Заради изграждането на магистралата, разбиха пътя в Блатино, спрян е и достъпът до резервоарите Кметският наместник на Блатино Ботьо Дончев e изпратил сигнал до кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев за сериозни проблеми с пътната настилка на селото, възникнали заради изграждането на магистралата, информират от пресцентъра. Градоначалникът е разпоредил проверка да бъде направена от директора на „Устройство на територията и строителство“ в общината инж.Серьожа Котев заедно с представители на ВиК в присъствието на изпълнителите. „Става въпрос за нарушена пътна настилка от преминаването през селото на тежки строителни машини, които са ангажирани с изграждането на магистралата. Това е довело и до редица аварии на водопроводната мрежа на селото. Отрязан е и пътят към резервоарите на селото за питейна вода и това не позволява достъп на ВиК до там за отстраняване на възникващите аварии. В крайна сметка се уточнихме, че още следващата седмица ще направим тристранна среща в Общината, където в протокол ще разпишем ангажиментите и сроковете на изпълнителите за възстановяване на асфалтовата настилка в Блатино и за изграждането на път до резервоарите“, обясни инж.Котев.
Голямо количество метамфетамин е иззет при вчерашната акция в Дупница Голямо количество наркотични вещества са иззели дупнишки полицаи по време на осъществената вчера специализирана операция за противодействие на престъпленията, свързани с наркотици. Вчера малко след 16:00 часа на улица „Бачо Киро“ бе осъществен арест на един от наркопласьорите, а малко по-късно в дома му открити открити 279 г. метамфетамин и 3.26 г амфетамин. Мъжът е 28-годишен с инициали Р.В. В автомобил БМВ-3 със софийска регистрация собственост на 29-годишен жител на с. Дяково са открити и иззети 44 грама канабис.Автомобилът е задържан в РПУ-Дупница. Видът на наркотичните вещества е установен с полеви наркотест. Работата по документирането на престъпленията продължава Районното управление в Дупница.
Днес в Дупница започнаха полуфиналите на РП по ловна стрелба Вторият полуфинал от Републиканското първенство по ловна стрелба стартира, днес на стрелковия комплекс "Червенобрежки рибарници", близо до Дупница. В него си дават среща най-добрите отбори в България, които спорят за място на финала. Дупнишкият стрелкови клуб "Слави Иванов" се представи добре на първия полуфинал, проведен средата на миналия месец в Пловдив и си осигури участие на финал в дисциплината Скиид. Сега на собствен терен, дупничани ще се борят за добро класиране и в дисциплината Трап.
Трима българи ще играят за Томис през следващия сезон, единият може да е от Марек Поне трима български волейболисти ще играят за шампиона на Румъния Томис (Констанца) през новия сезон. Наставник на отбора е българинът Мартин Стоев. "За новия сезон договори с Томис имат Андрей Жеков и Венцеслав Симеонов. Всички румънски състезатели, които бяха в тима и през миналия сезон остават.Бившият играч на Марек Юнион-Ивкони Дмитрий Бахов премина във френския Пари Волей, а Исраел Родригес в турския Зиратбанк. До началото на новия сезон ще трябва да привлечем поне още трима волейболисти. Един на поста либеро и двама посрещачи. Защо не някои от тях да бъдат и българи? Водим още преговори. След 20 август трябва да започнем подготовка в Констанца", заяви Мартин Стоев специално пред Sportal.bg. От Марек Юнион-Ивкони заявиха, че не изключват възможността техен волейболист да премине в Румъния, но не назоваха име. "Томис е добър отбор с потенциал в европейските турнири. През миналата година там премина Бахов и след силен сезон сега го желаеха редица клубове от Европа. Марек Юнион-Ивкони има добри контакти с Томис." лаконичен бе изпълнителния директор на дупничани Людмил Найденов.
Рилският манастир вече е обект с национално значение На свое редовно заседание вчера служебния кабинет на  професор Близнашки обяви Рилския манастир и землището му за обект с национално значение по смисъла на Закона за устройството на територията. Решението ще подпомогне да бъде опазено културното наследство на Светата обител, както и развитието на територията, на която е разположена, пише на официалния сайт на Министерски съвет.
