Начало
На 21 декември (събота) от 18,00 часа в залата на ОбДТ „Невена Коканова“ ще се проведе благотворителен концерт под надслов „Shake up happiness“. В него участие ще вземат ВС „АртПоп“, Фънки Бийт, Денс Машийн и гости.
Двата водещи букмейкъри в България "Еврофутбол" и "ЕФБЕТ" са най-новите партньори на волейболният ни шампион "Марек Юнион-Ивкони". Логото на Ефбет ще бъде на гърба на клубните фланелки за предстоящите мачове в Шампионска лига и Супер лига на трикратните ни шампиони и абсолютни хегемони в България. Логото на ЕФБЕТ е и на гърба на футболния ЦСКА."Ние инвестираме винаги в победители, а "Марек Юнион-Ивкони" са такива последните 3 години. Клубът доказа, че бъдещето на един спорт е в развитието на детско-юношеската школа и бълване на състезатели за представителния отбор. При тях това е успешно застъпено и примерите са лидерите на националните отбори Цветан Соколов и Елица Василева. Когато един клуб отдава най-голямо значение на децата, то ние с удоволствие
откликваме за партньорство. В тези трудни времена за българския волейбол, "Марек Юнион-Ивкони" не спира да се бори, при това успешно, а ние от ЕФБЕТ сме длъжни да подадем ръка", коментира Роман Димитров –
управител на ЕФБЕТ.
"Ние от "Еврофутбол" отново заставаме зад българския спорт, като подкрепяме волейболния шампион на България – Марек Юнион-Ивкони. Не приемаме тази наша практика като задължение, напротив – подпомагането на
родните спортисти е наш естествен стремеж и вяра в техните постижения. Знаем, че сътрудничеството ни ще доведе до популяризиране на спорта сред младите, както и до нови български успехи на международната сцена!",
сподели един от управителите на букмейкърската къща, г-жа Екатерина Михайлова.
"Използвам възможността да благодаря на хората от ЕФБЕТ и Еврофутбол за това, че ни се довериха. Все по-малко стават хората, които отделят пари за спорт, но тези хора го правят. За нас е удоволствие да си партнираме с такива водещи компании и обещавам, че ще направим всичко по силите си, за да защитим достойно, както нашето име, така и на нашите партньори в Шампионска лига и във вътрешния шампионат. Партньорството им с нашия клуб е реално инвестиция и в над 150 момичета и момчета от школата на
клуба", сподели мениджърът на "Марек Юнион-Ивкони" Людмил Найденов.
Поради технически причини от днес до края на седмицата,се преустановява първоначалната регистрация и промяната в регистрацията на МПС в Кюстендил и Дупница. До тогава ще се извършва само транзитна регистрация на МПС, информират от пресцентъра на полицията. От понеделник работата ще бъде възстановена, както досега.
Виждали сме много ниско изрязани диколтета и рокли в днешно време, но никога не съм виждал нещо подобно от това което показа Марая Кери на музикалните награди на тв ВЕТ. Така започва статия в Мирър по повод представянето на 43 годишната певица на церемонията. Марая презентира новото си парче "Ти си мой" и освен бюст показа и атрактивно поведение, като в един момент се озова и върху пианото.Разголването и поведението на сцената обаче имат своя ефект, защото много световни агенции веднага разпространиха информация и PR имаше ефект. Мега богатата певица е женена и има близнаци на две години. Тя и съпругът и Ник, който е на 33 години имат огромно имение в Калифорния, което обявиха наскоро за продан на цена 11 милиона долара.
Oфициална покана от мениджмънта на турнира "Готя къп" към детската школа на ФК „Марек“, с която отборът е поканен отново да представя България по време на официалната церемония по откриване на турнира, пристигна вчера. „Официалната церемония по откриване на Готя къп е почит към всички отбори и националности, които участват в турнира. Бихме желали да поканим отбора на ФК „Марек“ и тази година да представя България по време на парада на нациите“, се казва в поканата от организаторите на най-голямото футболно първенство в света за подрастващи.
Джихадистите от Ислямска държава, контролиращи територии в Ирак и Сирия, разпространиха в интернет шокиращ видеозапис, озаглавен "Послание до Америка", в който се вижда предполагаемото обезглавяване на американския журналист Джеймс Фоули, който изчезна безследно на 22 ноември 2012 г. в Сирия, предаде Ройтерс. Фоули беше кореспондент в Близкия изток в продължение на пет години. Според очевидци на 22 ноември през 2012 г. той е бил отвлечен от неизвестни въоръжени лица в Сирия, припомня Ройтерс. Видеото, на което се вижда обезглавяването на журналиста, се появи в социални медии. В записа се вижда как маскиран мъж, облечен в черно, сякаш прерязва гърлото на журналиста, който е с оранжеви дрехи напомнящи тези на затворниците в Гуантанамо. Ислямска държава обявява още във видеозаписа, че държи в ръцете си и американския журналист Стивън Сотлоф и предупреждава, че животът му зависи от следващите действия на американския президент Барак Обама, предаде Франс прес. "Животът на този американски гражданин зависи от твоите следващи решения Обама", казва във видеото маскиран мъж, говорещ английски с британски акцент, докато държи затворник, който според видеото е Стивън Сотлоф. Той е от сп. "Тайм" и изчезна безследно през август 2013 г. в Либия, припомня ИТАР-ТАСС В друго видео джихадистите пък се заричат да разчупят американския кръст и обещават да надделеят над кръстоносеца Америка, предаде Ройтерс. В този запис се виждат кадри с Барак Обама и стратегическия американски съюзник саудитския крал Абдула, както и нападения срещу американски военни. В понеделник ИД качи в интернет видео с предупреждения за атаки по американски мишени в момент, в който САЩ нанасят удари по джихадистите в Ирак. Един от двамата представители, пожелали да запазят анонимност, заяви, че Барак Обама се очаква днес да направи изявление относно убийството на журналиста. Същевременно семейството на Фоули потвърди смъртта на журналиста в изявление, качено в специална страница в интернет, в която се набираше подкрепа за операцията по издирването му. "Джеймс Фоули жертва живота си, за да се опита да представи пред света страданията на сирийския народ", пише в изявлението майката на журналиста Даян Фоули. Източник: БТА
В словестна престрелка влязоха председателят на Общински съвет-Дупница инж. Владимир Владимиров и кмета на града инж. Методи Чимев последните два дни. Председателят на ОбС призова кметският екип да подпомогне финансово закъсалите заради блокираните сметки в КТБ общински дружества ВиК и "Ученическо хранене" вместо да инвестира немалко средства в конкурси като "Мис Дупница" и в постоянно подпомагане на спортните клубове. Искането за овърдрафти от двете дружества ще се разглежда на извънредната сесия в петък.
4-кратният ни волейболен шампион "Марек Юнион-Ивкони" ще може да домакинства срещите си от Шампионска лига в Дупница. За това се похвали мениджърът на дупничани Людмил Найденов. "Разговарях с БФВ за ситуацията при нас и шефът на международния отдел Илия Илиев е провел разговор с Европейската конфедерация по този въпрос. Имаме положително становище от там, че през септември месец ще изпратят лицензионна комисия, която да направи проверката на залата в Дупница, за да ни позволят да играем у дома си. Залата ще отговаря на всички европейски изисквания за провеждане на срещи от такъв ранг. От разговорите ми с кмета на Дупница г-н Чимев знам, че съоръжението ще бъде готово най-късно средата на месец септември, за да може да започнем и подготовка", лаконичен бе клубния шеф. "У дома знаете, че и стените помагат, а друго е да играем пред 1500 наши фенове", допълни Найденов.
До този момент близо 80% от гражданите, които имат право на глас в Крим, са взели участие в референдума за определяне на статута на автономната република, предаде УНН. Украинските военнослужещи, които са изявили желание да вземат участие в референдума в Крим, не са били пуснати извън своите части, предаде РИА Новости, цитирайки председателя на кримската комисия по провеждането на референдума Михаил Малишев. „Те имат желание да гласуват, но категорично отказват да ги пуснат извън поделенията, в които се намират. При нас са постъпили 12 телефонни обаждания от войници, свързани с това обстоятелство”, е казал Малишев.
Диагоналът на българския национален отбор и бивш юноша на Марек Юнион-Ивкони Цветан Соколов претърпя успешна операция на рамото на атакуващата дясна ръка. Интервенцията бе извършена в италианския град Форли от световноизвестния специалист проф. Джузепе Порчелини. "Операцията премина много добре. Докторът каза, че всъщност състоянието на рамото е по-добро, отколкото е очаквал. Няма скъсване на сухожилието на бицепса, както имаше съмнения, и така времето за възстановяване ще се съкрати с около месец. Утре се прибирам в България и в продължение на три седмици ще бъда със специална шина, която да обездвижи ръката. След това заминавам отново за Италия, където в рамките на около месец ще протече първата част от възстановителните процедури", разкри след операцията Цецо Соколов за сайта на БФВолейбол volleyball.bg. Очаква се националът да се възстанови напълно и да бъде готов за игра в началото на 2016-а година.www.sportal.bg
Дупничанин ще лежи 5 години в затвора, защото продавал дрехи с фалшиви лога на водещи търговски марки. Също така мъжът ще плати и глоба в размер на 5 000 лева. Районен съд-Дупница изпрати за 5 години зад решетките дупнишкия търговец В.И . На 5-ти март 2013 година при акция на полицията в магазина на подсъдимият, намиращ се в село Усойка на главен път Е-79, бяха иззети дрехи от 6-различини марки, на обща стойност 50 130 лева. Тежката присъда се налага, защото В.И е извършил деянието в условията на повторност, след като е осъден с влязла в сила присъда за друго такова престъпление и от изтърпяване на наказанието по предишната присъда не е изтекъл петгодишният срок. Първата присъда е от 19 януари 2009 година, когато е била наложена „пробация“. Настоящата присъда ще бъде обжалвана пред Кюстендилския окръжен съд.
Част от дупнишкото село Крайници от месец и половина е подложено на воден режим или както потърпевшите разказват „воден терор“, който е нерегламентиран и необявен. „Вода в чешмите през по-голямата част от деня няма“, заявиха възмутени жителите на квартала около училището в селото, където живеят над 150 души. Те вече са започнали и подписка, която се събира в кварталния магазин. „Трябва да се намери разрешение на този проблем“, сподели Иван Борисов, като според него „режима“ идва от нерегламентираното поливане на градини, както в селото, така и в района на водохващането над Гюргево до Сапарева баня. „Водата идва вечерта, когато вече не се поливат градините“, допълват още жители на Крайници. Хората са се запасили с вода в бидони и шишета, пригодили са обикновени бидони в бойлери за къпане и миене. Водата се затопля от слънцето и така имат и топла вода. Жителите на селото са категорични, че не поливат с питейна вода, имат бунари за тази цел. Вчера и днес жителите на Крайници имат вода, заради падналия дъжд, но те няма да се откажат от подписката си, тъй като при първото засушаване проблема отново ще стои пред тях.
Юношите старша възраст на Марек Юнион-Ивкони се измъчиха срещу Добруджа в решителен мач за класиране на полуфинал. Днес дупничани стигнаха до успеха с 3:2, но след обрат и решителен тайбрек в отделните части 25:20/ 24:26/ 14:25/ ./25:16/ 15:11/. Така Марек събра 5-точки. Първи в групата завърши Левски с пълен актив от 9 точки. Сините днес победиха с 3:0 Славия. От група Б се класират Левски и Марек, а от група А-отборите на ЦСКА и Виктория Волей. Червените днес победиха в спор за първото място Виктория с 3:1 гейма. По регламент Марек среща ЦСКА, а Левски -Виктория. Държавно първенство 2014/2015 по волейбол се провежда в Тетевен
Дупнишки полицаи, извършвали обиск в края на миналата седмица в дома на бабата на 32-г. криминалнопроявен Ивайло Георгиев от Кюстендил в с. Крайници, община Дупница, попаднали на опасна находка. Вместо търсеното откраднато злато на тавана на къщата те открили 137 капсул-детонатора, сложени в найлонова торбичка. В къщата в момента живее майката на Ивайло Георгиев, съобщава Struma.bg Специалисти коментираха, че само от една искра или от батерията на мобилен телефон може да се възпламенят капсул-детонаторите и да вдигнат във въздуха не само къщата, а цялото село. Ивайло Георгиев е присъствал на обиска, полицаите са щракнали белезниците на ръцете му, задържан е за 24 ч. в РУП – Дупница. Срещу него е започнато досъдебно производство за незаконно притежание на взривни материали. Дознатели разследват откъде той се е сдобил с взривните материали и за къде са били подготвени. Търси се връзка дали не е свързан с терористична организация. До момента в Дупнишко не е откривано такова голямо количество взривен материал, коментират криминалисти. Ивайло Георгиев е криминалнопроявен, извършвал е кражби. Живее в Кюстендил. Майка му пристигнала в родното си село да се грижи за болната си майка. Преди месец бабата починала и дъщеря й останала да живее в къщата. Ивайло идвал от време на време в селото. Той е безработен, не е семеен.
Eкипи на РСПБЗН са гасили 5 пожара в Кюстендилска област вчера. Всички са причинени поради небрежност. Най-голям е бил пожарът в района между селата Джерман и Усойка. Огънят е унищожил 15 дка пшеница. Сигналът за него е постъпил малко преди 22.30 часа. Потушен е от 2 противопожарни екипа, спасени са други 50 дка посеви.
Феновете на Марек посрещнаха днес новия наставник на тима Антон Велков. От фен-клубът му подариха шалче на отбора и пожелаха много успехи на тима в А-група. Феновете присъстваха на пресконференцията и заявиха, че и в бъдеще ще подкрепят отбора. Според тях Антон Велков е добър избор на ръководството и те са убедени, че той ще успее да изгради един добър отбор. Привържениците допълниха, че ще продължат да помагат при ремонта на стадион Бончук, за да може още при първото си домакинство Марек да играе в Дупница.
Днес от 15:30 часа на стадион Бончук Марек приема последния в класирането на Б-професионална футболна група Раковски.
След като приключи сагата около избора на председател на Общински съвет Дупница, сега може би се задава нова около избора на заместник председател. Заседанието на местният парламент е от 10:00 часа на 7 март, а точката е трета в дневния ред. Преди нея съветниците ще дискутират около избор на председател на икономическата комисия. Мястото определено е апетитно и досега бе заемано от избраният за председател на Общински съвет Владимир Владимиров. За негов заместник се спряга Вергил Кацов от ОДБ, но не е ясно какво ще предложат БСП и ГЕРБ. Дали пък точно тази точка няма да се окаже препъни камъка за избор на зам. председател, където едно от най-обсъжданите имена е отново на представител на ОДБ Йонко Гергов.
На 3 юни, вторник, от 14:00 часа в сградата на Българския футболен съюз ще се проведе редовно заседание на Изпълнителния комитет. Ще се обсъждат и гласуват промените в нормативните документи за сезон 2014/2015. Тогава ще стане ясно и кои отбори ще получат лиценз за новия сезон.
Комисията за защита на конкуренцията отмени изборът на изпълнител по проекта, свързан с ремонта на Пречиствателната станция в село Джерман. Според КЗК съставът на конкурсната комисия е незаконосъобразен. Във въпросната комисия е имало външен експерт, който няма необходимата компетентност. Също така в нея е бил включен и управителят на ВиК Илия Илиев, който по образование е счетоводител.
“Марек Юнион-Ивкони” даде пресконференция днес за предстоящото участие на клуба в “CEV DenizBank Volleyball Champions League 2015”. Пред медиите застанаха мениджърът на клуба Людмил Найденов, старши треньорът Найден Найденов и капитанът Гьорги Гьоргиев.
Погребенията на 4-мата младежи от село Яхиново ще бъдат утре и са насрочени от 14 и от 16 часа. Телата им ще бъдат положени в гробищния парк на селото.
Управителят на ВиК-Дупница Илия Илиев разпространи чрез медиите обръщение доп жителите на града във връзка с изявлението на един от общинските съветници, че водата в Дупница е бъкана с бакеторията "ешерихия коли". Скандалното твърдение бе направено по време на последната сесия на местния парламент от Чавдар Милошов (БСП), което хвърли в смут не малко граждани.
Бързо полицейско производство е започнато вчера в РУП Дупница срещу 65-годишен водач на МПС, който е управлявал след употреба на алкохол.
Приключи 24-часовата специализирана полицейска операция за контрол на скоростта, проведена от пътните полицаи в страната. На територията на Кюстендилска област са установени 23 нарушения, които са санкционирани с 15 акта и 8 фиша. По време на операцията са установени и 4 други нарушения по ЗДвП. От началото на годината до 10 март в Кюстендилска област са възникнали 28 ПТП поради движение с превишена или несъобразена с пътните условия скорост, 8 от тях са тежки, ранени са 7 души, един е загинал. Установени са 308 нарушения с превишена скорост за периода в областта.
