Чака ни хладна пролет, лятото идва чак в средата на юли Идва по-влажна и по-хладна пролет, а истинското лято, което ще предостави подходящи условия за море, се очертава чак след средата на юли. Това предвижда сезонната прогноза на Петър Янков, дежурен синоптик в TV-MET, направена за "Труд".
Парите за култура и спорт драстично намалени в новия бюджет на Община Дупница  Парите за култура и спорт са драстично намалени в проекта за бюджет за 2014-а година, стана ясно днес.
Депутатът Петър Петров на приемна с дупничани в понеделник Депутатът от Кюстендилска област Петър Петров ще направи първа приемна с граждани на Дупница. Той влезе в парламента като водач от коалицията между "България без цензура" и "Лидер". Да споделят проблемите си, всички желаещи могат да го направят в понеделник-12 януари от 16.00  часа в конферентната зала на хотел "Универсал".
561 лева са нужни на човек в България, за да си покрива елементарните потребности за живот В края на 2014 г. стойността на издръжката на живот достигна до  561,88 лв. на човек от 4-членно домакинство (2 възрастни с 2 деца). За да покрива задължителните си разходи за образование, здравеопазване и жилище и да се храни съобразно необходимите норми, месечните доходите на това домакинство трябва са около 2247 лв. В сравнение с предходните изследвания темпът на нарастване на издръжката на живота е с 0.1% на тримесечна база, а на годишна се отчита намаление от 0.6%. Това сочи изследване на КНСБ.
С „Мила родино…“ и стотици трикольори честваха 3 март в Дупница (СНИМКИ) Стотици дупничани се стекоха днес на пл. "Свобода" в Дупница, за да честват 137-годишнината от освобождението на България от турско робство. В изключително богатата програма се включиха Общински мажоретен състав, общинския духов оркестър, фолклорно трио "Авлигите", фолклорните групи към читалището в село Бистрица, танцова школа "Терпсихора", мъжки хор "Св.Иван Рилски", детски хор "Канон" и други. Под звуците на "Мила Родино…" бе издигнат трибагреникът. От Община Дупница пък раздадоха стотици знаменца на всички, с което празникът стана бял, зелен и червен.
Дупничани: Улица „Искър“ е асфалтирана преди 35-години и оттогава само се разкопава Улица „Искър“ в Дупница се намира под бившите казарми и е пряка на ул„Бузлуджа“. Тя е част от триото пресечки в този квартал носещи името на реки : Струма , Искър и Росица. Дълга около 300 метра тя започва все повече да отговаря на името си, шегуват се живеещи там и твърдят, че  прилича  по-скоро на речно корито отколкото на градска улица. За последно е била асфалтирана преди около 35 години и оттогава само се разкопава за каквото и да било. Около 20 са къщите на ул“Искър“ и хората искат поне частична рехабилитация и изкърпване на останалото от пътната настилка
ИЗКУСТВО! „Плодовете на есента“ представят в галерия „Джамията“ Съвместна изложба на две художнички съвипускнички  от Националната художествена академя– Цвета Маринова и Йоанна Кемилева ще бъде представена в галерия “Джамията”. Любителите на художественото изкуство от Дупница ще могат да видят една малка, но интимна и лична част от тяхното изкуство, която е плод на личните им и съкровени търсения.
