Националният селекционер на България Ивайло Петев поздрави всяко едно от 200-те деца от школата на ФК Марек 1915 Над 1000 зрители присъстваха на стадион Бончук за официалното представяне на отборите от ДЮШ на ФК Марек 1915. В ложите бяха бивши треньори на Марек, като Вили Вуцов, Румен Стоянов и Тони Велков, ветерани, президентите на двата клуба Васил Василев на Марек 1915 и Борис Паризов на Марек Сеграте, кмета на Дупница Методи Чимев. Голямата изненада за всички бе присъствието на националният футболен селекционер на България Ивайло Петев. Петев слезе от ложите и пожела на децата на Дупница много успехи във футбола.“Вярвам, че от тук ще излязат и национални състезатели“, сподели Петев под бурните аплодисменти на публиката. Самият той преди 8-години обличаше екипа на Марек. След това треньорът на националния отбор на България поздрави всяко едно от над 200-те деца от 10-те отбора от школата на Марек.  На стадиона бе отслужен водосвет за здраве, а приятелската футболна среща между Марек 1915 и Марек Сеграте завърши с победа на домакините с 5:2. След поредица от пропуски в началото на Росен Йорданов първия гол отбеляза Еньо Кръстовчев в 20-ата минута. Две минути по-късно в 22-та минута Росен Йорданов вече бе точен с глава и покачи на 2:0. В ответната атака гостите намалиха на 2:1 с попадение на голмайстора си Симоне Суфре. Малко по-късно обаче нападателят получи контузия и бе заменен, като е със съмнения за скъсани връзки.. В 31-ата минута Кръстовчев с далечен удар изненада вратаря на Сеграте Живко Стоилков и направи резултата 3:1 за домакините. В самия край на полувремето пък Асен Николов си заработи глупав червен картон за пререкания със съдията Ивайло Младенов, но тимовете отново останаха с равни състави. В 52-ата минута Калоян Стоянов от отбора на Марек Сеграте се разписа от дузпа, за да намали на 3:2. 4:2 направи Димитър Владимиров с глава, а крайното 5:2 оформи Роберто Иванов с далечен шут в края на мача. Атракция на полувремето бе и изпълнението на дузпи от част от официалните гости /Още за футболното шоу на стадион Бончук и много снимки виж ТУК/
ЦИК ще определи състава на ОИК в Дупница. ДПС поиска зам.председателско място останалите не се съгласиха Спор между представителите на парламентарно представени партии, за зам. председателското място в ОИК-Дупница, доведе до провал на консултациите и служебен избор от ЦИК на цялата комисия. Срещата бе свикана от кмета на Дупница инж.Методи Чимев и на нея трябваше да бъде определен състава на Общинската избирателна комисия за провеждане на местните избори и националния референдум на 25 октомври 2015 година. В консултациите имат право да участват представители на парламентарно представените партии и коалиции в 43-то Народно събрание и тези, които имат избрани членове на Европейския парламент, но не са представени в българския. Съгласно решението на ЦИК от 9 юни тази година, разпределението на комисията от 11 човека е в състав – 3 от ГЕРБ, 2 от БСП, и по един от Реформаторски блок, ДПС, Патриотичен фронт, АБВ, Атака и ББЦ. Броят на Общинските избирателни комисии се определя на база населението, като в случая то е под 100 000 жители.Спорът за зам.председателското място възникна между представителите на АБВ, ДПС, ББЦ и Патриотичен фронт. Представителят на ДПС на преговорите Николай Вуковски бе категоричен, че няма да подкрепи друго предложение освен това на неговата партия. Представители на другите партии не се съгласиха с това и консултациите пропаднаха. ЦИК ще определи служебно състава в срок до 4-ти септември.
Марек 2007 започна със загуба във втората фаза на Футбол 7 Децата на Марек 2007 родени 2003 година започнаха със загуба участието си във втората фаза на първенството Футбол 7. Дупничани се класираха за този етап след като заеха четвърто място в предварителната група, където бяха още 12 отбора. В тази фаза вече са събрани най-добрите и конкуренцията е голяма. В първият кръг Марек 2007 се изправи срещу Национал София. В началото момчетата на старши треньорът Борис Кръстев допуснаха грешка в защита и Национал поведе. Давиде Георгиев обаче успя да изравни през втората третина, като това е негов пореден гол за отбора. В края след две изпълнения на ъглови удари Национал стигна до успеха.
