ОФИЦИАЛНО! БАТ’САЛИ е депутат от Кюстендилска област Водачът от листата на ДПС в Кюстендилска област Александър Методиев, известен като Бат’Сали е един от 4-мата депутати на региона. Това стана официално ясно преди минути, след като от Централната избирателна комисия обявиха мандатите на партиите по региони. За Кюстендилска област по един депутат ще имат ГЕРБ (Кирил Калфин), БСП (Мая Манолова), ББЦ (Петър Петров) и ДПС (Александър Методиев).
Асен Бербатов отново на съд за продажба на кокаин, 9 месеца след като бе осъден в Дупница Асен Бербатов, братът на футболната ни звезда Димитър Бербатов е обвинен за продажба на наркотици. Обвинението е за продажба на общо 1.5 грама кокаин, потвърдиха от Окръжна прокуратура Благоевград.
Ученици от Дупница с „Обществено порицание”, затова че откраднали чанта с 1700 лева Трима ученици получиха присъда „Обществено порицание”, затова че на 16-ти август миналата година откраднали чанта с 1700 лева от автобус паркиран на улица в Дупница. Тримата младежи с инициали И.В.А/ А.Т.Х./ С.Т.В се признаха за виновни, а техните родители ще заплатят и разноските по делото. Съдът прецени, че макар и непълнолетни са могли да разбират свойството и значението на деянието и да ръководят постъпките си. Определението не подлежи на обжалване.
Дупничани притеснени от мъртви риби в река Бистрица Десетки мъртви риби открити в река Бистрица в района на жк Елица, притесниха вчера хора живеещи в квартала. Според очевидци по течението на рекато на близо километър има много мъртви риби, като хората смятат, че става въпрос за отравяне. За инцидента е информирана Общинска адмимистрация, като зам. кмета Крум Милев е изпратил служители да проверят на място. Очаква се в понеделник да има повече информация за мистериозното отравяне на рибата.
Въоръжен грабеж на банка в София Трима или четирима маскирани са нахлули в клон на банка в столичния квартал "Хаджи Димитър" при отварянето му. Извършителите са заплашили с дълго огнестрелно оръжие – най-вероятно автомат "Калашников", служителите на банката, предаде Нова телевизия. Твърди се, че касиерките са реагирали бързо, натискайки паник бутона. Полицията е пристигнала бързо. Няма данни за откраднати пари.
Откраднаха портфейл, телефон и документи на клиентка в магазин 55-годишен мъж от Бобов дол е задържан в полицейския арест за извършена кражба на портмоне с лични документи и пари и мобилен телефон. Кражбата е извършена от магазин в града, портфейлът е бил собственост на клиентка. След подадения сигнал полицаите предприели незабавни издирвателни действия и извършителят е установен, вещите също са открити и иззети. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Бобов дол.
И самоковци защитиха джамията си, готови са на съвместни действия с Дупница и Кюстендил Десетки граждани днес се събраха на мълчалив протест пред Байракли джамия в Самоков, информират от пресцентъра на Общината. Да подкрепи инициативата на Методи Чимев и Петър Паунов пред джамията застана и кметът на Самоков Владимир Георгиев точно в 11.30 часа, когато в Софийски апелативен съд започна гледането на делото по иска на мюсолманското вероизповедание да бъде признато за правоприемник на мюсолманското вероизповедание по време на Османската империя. Удовлетворяване на иска ще означава, че вероизповеданието ще има основание за претенции към т.нар. вакъвски имоти, които основно включват съществуващи джамии и прилежащите площи. Припомняме, че мюфтийството заведе дела срещу общините, в които има джамии, собственост на дадена община, обявени за национални паметници на културата. Едно от тези дела е за собствеността на Байракли джамия в Самоков. За момента тези дела са спрени именно защото се очаква решение на Софийски апелативен съд по иска на мюсолманското вероизповедание.samokov2
samokov-1Днес пред Байракли джамия бяха поставени националното знаме и знамето на община Самоков. Във военната терминология това е символичен знак за принадлежност на дадена територия. По този начин самоковци казаха, че джамията е паметник от национално значение, собственост на община Самоков. И трябва да остане като такъв. Мълчаливото бдение продължи около половин час. 
"В скоро време ще се формулират действията на местната власт и гражданите. Този акт ни обедини и от тук нататък ще се обсъждаме съвместни действия", заключват от самоковската община.
