Двама бащи: Родители, подкрепете децата си. Всичко започва от нас! Днешното шествие на децата от Дупница, което протече под мотото "Искам да се прибера ЖИВ", бе подкрепено и от родители. Бившият играч на Марек и сегашен треньор в школата на клуба Анжело Кючуков, както и бизнесменът Александър Панев бяха през цялото време на протеста. Двамата заявиха, че още от първия ден подкрепят инициативата на учениците, но изразиха съжаление, че много родители не са се включили. „Родители, подкрепете децата си. Всичко започва от нас! Сега трябва да сме заедно с тях, защото е нужна промяна във всички, ако искаме да спре това безумие по пътищата.“, заяви Александър Панев. „Работя с деца и искам никога да не се случват тези трагедии по пътищата, но за жалост те са факт. Децата ни показват, че трябва да се действа и да се предприеме нещо, за да се спре войната по пътищата. Ние родителите, също сме виновни за много неща.“, заяви Анжело Кючуков.
Какви ангажименти пое Калфин пред жителите на Бобов дол, Големо село, Сапарева баня и Овчарци Над 50 души посетиха приемните на народния представител от ГЕРБ Кирил Калфин в Бобов дол, Големо село, Сапарева баня и с. Овчарци. На организираните срещи жителите от двете общини поставиха редица въпроси както от личен, така и от обществен характер. Голяма част от поставените проблеми се отнасяха до дейността на местната власт. Десетки жители посетиха приемната на депутата в Големо село, община Бобов дол. На нея присъства и кметът на селото, общинският председател Росица Борисова и организационният секретар за областта Емил Гущеров. Като основен проблем жителите поставиха липсата на водоснабдяване в гробищния парк на селото. Местните се оплакаха, че от години им се налага да носят вода от вкъщи. Калфин обеща да инициира среща със своя колега от региона, за да потърсят заедно вариант за решаване на проблема. Получиха се и оплаквания от работата на Областна дирекция "Земеделие" – от административното обслужване и от това, че на жители на Големо село им се ползват нерегламентирано земите от трети лица, без да им се заплаща нищо. Поет бе ангажимент в най-скоро време да се проведе втора приемна, на която да бъде поканен  представител на съответната служба, както и областният управител, за да се потърси заедно експертно решение.
ВИДЕО/  Борислав Георгиев извади кръста на Богоявление в Дупница и заяви: Трябва всички българи да се обединим Със света литургия, отслужена от Архиерейският наместник на Дупнишка духовна околия отец Георги Паликарски и тържествен богоявленски водосвет в Катедралния храм „Свети Георги Победоносец” в Дупница  започна програмата за Йордановден – 6 януари. С шествие богоявленският кръст бе донесен „Железния мост“, където  малко след 11,30 ч. бе хвърлен в ледените води на река Джерман. Минусовите температури от -4 градуса не отказаха желаещите да уловят кръста.
В Разлог и Левски Боол стягат яка селекция, ще борят дупнишката хегемония Сериозна селекция стягат в Пирин Разлог за новия сезон в Супер лигата от мъжкия ни волейболен шампионат. В планинския град си върнаха Костадин Гаджанов, който игра един сезон в "Марек Юнион-Ивкони", а след това в КВК Габрово, както и част от бившите играчи, подвизавали се в други клубове от елита. За привличане е спряган и опитния посрещач Александър Симеонов. За последно той игра в Левски Боол, но през лятото бе трансфериран в Казахстан заедно с още двама свои съотборници от клубът, който бе учреден миналата година, и който от БФВ "направиха" приемник на автентичния "Левски", включвайки го директно в Супер лигата, а не от третия ешелон. Симеонов, заедно с другия посрещач Симеон Александров и центъра Иван Латунов разочароваха в казахстанския Атърау, за където бяха сигурни, но се представили изключително слабо и натирени от бившата съветска република. Александров и Латунов засега остават в "Левски Бол", но не е ясно до кога, докато Симеонов почти сигурно отива в Разлог.
Дубълът на Марек загуби от Литекс. Георги Минчев пак бележи. Вратарят на Марек Младенов играе централен нападател/СНИМКИ/ И при дублиращите отбори Марек записа поражение от Литекс. След като вчера при мъжете „оранжевите“ победиха с 3:0 в Ловеч, днес и младежката формация постигна успех с 4:1 в Дупница, в мач от 10-ят кръг на първенството на U21. Кошмарът на дупничани от вчера Георги Минчев, който отбеляза два гола и днес отново се разписа. Минчев откри резултата в 24-та минута с премерен удар в долният ъгъл на вратата пазена от Цветковски. При този рузултат завърши и първото полувреме в което гостите имаха инициативата, а Марек разчиташе повече на контраатаки.
