Пълна незаинтересованост от общинските съветници в Дупница към заема от 3 млн. евро Пред полупразна зала и едва двама общински съветници премина приключилото преди минути обществено обсъждане в Община Дупница на предложението за поемане на дългосрочен дълг чрез емисия на общински облигации. Точно 29 минути продължи обсъждането на изявеното от кметския екип желание да изтегли 3 млн. евро, с които да погаси голяма част от задълженията към настоящия момент, както и да осигури финансиране на някои много важни проекти. Общинският съветник от ГЕРБ – Иван Фулев дойде с известно закъснение, а буквално в самият край на обсъждането, в залата влезе още един ГЕРБ-съветник Емил Панчев. В залата бяха кметовете на селата Яхиново, Бистрица и Самораново, както и служители от общинска администрация.
БСП издига Иван Ибришимов за кандидат-кмет на Дупница БСП ще издигне Иван Ибришимов като кандидат за кмет на града. Упорито в червените среди се коментираше, че втори опит за кметското място ще направи лидерът на партията в града Станислав Павлов, който загуби на предишните избори през 2011 година в борбата с настоящия градоначалник Методи Чимев. Източници от червената централа в София разкриха, че офисите по места са инструктирани категорично да не издигат кандидати, които имат по две загуби на местни избори, като не е желателно и по веднъж дори да са губили.
Гаджето на Георги от Дупница: Държат ме по 6 часа в ареста и ме притискат да променя версията си за боя „От две седмици не съм излизала от дома си, страхувам се за живота си!”, през сълзи сподели пред Флагман.бг приятелката на Георги Иванчев- Кристина М.  Именно 24-годишното момиче стана причина Георги да удари цивилните полицаи на 28 август т.г. пред дискотека „Оксижен” в Слънчев бряг. 
СЕНЗАЦИЯ! Марек Юнион-Ивкони отпадна на полуфинал за Купата  Сензация – това е единствената дума, която може да опише отпадането на Марек Юнион-Ивкони от турнира за Купата на България.
Дупничани възхитени от изложбата на Светозар Бенчев и Красимир Джидров в Галерия „Джамията“ DSC01626 Ценителите на изкуството от Дупница останаха възхитени от откриването на изложбата на Светозар Бенчев и Красимир Джидров.
Дупница е домакин на турнир по тенис на маса Висша лига България Този уикенд 7-ми и 8-ми февруари Дупница ще бъде домакин на турнир по тенис на маса Висша лига България. В надпреварата ще се включат 4-ри отбора от 5 до 8 място в класирането. От тази четворка ще се определят и изпадащите. Разпределението на тимовете стана след последните два турнира през октовмри 2014 в Албена и месец по-късно в Панагюрище. Клуб по тенис на маса „Марек-Дигеста“ е в тази група, като дупничани ще се опитат да защитят мястото си сред най-силните в България. Официалното откриване е на 7-ми от 13:30 часа в училище „Климент Охридски“, където ще се играят и срещите, поради ремонта на Спортната зала.
ДА ПОМОГНЕМ! Таекуондист от Дупница, бронзов от Европейско се нуждае от пари за операция Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев поде кампания по набирането на средства за наложителна операция на един от най-талантливите и успешни дупнишки спортисти. Бронзовият медалист от европейското първенство по таекуондо-WTF Стефан Самарджиев получи сериозна травма на една от последните си международни прояви и след серията от изследвания се оказа, че хирургичната намеса е наложителна. 17-годишният талант от школата на “Гладиатор”, който е и неколкократен републикански шампион и спечелил не малко медали от международни прояви, гостува днес при Чимев. Сумата е непосилна за семейството му, както и за клуба. Травмата го лиши от възможността да участва преди дни на олимпийската квалификация, като от набраните точки от състезания досега, само една победа щеше да го класира на най-големия форум на Планетата. “Представям си какво му е в душата на това момче да пропусне възможността да стане част от българските състезатели на Олимпиада. Всички ние трябва да помагаме според възможностите си. Стефчо разнася славата на града и страната ни и в трудните моменти, трябва да помагаме. Убеден съм, че необходимите средства ще ги съберем максимално бързо, защото дупничани винаги са откликвали и знам, че ценят тези, които са ни карали да се чувстваме горди. Затова призовавам всички-нека помогнем, нека спасим кариерата на едно дупнишко момче, което да продължи да носи успехи на клуба си, Дупница и националния отбор на България”, заяви Чимев, който се включи с лични средства в набирането на оставащата сума от още 3 000 лева.
