са срязани за времето от 27 до 30 март. По случая е започнато досъдебно производство срещу неизвестен извършител за повреждане на чужда собственост. Улица „Асен Межидиев“ се намира в кв“Бишика“, до училище „Н.Рилски“. Уличката е малка и живеещи там споделиха, че нямат информация за инцидента.
ЧИТАТЕЛИ НЕДОВОЛСТВАТ! Пешеходната пътека при полицията в Дупница е излишна, създава задръствания и суматоха Поредният читателски сигнал бе изпратен до нас от явно недоволни шофьори в Дупница. Обект на сигнала е пешеходната пътека срещу сградата на Районно полицейско управление в Дупница. "Това е най-измислената пешеходна пътека в града. Само на метри от най-натовареното кръстовище в града, регулирано със светофарна уредба, пешеходни пътеки, а и подлез за минувачите. В същото време срещу полицията тази пешеходна пътека създава само главоболия и суматоха, особено в най-натоварените часове на деня. Заради нея се образуват постоянно тапи и задръствания в следствие на пресичащи хора, като опашките стигат до кръговото кръстовище и суматохата е още по-голяма. Допълнително, ако погледнете даже на 30 метра след нея има отново пешеходна пътека и завой към един от големите паркинги, които се използват и също създават хаос в движението. Тази пешеходна пътека при полицията трябва да бъде премахната, за да се улесни движението на автомобили и да няма предпоставки за катастрофи. А и всеки шофьор минава бавно в този район, защото всеки знае, че там е полицейското управление и винаги такива. Едва ли е проблем на някой да направи още 20 крачки и да пресече при светофарите или мине през подлеза", възмущават се гражданите, които са изпратили мейла си до нас.
Милен Лахчев наказан за два мача. Кръстовчев и Колев под въпрос за гостуването на Левски ДК към БФС спря за два мача състезателните права на капитана на Марек Милен Лахчев. Наказанието е заради натрупани жълти картони. Лахчев е глобен и с 200 лева. Играча се появи през второто полувреме на срещата с Литекс, тъй като е и с контузия. За гостуването тази събота на Левски все още под въпрос са Еньо Кръстовчев и Тодор Колев. Кръстовчев бе в групата за последния мач с Литекс и дори влезе в игра за няколко минути, но не е напълно възстановен. Тодор Колев не бе записан сред 18-те. Старши треньорът Тенчо Тенев изрази надежда, че двамата ще бъдат излекувани и ще може да разчита на тях „ Марек има нужда от още идеи в атака, но двама от най-креативните ни играчи са с травми“, коментира Тенев визирайки Кръстовчев и Колев
Откраднаха кросов мотоциклет от гараж в жк „Бистрица“  3 извършени кражби са заявени вчера в РУП Дупница, съобщават от пресцентъра на МВР.
Поредна акция на дупнишките полицаи от „Група престъпления по пътищата“, при която са задържани притежатели на дрога Дупнишки полицаи от „Група престъпления по пътищата“  задържаха двама мъже за притежание на наркотични вещества. Те са на 20 и 23 години от с. Дебрен .Спрени са за проверка на ГП Е 79, пътували са с лек автомобил "Пежо". В автомобила им е открит пакет със суха листна маса, която при направения полеви наркотест е реагирала на канабис. Общото й тегло е 32 грама. Дрогата е била скрита в отсек на двигателя.Работата по случая продължава РУ Дупница.
Служителите от ТЕЦ-Бобов дол излизат на стачка утре, не са им дали заплатите и за април Служители на ТЕЦ – Бобов дол ще проведат предупредителна стачка. Това съобщи за Радио „Фокус” – Кюстендил Йорданка Германова, председател на КТ „Подкрепа” в Дупница. Протестът е планиран за утре от 07.50 часа в двора на административната сграда на ТЕЦ-а. Основните причини за стачката са системно забавяне при изплащането на работни заплати, неизплащане на ваучери за храна, липса на работно облекло, обувки, лични предпазни средства, липса на социален диалог в централата. „Заплатите се изплащат, но системно се забавят. Те все още не са взели заплати за месец април. Това изключително много затруднява хората. Не са започнати и преговори за подписване на нов колективен трудов договор”, заяви Германова.