ВИДЕО/СНИМКИ Гергьовденското хоро събра стотици на площад „Свобода“ в Дупница Стотици дупничани и гости на града отново имаха възможността да станат част от инициативата „Гергьовденски флашмоб“. Организацията е на ФТА „Рила“, но участвахаоще редица  ансамбли от Перник, Самоков и Кюстендил, както и танцьори от града. Идеята бе хората да се обединят и да има много настроение. Десетки бяха танцьорите на площада и още толкова наблюдаваха от страни. Организаторите на„Гергьовденски флашмоб“  подкрепиха и още една кауза : Реставрацията на средновековната църква в Червен брег „Св.Спас“, като бяха събрани средства за това. Както е известно флашмоба е предварително запланувана и организирана масова акция, в която голяма група хора се появява внезапно на обществено място и в продължение на броени минути изпълнява някакво действие, след което се разотива също така внезапно. Флашмоб е особен вид представление, разчитащо на случайна публика.
Безплатни автобуси и свободен вход за феновете на Марек Юнион-Ивкони От фенклуба на Марек Юнион-Ивкони обявиха, че организират екскурзия за третия мач от финала на Суперлигата между Марек и Добруджа. Срещата е в петък 10-ти април от 17:30 часа в Сливница. Привържениците на отбора ще пътуват безплатно до Сливница, а в зала „Арена Сливница“ няма да има вход. Автобусите ще тръгнат в 15:00 часа от спортната зала в Дупница. От фенклуба призоваха всички, които обичат отбора да го подкрепят в този решителен мач. Вчера отборът на Добруджа 07 победи като домакин Марек Юнион-Ивкони с 3:2 (22:25, 25:21, 22:25, 25:20, 17:15 ) във втората среща между двата тима от финалния плейоф в Суперлигата при мъжете, играна в добричката зала Добротица, пред около 1000 зрители по трибуните. Това бе втори пореден успех за волейболистите от Добрич и те поведоха с 2:0 победи над дупничани. Добруджа се нуждаят само от още една победа, за да бъдат новия шампион в първенството.
Дупничанин-единственият двукратен световен шампион получи икона на Св.Иван Рилски от кмета на града Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев подари икона с лика на Св.Иван Рилски на световния шампион за ветерани по таекуондо Евгени Тодоров. Именитият дупничанин гостува в кабинета на Чимев днес и бе приятно изненадан от градоначалникът.
28-годишен мъж от село Бистрица е задържан за кражба на строителни платна и метали 28-годишният С.Б. от село Бистрица е задържан в полицейския арест в Дупница за извършена кражба на строителни платна и метали от къща в селото.
ДПС ще говори по темата „Бат Сали“ в понеделник. Днес  заявиха: Защо е този вой? Във връзка с реакцията по повод на избрани народни представители с листите на ДПС със сравнително малко на брой гласове, получени в Кюстендилска област, Габрово и Ямбол, предизборният щаб на ДПС припомня, че този феномен не се отнася само до Движението за права и свободи, съобщиха от пресцентъра на партията. Изборният кодекс и скрепената в него методика за изчисление на мандатите определят разпределението на гласовете за съответната политическа сила, без възможност за субективна преценка, допълват от там. Днес за пореден ден имаше протести заради избора на Александър Методиев, известен като Бат Сали, от листата на ДПС за депутат от Кюстендил. Дупничани изразиха своята позиция, а от ДПС попитаха. „Защо БСП и ГЕРБ надават вой срещу мандатите на ДПС, а за същите на "Атака" и "АБВ" се мълчи.“
Анжело Кючуков: Бъдещето на Марек е в местните момчета. Трябва да мислим за школата си, а не толкова за А-група. Феновете на Марек организират среща с футболистите и ръководството на футболния клуб. В сряда от 17:00 часа на стадион Бончук ще се проведе дебат относно бъдещето на клуба и ще бъдат обсъдени резултатите до момента. Zadupnitsa.com потърси за коментар по темата Анжело Кючуков, бивш футболист и треньор на Марек, който сега работи в ДЮШ на клуба.
