УТРЕ! Започва подмяната на уличното осветление в Дупница. Прочетете откъде? Дългоочакваното стартиране на цялостната подмяна на уличното осветление в Дупница ще стане факт утре. Испанската компания, собственост на боса на Реал М Флорентино Перес спечели проектите за тази дейност в България по фонд "Козлодуй" и започва работа. Досега започването на същинските дейности се отлагаше на няколко пъти и в началото на месец август градоначалникът Методи Чимев поиска среща, за да разбере защо се бави стартирането и какво се случва. Дори и тогава той беше получил уверение, че работа ще се започне на 18 август, но в крайна сметка, това ще стане с 20-дневно закъснение. "Най-важното е, че се започва. Това е много важен проект за реализация, тъй като касае подмяна на осветителните тела в целия град, монтиране на нови, както и осветяване на тъмни райони в града. Освен това, след цялостната реализация, ще бъде изграден и център за управление на уличното осветление и във всеки един момент, не само, че ще се контролира, но и автоматично ще се сигнализира за авария, без да е нужно да се подават сигнали за това от граждани", коментира кметът на града инж. Методи Чимев вчера по време на честването 129 години от Съединението. "Ще има прекъсвания на тока по райони, което ще създава дискомфорт на всички ни, но трябва да проявим разбиране", допълни Чимев.chimev
Кметът на Дупница: Въпросът със заема все още не е приключил  Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев ще внесе за втори път в Общинския съвет докладната записка за взимането на облигационен заем в размер на 3 милиона евро.
Фирми от Дупница сключвали фиктивни договори за сметоизвозване? Ползват безплатно общите контейнери Зам.кметът по икономическите въпроси на Община Дупница Олга Китанова анонсира за две сериозни промени, които ще бъдат предложени на местния парламент за обсъждане по отношение Наредбата за местни данъци и такси. „Първата промяна касае „отварянето“ на данъчната кампнаия от 1 януари, а не както е досега от месец март. По този начин, общината ще може и по-плавно да разпределя парите от приходи. В целия си мандат, не сме вдигали местните данъци и такси, и отново не възнамеряваме да го правим, както сме го обявили. Другата сериозна промяна е по отношение на таксите за смет от юридическите лица, които сключват индивидуални договори за сметосъбиране и сметоизвозване с други фирми. Последните 2 години се наблюдава тенденция към това, което е негативно за Общината, която губи ебегодно само по това перо около 200 000 лева. Направили сме проверки на такива фирми и за съжаление мога да отбележа, че некоректно се изпълнява тази услуга. Липсват съдове за смет, а се използват тези съдове, за които Общината плаща, а не получава нищо. Това навява на мисълта, че има голяма вероятност да говорим за фиктивно сключвани договори от някои. Поради тази причина ще се елиминира това от следващата година“, обясни Китанова.
Полицията хвана бобовдолци докато крадат от магазин в село Крайници Двама мъже от Бобов дол са установени в момент на извършване на кражба от магазин за хранителни стоки в с. Крайници, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Два снаряда са изстреляни към сградата на македонското правителство в Скопие Два снаряда били изстреляни снощи към 23.00 часа, предаде телевизия Алфа. Според неназовани източници на телевизията нямало пострадали. Няма и информации за нанесени материални щети. МВР на Македония потвърди информацията на медиите, че са били изстреляни два снаряда към сградата на правителството в Скопие, предаде агенция Макфакс. В 22.00 часа /местно време/ полицията е получила сигнал, че били чути детонации в района на правителството. След няколко часа снарядите били открити. Те са били забити във фасадата на сградата – единият в източната страна, а другият в покрива на сградата. Все още не е ясно какъв тип снаряди са били изстреляни към сградата на правителството в Скопие. Това е съобщил говорителят на МВР Иво Котевски, предаде електронното издание НОВА. Котевски е заявил, че все още няма информация как са били изстреляни снарядите. Разследването продължава, а се очаква по-късно МВР да даде повече информации, посочва изданието. В сградата на правителството не били изстреляни снаряди, а куршуми с голям калибър. Това съобщи македонското електронно издание МКД, като се позовава на МВР. Според изданието предполага се, че куршумите били изстреляни от района на Скопското кале, от другата страна на река Вардар, населена предимно с албанско население. Полицията все още разследвала случая. Това е втори случай на обстрелване на македонското правителство. През 2007 г. две гранати бяха изстреляни към сградата. Инцидентът стана на 6 август 2007 г. 30 минути след полунощ. Те обаче са паднали на пътя, недалеч от посолството на Япония. Говорителят на правителството Ивица Боцевски окачестви инцидента като терористичен акт, а целта е било правителството./Фокус
ВИДЕО от драматичната загуба на Марек с дузпи от Олборг в Готя къп Децата на Марек загубиха последния си мач от турнира Gothia Cup от датски гранд Олборг, след изпълнение на дузпи. В продължение на целия двубой, дупничани определено бяха по силния и стабилен отбор на терена. В първата част Венци Георгиев отбеляза гол, но след това намаляване темпото на игра във второто полувреме, дупничани допуснаха изравнително попадение в своята врата. Резултатът се запази до края (1:1) и бяха бити дузпи, което донесе победата на датчаните.