Почитаме 178 години от рождението на Васил Левски На 18 юли се навършват 178 години от рождението на Апостола на свободата Васил Левски. Той е роден в подбалканското градче Карлово. В много бедно семейство, в което твърде млад на Васил Иванов Кунчев му се налага да стане глава на дома след смъртта на баща му. Много млад прекрачва прага на манастира и става Дякон Игнатий. Но твърде бързо манастирът става тесен за него. Както пише писателят Иван Вазов за него: “Това расо черно, що нося отгоре, не ме помирява с тия небеса и когато в храма дигна си гласа, химн да пея Богу, да получа раят, мисля, че той слуша тия що ридаят! И не с това расо и не с таз брада мога да отнема нечия беда. Рече и отсече!”. И Васил напуска манастира. Стига в Белград, където Раковски подготвя млади мъже в Първата българска легия. Там той се откроява от всички с изключителните си физически и интелектуални умения. Прескача най-успешно тренировъчната яма, всички са възхитени от лъвския му скок и започват да го наричат Левски. Велико негово дело е създаването на Вътрешната революционна организация. Легендата и историческата истина разказват как той преминава през всяко българско селище, увлича най-добрите българи след себе си и почти във всяко кътче създава революционен комитет. Защото е убеден, че “Нашето дело зависи от нашите собствени усилия”. Турците го търсят непрекъснато, но той постоянно успява да се измъкне, като се преоблича и се превъплъщава в различни образи. Ботев пише за невероятната му издръжливост и весел характер – “Навън зима, камък се пука от студ, а той, Левски, пее”. Апостолът на Българската свобода е предаден през зимата на 1872 г. Заловен е в Къкринското ханче до Ловеч и е съден в София. Дори турските съдии са изненадани и възхитени от него. Обесен “там близо край град София” на 19 февруари 1873 г. Васил Левски е вечният критерий на поколения българи от Освобождението до днес, но някак си винаги неговите завети остават все така несбъднатата българска мечта. Парадокс и до днес остава фактът, че за българите по-големият празник е обесването, а не рождението на Левски. Давани са различни обяснения за това. Дали е чувството за вина, че никой навремето не е направил опит да го спаси в пътя му към София, дали защото почитаме повече Възкресението, отколкото Рождество, защото след смъртта си Левски възкръсна в народната памет. “Нашата работа зависи от нашите собствени усилия”, “Народната работа стои над всичко”, “Играем с живота на 7 милиона българи – трябва зряло да се постъпва”, “Времето е в нас и ние сме във времето”, “Ако спечеля, печеля за цял народ – ако загубя, губя само мене си”. Това са само част от написаните мисли, превъплътени в действия, на Апостола на Българската свобода Васил Левски. Източник vesti.bg
Собственик на автокъща в Дупница с щети за над 20 хиляди лева, след като му запалиха два автомобила в Благоевград „Мерцедес” и „Крайслер” на дупнишки автотърговец бяха изпепелени в Благоевград в неделя срещу понеделник. Двете коли са залети с нафта на ул. „Страцин”, където живее бизнесменът Г. Георгиев със съпругата си, щетите са за над 20 000 лв. Колите са опожарени умишлено, криминалистите от Първо управление на МВР в Благоевград открили туба с нафта, около тях. По случая е образувано досъдебно производство срещу неизвестен извършител за престъпление по чл. 330, ал. 1 от НК и е уведомен дежурен прокурор. Сигналът е подаден в полицията около 21:13 часа. Автомобилите са собственост на други лица, но са били карани от автотърговеца и жена му. Нямат застраховки, което отхвърля версията застрахователна измама, съобщава struma.com. 39-годишният Георги Георгиев има автокъща и автоморга в Дупница. Според съседите, дупничанинът живеел в квартала от скоро. Всеки ден пътувал до Дупница на работа и се връщал в Благоевград. Напоследък палежите на автомобили в областния център се превърнаха в мода на уличната вендета. За няколко месеца бяха опожарени 5 автомобили на бизнесмени от Благоевград. Работата по изясняване на поредния палеж продължава.
