Начало
Старши треньорът на Марек Тенчо Тенев заяви, че всеки отбор си има слабост и ЦСКА не е изключение от това. Той обаче допълни, че за дупничани мачовете с Левски и ЦСКА са много по-различни като настройка, защото това са грандовете на българския футбол.
Гостуването на „Марек” в София на претендента за титлата ЦСКА ще бъде излъчено пряко следващата седмица. В първите пет кръга от първенството на А група, не бе предвиден мач на дупничани, но след като Нова Телевизия взе правата от БФС за преките излъчвания, веднага бе увеличена бройката на директните предавания. Така, на 22-и август, когато играчите на Антон Велков гостуват на Стойчо Младенов и компания, любителите на футбола ще могат да наблюдават срещата в ефира на Диема. Началото е за 20 часа. От БФС, вчера утвърдиха директните излъчвания за двубоите и от 7-ия кръг, когато „Марек” приема „Локо” Сф, но свидетели на битката ще могат да станат само тези, които посетят стадион „Бончук”.
Отборът на Марек изигра днес първата си контрола това лято. Дупничани гостуваха на Струмска слава . Срещата се игра от 18:00 часа, пред около 100 зрители на градския стадион в Радомир. Тимът на Марек бе воден от Светльо Георгиев, а на трибуните бяха Янек Кючуков, Цветан Видински, Асен Арсов и Краси Влахов. Светльо Георгиев заложи на два различни състава през двете полувремена. Преди почивката домакините бяха по-активни, но и Марек имаше своя шанс в 35-та минута, но Димитър Владимиров се забави и не успя да шутира точно. В 16-та минута бе извършена и принудителна смяна, като вратаря Костадин Гоцев бе заменен от Благовест Христов. След почивката единственото попадение бе реализирано от Ерик Иванов в 67-та минута за крайният резултат: Струмска слава – Марек 1:0.
Петима души са успели да излязат от кафене „Линдт” в австралийския град Сидни, в което въоръжен мъж държи около тридесет заложници вече близо четиринадесет часа, предаде The Guardian. Кафенето продължава да бъде обградено от тежко въоръжени служители на полицията и на специалните части.
Междуведомствена комисия, назначена със заповед на кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев с председател инж. Иван Бельов – началник отдел “Строителство” приключи работа по огледа и проверката на речните корита на територията на цялата община, информират от кметстото. В момента се обработват данните, след което ще бъде изготвена програма за планово почистване съгласно закона за водите. Дейностите по изпълнението ще започнат до 10-ина дни като с предимство ще бъдат речните корита и дерета по селата. Планира се цялостното почистване в Дупница и селата да приключи в рамките на 75 дни.
Малшанса продължава да съпътства халфът на Германея Сапарева баня Асен Васев. Вчера на път за село Крайници, където се игра котролата с дубъла на Марек, Васев претърпя леко ПТП. Инцидентът стана в района на ОМВ на излизане от главен път Е-79 в посока Дупница. За щастие няма пострадали, а само са нанесени щети на автомобила с който се придвижваха играчите. Техни колеги са спрели, за да окажат помощ и така се наложи първото полувреме Германея да започне с юношите. През тази първа част дубъла на Марек поведе с 3:1 с голове на Димитър Владимиров и Росен Йорданов. През втората част в редиците на Германея се включиха и момчетата от пътния инцидент и в крайна сметка мача завърши 3:2 за Марек. Следващата проверка на Германея е утре срещу юношите на Лудогорец
Шампионът на България Марек Юнион-Ивкони от тук до края на редовният сезон на Суперлигата по волейбол може да се състезава единствено със себе си. Дупничани са безпорен лидер и няма кой да ги измести от първото място в оставащите три кръга до края. Така единствената мотивация е да подобряват постоянно клубният рекорд от последователни победи, който вече достигна бройката 19. Днес от 18:00 часа в Спортната зала Марек приема предпоследния Ботев Луковит. Очаква се старши треньорът Найден Найденов да заложи отново на доста променен състав подобен на този срещу Славия в София преди седмица.
Продължава гасенето на пожара в Рила по северозападния склон, който е единственият останал проблемен участък. Това каза пред „Фокус’’ Виктор Янев, областен управител на Кюстендил. По думите му доброволците са започнали да се изкачват към пожара около 06.00 часа тази сутрин. Те са започнали да гасят северозападния склон, където е най- проблемния участък. „На всички останали склонове пожарът е локализиран и няма опасност да се разрасне“, каза още Янев. „Значително нещата се подобриха, благодарение и на хората, които бяха дежурни през нощта. Те не са позволили разпространението на огъня. В момента на терен са 292 души, като в гасенето продължава участието и на двата хеликоптера. От сутринта летателните машини направиха 7 хвърляния на вода", заяви за Дарик комисар Георги Толин от ГД „Пожарна безопасност и защита на населението Той съобщи и за още един по-малък пожар в района на село Фролош, община Кочериново. Там е локализиран пожар от 7 декара на иглолистна гора.
