Здравей, свят! Добре дошли в света на WordPress. Това е първата ви публикация. Редактирайте я или я изтрийте. Приятно писане!
Обещаха пред Чимев, че подмяната на уличното осветление в Дупница започва от 18 август Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев е провел среща с изпълнителите ангажирани по проекта за цялостната подмяна на уличното осветление в Дупница, информират от пресцентъра. Причината е в забавянето на стартиращите дейности, които от представител на испанската фирма-изпълнител бяха обявили, че ще стартират в началото на месец юни. “Поисках тази среща, защото самите дейности по подмяната според първоначалните дати, които бяха обявили не са започнали. Исках да знам, докъде са стигнали, тъй като това касае абсолютно всеки един жител на този град. Освен това, при стартирането на самите монтажни дейности, ще има спирания на тока, което ще създава неудобство и трябваше също да бъде изяснено за какви периоди, на какъв график и за по-колко часа. От страна на Община Дупница имат пълно съдействие и ще го имат, за което ги уверих. Очаква се да започнат същинска дейност след 18 август”, обясни Чимев.
Д-р Таушански остава шеф на общинската болница в Дупница Д-р Любомир Таушански бе утвърден за Управител на Общинската болница в Дупница с решение на местния парламент днес. Това бе второ гласуване, след като на първото той не получи необходимото мнозинство и се стигна до нов конкурс. Таушански, който е начело на болничното заведение вече 10 години реално бе единственият кандидат на втория конкурс, тъй като другият участник подал документи Даниела Ильова не се яви, а впоследствие се оказа, че обжалва процедурата. Именно съставът на комисията и законността на процедурата бе една от темите, които коментираха съветниците. Основното питане бе липсата на лекар с магистърска степен и тълкуването дали Първан Дангов като ветеринар покрива това условие. Бивешият градоначалник на Дупница обаче увери, че всичко е по закон и в крайна сметка със 17 гласа ЗА, 9 въздръжали се и един против, Таушански получи нов мандат. Срещу изборът на Таушански гласува лидерът на ББЦ Костадин Костадинов, който упрекна председателстващата сесията Силвия Овчарченска в некомпетентност, защото не е информирала съветниците за въпросното обжалване.
Официално: Бербатов е част от „милионерите“ Монако! Българският нападател Димитър Бербатов вече официално е част от многомилионната селекция на френския Монако. 33-годишният нападател подписа договор с монегаските до края на сезона, като ще играе във френския клуб под наем за срок от шест месеца. Новината бе потвърдена от английските медии. Контрактът на Бербатов със сегашния му клуб Фулъм изтича след края на настоящия сезон, когато той ще стане свободен агент и може да подпише договор с който клуб пожелае. На "Луи II" Бербатов ще замести контузената световна звезда Радамел Фалкао, който скъса вътрешни коленни връзки и ще пропусне мачовете до края на футболния сезон.
Председателят на ОбС-Сапарева баня в списъка на „забравилите“ Председателя на Общинския съвет в Сапарева баня Петър Чучуганов влезе в списъка на "забравилите". Името му лъсна сред 152-те лица, заемащи висши държавни и други длъжности. Чучуганов, който в курортния град бе избран за местния парламент от листата на Единна Народна Партия не е декларирал придобиването на дялове в новоучреденото дружество "Мартина Турс" ЕООД, Сапарева баня.
Пилотска грешка съпътства приземяването на Марек в Полша. Дупничани настанени в хотел с каубои „Туинпигс“ Българският участник в Шампионската лига по волейбол Марек Юнион-Ивкони е вече на полска земя. Вчера около 17 часа тимът се настани във "Вестернове Туинпигс" в Жори. Градчето се намира на около 20 минути от мястото на двубоя с Ястржебски Вегиел – Ястржебие-Здрой, както и на около час и половина от летището в Краков. 
