Начало
Днес се състоя официалното откриване на 5-километровата отсечка /от Сапарева баня до Скалите/от пътя Сапарева баня – Паничище. Лентата прерязаха областният управител на област Кюстендил Виктор Янев, кметът на Сапарева баня Сашо Иванов и Светослав Глосов – представител на фирмата изпълнител на обекта. Празничен водосвет за здраве и безаварийно преминаване бе отслужен от отец Димитър Недялков, отец Радослав Ваклин и отец Георги Марков. На откриването присъстваха служители на общинската администрация, граждани и гости на Сапарева баня. Изграждането на този инфраструктурен проект възлиза на 5,4 млн. лева, финансирани по Програма „Развитие на селските райони“ от които 80% от средствата са осигурени от Европейския съюз и 20% от национално съфинансиране. „Сапарева баня е богата на изключителни природни дадености, но винаги сме казвали, че без развита инфраструктура няма как да бъдем и развит туристически център. По тази причина през последните години работим усилено върху решаването на тези проблеми. Благодаря на всички, които са участвали в този процес, започвайки от проектантите, както и на екипа в общинска администрация и консултантите и най-вече на строителите, които качествено и в срок изпълниха този проект“ – каза градоначалникът инж. Сашо Иванов. Областният управител от своя страна приветства всички присъстващи и ги поздрави по случай новооткритата отсечка. „Сапарева баня отдавна показа, че е приела пътя към европейското си развитие и усети важния момент, че благодарение на доброто управление на проектите и инфраструктурата този град може да просперира. Аз съм убеден, че това е правилният начин затова се радвам, че днес съм част от това откриване и се надявам, че Сапарева баня все по-успешно ще се развива като балнеоложки, туристически и елитен курортен център“ – уточни Виктор Янев.
Да бъдат запазени част от павилионите в идеалния център на Дупница искат 10 съветници от местния парламент. Предложението им за изменение в Наредбата за преместваемите обекти е вече качено на сайта на Общината, където по закон трябва да престои един месец. В този период, всеки има право да се запознае с измененията, и ако има възражения да ги внесе до Общински съвет. Измененията са коментирани на заседание на Икономическата комисия, а предложението е подписано от Владимир Владимиров, Ивайло Атанасов, Вергил Кацов, Лорета Николова, Костадин Костадинов, Асен Башленски, Станислав Павлов, Александър Анин, Стоян Шушков и Силвия Овчарченска.
Три са вече сигурните блокове в Дупница, които ще бъдат санирани напълно безплатно, информират от пресцентъра на кметството. Блок 3-и в жк. Бистрица (92 апартаменти) и намиращият се на ул. "Отец Паисий" 13 (46 апартаменти) са другите печеливши в Дупница заедно с намиращият се на ул. "Тишина". "В очакване сме всеки момент да сключим договори и за бл. 3 в жк. Развесена върба (47 апартаменти) и бл. 1 в жк. Бистрица (92 апартаменти). Знаете, че имаме нарочна комисия от служители, които се занимават само с това, защото борбата в цяла България се води за всеки блок. Надявам се да успеем да осигурим финансирането за максимално голям брой за Дупница, като за целта всички документи ги обработваме още в същия ден на постъпване. Това е едно голямо състезание в България. По-бавно се развиват процесите в някои блокове заради непълни документи, но от нас каквото се изисква го правим на деня", коментира кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев.
Официалното валидиране на пощенската марка посветена на 100 години от началото на футбола в Дупница ще стане през месец май, а не както бе обявено по-рано в края на този месец. Отлагането е продиктувано от факта, че събитието ще бъде включено в програмата на майските празници и тогава освен представянето на марката ще бъдат наградени и заслужили футболисти и деятели от града. Валидирането се осъществява от Министерството но транспорта, информационните технологии и съобщенията.Припомням, че след проучване на Явор Тодоров стана ясно, че през 1915 година в Дупница туристическото дружество тогава е закупило футболна топка и са започнали редовни игри в местността Рибарника.
Социални жилища в Дупница все пак ще има, съобщиха от Общината. Кметът инж. Методи Чимев подписа анекс с Министерството на регионалното развитие на 16 декември тази година за сумата от 6 397 746, 32 лева за изграждането на социални жилища на територията на община Дупница. Обособената площ за това са земите на бившите казарми. В планираните 15 сгради ще бъдат настанени 150 домакинства, които са уязвими малцинствени и социално слаби групи от населението на община Дупница.
