В Анкара оправиха гафа с трикольора ни Домакините от зала "Башкент" и турския "Малие Пиянго" оправиха гафа, който създадоха с българския трикольор преди срещата-реванш от турнира за Купата на ЦЕВ с българския "КВК Габрово". Както единствено "ястребовото око" на zadupnitsa.com видя, домакините бяха поставили обърнат българския флаг, което се приема, че тази страна е обявила война. По наредба от Европейската конфедерация, всяка страна домакин е длъжна да развее знамето на гостуващия тим. Гафът, както се и предполагаше се оказа, че е направен от незнание, а не умишлено.
Волейболните шампиони на България се снимаха за годишника с двете купи Представителният отбор на "Марек Юнион-Ивкони" засне годишните си календари за 2014-а с двата приза – шампионската титла и Купата на България. Отборът, воден от Найден Найденов изпрати най-успешната си година от своето създаване през 1997-а, като двата трофея ще изгреят на календарите. "Още не сме ги отпечатали, но вече десетки фенове се интересуват от тях и искат да имат. Надяваме се, да успеем да задържим позициите си и през този сезон, макар да е много по-трудно", лаконични бяха от щаба на клуба.
Шестима души ще посрещнат 15 пъти новата 2014 година Трима руснаци, двама американци и един японец ще имат уникалното изживяване 15 пъти да посрещнат новата 2014 година. Това е екипажа на международната космическа станция, а орбиталния комплекс 15 пъти ще преодолее границата между 31 12 2013 и 01 01 2014 г. За първи път астронавтите ще минат в новата година в 14:08 часа българско време, в този момент станцията ще прелита между Австралия и Нова Заландия. Окончателно станцията ще влезе в новата година на 1 януари в 11:51 българско време, когато ще бъде над тихия океан източно от Нова Заландия. 
Фен клубът на Марек свали доверието си от Иво Паргов и Дани Белчев, но подкрепя отбора и треньора В събота Марек загуби с 1:3 от Левски. Вчера фен клуба на Марек проведе заседание, след което излезе с декларация, в която сваля доверието си от изпълнителния директор на футболен клуб Марек 2010 Иво Паргов и помощник треньора Дани Белчев. От фен клуба, обаче изразяват подрепа към футболистите на отбора и старши треньора Тенчо Тенев.
Утре откриват Центъра за настаняване от семеен тип в Дупница  Утре, 17-и декември, от 11 часа ще бъде официално прерязана лентата за откриването на Центъра за настаняване от семеен тип в Дупница.
Цветан Цветанов и Томислав Дончев откриват кампанията на ГЕРБ в Дупница, Овчарци и Кюстендил утре Водачът на листата на ПП ГЕРБ за европейски парламент Томислав Дончев ще дойде в Дупница утре, за да открие официално кампанията на партията в региона. Освен него, пред дупничани ще бъдат представени и други 2-ма от листата Андрей Ковачев и Ева Паунова. Това ще направи Председателят на Националния предизборен щаб и зам.председател на ГЕРБ – Цветан Цветанов точно в 12 часа утре (вторник) на "Фонтаните" в центъра на Дупница. Подготвена е и музикална програма с участието на ансамбъл "Българе" и Веселин Маринов.
Откриха изчезналата гимназистка Диана Ангелова от Кърджали/ОБНОВЕНО 11-токласничката Диана Ангелова от Кърджали, ученичка в ГПЧЕ „Христо Ботев" е в неизвестност от неделя. Родителите й вече са се обърнали в полицията за помощ при издирването, но търсят и всякаква друга информация, къде може да е дъщеря им, съобщава 24rodopi.com."Потърсихме съдействие и от полицията, но умоляваме всички, които могат да бъдат полезни с информация, да помогнат за издирването й", заявиха близките на момичето.
