Децата на Марек 2010 с разгромна победа над БМ Спорт в София Децата на Марек 2010 родени 2002 година записаха убедителен успех с 6:0 срещу връстниците си от БМ Спорт в първенството на „Подготвителна група Б“. Срещите от надпреварата се играят на спортен комплекс „Царско село“ в София. За дупничани точни бяха :  Васил Николов, Венцислав Георгиев,  Николай Орозов,  (2) Мартин Доганджийски,  Емил Кючуков
Пл. Свобода в Дупница стана площад на мартеницата, 15-метрова украси сградата на Общината (СНИМКИ) Площад "Свобода" в Дупница спокойно вече може да бъде прекръстен в площад "Мартеница". От рано сутринта дърветата в центъра се украсяват дърветата с червено-белите символи изработени от деца от училищата в общината. 15-метрова мартеница под формата на дамско колие пък бе спусната от покрива на сградата на кметството. Тя е изработена от децата от "Соник Стар". Десетки дупничани спираха пред общината за традиционните селфита, които вече започнаха да се появяват в социалните мрежи.
Утре среща на ръководството на Марек. Още един си тръгва от стадион Бончук Първият работен ден от годината ще започне със среща на ръководството на Марек. Основна тема ще бъде финансирането на отбора до края на първенството на А-група. Дупничани имат плануван лагер в Сандански, а първата тренировка е насрочена за 14 януари. След срещата ще има повече яснота и около селекцията през зимата. Иначе още един играч си тръгва от стадион Бончук. Нападателят Димитър Димитров е получил оферта от бившия си отбор Пирин Разлог и най-вероятно ще продължи кариерата си там. Димитров е 5-ят играч които напуска след Димитър Андонов, Емил Михайлов, Петър Тончев и Кристиян Петков.
Община Дупница обжалва възстановената на работа шефка на гробищния парк Община Дупница обжалва пред ВКС решението на Кюстендилски окръжен съд, с което възстановява на работа бившата управителка на гробищния парк Василка Иванова, информират от общинския пресцентър. Tя бе уволнена дисциплинарно от кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев през миналата година, след като се установиха финансови нарушения за периода май 2012 година – март 2013 година. След сигнали до кмета, той разпореди вътрешен одит, който установи неотчетени 5 060 лв. Оказа се, че Иванова е издавала квитанции за една сума, а в общината е отчитала по-малко пари. Имаше и сигнали от граждани за дублиране на гробни места. Сигналите бяха подадени и към прокуратурата, като преди месец тя бе осъдена от Районния съд на 10 месеца условно с 3 г. изпитателен срок за присвояване. Иванова се призна за виновна по делото за присвояване в качеството й на длъжностно лице и за съставяне на фалшиви документи.
Поне 11 бебета са се родили в Дупница с пари от общината за ин витро-процедури Заявления за финансиране на "ин витро" процедури от бюджета на Община Дупница се приемат от днес, информират от пресцентъра на кметството. Двойките с репродуктивни проблеми ще могат да разчитат на финансова помощ на стойност 1 500 лв. на семейство. Това е 4-а кампания на територията на Дупница, като за досегашните три години се отделяха по 15 000 лева. В тазгодишния бюджет, по предложение на кмета Методи Чимев сумата за това е вече 20 000 лева.
„Марек Юнион-Ивкони“ тръгва срещу „Пирин“ от днес защитата на титлата Трикратните шампиони от "Марек Юнион-Ивкони" започват от днес похода си в защита на титлата. Дупничани са неизменни хегемони последните три сезона в мъжкия волейбол. Редовният сезон приключи и момчетата на Найден Найденов завършиха на 3-о място, което им отреди за съперник 6-ия в класирането "Пирин" (Рз). Схемата предвижда да се играе до 2 победи от три мача, като при решителен 3-и сблъсък, предимство имат дупничани заради по-предното си класиране.
Черна серия от самоубийства в Дупница почерни 2015-а на старта й 49-годишната Емилия Димитрова днес сложи край на живота си с полет от 7-ят етаж. Това е второто самоубийство в Дупница за малко повече от седмица, след като на 3 януари, 20-годишният  Иван Кирилов също избра смъртта със скок от 5-ят етаж. Тази черна серия от самоубийства почерни 2015-а на старта й, но и миналата 2014 година започна с три самоубийства в Дупнишко/ повече по темата прочети ТУК/.