След оспорван мач Марек Юнион-Ивкони отстъпи в тайбрек на полския гранд Ястрежебски Волейболният първенец на България Марек Юнион Ивкони (Дупница) записа 4-а загуба в тазгодишната Шампионска лига. Момчетата на треньора Найден Найденов допуснаха обрат и отстъпиха на силния полски тим Ястрежебски Венгел (Ястрежебие-Здруй) с 2:3 (18:25, 25:18, 25:22, 18:25, 7:15) в мач от 5-ия кръг в Група "В", игран тази вечер пред около 500 зрители в зала "Арена Самоков" Това е и първи загубен тайбрек за дупничани този сезон след 5 победи в Суперлигата и 1 в Шампионска лига.. По този начин дупничани продължават да са на последното 4-то място във временното класиране с 3 точки след 1 победа и 4 загуби. Полският тим пък се изкачи на 2-ро място с 8 точки след 3 победи и 2 загуби и с точка повече от 3-ия – испанския КАИ (Теруел), който е със 7 точки след 2 победи и 3 загуби. Лидер и сигурен победител в групата е руският гранд Локомотив (Новосибирск), който е с 12 точки след 4 победи и 1 загуби. В последния 6-ти кръг Марек гостува именно на руснаците, докато Ястрежебски е домакин на КАИ в директен сблъсък за второто място и продължаване напред в плейофите на ШЛ. Двете срещи са във вторник (27 януари) съответно от 17,00 и 18:30 часа българско време. Първият гейм на срещата Марек – Ястрежебски започна по-добре за полският тим, който дръпна с 8:4 след блокада и контра през центъра на Патрик Чарновски и атака в аут на Ангел Велков от дупничани. Разликата леко нарасна до 11:6 след атака на Матеуш Малиновски, което накара Найден Найденов да вземе тайм-аут. Въпреки това, момчетата на италианския треньор Роберто Пиаца направиха резултата 15:9 в своя полза след контра блок-аут на Кжиштоф Гиерчински. Марек успя да върне три точки за 15:12 след блокада на Станислав Величков и ас на Павел Душков. Все пак втората техническа пауза дойде при 16:12 за Ястрежебски след нова атака през центъра на Чарновски. Поляците запазиха преднината си до 21:16 след успешна атака на френския посрещач Гийом Кеск и блок на Гжегож Косок. В крайна сметка волейболистите на Ястрежебски спокойно взеха гейма с 25:18 след атака на Гиерчински и контра на Малиновски. Втората част тръгна по-добре за дупничани, които бързо поведоха с 4:0 след силни изяви на Михаел Манджуков и Станислав Величков. Разликата се запази до 8:4 след пусната топка на разпределителя Гьорги Гьоргиев. Преднината на Марек стана 11:6, което принуди Роберто Пиаца да вземе тайм-аут. Двата тима продължиха равностойно до 14:9, след което последваха успешни блокади на Павел Душков и Величков за 16:9. Резултатът стана 19:11 след нова грешка от Ястрежебски, след което Марек без проблеми затвори гейма в своя полза при 25:18 след поредна грешка на поляците. В началото на третия гейм волейболистите на Ястрежебски успяха да поведат с 8:6 до първата техническа пауза. Последваха атака през центъра на Борислав Апостолов и отлична единична блокада на Ангел Велков и 8:8. Равенството се запази до 11:11, след което последваха две атаки през центъра на влезлия като резерва за полския тим словенец Ален Пайенк и 13:11. Марек стигна до ново равенство при 15:15 след успешна атака на Павел Душков и контра блок-аут на Михаел Манджуков. Все пак техническото прекъсване дойде при 16:15 за поляците след блок-аут на Кжиштоф Гиерчински. Последваха атака в аут на Матеуш Малиновски от гостите и контра на Велков – 17:16 за дупничани и тайм-аут за Роберто Пиаца. Двата тима продължиха равностойно, като си размениха и по един миниобрат, за да се стигне до 22:21 за Марек след ас на Манджуков. Независимо от второто прекъсване за Пиаца, последва силна контра на Величков и 23:21. В крайна сметка воденият от Найден Найденов отбор спечели гейма с 25:22 след страхотна единична блокада на разпределителя Гьорги Гьоргиев. Четвъртата част също тръгна по-добре за гостите от Ястрежебски, които дръпнаха с 8:5. Постепенно разликата нарасна до 11:6 след контра на Кжиштоф Гиерчински и отлична блокада на Гжегож Кошок. Двата тима продължиха равностойно и второто техническо прекъсване дойде при 16:12 за полския тим след атака през центъра на Ален Пайенк. Ястрежебски запази преднината си до 20:16, след което безпроблемно го спечелиха с убедителното 25:18 след грешка от сервис на влезлия като резерва за Марек Михаил Цветанов и вкараха мача в тайбрек. Петият решителен гейм тръгна отново по-добре за Ястрежебски, които поведоха с 4:1 след атака на Кжиштоф Гиерчински, блокада на Гжегож Кошок и контра блок-аут на Гийом Кеск. Размяната на полетата пък дойде при 8:2 за поляците след контра на Матеуш Малиновски последвана от грешки в атака на влезлия като резерва Венелин Кадънков и Станислав Величков. Резултатът стана 11:4 след ас на Ален Пайенк. Волейболистите на Ястрежебски спокойно спечелиха тайбрека с 15:7 след нова атака на Кеск, а с това и мача с 3:2.
