Непобедимият „патриот“ Доброслав Радев гостува с треньора си на Методи Чимев Машината в кикбокса Доброслав Радев гостува днес заедно със своя треньор Кирил Чакъров на дупнишкия кмет Методи Чимев. Поводът за това, бяха спечелените два златни медала от турнира за Световната купа, който се проведе в град Тешани в Босна и Херцеговина. Турнирът приключи преди дни, като Радев не остави шанс на съперниците и в двата стила. "Националният отбор бе от 15 състезатели. Взехме OLYMPUS DIGITAL CAMERAобщо 5 медала, като 2 са на Добри. Изводите ги правете сами. Треньорите на другите отбори признаха, че разликата е осезаема и разпитваха от кога е състезател, как тренираме. Получихме на място няколко индивидуални покани за международни състезания. В България Добри няма никаква конкуренция, а както е тръгнало в скоро време трудно ще се намери съперник на Балканите да ни се изправи в нашата категория", разказа Чакъров, който е треньор в дупнишкия клуб "Патриот".
Утре 11:00 в Сапарева баня : Германея – Марек контрола РЕЗУЛТАТ НА ЖИВО На 25 януари от 11:00 на градският стадион в Сапарева баня дупнишкия Марек ще изиграе първата си контрола от зимната подготовка. В срещата ще вземат участие всички нови попълнения, които се присъединиха към тима на 14 януари.
Атанас Янев отново се кандидатира за кмет на Дупница. Подкрепя го ДПС Атанас Янев, който бе кмет на Дупница в периода 2007-2011 година, отново се впуска в изборната надпревара. Янев ще бъде подкрепен от няколко партии, една от които е и ДПС. От партията все още няма официално потвърждение, но източници от нея споделиха, че ще подкрепят Янев. През 2008 година Атанас Янев бе издигнат от партия „Нашият град“, а след изтичане на мандата му той не се кандидатира за втори. Официално Янев все още не е обявил кандидатурата си, но според осведомени това се очаква да стане до дни.
Йордан Боздански упрекна Оборище за случая с Германея и критикува съдиите след загубата от Велбъжд Наставникът на Пирин ГД Йордан Боздански бе изключително афектиран след срещата с Велбъжд в Кюстендил, където неговия тим загуби с 0:1, след попадение на Атанас Пенков в 83-та минута. Боздански отказа интервюта и се качи сам в автобуса на Пирин, но все пак сподели няколко думи: „ Бесен съм и затова не искам да говоря пред камери. Всички са срещу Пирин ГД и в полза на Оборище. Визирам и мача на Оборище с Германея, който те не пожелаха да отложат, което не е коректно. Колко мача на Пирин бяха отложени и ние, нещо да сме имали претенции. Просто си играехме, на датите определени от БФС, но за отбора от Панагюрище се правят изключения, явно те са определени за влизане в Б-група. Колкото до днешният мач с Велбъжд, имаше една съдийска бригада напълно неадекватна, да не кажа нещо по-силно.. Публиката на домакините постоянно ни псуваше, въобще „прекрасна“ атмосфера.“, коментира Боздански и остави спортно техническия разбор за съблекалнята. Наставникът на Велбъжд Юли Кръстев не пожела да коментира казуса с Германея и Оборище, като заяви. „Мога само да пожелая бързо оздравяване на играчите на Германея. За мен най-добрият тим е този на Оборище.
Продължават кражбите на автомобили! Този път „изгоря“ курортист в Сапарева баня  Автоапашите отмъкнаха пореден луксозен автомобил в региона. Този път жертва на автомафията стана софиянец, който е бил на почивка в Сапарева баня. Автомобилът БМВ Х5 е бил паркиран пред един от големите хотели в курортния град, а липсата е установена вчера сутринта. Това е поредната кражба на автомобл в региона. На 3-ти август в РПУ-Дупница е заявено противозаконно отнемане на лек автомобил БМВ. Автомобилът е бил паркиран пред дома на собственичката в града. По случая започна досъдебно производство. На 9-ти миналия месец “БМВ 330″ бе задигнато отново пред дома на собственика. На 18-ти юни опитни крадци отмъкнаха от дупничанин скъп джип Audi Q7, като автомобилът е бил паркиран пред блок в най-големия жилищен комплекс в Дупница, жк. Бистрица. През април друг дупничанин се раздели с “Фиат Браво”, като колата е била паркирана на улица “Отец Паисий” в града.