Полицаи иззеха 7930 къса цигари без бандерол от 39-годишен дупничанин  7 930 къса цигари от различни марки и без български акцизен бандерол са иззели вчера дупнишки полицаи при проведена операция, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Майката на общински съветник от БСП осъди Общината за 20 хиляди Над 20 000 лева ще трябва да се бръкне от общинската хазна кмета на Дупница инж. Методи Чимев, за да плати по загубено дело заведено срещу Община Дупница. Производството е образувано по искова молба, подадена от майката на общинския съветник от БСП-Александър Анин-Анка. Фирмата й ET „А.А. Риластрой" претендира за неразплатени фактури по дейности. С договор № VIII -17/12.08.2011г. община Дупница е възложила на ЕТ да извърши строително- ремонтни дейности, състоящи се в „топлинно изолиране на външни стени на обект ОУ" Св.Св. Кирил и Методий", находящ се и с.Яхиново, общ.Дупница на обща стойност в размер на 28 624.44 лева с вкл. ДДС. С акт № 1 за установяване на СМР от 29.09.2011г./ неразделна част от договор VIII-17/12.08.2011г./ подписан от представител на възложителя и от собственика и управител на изпълнителя се е констатирало, че договорените СМР са изпълнени качествено и в срок, като страните са се споразумели, че договорната сума в размер на 28 624.44 лева следва да бъде намалена на сума в размер на 26 642.04 лева, тъй като доставката и монтажа на 140 л.м. водосточни тръби, включени в първоначалната договореност, ще бъде извършена от друг изпълнител. Въз основа на постигнатите договорености по описания по-горе договор, Община Дупница е извършила авансово плащане на ищеца в размер на 8578.33 лева с вкл. ДДС, което плащане е фактурирано на 17.08.2011г. Съгласно разпоредбата на чл.8 от същия договор окончателното плащане на извършените СМР следвало да бъде направено от възложителя след надлежно подписан протокол за действително изпълнените СМР. На 29.09.2011г. такъв протокол е бил подписан между Община Дупница и ищеца. С фактура от 25.02.2013г. ЕТ е фактурирал на Община Дупница остатъка от дължимото възнаграждение за сума в размер на 18 054.71 лева с вкл. ДДС. Въпросната фактура е получена от общината на 26.02.2013г. Въпросното задължение не е било изплатено към 13.05.2013 г., на която дата е подадено заявлението в съда.
Утре 4-ти февруари от ЧЕЗ предвиждат планови ремонтни дейности в Дупница,  две села от региона и Сапарева баня Компанията всекидневно извършва дейности, свързани с изнасяне или рециклиране на eлектрически табла, ремонт на съоръжения по електрическите мрежи средно и ниско напрежение, присъединяване на клиенти, кастрене, профилактика на трафопостове и други. Успешната реализация на тези мерки налага кратковременни прекъсвания на електрозахранването, както следва:
24-часова полицейска акция в Дупница, Бобов дол и региона, вижте къде Специализирана полицейска операция по линия на TISPOL за контрол на скоростта започва в 6.00 ч на 11.3.2015 г. Операцията е 24 -часова, ще се проведе на територията на страната. Пътните полицаи ще осъществяват контрол в населените места, по главните пътища и по третокласната пътна мрежа. Целта на операцията е да се снижи аварийността поради движение с превишена и несъобразена с пътните условия скорост, информират от ОД на МВР.
Точките за контрол в Кюстендилска област са следните:
1.На територията на РУМВР гр. Кюстендил:
– път ІІІ-601 в с. Соволяно;
– ул. „Гюешевско шосе" в гр. Кюстендил;
– ПП І-6 в с. Ябълково;
– път ІІ-62 /Кюстендил-Дупница/ в с. Невестино;
– кв. „Върташево" в гр. Кюстендил;
– ПП І-6 в с. Цървеняно;
– ул. „Раковски" в гр. Кюстендил.
2.На територията на РУМВР гр. Дупница:
– ул. „Саморанска" в гр. „Дупница;
– ул. Св. Иван Рилски" в гр. Дупница;
– ПП І-1 /Е79/ км 329+500 в кв. „Байкал" на гр. Дупница;
– ПП І-1 /Е79/ км 335+000 в с. Джерман;
– ПП І-1 /Е79/ км 336+400 при бистро „Пако";
. ПП І-1 /Е79/ км 343+413 при разклон за гр. Бобошево;
– ПП І-1 /Е79/ км 347+700 в с. Мурсалево.