Николай Бареков представи в Дупница  листата на коалиция „България без цензура“ за Кюстендилска област Днес в Дупница беше открита предизборната кампания на коалиция от партии „България без цензура“ в 10 МИР Кюстендил. За откриването пристигна лично председателят и лидер на коалицията Николай Бареков, който представи всеки един от кандидатите.
Успешен край на кампанията „Дари от твоето дете на дете в нужда“ в Дупница Изключителен успех отчете кампанията подета преди месец от Инициативния комитет за хора с увреждания, която бе под надслов "Дари от твоето дете на дете в нужда". Десетки граждани и фирми от Дупница и региона се включиха в апела на Надя Борисова и Йордан Ушанов за набирането на нови дрехи, обувки и памперси за децата в "Таушаница" и ЦНСТ "Надежда". Даровете бяха доставени вчера на децата от двете институции. "Благодаря много на всички, които се отзоваха. Всички те са невероятни хора с големи сърца. Да си призная честно, не очаквах толкова голям отзвук и такъв положителен резултат. Като част от кампанията бе дарена и детска количка за едно детенце. Изключително доволна съм. Искам да благодаря и на дупнишките медии за това, че отново ни подадоха ръка и се постараха нашето послание да достигне до мнозина", заяви Борисова.
На 14 юли ще бъде чествана една година от откриването на щанда в ГУМ, където са изложени изработени от хора с потребности изделия. Честването на рожденият ден ще бъде с благотворителна цел, като тогава ще бъде обявено за какво ще отидат събраните средства.
Германея показа отличен футбол и победи Струмска слава В първият си домакински мач за тази година, футболистите на Германея зарадваха феновете си с убедителна победа срещу Струмска слава. Германея днес вкара 4-гола, като в предишните 16-кръга тима бе отбелязал само 15. „Толкова голове не сме виждали от месеци“, коментираха феновете. Освен головете отбора показа и отлична игра, което допълнително зарадва привържениците му. Още от самото начало домакините започнаха много активно и след няколко пропуска в 23-та минута Асен Васев засече прострелно центриране на Мирчев и откри резултата. В 43-та минута новото попълнение Георги Даскалов се пребори в наказателното поле и покачи на 2:0. След почивката Мангурев вкара трети гол в 54-та минута, а крайния резултат 4:0 оформи Георги Мирчев в 84-та минута след отличен самостоятелен пробив. На стадиона в Сапарева баня бе наставника на Беласица Пламен Мицански. В неделя Германея е домакин на петричани.
ГОРДОСТ! Дупнишки DJ сред 10-те най-големи кръводарители в България Диджей Марек от Дупница беше сред десетте българи, които получиха признанието на Българския червен кръст и Националния център по трансфузиология и хематология (НЦТХ), заради каузата им доброволно да даряват кръв. По случай световния ден на кръводарителите – 14 юни, на официална церемония в Националния център по хематология, вчера призът за безвъзмездно кръводаряване получиха 10 души от цялата страна.
Еньо Кръстовчев повален от вирус Нападателят на Марек Еньо Кръстовчев ще пропусне тренировките на отбора в следващите няколко дни. Причина за това е остро вирусно заболяване, което повали играча. Кръстовчев премина медицински преглед и ще се лекува у дома. Това може да означава, че нападателя няма да бъде напълно възстановен за домакинството на Славия, което е на 19 октомври на стадион „Бончук“. Дупничани под ръководството на новият си треньор Тенчо Тенев ще тренират на комплекс „Царско село“ в столицата.
ЦОП-Дупница откри кампанията „2014-Година на правата на детето” OLYMPUS DIGITAL CAMERA Центърът за обществена подкрепа „За да има щастие в детските очи” гр.Дупница откри  кампанията „2014-Година на правата на детето” инициирана от ДАЗД с организиране на „Кръгла маса” в Община Дупница. Председателят на ДАЗД Ева Жечева изпрати поздравителен адрес до екипа на ЦОП ”За да има щастие в детските очи” и присъстващите на кръглата маса. Поздравление направи и кмета на града инж. Методи Чимев.
