Начало
Коледен футболен турнир организират в Дупница от „Уин клуб“. Надпреварата ще се проведе от 24 до 28 декември на игрището с изкуствено тревно покритие в жк“Бистрица“. Записванията стават до 21 декември неделя на място в „Уин клуб“ или на телефон: 0878/40-57-17. Техническата конференция ще се проведе в понеделник, като тогава ще се изтегли и жребея. За първите три отбора в класирането са осигурени награди.
Тези думи са запомнени и ще бъдат помнени много години. Те могат да вдъхновят всеки от нас или най-малкото да ни накарат да се замислим.
Спортните фенове в Дупница ще могат да подкрепят и волейболния Марек Юнион-Ивкони и футболния Марек 2010.Добрата новина за феновете в Дупница дойде от Спортно-техническата комисия на БФС, която премести всички мачове от Б-група за неделя. Причина за това е вечното дерби ЦСКА-Левски, което се играе в събота. Срещата Марек – Раковски остава в 15:30 часа, но на 16 март неделя. В събота от 17:00 часа в столичната зала Христо Ботев е волейболния финал от турнира за Купата на България, където се очаква да играе Марек Юнион-Ивкони.
Към един часа след полунощ е подаден сигнал за пожар в района на склад за въглища на изхода на Банско. Горял е и фуртгон, в който са живеели хора. В резултат на пожара в разложката болница е настанен 43-годишният Х. Д. Със собствен транспорт са транспортирани А. П. на 32 години, Г. Ш – на 38 г., Г. С. – на 36 г. и 23-годишният И. К. Всички те са с различна степен на изгаряния. Двама от обгорелите в огнения ад в скалада за въглища в Банско са пожарникари, научи репортер на struma.bg на мястото на инцидент. Другите двама закарани в „Пирогов“ са доброволци, които са се хвърлили да помагат при гасенето на огнената стихия. Настаненият в разложката болница е пазачът на обекта, където е избухнал пожара. Според последна информация двама от пострадалите в пожара в Банско са с опасност за живота, това съобщи шефът на клиниката по изгаряния в „Пирогов“. Той заяви, че изгарянията са много тежки, екипът е направил всичко възможно да стабилизира състоянието им, но има опасност от усложнения, допълва struma.bg
На пресконференция днес народния представител Кирил Калфин и лидерът на ГЕРБ – Дупница Ивайло Константинов дадоха категорична заявка, че общинското ръководство на партията и областното, номинират Методи Чимев за кмет на Дупница. "Никога не се е обсъждала различна от тази номинация. Той е един от най-успешните кметове в България", заяви Константинов.
Председателят на Общински съвет Дупница Костадин Костадинов е внесъл докладна за предстоящата в петък сесия в която иска значително увеличение на заплатите на управителите но общинските дружества. Мотивът на Костадинов е, че от 2009 година тези възнаграждения не са актуализирани. Ето какво е увеличението записано в проекто-докладната.
Десетки дупничани са се включили до момента в обявената от кмета на града Методи Чимев кампания за набиране на помощи и провизии за хората в Мизия, видя zadupnitsa.com. Предимно дрехи, одеала и памперси за деца носят дупничани в сградата на Общината, където се събират помощите. Служители от администрацията разкриха, че Чимев и заместникът му Крум Милев пък са закупили няколко кашона консервирани храни, за каквито призоваха да се събират от кризисния щаб в Мизия, където продължава бедственото положение. "Няма значение какво и на каква стойност са купили г-н Чимев и г-н Милев, затова да не търсим сензации. Всеки, който се чувства съпричастен е помогнал и ще помогне. Имената не са важни, важен е резултатът и фактът, че дупничани помагат с каквото могат. Хубавото е, че за кампанията ни научиха много хора и дори днес от Русе се обади една жена, която каза, че ще изпратят няколко чувала с дрехи и провизии за нашите съграждани в Мизия", коментираха от пресцентъра на кметството.