Днес в Москва започна Гран при 2015 по таекуон-до. Дупничанинът Теодор Георгиев среща Ямус Сарил Днес в руската столица Москва започна Гран при 2015 по таекуон-до. Срещите се играят в двореца на спорта „Динамо Крилатское“, където ще бъде и церемонията по откриването. В тридневното елитно събитие участват 245 атлети от 52 страни. Това е едно от основните състезания по пътя за спечелване на квоти за Олимпиадата в Рио. Сред най-добрите в света е и дупничанинът Теодор Георгиев, който се изправя срещу 12-ят в ранглистата Ямус Сарил от Турция. В категорията на Теди /до 80 кг/, който е 26-ти в ранглистата участват 31-състезатели.Сред  всички участниците има 11-медалисти от Олимпиади. Теодор Георгиев е в Москва, заедно със своя треньор Христо Михалчев.
РЕАКЦИЯ! От ВиК-Дупница запълниха опасната дупка на градинката „Жельо Демиревски“ Опасната дупка, която оставиха от ВиК-Дупница на ул. "Княз Борис" в района на градинката "Жельо Демиевски" е запълнена. За нея сигнализираха вчера читатели на zadupnitsa.com. Служители на водното дружество, тази сутрин рехабилитираха временно опасния изкоп, който се появи, след като се наложи авариен ремонт преди седмица на спукан водопровод. Слягането на земята обаче отвори дупка, точно в средата на пътното платно и мнозина шофьори бяха "прерязани през корема" улучвайки я, а някои вследствие на срещата с нея се принудиха да търсят помощ от сервизите заради изкривени джанти.
80 места за лични асистенти дадоха на Дупница, интересът е много голям 80 е бройката за лични асистенти от Агенцията за социално подпомагане по проект „Нови възможности за грижа“, която е отпусната на Дупница, информират от пресцентъра на кметството. На практика броят е увеличен с 20, тъй като в последните 4 години от тази услуга се възползваха 59 лични асистенти. Интересът е много голям като до днес на обяд бяха входирани 61 комплекти с документи на желаещи, допълват от администрацията, а крайният срок е 9 април.
Сняг и дъжд валят на различни места в страната (ОБЗОР) Сняг превалява в областите Габрово, Монтана, Ловеч, Русе, Разград, Смолян, Велико Търново, Враца, Видин, София. Дъжд превалява в областите Сливен, Варна, Кърджали, Хасково, Шумен, Добрич, Стара Загора съобщава Агенция Фокус. Движението в страната се извършва при зимни условия, към този час няма информация за сериозни затруднения. В област Русе е възстановено движението на всички моторни превозни средства по път I-5 Русе – Бяла, при разклон за с. Обретеник. Препоръчва се на шофьорите на тежкотоварни моторни превозни средства и на леки автомобили да тръгват на път само с подходящи гуми, да карат със съобразена скорост и повишено внимание, спазвайки указанията на контролните органи. 
В област Велико Търново е възстановено движението на моторни превозни средства по път II-52 Свищов – Ореш и по път III-407 Царевец – Горна Студена до пътна връзка с път I-3 Бяла – Ботевград. 
В област Смолян отпадат ограничението всички моторни превозни средства през прохода Пампорово. Остава временно ограничение за движение на моторни превозни средства през прохода Превала, където всички моторни превозни средства трябва да се движат с вериги, а товарните без ремаркета и полуремаркета.
Откраднаха 14 кутии цигари и 40 лв. от павилион в Дупница Тази нощ от павилион в Дупница са откраднати 14 кутии цигари и 40 лв. чрез взломяване на входна врата, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Президентът на ММА федерацията Станислав Недков – Стъки идва следващата седмица в Дупница Станислав Недков, който е  президент на федерацията по ММА, ще се срещне със състезателите и ръководството на боен клуб Марек. Президента на дупничани Минко Минков е член на УС на федерацията. Минков заяви, че визитата на Станислав Недков е свързана само със спорта и той ще разговаря с бойците от клуба. Стъки е един от най-успешните ММА бойци у нас с редица победи и в чужбина. Неговата популярност, често е използвана и в политиката. Недков и неговата съпруга Юлиана Дончева бяха на учередяването на партия България без цензура във Велико Търново. През 2012 година той помагаше и на Слави Бинев и ГОРД и участва на изборите през 2013 година. 
Благоевградска фирма ще изгради съоръженията за деца с увреждания в дупнишко училище и детска градина OLYMPUS DIGITAL CAMERA Днес, в кръглата зала на Община Дупница, се проведе процедура по отваряне на оферти по проект на Трансгранично сътрудничество България-Македония, който предвижда изграждане на достъпна среда за деца с увреждания, информираха от пресцентъра на кметството.
