1 Коментар на Чуйте и се посмейте: Алекси Сокачев пробива с рап парче (ВИДЕО)

  1. Анонимен // 05.09.2014 в 3:14 // Отговор

    зада се хареса на домус ага смех

    Теодор Георгиев влезе в топ 16 на Гран при 2015 по таекуон-до в Москва Дупничанинът Теодор Георгиев се нареди в топ 16 на силното Гран при 2015 по таекуон-до в Москва. В обединената олимпийска категория до 80 килограма Теди победи на 1/32 финал 12-ят в световната ранглистата Ямус Сарил от Турция. Сарил е и европейско шампион. На 1/16 финал Георгиев, чиято основна категория е до 74-килограма, се изправи срещу близо 2-метра високия китаец Сен Чиао, който идва от по-горна категория и загуби. В тридневното елитно събитие участваха 245 атлети от 52 страни. Това е едно от основните състезания по пътя за спечелване на квоти за Олимпиадата в Рио.11857765_10200890284136626_194558867_n 11910890_10200890284256629_781323664_n
    Започват спешен ремонт на оградата на училището в село Яхиново OLYMPUS DIGITAL CAMERA Спешен ремонт на оградата на училището в село Яхиново ще започнат от Община Дупница, информираха от пресцентъра на кметството.
    Гимназистът Цветан Иванов се изкачи на Мусала с колело На Мусала с колело, адреналин, приключение плюс още нещо! Гимназистът Цветан Иванов осъществи още една своя мечта. Един от най-запалените любители на колоезденето в региона се изкачи на най-високия връх в България с колело. Приключението за него и приятелите му започна от “Царска Бистрица“  в посока “Ястребец“ и хижа “Мусала“. Цветан Иванов е роден през 1999 година, като с колоездене се занимава от около година и половина, но не професионално, а като любител. Самият той разкри, че по време на тренировки изминава около 150 километра на ден. За изкачването на Мусала част от тренировките протекоха край Бобов дол, където изкачваше връх Колош 1366 м.н.в. Припомняме, че през юни тази година Цветан Иванов спечели трето място при планинско колоездене за младежите до 20-години на състезанието Pirin Run, което е част от веригата FIVE MOUNTAINS 2015.
    Марек – Ботев 1:1 в един луд мач с много пропуски/СНИМКИ/ Марек спря негативната си серия и пропадането в А група, след като завърши 1:1 при домакинството си на Ботев Пловдив от 9-я кръг на първенството. Дупничани бяха в серия от три поредни загуби, но спечелиха точка или загубиха три срещу „канарчетата“.
    Над 30 са тарикатите в Дупница решили да си „спестят“ такса-смет Сериозно оттегляне на подадените декларации за освобождаване от такса смет през настоящата година се наблюдава в Община Дупница, информират от пресцентъра. До края на годината се подават заявленията за освобождаване от услугата на даден имот. От Община Дупница вече започнаха проверка на подадените през миналата година декларации. Решилите да “се скътаят” от въпросната такса тарикати ще бъдат глобени съгласно Наредбата за определяне на такси и цени в 3-кратен размер на годишната такса за смет, но не по-малко от 500 лв. Повече от 30 са собствениците на имоти до момента, които са оттеглили декларациите си до сега, допълват от кметството. Подадено некоректно заявление може да бъде оттеглено до 31 декември тази година и не подлежи на санкция или проверка.
    Пострадалите вчера при катастрофа край Мурсалево са без опасност за живота Единият от водачите е със счупен прешлен, другият – със счупена лява подбедрица, без опасност за живота са. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница. Двамата пострадаха при катастрофата, станала вчера на главен път Е-79 в района на село Мурсалево. Единият от пострадалите бе закаран в Благоевград, а другият в болнично заведение в Дупница. Инцидентът стана в 19.40 часа. Два леки автомобила Хюндай“ и „Рено Меган“ се удариха, като вследствие на сблъсъка едната кола бе изхвърчала от пътя. Катастрофата предизвика задръстване на Е-79.
