Начало
Комисия от строителния отдел към Община Дупница посети район „Южен“ във връзка с облагородяването му
Кметът инж. Методи Чимев изпрати комисия от строителния отдел към Община Дупница в квартал „Южен“, съобщиха от пресцентъра на кметството.
ОСОБЕНО МНЕНИЕ: Интересен ход се оказва, че е предприел "независимият" кандидат за кмет на Дупница издигнат от Инициативен комитет д-р Иван Ибришимов. Случайно или не, но той само след няколко дни може да се окаже отново…депутат и да отпадне от кметската надпревара. Депутат, но не като независим, а от листата на БСП.
Според Костадин Костадинов, който е и председател на Общински съвет -Дупница, Васил Иванов не е подходящ за поста областен лидер. Костадинов посочи, че на Иванов се дължат слабите резултати на коалицията от последните избори, тъй като той е работил за собствената си кандидатура. Това е довело до редица скандали, както в самата партия, така и в коалицията. От работата на Васил Иванов не са доволни и други общински структури. Костадинов коментира още, че имат сериозен организационен проблем със застъпниците, работата с общинските структури в областта е слаба и определи като нулева дейността с коалиционните партньори.
Марек загуби с 1:2 от Раковски в мач от 16-ят кръг на Б професионална футболна група. Това определено е изненадата на кръга.
Мая Манолова призова служебния премиер Георги Близнашки да се сложи край на уволненията в различните ведомства. Тя обясни, че уволнения вече имало и на областно ниво, включително в Кюстендил. „Вече са сменени директорите на Областно пътно управление Кюстендил Драгомир Гочев и РДНСК Христо Васев. Ако тези уволнения на специалисти продължат, като на тяхно място се слагат кадри на ГЕРБ, ще излезем на протест", каза още Манолова при Жабокрек, цитирана от DarikNews.bg. Там представители на левицата и още около 3000 социалисти отбелязаха 70-годишнината от битката на Рило-пиринския партизански отряд срещу германски части. На събитието бяха бившият външен министър и вече водач на листата в Благоевград Кристиян Вигенин, членовете на НС на БСП Емил Костадинов и Иван Ибришимов, областният управител на Кюстендил, председатели на областните съвети на Кюстендил, Благоевград, общинските председатели от БСП Дупница и Кюстендил.
С автобус потеглиха волейболистите на Република Македония за Полша, където от днес започва квалификацията за Европейско първенство. Новата звезда на "одбойкарската репрезентация" е капитанът на "Марек Юнион-Ивкони" Гьорги Гьоргиев, който се качи в автобуса заедно със своя брат Никола и останалите, за да изминат трасето от Скопие до Вроцлав. Гьоргиев направи феноменален предквалификационен турнир в Струмица, където тимът му победи съперниците и от днес заедно с домакините, Латвия и Словения се хвърлят в 3-дневна битка за първите две места.
Няма как да останете безразлични,когато прекрачите прага на репетиционната зала на танцова школа „ТЕРПСИХОРА”. Истинско вълнение е да чуеш пулса на българското сърце, идващо не просто от едно отминало време,но туптящо и творящо днес.
Окръжният съд в Кюстендил разпита последните свидетели по делото срещу бившия кмет на община Дупница Атанас Янев, предаде Радио „Фокус”. Илинка Демиревска и Веселина Монева дадоха показания пред съдебния състав относно обявяването на обществена поръчка за доставка на хранителни продукти за социалния патронаж, както и за съхраняването на договора и анекса към последваща обществена поръчка. В съдебната зала бяха прочетени и дадените от тях показания в предишен период. В хода на съдебното следствие бяха приети заключенията на три експертизи, едната от които е изготвена от трима експерти и се отнася за цените на продуктите по първоначалната оферта, сключения анекс и фактурираните суми. Според заключението 9 517 лева са заплатени повече, което е разлика между реално доставените продукти и тези по договор и оферта. 3 193 лева е получената разлика между реално фактурираните продукти и тези, които са по седмичния бюлетин на комисията по стокови борси и тържища. Срещу заключението на тройната счетоводна експертиза се противопостави защитата на Атанас Янев. В рамките на заседанието беше представена и маркетингова експертиза, срещу която се обяви прокуратурата. Адвокатът на бившия кмет на Дупница поиска нова съдебно-маркетингова експертиза с конкретни задачи за изпълнение, по искането съдът ще се произнесе в следващо заседание. Четири от вещите лица, които работят по други експертизи не се явиха. „Нашата теза е тази, че вреди могат да се причинят само от лични действия. Това означава, че може да се търси отговорност от Атанас Янев тогава, когато срещу подписа му нещо се е случило. Тези неща, за които искам експертиза, са продукти, които не са предвидени в офертата, ако има някакви отклонения по цените те не могат да са като пряка вреда от Атанас Янев”, обясни адвокат Капка Гергинова. Тя изрази становище, че основният проблем на българското наказателно правораздаване е досъдебното производство. „Ако нещата са установени там, хората разбират за какво става дума, няма да се губи толкова време”, допълни адвокат Гергинова. Следващото заседание по делото беше насрочено за втората седмица на месец юли.