СНИМКИ/ Дупница отбеляза 9-май: Ден на Европа и Ден на победата 9 май, Ден на Европа и Ден на победата, бе отбелязан днес в Дупница. На централния площад „Свобода“ бе издигнат флагът на Европейския съюз. Приветствие към събралите се на площада, жители и гости на Дупница, отправи кметът на града Методи Чимев. В концерта участваха хор Канон и формация Тепсихора. Преди това в залата на Общински съвет, бе проведено тържествено събрание на съюза на офицерите и сержантите от запаса, в чест на 70-години от края на Втората световна война и Деня на Европа. Стоян Ушатов о.з полк и председател на Управителния съвет на читалище „Генерал Георги Тодоров"припомни факти от Втората световна война. Гост на събранието бе новоизбраният председател на Ощински съвет Станислав Павлов
Младежите се придвижили до „Иван Вазов“ снощи с помощта на ДжиПиЕс Тримата младежи, които бяха обявни за изчезнали вчера на път за хижа "Иван Вазов" са успели да стигнат до нея все пак. Това е станало с помощта на GPS. Липсата на връзка доведе до провеждането на спасителна акция днес от дупнишкия спасителен отряд, в който лавина затрупа част от тях.
Лютви Местан : Протестите срещу ДПС мандати  са добър сценарий Лидерът на ДПС нарече протестите в страната срещу избора на депутатите от движението в Кюстендил, Габрово и Ямбол „добре премислен сценарий за създаване на благоприятна среда, в която обществото да преглътне бъдеща коалиция с участието на крайните националисти“. Чувам, че нормалната коалиция била ГЕРБ, Реформаторския блок и Патриотичния фронт, но какво нормално може да има в съюз между партии-членки на ЕНП и сила, която след изборите заявява „Европа да си гледа работата“, коментира още Местан. Освен ДПС да се сатанизира, сценарият включва образът на Патриотичния фронт да се представи като нещо по-добро от „Атака“И двете задачи се непосилни, номерът няма да мине, заяви той. Нито ДПС може да бъде сатанизирана, нито Патриотичният фронт е нещо по-добро – той дори е по-опасна редакция на „Атака“, смята Местан. Затова и партията му ще бъде опозиция от първия ден на управление с участието на националистически формации. Местан обаче не отговори как гледа на „България без цензура“. Местан определи анти-ДПС говоренето като криза на политическата идентичност и на програмнотго политическото мислене. „Анти-ДПС реториката е заместител на дефицитите на политическите опоненти и затова казах, че „Не на ДПС“ не е програма за управлението, „Не на ДПС“ няма да нахрани никой. Анти-ДПС реториката е парадоксално признание за силата на ДПС и не случайно винаги, когато ДПС е най-силна, най-силна е и анти-ДПС историята, има такава закономерност. Анти-ДПС реториката е ерзац политика, политика продукт и на обременено съзнание, на сгрешеното възприемане на ДПС като етническа партия“, посочи той.
