Начало
В Деня за размисъл е забранена предизборната агитация. Недопустимо е разпространяването на нови агитационни материали в деня за размисъл, както и унищожаването на материали, поставени в съответствие със законовите изисквания на местата, определени от кмета на съответната община. Има забрана и за използването на общинския и държавния транспорт за агитация, както в течение на цялата 30-дневна информационна кампания, така и в съботата, определена за размисъл. Забранено е и разпространяването на агитационни материали на разстояние по-малко от 50 м от изборните секции, а поставените в близост до секциите трябва да бъдат премахнати от общинската администрация или от районните избирателни комисии.
По пет почивни дни ще имаме за Коледа и за посрещането на новата 2015 година, предвижда решение на правителството, което ще бъде гласувано на заседание на 5-ти ноември. Кабинетът ще обяви 2 януари, петък, за почивен ден. Така почивката за Нова година ще започне на 31 декември и ще завърши на 4 януари, неделя. Самият 2 януари ще се отработва на 24 януари, а 31 декември ще се отработи на 13 декември тази година. Работни дни остават единствено 29 и 30 декември. С решението на правителството се разместват и почивните дни около Националните празници на Освобождението и Независимостта през 2015 година. Неработни дни ще бъдат 2 март, понеделник, и 21 септември, понеделник. Почивен ден ще стане и 31 декември.
Две бързи полицейски производства са започнати – в РУ Кюстендил и РУ Дупница, в края на миналата седмица срещу водачи на МПС, управлявали след употреба на алкохол. Резултатът на 62-годишния кюстендилец е 1.89 промила, а на 47-годишния дупничанин – 1.32 промила алкохол в издишания въздух. Вчера в РУ Дупница е заявено унищожаване на лозови насаждения в масив в гр. Бобошево. В имота е проникнато чрез срязване на оградна мрежа, унищожени са 600 лози. Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група, започнато е досъдебно производство, уведомена е прокуратурата
Капитанът на Марек Милен Лахчев бе щастлив от първата победа, която дупничани постигнаха след завръщането си в „А“ група.
Главният прокурор Сотир Цацаров пристигна в Народното събрание днес, за да се срещне с председателя на парламента Цецка Цачева. Посещението на Цацаров е свързано с т.нар. поправка "Братя Галеви", твърди vsekiden.com. Обвинител №1 на републиката ще обсъди с шефката на парламента предложенията на прокуратурата за промени в Наказателно-процесуалния кодекс, с които ще се прекрати бягството на престъпници от правосъдието по подобие на случая с дупнишките бизнесмени, чийто пример бе последван лавинообразно от други осъдени.
От снощи 4 април най-големият жилищен комплекс в Дупница жк Бистрица е подложен на поредното обгазяване идващо от градското сметище. Жители на квартала за пореден път са принудени да дишат дима от запалените боклуци. Това нещо се повтаря периодично през годините. Припомняме, че миналата 2013 година жители на най-големия квартал в града подеха подписка с искане за затваряне на сметището. Проект за изграждане на депо имаше край село Джерман, но той не успя да бъде реализиран.
Полицията в Дупница хвана поредните пияни седнали зад волана на автомобилите си. Единият от задържаните е 40 годишен, като той е бил спрян на един от входовете на града. Другият е 33 годишен дупничанин, спрян за проверка в центъра, като пробата взета с дрегер е показала 1.83 промила. Срещу двамата е започнало бързо досъдебно производство. Според промените в закона при установени показания на техническо средство над 1,2 промила лицата употребили алкохол са застрашени от лишаване от свобода за една година, практиката показва обаче, че обичайните санкции на съда са пробация.
Теодор Георгиев получи покана и за второто Гранд при по таекуон-до , което ще се проведе в град Самсун Турция през септември. Дупничанинът заминава на 11-ти август за Москва, където е първия старт от световните серии. В турнира в руската столица участват най-добрите в света. Теодор ще се изявява в обединената олимпийска категория до 80-килограма, в която участва и на първите Европейски игри в Баку. В световната ранглиста Теодор Георгиев е 26-ти с 79.76 точки
Дупница отново ще събере хиляди любители на високите скорости от цялата страна. Вторият национален мотосъбор се организира от мотоклуб "Неразделни братя". Тридневният събор ще бъде открит в 19:00 часа на 5-ти юни в парк „Рила“ с водосвет, отслужен от арехерейския наместник на Дупнишка духовна околия, отец Георги Паликарски. На откриването ще присъства и кметът на Община Дупница, инж. Методи Чимев. Организаторите обещаха и тази година много емоции за участници и зрители. Два часа преди официалното откриване ще има много мотоигри с награди. рок концерът в първия ден ще бъде открит от група SEVI.