Юношите на Марек победиха Германея, Янек Кючуков недоволен Юношите старша възраст на Марек победиха Германея с 2:0 в мач от поредния 11-ти кръг на зона Струма. Срещата се игра на стадиона в село Крайници. Дупничани поведоха в 35-та минута с гол на Радослав Виячки, брат на централния бранител на Марек Емил Виячки. До края на полувремето домакините не успяха да застрашат сериозно противниковата врата и резултата остана непроменен. След почивката отново в отбора на Марек имаше неточности в играта, като втория гол падна едва в 74-та минута дело на Емил Стоянов. След спечелените 3 точки дупничани запазват 5-то място в класирането, а Германея е твърдо на последно място без спечелена точка. След срещата старши треньорът на Марек Янек Кючуков бе повече от критичен :" Определено не съм доволен от отбора. Всички играха несериозно, а така не се израства във футбола. Това, че срещаме последния в класирането не означава нищо, те сами няма да се победят, но явно много от нашите момчета не разбират това. Ако искат да се развиват ще трябва да се раздават във всеки мач." бяха само част от критиките на Янек Кючуков. 
Затвориха „островите“ в Дупница, започна изграждането на кръговото движение Стартираха ремонтните дейности на "Островите" в Дупница и главния път от Учителски институт към Старата автогара бе затворен от тази сутрин. Както е известно, на това място предстои изграждане на кръгово движение, полагане на нова асфалтова настилка, както и съпътстващи дейности – ремонт на тротоари и зелени площи като част от проекта "Зелена и достъпна градска среда". От днес са в сила и новите маршрути на движение.
Децата на Марек 2007 трети на турнир в Благоевград Момчетата родени 2004 година от футболна школа Марек 2007 взеха трето място на Великденски турнир по футбол проведен на спортната база в покровник близо до Благоевград. Надпреварата под името "Андонов Къп" събра 8 отбора от Югозапада. Дупничани под ръководството на старши треньорът Борис Кръстев срещнаха на полуфинала Пирин 2001 и след равенство 1:1 в редовното време отстъпиха при изпълнението на дузпи. В битката за бронза Марек 2007 победи с 3:1 софийския Орион. Първо място завоюваха децата от школата на Пламен Марков – ДАФ, а втори останаха представителите на Иво Андонов от Пирин 2001. За MVP или най-полезен играч в турнира приза получи дупничанина Давиде Георгиев- племеник на Светльо Георгиев от Марек.
Лятното кино в Парк „Рила“ започва идния петък На 18 юли официално ще бъде открито импровизираното лятно кино нa Парк “Рила” в Дупница, информират от пресцентъра на кметството. То е част от съпътстващата програма на БНТ, които ще предоставят безвъзмездно правата за няколко от най-известните и касови филми за прожекция. В момента на парка се прожектират на големия екран мачовете от Световното първенство. През миналата година някои от прожекциите бяха посетени от над 500 души като интерес не липсва и сега, допълват от администрацията. Пълната програма пък по дни и часове и филми ще бъде обявена следващата седмица.
Автобус на „Юнион Ивкони“ се обърна в канавка на АМ„Хемус” Пътнически автобус е излязал от пътя и се е обърнал в канавка край Шумен. Няма пострадали при инцидента. Катастрофата е станала малко след полунощ на автомагистрала „Хемус", близо до Шумен, в новата пътна отсечка на аутобана, в посока Белокопитово, съобщава DarikNews.bg Обърнал се е пътнически автобус на една от големите фирми „Юнион Ивкони“, движещ се по линията Каварна-София. Автобусът е тръгнал снощи около 22.00 часа от Каварна. При инцидента няма жертви и пострадали. Пътниците от автобуса са излезли благодарение на помощта, която им е оказал шофьор, който е спрял автомобила си и счупил предното стъкло на автобуса, откъдето пътниците се измъкнали, тъй като нямало как да излязат от вратите, които били затиснати. Пътниците са извозени до София с автобус на фирмата, който се е движел зад тях. снимки DarikNews.bgpath_168578
70-годишен изплаши хората от Яхиново, след като се разходи с пистолет на кръста 70-годишен мъж от дупнишкото село Яхиново  се разхождаше  с пистолет на кръста по време на събора в селото. Иван Жудев  излязъл в центъра на селото, където бил видян с оръжието. Бившият миньор не е заплашил никой с пистолета, но негови съселяни  се обадили на полицията и подали сигнал, че въоръжен мъж се разхожда в центъра.  Веднага от РПУ-Дупница се отзоваха на сигнала. 70-годишния Иван Жудев е задържан за 24 часа в РУП – Дупница. Според  хора от Яхиново мъжа и преди е имал подобни прояви.
