Начало
„Александър Симеонов се раздели с тима на Пирин, а шампионите записаха седем поредни победи преди зимната пауза. Според мен Марек ще се поздрави с успех, като вероятно това ще стане с 3:1.“ Това прогнозира волейболната легенда Борислав Кьосев пред бг.волейбол. С 10-ят кръг се подновява първенството на Суперлигата, като днес ще се изиграят три мача. Марек гостува в Разлог, като срещата започва в 18:00 часа. Дупничани са 3-ти в класирането с 19 точки от 8 победи и 1 загуба. Пирин е на 4-то място с 18 точки, но след 6 победи и 3 загуби. Пирин допусна само едно домакинско поражение в 9-ят кръг от Арда.
– Г-н Чимев, как ще коментирате намерението на Мюсюлманското мюфтийство, да върне джамиите и имотите си?– Нееднократно е заявена позицията на община Дупница и лично моята като кмет – претенции относно вероизповедание никога не съм имал и няма да имам, но претенция относно имот, който е публична общинска собственост, още повече обявен за паметник на културата имам и то сериозна. Според мен, никой няма основание нито морално, нито правно да предявява подобни претенции.
– Знаете ли какво накара Мюфтийството да пожелае да сложи ръка върху държавните културни паметници на България?
– Трябва тях да ги попитате. Ако трябва да кажа своето мнение, то е че, когато някой усети, че има възможност да придобие имоти, прави всичко възможно, за да го направи. Въпросът е какви имоти иска да придобие и не на последно място, кога да го направи. Тук леко прозират и политически интереси, имайки предвид периода, в който започна цялата процедура.

– Възможно ли е старите джамии, към които са отправили поглед българските мюсюлмани, да се превърнат в действащи и дали от тях ще се възползват новите ни съседи от Сирия?
– Отговорът трябва да бъде от страната, която предявява подобни претенции. Имайки предвид нашия паметник на културата, това никога не е била действаща джамия. Тя е изградена върху православен храм. Така че според мен за действащи подобни джамии в района на община Дупница е немислимо да се говори. Тук реално имаме двама или трима регистрирани наши съграждани с такова вероизповедание. На какво основание да стане действаща?
– Наскоро в Дупница около джамията се проведе протест. Какво мислят хората от града за това посегателство над културната история на Дупница?
– Те го показаха на място. Присъствието на нашите съграждани с наличието на трибагреници върху въпросния паметник на културата ясно показа отношението на гражданите на община Дупница към този имот, към тази сграда. Това е паметник на културата. Това е сграда с акт за публична общинска собственост, т.е това е сграда на община Дупница.
– Ако джамията беше разрушена след Освобождението на България, щеше ли да се стигне до този спор днес?
– Знаете ли, историята наистина се пише от силните на деня и не е редно всеки, който идва в определен момент, какъвто и да е той, да я пренаписва. Това е част от нашата история. Всеки паметник, независимо от кой период е изграждан, трябва да бъде съхраняван.
– Виждате ли провокация в тези действия на Мюсюлманското мюфтийство и може ли те да разпалят етнически конфликти в страната?
– Искрено се надявам, да не се стигне до такъв развой. Имотните претенции, ако се прехвърлят и на етническа основа, хората които търсят подобни противоборства, трябва много да внимават.
– Може ли да коментирате ситуацията в България, в която българите напускат родината, турци идват в страната ни, за да получат европейски дипломи, а сирийци идват в България, бягайки от войната? Притеснително ли е всичко това и можем ли да говорим за естествени миграционни процеси, в които едни обезлюдяващи места се запълват от нови вълни хора?
– България като член на Европейския съюз (ЕС) е част от едно голямо европейски семейство. Съвсем нормално е български гражданин, да отива в други страни и външни граждани да идват в България. Аз като кмет бих казал, че не ми се иска моите съграждани да напускат района.
– Кога се решава съдбата на културните паметници на България – джамиите?
– Това, което аз зная е, че делото е отложено за 28 октомври тази година. Надявам се, на тази дата да бъде приключен казусът. Вече повече от година това е една тема, която създава определен дискомфорт на засегнатите общини и градове. Колкото по-бързо приключи и то по начин, по който се надяваме, да бъдат пресечени подобни интереси, толкова по-добре.
