Начало
РПУ-Дупница е от днес с нов началник. Директорът на ОДМВР – Кюстендил, старши комисар Емилиан Стамболийски представи тази сутрин пред служителите на РУ-Дупница новите началници – на управлението, на сектор "Криминална полиция", на участъците в Сапарева баня и Бобошево. Главен инспектор Борислав Динев е новият "стар" началник на РУ-Дупница. Той оглавяваше дупнишката полиция до преди 1,5 години и сега отново се връща. Гл. инспектор Михаил Джадаров пък поема сектор “Криминална полиция” в Дупница. За началник на участъка в Бобошево, е назначен старши инспектор Лъчезар Габровски, а на този в Сапарева баня е старши инспектор Крум Иванов. За началник на група “Противодействие на имуществените престъпления” става старши инспектор Васил Йоцов.
Две 15- годишни момчета са откраднали 1 700 лв. от паркиран бус "Ивевко" на ул. "Охрид" в Дупница. Непълнолетни извършители са установени от дупнишки полицаи в събота. Бусът е доставял шоколадови изделия за търговски обекти. При предприетите незабавни здирвателни действия полицаите са установили момчетата с цялата сума пари. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница.
Неприятно поражение претърпяха юношите старша възраст на Марек Юнион-Ивкони още на старта на финалите на Републиканското първенство по волейбол. Днес дупничани отстъпиха с 1:3 гейма от Пирин Разлог в първи мач от група А. Срещите се играят в столичната зала Васил Симов. Срещу Пирин отборът на Марек успя да поведе спечелвайки първия гейм, но след това последва спад в играта. Дупничани трудно реализираха контраатаките си, като това улесни Пирин, чйто блок действаше отлично. В другият мач от групата ЦСКА победи с 3:0 Локомотив Пд. Утре 2 май Марек среща ЦСКА, като двубоя е от 11:00 часа.
Конкурс “Мис Дупница”-Лято 2014 ще се проведе на 7 август в Дупница. Организатор е Община Дупница, а мястото на събитието ще бъде плувния комплекс в “Парк Рила”. От днес до 21 юли в стая 51 на Общината са записванията на желаещите девойки да спечелят короната, информират от общинския пресцентър. Условията за тях са – да са на възраст между 14 и 26 години, да не са омъжени и да са адресно регистрирани в община Дупница.
Мажоритарният собственик на КТБ е бил забелязан в държава извън Европейския съюз. Според източници от Интерпол става въпрос за съседна или близка на България страна, в която не важи европейската заповед за арест. Съседни, но не членки на ЕС са Сърбия, Турция и Македония. Близки, но не съседни, са ни Черна гора, Албания и Босна, пише „24 часа“. „Василев сигурно е в Белград. Там има приятели и бизнеспартньори“, каза вчера запознат с делата му. В сръбския град Парачин, който е на 160 км от Белград, бизнесменът има стъкларски завод. Той е модернизиран и е най-големият на Балканите. Открит е през февруари в присъствието на самия Василев. В Босна банкерът има тютюнева фабрика.Още на 28 юли Василев бе обвинен в подбудителство към присвояване на 206 млн. лв. от КТБ. Според прокуратурата той трябва да отговаря за това, че е склонил изпълнителния директор на банката Орлин Русев и главния касиер Маргарита Петрова да се разпоредят с милионите. Вчера техните обвинения бяха прецизирани.
Българските власти били готови с искане за екстрадиция на Василев, за да може да се реагира светкавично и да го изпрати, ако информацията се потвърди и банкерът бъде задържан. С повечето близки до България държави, които не са членки на ЕС, има договори за взаимопомощ, а със Сърбия имаме традиционно добро взаимодействие по полицейска линия.
Изискванията обаче са до 3 дни да бъде пратено не само искане за екстрадиция, но и папка с документи за обвиненията и доказателствата за тях. Смята се, че Василев е напуснал Виена и е потърсил убежище още през юли, преди да бъде обвинен задочно по делото за КТБ. Това се прави в негово отсъствие, но в присъствие на защитник.
Мажоритарният собственик на КТБ Цветан Василев е обжалвал задочно постановлението за задържането му за 72 часа, съобщи „Дневник“. Такова постановление се издава заедно с Европейската заповед за арест, каквато има за Василев от 28 юли. Обвиненията му са повдигнати задочно и се предполага, че той е подал жалбата си чрез адвокат.
