Начало
Очаквам да излязат и още хора от ПГ на ГЕРБ. Това каза пред журналисти независимият депутат Георги Марков, който напусна ПГ на ГЕРБ, във връзка с напускането на Красимир Стефанов от ПГ на ГЕРБ, предаде репортер на Агенция Фокус. „Не знам как е протекъл конгресът. Видях от медиите, че г-н Борисов каза, че не са лидерска партия, а вече са демократична партия, като той им е дал ръководството с двама успешни кметове и по този начин вече няма да са лидерска партия. По самия начин на говорене е: „аз казах, това ще бъде”. За мен това ако е демократична партия, здраве му кажете”, заяви Марков.„Очаквам да излязат и още хора. Не съм разговарял с никой от тях. Надявам се тези хора, които напуснат ГЕРБ, да се присъединят към нас, да бъдат независими депутати и ако се съберат повече от 10 души, може да се направи група, ако всички имаме еднакви интереси и демократично мислене. В някои случаи ще подкрепим управлението, в други случаи, за които нещата не са така, както ние си мислим, няма да го подкрепяме”, посочи той.„Не съм разговарял с Красимир Стефанов, даже се учудвам, че точно той напусна, след като седеше зад г-н Цветанов, той му правеше данъчните проверки и т.н. Не съм очаквал той да напусне, но явно и той е разочарован по някакъв начин. Аз казах, че няма да разговарям с никого и да каня никого. Лично аз не бях принуден. Мен ме принуди начинът на държанието на партийните секретари и фидосовщината в групата на ГЕРБ. Не знам неговите мотиви”, обясни Георги Марков.
„Натиск освен от ГЕРБ, не виждам откъде другаде може да дойде. Те са свикнали да работят по този начин, да притискат, да се образуват дела, да подслушват”, заяви Марков. По думите му преди в ГЕРБ са били съвсем други идеи – да се върви вдясно, да спре да се разсъждава и работи по този начин. „Виждате – старата песен на два гласа”, каза Георги Марков.
Във връзка с това, че е подкрепил воденето на предизборната агитация, той заяви: „Не виждам нещо да пречи на държавата или да застрашава сигурността. Това е една стъпка към демокрацията. Това, което депутатът от Бургас направи, страшно много ме разочарова”.
Марек Юнион-Ивкони продължава да мачка наред! 12 победи от 12 мача за дупничани! Статистика + Снимки
Майка на осмокласник в основното училище „Христаки Павлович“ в Дупница бе глобена със сто лева за непристойно поведение. Решението е на Районен съд Дупница. Инцидентът е станал на 4-ти септември. Тогава 31-годишната А.Димитрова с основно образование, нахълтва в учителската стая на ОУ „Христаки Павлович”, като отправя на висок тон ругатни и заплахи към учителите и най- вече към г -жа Иванка Ръжева и г-жа Иванка Високомогилска. Афектирана Димитрова дърпа за ръката г-жа Висикомогилска, като това става пред редица свидетели. Веднага е извикана и полиция. Повод за скандала е двойка на осмокласник син на Димитрова. Заради оценката майката е решила да поиска обяснение от преподавателите. Заради двойката ученика ще повтаря класа.
Два пожара са гасили екипи на РСПБЗН вчера в Дупница и Бобов дол, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Тежко гостуане предстои на волейболният ни шампион "Марек Юнион-Ивкони" тази вечер. Дупничани излизат в негостоприемната зала "Арпезос" в Кърджали срещу местния "Арда". Домакините, в чийто редици играят доста опитни волейболисти водени от Невен Нешев са пределно мобилизирани да нанесат втора загуба в шампионата на шампионите. "Арпезос" със сигурност ще бъде пълна до краен предел и повече от 1000 зрители ще подкрепят водения от Иван Халчев тим.
Заради войната на пътя инструкторите поискаха законодателни промени и предложиха да има нови листовки и полигон, съобщава btv. Повече контрол на пътя, искат от асоциацията на автомобилните инструктори. С резерви обаче те приемат идеята, новите шофьори да получават книжка на 16 години и до 18 да карат с придружител, както и да управляват коли с малка мощност. Мерки против купуването на шофьорски книжки, също са залегнали в предложенията.Инструкторите искат нов закон, както и ограничени на скоростта по магистралите от 140 на 110 км/ч.