Том Атвотер е на 31 години от Патингем във Великобритания, преди да почине от тумор на мозъка, решил да даде препоръки на неговата 5 – годишна дъщеря Кели, за това как да се реализира в живота, защото няма да бъде с нея, докато расте.
Германея Сапарева баня си осигури оставането във В-Югозападна футболна група, въпреки загубата като гост на Оборище с 2:3. Директните съперници на Германея – Ботев Ихтиман и Спортист Своге завършиха наравно 1:1 и по този начин кръг преди края сапаревобанци си запазиха мястото в третия футболен ешалон. Срещу Оборище момчетата на старши треньорът Борис Кръстев започнаха отлично и до 10-та минута изпуснаха на три пъти да открият резултата. В 30-та минута домакините поведоха, но в 44-та минута Джогански изравни. В началото на втората част отново Германея имаше инициативата, но отново не стигна до гол, като напротив позволи на Оборище да контраатакува опасно и да поведе с два гола. Крайният резултат оформи Везенков в 88-та минута. Последният мач е в събота в Сапарева баня, срещу Балкан Варвара.
Лек автомобил "Мерцедес", обявен за издирване чрез Шенгенската информационна система, е бил представен за регистрация в пункта на КАТ в Дупница. Автомобилът е оставен на съхранение в РПУ Дупница с протокол за доброволно предаване от собственика. Работата по случая продължава РУ Дупница.
На нерегламентирано сметище, буквално на метри от кооперативния пазар в Дупница, и в един от най-големите квартали в града попаднаха служители от Община Дупница. При опит да бъдат почистени и орязани храстите, служителите на общинска администрация попаднаха на огромни количества боклук, който се е образувал в последните години и е бил скриван от гъстия храсталак.
След като Марек Юнион-Ивкони отстраниха Пирин Разлог с 2:0 победи в четвъртфиналните плейофи, дупничани днес разбраха и съперника си за полуфинала. Мъжкият отбор на Монтана победи като домакин Арда (Кърджали) с 3:0 (25:19, 25:15, 25:18) в третия решителен мач между двата тима от четвъртфиналните плейофи на Суперлигата, игран в местната зала Огоста. Така волейболистите от Северозападна България спечелиха плейофната серия с общ резултат 2:1 победи и се класираха за полуфиналите на първенството. В тази фаза отборът на Монтана ще срещне шампиона Марек Юнион Ивкони, като се играе до три победи от пет мача, а Монтана има предимство в домакинствата.
16-годишно момче от Дупница е опитало да открадне вчера 2 жребчета и кобила в района на с. Джерман, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Вчера в РУ Дупница е заявена кражба на 500 лева на монети от кафе-автомат, намиращ се пред търговски обект. По данни на заявителя кражбата е извършена за времето от 28.8. до 31.8.2015 г. Започнато е дознание по случая. Проверяват се намиращи се наблизо охранителни камери. Една от версиите по които се работи е, че кражбата е извършена от тинейджъри.
Огромна скала се е свлекла в коритото на река Бистрица в едноименното село.От няколко часа днес, кран изпратен от Община Дупница "се бори" с изваждането му. Сигналът е подаден от кмета на селото Васил Бански и са предприети незабавни действия.
Общинският съветник от НДСВ в дупнишкия минипарламент Силвия Овчарченска бе избрана за заместник-председател. Тя ще води заседанията в отсъствието на инж. Владимир Владимиров. Това бе и единствената точка от днешния дневен ред, по която възникнаха нападки между съветниците. Д-р Матей Попниколов припомни от стари заседания на местните парламентаристи, че от БСП в лицето на Станислав Павлов и Асен Башленски са били против, но сега групата на БСП гласува за този избор. Попниколов взе думата по този въпрос, тъй като неговата докладна, касаеща промяна в Правилника за работа на местния парламент в частта й за заместник-председател, третираше отпадането на такава длъжност, но съветниците не я приеха да бъде включена в дневния ред. Председателят на ОбС Владимир Владимиров му отне думата, тъй като не е по темата. Независимият Методи Стойнев нападна Първан Дангов за това, че гласува с новото мнозинство и е станал техен подръжник, срещу което до скоро е бил против. В крайна сметка с 14 гласа За, 9 – Против и 2-ма въздържали се Овчарченска бе избрана за заместник на Владимиров.
Първият сняг и силните ветрове причиниха сериозни транспортни проблеми в отделни части на Франция, предаде „Евронюз“.Съобщава се, че много пътища в Южна и Източна Франция са блокирани и хиляди хора бедстват.Много департаменти са засегнати от бедствието.Снежната покривка достига 30 см на места и снегът продължава да вали.Летища отменят полети, влакове не изпълняват разписанието си.Бедстващи са Лион и Гренобъл, чиито пътища са прекъснати, а много коли са останали блокирани по тях и водачите нямат провизии и рискуват замръзване заради ниските температури.Съобщава се за прекъснати кабели от паднали дървета, причинили спиране на електричеството. Според местни източници над 20 000 домакинства са без ток.Според прогнозите се очаква влошаване на времето.
Сагата "Арест за Братя Галеви" май приключи. Или поне до следващия слух.