С 22 гласа „ЗА“, 1 – против и 6 – въздържали се, Общински съвет Дупница одобри искания от Общинска администрация заем по фонд ФЛАГ. Докладната на днешната сесия бе внесена от кмета на града инж. Методи Чимев. Преди решението, в залата, имаше дискусия, но в крайна сметка местните парламентаристи подкрепиха искането. Сумата представлява 5% от общите допустими разходи по проекта „ Съвременно пространствено оформление и подобряване на зелена градска среда на централна градска част“. Дългът е дългосрочен за 4 години, като обезпечаването му ще е чрез учредяване на залог върху собствените приходи на общината, а лихвата е 5,3%. Това е втори заем за завършване на проекта, чиято обща стоиност е близо 5 млн лева. Дейностите по него стартираха през август миналата година, а изпълнител е ДЗЗД “Съвременна Дупница 2014″-Пловдив. Първият кредит, който взе Общината за завършване на проекта бе само преди месец. На последното си заседание Общински съвет одобри заем от фонд ФЛАГ от 500 000 лвева по този проект.
В нея Мария родила сина си, повила го в пелени и го положила в ясли, където били привързани осел и вол. С дишането си животните сгрявали Младенеца.
Вече близо 14 часа ТИР натоварен с 24 тона бира стои на улица в Дупница. Камионът пропадна в дупка на пътя до градинката „Муструков“ в кв. Бишика .Инцидентът е станал снощи . Шофьорът на големия товарен камион извършвал маневра и не видял, че има земен насип върху огромната яма. Движението тази сутрин на кръстовището бе затруднено. Очаква се бирата да бъде разтоварена, за да може ТИР-ът да бъде изваден от дупката, като след това отново ще бъде натоварена.
Тимът на Марек Сеграте надигра, като гост Волантес с 2:0, в отложен мач от 20-ят кръг на Seconda Categoria GIRONЕ. След силни 10 минути за домакините , последва активизиране и на българския тим. Бърза атака по крилото на младия халф Кирил Илиев завърши с премерен шут в мрежата на домакинити, с което Марек откри резултата за 1:0. Последваха още няколко положения за Марек, като при едно от тях ветерана Петър Георгиев разтреля вратаря на Волантес за 2-0. При този резултат завърши и полувремето. До края на срещата нямаше много интересни неща освен разсеяната игра за двете нападения, съобщават на клубната си страница във Фейсбук от Марек Сеграте. Марек продължава да заема 3-то място в класирането с две точки пред 4-ят Спортинг
Ако изборите бяха днес, БСП ще получи 21,3% от гласовете и ще разполага с 96 народни представители. ГЕРБ получава подкрепата на 16,3% от избирателите и ще има 74 депутати. Това показва социологическо проучване на агенция „Сова Харис", публикувано във в. "Преса". То е направено през 21-27 ноември сред 1000 души.
Посрещачът на Марек Юнион-Ивкони Станислав Величков стана най-резултатния играч в мача от 12-ят кръг срещу Пирин Разлог. Величков реализира 16 точки. 10 точки реализира Георги Елчинов, а с 9 точки се отчете и центъра Мартин Иванов. Венелин Кадънков и Боби Апостолов имат по 8 точки, а разпределителя Гьорги Гьоргиев има в актива си 6 точки.