Дупничани от жк “Чавдар войвода“ излизат този петък на протест. От Общината заявиха, че ще решат проблема Хора живеещи в дупнишкия квартал „Чавдар войвода“ се организират на протест този петък. Протестът е под мотото „Оправете ни улиците“. Ето какво казват организаторите: „Организираме протест!!! Уважаеми съграждани, искаме да ви уведомим, че на 21.08.2015 година от 09:00 ч. ще се съберем на площадката на Ж. К. „Чавдар Войвода” с лозунги и плакати, за да алармираме Градоначалниците ни, че вече не можем да търпим положението с улица „Велико Търново” и искаме да бъде основно реконструирана. Не можем повече да чупим детските си колички, колелата и колите си в огромните дупки останали след ремонти на водопровод или окабеляване! Искаме да се спази обещаното от общината, не частично, а основни ремонтиране! Ще се радваме всички от квартала да се включат в протеста, за да сме по-силни и да разберат Кмета и неговите представители, че не могат да ни лъжат повече! Ще сме там и ще тръгнем всички заедно по цялата улица, до общината, за да „Приканим” управляващите да си свършат работата.“
Ето къде ще спират водата в Дупница на 22 януари Поради неотложни дейности свързани с отстраняване на авария в канализационната мрежа, утре 22 януари/четвъртък/ ще се наложи спиране на водоподаването в част от район в град Дупница, съобщиха от ВиК. За времето от 9:00 до 17:00 часа без вода ще бъде жилищен комплекс „Люляк“, ул. „Бузлуджа“, ул.“Ив.Шишман“, ул. „Искър“, ул. „Росица“, ул “Влахина планина“.
И миналата година стана тежка катастрофа на почти същото място в Яхиново/СНИМКИ/ Черен ще се окаже участъка от улица „Иван Вазов“ на влизане в Яхиново. Вчера на главният път в селото намериха смърта си 5-души, като отново на почти същото място и миналата година стана тежък инцидент. На 28 август лек автомобил Фиат, пътуващ към Дупница се заби отново в ел.стълб. И тогава автомобилът се е движел с над 100 км/час, като по-чудо се размина без жертви. Пострадаха 22-годишния Илиан Илиев, 21- годишният Боян Боянов и 19-годишно момиче от Италия. Според хора от селото там често автомобилите профучават с висока скорост и не спазват ограниченията.
Втората автомивка Вива отвори врати в Дупница DSC01984 Вторaтa aвтомивкa Вивa отвори врaти в Дупницa преди броени дни, тя се нaмирa в подлезa нa ГУМ. Тук ще подaрите прохлaдa през лятото и топлинa и уют през зимaтa нa вaс и вaшият aвтомобил.
Марек вече без никакви шансове за оставане. От фен клуба с интересен бойкот/СНИМКИ Марек загуби с 0:2 от Черно море в мач от втората шестица на 28-ия кръг в А група. Двубоят се игра на стадион „Бончук“ в Дупница, , пред около 200 зрители. Част от членовете на фен клуба на Марек бойкотираха по своеобразен начин срещата и не опънаха трансперанти с цветовете на клуба, като сектор „Слънчев бряг“ остана почти празен, а хора от ръководството на фен клуба изгледаха срещата прави.
ВИДЕО/ В Дупница откриха Националния фолклорен фестивал „Рила ни гледа“ Фолклорният състав към школа по български народни танци при НЧ”Зора 1858”, гр.Дупница, с танца „Шопчета”, хореография на Дилиана Диканска, откри  6-то издание на Националния фолклорен фестивал на обработените народни хора „Рила ни гледа“. 16 колектива от цялата страна пристигнаха в Дупница за фестивала, който се провежда в парк Рила.  Зам. кметът на Дупница Красимир Георгиев приветства всички участници и гости и пожела лека работа на журито. През целият ден днес ще продължат изпълненията на ансамблите от конкурсната програма, а вечерта от 19:00 ч. са награждаването и галаконцертът на победителите. Председател на журито е проф. Даниела Дженева от Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство в Пловдив, и директор на ФТА „Тракия" – Пловдив, членове на журито са Димитър Христов, диригент на оркестъра на БНР, Мариян Василев и Мария Евтимова, преподаватели в Националното училище по танцово изкуство в София, и новото лице сред журито е Денислав Кехайов, гл. художествен ръководител на ансамбъл „Пирин" Благоевград. Мотото на фестивала е „Съхраняване и популяризиране на автентичния български танцов фолклор и стимулиране на неговото развитие в днешни дни“
Дупнишки полицаи иззеха незаконно притежавани боеприпаси от жител на село Усойка  Незаконно притежавани боеприпаси са иззели дупнишки полицаи от дома на 57-годишен жител на село Усойка вчера, информираха от пресцентъра на МВР.
