Налагали Отвертката с дърво и желязо, шилото било на собствениците на „Колата“ Един от разпитаните през последните няколко дни свидетели-Бойко Колчаков разказал пред разследващите, че е видял нож в ръката на д-р Николай Карастоянов, който заедно с брат си Иван и баща си стоматологът Владимир Карастоянов са обвиняеми за убийството на бившия гард на Братя Галеви – Николай Радев-Отвертката, стана ясно по време на заседанието на Софийския апелативен съд днес. По думите на адвоката на тримата – Димитър Марковски, при първоначалния разпит Колчаков е разказал камо как Карастоянови са сбутали в ъгъла Отвертката. "Три дни по-късно той се е сетил, че е видял нож, дори дължината на острието, а даже и видял, че Николай Карастоянов размахва оръжието. Нито един от очевидците не съобщава подобна хронология на събитията", коментира още Марковски.
На ехограф са констатирани малформации в жлъчния мехур и в черния дроб на Николай Карастоянов и трябва да бъде проведено изследване с томограф, което е насрочено за утре. От резултатите ще стане ясно дали той страда от рак или не.
"Сериозно е положението и с дебелото черво на Николай Карастоянов. Хемороидите, които има той са причина за кръвотечението, което има той", обясни адвокат Димитър Марковски и поиска по-лека мярка за неотклонение за обвиняемия Николай Карастоянов, за да се лекува.
Идеята за вендета срещу семейството Карастоянов идва от това, че със своите експертизи стоматологът Владимир Карастоянов е станал причина да влязат в затвора много хора на Галеви. Фактът, че Отвертката е нападнал Владимира с думи "кучко, ще те изнасиля, ще те направя проститутка" и т.н са отвели тримата обвиняеми на мястото на инцидента, разказа на свой ред и адвокат Марин Марковски.
Тримата са отишли в "Колата", за да спасят детето си, дъщерята на Николай, внучка на Владимир и племенница на Иван, добави още Марковски. На снимките не се вижда, че се размахва нож, там се вижда, че се бият. Затова считам, че първоинстанционният съд е направил грешен извод, че има обоснованото предположение за авторството на деянието, което според мен не е налице, коментира още защитникът.
Марковски изтъкна още, че Николай Карастоянов заедно със своите колеги в болницата, е направил всичко възможно да спаси Отвертката. "Николай Карастоянов е обслужвал като реаниматор АГ-отделението, реанимация и други. Парична гаранция е достатъчно интензивна мярка за обвиняемите", уточни още Марковски. От прокуратурата пък заявиха, че адвокатите правят само частичен прочит на доказателствата, които били предостатъчно, за да се направи обосновано предположение, че тримата са извършили престъплението.
"Не е вярно, че Владимира е била нападната. Между нея и Радев е имало размяна на реплики, които дори не са били на висок тон", подчерта прокурорът. Представителят на държавното обвинение разказа, че Радев не е поискал да излезе навън и дори си е качил краката на масата, с което е предизвикал агресия у тримата Карастоянови. Единият от тях – Владимир държал метален прът. В заведението е било открито и шило, с което има вероятност да е бил ранен Радев. Свидетели пък твърдят, че Иван Карастоянов е взел парче от дървения бар, с което е ударил Отвертката.
Шилото е на собственичката на заведението, уточни прокурорът и добави, че на снимките от камерата се вижда, че трима бият един, а един от обвиняемите държи нещо метално, което проблясва.
По думите на обвинителя Отвертката бил излязал пред заведението и казал "помощ, наръгаха ме Карастояновите, отивам си". Освен това по делото са приложени доказателства, че обвиняемият Николай Карастоянов е пил доста алкохол преди екшъна, а именно две големи водки и една малка.
От прокуратурата признаха, че тримата имат добри характеристични данни, не са осъждани и няма опасност да се укрият, но пък има опасност да извършат престъпление, ако бъдат пуснати на свобода.