Помощник-възпитателка успя да осъди на първа инстанция ЦДГ № 4 в Дупница, за трудова злополука, получена след тръгване от работа.. Жената с инициали В.Л претендира за обезщетение за претърпени неимуществени вреди, заедно със законната лихва върху сумата, считано от датата на увреждането – 18.10.2012г. На тази дата В.Л в 14. 00 часа приключила смяната и като всеки друг ден си тръгнала от работа по обичайния маршрут. От спирката на ж.к. „Развесена върба” в град Дупница взела автобус № 4 и слязла на спирката в ж.к. „Бистрица”, като тръгнала към апартамента й, намиращ се в бл. 69. Направила две крачки и стъпвайки върху една от тротоарните плочки, същата поддала, при което паднала и си ударила десния крак. След това жената е оперирана, като й поставили метални пластини в крака захванати за костта с девет винта. След операцията установила, че била получила тежки изгаряния по кожата на крака от стерилизиращи разтвори. Два месеца била постоянно на легло, за да могат да зараснат отворилите се рани по крака й. След изписването й от болница била насочена към ТЕЛК, от където с Експертно решение № 1852 от 14.10.2013г. била освидетелствана с 92 % трайно намалена работоспособност и с чужда помощ, като й било забранен всякакъв вид труд. Вследствие на това ТЕЛК-ово решение, работодателят й със Заповед № 43 от 21.11.2013г. й прекратил трудовия договор и я пенсионирал по болест, като от 18 10.2012г. до пенсионирането й по болест, била в болнични. За първата операция и лечението след нея, които са извън заплатените от здравната каса, направила разноски в размер общо на 2 346, 00 лева, а за втората операция и лечението след нея сумата в размер на 1704, 00 лева, или общо направените й медицински разноски възлизат на сума в размер на 4 050, 00 лева. Съдът като взе предвид събраните по делото доказателства, заедно с доводите и твърденията на страните реши да присъди на В.Л сумата в размер на 20 000 лева, представляващи обезщетение за претърпени неимуществени вреди, както и законната лихва върху сумата, считано от датата на увреждането – 18.10.2012г. до окончателното й изплащане. Освен това ЦДГ № 4 трябва да заплати на основание чл. 200, ал. 3 КТ на В.Г.Л., сумата в размер на 5 325, 03 лв, от които сумата 4 050, 00 лв. направени от ищцата медицински разноски и 1 275, 03 лв., представляващи обезщетение за претърпени имуществени вреди, представляващи разликата между размера на трудовото възнаграждение и размера на получените суми от ищцата като обезщетение. Освен това детската градина ще плати и 1 202, 36 лв.разноски за адвокатско възнаграждени, както и още близо 2000 лв останали разходи. Решението подлежи на обжалване пред ОС – Кюстендил с въззивна жалба в двуседмичен срок от връчването му в препис на страните.
Настроенията в двата лагера на Марек и Славия след срещата, завършила с победа на дупничани с 1:0, естествено бяха на двата полюса. Наставникът на Славия Иван Колев заяви, че съжалява за загубата, която е дошла с гол в добавеното време. „Получи се здрав сблъсък, който често минаваше и нормалното, но ние очаквахме това, защото за Марек точките са много ценни. Не казвам, че Марек са играли грубо. Съдията можеше по-добре да осъществи контрол.“, заяви Иван Колев. "За съжаление загубихме. Един много нервен мач, прекалено твърд, направо груб на моменти. Не мисля, че имаше футбол. Предлолагм, че съдията също подпомогна, в смисъл, че трябваше да респектира по-строго футболистите. Много е неприятна загубата, защото особено през второто полевреме стояхме по-добре", коментира Иван Колев. "Нервността дойде от изключително твърдата игра на Марек. Ние се опитахме да отговорим и да отиграем мъжки. Не е имало указания за група игра, но мачът на моменти стана груб и нервността дойде от там", добави Колев и си пожела това поражение да мобилизира тима му за оставащите срещи от първенството.
Над 10 000 украинци с проевропейски искания се събраха за седма поред неделя в центъра на столицата Киев, за да протестират срещу отмятането през ноември миналата година на украинското правителство от споразумението с ЕС в полза на сближаване с Москва, съобщи Франс прес, цитирана от БТА.
Фармацевтичният гигант Актавис финализира още една голяма сделка по придобиването на компания от фармацевтичния бранш. От централата в Дъблин съобщиха, че придобиването на Allergan, Inc. (NYSE: AGN) е финализирано чрез сделка с парични средства и собствен капитал, която към момента се оценява на приблизително [$ 66] млрд. В резултат на обединението се създава една от 10-те най-добри фармацевтични фирми в света по приходи от продажби, с общ размер на очакваните годишни проформа приходи за 2015 г. от над $ 23,0 милиарда.
