„Българската Коледа“ събра над 1,5 млн. лева  Над 1,5 млн. лева бяха събрани от кампанията "Българската Коледа" след края на благотворителния спектакъл в Народния театър “Иван Вазов”, който се провежда под егидата на държавния глава. 


 Тази година тя преминава под надслов "За по-малко деца с увредено зрение и увреден слух". В подкрепа на каузата на сцената на Народния театър излязоха Йорданка Христова, Орлин Горанов, Любо Киров, Ансамбъл „Чинари”, квартет „Славей”, трио „Сопрано”, X Factor-ите Жана Бергендорф, Ана-Мария и Людмила Йовчева, Богдана Петрова, Рафи и малките певци от „Бон-Бон”. Популярни лица също изразиха съпричастността си към кампанията. 


Благотворителната инициатива тази година е ориентирана към подпомагането на деца, страдащи от различни очни и слухови заболявания. Средствата от кампанията ще бъдат насочени и за закупуването на високотехнологична апаратура в университетските и областните болници в страната, която да осигури диагностика на увреждания в слуха и зрението още в ранна детска възраст. Инициативата ще продължи да подпомага всички деца, нуждаещи се от скъпоструващо лечение. 


"Българската Коледа" се провежда целогодишно.


 От средствата събрани от предишното издание на благотворителната инициатива бе финансирано лечението на 485 деца с неврологични заболявания, а за десет рехабилитационни центъра в цялата страна бе осигурена модерна техника. 


На благотворителния спектакъл снощи присъстваха президентът Росен Плевнелиев, министър-председателят Пламен Орешарски, еврокомисар Кристалина Георгиева и Георги Първанов.
Германея победи Пирин (Разлог)  бой в 55-та минута, Борис Кръстев: Доволен съм от показания характер  Германея записа нова победа над Пирин (Разлог). След като в четвъртък сапаревобанци победиха разложани с 4:0, сега момчетата на Борис Кръстев се наложиха с 2:1 в приятелски мач, игран на стадиона в Бобошево.
ВИДЕО/ Стойчо Милев: Обединяваме се с Марек 2007. До края на седмицата ще изберем нов УС Отборът на Марек направи вчера 29-ти юни първа тренировка от лятната си подготовка. Точно в 18:00 часа на стадион Бончук футболистите бяха изведени на терена от треньорския щаб. Както  заниманието бе ръководено от шестима треньори: Анжело Кючуков, Янек Кючуков, Цветан Видински, Светльо Георгиев, Дани Белчев и Иван Стоянов. В първата тренировка се включиха 16 футболисти, като по-голяма част бяха от дублиращия тим, а също така и бивши играчи на клуба. Заниманието бе наблюдавано  и от все още действащия президент  на клуба Стойчо Милев, който заяви, че целите пред отбора няма да са влизане в професионалния футбол, а през тази година ще се стабилизира клуба и ще се развива школата. „Много от футболистите от миналата година не са в отбора сега ще разчитаме на наши момчета, които ще се обиграват. Отбора ще тренира в Дупница, но е възможно да има и лагер. Финансирането за В-група е подсигурено и то ще възлиза на около 120 хил лева, като отделно ще се изплащат и  задължения към НАП и футболисти, които бяха в тима през миналия сезон. Включват се нови хора от Марек 2007, които ще влязат в новия УС. Старият Управителен съвет се разпуска и се създава нов, обединяваме се с Марек 2007. Има и бизнесмени, които ще влязат, но няма да споменавам имена. Колкото до Иво Паргов има решение на стария УС и той ще се занимава с нова частна школа, няма да бъде в новия УС. Треньорите ще са местни. Ще поканим и фенове в УС. БФС може би ни направи услуга с неиздаването на лиценз за професионалния футбол, защото нямаше как да издържаме отбора в Б-група. Казах на феновете да намерят 20 човека, които да дават по 10 хил на година, но няма такива.“ заяви Стойчо Милев.
Разпуснаха отбора на Марек Футболистите на Марек вече са в коледна ваканция. Отборът повече няма да тренира, като първото занимание от зимната подготовка е насрочено за 12 януари. Седем дни по-късно на 19 януари започва и първия лагер, който ще протече в Сандански. До тогава ще бъде определен и състава на групата за пролетните мачове в А-група. Най-вероятно дупничани ще се разделят с част от футболистите, като на този етап спряганата бройка е около 5-6. От ръководството отказаха да назоват конкретни имена.