Днес се играят 6 мача от волейболната Суперлига: Проследи на живо резултатите ТУК Марек Юнион- Ивкони приема днес от 17:00 Арда. Волейболните ни шампиони  ще гонят 13-а победа с 3:0 гейма. Досега дупничани имат само 2 загубени гейма при успеха с 3:2 над "Пирин", а всички останали 12 мача приключват в 3 гейма. Целта, кото са си поставили самите играчи, обаче не е никак лека, тъй като в утрешния двубой ще се изправят срещу възродения отбор на "Арда". Тимът от Кърджали започва да намира себе си, като във вторник буквално отнесе приятната изненада в шампионата до този момент "Добруджа" с категоричното 3:0 и голяма разлика в точките, а топреализаторът им Невен Нешев демонстрира, че е върнал формата си от преди тежката контузия, която го извади от игра за повече от 10 месеца.
ВОЙНА! Георгиев отвърна на Дангов: По-добре пудел, а не помияр По всичко личи, че в следващите дни и месеци ще станем свидетели на интересни сблъсъци между двама от най-атрактивните политици в Дупница. Както вече писахме, бившият кмет Първан Дангов нападна от микрофона на сесия на Общински съвет-Дупница заместник кмета Красимир Георгиев, заради напористото му поведение във Фейсбук. Не закъсня и отговорът на Георгиев в личния му профил. С две атрактивни снимки на пудел и освирепял пес, Георгиев вкарва хумор определяйки себе си и Дангов.
Оправят дупките по улиците на Дупница с още 250 000 лева 250 000 лева без ДДС са заделени от общинския бюджет на Община Дупница за нова поръчка за изкърпване на дупките по улиците. Тя ще бъде обявена до четвъртък, обявиха от пресцентъра на Общината. Обемът, заложен за рехабилитация е 10 400 кв.метра. След като бъде избран изпълнител, тогава ще бъде изготвен съвместен график за улиците и кварталите, които ще бъдат рехабилитирани, като в момента от администрацията изготвят цялостен оглед на уличната мрежа.
Дупница осъмна под снежна блокада Вторият за годината снеговалеж почти блокира дупничани. Падналата през нощта близо 10 см снежна покривка, този път май изненада снегопочистващата фирма, която се справи сравнително добре при първия сняг преди два дни на 27 декември. Към 7:00 часа тази сутрин снегорините бяха минали по така наречените главни улици на Дупница, но без да ги обработят навсякъде допълнително. На повечето кръстовища има снежни "островчета". Почти всички останали улици бяха потънали в снежна покривка, на която в този ранен час се радваха само кучетата.Непочистени бяха всички тротоари в града, което принуди хората тръгнали пеша за работа в този първи след празниците работен ден, да се движат по уличното платно.
Съветник от БСП се закани да воюва за пешеходната пътека при полицията Общинският съветник от БСП-Дупница Георги Пехливански се закани, че ще воюва за връщане на пешеходната пътека при сградата на полицията в Дупница. Това той обяви по време на сесията на местния парламент днес. Пехливански, който минава за "острието" на "червените" заяви, че и да не бъде избран за съветник в новия мандат, няма да се откаже от идеята да бъде възстановена зебрата, за която има подкрепата на стотици дупничани и за няколко часа е събрал голяма подписка. Местният избранник с най-дълъг стаж в Общински съвет, често обаче единствен се противопоставя на решенията на своята група и най-вероятно това е една от причините да бъде изтикан далеч от избираемите места за новия ОбС на столетницата.