Неволи за жители на село Бистрица със замръзнал водопровод На редакционната ни поща се получи сигнал от живущи в село Бистрица за проблеми с водоподаването. Според сигнала, след Нова година живеещите на ул. "Иван Вазов" в селото не са имали вода в продължение на 3 дни, както и днес. Свързахме се с Управителя на ВиК-Дупница Илия Илиев, който обясни каква е причината. "Имахме дежурни по време на Коледните и Новогодишни празници и те реагираха на всички сигнали. Наистина беше замръзнал водопроводът в този район, който минава над реката. Това се е случвало и преди години и при много ниски температури замръзва. Аварийната група успя да размрази макар и много трудно водопровода. Тази нощ отново имахме сигнал от там, който е подаден около 3,30 часа през нощта. Още в ранни зори аварийната група бе на място и около 11 часа проблемът бе отстранен, а водоподаването възстановено. Извинявам се на жителите в този район за причинените неудобства, но срещу природата няма как да се борим. Правим всичко по силите си", обясни Илиев.
Янек Кючуков вече е част от треньорския щаб на Марек Янек Кючуков ще бъде част от треньорския щаб на Марек в А-група. На първото занимание днес той помагаше на старши треньора Тони Велков. Очаква се освен ангажименти към първия тим Кючуков да отговаря и за така наречения "дублиращ отбор" в който ще са включени предимно футболисти под 21 години. Треньорският щаб на Марек се допълва от Светльо Георгиев и Дани Белчев.
1500 лв от Общината, лични средства и хранителни продукти дариха на Незабравка кметът Чимев и заместникът му Милев По предложение на кмета инж.Методи Чимев, Община Дупница също се включи в набирането на средства за подпомагане лечението на  Незабравка Боткова от града, информираха от пресцентъра. Потресаващата история на 36-годишна жена, която е с тежко онкологично заболяване и грижи за нея полага 13-годишният й син стана известна в цялата страна преди дни. Зам.кметът Крум Милев и Нина Александрова-ст.спец. "Социални дейности и здравеопазване" лично дариха 1500 лева от бюджета на общината на болната жена.
Поредни скандали в ЦСКА преди мача с Марек. Сега и феновете млъкват Нов протест организират феновете на ЦСКА. След като изразиха недоволството си от шефовете и спортно-техническото ръководство на клуба по време на "Вечното дерби" срещу Левски, като опразниха изцяло сектор "Г" на националния стадион, сега привържениците на "армейците" отново ще протестират. Този път причина за тяхното недоволство е поредното неизпълнено обещание, свързано с пускането в експлоатация на "техния" сектор "Г" на стадион "Българска армия". Както е известно, Александър Томов и Александър Тодоров първо бяха обещали трибуната да бъде отворена за началото на шампионата. След това крайният срок бе поставен за първото домакинство срещу Хасково, а преди две седмици отново бе отложен. Тогава Томов гарантира, че секторът ще бъде отворен за двубоя с Марек. Това обещание обаче също не бе изпълнено и доведе до протест от страна на феновете.
Феновете на Черно море изпратиха Марек с аплодисменти, Тони Велков сдържан Привържениците на Черно море изпратиха Марек с аплодисменти, нещо, което скоро не бе виждано на стадион "Тича" във Варна.  Това се случи, след като дупничани надвиха напълно заслужено "моряците" и спечелиха двубоя с 1:0, отбелязват медиите край морето. Ултрасите на "зелено-белите" останаха бесни на своите любимци, които изиграха слаб мач и останаха без победа от началото на сезона. Около 2 000 зрители бяха дошли на "Тича", като намериха все пак сили да изпратят с аплодисменти дупничани и с освирквания своите, водени от Сашо Станков. Напрежението между фенове и треньорски щаб на домакините се усещаше и на пресконференцията след мача имаше сериозно присъствие на полицаи. Органите на реда пазеха наставникa на домакините от изнервените привърженици.tonchev-
Марек Сеграте смачка Атлетико Доминанте СНИМКИ Марек Сеграте постигна много важна победа в Италия, която изкачи отбора с едно място напред в класирането. Българският тим разгроми Атлетико Доминанте с 3:1. Срещата се игра в Сеграте пред около 100-на привърженика на Марек, които и за минута не спряха да подкрепят отбора. Още в самото начало Марек вкара два гола, но гостите до края на полувремето върнаха едно попадение. В 80-та минута домакините обаче реализираха трети гол, затвърждавайки предимството си на терена.1533857_639545892805350_1476878383168617229_n 10153032_639544569472149_7984144032616673862_n 10012428_639544756138797_9184157620522963973_n 10154068_639546669471939_6329374239891622542_n 10171140_639545689472037_7268510725870382032_n
