Кристиано Роналдо е новият носител на Златната топка! Кристиано Роналдо е новият носител на Златната топка!
Дупнишкият тенисист Любомир Янакиев продължава да печели медал след медал! DSC02040 Дупнишкият тенисист Любомир Янакиев продължава да слави името на Дупница в цяла България, а дори и в чужбина.
Силен ход на правителството. Закона за хазарта мина Законът за хазарта най-накрая мина в пленарна зала.
На Васильовден много дупничани ще почерпят за своя имен ден  Днес е Васильовден и много хора почетоха празника в двете дупнишки църкви „Св. Георги Победоносец“ и „Покров на Пресвета Богородица“. Присъстваха на църковната служба и запалиха свещи за здраве и сполука.
Втората автомивка Вива отвори врати в Дупница DSC01984 Вторaтa aвтомивкa Вивa отвори врaти в Дупницa преди броени дни, тя се нaмирa в подлезa нa ГУМ. Тук ще подaрите прохлaдa през лятото и топлинa и уют през зимaтa нa вaс и вaшият aвтомобил.
В Дупница ще учередяват фен клуб на Лудогорец Пореден фен клуб на Лудогорец ще бъде открит в България. След като „орлите“ вече имат фенове във Варна, Русе, Сандански, Попово, София и Разград, сега и Дупница се присъединява към шампиона на България. Инициатор на идеята за създаването на този фен клуб е Минко Минков старши треньор на боен клуб „Марек“.images
Хванаха двама пияни шофьори в региона тази нощ  Две полицейски производства са започнати в РУП Бобов дол и РУП Дупница срещу водачи, управлявали МПС след употреба на алкохол.
Почина Тито Виланова ракът победи бившия треньор на Барселона Бившият старши треньор на Барселона Тито Виланова е починал днес на 45-годишна възраст. Новината беше съобщена от "синьо-червения" клуб и разтърси целия футболен свят. Каталунският специалист си отиде от този свят след борба с рак на гърлото, продължила две години и половина. Последната седмица Тито прекара в болнично отделение, като вчера претърпя нова операция. +29 През ноември 2011 година Виланова беше диагностициран с тумор. През декември 2012 година, вече като треньор на първия отбор на Барса, той се оттегли временно, за да се лекува в Ню Йорк. На 2 април 2013 г. отново се появи на пейката на "лос кулес", а в края на сезона вдигна шампионската титла. Месеци по-късно – на 19 юли, обяви, че се оттегля от поста, за да се лекува от възобновената болест. 



 
Константинов напуска „Марек Юнион-Ивкони“! Но след 7-ата титла Президентът на "Марек Юнион-Ивкони" Ивайло Константинов се закани да се откаже от клуба. Но това ще стане след като във визитната картичка на клуба се запишат 7 шампионски титли. "Това е късметлийско число. Досега сме 3 пъти шампиони, така че няма да се отказвам, докато не станем 7 пъти", заяви клубния бос, който е начело на клуба вече 14 години. "Вече стана традиция да празнуваме всяка година тук на площада. Благодаря изцяло на момчетата, благодаря на треньорския щаб, благодаря на невероятната публика, която направи така, че отборът да се опълчи срещу всичко, което се опитваха да направят срещу нас в последните седмици. Благодаря им за това, че насред София създадоха атмосфера, която да кара момчетата се чувстват като у дома си. Питаха ме в началото на година с този отбор ли смяташ да играеш. И аз им отговорих: С този отбор, не само, че ще играем, но и ще побеждаваме. Оказахме се прави. Не съм очаквал наистина да направим сезон без нито една загуба, но това говори за колектива, за работата и за атмосферата в нашия клуб", допълни Константинов.
„Ученическо хранене“ ще стопанисва кафето в Общината? Общинското дружество "Ученически столове" най-вероятно ще поеме стопанисването на кафето на последния етаж в сградата на Общината. Зам.кмета Олга Китанова обяви на пресконференция, че кметското ръководство е предложило на управителката Диана Борисова този вариант. "Хубаво би било да го развият – кафе, закуски… ще бъде от полза и за администрацията. В момента Борисова преценява", каза Китанова.