Германея разгроми Ботев Ихтиман с попадения на Чечев, Кралев и Васев Германея Сапарева баня постигна изключително важна победа в първенството на В-Югозападна футболна група. Днес момчетата на старши треньорът Борис Кръстев разгромиха Ботев Ихтиман с 4:0. Резултата откри в 17-та минута Димитър Чечев с фамозен гол от около 25 метра, като топката попадна в горният ляв ъгъл на вратата защитавана от Маринов. Три минути по-късно отново Димитър Чечев изпълни пряк свободен удар от около 30 метра, а намесата на вратаря бе неубедителна, което го принуди за втори път да извади топката от мрежата си. До края на полувремето гостите не създадоха много положения, като при този резултат завърши и първата част. След почивката отборът на Ботев започна по-активно с идея да върне едно попадение, но Величков и Балдаджийски нямаха късмет. В 59-та минута Чечев проби в наказателното поле подаде и Асен Васев бе точен за 3:0. В 89-та минута Боби Кралев оформи крайния резултат 4:0 след като се пребори за топката с вратаря на Ихтиман. Срещата бе ръководена от елитна съдийска бригада Николай Йорданов с помощници Веско Мишев и Димитър Добромиров, като тримата се справиха отлично. След мача старши треньорът Борис Кръстев изрази задоволството си от играта и резултата.IMG_2268 IMG_2267
ВИДЕО/СНИМКИ: Лошото време затрудни участниците в турнира по спортен риболов в Дупница Днес завърши първият общински турнир по спортен риболов в Дупница. В двудневната надпревара, която се проведе на езерото в парк Рила, се включиха любители на риболова от региона. Организатори са клуб „Распер“ и Община Дупница. Вчера 18-ти април, 21-младежи и деца се състезаваха, като първи стана Матей Попниколов, а след него се наредиха Майкъл Борисов и Генчо Атанасов, най-малък участник бе Християн Чараклиев. Днес лошото време обаче затрудни максимално рибарите. Рязката промяна на температурата прогони рибата на по-дълбоко и се изискваше много майсторство и най-вече късмет, за да бъде уловена някоя и друга каракуда. Все пак, вчера част от участниците се похвалиха с улов и на мрена и дори пъстърва. Днес сили премериха 17-мъже и една дама. Победител стана Кирил Петров, след него се нареди Калин Кацаров, а на трето място завърши Васко Василев-Вратарчето. Победителите бяха наградени от кмета на Дупница инж.Методи Чимев, който заяви, че на следващите турнири ще има и още интересни награди. На турнира присъстваха представители и на ИАРА – Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури.
Учениците от Самораново пребориха тормоза с розово и концерт "Не на тормоза в училището" казаха децата и учениците от ОУ "Христо Ботев" в село Самораново. Днешният ден – 25 февруари е обявен именно за такъв в цял свят. Облечени в цвета на кампанията – розово, в двора на училището, те се включиха в световната инициатива с песни и танци. Минитържеството привлече погледите на много жители на селото, които обсипаха децата с бурни аплодисменти. Кампанията води началото си в Канада и има за цел да не се допускат всички форми на училищен тормоз.
Шефът на „Актавис“ на крака при футболистите на „Марек“ в Сандански Изпълнителният директор на „Актавис” Илия Пашов посети футболистите и ръководството на ФК „Марек“ (Дупница) по време на техния подготвителен лагер в гр. Сандански. „Актавис”, като основен финансов партньор, спонсорира зимния лагер на отбора, който се подготвя за втората фаза от българското футболно първенство. „Дойдох лично да подкрепя момчетата и Иво Паргов по време на техния подготвителен лагер и да им пожелая ползотворна подготовка и бъдещи успехи в предстоящите им мачове. За нас, като основен спонсор на клуба, е изключително важно отборът да продължава своя успешен път в професионалния футбол. Благодаря специално на Иво Паргов за неговите усилия, амбиция и упорита работа в името на отбора. Признавам, че той е човекът, благодарение на когото аз и екипът на „Актавис” още по-силно вярваме в отбора и ще го подкрепяме в рамките на нашите възможности. Считам, че цялата общественост в Дупница също трябва да окаже своята подкрепа към Иво и момчетата, защото те полагат неимоверни усилия Дупница да възвърне славата си на значим спортен град“
Дупничанинът, донесъл първи медал за България: Публиката подкрепяше турчина, това ме мотивира Първият медалист за България от Европейските игри в Баку е дупничанинът Даниел Александров. Резонно, той бе изключително щастлив, след като взе бронз в борбата класически стил. В категория до 80 килограма нашенецът се справи с двукратния световен шампион от Турция – Селчук Джеби.