Германея Сапарева баня си осигури оставането във В-Югозападна футболна група, въпреки загубата като гост на Оборище с 2:3. Директните съперници на Германея – Ботев Ихтиман и Спортист Своге завършиха наравно 1:1 и по този начин кръг преди края сапаревобанци си запазиха мястото в третия футболен ешалон. Срещу Оборище момчетата на старши треньорът Борис Кръстев започнаха отлично и до 10-та минута изпуснаха на три пъти да открият резултата. В 30-та минута домакините поведоха, но в 44-та минута Джогански изравни. В началото на втората част отново Германея имаше инициативата, но отново не стигна до гол, като напротив позволи на Оборище да контраатакува опасно и да поведе с два гола. Крайният резултат оформи Везенков в 88-та минута. Последният мач е в събота в Сапарева баня, срещу Балкан Варвара.
След преглеждане на видеозаписите на камерите в гаража в двора на общинската болница в Дупница, където на косъм линейка не се взриви, е разкрит човекът, който е влизал в гаража с уазката, която се ползва за линейка в общинската болница. Видеокамерите са установили, че на 27 юли, неделя, един от шофьорите е влизал 2 пъти в гаража първия път е влязъл и веднага излязъл, но след около час отново е влязъл, престоял е 10 минути, но се усетил, че има видеонаблюдение и затворил гаражната врата. На видеолентата шофьорът З. Зашев е носел нещо в ръцете си, излизайки от гаража, твърди в-к Струма.
Близо час продължиха дебатите по първа точка от дневния ред на местния общински съвет в Дупница. Тя бе за приемане на измененията в Наредбата за финансиране на спортните клубове на територията на общината. Включването на мажоретния състав и стимулиране на школата за успехи в училищните първенства бе причината за реакция от страна на спортните клубове в града, които излязоха с декларация, подписана от 8 клуба против това. Вносителят на докладната и председател на комисията по спорта Иван Шопов изтъкна мотиви, че има федерация за мажоретки и е нормално да получават финансиране, както и да се стимулира спорта чрез работата с деца в училищата. Владимир Владимиров предложи да бъде преразгледана Насредбата в тази й част и финансирането не бъде за сметка на клубовете. Матей Попниколов изрази от името на ГЕРБ съгласие за финансирането им, но това да стане с различна от тази наредба. В подкрепа на тази теза се изказа и независимият Методи Стойнев. "Ако бъдат включен мажоретния състав, той трябва да участва наравно с останалите клубове и на база постигнати резултати да получава финансиране. Вергил Кацов поиска от кмета Методи Чимев да поеме ангажимент в проекто-бюджета да бъде заложена такава сума, а именно 2500 лева за мажоретен състав и 4500 лева за училищата. Градоначалникът извади справка за разходите по тези две предложения, които прави Общината – около 16 000 лева са похарчени за три години за мажоретния състав и средно по близо 5 000 лева на година за училищните състезания.
Едва 7 училища на територията на община Дупница са заявили желание да се включат в кампанията на БТВ – "Да изчистим България за един ден", съобщиха от пресцентъра на кметството. Голямото чистене е насрочено за 26 април, но засега липсва интерес. Към днешна дата обаче липсва какъвто и да било друг интерес от граждани и организации, но още могат да заявят участие на 5-92-48.
Отборът на Марек ще изиграе днес втората си контрола от зимната подготовка. Дупничани срещат румънския Рапид, като мача е в гръцкия град Ксанти от 15:00 часа. Срещата първоначално бе обявена за 24 януари, но заради изборите в Гърция бе отложена за днес. Рапид заема последно място в румънската Дивизия А с актив от 11 точки
Далеч преди края на зоновото първенство децата на Марек 2007 си осигуриха класирането за финалите на републиканското първенство по футбол. Момчетата на треньора Цветан Видински родени 1999 година показаха, че са с класи над останалите и заслужено оглавяват класирането с 10 точки пред втория Велбъжд Кн. Днес дупничани записаха още един успех над Металург в Перник с класически резултат 3:0. Попаденията реализираха Живко Капитански, Влади Костадинов и Михайл Йорданов. Миналата седмица в пряк сблъсък Марек 2007 победи с 3:0 Велбъжд. Утре е двубоят на младшата възраст на клуба.
Храмът Рождество Христово в родния град на Иисус Христос – Витлеем ще посрещне християни от цял свят с празнични събития по случей Бъдни Вечер.