Голов трилър между Германея и Велбъжд от равенството не печели никой Германея Сапарева баня и Велбъжд Кюстендил сътвориха истински голов трилър, завършвайки наравно 3:3, но от тава не спечели никой от тях, дори домакините вече са сериозно застрашени от изпадане. Двубоят в Сапарева баня предложи много емоции на зрителите, като и двата отбора играха открит футбол и създадоха редица положения. Резултата откри още в 6-та минута Виктор Анастасов с удар от около 30 метра заварил неподготвен вратаря на Германея Евгини Спасов. В 16-та и 19та минути домакините пропуснаха да отбележат, но все пак в 36-та минута Чечев изравни. Радоста на домакините трая само 2 минути, защото в 38-та гостите отново поведоха, чрез Чавдаров, завършил перфектна контра на Петров и Йовчев. В 42-та минута вратаря на Германея Спасов и централния бранител Томов свършиха голяма глупост и след рикошет в тялото на Миро Петров резултата вече стана 1:3. 74-та минута бе преломна в двубоя, тогава Робертино Атанасов изравни и секунда по-късно провокира вратаря на гостите да го удари за което Кирилов получи червен картон. С човек повече домакините осъществиха сериозен натиск и в 80-та минута Боби Кралев вкара чудесен гол с глава изравнявайки резултата. В самият край отбора на Германея имаше претенции и за неотсъдена дузпа.
Търси се! Наша студентка в Германия изчезна на път за България Наша студентка в Германия е изчезнала на път за България. Кристина Христова Вълчева за последно се е чула с майка си, на която казва, че някой я следи. Това пише във „Фейсбук” Иво Стоилов, който споделя и снимка на Кристина. „Ще направя по-подробен пост, за да може да го споделяте в групите. Момичето се казва Кристина Христова Вълчева на 31 години от Пловдив и е студентка в Ерланген, Германия. На 23 март тръгва с влак за България. Късно вечерта се обажда на майка си по телефона, като мисли, че някой я следи. Слиза на гарата във Worgl, Австрия. От там се придвижва с такси до Kufstein в един сутринта на 24 март. Обажда се на майка си пак и от тогава е в неизвестност. Уведомени са полицията и посолствата в Германия и Австрия, както и Външно министерство на Р България. Ако някой е виждал или чувал Кристина след вечерта на 23 март, моля да се свърже с мен на 0049 179 9474223 или да ми пише. Хайде, приятели, да я намерим!”, споделя Иво. /БЛИЦ
„Лекар“ взе 2500 лева на възрастна жена по познатата „Ало“-схема Досъдебно производство е започнато в Районно полицейско управление-Рила срещу неизвестен извършител на телефонна измама. 72-годишна жена се е разделила с 2500 лв. след получено на домашния телефон обаждане от лекар. Той съобщил, че дъщерята на възрастната жена е в неотложна необходимост от операция, нужни са пари. По-късно парите били изпратени по куриер.
Найден Найденов изригна: Камило Плачи разби отборът! Пламен Константинов трябва да остане Бившият селекционер на националния отбор на България  настоящ на “Марек Юнион-Ивкони” Найден Найденов, който изведе България до 4-ото място на Олимпиадата в Лондон 2012 и бе доскорошен помощник на Камило Плачи, обяви какви са причините за слабото представяне на държавния тим на световното първенство в Полша. Той бе гост на Пресклуб “България” днес.
"Разликата да стоиш на линията и зад линията е един метър, но е много голяма. Статистиката и анализите са едно нещо, но колектив е друго нещо. Отборът се разби – благодарение на старши-треньора (Камило Плачи)! Стига с това чуждопоклонничество! Стана хубаво, че вече стана българин! Съжалявам, ама този човек не направи нищо за българския волейбол. Нямаме нужда от статистици! Имаме нужда от българи!", категоричен бе Найден Найденов.
"Останах помощник на Камило Плачи, защото исках да помогна. Правех го от сърце, защото исках да помогна на волейбола, но ми бяха орязани много от правомощията и нямаше как го да свърша", добави Найден Найденов.
Търговци и клиенти доволни от ремонта на ГУМ-Дупница 2014-03-05 11.41.07 Обновен и модерно ремонтиран, Градският универсален магазин в Дупница вече е отворен и посреща своите посетители.
