Очакват братя Галеви на 5 октомври да гласуват в Ресилово Имената на Пламен Галев и Ангел Христов, по-известни като Братя Галеви, отново "цъфнаха" в избирателните списъци в село Ресилово, пише blagoevgradutre.bg. Без значение, че двамата получиха присъда за 5 години лишаване от свобода за организиране на престъпна група за рекет и принуда, те имат право да упражнят правото си на глас на изборите, насрочени за 5 октомври.
Тенисистите от Марек-Дигеста с победа и загуба от турнир проведен в Дупница По една победа си размениха отборите в турнира от първенството на Висша лига по тенис на маса на България. Надпреварата се проведе в Дупница при отлични условия в салона на ОУ“Климент Охридски“ и бе открита от кмета на града инж.Методи Чимев. В турнирът, който е за класиране от 5-8 място взеха участие три отбора, след като тима на Габрово не пристигна поради заболели от грип състезатели. Марек –Дигеста : Даниел Страхилов, Веселин Георгиев, Даниел Давидков и Радослав Котев. СКТМ Стоянстрой-Пловдив: Денис Бекир, Стефан Тодоров, Калин Кисиев, Константин Вътев, СКТМ Боровец-Горна Оряховица : Светлин Беров, Йонко Ненков, Давид Костадинов. В първата си среща Марек –Дигеста загуби с 2:4 от СКТМ Стоянстрой-Пловдив. Във вторият си мач дупничани победиха с 4:2 СКТМ Боровец-Горна Оряховица, които пък спечелиха с 4:2 над СКТМ Стоянстрой-Пловдив. Така Марек –Дигеста продължава да заема 5-та позиция в класирането
Слух: След мача с Марек сменят треньора на Лудогорец, Стойчо Стоев с Любослав Пенев. Собственикът на Лудогорец, Кирил Домусчиев привика на спешна среща цялото ръководство на разградчани. Босът отказа да говори след нулевото равенство срещу Партизан и след това извика на разговор Стойчо Стоев, изпълнителния директор Ангел Петричев и спортния директор Методи Томанов. Както може да се очаква, Домусчиев е бесен от слабите резултати на отбора напоследък. От началото на сезона, Лудогорец победи единствено Дюделанж, а след това вече четири мача няма успех. След победата над тима от Люксембург, орлите инкасираха серия от четири срещи без успех – Дюделанж (1:1), Хасково (0:1), Черно море (0:0) и днес с Партизан (0:0). Напоследък отново се заговори, че Стойчо Стоев може да бъде уволнен. За негов заместник, упорито се спряга националният селекционер Любо Пенев, който както е известно напусна Ботев след драмите със спонсора на клуба и липсата на пари.
Общината обжалва върната на работа служителка Община Дупница ще обжалва решението на дупнишкия съд пред Кюстендилски окръжен съд, с което се възстаноява на работа служителката Василка Иванова. Припомням, че кмета инж. Методи Чимев уволни дисциплинарно отговорничката за гробищния парк, след като бяха засечени финансови нарушения за периода май 2012 година – март 2013 година. Вътрешен одит установи неотчетени 5 060 лв., издаване на квитанции за една сума, а в общината е отчитана по-малка, като има сигнали от граждани и за дублиране на гробни места. Именно след такива сигнали до Чимев, той разпореди проверка. “Подали сме сигнал и до прокуратурата за нарушенията, от които са пострадали граждани и сме в очакване на резултат. Вярвам и съм убеден, че на следваща инстанция ще спечелим”, категоричен бе юриста на Общината Иван Бучов.
Подкрепящи срещу противници в СУ, а по средата полицаи Граждани и студенти, подкрепящи окупацията на Ректората на Софийския университет и нейни противници, се събраха пред един от входовете на СУ – откъм Университетската библиотека.
До 100 лева глоба, ако разхождаш кучето си свободно в Дупница От 50 до 100 лева ще бъдат глобявани собствениците на кучета, които разхождат любимците си на забранените места или без поводи в Дупница. А за притежателите на своенравните "питбул" и "бултериер" пък е задължително и поставянето на намордник.