Подкрепете в анкета Найден Найденов Елица Василева и Цветан Соколов elitsa-vasileva-bulgaria-record-holder-3IMG_1716-001Анкетата организирана от bgvolleyball.com ще излъчи най-добрият треньор на България за 2013 година. В тази категория са включени освен Найден Найденов още шест треньора.
Кметът на Дупница започва изнесени приемни по селата  Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев ще започне изнесени приемни по селата след 17 март, съобщиха от пресцентъра на кметството.
Тур победи Марек Юнион-Ивкони с 3:0 гейма Френският шампион Тур победи Марек Юнион-Ивкони с 3:0(25:17, 25:15, 25:22) гейма и с актив от 13 точки продължава във фазата на елиминации в Шампионска Лига. Дупничани пък остават последни в група А с актив от 3 точки, пред тях се нареди словенския АЦХ-Волей с 4 точки, а лидер в групата завърши Копра Елиор Пиаченца с 16 точки след победа в последния кръг с 3:1, като гост в Любляна. 
ТОВА Е ЗА ГОРДОСТ! Дупнишка волейболистка постави нов световен рекорд! Звездата на женския ни национален отбор по волейбол Елица Василева спокойно може да влезе в книгата за световни рекорди "Гинес", твърдят от sportal.bg. Дупничанката постави нов световен рекорд за най-много точки в един мач, след като заби невероятните 57 точки!!! (4 блока, 2 аса и 58% ефективност в атака) при драматичната победа на нейният Хюнгкук Лайф Пинк Спайдърс (Инчхън) над Експресуей Хай-пас Зенит (Съннъм) с 3:2 (22:25 25:19 20:25 25:23 15:13) в мач от 11-ия кръг на корейската V-лига, игран тази сутрин. По този начин Василева подобри досегашния рекорд на американската националка Никол Фосет от 55 точки също поставен в корейския шампионат през миналия сезон. Така Василева и компания се изкачиха на 4-то място във временното класиране с 13 точки след 5 победи и 6 загуби, колкото има и Експресуей, който е 5-ти. В следващия 12-ти кръг Хюнгкук е гост на КейДжиЕс (Даежън). Срещата е следващата сряда (25 декември) от 09,00 часа българско време. "Розовите паяци", обаче, няма да могат да разчитат на Супер Ели, която трябва да се присъедини към лагера на националния отбор на България за световните квалификации в началото на 2014-та година.
Марек играе днес контрола със Струмска слава ФК Марек 1915 ще срещне в конролен мач отбора на Струмска слава /Радомир/. Срещата е от 18:00 часа на стадион Бончук. Струмска слава ще почива тази неделя, защото по програма играе с Локомотив Сф, който напусна първенството на В-Югозападна футболна група. За дупничани това е поредна проверка преди началото на регионална група „Рила“, която стартира на 6-ти септември. В събота Марек победи Иваняне, който се подвизава в софийската регионална група със 7:2.
Половин България остава под снега, стотици места са без ток Половин България остава под снега. Бедствената ситуация и обилният снеговалеж взеха първата жертва в Кърджали. Спасители вчера откриха измръзнал до автобусна спирка 65-годишен от крумовградското село Горна кула. Животът на хиляди хора остава парализиран. Хлябът и свещите свършват, банките не работят, болни хора не могат да стигнат до лекарска помощ. Служители на ГДПБЗН са извършили 275 спасителни операции и дейности в засегнатите от снеговалежа райони през вчерашния ден, съобщава пресцентърът на МВР. От тях 256 са били свързани с оказване на техническа помощ и съдействие на други структури на МВР за отстраняване на опасни предмети, отводняване, катастрофи с транспортни средства, помощ на пострадали граждани за транспортиране до лечебно заведение спасяване на животни, извличане на лекотоварни автомобили, микробуси и автобуси. Няма информация за бедстващи хора. Има блокирани хора четвърти ден в хижа "Христо Смирненски", има хора и в Белмекен, но те не са бедстващи, имат храна и са на топло.
