Начало
До дни ще заработят 148 камери по пътищата, които ще могат да издават електронен фиш за нарушенията. Това заяви от парламентарната трибуна по време на блиц контрола вицепремиерът и министър на вътрешните работи Румяна Бъчварова. „Подписана е наредбата и чакаме обнародването в Държавен вестник до дни. Надявам се, че това ще има ефект, поне превантивен”, добави тя.Бъчварова посочи, че до няколко дни ще има съвещание в МВР, на което отново ще бъде обърнато внимание на районните управления, полицаите възможно най-бързо да приемат сигнали, „защото превенцията е добра възможност”. „Оставаме в готовност да сътрудничим с всички, които искат да направим нещо, което ще помогне за решаването на този проблем”, увери вицепремиера във връзка с инцидентите по пътищата.
Румяна Бъчварова подчерта, че в МВР се обсъждат и законодателни предложения. „Работим в различни посоки, защото изключително е тревожна ситуацията по пътищата. В последните дни виждате, че сме свидетели на драстични случаи”, каза още Румяна Бъчварова.
По непотвърдена информация в района на община Дупница ще бъдат монтирани 3 камери. "Фотографираните" ще получават по пощата кадри с обозначени дата, час и километри на скоростта, както и наказанието, което е наложено.
Гласът на Тракия, както наричат Денислав Кехайов изпя спонтанно песента " Руфинка болна легнала" под ротондата на Капитолията в американския щат Юта. Видеото предизвика истински възторг и накара хиляди да се чувстват горди българи.
След като преди две седмица хирургът д-р Дашков остана без четирите гуми на автомобила си, от няколко дни Дупница е облепена и с негови снимки. На ръчно изработените „плакати“ пише, че лекаря не си плаща наема. Атаката срещу него е от неизвестен засега извършител. Самият Дашков е подал сигнал в полицията. Припомняме, че дръзки апаши оставиха на „трупчета“ колата на доктора в жк“Възход“, намиращ се до гарата в Дупница. Автомобилът е бил паркиран в междублоковото пространство и е останал без 4-те гуми с джанти. Местопроизшествието тогава бе обслужено от дежурна полицейска група. Борис Дашков е от Бобов дол и работи в частната болница в Дупница като хирург. Според слухове, доктора е станал жертва на отмъщение, след като неколкократно наемал квартира в Дупница, но не си плащал наема и тока.Според запознати, това е атака с цел компрометиране и някакъв вид лично отмъщение..
Две бързи полицейски производства са започнати в Районно управление- Дупница в края на миналата седмица срещу водачи на МПС, управлявали след употреба на алкохол. Шофьорите са установени в с. Сапарево. Единият е 22-годишен, като дрегерът е отчел резултат 1.92 промила алкохол в издишаните пари. Другият заловен водач е 35-годишен, който се е отчел с "едва" 1.81 промила алкохол в издишаните пари.
20-годишна жена от Дупница е престояла 24 часа в полицейския арест за притежание на наркотични вещества. Проверката е извършена в заведение в село Самораново от дупнишки полицаи, които открили у младата жена пакетче с бяло прахообразно вещество. При направения полеви наркотест, то е реагирало на амфетамин. По случая е започнато досъдебно производство в РУ-Дупница.
Десетки хиляди събрани пластмасови капачки в Дупница, днес бяха предадени във фирма за изкупуване на отпадъци. Припомняме, че преди малко повече от 3 месеца стартира кампанията по идея на хора в неравностойно положение. Този вид акции набира все по-голяма популярност в Европа и успешно се реализира на територията на Дупница. Десетки жители на града се включиха в събирането, което ставаше в сградата на общинска администрация. „Искам да благодаря на всички тези хора, които са събирали и предадоха тези на пръв поглед никому ненужни капачки. Решихме със средствата да закупим необходими пособия-спални комплекти, памперси и други за живеещите в Центъра за настаняване от семеен тип „Надежда“.
Акцията продължава и дори имаме идея да разширим обхвата. Благодаря на Община Дупница, че ни съдейства и спомогна за реализацията на това начинание“, коментира един от инициаторите Йордан Ушанов. „Събраното количество ще бъде изкупено на максималните цени. Кампанията е благотворителна и е грехота да търсим печалба. От фирмата решихме дори да се включим с допълнителна финансова помощ. Разбира се, че ще продължим да участваме активно“, коментира Любомир Стоянов, представител на фирмата "Велтрон" изкупила капачките.
