Деца от детска градина „Мечта“ в Дупница гостуваха при кмета Чимев  Деца от най-новата детска градина в Дупница – „Мечта“ гостуваха с директора на детското заведение Даниела Гальова при кмета на града инж. Методи Чимев, съобщиха от пресцентъра на кметството.
Дупничанин с 31 точки в Тунис, съперник къса мрежата от яд Бившият капитан на българския шампион “Марек Юнион-Ивкони” Тодор Вълчев продължава с фурора в шампионата на Тунис. 24-годишният волейболист от този сезон играе в местния шампион “Сфакс”, където лятото треньор бе Виктор Карагьозов. Вълчев бе единодушно определен за играч на мача в дербито на 3-ия кръг между неговия тим и 3-ия от последния шампионат Сусе, спечелен от Сфакс с 3:1 гейма. “Стана много интересен двубой. Залата бе пълна с фенове и на двата отбора. На 4 пъти срещата бе прекратявана за по 10-ина минути или заради нахлуване на фенове на игрището или заради съдийски отсъждания и дългите спорове. Съдията раздаваше картони на гостите буквално като визитни картички. Ама върха на всичко бе веднага след последната точка, която направихме в мача. Един от състезателите на гостите в да си хвана мрежата и буквално я разкъса отваряйки може би еднометрова дупка. Такова чудо не бях виждал. Но важното е че нямаме още загуба”, разкри пред zadupnitsa.com Вълчев. В този мач, юношата на дупничани се отчете с 31 точки (4 блокади, 2 аса, 25 атаки, 68% в нападение).
Стадион Бончук в ремонт  СНИМКИ 15 дни остават до първият домакински мач на Марек в А-група. На 26 юли Марек приема Хасково, като основната цел на ръководството на клуба е срещата да се играе в Дупница. За да стане това е нужно стадион Бончук да получи лиценз, в противен случай двубоя ще бъде в Перник. В тези две седмици до срещата предстои да бъде свършена не малко работа на стадиона преди комисията от БФС да вземе решение. Изпълнителният директор Иво Паргов заяви, че се полагат огромни усилия всичко да бъде завършено в срок. Вече е монтирана една от скамейките на отборите, както и тунела към съблекалните. Самите те също се ремонтират и вече се поставят и охранителни камери на тунела и коридорите към него. ВИП ложата е пред завършване, както и залите за пресконференции. През следващата седмица трябва да започне и монтажа на 3000 седалки.IMG_3225 IMG_3230 IMG_3229 IMG_3222IMG_3231
Флашмоб на Гергьовден в центъра на Дупница (СНИМКИ +ВИДЕО) Днес 6 май – Гергьовден, част от дупничани бяха изненадани приятно от проведен Флашмоб на пл. "Свобода". Организатор на проявата бе Кирил Амбарков, ръководител на фолклорен ансамбъл "Рила" гр. Дупница. Точно в 12:00 часа, момчета и момичета от неговия ансамбъл внезапно се появиха на площада и под звуците на народна музика се хванаха на хоро. 
Пирин (ГД) и Хасково не се победиха в контрола, играна днес в Банско Пирин (Гоце Делчев) и Хасково завършиха 1:1 в контролна среща, която се игра днес в Банско. Новакът в „А“ група Хасково успя да открие резултата през първото полувреме. Малко по-късно обаче новото попълнение Кирев, който дойде от Литекс, изравни. Равенството 1:1 се запази и двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат.
От Марек определиха срещата с Академик (Свищов) утре като най-тежката през сезона  В Марек са категорични, че утре им предстои най-тежкия двубой за сезона. Лидерът в „Б“ група приема последния Академик (Свищов) на стадион „Бончук“ от 17 часа.
Изследваха за СПИН персонала на Общинската болница в Дупница, след като серопозитивна жена почина в лечебното заведение Лекари и медицински сестри от Общинската болница в Дупница се изследваха за СПИН, след като се оказа, че жена постъпила за лечение е серопозитивна. Всички медицински работници от хирургично отделение са изследвани, съобщи ТВ Запад. Новината бе потвърдена и от управителят на болницата д-р Любомир Таушански, който допълни, че резултатите са отрицателни.Случаят е от преди месец, като тогава 33-годишна жена е постъпила по спешност с диагноза перитонит. Жената е била оперирана, но след настъпили усложнения е починала. Направените, след това изследвания са показали, че тя е серопозитивна. Изследвани са всички близки на починалата жена, като и там резултатите са отрицателни.