Кметът на Дупница: Тръпки ме побиха като видях спортната зала. Иска ми се вече да е готова Кметът на Дупница инж. Методи Чимев посети и днес спортната зала в града. Той обеща при стартирането на ремонтните дейности, че ще следи всяка седмица как върви работата, както и по проекта "Зелена и достъпна градска среда". Демонтажните дейности текат с пълна сила.
Времето за днес, 4-и декември Днес, 4 декември ще бъде предимно слънчево, без вятър и без никакви валежи. Минималните температури в сутрешните часове до минус 4, а максималните в следобедните до плюс 6. Вятърът ще бъде тих, но ще създава усещане за по-ниски температури. В късните часове на деня, температурите ще спаднат отново до 0.
Отново задържаха телефонни измамници в Горна Козница Вчера кюстендилски полицаи са предотвратили довършване на телефонна измама. 33-годишен мъж от гр. Елин Пелин и съпругата му са задържани  в ареста на РУ Кюстендил.  А.З. бил нает чрез интернет за осъществяване на куриерска дейност. Той трябвало да получи пратки от жители на селата Горна Козница и Таваличево. А.З знаел, че ще получи пари, необходими за лечение на пациенти. Минути преди срещата с една от жертвите е задържан. До задържането се е стигнало след подаден сигнал в полицията, че в района се движи съмнителен зелен автомобил. Това бил опелът на А.З., с който пътували той и съпругата му. До момента са събрани данни, че 6-ма жители на двете села са получили телефионни обаждания за тревожни събития с техни роднини и са нужни пари за спешното им лечение. Работата по случая продължава РУ Кюстендил.      
Рев на мощни мотори огласи Дупница! Вижте ВИДЕО от почетната обиколка на „Неразделни братя“ DSC01912 Почетната обиколка на Дупница на Мотоклуб „Неразделни братя“ и техни приятели от всички краища на страната предизвика огромен интерес.
Германея победи Велбъжд в мач с два червени картона и записа 4-ти пореден успех Германея Сапарева баня завърши с победа първенството на В-Югозападна футболна група. Това бе четвърти пореден успех за възпитаниците на старши треньора Борис Кръстев, който след срещата заяви, че е доволен от играта през последните няколко кръга, но се надява през следващия сезон отбора да не се бори до последно за оцеляването си. Двата тима си разделиха по едно полувреме, като през първата част гостите от Кюстендил имаха инициативата. В 31-та минута двата отбора останаха с намалени състави, след като червени картони получиха Жорж Георгиев /Велбъжд/ и Цанко Томов/Германея/. В началото на второто полувреме в 47-та минута Асен Васев изпълни перфектно пряк свободен удар и отбеляза единственото попадение в мача. Германея – Велбъжд 1:0
Дупничанинът обвинен за побой на пияни полицаи излезе от ареста срещу 4 хиляди гаранция Месец след задържането съдът пусна от ареста задържания за побой над полицаи Георги Иванчев срещу 4000 лева гаранция. За около час близките на 27-годишния мъж успяха да съберат сумата и да я внесат, за да може той да се прибере у дома, пише "Флагман".Магистратите от Окръжен съд-Бургас отказаха да намалят наложената парична гаранция, наложена по-рано от Несебърския районен съд. На 28 август около 6 ч., Георги Иванчев, който е работник от поддръжката на паркинга пред ресторант "Викинг“, се прибирал с гаджето си и още едно момиче, когато трима мъже, клиенти на бар "Оксижен“, във видимо нетрезво състояние започнали да подвикват на дамите, а единия дори хванал едната по задните части. За Иванчев било въпрос на мъжка чест да защити гаджето си и приятелката й. По-късно се оказало, че мъжете, които излизали от бара са полицаи. Те били цивилни и ходили на бар в извън работно време.47975-632x358
40- годишен софиянец  кара надрусан по главен път Е-79 Дупнишки полицаи от „Група престъпления по пътищата“ задържаха 40-годишен софиянец , който е шофирал след употреба на упойващи вещества. Срещу него е започнато бързо полицейско производство в РПУ Дупница . Неадекватният шофьор е спрян за проверка на ГП Е 79 в района на с. Джерман.