Глобяват шефката на Дома за сираци в Дупница заради млякото от „България си ти“ Актове ще бъдат съставени от Областнa дирекция по безопасност на храните на директора на Дома за деца лишени от родителски контрол в Дупница "Олга Стоянова" Красимира Александрова. Това обяви директорът на регионалната агенция Първан Дангов за zadupnitsa.com. "Ще бъдат съставени актове на директорката. От 150, дарени в дома, са открити налични всички, защото бяхме там и ги спряхме. Но не е трябвало да ги приема", коментира Дангов.
Десетки протестираха днес в София под мотото „Заедно в борбата за справедливост“ СНИМКИ Разгневени от убийствата на 28-годишния Николай Радев, 18-годишния Емил Ботев и 20-годишния – Димитер Картелски отново поискаха справедливо възмездие. Събралите се в столицата, предимно млади хора настояха за справедливи съдебени процеси и ефективно наказание за извършителите.
Читател: В Сапарево ли е снимана рекламата за… лилавата крава?! Наш читател изпрати интересни фотоси и шегаджийски коментар на редакционната ни поща Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Феновете на Марек, които подкрепиха кмета: Ние сме политически необвързани и никой не ни плаща!  Феновете на Марек, които минали понеделник изразиха подкрепата си към кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев, отговориха на Първан Дангов.
Дупница получава близо 19 млн лева през следващите няколко години. Част от средствата са за напълно обновяване на жк“Бистрица“ Най-малко 18,7 млн. лв. ще получи Община Дупница от ОП „Региони в растеж“ 2014 – 2020 г. С тези средства ще бъдат напълно обновени жилищните квартали жк. Бистрица и жк. Елица, където ще бъдат оформени зелени площи, зони за отдих, детски и спортни площадки, улиците ще бъдат преасфалтирани, а тротоарната настилка подменена. Новината, че за Дупница са отделени 18,7 млн. лв., бе съобщена от министъра на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова в понеделник. На официална церемония в столицата г-жа Павлова връчи на Кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев споразумение за делегиране на функции по оценка и избор на проекти за финансиране по приоритетна ос 1 на ОП „Региони в растеж“ 2014 – 2020 г. Смисълът на документа е, че занапред на Община Дупница се делегират функции на междинно звено, което да извършва оценка и избор на проектите за изпълнение на стратегия за устойчиво градско развитие. Това ще даде възможност проектите на общината в периода до 2020 г. да бъдат одобрявани и изпълнявани в далеч по-оперативен план, отколкото досега. Със средства от ОП „Региони в растеж“ ще бъде изцяло реконструирана сградата на Младежкия дом, така че тя отново да стане средище на културни изяви за младежите в общината. С безвъзмездната финансова помощ от програмата ще бъдат ремонтирани и санирани сградите на Детска градина №3 и прилежащото и дворно пространство, както и филиал на Детска ясла № 5 и прилежащото дворно пространство. Още три напълно готови проекта ще стартират в близките месеци веднага след като инвестиционната програма на Община Дупница бъде одобрена от Управляващия орган. Очаква се това да се случи през м. септември тази година. Освен изброените проекти по ОП „Региони в растеж“ ще финансираме изграждането на зона за бизнес, благоустрояване на района около автокъщите, както и редица други проекти, които са важни за развитието на общината, коментира Кмета инж. Методи Чимев. Около 20% от ресурса ще бъде насочен към инвестиции в селата на Община Дупница, като ще се акцентира на асфалтиране, преасфалтиране и решаване на проблемите с водоснабдяването. 18,7 млн. лв. не е максимумът, който Община Дупница може да усвои през следващите години. През 2018 г. вероятно ще бъде отпуснат допълнителен ресурс, с който да бъдат финансирани и други важни проекти, разясниха от МРРБ. Кметът на Дупница инж. Методи Чимев увери, че инвестиционната програма, която предстои да бъде внесена в МРРБ, предварително ще бъде подложена на широки обществени обсъждания с гражданите, представителите на бизнеса и на обществените организации.