– От кои други градове срещате подкрепа в публичните инициативи срещу намерението на Мюсюлманското вероизповедание, да завземе общинска собственост?– Оказа се, че общините, които обявиха съпричастност не са никак малко. Съседните общини, като Самоков, Кюстендил, Ихтиман, Гоце Делчев, всички гласно обявиха своята подкрепа. Според мен те са една малка част. Делото, което беше миналия петък, касае над 100 имота, може би над 100 населени места в България.
– По какви проекти работите от общината за развитието на град Дупница?
– В момента са в ход два основни инфраструктурни проекта. Единият е особено важен. Това е проектът по „Зелена градска среда”, който касае едно инфраструктурно подобряване в значителна част, около центъра на града, което е на стойност 5 млн. лв. Другият сериозен проект е за изграждане на социални жилища, който е в същите параметри. За него община Дупница е между четирите пилотни общини на територията на България. Освен тях в момента тече процедура по избор на фирма – изпълнител, за реконструкция на Спортната зала, което е част от инфраструктурните проекти. Това са по-значимите. Има и няколко по-малки проекта, но те са предимно в посока на трансгранично сътрудничество в съседни нам общини.
– А вие повлияни ли сте от намаляването на европейските средства по Оперативната програма „Регионално развитие”?
– Няма кмет, който да не изкаже мнение, че подобни корекции, не вещаят нищо добро, няма как. Имайки предвид, че общини, като нашата, където финансовият ресурс все пак е в някакви ограничени рамки, това е единственият вариант нещата да се случват, да се прави нещо, което градът и неговите граждани заслужават – изграждане на всякакви проекти, които касаят инфраструктура. Ако имаме подобни корекции, периодът на усвояване знаете, е ограничен. След като един програмен период се затвори, се отваря следващ, в който по-голямата част от вече заложените неща ги няма. Веднъж изтървавайки една ниша, следващата не е толкова добра, т.е не върши тази работа, която всеки кмет иска. Така че корекциите винаги са нещо, което притесняват кметовете и аз лично съм притеснен.
– В тази връзка имате ли проекти, които са били в ход на изпълнение, а са намалени вследствие на ограничения бюджет?
– Имахме проект с избран изпълнител, който стигна до подпис с Министерство на околната среда и водите и беше спрян, именно поради липса на финансиране. Това е проект за реконструкция на пречиствателна станция, който касаеше една немалка част от водната инфраструктура на града. Искрено се надявахме, да решим този проблем. Ето, това е резултатът от въпросните корекции по европейските фондове. Просто ни беше казано, че на този етап финансирането е спряно и, че най-вероятно ще бъде осигурено през новия програмен период. Дали ще бъде осигурено обаче, това вече е друга тема.
– Има ли опасност проекти, които са започнати в момента, да не се реализират? – Не ми се мисли, ако се стигне до нещо подобно. Имайте предвид, че това е една верига – министерство, общини, изпълнители и по нея всеки е потърпевш. Едно неразплащане води до спиране на дадения проект. Една неяснота около неговото приключване води до дискомфорт на населението по тези места, като се оставят в повечето случаи разкопани улици и тротоари. Не случайно преди две седмици беше подписана една декларация от голям брой кметове, в която беше помолен министър-председателят Пламен Орешарски, да бъде осигурено дофинансиране на такива започнати проекти с пари от ресурс на Министерство на финансите, а възстановяването им да стане през европейските фондове и да бъде на по-късен етап.
– Какви са стъпките, които община Дупница ще предприеме, относно осъществяването на проектите?
– Кандидатстваме по всяка една оперативна програма, която стартира. Имайки предвид ограничения ни финансов ресурс, това е единствения шанс нещата на територията на община Дупница да се случват. Понякога обаче, намеренията и желанията на кмета и на общината, за съжаление не кореспондират с даденост.
Президентът на "Марек Юнион-Ивкони" Ивайло Константинов се закани да се откаже от клуба. Но това ще стане след като във визитната картичка на клуба се запишат 7 шампионски титли. "Това е късметлийско число. Досега сме 3 пъти шампиони, така че няма да се отказвам, докато не станем 7 пъти", заяви клубния бос, който е начело на клуба вече 14 години. "Вече стана традиция да празнуваме всяка година тук на площада. Благодаря изцяло на момчетата, благодаря на треньорския щаб, благодаря на невероятната публика, която направи така, че отборът да се опълчи срещу всичко, което се опитваха да направят срещу нас в последните седмици. Благодаря им за това, че насред София създадоха атмосфера, която да кара момчетата се чувстват като у дома си. Питаха ме в началото на година с този отбор ли смяташ да играеш. И аз им отговорих: С този отбор, не само, че ще играем, но и ще побеждаваме. Оказахме се прави. Не съм очаквал наистина да направим сезон без нито една загуба, но това говори за колектива, за работата и за атмосферата в нашия клуб", допълни Константинов.