45-годишен блъснат в Мало село, движел се не по тротоара, а по пътното платно 45-годишен пешеходец е пострадал снощи при пътно транспортно произшествие в с. Мало село. Инцидентът е възникнал около 21.30 ч. Пешеходецът се е движел по пътното платно, бил е блъснат от лек автомобил ”Опел Корса”, управляван от В.Г., 33 г., от с. Големо село. Пешегодецът е настанен в дупнишка болница с 3 счупени ребра и комоцио. Срещу водача на опела е започнато досъдебно производство в РУ Бобов дол.
Учредиха структура на Жени ГЕРБ в Сапарева баня Нова структура на Жени ГЕРБ бе учредена в община Сапарева баня. Това стана в присъствието на председателя на ГЕРБ – Сапарева баня Калин Гелев, народния представител и областен координатор Кирил Калфин и Михаела Крумова – член на НИС на Жени ГЕРБ. Гости на учредителното събрание бяха и областният административен секретар Емил Гущеров, общинският ръководител на ГЕРБ – Кюстендил Виктор Янев и Радослава Чеканска – член на областното ръководство на жените. Три дами получиха номинации за общински клубен ръководител: Илияна Базиргянова, Елка Косовска и Марта Желязкова – Копанарска. Илияна Базиргянова е на 31 години, семейна с две деца, завършила право в ЮЗУ "Неофит Рилски". Елка Косовска е 33 – годишна, с две деца, завършила Минно – геоложкия университет "Св. Иван Рилски". Марта Копанарска е общински съветник в местния парламент, на 47 години е и се занимава с частен бизнес. За организационен секретар на клубната структура бе направена една – единствена номинация – тази на Евелина Гиздова. Тя е от с. Ресилово, работи като финансов консултант и е 43 – годишна. Общинският лидер на партията Калин Гелев изрази увереност, че това ще бъде една от най-добре работещите структури в областта, която ще реализира много полезни и креативни инициативи. "ГЕРБ – Сапарева баня ще разчита изключително много на Вашата активност, организираност и хъс за предстоящите местни избори", заяви още той. Михаела Крумова припомни, че в областното ръководство на дамите има представителка от Сапарева баня – Детелина Палева – и новата клубна структура ще може да разчита също и на нейната подкрепа.
ЦИК организира разяснителна кампания по повод предстоящите местни избори По повод предстоящите избори за кметове и общински съветници, Централната избирателна комисия ще проведе разяснителна кампания под надслов „По-близо до избирателите“. Срещата ще се състои на 15 юли, сряда, от 15:10 часа, в Голямата зала (ет. 2) на Областна администрация – Кюстендил. На нея ще присъства областният управител г-н Виктор Янев. Срещата е отворена за граждани и медии, които ще имат възможността да зададат своите въпроси към членовете на ЦИК, относно упражняване правото на глас в предстоящия вот.
Ученици управляваха Дупница днес, тийнейджърка стана кмет (СНИМКИ) Ден на отворените врати имаше днес в Община Дупница. Точно в 10.30 часа, инж. Методи Чимев предаде символично печата на кметската институция на 12-класничката от СОУИЧЕ “Св.Паисий Хилендарски” Лиляна Славова. Той отстъпи своето място на тийнейджърката. Встъпването в длъжност на Славова стана и в присъствието на нейни връстници от училищата на града, които впоследствие иззеха функциите на заместник-кметовете, председател на Общински съвет и съветници. “Аз също, а и моите съученици и приятели подкрепяме протеста на нашите съграждани. Жалко само, че е в часове, в които не можем да се включим”, каза “тежката” си дума Славова, която иска да следва “Право”, “Международни отношения” или “Политология”. Чимев подари химикал на своя наследник, за да подпише и декларацията, която по-късно прие новият общински съвет.