„Производител“ на марихуана сключи споразумение с прокуратурата „Производител“ на марихуана сключи споразумение с прокуратурата и се отърва с 5-месечна условна присъда с 3-годишен изпитателен срок и глоба от 2500 лева. Л.Х с полувисше образование, старателно отглеждал в двора на къща, намираща се в с.Грамаде, обл. Кюстендил, растения от рода на конопа, а именно: 6 бр. стръка високо рискови наркотични вещества – марихуана, с общо нето тегло на листната маса 239.83 грама на обща стойност 1 438.98 лева. Освен това на 2-ри септември 2014 година при акция в Дупница в обитавана от Л.Х къща на ул“ Цар Симеон Велики” са открити в различни 6-стаи, скрити наркотични вещества на обща стойност 63 лева. Л.Х ще заплати и сторените по делото разходи в размер на 461 лева. Определението е окончателно.
Волейболист на Марек Юнион-Ивкони с тежка контузия Шампионът на България Марек Юнион-Ивкони завърши първи в редовния дял от Суперлигата по волейбол и сега му предстои защита на титлата. Старши треньорът Найден Найденов обаче има да решава един немалък кадрови проблем. Вторият диагонал на отбора Михаел Манджуков се контузи неприятно на последния мач с Нефтохимик и бе заменен принудително. Манджуков ще премине утре обстоен медицински преглед включващ и ядрено-магнитен резонанс, но първоначалната диагноза сочи травма на минискуса. Възможно е волейболиста да претърпи и операция. Според специалисти тя не е сложна, но ще го извади от игрището поне за месец. Така Марек Юнион-Ивкони още в мачовете за купата на 14 и 15 март в София ще трябва да търси заместник на Манджуков. Най-вероятно ако се наложи някои от центровете ще играе като диагонал. С травма на рамото е и Мартин Иванов.
ДА ПОМОГНЕМ! Таекуондист от Дупница, бронзов от Европейско се нуждае от пари за операция Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев поде кампания по набирането на средства за наложителна операция на един от най-талантливите и успешни дупнишки спортисти. Бронзовият медалист от европейското първенство по таекуондо-WTF Стефан Самарджиев получи сериозна травма на една от последните си международни прояви и след серията от изследвания се оказа, че хирургичната намеса е наложителна. 17-годишният талант от школата на “Гладиатор”, който е и неколкократен републикански шампион и спечелил не малко медали от международни прояви, гостува днес при Чимев. Сумата е непосилна за семейството му, както и за клуба. Травмата го лиши от възможността да участва преди дни на олимпийската квалификация, като от набраните точки от състезания досега, само една победа щеше да го класира на най-големия форум на Планетата. “Представям си какво му е в душата на това момче да пропусне възможността да стане част от българските състезатели на Олимпиада. Всички ние трябва да помагаме според възможностите си. Стефчо разнася славата на града и страната ни и в трудните моменти, трябва да помагаме. Убеден съм, че необходимите средства ще ги съберем максимално бързо, защото дупничани винаги са откликвали и знам, че ценят тези, които са ни карали да се чувстваме горди. Затова призовавам всички-нека помогнем, нека спасим кариерата на едно дупнишко момче, което да продължи да носи успехи на клуба си, Дупница и националния отбор на България”, заяви Чимев, който се включи с лични средства в набирането на оставащата сума от още 3 000 лева.