9 двойки от Дупница чакат финансиране за ин витро от Общината 9 двойки досега са подали документи в Община Дупница за финансиране по програмата "ин витро", информират от пресцентъра на Общината. Бройката обаче се очаква да набъбне в следващите дни. Както е известно, Дупница е един от първите градове в страната, който през 2012 година започна да подпомага двойки с репродуктивни проблеми от града и селата. Поради интересът и постоянно увеличаващите се желаещи от тогава, в тазгодишния бюджет по предложение на кмета инж.Методи Чимев сумата бе завишена с 5 000 лева и е вече 20 000 лв. Крайният срок е до 17 септември, след което комисия от Общински съвет ще разгледа документите на подалите при пълна дискретност. По 1500 лева получава двойка за подпомагане при ин витро-процедурите. "Досега не сме имали двойка без редовни документи и в трите години. Ако двойките с изрядни документи се окажат повече и сумата недостатъчна ще помогнем и на тях, за което съм убеден, че Общински съвет ще ме подкрепи. Все пак тук говорим за хуманен човешки жест", коментира инж.Методи Чимев.
Десетки дупничани аплодираха Графа Влади Ампов-Графа не разочарова дупнишките си фенове и пя за тях на концерт част от майските празници. По програма изявата на Графа трябваше да е на откриването на празниците в Дупница на 16 май, но тогава токов удар и проливен дъжд провалиха концерта. Влади Ампов обаче тогава  заяви, че концерт ще има и след като успя да отложи други свой ангажименти пя за феновете си в Дупница. Близо час продължи неговото шоу в което феновете чуха всичките му хитове в това число и най-новото му парче "Закъснявам човек". Огненото шоу също бе част от изненадата за всички зрители на площад Свобода. 
СКАНДАЛНО! Легендарните „Барикади“ в Дупница продадени, вече са и заградени Скандална продажба на едно от легендарните места в Дупница е осъществена преди 7 години. Култовите "Барикади", които се превърнаха в символ на народната борба през 1997 година са вече заградени като частен имот и достъпът е невъзможен.
Искат линч на крадци на сцена в читалище Препатилите от грабежи жители на врачанското село Малорад искат всеки крадец, който арестува полицията, да бъде качен на сцената на читалището. Та да усети публичния позор, да го видят жертвите му и да го заплюят. Чашата на търпението им преля, след като преди десетина дни трима маскирани нахлуха в къщата на Вена и Васко Лесичкови. Те пребиха жестоко възрастните хора и задигнаха три хиляди лева, приготвени за операция на неподвижната им дъщеря Галя.
ГЕРБ в Сапарева баня: Искаме да върнем доверието в държавността, която беше срината през последната година Искаме да върнем доверието Ви в парламента, в институциите, в държавността – във всичко това, което беше сринато през последната една година. Вие сте тези, които давате оценката, които определяте кой да бъде във властта, Вие сте нашите работодатели! Ако ни гласувате доверие, ние ще бъдем вашите представители в парламента. Това заяви водачът на листата на ПП ГЕРБ Кирил Калфин при представяне на листата в Сепарева баня днес. По думите му, много неща са направени през мандата на ГЕРБ. „Направихме инфраструктурата, но това не е достатъчно. Да, запазихме финансовата стабилност на държавата, но направихме и грешки. Тези грешки няма да се повторят. Ние не обещаваме 250 хил. работни места, ние не обещаваме и 1 млн., защото в такъв случай трябва да докарваме работници в България. Ние обещаваме това, което може и трябва да направим“, посочи Калфин.