Трима пострадаха при ПТП на Е79 до с.Усойка. Единият е закаран в дупнишка болница Неправилно изпреварване е най- вероятната причина за тежка катастрофа на главен път Е79 между две леки коли .Лек автомобил "Мерцедес" , който пътува в посока София , при изпреварване на товарен автомобил ,се удря челно с лек автомобил "Волво".Водачът на "Мерцедес"-а и неговата спътничка са настанени в Благоевградската болница. По- тежко е състоянието на шофьора на другия автомобил, той е закаран в дупнишко лечебно заведение, информират от ОД на МВР Кюстендил. Приетият в дупнишка болница 21-годишен младеж след това е закаран за София. Движението е проходимо, има полицейско присъствие в участъка на произшествието. Не е затварян пътят._thumb.php news211(23) news2111(13)
Камион с 15 служители на МВР се обърна в дере Камион с 15 служители на МВР се е преобърнал в дере, пълно с вода, край село Горно Ябълково, община Средец. Това съобщиха от полицията в Бургас. Произшествието е станало 30 минути след полунощ. Шофьорът е бил затиснат в кабината на камиона.
Браво! Юношите на Марек Юнион-Ивкони спечелиха бронзовите медали в Държавното първенство Юношите старша възраст на Марек Юнион-Ивкони сътвориха истински подвиг, спечелвайки бронзовите медали в Държавното първенство по волейбол. В драматичен мач, завършил преди броени минути, дупничани спечелиха с 3:2 (17:25; 25:21; 15:25; 25:23; 15:7) гейма срещу Виктория Волей. Волейболистите на Марек показаха истински характер и отборен дух и се поздравиха с успеха срещу отбор, съставен предимно от национални състезатели, който също така се подвизава и във Висшата лига при мъжете. В днешната среща с отлични изяви бяха Кирил Котев и либерото Георги Михайлов. Михайлов ще получи и приз за най-добро либеро на турнира. Това е втори бронзов медал за юношите на Марек, които в своята история имат и четири спечелени титли. Успехът е първи за Радослав Асенов, като старши треньор. Припомняме, че Марек отпадна на полуфинал, губейки от ЦСКА с 0:3. Преди това, дупничани бяха в група "Б", където взеха второ място, след отбора на Левски. Именно сини и червени ще решат, по-късно днес и кой ще бъде шампион на България при юношите старша възраст.
Задигнаха 2 мобилни телефона и 60 лв. от лек автомобил в село Яхиново  Вчера в РУП Дупница е заявена кражба на 2 мобилни телефона и около 60 лв. от лек автомобил „Ситроен“. Автомобилът е бил паркиран пред дома на собственика в село Яхиново.
Крадец на пари от казино „Адмирал“ в Дупница бе осъден Районен съд Дупница разгледа дело с обвиняем мъж с инициали В.М. На 21-ви юни миналата година, около 05:30 часа в казино Адмирал в Дупница, той е задигнал близо 800 лева от Й.Г. Кражбата е била заснета от охранителна камера в казиното. Обвиняемият е възстановил откраднатите пари и след като сключи споразумение с прокуратурата „отнесе“ само пробация за срок от 6-месеца и 200 часа безвъзмезден труд в полза на обществото. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.
Марек уреди две контроли тази седмица Отборът на Марек ще изиграе две контроли през тази седмица, това заяви новият старши треньор Борис Кръстев. Утре 22-ри юли дупничани приемат на стадион „Бончук“ тима на Сливнишки герой, като срещата е от 18:30 часа. В събота Марек играе в Банско с Ботев Враца. През следващата седмица ще бъдат уредени още два спаринга, като имената на съперниците ще станат известни утре. До този момент Марек игра две контроли, като загуби с 0:1 от Струмска слава и с 1:2 от Беласица.
Полиция нахлу в кабинета на кмета на Кочериново Полиция нахлу в сградата на община Кочериново, съобщава сайта struma.bg. Не се допускат никакви посетители, полицаи са отцепили етажа, където е кметският кабинет. Около десетина служители на МВР пък са в кабинета на кмета Иван Минков. Пред сградата на общината има паркирани три полицейски автомобила с кюстендилска регистрация и бус с надпис криминалистична лаборатория. По първоначална информация полицейската акция в Кочериново е по нареждане на Окръжна прокуратура – Кюстендил във връзка с образувано досъдебно производство за източване на фондове.
