Счупиха прозорец на вилата на фамилия Карастоянови край Дупница Вилата на фамилия Карастоянови, намираща се на изхода на Дупница на улица "Саморанско шосе" осъмна със счупен прозорец. Той се намира на вторият етаж на двуетажната луксозна вила, но не гледа към главния път, а към намиращата се в съседство нива. По все още непотвърдена информация в РПУ – Дупница е подаден сигнал и ще бъде  извършена проверка по случая и най-вероятно ще бъде образувано досъдебно производство срещу неизвестен извършител.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
2-ри март Концерт-спектакъл на ФТА „Актавис“ и ДЮФА „Дани“- Бяхме, сме и ще бъдем българи! По случай националният празник на България – 3 март в Общински драматичен театър "Невена Коканова", Дупница, ще се проведе концерт-спектакъл на ФТА „Актавис" и ДЮФА "Дани"- "БЯХМЕ, СМЕ И ЩЕ БЪДЕМ БЪЛГАРИ!", създаден и режисиран от режисьор-хореограф Войн Войнов.
Марек с две контроли тази седмица Отборът на Марек ще изиграе през тази седмица две контроли. Първият мач е в сряда от 14:30 часа в Бобошево, срещу тима на Пирин Благоевград. Вторият спаринг е в събота срещу Берое в Стара Загора. Срещата там ще бъде на втория терен на Берое. Припомняме, че до момента дупничани изиграха 4-контроли и записаха победи срещу Беласица с 2:0, Пирин Разлог 2:0 и Верея също с 2:0, както и загуба от Рапид Букурещ с 1:4. През тази седмица Марек ще тренира на стадиона в село Крайници. Към тренировките вече се присъедини и Мартин Кавдански.
ВИДЕО/СНИМКИ Марек започна лятна подготовка Отборът на Марек направи тази вечер първа тренировка от лятната си подготовка. Точно в 18:00 часа на стадион Бончук футболистите бяха изведени на терена от треньорския щаб. Както още вчера съобщихме, заниманието бе ръководено от шестима треньори: Анжело Кючуков, Янек Кючуков, Цветан Видински, Светльо Георгиев, Дани Белчев и Иван Стоянов. В първата тренировка се включиха 16 футболисти, като по-голяма част бяха от дублиращия тим, а също така и бивши играчи на клуба, които за последно се подвизаваха в италианския Марек Сеграте. Заниманието бе наблюдавано от около 7-8 фена и президента на клуба Стойчо Милев, който заяви че финансирането за В-група е подсигурено и то ще възлиза на около 120 хил лева, като отделно ще се изплащат и задължения към НАП и футболисти, които бяха в тима през миналия сезон. Целите пред отбора няма да са влизане в професионалния футбол, а през тази година ще се стабилизира клуба и ще се развива школата. До края на седмицата ще се избере и нов УС, който от своя страна ще избере и треньор, като до тогава всички ще водят заниманията.Очаквайте пълен запис от интервюто със Стойчо Милев.
ФК Марек 1915 загуби от Струмска слава. Следващата контрола е в неделя ФК Марек 1915 загуби в конролен мач от отбора на Струмска слава /Радомир/ пс 1:2. Срещата се игра вчера от 18:00 часа на стадион Бончук. През първото полувреме двата отбора показаха приличен футбол, като Марек поведе с гол в 28-та минута на Росен Йорданов. Този резултат се запази до почивката. През втората част гостите стигнаха до пълен обрат и победиха с 2:1. Срещата бе организирана, защото Струмска слава ще почива тази неделя, тъй като по програма играе с Локомотив Сф, който напусна първенството на В-Югозападна футболна група. За дупничани това бе поредна проверка преди началото на регионална група „Рила“, която стартира на 6-ти септември. В събота Марек победи Иваняне, който се подвизава в софийската регионална група със 7:2, а тази неделя ще играе и срещу Лозно. Двубоят е в неделя, но в него старши треньорът Борис Кръстев ще пусне в игра основно футболисти от юношите старша възраст.
Пенсионерка източила 11 хиляди евро от банкова сметка, получи 3-месеца условна присъда Пенсионерка получи 3-месеца условна присъда с три годишен изпитателен срок, за това че се опитала да измами двама души. Подсъдимата В.Б, разведена с висше образование се призна за виновна в това, че на 19.06.2009година в Дупница в банков клон с цел да набави за себе си имотна облага е възбудила заблуждение у банковия служител, предоставяйки невалидно пълномощно от страна на титуляра на банкова сметка в резултат на което е извършен превод на 11050.62 евро по нейна сметка, като с това е причинила на други две жени имотна вреда. В.Б е върнала присвоената сума. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.