Дупнишкият районен съд изпрати за 6 месеца зад решетките мъж държал в дома си арсенал от оръжие, патрони и взривни устройства. Д.Д, който е осъждан съхранявал всичко това в къщата си в Сапарева баня. При акция на полицията на 3 юни 2014 година в жилището са открити : огнестрелно оръжие: пушка, модел В 1-1 производството на фирма „NORINKO”, самоделно видоизменена в еднозарядно пневматично оръжие за стрелба с боеприпаси за огнестрелно оръжие кал. 5.6 00/22LR/ с периферно възпламеняване, годна да възпроизведе изстрел; боеприпаси за огнестрелно оръжие: 26 бр.патрони калибър 22 LR; 4 бр.патрони калибър 8 х 56 мм; 2 бр.патрони калибър 8 х 50 мм ; 1 бр.патрон калибър 7.26х25 мм; 5 броя ловни патрони калибър 12, два от които нефабрично снарядени и 2 бр.ловни патрони калибър 16, един от които нефабрично снаряден; взривни вещества: 7 бр. капсул-детонатори, задействащи се чрез електрически импулс, предназначени за иницииране на детонация в заряди от бризантни взривни вещества, без да има за това надлежно разрешение по Закона за оръжията, боеприпасите , взривните вещества и пиротехническите изделия, което е престъпление по чл. 339, ал. 1, пр. 2 от НК. Съдът отне в полза на държавата веществените доказателства по делото, които се намират на съхранение в служба „КОС” при РУП Дупница, които след влизане в сила на споразумението ще бъдат унищожени, а огнестрелното оръжие съдът отнема в полза на държавата. Освен това Д.Д ще заплати по сметка на ОД на МВР Кюстендил сторените по делото разноски в размер на 214.02 лв. за изготвянето на експертиза. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.
Пенсионер от Дупница намери портфейл с пари и лични документи и ги предаде на полицията. Жестът е на 77-годишния Страхил Влахов, който намерил загубеното портмоне в събота сутринта. По данни на полицията в портфейла е имало малко над 800 лв., който заедно с личната карта и останалите документи са предадени на притежателя им – жена от Сапарева баня. „Пред кафенето срещу ГУМ намерих голямо червено портмоне и веднага попитах хората, които бяха около мен, дали не е тяхно. Питах и в магазина за детски дрехи до входа на ГУМ, но и там не открих собственика на загубените неща. Веднага след това отидох в полицията и предадох портфейла на дежурния. Той го отвори пред мен и видях едно 50 лв. Имаше и други пари, но колко са били, не знам. Полицаят видя, че в портмонето има лична карта, и прочете, че е на жена от Сапарева баня. Надявам се жената да си е получила загубеното и да се е успокоила”, каза Влахов. Той живее сам, със 152 лв. пенсия, отпусната му след 32 г. трудов стаж в хлебозавода в града, където е работил в производството и като снабдител. Източник : viaranews.com
Седемте водопада над дупнишкото с. Овчарци на река Горица тази зима не са замръзвали, което "по правило" ставало всяка година за Богоявление, споделиха местни. "Тази година Ниагарския замръзна, ама нашия не", коментират с усмивка местни. Единият от водопадите – шестият, е висок 39 м., а последният – 4 метра. Овчарченци пък ги наброяват общо 20, наричат ги "скачища". "Само по периферията на най-долния има малко лед. Топло е и не замръзват. Иначе са неповторима атракция и през януари-февруари привличат много туристи", отбеляза секретарката на кметството Здравка Карджилова пред кннюз.Заради топлата зима в курорта Паничище още не могат да открият ски сезона, което по принцип ставало в средата на януари, оплака се кметът на общината в Сапарева баня инж.Сашо Иванов /НДСВ/. Едва през този уикенд падна сняг и вече има условия за ски. В Паничище все още не ползват оръдия за изкуствен сняг, единствено пред един от частните хотели, където има миниписта. Поток от туристи има, но той е много малък.