В петък разглеждат отчетите на Общинските дружества в Дупница На 17-ти април петък Общински съвет Дупница ще проведе редовно свое заседание. На сесията ще бъдат разгледани годишните отчети за 2014, на 5-те Общински дружества: “Финансово-счетоводна къща – Дупница” ЕООД, “Ученическо хранене – Дупница” ЕООД, “ГУМ – Дупница” ЕООД, МБАЛ “Свети Иван Рилски” ЕООД и “Водоснабдяване и канализация – Дупница” ЕООД. В дневният ред е включена и докладна записка от инж.Костадин Костадинов – председател на Общински съвет – Дупница, относно приемане на Общинска програма за закрила на детето на територията на Община Дупница за 2015 г
След близо 4-часова операция извадиха ТИР-а от дупката/СНИМКИ/ Близо четири часа продължи одисеята по изваждането на пропадналия в дупка ТИР натоварен с бира. Камионът падна снощи в дупка на пътя до градинката „Муструков“  в кв. Бишика в Дупница.  Шофьорът на големия товарен камион извършвал маневра и не видял, че има земен насип върху огромната яма. Заритата с пръст дупка е от няколко дни след като там са рааботили екипи на ВиК-Дупница. От водното дружество днес сутринта бяха на мястото на инцидента с техника, за да помагат при изваждането. От ВиК обясниха, че не могат веднага да асфалтират и затова са поставили ограждение, но то не е било видяно от щофьора на камиона. ТИР-ът е собственост на пловдивска фирма и е превозвал 24 – тона бира „Загорка“ предназначени за бирена борса „Слави“. От борсата също бяха изпратили хора да помагат, като лично собственикът  Стойчо Владимиров вършеше голяма част от работата. След като престоя в дупката през цялата нощ или  близо 14 часа, тази сутрин към 7:30 камиона бе разтоварен и след това в следващити близо 4 часа с помощта на багер повдигнат и изтеглен от капана. През цялото време района около градинката бе отцепен от служители на РПУ-Дупница.
3 безстопанствени коня шашкат шофьорите в жк „Бистрица“, Опел едва не се блъсна в един Безстопанствени коне се разхождат на воля в най-големия жилищен комплекс в Дупница и един от тях едва не бе блъснат от шофьор на Опел преди по-малко от час. На случката случайно стана свидетел човек на zadupnitsa.com. 3-те коня пасяха свободно в площите на 50-ина метра от магазин ЦБА, като единият от тях изненадващо изскочи на шосето и изкара акъла на движеш се с Опел, с кюстендилска регистрация шофьор, който се спаси от удар само, защото караше бавно и успя да набие спирачки на сантиметри от кафявото животно. Шофьорът изскочи видимо уплашен уплашен от автомобила, тегли една дълга, след което продължи пътя си. Конете пък продължиха спокойно да обядват както в тревата, така и в боклуците на контейнера, който е в непосредствена близост до пътя.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Дупничани продължават победната си серия : Марек Юнион-Ивкони срещу Нефтохимик в плейофите IMG_2154Марек Юнион-Ивкони победи с 3:2 гейма Нефтохимик в последен мач от редовния сезон на Суперлигата на България по волейбол. Така дупничани са с 22 победи от 22 мача, ако към това прибавим и двете победи за Купата на България и последните мачове от миналия сезон, то цифрата на поредните победи в България нараства на 27.
Носителят на Оскар Филип Сиймур Хофман намерен мъртъв 46 годишният актьор е открит в апартамента си в Ню Йорк, информацията е била потвърдена и от полицията. На този етап е започнало разследване, но най-вероятната причина е свръхдоза наркотик. Сиймур е открит във ваната. През последните години кариерата на актьора бележеше възход. През 2006 година той взе Оскар за участието си в драмата Капоти. Холивудски медии припомнят, че и преди е имал проблеми с наркотиците и е постъпвал в клиники. Той има три деца.