Петима млади хора от Яхиново загинаха при катастрофи за последните 3 месеца. Вчера смърта на пътя намериха Илиян Гущеров,Емил Скоклев,Мариян Джамбазов и Ивайло Йотов. На 1-ви февруари в Небраска/САЩ/ катастрофира 30-годишният Емил Гълъбов от Яхиново. Той бе шофьор на тир и на заснежен път намери смъртта си след удар в друг спрял тежкотоварен камион. Въпреки животоспасяващите операции в следващите дни, той почина в болницата. Дупница даде още 4 жертви при инциденти на пътя. При зверска катастрофа на 16 февруари в района на грaд Вилантерио провинция Павия/Италия/, загинаха трима дупничани. В автомобилът са пътували петима българи и един италианец. На място загинаха 44-годишният Радослав Алексов, 40 – годишния Емил Томов и 45-годишния Максим Максимов. И тримата са родом от Дупница. 20-ти февруари 2015 година бе ден на траур за Дупница във връзка със загиналите в чужбина наши съграждани. На 13-ти април, смърта на пътя намери и 22-годишния Даниел Джамджийски. Той загина в района на Струмяни. Младежът не е успял да вземе завоя и изхвърчал от пътя с мотора си. Даниел веднага е транспортиран в санданската болница, където е издъхнал.
Когато късметът е с теб, той ще те намери и споходи дори и тогава, когато се "опитваш" да избягаш от него. Родените с късмет си остават такива дори и въпреки своя инат.
Наш читател ни предостави интересни снимки от Сапарева баня, с които отправя напълно реални упреци към общинското ръководство в курортния град. Според информацията подписана от Св.Ник. "от години, администрацията си позволява подигравката с българския трикольор. Сигнализирал съм им нееднократно, и на кмета съм писал, ама като си пееш Пенке ле, кой ли те слуша". От снимките е видно, че упреците са напълно основателни, още повече че касаят елементарна ситуация, която би трябвало да знае всеки средностатистически българин.
Пътен инцидент стана около 10:00 часа тази сутрин на Главен път Е-79. В центъра на село Усойка, до разклона за Блажиево, шофьор на товарен микробус Форд Транзит блъсна 62-годишна жена от селото, която обаче е пресичала на необозначено място. Жената е закарана в Спешен център Дупница с черепно мозъчна травма. Екип на група престъпления по пътищата регулира движението.
Почитателите на автомобилизма и високите скорости ще имат възможност да изпитат много емоции на предстоящото през април Джап Драг Дей – Дупница 2015. Надпреварата ще се проведе от 3-ти до 5-ти април на пистата до Сапарева баня, това обяви един от организаторите Иван Иванов. За всички зрители входа е свободен. Любителите на японските автомобили ще премерят сили в класовете:
Най-добрият ни ММА боец Благой Иванов – Багата се изправя на 11 април 2014 година петък срещу Лавар Джонсън в полуфинален сблъсък от световния шампионат на веригата Белатор ММА. Това е най-голямата надпревара в този боен спорт наблюдавана от над 500 милиона зрители от 140 държави. Срещите са в в "Pechanga Resort & Casino" в Темекула, Южна Калифорния, САЩ. Багата е с 10 поредни победи, а Лавар Джонсън има 18 победи от 26 мача. Шоуто започва в 21:00 местно време.
Министърът на вътрешните работи Веселин Вучков е подал оставка, която е била приета от премиера Бойко Борисов. Той е заявил решението си на заседанието на Министерски съвет, което се провежда в момента. Все още не са ясни мотивите за оставката на министъра. Очакваше се днес Вучков да внесе предложения за нов главен секретар на МВР и нови шефове на ДАНС и ДАТО. По неофициална информация предложенията му не са приети. През последните седмици споровете около въпроса за смяната на главния секретар и шефа на ДАНС набраха скорост. Противоречиви становища се чуха както от депутатите в парламента, така и от самото вътрешно министерство. Докато Веселин Вучков неколкократно заяви ясната си позиция, че не одобрява настоящия главен секретар и не може да работи с него в бъдеще, Светлозар Лазаров твърдеше, че между тях няма никакъв конфликт. Все още не е ясно кой ще наследи Веселин Вучков, но вицепремиерът Румяна Бъчварова обясни, че се запазва квотният принцип на разпределение на министрите в рамките на коалицията. Това означава, че ГЕРБ трябва да предложи име за нов вътрешен министър. Оставката на вътрешния министър Веселин Вучков за минути стана най-обсъжданата тема в кулоарите на Народното събрание: Депутатът от БСП Атанас Мерджанов видя, в оставката силно разклащане на правителството. Оставката на вътрешния министър Веселин Вучков говори за изключителната нестабилност на правителството на Бойко Борисов. Това заяви пред журналисти в кулоарите на Народното събрание зам.-председателят на ПГ на "БСП лява България". Председателят на парламентарната група и един от приближението до Веселин Вучков – Цветан Цветанов призна, че е изненадан от оставката. Лидерът на ДПС Лютви Местан обясни, че иска да се запознае с мотивите за оставката на вътрешния министър Веселин Вучков. Съпредседателят на Патриотичния фронт Красимир Каракачанов обясни, че зад оставката на вътрешния министър Веселин Вучков се крие разногласието около смяната на главния секретар на МВР.