Община Дупница заложи 120 000 лв за снегопочистване през зимата Процедурата по избор на фирма, която да поеме снегопочистването през зимата, ще стартира утре в кръглата зала на Община Дупница. Председател на комисията е зам.кмета по европроекти Красимир Георгиев. Две са позициите, по които ще се разглеждат офертите. Едната е за градската улична мрежа за 78,2 км, като прогнозната стойност е 70 000 лева, а по втора позиция-извънградска улична мрежа е за 85 км при прогнозна стойност 50 хил.лв.
3-ма „дупничани“ излизат срещу „Марек Юнион-Ивкони“ 3-ма волейболисти, със сериозен стаж в състава на "Марек Юнион-Ивкони" ще излязат срещу бившите си съотборници днес. Либерото на "Добруджа" Христо Христов, посрещачът Михаил Стоев и разпределителят Стефан Стоянов са в групата на тима от Добрич за двубоя от поредния кръг на мъжката ни Супер лига. Срещата е от 18.00 часа в дупнишката зала.
Детски празник в СОУ  „Св. Паисий Хилендарски“  -Дупница/СНИМКИ/ С много музика, танци и игри премина детският празник вчера в СОУ "Св. Паисий Хилендарски" в Дупница. Всички второкласници в училишето се включиха в забавата по повод Деня на детето. Децата се забавляваха в много игри с аниматори и накрая дискотека с DJ Боби Коларов. Тържеството бе организирано съвместно с агенция "Цветя и перли".
Кметска заповед регламентира паленето на огньове за Сирни Заговезни в Дупница  Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев издаде заповед, с която регламентира паленето на огньове във връзка с предстоящия на 02.03.2014 г. празник Сирни Заговезни, съобщиха от пресцентъра на кметството.
Суматоха в Общински съвет Бобов дол от ГЕРБ искат орязване правомощията на зам.председателя Радлев Общинските съветници от партия ГЕРБ Юлиан Божанов и Росица Борисова депозираха в деловодството на Общински съвет Бобов дол докладна с искане за прекратяване на досегашните правомощия на зам.председателя Валери Радлев. В мотивите си те изтъкват, че правомощията се припокриват с тези на председателя Огнян Зарев. Освен прекратяване на правомощията от ГЕРБ настояват и за отнемане на заплатата на Валери Радлев, като тук мотивите са тежкото финансово положение на Общината. Докладната е внесена след като се разбра, че Огнян Зарев е пожелал да се върне на работа на пълен работен ден и ще получава пълно възнаграждение. От избирането му до сега той не получаваше заплата, а такава бе отпусната на неговия заместник Валери Радлев, който на практика изпълняваше председателските функции. Ако се приеме предложението на ГЕРБ Радлев ще има право само да води сесия от която отсъства Огнян Зарев. В Общински съвет Бобов дол мнозинство имат съпартииците на Зарев от партия ЛИДЕР – девет на брой, БСП е представена от двама, колкото има и ГЕРБ.dok_zap_13.12.13_1 
ВИДЕО/ Пресконференция на Тенчо Тенев и Иван Колев след Марек-Славия 1:0 Настроенията в двата лагера на Марек и Славия след срещата, завършила с победа на дупничани с 1:0, естествено бяха на двата полюса. Наставникът на Славия Иван Колев заяви, че съжалява за загубата, която е дошла с гол в добавеното време. „Получи се здрав сблъсък, който често минаваше и нормалното, но ние очаквахме това, защото за Марек точките са много ценни. Не казвам, че Марек са играли грубо. Съдията можеше по-добре да осъществи контрол.“, заяви Иван Колев. "За съжаление загубихме. Един много нервен мач, прекалено твърд, направо груб на моменти. Не мисля, че имаше футбол. Предлолагм, че съдията също подпомогна, в смисъл, че трябваше да респектира по-строго футболистите. Много е неприятна загубата, защото особено през второто полевреме стояхме по-добре", коментира Иван Колев. "Нервността дойде от изключително твърдата игра на Марек. Ние се опитахме да отговорим и да отиграем мъжки. Не е имало указания за група игра, но мачът на моменти стана груб и нервността дойде от там", добави Колев и си пожела това поражение да мобилизира тима му за оставащите срещи от първенството.
