Подробен обзор на извънредната сесия на Общински съвет-Дупница  Няколко минути след 10:00 часа в Заседателната зала на Общината присъстваха 30 съветници и председателят Ивайло Константинов откри заседанието.
Ансамбъл „Тракия“ с концерт в Дупница Един от трите най-големи български фолклорни Ансамбъла , ще направи 3 дневно турне в края на февруари 2015 година. На 24-ти е концерта в Дупница в Драматичен театър "Невена Коканова". Представлението е от 19 часа, а цените на билетите са 12 и 15 лева. Държавен фолклорен ансамбъл "Тракия" е създаден през 1974 година на бюджетна издръжка към Министерство на културата и от 01.01.1999 година е към Община Пловдив. Творческият облик на "Тракия" е създаден от проф. Кирил Дженев
Д-р Таушански отново спечели за шеф на общинската болница, чака се тежката дума на ОбС-Дупница Очаквано, досегашният Управител на общинската болница д-р Любомир Таушански бе избран за същия пост. Но, ако бъде утвърден от местните парламентаристи, които веднъж вече отказаха да го утвърдят. На провелия се конкурс днес, опонентът му Даниела Ильова не се яви и бе отстранена от участие и остана единствено неговата кандидатура. Той получи оценка 5,25 от комисията с председател Първан Дангов. Той ще изложи пред колегите си от ОбС всички резултати и отново ще трябва да бъде утвърден за този пост, където е вече 10 години.
Общината подменя над 50 метра канал, за да реши проблема с подлеза на „Топлата вода“ ВиК-Дупница и строителния отдел към Община Дупница ще търсят начин за разрешаване на многогодишният проблем с наводняването на подлеза под главен път Е 79 в посока местността “Караболюка”. От години подлезът при "Топлата вода", както е известен в Дупница се пълни с вода и създава множество трудности на шофьорите, като сигнали с молби за решаването на проблема са подадени към кмета инж. Методи Чимев. По негово настояване ще се състои експертна среща, на която да бъдат взети мерки. Комисия от Община Дупница направи веднъж вече оглед и установи сериозно запушване на отводнителната канализация. “Налага се частична подмяна на компрометираната част от канализацията и напълно ново изграждане на около 50 метра. Заради дъждовния период, това на този етап нямаше как да се случи. Сериозни като обем ще бъдат ремотните дейности, но повече конкретика може да има, след като съставим количествено-стойностна сметка. Когато стане готова и тя, тогава можем да се ангажираме със срок за изпълнение”, обясни директор дирекция “УТ и С” инж. Серьожа Котев.
Дупнишкият тенисист Любомир Янакиев спечели 39 медала само през 2013-а година!  Дупнишкият тенисист Любомир Янакиев изпраща повече от успешна година.
Тази вечер 23 точки на пътен контрол в областта. Вижте къде са патрулите в Дупница 23 точки на пътен контрол са определени за следобедните часове по пътищата в Кюстендилска област Пътните полицаи следят за спазване на правилата за движение по пътищата на територията на районните управления Кюстендил, Дупница и Бобов дол.Патрули ще бъдат позиционирани и в населените места. Към този час на деня движението на моторни превозни средства е интензивно по главен път Е-79.
В ДУПНИЦА! Няма увеличение на цената на рибата заради Никулден Между 5 и 6 лева е цената за килограм шаран в търговската мрежа на Дупница. Засега не се забелязват опашки, но със сигурност това ще се случи традиционно в самият ден. Никулден се празнува в съботния ден и се очакват големи обороти от търговците продаващи традиционния продукт. Като цяло няма промяна в цената в сравнение с миналата година. Около 4 лева е килограм скумрия, а мерлузата се предлага между 8-9 лева. Килограм прясна пъстърва гони 10 лева, но може и да бъде намерена с левче по евтина. В рибните магазини се предлагат и по-екзотични меса – котлет от акула, сьомга и ролца от раци.
Дупничани възхитени от Великденската изложба „Благослов“ СНИМКИ DSC00993
 Броени дни преди Възкресение Христово, в Дупнишката галерия „Джамията“ бе открита Великденската изложба „Благослов“.