Състезателят на клуб “Паничище“ Станислав Ангелов спечели сребърен медал в спринта от държавното първенство по ски бягане, което се проведе в Боровец. Състезателите на Александър Логистик – Веселин Цинзов и Антония Григорова спечелиха титлите а бронза остана за Петьо Иванов (НСА). Участие в първите 6 дисциплини (м/ж, юн/дев. младша и старша) от ДП в Боровец взеха 75 ски бегачи от 10 клуба. Организатори на първенството са БФСки и Бороспорт. Ски бегачите от "Александър Логистик" Веселин Цинзов и Тодор Машов спечелиха титлата и в отборния спринт – класически стил. Тандемът завърши с време от 25:58,4 мин. Сребърните медали останаха за Петьо Иванов и Красимир Матиканов (НСА) – 27:10,8 мин. Трети с 27:41,9 мин са Илиян Пенев и Станислав Ангелов ("Паничище").
Чудотворната икона на Света Богородица "Надежда на обезнадеждените" от манастира "Панагия Миртия" в Атон пристига в Дупница на 25 май, съобщават от пресцентъра на кметството. Тя ще бъде изложена на пл. "Свобода" още от 9 часа сутринта, за да могат до чудотворната й сила да се докоснат хилядите жители на общината, а после ще бъде в катедралния храм "Св.Георги Победоносец". Ще бъде отслужен молебен с нейна помощ да се сложи край на прокобата, която е надвиснала над града от началото на годината и зачестилите смъртни случаи с жители на общината по пътищата. Това, което трогва всеки поклонник, е надписът над дясното рамо на св. Богородица, а именно "Надежда на обезнадеждените", тоест "Тази, която е надежда на всеки отчаян и обезнадежден". В следобедните часове тя ще отпътува отново за Гърция.
Красимира Борисова и Стоянка Иванова бяха избрани за одитори на ВиК Дупница и МБАЛ „Св. Иван Рилски". Това стана на сесията на Общински съвет. Те са предложили най-ниски оферти за извършване на услугата. Офератата на Борисова за ВиК е 2680 лв., а на Иванова за общинската болница 3200 лв. И за двете позиции управителите на общинските дужества Илия Илиев на ВиК и д-р Таушански на болницата бяха предложили по трима кандидати. Съгласно Търговския закон годишният финансов отчет на дружествата се проверява от одитори.
Община Дупница e поискалa от Министерство на финансите сумата от 450 000 лева като безлихвен заем, информират от кметството. Причината за това е предвид блокираните сметки в КТБ. Почти цялата сума е свързана с образованието и стартиращата учебна година, допълват от администрацията. "За тази опция за финансиране бяхме информирани от сдружението на общините и веднага реагирахме. Една от причините е, че по сметка в КТБ са ни блокирани 126 000 лева, които са за учебници за новата учебна година, като средствата бяха получени преди да възникне ситуацията с банката. И останала сума е предимно за сферата на образованието, като парите са нужни за училищата за нормалното им стартиране на годината и малка част касае разплащане по европроекти", обясни зам.кмета по икономическите въпроси Олга Китанова.
Улица „Искър“ в Дупница се намира под бившите казарми и е пряка на ул„Бузлуджа“. Тя е част от триото пресечки в този квартал носещи името на реки : Струма , Искър и Росица. Дълга около 300 метра тя започва все повече да отговаря на името си, шегуват се живеещи там и твърдят, че прилича по-скоро на речно корито отколкото на градска улица. За последно е била асфалтирана преди около 35 години и оттогава само се разкопава за каквото и да било. Около 20 са къщите на ул“Искър“ и хората искат поне частична рехабилитация и изкърпване на останалото от пътната настилка
Вчера е започнато бързо полицейско производство в РУ Бобов дол срещу 26-годишен мъж от с. Мламолово, управлявал автомобил след употреба на алкохол. Дрегерът е отчел резултат 1.59 промила алкохол в издишаните пари.