Около 5 000 лева ще струва възстановяване осветлението на Кръста над Дупница Около 5 000 лева ще струва възстановяването на осветлението на Кръста в местността Кулата над Дупница. От няколко години, един от символите на града не работи, тъй като кабелите стават постоянно обект на кражба. „Ще бъде изградена стълбова мрежа с 250 метра кабел, за да се намали максимално риска от нови посегателства. Необходимите материали са вече поръчани и след пристигането им, започва монтирането. Надявам се, че този път със стълбовата мрежа ще се сложи край на тези кражби и кръста ще грее вечерно време над Дупница“, коментира кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев.
Бойкотът в Локо Пд продължава, играчите не тренират Футболистите на Локомотив Пловдив се явиха за насрочената тренировка в 16 часа в парк Лаута, но не пожелаха да проведат занимание. По-рано днес те бяха обявили, че няма да тренират, и изпълниха заканата си. След като постояха известно време на стадиона, играчите се разотидоха. Тази сутрин бе проведена среща между ръководството и футболистите на Локомотив Пловдив като на нея бе обсъдено тежкото състояние, в което се намира клуба. След въпросната среща обаче изглежда, че няма сближаване на позициите между двете страни. Тренировката на тима в 9 часа бе отменена, а въпросната среща се състоя в 11. На нея присъстваха председателят на сдружение „Бъдеще за Локомотив“ Диян Колев, Велин Терзиев, административният директор Атанас Узунов и отбора. Срещата продължи около час, а след нея никой не искаше да вземе отношение по въпроса. По-късно никой от футболистите също не пожела да говори, затова по темата говориха Диян Колев и Велин Терзиев Председателят на Сдружение „Бъдеще за Локомотив” Диан Колев даде интервю за Дарик радио и Gong.bg, в което разясни ситуацията в клуба към днешна дата и с оглед на факта,че футболистите отказват да тренират. Той обвърза взимането на лиценза с парите, които Локомотив има да взима от Левски и ЦСКА. „Хора от клуба ми съобщиха, че играчите отказват да тренират, заяви Колев. Аз съм в София да решавам проблеми с лицензирането и не съм запознат с действията на футболистите. Като се върна в Пловдив ще съм наясно със ситуацията и дали отказват да тренират само днес или за по- дълго време. Изключително неприятна ситуация. Абсолютно финансови са причините. Футболистите трябва да си взимат трудовите възнаграждения, които са си заработили.При нас забавянето не е толкова драстично или поне от наша гледна точка. Става въпрос за неизплатени две заплати.От друга страна аз съм доволен от това, което се случва, колкото и странно да звучи. Ние дадохме поредица от сигнали до футболната общественост , в които ние многократно заявихме,че имаме нужда от подкрепа. Хората започнаха да си свързват като собственици на Локомотив, кето не е така. Или всички заедно ще вървим , но ние трима ,четирима или петима не сме в състояние да спасим Локомотив. Или всеки ще даде от себе си каквото може или ни чака нелицеприятна съдба.” Възможно ли е в реалната действителност на България феновете да издържат отбори като Локомотив, Ботев, ЦСКА и Левски? „ Аз категорично съм на мнение,че може, заяви Диан Колев. Специално за Локомотив, с този бюджет и тази организация, е възможно. За другите на знам. Ако Локо Пд има бюджет като на ЦСКА от 14 милиона лева, то ние можем да се издържаме поне 10 години. Категорично е възможно, ако хората се събудят, прозрат това, което ние сме казвали над 20 пъти,че всички фенове трябва да са активни. Ние не сме финансово състоятелни за да се справим сами. Не знам защо не се разбира от хората.” Диан Колев е в София за да подготви документално готовността на Локомотив да вземе лиценз. Каква