В Крайници събират подписка срещу водния режим в селото Част от дупнишкото село Крайници от месец и половина е подложено на воден режим или както потърпевшите разказват „воден терор“, който е нерегламентиран и необявен. „Вода в чешмите през по-голямата част от деня няма“, заявиха възмутени жителите на квартала около училището в селото, където живеят над 150 души. Те вече са започнали и подписка, която се събира в кварталния магазин. „Трябва да се намери разрешение на този проблем“, сподели Иван Борисов, като според него „режима“ идва от нерегламентираното поливане на градини, както в селото, така и в района на водохващането над Гюргево до Сапарева баня. „Водата идва вечерта, когато вече не се поливат градините“, допълват още жители на Крайници. Хората са се запасили с вода в бидони и шишета, пригодили са обикновени бидони в бойлери за къпане и миене. Водата се затопля от слънцето и така имат и топла вода. Жителите на селото са категорични, че не поливат с питейна вода, имат бунари за тази цел. Вчера и днес жителите на Крайници имат вода, заради падналия дъжд, но те няма да се откажат от подписката си, тъй като при първото засушаване проблема отново ще стои пред тях.IMG_8879
Гепиха 23-годишен младеж от Дупница с наркотици в Ресилово 23-годишен мъж са задържали тази нощ дупнишки полицаи за притежание на наркотици. Полицейската проверка е извършена в с. Ресилово на лек автомобил “Сеат Ибиза”, управляван от В.Й от Дупница. В автомобила са открити 71 грама амфетамин и 6.5 грама марихуана. Видът на веществата е установен с полеви наркотест. В.Й. ще остане в полицейския арест 24 ч. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница.
ЗА ШОФЬОРИТЕ! КАТ спират вече и без колите им да са с камери и микрофони След връщането на пълния контрол на пътя, ще се завърнат ли и рушветите за катаджиите? Това си задават мнозина, след като вече влезе в сила промяната, според която КАТ ще спира нарушителите дори и без патрулния автомобил да е оборудван с камери и микрофони. За това информира Нова телевизия, цитирана от вести.бг „Неправилно тълкувате това решение. Предстоят месеци, в които хората пътуват повече и се увеличават жертвите по пътя. За да можем да ограничим произшествията, ние допуснахме да допълним сегашната система за контрол, защото не можем толкова бързо да оборудваме всички автомобили (с уреди за аудио- и видеонаблюдение – бел.ред.)”, заяви за предаването „Здравей, България” вътрешният министър Румяна Бъчварова.
НАГЛОСТ! Откраднаха нови пейки в жк. „Развесена върба“, подготвили да отмъкнат и детската ограда. Монтират камери да ги ловят Кражби на пейки, храсти и цветя са установени в района на жк. „Развесена върба“ в рамките на само 3 дни. Нагли апаши са „приватизирали“ 3 броя от новите пейки, които са монтирани по проекта „Зелена и достъпна градска среда“, информират от пресцентъра. Те са монтирани със скрепени елементи, но наглите крадци са ги разглобили и взели. Десетки от новонасадените храсти и цветя в района също са изскубани и са станали собственост на неизвестни „любители на цветята“.
„Марек Юнион-Ивкони“ обърна коравия „Нефтохимик“ Шампионите от Марек Юнион-Ивкони (Дупница) записаха 12-aта си победа в Суперлигата след труден успех 3:1 гейма като домакини в Сливница на Нефтохимик. Двата отбора задоволиха около 200-те зрители в залата с не лош волейбол и атрактивни разигравания. Гостите взеха първия гейм с 22:25, но манталитетът и класата си казаха думата в следващите три части, които Марек взе на 17, 22 и 21 точки. Именно бургазлии са тимът, който досега е нанесъл единствената загуба на шампионите ни.