Пиаченца, с първа тренировка преди мача с Марек Юнион-Ивкони Копра Елиор Пиаченца проведе първата си тренировка в зала „Арена Самоков“  тази сутрин от 11:30 часа. Момчетата на Лука Монти наблегнаха на изпълнението на начален удар. Във видимо добро настроение, всички ирачи се включиха в тренировачното занимание. 
САЩ гарантират, че „балканизация“ на интернет ще бъде предотвратена Разкритията за дейностите на американската Агенция за национална сигурност (АНС) и мащабът на извършваното от нея шпиониране на чужди граждани породиха разпалени дебати по света. Каквато и позиция да заеме човек в тези дебати, един общ страх би трябвало да обедини всички ни. Това пише в редакционна статия британският в. „Файненшъл таймс“.
РДНСК погна виновните за незаконния строеж при мини ВЕЦ-а в село Бистрица Служители на РДНСК-Кюстендил, както и служители от Община Дупница направиха проверка на изграждането на надстройка на канала на дюкера за язовир Дяково в село Бистрица. Припомнямe, че миналият месец кметът на селото Васил Бански бе подал сигнал до градоначалникът Методи Чимев за строителните дейности, като светкавичната проверка на дупнишките служители тогава установи липсата на необходими документи за строежа на фирмата стопанисваща мини ВЕЦ-а. От РДНСК днес са поискали цялата документация от директора на “Напоителни системи” Александър Анин да бъде представена в едномесечен срок.
Германея и Вихрен завършиха наравно 1:1 в контрола Седмица преди началото на първенството на В-Югозападна футболна група, отборите на Германея и Вихрен изиграха контролен мач. Проверката бе пета и за двата тима това лято. Срещата се игра днес от 10:45 часа, пред около 50-зрители на градския стадион в Сапарева баня. Гостите от Сандански имаха кадрови проблеми преди мача и в игра участи взеха едва 15 –футболисти, като Георги Владимиров получи травма на глезена и не завърши мача. В редиците на Германея дебют направи мексиканеца с испански паспорт Диего Андраде. Гостите от Вихрен откриха резултата в 32-та минута, след премерен шут на Ласков от около 25-метра. В 38-та минута Мавродиев от Германея се възползва от грешка на вратаря на Вихрен при центриране от ъглов удар и изравни. През втората част не бяха създадени много голови положения.
Учениците от школото в Самораново с нов прочит на Рождеството Нов прочит на сцената на Рождество Христово представиха учениците от 1-и и 2-и клас на ОУ „Христо Ботев“ – с. Самораново. Малчуганите се бяха подготвили отлично под ръководството на своите преподавателки Даниела Дашова и Валентина Грънчарова. Пред препълнената стая с родители и гости те сътвориха истински празник като се превъплътиха в библейски роли и разказаха притчата за Рождеството. Да се поклонят на малкия Иисус пред яслата със сено в обора дойдоха овчарите, които първи са го зърнали и тримата източни мъдреци, които му поднесоха ценни дарове.
Вижте пропадналия бул. „Черни връх“ в София Като от филм за края на света приличаше тази сутрин бул."Черни връх" в София. Там движението е изключително интензивно, а пропадането придава апокалиптични картии. Тази сутрин се отвори голяма дупка – с площ от няколко квадратни метра.  Тя е основно на тротоара, като е засегната и малка част от пътното платно. Късмет спаси собствениците на автомобили, които увиснаха и не попаднаха в кратера. На мястото вече е поставена ограда и има работници. Снимките говорят красноречиво и коментар е излишен.
Депутатите Кирил Калфин и Петър Петров с общ ангажимент към жителите  на Големо село Депутатът от ГЕРБ Кирил Калфин и инж. Петър Петров – народен представител от БДЦ, поеха общ ангажимент към жителите на Големо село. От години в бобовдолското село няма водоснабдяване в гробищния парк и се налага хората да си носят вода от вкъщи. "Преди време, на моя приемна в селото, поех ангажимент да помогна за отстраняването на проблема с липсата на канализация. Потърсих за съдействие г-н Петър Петров, защото смятам, че когато става въпрос за развитието на региона, е важно да работим заедно. Само така наистина могат да се случват хубави неща в областта ни", коментира депутатът Калфин. Инж. Петър Петров от своя страна допълни, че е намерено решение как да се осигури вода за гробищния парк в селото. "Има възможност да се включи вода от ТЕЦ'а и да се осигури необходимата техника оттам. Нужни са около 500 лв. за закупуване на тръби. Заедно с г-н Калфин ще ги осигурим от личните си средства. В понеделник ще задвижим нещата и смятам, че до десетина дни проектът ще бъде завършен", коментира депутатът от БДЦ. На срещата в Големо село присъства кметът Васил Василев, областният координатор на БДЦ Харалампи Златанов, общинските ръководители на ГЕРБ и БДЦ в Бобов дол – Росица Борисова и инж. Илиян Илиев. Кметът Васил Василев благодари за съдействието, оказано от двамата депутати и припомни, че само до преди няколко месеца е завършен новият покрив на храма в селото. След поет ангажимент от областния координатор и народен представител Кирил Калфин, ПП ГЕРБ осигури 5 000 лв. за ремонта на храма "Света Троица".