е вероятността това да се случи и доколко Локомотив е зависим от ЦСКА и Левски ? „Надявам се да имаме лиценз, споделя Колев. Както е известно ЦСКА и Левски имат да дават пари на Локомотив. В същото време клубът има задължения към футболисти от предходната година. Ако Левски и ЦСКА са коректни, то ние имаме желанието да се разплатим с играчите. Сумите ще стигнат. Тогава и с НАП Пловдив имаме уговорки за погасяваме задълженията и ще получим лиценз. Ако Левски и ЦСКА не ни платят, то тогава ние няма да платим на футболистите и те , ако не пожелаят да разсрочат вземанията им, то ние няма да получим лиценз. А това би трябвало да повлече Левски и ЦСКА, защото ние сме навързани. Нещо като Параграф 22.”/Гонг
ГЕРБ-Дупница зарадва с цветя дамите за 8-и март 10000037_679880768735240_541784561_n Няколкостотин гербери подариха на дамите по случай 8-и март от ГЕРБ-Дупница, съобщиха от пресцентъра на партията.
Държавата дава 220 000 лева повече на Община Дупница С около 220 000 лева е завишена сумата, която ще получи Община Дупница от републиканския бюджет за следващата 2015 година, обявиха от пресцентъра на Общината. 14 129 000 лева ще бъде държавната субсидия, която ще бъде разходвана по заложените пера, след като бюджетът бъде разгледан на сесия на Общински съвет и приет. Заложените като прогнозни собствени приходи са 7 180 000 лева, като от тях само за капиталови разходи са заложени 2,2 млн. лева. За сравнение, в Община Кюстендил при очаквани приходи в размер на 13 млн. лева по това перо са заложени 2,4 млн. лева.
Змии изкараха „ангелите“ на минувачи при старата автогара в Дупница Змии изкараха акъла на няколко дупничани в района на старата автогара вчера. Както е известно, на този терен се очаква всеки момент да започне строежа на "Лидл". След един изкоп и почистване на площта, работата замря, докато бъдат издадени необходимите разрешителни, но това доведе до неприятна гледка с избуяла растителност. Пълзящите излезли из над 2-метровите храсти, които са се образували на терена и след кратка обиколка в близост до автобусната спирка отново се шмугнали в избуялата трева. "Излезе една, около 70-80 см буквално на 2 метра от мен. Тогава видях опашката на друга и отскочих на няколко метра от уплаха. И други хора видяха, като постоянно пътуващи казаха, че тези дни са виждали пак змии на същото място. Трябва да се направи нещо, защото така не може", коментира Александър Р. пред zadupnitsa.com.
Миньори искат пари от НЕК За опасност от режим на тока предупредиха от миньорските синдикати на професионалния си празник. От бранша настояват да получат парите си, които НЕК и енергодружествата им дължат, за да могат да се подготвят за есенно-зимния сезон. В противен случай може да не успеят да осигурят достатъчно количество въглища, с които да работят въглищните централи и да се произведе необходимото количество ток. „Ние напълно приемаме тезата на вицепремиера, че е възможен режим на тока при определена ситуация, която няма да зависи от хората, а от природата. Ако тези обстоятелства се насложат, това е напълно възможно да се случи и затова трябва да има спешни мерки, които да подсигурят необходимите количества, за да може евентуално програмата за есенно-зимния сезон да се случи". Това каза Владимир Топалов от миньорския синдикат към КТ Подкрепа , цитиран от DarikNews.bg. Според Топалов задълженията само към „Мини Марица – изток" са над 140 млн. Според запознати НЕК дължи пари и на ТЕЦ“Бобов дол“, а от там има проблем с плащането на заплати и на „Въгледобив“ Бобов дол. От миналият месец в дружеството има променена схема на изплащане на аванс и заплати. Миньорите от Бобов дол получиха възнагражденията си за юни в началото на август.