ДА ПОМОГНЕМ! Кампания по набиране на продукти за бедстващите в Мизия подеха от Община Дупница Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев стартира кампания по набирането на помощи за бедстващото население в Мизия, информрат от пресцентъра. От днес, всеки който има желание да помогне, може да предостави дрехи, одеала, бутилирана вода (на стекове), консерви, обувки, пакет памперси (за деца и възрастни) и други неотложни продукти за хората в Мизия пострадали от наводнението. "Разговаряхме с хората от Община Мизия и те ни насочиха какво точно трябва. Положението всички виждаме какво е, и вярвам, че повече дупничани ще се отзовем и съберем колкото се може повече от най-необходимите провизии. Нека помогнем на нашите съграждани. Разбира се, че ще се включа и аз в кампанията", призова инж. Чимев.
Събирането на помощи ще става на "Информация" (партера на Община Дупница), като в зависимост от събраните продукти, веднага ще бъде осигурен транспорт за извозването им.
Туристите в Дупница са се увеличили двойно, събираемостта на данъците с 37 бона повече С около 37 хиляди лева се е повишила събираемостта от местни данъци и такси в Община Дупница в сравнение с миналата година. Това става ясно от справка изпратена от общинския пресцентър. Припомняме, че през миналата година бе отчетена повишена събираемост и в сравнение с 2012 година. За тази година са отчетени 873 441.92лв, а за предходната за същия период от 1 януари до 31 март сумата е 836 817.30лв.
Пл. Свобода в Дупница стана площад на мартеницата, 15-метрова украси сградата на Общината (СНИМКИ) Площад "Свобода" в Дупница спокойно вече може да бъде прекръстен в площад "Мартеница". От рано сутринта дърветата в центъра се украсяват дърветата с червено-белите символи изработени от деца от училищата в общината. 15-метрова мартеница под формата на дамско колие пък бе спусната от покрива на сградата на кметството. Тя е изработена от децата от "Соник Стар". Десетки дупничани спираха пред общината за традиционните селфита, които вече започнаха да се появяват в социалните мрежи.
Неволи за жители на село Бистрица със замръзнал водопровод На редакционната ни поща се получи сигнал от живущи в село Бистрица за проблеми с водоподаването. Според сигнала, след Нова година живеещите на ул. "Иван Вазов" в селото не са имали вода в продължение на 3 дни, както и днес. Свързахме се с Управителя на ВиК-Дупница Илия Илиев, който обясни каква е причината. "Имахме дежурни по време на Коледните и Новогодишни празници и те реагираха на всички сигнали. Наистина беше замръзнал водопроводът в този район, който минава над реката. Това се е случвало и преди години и при много ниски температури замръзва. Аварийната група успя да размрази макар и много трудно водопровода. Тази нощ отново имахме сигнал от там, който е подаден около 3,30 часа през нощта. Още в ранни зори аварийната група бе на място и около 11 часа проблемът бе отстранен, а водоподаването възстановено. Извинявам се на жителите в този район за причинените неудобства, но срещу природата няма как да се борим. Правим всичко по силите си", обясни Илиев.
Кои ще са най-търсените професии през 2014-а Ако през 2013 година много предприемачи отчитаха недостиг на кадри и квалифицирана работна ръка в страната, то за 2014 година прогнозите са много по-оптимистични. Очакват се нови инвеститори, които ще направят по-динамичен пазара на труда, коментира econ.bg. Проучванията на пазара на труда категорично показват, че през следващата година най-много свободни позиции ще има в сектора за изнесени услуги. Годишно този сектор генерира около 2000 свободни работни места. През следващите три години се очаква инвестициите в този сектор да се увеличават.
Започна поставяне на антипаркинг колчета в Дупница  DSC00499Поставяне на антипаркинг колчета започнаха от Строителния отдел към Община Дупница, съобщиха от общинския пресцентър.
ОКОНЧАТЕЛНО! Министерски съвет гласува парите за залата в Дупница Министерски съвет одобри 10 проекта за 7 от 9- те общини в Кюстендилска област, които ще получат финансиране от първата публична инвестиционна програма „Растеж и устойчиво развитие на регионите", на обща стойност над 16 250 000 лв.
Набеденият за наркобос на Дупница Коко Клисарски – ОПРАВДАН! Нароченият за наркобос №1 в Дупница Николай Клисарски – Коко бе признат за невинен за притежаване на наркотици. Tова реши преди минути състав на Окръжен съд – Кюстендил, председателстван от съдия Диана Данаилова, информира struma.bg. Коко Клисарски получи оправдателна присъда по чл. 304 от Наказателния кодекс.