Ивайло Константинов бе представен днес като новия лидер на ГЕРБ-Дупница. На пресконференция депутатът Кирил Калфин заяви, че именно бившият председател на Общински съвет – Дупница ще движи делата на партията не само в града, но и цялата община.„Това е човекът, на когото е гласувано доверие от Изпълнителната комисия. Г-н Константинов показа как трябва да се работи и в Общинския съвет и благодарение на честността и почтеността, които прояви като председател на ОбС, му дадоха куража и смелостта да си даде оставката. Знаете, че не всеки има сила да се откаже от власт. Това Ивайло Константинов го направи и то с гордо вдигната глава. Всички могат сами да видят какво се направи, докато той беше председател на Общинския съвет в Дупница“, заяви Кирил Калфин.
Стартира шампионата на юношите старша възраст по волейбол за този сезон. В първата си среща от есенния дял, Марек Юнион-Ивкони гостува в столицата на Славия. Белите са считани за фаворит в този мач, тъй като играят с година по-големи, които имат вече стаж и в представителния мъжки тим, който се подвизава във втория ешелон. Юношеският отбор на дупничани е изцяло обновен, след като излязоха от тази възраст младежките национали Михаил Цветанов и Йордан Пеев. Ще се разчита изключително много на Димитър Дулчев, който направи дебют в Бургас за мъжкия тим срещу "Нефтохимик 2010".
Председателят на ГЕРБ-Дупница Ивайло Константинов пусна сигнал до РИК, Прокуратурата и Полицията за агитация на кандидатът за депутат от БСП Иван Ибришимов в днешния ден. "Сигнализираме Ви, че в трите магазина на търговската верига СВА в гр. Дупница се извършва противозаконна предизборна агитация в полза на кандидата за народен представител от „БСП – Лява България” Иван Ибришимов. В трите търговски обекта в деня на изборите – 5 октомври 2014 г., се разпространява агитационна брошура, в която директно се призовава да се гласува в полза на „БСП – Лява България” и конкретно за Иван Ибришимов.
В изпълнение на проект “Развитие на творчески изследователски център в подкрепа на бизнеса и образованието” на стойност 164 992 евро, финансиран с помоща на ЕС чрез трансграничната програма по ИПП България бе открит Център за обучение в сферата на модата и дизайна в Дом на техниката в Дупница. Центърът е единствен по рода си в България, с възможност да обучава студенти и предприемачи за създаване на иновативни модни продукти. Водещ партньор по проекта е Технологичният факултет в сръбския град Лесковац. Партньори са Научно-техническите съюзи по текстил, облекло и кожи, Федерацията на научно-техническите съюзи и Териториалната организация на научно-техническите съюзи (ТО на HТС) – Дупница. В рамките на проекта е извършен ремонт на помещение в Дома на техниката, закупени са софтуер и техника и е платена такса за ползване на софтуера.
В Дупница неправилното и по-точно абсурдно паркиране на автомобили няма край. Наши читатели сигнализираха за поредното такова. Отново става въпрос за за района на градинката „Левски“ или по-точно за улица „Раковска“1, която е пресечка на главната улица "Св.Иван Рилски". Според читателският сигнал водачи на леки автомобили продължават да паркират на едно и също място, извършвайки поне няколко нарушения, като най-фрапиращото е, че се паркира точно върху рампа за инвалиди. Припомняме, че точно там на 23.04.2015 година шофьор бе глобен за паркиране на същото място. Полицейските служителите от група пътен контрол –Дупница, показаха тогава светкавична реакция и на водача на лекия автомобил бе съставен акт за 200 лева.
Не са от скоро сигналите от наши читатели за проблеми с електричеството и водоснабдяването в Самораново. Поредният коментар посочва отново този проблем и иска отговори от факторите. "30 август 2015г. селото претърпява поредният горещ ден без вода. Лято, време през което водата е от изключително значение, време за направа на зимнини и много други покъщни дейности. Всекидневно тук в селото налягането по чешмите е променливо и значително по-слабо, а през няколко дни спира напълно. Защо? Никой няма обяснение. В подножието на Рила планина ние страдаме от липса на питейна вода. След всеки дъжд или порой, по чешмите ни тече не вода, а кал.