Гьорги Гьоргиев: Вторият отбор на Локомотив също е много добър Българският първенец Марек Юнион-Ивкони  започна със загуба участието си в Шампионската лига 1:3 (20:25, 27:25, 16:25, 20:25), като взе гейм на руския гранд Локомотив  в първия си домакински мач от предварителна група В на Шампионската лига, който се игра в Арена Самоков. Така руснаците стартираха с очакван успех в груповата фаза, като взеха 3 точки от гостуването си. Въпреки негативният резултат, за Марек остана удовлетворението, че успя да вземе гейм на руския гранд и показа едно по-различно лице от двубоите до сега в родния шампионат, а младите играчи записаха добри изяви срещу именития съперник. 200742_22
В Италия Марек Сеграте с първа победа за годината Първа победа за годината постигна отбора на Марек Сеграте. В мача от 17-ят кръг на първенството на Seconda Categoria GIRONE P. Българския тим се наложи с 1:0 при домакинството си на третия в класирането Лискате. Единственото попадение в мача падна в 70-та минута, съобщават от ръководството на Марек. Дупнишкият тим в Италия бе подкрепян от агитка от около 30-души.10906148_796317680461503_7096134109119667639_n
Властите в САЩ завършват разследването за катастрофата при която загина Емил Гълъбов/ВИДЕО Властите в Линкълн,Небраска завършват разследването на катастрофата на магистралата I-80 при която на 1 февруари загина Емил Гълъбов от дупнишкото село Яхиново. На този етап обаче заключенията не са категорични. Според властите в САЩ зимната обстановка и условията на магистралата са довели до тежкия инцидент, съобщава bitelevision. Тялото на Емил Гълъбов се намира в погребален дом и ще бъде транспортирано в България. Близките му обаче заявиха, че разчитат на негови приятели в Чикаго да помогнат за това.
Дупничанинът Кирил Котев и юношите на България победиха Дания на старта на евроквалификацията в София Юношите на България дадоха гейм на Дания на старта на евроквалификацията в София Волейболистите от националния отбор на България за юноши, в чиито редици е дупничанина Кирил Котев, тръгнаха с победа на квалификацията за Европейско първенство, която започна в София. Момчетата на селекционера Драган Иванов дадоха гейм и обърнаха връстниците си от Дания с 3:1 (23:25, 25:23, 25:11, 25:17) в първия си мач от турнира в Група "F", игран снощи пред около 250 зрители в столичната зала "Христо Ботев". Днес  младите български "лъвчета" ще излязат за втората си среща на турнира срещу отбора на Словения, който по-рано днес отстъпи на Португалия с 1:3 гейма. Мачът е отново от 18,30 часа в зала "Христо Ботев", а преди това от 16,00 часа е двубоят между португалците и датчаните. Младите български волейболисти започнаха много плахо срещата, като допуснаха датчаните да диктуват играта, които взеха първия гейм с 25:23. Ключът към победата дойде във втората част, когато българските "лъвчета" успяха да направят обрат от 20:23 до 25:23. Това като че ли пречупи момчетата от Дания и в следащия гейм България поведе бързо с 9:1, за да го спечели с разгромното 25:11. В последната четвърта част българските волейболисти продължиха със силната си игра и дръпнаха с 6:1, след което довършиха безпроблемно гейма с 25:17, а с това спечелиха и мача с 3:1. Най-полезни за българския тим станаха Радослав Парапунов (2 блока, 3 аса и 43% ефективност в атака) и Стефан Иванов (1 блок, 2 аса, 61% ефективност в атака, 58% позитивно и 54% перфектно посрещане) съответно с 24 и 23 точки за победата. За тима на Дания Оскар Мьолгаард