ВиК-Дупница започна спешна подмяна на 160 метра водопровод на ул. „Венелин“. Затварят за движение улици Във връзка с множеството зачестили ВиК-аварии в района на ул. Венелин в Дупница се налага стартирането на спешна подмяна на около 160 метра водопровод и отклонения към живущите. Поради тази причина, от ВиК-Дупница започват аварийни дейности, които ще продължат до събота. Само в района на подменящия се водопровод ще бъде нарушено водоподаването, а за всички останали няма да има прекъсвания.
Лудогорец обяви официално цената на билетите за Реал, Ливърпул и Базел Продажбата на билети за домакинските мачове на ПФК Лудогорец от историческото първо участие в Шампионската лига започва на 12 септември 2014 г. Пропуските ще бъдат пуснати в мрежата на Ивентим като пунктове за продажба ще има в по-големите градове на страна, а касите на Националния стадион „Васил Левски“ ще работят в пълния си капацитет. /списък на всички пунктове търсете на клубния сайт и на eventim.bg/ ПФК Лудогорец ще спази обещанието си и до събота – 6 септември включително ще приема заявки на притежателите на клубни карти, членове на фен клубовете в страната и спонсорите на клуба. Те ще имат право на по 2 билета. Заявките се приемат в клубната база на ПФК Лудогорец. Свободната продажба стартира на 12 септември като предимство ще имат желаещите да си закупят пакетно пропуски за мачовете с европейския шампион Реал Мадрид, швейцарския Базел и легендарния Ливърпул. До 25 септември ще бъдат продавани само споменатите пакети с 5% отстъпка и едва тогава започва единичната продажба на билети за първия мач с Реал Мадрид. Целта на пакетната продажба на билетите е да бъдат улеснени всички привърженици на ПФК Лудогорец, които имат желание да подкрепят отбора и в трите мача от най-престижния клубен турнир – Шампионската лига. Така те ще си гарантират предпочитаното място на стадиона за двубоя между момчетата от Лудогорец и Роналдо, и компания, към който има невероятен интерес предвид името на Клуба. Както е известно, Кралският клуб е десетократен европейски шампион и идва за втори път в България.
ВИДЕО/СНИМКИ Работници от ТЕЦ „Бобов дол” протестираха заради забавени заплати Работници в ТЕЦ „Бобов дол” излязоха на мълчалив протест тази сутрин. За около полоивн час, близо 100 служители на топлоцентралата застанаха пред централния вход, като според тях  основните причини за стачката са системно забавяне при изплащането на работни заплати, неизплащане на ваучери за храна, липса на работно облекло, обувки, лични предпазни средства, липса на социален диалог в централата.
Марек загуби във Варна. Отмениха гол на дупничани В първия мач от втората шестица Черно море успя да стигне до минимална победа с 1:0 срещу гостуващия Марек. Единствения гол реализира в 45-ата минута Марчин Бургхард. Така Черно море събра 31 точки и е на осма позиция, докато Марек е предпоследен с 14 точки. Мачът започна равностойно, но скоро домакините стигнаха до първите си възможности. В рамките на една минута – между 17-ата и 18-ата, вратарят на Марек Емил Михайлов успя да предотврати две чисти ситуации за гол, създадени от Черно море. Стражът успя да се справи с връхлитащите срещу себе си първо Бижев, а после и Кококонов. От своя страна Рангел Абушев пробва да намери мрежата на Черно море, но ударът му във 22-ата минута изпрати топката встрани от вратата. Черно море привидно бе по-активният от двата съперника, но Марек стоеше почти равностойно на „Тича“ през първото полувреме. В самия му край обаче „моряците“ стигнаха до гол. Първо Кавдански за малко не изпрати топката в собствената си врата, а след изпълнения корнер, избитата топка бе посрещната от Марчин Бургхард, който със страхотен шут вкара за 1:0. Четири минути след подновяването на играта съдиите не зачетоха гол на Марек. След далечен удар Абушев беше в положение на засада, като посегна към топката или я докосна, а бе непосредствено пред вратаря. Когато бе изтекъл половин час игра, Черно море на