Биха мъж от село Бистрица/ОБНОВЕНО/ Биха  В. Илиев-Рейган от дупнишкото село Бистрица. Инцидентът е станал около 19.30 часа тази вечер в родното му село.  Той бе закаран в Спешен център Дупница.Направени са му няколко шева и е освободен за домашно лечение Първоначално фалшив сигнал за прострелян мъж вдигна на крак полицията. Оказа се след това, че В.Илиев не е прострелян, а само бит.  Екшънът се разиграл, заради спор за неправилно паркиране. Работата по случая продължава РПУ Дупница.
Три докладни гледа ОбС-Дупница на извънредна сесия в петък Извънредна сесия на Общински съвет-Дупница ще се проведе този петък. Местните парламентаристи са в лятна почивка, но ще се съберат от 10 часа, за да разгледат три извънредни и много важни докладни. Първата е за искане за авансово плащане по проекта “Зелена и достъпна градска среда”, който след всички перипетий накрая ще стартира и е на обща стойност 5 млн. лева. Както вече информирахме, на 12 август ще бъде сключен официално договор, а веднага след това и направена първа копка.
Щандът в ГУМ на хората с увреждания вече е готов, отваря официално утре Щандът, който бе предоставен безвъзмездно в ГУМ на хора с увреждания за продажба на собственоръчно изработени изделия е готов и очаква утре своите първи клиенти. Точно в 11 часа той ще "отвори врати", за да започне продажбата на изложените продукти. Припомняме, че след молба от Инициативен комитет до кмета на града Методи Чимев и последвалият разговор между заместникът му Красимир Георгиев и Управителката на ГУМ Миглена Вельова се стигна до споразумение за осигуряването на площта, върху която да бъдат изложени изделията, като днес екип на zadupnitsa.com видя че е монтирана и табела упоменаваща начинанието. Продуктите са изцяло ръчна изработка от хора с увреждания, които по този начин ще могат да се подпомагат финансово. "Поканили сме много хора и се надяваме идеята да бъде прегърната от гражданите. Всяко едно изделие коства много труд и време на хората", коментира член на Инициативния комитет.
Жени ГЕРБ: Активно ще работим община Дупница да има кмет от ГЕРБ      "Жени ГЕРБ ЗА развитието на Дупница!", под това мото протече спонтанната инициатива, която проведоха дамите от ГЕРБ в Дупница. С инициативата те подкрепиха доброто управление на политическата сила в общината. Описвайки кръг – символ на единство и обединение, с българския трибагреник и герба на Дупница в ръка, присъстващите засвидетелстваха подкрепата си за втори управленски мандат на кмет от ГЕРБ. "Ние активно ще работим община Дупница да продължи да има кмет от ГЕРБ, да продължи да се модернизира и да върви по европейския път на развитие, както през последните четири години", заявиха те.  Инициативата подкрепи и председателката на Жени ГЕРБ Ирена Соколова, която преди това бе гост на отчетно – изборното събрание на дамите. От кръга станаха част и Михаела Крумова – член на НИС, областното ръководство на жените – в лицето на Радослава Чеканска, Реонита Йорданова, Росица Борисова и Румяна Тончева, както и   областният координатор на ЖГЕРБ Перник – Елза Драгомирова.
Марек взе лиценз за А-група !!! Апелативната комисия към Лицензионната е издала лиценз за „А“ група на новаците Марек и Хасково. Така елитната ни дивизия ще ще стартира с 12 отбора, а жребият за първенството ще бъде теглен утре в 11 часа. От Марек заявиха, че все още нямат официално съобщение, но вярват, че лиценза вече е факт. Изпълнителният директор Иво Паргов заяви, че вече са получили схемите за телевизионните реклами, което дава основание да се смята, че и лиценза е факт.Както е известно, преди десетина дни първоначално Лицензионната комисия не издаде лиценз на двата клуба, но те обжалваха решението и днес го спечелиха.  
