Дупница посреща Новата година с Райко Кирилов.Вижте кой град как ще посрещне 2015 г. Програмата на площад „Свобода“ в Дупница ще започне в 23:00 часа. Половин час преди да настъпи Новата 2015 година на сцената ще се качи певеца Райко Кирилов.Неговите изпълнения ще продължат и след зарята в полунощ. За купона ще се погрижи и DJ
Отново обраха апартамент в Дупница От апартамент в Дупница са откраднати бижута и лаптоп. Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група, работата по установяване на извършителите продължават РУ Дупница. Припомняме, че според годишния отчет за 2014 година на ОДМВР – Кюстендил, от извършените престъпления най-голям е делът на кражбите, макар да и да се отчита намаляваща тенденция. Домовите кражби през годината са 214, през предходната са били 327. Извършени са основно на територията на РУ – Дупница и РУ Кюстендил. Делът им е около 21 % от всички регистрирани кражби. Обект на посегателство са както жилища /къщи и апартаменти/ в градските райони, така и къщи, дворове, земеделски имоти в селските райони, особено в отдалечените и слабо населени места и необитаеми жилища. В първия случай обектите са най-често предварително набелязани и проучени обекти, извършват се квалифицирано – чрез взломяване или прилагане на технически средства, обект на посегателство са златни накити, пари, компютърна, аудио- и видео-техника, за които е възможна бърза реализация. В селските райони обект на посегателство са предмети от черни и цветни метали. Основни извършители са лица от компактни общности с нисък социален и материален статус, както и наркозависими, които предават отнетите предмети в пунктовете за изкупуване на отпадъци от черни и цветни метали.
Инструктираха полската охрана в Дупнишко Първа работна среща с новоназначената по селата и Дупница полска охрана се проведе днес в сградата на общинска администрация, информират от пресцентъра. На нея присъстваха кметът на Общината инж. Методи Чимев, заместникът му Крум Милев, кметове и кметски наместници на селата, представители на полицията, пожарната, ОДБХ и самите полски пазачи. Обсъдени бяха най-честите проблеми, които са възниквали през миналата година, както и какви действия да се предприемат за опазването на реколтата. Полската охрана бе инструктирана за начина на работа и взаимодействие с полиция, пожарна и другите институции. Ще бъдат предупредени всички животновъди, както и ще бъде направен регистър на животновъдните обекти във всяко едно населено място.
18:00 Марек – Локомотив Пд: Стартови състави. Развоя на срещата проследете тук Марек и Локомотив Пд излизат един срещу друг, днес от 18:00 часа на стадион Бончук в Дупница в мач от 5-ят кръг на А-футболна група. Домакините имат в актива си 2 победи и 2 загуби, докато гостите са с 1 победа, 2 равенства и 1 загуба. Ето и стартовите състави:
1330 лева събраха на благотворителния концерт за Милчо Палакарски. Кампанията продължава 1330 лева бяха събрани на благотворителен концерт в Дупница, за набиране на средства за лечението на 17-годишния Милчо Палакарски. Концертът се проведе в понеделник в салона на ОбДТ „Невена Коканова", а входът бе 5 лв. Инициатива подкрепиха редица изпълнители – група „Експоуз", поп певицата Тони, Томас Томов, Дара Екимова, Магда, женски народен хор „Царичина", детски танцов състав „Яхинче", учениците от гимназия „Христо Ботев". Освен тази сума са събрани още 6380,21 лева. Като предстои да бъдат отворени още 24 кутии, в които също са събрани средства за Милчо. Момчето вече е в стабилно състояние, но предстои още дълго възстановяване. Милчо Палакарски оцеля в жестоката катастрофа в Яхиново, където загинаха 5-души.