Владимир Карастоянов поиска от съда да бъде освободен. "Дори да съм под домашен арест. Семейството ми, внучката ми и снаха ми имат нужда от мен. Нито имам желание, нито възможност да се укрия", каза Владимир. "Ние отиваме в клуб на Галеви, там ни чакат трима-четирима човека. Моля не ни взимайте толкова строга мярка. Не сме глобявани дори за незаконно паркиране в живота си", заяви Иван Карастоянов. Съдът се оттегли на съвещание преди да произнесе мярката за неотклонение на тримата.
Слух: След мача с Марек сменят треньора на Лудогорец, Стойчо Стоев с Любослав Пенев. Собственикът на Лудогорец, Кирил Домусчиев привика на спешна среща цялото ръководство на разградчани. Босът отказа да говори след нулевото равенство срещу Партизан и след това извика на разговор Стойчо Стоев, изпълнителния директор Ангел Петричев и спортния директор Методи Томанов. Както може да се очаква, Домусчиев е бесен от слабите резултати на отбора напоследък. От началото на сезона, Лудогорец победи единствено Дюделанж, а след това вече четири мача няма успех. След победата над тима от Люксембург, орлите инкасираха серия от четири срещи без успех – Дюделанж (1:1), Хасково (0:1), Черно море (0:0) и днес с Партизан (0:0). Напоследък отново се заговори, че Стойчо Стоев може да бъде уволнен. За негов заместник, упорито се спряга националният селекционер Любо Пенев, който както е известно напусна Ботев след драмите със спонсора на клуба и липсата на пари.
Общински съвет Дупница ще избира зам председател. Кой е фаворит ? След като приключи сагата около избора на председател на Общински съвет Дупница, сега може би се задава нова около избора на заместник председател. Заседанието на местният парламент е от 10:00 часа на 7 март, а точката е трета в дневния ред. Преди нея съветниците ще дискутират около избор на председател на икономическата комисия. Мястото определено е апетитно и досега бе заемано от избраният за председател на Общински съвет Владимир Владимиров. За негов заместник се спряга Вергил Кацов от ОДБ, но не е ясно какво ще предложат БСП и ГЕРБ. Дали пък точно тази точка няма да се окаже препъни камъка за избор на зам. председател, където едно от най-обсъжданите имена е отново на представител на ОДБ Йонко Гергов.
Въоръжен грабеж на магазин в Дупница Снощи, малко след 19.30 ч. , маскирано мъж влиза в магазин за хранителни стоки в Дупница и с насочен пистолет към продавачката е извършил грабеж  на 40 лв. По предварителна информация магазинът се намира на ул Венелин в близост до училище „Св.Св Кирил и Методий“. Най-вероятно извършителят е имал и придружител, който го е чакал отвън.  Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група, работата по установяване на извършителя на деянието продължава РУ Дупница.
Община Дупница намали задълженията с още 2,8 млн. лева, сваля ги до под 2 млн. Община Дупница намали с близо 3 млн. лева общинските задължения, след като получи от МРРБ окончателното плащане по проекта за рехабилитация на извънрегулационни участъци от общинските пътища, похвалиха се от общинския пресцентър. Проектът стартира през 2008 година, а две години по-късно бе спрян поради съдебни дела с изпълнителя. Същинската работа по делото стартира през  2012 година, като в крайна сметка, Общината успя да се пребори за тази сума. От МРРБ преведоха окончателното плащане в размер на 2 882 417 лева, след което Община Дупница върна краткосрочния заем към фонд ФЛАГ.
Напомняме, че общият размер на заемите от фонд ФЛАГ за изпълнението на европроекти беше 5 253 000 лева и с направеното плащане, задълженията намаляха драстично и вече са само 2 371 000 лева. "Това бе една дълга сага, която за радост приключи успешно. Все пак говорим за драстично намаляване на задължения, за които ако не се бяхме преборили, щяха да тежат на плещите на Общината, респективно на дупничани. Имаме още няколко плащания към фонд ФЛАГ в следващите дни, така че задълженията ще паднат под 2 млн. лева", коментира кметът инж.Методи Чимев.
