Начало
Непълнолетен 17-годишен младеж, катастрофира днес на една от главните улици в Дупница, св. Иван Рилски, в колата с него е пътувао и 14-годишно момиче. Младежът е без шофьорска книжка. Той е управлявал автомобил Нисан Микра и се е движел от центъра на града по посока Рампата. Внезапно е загубил контрол над колата, след което се е качил на тротоара и се е ударил в гараж на къща. След което, автомобилът отскача и се удря в контейнер за смет. Двамата младежи са транспортирани от екип на Спешен център и са със съмнения за комоцио, поради което са настанени в болница под лекарско наблюдение. На неправоспособния шофьор е взета и кръвна проба за употреба на алкохол. Екип на полицията обслужи ПТП-то, като се изясняват и причините довели до този пътен инцидент.
Вторият за годината снеговалеж почти блокира дупничани. Падналата през нощта близо 10 см снежна покривка, този път май изненада снегопочистващата фирма, която се справи сравнително добре при първия сняг преди два дни на 27 декември. Към 7:00 часа тази сутрин снегорините бяха минали по така наречените главни улици на Дупница, но без да ги обработят навсякъде допълнително. На повечето кръстовища има снежни "островчета". Почти всички останали улици бяха потънали в снежна покривка, на която в този ранен час се радваха само кучетата.Непочистени бяха всички тротоари в града, което принуди хората тръгнали пеша за работа в този първи след празниците работен ден, да се движат по уличното платно.
Българският и дупнишки Марек Сеграте е хит в първенството на Seconda Categoria GIRONE. От началото на годината Марек няма загуба, като в този 24-ти кръг момчетата на старши треньора Асен Арсов се справиха и с тима на Фулгор в местното дерби, записвайки победа с 1:0. Единственото попадение в мача реализира Симоне Суфри през второто полувреме. С този успех Марек се затвърди на 4-то място в класирането.
Наставникът на Марек Юнион-Ивкони Найден Найденов бе доволен след категоричната победа с 3:0 гейма над КВК Габрово в дербито на Суперлигата.
На 5 март ще бъде проведено първото открито заседание по избор на изпълнители за рехабилитацията на пътната мрежа на територията на община Дупница. Три са обособените позиции на обща стойност 871 853,74 лева. За рехабилитация на вътрешната улична мрежа на града са предвидени 500 000,04 лева, за селата са заложени 170 153,19 лева и за четвъртокласната мрежа – 201 700,51 лева.От Община Дупница са заложили и задължително условие, че една фирма може да кандидатства само по една обособена позиция. Списъкът с предвидените за възстановяване улици се изготвя и в момента, допълват от пресцентъра на кметството. "Стартираме максимално рано във времето, за да се възползваме веднага с отварянето на асфалтовите бази да стартират и дейностите. Макар сумата за Дупница да е двойно по-голяма, не се заблуждавам и знам, че пак няма да е достатъчна. Иска ми се зад всяка сума по трите позиции да има по още една нула отзад, но такива са ни възможностите към момента и затова трябва да сме реалисти. Особено е тревожно състоянието на уличната мрежа в селата, където от години не е правено нищо. След като успяхме да стабилизране финансовото състояние на Общината, успяхме да заделим ресурс за тази дейност и се надявам, че бюджетът ще позволява тази сума да се увеличава постепенно и редовно от тук насетне", коментира кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев.
10-километрова опашка на магистралата след катастрофата с мотористи край Дупница, градът бе блокиран
Повече от 10 километра бе достигнала опашката от автомобили пътуващи в посока София. Причината се оказа катастрофа с участието на двама мотористи на главен път Е-79 в района на тунела край Дупница. Точно в 19.40 часа полицията блокира придвижвамето по международния път, който бе затворен точно 80 минути. Преминаването бе пренасочено през града като по трасето бяха разположени и полицаи, които съблюдаваха за движението. Всички служители на полицията от "Група престъпления по пътищата", "Охрана на обществения ред" и "Пътен контрол", участваха в регулиране на движението, като успяха за малко повече от час да се справят с тежката пътна обстановка .
Евгени Йорданов е сигорно ново попълнение в зимната селекция на Марек. Старши треньорът Иво Паргов потвърди за трансфера и допълни, че с футблиста са се разбрали много бързо. Йорданов е познат на феновете на Марек от престоя си на стадион Бончук през есента на 2007 година. След това нападателят премина в ЦСКА, а за последно се подвизаваше в Берое. Близо година Евгени Йорданов бе извън футбола, но сега родения в Кюстендил футболист реши да се присъедини към Марек.