Марек каза сбогом на А-група, след разгром в София. Антонио Аниете е голмайстор на групата Дали Левски записа повече от очаквана победа или Марек регистрира очаквана загуба, не е важно. Марек каза сбогом на А-група, след разгром в София, а Антонио Аниете е голмайстор на групата Домакините надделяха с 6:0, без да се напъват особено и се разделиха подобаващо с публиката си на "Георги Аспарухов“, докато играчите на Марек нямяше на кого да помахат. Иначе в този двубой героите за Левски бяха Божидар Краев и Антонио Аниете. Основна интрига беше дали пък испанецът ще стане голмайстор на първенството. Той вкара два бързи гола в края, за да направи резултата 6:0 и изпревари на върха на класирането на голмайсторската листа Мартин Камбуров. Аниете завърши с 14 гола, докато таранът на "смърфовете" е с 13. А че този мач щеше да приключи с убедителна победа на Левски, беше ясно от самото начало, въпреки че наставникът Стойчо Стоев беше дал почивка на част от основните си играчи. "Сините" владееха топката, атакуваха и беше въпрос на време да отбележат. Играчите на Марек твърде рядко преминаваха центъра и близо 50 минути дори не стреляха към вратата на Пламен Илиев. Първият гол в мача падна в 32-та минута и на практика още той уби интригата. Тогава Владислав Мисяк, който направи много силен мач, нахлу по левия фланг и центрира успоредно на голлинията. Там беше непокрит Божидар Краев, който от 4-5 метра нямаше как да сбърка – 1:0. В 40-та минута Левски поведе с 2:0. Александър Александров с хитър пас изведе Краев зад защитата и той хладнокръвно прехвърли вратаря Младенов. В 51-та минута след дузпа Левски имаше вече три гола аванс. Тя беше отсъдена за нарушение на Милен Лахчев срещу Божидар Краев. От 11-те метра точен беше Борислав Цонев. В 58-та минута Краев оформи хеттрика си, след като сам си създаде позиция, финтирайки двама защитници на Марек само с овладяването на топката и с прецизен удар не остави шанс на Младенов за 4:0. Малко преди това пък на терена се беше появил Антонио Аниете, който преследваше голмайсторския приз в люта битка с Мартин Камбуров, който в мача преди това на своя Локомотив Пловдив срещу юношите на Черно море не успя да се разпише. До края на мача домакините работиха именно за него и испанецът стигна до така важните два гол, с които задмина на върха на класирането при голмайсторите тарана на "смърфовете", който остана с 13 попадения. Аниете се разписа в 84-та и 89-та минути, за да задмине Камбуров.
Заради изграждането на магистралата, разбиха пътя в Блатино, спрян е и достъпът до резервоарите Кметският наместник на Блатино Ботьо Дончев e изпратил сигнал до кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев за сериозни проблеми с пътната настилка на селото, възникнали заради изграждането на магистралата, информират от пресцентъра. Градоначалникът е разпоредил проверка да бъде направена от директора на „Устройство на територията и строителство“ в общината инж.Серьожа Котев заедно с представители на ВиК в присъствието на изпълнителите. „Става въпрос за нарушена пътна настилка от преминаването през селото на тежки строителни машини, които са ангажирани с изграждането на магистралата. Това е довело и до редица аварии на водопроводната мрежа на селото. Отрязан е и пътят към резервоарите на селото за питейна вода и това не позволява достъп на ВиК до там за отстраняване на възникващите аварии. В крайна сметка се уточнихме, че още следващата седмица ще направим тристранна среща в Общината, където в протокол ще разпишем ангажиментите и сроковете на изпълнителите за възстановяване на асфалтовата настилка в Блатино и за изграждането на път до резервоарите“, обясни инж.Котев.
1330 лева събраха на благотворителния концерт за Милчо Палакарски. Кампанията продължава 1330 лева бяха събрани на благотворителен концерт в Дупница, за набиране на средства за лечението на 17-годишния Милчо Палакарски. Концертът се проведе в понеделник в салона на ОбДТ „Невена Коканова", а входът бе 5 лв. Инициатива подкрепиха редица изпълнители – група „Експоуз", поп певицата Тони, Томас Томов, Дара Екимова, Магда, женски народен хор „Царичина", детски танцов състав „Яхинче", учениците от гимназия „Христо Ботев". Освен тази сума са събрани още 6380,21 лева. Като предстои да бъдат отворени още 24 кутии, в които също са събрани средства за Милчо. Момчето вече е в стабилно състояние, но предстои още дълго възстановяване. Милчо Палакарски оцеля в жестоката катастрофа в Яхиново, където загинаха 5-души.