1330 лева събраха на благотворителния концерт за Милчо Палакарски. Кампанията продължава 1330 лева бяха събрани на благотворителен концерт в Дупница, за набиране на средства за лечението на 17-годишния Милчо Палакарски. Концертът се проведе в понеделник в салона на ОбДТ „Невена Коканова", а входът бе 5 лв. Инициатива подкрепиха редица изпълнители – група „Експоуз", поп певицата Тони, Томас Томов, Дара Екимова, Магда, женски народен хор „Царичина", детски танцов състав „Яхинче", учениците от гимназия „Христо Ботев". Освен тази сума са събрани още 6380,21 лева. Като предстои да бъдат отворени още 24 кутии, в които също са събрани средства за Милчо. Момчето вече е в стабилно състояние, но предстои още дълго възстановяване. Милчо Палакарски оцеля в жестоката катастрофа в Яхиново, където загинаха 5-души.
ВИДЕО/СНИМКИ Работници от ТЕЦ „Бобов дол” протестираха заради забавени заплати Работници в ТЕЦ „Бобов дол” излязоха на мълчалив протест тази сутрин. За около полоивн час, близо 100 служители на топлоцентралата застанаха пред централния вход, като според тях  основните причини за стачката са системно забавяне при изплащането на работни заплати, неизплащане на ваучери за храна, липса на работно облекло, обувки, лични предпазни средства, липса на социален диалог в централата.
Сблъсъци между полицията и протестиращи в Милано В Милано избухнаха сблъсъци между полицията и демонстранти, които запалиха най-малко един магазин и няколко коли, хвърляха бомбички и димки и замеряха с камъни полицията, която отвърна със сълзотворен газ. Десетки души с маски и противогази влязоха в сблъсък с полицията по време на протеста "Но Експо" срещу Световното изложение, което се откри днес в северната част на града, предаде АФП. Полицията изпрати подкрепления, а водни оръдия бяха използвани за загасяване на запалените коли. Пожарникари гасяха опожарена банка, на чиято стена бе написано „Вие ни скубете, днес си плащате”. Преди това някои демонстранти потрошиха прозорците на банка и на агенция за недвижими имоти и написаха „Експо = мафия” върху ресторант от веригата Макдоналдс, един от партньорите на Експо 2015 в Милано. Демонстрантите протестират срещу пилеенето на държавни средства за организацията на Световното изложение и използването на временни работници и доброволци от Експо 2015. Организаторите на протеста заявиха, че са събрали 30 000 души. Бройката не може да се потвърди, тъй като италианската полиция по правило не съобщава свои данни за числеността на демонстрации.Източник Дарик/ Снимка : Нова телевизия
БСП-Дупница скочи на Георги Първанов заради АБВ Първанов е с класи над всички вас в Дупница и вашите васали Мая, СерГей и компания.
С по 5-6 намаляват всяка година такситата в Дупница Вече са факт първите 15 разрешителни за срок от 36 месеца за таксиметров превоз на пътници в Дупница. Те са съгласно изменената през миналата година Наредба за извършване на таксиметрови услуги, информират от кметството. Цената е 170 лева, от които 150 лв е самото разрешиелно и 20 лв стикер за целия период. Досега се заплащаше 50 лева годишно и по 20 лева за стикер всяка година. Документацията остава същата и ще спести на фирмите подаването им ежегодно.
Кметът поиска прошка от дупничани, поднесе съболезнования на семействата на загиналите в чужбина Кметът на Дупница инж.Методи Чимев поиска прошка от дупничани на днешния брифинг с медиите.„Използвам възможността да поискам прошка от вас и от всички жители на общината. През цялото време сме и работим с една единствена цел – за гражданите на община Дупница. Няма безгрешен човек, и аз също съм бъркал. Това е човешко, а няма безгрешен човек“, заключи инж.Чимев.
Поставят ПВЦ-дограма на детската градина в „Таушаница“, газифицират общинската болница в Дупница Поради огромния интерес към заложените разходвания на средства от евентуалното поемане на облигационен заем в размер на 3 млн. евро от Община Дупница от пресцентъра на кметството дадоха информация за обектите и предвидените дейности.
Дупничанинът Митко Джорджев спечели златен медал на турнир в Молдова Състезателят от СК "Гладиатор" в Дупница, Митко Джорджев взе първо място в категория до 63кг. при юношите на турнир по таекуон-до клас G1 в Молдова. Утре в състезанието ще се включи и звездата на родното таекуон-до Теодор Георгиев в категория до 74кг. при мъжете, а в неделя при кадетите излиза и третия представител от Дупница, Александър Джорджев.