Дупнишки социалисти се включиха в тържествата по отбелязване 1-ви май Деня на труда. В София над 8 хиляди столичани и гости на столицата се включиха в митинг-шествието на левицата, което тръгна от Народното събрание и стигна в Борисовата градина. То бе оглавено от председателя на партията Михаил Миков, председателя на БСП – София Калоян Паргов, членове на ръководството на левицата, депутати, евродепутати, коалиционни партньори. Сред тях бе и групата от Дупница, начело с лидера на партията в града Станислав Павлов, бившия народен представител д-р Иван Ибришимов, бившия зам. областен управител Мария Чочова, лидера на младежите в града Евгения Давидкова, кординатора на БСП за област Кюстендил Ивайло Петров. С много песни, настроени и лозунги „Време за справедливост”, „Искаме работа”, ” „За справедливост и достойни старини”, „По-справеливо заплащане на труда” и викове „БСП” и „Победа” премина вчера празникът в София. Топлото време и доброто настроение изкараха стотици хора, които се включиха в събитието. Вчера освен ден на труда, се оказва, че в миналото е било и ден на цветята, а също така празнува и в. “Дума”, който е основан на тази дата преди 25 години. Председателят на Националния съвет на БСП Михаил Миков пък посочи, че в миналото работещите са нямали право дори на отпуск, както и право да стачкуват. По думите му “това е празник на всички, които имат право на достоен и безопасен труд и достойно заплащане.“ Време е за справедливост и за смелост. Това заяви депутатът от БСП Мая Манолова. Тя благодари на всички, които бяха дошли в Борисовата градина да отбележат празника на труда. “Този празник повече от друг път има смисъл, защото неравенствата в България са ужасяващи”, заяви Манолова. По думите й в момента заплащането е мизерно, а хората бедстват. Тя говори и за отстояване на правото на труд на младите, както и за по-справедливо заплащане, по-добро здравеопазване. “Щом сме заедно, сме силни. Предстоят ни сериозни битки и за пенсионна реформа, която да е справедлива за хората и да не ги обрича на работа до гроб и за справедливо здравеопазване”, допълни още Манолова.
Улиците "Пазарна" и "Булаир" в района на Минчов площад, ще бъдат затворени от днес 16-ти април, до неделя 19-ти април, информират от Община Дупница. Причината е предстоящия събор Умни Петък и разполагането на търговци в този район. За автомобилите със специален режим на движение са осигурени алтернативни маршрути, които са съгласувани на Комисия по безопасност на движението с КАТ, Пожарна безопасност и Бърза помощ.
Да си спести глоба от 300 лева се опита софиянец, който е бил "фотографиран" да шофира с цели 42 километра в час над допустимата скорост. Съдия Снежанка Кьосева разгледа жалбата на водача на Форд Фокус, който е заснет от стационарна камера намираща се в село Мурсалево. Шофьорът пътувал в посока Благоевград и при позволени 50 км/ч профучал с 92 км/ч, като веднага била готова и "фотографската снимка". Шофьорът И.В.Д. обжалва електронния фиш, очевидно мислейки се за ясновидец с мотив, че…електронната камера е много вероятно към момента на снимките да не е била технически изправна.
Марек и Локомотив Пд завършиха наравно 0:0 в мач от 5-ят кръг на А-футболна група. Двубоят на стадион Бончук предложи на близо 2500 зрители здрава битка почти през всички 90-минути. Главният арбитър Адриан Петров показа обща 13 жълти картона – 9 за Локомотив и 4 за Марек.
Поредна благотворителна акция „Да помогнем на Бети, да живее“ ще се проведе в Дупница. На 12 юли няколко фирми ще работят благотворително и събраните през деня средства ще бъдат дарени за лечението на Бети. До този момент са се включили: Автомивка Вива, салон Контеса – подстригване и маникюр и фотографка Росица Павлова! Организаторите на кампанията призовават още фирми да се присъединят към инициативата.
Кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев замина за Брюксел на среща с Европейската комисия. На нея ще бъде промотирана програмата „Урбакт 3“, по която допустим бенефициент е Община Дупница. Основната тема, която ще бъде разисквана е градското развитие и финансирането по тях. Участие в срещата ще вземат представители на 38 града, които са определени за най-бързо и успешно развиващите се градове – според йерархичната класация на всички общини в България. Именно те са поканените да участват в тази програма.