Основните пътни артерии в Сапарева баня са проходими при зимни условия, като са обработени и опесъчени Снегорините са минали сутринта, като след няколко часа отново ще са по улиците. За снегопочистването в курортната община отговаря фирма от село Ресилово, която и миналата година извърщваше тази дейност. Фирмата има ангажимент да почиства уличната мрежа в общината, както и асфалтираните улици в селата, а при сняг над 15 см. ще трябва да се осигури проходимост и през неасфалтираните улици. Ангажимент на фирмата също така е и четирилентовия път в Сапарева баня, пътя Сапарева баня – Паничище – Пионерска и във вътрешността на Паничище, а също и пътя до Ресиловския манастир. Опесъчаването както и миналата година се извършва от общината. Осигурени са необходимите количества сол и пясък.
6-има градоначалници на община Дупница си дадоха среща днес в кметския кабинет. По инициатива на инж. Методи Чимев тази среща ще стане традиционна, а самите кметове си обещаха да се срещат и по-често. На една маса седнаха градоначалници от два века – Алекси Тасев, управлявал в периода 1985-1989, Кирил Единаков (1989-1990), Пламен Соколов (1997-1999), Асен Пилев (1999-2003), Атанас Янев (2007-2011) и настоящия инж. Методи Чимев. Поради ангажименти отсъстваха Панчо Панайотов (1991-1997), Костадин Сиджимков (1990-1991) и Първан Дангов, които в телефонни разговори благодариха за поканата и обещаха да присъстват на следващите. Кметският стол пък остана празен. “Интересно ми бе да науча как са работили колегите преди мен и да чуя техни мнения и опит. Затова им благодаря. Много ползотворна среща. Готов съм на всякакви идеи и препоръки от колегите и ги помолих за това. Всички сме били в този кабинет и всеки знае тежестта на този пост”, сподели инж. Чимев. “Много хубаво начинание, което трябва да продължи. Всеки един от нас като кмет е работил за този град и е искал да остави нещо след себе си”, лаконичен бе Тасев. “Много приятна и изключително хубава среща. Положихме началото на една традиционна регулярна среща, което решихме да правим. Разказахме си и доста спомени”, каза арх.Пилев. “Всеки е бил начело на този град в различни времена и се е сблъсквал с различни трудности, но каузата винаги е била само една – Дупница”, заяви Соколов.
Центърът за настаняване от семеен тип е нова за Община Дупница социална услуга, разкрита през месец август в изпълнение на проект BG051PO001-5.2.12-0037-С0001 „ЦНСТ☺НАДЕЖДА☻“, финансиран от Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“, съфинансирана от Европейския социален фонд на Европейския съюз, процедура за директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG051PO001-5.2.12 „Да не изоставяме нито едно дете“, компонент 2: „Разкриване на социални услуги в общността“, с договор за безвъзмездна финансова помощ BG051PO001-5.2.12-0037-С0001. В него са настанени 14 деца и младежи, за които се осигурява среда, близка до семейната.
58-годишен мъж бе приет в интензивното отделение на Общинската болница в Дупница с интоксикация. Мъжът е с викоко количество на алкохол в кръвта, а също така и със симптоми на задушаване. През почивните дни в село Палатово е избухнал пожар в къща, където е открит и въпросния 58-годишен мъж. На този етап няма опасност за живота му.
Отборът на Марек Сеграте продължава с отличните си игри. Дупнишкият тим записа трета поредна победа тази година, като това е една от най-успешните серии на отбора. В мач от 19-ят кръг Марек победи с 3:2 гостуващия Спортинг, който заемаше второ място в класирането на Seconda Categoria GIRONE в Италия. Първото полувреме завърши наравно 2:2, като българите стигнаха до победата през втората част с гол на Калоян Иванов, който направи хеттрик в срещата. Гостити пропуснаха дузпа. Съдията показа и по един червен картон за двата тима.
Футболните босове в България приеха оферта, която ще вкара във футбола 30 млн. лева за период от 5 години, като парите са свързани с телевизионните права. Днес в БФС се проведе среща между собствениците на клубове, Борислав Михайлов и фирмата „Футбол Про Медия“, която държи правата в момента. "Футбол Про Медия" е собственост на боса на Лудогорец Кирил Домусчиев, който преди няколко месеца откупи дяла на колегата си от Левски Тодор Батков, както съобщи агенция "Блиц". Офертата на фирмата е да плати 30 млн. лева за период 2016-2020 година и да държи телевизионните права. Офертата е била единодушно приета от клубовете, които са били представени от най-ръководните си фактори – Тодор Батков от Левски, Александър Томов от ЦСКА, Николай Гигов от Локомотив София, Кирил Домусчиев от Лудогорец и представители на другите клубове.