Титлата и особено начинът, по който я спечелиха волейболистите на "Марек Юнион-Ивкони" е без аналог в България. Дупничани обърнаха серията от 0:2 загуби до 3:2 победи с финален акорд от 3:2 гейма насред Добрич. 5-геймовите битки се превърнаха в запазена марка на младоците от Марек Юнион-Ивкони. Отборът стартира с 5-геймов двубой тази година и завърши с 5-геймов мач. Някои от моментите, уловени от обектива на фотографите от пресцентъра на Изида от последния двубой.
Германея Сапарева баня записа ново поражение във В-Югозападна футболна група след като отстъпи като домакин от Оборище Панагюрище с 0:1. Единственото попадение в мача реализира в 35-та минута Енчев, който вкара топката във вратата директно след изпълнение на ъглов удар. Гостите от Панагюрище играха тактически грамотно използвайки всяка възможност за атака. Тимът на Германея пък за пореден път показа много брак в действията си на терена и не можа да създаде сериозни голови положения пред вратаря Димитър Грабчев. След двубоя старши треньора на домакините Борис Кръстев заяви, че обора се намира в криза и въпреки опитните футболисти, които има играе слабо. Кръстев намекна, че през зимата най-вероятно ще има и промени в състава. Щастлив след мача бе неговият колега от Панагюрище Танчо Калпаков, който сподели, че неговите играчи са изпълнили точно всички указания.
Очаквано областният управител Виктор Янев върна решението на Общински съвет-Дупница, с което се разреши поставянето на бариера на улицата при частната болница в града. Това обяви председателят на ОбС Костадин Костадинов преди минути. Информацията му бе като продължение на питането отправено от общинския съветник от БСП Георги Пехливански към кмета Методи Чимев за въпросната бариера дали няма да накаже Комисията по транспорт, която е препоръчака съветниците да приемат докладната. С това връщане, местния парламент ще трябва отново да гледа искането на Ени Лефтеров за мпонтирането й. Костадинов обаче не изтъкна мотивите, с които Янев е обявил докладната за незаконосъобразна. Според юристи, причините са две – едната, че това касае общинска публична собственост и е в противоречие на Закона за пътищата и другото е, че най-вероятно Костадин Костадинов и Матей Попниколов са в конфликт на интереси. "Върху нас се изля помия от националните медии повече, от местните по-малко този път. Какво сме направили в случая. Съобразили сме се с предложението на Комисията по транспорта. На нас сега кой ще се извини", опъна се видимо нервен Пехливански. "В протокола на комисията е указано какво препоръчват – поставяне на знаци, забраняващи паркирането на улицата, и монтиране на табела, указваща, че има паркинг. Но не да е поставена на улицата и реално излезе, че с това гласуване се узакони вземането на такса. А много добре знаете, че аз по закон, когато касае общинска публична собственост съм длъжен да входирам докладна на вашето внимание. Съставили сме протокол, има наложена санкция и веднага съм пуснал предписание за премахване. Тя не може да се използва за допускане през улицата и събиране на такса", отговори му Чимев.
Дупничанката Елица Василева изигра поредният си мач на много високо ниво в корейската V-лига, реализирайки внушителните 36 точки. Въпреки това обаче отборът й Хюнгкук Лайф Пинк Спайдърс (Инчхън) претърпя загуба у дома от КейДжиЕс (Даежън) с 1:3 (21:25, 25:17, 15:25, 20:25).Това бе трето поредно поражение и общо 6-то от началото на сезона за „розовите паяци“.