Звездата на Франция: Играчите на Марек не са нормални! Звездата на френския гранд Пари Волей Никола Гьоргиев изригна след втория успех на Марек Юнион-Ивкони над Монтана с 3:2 гейма вчера. Диагоналът, който от този сезон играе във френския тим и е съотборник с бившия играч на дупничани Дмитрий Бахов е брат на капитана на българските шампиони Гьорги Гьоргиев. "Всички срещи на Марек в интернет ги следим с Димата. На брат ми съм му казвал десетки пъти, че се чудя как побеждават, но днес разбрах защо бият. Просто те не са нормален отбор. Обръщат с лекота мачове от 2:1 гейма, а в днешния (вчера) двубой с Монтана ми скъсаха нервите. Само Марек може да загуби гейм от 24:20 и после да бие на 16. marekНормално ли е в полуфинал да водиш 2:1 гейма и 24:21 и да загубиш три мачбола?! Не е нормално. А след това в тайбрека с лекота 15:10 все едно, че нищо не се е случило в предния гейм. Млад отбор срещу по-опитен тим след такова обръщане да победи е равносилно на чудо. В този отбор во главе с брат ми не са нормални. Много им се радвам и им стискам палци", комнтира Никола Гьоргиев пред zadupnitsa.com.
Безплатни консултации за земеделци и кандидат-земеделци в Дупница на 25-и март Безплатни консултации за всички земеделци и кандидати да се занимават с такава дейност ще има на 25-и март в Дупница. Експерти от Националната служба за съвети в земеделието ще бъдат на разположение на занимаващите се или кандидати да се занимават с обработване на земи на територията на общината. Консултациите ще са, както за възможностите за кандидатстване по проекти и осигуряване на финансиране по европейски програми, така и за оптимизиране на продукцията от обработваемите земи.
Настаняването в социалните жилища в Дупница през август, 120 от тях започват и работа До края на седмицата, комисия утвърдена от Общински съвет-Дупница започва разглеждането на подалите документи за настаняване в новоизградените жилища на територията на бившите казарми. 220 са семействата и домакинства, които са изявили желанието си да се настанят там. Дупница е една от 4-те общини в България, която спечели този мащабен проект и е с най-голям обем от жилищен фонд – 150 апартаменти, които ще бъдат напълно обзаведени и оборудвани. „Не случайно увеличихме срокът за кандидатстване, за да дадем възможност на повече хора да заявят желание", коментира градоначалникът Методи Чимев. "Комисията ще определи класирането, след като прегледа документите и отсее тези, които отговарят на критериите. По проекта Интегра ще бъде осигурена и субсидирана заетост на 120 от живеещите там, като по този начин освен работа, ще им се даде възможност да си осигуряват и заплащането на наема. Затова и действаме максимално бързо, за да могат тези хора да заработят. След това част от тях ще останат на работа, дали като отделно предприятие или към озеленителната фирма, но това се уточнява в момента. Наемът е 1,50 лв на кв.м при това само за използваема част. Оборудването и обзавеждането на жилищата вече стартира и в края на месец август одобрените ще започнат да се настаняват“, уточни кметът.
Забраниха блокирането на жп-линията при „Барикадите“ в Дупница От Националната компания по железопътен транспорт не разрешиха блокирането за 30 минути на линията при "Барикадите" в Дупница. В понеделник, за 12 часа е обявен граждански протест срещу налагането на ДПС-мандат в Кюстендилска област. От Инициативния комитет са изпратили писма и до Агенция пътна инфраструктура за блокиране на Е-79 за този ден за 30 минути. Кметът на града Методи Чимев разреши провеждането на мирен протест, за което своевременно е уведомена полицията, информират от кметството.