Рокерският мотосъбор в Дупница влезе в „Господари на ефира“ (ВИДЕО) Рокерският мотосъбор в Дупница, който се проведе преди дни, привлече интересът и на най-култовото и гледано предаване в родния ефир "Господари на ефира". В снощното издание на предаването, популярната Пополина Вокс отдели сериозно внимание, за да разбере как минават сбирките на рокерите. Там тя яхна мотора и пипна чашката в опит да се надпива с хората, в чиято кръв текат бира и бензин.
Мобилните оператори ще предоставят информация за откраднат телефон на учител от Дупница Районен съд – Дупница разпореди мобилните оператори в България да предоставят пълна информация относно откраднат телефон и използваната СИМ карта. Инцидентът се случи преди четири месеца на 23-ти януари. Тогава неизвестен на този етап извършител е откраднал телефон А1каtе1 опe touch, собственост на Гергана Рашева. Тя е преподавател в ОУ „Христаки Павлович" гр. Дупница. На въпросната дата Рашева оставила телефона си на бюрото в класна стая и само минути след това той вече бил „задигнат“. След което набрала номера си, първоначално телефонът, започнал да дава „свободно", но след това връзката от другата страна била прекъсната. Отново набрала номерът и отново телефонът й бил затворен. Когато набрала за трети път, телефонът и вече бил изключен. Рашева се обадила на мобилния оператор за спиране на картата. На следващия ден пострадалата подала жалба в полицията за откраднатия телефон.
Дупничанка става районен съдия в Кюстендил Трима нови съдии са назначени в Районен съд – Кюстендил. Елисавета Деянчева, Светослав Петров и Александър Ангелов са спечелили конкурса за обявените  3 свободни места, като за тях не се яви нито един прокурор или съдия от Кюстендилска област, коментират от юридическите среди в региона. ВСС обяви, че местата ще се заемат след събеседване с кандидатите, информира struma.bg.
Елисавета Деянчева е съдия в Районен съд- Карлово. Тя е посочила като свое първо желание работа в РС- Кюстендил и е класиране с оценка от 5,79. Тя е дупничанка, преди да работи в съда в Карлово е спечелила съдийски конкурс за място в Северна България. 
Първото желание на Светослав Петров също е било да започне работа в Кюстендил, като има оценка 5, 91. Петров е прокурор в Районна прокуратура- Радомир. 
Александър Ангелов е софиянец и един от кандидатите в конкурса с оценка 6,00. Той е съдия в РС- Монтана.
Две печалби от 10 и 50 бона в Дупница, друг с 3 лв пък удари 2 бона Две големи печалби бяха спечелени в Дупница в рамките на само 24 часа. На 2-и май, двама жители на "Горна махала" и градинката "Муструков" имаха поводи да почерпят, след като удариха съответно 50 и 10 хиляди лева. Печалбите са от моментните игри предлагани в търговската мрежа, а билетът от 50 000 лева е закупен в района на ПГ "Акад.С.П.Корольов". Според появила се информация има още една, още по-голяма печалба спечелена в "Горна махала" в размер на 100 000 лева.
Министърът на отбраната Ангел Найденов чу проблемите на Военните клубове в Дупница DSC00925 Министърът на отбраната Ангел Найденов бе в Дупница днес.
Официално: Вадят Шуми от комата Лекарите в Гренобъл са започнали процес по изваждането на Михаел Шумахер от изкуствената кома, в която беше поставен след тежкия ски инцидент във френските Алпи.
5-години затвор и конфискация на стоки за 50 хил лева на търговец от Дупница. Присъдата ще бъде обжалвана Дупничанин ще лежи 5 години в затвора, защото продавал дрехи с фалшиви лога на водещи търговски марки. Също така мъжът ще плати и глоба в размер на 5 000 лева. Районен съд-Дупница изпрати за 5 години зад решетките дупнишкия търговец В.И . На 5-ти март 2013 година при акция на полицията в магазина на подсъдимият, намиращ се в село Усойка на главен път Е-79, бяха иззети дрехи от 6-различини марки, на обща стойност 50 130 лева. Тежката присъда се налага, защото В.И е извършил деянието в условията на повторност, след като е осъден с влязла в сила присъда за друго такова престъпление и от изтърпяване на наказанието по предишната присъда не е изтекъл петгодишният срок. Първата присъда е от 19 януари 2009 година, когато е била наложена „пробация“. Настоящата присъда ще бъде обжалвана пред Кюстендилския окръжен съд.