11 отровени домашни птици и непристойно поведение в бобовдолското Мало село  Вчера в РУП Бобов дол  жител на с. Мало село е заявил, че са му отровени 11 домашни птици. Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група, по случая е започнато досъдебно производство.
Скандал с участието на Марек Сеграте на футболен турнир в Бон Отборът на Марек Сеграте зае четвърто място на 8-то издание на футболния турнир в Бон. Първи в надпреварата стана тимът на Слънчев бряг-Лондон, а в турнира участваха общо 28 български отбора от различни градове на Европа.
Най-красивите момичета ще спорят за короната „Мис Дупница 2014“ Конкурс “Мис Дупница”-Лято 2014 ще се проведе на 7 август в Дупница. Организатор е Община Дупница, а мястото на събитието ще бъде плувния комплекс в “Парк Рила”. От днес до 21 юли в стая 51 на Общината са записванията на желаещите девойки да спечелят короната, информират от общинския пресцентър. Условията за тях са – да са на възраст между 14 и 26 години, да не са омъжени и да са адресно регистрирани в община Дупница.
Дупница ще бъде домакин на кръг от от световната, европейска и балканска купа по авиомоделизъм  На 3 и 4 май Дупница ще бъде домакин на кръг от световната, европейска и балканска купа по авиомоделизъм, обявиха от пресцентъра на Общината.
От фен клуба на Марек призовават за мощна подкрепа на отбора в събота срещу Славия От фен клуба на Марек призовават всички, които обичат отбора да са на стадион Бончук в събота 4 април по време на домакинството на Славия. Срещата е от 17:00 часа и е решаваща за Марек. Феновете са на мнение, че ако на трибуните има много хора, то и футболистите ще дадат всичко от себе си. „Нека напълним стадиона и да подкрепяме момчетата, защото те имат нужда от такава помощ“, заявиха от ръководството на клуба на привържениците.
Жена изваряваща буркани на балкона вдигна на крак пожарна, полиция и бърза помощ в Дупница /Видео/Снимки Жена изваряваща буркани на балкона вдигна на крак пожарна, полиция и бърза помощ в Дупница. Екшънът се разигра тази вечер малко преди 21:00 часа в най-големия жилищен квартал на Дупница – жк Бистрица. Живеещи в блок 6, вход Б забелязали пламъци на една от терасите на 3-ия етаж, като се разнасял и мирис на кабел.
Темза излезе от коритото си и заля къщи в Западен Лондон Пострадали са къщи в Западен Лондон, графство Оксфорд и Беркшир по долината на Темза. Въпреки мерките които предприеха властите и спускането на предпазни шлюзове, обилните дъждове и морските бури доведоха до покачване на нивото на Темза. Световните агенции не съобщават за пострадали хора. Всички които живеят в близост до реката и до потенциално опасни от разлив места са били предупредени и са в готовност за бърза евакуация. В близките дни не се очакват валежи и ситуацията ще се нормализира
Определиха групата на Марек за днешния мач с Берое Марек приема днес от 14:00 часа на стадион Бончук Берое в мач т 19-ят кръг на А-футболна група. Двубоят е последен за тази каландарна година. Старши треньорът на Марек Тенчо Тенев не може да разчита на контузения бранител Боби Николов, а Златко Бонев е наказан. Групата за мача бе определена преди малко. ето и 18-те играчи.
Сметището в Дупница отново обгази най-големия квартал жк Бистрица От снощи 4 април най-големият жилищен комплекс в Дупница жк Бистрица е подложен на поредното обгазяване идващо от градското сметище. Жители на квартала за пореден път са принудени да дишат дима от запалените боклуци. Това нещо се повтаря периодично през годините. Припомняме, че миналата 2013 година жители на най-големия квартал в града подеха подписка с искане за затваряне на сметището. Проект за изграждане на депо имаше край село Джерман, но той не успя да бъде реализиран.
Камион изгоря на „3-и гвардейски полк“ в Дупница Тази сутрин е възникнал пожар в товарен автомобил “Скания” в Дупница. Той е бил паркиран на ул.”Трети гвардейски полк” в града. Автомобилът е почти унищожен от огъня, а пожарът е угасен от РСПБЗН – Дупница. Причините за възникването на пожара се изясняват от РУ Дупница.