Шефът на ВиК-Дупница: От 10 дни работим в кв. Ценеви, заради присъединяване на социалните жилища има временно спиране на водата Шефът на ВиК-Дупница внесе разяснение по два от сигналите на наши читатели. Илия Илиев уточни, че не във водното дружество е проблемът с липсата на вода в района на жк Люляк и околните улици. „Фирмата,която е ангажирана с изграждането на подземната и наземната инфраструктура на социалните жилища извършва дейности по присъединяването към ВиК-мрежата. А не че има авария или проблем, който решаваме. Дори в момента целия наличен човешки ресурс е в кв. Ценеви. От 10 дни сме вече тук, защото проблемът е сериозен. Само вчера се наложи да подменим 100 метра водопровод. В този квартал има неудобство за хората, но виждат, че работим и проявяват разбиране“,уточни Илиев.
Комисия от строителния отдел към Община Дупница посети район „Южен“ във връзка с облагородяването му  Кметът инж. Методи Чимев изпрати комисия от строителния отдел към Община Дупница в квартал „Южен“, съобщиха от пресцентъра на кметството.
Съветник от БСП обяви: Дадохме Управителя на ВиК-Дупница на прокурор (ОБНОВЕНО) Общинският съветник от БСП Александър Анин обяви, че срещу Управителят на ВиК-Дупница Илия Илиев е подаден сигнал в Прокуратурата. "На база документите, които той ни предостави и от които е видно какво е направил, сме го дали на прокуратурата", лаконичен бе Анин. Той бе един от 3-членната комисия от съветници, които извършиха проверка на водното дружество. "Искаме прекратяване правомощията му и да бъде избран нов управител. Предлагам това да бъде Христо Васев, с който да бъде сключен договор и получава същата заплата", изстреля от микрофона Анин.
ВИДЕО/Ивайло Константинов: Съветниците от ГЕРБ имат вече „жълт картон“, вероятно няма да са в следваща листа. Сезирам за конфликт на интереси за бариерата на частната болница Пресконференция за медиите даде днес общинският координатор на ПП ГЕРБ – Дупница Ивайло Константинов. Той  коментира актуални теми, като:  „Конкурса за избор на нов управител на Общинската болница“,  „ Наредбата за преместваемите обекти“,  „Решението на Общински съвет относно казуса с паркинга на частната болница“, „Нападките срещу шефа на ВиК Илия Илиев“, както и други въпроси свързани с Дупница.
ВАЖНО ЗА ШОФЬОРИТЕ! Не паркирайте до неделя в района на спортната зала в Дупница Във връзка с пръскането на металните ферми на строящата се спортна зала в Дупница с огнезащитна боя, се забранява паркирането на автомобили в диаметър на 50 метра около съоръжението за периода от утре (четвъртък) до неделя. Забраната за паркиране важи в часовете от 6 до 9 часа сутринта и от 17.30 до 21 часа, допълват от пресцентъра на кметството.
Заради местния парламент в Дупница, режат здраво парите за спорт Много яко ще бъде орязан бюджета за спортните клубове и спортни дейности на територията на община Дупница, научи zadupnitsa.com. За драстично намаление на парите потвърди на пресконференция преди 4 дни и зам.кмета Олга Китанова. "Отказът на общинските съветници да приемат облигационния заем, ще доведе до съставяне на кризисен бюджет, който ще бъде намален с 6 млн лева. Това ще се отрази най-вече на спорт, култура и социалните дейности, включително намаляване на парите за детските градини", каза тогава Китанова.
Борис Кръстев: Получи се добър мач, това са наличните ни футболисти  Старши треньорът на Германея Борис Кръстев говори пред zadupnitsa.com веднага след контролата с Марек, загубена с 1:4.
Иво Паргов очаква футболистите на Марек да се раздадат докрай срещу Раковски утре  В лагера на Марек не смятат по никакъв начин да подценяват двубоя с опашкаря Раковски.
Пенсионерка източила 11 хиляди евро от банкова сметка, получи 3-месеца условна присъда Пенсионерка получи 3-месеца условна присъда с три годишен изпитателен срок, за това че се опитала да измами двама души. Подсъдимата В.Б, разведена с висше образование се призна за виновна в това, че на 19.06.2009година в Дупница в банков клон с цел да набави за себе си имотна облага е възбудила заблуждение у банковия служител, предоставяйки невалидно пълномощно от страна на титуляра на банкова сметка в резултат на което е извършен превод на 11050.62 евро по нейна сметка, като с това е причинила на други две жени имотна вреда. В.Б е върнала присвоената сума. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.