Либерото на националния отбор и "Марек Юнион-Ивкони" Мартин Божилов отказа трансфер в шампиона на Румъния. Треньор на "Томис" (Констанца) е Мартин Стоев, който искаше да вземе показващият отлични игри с екипа на националите и дупничани Божилов, но той отказал предложението и на този етап остава при 3-кратните шампиони. Преди година, "Марек Юнион-Ивкони" уреди трансфер в "Томис", след като даде Дмитрий Бахов, който напусна Констанца преди месец и подписа с френския гранд "Пари Волей".
Подразделения на украинските спецчасти „Беркут” започнаха щурм на лагера на площад „Независимост” в центъра на Киев. Протестиращите продължават да палят огньове по периметъра на Майдана, за да попречат на „Беркут” да проникнат през барикадите. Започнаха мащабни сблъсъци между протестиращите и силите на реда.Към редиците на полицията летят силни взривни устройства.
В същото време, протестиращите са успели да запалят два бронетранспортьора и да повредят едно водно оръдие. Протестиращите хвърлят коктейли Молотов срещу полицаите, удържайки на натиска.
Междувременно, броят на загиналите в хода на безредиците достигна 19 души, сред които седем полицаи. На страницата на МВР във Фейсбук се съобщава още, че за медицинска помощ са се обърнали 298 стражи на реда. По-рано бе съобщено, че 35 полицаи са в тежко състояние.
В същото време от министерството на здравеопазването на страната съобщиха, че в болниците в Киев до момента са регистрирани 11 смъртни случаи на участници в масовите протести. В съобщението се отбелязва, че от вторник сутринта медицинска помощ са потърсили 221 души, от тях са хоспитализирани 114.
При жертвите сред протестиращите най-малко трима са загинали в резултат на огнестрелни рани.
По време на безредиците в Киев са ранени повече от 1000 души, съобщи лекарят Олга Богомолец. Тя разказа, че киевските болници са препълнени. По думите й, болниците пускат леко ранените заради недостиг на легла.
Сред ранените се оказа и опозиционният депутат Александър Турчинов. Той заяви, че нараняванията му не са животозастрашаващи и уточни, че е ранен от шрапнел, който е минал в близост до лицето му.
Президентът Виктор Янукович ще направи обръщение към нацията, след като се срещна с опозицията, съобщиха съветници на Янукович.
Представители на 16-клуба от България взеха участие на Републикавското първенство за мъже и жени по таекуон-до WTF, което се проведе вчера в София. Дупнишкият клуб Гладиатор се представи с двама състезатели. В категория до 74 килограма звездата в момента на българското таекуон-до Теодор Георгиев нямаше никаква конкуренция и спечели поредния си златен медал. Георгиев само преди няколко дни спечели и квота за участие на първите Европейски Олимпийски игри, които ще се проведат в Баку. В категория до 80 килограма, Валентин Крумов завоюва сребърен медал.
Дълго отлаганото дерби между юношите младша възраст на Марек 2010 и Марек 2007, най-сетне се проведе. Днес на ст Бончук, двата тима предложиха атрактивен и открит футбол, като Марек 2007 победи с 5:0. Точни за победителите бяха Василен Станков-2 гола, Роберто Иванов-Бето 2 гола и Живко Капитански. Припомняме, че още в миналия кръг отбора на Марек 2007 си осигури предсрочно първото място в група Кюстендил-Перник и ще играе баражи за влизане в елитната юношеска група до 17 години.