Ново поскъпване на горивата. Само за денонощие цената на дизела скочи с 11 стотинки. Така литърът вече се продава за 2,25 лева. Най-масовият бензин също продължава да поскъпва и стигна до 2,07 лева за литър А95, съобщава Нова телевизия. В началото на февруари цените на горивата преминаха психологическата граница от 2 лева. Така ако в края на януари е можело да заредим бензин за 1,88 лв., то само две седмици по-късно цената вече бе 2,04 лв.. С дизелът ситуацията е подобна – 1.90 лв. в края на януари, 2,05 лева – през февруари. „От януари месец насам котировките на суровия петрол са се покачили със 17%, на нашия пазар покачването е с около 3% за дизела и само с 1,5% за бензина, абсолютно минимално", обясни тогава Светослав Бенчев от Българска петролна и газова асоциация. Надеждата за наистина евтино гориво анализаторите оставят за юни. Източник: Novanews.bg
Заради предупрежденията за високи температури, от днес Oбщина Дупница раздава безплатна минерална вода на гражданите. Очакванията са температурите да достигнат до 40 градуса през тази седмица. Два са пунктовете, където се раздава течността – пред Дом на техниката и на пл. "Свобода", допълват от пресцентъра. "Осигурени са по 1500 бутилки минерална вода на ден, като инициативата ще продължи и в предстоящите горещи дни. Разпоредил съм да бъде направено всичко възможно и уличните чешми да бъдат възстановени. Две възстановихме още преди обяд, продължаваме с другите. На тези собственици на заведения в близост до обществени чешми, ако бъдат заловени умишлено да ги увреждат ще търпят сериозни санкции и ще бъдат предавани на полицията", коментира кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев.
Футболистите на Локомотив Пловдив се явиха за насрочената тренировка в 16 часа в парк Лаута, но не пожелаха да проведат занимание. По-рано днес те бяха обявили, че няма да тренират, и изпълниха заканата си. След като постояха известно време на стадиона, играчите се разотидоха. Тази сутрин бе проведена среща между ръководството и футболистите на Локомотив Пловдив като на нея бе обсъдено тежкото състояние, в което се намира клуба. След въпросната среща обаче изглежда, че няма сближаване на позициите между двете страни. Тренировката на тима в 9 часа бе отменена, а въпросната среща се състоя в 11. На нея присъстваха председателят на сдружение „Бъдеще за Локомотив“ Диян Колев, Велин Терзиев, административният директор Атанас Узунов и отбора. Срещата продължи около час, а след нея никой не искаше да вземе отношение по въпроса. По-късно никой от футболистите също не пожела да говори, затова по темата говориха Диян Колев и Велин Терзиев Председателят на Сдружение „Бъдеще за Локомотив” Диан Колев даде интервю за Дарик радио и Gong.bg, в което разясни ситуацията в клуба към днешна дата и с оглед на факта,че футболистите отказват да тренират. Той обвърза взимането на лиценза с парите, които Локомотив има да взима от Левски и ЦСКА. „Хора от клуба ми съобщиха, че играчите отказват да тренират, заяви Колев. Аз съм в София да решавам проблеми с лицензирането и не съм запознат с действията на футболистите. Като се върна в Пловдив ще съм наясно със ситуацията и дали отказват да тренират само днес или за по- дълго време. Изключително неприятна ситуация. Абсолютно финансови са причините. Футболистите трябва да си взимат трудовите възнаграждения, които са си заработили.При нас забавянето не е толкова драстично или поне от наша гледна точка. Става въпрос за неизплатени две заплати.