Почват кърпенето на дупките по междуселската мрежа в Дупнишко Рехабилитация на 4-класната пътна мрежа на територията на община Дупница ще започне от сряда, обявиха от пресцентъра на кметството. Тази година от бюджета на Общината бяха заделени 182 500 лева (с ДДС) за тази дейност. Ремонтните дейности ще бъдат извършвани от “Автомагистрали Хемус”, които единствени се явиха на процедурата по избор на изпълнител. Първата отсечка е от входа на жк “Бистрица” (посока село Бистрица) до подстанция “Марек”, а след това се преминава по трасето Дупница-Яхиново-Червен брег-Крайници до Самоковско шосе. Третата дестинация е Дупница – Самораново. Графикът ще продължи и с другите направления след съгласуване на фирмата – изпълнител с Община Дупница.
Теодор Георгиев не взе точки от турнира в Айндховен Един от най-добрите състезатели по таекуон-до версия WTF в България Теодор Георгиев не успя да защити златния медал, който спечели преди седмица на откритото първенство на Швейцария. Представителят на дупнишкия клуб „Гладиатор“ отпадна още в първия кръг на турнира в холандския град Айндховен, където в зала „Theo Koomenlaan“, се проведе откритото първенство на страната. 42ND LOTTO DUTCH OPEN TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS 2015 – WTF G2. Над 1000 състезатели от цял свят взеха участие в надпреварата. В категорията на Теди се записаха 95-участника, между които най-добрите в Европа. Жребият изтеглен в събота, бе благосклонен към дупничанина, като в първия кръг го изпрати срещу непретенциозен съперник от Кипър. Това обаче изигра и лоша шега на Георгиев, който подцени опонента си и загуби. „Определино имаше подценяване. Получи се слаб мач, срещу слаб противник и загубихме. Мач с мач не си приличат, миналата седмица Теди игра блестящо, но сега не успя да покаже и половината от възможностите си. От всяка загуба могат да се извлекат и ползи.Ще си направим необходимите изводи“, заяви старши треньора Христо Михалчев. Той допълни, че у Георгиев има вече и натрупана умора. Дупничанинът за малко повече от месец участва вече в 7-турнира, като към това трябва да се прибави и умората от пътуванията. В тези турнири Теодор Георгиев изигра близо 30-срещи и спечели 2-сребърни, 2-бронзови и 1-златен медал. Последният турнир в който ще участва състезателят на СК Гладиатор е в края на месеца в руския град Налчик. В Айндховен бе и Владимир Далаклиев (-68 кг.), който отпадна на четвъртфинал. Двамата са част от българския национален отбор.
Падналата с Пежо-то си при Байкал в Дупница студентка осъдена Една от най-големите каскади по пътищата в района на Дупница е свързан със софиянка, която при опита си да избяга от полицейска проверка, се хвърли от пътен възел Байкал и падна от 15 метра, като оцеля по чудо. Делото й бе гледано в Дупнишкия районен съд и приключи със споразумение.
Прасета изядоха мафиотски бос francheskoЛидер на един от клановете в калабрийската престъпна групировка Ндрангета бе пребит от враговете си и оставен полужив на прасета да го оглозгат до кости. Грозната смърт спохожда Франческо Ракоста (на снимката) преди година, но едва сега бе разкрито убийството. Необмислен телефонен разговор на палача му Симон Пепе помага на италианските ченгета да установят какво се е случило с бандита.
ЕКСКЛУЗИВНО! 20-тонна цистерна се преобърна на моста на Дупница при жп. линията (СНИМКИ) 20-тонна цистерна вдигна на "крак" всички институции в Дупница и областта преди по-малко от два часа. Возилото, с благоевградска регистрация се преобърна на моста на входа на Дупница от София и увисна от него само на 3 метра от жп.линията. Първоначалната информация, че е пълен с 20 тона пропан бутан изправи на нокти Пожарна, полиция и Гражданска защита. От местното РПУ веднага предприеха мерки и спряха движението за вход и изход към София, както и част от Е-79. Участъкът бе отрязан в радиус от 100 метра, до пристигането на Пожарните и Гражданска защита. Впоследствие обаче се разбра, че 15-метровата цистерна е празна и няма опасност от взрив. На място веднага дойдоха областния управител Виктор Янев, заместник кмета на Дупница Крум Милев, шефа на полицията Валентин Гълъбов, началника на магистрална полиция Александър Александров. По-късно на мястото на инцидента пристигна и областния шеф на МВР Емилиан Стамболийски. Малко след инцидента на мястото пристигна и кмета на града Методи Чимев, а по-късно се появи и един от собствениците на благоевградската фирма .