    И в Сапарева баня съветниците ще си вдигат заплатите На сесията днес общинските съветници от Сапарева баня ще разгледат 14 докладни включени в дневния ред. Последна точка е вдигане на възнагражденията на местните парламентаристи с 70 процента. Така Общински съвет Сапарева баня ще стане поредния в областта, който се възползва от приетите на 20 декември от Народното Събрание промени в закона за местно самоуправление.
    Иво Паргов: Финансово сме по-добре от доста отбори Изпълнителният директор на Марек Иво Паргов заяви, че финансовото състояние на клуба е по-добро от това на доста тимове в А група. Босът на дупничани говори след загубата с 0:2 „Извън простотията, която направи Златко Бонев, който си изкара два жълти картона за десет минути, видяхте отново, че Марек се бори до последно. Марек играе единствено за себе си и търси причините единствено в себе си, а не в съдията или съперника. Сгрешихме при ситуацията с червения картон и опитен състав като Локо София ни наказа. Трябва да ви кажа, че като финансови средства, Марек е доста по-добре от не малко отбори в България“, коментира Паргов след срещата. /Гонг
    17-годишна българка пострада при пътен инцидент в италианския град Монтекатини 17-годишно момиче пострада сериозно, след като бе блъсната на пешеходна пътека в италианския град Монтекатини. Инцидентът е станал снощи 1-ви март около 21:00 часа. На едно от кръговите кръстовища в града момичето е било блъснато от тъмен Опел. Автомобилът се е движел с висока скорост, далеч над позволената и според сведетели не е направил изобщо опит да намали. След удара колата е продължила без да спре и шофьора е избягъл от местопроизшествието. Автомобилът е продължил в посока писта за конни надбягвания. При удара момичето е било изхвърлено на предния капак и след това е паднало на асфалта. Българката, чието име не се споменава е настанена в местната болница „Козма и Дамян“. Тя е била в съзнание, но е с травма на главата и счупено ляво рамо. Предстоят още редица изследвания за вътрешни травми и лекарите отказват повече информация. Момичето ще навърши този август 18 години и живее в Италия с родителите си. Тя се е прибирала към дома си след среща с приятели.
    Закриват SOS детското селище в Дрен, местят децата в София и Перник. Започва спор за имотите Ръководството на SOS детски селища иска да закрие дейността си в Дрен и да премести децата и приемните родители в апартаменти в София и Перник. Това съобщиха от Инициативния комитет за запазването на селището. В момента там са настанени около 60 момичета и момчета. Проблемът беше разгледан на извънредно заседание на Общинския съвет на Радомир в петък. ОС задължава мен като председател и кмета на общината при провеждане на среща с представителите на SOS за България по никакъв начин да не им предоставяме терена, което всъщност те искат, обясни Красимир Борисов. Когато теренът им е бил предоставен преди 20-ина години, в договора е записано, че мястото ще се използва само за социална дейност с деца. "Сред мотивите, които ръководството на организацията изтъква в полза на извеждането на децата, е по-доброто здравеопазване. Дрен е на 10-15 минути от Дупница, където има областен спешен център, и на 40 минути от "Пирогов". В селото също има лекар", каза още Ивайло Шопски от ИК Училището е ремонтирано, има отлична спортна база. Друг посочен аргумент за извеждането на децата от селището бил по-близък контакт с биологичните им родители, защото повечето не били сираци, а изведени от семейната среда от Агенцията за закрила на детето, защото социалните работници са преценили, че са в риск, допълни Ивайло Шопски."Не става въпрос за закриване, а за преместване на децата в София и Перник. Настанени в изолирани селища, те нямат възможност за интеграция и социализация. Нашето решение е в синхрон с официалната държавна политика", коментира изпълнителният директор на SOS детски селища за България Пламен Стоянов. Въпросът за запазването за терена трябвало да се обсъди с общината, защото е общински, но сградите са на организацията. Съсобственици сме, допълни Стоянов. Източник 24 часа