три пъти за малко да си вкара автогол. Първо вратарят Чанович се намеси неумело, последваха корнери и две ужасяващи намеси на Кулибали, който във втория случай намери напречната греда на собствената си врата. До гол обаче не се стигна. Марек обаче продължи да атакува и в 71-ата минута юношата на Черно море в състава на Марек Тодор Колев сам срещу вратаря не успя да реализира от напълно чиста позиция. В 83-ата минута пред Бакари се откриха нови две възможности пред вратата на Марек, но отново не успя да реализира, макар да пробва атрактивно от воле в първия случай. източник: Гонг и БГНЕС
Марек загуби първата си контрола това лято/СНИМКИ Отборът на Марек изигра днес първата си контрола това лято. Дупничани гостуваха на Струмска слава . Срещата се игра от 18:00 часа, пред около 100 зрители на градския стадион в Радомир. Тимът на Марек бе воден от Светльо Георгиев, а на трибуните бяха Янек Кючуков, Цветан Видински, Асен Арсов и Краси Влахов. Светльо Георгиев заложи на два различни състава през двете полувремена. Преди почивката домакините бяха по-активни, но и Марек имаше своя шанс в 35-та минута, но Димитър Владимиров се забави и не успя да шутира точно. В 16-та минута бе извършена и принудителна смяна, като вратаря Костадин Гоцев бе заменен от Благовест Христов. След почивката единственото попадение бе реализирано от Ерик Иванов в 67-та минута за крайният резултат: Струмска слава – Марек 1:0.
С 60 лева вдигат заплатите на кметовете по селата в Дупнишко С 60 лева да бъдат вдигнати заплатите на управниците в селата. Това предвижда докладна записка на кмета Методи Чимев до местния парламент. Точката е залегнала в дневния ред за сесията в петък. Предложенията за тази сума е за кметовете, които са на пряк избор от местното население, но задължително минава с решение на ОбС. Тяхната заплата в момента е 650 лева, и ако бъде прието предложението ще бъде завишена на 710 лева.
Детските градини в Дупница ще работят цяло лято, три затварят август Среща с директорите на детските градини от цялата община се проведе днес в Община Дупница. Основният акцент бе да се направи програма за работата на детските забавачници през летния период. През месец юли ще работят редовно абсолютно всички градини, за което е настоял и кмета на града Методи Чимев. През месец август с изключение на 3-а, 4-а и 7-а детска градина, всички останали ще работят с по една група, а 11-а, която се намира в Таушаница е планирано да работи с две групи. За нея обаче допълнително ще бъде уточнено дали това намерение ще остане, тъй като ще преминава на газ и предстои изграждането на система. 7-а детска градина пък стяга голям ремонт и ще бъде "извън строя" и юли месец, тъй като 
БСП-съветник сменя Иво Константинов на общинска сесия в Дупница на 31 януари Общинска сесия в Дупница най-вероятно ще има на 31 януари, научи zadupnitsa.com. Всеки последен петък на месеца е традицията да се провеждат заседанията на местния парламент и общинска администрация трескаво подготвяше докладните за тази дата. Инженерът от депото в Дупница Бисер Кирилов ще се яви именно на тази сесия на Община Дупница и евентуално да се закълне за встъпването си като общински съветник. Той сменя на поста Ивайло Константинов, който подаде оставка като председател на ОбС и като съветник, а Таня Даскалова, която е следващата в листата ще се откаже от влизането си. Тя е секретар на кметския кабинет и е в конфликт на интереси.
Тази вечер в Дупница: Шофьор блъсна  двама пешеходци и избяга. Пострадал е шампион по кик-бокс Пътен инцидент стана тази вечер към 21:30 часа в Дупница. На главната улица“Св.Иван Рилски“ в близост до ресторант „Рилски езера“ автомобил Форд Ескорт блъска двама пешеходци, шампионът по кик-бокс  Аспарух Ранчев и неговия баща Кирил Ранчев. Шофьорът на автомобила е избягал от местопроизшествието. Потърсен за повече подробности Аспарух Ранчев заяви, че е в болница, където  ще премине медицински преглед и ще бъдат направени ренгенови снимки.