От друга страна аз съм доволен от това, което се случва, колкото и странно да звучи. Ние дадохме поредица от сигнали до футболната общественост , в които ние многократно заявихме,че имаме нужда от подкрепа. Хората започнаха да си свързват като собственици на Локомотив, кето не е така. Или всички заедно ще вървим , но ние трима ,четирима или петима не сме в състояние да спасим Локомотив. Или всеки ще даде от себе си каквото може или ни чака нелицеприятна съдба.” Възможно ли е в реалната действителност на България феновете да издържат отбори като Локомотив, Ботев, ЦСКА и Левски? „ Аз категорично съм на мнение,че може, заяви Диан Колев. Специално за Локомотив, с този бюджет и тази организация, е възможно. За другите на знам. Ако Локо Пд има бюджет като на ЦСКА от 14 милиона лева, то ние можем да се издържаме поне 10 години. Категорично е възможно, ако хората се събудят, прозрат това, което ние сме казвали над 20 пъти,че всички фенове трябва да са активни. Ние не сме финансово състоятелни за да се справим сами. Не знам защо не се разбира от хората.” Диан Колев е в София за да подготви документално готовността на Локомотив да вземе лиценз. Каква е вероятността това да се случи и доколко Локомотив е зависим от ЦСКА и Левски ? „Надявам се да имаме лиценз, споделя Колев. Както е известно ЦСКА и Левски имат да дават пари на Локомотив. В същото време клубът има задължения към футболисти от предходната година. Ако Левски и ЦСКА са коректни, то ние имаме желанието да се разплатим с играчите. Сумите ще стигнат. Тогава и с НАП Пловдив имаме уговорки за погасяваме задълженията и ще получим лиценз. Ако Левски и ЦСКА не ни платят, то тогава ние няма да платим на футболистите и те , ако не пожелаят да разсрочат вземанията им, то ние няма да получим лиценз. А това би трябвало да повлече Левски и ЦСКА, защото ние сме навързани. Нещо като Параграф 22.”/Гонг
Жителите на община Дупница и фирмите могат от днес да проверяват онлайн своите задължения за данъци и такси. Това става в сайта на Община Дупница в раздел "Местни данъци и такси", информират от пресцентъра. Необходимо е да бъде въведено ЕГН или ЕИК за фирма, както и входящ номер и дата от какъвто и да било документ внасян в деловодството на Общината. Причината да не е само по ЕГН или ЕИК, е за да се минимизират евентуални злоупотреби с тази информация. Вече са разпратени и уведомителните писма за дължимите данъци и такси на гражданите и фирмите. Те могат да ги заплащат от 1 март на касите на общината с 5-процентна отстъпка до 30 април. Именно в този период и касите ще работят с удължено работно време от 8 до 18 часа без почивка.
Старши треньорът на българския национален отбор по таекуон-до на Игрите в Баку, Христо Михалчев заяви, че загубата на Теодор Георгиев се дължи най-вече на факта, че неговия съперник бе много по-едър и здрав физически. Теодор Георгиев загуби тази сутрин 18/06 от представителя на Великобритания Лутало Мухамад с 4/16 в отделните рундове 1/3, 1/8, 2/5. Срещата се игра в прочутата „Кристална зала“, която бе изградена за Евровизия, а сега е разделена на четири зони за различни спортове.
Във връзка с произвеждане на изборите за членове на Европейския парламент от Република България на 25.05.2014 г., кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев издаде заповед, с която регламентира МЕСТАТА за поставяне на агитационни материали на територията на община Дупница. От пресцентъра на кметството разпространиха информация, свързана с местата. Те са както следва:
Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев издаде заповед днес, с която забранява продажбата на спиртни напитки от магазините, заведенията за обществено хранене и развлечения и други обществени места на територията на общината за времето от 20.00 часа на 24-и май (събота) до 08.00 часа на 26-и май (понеделник).
Германея Сапарева баня си осигури оставането във В-Югозападна футболна група, въпреки загубата като гост на Оборище с 2:3. Директните съперници на Германея – Ботев Ихтиман и Спортист Своге завършиха наравно 1:1 и по този начин кръг преди края сапаревобанци си запазиха мястото в третия футболен ешалон. Срещу Оборище момчетата на старши треньорът Борис Кръстев започнаха отлично и до 10-та минута изпуснаха на три пъти да открият резултата. В 30-та минута домакините поведоха, но в 44-та минута Джогански изравни. В началото на втората част отново Германея имаше инициативата, но отново не стигна до гол, като напротив позволи на Оборище да контраатакува опасно и да поведе с два гола. Крайният резултат оформи Везенков в 88-та минута. Последният мач е в събота в Сапарева баня, срещу Балкан Варвара.