    Тежка катастрофа на Е-79 край Дупница. Има пострадали двама мотоциклетисти/ОБНОВЕНО Тежка катастрофа стана преди минути на главен път Е-79 край Дупница. По първоначална информация има пострадали тежко двама мотоциклетисти. Движението от Е-79 е отбито от пътен възел Байкал през Дупница. Инцидентът е станал малко след 19:30 часа в отсечката между пътен възел Байкал и тунела в посока София. Очаквайте подробности
    СНИМКИ/ Спектакъл „Дупница в годината на светлината“ за учениците от СОУ „Св. Паисий Хилендарски“-Дупница Учениците от СОУ "Св. Паисий Хилендарски"-Дупница, препълниха залата на ОбДТ “Невена Коканова”, където бе представен танцов спектакъл „Дупница в годината на светлината“. Мажоретен ансамбъл и индивидуални изпълнения бяха част от програмата. Първият де от 38-те Майски празници на културата в Дупница ще продължи в 16:00 часа с денс-фест и втория фестивал на мажоретните състави от Югозападна България. Официалната церемония по откриването започва в 19:00 часа на площад Свобода
    1500 лв от Общината, лични средства и хранителни продукти дариха на Незабравка кметът Чимев и заместникът му Милев По предложение на кмета инж.Методи Чимев, Община Дупница също се включи в набирането на средства за подпомагане лечението на  Незабравка Боткова от града, информираха от пресцентъра. Потресаващата история на 36-годишна жена, която е с тежко онкологично заболяване и грижи за нея полага 13-годишният й син стана известна в цялата страна преди дни. Зам.кметът Крум Милев и Нина Александрова-ст.спец. "Социални дейности и здравеопазване" лично дариха 1500 лева от бюджета на общината на болната жена.
    Дупница стана част от световна инициатива „Дръж се земьо, българин те гази!!!“/СНИМКИ/ Дупница се включи към световната кампания, която има за цел да популяризира българският фолклор. Днес на пл. „Свобода", дупничани извиха голямо българско хоро, а трибагреници бяха гордо развяти. Инициативата „Дръж се земьо, българин те гази!!!" се провежда едновременно на всички континенти. Мотото е „24 май българският танц на седем континента!". Организатори са община Дупница, Дилиана Диканска, Воин Войнов, Димитър Шопов, Владко Евтимов. Инициативата бе подкрепена от всички фолклорни формации в града. По идея на организаторите на световната инициатива, мъжът който поведе хорото получава сако с българския флаг. В Дупница хорото поведе Лора Делибалтова, но след нея бе Йордан Шангалов, който получи подаръка лично от кмета на града инж. Методи Чимев.
    ТЕМА С ПРОДЪЛЖЕНИЕ! В Сапарева баня продължават да не зачитат българския трикольор. Кмете, докога? На 13 май публикувахме материал след читателско писмо със заглавие: СЛЕД СИГНАЛ! До Община Сапарева баня: От незнание ли се подигравате с българския трикольор?. Темата бе – неуважение на българския трикольор, което демонстрира волно или неволно общинската администрация в Сапарева баня, поставяйки българският символ не там, където му е мястото. Екипът на zadupnitsa.com предположи, че вероятно става въпрос за незнание и непознаване на Закона за националното знаме и това е причината трикольорът да бъде най-вляво, а не по средата, както е по закон. И така вече 3 месеца. А от кога преди това е така, само администрацията в курортното градче знае. Факт е обаче, че българския символ не се зачита, а в Сапарева баня не му пука на никой за това. Всъщност, бяхме убедени, че кмета на града Сашо Иванов ще обърне внимание на подчинените си и ще покажат уважение към българския символ, но… останахме си с очакванията. А една община е представителство на държавата и най-малко тя има правото да си позволява подобно поведение спрямо националните символи.
    ЧИТАТЕЛИТЕ СНИМАТ! Поредните нагли шофьори в Дупница паркирали…? Наглостта няма край и едва ли скоро ще има. Поне докато не се промени мисленето на всички зад волана, а и докато не бъдат законите по-строги и най-вече да се изпълняват.