Израелски отбор от втора лига хареса халф на Марек Треньорите на израелския втородивизионен Ирони Тиверия си харесаха дефанзивния полузащитник на Марек 2010 Златко Бонев след контролната среща между двата отбора. В сряда дупничани завършиха 0:0 в учебна игра с израелския отбор, който е на подготовка край София, а веднага след неговия край треньор от щаба на гостите се е поинтересувал от дефанзивния полузащитник, разкри Sportal.bg. Бонев е юноша на Локомотив (София) и е само на 20 години. Преди да се премести при Антон Велков , Бонев е играл за отборите на Пирин (Разлог) и Видима-Раковски.
Надзирателите от Бобов дол и Самораново отново на протест Нови протести готвят надзирателите на затвора в Бобов дол и затворническото общежитие в с. Самораново, община Дупница, съобщи Георги Стоянов, член на управителния съвет на синдиката на служителите на затворите в България. Решение за това как ще се състоят протестите нататък ще бъде взето на открито събраниепред затвора в Бобов дол в петък 12 декември.Министерството на правосъдието не възнамерява да спази закона и да изплати дължимите по Закона за МВР от 1 юли суми за индексиране на заплатите, нощен труд, време на разположение, както и да изпълни поетия след септемврийските протести на надзиратели, ангажимент, за изравняване на получаваните суми за храна и работа при специфични условия на труд с тези в Министерството на вътрешните работи. Така на практика състоянието, при което служителите в затворите остават с най – ниските заплати в сектор "Сигурност" ще се запази и за следващата 2015 година, каза Стоянов. Той посочи, че към края на тази година Главната инспекция "Изпълнение на наказанията" има задължения в размер на 24 млн. лв. за покриване на борчове към
Женска структура на ГЕРБ учредиха в Бобошево Дамите от общинската структура на ГЕРБ – Бобошево вече имат своя организация. Това стана на учредителното събрание, на което присъстваха Михаела Крумова – член на НИС на ЖГЕРБ, областният клубен ръководител Реонита Йорданова, общинският председател Гергана Виделова и секретарят на структурата Даниела Стоянова. Младежките координаторки на Кюстендил и Бобошево – Мая Станойкова и Миглена Геориева – също бяха сред гостите.
Светът се моли за Шумахер Инцидентът с Михаел Шумахер, след който германецът се бори за живота си предизвика вълна от молитви из социалните мрежи за здравето на Шуми. "Twitter" бе залят от публикации в подкрепа на седемкратния шампион във Фромула 1. Много от колегите му в надпреварата, както и много популярни личности извън формулата не пропуснаха да изразят подкрепата си за Шуми.



Прочети повече на: http://www.sportal.bg/news.php?news=464883buton masa vetel"Мислите ми са с Михаел Шумахер в тези трудни моменти. Михаел повече от всеки друг има силата да се измъкне от тази ситуация" – Дженсън Бътън "Всичките ни мисли са с Шуми и семейството му" – Ромен Грожан "Мислите и молитвите ми са с теб и семейството ти" – Естебан Гутиерес "Пожелавам всичко най-добро на Михаел, надявам се, че всичко ще бъде наред" – Жан-Ерик Верн "Молитвите ми са с Шумахер! Сигурен съм, че ще се измъкне" – Серхио Перес "Михаел, приятелю, надявам се, че ще се оправиш скоро" – Оливие Панис "Моля се за теб тази вечер, Шуми! Не се оставяй, както обикновено!" – Жул Бинаки "Ужасни новини…Пожелавам всичко добро на Михаел"- Джанкарло Физикела "Сили за Михаел Шумахер!" – Роберто Солдадо "Оправяй се Михаел Шумхаер! Една от причинте да съм голям фен на Формула 1" – Найджъл де Йонг "Стискаме палци с Михаел да се оправят нещата" – Гари Линикер
ФУТБОЛ 29 януари  ГЛЕДАЙ ДИРЕКТНО ТУК + ПРОГНОЗИ Днес феновете на футбола имат богат избор от мачове. В Испания се играят два мача  за купата на Краля и ако в единия няма интрига, то в Билбао ще бъде горещо, защото мадричани имат само гол преднина. В Германия Байрен М не познава вкуса на загубата и сега гостува на повече от колебливия Щутгарт. В Англия дербито е в Лондон между 5-ят Тотнъм и 2-ят Ман Сити. Ето всичките ни предложения.