Дупничанинът Теодор Георгиев с втора покана за участие в елитните Гранд при турнири Теодор Георгиев получи покана и за второто Гранд при по таекуон-до , което ще се проведе в град Самсун Турция през септември. Дупничанинът заминава на 11-ти август за Москва, където е първия старт от световните серии. В турнира в руската столица участват най-добрите в света. Теодор ще се изявява в обединената олимпийска категория до 80-килограма, в която участва и на първите Европейски игри в Баку. В световната ранглиста Теодор Георгиев е 26-ти с 79.76 точки
От днес е открит офис на Регионална дирекция по горите в Дупница Днес в Дупница бе официално откри офис на Регионалната дирекция по горите. Лентата на новите помещения, които се намират на 3-ия етаж в Общината прерязаха кмета на град Методи Чимев и народният представител Иван Ибришимов. И двамата заявиха, че трябва да се загърбят политическите различия и да се работи в името на гражданите и неслучайно са един до друг в този момент.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
НА БАРИКАДИТЕ ДНЕС! В Дупница с български хора ще протестират срещу мандата на ДПС С традиционни български народни хора ще бъде белязан днешния ден на протести срещу налагането на мандат на ДПС в Кюстендилска област. Точно в 17.30 часа на "Барикадите" ще започне мирния протест, който е с продължителност 30 минути и е свързан и със затваряне на магистралата. Идеята на инициаторите е под звуците на български народни песни да се извият хора на Е-79.
Милена Радева: Искам да попитам съда, това разпродажба на животи ли е ? (ВИДЕО) След проведеното, днес шествие, от близки и приятели на убития Николай Радев, под надслов „Заедно, в борбата за справедливост“, съпруграта на Радев – Милена и неговия брат Иван, отговориха на редица журналистически въпроси. Иван Радев: „ Надяваме се да има справедливост! Европейска държава, ако няма закони и директиви, къде сме…посред нищото.“ Милена Радева: „Хора, които са обвинени в предумишлено убийство, са с възможно най-леките мерки. Това е най-голямата несправедливост! Искам да попитам съда, това разпродажба на животи ли е? Три хиляди лева, адекватна присъда ли е ? Ние няма да се откажем и ще се борим за справедливост.“ „Те не са хора! Идеята им е ясна – спекулация, да избягат от чл.115.Само ние близките знаем, Николай с каква мъка е починал. Това нещо не се забравя. Той е бил в съзнание до последно.“, заяви Иван.
Задържаха дупничанин, счупил с камък стъкла на 2 търговски обекта в града  В края на миналата седмица в РУП Дупница е задържан за 24 часа 48-годишният И.Н. за повреждане на чуждо имущество, информираха от пресцентъра на МВР.
СРАМ! Съветниците в Дупница отсвириха жк. „Бистрица“ и „Елица“, не ги вълнува Нито един общински съветник не бе забелязан на общественото обсъждане за подготвяните проекти в два от най-големите квартали на града – жк "Бистрица" и "Елица". А интерес не липсваше, тъй като в залата бяха дошли около 30-ина жители на тези квартали, домоуправители и едва няколко общински служители. Властта бе представена единствено от кмета Методи Чимев и заместниците му Красимир Георгиев и Крум Милев. 33-мата "народни" избранници в местния парламент очевидно бяха предпочели да вършат всичко друго, но не и да се поинтересуват за намеренията в тези квартали.