Пожарникари извадиха змия от къща в село Бистрица Екип пожарникари от Дупница вчера обезопасиха имот в село Бистрица, след като успяха да извадят змия от двор на къща. Влечугото е открито в дома на Василка Г., която живее в началото на селото при влизане от Дупница. Според жената змията е допълзяла от съседен двор, който е обрасъл с бурени.
Марек каза сбогом на А-група, след разгром в София. Антонио Аниете е голмайстор на групата Дали Левски записа повече от очаквана победа или Марек регистрира очаквана загуба, не е важно. Марек каза сбогом на А-група, след разгром в София, а Антонио Аниете е голмайстор на групата Домакините надделяха с 6:0, без да се напъват особено и се разделиха подобаващо с публиката си на "Георги Аспарухов“, докато играчите на Марек нямяше на кого да помахат. Иначе в този двубой героите за Левски бяха Божидар Краев и Антонио Аниете. Основна интрига беше дали пък испанецът ще стане голмайстор на първенството. Той вкара два бързи гола в края, за да направи резултата 6:0 и изпревари на върха на класирането на голмайсторската листа Мартин Камбуров. Аниете завърши с 14 гола, докато таранът на "смърфовете" е с 13. А че този мач щеше да приключи с убедителна победа на Левски, беше ясно от самото начало, въпреки че наставникът Стойчо Стоев беше дал почивка на част от основните си играчи. "Сините" владееха топката, атакуваха и беше въпрос на време да отбележат. Играчите на Марек твърде рядко преминаваха центъра и близо 50 минути дори не стреляха към вратата на Пламен Илиев. Първият гол в мача падна в 32-та минута и на практика още той уби интригата. Тогава Владислав Мисяк, който направи много силен мач, нахлу по левия фланг и центрира успоредно на голлинията. Там беше непокрит Божидар Краев, който от 4-5 метра нямаше как да сбърка – 1:0. В 40-та минута Левски поведе с 2:0. Александър Александров с хитър пас изведе Краев зад защитата и той хладнокръвно прехвърли вратаря Младенов. В 51-та минута след дузпа Левски имаше вече три гола аванс. Тя беше отсъдена за нарушение на Милен Лахчев срещу Божидар Краев. От 11-те метра точен беше Борислав Цонев. В 58-та минута Краев оформи хеттрика си, след като сам си създаде позиция, финтирайки двама защитници на Марек само с овладяването на топката и с прецизен удар не остави шанс на Младенов за 4:0. Малко преди това пък на терена се беше появил Антонио Аниете, който преследваше голмайсторския приз в люта битка с Мартин Камбуров, който в мача преди това на своя Локомотив Пловдив срещу юношите на Черно море не успя да се разпише. До края на мача домакините работиха именно за него и испанецът стигна до така важните два гол, с които задмина на върха на класирането при голмайсторите тарана на "смърфовете", който остана с 13 попадения. Аниете се разписа в 84-та и 89-та минути, за да задмине Камбуров.