3.На територията на РУМВР гр. Бобов дол:
– път ІІІ-623 км 10+600 при бенз. „Петрол" в гр. Бобов дол;
– път ІІІ-623 км 4+500 в с. Мало село;
– път ІІ-62 /Кюстендил-Дупница/ км 26+400 при разклон за с. Паничарево.
4.На територията на РУМВР гр. Рила:
– гр. Рила бенз. „Петрол;
– път ІІІ-107 /Е-79 – гр. Рила – Р.манастир/ км 0+200;
– път ІІІ-107 /Е-79 – гр. Рила – Р.манастир/ км 4+000;
– гр. Кочериново, ул. „Н. Вапцаров" при бившето МТС;
– път 10716 /гр- Рила – кв. „Бараково" на гр. Кочериново/ в с. Бараково
Някои рискуват живота си за пари, други за без пари.  Спасиха младеж, скочил в морето да вади лодка срещу заплащане 18-годишният Георги скочил в огромните вълни по време на урагана в Ахтопол, за да вади лодка на местен рибар срещу пари. Младежът бил вързан с въжета, но те не удържали на стихията и той започнал да се дави. Тогава без колебания, въпреки студа и ураганния вятър, от кея скочил Милен, който спасил неразумното момче. Това е поредният случай, при който за малко не се стигна до фатален край заради необмислени постъпки на хора по време на бедствие, каквото сполетя Бургаска област през изминалия уикенд, съобщава "Флагман".
AC/DC може да прекрати съществуването си Почитателите на знаменитата австралийска рок–група AC/DC са обезпокоени от появили се съобщения, че групата може да се разпадне и да прекрати изявите си на сцената и в студиото. Освен това под въпрос се поставя и края на турнето по случай 40-години от основаването на рок-бандата. Причина за всички тези опасения е здравословното състояние на един от основателите Майкъл Йънг. На този етап официално от групата не са коментирали тази информация. 61-годишният Майкъл Йънг е със смейството си в Австралия. Групата е създадена през 1973 година и до момента има над 200 милиона продадени копия на албумите, които са общо 31.
Очаквайте през април Джап Драг Дей – Дупница 2015 Почитателите на автомобилизма и високите скорости ще имат възможност да изпитат много емоции на предстоящото през април Джап Драг Дей – Дупница 2015. Надпреварата ще се проведе от 3-ти до 5-ти април на пистата до Сапарева баня, това обяви един от организаторите Иван Иванов. За всички зрители входа е свободен. Любителите на японските автомобили ще премерят сили в класовете:
Супер Златко блести за „Сейнт Назер“ срещу гранд, гледайте НА ЖИВО В МОМЕНТА Бившият волейболист на "Марек Юнион-Ивкони" Златан Йорданов прави феноменален мач с екипа на "Сейнт Назер" до момента в двубоя с френския гранд "Пари Волей". След първите два гейма спчелени от неговия тим с 28:26 и отново 28:26, Супер Златко има 8 точки (2 блокади). Посрещачът играе феноменално в защита и на посрещане и е в основата заедно с другия българин в състава Стойко Ненчев в победата до сега. Ще затворят ли Златан и компания този двубой с 3:0 или раненият лъв ще се събуди. Гледайте го директно ТУК
Дангов изпадна в срамна ситуация в опит да дискредитира Чимев В конфузна ситуация изпадна независимият общински съветник от Дупница в местния парламент Първан Дангов на последната сесия. В желанието си да дискредитира кметското ръководство за необмислени разходи, бившият градоначалник се бе подготвил грижливо с информация от доклада на Сметната палата. "Как може да купиш цифров фотоапарат за 1 608 лв. описан ето тук в доклада на 
Сметната палата и принтер за 1 887 лв.? Доставка на стопански инвентар оборудване 124 000 лв. това са разходи все за администрацията. Ами ако имате много пари харчете още повече…", изцепи се на микрофона Дангов и първоначално изнесената "скандална" информация имаше ефект, включително и по изражението на Методи Чимев. Председателят на ОбС Ивайло Константинов даде думата на заместник-кмета Красимир Георгиев, който отговори с усмивка от микрофона: "Въпросните разходи, които г-н Дангов изнесе… Да, наистина направени са. Те са направени по проект по времето на БСП 2007-2011 г. Автора на проекта трябва да държите 
отговорен. Така или иначе това което е заложено по проект…Разбира се ще Ви го дам".