Великолепно! Григор Димитров написа нова златна страница в историята на българския тенис Най-добрият български тенисист Григор Димитров постигна нов исторически успех. Той победи поставения под №11 в схемата Милош Раонич с 6:3, 3:6, 6:4, 7:6 (10) в третия кръг на "Australian Open" и за първи път в кариерата си се класира за осминафинал на турнир от Големия шлем. Там негов съперник ще е испанецът Роберто Баутиста Агут, който елиминира Беноа Пер. При нов успех, Гришо най-вероятно ще се изправи на четвъртфиналите срещу Рафаел Надал. Мачът между Димитров и Раонич противопостави двамата най-големи таланти от младото поколение. Зрителите на "Маргарет Корт" се насладиха на истински трилър, особено в четвъртия сет, спечелен от Григор с 12:10 точки в тайбрека. Българинът пропусна четири мачбола, но при петата възможност не сбърка и записа трета победа от четири изиграни мача срещу Раонич. Мачът започна равностойно, но Григор беше по-стабилен в разиграванията от дъното на корта. Когато не успяваше да вкара първи сервис, проблемите за Раонич не закъсняваха. При 3:3 в първия сет Димитров изоставаше с 0:30, но спечели следващите 4 точки и удържа подаването си. В следващия гейм талантът от Хасково се възползва максимално от грешките на съперника си и проби на нула. Последва още един безупречен гейм в полза на българина, който затвори сета с 6:3. В началото на втория сет Раонич започна да сервира по-добре, а Григор определено не можеше да намери сервиса си. При 1:2 две непредизвикани грешки на Димитров му костваха пробив, който можеше да върне веднага, но след няколко изравнявания Раонич успя да поведе с 4:1. При 5:3 канадецът сервираше за сета и поведе с 30:0, но Григор спечели следващите три разигравания и стигна до точка за връщане на пробива. В този миг отново мощният начелен удар спаси Раонич и той изравни резултата в сетовете. Третата част започна и продължи с размяна на геймове, в които посрещащият нямаше много шансове. Решаващият момент дойде при 5:4. Тогава Раонич стартира подаването си с двойна грешка, а после форхенд по правата и великолепен минаващ удар осигуриха на Григор Димитров три сетбола. Още първият от тях беше реализиран благодарение на Раонич, който с все сила прати топката в аут. По подобен начин се разви и четвъртият сет. Гришо действаше разнообразно и често наказваше опитите на съперника си да излиза на мрежата. В същото време Раонич разчиташе основно на сервиса си и поддържаше равновесието на корта. При 4:3 в своя полза Григор имаше чудесна възможност да направи така важния пробив, но я пропусна, а след това с два поредни аса Раонич и този път удържа подаването си. Канадецът показа здрави нерви и няколко пъти се измъкна от трудни ситуации, успявайки да доведе нещата до тайбрек. В него той първи стигна до минипробив и поведе с 4:2, но след това Григор взе 4 поредни точки и това означаваше два мачбола. Раонич не се предаде и изравни – 6:6, след което на свой ред имаше сетбол, но Григор го отрази. Българинът пропусна още два шанса да затвори мача и това можеше да му изиграе много лоша шега, защото в тайбрека Раонич сервираше по-добре, отколкото в целия сет. При 11:10 Димитров съумя да влезе в разиграване и този път Раонич не издържа. Той заби топката в мрежата, а Григор триумфално вдигна ръце под бурните овации на публиката, която и днес в по-голямата си част беше на негова страна.
Според очевидци: Началникът на група “Престъпления по пътищата” в Дупница Александър Александров е пострадал леко при акцията за задържане на наркопласьори Шефът на група “Престъпления по пътищата” в Дупница Александър Александров също е участвал в днешната акция по задържане на наркопласьори. Според очевидци той е пострадал леко при гонитбата със заподозрените, след като е спрял един от преследваните мъже. Александров не бе открит за коментар. Припомняме, че днес около 16:00 часа на улица „Бачо Киро“ в близост до намиращата се там детска градина бе задържан един наркопласьор, а друг за когото се твъди, че е и основен доставчик успя да се измъкне. Проверен бе и автомобил BMW със софийска регистрация, който най-вероятно е на някой от преследваните в акцията.