В Джерман децата вече имат нова спортна площадка и кът за игра СНИМКИ/ВИДЕО Кметът на Дупница инж.Методи Чимев откри днес нова спортна площадка и детски кът в село Джерман. Намиращият се мост в близост до площадката също е с реновирана ограда, а речното корито е почистено. Всичко това се случва след среща на кмета на Дупница с жители на селото, които са заявили, че децата няма къде да играят. Чимев коментира, че в случая не става въпрос за много пари, а най-вече до желание да се изгради. На церемонията присъстваха много жители на селото, както и зам. кмета на Дупница Крум Милев и кмета на Джерман Ангел Цветков. Площадката бе открита с водосвет за здраве, а след това мини концерт представиха фолклорни ансамбли от селото
Прасета изядоха мафиотски бос francheskoЛидер на един от клановете в калабрийската престъпна групировка Ндрангета бе пребит от враговете си и оставен полужив на прасета да го оглозгат до кости. Грозната смърт спохожда Франческо Ракоста (на снимката) преди година, но едва сега бе разкрито убийството. Необмислен телефонен разговор на палача му Симон Пепе помага на италианските ченгета да установят какво се е случило с бандита.
Крадци разбиха три жилища в Дупница През почивните дни крадци атакуваха къщи и апартаменти в Дупница. Разбити са 3 жилища, като апашите са откраднали пари, накити и два преносими компютъра. Местопроизшествията са обслужени от дежурни полицейски групи, работата по установяване на извършителите продължава, информират от ОД на МВР Кюстендил. От полицията работят по няколко версии, като е възможно да става въпрос за планирани действия на крадците, които предварително са набелязали обектите.
Фенове на Марек изразиха подкрепа към кмета на Дупница инж. Методи Чимев  Малка група фенове на Марек се събраха пред Община Дупница, за да покажат своята подкрепа към кмета инж. Методи Чимев.
Дупничани подобаващо отбелязаха 136 години от Освобождението на града  Дупничани отбелязаха 136 години от Освобождението на град Дупница.
DSC00108
 Честването започна с изпъления на Духовия оркестър към Община Дупница. То бе уважено от много родолюбиви граждани, които в слънчевата януарска сутрин бяха дошли специално, за да почетат събитието.
Как една дузина мъже рискуваха живота си за 3-ма безхаберници На 20 май миналата година Лияна Панделиева написа „Трима безотговорни 20-тина годишни говедца, без никаква подготовка, без екипировка, без никаква мисъл в главата и естествено – без планинска застраховка – тръгнали да се катерят по планините – хей тъй, на скок-подскок да стигнат хижа "Рай". И естествено – загубили се“ изказването на журналистката е по повод спасителната операция по издирването на тримата младежи, изгубили се в Централен Балкан. Тогава мнозина критикуваха Панделиева, но тя е много права. Самоуверени и безхаберни младежи се разхождат из планините, без да осъзнават как с поведението си могат да застрашат живота на още много други хора, тръгнали да им оказват помощ. Вчера една дузина мъже също рискуваха живота си за поредните трима безхаберници. Трима младежи тръгнали в събота следобед от хижа Рилски езера към хижа Иван Вазов и вечерта към 20:00 часа връзката на един от младежите с родителите му е изчезнала. От 05:00 часа сутринта екип на ПСС-Дупница от 5 души е започнал да издирва момчетата. По-късно и втора група се включи в издирването. При изключително тежки метерологични условия седем спасители тръгнаха по дирите на младежите и попаднаха на лавина. В местността „Бандерата“ лавината удари групата дупнишки спасители и само късметът и опита ги спаси. „ Ако лавината бе паднала минута по-рано ставаше страшно“, заяви един от спасителите. Той допълни, че са паднали последователно две лавини. Първо се е изсипала малката, а след това и голяма, която е затрупала 3-ма души и само бързата реакция на техните колеги ги е спасила. Ето какво написа на страницата си Венци-хижаря на Иван Вазов „Лавината е била брутална целия скат се беше изсипал, но поради бурния вятър нямаше и следа от това какво се е случило по-рано. Дори коментирахме ако е имало хора какво е щяло да се случи защото фронта и беше огромен. Трите момчета са имали голям късмет, че са минали между двата фронта, който нас не ни пожалиха“. Венци описа и други подробности за пристигането на младежите в хижа Иван Вазов.
БФС скъса договорите на Тони Велков и Милен Василев с Марек Спортно-техническата комисия на БФС констатира прекратяване на трудовите взаимоотношения на ПФК Марек с Антон Велков ст.треньор считано от 13.10.2014 година. Също така комисията на днешното си заседание констатира едностранно прекратяване на трудовите взаимоотношения на ПФК Марек с Милен Георгиев Василев -състезател, считано от 15.10.2014 г.