Без новите си две попълнения от чужбина ще започне първенството на В-Югозападна футболна група отбора на Германея Сапарева баня. Мексиканците, които проведоха подготовка с тима не са получили всички документи нужни за картотекиране и старши треньора Борис Кръстев няма да разчита на тях при домакинството на Миньор Пк тази неделя. Грегорио Моско ще липсва в атака след като се разписа в контролите. Кръстев заяви, че ще изчакат месец и ако до тогава не успеят да извадят всички документи, то най-вероятно ще се разделят с мексиканските футболисти. В Германея през новия сезон ще се подвизава бившия юноша на Марек Влади Шопов.
Собственикът на "Локомотив" София Николай Гигов ще бъде призован като свидетел по делото, заведено от Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество срещу Ангел Христов и Пламен Галев, техните съпруги и контролираните от тях дружества.На днешното заседание, председателствано от съдия Таня Костадинова не можаха да бъдат разгледани експертизите ,назначени на предишното заседание за оценка на недвижими имоти, автомобили и оръжие, защото не бяха готови .Единствената представена експертиза беше тази за оръжие, но вещото лице Николай Вълков я беше депозирал вчера в съда и особените представители не се бяха запознали с нея.На днешното заседание на стана ясен броят на регистрираните оръжия на Пламен Галев и Ангел Христов.
3-месечен гратисен период получиха търговците на преместваемите будки, които се намират на каменния мост пред Тюрмето в Дупница. Това решиха на своята сесия днес местните парламентаристи. Избранниците приеха Наредбата за реда и условията за поставяне на преместваеми обекти и съоръжения на територията, като по първоначалното предложение, будките трябваше да бъдат премахнати след месец. По предложение на Икономическата комисия този срок бе увеличен на 3 месеца и бе приет със 17 гласа ЗА, 5 Против и 2-ма въздържали се. "Това е излишно отлагане", лаконичен бе независимият съветник Методи Стойнев. "Искам да ви върна година и половина назад. Тогава от микрофона говорехте едно, а сега друго. Нека не забравяме какво сме говорили", припомни им градоначалникът. Припомняме, че първият вариант, който бе внесен от Община Дупница не засягаше павилионите пред Тюрмето, но тогава съветник от Лидер предложи увеличаване ВИП-зоната и те вече бяха в обхвата им. Това бе прието единодушно и това сега създаде напрежение между търговци и общинските съветници.
С така приетия текст на Наредбата, от 1-и юли ще бъдат премахнати всички преместваеми обекти на територията на т.нар. ВИП-зона, включително и тези на Лафка. Общинският съветник от Лидер инж.Владимир Владимиров пък повдигна въпросът с пешеходната зона точно в този район пред будките. "Там е само 3 метра и разминаването е трудно. А когато се касае и за майски с колички, става още по-трудно", обърна внимание Владимиров. С него се съгласи напълно и кметът на града инж.Методи Чимев. Коментарите бяха, че за нормалното придвижване от ГУМ към центъра пречат поставените огради от заведението на Каменния мост.
Мъжкият тим по волейбол на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) бе избран за Отбор на месец април в традиционната класация на Пресклуб България. Номинацията идва за шампионsката титла в Суперлигата на дупничани през настоящия сезон, която е четвърта подред в последните четири години. Волейболистите от Дупница събраха общо десет гласа от вота на 22 спортни редакции, като победиха за първото място националният женски отбор на България по шотокан, които получи 4 гласа за европейска си отборна титла. Статуетката получи либерото Мартин Божилов.
Възстановено е вече движението на кръстовището при ГУМ и по улилиците “Хан Крум” и “Св.Иван Рилски”. Те бяха частично затворени поради ремонтни дейности по проекта “Зелена и достъпна градска среда”.