Христо Златанов: Вървим стъпка по стъпка Капитанът на италианския Пиаченца – Христо Златанов заяви, че първата цел пред отбора е да премине груповата фаза на Шампионска лига и да се класира за плейофите "Вървим стъпка по стъпка". След като се класираме за следващата фаза ще си поставим и останалите цели, освен Шампионска Лига усилията ни са насочени към купата на Италия и първенството. Златанов допълни, че ще играе срещу Марек, тъй като при контузия на ръката е пропуснал не малко мачове и трябва да навлезе в игрови ритъм. Златанов коментира и постижението си – най-добър реализатор на италианската Серия А1 за всички времена: "Много съм доволен, този резултат е постигнат с много работа и лишения. Oт друга гледна точка не е чак толкова добре, защото явно много време съм играл волейбол и малко ми остава, но ще играя докато съм здрав и изпитвам удоволствие от играта – това е най-важно тогава, когато има тръпка. 
34-годишен мъж от Дупница е починал при катастрофа на главен път Е-79  Тази нощ след пътно-транспортно произшествие на главен път Е-79 е починал 34-годишен мъж от Дупниица, съобщават от пресцентъра на МВР. Катастрофата е станала в района на Дупница в посока Благоевград.  
ЕКСКЛУЗИВНО! 20-тонна цистерна се преобърна на моста на Дупница при жп. линията (СНИМКИ) 20-тонна цистерна вдигна на "крак" всички институции в Дупница и областта преди по-малко от два часа. Возилото, с благоевградска регистрация се преобърна на моста на входа на Дупница от София и увисна от него само на 3 метра от жп.линията. Първоначалната информация, че е пълен с 20 тона пропан бутан изправи на нокти Пожарна, полиция и Гражданска защита. От местното РПУ веднага предприеха мерки и спряха движението за вход и изход към София, както и част от Е-79. Участъкът бе отрязан в радиус от 100 метра, до пристигането на Пожарните и Гражданска защита. Впоследствие обаче се разбра, че 15-метровата цистерна е празна и няма опасност от взрив. На място веднага дойдоха областния управител Виктор Янев, заместник кмета на Дупница Крум Милев, шефа на полицията Валентин Гълъбов, началника на магистрална полиция Александър Александров. По-късно на мястото на инцидента пристигна и областния шеф на МВР Емилиан Стамболийски. Малко след инцидента на мястото пристигна и кмета на града Методи Чимев, а по-късно се появи и един от собствениците на благоевградската фирма .
Километрично задръстване на Е-79 след Дупница в посока София Километрично задръстване от автомобили се е образувало след Дупница в посока София. Задръстването е с дължина над 4 км, в две колони и започва от автокъщите разположени след Дупница до началото на ЛОТ 1 на АМ "Струма". Катастрофа между два леки автомобила е причината за вече 5-километровото задръстване на Главен път Е-79 преди тунела на с. Железница в посока Благоевград, предаде Агенция "Фокус". На мястото на инцидента има полицейски патрул.Преминаването през участъка отнема около 17 минути.
Двама дупничани ще защитават честта на България на Първите Европейски Олимпийски игри Двама дупничани ще са част от българската делегация на Първите Европейските Олимпийски Игри, които ще бъдат проведени в Баку, Азербайджан през юни. В таекуон-дото България ще бъде представена от двамата високо отличили се български таекуондисти Владимир Далаклиев и Теодор Георгиев, заедно със техните лични треньори треньори Пламен Трънски и Христо Михалчев. Теодор Георгиев и Христо Михалчев са представители на дупнишкият клуб Гладиатор. Теодор Георгиев се представи отлично в турнирите през тази година и спечели, повече от заслужена квота в обединената категория до 80-килограма.
В Бобов дол намериха мотоциклет, издирван от Интерпол – Италия  Мотоциклет, обявен за издирване Интерпол – Италия, е открит от служители на реда в автосервиз в Бобов дол.