Инвеститорски интерес има към ниското тяло зад Спортната зала за изграждане на хотел със зали за възстановяване и т.н., обяви председателят на ОбС-Дупница Костадин Костадинов на сесията в петък. Това стана по повод внесената от кмета Чимев докладна за одобряването на тази площ за частна общинска собственост. От 10 и повече години се коментира това намерение, но досега реална стъпка в тази насока липсваше. Градоначалникът отказа да внесе повече яснота по темата с лаконичния коментар: "Да не говорим сега напразно. Като му дойде времето ще покажеме и ще говориме".
Обществени обсъждания за намерението да бъде изграден Регионален център за неопасни отпадъци край село Джерман ще се проведат днес. Те се налагат заради направени допълнения на доклада за оценката на въздействие върху околната среда, при осъществяване на инвестиционното намерение. Обсъжданията ще се проведат в дупнишките села Джерман и Грамаде, както и в кюстендилското село Радловци и в областния град. В Грамаде началото нам обсъждането с местните жители е насрочено за 11 часа, а в Джерман за 14 часа. Именно там се очаква да премине "горещо" обсъждането, тъй като голяма част от местните са категорично против изграждането. На срещите с местните ще присъстват представители от всички институции ангажирани по доклада.
През изминалото денонощие са заявени 4 извършени кражби. След проникване чрез взлом в 2 къщи в с. Мало село е извършена кражба на одеяла, олио, селскостопански инвентар и музикална уредба, от къща в Дупница са отнети пари, от ел.табло в с. Джерман – електромер. Местопроизшествията са обслужени от дежурни полицейски групи на РУ Бобов дол и РУ Дупница. Работата по установяване на извършителите на деянията продължават двете полицейски управления.
Извънредна сесия ще проведе утре Общински съвет Бобов дол. Причина за това спешно събиране е депозираната от заместник председателя Валери Радлев оставка. Радлев който е лидер на БСП в миньорския град получи назначение като шеф на фонд Земеделие в Кюстендил и не може да съвместява двете длъжности. Радлев обаче остава в местния парламент като редови съветник.
Пирин (Гоце Делчев) и Хасково завършиха 1:1 в контролна среща, която се игра днес в Банско. Новакът в „А“ група Хасково успя да открие резултата през първото полувреме. Малко по-късно обаче новото попълнение Кирев, който дойде от Литекс, изравни. Равенството 1:1 се запази и двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат.
Вени-Дона Сърбинска бе успешно оперирана тази нощ. Националката по футбол и звезда на благоевградския клуб „Спортика“ бе в критично състояние след вчерашната катастрофа в Кресненското дефиле, при която загинаха майка й – Нина, и малката й сестричка – Цвети. „Операцията е минала успешно, в момента е стабилизирана, но нищо категорично не може да се каже за състоянието на Вени“, развълнувани споделиха пред E79news близки на Вени-Дона от благоевградския женски футболен клуб „Спортика“. Състоянието на настанените в благоевградската болница – 35-годишната Елена Колева и дъщеричката й Йоана Колева, както и шофьорът на микробуса – 52-годишният Валентин Сотиров, е стабилно. Животът им е извън опасност. Това заяви директорът на МБАЛ – Благоевград – д-р Владимир Пандев. Собственикът на туристическа агенция „Оазис А“ е много разстроен от случилото: „Това за мен е една безпрайно голяма трагедия и я преживявам много жестоко. Заспал ли е шофьора, лошо ли му е станало, и аз още не знам… станала е трагедията“.
Голяма част от центъра на Бобов дол днес остана без електричество. Причината бе кражба на кабел. Екипи на “ЧЕЗ-Електроснабдяване” са заявили днес сутринта в районното полицейско управление на миньорския град кражбата на около 30 метра въздушен електропровод свързващ така наречената “Младежка палата 2” и блок 26 в града. Те се намират на една от главните улици в града – “Васил Коларов”, и са в непосредстена близост до Общината.