Дубълът на Марек с втора загуба, този път от Хасково Втора поредна загуба записа дублиращия тим на Марек. Дупничани гостуваха в Хасково, където отстъпиха с 0:2. Точни за домакините бяха Лозев в 37-та минута и Найденов в 50-та минута. В състава на Марек се появиха 6-ма играчи от първия отбор : Пл Младенов, Виячки, Зл.Бонев, Кр.Петков, Близнаков и Диков. На старта на първенството на U21 или дублиращите отбори Марек загуби с 0:3 от Славия на ст Бончук.
bTV осъди поредното посегателство над журналист Тази нощ неизвестни поне засега, подпалиха за втори път автомобила на водещата от bTV Генка Шикерова.  Според полицията става въпрос за умишлен палеж. Колата е запалена около полунощ, а първият сигнал на телефон 112 е подаден точно четири минути след 12:00 часа, пише bTV. Това е втори палеж на автомобил на Генка. През септември беше подпален личният й автомобил. Сега подпаления автомобил е служебен. Пламъците лумват минути след полунощ. Първи съседите от блока в квартал „Гео Милев” виждат огъня и веднага подават сигнал в пожарната. Пет минути по-късно огнеборците вече гасят колата. Съседите също се включват. Усилията им са безуспешни. Возилото е напълно изгоряло. „Чу се силен шум. После видях пламъци”, разказа съседка. И водещата на сутрешния блок подозира умишлен палеж. Засега извършителите на предишната акция срещу нея не са заловени, а мотивите им не са известни. Според директора на Столичната дирекция на МВР Ивайло Спиридонов, най-вероятно палежът е свързан с работата на Генка Шикерова като журналист. Самата водеща разказа, че не е получавала заплахи и че няма обяснение.
Арестуваният в екшън акция с амфетамини дупничанин Никола Занев осъден на 4 години и 10 месеца затвор 35-годишният дупничанин Никола Занев, когото арестуваха в края на лятото миналата година при екшън акция на Криминална полиция – Дупница и ДАНС, влиза в затвора за четири години и десет месеца, след като поиска разглеждане на делото му по реда на съкратеното съдебно следствие, съобщава struma.bg Решението е на съдия Надя Георгиева от Кюстендилски окръжен съд, като делото свърши в едно заседание. Въпреки че адвокатът на Занев – Александър Райнов, и наблюдаващият прокурор Бисер Любенов се бяха договорили предварително за наказание от 4 години затвор и 10 хиляди лева глоба, съдия Георгиева отказа да одобри това споразумение и твърдо поиска 5-годишна присъда за Занев, като се мотивира с голямата обществена опасност от деянието на подсъдимия и това, че наказанието има превъзпитаващ ефект не само за него, но и за обществото. В крайна сметка след петминутни преговори адвокат и прокурор стигнаха до споразумението за четири години и десет месеца, което бе одобрено от съда. Занев се призна за виновен за това, че в лекия му автомобил БМВ до магазин „Пенимаркет” в Дупница е държал високорисково наркотично вещество – шест пакета амфетамин, в черен платнен спортен сак. Пакетите били облепени с кафяво тиксо, а общото тегло на наркотичното вещество е 4,507 кг. В обвинителния акт по делото е записано още, че при претърсването на колата на подсъдимия Занев полицаите открили и още 2,045 кг амфетамини, разделени в три пакета и поставени в бяла хартиена подаръчна чантичка на задната седалка на колата му. При извършените по-късно обиски в гаража на къщата до дома му, ползван от него, криминалисти открили в бял кашон други шест пакета с кафяви на цвят таблетки, върху които имало отпечатано релефно лого „R”, с общо тегло 4, 0111 кг, и пластмасов буркан от хранителна добавка с три пакета хапчета в него с тегло от 1.123 кг. „Цялото количество на наркотичното вещество бе в особено големи размери – 11,145 кг, и е на обща стойност 334 364,70 лв.”, каза прокурорът по делото Бисер Любенов. Според него обаче качеството на амфетамина било изключително ниско, тъй като процентното съдържание на наркотични вещества в субстанцията бил едва 6-7%. Заради огромното количество наркотици и тежестта на престъплението съдът разпореди Занев да плати и 10 хиляди лева глоба в полза на държавата. Пред съдия Надя Георгиева от Кюстендилски окръжен съд Занев призна всички факти и обстоятелства, описани в обвинителния акт, а през цялото време съпругата му тихичко плачеше в залата. Съдът отказа да отнемане в полза на държавата, както искаше прокуратурата, лекия автомобил БМВ, тъй като се оказа, че той не е собственост на Занев, а на майка му. 35-годишният дупничанин ще изтърпи наказанието си в затворническото общежитие в Самораново при първоначален „общ режим”, постанови съдия Надя Георгиева. Както „Струма” писа, Никола Занев е арестуван на път от дома на майка си към неговата къща след полицейска акция, подготвяна няколко месеца. По време на ареста Занев бе собственик на заложна къща „Темида” в Дупница. Занев е семеен с 1-дете. Той е възпитаник на спортното училище „Васил Левски” в София. Завършил е Химико-технологичен университет в столицата.