ВИДЕО/СНИМКИ Какво заявиха Стойчо Младенов и Тенчо Тенев след Марек-ЦСКА 0:0 Марек и ЦСКА завършиха 0:0 в мач от 17-ия кръг на елитната ни група. Първото полувреме не предложи много качествен футбол, а през втората част "армейците" нацелиха греда в 55-ата минута чрез Буш, а Фелипе пропусна дузпа в 76-ата минута на срещата. След това равенство ЦСКА продължава да е лидер в таблицата за класиране с актив от 38 точки, а Марек са на 11-ото място с 13 точки. Двата състава не сътвориха особено интересни моменти пред двамата вратари през първото полувреме, а теренът беше подгизнал и не предостави на футболистите да демонстрират качествата си. Жуан Фелипе в началните минути пропусна на два пъти, а Бибишков имаше възможност да накаже съперника в 16-ата минута. IMG_4506 IMG_4509 IMG_4526 IMG_4519 IMG_4546 IMG_4549
Готова е програмата на регионална група „Рила“. ФК Марек 1915  играе утре контрола Готова е програмата на регионална група „Рила“, като първенството започва на 6-ти септември. Марек гостува в първия кръг на Кочериново, а след това приема на стадион Бончук Миньор Бобов дол. Групата ще бъде съставена от 12-отбора: Марек, Миньор Бд, Сокол Самораново, Горица Овчарци,Славия Яхиново, Ботев Бобошево, Сапарево,Джерман, Ресилово, Боровец, Рила и Кочериново. Утре 22-ри август момчетата на старши треньора Борис Кръстев ще изиграят контрола с отбора на Иваняне, който се подвизава в регионална група София. Срещата е от 10:30 часа на ст Бончук. На 2-ри септември Марек приема Германея в мач от турнира за Аматьорската футболна купа
Фирми от Дупница сключвали фиктивни договори за сметоизвозване? Ползват безплатно общите контейнери Зам.кметът по икономическите въпроси на Община Дупница Олга Китанова анонсира за две сериозни промени, които ще бъдат предложени на местния парламент за обсъждане по отношение Наредбата за местни данъци и такси. „Първата промяна касае „отварянето“ на данъчната кампнаия от 1 януари, а не както е досега от месец март. По този начин, общината ще може и по-плавно да разпределя парите от приходи. В целия си мандат, не сме вдигали местните данъци и такси, и отново не възнамеряваме да го правим, както сме го обявили. Другата сериозна промяна е по отношение на таксите за смет от юридическите лица, които сключват индивидуални договори за сметосъбиране и сметоизвозване с други фирми. Последните 2 години се наблюдава тенденция към това, което е негативно за Общината, която губи ебегодно само по това перо около 200 000 лева. Направили сме проверки на такива фирми и за съжаление мога да отбележа, че некоректно се изпълнява тази услуга. Липсват съдове за смет, а се използват тези съдове, за които Общината плаща, а не получава нищо. Това навява на мисълта, че има голяма вероятност да говорим за фиктивно сключвани договори от някои. Поради тази причина ще се елиминира това от следващата година“, обясни Китанова.