Настанените в приемни семейства деца гости на дупнишкия кмет, тръгнаха си с подаръци 10 дечица настанени в приемни семейства на територията на Дупница гостуваха днес в кабинета на кмета инж. Методи Чимев. Той ги зарадва с подаръци и лакомства за предстоящите коледни и новогодишни празници, като това се превърна в традиция от миналата година. Някои от по-големите малчугани рецитираха стихчета и пяха песнички. OLYMPUS DIGITAL CAMERA"Надявам се, че следващата година тук ще гостуват по-малко дечица. Вярвам, че по Коледа се случват чудеса и тези малки ангелчета ще намерят за постоянно семейния уют", коментира инж. Чимев, след което благодари на приемните семейства: "Продължавайте да ги дарявате с обич и любов, защото те имат нужда от това. Благодаря ви за всеотдайните грижи, които полагате за тях денонощно и дарявайте ги с усмивки всеки ден".
Децата са настанени в приемни семейства по проект "И аз имам семейство". Най-голямото е на 6 години, а най-малкото на 3 месеца и бе настанено през месец октомври. През тази година, 2 са осиновените, а други две са се върнали при биологичните си родители.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Община Дупница се пробва за 3-и път да осигури пари за 7 села от правителството Извънредна докладна ще вкара на сесията на Общински съвет утре, кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев. То касае разглеждане и одобрение на проектни предложения за 7 села от общината, за които да се кандидатства пред Министерство на инвестиционното проектиране, информират от общинския пресцентър. Две групи проекти ще бъдат разгледани от местния парламент. Това е трети опит на местната власт в рамките на 2 месеца да се опита да изкопчи пари от държавата за селата, като досегашните две не получиха финансиране.
Победителят от „България търси талант“ Томас Томов на дупнишка сцена в неделя Дупнишкият тийнейджър Томас Томов, който накара цяла България да заговори за него с възхищение, ще излезе пред своите съграждани утре-1 юни. Той ще бъде награден от кмета на града инж. Методи Чимев, както заради уникалния успех, а също така и в знак на благодарност от името на дупничани.
Дупничани: Няма да дадем Джамията! ВИДЕО и СНИМКИ DSC01932 Много дупничани излязоха днес пред Джамията в града, за да покажат своята позиция относно бъдещето на историческия паметник.
Д-р Таушански остава шеф на общинската болница в Дупница Д-р Любомир Таушански бе утвърден за Управител на Общинската болница в Дупница с решение на местния парламент днес. Това бе второ гласуване, след като на първото той не получи необходимото мнозинство и се стигна до нов конкурс. Таушански, който е начело на болничното заведение вече 10 години реално бе единственият кандидат на втория конкурс, тъй като другият участник подал документи Даниела Ильова не се яви, а впоследствие се оказа, че обжалва процедурата. Именно съставът на комисията и законността на процедурата бе една от темите, които коментираха съветниците. Основното питане бе липсата на лекар с магистърска степен и тълкуването дали Първан Дангов като ветеринар покрива това условие. Бивешият градоначалник на Дупница обаче увери, че всичко е по закон и в крайна сметка със 17 гласа ЗА, 9 въздръжали се и един против, Таушански получи нов мандат. Срещу изборът на Таушански гласува лидерът на ББЦ Костадин Костадинов, който упрекна председателстващата сесията Силвия Овчарченска в некомпетентност, защото не е информирала съветниците за въпросното обжалване.
БРАВО! Победителят от „Като две капки вода“ обяви: Дарявам наградата си за оздравяването на Милчо от Яхиново Ненчо Балабанов, който и тази вечер спечели предаването "Като две капки вода" дари парите от наградата си на Милчо Палакарски. Момчето, което продължава да се бори за живота си след зверската катастрофа в Яхиново, се нуждае от сериозни средства за възстановяването си. Най-добрият имитатор на Бойко Борисов и един от новите любимци на България Ненчо, веднага след като разбра, че печели отново, обяви, че ще дари парите на 16-годишния юноша на "Марек". Той спечели шоуто с превъплащението си на турската световна звезда Такан и неговия хит "Kiss, kiss".
Канадски шамар за България „на“ Пл.Константинов Волейболистите от националния отбор на България допуснаха първата си загуба на световното първенство по волейбол, след като паднаха от Канада с 2:3 (25:17, 17:25, 25:20, 24:26, 8:15) в мач от II кръг на Група С, която се игра в зала "Ерго Арена" в Гданск. България изпусна да спечели двубоя с 3:1, след като възпитаниците на Пламен Константинов поведоха с 2:1 гейма и 23:20 в 4-ия гейм, но изпуснаха шанса си. България среща Китай в пътък (5 септември) от 14,00 часа в мач от III кръг на Група С.