Общински съвет Дупница промени внесения от кмета Бюджет 2014 и го прие Исканото от страна на ОДБ увеличение на Бюджета с 400 хил лева стана основна тема на дебат около приемането на най-важния документ на Общината. Дискусията около Бюджета продължи близо час и половина и премина доста разпалено. От ОДБ бяха категорични, че исканото увеличение е реализируемо и тези допълнителни 400 хил лева ще се разпределят за спорт и култура. От ГЕРБ опонираха, че това са кухи приходи и не искат да разпределят виртуални пари, а ще го сторят едва тогава когато те влязат действително в касата на Общината. В дискусията се включиха експерти счетоводители и юристи, но и те не помогнаха за разрешаване на дилемата около исканото увеличение. Според юриста на общински съвет Милен Попов увеличението е същественно и не трябва да влиза за разглеждане, нещо с което не се съгласиха от ОДБ, БСП и ЛИДЕР. В крайна сметка се стигна до гласуване при което 22-съветника  подкрепиха исканото от ОДБ увеличение. Против бяха 10 съветника от ГЕРБ, като от групата отрицателният вот обоснова Асен Пилев : " Господин кмете не искам да съм във вашето положение да имате например 10 хиляди лева в джоба, а някой да ви каже, че имате 10 500 и да ви определи как да ги израсходвате." заяви Пилев. След гласуването на Бюджет 2014 на Община Дупница местният парламент взе 10 минути почивка, по думите на д-р Матей Попниколов да спадне адреналина  
Майката на общински съветник от БСП осъди Общината за 20 хиляди Над 20 000 лева ще трябва да се бръкне от общинската хазна кмета на Дупница инж. Методи Чимев, за да плати по загубено дело заведено срещу Община Дупница. Производството е образувано по искова молба, подадена от майката на общинския съветник от БСП-Александър Анин-Анка. Фирмата й ET „А.А. Риластрой" претендира за неразплатени фактури по дейности. С договор № VIII -17/12.08.2011г. община Дупница е възложила на ЕТ да извърши строително- ремонтни дейности, състоящи се в „топлинно изолиране на външни стени на обект ОУ" Св.Св. Кирил и Методий", находящ се и с.Яхиново, общ.Дупница на обща стойност в размер на 28 624.44 лева с вкл. ДДС. С акт № 1 за установяване на СМР от 29.09.2011г./ неразделна част от договор VIII-17/12.08.2011г./ подписан от представител на възложителя и от собственика и управител на изпълнителя се е констатирало, че договорените СМР са изпълнени качествено и в срок, като страните са се споразумели, че договорната сума в размер на 28 624.44 лева следва да бъде намалена на сума в размер на 26 642.04 лева, тъй като доставката и монтажа на 140 л.м. водосточни тръби, включени в първоначалната договореност, ще бъде извършена от друг изпълнител. Въз основа на постигнатите договорености по описания по-горе договор, Община Дупница е извършила авансово плащане на ищеца в размер на 8578.33 лева с вкл. ДДС, което плащане е фактурирано на 17.08.2011г. Съгласно разпоредбата на чл.8 от същия договор окончателното плащане на извършените СМР следвало да бъде направено от възложителя след надлежно подписан протокол за действително изпълнените СМР. На 29.09.2011г. такъв протокол е бил подписан между Община Дупница и ищеца. С фактура от 25.02.2013г. ЕТ е фактурирал на Община Дупница остатъка от дължимото възнаграждение за сума в размер на 18 054.71 лева с вкл. ДДС. Въпросната фактура е получена от общината на 26.02.2013г. Въпросното задължение не е било изплатено към 13.05.2013 г., на която дата е подадено заявлението в съда.
В Дупница изразиха своята съпричастност в битката с разпространението и злоупотребата на наркотици Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните и Община Дупница изразиха своята съпричастност и активна позиция в битката с  разпространението на наркоманията, отбелязвайки 26-и юни.
TV 7 ще снима филм за Марек Лидера в Б-професионална футболна група Марек привлече вниманието на TV 7. Медията която държи правата за отразяване на елитната А футболна група и турнира за Купата на България има намерение да заснеме филм за дупнишкия тим. Според запознати телевизията за първи път проявява такъв интерес към отбор, който все още е във втория ешалон. Екип на медията ще бъде на стадион Бончук още тази събота за да заснеме домакинския мач с Ботев Вр. През следващата седмица пък ще бъдат заснети още кадри от стадиона и записани интервюта с играчи и хора от ръководството на клуба.