Коледен турнир по шах и белот организират тази събота младежите от структура на ПП ГЕРБ – Дупница, информират от пресцентъра на партията. Турнирът ще се проведе в с. Яхиново, но няма пречка да се включат участници и от други населени места. Началният час на игрите по шах и белот ще бъде от 12:00 часа. Желаещите да се включат в коледния турнир могат да заявят участие най-късно до петък в офисите на партията в Дупница и Яхиново.
Виждали сме много ниско изрязани диколтета и рокли в днешно време, но никога не съм виждал нещо подобно от това което показа Марая Кери на музикалните награди на тв ВЕТ. Така започва статия в Мирър по повод представянето на 43 годишната певица на церемонията. Марая презентира новото си парче "Ти си мой" и освен бюст показа и атрактивно поведение, като в един момент се озова и върху пианото.Разголването и поведението на сцената обаче имат своя ефект, защото много световни агенции веднага разпространиха информация и PR имаше ефект. Мега богатата певица е женена и има близнаци на две години. Тя и съпругът и Ник, който е на 33 години имат огромно имение в Калифорния, което обявиха наскоро за продан на цена 11 милиона долара.
Миньорите от мина "Бобов дол" ще останат 1 час повече под земята, след като им приключи смяната днес в знак на подкрепа на колегите им от мина "Черно Море". Символичният едночасов протест е в 14 часа, съобщава Дарик.
Дупница и Кюстендил ще са едни от първите градове в страната където ще започне санирането на панелните блокове, увереността за това изразиха депутатът от ГЕРБ Кирил Калфин и областният управител Виктор Янев.
В създаденият „Семеен център” в кв. „Ценеви” в Дупница бе организирано днес тържество във връзка с приключване на услугата "Допълнителна подготовка за равен старт в училище" по проект на Община Дупница.
Близки и приятели на Николай Радев организират шествие в знак на съпричастност към роднините му. Шествието ще бъде на 22-ри юни и ще започне от заведението „Колата“ и ще продължи до МБАЛ „ Св.Иван Рилски“. Ето какво пише във фейсбук страницата посветена на Николай Радев : „ Нека всички на 22ри юни, ден преди рождената дата на Ники, когато трябваше да навърши 28 години, да се съберем в знак на съпричастност към близките и протест срещу несправедливостта! " повече прочети ТУК . Организаторите призовават всички които са съпричастни с идеята да бъдат на 22-ри юни с бели тениски с надпис „Заедно в борбата за справедливост“. Същевременно продължава и събирането на подписи към петицията разпространена в интернет пространството. Текста на петицията можете да видите ТУК До момента са събрани 2364 подписа.
Биха В. Илиев-Рейган от дупнишкото село Бистрица. Инцидентът е станал около 19.30 часа тази вечер в родното му село. Той бе закаран в Спешен център Дупница.Направени са му няколко шева и е освободен за домашно лечение Първоначално фалшив сигнал за прострелян мъж вдигна на крак полицията. Оказа се след това, че В.Илиев не е прострелян, а само бит. Екшънът се разиграл, заради спор за неправилно паркиране. Работата по случая продължава РПУ Дупница.
Младата жена, която хвърли в смут живеещите в квартала "Тихия кът", след като сутринта днес започна да изхвърля покъщнина от 7-ия етаж е майка на две деца. Райна Димитрова, както вече zadupnitsa.com писа, замеряше полицаи, автомобили и хора с буркани със зимнина, щайга, тухли и дрехи е била бременна в момента, разкриват нейни съседи. Само преди няколко дни на едно от кафетата пред общината е хвърляла столове, а впоследствие и пепелник по клиенти и се е наложило тогава полицейска намеса отново, разказаха пред zadupnitsa.com свидетели на случката. Димитрова, за която се коментира, че е с психични проблеми има две деца-момче и момиче, които обаче живеели при баща си в Бобовдолско. Съседи на Димитрова твърдят, че жената е бременна и в момента, но официално няма потвърждение все още за това. Все още не е ясно и каква ще бъде съдбата от тук насетне за Димитрова.