Читателски сигнал: Опасен изкоп в Дупница причинява щети на автомобилите Поредният читателски сигнал се получи на редакционната поща на zadupnitsa.com. Шофьори пишат, че след изкопните дейности от страна на ВиК на 26-ти май, в района на градинката „Жельо Демиревски“ е останала дупка, която създава най-меко казано неудобство за преминаващите автомобили. Припомняме, че в района на ул. Венелин в Дупница се налагаше стартирането на спешна подмяна на около 160 метра водопровод и отклонения към живущите там.  Изкопа се намира на главната улица „Св Княз Борис“, през която минава основния трафик за най-големия квартал жк Бистрица кв Бишика, жк Елица. Според сигнала редица собственици на МПС са били принудени да потърсят помощ в сервиз, след изкривени джанти. Имало и случай на спукан картер. „Нека сменят тръби, но поне да запълнят малко дупката“, се кзва още в писмото. 
Италиански вестник пусна обширен материал за футболния Марек Сеграте Регионален италиански вестник пусна материал за българския Марек Сеграте подвизаващ се в Секонда лига Милано. Един от най-популярните вестници в област Ломбардия  "La Gazzeta della Martesana" представи тима. Журналист на медията разговаря с президента на Марек Сеграте Борис Паризов, като голяма част от въпросите бяха свързани с темата "Съдийство". Дупнишкият тим често е ощетяван от местните арбитри и от клуба алармираха с писмо федерацията администрираща лигата за този проблем. Борис Паризов освен с Марек Сеграте се занимава и с базата на клуба, която през последните години се превърна в едно модерно спортно съоражение.
Дупничанинът обвинен за побой на пияни полицаи излезе от ареста срещу 4 хиляди гаранция Месец след задържането съдът пусна от ареста задържания за побой над полицаи Георги Иванчев срещу 4000 лева гаранция. За около час близките на 27-годишния мъж успяха да съберат сумата и да я внесат, за да може той да се прибере у дома, пише "Флагман".Магистратите от Окръжен съд-Бургас отказаха да намалят наложената парична гаранция, наложена по-рано от Несебърския районен съд. На 28 август около 6 ч., Георги Иванчев, който е работник от поддръжката на паркинга пред ресторант "Викинг“, се прибирал с гаджето си и още едно момиче, когато трима мъже, клиенти на бар "Оксижен“, във видимо нетрезво състояние започнали да подвикват на дамите, а единия дори хванал едната по задните части. За Иванчев било въпрос на мъжка чест да защити гаджето си и приятелката й. По-късно се оказало, че мъжете, които излизали от бара са полицаи. Те били цивилни и ходили на бар в извън работно време.47975-632x358
Опашка пред офиса на КТБ в Дупница (СНИМКИ) Опашка от стотици граждани се е извила пред офиса на КТБ в софия на ул "Аксаков". Офисът обаче е затворен, а хората искат да изтеглят парите си от банката, информира Mediapool.bg
Още два блока в Дупница с осигурени пари за саниране, до дни подписват за други два Три са вече сигурните блокове в Дупница, които ще бъдат санирани напълно безплатно, информират от пресцентъра на кметството. Блок 3-и в жк. Бистрица (92 апартаменти) и намиращият се на ул. "Отец Паисий" 13 (46 апартаменти) са другите печеливши в Дупница заедно с намиращият се на ул. "Тишина". "В очакване сме всеки момент да сключим договори и за бл. 3 в жк. Развесена върба (47 апартаменти) и бл. 1 в жк. Бистрица (92 апартаменти). Знаете, че имаме нарочна комисия от служители, които се занимават само с това, защото борбата в цяла България се води за всеки блок. Надявам се да успеем да осигурим финансирането за максимално голям брой за Дупница, като за целта всички документи ги обработваме още в същия ден на постъпване. Това е едно голямо състезание в България. По-бавно се развиват процесите в някои блокове заради непълни документи, но от нас каквото се изисква го правим на деня", коментира кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев.