Култово читателско мнение след „Марек Юнион-Ивкони“ – „Левски Бол“ Интересно мнение публикува наш читател/ка под една от статиите. Плод на атаката е очевидно наставникът на "Левски Бол" Джузепе Лорицио. Публикуваме го без редакторска намеса.
Започна 13-ото издание на Международния фолклорен фестивал „Мир на Балканите“ в Дупница (СНИМКИ)  DSC01822Тази вечер на площад „Свобода“ в Дупница бе открито 13-ото издание на Международния фолклорен фестивал „Мир на Балканите“.
Каналджия от дупнишкото село Пиперево, с 26 бежанци задържан в районна на ГКПП- Олтоманци Задържаха каналджия от дупнишкото село Пиперево с 26 бежанци в микробуса. Акцията стана в района на ГКПП – Олтоманци в нощта на четвъртък срещу петък. Мъжът бил с микробус „Рено” в който натоварил 26 сирийци сред които четири деца, майките им както и десетина мъже от родът им. В момента представители на прокуратурата и гранична полиция разпитват задържаните, казаха от РП – Кюстендил. Този път съпровождащата кола, която по – традиция пътува преди буса не успяхме да задържим, истинските каналджии са в нея, те не се качват в буса, казаха от гранична полиция. Източник Struma.bg
Цената на бензина може да падне до 2.15 лева за празниците. Вижте цените в Дупница и региона Цената на бензина и дизела у нас може да падне до 2,15 лева за литър на дребно до края на годината, а не е изключено да се смъкне и до 2,10 лв. Това прогнозира пред в. „Труд" Андрей Делчев, изпълнителен директор на Българската петролна и газова асоциация. Причината за намалението е продължаващият спад на цените на петрола на световните пазари заради свръхпредлагане. „Първоначално смятах, че цената на горивата ще се стабилизира около 2,20 лева за литър на дребно в България до предстоящите коледни празници, но сега се вижда, че това не се случва и очаквам поне още едно поевтиняване", каза Делчев. В момента литър от най-масовия бензин А 95 се продава по столичните бензиностанции на цени между 2,28 и 2,29 лева за литър. Дизелът пък за два дни поевтиня с 10 стотинки и вече е по-евтин от А 95 – 2,22 лева за литър. Само преди два дни той струваше 2,33 лева за литър. 
Най-голямата детска градина в Дупница изпрати 65 абитуриенти към…ученическия чин (СНИМКИ) С градинско парти, забава с клоуни и фокусник и музикална програма, най-голямата детска градина в Дупница "Калина" изпрати своите възпитаници, които през есента ще прекрачат училищния праг за първи път. 65 деца напуснаха детското заведение и символично предадоха знамето на по-малките. Гост на тържеството бе кметът на града инж.Методи Чимев, който донесе подаръци за детската градина и получи албум с рисунки и апликации от бъдещите ученици.
Изключително щастливи, но и с тъга, преподавателките на бъдещите първокласници Малинка Иванова, Радостина Макариева, Цветелина Клисарска и Дани Златкова изпратиха своите две групи, нексривайки и сълзите си от раздялата. По стара традиция, децата спукаха 200 балони, след като предадоха знамето.
ЦДГ "Калина" има 287 деца и е с най-голям капацитет от всички в града.
Изхвърленият от шахмата за 3 години дупничанин Методи Стойнев със скандални разкрития за далавери на федерацията Изхвърленият от родния шахмат Методи Стойнев ще даде пресконференция утре в Дупница. Общинският съветник, който е състезател и на ШК "Марек Юнион-Ивкони" е със спрени права за 3 години петък заедно с едно от светилата в родния шахмат Кирил Георгиев и Симеон Стоичков, който изхвърча за 5 години. Поводът за решението на УС на родната централа е гръмналият скандал за финансови злоупотреби, които разкриха 3-мата. "Говорим за стотици хиляди лева", лаконичен бе Стойнев, който ще даде пълна яснота по случая на брифинга за медиите.
Волейболен рефер от Дупница с два международни наряда Един от най-младите и добри български рефери Симеон Иванов получи два наряда за първите кръгове от международните турнири при мъжете и жените по волейбол. 38-годишният дупничанин от 2 години е международник и с отличните си представяния си заслужи доверието на европейската конфедерация, които залагат на него за все повече мачове в евротурнирите. Иванов бе рефер и на Европейското първенство за младежи през април тази година в Турция.