Националният селекционер на България Ивайло Петев поздрави всяко едно от 200-те деца от школата на ФК Марек 1915 Над 1000 зрители присъстваха на стадион Бончук за официалното представяне на отборите от ДЮШ на ФК Марек 1915. В ложите бяха бивши треньори на Марек, като Вили Вуцов, Румен Стоянов и Тони Велков, ветерани, президентите на двата клуба Васил Василев на Марек 1915 и Борис Паризов на Марек Сеграте, кмета на Дупница Методи Чимев. Голямата изненада за всички бе присъствието на националният футболен селекционер на България Ивайло Петев. Петев слезе от ложите и пожела на децата на Дупница много успехи във футбола.“Вярвам, че от тук ще излязат и национални състезатели“, сподели Петев под бурните аплодисменти на публиката. Самият той преди 8-години обличаше екипа на Марек. След това треньорът на националния отбор на България поздрави всяко едно от над 200-те деца от 10-те отбора от школата на Марек.  На стадиона бе отслужен водосвет за здраве, а приятелската футболна среща между Марек 1915 и Марек Сеграте завърши с победа на домакините с 5:2. След поредица от пропуски в началото на Росен Йорданов първия гол отбеляза Еньо Кръстовчев в 20-ата минута. Две минути по-късно в 22-та минута Росен Йорданов вече бе точен с глава и покачи на 2:0. В ответната атака гостите намалиха на 2:1 с попадение на голмайстора си Симоне Суфре. Малко по-късно обаче нападателят получи контузия и бе заменен, като е със съмнения за скъсани връзки.. В 31-ата минута Кръстовчев с далечен удар изненада вратаря на Сеграте Живко Стоилков и направи резултата 3:1 за домакините. В самия край на полувремето пък Асен Николов си заработи глупав червен картон за пререкания със съдията Ивайло Младенов, но тимовете отново останаха с равни състави. В 52-ата минута Калоян Стоянов от отбора на Марек Сеграте се разписа от дузпа, за да намали на 3:2. 4:2 направи Димитър Владимиров с глава, а крайното 5:2 оформи Роберто Иванов с далечен шут в края на мача. Атракция на полувремето бе и изпълнението на дузпи от част от официалните гости /Още за футболното шоу на стадион Бончук и много снимки виж ТУК/
Лудогорец превзе митичния „Стадио Олимпико“!  Отборът на Лудогорец постигна ново великолепно постижение. "Орлите" успяха да превземат митичния "Стадио Олимпико" в Рим в рядко срещана футболна драма. Възпитаниците на Стойчо Стоев се наложиха като гост с 1:0, като единственото попадение в срещата отбеляза Роман Безяк в 45-ата минута. Голът на словенеца бе изключително красив. Нападателят пое топката, излъга футболист на противника и с топовен шут отдалеч, опъна мрежата. Срещата бе белязана с две изпусната дузпи, по една от всеки тим и два червени картона. В герой за българския отбор се превърна стражът Владислав Стоянов, който освен че спаси дузпа, бе безпогрешен в изявите си и отчая противника. В 9-ата минута главният рефер отсъди дузпа в полза на българите за игра с ръка на Лорик Цана, въпреки че бе прибрана до тялото. Зад топката застана Светослав Дяков, който изпусна. Капитанът на "орлите" подходи лековато, копвайки топката, но вратарят разкри неговия замисъл и спаси с лекота. Лацио създаде първото си голово положение чак в 29-ата минута. Кейта подаде към Мирослав Клозе, който от чиста позиция не успя да засече кълбото. Пет минути по-късно само липсата на късмет попречи на разградчани да поведат в резултата. Марселиньо отправи топовен изстрел от 23-24 метра, но топката срещна напречната греда. В 42-ата минута страховит удар на Михаил Александров профуча на сантиметри от страничния стълб. Три минути преди края на първата част Роман Безяк отбеляза великолепно попадение. Нападателят излъга състезател на Лацио и с топовен удар отдалеч опъна мрежата зад стража Бериша. В 50-ата минута главният рефер отсъди дузпа за домакините. Зад топката застана Андерсон, който би в ъгъла, но Владислав Стоянов показа висока класа и спаси. В 54-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко, след като Дяков за втори път бе декориран в жълто и напусна принудително терена. В 72-ата минута Каванда изрита в главата Йордан Минев и получи директен червен картон. Минута преди това Мисиджан падна в наказателното поле, след като бе подпрян в гърба, но съдията остана безмълвен. В 77-ата минута Фабио Ешпиньо изчисти от голлинията с глава. Веднага след това "орлите" осъществиха бърза контраатака, като Марселиньо изкочи на отлична позиция. Защитник на домакините обаче се хвърли в краката на бразилеца и по този начин неутрализира опасността.
Крум Милев: Назначенията по програма „Национална сигурност“ в Дупница се правят от партийни офиси! Скандал с назначаването на хора по програма "Национална сигурност" на територията на община Дупница е на път да избухне. Причината е, че заместник кметът на Община Дупница Крум Милев цитиран от пресцентъра на кметството обяви, че назначенията реално се правят от партийни централи. Порази тази причина, днес в сградата на Общината е имало среща по искане именно на кметското ръководство. На срещата освен Милев, са присъствали заместник областния управител Мария Чочова, кметовете и кметски наместници на селата, представители на Бюрото по труда и от ОДМВР- Кюстендил в лицето на Ивайло Дамянов, Сергей Симеонов и Иван Янев – сектор “Охранителна полиция” – Дупница. Както е известно, за Кюстендилска област са осигурени 180 места от общо 5000 за цялата страна, но проблем с осигуряването на хора има в община Дупница, за където са определени 40 души. Пазачите трябва да осигуряват охрана на черешовите масиви и земеделските земи.