15-годишни от Дупница обраха доставчик на шоколадови изделия Две 15- годишни момчета са откраднали 1 700 лв. от паркиран бус "Ивевко" на ул. "Охрид" в Дупница. Непълнолетни извършители са установени от дупнишки полицаи в събота. Бусът е доставял шоколадови изделия за търговски обекти. При предприетите незабавни здирвателни действия полицаите са установили момчетата с цялата сума пари. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница.
Какво заявиха след Марек-Берое 0:3 двамата треньори – Тенчо Тенев и Петър Хубчев Старши треньорът на Марек Тенчо Тенев логично бе разочарован от домакинското поражение с 0:3 от Берое.„Загубихме този последен мач за годината. Това не е добре за нас. Не се представихме на желаното от мен ниво. За да се случи това, трябва всички играчи да се раздават, а някои не го сториха. Няма да казвам конккретни имена, но за да играеш хубаво, трябва да имаш характер. Много неща трябва да променим. Този преходен за Марек период свърши и оттук-насетне ни чака много работа и много тежки мачове в А група. Не губим надежда обаче и смятам, че можем да запазим мястото си в елита“, заяви Тенев.
Читателски сигнал: Неправоспособни  управляват скутери в Дупница, вдигат шум през нощта Поредните читателски сигнали се получиха на редакционната поща на zadupnitsa.com. В един от тях се визира проблем с вдигането на шум от рев на мотори и то в късните часове около полунощ, а в други се пита дали всички, които управляват скутери и мотори имат нужните свидетелства. Ето какво пише в един от сигналите: Здравейте, хубаво е, че публикувате снимки с нарушители на правилата за движение и паркиране в града ни, но няма как да Ви изпратя снимка с невъобразимия шум, който вдигат младите самозабравили се водачи с мощните, но и по-маломощни скутери и мотори направени да вдигат по-високи децибели. И това го правят(имам чувството) нарочно след 23.30 до към 1.30 при хубаво и топло време. Използват улица „Цар Освободител“ в района на „Наков мост“ и нагоре към Горна махала. Това безцелно препускане напред, назад няма как да не е от злоба. Е за това се питам и къде са катаджиите в това време.“, пише нашият читател. Подобни сигнали вече няколко пъти постъпват в редакцията на zadupnitsa.com, като те засягат проблема с неправоспособните водачи на скутери и мотори. Според читателите ни голяма част от младежите нямат свидетелство за управление, защото нямат и нужните години. Нека всички родители се замислят оправдано ли е децата им да шофират така по улиците на Дупница.
Дупничанинът Георги Чараклиев кандидатства в проект на National Geografic, показващ красиви кътчета от уникалната българска природа и история  Дупничанинът Георги Чараклиев, който е автор на сайта „Свети места“, кандидатства за участие в проект на National Geografic, който предоставя възможност да се покажат на света някои малко известни български красоти.
Предотвратиха превземане на площад Сан-Марко във Венеция Италианската полиция обяви, че е предотвратила подготвян план за окупирането на площад Сан-Марко във Венеция. Карабинерите са арестували 24 човека сред които има и организатори на проведения на 16 март референдум за независимост на област Венето. По информация на полицията сепаратисти са подготвяли превземането на площада със самоделно направен танк. Било закупено и огнестрелно оръжие от албанската мафия. След превземането на Сан-Марко сепаратистите подготвяли да обявят правителство и да искат отделяне от Италия.
Бат’Сали: Дупница и Кюстендил не са България. Оставам депутат Не съм готов да се откажа от депутатското си място. Кюстендил и Дупница не са цяла България. Това заяви Александър Методиев, по-известен като Бат Сали.
ОбС-шефът Владимиров прояви разум с „Реклама“, призова да не я приемат Сериозен отпор срещна председателят на ОбС-Дупница Владимир Владимиров за отправеното от него предложение за създаването на общинско предприятие "Реклама". То реално се превръщаше в наследник на предишното дружество, което преди няколко месеца бе ликвидирано от същия този общински съвет заради носещите постоянно загуби, които само за последната година от съществуването си бе "на минус" 60 000 лева и още 60 000 от предходните 3 години.