Вчера в РПУ-Дупница е започнато бързо полицейско производство срещу 47-годишен гръцки гражданин. Той е управлявал автомобила си след употреба на алкохол. Дрегерът е отчел резултат 1.95 промила алкохол в издишания въздух. Гръцкият гражданин е задържан в полицейския арест за 24 часа. Уведомен е дежурен прокурор.
Левски Боол успя да изравни на Марек Юнион-Ивкони (1:1 гейма) във втората среща от финалната серия за титлата в Суперлигата. Столичани спечелиха с 26:24.
С градинско парти, забава с клоуни и фокусник и музикална програма, най-голямата детска градина в Дупница "Калина" изпрати своите възпитаници, които през есента ще прекрачат училищния праг за първи път. 65 деца напуснаха детското заведение и символично предадоха знамето на по-малките. Гост на тържеството бе кметът на града инж.Методи Чимев, който донесе подаръци за детската градина и получи албум с рисунки и апликации от бъдещите ученици.Изключително щастливи, но и с тъга, преподавателките на бъдещите първокласници Малинка Иванова, Радостина Макариева, Цветелина Клисарска и Дани Златкова изпратиха своите две групи, нексривайки и сълзите си от раздялата. По стара традиция, децата спукаха 200 балони, след като предадоха знамето.
ЦДГ "Калина" има 287 деца и е с най-голям капацитет от всички в града.
Обединен демократичен блок /ОДБ/ ще обяви до седмица кандидата си за кмет на Дупница и листата за общински съветници. В коалицията, която бе учредена през 2013 година влизат и нови партии, като ВМРО и ББЦ, които ще си партнират с досегашните членове от СДС и БДС-Радикали. На пресконференция днес председателят на коалицията Костадин Костадинов обяви основните приоритети за бъдещо управление на Община Дупница и това са:
Поредният читателски сигнал се получи на редакционната поща на zadupnitsa.com. В него се визира проблем с качеството на питейната вода в дупнишкото село Самораново. Ето какво пише в сигнала: „Качеството на водата в с.Самораново е меко казано потресаващо ! Моля чрез сайта ви да публикувате снимките които ви изпращам ! Моля съответните органи да се сигнализират – плащаме си сметките за вода, но не получаваме никакво качество!“ Zadupnitsa.com потърси за коментар Илия Илиев управител на ВиК-Дупница, който заяви, че подобен сигнал не е постъпвал в дружеството, но обеща да извърши проверка. Илиев призова всички, които имат проблеми с качеството на питейната вода да подават сигнали, за да може да се реагира бързо и проблема да бъде отстранен.
Все още няма заявен интерес към нито един от 7-те водоема на територията на община Дупница, информираха от общинския пресцентър. Те са предвидени за отдаване на концесия за 25 години. До 26 февруари е подаването на документи за желаещите да ги експлоатират, а на 4 март ще бъдат отворени офертите за подалите искания да ги наемат. Предвидени за концесиониране са 5 водоема в с. Бистрица, един в Крайници и един в Палатово.
Президентът на Българя Росен Плевнелиев няма да участва в тържествата по случай 70-годишнината от Победата в Москва. За това е съобщила пресслужбата на българския държавен глава. Не се посочват причините за отказа, съобщава ТАСС. От присъствие на Парада на Победата в Москва се отказаха също Барак Обама, президентът на Полша, а също и първите ръководители на Литва, Латвия и Естония. По-рано шефът на администрацията на Кремъл Сергей Иванов заяви, че Русия ще преживее факта, че някой няма да дойде на тържествата в Москва. Той подчертава, че държавните лидери на 22 държави вече са потвърдили присъствието си на мероприятията в чест на 70-годишнината от Деня на победата, пише bnews.bg Плевнелиев е известен със своите русофобски изказвания. Миналата година той определи Русия като „националистическа и агресивна държава“, пише руското издание „Взгляд“. В събота министърът на външните работи на Русия Сергей Лавров съобщи в свое телевизионно интервю, че Москва е поканила на мероприятията на 9 май 68 ръководители на държави и правителства, както и няколко международни организации, и е получила около 30 положителни отговора.