Трима българи изчезнаха при снежна буря в Хималаите, която уби най-малко 25 алпинисти Българи са се намирали в района на унищожителната снежна буря, която връхлетя Хималаите в разгара на активния за алпинистите сезон, съобщава Нова телевизия. Все още не е ясна съдбата на нашите сънародници, които според първоначални данни са били трима. Най-малко 25 души са загинали в бурята, 140 катерачи са били спасени, а между 70 и 85 души все още в неизвестност. Стихията буквално е помела лагер на 4500 метра надморска височина. Спасителната операция в района продължава. В акцията трябваше да се включат и хеликоптери, но това се оказа невъзможно заради бурния ураганен вятър. Маршрутът е един от най-популярните сред алпинистите, а обикновено октомври е топъл и сух месец, затова е предпочитан от повечето катерачи. Оцелели разказват, че паднала лавина, но те успели да се скрият под голяма скала. Четирима канадци обаче не успели да стигнат до нея и били пометени от снежната маса. Планинският водач Евгений Динчев познава добре района. Бил е там 30-ина пъти. Казва, че маршрутът не е труден. В Хималаите обаче, времето може да се обърне изненадващо, пише БЛИЦ
Община Дупница е успяла да си прибере в сметката 100 992 лв. от изпълнителни дела  100 992 лева е успяла да си прибере в сметката Община Дупница за миналата година от изпълнителни дела, обявиха от кметството.
Ето колко ще струва да се возиш с такси в Дупница Минимум 60 стотинки за километър през деня и 80 стотинки през нощта ще плащат жителите и гостите на Дупница за ползването на таксиметровите услуги. Това стана ясно днес по време на сесията на Общински съвет. Докладната бе внесена във връзка със измененията в Закона за автомобилните превози. Максималната допустима цена за дневна и нощна тарифа пък е съответно 1 лева и 1,20 лева.  Цената за първоначаолно повикване пък е твърда и е в размер на 60 стотинки.
Започна подмяна на уличното осветление по селата в Дупнишко Селата в Дупнишко ще светнат като коледни елхи в следващите седмици. От днес започна възстановяването на уличното осветление по селата на територията на община Дупница. 300 осветителни тела са разпределени и доставени в 16-те села, информират от пресцентъра на кметството.
СКАНДАЛНО! Общински съвет-Дупница спира ремонтите по проекта „Зелена градска среда“ Най-скандалната сесия на Общински съвет-Дупница се проведе днеса и приключи с чутовен скандал. Местните парламентаристи на практика казаха "Стоп" на ремотните дейности, които се извършват по проекта "Зелена и достъпна градска среда" в Дупница. Както е известно, с пари от Европа се извършват мащабни ремонти в жк "Дупница", жк. "Развесена върба", Минчо площад и други, а до дни трябваше да стартират и дейностите по ремонт на жк "Велчова завера", Тригълната градинка на ул. "Родопи" и квартала в района срещу Военна болница, като допълнителни проекти, също финансирани от Европа с още 1 млн. лева. Крайният срок за приключване на всички дейности е 16 септември 2015 година, а проектът е на обща стойност 5 млн. лева.
Юношите на футболна школа Марек 2007 заминават на турнир в Слънчев бряг Момчетата  родени 1998-99 години от футболна школа Марек 2007 ще участват във футболен турнир в Слънчев бряг. Надпреварата започва на 28 август и ще продължи до 2 септември.  Срещите ще се играят на стадиона на Несебър. Дупничани са в една група с отборите на  Левски, Монтана, Септември Сф и Нефтохимик. Отборът ще бъде воден от старши треньора Цветан Видински. zadupnitsa.com ще проследи изявите на момчетата от Марек 2007.
19-годишният футболист от Бобов дол Веселин Васев с разбита челюст на мача Калиакра – Академик Тежка контузия получи 19-годишният футболист на Академик Свищов Веселин Васев. Играча роден в Бобов дол е част от тима на Академик и взе участие в мача в Каварна срещу местния Калиакра. В 75-та минута при резултат 0:0 Васев получи тежък удар в главата, като ситуацията се разви в наказателното поле на домакините, но главния арбитър Людмил Павлов не отсъди нищо. От Свищов коментираха, че поведението на рефера е престъпно."Това е едно много талантливо момче от Бобов дол и дано бързо се възтанови" заяви старши треньора на Академик Румен Стоянов. Веселин Васев е с разбита долна челюст и веднага е откаран в болница "Света Марина" във Варна където е претърпял операция продължила повече от 2 часа. Васев е оставен за лечение, като във Варна са пристигнали днес неговите родители. Иначе Калиакра победи с гол в 92-та минута на Иванов, а успеха може да остави тима в Б-група.