5 медала за Боен клуб „Марек“ от Републиканското първенство по кикбокс в Шумен  Боен клуб „Марек“ продължава да мачка конкуренцията си в цяла България! Дупнишките бойци се завърнаха от Републиканското първенство по кикбокс в Шумен с 5 медала!
Община Дупница и „Марек“ търсят 473 хиляди от Министерство на спорта за стадион „Бончук“ Община Дупница и футболен клуб “Марек” ще внесат искане до Министерство на спорта за осигуряване на финансиране за ремонт на стадион “Бончук”, информираха от общинския пресцентър. Набелязаните дейности за – ремонт на трибуните, ремонт на помещенията и подмяна на дренажната система с изграждане на нова поливна система. Общата стойност на исканите средства е в размер на 473 000 лева. “Независимо, че сроковете са къси работим усилено и ще входираме в срок искането си”, обясни кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев.
В Дупница 20-годишен седна зад волана на БМВ след употреба на дрога Пореден шофьор седнал да управлява автомобил след употреба на дрога бе заловен . Дупнишки полицаи са установили зад волана на лек автомобил БМВ 20-годишен мъж да шофира след употреба на упойващи вещества. Тестът е направен с техническо средство. Проверката е извършена на ул. „Орлинска“ в града. По случая е започнато досъдебно производство в РПУ Дупница. Само от началото на месеца служители на „Група престъпления по пътищата“ задържаха двама водачи на главен път Е-79 управлявали колите си след употреба на упойващи вещества.
С концерт, работилница и засаждане на храсти посрещаме пролетта на парк „Рила“ Община Дупница организира тържествено посрещане на пролетта на 22-и март в парк "Рила". Това ще стане с концерт от 11 часа на малката сцена с участието на "Сладурите" с ръководител Магдалена Лобутова, "Арт поп" с ръководител Таня Камбурова и "Фънки бийт". Всички желаещи могат да се включат в засаждането на дървета и храсти в парка, допълват от пресцентъра. Също така ще има и пролетна работилница, в която всички деца могат да участват да рисуват и да се забавляват. Всички материали са осигурени от Община Дупница.
Американска фондация и Чимев се разбраха за „Каваклия“ Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев е провел среща по време на велкденските празници със съпредседателя на Фондация “Америка за България” Гари Макдугъл и изпълнителния директор на “Тръст за социална алтернатива” Сара Перин, информират от общинския пресцентър. Темата на разговорът е решаването на дългогодишен проблем с регулирането на ромскитве квартали. “Изключително доволен съм от тази среща, защото намерихме съмишленици. Насочили сме се към кв “Каваклия”. Идеята е да бъде изготвен ПУП и всичко да бъде регулирано. Това бе първата ни среща и от тук насетне следват още няколко на експертно ниво, за да се реализира начинанието ни”, коментира Чимев. Освен Дупница само още една община в България ще бъде подпомогната от фондацията – Пещера.
Болницата в Дупница търси заместник на д-р Николай Карастоянов той остава там за лечение поне пет дни Общинската болница " Свети Иван Рилски" в Дупница търси анестезиолог, който да заеме мястото на д-р Николай Карастоянов. Карастоянов е с постоянна мярка задържане под стража, във връзка с убийството на Николай Радев. Новината е потвърдена от управителя на лечебното заведение д-р Любомир Таушански. съобщава struma.bg. 