Марек Юнион-Ивкони смачка и Нефтохимик, 10 победи от 10 мача за дупничани!  Марек Юнион-Ивкони победи с категоричното 3:0 (35:33, 25:19, 25:22) гейма Нефтохимик 2010 в едно от тежките си гостувания в Суперлигата. Въпреки че бяха без двама от основните си играчи дупничани показаха защо са шампиони на България в последните две години и продължават да бъдат без загуба през настоящия сезон. Това бе 10-ата победа в 10 мача за дупнишкия клуб!
IMG_1571-001
 Мястото на продължилия кариерата си във Франция Златан Йорданов бе заето от дупничанина Станислав Величков, а Мартин Иванов замести контузения Венцислав Трифонов.
 Най-голяма интрига имаше в първия гейм. Цялата първа част бе изключително равностойна и драматична. Двата тима се захапаха още от началото и първият гейм се развиваше точка за точка. Първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:6 за Нефтохимик, а при второто дупничани имаха преднина от 1 пункт – 16:15.
 При 23:23 Мартин Иванов от Марек Юнион-Ивкони прати топката в аут от сервис и по този начин направи голям подарък на бургазлии. Нефтохимик обаче не успя да се възползва от този геймбол, както и от още два поредни такива.
 Тимът от Бургас пък се спаси от загуба на първия гейм като по чудо, след като при 27:26 за Марек Мартин Пенев извади една топка с крак.
 В крайна сметка, след много геймболи и за двата тима, дупнишкият клуб спечели с 35:33, като последната точка дойде след успешен единичен блок на разпределителя Гьорги Гьоргиев. Първият гейм продължи цели 37 минути!
1465357_10202610421209518_1473444048_n
 Нефтохимик 2010 започна по-добре втората част и успя да дръпне с 4 точки при 6:2 още в началото. Толкова беше и преднината на домакините при първата техническа пауза, дошла при 8:4 в тяхна полза.
 След прекъсването дупничани се мобилизираха и направиха четири поредни точки, изравнявайки резултата – 8:8. Марек Юнион-Ивкони увеличи оборотите още повече и дръпна с 14:10 в средата на гейма. Второто техническо прекъсване бе при 16:12 за волейболните шампиони. До края на частта Марек не остави абсолютни никакви съмнения кой е по-класният отбор на игрището и я затвори при 25:19.
СНИМКИ/ВИДЕО – Пълен запис от протеста в Дупница: Не на мандата на ДПС Стотици дупничани протестираха  днес  срещу решението на ЦИК, с което се дава мандат на ДПС в 10 МИР-Кюстендил и избирането само с 864 гласа на Александър Методиев известен като Бат Сали за депутат. На протеста присъстваха и представители на различни политически партии, граждански сдружения и спортни клубове, сред недоволните имаше хора от Сапарева баня, Бобошево и Бобов дол.  Дупничани се събраха в 8 часа на площад „Свобода“ и с плакати „Дупница не е гласувала за Бат Сали“ изразиха своята позиция.  От импровизираната трибуна своето мнение изразиха кмета на Дупница Методи Чимев, зам кмета Красимир Георгиев, Матей Попниколов, Ирина Абаджиева-Репуц представители на партии и граждански организации. "Показахме, че Дупница не е само този бунтовен град от  1997 година. Не става въпрос за противопоставяне на етноси и на партии, става въпрос за коректно избрани народни представители. Народен представител означава избран от нас. Това, което избрахме на 5 октомври, не се случи. Кой район би приел народен представител с 280 гласа? На територията на община Дупница тези гласове не стигат за общински съветник“, заяви кметът Методи Чимев.