завърши с 16 точки. БЪЛГАРИЯ – ДАНИЯ 3:1 (23:25, 25:23, 25:11, 25:17) БЪЛГАРИЯ: Георги Димитров, Радослав Парапунов 24, Стефан Иванов 23, Ивайло Иванов 3, Димитър Узунов 2, Алекс Грозданов 3 – Кирил Котев-либеро (Ивайло Калев 1, Николай Манчев 2, Цветелин Цветанов 6) Старши-треньор: Драган Иванов ДАНИЯ: Андерс Алс 1, Расмус Микелсонс 9, Оскар Мьолгаард 16, Николай Хьорт 5, Каспер Петерсен 12, Симон Андерсен 6 – Матиас Петерсен-либеро (Тобиас Шяер, Мартин Хюлер) Старши-треньор: Томас Бертелсен. източник: Спортал
Подкрепете Цветан Соколов в анкетата на World of Volley! Гласувайте ТУК!!! Националът и юноша на Марек Юнион-Ивкони Цветан Соколов продължава битката в Топ 4 в анкетата на един от най-популярните волейболни сайтове в света World of Volley. Цветан Соколов, който през този сезон носи екипа на турския Халкбанк (Анкара) спори за най-добър диагонал на разпределителя в света с Мариуш Влазли от СКРА Белхатов, Александър Атанасийевич от Сър Сейфти (Перуджа) и Уолъс Де Соуза от Сада Крузейро (Бело Оризонте). За момента Соколов заема 4-а позиция с 1944 гласа. Лидер е Мариуш Влазли със 7508 гласа. Друг български национал Теодор Салпаров е в спор за битката за най-добро либеро в света. Салпаров, който заедно с руския Зенит (Казан) спечели Шампионската лига, до момента заема второ място с актив от 4597 гласа, като е изпреварен за момента само от Кжиштоф Игначак от Ресовия, който има 6043 гласа. На трето място в тази класация е Женя Гребенников от Фридрихсхафен с 2532 гласа, а 4-ти е Ерик Шоджи от Берлин Рисйклинг Волейс с 1644 гласа. В тази анкета участваха и още двама български волейболисти Матей Казийски и дупничанката Елица Василева, но не можаха да се класират в Топ 4. За да е валидно гласуването, трябва да отбележите своя вот във всяка група/за диагонал, разпределител, либеро и др/ и да изберете един от предложените там четири волейболисти.
Полицаи задържаха пиян шофьор от Овчарци, камион блъсна велосипедист на Е-79 Пореден шофьор седнал зад волана след употреба на алкохол задържаха от полицията. Бързо полицейско производство е започнато срещу 35-годишен мъж от с. Овчарци, за управление на МПС след употреба на алкохол. Тестът е отчел резултат 2.10 промила алкохол в издишания въздух.
Найден Найденов: Винаги изисквам максимална концентрация от моите момчета  Наставникът на Марек Юнион-Ивкони Найден Найденов бе доволен след категоричната победа с 3:0 гейма над КВК Габрово в дербито на Суперлигата.
Фирма на босът на Реал Мадрид влиза в Дупница, подменя цялото улично осветление Изключително хубава новина получи кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев, похвалиха се от общинския пресцентър. Градът спечели проект за 100-процентово финансиране по фонд “Козлодуй” за подмяна на абсолютно цялото улично осветление. Само 13 града в цяла България ще бъдат финансирани за тази дейност. “Как няма да съм доволен от подобно нещо. Решаваме многогодишен проблем и решаваме проблеми за години напред. При това без да е за сметка на гражданите”, коментира Чимев.
ТАЗИ СУТРИН! Горя автобус в Бобошево Тази сутрин около 5.30 ч в Бобошево се е запалил пътнически автобус. Причината е техническа неизправност на транспортното средство. Возилото е трябвало да потегли по маршрутно разписание и шофьорът е подгрявал автобусът. Подаден е сигнал към 112. Огънят е угасен от екип на РСПБЗН-Дупница. Няма пострадали хора, изгорял е двигателят на автобуса и са му нанесени щети, съобщават от пресцентъра на полицията.