Полиция – Бюлетин 5 декември 2013 г. Досъдебно производство е започнато вчера в РУП Рила след подаден сигнал  от жител на с. Цървище за упражнена принуда от двама неизвестни да спре  автомобила си “Фолксваген-транспортер”, докато пътувал в посока с. Драгодан. 40-годишният  П.Г. е съобщил и че неизвестните лица са възпроизвели изстрели по автомобила му и е спукана задна  гума.  При проведените процесуално-следствени действия криминалистите идентифицирали участниците в инцидента. Те са служители на Горското стопанство – Дупница и са извършвали проверка по сигнал, че в землището на Цървище нерегламентирано се добива дървен материал от мъж с бял микробус. Опитът им за проверка е бил осуетен, шофьорът на фолксвагена отказал да се легитимира, да бъде проверен микробусът и при потеглянето минал през стъпалото на единия горски надзирател. Другият горски надзирател възпроизвел изстрели със законо служебно оръжие. Служебното оръжие, с което са възпроизведени изстрелите, е иззето в РУП Дупница с протокол за доброволно предаване. Работата по случая продължава РУП Рила, уведомена е РП.
В Дупница откриха тридневният национален мотосъбор организиран от Неразделни братя СНИМКИ Тази вечер в Дупница официално бе открит Националният мотосъбор организиран от мотоклуб "Неразделни братя". Стотици любители от цялата страна на високите скорости и на мотоциклетите се събраха в парк "Рила" за откриването. В парка бяха обособенни специални алеи и зони, а купона с пълна сила течеше на голямата сцена и около нея. В ролята на водещ се превъплати Велислав Делибалтов, а десетки се включиха в игрите. Утре 7 юни в 12 часа е почетната обиколка на гр. Дупница по маршрут: от паркинга на парк Рила по ул. „Патриарх Евтимий", ул. „Одрин", ул."Княз Борис I", ул."Венелин", ул."Св. Иван Рилски" до светофар на ГУМ, ул."Княз Борис I", ул."Цар Освободител", ул."Орлинска", светофар на рибарника, път „62" до летище Крайници. В 13 часа на летище Крайници започват скоростни отсечки, атрактивно каране, в 17 часа е награждаването на победителите. В 18 часа – програма продължава с организирани игри в парк Рила, а 22 часа започва и рок концерт.
Пиян шофьор задържаха тази нощ в Бобов дол Бързо полицейско производство е започнато в РПУ Бобов дол срещу 37-годишен, който е установен да управлява автомобила си след употреба на алкохол. Водъчът е спрян за проверка в миньорския град. Дрегерът е отчел резултат 1.65 промила. Мъжът е отказал да му бъде взета кръв за анализ. Проверката е извършена тази нощ в Бобов дол.
Дубълът на Марек загуби при гостуването си на Ботев Пловдив Ботев постигна класическа победа с 3:0 над Марек в отложен мач от 9-ия кръг на първенството при U21. Двубоят се игра на ст. "Беркут" в Брестник заради продължаващите ремонтни дейности по естествените терени на клубната база на „канарчетата“ в "Коматево".
Монаси от манастир край Кюстендил отказват да въведат лятното часово време Братята от манастира „Благовещение” край кюстендилското село Копиловци няма да въведат и при тази смяна лятното часово време. Това съобщава „Труд”, като се позовава на игумена архимандрит Касиян (60 г.).
Урок по история в предпоследния ден на „Активно лято“ за децата на Дупница В предпоследния ден от проекта "Активното лято“ децата разгледаха историческите забележителности и посетиха културните средища в Дупница. В урока по краезнание – "През миналото на Дупница" – групата от 30 малчугани посети Историческия музей, Часовниковата кула, Джамията и Околийската къща. Директорът на Историческия музей г-жа Анелия Геренска, заедно с уредниците Сергей Остинов и Славянка Николова, показаха музейните експонати и разказаха любопитни факти от историята на града. По-късно запознаха децата и с историята на символа на град Дупница – Часовниковата кула. Следващата спирка от своеобразния урок по краезнание бе средновековният комплекс „Джамията“, намираща се в центъра на града. Тя е носител на архитектурно и историческо значение за града. Според историческата литература, построяването и е извършено върху основите на православна църква, която се е намирала в града. Днес Джамията е паметник на културата. Тя е превърната в изложбена зала и често става гост на изложби на местни и други художници. Последното място, което децата посетиха, бе художествената галерия "Околийска къща". Къщата е обявена за архитектурен паметник на културата през 1972 година. В нея се излагат най-различни произведения на изкуството на видни творци от областта и цяла България. Освен това се осъществяват много изложби и поетични вечери. Днес от 10:00 часа на партерния етаж на сградата на Община Дупница ще бъде открита и фотографска изложба.