С приключването на учебната 2014/2015 година и излизането на учениците в лятна ваканция значително нарастват опасностите за тежки пътнотранспортни произшествия с деца и юноши. Акцията на полицията “Ваканция! Да пазим живота на децата на пътя!“ се провежда за времето от 15 до 30 юни 2015 г., насочена е към ограничаване на причините и условията за възникване на пътнотранспортни произшествия с малолетни и непълнолетни и последиците с тежки травми или с фатален край. При контрола ще се акцентира върху: спазването ограниченията на скоростта в районите на учебните заведения; предимството на пешеходците; управление на двуколесни моторни превозни средства от неправоспособни малолетни и непълнолетни; използването на защитни каски, обезопасителни колани и обезопасителни системи за превозване на деца. При установяване на водачи на велосипеди, които управляват пътни превозни средства по тротоари или пешеходни пътеки, стриктно ще се прилага Законът за движението по пътищата. Полицейските служители с правомощия за контрол на пътното движение при всяка проверка на автомобили задължително ще следят за използването на обезопасителни колани от водачи и пътници на всички места в автомобила, както и за обезопасителни системи (столчета, седалки) при превозване на деца. При установяване на нарушение ще се взима отношение по Закона за движение по пътищата.
След като приключи сагата около избора на председател на Общински съвет Дупница, сега може би се задава нова около избора на заместник председател. Заседанието на местният парламент е от 10:00 часа на 7 март, а точката е трета в дневния ред. Преди нея съветниците ще дискутират около избор на председател на икономическата комисия. Мястото определено е апетитно и досега бе заемано от избраният за председател на Общински съвет Владимир Владимиров. За негов заместник се спряга Вергил Кацов от ОДБ, но не е ясно какво ще предложат БСП и ГЕРБ. Дали пък точно тази точка няма да се окаже препъни камъка за избор на зам. председател, където едно от най-обсъжданите имена е отново на представител на ОДБ Йонко Гергов.
Изключително сериозен интерес предизвика поръчката за доставка и монтаж на оборудване и обзавеждане на социалните жилища, които в момента се изграждат на терените на бившите казарми в Дупница. На открито заседание днес, комисията с председател зам.кмета по социалните дейности Крум Милев отвориха пликовете с документите на 8-те участници. Поръчката е на обща стойност 581 138,52 лева без ДДС разделена в две обособени позиции. От всички участници само една местна фирма е подала документи.За доставка и монтаж на ел уреди на стойност 375 517.92 лв се включиха 2 фирми – ""Кооперация Панда" от София и "Школснаб 2001" ЕООД също от столицата. Далеч по-голям е интересът за другата позиция на стойност 205 620,60 лева. Тя е за обзавеждане-легла, гардероби, маси и други. Участниците са "Смарт бизнес къмпани"-Сф, "Лукс Дорс" ЕООД-Варна, "Военно-инвалидна кооперация Корона"-Чирпан, "Амо ЕООД"-Сф, "Гърков консулт" ЕООД-Сф, Над Дизайн ЕООД – Дупница и Кооперация Панда. Победителите ще обзаведат всички 150 жилища, които се изграждат по този проект.
Комисията започва работа по проверката на документите и в срок ще насрочи втората дата на своето открито заседание, на което ще отвори ценовите оферти и станат ясни победителите.
След края на срещата Марек-Славия, завършила с победа на дупничани с 1:0, страстите продължиха и извън терена. На влизане в тунела Диего Фераресо от Славия и Димо Атанасов от Марек, бяха на път да стигнат до бой, но техните съотборници ги разделиха. Двамата са бивши съотборници от Локомотив Пд, където бяха през 2012 година и дори са били в една квартира. Бразилецът Фераресо е отправил неприлични думи към българина, това разкриват хора от щаба на домакините. Именно това е породило и реакцията на Димо Атанасов. Скандалите продължиха и след това. След като отбора на Славия напусна стадион Бончук от Марек откриха, че "белите" са изпочупили и съблекалнята за гости. Входната врата е изкъртена, вътрешната водеща към банята също е в окяно състояние. На двете врати личат и следи от бутони. От Марек осведомиха за случая делегата на БФС Неделчо Михайлов, който засне вида на съблекалнята и описа случая в доклада си.