Общинската болница в Дупница отново очаква загуби в размер на 40 хил. лева за първите 6-месеца на годината Общинската болница в Дупница отново ще излезе на загуба за първото полугодие . Очакванията са загубите да възлизат на близо 40 хиляди лева, колкото бяха и за първите 6-месеца на 2014 година. Отрицателният баланс се дължи на факта, че през лятото заработката по клинични пътеки е по-малка, това обясни управителя на лечебното заведение д-р Любомир Таушански, цитиран от ТВ Запад. Според д-р Таушански до края на годината болницата ще бъде на печалба, защото очаква завишени приходи през последните 3-месеца. Според Главният лекар има много причини болницата да не може да постигне добри приходи. Като пример той посочи, че само увеличението на минималната заплата за страната е довело до увеличение, съответно и с 20 хил лева на фонд работна заплата в болницата. Друга причина е цената на клиничните пътеки, която не е променяна от години, за сметка на нарастващите цени на консумативите. С лечението на здравно-неосигурените пациенти болницата губи близо 150 хил. лева годишно.
Ето какво отчете Община Дупница от събраните данъци и такси до 30-и ноември 2013-а година  От пресцентъра на Община Дупница изпратиха информация за събираемостта на данъците и таксите за периода от 1-и януари до 30-и ноември 2013-а година.
Германея губи, 3 червени картона в мача  Германея записа трета поредна загуба в първенството на Югозападната „В“ група. След като записаха поражения от Беласица и Сливнишки герой, сега сапаревобанци отстъпиха с 1:3 при гостуването си на Вихрен в Сандански.
Само една фирма от Дупница в борбата за 580 000 лв за обзавеждане на социалните жилища Изключително сериозен интерес предизвика поръчката за доставка и монтаж на оборудване и обзавеждане на социалните жилища, които в момента се изграждат на терените на бившите казарми в Дупница. На открито заседание днес, комисията с председател зам.кмета по социалните дейности Крум Милев отвориха пликовете с документите на 8-те участници. Поръчката е на обща стойност 581 138,52 лева без ДДС разделена в две обособени позиции. От всички участници само една местна фирма е подала документи.
За доставка и монтаж на ел уреди на стойност 375 517.92 лв се включиха 2 фирми – ""Кооперация Панда" от София и "Школснаб 2001" ЕООД също от столицата. Далеч по-голям е интересът за другата позиция на стойност 205 620,60 лева. Тя е за обзавеждане-легла, гардероби, маси и други. Участниците са "Смарт бизнес къмпани"-Сф, "Лукс Дорс" ЕООД-Варна, "Военно-инвалидна кооперация Корона"-Чирпан, "Амо ЕООД"-Сф, "Гърков консулт" ЕООД-Сф, Над Дизайн ЕООД – Дупница и Кооперация Панда. Победителите ще обзаведат всички 150 жилища, които се изграждат по този проект.
Комисията започва работа по проверката на документите и в срок ще насрочи втората дата на своето открито заседание, на което ще отвори ценовите оферти и станат ясни победителите.
Орешарски подава оставка в четвъртък? Пламен Орешарски ще подаде оставката на правителството в четвъртък, съобщава "24 часа", позовавайки се на информация от „Позитано”. Вече е дадена позивна към министерствата да се готвят за оттегляне от властта. Една част от висшия ешелон – зам.-министри, началник-кабинети, главни секретари най-вероятно ще останат и при служебното правителство, което би трябвало до 1 август да бъде назначено. Все още не е ясно на кого ще се спре президентът Росен Плевнелиев за поста служебен премиер. Банковата криза навежда на мисълта, че ще се търси финанист, пише БЛИЦ. Затова и продължава да е актуално името на подуправителя на БНБ Калин Христов, който бе финансов министър в предишното служебно правителство на Марин Райков. Христов все още обмислял дали това ще е удачно. Банкери коментират, че подуправителят на БНБ е най-добре приетият български експерт от европейски финансови среди. Казват, че е много сериозна неговата роля в успокояване на ситуацията с банковата криза и подкрепата на Брюксел в тази ситуация.