СЛЕД СИГНАЛ! До Община Сапарева баня: От незнание ли се подигравате с българския трикольор? Наш читател ни предостави интересни снимки от Сапарева баня, с които отправя напълно реални упреци към общинското ръководство в курортния град. Според информацията подписана от Св.Ник. "от години, администрацията си позволява подигравката с българския трикольор. Сигнализирал съм им нееднократно, и на кмета съм писал, ама като си пееш Пенке ле, кой ли те слуша". От снимките е видно, че упреците са напълно основателни, още повече че касаят елементарна ситуация, която би трябвало да знае всеки средностатистически българин. 
С венци и цветя бе отбелязана 137-годишнината от освобождението на Дупница С поднасяне на венци и цветя бе отбелязан днешният ден, в който се честват 137 години от освобождението на Дупница от турско робство. Пред паметната плоча на загиналите в руско-турската война се събраха десетки дупничани, за да засвидетелстват уважението си към далите живота си за България и града. Краеведът Иван Хаджийски запозна накратко похода на Макариополския полк, воден от майор Иван Орлински, които освобождават Дупница, а след това и Благоевград. Венци поднесоха кметът Методи Чимев и заместникът му Красимир Георгиев и политически партии. Присъстващите почетоха с едноминутно мълчание паметта им.
Венец от Община Дупница и цветя от граждани бяха поднесени и на паметната плоча на майор Орлински в Горна махала.
Шефът на ОбС-Дупница официално поиска по 450 лева заплата на съветниците Драстично завишаване на заплатите на съветниците от Общински съвет-Дупница поиска в своя докладна председателят Владимир Владимиров. Предложението ще бъде гледано този петък. Досега, местните първенци вземаха по 150 лева средно на месец, но предложението на Владимиров е за 3 пъти повече считано още от…другата седмица. Владимиров се позовава на промените в закона на местно самоуправление, където от 1-и януари бе направена корекция и съветниците могат да получават до 70% от средната брутна заплата на администрацията.
Почна ремонт на калната улица под пазара в Дупница Започнаха строително-ремонтни дейности на затвореното пространство в района на ул. "Булаир" в Дупница, информират от пресцентъра на кметството. То не попадаше в обхвата на дейностите по проекта "Зелена и достъпна градска среда" и на 1 декември миналата година, живеещите в района бяха входирали подписка до кмета на Общината инж.Методи Чимев с молба да бъде ремонтирано пространството. До сега площта се използваше от десетки автомобили за паркинг и създаваше проблеми на живеещите. Мястото не е ремонтирано никога и в дъждовния сезон привличаше вниманието с многото кал и вода и бе известна като "калната улица".
Дупничанката Ели Василева с внушителните 36 точки в мач от корейската V-лига  Дупничанката Елица Василева изигра поредният си мач на много високо ниво в корейската V-лига, реализирайки внушителните 36 точки. Въпреки това обаче отборът й Хюнгкук Лайф Пинк Спайдърс (Инчхън) претърпя загуба у дома от КейДжиЕс (Даежън) с 1:3 (21:25, 25:17, 15:25, 20:25).
 Това бе трето поредно поражение и общо 6-то от началото на сезона за „розовите паяци“.
УТРЕ! В Дупница от ,,Eкогласност“ отново ще говорят за депото в Джерман Темите, които ще разискват утре от ,,Eкогласност'' са местни избори 2015 и изграждането на депо за преработка на битови отпадъци в село Джерман. Гости на събитието ще бъдат председателя на партията Емил Георгиев и членове от изпълнителния съвет. Пресконференция ще се проведе  от 11.30 часа в Дома на техниката в Дупница.