Кметът на Дупница инж. Методи Чимев и заместникът му Крум Милев бяха сред официалните гости на откриването днес на многофункционалната спортна зала в Сливница. Повече от 2000 души успяха да влязат в съоръжението, а над 1000 останаха извън него. Освен тях, сред гостите бяха и президентът на ВК “Марек Юнион-Ивкони” Ивайло Константинов, мениджърът на клуба Людмил Найденов, изпълнителния директор Дамян Бичовски, както и подрастващите отбори от школата на дупничани.Лентата прерязаха лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и Васил Стоилков-кмет на Сливница.
49-годишната Емилия Димитрова днес сложи край на живота си с полет от 7-ят етаж. Това е второто самоубийство в Дупница за малко повече от седмица, след като на 3 януари, 20-годишният Иван Кирилов също избра смъртта със скок от 5-ят етаж. Тази черна серия от самоубийства почерни 2015-а на старта й, но и миналата 2014 година започна с три самоубийства в Дупнишко/ повече по темата прочети ТУК/.
С нова линейка се сдоби Спешен център Дупница. Модерно оборудваният автомобил, разполага с нужната техника за оказване на своевременна помощ. Автомобилът днес бе приет от началникът на центъра д-р Злати Величков. Спешен център вече ще разполага с три действащи линейки и една ще бъде в резерв. До момента при натоварен график се ползваше автомобил от Бобошево. Статистиката сочи, че за 24-часово дежурство средно повикванията на различни адреси са между 15 и 20.
Станаха ясни имената на първите двама футболисти които ще се разделят с Марек. Халфът Димитър Андонов със сигурност няма да продължи кариерата си на стадион Бончук. Най-вероятно раздялата ще бъде по взаимно съгласие. Припомняме, че играча влезе в остър конфликт с част от феновете на отбора по време на последния мач с Берое. През второто полувреме хора от сектор „Слънчев бряг“ на няколко пъти освиркаха играча за негови отигравания, но и той им отговори. Тенчо Тенев видя, че Андонов е изнервен и в 67-та минута го смени с Марио Близнаков. Тогава част и от сектор А изрази недоволството си от футболиста, като преди да се прибере в тунела Андонов отиде до оградата на стадиона, където си размени здрави обиди с човек от публиката и се наложи полицията да се намеси. Този инцидент е повлиял на решението на ръководството, но и спортно техническия щаб също има свойте претенции за представянето на Андонов през есента. Футболистът пристигна в Марек преди повече от 2 години и игра във В и Б група, като тогава имаше съществен принос за изявите на тима, но явно в А-група не се представи на очакваното от ръководството ниво.
Издигането на българското знаме в местността Дренски рид над Дупница ще стане утре 19 октомври веднага след водосвета, който ще бъде отслужен на пл. “Свобода” в 11:00 часа. На 22-метров пилон ще бъде издигнат трибагреника, който ще бъде видим от всяка точка на града, както и на километри по Е-79 и съседни общини. Преди самото му издигане, знамето ще бъде осветено на място от Георги Паликарски.
Вече близо 14 часа ТИР натоварен с 24 тона бира стои на улица в Дупница. Камионът пропадна в дупка на пътя до градинката „Муструков“ в кв. Бишика .Инцидентът е станал снощи . Шофьорът на големия товарен камион извършвал маневра и не видял, че има земен насип върху огромната яма. Движението тази сутрин на кръстовището бе затруднено. Очаква се бирата да бъде разтоварена, за да може ТИР-ът да бъде изваден от дупката, като след това отново ще бъде натоварена.
Днес от 15:30 часа на стадион Бончук Марек приема последния в класирането на Б-професионална футболна група Раковски.
Акцията "Пластмасова капачка" в Дупница набира все по-голяма скорост, видя zadupnitsa.com. Тя бе подета преди 20-ина дни ot Община Дупница и вече са събрани около 20 килограма. Три огромни аквариума поставени на входа на администрацията са пълни като събирането им продължава. Научил за акцията, човек от Костенец изпратил цял чувал, за да подпомогне идеята, която бе инициирана от Надя Борисова, разкриха от пресцентъра на Общината. С последващото предаване на достатъчно голямо количество от капачки, получената сума ще бъде разходвана или за закупуване на инвалидна количка за някой с такава потребност или дадена за операция на нуждаещ се.