Арестуваха трима българи в Милано за кражба на луксозни коли, които крили под земята Трима българи и двама италианци бяха арестувани в Милано за кражба на десетки луксозни автомобили, съобщиха медиите на Апенините. Заловените българи са на 46, 43 и 40 години. В момента се разследват и други евентуални български членове на трафика. Само през първите шест месеца на годината били откраднати поне 30 Range Rover, както и много джипове на “Мерцедес”, “Ауди” и БМВ. Те били отключвани и подкарвани от двете банди за по-малко от минута, пише 24 часа. За да направят това, крадците използвали една и съща техника. Българите заставали близо до набелязани от тях луксозни автомобили на паркинги в центъра на Милано, след което с помощта на електронни джаджи блокирали заключването на колата с дистанционното устройство от собственика ѝ. Част от номерата на откраднатите коли. Приспособлението на крадците на практика блокира вълните, излъчвани от магнитния ключ на колата, и така тя остава отключена, без собственикът ѝ да усети това Веднага след отдалечаването му крадецът се вмъквал в отворената кола и свързвал електронната ѝ система с OBD (Оn-board diagnostics) устройство, което може да се купи по интернет за 4500 евро. То кoпира кода на запалващото устройство на колата и го предава безжично на ключ, върху който го изкопира – цялата операция траела 55 секунди. Устройството, което преди това било използвано за блокиране на заключването на колата от собственика ѝ, блокирало също така и сигнала на сателитната алармена система. След това крадците подкарвали колите, които криели в паркинги, разположени на поне два етажа под земята, където сателитното устройство не действа. Следващият етап включвал подмяна на номерата с такива, откраднати от коли в чужбина Всеки от джиповете Range Rover, чиято цена е поне 130 000 евро, бил продаван от крадеца за по 10 000 евро на друг съучастник. Той след това се занимавал с износа им за България. Италианските крадци пък ги продавали в Нигерия. Арестуваните двама италианци са с богато криминално досие зад гърба си, докато българите са непознати за италианското правосъдие. Двете банди се познавали помежду си, но не действали заедно. Понякога обаче се прицелвали в една и съща кола. При един от случаите например Range Rover на бизнесмен от Брера станал тяхна жертва два пъти в рамките на няколко дни. И в двата случая автомобилът бил върнат на собственика му, така както и 10 други коли, до които стигнала полицията. Над 40 ключа на луксозни автомобили, сред които на “Бентли” и “Ферари”, били открити у двете банди. Българите били заловени в гараж в зоната Ромоло в Милано. Някои от устройствата, заловени у крадците Разследването на властите стартирало през май след сигнал от собственика на гараж в центъра на Милано. Той забелязал, че един ден всички коли на единия етаж от паркинга били отключени Това се дължало на устройството на крадците. На видеозаписите на камерите в гаража се виждало как престъпниците проследявали жертвите си. Според полицията често крадците действали и по паркингите на важни изложения и панаири до Милано, Генуа, Парма и Верона. След отключването на колата те се качвали в нея и прочитали адреса на собственика в документите ѝ, след което отивали да я откраднат до дома му. Кражбите на коли са отбелязали лек спад на Апенините през миналата година в сравнение с 2012 г., твърди статистиката. Над 112 хиляди автомобила са били отмъкнати през 2013 г., или с 3000 по-малко от предишната година. Това означава, че по 13 коли на час сменят собственика си Рим, Неапол и Милано са най-рисковите градове. Най-крадени са малките модели на ФИАТ – “Панда”, “Пунто” и “Чинкуеченто”. Луксозните возила в повечето случаи се крадат за поръчители от чужбина. 41% от откраднатите коли са били открити и върнати на собствениците им през 2013 г. Българска следа през последните години има не само в кражбата на луксозни коли в Северна Италия, а и в трафика на BG номера за италиански автомобили. Десетки са вече случаите, в които властите спират коли с българска регистрация, които много често са шофирани от италиански граждани Снабдявайки се на черно с BG номера, те икономисват от застраховки, данъци и такси. В град Алба, област Пиемонт, например миналата година полицията изброи над 50 коли с български номера, нито една от които не се шофира от българин. Според полицията в повечето случаи италиански предприемачи се снабдяват с тях чрез румънци и българи, работещи във фирмите им. Въпреки че това е начин за пестене на пари на изтормозените от кризата италианци, за останалите им сънародници с коли с италиански номера е истинска одисея да попаднат в инцидент с български автомобил В повечето случаи, ако се стигне до завеждането на дело срещу BG застрахователна компания, това е и скъпо, и изпитание за нервите, тъй като се чака с месеци. На всичкото отгоре обезщетяването е според българските стандарти, или няколко пъти по-ниско, отколкото на Апенините./24 часа
Дупничани са внесли с 35 000 лева повече такси и данъци от миналата година С почти 35 000 лева е завишена събираемостта на данъците за периода от 1 януари 2014 година до 30 април тази година, отчитат от администрацията на Община Дупница. 1 739 588 лева са постъпили в касата на Община Дупница, като за сравнение за същия период на миналата година, събираемостта е 1 704 781 лева.