Тимът на Марек Сеграте продължава напред в баражите за влизане в по-горна група в Италия. Вчера момчетата на треньора Асен Арсов прегазиха Атлетик от Трецано сул Навильо с 5:1, като гост в полуфиналния бараж и гледат смело към финала, пише на Фейсбук страницата на отбора. Феновете и на двата тима бяха направили много добра хореография ,но домакините почти не се чуваха от мощните викове на българските тифози. „След края футболисти и фенове скандираха заедно за Марек. Голям мач,голяма победа, полям Марек. Историята продължава да се пише а писатели са всички ,които помагат да вървим нагоре, а колко само бог знае“ пишат още на страницата си Марек Сеграте. От клуба призовават всички привърженици отново да подкрепят отбора във финалния бараж. Припомняме, че в миналият мач от баражите Марек победи Лискате с 3:0.
Резултатите от изготвената експертиза по образуваното досъдебно производство за тежкото пътно-транспортно произшествие с областния управител на Разград показват, че той е шофирал с 3.00 промила алкохол в кръвта служебния автомобил на областната управа, съобщиха от пресцентъра на Апелативна прокуратура-Варна. Състоянието на 45-годишния Петър Василев остава тежко. Както по-рано информира пресслужбата на Апелативна прокуратура във Варна, областният управител на Разград Петър Василев е катастрофирал тежко тази нощ в 1.15 часа. Инцидентът с 45-годишния управител, който пътувал сам със служебния автомобил от село Самуил към село Хърсово, община Исперих, е станал на равен пътен участък, последван от десен завой, пише 24 часа. Петър Василев не успял да овладее автомобила, навлязъл в гората край пътя и се блъснал в дърво. От жестокия удар дървото е паднало. Мъжът е шофирал без предпазен колан. Сигналът за произшествието е подаден от очевидец, който се е движел зад колата на областния управител. За да извадят тежко ранения Василев, служебната кола е била разрязана от повиканите на мястото на произшествието представители на „Пожарна и аварийна безопасност”. Петър Василев е настанен с множество тежки сериозни наранявания по цялото тяло в МБАЛ в Разград. Тази сутрин той е бил опериран, тъй като от удара има спукан бял дроб.снимка БЛИЦ
Ограничение за движение на автобуси, товарни автомобили и микробуси е въведено по пътя Кюстендил- Бобов дол. Причината е активирало се свлачище при село Бабино. Обходният път, който може да се ползва е през село Големо село, съобщиха за Дарик от Областна дирекция на МВР- Кюстендил. Пътят през Бабино е отворен за леки автомобили.
Кризата в Hungukuk в който играе дупничанката Елица Василева продължава да се задълбочава. Тази сутрин Паяците, както е прозвището на тима записаха още един неуспех при гостуването на лидера IBK. Те отстъпиха с 0:3 гейма съответно на 17, 19 и 14 точки в отделните части. Въпреки усилията на Елица отбора продължава да затъва в класирането като има едва пет успеха от 19 мача.
След близо 12 часа път българският национален отбор по таекуон-до пристигна късно снощи в руския град Налчик, където от 26 до 29 март ще се проведе първото Европейско първенство по таекуон-до в Олимпийски категории. Българите се водени от дупничанина Христо Михалчев, а състава е : Никол Чорбанова – категория -49 кг, титуляр съгласно ранглиста и вице-европейски шампион от 2014г., Владимир Далаклиев – категория -68 кг, титуляр съгласно ранглиста на БФТ и заема 44 място в Световната ранглиста и дупничанина Теодор Георгиев – категория -74 кг, титуляр съгласно ранглистата на БФТ и заема 12 място в Световната ранглиста. За първи път в историята на българското таекуон-до на Европейско първенство ще вземат участие и 2-ма наши рефери – Диана Първанова и Илия Димитров.
Страница 20 от 156

Разговорите с премиера Пламен Орешарски за осигуряването на 4,5 млн. лева за разширяване и цялостна реконструкция на спортната зала в Дупница вървят в положителна насока, сподели кметът инж. Методи Чимев.