Осъдиха трима за нанесен побой над 21 годишен жител на Бобов дол Районен съд Дупница осъди тримата биячи на 21 годишният бобовдолец  Денис Борисов. Младежът бе пребит и удрян с бухалка на 2 ноември 2013 година в миньорския град, като тогава Борисов бе приет за лечение в дупнишката болница със счупена дясна подбедрица. Тримата извършители бяха задържани още на следващия ден, а сега вече и осъдени. В хода на разследването бе установено, че побоя е нанесен основно от мъж с инициали А.М.С. като той получи и най-тежката присъда лишаване от свобода за 1 година и 6 месеца.Двамата му помагачи с инициали Г.И.Д от Враца и непълнолетния с инициали И.Н.А от Дупница се отърваха с наказание "Пробация".
ВИДЕО/Емил Велев се закани сексуално на Атанас Узунов след Локо Пд-Хасково 1:0 Локомотив Пловдив победи Хасково с минималното 1:0 в мач от 14 кръг на "А" група. След двубоя административният директор на " домакините от Локомотив Атанас Узунов влезе в словесен двубой с треньора на гостите от Хасково Емил Велев. „Кокала“ тръгна към съблекалните с псувни на уста, като ясно се чуват думите записани от камерата на „Пловдив Дерби“.  Узунов не отвърна на тона на Велев, но му каза да внимава какво говори, като след това двамата се приканваха и към реални схватки. Както е известно, Велев бе начело на Локомотив (Пловдив) докато Константин Динев бе собственик на клуба и работи с Атанас Узунов.
След намесата на полицията: Инспектори-ветеринари бяха допуснати до стадо кози Инспектори все пак успяха да вземат проби за бруцелоза от стадото на бизнесмена Любослав Коюмджийски. Припомняме, че на 28.08.2015 година екипът на ОДБХ е срещнал меко казано, затруднение в животновъден обект в с. Падала, община Рила. Въпреки предварителното съгласуване със собственика и уговорен час, същият не е допуснал представителите на ОДБХ и РПУ, като е предявил желанието си да му бъде връчена изрична поименна заповед за провеждане на изследването. Тогава едва не се стигна до физическа саморазправа с част от инспекторите/ ВИЖ ПОВЕЧЕ ТУК/
32-годишен мотоциклетист пострада в Дупница При ПТП в Дупница в събота е пострадал 32-годишен мотоциклетист. Водачът на лек автомобил “Кадилак”, 23-годишният мъж с инициали С.С е извършил забранена маневра и това е довело до странично удряне на мотоциклетиста в автомобила. Пострадалият е закаран в спешния център в Дупница, със счупени кости на дланта. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница.
Отново идва студ, но за Дупница този път времето е по-благосклонно През следващото денонощие времето ще е динамично. Облачността ще е по-често значителна. Вятърът през нощта временно ще отслабне, но още сутринта отново ще се усили, ще бъде умерен и силен от запад-северозапад и с него ще нахлува по-студен въздух. Този път района на Дупница не попада сред зоните означени с жълт код за студ и силен вятър. За разлика от последните дни, когато Дупница бе сред най-студените и снежни градове през следващата седмица времето е благосклонно към района.
Автомобил катастрофира в Дупница. Движението по улица „Цар Освободител“ се регулира от полиция Лек автомобил катастрофира на улица „Цар Освободител“ в Дупница, точно до градинката след разклона за „Градска градина“. Автомобилът марка „Сеат“, към 21:00 часа все още е на средата на улицата, като полиция регулира движението. На този етап няма информация за пострадали. Не е ясно и каква е причината довела до инцидента. Почти на същото място през септември миналата година джип катастрофира и помете декоративни улични лампи и изкорени дърво.