СКАНДАЛ В ОбС! Обвиниха лидерът на „България без цензура“, че е заплашвал д-р Кьосева от ГЕРБ Уникален скандал, който ще продължи в съда избухна преди минути на сесията на Общински съвет-Дупница. Съветничката от БСП Илинска втрещи всички с изказването си, че д-р Диана Кьосева от ГЕРБ е била заплашвана от общински съветник заради темата по избора на Управител на общинската болница. Думите й потвърди от микрофона независимият Първан Дангов. Той обяви, че "дупнишкият еквивалент на Делян Пеевски" си е позволил да отправи заплахи, чрез РЗОК, която е държавна структура, а нейн шеф е общинският съветник от ГЕРБ Матей Попниколов. Съветникът от ОДБ и лидер на "България без цензура" Костадин Костадинов след подхвърлените реплики в залата че е визиран именно той, стана и от микрофона поиска да потвърдят двамата думите си. "Потвърждавате ли обвинението, че съм си позволил да заплашвам д-р Кьосева. Ако го правите, обявявам, че още утре ще заведа дело", обърна се той към Дангов и Илинска. Бившият кмет обяви: "Потвърждавам", с което вкара скандалът  съдебната зала.
Милен Лахчев наказан за два мача. Кръстовчев и Колев под въпрос за гостуването на Левски ДК към БФС спря за два мача състезателните права на капитана на Марек Милен Лахчев. Наказанието е заради натрупани жълти картони. Лахчев е глобен и с 200 лева. Играча се появи през второто полувреме на срещата с Литекс, тъй като е и с контузия. За гостуването тази събота на Левски все още под въпрос са Еньо Кръстовчев и Тодор Колев. Кръстовчев бе в групата за последния мач с Литекс и дори влезе в игра за няколко минути, но не е напълно възстановен. Тодор Колев не бе записан сред 18-те. Старши треньорът Тенчо Тенев изрази надежда, че двамата ще бъдат излекувани и ще може да разчита на тях „ Марек има нужда от още идеи в атака, но двама от най-креативните ни играчи са с травми“, коментира Тенев визирайки Кръстовчев и Колев
Треньори от школата на Марек посетиха семинар с лектори от Аякс Вчера в София се проведе семинар с участието на лекторите Сандер де Гьоде и Бери Бей от школата на ФК „Аякс” Амстердам. Семинарът бе организиран от БФС и в него участваха директорите и треньорите на ДЮШ на професионалните и футболни клубове от „А“ и „Б“ групи в България. На срещата бяха и представители на Марек.Изпълнителния директор Иво Паргов и треньорите Дани Белчев, Янек Кючуков и Светльо Георгиев.Изпълнителният директор Иво Паргов, заяви, че подобни семинари са полезни за българските треньори в детските школи. Както е известно в Марек подготвят мащабен проект за развитие на ДЮШ. Семинарът се проведе в зала “Силует” на хотел “Кемпински – Зографски” в София.
Първата контрола на Марек е срещу ЦСКА това обяви Тони Велков Новият старши треньор на Марек Антон Велков, бе представен днес на официална пресконференция в Дупница. На нея присъстваха президента на Марек Стойчо Милев, вицепрезидента и кмет на Община Дупница Методи Чимев, изпълнителния директор Иво Паргов и пом. треньора Дани Белчев. Тони Велков заяви, че отбора се събира утре 10 юни, а първата тренировка ще бъде на стадиона в Сапарева баня, тъй като стадион Бончук е в ремонт. Дупничани ще тренират в курортния град до 20 юни, а на 21 е насрочена и първата контрола с ЦСКА в Самоков. След това отборът заминава на лагер в Банско. Самият Велков, заяви че иска Марек да бъде отбор с характер и манталитет, отбор който ще даде нещо на балгарския футбол. Антон Велков допълни, че е разговарял с потенциални нови футболисти, но ще обяви имената, ако трансферите се потвърдят.IMG_2905" Знам, че ще бъде трудно и ще положа много усилия, за да може Марек да се превърне в отбор, който всички уважават", сподели Велков.