Хора скачат от сграда при пожар в Харков. 8 загинали разследването продължава: ВИДЕО В рамките на разследването са разпитани повече от 50 човека. Назначени са над 20 експертизи за причините довели до пожара. Много хора обаче се питат дали и пожарникарите са си свършили добре работата. Според свидетели те са се забавили при разгъването на стълбата и това е принудило хора да скачат от сградата.
Оранжев и жълт код за интензивни валежи утре в 19 области Оранжев код е обявен за 1 февруари в 5 области на Южна и Югоизточна България заради интензивни валежи от дъжд, съобщават от НИМХ. Кодът е в сила за областите: Смолянска, Кърджалийска, Хасковска, Ямболска и Бургаска. В тези области се очакват значителни валежи със сумарни количества за денонощието – между 40 и 60 л/кв.м.
Марек ще изиграе третата си контрола утре  Марек ще изиграе третата си контрола от предсезонната подготовка утре, разбра zadupnitsa.com.
Помощник-възпитателка осъди детска градина в Дупница за близо 27 хиляди лева Помощник-възпитателка успя да осъди на първа инстанция ЦДГ № 4 в Дупница, за трудова злополука, получена след тръгване от работа.. Жената с инициали В.Л претендира за обезщетение за претърпени неимуществени вреди, заедно със законната лихва върху сумата, считано от датата на увреждането – 18.10.2012г. На тази дата В.Л в 14. 00 часа приключила смяната и като всеки друг ден си тръгнала от работа по обичайния маршрут. От спирката на ж.к. „Развесена върба” в град Дупница взела автобус № 4 и слязла на спирката в ж.к. „Бистрица”, като тръгнала към апартамента й, намиращ се в бл. 69. Направила две крачки и стъпвайки върху една от тротоарните плочки, същата поддала, при което паднала и си ударила десния крак. След това жената е оперирана, като й поставили метални пластини в крака захванати за костта с девет винта. След операцията установила, че била получила тежки изгаряния по кожата на крака от стерилизиращи разтвори. Два месеца била постоянно на легло, за да могат да зараснат отворилите се рани по крака й. След изписването й от болница била насочена към ТЕЛК, от където с Експертно решение № 1852 от 14.10.2013г. била освидетелствана с 92 % трайно намалена работоспособност и с чужда помощ, като й било забранен всякакъв вид труд. Вследствие на това ТЕЛК-ово решение, работодателят й със Заповед № 43 от 21.11.2013г. й прекратил трудовия договор и я пенсионирал по болест, като от 18 10.2012г. до пенсионирането й по болест, била в болнични. За първата операция и лечението след нея, които са извън заплатените от здравната каса, направила разноски в размер общо на 2 346, 00  лева, а за втората операция и лечението след нея сумата в размер на 1704, 00  лева, или общо направените й медицински разноски възлизат на сума в размер на 4 050, 00 лева. Съдът като взе предвид събраните по делото доказателства, заедно с доводите и твърденията на страните реши да присъди на В.Л сумата в размер на 20 000 лева, представляващи обезщетение за претърпени неимуществени вреди, както и законната лихва върху сумата, считано от датата на увреждането – 18.10.2012г. до окончателното й изплащане. Освен това ЦДГ № 4 трябва да заплати на основание чл. 200, ал. 3 КТ на В.Г.Л., сумата в размер на 5 325, 03 лв, от които сумата 4 050, 00 лв. направени от ищцата медицински разноски и 1 275, 03 лв., представляващи обезщетение за претърпени имуществени вреди, представляващи разликата между размера на трудовото възнаграждение и размера на получените суми от ищцата като обезщетение. Освен това детската градина ще плати и 1 202, 36 лв.разноски за адвокатско възнаграждени, както и още близо 2000 лв останали разходи. Решението подлежи на обжалване пред ОС – Кюстендил с въззивна жалба в двуседмичен срок от връчването му в препис на страните.