Трето равенство от началото на годината за Марек в Италия + СНИМКИ (ОБНОВЕНО) Марек Сеграте завърши наравно 1:1 като гост на Чита ди Сесто в мач от 20-ят кръг на италианската Seconda Categoriq Милано. Това е трето равенство от началото на годината за отбора съставен предимно от дупничани. В предишният кръг Марек не позволи да бъде победен от третия Аусония, като сега не се предаде и пред шестия в класирането и отново резултата е 1:1. През есента отборът имаше сериозни проблеми, но сега привлече няколко бивши футболисти от България пристигнали да работят в Милано и стабилизира изявите си. В следващият кръг Марек Сеграте приема лидера в класирането. 
Яхиново изравни по точки на върха на класирането Миньор Бд в регионална група Рила След изиграването на срещите от 13-ят кръг на регионална група Рила, отбора на Яхиново вече изравни по точки на върха Миньор Бд. Яхиново победи, като гост Бобошево с 4:1, а Миньор продължава с колебливите си игри през пролетта и този път отстъпи, като гост на Кочериново с 1:4.
Чимев подписа за 550 хиляди лева за ВиК-мрежата на социалните жилища Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев подписа договор за безвъзмездна финансова помощ в размер на 546 765,59 лв за изграждане на водопровод и канализация към социалните жилища, информират от пресцентъра. Сумата е осигурена от ПУДООС към Министерство на околната среда и водите. Социалните жилища в момента се изграждат на терена на бившите казарми с европейско финансиране като Дупница е една от 4-те общини в Европа, които ще имат такава “придобивка”.
Спряха временно мача България – Хърватия заради ексцесии по трибуните Простотията по българските земи няма край. Заради изстъпления по трибуните на националния стадион „Васил Левски“ главния арбитър спря за около 3-4 минути срещата. Двубоят се играе пред около 33 000 зрители. От сектора на българските привърженици полетяха ракети към сектора на гостите, а привърженици на Левски се сбиха с полицията.  Първо се разрази сериозен бой в сектор "Б". Около 20-та минута на срещата там се появиха хора с черни качулки, които се сбиха с полицията. Секунди по-късно започна престрелка с факли, димки и бомби между българските и хърватските запалянковци в сектор "Г". Това наложи прекъсването на мача за около пет минути, а футболистите на двата отбора се принудиха да отидат при феноновете, за да ги успокоят. Постепенно обстановката се нормализира. Срещата продължи, но сурово наказание грози БФС.
ШУБЕ! Бат’Сали се скри от диспут с Чимев и Репуц/ВИДЕО/ Новата "гордост" на Кюстендилска област не посмя да се появи на диспут с кмета на Дупница Методи Чимев и Ирина Репуц от Реформаторския блок, чийто мандат бе откраднат и подарен именно на Александър Методиев. "Любимецът" на Дупница, Кюстендил, Сапарева баня, Невестино и ко очаквано се скри. Чимев и Репуц се бяха подготвили за срещата с най-известният човек в Югозапада, но това така и не стана.
Камион с 15 служители на МВР се обърна в дере Камион с 15 служители на МВР се е преобърнал в дере, пълно с вода, край село Горно Ябълково, община Средец. Това съобщиха от полицията в Бургас. Произшествието е станало 30 минути след полунощ. Шофьорът е бил затиснат в кабината на камиона.
4 нови досъдебни производства за кражба на ток в Дупница  4 досъдебни производства са започнати в РУП Дупница срещу собственици на имоти в града и  в село Ресилово, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Дупничанката Рени Мазникова представя първата си стихосбирка „Сенки от светулки“ така е озаглавена първата стихосбирка с любовна лирика на дупничанката Рени Мазникова. Представянето на книгата, която е издание на ИК“Световна библиотека“ е насрочено за 20 януари/вторник/ от 17:30 часа в галерия „Околийска къща“. Рени Мазникова е родена в Дупница, като в момента е преподавател по икономика в ПГОСУ. Тя е носител на няколко награди от националния радиоконкурс „Искри“ на БНР. Лауерат е на голямата награда „Петя Дубарова“ в Бургас.IMG_5387 pokana
CNN показа и видео от инцидента при който пожарна сгази дете на летището в Сан Франциско ВИДЕО Една от жертвите на самолетната катастрофа от миналата събота в Сан Франциско е била прегазено от кола на пожарната, след като тялото му е било покрито от разпръснатата пяна за гасене на пожара, съобщиха вчера от местната пожарна, цитирани от "Ройтерс". Не е ясно обаче дали момичето вече е било мъртво, когато автомобилът е минал през него, или е било убито от пожарната кола мигове след самолетната катастрофа.