Доброслав Радев донесе първи златен медал за новия клуб по кик-бокс в Дупница „Патриот“ Дупничанинът Доброслав Радев спечели първо място на Републиканското първенство по кик-бокс, което се проведе в Шумен. В категория до 63-килограма Радев показа класа и заслужено се изкачи на най-високото място на стълбичката. Доброслав Радев е възпитаник на треньора Кирил Чакъров, който основа нов клуб по кик-бокс в Дупница „Патриот“. Това е първи медал за клуба, като самият Чакъров заяви, че около 40 деца са в очакване на тренировките в клуба. Това обаче ще стане в края на месец май, когато бъде готова и залата. За първенството в Шумен, Доброслав Радев тренираше в Благоевград. Следващото състезание за талантливият дупничанин е в Сегет на откритото първенство на Унгария. Там през миналата година Радев спечели първо място. През лятото му предстои и турнир в Испания. В Шумен, като съдия дебютира и дупничанката Ани Минкова, която получи отлична оценка.
Проблемът с подлеза при „Топлата вода“ ще бъде отстранен до месец Около месец още ще отнемат ремотните дейности на автомобилния подлез в района на “Топлата вода”, информират от общинския пресцентър. Служители на Община Дупница съвместно с ВиК-Дупница работят вече втопра седмица по разрешаването на многогодишния проблем с наводняването му. Той създава сериозни проблеми на шофьорите и преминаващите хора в района. 92 метра канализация ще бъде изцяло подменена, макар в началото очакванията да бяха за не повече от 50 метра. Само преди дни, подлезът отново беше наводнен след проливните дъждове и невъзможен за преминаване.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
От днес до неделя ще има промяна в организацията на движение в района на жк. „Развесена върба“ и Наковия мост в Дупница. От днес до неделя ще има промяна в организацията на движение в района на жк. "Развесена върба" и Наков мост. Причината е в полагането на нова асфалтова настилка по проект "Зелена и достъпна градска среда". Движението в двете посоки ще се осъществява по ул. "Цар Освободител" за посочения период, съобщават от пресцентъра на Община Дупница.
СПОКОЙНО! Всички футболисти на „Марек“ са вече на „Бончук“ Всички футболисти на "Марек" са вече на "Бончук" и започнаха тренировка, видя репортер на zadupnitsa.com. Мълвата, че има привикани играчи на разпит за "черно тото" от дупнишкия тим се оказа кьорфишек. "Новината", че и играчи на "Марек" са арестувани тръгна по познатия начин, след като в първите си информации по случая, някои медии припомниха, че именно дупничани отнесоха глоба от 10 000 лева заради съмнения за уговорени мачове. В медийното пространство впоследствие бе корегирана информацията, че сред задържаните има футболисти на "Марек", но играли преди години на "Бончук".