Читателски сигнал! Проблеми в Самораново с водата и ел.мрежата, защо? Не са от скоро сигналите от наши читатели за проблеми с електричеството и водоснабдяването в Самораново. Поредният коментар посочва отново този проблем и иска отговори от факторите. "30 август 2015г. селото претърпява поредният горещ ден без вода. Лято, време през което водата е от изключително значение, време за направа на зимнини и много други покъщни дейности. Всекидневно тук в селото налягането по чешмите е променливо и значително по-слабо, а през няколко дни спира напълно. Защо? Никой няма обяснение. В подножието на Рила планина ние страдаме от липса на питейна вода. След всеки дъжд или порой, по чешмите ни тече не вода, а кал.
Иво Паргов и Чимев с пресконференция за бъдещето на „Марек“  Изпълнителният директор и наставник на Марек Иво Паргов и кметът на Община Дупница и заместник-президент на клуба инж. Методи Чимев ще гостуват в Пресклуб България утре от 12 часа.
Втори гараж за седмица разбит в Дупница. Срязаха гумите на автомобил в Бобов дол Електрожен, 80 м кабел и удължители са откраднати от гараж в Дупница вчера. На 23 –ти март отново имаше разбит гараж в града, като тогава са заявени кражба на зимнина, дрехи и алкохол.Срязани са гумите на л.а. “Тойота” в Бобов дол вчера. Местопроизшествията са обслужени от дежурни полицейски групи, работата по установяване на извършителите продължава.
Дупничанка на върха в Турция Вакъфбанк (Истанбул) спечели първия полусезон в турското волейболно първенство. В мач от 11-ти кръг отборът, за който играе дупничанката Елица Василева, се наложи с категоричното 3:0 (25:12, 25:19, 25:23) при визитата си на Идман Окаджи (Трабзон). Българската нападателка бе в титулярния състав на Вакъфбанк.
Депутатите от „Атака“ се отказаха от имунитетите си, а Волен Сидеров призова прокуратурата да поиска имунитета на Бойко Борисов  Депутатите от цялата Парламентарна група на "Атака" се отказаха от депутатските си имунитети. Най-напред лидерът на партията Волен Сидеров заяви, че всичко в България вече върви добре, но само заради неговия имунитет, заради скандала на летище Варна, нещата не вървели. Сидеров каза още, че за да предотврати катастрофа, ще си даде имунитета. „Заради моя имунитет, който се иска от всички, който не съм го дал и не е взет от НС, нещата в България не вървят. Има пречка, чувам, че ЕС е пред разпадане, имало опасност да ни изключат от ЕС, защото аз си поддържам имунитета. За да предотвратя катастрофи, катаклизми ще си дам имунитета. По този начин ще бъдат предотвратени всички конфликти и в България всичко ще бъде цветущо”, каза Сидеров, цитиран от Фокус.

Цялата група на „Атака” се отказа от имунитетите си, въпреки че главният прокурор поиска снемане на имунитета само на Сидеров. Това предизвика безредици в пленарна зала. Председателят на парламента Михаил Миков искаше да даде почивка, но Волен Сидеров настоя да се изкаже и почивка не бе дадена. 

Дами и господа от прокуратурата, моля ви със същата отзивчивост, рефлекс и бързина да се отнесете към сигнала срещу Бойко Борисов и неговият имунитет също да бъде поискан, каза лидерът на ПГ на „Атака” Волен Сидеров от парламентарната трибуна. 

„Искам да се обърна към най-честната обективната безпристрастната и справедлива правораздавателна система – българската. Сега правораздавателната система ще работи пълноценно. Господа прокурорите също така светкавично както реагираха на инцидента на летище Варна, да реагират на злоупотребите, за които сме подали сигнал. Например от няколко месеца сме подали сигнал за злоупотреби на г-н Бойко Методиев Борисов”, заяви Сидеров. „Искам да помоля всички честни народни представители от ГЕРБ да заявят, че се отказват от своя имунитет”, добави той.