Вицепрезидентът на „Актавис“ Питър Бергуист идва на 14 януари, обявяват бъдещето на школата на „Марек“ На пресконференция в София ще бъде обявен амбициозният футболен проект на "Актавис" за детско-юношеския футбол в Дупница. Директорът “Комуникации” на компанията Радослава Ганозова анонсира информацията по време на церемонията “Спортист на Дупница”. На 14 януари от 11 часа в Paradise Center ще бъде вдигната завесата по начинанието. Специално за брифинга с медиите ще пристигне Питър Бергуист-вицепрезидент на “Актавис” за Югоизточна Европа. Другите официални гости на събитието ще бъдат изпълнителния директор на “Актавис” ЕАД – Илия Пашов, изпълнителния директор на “Марек” Иво Паргов и кметът на Дупница инж. Методи Чимев. Освен тях ще присъстват и представители от Министерството на младежта и спорта.
При катастрофа пострада 3-годишно дете, което е с черепно-мозъчна травма Вчера при пътно транспортно произшествие е пострадало 3-годишно дете, съобщават от пресцентъра на полицията. Инцидентът е възникнал вчера около 14.00 ч в гр. Бобошево. 34-годишна жена , управлявайки лек автомобил “Фиат” не спира на знак СТОП и се удря в движещ се по път с предимство лек автомобил „ КИА Спортидж“. 23-годишна пътничка от фиата и 3-годишното дете са закарани в дупнишка болница. По първоначални данни детето е с черепно-мозъчна травма. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница.
Влак блъсна мъж до тунела край Дупница. Движението на влакове е спряно Влакът Софи-Кулата блъсна мъж край Дупница. Инцидентът е станал малко преди 14:00 часа. Екип на Спешен център е оказал първа помощ на мъжа, който е с травма на главата, но на този етап няма повече информация за състоянието му, нито в коя болница е транспортиран. На мястото на инцидента е пристигнала и полиция. Движението на влакове е спряно. 
Ивайло Константинов: В Дупница няма никакво синьо единство, приканвам десните в града за единни действия  Ивайло Константинов бе представен днес като новия лидер на ГЕРБ-Дупница. На пресконференция депутатът Кирил Калфин заяви, че именно бившият председател на Общински съвет – Дупница ще движи делата на партията не само в града, но и цялата община.
 „Това е човекът, на когото е гласувано доверие от Изпълнителната комисия. Г-н Константинов показа как трябва да се работи и в Общинския съвет и благодарение на честността и почтеността, които прояви като председател на ОбС, му дадоха куража и смелостта да си даде оставката. Знаете, че не всеки има сила да се откаже от власт. Това Ивайло Константинов го направи и то с гордо вдигната глава. Всички могат сами да видят какво се направи, докато той беше председател на Общинския съвет в Дупница“, заяви Кирил Калфин.
Капитанът на „Марек Юнион-Ивкони“ с рекорд в България, май и в Европа Уникален рекорд в България, а може би и в Европа се оказа, че е записал разпределителят на родните ни шампиони от "Марек Юнион-Ивкони" Гьорги Гьоргиев. Капитанът на дупничани всъщност е с…13 точки в сметката си при днешното гостуване на своя тим в Монтана на едноименния тим. В първата появила се статистика от скаутмена на домакините веднага след мача, на сметката на 21-годишният плеймейкър бяха записани 10 точки – 6 от сервис, 3 от блокада и 1 от атака. От видеозаписа веднага след мача се оказа, че всъщност блокадите на Гьоргиев са 5 и успешните му атаки са 2, което го прави топреализатор в мача с 13 точки. За волейболист на този пост, да стане топреализатор в един мач е почти невъзможно и в България никой не помни подобно нещо, а едва ли има аналог и в Европа. "Усетих, че в този мач всичко се получава. Сервис ми вървеше, блокада също, но най-важното бе, че играта на отбора ни се получаваше. Монтана са стабилен отбор, и ако ги оставиш да играят, то нищо добро не те очаква. Но както и след мача с "Левски" казах, че влака тръгне ли, няма спиране. И нас нямаше как да ни спре някой", лаконичен бе Гьоргиев. "Иначе признавам си, че малко се разочаровах като видях, че имам "само" 10 точки. Не да съм егоист, но все пак не във всеки мач играч на моя пост прави толкова точки при това в 3 гейма, че и да е реализатор на мача. Разбира се, най-важното е отборът да побеждава", допълни Гьоргиев.