Пет дами получиха номинации за общински клубен ръководител на Жени ГЕРБ – Дупница Структурата на Жени ГЕРБ – Дупница проведе отчетно – изборно събрание, на което бяха направени номинации за избор на ново клубно ръководство. Доскоро в област Кюстендил единствената създадена и действаща организация на дамите от ГЕРБ бе именно в Дупница. Гости на събранието бяха Ирена Соколова – председател на ЖГЕРБ, Михаела Крумова – член на НИС, областният клубен ръководител на дамите Реонита Йорданова, Росица Борисова – председател на ГЕРБ – Бобов дол и член на областното ръководство, както и Елза Драгомирова – областен координатор на ЖГЕРБ – Перник. "Жените в ГЕРБ винаги са били онзи двигател, без който нямаше как да вървим към общата си цел – развитието на региона и страната. Заедно трябва да сме работилница за идеи на партията, платформа за задълбочени и новаторски дискусии, енергия за борба с насилието и всяка друга дискриминация", заяви при откриване на събранието Радослава Чеканска, член на областното ръководство на жените. Тя пожела на дамите да вярват в силата и уменията си, а работата на структурата да продължи да бъде ползотворна и градивна. "Хубаво е, че сме намерили една кауза, която се нарича ГЕРБ. Кауза, която за всеки един от нас дава отправна точка за това какъв искаме да бъде нашият принос в обществото и какво искаме да постигнем", заяви лидерката на ЖГЕРБ за България Ирена Соколова. "Това, което ГЕРБ прави най-добре е да изгражда, да съзидава, да прави средата по-красива, да ни дава усещане, че утре градът ще изглежда с една идея по-красив от днес, ако кметът е от ГЕРБ. Утре областта ще е по-подредена и по-уредена, ако областният е от ГЕРБ, ако министър-председателят е от ГЕРБ", подчерта Соколова. "Няма друга организация, освен женската, която да е с толкова много различни, нови, интересни и много специални събития, които организира. Ние помагаме за промяната. Ако помислим малко, ще видим, че за тези седем години работа назад, ние винаги сме търсили начин да заявим колко силна е тази енергия в нас и колко добри резултати може да даде", каза още тя. "В цялата област се направиха учредителни събрания на ЖГЕРБ и смятам, че от тук насетне наистина трябва да заработим активно като клубни структури. Предстоят ни много важни избори и тук, в община Дупница, трябва да дадем всичко от себе си, за да продължим традицията, ГЕРБ да бъде водеща политическа сила", заяви Михаела Крумова. "Уверена съм, че ще направите добър избор, като номинирате активни хора, за които ГЕРБ е кауза", допълни тя. Отчет на дейността на структурата, от учредяването й през юни 2012 г. до момента, бе направен от името на настоящия председател Десислава Стойнева. Отчетени бяха всички реализирани инициативи на дамския актив, подкрепата, която оказват жените при организиране на изборите в общината, както и отговорните позиции, заемани достойно от представителките на ГЕРБ – Дупница. Номинирани за общински клубни ръководители на структурата в Дупница бяха: Таня Петрова, която е Директор Дирекция в Община Дупница, Утеха Маноилова – кметски наместник на с. Пиперево, Теменужка Марамска – Директор на ОДЗ. Номинации получиха още Илиянка Пилева – общински съветник и учител и зам.-областният управител Радослава Чеканска, която обаче си даде отвод. За общински клубен организационен секретар номинирани бяха: Валентина Зашева – кметски наместник на с. Тополница, Теменужка Марамска и Ваня Бельова, която също си даде отвод. Новото клубно ръководство ще бъде утвърдено след решение на Изпълнителната комисия на ГЕРБ. До края на месеца предстои да бъдат учредени клубни структури да дамите и в общините Сапарева баня и Рила.
Гражданско движение „България без цензура“ се срещна с дупничани DSC00806 Гражданско движение „България без цензура“ гостува тази вечер в Дупница.