Чикагската афера : Още трима на свобода срещу един милион долара гаранция В първият работен ден от седмицата съда в Илинойс пусна под гаранция и домашен арест още трима от задържаните за измами с кредитни карти българи. Един от основните заподозрени в началото Емил Господинов – собственик на българския център Родина е пуснат под домашен арест срещу 250 хиляди долара гаранция, съобщава телевизия BIT. Друг от сочените за по-голям играч в измамите Доменико Евтимов е на свобода срещу 500 хиляди долара, а Карл Поповски е с гаранция от 200 хиляди долара. Обвиненията и срещу тримата са за измами и пране на пари. Това е третата група освободени от ареста в Чикаго, В петък под гаранция съдът пусна Александър Савов и Иван Коцелов, но тогава исканите суми бяха 25 хиляди долара. Още часове след задържането бяха пуснати други двама българи. Припомняме, че при акцията на ФБР бяха задържани 14 души от които сега 7 остават в ареста. Един от обвинените пък вече е в затвора по друго дело. В България бяха арестувани Радослав Павлов и Михайл Петров, като съдът освободи под домашен арест заради заболяване Михайл Петров. Полицията в Чикаго и сътрудници на ФБР продължават да обикалят българските заведения, търсейки още трима заподозрени. В ареста остават нарочените за организатори Георги Мартов и съпругата му Теменуга Колева.
ВАЖНО ЗА ЗЕМЕДЕЛЦИТЕ! Още 10 дни време за подаване на заявления До 29 май 2015 г. включително земеделските стопани ще могат да подават заявления по Кампания 2015 г. за директни плащания без санкции. Министерството на земеделието и храните взе това решение, след като Европейската комисия даде възможност за удължаване на сроковете и след консултации с браншовите организации в страната, които изпратиха свои становища. След 29 май до 23 юни включително, земеделските стопани могат да подават заявления, но със санкция от 1% за всеки просрочен работен ден.
До 15 май бяха подадени общо 40 заявления за дупнишка община.
Юношите на Марек Юнион-Ивкони получиха спортната екипировка, която им подари Цветан Соколов  Юношеските формации на Марек Юнион-Ивкони получиха спортната екипировка, подарена им световната волейболна звезда Цветан Соколов.
Дадоха 10 месеца затвор за катастрофа в Овчарци На 10 месеца затвор бе осъден 22-годишен шофьор от село Овчарци. Това определи съдия Светла Пейчева, след като прие споразумението между подсъдимия и прокуратурата.
Нова линейка за Спешен център Дупница/СНИМКИ/ С нова линейка се сдоби Спешен център Дупница. Модерно оборудваният автомобил, разполага с нужната техника за оказване на своевременна помощ. Автомобилът днес бе приет от началникът на центъра д-р Злати Величков. Спешен център вече ще разполага с три действащи линейки и една ще бъде в резерв. До момента при натоварен график се ползваше автомобил от Бобошево. Статистиката сочи, че за 24-часово дежурство средно повикванията на различни адреси са между 15 и 20.
Дупнишкият тенисист Любомир Янакиев спечели 39 медала само през 2013-а година!  Дупнишкият тенисист Любомир Янакиев изпраща повече от успешна година.
Увеличение на заплатите на селските кметове в Дупнишко поиска Чимев Да бъдат увеличени заплатите на кметовете и кметски наместници по селата, ще иска от местния парламент кметът на града Методи Чимев. Това той ще направи с докладна на сесията, на която ще се обсъжда проекто-бюджета за 2015. Това той обяви на днешната пресконференция. "Няма да е коректно спрямо тези хора да не получат увеличение. Все пак всички проблеми на селата минават през тях и натоварването и ангажиментите им са много", лаконичен бе Чимев.
Опашки от желаещи да гласуват  в Бобов дол Опашки от желаещи да гласуват се извиха в две секции в Бобов дол. Пред 1-ва и 3-та секция в „Професионална гимназия“ или бившия Минен техникум към 11:00 часа има десетки хора които чакат около 40-50 минути, за да упражнят правото си на глас. В училище „Никола Вапцаров“ към момента е спокойно, същата е и ситуацията в друга по-голяма секция в „Наркоп“. Засилена активност има в най-голямото село в общината Мламолово, където към 11:00 часа правото си на глас са упражнили 166 души от 674 имащи право на глас или близо 25%. Към 10:00 часа в община  Бобов дол гласуваха  – 1072 или 13.54%