Украинският парламент не прие предложение за гласуване на недоверие на правителството на министър-председателя Микола Азаров, съобщиха ИТАР-ТАСС и Ройтерс.
Далеч преди края на зоновото първенство децата на Марек 2007 си осигуриха класирането за финалите на републиканското първенство по футбол. Момчетата на треньора Цветан Видински родени 1999 година показаха, че са с класи над останалите и заслужено оглавяват класирането с 10 точки пред втория Велбъжд Кн. Днес дупничани записаха още един успех над Металург в Перник с класически резултат 3:0. Попаденията реализираха Живко Капитански, Влади Костадинов и Михайл Йорданов. Миналата седмица в пряк сблъсък Марек 2007 победи с 3:0 Велбъжд. Утре е двубоят на младшата възраст на клуба.
136 982 са гласоподавателите в област Кюстендил съгласно обявените избирателни списъци от ГРАО, съобщи БНР. На проведените през месец май тази година избори за Европейски парламент броят на имащите право на глас жители на областта бе 127 385. Увеличението с близо 10 хиляди човека е в община Кюстендил. Тук в списъците има записани като гласоподаватели 8 361 граждани на Македония и 1 127 на Сърбия и Черна гора. Те имат и българско гражданство, както и адресна регистрация, така че имат право да участват в предсрочните парламентарни избори на 5-ти октомври. С тях, общо избирателите в община Кюстендил по списъци са 66 906.
Дупничанинът Доброслав Радев заминава утре за участие в Европейското първенство по кик-бокс за мъже и жени, което ще се проведе в испанския град Сан Себастиян от 21-ви до 29-ти август. Доброслав Радев ще бъде заедно със своя личен треньор от СК Патриот – Дупница, Кирил Чакъров. Българската делегация е от 50-спортисти и треньори, които ще се изявяват в стиловете К1, лоукик и киклайт контакт. Националите бяха на двуседмичен лагер във Варна под ръководството на националния селекционер Йордан Дичев. Според Кирил Чакъров Доброслав Радев има шансове за медал в новата за него по-ниска категория до 57-килограма.
Във връзка с изпълнение на проекта “Реконструкция на общинско улично осветление” в гр. Дупница се налага прекъсване на електрозахранването за периода 19.09 – 26.09.2014 год. от 8,30 до 16,00 часа по дати и улици, както следва:
Министерството на здравеопазването разпространи официално съобщение по повод плъзналите слухове за пациент с ебола у нас. "Днес в Министерство на здравеопазването постъпи информация от МБАЛ „Токуда“ АД за български гражданин с грипоподобни симптоми пребивавал в последния месец в Сиера Леоне. Пациентът е прегледан и преценен като случай подлежащ на клинично наблюдение и допълнително лабораторни изследвания. Поставен е в режим на изолация във Военномедицинска академия", съобщиха от пресслужбата на министерството на здравеопазването. "Съобразно приетите протоколи за действие препоръчани от Европейския център за профилактика и контрол върху заболяванията (ECDC) здравните власти и СРЗИ са предприели необходимите действия по установяване и изолиране на лицата, които са били в контакт с пациента", се казва още в съобщението.
Старши треньорът на "Марек" Тони Велков няма да води отбора в предстоящия двубой с "Левски", научи zadupnitsa.com. Наставникът ще бъде на стадиона, но не и на резервната скамейка. Наставленията ще бъдат давани от помощниците му – Янек Кючуков, Даниел Белчев и Светльо Георгиев. Двубоят e в събота на стадион "Бончук" и е очакван с огромен интерес от феновете в града, като се очакват и поне 700-800 "сини" ултраси да пристигнат за двубоя. От ръководството на клуба потвърдиха информацията, но отказаха на този етап повече подробности. Потърсен от zadupnitsa.com изпълнителният директор Иво Паргов също се въздържа от коментар.