„Докарахме го до там да нямаме войници и за вдигане на националния флаг“, това коментираха мнозина вчера на Националния празник на България 3-ти март. В Дупница- града на легендарната 7-ма Рилска дивизия, вече няма нито едно поделение и нито един войник. На вчерашният ден 3-ти март се наложи националния флаг да бъде издиган от момичета от Общинския мажоретен състав. Няма лошо, ще кажат мнозина, момичетата изглеждат добре и са с униформи. Да, ама не са гвардейци, ще отвърнат други. В Кюстендил също импровизираха при вдигане на символа на България и го повериха на кандидатките за мис „Кюстендилска пролет“. На много други места в България също подходиха иновативно. Е имаше и такива, където с военни почести бе издигнат националния флаг на Република България, за жалост Дупница не бе сред тях. Но какво да правим, дано за следващата година МО изпратят малко войници и уважат повече българи! Защото герб, трикольор и България са за всички.
Съдът в Чикаго продължава с пускането под гаранция на българи от задържаната миналата седмица организирана група обвинена в измами с кредитни карти. Магистратите определиха гаранция от 100 хиляди долара и освободиха Теменуга Колева- Нужка, съпруга на сочения за тартор на групата Георги Мартов- Мицубишито. Обвинението на Колева е измама чрез парични преводи. Така в ареста от 14 задържани остават само 6. Съдът облекчи и мярката на пуснатия вече шеф на център Родина Емил Господинов и той вече може да ходи на работа.
Двама извършители на кражба на метални предмети от вила в Дупница са установени и задържани вчера от служителите на реда, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Досъдебни производства са започнати в РПУ Дупница срещу неизвестни извършители на повреждане на чужда собственост – счупени са стъкла на прозорец на жилище в града и предно и задно панорамностъкло на автомобил в с. Яхиново.
Софийски апелативен съд отхвърли претенциите на Мюсюлманското вероизповедание за над сто имоти в България, към които имаше мераци да сложи ръка. Днес се сложи краят на една много тънка нишка, която можеше и щеше да коства промяна в развитието на България в следващите години. Един от имотите, към които претенции имаха Мюфтийството бе и емблематичната сграда в центъра на Дупница – Тюрмето, известна още и като Джамията. Тя е паметник на културата и остава такава.
Фундаментът за монтирането на 22-метров пилон с българския трикольор над Св.Спас в Дупница е вече готов, информират от пресцентъра. Прокопано е трасе за полагане кабел за осветление за българския символ. От строителния отдел на Община Дупница работят усилено на място, за да бъде готово за 19 октомври, когато ще бъде официално издигнато знамето над Дупница. Да провери как върят дейностите на място бе и дупнишкия градоначалник инж. Методи Чимев.
Монтирането на нови автобусни спирки в Дупница вече започна.
Втора поредна загуба записа бъргарският национален отбор по софтбол за девойки до 22 години. В последен мач от втория ден на първенството, което се провежда в Дупница, нашите отстъпиха с 6:8. България имаше свойте шансове, но не успя да се възползва и южните ни съседи, макар и трудно, се поздравиха с успеха. Друг мач, който привлече вниманието днес бе Русия срещу Украйна, като спорта за пореден път показа, че може да обединява за разлика от политиката. Рускините, които са основен фаворит за първото място спечелиха категорично с 10:0
Досъдебно производство бе започнато в РУП – Дупница срещу 33-годишната Елена Иванова, която при скандал изпочупила част от инвентара на хижа "Бор" в "Паничище". Инцидента стана на 27 ноември, съобщават от полицията. Според struma.bg. обектът e стопанисван от мъжа, с когото Елена живее на семейни начала, Димитър Делийски. На 27 ноември е подаден сигнал по телефона в полицейския участък в Сапарева баня, че Елена чупи инвентара на хижата. На място пристигнали полицаи, които станали свидетели на скандала. Елена Иванова не е задържана. Проведен е само разпит за причината, провокирала нейната агресивност. Димитър Делийски е подал жалба в РУП – Дупница