Смях през сълзи След едногодишните напъни и сътворен медиен шум покрай придобиването на залата, не толкова огласения ѝ ремонт и яснота кой и как ще я ползва, и след помпозното ѝ откриване, БФВ най-накрая предприе и стъпката да обяви активностите в залата, публикувайки преди няколко седмици календар на обновения ѝ сайт.   На пръв поглед – нормално и цивилизовано. Но, само до момента, в който не се запознаете със съдържанието на въпросния календар. Преживяването на катарзис е гарантирано – объркване, недоумение, смях и… сълзи от отчаяние. Защото за пореден път осъзнаваме, че в родната ни волейболна федерация тотално липсва професионализъм, а некомпетентността и гафовете са нейна запазена марка, за сметка на каквато и да е идея за развитието на българския волейбол. Убедете се сами. И, ако можете, запазете усмивките си!
Крадци разбиха три жилища в Дупница През почивните дни крадци атакуваха къщи и апартаменти в Дупница. Разбити са 3 жилища, като апашите са откраднали пари, накити и два преносими компютъра. Местопроизшествията са обслужени от дежурни полицейски групи, работата по установяване на извършителите продължава, информират от ОД на МВР Кюстендил. От полицията работят по няколко версии, като е възможно да става въпрос за планирани действия на крадците, които предварително са набелязали обектите.
Мобилните оператори ще предоставят информация за откраднат телефон на учител от Дупница Районен съд – Дупница разпореди мобилните оператори в България да предоставят пълна информация относно откраднат телефон и използваната СИМ карта. Инцидентът се случи преди четири месеца на 23-ти януари. Тогава неизвестен на този етап извършител е откраднал телефон А1каtе1 опe touch, собственост на Гергана Рашева. Тя е преподавател в ОУ „Христаки Павлович" гр. Дупница. На въпросната дата Рашева оставила телефона си на бюрото в класна стая и само минути след това той вече бил „задигнат“. След което набрала номера си, първоначално телефонът, започнал да дава „свободно", но след това връзката от другата страна била прекъсната. Отново набрала номерът и отново телефонът й бил затворен. Когато набрала за трети път, телефонът и вече бил изключен. Рашева се обадила на мобилния оператор за спиране на картата. На следващия ден пострадалата подала жалба в полицията за откраднатия телефон.
Легендите от „Сигнал“ дадоха последен сигнал на Майските празници в Дупница (СНИМКИ) Най-силното издание на Майските празници в Дупница бяха закрити снощи с грандиозен концерт на роклегендите от "Сигнал". Данчо Караджов и бандата му, накараха стотици да пеят вечните хитове "Да те жадувам", "Може би", "Липсваш ми", "Спри се"…
За и Против платеният паркинг на частната болница в Дупница Преди дни частната болница в Дупница „Св.Иван Рилски“ въведе такса за паркиране в двора на лечебното заведение. Там от години има паркинг, но сега таксата е 2 лева на час, като първите 20 минути са безплатни.. Бариера е поставена на входа на болницата, а охрана събира таксата и съблюдава за паркирането. Платеният паркинг, естествено предизвика различни реакции сред хората. Голяма част се оплакват и са на мнение, че това не е редно, на фона на кризата в България. Други пък споделят, че сега вече ще има ред и всеки ще прецени, дали да го ползва или не. Хората които живеят в блоковете до болницата обаче се оплакват, че вече няма места за паркиране пред жилищните сгради, заради пациентите на частната болница, които заемат местата, за да избегнат плащането за паркинг. Не малко са избрали вариант да оставят автомобилите си и на безплатния паркинг, на намиращия се в непосредствена близост хипермаркет. От болницата твърдят, че с новата мярка са решили проблема с безогледното, до сега паркиране в двора на лечебното заведение.
Томбола за зрителите в Самоков на „Марек Юнион-Ивкони“ – „Локомотив“ 3 лева ще струва транспортът до Самоков и обратно, който ще платят феновете на волейбола, които ще пътуват за откриването на тазгодишното участие на “Марек Юнион-Ивкони” в Шампионска лига. Дупничани посрещат утре от 19 часа руският гранд “Локомотив” (Новосибирск), който дойде с повечето си резерви. В състава е обаче капитанът на САЩ Дейвид Лий. Пропуските за мача са по 2 лева, а за феновете ще има и томбола. Автобусите потеглят между 17 и 17.45 часа от спортната зала.