Отборът на Марек, който е на подготвителен лагер в Сандански изигра днес първата си контрола за годината. На терена в село Вълково дупничани срещнаха втородивизионнят Пирин Разлог. Марек победи с 2:0, като отбеляза голове и в двете полувремена. В 30-та минута Мартин Димитров бе съборен в наказателното поле на Пирин и отсъдената дузпа бе реализирана от Еньо Кръстовчев за 1:0. След гола играчите на Марек създадоха още положения, но не успяха да ги реализират. След почивката новото попълнение Георг Васев подаде добре към Крум Бибишков и тарана реализира за крайното 2:0. Следващата контрола на дупничани е в понеделник 26 януари срещу Рапид Букурещ. Срещата ще се играе в гръцкия град Ксанти, където е на подготовка Рапид.
Шестима пострадали от градушката са потърсили помощ в "Пирогов". Те са с наранявания в областта на главата и лицето, съобщиха от лечебното заведение. Пред спешния неврохирургичен кабинет чакат и още няколко пострадали, за да получат помощ от специалист. Нараняванията им са подобни.
От Агенцията за социално подпомагане са уведомили общините, че отменят втория етап за прием на заявления от кандидат-потребители и кандидати за лични асистенти. Официално, такова писмо е пристигнало и в Община Дупница подписано от ръководителя на проекта Румяна Георгиева, информират от кметството. "Към 8 юни тази година броят на обслужваните по проекта хора с увреждания и хора с ограничения или в невъзможност за самообслужване е 14 133 потребители, в т.ч. 3 049 деца. В листата на чакащи броят на одобрените е значителен. Обявяването на втори прием на документи щрез месец юни ще създаде допълнителни очаквания сред гражданите, които в рамките на този проект не биха се реализирали, тъй като финансовият ресурс по проекта е разпределен", се казва в писмото.По този проект "Нови възможности за грижа", Община Дупница успя да осигури 80 места, а други 148 са чакащи. От Община Дупница вече изготвят документите, с които ще искат 150 места за лични асистенти от Министерство на труда и социалната политика по друг проект "Независим живот", който е със същата дейност на услуги.
Дисциплинарната комисия към БФС, глоби Марек с 2000 лева. Санкцията е след мача със Славия, който дупничани спечелиха с 1:0. Защитникът Боби Николов е наказан за 1-мач и глобен с 1000 лева. По доклад на дежурният делегат на БФС Неделчо Михайлов футболен клуб Марек е глобен с 1000 лева за за нерегламентирано използване на пиротехнически изделия, на основание чл.37, ал.1, т.22. Гостите също са глобени. За хвърлени предмети на основание чл.37, ал.1, т. 4, б. А–предложение 1от дисциплинарния правилник – ДК наказва ПФК"Славия"София с имуществена санкция в размер на 1000 лева. ДК задължава ПФК „Славия” гр. София да възстанови щетите на стадион „Бончук” гр. Дупница съобразно чл.38, ал.1 от ДП. Припомняме, че последното е свързано с погрома, който направиха футболистите на Славия в съблекалнята за гости. Същевременно привържениците на Марек организират агитка за предстоящия мач с Локомотив Пд, който е на 13 –ти април понеделник от 20:00 часа в Пловдив. Автобусът организиран от фенклуба ще тръгне от спортната зала около 15:00 часа. Цена на екскурзията 15 лева. Повече информация и записване при заместник председателя на фенклуба на Марек Румен Тимев/ 0898 880603
Разпятието в сапаревобанското село Овчарци така и не стигна до водата на днешния ритуал. Около 20-ина смелчаци от селото бяха влезли до кръста в ранната сутрин в ледените води на Горица с мерак да спазят традицията на Йордановден и извадят железния кръст от реката. 19-годишният Даниел Гроздин обаче улови кръста още във въздуха и така не се стигна до традиционното боричкане, както всяка година. Като Стефка Костадинова, левентът скочи във въздуха и улови кръста. Над 200 човека бяха дошли да гледат ритуала и веднага започнаха коментари каква е поличбата, докато младежите все пак се потопиха за здраве. Жителите на селото се славят като едни от най-вярващите в региона и по стара традиция, Гроздин и приятели ще минат през всяка къща.
Стартираха ремонтните дейности на "Островите" в Дупница и главния път от Учителски институт към Старата автогара бе затворен от тази сутрин. Както е известно, на това място предстои изграждане на кръгово движение, полагане на нова асфалтова настилка, както и съпътстващи дейности – ремонт на тротоари и зелени площи като част от проекта "Зелена и достъпна градска среда". От днес са в сила и новите маршрути на движение.