7-верни фена на Пирн ГД ликуваха в Самоков, при победата на своя отбор/Снимки Пирин ГД постигна важна победа по пътя за професионалния футбол. Днес в отложен мач от 17-ят кръг на В-Югозападна футболна група, момчетата на старши треньора Йордан Боздански победиха, като гости Рилски спортист с 2:0. Домакините от Самоков се борят за оцеляване в третия ешалон, но не успяха да се противопоставят на по-класния тим от Гоце Делчев. В първите 10-минути гостите от Гоце Делчев създадоха две опасности пред вратаря Гьорев. Първо в 5-та минута след центриране от дясно на Сашко Лачев, Грозданов можеше да открие, но стреля от около 15-метра над гредата. В 10-та минута Лапантов напредна, но не успя да нанесе завършващ удар. Пирин владееше инициативата, но не успя да създаде голови положения през тази първа част. „Рилецо“ отговори с няколко епизодични атаки, при една от които Доменик Аврамов проби добре от дясно подаде към Бойчев, но той се забави и не нанесе удар. След почивката отново гостите бяха по-активни и в 55-та минута Мариан Ловков напредна от ляво. центрира прострелно и новото попълнение Христо Гоговски откри. В 80-та минута Захариев получи втори жълт картон и остави Рилски спортист с човек по-малко. В 83-та минута всичко в срещата приключи, след добро центриране в наказателното поле на домакините, където на втора греда Самокишев върна топката към Пасков и той от 2.метра я вкара във вратата. Пирин бе подкрепян от агитка от 7-човека, които обаче не спряха с песни да подкрепят тима. В тима на Пирин не играха наказаните Спахиев и Моллов, както и започналия работа в София Зефир Катунчев Пирин: Янев, Гоговски, Адемов, Ловков, Грозданов, Пасков, Самокишев, Лазаров, Лапантов, Лачев, Ибраим/Креболиев, Николов, Георгиев/
Трябва ли да останат павилионите в центъра на Дупница? (Анкета) В последните няколко седмици, темата за павилионите в идеалния център на Дупница е изключително актуална. Тя разбуни духовете сред търговците най-вече, които ги ползват в момента, и които всячески се борят да ги запазят и в бъдеще. През много перипетии премина цялата сага последната година и половина. Първоначалното решение на съветниците от местния парламент бе да увеличат обхвата на т.нар. ВИП-зона и така да "подпалят чергите" на търговците на Каменния мост, след като единодушно решиха да няма никакви преместваеми обекти. Дали заради наближаването на местните избори или поради други причини, но в последните дни се промениха на 180 градуса мненията на част от политиците по тази тема. В крайна сметка ситуацията е ясна и премахването ще обхване 4 от будките на Каменния мост, след като бъдат гласувани измененията, които предлагат 10 от съветниците, което ще бъде подкрепено със сериозно мнозинство.
Драмата със заложниците  в Сидни продължава повече от 14 часа Петима души са успели да излязат от кафене „Линдт” в австралийския град Сидни, в което въоръжен мъж държи около тридесет заложници вече близо четиринадесет часа, предаде The Guardian. Кафенето продължава да бъде обградено от тежко въоръжени служители на полицията и на специалните части.
ВИДЕО/СНИМКИ Какво заявиха след Марек-Черно море 1:3 двамата треньори : Т.Тенев и Н.Спасов Черно море направи поредната крачка към своята цел – място в шестицата, като се наложи с 3:1 при гостуването си на Марек. „Моряците“ бяха по-активният и офанзивен тим през целия двубой на стадион „Бончук“. С успеха Черно море вече има 21 точки, и се изравни с Ботев преди гостуването на пловдивчани в Ловеч в дербито днес.
Юношите на Марек Юнион-Ивкони с победа в София Юношите сарша възраст на Марек Юнион-Ивкони победиха като гости Септември Сф с 3:0(25:13,25:15,25:18) гейма, в мач от седмия кръг на група А. Със спечелените три точки момчетата на ст.треньора Христо Райчев запазват второто място в класирането с актив от 14 точки, на 2 след лидера Левски Бол.
Германея губи, 3 червени картона в мача  Германея записа трета поредна загуба в първенството на Югозападната „В“ група. След като записаха поражения от Беласица и Сливнишки герой, сега сапаревобанци отстъпиха с 1:3 при гостуването си на Вихрен в Сандански.