    За 90 дни ремонтират още два квартала на Дупница и Триъгълната градинка От Оперативна програма "Регионално развитие" официално са поканили кмета на Дупница инж.Методи Чимев да сключи следващата седмица договор за новите обекти, които ще бъдат изцяло ремонтирани по проекта "Зелена и достъпна градска среда", информират от пресцентъра на кметството. На два пъти подписването бе отлагано, но вчера официално Община Дупница бе уведомена, че жк. „Велчова завера“, Триъгълната градинка на ул. "Родопи" и междублоковото пространство срещу бившата Военна болница са одобрени за финансиране. 1 045 000 лева са парите по тези три обекти, които ще бъдат изцяло обновени. Срокът за реализацията им е 90 дни считано от подписването на анекса, допълват от пресцентъра. "В началото на месец юли ще организираме и среща с живущите в тези райони, за да ги запознаем подробно за намеренията и строителните дейности, които ще бъдат предприети. Тъкмо живущите там ще могат да ни дадат повече информация за някои проблеми, които ще можем да разрешим по време на реализацията на проекта“, коментира инж.Чимев.
    Югославия се разпадна след бой на футболни фенове през 1990 същото се случва и в Украйна ВИДЕО Какво е общото между 13 май 1990 година и 2 май 2014 година, две дати раздалени от 24 години, на пръв поглед  нищо, но след първата последваха ужасяващи събития във вече бивша Югославия, след втората могат да последват същите събития в Украйна, която след време също може да се каже „бивша“.
    Узакониха втората сероочистка в ТЕЦ- Бобов дол. Съкращения няма да има Втората сероочистващата инсталация на ТЕЦ- Бобов дол отговаря на всички изисквания и е узаконена , това съобщи изпълнителният директор на централата Емил Христов, цитиран от Дарик радио. Тя е на 3- ти блок, който в момента е в студен резерв на Електроенергийната система. ТЕЦ- Бобов дол работи с два блока, в тестов режим. "Тестовете са за едновременна работа на първи и втори блок със сероочистка №1. Те трябва да приключат до 15 април и след това ще кандидатстваме да се издаде ново Комплексно разрешително, за едновременна работа с 3 блока. Имаме проект, трябват нови оросителни полета и помпи. Работата на три блока осигурява спокойна работа на мините "Въгледобив- Бобов дол", "Бели брег", Открит въгледобив Перник и "Станянци"", коментира Емил Христов. Изпълнителният директор на ТЕЦ- Бобов дол бе категоричен пред DarikNews.bg, че няма опасност от съкращения, след узаконяването на новата сероочистка, точно обратното може да се назначат нови хора. В централата работят 950 души. Това е вторият най- голям работодател в Кюстендилска област, след "Въгледобив- Бобов дол", където има 2 400 работници.
    Младите социалисти от Дупница рамо до рамо с Миков пред президентството Организираният от градския съвет в София и младежката организация на БСП протест под надслов: "С Европа, но никога против Русия! Санкциите не спасяват живот! Искаме мир, а не война!", събра около 500 души пред сградата на президентството този следобед. В шествието се включи и група от Дупница. Още вчера лидерът на БСП в града Станислав Павлов обяви, че и структурата в Дупница ще подкрепи инициативата. Изненадващо множеството бе поведено от цялата парламентарна група на социалистите, начело с Михаил Миков, а рамо до рамо с тях застана и бившият шеф на столичната левица Румен Овчаров.Групата постепенно увеличи своята численост. Развяти бяха  български знамена, такива с образа на революционера Че Гевара, както и транспаранти с призиви срещу НАТО, срещу наложените на Русия санкции и срещу военните действия в Украйна. Младежи, облечени в бели фланелки с печат "солидарност срещу войната", развяха плакат с лика на президента Росен Плевнелиев, около когото бе написано: "Оставка! На дебати мен не ме кани, а само на вечери и кьорсофри". Протестиращите обявиха искане за прозрачност и попитаха защо когато Франсоа Оланд и Ангела Меркел търсят мирно решение на конфликта, президентът, военният и външният министри обслужват чужди интереси. Вчера бе съобщено, че външните министри на 28-те страни-членки на ЕС са одобрили разширяването на "черния списък" за руски граждани и лица от Югоизточна Украйна. Влизането в сила на новите санкциите обаче бе отложено.