След победа днес дупничанинът Доброслав Радев се класира за полуфинал на Европейското първенство по кик-бокс Дупничанинът Доброслав Радев надигра категорично в три рунда унгареца Барнабас Ласло в първият си мач от Европейското първенство по кик-бокс за юноши и кадети в испанския град Сан Себастиян. Радев спечели с 3:0 съдийски гласа.  На полуфинал Доброслав Радев ще се изправи срещу италианеца Лука Пелицоли, който победи на ¼ финал поляка Хуберт Аниевски. Срещата е утре 27-ми август.  В категорията на Доброслав KL /киклайт /до 57 килограма има 10-състезатели.
Мартин Божилов се кодоши: Предполагам, че пак не сме ги надиграли с нищо „Габрово“ "Какво да ви кажа… Мачът бе сочен за дерби на кръга, но видяхте, че така и не се получи такова", коментира либерото на "Марек Юнион-Ивкони" Мартин Божилов след победата като гости 3:0 гейма над "КВК Габрово". Националът не игра заради травма в лакътя, а мястото му зае 16-годишният юноша на клуба Кирил Котев, който направи отличен дебют. "След първата среща по между ни преди седмица в Дупница, от щаба на Габрово заявиха, че не сме ги надиграли с нищо. Предполагам и днес не сме ги надиграли с нищо?! Не искам да влизам в словесни престрелки, но да те смачкат и да кажеш, че не са те надиграли е меко казано несериозно. Това е спорт – днес едните са по-силни, утре другите, важното е да има феърплей и уважение към труда на своите и съперниците", продължи Божилов, което бе в отговор на Любомир Герасимов-треньор на "КВК Габрово". Наставникът на вицешампионите очевидно не искаше да признае класата на дупничани след първия мач между двата отбора в Дупница, завършил отново 3:0 за "Марек Юнион-Ивкони", но дупничани му затвориха устата насред зала "Орловец". "Искам да поздравя момчето, което ме замести така, все едно има над 100 мача зад гърба си-спокоен, със самочувствие и най-вече с отлични качества. Кирчо е едно много трудолюбиво момче на 16 години, което направи фантастичен дебют точно срещу един от сочените за претенденти за титлата. Така че, няма място за притеснение дали ще се възстановя. И с този мач, а и с всичките, които изиграхме до  тук, показваме, че с колектив и с шампионския манталитет, който си изградихме, успяваме да надиграваме всичките отбори. При нас няма стари и млади, от 15-годишните в отбора до най-старите, ние сме един колектив, едно цяло. Целта ни е 22-а победа в следващия мач с Нефтохимик, за да затворим редовния сезон без загуба. Ако така продължаваме да играем, не вярвам, че ще има отбор, който да ни спре, както за Купата, така и за трета поредна титла", заключи Божилов.
КОЛЕДЕН ДАР! Община Дупница получи първи в България супермодерен бус за деца и инвалиди Община Дупница получи безплатен микробус с пробег от едва… 400 метра по проект за социално включване. Ключовете от возилото връчи вицепремиерът и министър на труда и социалната политика Ивайло Калфин на ръководителя на проекта в Дупница Нина Александрова. Министър Калфин подчерта, че големият мащаб на проекта ще позволи на общините да осигурят на семействата и децата в нужда интегрирани услуги, адаптирани за всеки отделен случай. Проектът се реализира със заем от Световната банка в размер на над 61 млн. лева.
ОФИЦИАЛНО! „Марек Юнион-Ивкони“ пак в Самоков за Шампионска лига От “Марек Юнион-Ивкони” подадоха официално документи за 3-ото си поредно участие в най-силния волейболен клубен турнир – Шампионска лига. Българските шампиони изпратиха целия набор от документи в централата на Европейската конфедерция днес. “Отново ще играем в Самоков. Обсъждахме и други градове за варианти, но в крайна сметка се спряхме на “Самоков Арена”, където играхме и в досегашните ни две участия. Залата е лицензирана, а и винаги сме срещали пълно съдействие от ръководството й, като вярвам, че така ще бъде и сега”, обясни мениджърът на тима Людмил Найденов. “Очакваме да разберем какъв ще бъде форматът тази година, както и кога ще бъде жребия. След това ще седнем да направиме и програмата за подготовка”, допълни клубния началник. “Всеки ден ни се предлагат чужденци от абсолютно всякаква народност, но сме решили да заложиме на българското, както досега. Политиката на "Марек Юнион-Ивкони" винаги е била да налага млади и перспективни момчета, които да трупат опит и да им се отварят вратите за Европа. Дори и да дойде на проби някой, трябва да е наистина много стойностен чужденец, за да го вземем”, заключи Найденов.