„По този начин смятам, че всичко ще се успокои, нещата ще вървят добре. Групата на „Атака” няма да пречи на правораздавателната система по никакъв начин, даже ще помага със своите чистосърдечни показания. Не знам кой накара младият полицай да излъже така. Тези, които си мислят, че ще превърнат България в някаква джамахирия или колониална територия, няма да се случи това, тъй като докато има български патриоти, това няма да се случи, а те се увеличават”, заяви Волен Сидеров. По думите му от омразата и плюнката се раждат още български патриоти. 

„България ще пребъде. Прокуратурата да бъде все така светкавична и да ликвидира престъпността в следващите дни. Аз вярвам в нея”, каза още Сидеров.

В противоречие на всички норми, допуснахте един спектакъл, без каквато и да е юридическа или политическа основа, като приехте някакви молби, каза зам.-председателят на ПГ на ГЕРБ Цецка Цачева на председателя на парламента Михаил Миков по повод действия на групата на „Атака”. „Не мога да се ориентирам в молитвен храм ли се намираме, след толкова молитви произнесени от вас”, каза Цачева по повод безредиците в зала при даването на имунитетите от „Атака”. „Призовавам ви да се придържате стриктно към нормите на правилника”, каза Цачева. 

„Когато има изявление, аз ги приемам, а тяхната правна стойност е въпрос на преценка”, отговори Михаил Миков. „В правилника е доста ясно как се връчват заявленията за сваляне на имунитет на председателя. Можем да спорим дълго”, каза още Миков. 

Има ли морална стойност? Направихме ли го пред всички български граждани? Смятате ли, че утре с лека ръка можем да кажем: „а, не, това беше една шега, отново се позоваваме на нашия имунитет”. Смятам, че постъпката беше достатъчно сериозна. Това не е цирк, а акт в залата на Народното събрание. Това каза пред журналисти в парламента депутатът от ПГ на „Атака” Явор Нотев. „Четейки Конституцията, намирам текст, който директно защитава народните представители, когато те правят изявления, когато действат по повод възложените им функции в това им качество. Този текст е действащ без оглед на имунитета. За какво е тогава имунитетът? За да се подготвя народният представител за тежък спор с правораздавателната система, когато някой твърди, че той е извършил друго деяние – извън тези негови преки задължения. Въпросът за имунитета трябва да бъде обсъден, за да се види кому е нужен или той се явява само един дразнител в повече, без да създава необходимите гаранции, за да вършим работата си”, заяви Нотев.

Депутатът от ПГ на „Атака” Магдалена Ташева добави: „Дали има театрален елемент – аз не знам”.
Вирус тръшна английският съдия на КАЙ – „Марек Юнион-Ивкони“, заменя го…испанец Англичанинът Никлас Хекфорд няма да ръководи като първи съдия гостуването на "Марек Юнион-Ивкони" на испанския КАЙ Теруел от група "Б" на Шампионската лига по волейбол. Британецът е информирал тази сутрин Европейската конфедерация (ЦЕВ), че е с остро вирусно заболяване и не може да пътува. Срещата е от 21,15 часа българско време.
Поради краткото време негов заместник няма да има. Така вторият рефер – словенецът Блаж Маркел ще застане на стола, а край игрището ще бъде резервният арбитър – испанецът Хуан Антонио Алварес. От щаба на българския шампион вярват, че няма да има сънародническо рамо за испанците.
Дупничани проведоха снощи първото си официално занимание в зала "Лос Планос" в Теруел, което продължи час и половина, а днес от 13:00 часа имат по правилник 60-минутно занимание.
Консултациите утре“ ГЕРБ – Атака“ под въпрос, ако няма ТВ-камери „Няма камери, няма среща“, това заяви лидера на Атака Волен Сидеров пред БНТ. Неговият коментар бе по повод плануваните утре разговори с ГЕРБ. „Правилата, по които се провеждат срещите и консултациите на ГЕРБ с политическите партии от новия парламент, са еднакви за всички“. Това заяви Цецка Цачева от ГЕРБ след днешната среща с представители на ББЦ.