Завишаване в събираемостта се забелязва на данъка върху превозните средства, които от 432 398 лева за миналата година, сега са 502 387 лева. Скок има и на туристическия данък, който от 774 лева за 4-месечния период на миналата година, сега е 1282 лева. С близо 60 процента е скочила и сумата на "данък придобиване", който за това 4-месечие е 98 338 лева (за миналата година е 60 755 лева). Леко завишение има на патентния данък, където събираемостта е 57 985 лева, за 2013-а за същия период е 56 355 лв.
Намаляване се забелязва на данък върху недвижимите имоти, който е 235 453 лева, а за миналата – 258 635 лв, такса битови отпадъци от 882 085 лв на 834 149 лв, такса "куче" от 2454 лв на 934 лева, както и "глоби и санкции" от 11 325 на 9 060 лева.
Олга Китанова: Всичко, позволено от закона, сме предоставили на въпросите от Икономическа комисия  Заместник-кметът на Община Дупница по финансовите въпроси Олга Китанова коментира на пресконференция днес поисканата от общинските съветници информация за обществените поръчки и гражданските договори, които са били сключвани през последните две години.
Зимна приказка в Китай. Изградиха уникален град от лед СНИМКИ и ВИДЕО В китайския град Харбин на 5 януари бе открит традиционният леден фестивал. Повече от 7000 работници за близо две седмици изградиха един мини град, привличащ хиляди туристи от цял свят.
Дупница през годините : Главната улица-Чаршията 1920-2014 СНИМКИ Този път в рубриката ни : "Дупница през годините" ще ви представим Главната улица – Чаршията. Ще проследим улицата в периода 1920-1940 година и нейното развитие след това в периода от 70-80 те години на 20 век до днес. Започваме разходката с пощенска картичка на площада с поглед към началото на главната търговска улица.
Любо Ганев бил агент Тони на ДС. Светла Оцетова се превъплътила в Мариана. Кои други от БОК са били вербувани Легендарният волейболист Любо Ганев е бил агент към Държавна сигурност. Настоящият вицепрезидент на Българската федерация по волейбол е имал псевдоним Тони от март 1987 година. Ганев е сътрудничил на Трето управление на ДС. Роденият в Русе Любо Ганев е бил вербуван от Александър Александров и е работил за 3-ти отдел на ДС.
Тежка катастрофа със загинал в Кресненското дефиле. Дупничанин е един от шофьорите, не е пострадал/ОБНОВЕНО 23-годишно момиче от Петрич е загиналото в тежката катастрофа в Кресненското дефиле. 53-годишният й баща е с отрязана ръка, майка й на 49-години е с леки травми без опасност за живота. В колата е пътувала още една жена, която също не е тежко пострадала. Майката е транспортирана в МБАЛ-Благоевград в комоцио. Кървавата катастрофа стана между лек автомобил „Опел Астра” и камион „Мерцедес”. Шофьорът на камиона 30-годишен дупничанин с инициали Д.З се е разминал невредим. Младият мъж веднага слязъл да окаже първа помощ. „Движех се в платното си, изведнъж пред мен изскочи лек автомобил, който изпреварваше, не можах да спра“, това разказа шофьора на камиона цитиран от struma.bg. Семейството, чиято дъщеря загина в кървавата катастрофа на дефилето, е пътувало за Сандански. Шофьорът на камиона се е връщал от Гърция. снимка/struma.bg
Мистерия с мотивите за зверското убийство в Поморие Какви ли не версии за убийството на малката Алекс изразиха хората в Поморие. Същевременно близки на арестуваната Атанаска пък изразиха съмнения около взетите от нея показания.