Днес отборът на Марек изигра втората си контрола от лагера в Сандански и общо шеста от началото на зимната подготовка, която стартира на 14 януари. Дупничани срещнаха аматьорския Конелиано, а старши треньорът Иво Паргов пусна в игра всички футболисти, които вчера не играха срещу Миньор Пк. Въпреки, че имаха абсолютно игрово предимство футболистите на Марек не стигнаха до победата и срещата завърши наравно 1:1, като дупничани пропуснаха една дузина голови положения.
Регистър на автомобилите и техните собственици, които паркират в зелените площи и тези на междублоковите пространства е вече открит в Община Дупница. Той е във връзка с проверките на служителите от отдел "Екология" и "Контролно звено" за унищожаване на зелените площи, информират орт пресцентъра на кметството. Съботната акция на двата отдела в района на жк. "Бистрица" е засекла 21 нерегламентирано паркирани автомобили, които са заснети и собствениците им ще бъдат уведомени официално по пощата с протокол-предупреждение. При повторно подобно нарушение, притежателите на тези МПС-та ще бъдат санкционирани с 50 лева съгласно Наредбата за опазване на зелената система. "Процедурата е първо предупреждение и при повторно нарушение се налага финансовата санкция. Проверките ще се извършват на територията на целия град", допълват от администрацията.
Отборът на Марек ще изиграе днес втората си контрола от зимната подготовка. Дупничани срещат румънския Рапид, като мача е в гръцкия град Ксанти от 15:00 часа. Срещата първоначално бе обявена за 24 януари, но заради изборите в Гърция бе отложена за днес. Утре на проби в Марек ще пристигне офанзивният халф Тодор Колев, който за последно бе в Черно море. Все още не е ясно дали Мартин Кавдански ще остане в Марек или ще продължи кариерата си в Ханза. Дупничани удължиха лагера си в Сандански до петък. В сряда е третата контрола срещу Беласица Петрич от 14:30 часа на терена в село Вълково, а в петък е срещата с Верея Стара Загора от 11:00 часа отново във Вълково
Мъж заплашва с пистолет шофьорите по пътя Дупница – Сапарева баня, затова сигнализираха читатели на zadupnitsa.com. Най-вероятно психично болен човек или пиян стои под дъжда на изхода за Самораново и насочва пистолет към преминаващите автомобили. Свидетел разказа, че е видял човека към 18:30 часа с носочен към колата му сребрист пистолет с черна дръжка, а действията му са били повече от неадеквантни. Мъжът изглеждал около 60 годишен, висок около 1,60 м. "В колата бяхме цялото семейство. Карах бавно с не повече от 40 км/ч, защото валеше дъжд и пътя е хлъзгав. Видях в първия момент човек край пътя, който с ръка насочи ръка сякаш държеше пистолет към гумата на автомобила пред мен. Дали шофьора видя, не знам. Впоследствие вдигна ръката и показа демонстративно, че държи пистолет-сребрист с черна дръжка. Насочи го към колата и видях дулото право в мен, a този ненормалник ме гледаше право в очите и дори не примигаше. Не повече от 4-5 метра от мен беше, завих рязко вляво и той свали пистолета целейки се в дясната ми предна гума. Веднага след това сигнализирах на 112. Дано са го хванали този ненормалник, пияница или какъвто е там. Нямам идея дали е истински, газов или просто детска играчка пистолета, но само се поставете на мястото на шофьор в такава ситуация", разказа нашият читател с инициали Х.Е. "Беше си истински ужас. Само който не е преживял подобно нещо, само той не знае за какво иде реч", допълни Е.
kyw e toq ombudsman zaplatata mu dava CEZ i toi da im pravi proboemi hahaha smqh
Съдийската комисия продължава с наложилата се напоследък практика да определя съдиите на възловите двубои чрез жребий. За важния мач от Първата шестица в 28-ия кръг на „А“ група между Литекс и Локомотив Сф са номинирани двама рефери, един от които ще бъде избран за главен след жребия 2 часа преди срещата. Вариантите са Станислав Тодоров и Георги Йорданов. Помощник съдия в този мач ще бъде дупничанинът Георги Караколев. Локо Сф са 2-ри с 50 точки, а Литекс имат 47 и са трети. Двубоят Марек – Черно море в събота от 17:30 часа ще бъде ръководен от Георги Димитров
От утре „Контролното звено“ към Община Дупница и отдел „Екология“ започват акция по проверка на строителни отпадъци и материали, които затрудняват придвижването на пешеходци и автомобили, съобщиха от пресцентъра на кметството.