СИРИЗА печели изборите в Гърция Данните от изследването сочат, че СИРИЗА води с 12% пред управляващата Нова демокрация. Гръцката радикална левица СИРИЗА набира 35.5% – 39.5%, Нова демокрация – 23-27%, Трета е крайно дясната „Златна зора” с 6.4-8%, след нея са партия „Река” – с 6.4 -8%, Комунистическата партия на Гърция – 4,7-5,7%, ПАСОК – 4.2 – 5,2%, Независими гърци – 2,2-3,2 %. СИРИЗА може да спечели до 158 места в гръцкия парламент. Това означава, че ще може да управлява самостоятелно и да не влиза в коалиция с никого за да състави правителство. В същото време, "Нова демокрация" ще има 65-75 места."Река" и ултра-дясната "Златна зора" може да получат 17-22 места, Комунистическата партия на Гърция – 13-16, ПАСОК – 12-15, "Независими гърци" – 10-13 места, съобщиха експерти на гръцката обществена телевизия NERIT. Лидерът на СИРИЗА Алексис Ципрас обеща при победа на неговата партия да задържи Гърция в еврозоната и да договори края на спасителната програма, вместо да я прекратява едностранно. Изборите в Гърция са задължителни, а победителят в тях получава автоматично допълнително 50 места.
Откриха боен пистолет в Крайници при акция на ДНСК, оръжието скрито в …Лада Пистолет бе открит случайно при акция на служителите от незаконното строителство в Кюстендил днес в дупнишкото село Крайници. Незаконен гараж и надстройка към него са били обект на разрушаване от държавната инспекция – РДНС. При инвентаризацията на наличните вещи, случайно в багажника на лек автомобил Лада, който се е намирал в гаража е открит боен пистолет. На място са пристигнали служители от Криминална полиция-Дупница, които поемат случая. Най-вероятно се касае за незаконно притежание на оръжие, но последната дума по случая ще имат криминалистите.
„Актавис видя смисъл в това да инвестира в децата на Дупница“, заяви Радослава Ганозова, директор „Комуникации“ Актавис. За втора поредна година, детския футболен отбор на Марек ще участва на международния турнир  Gothia Cup в Швеция. Както вече е известно, отборът ще бъде смесен с момчета от двата клуба в града – Марек 2007 и Марек 2010, като ще бъдат включени треньори и от двете школи. Тази година, изданието на турнира бележи рекорд по отношение на участниците, тъй като там ще се изяват над 1760 тима от 76 националности. Момчетата на Марек отново ще представляват България, като те ще бъдат първия отбор в „Парада на нациите“ на официалното откриване на турнира на стадион Улеви. „Всички положихме много усилия, именно нашите момчета да открият официалната церемония. Нашата компания видя смисъл в това да инвестира в децата на Дупница“, заяви Радослава Ганозова, директор "Комуникации" Актавис.
Няма да се намалява бройката на новите работни места в ЦНСТ-Дупница Заместник кметът на Община Дупница по европроектите Красимир Георгиев ще сключи утре в 10 часа договор в Министерство на труда и социалната политика за откриването на работни места в новоизградения Център за настаняване от семеен тип. По този начин ще бъдат осигурени 10 работни места, информират от общинския пресцентър. Сумата на договора е 219 925,50 лева, което представлява пълната издръжка на заведението – заплати, консумативи и т.н. за 19 месеца. След изтичането на този срок, ЦНСТ-то ще премине на държавна издръжка.