Иззеха 29 990 къса цигари без бандерол в Дупница и Кюстендил, Цръне и Тахир ограбиха пакистанец 29 990 къса цигари  от различни марки и без български акцизен бандерол са иззели полицейски служители през миналата седмица в Кюстендил и Дупница, отчитат от пресцентъра. Проверките са извършени в рамките на специализирана операция за противодействие на нерегламентираната търговия с акцизни стоки. Работата по случаите продължават РУ Кюстендил и РУ Дупница.
Италия в очакване на още наводнения От петък цяла Италия е обхваната от силни бури, придружени от проливни дъждове, наводнения и обилни снеговалежи в Алпите. Очаква се страната да остане в плен на лошото време до вторник.В резултат на валежите река Тибър достигна до парапетите на моста Милвио в Рим и нивото й продължава да се повишава. Властите следят с тревога ситуацията, тъй като част от помпите са източване на водите не са проработили, съобщава Агенция Фокус Нивото на река Арно в град Пиза също е изключително високо, но отслабването на валежите в Тоскана доведе до оттичането на речните води и сега реката вече не е заплаха за района.Много от пътищата, включително тези за основното летище в Рим, също са наводнени.В Пиза ситуацията се е подобрила и вече не е смятана за критична.


В Понсако около 1600 души са напуснали наводнените си домове и са се приютили при близки. В Сан Маниато около 1000 души също са били евакуирани превантивно, но повечето от хората вече са се завърнали по домовете си.Южно от Лацио река Аниен скъса дигите при град Субиако.Венеция също стана жертва на наводненията, като площад Сан Марко е под 25-сантиметрова водна покривка.В планините пък температурите се повишиха, предизвиквайки опасност от лавини. Силните снеговалежи направиха движението в района много трудно, а на места домакинствата останаха без електричество.В района Алто-Адидже снежната покривна достигна 2 метра, а всички проходи са затворени.В залива на Неапол силният вятър парализира част от водния транспорт.В Калабрия има силни дъждове и мъгли, движението е затруднено, има и паднали дървета. В Сицилия и Сардиния е обявена тревога заради лошото време.
Дупнишка плеймейтка прави курсове по сексология, става новата Кобилкина Спряганата за любовница на футболиста Валери Божинов – моделката Моника Валериева става сексолог. Скандалната дупнишка плеймейтка започва да води курс за жени, с което иска да се превърне в своеобразен конкурент на всезнаещата Наталия Кобилкина. Валериева ще помага на девойки, които преживяват лична драма или пък търсят пътя към успеха и любовта. Курсът ще включва и как да съблазним един мъж чисто сексуално. За новото си занимание Моника споделя в профила си във Фейсбук. Амбициозната дама обяснява и идеята си да направи минитурне, където да представи житейските си и сексуални лекции. Новоизпечената сексоложка споделя, че иска да помогне на всички дами да повдигнат самочувствието си и да подобрят възможностите си в леглото.
Ден на траур в Дупница Със заповед на кмета на община Дупница 20 февруари е обявен ден на траур заради загиналите в чужбина дупничани. Отменят се всички тържества и масови мероприятия, за тези които са предварително организирани се препоръчва да започнат с минута мълчание в памет на загиналите. Почитаме паметта на загиналите при катастрофа в Италия трима дупничани, 44-годишният Радослав Алексов, 40 – годишния Емил Томов и 45-годишния Максим Максимов, както и на загиналия при катастрофа в САЩ , 30-годишния Емил Гълъбов.
Младежите от ГЕРБ отбелязаха Деня на Европа, посадиха растения с…балони С пускането на 28 балона в небето над областния град, младите хора от структурата на ГЕРБ – Кюстендил отбелязаха Деня на Европа. Със символичния брой балони – толкова, колкото са и страните – членки на Европейския съюз, младежите напомниха, че сме част от голямото европейско семейство.