    Що за чудо представя България на „Мисис Свят“ тази вечер в Америка!ОБНОВЕНО /СНИМКИ/ Снимки на българската представителка на „Мисис Свят 2014” разбуниха духовете в социалните мрежи. На финала на Соломоновите острови в Мериленд трибагреника ни ще развее Анита Желева, която е избрана за най-достойна омъжена нашенка на конкурс в „Златни пясъци” през август. Гротескният тунинг по тялото на варненката се забелязва с просто око и дузина виждат в нея ходеща антиреклама на пластичен хирург. Желева се занимава с интериорен дизайн и има една дъщеря. От седмица е в САЩ и се готви за гала вечерта на 19 ноември.download (1) d41a4830cbd2d0da2b04e2d973772006
    Дупничани от жк “Чавдар войвода“ излизат този петък на протест. От Общината заявиха, че ще решат проблема Хора живеещи в дупнишкия квартал „Чавдар войвода“ се организират на протест този петък. Протестът е под мотото „Оправете ни улиците“. Ето какво казват организаторите: „Организираме протест!!! Уважаеми съграждани, искаме да ви уведомим, че на 21.08.2015 година от 09:00 ч. ще се съберем на площадката на Ж. К. „Чавдар Войвода” с лозунги и плакати, за да алармираме Градоначалниците ни, че вече не можем да търпим положението с улица „Велико Търново” и искаме да бъде основно реконструирана. Не можем повече да чупим детските си колички, колелата и колите си в огромните дупки останали след ремонти на водопровод или окабеляване! Искаме да се спази обещаното от общината, не частично, а основни ремонтиране! Ще се радваме всички от квартала да се включат в протеста, за да сме по-силни и да разберат Кмета и неговите представители, че не могат да ни лъжат повече! Ще сме там и ще тръгнем всички заедно по цялата улица, до общината, за да „Приканим” управляващите да си свършат работата.“
    Екзотика: Германея започва тренировки с двама мексиканци в редиците си Трето-дивизионния тим на Германея Сапарева баня започва днес лятната си подготовка. Старши треньорът Борис Кръстев ще изведе на първото занимание група от 18 футболисти, сред които и двама мексиканци.  Самият Кръстев сподели, че не знае много подробности за тях, освен че са на 18 и 21 години. От миналогодишния тим няма напуснали, а Кралев и Гроздин ще се присъединят към тренировките след около седмица. Тренировката днес ще бъде от 18:30ч., веднага след тренировката на Марек. Двата отбора ползват терена на градския стадион в Сапарева баня.
    А СЕГА ДЕ?! Затворници-фантоми от Бобов дол „работили“ за Община Дупница Община Дупница спечели пред Районен съд-Дупница делото заведено от Държавно предприятие "Фонд затворено дело", информират от пресцентъра на кметството. Делото може да се нарече като "Затворници-фантоми". Искът от предприятието е заведен като с него се претендира, че Общината дължи сумата от 24 038,13 лева по договор за отдаване на труд, но бе отхвърлен от съдия Миглена Кавалова. 
    Пиян шофьор карал в Сапарева баня с цели 3.37 промила алкохол  Бързо полицейско производство е започнато в РУП Дупница вчера срещу 34-годишен водач на лек автомобил „Форд“ за управление след употреба на алкохол.
    142 години от обесването на Васил Левски. Завет и мисли на Апостола На 18-ти февруари (6 февруари стар стил) от този свят си отива Васил Иванов Кунчев – един герой, за чийто принос и роля в българската история често думите не стигат.В мразовития февруарски ден през 1873 година Апостола на свободата е обесен на мястото, където сега се издига неговият паметник в столицата.Смъртта му не просто предизвиква потрес и скръб сред бунтовническите среди, но бележи началото на криза и сътресения, от които революционното движение никога няма да се възстанови напълно.По традиция смъртта на героя се чества на 19-ти февруари. Поклон пред паметта му.