4 досъдебни производства са започнати в РУП Дупница срещу собственици на имоти в града и в село Ресилово, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Стотици се включиха в днешното шествие, инициирано от ученици от Гимназия „Христо Ботев“. То бе под мотото "Искам да се прибера ЖИВ". Младежите се събраха в 11:00 часа на площад „Свобода“, където раздадоха флаери с мотото на кампанията на десетки дупничани. Шествието премина от пл. Свобода през Спортна зала, Адвокатска улица, Дом на техниката, пешеходната зона на ул. "Николаевска" и стигна до Наков мост. Там отново бяха раздадени стикери на пешеходци и шофьори, като всички присъстващи почетахо с едноминутно мълчание паметта на загиналите в зверската катастрофа в село Яхиново и всички останали, загинали в ПТП-та у нас. Децата се помолиха за здраве и за борещия се за живота си Милчо Палакарски. „Изпитвам гняв от това, което се случва. Никой не осъзнава какво прави. Качват се пили, което е самоубийство, а за съжаление и убийство. Бъдете внимателни! Ние казахме, това което искаме, от тук натам, можем само да се надяваме.“, заяви Борис Василев, ученик от Гимназия „Христо Ботев“
Днес в 14 часа пред сградата на Община Бобов дол ще се проведе протест на миньори от „Въгледобив Бобов дол" и служители от ТЕЦ „Бобов дол", които ще подкрепят колегите си от мината . Протестът е и в знак на солидарност с действията на работниците и служителите в топлофикационните дружества в Русе, Плевен и Сливен, които вчера протестираха. Причина за недоволството на работещите в тези дружества е нередовното изплащане на произведената електрическа енергия от страна на НЕК, както и намалената изкупна цена на тока с над 12 %, чрез въвеждане на балансиращ пазар и неаргументирано ограничаване на производството на ел. енергия. Работниците заплашват, че ако до 26 септември не получат конкретни отговори ще стачкуват вече не по места, а в София прек сградата на НЕК. Исканията на протестиращите от дружествата са следните:
Дупнишкият районен съд потвърди наказателно постановление от 19 май 2014 година издадено от Директора на РЗОК гр.Кюстендил, с което на изпълнителя на болнична помощ Многопрофилна болница за активно лечение ,,Свети Иван Рилски-2003” ООД-Дупница са наложени 10 акта от по 200 лева и едни от 20 лева. Адвокат на болницата бе обжалвал актовете за незаконосъобразност, като бе изложил доводи за допуснати съществени нарушения на процесуалните правила, както и че не са извършени горните нарушения. Съдът взе предвид доводите на страните и събраните по делото гласни и писмени доказателства. Дружеството-жалбоподател е изпълнител на болнична помощ и има сключен договор №100374/19.02.2014г с РЗОК гр.Кюстендил за оказване на болнична помощ по клинични пътеки. Със Заповед № РД-08-197/22.04.2014 г. на Директора на РЗОК Кюстендил било възложено извършването на тематична,съвместна,финансова проверка на изпълнител на болнична помощ – МБАЛ „ Св. Иван Рилски-2003” ООД, гр. Дупница. Съгласно заповедта проверката следвало да се извърши от А.М. – финансов инспектор с участие на Б.И. гл. експерти в дирекция ,,БМП”. За извършената проверка на 30.04.2014 г. бил съставен констативен протокол от проверяващия А.М. – финансов контрольор, който бил връчен на Управителя на МБАЛ „Св.Иван Рилски-2003 ”ООД – гр.Дупница д-р Лефтеров на същата дата.В протокола били отразени констатираните нарушения, установени при проверката. В него е посочено, че е съставен в присъствието на свидетелката д-р О.С., която била свидетел при констатиране на нарушението и съставяне на акта. Същата изпълнява длъжността лекар-контрольор в отдел «Контрол но извънболнична медицинска и стоматологична помощ» при РЗОК гр.Кюстендил. В АУАН са описани общо 10 нарушения, констатирани на 30.04.2014 г. както следва: при пет пациенти, лекувани по клинични пътеки/КП/ №61-„Остър и обострен хроничен пиелонефрит”,извършеното на същите образно изследване не е било интерпретирано от специалист по образна диагностика при трима пациенти, лекувани по клинична пътека/КП/ №33-„Заболявания на хепатобилиарната система,панкреаса и перитонеума”, извършеното ендоскопско изследване не съдържа час на извършване и собственоръчно положено име на специалиста,извършил изследването при двама пациенти, лекувани по клинична пътека/КП/№ 167-„оперативни процедури при хернии”,към медицинската документация в ИЗ не е приложен финансов документа за закупено от пациента херниоплатно Решението подлежи на касационно обжалване пред Кюстендилския административен съд, на основанията, предвидени в НПК и по реда на глава ХІІ от АПК.
Единственият представител на Бобов дол не успя да достигне до призово място на европейските игри в Баку, които се провеждат в момента. Това е състезателят по борба Милослав Методиев, който в категория до 130 кг отстъпи на руснака Сергей Семьонов с 0:6. Съперникът му, който е еврошампион за младежи до 23 г. и двукратен № 1 в света при юношите, загуби в следващия кръг и така Методиев не успя да продължи в репешажите. Това бе дебют на Методиев на толкова голямо състезание.
Снимка с култов надпис от неизвестен дупнишки земевладелец ни изпрати наш читател. Безспорното литературно бижу е увековечено на разклона за село Пиперево. Вариантите, за да се стигне до творението на неизвестният Паисий са отсъствия от клас в часовете по български език или глад за букви.