Марек загуби от Ботев Пд Марек записа загуба в първият си официален мач тази година. В среща от 20-ят кръг дупничани гостуваха на Ботев Пд и отстъпиха с 0:3.  В 5-та минута Чунчуков откри за Ботев. В 25-та минута  Иван Цветков центрира от дясно с външен фалц, топката попадна на главата на Мариян Огнянов, който удвои резултата. В даденото 5-минути добавено време в края на мача домакините стигнаха до 3-ти гол. Казаков оформи крайния резултат като от точката на дузпата се разписа за 3:0 за Ботев Пд.
Гърци се появиха на протест на площад „Синтагма“ с плакат „Тихо да не събудим българите“ Гръцки младежи издигнаха на площад „Синтагма“ в Атина плакат на който пишеше „Тихо да не събудим българите“ и предизвикаха смях сред сънародниците си, протестиращи непрестанно вече няколко седмици срещу пагубните за тях управленски решения на правителството им, МВФ, Световната банка и други поучаващи ги европейски институции. Те привлякоха вниманието и на редица местни, и чуждестранни медии, като бяха запитани какво ги е накарало да се явят на протеста с подобен нетрадиционен плакат. От отговорите на гръцките младежи стана ясно, че те са студенти в България и от престоя си там недоумяват как може връстниците им да живеят по подобен начин и да приемат всичко което се случва с държавата им, и със самите тях с примирение, търпение и пиене:
Четири месеца затвор получи дупничанин за това че шофира с отнета книжка! Районен съд – Дупница осъди дупничанин за това че шофира с отнета книжка. Мъжът с инициали Р.П М. ще трябва да излежи четири месечната си присъда в затворническо общежитие, при първоначален строг режим. Наказанието е заради това, че Р.П.М е управлявал на два пъти своя автомобил „Шкода Фелиция“ на 14 април и 14 май тази година без книжка. Свидетелството му е било отнето за една година на 21 ноември 2013 година. Оказва се обаче, че мъжът е истински рецидивист в тази област. Той има още две подобни нарушения през 2012 и 2013 година, когато отново е залавян да шофира без да притежава свидетелство за управление на МПС.
Простреляният волейболист на „Марек Юнион-Ивкони“ е добре Юношата на "Марек Юнион-Ивкони" Роберто Христов се чувства добре след инцидента, при който бе прострелян от неизвестен стрелец. "Снощи говорих с него. Преживял е ужас, но най-важното е, че няма сериозни последствия. Дано се възстанови по-бързо от психологическия шок. За тренировки имa време. Изключително качествено момче е със сериозни данни, и ако продължава с този темп на развитие съм убеден, че още догодина ще попадне в националните гарнитури. Но най-важното е сега да се възстанови", коментира треньорът му в школата Радослав Асенов пред zadupnitsa.com.
Единственият състезател от Бобов дол отпадна от Игрите в Баку Единственият представител на Бобов дол не успя да достигне до призово място на европейските игри в Баку, които се провеждат в момента. Това е състезателят по борба Милослав Методиев, който в категория до 130 кг отстъпи на руснака Сергей Семьонов с 0:6. Съперникът му, който е еврошампион за младежи до 23 г. и двукратен № 1 в света при юношите, загуби в следващия кръг и така Методиев не успя да продължи в репешажите. Това бе дебют на Методиев на толкова голямо състезание.
Звездата на Франция: Играчите на Марек не са нормални! Звездата на френския гранд Пари Волей Никола Гьоргиев изригна след втория успех на Марек Юнион-Ивкони над Монтана с 3:2 гейма вчера. Диагоналът, който от този сезон играе във френския тим и е съотборник с бившия играч на дупничани Дмитрий Бахов е брат на капитана на българските шампиони Гьорги Гьоргиев. "Всички срещи на Марек в интернет ги следим с Димата. На брат ми съм му казвал десетки пъти, че се чудя как побеждават, но днес разбрах защо бият. Просто те не са нормален отбор. Обръщат с лекота мачове от 2:1 гейма, а в днешния (вчера) двубой с Монтана ми скъсаха нервите. Само Марек може да загуби гейм от 24:20 и после да бие на 16. marekНормално ли е в полуфинал да водиш 2:1 гейма и 24:21 и да загубиш три мачбола?! Не е нормално. А след това в тайбрека с лекота 15:10 все едно, че нищо не се е случило в предния гейм. Млад отбор срещу по-опитен тим след такова обръщане да победи е равносилно на чудо. В този отбор во главе с брат ми не са нормални. Много им се радвам и им стискам палци", комнтира Никола Гьоргиев пред zadupnitsa.com.