Миньорите от две смени на рудник "Бабино" в Бобов дол се събраха отново преди влизане в забоите и поискаха гаранция за работните си места и изплащане на заплатите за юли, съобщи БНР.
Марек загуби с 0:2 от Черно море в мач от втората шестица на 28-ия кръг в А група. Двубоят се игра на стадион „Бончук“ в Дупница, , пред около 200 зрители. Част от членовете на фен клуба на Марек бойкотираха по своеобразен начин срещата и не опънаха трансперанти с цветовете на клуба, като сектор „Слънчев бряг“ остана почти празен, а хора от ръководството на фен клуба изгледаха срещата прави.
"Само ако сме заедно и знаем какво искаме, ще вървим напред. А ние искаме България да върви напред. Искаме България да бъде стабилна. А това може да се случи само ако управлява ГЕРБ!', заяви водачът на листата на ГЕРБ – Кюстендил Кирил Калфин при откриване на предизборната шатра в град Дупница.
Дисциплинарната комисия към БФС, глоби Марек с 2000 лева. Санкцията е след мача със Славия, който дупничани спечелиха с 1:0. Защитникът Боби Николов е наказан за 1-мач и глобен с 1000 лева. По доклад на дежурният делегат на БФС Неделчо Михайлов футболен клуб Марек е глобен с 1000 лева за за нерегламентирано използване на пиротехнически изделия, на основание чл.37, ал.1, т.22. Гостите също са глобени. За хвърлени предмети на основание чл.37, ал.1, т. 4, б. А–предложение 1от дисциплинарния правилник – ДК наказва ПФК"Славия"София с имуществена санкция в размер на 1000 лева. ДК задължава ПФК „Славия” гр. София да възстанови щетите на стадион „Бончук” гр. Дупница съобразно чл.38, ал.1 от ДП. Припомняме, че последното е свързано с погрома, който направиха футболистите на Славия в съблекалнята за гости. Същевременно привържениците на Марек организират агитка за предстоящия мач с Локомотив Пд, който е на 13 –ти април понеделник от 20:00 часа в Пловдив. Автобусът организиран от фенклуба ще тръгне от спортната зала около 15:00 часа. Цена на екскурзията 15 лева. Повече информация и записване при заместник председателя на фенклуба на Марек Румен Тимев/ 0898 880603
Вицепремиерът и министър на регионалното развитие Екатерина Захариева, министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Николина Ангелкова, и председателят на Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура“ инж. Лазар Лазаров ще проверят днес строителните дейности на лот 2 Дупница – Благоевград от АМ „Струма“ от км 322+000 до км 359+483.52 и на лот 4 Сандански – Кулата от км 423+800 до км 438+500. Проектите се съфинансират от Кохезионния фонд на Европейския съюз и националния бюджет чрез Оперативна програма „Транспорт“ 2007-2013 г. Изпълнител на договора за проектиране и строителство на лот 2 е КОНСОРЦИУМ „СТРУМА-ЛОТ 2″, в който участват: „Импреза“ АД, Италия, „ГБС Инфраструктурно строителство“ АД, България и „Пътстрой – 92″ АД, България. Стойността на договора е 358 722 000 лв. с ДДС. Строителният надзор се осъществява от ДЗЗД „ОБЕДИНЕНИЕ „СТРУМА-ПП“, в което участват „Пътинвестинженеринг“ АД и „Пътпроект“ ЕООД – гр. София. Договорът им е за 2 949 843 лв.
На свое редовно заседание вчера служебния кабинет на професор Близнашки обяви Рилския манастир и землището му за обект с национално значение по смисъла на Закона за устройството на територията. Решението ще подпомогне да бъде опазено културното наследство на Светата обител, както и развитието на територията, на която е разположена, пише на официалния сайт на Министерски съвет.
Страница 2 от 156


Източник: Dnes.bg