От снощи започна полагането на пътна маркировка на територията на община Дупница. С дейностите е ангажирана софийската фирма "Виалукс България", която спечели през миналата година поръчката на стойност ДО 66 000 лева, припомнят от пресцентъра на кметството. Ще бъдат рехабилитирани основните пътни артерии и кръстовища. С предимство са пешеходните пътеки около училищата и детските градини, тъй като учебната година стартира на 15 септември, а за детските и по-рано.
От петък цяла Италия е обхваната от силни бури, придружени от проливни дъждове, наводнения и обилни снеговалежи в Алпите. Очаква се страната да остане в плен на лошото време до вторник.В резултат на валежите река Тибър достигна до парапетите на моста Милвио в Рим и нивото й продължава да се повишава. Властите следят с тревога ситуацията, тъй като част от помпите са източване на водите не са проработили, съобщава Агенция Фокус Нивото на река Арно в град Пиза също е изключително високо, но отслабването на валежите в Тоскана доведе до оттичането на речните води и сега реката вече не е заплаха за района.Много от пътищата, включително тези за основното летище в Рим, също са наводнени.В Пиза ситуацията се е подобрила и вече не е смятана за критична.В Понсако около 1600 души са напуснали наводнените си домове и са се приютили при близки. В Сан Маниато около 1000 души също са били евакуирани превантивно, но повечето от хората вече са се завърнали по домовете си.Южно от Лацио река Аниен скъса дигите при град Субиако.Венеция също стана жертва на наводненията, като площад Сан Марко е под 25-сантиметрова водна покривка.В планините пък температурите се повишиха, предизвиквайки опасност от лавини. Силните снеговалежи направиха движението в района много трудно, а на места домакинствата останаха без електричество.В района Алто-Адидже снежната покривна достигна 2 метра, а всички проходи са затворени.В залива на Неапол силният вятър парализира част от водния транспорт.В Калабрия има силни дъждове и мъгли, движението е затруднено, има и паднали дървета. В Сицилия и Сардиния е обявена тревога заради лошото време.
Уточнени бяха маршрутите по улиците на Дупница днес на заседание на комисията по безопасност на движението, заради стартиращия проект “Зелена и достъпна градска среда”, информират от пресцентъра на Общината. Със заповед на кмета инж. Методи Чимев от 1 септември се временно обхвата на “синя зона” по ул. “Хан Крум” (б.ред.-от старото фото в посока старата автогара). Досега тази улица бе еднопосочна, но от понеделник ще бъде двупосочна. Причината е в стартирането около 20-и септември на изграждането на кръстовище с кръгово движение в района на ул “Хан Аспарух” и “Цар Освободител” и другите ремонтни дейности в района. При затварянето на кръстовището, ще има еднопосочна лента само за движещият се поток от жк. “Бистрица” към Учителски институт и се затварят потоците от и към старата автогара в тази отсечка до входа на ул. “Хан Крум” и “Антим 1”. Обходните маршрути от Горна махала към жк “Бистрица” са през Градска градина и “Цар Освободител” – Старата автогара-Хан Крум. В определен период от време, за което допълнително ще бъдат уведомени гражданите, ще бъде затворено цялото светофарно кръстовище при ГУМ и цялото движение пренасочено през "Хан Крум", допълват от кметството.
Днес от 18:00 часа на стадион Бончук в Дупница, Марек приема Спартак Вн в последния си домакински мач в Б-група. Дупничани спечелиха убедително първото място и от следващия сезон са участици в елитната ни футболна А-група. Довечера на стадион Бончук ще бъде и официалното награждаване на отбора, като Шампион на Б-група. Тържествата ще продължат след 21:00 часа и на централния площад Свобода, където ще има и заря. Феновете на Марек подготвят специална хореография, както на стадиона така и на площада. Днес още преди обяд с няколко автомобила украсени със знамена на любимият им Марек те започнаха и обиколка на града, за да призоват възможно най-много хора на стадиона.
Изключителна победа постигна детският отбор на "Марек" в първата си среща от 49 група на световното клубно детско първенство в Швеция. Както е известно, малките таланти са финансирани от вицепрезидента за Източна Европа на "Актавис" Питър Бергуист, който дойде също на двубоя, за да подкрепя 15-годишните таланти.
Страница 20 от 156

Източник: Dnes.bg