Царят пред фалит, губи имоти за 20 млн. лева Над 5 милиона лева е спечелил Симеон Сакскобургготски от т.нар. царски имоти, които ползва в последните 14 години, но вече губи един след друг в съдебна битка с държавата. Огромните разходи по делата, в които са ангажирани поне 10 адвокати (7 само по процесите за горите), и високите обезщетения, които ще се наложи да изплаща на държавата, вече поставят царското семейство пред тежко финансово изпитание. До година и половина Симеон Сакскобургготски може да остане само с имението си в град Баня, Карловско, и да напусне България почти 20 години, след като беше посрещнат триумфално в София, пише "168 часа". 5-те млн. лв. печалба за фамилията са главно от добив на дървесина в Рила. Загубата от имотите обаче може да е около 20 млн. лева според данъчната оценка. Сметката все още не е окончателна, защото не са готови всички експертизи по всеки конкретен имот. 655-402-carska-bistricaОстаналите приходи на Сакскобургготски от продажба на билети за "Царска Бистрица" и "Ситняково" са незначителни и дори не покриват подобренията, които е направил в имотите. В същото време в последните 24 месеца Сакскобургготски вече загуби окончателно двореца "Кричим" край Пловдив
Шефът на Ротари за България гостува на Чимев, коментират съвместни проекти Новият дистрикт гуверньон на Ротари за България Иларио Астинов гостува днес на кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев, информират от пресцентъра. Високопоставеният гост е начело от 1 юли, когато стартира ротарианската година. Освен него, в кабинета на кмета гостуваха президентът на Ротари за Дупница Кольо Илиев, Емил Кастрев- лидер на Ротаракт Дупница и Йонко Гергов, общински съветник в местния парламент и асистент дистрикт гуверньор за областта.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
На срещата бяха обсъдени теми свързани с възможността за сътрудничество и участието по съвместни проекти и дейности на двете страни, както и благотворително сътрудничество с Ротари организациите от други страни. Астинов подари на Чимев емблемата на организацията, както и атрактивен фенер. "Символичният дар е в унисон с нашият девиз "Озари Ротари", което е допълнение към думите на Конфуции "По-добре запали свещ, от колкото да ругаеш мрака", заяви Астинов. "Надявам се, че ще си бъдем полезни. Сигурен съм, че ще успеем да реализираме проекти, които да са от полза на обществото в общината", коментира Чимев.
Дупничани ще посрещнат 2014-а година с Володя Стоянов  Дупничани ще посрещнат Новата 2014-а година заедно с народния певец Володя Стоянов, който ще пее специално за тях в празничната нощ.
Марек с поредна загуба, този път като гост на Локомотив Пд. Петков с червен картон Трета поредна загуба записа отбора на Марек. В мач от 16-ят кръг на А–футболна група дупничани отстъпиха като гости на Локомотив Пд с 0:1. Още от самото начало домакините започнаха по-активно срещата и се настаниха в половината на Марек, без обаче да застрашат  сериозно врататата на дупничани. Локомотив се отчете с няколко мелета пред Цветковски, който започна като титуляр за сметка на Михайлов. За първите 45-минути. Марек разчиташе на епизодични котраатаки. След почивката отново „смърфовете“ започнаха по-агресивно. В 56-та минута след поредната добра атака за Локо Пд, Бирсент Карагерен пропусна най-чистото положение за своя тим до този момент, след като уцели гредата. Домакините продължиха да изсипват топки в наказателното поле на Марек, но защитата на дупничани се справяше със задачите си. В 67-та минута бе първия точен удар в полза на Марек в очертанията на вратата на Локо Пд, като Еньо Кръстовчев насочи топката, но Александър Витанов спаси. При ответната атака в 68-та минута Мартин Камбуров получи топката на стрелкова позиция и отбеляза с техничен удар за 1:0. В 75-та минута Марек остана с човек по-малко, след като само в рамките на две минути Димитър Петков получи два жълти картона. В 87-та минута четирима футболисти на Локомотив Пд останаха сами срещу вратаря на Марек, но Бранимир Костадинов обаче реши да шутира и топката попадна в тялото на Цветковски. След загубата Марек продължава да има 12 точки в актива си, докато Локомотив вече е с 16.
Комисия от строителния отдел към Община Дупница посети район „Южен“ във връзка с облагородяването му  Кметът инж. Методи Чимев изпрати комисия от строителния отдел към Община Дупница в квартал „Южен“, съобщиха от пресцентъра на кметството.