Д-р Иван Ибришимов кандидат за кмет на Дупница, издигнат от Инициативен комитет и подкрепен от БСП и от няколко граждански сдружения, изрази своята позиция по повод статия в zadupnitsa.com под заглавие „ХИТРО! Кандидат кмет на Дупница играе на „два стола“, стяга се и за…депутат“./статията може да прочетете ТУК/
Старият континент е изправен пред първата за годината аномалия във времето. В югоизточната част на Франция двама души станаха жертви на наводнения. Там за два дни паднаха дъждове, колкото е нормата за месец и предизвикаха свлачища.
Досъдебно производство е започнато в РУ-Бобов дол срещу водач на МПС, управлявал след употреба на алкохол. 51-годишен жител на село Мламолово е засечен от полицията с 2.59 промила, но след като водачът дал кръв за изследване. Той ще бъде съден в дупнишкия районен съд и го очаква минимум 12 месеца пробация.
Младите ротарианци от Дупница завършиха кампанията „Направи вълшебство“. Тя стартира на коледния благотворителен бал на Ротари клуб , където бяха набрани над 500 лева и продължи с базар на площад Свобода, където бяха продавани ръчно изработени подаръци и сувенири, които са дело на деца от дупнишките училища.От тази инициатива бяха събрани още 700 лева след като много дупничани и гости на града подкрепиха идеята. Със събраните средства ще бъде закупена компютърна техника за децата от дом „Олга Стоянова" споделиха от Ротаракт клуб Дупница. Младежите планират да направят дарение и за ЦНСТ-Надежда,тъй като и там има деца в нужда.
Община Дупница е продължила договорът с фонд "Социална закрила" към Министерство на труда и социалната политика за услугата "Обществена трапезария", информират от пресцентъра на кметството. Градоначалникът Методи Чимев сключи договор с изпълнителния директор на фонда Мариана Сарадинова, с който се продължава осигуряването на безплатен обяд за 99 души от града до 30 април тази година. Настоящият е приключил на 31 декември, но с подновяването му, осигуряването на храна за 99 от най-бедните в града продължава, допълват от администрацията.
"Нещата се развиха в рамките буквално на часове в края на миналата година. Важното е, че успяхме и продължаваме. Все пак говорим за 99 човешки съдби, още повече в период на такъв сезон като зимния", коментира инж.Чимев.От безплатният обяд се възползват хора, които са на месечно подпомагане от Диркеция "Социално подпомагане", лица с доказана липса на доходи и близки, които да се грижат за тях, както и самотно живеещи лица и семейства, получаващи минимални пенсии. Стойността на договорът е 18 671,40 лева.
Кражба на пари и златни накити от апартамент в града е заявена в РУ Дупница. Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група, работата по установяване на извършителя на кражбата продължава.
16-годишно момче от Дупница е опитало да открадне вчера 2 жребчета и кобила в района на с. Джерман, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Състав от 3-ма общински съветници ще рови в документацията на ВиК-Дупница, за да запознае Икономическа комисия и Общински съвет с реалното състояние на друбеството. Тпова стана по предложение на БСП-лидерът Станислав Павлов. "Тоа е обида срещу цяла една Икономическа комисия от 9 човека. Дайте да се уважаваме. Каква тричленки, двучленки… Има си Икономическа комисия, на която това й е работата. Щом ще има такива тричленки да се нагърбват изцяло с ВиК, аз повече отношение няма да вземам", настръхна от микрофона д-р Попниколов. Продиктувано от изказването му, председателят на групата общински съветници Емил Панчев отказа да предложи човек за 3-членката. В крайна сметка триото бе избрано. В рамките на месец, доскорошният шеф на "Напоителни системи-Струма" Александър Анин и Чавдар Милушев от БСП и инж. Владимир Владимиров от Лидер ще трябва да изготвят доклад за състоянието на общинското дружество. Най-яростен "фен" на Управителя на дружеството Илия Илиев е именно Милушев, който на всяка сесия по темата ВиК е първа писта и не пропуска да поиска оставката на Илиев. До това решение се стигна, след като пропадна изборът на Контрольор във водното дружество за срок от 3 месеца. "Не трябва контрольор, а прокурор", извика от микрофона Милушев, като преди това обяви, че Илиев е некадърен и трябва да бъде сменен час по-скоро. "Той е некомпетентен и неподготвен. Нямам нищо лично срещу него като човек, даже с баща му сме добри приятели, но не става за Управител", изказа се култовият съветник от БСП и предвизвика усмивки в залата. Стоян Шушков от ОДБ се обърна към Милушев, че като иска махането на Илиев да го направи по редът, по който трябва. "На следващата сесия ще го внесем", обеща Милушев. Той нападна за пореден път Илиев за закупуването на лизинг на багер на стойност 170 000 лева, без да е получил разрешение за това от Общински съвет. "Никакви 170 хиляди лева… Цената му е 107 хиляди лева, разсрочено за 5 години и е проведен търг по ЗОП за машината. Разрешение за нея има от вас- общинските съветници, когато гласувахте програмата за управление", отговори ВиК-шефът.