5 пожара са гасили екипи на РСПБЗН през почивните дни в Кюстендилско. Щети е нанесъл пожарът в къща в село Джерман. Изгорели са дървена врата и ламперия, няма пострадали. Причина за възникването му е неправилно ползване на отоплителни уреди е установила проверката на място. Статистиката показва, че напоследък са зачестили пожарите в следствие на неправилно използване на отоплителни уреди. Най-често огън лумва в къщи, които се отопляват на твърдо гориво, а печките са доста стари.
Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев сподели на пресконференция днес, че очаква евентуалното взимане на облигационен заем да породи дискусии по време на заседанието на Общинския съвет в петък.„За мен е ясно, че няма друг избор, освен взимането на такъв заем. Мен не ме е срам да го искам. Това не е заем на Чимев, а на Община Дупница. И в момента изплащаме облигационен заем, който е теглен преди години. Изплаща го Община Дупница. Не съм против никой, който е на друго мнение. И не го искаме, защото е най-лесно така, а защото е належащо. Очаквам различни коментари и предложения от страна на общинските съветници. Надявам се само те да бъдат градивни за доброто на Дупница и мотивирани. Населението на общината не трябва да е заложник. Знаете какъв е сградния фонд на общинската болница и финансовото й състояние. Ако сега не се предприемат мерки, едва ли скоро ще имаме възможност да го подобрим. Трябва ли болничните сгради да са в това състояние и какво са виновни работещите там и лекуващите се. Общината трябва да подаде ръка. Детската градина в “Таушаница” е в окаяно състояние, трябва да се оправи. Там има над 80 деца и само тя остана неоправена. Или правиме или не правиме“, каза градоначалникът.

Той допълни, че около 2 млн. и 300 хил. лева от въпросния заем ще отидат за погасяване на стари задължения. „Ангажиментите на Общината към банки възлизат месечно на 116 000 лева, което прави около 1 392 000 лева годишно. Срокът на заема е 10 години, защото това според нас е най-удачния вариант, за да може това да не се отрази на общината. Ще се плаща на две вноски годишно с изравнителните субсидии. Ако имаме възможност – може ина 3-ата, 5-ата или 7-ата година да го погасим предсрочно. Няма гаранция, че ще е пълния размер от 3 млн евро, но ще е поне 2 млн. Чувам коментари защо за 10 години, а не за по-малко. Просто, защото ако е за 5, тогава ежеседмично, а дори и ежедневно ще сме със сапорирани сметки“, допълни инж. Чимев.
Марек ще изиграе утре четвъртата си контрола тази зима. Дупничани срещат Струмска слава Радомир. До сега момчетата на старши треньорьт Иво Паргов изиграха три мача : победа над Германея с 4:1, равенство с Етър 0:0 и загуба от Пирин Бл с 0:1. Спаринга със Струмска слава е на 5 февруари от 14:00 часа на ст Бончук. Първоначално котролата трябваше да се проведе в Долна Диканя, но днес двата клуба се разбраха да играят в Дупница.
136 982 са гласоподавателите в област Кюстендил съгласно обявените избирателни списъци от ГРАО, съобщи БНР. На проведените през месец май тази година избори за Европейски парламент броят на имащите право на глас жители на областта бе 127 385. Увеличението с близо 10 хиляди човека е в община Кюстендил. Тук в списъците има записани като гласоподаватели 8 361 граждани на Македония и 1 127 на Сърбия и Черна гора. Те имат и българско гражданство, както и адресна регистрация, така че имат право да участват в предсрочните парламентарни избори на 5-ти октомври. С тях, общо избирателите в община Кюстендил по списъци са 66 906.
Кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев издаде заповед във връзка с Наредбата за изграждане и опазване на зелената система на територията на Община Дупница, с която въвежда ограничителен режим за движение на МПС на територията на парк "Рила" в гр.Дупница. Забранява се навлизането и движението на всякакъв вид моторни превозни средства, в това число АТВ, мотопеди, скутери и други на територията на парка.
Със същата заповед се утвърждава, зареждането на търговските обекти, функциониращи на територията на парк "Рила", да се извършва всеки ден само в интервала от 07,00 до 09,00 ч. През останалото време извършването на доставки е забранено.
Нарушителите ще бъдат глобявани с глоба в размер от 50 /петдесет/ до 500 /петстотин/ лв.
Страница 19 от 156