Един от най-добрите състезатели по таекуон-до версия WTF в България, дупничанинът Теодор Георгиев от СК Гладиатор, заедно с Влади Далаклиев от Ботевград и представители на клуб Форс София Даниел Турнов , Мартин Гърков и треньора на клуба Васил Христев бяха част от шоуто на Нова Тв „ И аз го мога“. Дупничанинът и неговите партньори впечатлиха не само участниците, но и публиката в студиото. Петимата направиха демонстрация, при която показаха атрактивни удари и чупене на плоскости. По регламент в състезанието родни звезди ще трябва в следващото предаване да демонстрират подобни умения. Актрисата Елен Колева и Петко Димитров ще трябва през следващите дни да тренират упорито и пред журито, след седмица да покажат умения по таекуон-до. Теодор Георгиев следващата седмица е отново на турнир в Русия и няма да може да бъде в студиото. Интересен е факта, че съпругата на треньора на Форс Васил Христев-Христина е от дупнишкото село Бистрица.
Касите на местни данъци и такси в Община Дупница ще работят с удължено работно време до 31 март. Жителите на общината могат да плащат своите сметки всеки работен ден от 8 до 18 часа без прекъсване. Това се налага заради големия поток от хора, както и поради невъзможността на мнозина да направят своите плащания заради работното си време през деня. За времето от 4 март до 18 март, през гишетата на местни данъци и такси са минали 8287 човека, което прави средно по 753 човека на ден или по 47 човека на един служител на час. За съшия период от време инкасираната сума е в размер на 293 490,83 лева. Най-голямата сума постъпила за този период е на 11 март – 41 673,89 лева, а най-малката – 19 541,46 лева на 5 март. Средно на ден постъпленията са около 25 000 лева.
Марек Юнион-Ивкони записа 13-та поредна победа във волейболната Суперлига надигравайки като гост Монтана с 0:3.
Със стихотворения и народни танци на детската група "Абракс" от детската градина в Джерман бе открита официално новата учебна година. В двора на детското заведения освен родители и роднини на децата, гост бе и кмета на Общината инж. Методи Чимев, който бе в компанията на директора на селото Ангел Цветков и старши специалист "Образование" в Общината Тодор Петков. Директорката на забавачницата Райна Соколова благодари на кмета от името на персонала и родителите на децата за ремонтът, който бе направен през миналия месец.Двете сгради на детската градина не бяха ремонтирани повече от 20 години, но днес прие децата напълно обновена. Подменена е цялата дограма, извършен е цялостен вътрешен ремонт на помещенията и санитарните възли, ремонтирани са покривите на яслата и детската градина и други. Поръчката бе на стойност 33 742,18 лв, а дейностите бяха извършени от “Нел и Ропстрой” ЕООД. В детската градина в Джерман тази година стартира с 36 деца, но броят ще се увеличи в следващите дни, заяви Соколова. "Изключително сме доволни. Все едно сме в напълно нова детска градина. Сега няма да имаме проблем през зимния период и с отоплението, което бе сериозен проблем винаги. Родителите също са изключително благодарни за направеното и доволни", допълни Соколова. "Още през февруари бяхме заложили необходимите средства в проектобюджета за тази детска и за филиала на 4-а в Дупница, защото те имаха належаща нужда. Доволен съм от направеното. Има още някои неща, които ще направим за детската градина съвсем скоро. Радвам се, че родители също споделиха задоволството с от ремонта. Все пак това е децата", лаконичен бе инж. Чимев, който подари играчки и люлка за малчуганите.
Община Дупница спечели пред Кюстендилски окръжен съд, делото заведено от фирма „Райс-97“ за изплащане на 49 198 лева. Сумата е за лихви от 2009-а година насам по договор за други 89 755,20 лева, които пернишката фирма прибра през миналата година след като запорира тогава сметките на Общината. Договорът е още от времето на Първан Дангов през 2006 година. Съдия Милена Богданова уважи иска на юристите на Общината, а именно да отхвърли претенциите на „Райс-97“ поради изтеклата 3-годишна давност.
Страница 24 от 156

Марек ще се подсили с поредно класно ново попълнение.