Мъжкият отбор на Добруджа 07 победи като домакин Марек Юнион Ивкони с 3:0 (25:21, 25:22, 25:18) в отложен мач от дванадесетия кръг на Суперлигата, игран в местната зала Добротица. С този успех тимът от Добрич отново възвърна позиции в челото на Суперлигата, като вече е на второ място, с единадесет победи, четири загуби и актив от 34 точки. Добруджанци се намират само на три точки от лидера Монтана, като имат и мач по-малко, поради отложена среща. Отборът на Марек пък записа трета поредна загуба, след неуспехите срещу Монтана и ЦСКА, като дупничани се смъкнаха на трета позиция, с актив от 32 точки. Над 1000 запалянковци изпълниха зала Добротица, като аплодираха добрите изпълненията на своите. В първите два гейма двубоят бе изключително оспорван, като двата съперника бяха напълно равностойни. В края на частите обаче, след 20 точка дупничани не издължаха на напрежението във важните моменти, като отбелязваха непредизвикани грешки, които дадоха предимство на домакините и те затвориха частите в своя полза, като поведоха с 2:0 гейма. В третата част съпротивата на Марек вече бе в по-малка степен, като тимът се съпротивляваше до равенството 14:14. Впоследствие домакините отбелязаха точкова серия, като поведоха с 19:14 и това сломи съперника. Натрупаната разлика бе достатъчна и добруджанци затвориха и тази част, като спечелиха чиста победа в мача. Реализатор за победата на Добруджа 07 стана Костадин Стойков с 20 точки. Съотборникът му Димитър Маринков добави 10 точки за победата./bgvolleyball.com
„При стачка, спирам кампанията и слизам при вас в забоите. Не искам гласа ви насила, не ми трябва корпоративен вот, а съмишленици и искрена подкрепа, за да управлявам. „ Така лидерът на ББЦ Николай Бареков посрещна миньорите от 1-ва и 2-ра смяна пред клетките на бобовдолския рудник "Бабино". Заедно със зам.-председателя на партията Светлин Танчев и хора от ръководството й, той слезе 400 м под земята в мината, където български политик не е стъпвал досега, пише на страницата си сайта : bulgariabezcenzura.bg. Както е известно ББЦ и ЛИДЕР са коалиционни партньори ВИЖ ПОВЕЧЕ ТУК
Изпълнителният директор на Марек (Дупница) Иво Паргов не е на себе си, след като стана ясно, че Българският футболен съюз няма да позволи на отбора да играе в "А" група. Разбира се, надежда има, защото дупничани могат да обжалват това решение пред Апелативната комисия. Срокът е две седмици. Шампионът на "Б" група спечели промоция в елита с 8 точки пред втория Хасково, който също не бе допуснат при майсторите. "Съкрушен съм, тази сутрин ни информираха. Все още не съм разговарял с кмета инж. Методи Чимев. Очаквайте утре становище. Толкова труд и лишения… Силните на деня решават съдбата на другите. След среща с кмета и президента на клуба ще мога да кажа повече. Как да се обърна сега към момчетата, които спечелиха първото място по категоричен начин? Пак ли да се борим? Няма смисъл! Жалко е, че толкова футболен град няма да играе в "А" група – насилствено.
Казват, че ни липсва стадион и финансиране. Как да нямаме съоръжение, като след края на сезона дори започнахме ремонтни дейности. И в момента съм тук и се работи. Освен това за първите няколко кръга можехме да заявим Перник или Благоевград. Значи на Локомотив (София) се позвоялва да обикаля шест месеца София, а ние не можем да играем в "А" група. Не искам да бъда краен. Ще се опитаме да реагираме, но това решение беше предизвестено. Подсказваха ни, че не сме желани. Ние обаче се биехме във всеки мач. Моят отбор бе с класи над другите. Точковият актив говори. Но явно други решават, богатите казват какво да се случва. Сигурно ги е страх от нас", обясни Паргов силно афектиран от решението на централата.
"Утре можем да изтеглим всички работници. Имахме желание с влизането да подобрим базата. Но съдбата ни е решена. Казвам ви, дори в момента съм на стадиона и се работи. Но ни заявиха, че сме бедни, не че не сме достатъчно добри. А работим по селекцията, преговаряме за треньор на тима. Сигурно трябва да продам някъде бъбрек, за да ни допуснат. Жалко е, много е жалко. Сега не знам какво ще се случи, всичко се обърка за един миг. Нямам надежда. Нека обаче да преспим и утре, като се срещнем с кмета и президента, ще мога да кажа повече", каза още Паргов.
СВЕТОСЛАВ КОСТАДИНОВ/БЛИЦ
Интересът към личността на Делян Пеевски продължава. Именно назначаването му за шеф на ДАНС преди вече 6 месеца почти, отприщи вълна от недоволства, продължаващи и днес. Много се говори за медийната империя на депутата от ДПС. Така че представяме на Вашето внимание пълния списък на сайтовете, телевизиите, радиата, вестниците и списанията, които са явна или скрита собственост на Делян Пеевски, публикувани преди време в 1към1.еу. Прави впечатление, че в списъка с вестници е и регионалния в-к "Струма". Дали е така, вие, читателите преценете.