Марек Юнион-Ивкони започва участието си в ШЛ с домакинство на гранда Белогорье Волейболният шампион на България Марек Юнион-Ивкони започва с домакинство участието си в тазгодишното издание на най-силния клубен турнир Шампионска лига. Дупничани приемат на 4-ти ноември 2015 година гранда Белогорье/Белгород/. Това е най-титулувания руски клуб, 8-кратен шампион на страната и 5-пъти сребърен медалист. В отбора се подвизават звезди от световна класа, като Мусерский и Грьозер. Руснаците станаха европейски шампиони преди година, а през този сезон завършиха втори в Супер лигата на Русия, след като загубиха финала от действащия европейски шампион Зенит Казан. „ Тази година вие откривате новата си зала и за нас ще бъде удоволствие да играем там. „, заяви организационния директор на Белогорье Адндрей Зубров. В следващите два кръга Марек гостуват на Аркас Измир на 18-ти ноември и на Берлин Ресайклинг Волейс на 2-ри декември. На 16-ти декември Марек е домакин на германския тим, а на 20-ти януари 2016 приема Аркас. Мачовете в групата ще завършат на 26-ти януари, като Марек гостува в Русия. Припомняме, че на специалната гала вечер на европейската конфедерация (ЦЕВ) във Виена, Австрия, се изтегли жребия за Шампионската лига при мъжете за сезон 2015/16. Българският първенец Марек Юнион-Ивкони бе първият изтеглен отбор и попадна в тежката група А заедно с руския гранд Белогорье (Белгород), турския шампион Аркас Спор (Измир) и германския Берлин Ресайклинг Волейс (Берлин).
Полицията в Дупница издирва убиец на кон в село Бистрица В Районно управление Дупница е постъпил сигнал за убит кон в землището на с. Бистрица. Инцидентът се е случил вчера. Неизвестен засега извършител е убил кон собственост на Йордан Начов от село Бистрица. Конят е бил вързан в частен имот на Начов. Той е собственик на още няколко коне. Най-вероятно става въпрос за отмъщение. В селото отдавна не се е случвало нещо подобно. Местни коментираха, че извършителя е проявил голяма жестокост след като е посегнал на вързано животно.  През последните години имаше няколко случая на коне блъснати и убити на пътя Дупница-Бистрица. Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група, започнато е досъдебно производство срещу неизвестен извършител.
Започна разжалването на Първанов и Румен Петков Заседанието на Националния съвет на БСП започна. Ръководният орган ще изолира отцепниците Георги Първанов, Румен Петков и сие от инструментите за влияние в червените редици, като въпросът е дали представителите на АБВ ще бъдат отстранени от партията или само от ключовите им позиции в нея.По-рано днес БЛИЦ съобщи, че висшестоящите фактори сред социалистите настояват за радикални действия. Пред БЛИЦ някои от тях обясниха, че окончателното решение все още стои под въпрос единствено заради налаганата от председателя Сергей Станишев проевропейска политика, която залага на политическа толерантност към прегрешилите.





Очаква се по време на днешното заседание Националният съвет да се запознае и с декларациите от областните структури. В тях е изразено недоволство срещу действията на АБВ, което съвпада с радикалната позиция по въпроса на по-голямата част от членовете на ръководния орган на БСП./БЛИЦ
Все повече деца от Дупница желаят да тренират футбол  Децата, които желаят да тренират футбол в Дупница, постоянно се увеличават, сподели пред zadupnitsa.com треньорът в Марек 2007 Цветан Видински.
DSC00389
 Към днешна дата в частната школа тренират 75 деца, които мечтаят да стигнат до футболния връх.
Почетоха Великата Невена Коканова в Дупница Днес голямата актриса Невена Коканова трябваше да навърши 75 години. Общинска администрация и ОбДТ "Невена Коканова" поднесоха цветя на берелефа на актрисата, който е разположен на фасадата на Народно читалище"Зора 1858"  и е изработен от големия скулптур Ставри Калинов. На мероприятието присъстваха заместник кмета Крум Милев, Таня Петрова- директор дирекция "Социални дейности и духовно развитие", актьорите от ОбДТ "Невена Коканова", Анелия Геренска – директор на Общински исторически музей. Краеведът Иван Хаджийски разказа за живота и творчеството на актрисата, като отбеляза и нейната значимост и място в българското театрално и филмово изкуство. 
Тема с продължение: Единият от извергите е блудствал и преди това с малолетното момиче от Яхиново Двама са привлечени като обвиняеми за блудство с малолетното момиче в село Яхиново, община Дупница. Това са 34-годишния Петър Александров и 35-годишния Николай Георгиев. Първоначално в ареста попаднаха и двамата, но след това Николай Георгиев бе освободен с мярка „подписка“, а Александров, който вече е съден е с „постоянна мярка задържане“. Според информация от запознати с разследването, Александров е доведен баща на детето, а Николай Георгиев – вуйчо. Двамата са извършили блудството заедно на 12-ти април, около 22:00 часа. По време на разследването е станало ясно, че Александров е блудствал и преди това с момичето през месец март, но в Бобов дол, от където е и самия той. Образувано е досъдебно производство, а присъдата която ги грози е от 5 до 15 години затвор.