Служители от пожарната заявиха, че едно от двете загинали при самия инцидент момичета вече е било мъртво, когато персоналът на летището го е открил.То било намерено заедно с три стюардеси близо до насипа на пистата. Стюардесите изпаднали от самолета, когато опашката му се отчупила, но оцелели.

 Междувременно дете, което беше тежко ранено при катастрофата е починало в болницата вчера и стана третата жертва на инцидента от миналата събота, съобщи "Ройтерс". По желание на близките възрастта и името на жертвата не се съобщават.  

От китайското консулство в Сан Франсиско заявиха, че момичето е било китайски гражданин, както и другите две жертви. 
Краевед изследователя на Дупнишка околия гл.ас Иван Хаджийски представи новата си книга Пред десетки свой приятели краевед изследователя на Дупнишка околия гл.ас Иван Хаджийски представи днес новата си книга озаглавена „ Моят 60-годишен живот в документи и снимки. Видни дупничани през 19-ти и 20-т век“. Това е 14-та поред и десета научна монография на Иван Хаджийски. В салона на библиотеката на читалище „Зора“ се събраха десетки приятели на изследователя, между тях и редица видни дупничани , които са намерили място в книгата. Иван Хаджийски подари книга на всички, като два тома ще останат в библиотеката в раздел краезнание.
В Разлог и Левски Боол стягат яка селекция, ще борят дупнишката хегемония Сериозна селекция стягат в Пирин Разлог за новия сезон в Супер лигата от мъжкия ни волейболен шампионат. В планинския град си върнаха Костадин Гаджанов, който игра един сезон в "Марек Юнион-Ивкони", а след това в КВК Габрово, както и част от бившите играчи, подвизавали се в други клубове от елита. За привличане е спряган и опитния посрещач Александър Симеонов. За последно той игра в Левски Боол, но през лятото бе трансфериран в Казахстан заедно с още двама свои съотборници от клубът, който бе учреден миналата година, и който от БФВ "направиха" приемник на автентичния "Левски", включвайки го директно в Супер лигата, а не от третия ешелон. Симеонов, заедно с другия посрещач Симеон Александров и центъра Иван Латунов разочароваха в казахстанския Атърау, за където бяха сигурни, но се представили изключително слабо и натирени от бившата съветска република. Александров и Латунов засега остават в "Левски Бол", но не е ясно до кога, докато Симеонов почти сигурно отива в Разлог.
Община Дупница спечели две дела, заведени от съкратени служителки от администрацията Две дела заведени от съкратени служителки от администрацията спечели Община Дупница на последна инстанция, информираха от пресцентъра на кметството.
Депутатът Петър Петров на приемна с дупничани в понеделник Депутатът от Кюстендилска област Петър Петров ще направи първа приемна с граждани на Дупница. Той влезе в парламента като водач от коалицията между "България без цензура" и "Лидер". Да споделят проблемите си, всички желаещи могат да го направят в понеделник-12 януари от 16.00  часа в конферентната зала на хотел "Универсал".
Фирма на босът на Реал Мадрид влиза в Дупница, подменя цялото улично осветление Изключително хубава новина получи кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев, похвалиха се от общинския пресцентър. Градът спечели проект за 100-процентово финансиране по фонд “Козлодуй” за подмяна на абсолютно цялото улично осветление. Само 13 града в цяла България ще бъдат финансирани за тази дейност. “Как няма да съм доволен от подобно нещо. Решаваме многогодишен проблем и решаваме проблеми за години напред. При това без да е за сметка на гражданите”, коментира Чимев.
Марек картотекира двама нови футболисти за мача с Левски Изпълнителният директор на Марек Иво Паргов заяви, че клуба е картотекирал двама нови футболисти преди предстоящия в събота мач с Левски в София. Нападателя Рангел Абушев и полузащинтика Димо Атанасов са вече играчи на Марек, допълни Паргов. index