Златна точка лиши Теодор Георгиев от златото в Анталия Състезателят на СК Гладиатор Теодор Георгиев загуби финала в категория до 74 килограма на Европейското клубно първенство по таекуон-до в Анталия. Резултатът срещу хърватския съперник бе равен 7:7 и в рунда за последната „златна“ точка Теди допусна две наказания, което автоматично донесе точка и титлата за неговия съперник. От щаба на СК Гладиатор коментираха, че едното наказание е било доста пресилено. По пътя към финала, Теодор Георгиев постигна 4 победи: над представител на Израел на 1/16 финал с 4:2. На 1/8 финал победи представител на домакините с 6:2. На 1/4 финала Теодор Георгиев отстрани с 6:2 друг състезател от Турция. На 1/2 финал срещу един от най-добрите в света в тази категория, представителя на Португалия, Георгиев победи с 3:2. Второто място носи 6-точки в рейтинга на дупничанина, чиято цел е класиране на Европейска Олимпиада. Клубното първенството се провежда в курорта Белек. Началото на тази надпревара бе положено преди две години в Гърция, където СК Гладиатор се представи отлично. Миналата година отново Турция бе домакин. Дупничани са в състав Теодор Георгиев, Митко Джорджев, Луиза Захариева и Ивона Цинцарска. Преди близо седмица четиримата се прибраха с медали от турнир в Сараево и сега очакванията са за успешно представяне. Отборът е воден от треньора Христо Михалчев.10952022_10200232388729652_1630517786_n
„Марек Юнион-Ивкони“ в един от последните си мачове в Дупница срещу Нефтохимик днес Шампионите от "Марек Юнион-Ивкони" излизат днес в последна среща от редовния сезон. В този 22-и кръг в своята зала, Гьорги Гьоргиев и компания посрещат Нефтохимик, които заемат 7ото място във временното класиране. Срещата е от 18.00 часа и е една от последните, които ще се изиграят в Дупница. Причината е реконструкцията на съоръжението, което лятото трябва да бъде съборено. Вчера местният общински съвет даде своето съгласие за това, след като министър-председателя Пламен Орешарски уважи искането на кмета Методи Чимев за 4,5 млн. лева за реконструкция и процедурите по избор на изпълнители ще стартират до броени дни.
Томов нападна Марек: Селска история Не ми се струва коректно съперниците ни да се премират от трета страна, заяви силният човек на стадион "Българска армия", Александър Томов.Председателят на Надзорния съвет на ЦСКА коментира пред "Тема Спорт" съдийството на мача с Марек и поведението на играчите на дупничани в края на срещата. Силната фигура на "Армията" не изрази притеснение от изпуснатите точки, но нападна косвено основния конкурент за титлата Лудогорец. "Какво да кажа за срещата с Марек – смешна работа, грозна! Само така мога да определя съдийството и въобще случилото се по време на мача. Но ме порази нещо друго – поведението на футболистите на Марек в края на мача. Никога не се бях смял толкова, до сълзи ме докараха – седят си прави и изведнъж – лягат. На 10 метра около тях няма наш играч, а те падат все едно куршум ги е ударил (смее се). Беше голям майтап, какво ли не измислиха, за да бавят мача. Но какво да се прави, Стойчо си го каза много хубаво – селска история. И още нещо – трябваше задължително да получим втора дузпа. Нарушението срещу Милисавлевич бе кристално", каза Томов. "Вярно, изпуснахме две точки, но не смятам, че това ще ни се отрази чак толкова лошо. Грешки се допускат. Все още имаме аванс пред Лудогорец, не се притеснявам. Шансовете ни за титлата не са намалели. Ще се справим. Да ни притискат, каквото искат да правят, но ние няма да се предадем", категоричен бе Томов. "Не ми се струва коректно трета страна да премира съперниците ни в мачовете. По този начин се създава предпоставка отборът, на който е обещан бонусът, след това да загуби без съпротива директния сблъсък. Тези практики не са нови, не ги одобрявам и трябва да се намери начин да им се сложи край", добави още Томов, цитиран от Livesport.bg по повод информацията, че Марек е заработил солидни премии за спечелената точка от ЦСКА.