Почина един от най-големите любимци на ЦСКА След дълго и тежко боледуване, на 46-годишна възраст почина бившият вратар на ЦСКА Ненад Лукич. Той страдаше от рак на стомаха и въпреки че преди два месеца замина на лечение в Германия, не успя да пребори коварната болест. Лукич е шампион на Сърбия с Обилич за 1998 година и държи рекорда по поредни минути без допуснат гол (903) в първенството на западната ни съседка. В България е познат с изявите си за ЦСКА и Спартак (Варна), като бързо се превърна в един от любимците на "червените" фенове. Най-запомнящия си мач за ЦСКА сърбинът направи при победата с 3:0 над Шахтьор (Донецк) в турнира за Купата на УЕФА през 2001 година. За последно Лукич игра в Сутиеска (Никшич), а след края на кариерата си беше треньор на вратарите на младежките формации на Сърбия.
Втора победа за Германея през тази седмица Втора победа само в рамките на няколко дни записа отбора на Германея Сапарева баня. В сряда момчетата на старши треньора Борис Кръстев победиха с 4:0 Струмска слава, а днес надделяха с 1:0 над Беласица. Събраните 6-точки откъснаха отбора от опасната зона на изпадащите. Днес на градският стадион в Сапарева баня пред около 200 зрители, двата тима изнесоха здрава битка, в която домакините успяха да победят с гол на Антон Мангурев в 55-та минута. Тогава Асен Васев изпълни великолепно пряк свободен удар и уцели напречната греда, топката се върна в малкото наказателно поле и Мангурев с глава я изпрати в мрежата на Кирил Георгиев. След срещата наставника на гостите Пламен Мицански критикува главния съдия Димитър Димитров. „Този съдия не показа, че разпознава единоборствата от нарушенията. Виждам намеса от други отбори.“ Наставникът на домакините похвали всички футболисти за втория успех тази седмица.
Инж. Чимев: Болницата и детската в “Таушаница” са окаяни, или ги правим или не Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев сподели на пресконференция днес, че очаква евентуалното взимане на облигационен заем да породи дискусии по време на заседанието на Общинския съвет в петък.
 „За мен е ясно, че няма друг избор, освен взимането на такъв заем. Мен не ме е срам да го искам. Това не е заем на Чимев, а на Община Дупница. И в момента изплащаме облигационен заем, който е теглен преди години. Изплаща го Община Дупница. Не съм против никой, който е на друго мнение. И не го искаме, защото е най-лесно така, а защото е належащо. Очаквам различни коментари и предложения от страна на общинските съветници. Надявам се само те да бъдат градивни за доброто на Дупница и мотивирани. Населението на общината не трябва да е заложник. Знаете какъв е сградния фонд на общинската болница и финансовото й състояние. Ако сега не се предприемат мерки, едва ли скоро ще имаме възможност да го подобрим. Трябва ли болничните сгради да са в това състояние и какво са виновни работещите там и лекуващите се. Общината трябва да подаде ръка. Детската градина в “Таушаница” е в окаяно състояние, трябва да се оправи. Там има над 80 деца и само тя остана неоправена. Или правиме или не правиме“, каза градоначалникът.DSC00200
Той допълни, че около 2 млн. и 300 хил. лева от въпросния заем ще отидат за погасяване на стари задължения. „Ангажиментите на Общината към банки възлизат месечно на 116 000 лева, което прави около 1 392 000 лева годишно. Срокът на заема е 10 години, защото това според нас е най-удачния вариант, за да може това да не се отрази на общината. Ще се плаща на две вноски годишно с изравнителните субсидии. Ако имаме възможност – може ина 3-ата, 5-ата или 7-ата година да го погасим предсрочно. Няма гаранция, че ще е пълния размер от 3 млн евро, но ще е поне 2 млн. Чувам коментари защо за 10 години, а не за по-малко. Просто, защото ако е за 5, тогава ежеседмично, а дори и ежедневно ще сме със сапорирани сметки“, допълни инж. Чимев.
Над 2000 глоба за супермаркет в Дупница, който продавал развалени храни около Великден Акт на стойност над 2000 лв. ще бъде съставен на супермаркет в Дупница, за продажба на 7 кг и 700 грама храни от животински произход с изтекъл срок на годност. Става дума за сирене и колбаси.
Обсебен от порно, уби приятелката си Служител в магазин, „обсебен“ от екстремното порно и червенокоси жени, примами момиче в своя дом под предлога, че иска да й направи фотосесия, след което по време на снимките жестоко я умъртви, информира Блиц. 23-годишния Джейми Рейнолдс предложил да направи снимки на червенокосата дъщеря на полицай Джорджия Уилямс, докато майка й и пастрока й били на почивка. Фотосесията обаче се превърнала в кошмар, когато фотографът-аматьор извадил марля, с която удушил Уилямс – начинаещ модел и кадет в Кралските въздушни сили. Рейнодлс, който е бил предупреждаван от полицията преди пет години за следене на бивша приятелка, след като убил момичето спокойно продължил да снима голото й тяло.