Щандът, който бе предоставен безвъзмездно в ГУМ на хора с увреждания за продажба на собственоръчно изработени изделия е готов и очаква утре своите първи клиенти. Точно в 11 часа той ще "отвори врати", за да започне продажбата на изложените продукти. Припомняме, че след молба от Инициативен комитет до кмета на града Методи Чимев и последвалият разговор между заместникът му Красимир Георгиев и Управителката на ГУМ Миглена Вельова се стигна до споразумение за осигуряването на площта, върху която да бъдат изложени изделията, като днес екип на zadupnitsa.com видя че е монтирана и табела упоменаваща начинанието. Продуктите са изцяло ръчна изработка от хора с увреждания, които по този начин ще могат да се подпомагат финансово. "Поканили сме много хора и се надяваме идеята да бъде прегърната от гражданите. Всяко едно изделие коства много труд и време на хората", коментира член на Инициативния комитет.
Две загуби записаха отбирите от школата на Марек 2010 при гостуването си на Велбъжд Кюстендил. В областното дерби юношите младша възраст ръководени от старши треньора Анжело Кючуков отстъпиха с 0:1 на домакините от Кюстендил. „ Момчетата играха отлично и създадоха редица положения, но нямаха шанс пред гола. Домакините вкараха случаен гол и ни победиха, но във футбола и това го има.“, заяви след мача Кючуков.
Безплатни изследвания за СПИН ще могат да си направят всички жители на община Дупница. Това ще стане на 12 август от 11 до 14 часа на пл. “Свобода” като част от лятната антиспин кампания на РЗИ-Кюстендл съвместно с Община Дупница, информират от кметството. В специализирани микробуси ще бъдат вземани пробите и веднага ще стават ясни резултатите от изследванията за носителство на ХИВ. Ще бъдат правени и безплатни изследвания за количеството на въглероден окис в издишания въздух при пушачите, както и ще бъдат раздавани безплатни здравно-образователни материали и презервативи.
Около стотина души вчера се събраха на протест пред Централната избирателна комисия в София срещу мандатите, които ДПС получи в 10-ти МИР Кюстендил и 31-ви МИР Ямбол. Освен недоволни демонстранти от Ямбол, недоволството си изразиха и дупничани с плакати, че "Дупница няма да бъде градът на Бат Сали" и че не може да става депутат с 900 гласа. Има и плакати "Математици – ограбиха ни", "ЦИК ни измами", "До кога с тези номера?", съобщи БНР.
Представители на 16-клуба от България взеха участие на Републикавското първенство за мъже и жени по таекуон-до WTF, което се проведе вчера в София. Дупнишкият клуб Гладиатор се представи с двама състезатели. В категория до 74 килограма звездата в момента на българското таекуон-до Теодор Георгиев нямаше никаква конкуренция и спечели поредния си златен медал. Георгиев само преди няколко дни спечели и квота за участие на първите Европейски Олимпийски игри, които ще се проведат в Баку. В категория до 80 килограма, Валентин Крумов завоюва сребърен медал.
Представител на терористичната групировка "Ислямска държава" (ИД) пое отговорност за кървавия атентат в Париж, при който загинаха 17 души, сред които и 4 известни карикатуристи на сатиричния седмичник "Шарли абдо".
Целта на срещата ни не е да правим предизборни коалиции или образно казано "да делим баницата". Целта е да обсъдим съвместни политики по отношение на Дупница, да обсъдим съвместни действия и да се обединим около конкретни стъпки, зa които да имаме единение и гаранция за гражданите, че това ще бъде реализирано през следващия мандат.
Марек Юнион-Ивкони (юноши ст. в.) днес, загубиха последните си шансове за класиране на полуфинал, след като отстъпиха на домакините от ЦСКА с 1:3 гейма (30:28, 13:25, 22:25, 20:25). Момчетата на Христо Райчев стартираха добре, взимайки първия гейм, но след това се наблюдаваше видим спад в играта им.
Община Дупница обяви процедура по избор на изпълнител за изграждане на техническа инфраструктура на социалните жилища, информираха от пресцентъра на кметството.
Страница 2 от 156



Източник: Standartnews.com