61-годишен мениджър положи клетва като съветник в ОбС-Дупница Клетва като общински съветник от квотата на ГЕРБ положи 61-годишният Димитър Мирчев на днешната извънредна сесия на дупнишкия парламент. Той замени напусналата д-р Диана Кьосева. Мирчев е сред първите 10 учредители на ГЕРБ в Дупница и не е бил член на нито една друга партия. Работи като мениджър в търговска фирма. Той бе 17-и в листата за съветници от партията на Бойко Борисов.
След драматичен мач юношите на Марек Юнион-Ивкони се класираха за полуфиналите Юношите старша възраст на Марек Юнион-Ивкони се измъчиха срещу Добруджа в решителен мач за класиране на полуфинал. Днес дупничани стигнаха до успеха с 3:2, но след обрат и решителен тайбрек в отделните части 25:20/ 24:26/ 14:25/ ./25:16/ 15:11/. Така Марек събра 5-точки. Първи в групата завърши Левски с пълен актив от 9 точки. Сините днес победиха с 3:0 Славия. От група Б се класират Левски и Марек, а от група А-отборите на ЦСКА и Виктория Волей. Червените днес победиха в спор за първото място Виктория с 3:1 гейма. По регламент Марек среща ЦСКА, а Левски -Виктория. Държавно първенство 2014/2015 по волейбол се провежда в Тетевен
Над 400 танцьори идват на „Рила ни гледа“ в Дупница Фолклорният състав към спортно дружество ,,Младост” от Босилеград ще открие юбилейното 5-о издание на Националния фолклорен фестивал на обработените народни хора „Рила ни гледа“, организиран от Община Дупница под егидата на кмета инж. Методи Чимев. Надпреварата, която отново е с международно участие ще започне в 10 ч на 14 юни на сцената в парк „Рила“, а вечерта от 19 ч. са награждаването и галаконцертът на победителите.
1500 лв от Общината, лични средства и хранителни продукти дариха на Незабравка кметът Чимев и заместникът му Милев По предложение на кмета инж.Методи Чимев, Община Дупница също се включи в набирането на средства за подпомагане лечението на  Незабравка Боткова от града, информираха от пресцентъра. Потресаващата история на 36-годишна жена, която е с тежко онкологично заболяване и грижи за нея полага 13-годишният й син стана известна в цялата страна преди дни. Зам.кметът Крум Милев и Нина Александрова-ст.спец. "Социални дейности и здравеопазване" лично дариха 1500 лева от бюджета на общината на болната жена.
Силният вятър не позволи Марек и Ботев Вр да изиграят полезна контрола Марек изигра днес 8-та си контрола тази зима и завърши наравно 1:1 с Ботев Вр. Проверката обаче се оказа и най-безмислената, тъй като силният вятър в село Вълково попречи и на двата отбора.“Имахме няколко тактически варианта за отработване, но вятърът обезмисли мсичко. Не се получи ползотворна контрола, само пътувахме до Вълково“, коментира наставникът на Марек Тенчо Тенев. И двете попадения станаха през първото полувреме, като Кръстовчев откри, а Илиев изравни малко преди почивката. Следващата контрола на Марек е в събота срещу Септември Симитли.
Започва миенето на улици в Дупница От 29 април до 4 май ще се проведе сезонното миене на улиците в Дупница. Ще се започне от утре в ж.к. “Бистрица”, както на улиците, така и на прилежащите тротоарни площи от 15:00 часа в района от пазара, автобусната спирка и улица “Черни връх” до изхода на комплекса. Поради тази причина не е желателно паркирането на МПС-та в района, съобщават от пресцетъра на Общината
Газова бутилка избухна и едва не уби възрастен мъж Газова бутилка избухна снощи в Кюстендил. Пострадалият Методи С. е мъж на възраст около 75 години. Той е приет в кюстендилската болница с изгаряния по лицето, ръцете и гърдите. Газовата бутилка е била на балкона на терасата на мъжа. Той живее в апартамент на 8- мия етаж в блок на ул. „Македония“. Мъжът решил да запали газовия си котлон, но най- вероятно е имало теч от бутилката и тя е избухнала, потвърдиха за Дарик от ОД МВР- Кюстендил. Счупени са прозорците на апартамента. Съседи коментираха пред Дарик, че мъжът е оцелял и благодарение на това, че терасата е на последния етаж на блока и не е била остъклена. В момента на инцидента той е бил сам в дома си, в който живее със съпругата си. На място бяха две пожарни и две линейки, разказаха очевидци.
Източник : DarikNews.bg