Дупница получава близо 19 млн лева през следващите няколко години. Част от средствата са за напълно обновяване на жк“Бистрица“ Най-малко 18,7 млн. лв. ще получи Община Дупница от ОП „Региони в растеж“ 2014 – 2020 г. С тези средства ще бъдат напълно обновени жилищните квартали жк. Бистрица и жк. Елица, където ще бъдат оформени зелени площи, зони за отдих, детски и спортни площадки, улиците ще бъдат преасфалтирани, а тротоарната настилка подменена. Новината, че за Дупница са отделени 18,7 млн. лв., бе съобщена от министъра на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова в понеделник. На официална церемония в столицата г-жа Павлова връчи на Кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев споразумение за делегиране на функции по оценка и избор на проекти за финансиране по приоритетна ос 1 на ОП „Региони в растеж“ 2014 – 2020 г. Смисълът на документа е, че занапред на Община Дупница се делегират функции на междинно звено, което да извършва оценка и избор на проектите за изпълнение на стратегия за устойчиво градско развитие. Това ще даде възможност проектите на общината в периода до 2020 г. да бъдат одобрявани и изпълнявани в далеч по-оперативен план, отколкото досега. Със средства от ОП „Региони в растеж“ ще бъде изцяло реконструирана сградата на Младежкия дом, така че тя отново да стане средище на културни изяви за младежите в общината. С безвъзмездната финансова помощ от програмата ще бъдат ремонтирани и санирани сградите на Детска градина №3 и прилежащото и дворно пространство, както и филиал на Детска ясла № 5 и прилежащото дворно пространство. Още три напълно готови проекта ще стартират в близките месеци веднага след като инвестиционната програма на Община Дупница бъде одобрена от Управляващия орган. Очаква се това да се случи през м. септември тази година. Освен изброените проекти по ОП „Региони в растеж“ ще финансираме изграждането на зона за бизнес, благоустрояване на района около автокъщите, както и редица други проекти, които са важни за развитието на общината, коментира Кмета инж. Методи Чимев. Около 20% от ресурса ще бъде насочен към инвестиции в селата на Община Дупница, като ще се акцентира на асфалтиране, преасфалтиране и решаване на проблемите с водоснабдяването. 18,7 млн. лв. не е максимумът, който Община Дупница може да усвои през следващите години. През 2018 г. вероятно ще бъде отпуснат допълнителен ресурс, с който да бъдат финансирани и други важни проекти, разясниха от МРРБ. Кметът на Дупница инж. Методи Чимев увери, че инвестиционната програма, която предстои да бъде внесена в МРРБ, предварително ще бъде подложена на широки обществени обсъждания с гражданите, представителите на бизнеса и на обществените организации.
От Марек ще заявят пред БФС и втори стадион за домакинските си мачове Ръководството на Марек взе решение да заяви и втори стадион, освен Бончук, за домакинските си мачове в А-група. Във футболната централа ще бъде записан един от трите стадиона в Благоевград, Кюстендил или Перник, като втори вариант, ако ремонта на стадион Бончук не завърши до началото на първенството, което стартира на 19 юли. Така може да се наложи Марек да домакинства извън Дупница за известен период, но пък ще бъде изпълнено едно от условията по лицензиране на БФС. Същевременно от клуба заявиха, че ще изчакат официалното писмо на Лицензионната комисия към БФС и едва тогава ще предприемат и други действия по получаване на лиценз. Днес преди обяд ръководствата на Марек и Хасково обсъдиха и съвместни действия относно отказания лиценз на двата клуба. images (1) 20100617101526птичипоглед download
Утре стартира безплатното лятно кино в Дупница Община Дупница организира безплатно лятно кино през целия месец август. Филмите ще се прожектират всяка сряда, петък и събота на голямата сцена в парк "Рила". Импровизираното лятно кино ще бъде открито утре 07.08.2015 година, като първата прожекция е от 21:00 часа и това е филма „Лесна плячка“ Криминалната комедия "Лесна плячка"е с участието на Дженифър Анистън, а лентата е заснета по романа на Елмън Ленърд The Switch. Програмата със заглавията на филмите ще бъде поставяна на специални табла в парк Рила и центъра на Дупница.
Кой искаме да е депутат от Дупница? Нека подскажем След месец точно влизаме в предизборна кампания за предстоящите избори за Народно събрание. До тогава обаче, всички партии трябва да са подредили своите листи с имената на личностите, които ще променят България към "по-добро". Конференциите по номинациите започнаха, но знаем, че мнозина се самозаблуждават, че имат голямо доверие и…остават разочаровани впоследствие, но така и не разбират, че причината е всъщност е в по-голямото им желание да се докопат до властта и най-вече надценяват се, разбира се.