Децата от школата на Марек 2007 с първо място на турнир в Кюстендил Отборът на Марек 2007 деца родени 2004 година  водени от Борис Крастев, игра турнир Кюстендил и завърши на 1-во място. Турнирът е организиран от Областният съвет на БФС- Кюстендил и Министерството на младежта и спорта. Втори остана тимът на Велбъжд, като след това следват Ботев Лозно, Марек 2010 и Миньор Бд. Всички отбори получиха екипи и по 3 топки от организаторите, а за най- добрите имаше и купи, връчени от Иво Герасимов. Набор 2006 с треньор Станислав Станчев  също постигна победа във Футбол 5 в София, като Марек 2007 победи Славия-6-4.  Това е парва загуба на Славия  с 6 гола. С тази победа Марек 2007 си върна 2-рото място на 4 точки от лидера Славия.
За 90 дни ремонтират още два квартала на Дупница и Триъгълната градинка От Оперативна програма "Регионално развитие" официално са поканили кмета на Дупница инж.Методи Чимев да сключи следващата седмица договор за новите обекти, които ще бъдат изцяло ремонтирани по проекта "Зелена и достъпна градска среда", информират от пресцентъра на кметството. На два пъти подписването бе отлагано, но вчера официално Община Дупница бе уведомена, че жк. „Велчова завера“, Триъгълната градинка на ул. "Родопи" и междублоковото пространство срещу бившата Военна болница са одобрени за финансиране. 1 045 000 лева са парите по тези три обекти, които ще бъдат изцяло обновени. Срокът за реализацията им е 90 дни считано от подписването на анекса, допълват от пресцентъра. "В началото на месец юли ще организираме и среща с живущите в тези райони, за да ги запознаем подробно за намеренията и строителните дейности, които ще бъдат предприети. Тъкмо живущите там ще могат да ни дадат повече информация за някои проблеми, които ще можем да разрешим по време на реализацията на проекта“, коментира инж.Чимев.
Марек подновява тренировките си в Дупница. От ръководството не коментират исканата от фенове оставка на Тони Велков Отборът на Марек от днес подновява тренировките си на стадион „Бончук“. Дупничани вчера проведоха занимание на комплекс „Царско село „ в столицата, където през послдния месец тренираха, за да запазят тревното покритие на стадион „Бончук“. Заниманието  днес е от 17:00 часа. От спортно техническият щаб заявиха, че се надяват през тази седмица да бъде възстановен Димитър Петков. Той се контузи преди повече от  месец  при гостуването на Черно море на 9 август, където отбеляза и победния гол. По ирония  това е и последното попадение което са реализирали дупничани в А-група и оттогава в следващите 4-кръга нямат отбелязан гол.  Тренировки с отбора ще започне и Марио Близнаков, който също лекуваше травма на коляното. Двубоят от 9-ят кръг срещу Ботев Пловдив е в събота 20 септември от 17:00 часа на стадион „Бончук“
Издирван дупничанин с влязла в сила присъда е задържан в Кюстендил Вчера служители на РПУ Кюстендил са установили и задържали 59-годишен дупничанин, който е бил обявен за издирване и с влязла в сила присъда на КОС, предаден е на ОСИН – Кюстендил.
Истина ли е или…? Проклятие тегне над Дупница – измират само млади хора! И тази година Великден се оказа черен, а трупове застлаха пътищата на Родината.
Откраднаха два акумулатора от базова станция на мобилен оператор в дупнишкото село Тополница  Два акумулатора от базова станция на мобилен оператор, намираща се в землището на дупнишкото село Тополница, са били откраднати вчера.
Скастриха селските кметове от дупнишко Призовавам всички съветници тук, да използват всякакво лоби, каквото имат, за да успеем да осигурим финансиране за проектните ни предложения за селата. С този апел от трибуната на Общински съвет-Дупница инж. Методи Чимев се обърна към местните парламентаристи. “Заложени са 5 млн лева и знаете, че желаещите са много. Няма значение партия, който както може да помага”, обърна се към градските първенци дупнишкия градоначалник.