В РУП Дупница е започнато досъдебно производство срещу неизвестен извършител, умъртвил домашна котка, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Екшън достоен за холивудски сценарии се разигра днес около обяд в Дупница. На бензиностанцията на входа на жк „Бистрица“, около 50-годишен клиент заредил бензин за 130 лева, но когато трябвало да плати скочил в автомобила и решил да потегли, като не изчакал да бъде дори затворен резервоара. Изненаданият служител на бензиностанцията успял все пак да реагира на време и скочил на предната седалка. След кратка схватка в движещата се кола той успял да завърти волана и автомобила се забил в отсрещния тротоар до автобусната спирка. Шофьорът побягнал и успял да скочи в такси. Служителят от бензиностанцията подал сигнал на телефон 112. Оказало се, че автомобила „Опел „-Вектра е бил откраднат преди около 30 минути от село Джерман. Полицията бързо издирила крадеца, който бил от същото село. Пред униформените той разказал, че е видял паркирания Опел с ключове на таблото и решил да се повози. Според запознати мъжа е с психични проблеми. Малко след инцидента на бензиностанцията в жк "Бистрица" пристигнал и собственика на автомобила, за да си го прибере. Това обаче станало след като първо източили налятото в него гориво за 130 лева.
Капитанът на Марек Юнион-Ивкони, Гьорги Гьоргиев бе включен в класацията за най-желани ергени сред волейболистите през 2014 година. Сред номинираните в тазгодишният списък са: канадецът Далас Суниас, Мърфи Трой, разпределителят Кавика Шожи, Фредерико Перейра и германецът Денис Калиберда. Ето какво заяви Гьоргиев пред Volleywood:
Младежкият национален отбор на България по волейбол направи уникален обрат в първата си среща от евроквалификациите в София. Нашите, обърнаха Гърция от 0:2 гейма и 20:23 точки, но всички след срещата коментираха феноменално включване именно при този резултат в 3-ия гейм на юношата на "Марек Юнион-Ивкони" Михаил Цветанов. Той застана на сервис при 23:21, затрудни максимално елините с първите си 3 сервиса, за да затвори с директна точка гейма за 25:23. До този момент, избранниците на Николай Желязков бяха загубили на 17 и на 22. Основният проблем бе посрещането на трикольорите ни, което затрудняваше разпределителя и водеше до грешки в атака. Цветанов доигра мача в основната шестица, нагърби се да посреща повечето топки, като стабилизира нашите на този елемент и нещата си дойдоха по местата. Цветанов се отчете и в атака, където записа още 7 точки, за да завърши с общо 8 в актива си. В 4-ия гейм нашите вече диктуваха играта и спечелиха на 18, а в тайбрека се поздравиха след 15:12. Най-резултатен за нашите бе Велизар Чернокожов с 18 точки.
Нападателят Боби Кралев вече е част от отбора на Локомотив Горна Оряховица. Кралев ще пропусне първия мач, днес срещу Пирин Разлог от първенството на Б-група, тъй като едва преди няколко дни се присъедини към тима и ще бъде картотекиран през следващата седмица. Самият футболист заяви, че се е разбрал за личните си условия и е доволен. Бившият футболист на Марек се подвизаваше миналата година в Германея Сапарева баня, а през лятото бе пред трансфер в Академик Свищов, но след напускането на треньора Румен Стоянов се отказа от преминаване там.
Дългогодишен “миризлив” проблем на жителите на село Самораново ще бъде разрешен до 2 месеца, информират от общинския пресцентър. Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев сключи договор за изграждането на затворен мръсен канал, който повече от 30 години трови с миризмите си хората в района на ул “Й. Дотин”. В момента каналът е открит, миризмите са ужасни, а гледката от "плуващи" фекалии в непосредствена близост до детска площадка и парк на селото е отвратителна. “Още миналата година на приемната ми в Самораново хората се оплакаха от този канал и поех ангажимент при първа възможност да разрешим проблема. Комисията, която огледа селата също препоръча час по-скоро да го ремонтираме и да не чакаме финансиране по някой проект през някоя от следващите години. Затова форсирах нещата и в края на май трябва да приключат всички дейности”, обясни инж. Чимев.
Страница 4 от 156

Или всички с шинели, или никой без шинел.