Подробности за потресаващия случай започнаха да излизат наяве вчера, след като Рейнолдс се призна за виновен в убийството на 17-годишната тийнейджърка още в първия ден на съдебния процес срещу него. Вчера съдия Уилки бе предупреден, че в случая е замесено „голямо количество екстрена порнография, която е релевантна “ към убийството на Уилямс.
След убийството, извършено в Уелингтън през май, Рейнодлс сложил трупа на жертвата си в служебния микробус на баща си, изминал около 80 километра и захвърлил тялото в гориста местност.
След това той изминал около 300 километра до Глазгоу, където изоставил микробуса на паркинг. Рейнолдс бе арестуван три дни след убийството в близост до евтин хотел.
Изродът твърди, че е имал роман с Джорджия, но нейни познати казват, че това е лъжа, и че двамата са били само познати
И самоковци защитиха джамията си, готови са на съвместни действия с Дупница и Кюстендил Десетки граждани днес се събраха на мълчалив протест пред Байракли джамия в Самоков, информират от пресцентъра на Общината. Да подкрепи инициативата на Методи Чимев и Петър Паунов пред джамията застана и кметът на Самоков Владимир Георгиев точно в 11.30 часа, когато в Софийски апелативен съд започна гледането на делото по иска на мюсолманското вероизповедание да бъде признато за правоприемник на мюсолманското вероизповедание по време на Османската империя. Удовлетворяване на иска ще означава, че вероизповеданието ще има основание за претенции към т.нар. вакъвски имоти, които основно включват съществуващи джамии и прилежащите площи. Припомняме, че мюфтийството заведе дела срещу общините, в които има джамии, собственост на дадена община, обявени за национални паметници на културата. Едно от тези дела е за собствеността на Байракли джамия в Самоков. За момента тези дела са спрени именно защото се очаква решение на Софийски апелативен съд по иска на мюсолманското вероизповедание.samokov2
samokov-1Днес пред Байракли джамия бяха поставени националното знаме и знамето на община Самоков. Във военната терминология това е символичен знак за принадлежност на дадена територия. По този начин самоковци казаха, че джамията е паметник от национално значение, собственост на община Самоков. И трябва да остане като такъв. Мълчаливото бдение продължи около половин час. 
"В скоро време ще се формулират действията на местната власт и гражданите. Този акт ни обедини и от тук нататък ще се обсъждаме съвместни действия", заключват от самоковската община.
Вандали отново изпочупиха голяма част от дървената ограда на алеята към парк „Рила“/СНИМКИ Неизвестни засега вандали изпочупиха голяма част от дървената ограда на алеята водеща към парк „Рила“ в Дупница. В участък от около 300 метра, започващ от подстанция „Марек“, близо 20 сегмента от оградата са потрошени, накои почти напълно. Оградата спира излизането на коне и други животни на пътя, като има и естетическа функция. „Това е пълно безобразие дело на пияни лумпени и идиоти“, коментираха възмутени жители на Дупница. Припомняме, че само преди малко повече от месец от Общината възтановиха предишните поражения върху оградата. В края на април близо 40-метра бяха отново изпочупени. Тогава бе подаден сигнал в полицията, но извършителите не бяха заловени.
Кой е Иван Хаджийски-обявен за „Почетен гражданин на Дупница“? Иван Стоилов Хаджийски е роден на 21.06.1955 година и живее и работи в град Дупница. През 1980 г. e завършил Философия, История и Oраторско изкуство в СУ ”Св.Климент Охридски”. Около 6 години е работил като младежки ръководител, една година като стопански ръководител и 22 години е преподавател във Висшия педагогически колеж “Св.Иван Рилски” в град Дупница. 12 години това учебно заведение е под научно методическото ръководство на ЮЗУ “Неофит Рилски” гр.Благоевград и 10 години към “Техническия университет” гр.София. От 2000 до 2004 година е бил ръководител катедра “Обществено-хуманитарни науки”. Притежава научно звание главен асистент, от 26.04.2004 година е член на Македонския научен институт, а от 09.11.2011 година е член на неговия Научен съвет. На общо събрание на МНИ от 11.06.2014 година гл.ас.Иван Стоилов Хаджийски е избран за член за Научния съвет на МНИ.