Великолепно! Григор Димитров написа нова златна страница в историята на българския тенис Най-добрият български тенисист Григор Димитров постигна нов исторически успех. Той победи поставения под №11 в схемата Милош Раонич с 6:3, 3:6, 6:4, 7:6 (10) в третия кръг на "Australian Open" и за първи път в кариерата си се класира за осминафинал на турнир от Големия шлем. Там негов съперник ще е испанецът Роберто Баутиста Агут, който елиминира Беноа Пер. При нов успех, Гришо най-вероятно ще се изправи на четвъртфиналите срещу Рафаел Надал. Мачът между Димитров и Раонич противопостави двамата най-големи таланти от младото поколение. Зрителите на "Маргарет Корт" се насладиха на истински трилър, особено в четвъртия сет, спечелен от Григор с 12:10 точки в тайбрека. Българинът пропусна четири мачбола, но при петата възможност не сбърка и записа трета победа от четири изиграни мача срещу Раонич. Мачът започна равностойно, но Григор беше по-стабилен в разиграванията от дъното на корта. Когато не успяваше да вкара първи сервис, проблемите за Раонич не закъсняваха. При 3:3 в първия сет Димитров изоставаше с 0:30, но спечели следващите 4 точки и удържа подаването си. В следващия гейм талантът от Хасково се възползва максимално от грешките на съперника си и проби на нула. Последва още един безупречен гейм в полза на българина, който затвори сета с 6:3. В началото на втория сет Раонич започна да сервира по-добре, а Григор определено не можеше да намери сервиса си. При 1:2 две непредизвикани грешки на Димитров му костваха пробив, който можеше да върне веднага, но след няколко изравнявания Раонич успя да поведе с 4:1. При 5:3 канадецът сервираше за сета и поведе с 30:0, но Григор спечели следващите три разигравания и стигна до точка за връщане на пробива. В този миг отново мощният начелен удар спаси Раонич и той изравни резултата в сетовете. Третата част започна и продължи с размяна на геймове, в които посрещащият нямаше много шансове. Решаващият момент дойде при 5:4. Тогава Раонич стартира подаването си с двойна грешка, а после форхенд по правата и великолепен минаващ удар осигуриха на Григор Димитров три сетбола. Още първият от тях беше реализиран благодарение на Раонич, който с все сила прати топката в аут. По подобен начин се разви и четвъртият сет. Гришо действаше разнообразно и често наказваше опитите на съперника си да излиза на мрежата. В същото време Раонич разчиташе основно на сервиса си и поддържаше равновесието на корта. При 4:3 в своя полза Григор имаше чудесна възможност да направи така важния пробив, но я пропусна, а след това с два поредни аса Раонич и този път удържа подаването си. Канадецът показа здрави нерви и няколко пъти се измъкна от трудни ситуации, успявайки да доведе нещата до тайбрек. В него той първи стигна до минипробив и поведе с 4:2, но след това Григор взе 4 поредни точки и това означаваше два мачбола. Раонич не се предаде и изравни – 6:6, след което на свой ред имаше сетбол, но Григор го отрази. Българинът пропусна още два шанса да затвори мача и това можеше да му изиграе много лоша шега, защото в тайбрека Раонич сервираше по-добре, отколкото в целия сет. При 11:10 Димитров съумя да влезе в разиграване и този път Раонич не издържа. Той заби топката в мрежата, а Григор триумфално вдигна ръце под бурните овации на публиката, която и днес в по-голямата си част беше на негова страна.
Бъдещи първокласници на лятно училище в ОУ“Евлоги Георгиев“-Дупница От 09.06.2024 година до 20.06.2014 година в Основно училище „ Евлоги Георгиев” се проведе подготвително лятно училище за бъдещите първокласници. В продължение на две седмици с  „малките ученици” се проведоха занятия по математика, писане, музика, изобразително изкуство и спорт.