Метин Енимехмедов, Дивна и Вензи на дупнишка сцена в уикенда Изключително атрактивни личности се очертава да гостуват през следващите дни в Дупница за 37-ите майски празници на културата. Освен Графа, Поли Генова, Дичо и Диана Експрес, на дупнишка сцена ще акостират в уикенда и други 3-ма любимци на младото поколение. "Ластикът" Метин Енимехмедов, който стана известен в цяла България с участието си в "Шоуто на Слави", където спечели лек автомобил заради невероятните си танци, пред дупничани ще излязат и новите звезди Дивна и рапърът Вензи. Атрактивният Метин ще покаже своите забележителни танцови умения в събота в 17 часа, когато продължава вторият ден от "Дупница ден фест". На следващия ден-неделя, от 18 часа в театъра на ОбДТ "Невена Коканова", концерт ще изнесат Дивна и Вензи. Младата изпълнителка в момента е жури в предаването "Младите надежди" и безспорна любимка на тийнейджърската аудитория. Техните изпълнения ще започнат около 16 часа.
Искат затваряне на училищните лавки в „Климент Охридски“ и „Христо Ботев“ Училищните лавки в две от учебните заведения на територията на община Дупница може да бъдат затворени. Това става ясно след сигнали подадени от директорите на ОУ “Климент Охридски” гр. Дупница и ОУ “Христо Ботев” в село Самораново  до кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев. Директорите Илилия Близнаков и Даниела Белчева изразяват притесненията си от желанието на общинското дружество “Ученически столове”, чийто шеф е Диана Борисова да затвори лафките в тези училища. От общинския пресцентър, информират, че този въпрос със сигурност ще бъде коментиран по време на сесия на Общински съвет-Дупница, когато се гледа и финансовия отчет на дружеството.
Марек Юнион-Ивкони преотстъпва Златан Йорданов пак в Турция Волейболните ни шампиони от Марек Юнион-Ивкони ще преотстъпят за втора поредна година в Турция посрещача Златан Йорданов. През миналата година той игра за Торул, но тимът му изпадна от елита. Йорданов обаче завърши на 2-о място при най-добрите посрещачи в първенството и закономерно привлече погледите на някои от клубовете. "Да, Златан се разбра за личните си условия с Инегьол и е въпрос на няколко дни, за да подпишем и ние договорът, с който го преотстъпваме. Турсият тим искаше направо да го откупи, но преценихме, че е по-добре да бъде само за една година. Все пак догодина винаги може да реши да остане в този клуб за още един сезон, но пък ако получи по-добра оферта от по-добър отбор, няма да има проблем за трансфер. Знаете, че политиката на клуба е да се грижи и за играчите си, които излизат в чужбина, така че да бъдат максимално защитени", коментира мениджърът на клуба Людмил Найденов.
Росен Тимчев отново в ГЕРБ  Росен Тимчев се връща в ГЕРБ, обяви самият той на пресконференция днес. Бившият лидер на герберите в Сапарева баня ще координира дейностите между общинските организации и областната организация.
„Марек Юнион-Ивкони“ обърна коравия „Нефтохимик“ Шампионите от Марек Юнион-Ивкони (Дупница) записаха 12-aта си победа в Суперлигата след труден успех 3:1 гейма като домакини в Сливница на Нефтохимик. Двата отбора задоволиха около 200-те зрители в залата с не лош волейбол и атрактивни разигравания. Гостите взеха първия гейм с 22:25, но манталитетът и класата си казаха думата в следващите три части, които Марек взе на 17, 22 и 21 точки. Именно бургазлии са тимът, който досега е нанесъл единствената загуба на шампионите ни.
1-ви юни, Ден на детето, в дупнишкия парк „Рила“ (СНИМКИ) Хиляди дупничани и гости на града посетиха днес парк Рила, където през целия ден се проведоха различни мероприятия по случей празника на детето 1-ви юни. Най-мащабна бе инициативата  ФАМИЛАТЛОН, която се провежда за 5-та година в София, а Дупница  участва за първа година. ФАМИЛАТЛОН са три едновременно случващи се мероприятия: