Начало
На нерегламентирано сметище, буквално на метри от кооперативния пазар в Дупница, и в един от най-големите квартали в града попаднаха служители от Община Дупница. При опит да бъдат почистени и орязани храстите, служителите на общинска администрация попаднаха на огромни количества боклук, който се е образувал в последните години и е бил скриван от гъстия храсталак.
Лют скандал се заформя за сесията на местния парламент в Дупница в петък. В проекта за дневен ред липсва предложението от д-р Матей Попниколов за премахване на поста заместник-председател на ОбС. Съветникът от ГЕРБ обяви още миналата седмица, че е входирал до председателя на ОбС-Дупница инж. Владимир Владимиров такова предложение, което се очакваше да бъде внесено на предстоящото заседание. Вместо тази докладна, в дневни ред отново е включено искането на Владимиров за избор на негов заместник. Скандалът със сигурност ще избухне, предвид на факта, че Попниколов и Владимиров показаха, че са в изключително обтегнати отношения и често правят сеир на колегите си и гражданите в залата по време на заседанията със своите караници. Най-често, двамата си "мерят" познанията по правилника за работа и кой какви права има. Човек от щаба на ГЕРБ разкри, че в понеделник Попниколов бил извън кожата си от нерви, като разбрал, че Владимиров го е отрязал и едва чакал сесията.
“Водоснабдяване и канализация – Дупница” ЕООД уведомява своите потребители, че на 08.06.2015 г./ понеделник/ от 09.00 ч. до 16.00 ч. поради извършване на ремонтни дейности по водопроводната мрежа ще бъде нарушено водоподаването на ул. „Свети Иван Рилски" и от ул. „Георги Икономов” до Рампата включително. Днес поради авария на улица "М. Горки" без вода за няколко часа останаха абонатите на дружеството на ул"Бузлуджа", жк "Люляк" и района около тях
На 10 месеца затвор бе осъден 22-годишен шофьор от село Овчарци. Това определи съдия Светла Пейчева, след като прие споразумението между подсъдимия и прокуратурата.
Най-големият карък в Дупница безспорно е заместник-кмета по европроектите Красимир Георгиев. Преди няколко дни, той изпаднал в поредната ситуация, при която да се чуди да се смее или…да. За Георгиев от години се разказват цели легенди за невероятните му способности да попада в каръшки ситуации, както и пословичната му разсеяност. „Какво да направя като все на мен се случва. Сигурно съм имал над 100 случки”, признава с усмивка Георгиев. На 30 декември, в последния работен ден за миналата година, той престоя около час в асансьора на общината, след като изгасна тока, а Георгиев, разбира се, бе вътре.
Над 20 000 лева ще трябва да се бръкне от общинската хазна кмета на Дупница инж. Методи Чимев, за да плати по загубено дело заведено срещу Община Дупница. Производството е образувано по искова молба, подадена от майката на общинския съветник от БСП-Александър Анин-Анка. Фирмата й ET „А.А. Риластрой" претендира за неразплатени фактури по дейности. С договор № VIII -17/12.08.2011г. община Дупница е възложила на ЕТ да извърши строително- ремонтни дейности, състоящи се в „топлинно изолиране на външни стени на обект ОУ" Св.Св. Кирил и Методий", находящ се и с.Яхиново, общ.Дупница на обща стойност в размер на 28 624.44 лева с вкл. ДДС. С акт № 1 за установяване на СМР от 29.09.2011г./ неразделна част от договор VIII-17/12.08.2011г./ подписан от представител на възложителя и от собственика и управител на изпълнителя се е констатирало, че договорените СМР са изпълнени качествено и в срок, като страните са се споразумели, че договорната сума в размер на 28 624.44 лева следва да бъде намалена на сума в размер на 26 642.04 лева, тъй като доставката и монтажа на 140 л.м. водосточни тръби, включени в първоначалната договореност, ще бъде извършена от друг изпълнител. Въз основа на постигнатите договорености по описания по-горе договор, Община Дупница е извършила авансово плащане на ищеца в размер на 8578.33 лева с вкл. ДДС, което плащане е фактурирано на 17.08.2011г. Съгласно разпоредбата на чл.8 от същия договор окончателното плащане на извършените СМР следвало да бъде направено от възложителя след надлежно подписан протокол за действително изпълнените СМР. На 29.09.2011г. такъв протокол е бил подписан между Община Дупница и ищеца. С фактура от 25.02.2013г. ЕТ е фактурирал на Община Дупница остатъка от дължимото възнаграждение за сума в размер на 18 054.71 лева с вкл. ДДС. Въпросната фактура е получена от общината на 26.02.2013г. Въпросното задължение не е било изплатено към 13.05.2013 г., на която дата е подадено заявлението в съда.
Преди дни частната болница в Дупница „Св.Иван Рилски“ въведе такса за паркиране в двора на лечебното заведение. Там от години има паркинг, но сега таксата е 2 лева на час, като първите 20 минути са безплатни.. Бариера е поставена на входа на болницата, а охрана събира таксата и съблюдава за паркирането. Платеният паркинг, естествено предизвика различни реакции сред хората. Голяма част се оплакват и са на мнение, че това не е редно, на фона на кризата в България. Други пък споделят, че сега вече ще има ред и всеки ще прецени, дали да го ползва или не. Хората които живеят в блоковете до болницата обаче се оплакват, че вече няма места за паркиране пред жилищните сгради, заради пациентите на частната болница, които заемат местата, за да избегнат плащането за паркинг. Не малко са избрали вариант да оставят автомобилите си и на безплатния паркинг, на намиращия се в непосредствена близост хипермаркет. От болницата твърдят, че с новата мярка са решили проблема с безогледното, до сега паркиране в двора на лечебното заведение.
Втородивизионни състави ще продължат да тъпчат емблематичният стадион в Дупница – „Бончук”. Така ще бъде докато легендарното спортно съоръжение бъде реновирано съгласно изискванията за получаване на лицензия за мачовете от елита.Няма изгледи засега „Бончук” да получи лицензия за мачовете от елита. Проектът, предвиждащ ремонти на стойност близо половин милион лева, най-вероятно няма да получи одобрение от страна на спортното министерство и има реален риск да изгуби исканите 473 хиляди лева, информира struma.com. Причината за това била в съдебната регистрация на клуба. ОФК”Марек 2010” кандидатства за финансиране, но клубът е регистриран в частна, а не в обществена полза, което е основната пречка, поясниха експертите пред електронната медия. Те са категорични, че съгласно действащата нормативна уредба, организации регистрирани в частна полза се финансират със собствени средства, набрани от членски внос, чрез използване на първоначално внесеното в НПО имущество. Другият вариант е чрез проекти, финансирани от правителството или други неправителствени организации, но трябва да се има предвид, че някои от организациите, предоставящи финансиране, изискват бенефициерите по проектите да бъдат учредени в обществена полза, поясняват експертите.
Парите са заложени в проект по Наредба Н 1 на спортното министерство. С тях се предвиждаше „Бончук” да бъде реновиран и да получи лицензия. Проектното предложение, с което се иска финансиране, предвиждаше като приоритетни дейности ремонт на трибуните, на помещенията, подмяна на дренажната и поливната системи и други.
Неправилно изпреварване е най- вероятната причина за тежка катастрофа на главен път Е79 между две леки коли .Лек автомобил "Мерцедес" , който пътува в посока София , при изпреварване на товарен автомобил ,се удря челно с лек автомобил "Волво".Водачът на "Мерцедес"-а и неговата спътничка са настанени в Благоевградската болница. По- тежко е състоянието на шофьора на другия автомобил, той е закаран в дупнишко лечебно заведение, информират от ОД на МВР Кюстендил. Приетият в дупнишка болница 21-годишен младеж след това е закаран за София. Движението е проходимо, има полицейско присъствие в участъка на произшествието. Не е затварян пътят.
28 оръжия – пистолети, ловни пушки и карабини, кътали през годините обявените за международно издирване дупничани Пламен Галев и Ангел Христов. Двамата братя са любители на руското ловно оръжие. Това показва експертизата на оръжейната колекция на Ангел Христов и Пламен Галев, поискана от особените защитници на двамата по делото, водено срещу тях от Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество /КОНПИ/.В активите им са записани общо 28 оръжия – по 14 на всеки от двамата.
Пламен Галев имал 2 револвера “Смит и Уесън” и 7 пистолета – “Зиг Зауер”, “ЧЗ-75В”, “Davis” и четири от марка “Глок”. В колекцията му влизат и 3 ловни карабини – “Сайга МЗ ЕXP-01”, “Сайга MK-03” и “Медвед-3”, която по фактури е най-скъпа. За нея Пламен се е бръкнал с 2300 лв.
Най-скъпият му пистолет е 1750 лв., а най-евтиният – 285 лв. Според експертите за оръжие Галев е дал общо 14 617 лв.
Ангел Христов пък похарчил за въоръжение още повече – 18 387,50 лв. Половината от парите отишли за 5 карабини, сред които пушка и няколко ловни карабини, сред които "Тигър", струваща 60 000 рубли. Перлата между карабините обаче е “Хеклер и Кох”, калибър 223, купена срещу 3925 лв. Другите пари Ангел Христов-Геле пръснал за късо огнестрелно оръжие – 7 пищова и револвер, както и около 1000 лева за муниции."Това, което трябва да се знае, е, че тези оръжия никога не са били тяхно притежание по едно и също време. Купували са и са продавали оръжия, като в момента нито едно от тях не е налице", казаха експертите от КОНПИ, явяващи се по делото в Кюстендил.
От Комисията преследват още имоти на братята в дупнишкото село Ресилово, банкови сметки за над 800 000 лв., дялове в 15 фирми, автомобили, мотоциклети и даже една яхта.
Освен това от КОНПИ настояват да се обяви за недействителна сделката за учредяване на право на строеж на две триетажни къщи с басейн, зала за тренировки и фитнес в т.н. "имение в Ресилово".
Искът на Комисията е за общо 4 250 189,12 лв. – на толкова е оценено придобитото от семействата на двамата бизнесмени имущество за 25 години назад.
Комисията е проверявала имуществото на Пламен Галев, Ангел Христов и съпругите им Емилия и Радмила за времето от 13 август 1987 г. до 13 август 2012 г.
Ответници по делото са още три дружества, регистрирани на Сейшелските и Вирджинските острови – “Ем Пи Ви Трейдинг”, “Пи Ей Джи Норд Адамс” и “Макса лимитид”. Ангел Христов и Пламен Галев са представители на първите две фирми, на третата представител е счетоводителката им Христинка Ангелова.
Макар и въоръжени "до зъби", дупнишките братя са впечатлявали повече със своя автопарк, казаха запознати с описа на имуществото им. За следващото заседание на Кюстендилски окръжен съд, насрочено за март месец, се очаква да бъде готова експертизата на автопарка им. През годините Галеви сменили 20-ина луксозни автомобила, чиято обща стойност надхвърля 667 000 лв. Девет от колите се водели на името на двамата, а останалите – на една от фирмите им, регистрирана на Сейшелските острови.
Преобладавали са марките “Ауди” и “Мерцедес”. Част от колите обаче вече са отчуждени, други са продадени, а един спортен “Мерцедес 124”, купен навремето за 10 955 110 недоминирани лева (10 955,11 нови лева), е дарен, показват документите на КОНПИ.
Затова комисията е предявила иск и за пари от продажбата на автомобили. Срещу Пламен и Емилия претенциите са за стойността на зелено “Ауди А6”, “Фолксваген Голф”, мотоциклет “Харлей Дейвидсън” и джет за сняг “Ямаха”, с който семейството разполагало през пролетта на 2005 г.
От исковата молба до съда става ясно, че през банковите сметки на семействата на двамата съратници са минали общо 799 573 лв. и 520 долара. Ангел Христов имал над четвърт милион в 7 сметки в три банки, а жена му Радмила – 69 984 лв. Останалите пари били по сметки на Пламен Галев, се уточнява в документите по делото. Част от тях били на срочен влог във валута в клонове на две банки.
Не е ясно обаче колко точно струва прочутото имение на Галеви в Ресилово. По документи то се води на фирма, регистрирана в Кипър, а после прехвърлена на Сейшелите. Проучванията показват, че от 1998 до 2005 г. в резултат на серия от сделки братя Галеви са придобили земя в местността Зад чифлико в Ресилово.
Селото е в границите на община Сапарева баня, която се слави с най-горещия гейзер в континентална Европа. В Ресилово Галеви са купили три поземлени имота и 10 парцела земеделски земи, част от тях 6-та категория.
Комисията за незаконно придобито имущество иска да се обяви за недействителна сделка за инвестиция върху имотите. С нея Ангел Христов и жена му учредяват право на строеж в полза на “Пи Ей Джи Норт Адамс”, представлявана от Ангел Христов и Пламен Галев, върху собствения им недвижим имот от 805 кв. м в Ресилово.
Фирмата е регистрирана през май 2000 г. от кантора в Кипър с трима управители – Христов, Галев и Михаил Оков. Същия месец те подават оставка и управители стават мъж и жена с фамилия Димитриади. Месец по-късно е подадена молба за регистрация на дружеството от едно физическо лице и адвокатска кантора. В началото на юни 2000 г. дружеството получава разрешение за извършване на международни операции. Издават му се 1000 оригинални акции, с които се правят сделки.
До процеса за отнемане на незаконно придобито имущество се стигна, след като прокуратурата успя да осъди братя Галеви по дело за организирана престъпна група и за рекет. Двамата станаха обвиняеми през януари 2009 г. Галев бе подведен под отговорност за това, че е образувал и ръководил въоръжена група за рекет, а Христов, Апостол Чакалов-Тоци и Владимир Ангелов-Стъклето бяха посочени като участници във формированието.
На първа съдебна инстанция братя Галеви бяха оправдани, но втората – Софийският апелативен съд, ги призна за виновни и ги осъди на затвор. Върховният касационен съд (ВКС) намали наказанията – даде 4 г. на Христов и 5 г. на Галев, и разпореди част от имуществото им да бъде конфискувано. Преди да чуят решението на върховните магистрати, на 9 май 2012 г. Пламен Галев и Ангел Христов изчезнаха и бяха обявени за международно издирване.
Напук на слуховете, че се знае къде са, бившите барети са потънали сякаш вдън земя.
Спецпрокуратурата обвини задочно издирваните с червена бюлетина на Интерпол братя Галеви като тартори на група, извършвала банкови преводи в чужбина чрез фалшиви документи. Делото за пране на пари започна след съвместно разследване с ФБР. Групата действала от януари 2003 г. до края на 2010 г. в София и Дупница. Парите, за които се предполага, че са със съмнителен произход, били превеждани основно чрез 2 наши банки в сметки на фирми в Швейцария, Канада, Литва, Латвия, Обединени арабски емирства, Великобритания, Британски Вирджински острови, Кипър, Сейшелите и Китай. Официално причината били договори за купуване на мерцедеси втора употреба. Такива коли обаче не пристигнали у нас.
Според прокуратурата за 8 г. с помощта на счетоводители и други подставени лица – куриери, Галеви успели да изперат над 35,5 млн. лева.
Поредният читателски сигнал се получи на редакционната поща на zadupnitsa.com. Жители на Дупница алармират за създаден хаос в движението по улица „Христо Ботев“ в участъка между Спортна зала и Черния мост при разклона за Градската градина. Припомняме, че от днес до събота бе създадена нова организация на движение с оглед дейности на ВиК за подмяна на около 160 метра водопровод на ул „Венелин“, като за целта е затворено движението за преминаване на автомобили от градинката „Желю Демиревски“ до кръстовището с ул. „Булаир“/кръстовището при бившата баня/. Така потока на автомобили и автобуси към най-големия квартал „Бистрица“, основно преминава по улица „Христо Ботев“. Там обаче има синя зона от дясно посока център и е разрешено паркирането от ляво до /бившите тютюневи складове/.
Възстановено е движението по пътя Дупница – Кюстендил , съобщиха от пресцентъра на Областна дирекция на МВР – Кюстендил. Възникнало пътнотранспортно произшествие в участъка между селата Нов чифлик и Невестино бе причина движението да се пренасочи по алтернативни маршрути. Загиналият е пешеходец, по първоначална информация е ударен от товарен и от лек автомобил, около 06, 30 ч. Трупът е неразпознаваем, следствие на удара и все още не се знае самоличността му. Трупът на загиналия пешеходец е закаран за аутопсия в кюстендилската болница. Работата по установяване на самоличността на жертвата и изясняване на причините за произшествието продължава РУ Кюстендил.
Вчера служители на РУ Дупница са задържали 62-годишния Г.К. от с. Яхиново. Той е извършител на кражба на железни предмети от частен имот. Г.К. ще остане в полицейски арест на РУ Дупница 24 часа. Иззети са крадените железни предмети, които превозвал с каруца. Работата по случая продължава, криминалистите от Дупница изясняват съпричастността му и към други извършени кражби.
Два акумулатора от базова станция на мобилен оператор, намираща се в землището на дупнишкото село Тополница, са били откраднати вчера.
Марек спря негативната си серия и пропадането в А група, след като завърши 1:1 при домакинството си на Ботев Пловдив от 9-я кръг на първенството. Дупничани бяха в серия от три поредни загуби, но спечелиха точка или загубиха три срещу „канарчетата“.
Община Дупница ще се включи в кампанията "Искам да се прибера жив", която подеха учениците от Гимназия "Христо Ботев", след зверската катастрофа с 5 жертви в Яхиново, информират от пресцентъра на кметството. Следващата седмица ще започне монтирането на 11 билборда в района на общината със слоганите на кампанията: "Искам да се прибера жив!", "Спри! Животът е с предимство!" и "Някой те обича! Карай внимателно!", които са в памет на загиналите в ПТП-та.
Заседание по делото, заведено от Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество срещу Ангел Христов и Пламен Галев, техните съпруги и контролираните от тях дружества, е насрочено за днес в Окръжен съд – Кюстендил. Общата стойност на предявения иск е 4 250 189 лева, като по-голямата част от сумата се претендира към дупнишките бизнесмени. До момента няколко пъти гражданското дело беше отлагано от съда, а след това и спряно заради очакване на тълкувателно решение от върховните магистрати, касаещо предявения иск срещу Пламен Галев и Ангел Христов. На последното заседание, провело се на 15 септември съдът в Кюстендил даде ход на делото за конфискация на имущество на Пламен Галев и Ангел Христов, техните съпруги и контролираните от тях дружества, предаде като като особен представител по делото беше вписан адвокат Ана Кьосева, която ще защитава интересите на Радмила Христова. В същото време беше заличен от списъка с особени представители адвокат Нели Икономова, защото тя вече не упражнява тази професия. В рамките на заседанието бяха правени възражения и допълнения по проекта за доклад на съдебния състав, след което той беше приет. Бяха приети и множество доказателства, представляващи договори за наем и за заем, служебни бележки и справки. В същото време по част от тези доказателства бяха назначени съдебно-графологични експертизи, които да установят тяхната истинност. За договорите бяха изискани и допълнителни справки от нотариусите в град Дупница. Представителите на комисията поскаха документ за разкриване на информация за движението на суми по банкова сметка, което до момента не е направено. Освен това бяха назначени няколко експертизи за оценка на недвижими имоти, автомобили и оръжие. В рамките на заседанието бяха вписани и свидетели по делото, които вече са разпитани. Съдът на 15 септември одобри и разпит на свидетели от Кипър, Гърция и Сейшелите. Комисията оттегли искането си за лично явяване в съдебната зала и отговор на поставени въпроси от страна на Пламен Галев и Ангел Христов.
Марек Юнион-Ивкони счупи каръка и спечели първият си гейм в тазгодишното издание на Шампионската лига! Това се случи в първата част срещу словенския АЦХ Волей Любляна – 25:22.В началото на гейма двата тима се захапаха и резултатът вървеше точка за точка, като до първото техничесто прекъсване (8:7 за АЦХ Волей Любляна) нито един от съперниците не успя да натрупа дори и 2 точки аванс.
Жълт код за възможни интензивни валежи, гръмотевични бури и градушки в 12 области на страната е обявил за 22 юли – вторник, на сайта си Националният институт по метеорология и хидрология при БАН. Предупреждението на НИМХ-БАН за валежи за вторник е в сила за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, София-област, София-град, Перник, Ловеч, Габрово, Кюстендил, Пазарджик и Благоевград. Синоптиците прогнозират, че в тези 12 области е възможно да се развие мощна купесто-дъждовна облачност, очакват се също интензивни локални извалявания, гръмотевични бури и условия за градушки. Жълт код означава, че времето ще е потенциално опасно. Макар прогнозираните метеорологични явления да не са необичайни, хората трябва да бъдат внимателни, предупреждават от НИМХ-БАН.
Комисия от Община Дупница започва от понеделник проверки по улиците на града, информират от пресцентъра на кметството. Целта е да се огледа и констатира възстановяването на уличната настилка от ремонтните дейности на ВиК-Дупница и "Рила Газ" и тези, които не са. Проверката е по заповед на кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев. “В началото на месеца пуснахме писма до ВиК и Рила газ да си почистят и възстановят до 31 август всички приключени изкопни дейности по уличната мрежа. Вчера ги подсетихме отново, че срокът изтича и след 1-и септември започваме проверки. Където установим, че не са рехабилитирали или не е качествено направено, ще налагаме глоби и изискаме да ги оправят в максимално кратки срокове”, заяви инж. Чимев.
Инцидентът с Михаел Шумахер, след който германецът се бори за живота си предизвика вълна от молитви из социалните мрежи за здравето на Шуми. "Twitter" бе залят от публикации в подкрепа на седемкратния шампион във Фромула 1. Много от колегите му в надпреварата, както и много популярни личности извън формулата не пропуснаха да изразят подкрепата си за Шуми.Прочети повече на: http://www.sportal.bg/news.php?news=464883
"Мислите ми са с Михаел Шумахер в тези трудни моменти. Михаел повече от всеки друг има силата да се измъкне от тази ситуация" – Дженсън Бътън "Всичките ни мисли са с Шуми и семейството му" – Ромен Грожан "Мислите и молитвите ми са с теб и семейството ти" – Естебан Гутиерес "Пожелавам всичко най-добро на Михаел, надявам се, че всичко ще бъде наред" – Жан-Ерик Верн "Молитвите ми са с Шумахер! Сигурен съм, че ще се измъкне" – Серхио Перес "Михаел, приятелю, надявам се, че ще се оправиш скоро" – Оливие Панис "Моля се за теб тази вечер, Шуми! Не се оставяй, както обикновено!" – Жул Бинаки "Ужасни новини…Пожелавам всичко добро на Михаел"- Джанкарло Физикела "Сили за Михаел Шумахер!" – Роберто Солдадо "Оправяй се Михаел Шумхаер! Една от причинте да съм голям фен на Формула 1" – Найджъл де Йонг "Стискаме палци с Михаел да се оправят нещата" – Гари Линикер
Какви кардинални мерки трябва да се предприемат, за да се намалят катастрофите по пътищата? (АНКЕТА)
Смъртните случаи в следствие на катастрофите в България са най-много в сравнение с цяла Европа. Смъртността по улиците продължава, а най-честите причини са несъобразена скорост и пияни шофьори. Статистиката показва и друг неприятен момент – най-честите причинители на ПТП-та са младите водачи на МПС.
Община Дупница и футболен клуб “Марек” ще внесат искане до Министерство на спорта за осигуряване на финансиране за ремонт на стадион “Бончук”, информираха от общинския пресцентър. Набелязаните дейности за – ремонт на трибуните, ремонт на помещенията и подмяна на дренажната система с изграждане на нова поливна система. Общата стойност на исканите средства е в размер на 473 000 лева. “Независимо, че сроковете са къси работим усилено и ще входираме в срок искането си”, обясни кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев.
Единствената дама в кметския екип на Община Дупница Олга Китанова отговори на двама от общинските съветници Вергил Кацов и Йонко Гергов. Двамата отправиха упреци, че са разходвани между 30 и 40 000 лева за хонорари и такси по делото заведено от предишния кметски екип срещу читалище “Зора”. Делото бе прекратено, след като общината загуби на две инстанции и се отказа от трето обжалване за част от сградата на читалището. “Платени са точно 5000 лева през 2010 година. Ние още не сме били тогава. Ето ви документа, вижте го, снимайте го… Ние не сме платили и стотинка”, не остана длъжна Китанова, която е финансов експерт.
Днес Марек ще изиграе петата си контрола от предсезонната подготовка. Дупничани ще премерят сили с третодивизионния Миньор (Перник) в Сандански. Досега момчетата на Иво Паргов победиха Германея с 4:1 и Струмска Слава с 2:1, завършиха наравно с Етър (0:0) и загубиха с 0:1 от Пирин (Благоевград).
Днес стартира футболното първенството и на дублиращите отбори. От 18:00 часа на стадион Бончук Марек приема Славия. В събота в А-група дупничани загубиха в София с 1:4, а днес ще се надяват на своеобразен реванш при „дубъла“. В дублиращите отбори трябва да играят футболисти до 21 години, като от БФС разрешиха и включването на трима играчи до 23 години и двама над тази възраст. Отборът на Марек е воден от Янек Кючуков и Светльо Георгиев, като в състава има играчи от юношите старша възраст. В мача срещу Славия могат да играят и част от резервите, които не взеха участие на мача на стадиона в „Овча купел“
Датата 14 април 2015 година няма как да не остане в историята на клубния ни волейбол. Не толкова заради факта, че на нея бе определен поредният шампион на България, а по ред други причини.
Старши треньорът на Марек Юнион-Ивкони Найден Найденов заяви веднага след мача с Тур " Днес френският тим ни превъзхождаше във всичко. Ние направихме твъде много индивидуални грешки, което повлия и на нашата игра и на резултата." Старши треньорът на Тур Маурисио Мота заяви : " Тази година основната ни цел бе да се представим достойно в турнира и ние се борихме храбро да постигнем това. Тази вечер играхме страхотно особенно капитана Давид Конечни. Определено заслужаваме класирането за плейофите."
Драстично завишаване на заплатите на съветниците от Общински съвет-Дупница поиска в своя докладна председателят Владимир Владимиров. Предложението ще бъде гледано този петък. Досега, местните първенци вземаха по 150 лева средно на месец, но предложението на Владимиров е за 3 пъти повече считано още от…другата седмица. Владимиров се позовава на промените в закона на местно самоуправление, където от 1-и януари бе направена корекция и съветниците могат да получават до 70% от средната брутна заплата на администрацията.
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
ж
ж
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получитук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получитук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получитук слагаме една новина, за да видим какво ще се получитук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
Страница 2 от 156