Детски празник в СОУ  „Св. Паисий Хилендарски“  -Дупница/СНИМКИ/ С много музика, танци и игри премина детският празник вчера в СОУ "Св. Паисий Хилендарски" в Дупница. Всички второкласници в училишето се включиха в забавата по повод Деня на детето. Децата се забавляваха в много игри с аниматори и накрая дискотека с DJ Боби Коларов. Тържеството бе организирано съвместно с агенция "Цветя и перли".
7 пожара са гасени в Кюстендилско вчера  7 пожара са гасили екипи на РСПБЗН в Кюстендилска област вчера.
Опростиха 2600 лв. глоби на баба Данка, ловила риба без билет Президентът Росен Плевнелиев е опростил глобите на Йорданка Радева Димова – 76-годишната жена от Златарица, която бе хваната да лови риба без билет, информира в-к 24 часа. Това съобщиха от прессекретариата на държавния глава. Указът е с номер 106 от 8 юни т.г.
3-дневен траур в Дупница и цяла Европа заради самолетната катастрофа в Алпите Българският трикольор пред сградата на Община Дупница е вече спуснат на половина и ще остане така в следващите три дни, информират от пресцентъра на кметството. Причината е обявеният тази сутрин в цяла Европа 3-дневен траур, заради катастрофата с германския пътнически самолет на авиокомпания "Джърмануингс", който се разби във френските Алпи вчера. При инцидента загинаха всичките 150 души на борда. Сесията на Общински съвет-Дупница в петък ще започне с едноминутно мълчание.
Инж. Методи Чимев: Центърът за настаняване е най-малкото, което Община Дупница може да направи за децата без родители  Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев говори пред медиите малко преди официално да пререже лентана на Центъра за настаняване от семеен тип. Ето какво сподели градоначалникът:
Масов бой прекъсна контролата „Миньор“ (Пк) и „Велбъжд“ Рядко срещано по българските терени меле си спретнаха два от отборите в Югозападната "В" група. В 85-ата минута при резултат 1:1 на терена в Копиловци, двата отбора се хванаха гуша за гуша. Скандалът избухна, след като футболистът на "Велбъжд" Атанас Пенков нахлу на терена и хвана футболист на "Миньор" (Пк). За секунди настана масово меле между футболистите с ритници, блъскане и удари. Двата треньорски щаба се опитаха да ги разтърват с част от резервите, но това отне доста време. След като страстите се поуспокоиха, наставникът на "Миньор" (Пк) Христо Янев накара играчите си да се приберат в клубния автобус и напуснаха стадиона.
Анжело Кючуков: Не заслужавахме да загубим. Децата играха отлично Две загуби записаха отбирите от школата на Марек 2010 при гостуването си на Велбъжд Кюстендил. В областното дерби юношите младша възраст ръководени от старши треньора Анжело Кючуков отстъпиха с 0:1 на домакините от Кюстендил. „ Момчетата играха отлично и създадоха редица положения, но нямаха шанс пред гола. Домакините вкараха случаен гол и ни победиха, но във футбола и това го има.“, заяви след мача Кючуков.
Депутатите отново с най-дълга ваканция за Коледа и Нова година Депутатите  ще имат 23 дни ваканция за Коледа и Нова година. Народните избраници излязоха вeче във ваканция, която ще продължи до 12 януари. След като в петък работи с удължено работно време и в крайна сметка със 120 гласа "за", 57 "против" и 35 „въздържали“ се прие скандалните пенсионни промени и бюджета за 2015 г., парламентът излезе в „заслужена“ ваканция. Така депутатите ще имат общо 23 дни почивка, тъй като първото заседание на парламента за новата година е насрочено на 14 януари от 9.00 часа. Преди това на 12 и 13 януари ще има заседания на парламентарните комисии. В същото време обикновените българи имат още 4 работни дни до края на годината – на 22, 23, 29 и 30 декември и ще трябва да се върнат на работа на 5 януари. Ученическата ваканция по празниците пък е 12 дни – от 24 декември до 5 януари.