Припомняме, че Тони Велков напусна преди двубоя с Левски, докато Милен Василев бе отстранен на 12 септември преди гостуването на Берое. За Василев от Марек дори се бяха заканили да го уволнят дисциплинарно
Ивайло Константинов в интервю пред zadupnitsa.com: Оставката ми не е плод на емоции, а добре премислен ход + ВИДЕО  Ивайло Константинов даде интервю специално за читателите на zadupnitsa.com минути, след като подаде оставката си като председател на Общински съвет-Дупница и като общински съветник. Ето какво сподели г-н Константинов:
Марек Юнион-Ивкони почва в Сливница от утре, наплив от играчи да се пробват Първа тренировка в Сливница ще направят утре волейболистите на Марек Юнион-Ивкони. Родните шампиони, които са неизменни хегемони в родното първенство последните 4 години ще тренират в градчето, докато бъде напълно готова ремонтиращата се в Дупница спортна зала. Подготовка ще започнат всички играчи, които са собственост на тима, както и завърналите се от чужбина Тодор Вълчев и Георги Елчинов. "Не планираме изненади в състава за новия сезон. Имаме достатъчно момчета, а и от школата постоянно излизат, така че път даваме на тях", лаконичен бе мениджърът на тима Людмил Найденов. "Ще видиме с какъв състав ще разполагаме за шампионата, тъй като оферти изскачат постоянно", допълни той.
Министърът на здравеопазването  Петър Москов ще открие в Дупница детска стая, реализирана по проект на Ротари клуб На 10 юли, петък, в Спешен център Дупница ще се открие обновена и оборудвана с нова медицинска апаратура специална стая за прием на деца. Проектът е инициатива на местния Ротари клуб Дупница, който реши да обнови и оборудва стаята, за да може децата, нуждаещи се от спешна медицинска помощ, да получават нужното внимание и лечение. На събитието ще присъстват Министърът на здравеопазването, г-н Петър Москов, зам.- Министърът на здравеопазването, д-р Ваньо Шарков, Дистрикт Гуверньорът на Ротари България за 2015-2016г., Нина Митева, както и Димитър Димитров, Дистрикт Гуверньор на Ротари България за 2016-2017г. и Емил Коцев, Дистрикт Гуверньор на Ротари България за 2017-2018г. Ротари клуб Дупница ежегодно реализира различни значими проекти за местната общност, които са в унисон с международните цели на Ротари – най-голямата хуманитарна организация в света, със 110-годишна история. Проектът за обновяването и оборудването на детската стая в Спешния център е в насока на една от основните зони на фокус на Ротари – здравето на майките и децата. До момента помещението е пребоядисано, сменени са вратите и прозорците и е оборудвано с нова медицинска апаратура от първа необходимост за неотложни прегледи на деца. През изминалите 15 години Ротари клуб Дупница е подпомагал многократно МБАЛ "Св. Иван Рилски" в Дупница. Два пъти са били организирани профилактични прегледи за учениците от основните училища на общината (очни, кардиологични и ортопедични). Закупувани е диагностична апаратура за Детско отделение, инхалатори, спално бельо, печки, бойлери и други. На 30.06.2015г. Ротаракт клуб Дупница, спонсориран от Ротари клуб Дупница, организира кампания по кръводаряване, организирана съвместно с Червен кръст, в която се включиха над 40 човека.
Времето не уплаши аматьорите от група „Рила“. Утре се играят мачовете от първия пролетен кръг Областният съвет на БФС- Кюстендил реши мачовете от първия пролетен кръг в група "Рила" да се играят. Двубоите са в неделя. Лидерът в групата, "Марек 2007" гостува на третия в класирането "Левски" в Кочериново, като срещата е от 10:30 ч. Овчарци е домакин на "Миньор"- Бобов дол, като мача е от 15:00 ч., Бобошево посреща Боровец също от 15:00 часа, а Ресилово играе с Джерман от 10:30 часа. Единствено срещата между Сапарево и Яхиново е отложена, заради падналия сняг в Сапарево.
Роми се биха заради неуредени стари сметки Скандал за неуредени сметки е възникнал вчера между двама мъже от Бобов дол, които след това се сбили. Инцидентът се случи на връх ромския празник. Мъжете били в района на болницата в миньорски град, като около 18:00 часа се разразил и скандал между тях. На място са пристигнали екипи на спешна помощ и полиция. Единият пострадал е закаран в дупнишката частна болница със съмнения за комоцио, другият с инициали Г.Л в полицейския арест в Бобов дол. Работата по случая продължава РУ Бобов дол.