Цветан Соколов и Тренто гостуват на последния Латина с Тодор Скримов в състава В 12-ят кръг от италианската Серия А1 отборът на Трентино гостува на последния в класирането Андреоли Латина. Двубоят е важен за гостите, които в предишния кръг загубиха у дома от Верона с 1:3. Тогава Цветан Соколов стана топ реализатор, но и това не помогна срещу петия в класирането. Срещу Латина тимът на Цецо ще търси първа победа за годината, но това е традиционно неудобен съперник. На Тренто му предстои и мач в Шампионска Лига срещу Нолико, но сега всички заявяват , че мислят единственно за днешния сблъсък. Старши треньорът Роберто Серниоти заяви, че Латина е стойностен отбор и последното място не отговаря на възможностите им. В класирането Тренто са 3-ти с 22 точки, Пиаченца има 25, а лидер е Мачерата с 30.
Русия отвърна на удара. Спира вноса на български алкохол Правителството на Руската федерация е подготвило втори пакет с ограничения като отговор на обявените за днес санкции, наложени от Брюксел. Това съобщи Андрей Белоусов помощник на руския президент Владимир Путин. Новината бе оповестена на икономически форум в Самара.
Депутатите от „Атака“ се отказаха от имунитетите си, а Волен Сидеров призова прокуратурата да поиска имунитета на Бойко Борисов  Депутатите от цялата Парламентарна група на "Атака" се отказаха от депутатските си имунитети. Най-напред лидерът на партията Волен Сидеров заяви, че всичко в България вече върви добре, но само заради неговия имунитет, заради скандала на летище Варна, нещата не вървели. Сидеров каза още, че за да предотврати катастрофа, ще си даде имунитета. „Заради моя имунитет, който се иска от всички, който не съм го дал и не е взет от НС, нещата в България не вървят. Има пречка, чувам, че ЕС е пред разпадане, имало опасност да ни изключат от ЕС, защото аз си поддържам имунитета. За да предотвратя катастрофи, катаклизми ще си дам имунитета. По този начин ще бъдат предотвратени всички конфликти и в България всичко ще бъде цветущо”, каза Сидеров, цитиран от Фокус.

Цялата група на „Атака” се отказа от имунитетите си, въпреки че главният прокурор поиска снемане на имунитета само на Сидеров. Това предизвика безредици в пленарна зала. Председателят на парламента Михаил Миков искаше да даде почивка, но Волен Сидеров настоя да се изкаже и почивка не бе дадена. 

Дами и господа от прокуратурата, моля ви със същата отзивчивост, рефлекс и бързина да се отнесете към сигнала срещу Бойко Борисов и неговият имунитет също да бъде поискан, каза лидерът на ПГ на „Атака” Волен Сидеров от парламентарната трибуна. 

„Искам да се обърна към най-честната обективната безпристрастната и справедлива правораздавателна система – българската. Сега правораздавателната система ще работи пълноценно. Господа прокурорите също така светкавично както реагираха на инцидента на летище Варна, да реагират на злоупотребите, за които сме подали сигнал. Например от няколко месеца сме подали сигнал за злоупотреби на г-н Бойко Методиев Борисов”, заяви Сидеров. „Искам да помоля всички честни народни представители от ГЕРБ да заявят, че се отказват от своя имунитет”, добави той.

„По този начин смятам, че всичко ще се успокои, нещата ще вървят добре. Групата на „Атака” няма да пречи на правораздавателната система по никакъв начин, даже ще помага със своите чистосърдечни показания. Не знам кой накара младият полицай да излъже така. Тези, които си мислят, че ще превърнат България в някаква джамахирия или колониална територия, няма да се случи това, тъй като докато има български патриоти, това няма да се случи, а те се увеличават”, заяви Волен Сидеров. По думите му от омразата и плюнката се раждат още български патриоти. 

„България ще пребъде. Прокуратурата да бъде все така светкавична и да ликвидира престъпността в следващите дни. Аз вярвам в нея”, каза още Сидеров.

В противоречие на всички норми, допуснахте един спектакъл, без каквато и да е юридическа или политическа основа, като приехте някакви молби, каза зам.-председателят на ПГ на ГЕРБ Цецка Цачева на председателя на парламента Михаил Миков по повод действия на групата на „Атака”. „Не мога да се ориентирам в молитвен храм ли се намираме, след толкова молитви произнесени от вас”, каза Цачева по повод безредиците в зала при даването на имунитетите от „Атака”. „Призовавам ви да се придържате стриктно към нормите на правилника”, каза Цачева. 