Имиджът на страната ни по света, световните звезди, които идват тук и тяхното отношение към нас – това е много позитивно, но трябва да го надградим и да покажем нова перспектива за развитие на отрасъла. Това коментира президентът Росен Плевнелиев, след като посети снимачната площадка на новия филм "Код: Лондон". Перспективите пред производството на филми в България и на киноиндустрията у нас обсъди Плевнелиев с ръководството на филмовото студио "Ню Бояна Филм", където беше на посещение, съобщиха от президентството. „Нищо не е даденост и трябва да се борим за всяка инвестиция, особено в индустрии като киното с висока добавена стойност и с икономическа перспектива", заяви Плевнелиев. Над 850 малки и средни предприятия получават перспектива в България, благодарение на киноиндустрията, а до момента инвестициите в отрасъла у нас възлизат на над 100 млн. долара. „Има възможност за тройно повече инвестиции, работни места и произведени филми в България", добави Плевнелиев и призова киното да се превърне в национален приоритетен сектор. "Българската държава обаче трябва да покаже, че киноиндустрията е приоритет и да намери съответните механизми за подкрепа, с които разполагат и много други държави членки на ЕС", добави той. "Имаме филми на световно ниво и ще подкрепям перспективите пред българското кино", посочи Росен Плевнелиев, който насърчи телевизионните оператори да продължават да работят по нови български продукции./БЛИЦ снимка frognews.bg
Служители от Община Дупница и икономическа полиция-Дупница спасиха на практика от малтретиране 4 екзотични животни от собственикът им преди минути в центъра на града. Собственикът им заедно с негови хора се бе разположил на самия пл "Свобода" като атракция и прибираха по 5 лева за желаещите да се снимат с тях. По закон, тези животни не могат да се използват за търговска дейност по никакъв начин. Собственикът им първоначално се опита да се оправдае пред служителите на общината и полицията, че е получил за това разрешение от кмета на града Методи Чимев преди обяд, докато течеше сесията на местния парламент. Лъжата му обаче лъсна веднага, тъй като именно след обаждане на възмутена гражданка до Чимев, той е разпоредил светкавичната проверка и на място дойдоха служители от отдел "Екология" и "Контролното звено", както и от Икономическа полиция.
Дупничанинът Теодор Георгиев се нареди в топ 16 на силното Гран при 2015 по таекуон-до в Москва. В обединената олимпийска категория до 80 килограма Теди победи на 1/32 финал 12-ят в световната ранглистата Ямус Сарил от Турция. Сарил е и европейско шампион. На 1/16 финал Георгиев, чиято основна категория е до 74-килограма, се изправи срещу близо 2-метра високия китаец Сен Чиао, който идва от по-горна категория и загуби. В тридневното елитно събитие участваха 245 атлети от 52 страни. Това е едно от основните състезания по пътя за спечелване на квоти за Олимпиадата в Рио.
Белград бе домакин на турнир от клас G1 по таекуон-до версия WTF. Дупнишкият СК Гладиатор се представи с шест състезатели, като всички те взеха участие и на Балканското първенство. Дупничани този път обаче играха под възможностите си и спечелиха само три бронзови медала. „Този път състезателите не развиха пълния си потенциал и затова не спечелиха още медали, но съм доволен“, заяви старши треньора Христо Михалчев.
На 10 месеца затвор бе осъден 22-годишен шофьор от село Овчарци. Това определи съдия Светла Пейчева, след като прие споразумението между подсъдимия и прокуратурата.
Върховният касационен съд отговори на официалното искане от Община Дупница за предоставяне на банкова сметка, по която да бъде депозирана сумата от 430 000 лева спечелена от пернишката фирма за озеленяване “Флорс”, информираха от общинския пресцентър.
8-метров трибагреник се развя на 22-метров пилон над Дупница днес, когато е празникът на града. Отец Георги Паликарски освети знамето в присъствието на целия кметски екип начело с инж. Методи Чимев, общински съветници от всички партии, както и граждани. Точно в 12 часа и 18 минути започна изпълненето на химна на България и родният трибагреник “полетя” към небето. “Ще си призная, че това бе една моя голяма мечта. Не за друго, но никога да не забравяме, че България е над всичко. Нека този трикольор ни обгърне и всяка сутрин подсеща, че сме чеда на майка България”, призна инж. Чимев.
Близо 40-привърженици на Марек присъстваха на срещата организирана от фен клуба с ръководството на футболния клуб. Тази вечер малко след 17:00 часа в една от залите на стадион Бончук феновете се видяха и поговориха с част от ръководството на отбора. В залата бяха изпълнителния директор Иво Паргов, ст. треньора Тенчо Тенев, пом. треньора Дани Белчев и футболиста Емил Виячки. Преди срещата на Бончук четиримата бяха при кмета на Дупница инж.Методи Чимев, където бе и президента на клуба Стойчо Милев и представители на УС. След срещата на високо ниво Иво Паргов запозна привържениците с част от разговора с Методи Чимев и заяви, че оценката на УС за представянето на отбора до момента е задоволителна, но според него е относително добро.
Страница 2 от 156