23 точки на пътен контрол са определени за следобедните часове по пътищата в Кюстендилска област Пътните полицаи следят за спазване на правилата за движение по пътищата на територията на районните управления Кюстендил, Дупница и Бобов дол.Патрули ще бъдат позиционирани и в населените места. Към този час на деня движението на моторни превозни средства е интензивно по главен път Е-79.
Окръжният съд в Кюстендил разпита последните свидетели по делото срещу бившия кмет на община Дупница Атанас Янев, предаде Радио „Фокус”. Илинка Демиревска и Веселина Монева дадоха показания пред съдебния състав относно обявяването на обществена поръчка за доставка на хранителни продукти за социалния патронаж, както и за съхраняването на договора и анекса към последваща обществена поръчка. В съдебната зала бяха прочетени и дадените от тях показания в предишен период. В хода на съдебното следствие бяха приети заключенията на три експертизи, едната от които е изготвена от трима експерти и се отнася за цените на продуктите по първоначалната оферта, сключения анекс и фактурираните суми. Според заключението 9 517 лева са заплатени повече, което е разлика между реално доставените продукти и тези по договор и оферта. 3 193 лева е получената разлика между реално фактурираните продукти и тези, които са по седмичния бюлетин на комисията по стокови борси и тържища. Срещу заключението на тройната счетоводна експертиза се противопостави защитата на Атанас Янев. В рамките на заседанието беше представена и маркетингова експертиза, срещу която се обяви прокуратурата. Адвокатът на бившия кмет на Дупница поиска нова съдебно-маркетингова експертиза с конкретни задачи за изпълнение, по искането съдът ще се произнесе в следващо заседание. Четири от вещите лица, които работят по други експертизи не се явиха. „Нашата теза е тази, че вреди могат да се причинят само от лични действия. Това означава, че може да се търси отговорност от Атанас Янев тогава, когато срещу подписа му нещо се е случило. Тези неща, за които искам експертиза, са продукти, които не са предвидени в офертата, ако има някакви отклонения по цените те не могат да са като пряка вреда от Атанас Янев”, обясни адвокат Капка Гергинова. Тя изрази становище, че основният проблем на българското наказателно правораздаване е досъдебното производство. „Ако нещата са установени там, хората разбират за какво става дума, няма да се губи толкова време”, допълни адвокат Гергинова. Следващото заседание по делото беше насрочено за втората седмица на месец юли.
70- годишен мъж, известен с прякора си "Попо" намушка с нож двама мъже в село Яхиново, информират от ОД на МВР Кюстендил. Инцидентът е станал днес на обяд, Попо е задържан, бил е във видимо нетрезво състояние. Той е познат на полицията с множество криминални деяния. Пострадалите мъже са на 21 и на 30 години и са настанени с прободни рани в дупнишка болница. По неофициална информация единият е в критично състояние.
Десетки дупничани се наредиха на опашка пред офица на Първа инвестиционна банка в града.
Националната волейболна лига отказа да уважи искането на "Марек Юнион-Ивкони" за отлагане с 24 часа на двубоя с "Монтана". По програма двубоят е насрочен за утре-събота и дупничани ще пътуват до едноименния град за среща от 6-ия кръг на родния ни шампионат при мъжете. Домакините нямат загуба до сега и излизат като фаворити в двубоя, независимо, че дупничани са действащите шампиони.
Цели 17 големи камиона и 5 по-малки с отпадъците и боклуците от ската намиращ се в непосредствена близост до кооперативния пазар в Дупница са извозили от общинската администрация, информират от пресцентъра. В продължение на 6 дни работници от Община Дупница почистваха периметъра, който бе затрупан от тонове боклуци в продължение на години. "Предвид на разположението му, само малка част бе обработена с техника, което наложи почистването ръчно. На следващ етап ще облагородим теренът", допълнига от общината.