„Когато има изявление, аз ги приемам, а тяхната правна стойност е въпрос на преценка”, отговори Михаил Миков. „В правилника е доста ясно как се връчват заявленията за сваляне на имунитет на председателя. Можем да спорим дълго”, каза още Миков. 

Има ли морална стойност? Направихме ли го пред всички български граждани? Смятате ли, че утре с лека ръка можем да кажем: „а, не, това беше една шега, отново се позоваваме на нашия имунитет”. Смятам, че постъпката беше достатъчно сериозна. Това не е цирк, а акт в залата на Народното събрание. Това каза пред журналисти в парламента депутатът от ПГ на „Атака” Явор Нотев. „Четейки Конституцията, намирам текст, който директно защитава народните представители, когато те правят изявления, когато действат по повод възложените им функции в това им качество. Този текст е действащ без оглед на имунитета. За какво е тогава имунитетът? За да се подготвя народният представител за тежък спор с правораздавателната система, когато някой твърди, че той е извършил друго деяние – извън тези негови преки задължения. Въпросът за имунитета трябва да бъде обсъден, за да се види кому е нужен или той се явява само един дразнител в повече, без да създава необходимите гаранции, за да вършим работата си”, заяви Нотев.

Депутатът от ПГ на „Атака” Магдалена Ташева добави: „Дали има театрален елемент – аз не знам”.
Обявиха бедствено положение в Берковица. Жълт код за обилни валежи е обявен за девет области в страната за днес Падналият пороен дъжд в Берковица, достигащ до 50 л. кв.м доведе до бедствено положение в общината. Наводнени са по поречието на Берковска река и в ниските части на общината обществени сгради и частна собственост. Въведен е в действие „Общинския план за защита при бедствия в частта му „Действие при наводнение“. На най-опасните участъци и в момента има спасителни екипи, които се опитват да отстранят повреди или да отводняват къщи и сгради. Много места са останали без ток. По-рано тази вечер вълна с височина около 2 метра заля няколко улици в града и разруши три моста. Хората предполагат, че водата идва от връх Ком, откъдето тръгват три реки, които се сливат в една. Проливните дъждове са повишили нивата им и това е довело до стихията. Наводнени са сгради по поречието на Берковска река и в ниските части на общината – в районите около кв. "Беговица", кв. "Заряница", ул. "Берковска река", ул. "Николаевска" до района на ж.п. прелез и ул. "Елин Пелин". Евакуирани са живущите в две къщи, разбра Нова ТВ от свой източник в общината. "Част от града е залята. Има и една паднала къща", заяви за Нова кметът на Берковица – Димитринка Каменова.20140904.vpgadutlcv
ФК Марек 1915 ще представи децата от школата си, а след това играе контрола с Марек Сеграте Над 200 деца разпределени в 10 отбора от различни възрастови групи, ще представи утре 19-ти август/сряда/ ФК Марек-1915. Клубът по този начин ще стартира новата състезателна година. На стадион Бончук от 18:00 часа ще бъде отслужен водосвет за здраве, а след това ще се проведе и контролата между мъжките отбори на дупнишкият Марек 1915 и италианския Марек Сеграте. Припомняме, че през тази година Марек Сеграте записа феноменални мачове и постигна класиране в по-горна група. Президент на отбора е дупничанинът Борис Паризов, който е един от инициаторите на този мач. Начело на тима, като треньор бе Асен Арсов, който вече се прибра в Дупница.
Американска фондация и Чимев се разбраха за „Каваклия“ Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев е провел среща по време на велкденските празници със съпредседателя на Фондация “Америка за България” Гари Макдугъл и изпълнителния директор на “Тръст за социална алтернатива” Сара Перин, информират от общинския пресцентър. Темата на разговорът е решаването на дългогодишен проблем с регулирането на ромскитве квартали. “Изключително доволен съм от тази среща, защото намерихме съмишленици. Насочили сме се към кв “Каваклия”. Идеята е да бъде изготвен ПУП и всичко да бъде регулирано. Това бе първата ни среща и от тук насетне следват още няколко на експертно ниво, за да се реализира начинанието ни”, коментира Чимев. Освен Дупница само още една община в България ще бъде подпомогната от фондацията – Пещера.