Четирима ученици ще понесат „Обществено порицание“ за кражба на алкохол. като оповестяването му ще бъде извършено чрез залепване на видно място в Община Сапарева баня. Други двама по-големи техни съучастници В. Д и Р.М бяха санкционирани от Районен съд Дупница с 6-месечна „пробация“. Тийнейджърите с инициали М.Н.П /С.В.С. / И.Г.Р. / И.Е.Ч са ученици в ПГ „Алеко Константинов” и ОУ „Христо Ботев” гр.Сапарева баня и 166-то Спортно училище – гр.София. Част от учениците отмъкнали за времето от 20.09. до 02.10.2013г. от къща в Сапарева баня, собственост на хора от гр.Сандански, 16 бутилки уиски марка VECIAROMANIA” всяко по 22 лв. или всичко вещи на обща стойност 352 лв. Няколко души от 6-членната група задигнали и полилей, крушки и абсорбатор на обща стойност 1225 лева. Един от извършителите се сдобил и с електрожен. Групата с отвертка е успяла да отвори прозорец на първия етаж и от там да проникне в къщата. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.
Телевизор и женски дрехи са били откраднати от дупнишка къща в навечерието на Коледа, съобщиха от МВР.
Дупничани за пореден път изразиха недоволството си от избора на Александър Методиев известен като „Бат Сали“ за депутат в 43-то Народно събрание. Тази вечер малко след 17:30 часа десетки хора блокираха за около половин час главен път Е-79 в района до площад „Демокрация“ или популярен като „Барикадите“. С традиционни български хора и патриотични песни протестиращите показаха, че не желаят подмяна на вота им. Сред автомобилите, които попаднаха в колоната блокирана на Е-79 бе този и на бразилския посланик в България негово превъзходителство Перейра-де-Соуза. Дипломатическото „Волво“ и хората в него търпеливо изчакаха протеста да свърши. След изтичане на разрешеното време за блокада хората освободиха пътя и се разотидоха без да предизвикат каквито и да било проблеми за полицията която охраняваше митинга. На протеста бе кметът на Дупница Методи Чимев и неговите заместници Крум Милев и Красимир Георгиев.
2015 година определено носи само успехи на Марек Сеграте. Българският и дупнишки тим продължава с отличните си игри и през тази година не познава поражението. В мач от 21-ят кръг на Seconda Categoria GIRONE пред около 150 зрители Марек разгроми като домакин Città di Sesto с 7:1. През първото полувреме Калоян Стоянов вкара 2-гола, а бившия играч на Миньор Бд Иво Ангелов добави още 1-гол. След почивката българите нанизаха още 4-гола във вратата на Città di Sesto. Бившият играч на Марек и Германея Роби Атанасов покачи на 4:0. Гол записа и друг бивш играч на Марек Дупница Джордж Николов. Останалите две попадения реализираха Васил Найденов и Симоне Суфре. Това е четвърта поредна победа в първенството за отбора на Марек Сеграте. Припомняме, че миналата седмица, лошото време и падналият сняг в Северна Италия станаха причина за отлагане на мачовете от много регионални групи. Срещите от 20-ят кръг на Seconda Categoria GIRONE, също не се проведоха. Отборът на Марек Сеграте трябваше да гостува на предпоследния в класирането Волантес
Вече са ясни 26 от 28-те отбора, които ще участват в Шампионската лига при мъжете от следващия сезон. Българският първенец Марек Юнион-Ивкони (Дупница) също потвърди участието си в най-силния клубен турнир при мъжете. Последните две места ще станат ясни след като от европейската федерация ЦЕВ дадат двете уайлд карти.
Проститука отнесе административна глоба 1000 лв. за платена любов на разклона на главен път Е-79 за град Кочериново. Антоанета З. била задържана от група "Престъпления по пътищата", докато била с клиент. Случката се разиграла на 29 октомври 2014 година. По това време за извършване на проверка по специализирана полицейска операция ,,Противодействие на сводничество и проституция” автопатрул на РУ на МВР – гр. Рила извършвал обход на местата, на които проституиращи лица извършвали сексуални услуги и заловили обвиняемата с клиент. Тарифата била 20 лева. Според съда Антоанета получава нетрудови доходи по неморален начин, извършвайки сексуални услуги /проституция/ срещу заплащане – престъпление по чл. 329, ал.1 от НК. Тя е стара познайница на полицията, като няколко пъти е предупреждавана да не проституира на Е-79. Антоанета си тръгвала, но след като униформените се отдалечавали, тя се връщала отново на пътя. Съдията по делото я наказал с парична глоба, след като Антоанета обещала повече да не стъпва на "работното си място".
Племенникът на бившия кмет на Благоевград Костадин Паскалев – Николай Ризов е закопчаният в ареста за футболно хулиганство на мача в Сапарева баня между местния Германея и Пирин, разкрива името му struma.bg.
27 са подадените до петък молби с документи за назначаване на работа в новооткрития център за настаняване от семенн тип “Надежда”, информираха от общинския пресцентър. Той бе изграден през миналата година и открит официално на 17 декември. Крайният срок за подаване на документи изтича утре, като бройката вероятно ще набъбне до над 30, като основната причина е голямата безработица.
Страница 2 от 156

Очакванията ви за мача?