Гьоргиев с нова крилата фраза: Ние сме по-силни от терминатори, ние сме МАРЕКминатори Поредната крилата фраза изстреля капитанът на „Марек Юнион-Ивкони” и национал на Македония Гьорги Гьоргиев след победата на неговия тим над „Нефтохимик 2010” 3:0 гейма само преди няколко часа в четвъртфинална среща от турнира за Купата на България. 21-годишният плеймейкър никога не се е притеснявал да демонстрира самочувствие и с основание, след 2-те поредни шампионски титли, Купата на страната, а и вече интересът към него от италианския гранд „Пиаченца”. „Винаги съм го казвал на момчетата, че ние сме шампионите, поне до последния мач тази година, а мисля, че и след това още година пак ще сме шампиони. Така че победителите не ги съди никой. Заслужили сме си всяка една победа с нашия си труд и пот, така че имаме право на самочувствие”, коментира пред zadupnitsa.com Гьоргиев. „Имаше напрежение при нас и е нормално. Все пак всичко се решаваше в един двубой, а и съперникът е изгрден от опитни състезатели, които знаят кога да се напъват. Очаквахме да не се предадат, както се и получи. При нас имаше умора и от тези пътувания в рамките на 72 часа, първо до Русе и обратно, а после до Бургас. Започнахме силно първия гейм, в който извадихме страшна блокада, а и Венци Трифонов сякаш не бе с две ръце, а като октопод и затова видяхте как за половин гейм им лепна 5 блокади. Размазахме ги. Вторият гейм тръгнаха да натискат сервиса, като това бе единственият им шанс да ни се противопоставят и им влизаше, дръпнаха ни с 3 точки, но в крайна сметка успяхме да го вземем гейма накрая. Макар да ни ведоха с 4 точки в 3-ата част, бях сигурен, че няма да го загубим итака и стана”, продължи Гьоргиев, преди да хвърли най-атрактивната фраза: „Преди няколко дни един наш фен ми каза, че сме като терминатори на игрището. Ама не е прав, защото има и по-силни от терминаторите, а това са МАРЕКминаторите. И волейболистите, а гледайте и футболистите на града мачкаме наред”, заключи с усмивка Гьоргиев.