Дупничанинът Иван Иванов от клуб СКТМ Марек 76 спечели сребърен медал на двойки от проведеното във Варна държавно индивидуално първенство по тенис на маса. В надпреварата се включиха 64-двойки от цялата страна. Иванов бе партньор със Стоян Поппетров от Варна. Двамата отстраниха на ¼ финалите Станислав Иванов и Цветомир Цонев, а на полуфинала победиха и Светлин Беров и Йонко Нейков. На финала срещнаха националната двойка на България Денис Коджабашев и Тодор Иванов, като отстъпиха с 0:3. В индивидуалната надпревара Иван Иванов се класира за основната схема, но там отпадна. Друг дупничанин Любомир Янакиев също премина предварителните групи, но се препъна в първия кръг на основната схема. На сингъл при мъжете купата вдигна Петко Габровски от ДЕО (София) след победа на финала срещу Теодор Александров от Дигеста (София). Иван Иванов е старши треньор в новия за Дупница клуб по тенис на маса Марек 76. Този уикенд един от неговите възпитанице Вертер Стоилов ще участва също във Варна на квалификации до 18 години „Млад олимпиец“. Иванов работи дълги години в Испания, където бе треньор в школата по тенис на маса на Барселона.
Представители на 16-клуба от България взеха участие на Републикавското първенство за мъже и жени по таекуон-до WTF, което се проведе вчера в София. Дупнишкият клуб Гладиатор се представи с двама състезатели. В категория до 74 килограма звездата в момента на българското таекуон-до Теодор Георгиев нямаше никаква конкуренция и спечели поредния си златен медал. Георгиев само преди няколко дни спечели и квота за участие на първите Европейски Олимпийски игри, които ще се проведат в Баку. В категория до 80 килограма, Валентин Крумов завоюва сребърен медал.
13-годишният Радослав Котев от СКТМ Марек – Дигеста зае престижното 17-то място на проведения във Варна турнир по тенис на маса „Млад олимпиец“. Дупничанинът се представи отлично и малко не му достигна да влезе и в основната схема. Надпреварата в морската ни столица е за юноши до 18 години и 17-то място е успех за него, коментираха от клуба.
Лудогорец продължава да пише историята на българския клубен футбол. Разградчани се превърнаха в първия български отбор записал победа в груповата фаза на Шампионската лига. Лудогорец тотално надигра Базел, който игра повече от 70 минути с човек по-малко и заслужено спечели с минималното 1:0. Българският шампион изстрада своята победа с гол на Йордан Минев във втората минута на добавеното време на срещата.
Улиците "Пазарна" и "Булаир" в района на Минчов площад, ще бъдат затворени от днес 16-ти април, до неделя 19-ти април, информират от Община Дупница. Причината е предстоящия събор Умни Петък и разполагането на търговци в този район. За автомобилите със специален режим на движение са осигурени алтернативни маршрути, които са съгласувани на Комисия по безопасност на движението с КАТ, Пожарна безопасност и Бърза помощ.
Удоволствието от любовните ласки изпрати жена от Сиатъл, не на седмото небе, а в болница, съобщи Вести.Ru. Проблемът е в това че оргазмът е продължил цели 3 часа. Лиз и нейният партньор Ерик разказали историята пред американски телевизионен канал." Отначало се опитах сама да прекратя оргазма, като правих какво ли не , но нищо не помогна" разказва Лиз. Когато жената постъпила в Спешна помощ лекарите не знаели какво се случва и дори първоначално мислели, че тя ражда. Приятелят Ерик пък споделил, че в болницата е бил много притеснен, а всички погледи са били насочени към него. Двамата така и не са разказали как се е стигнало до "инцидента".
Настроенията в двата лагера на Марек и Славия след срещата, завършила с победа на дупничани с 1:0, естествено бяха на двата полюса. Наставникът на Славия Иван Колев заяви, че съжалява за загубата, която е дошла с гол в добавеното време. „Получи се здрав сблъсък, който често минаваше и нормалното, но ние очаквахме това, защото за Марек точките са много ценни. Не казвам, че Марек са играли грубо. Съдията можеше по-добре да осъществи контрол.“, заяви Иван Колев. "За съжаление загубихме. Един много нервен мач, прекалено твърд, направо груб на моменти. Не мисля, че имаше футбол. Предлолагм, че съдията също подпомогна, в смисъл, че трябваше да респектира по-строго футболистите. Много е неприятна загубата, защото особено през второто полевреме стояхме по-добре", коментира Иван Колев. "Нервността дойде от изключително твърдата игра на Марек. Ние се опитахме да отговорим и да отиграем мъжки. Не е имало указания за група игра, но мачът на моменти стана груб и нервността дойде от там", добави Колев и си пожела това поражение да мобилизира тима му за оставащите срещи от първенството.
Страница 20 от 156


Източник: standartnews.com