Възрастен мъж от дупнишкото село Крайници е намерен обесен в двора на къщата си. Тялото на 79-годишният мъж е открито вчера към 17:00 часа от негови съседи. На място са пристигнали екипи на Спешен център и РПУ-Дупница. На този етап няма данни за насилствена смърт. Открито е и предсмъртно писмо, но мотивите за самоубийството не бяха оповестени. Възрастният мъж е живял сам.
Отборът на Марек направи вчера 29-ти юни първа тренировка от лятната си подготовка. Точно в 18:00 часа на стадион Бончук футболистите бяха изведени на терена от треньорския щаб. Както заниманието бе ръководено от шестима треньори: Анжело Кючуков, Янек Кючуков, Цветан Видински, Светльо Георгиев, Дани Белчев и Иван Стоянов. В първата тренировка се включиха 16 футболисти, като по-голяма част бяха от дублиращия тим, а също така и бивши играчи на клуба. Заниманието бе наблюдавано и от все още действащия президент на клуба Стойчо Милев, който заяви, че целите пред отбора няма да са влизане в професионалния футбол, а през тази година ще се стабилизира клуба и ще се развива школата. „Много от футболистите от миналата година не са в отбора сега ще разчитаме на наши момчета, които ще се обиграват. Отбора ще тренира в Дупница, но е възможно да има и лагер. Финансирането за В-група е подсигурено и то ще възлиза на около 120 хил лева, като отделно ще се изплащат и задължения към НАП и футболисти, които бяха в тима през миналия сезон. Включват се нови хора от Марек 2007, които ще влязат в новия УС. Старият Управителен съвет се разпуска и се създава нов, обединяваме се с Марек 2007. Има и бизнесмени, които ще влязат, но няма да споменавам имена. Колкото до Иво Паргов има решение на стария УС и той ще се занимава с нова частна школа, няма да бъде в новия УС. Треньорите ще са местни. Ще поканим и фенове в УС. БФС може би ни направи услуга с неиздаването на лиценз за професионалния футбол, защото нямаше как да издържаме отбора в Б-група. Казах на феновете да намерят 20 човека, които да дават по 10 хил на година, но няма такива.“ заяви Стойчо Милев.
Поредният читателски сигнал се получи на редакционната поща на zadupnitsa.com. В него дупничани сигнализират за хаос в движението на МПС в района на Градската градина и по-конкретно по еднопосочната улица „Здравец“. Причина за това е изкърпването на дупки и непоставянето на съответните знаци. Ето какво пише в част от сигнала: „ Поредният дупнишки пътен абсурд- фирмата, която изкърпва улиците в града създаде перфектни условия за множество ПТП! Без никакви указателни знаци машините й затвориха еднопосочната улица от Нафтоколонката през Градската градина! Изненаданите шофьори нарушаваха Правилника и взаимно се ругаеха, като по чудо избягваха челен сблъсък и шофираха в другата еднопосочна.“
Трима дупничани станаха шампиони с националния отбор на България на Балканското първенство по таекуан-до проведено в словенския град Марибор. Със златни медали се окичиха Митко Джорджев, Луиза Захариева и Виктория Константинова. Ивона Цинцарска също бе много близо до златото, но отстъпи с 0:2 точки на полуфинала и остана с бронзово отличие. Дупничани бяха водени от Теодор Георгиев, който не взе участие като състезател, а се изявяваше като треньор. На турнира „Купа София“ дупничани също се представиха отлично след като спечелиха 4 златни, 4 сребърни и 8 бронзови медала. В отборното красиране СК Гладиатор се нареди на 2-ро място.
Над пет часа продължиха разговорите на лидерите на Франция и Германия Франсоа Оланд и Ангела Меркел с руския президент Владимир Путин в Кремъл относно намирането на изход от украинската криза, предадоха световните агенции. Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков ги определи като конструктивни и съдържателни и добави, че на тях лидерите са се разбрали да продължат да работят заедно относно разработването на съвместен документ за прилагане на споразумението за прекратяване на огъня, постигнато миналия септември в беларуската столица Минск, предаде Ройтерс. Като изхождаме от предложението, формулирано от президента на Франция и от канцлера на Германия, в настоящия момент се осъществява съвместна работа за подготовката на текст на възможен съвместен документ за прилагане на минските договорености. Документ, който ще включва и предложенията на украинския президент, и предложенията, формулирани от руския президент, каза Песков, цитиран от ТАСС. Той добави, че се прави така, че после този текст и тези предложения да бъдат представени на одобрението на всички страни в конфликта. Очаква се в неделя да има телефонен разговор в нормандски формат на високо равнище относно Украйна, добави Песков. Това означава, че в разговора ще участва и Порошенко, освен Путин, Меркел и Оланд, уточнява Франс прес. Тогава ще бъде направена равносметка на работата по гореспоменатия документ. От обкръжението на Оланд също определиха разговорите днес в Кремъл като конструктивни, допълва Франс прес. Говорителят на германското правителство Щефен Зайберт също определи разговорите като конструктивни и съществени, посочва Ройтерс. Агенцията припомня, че те са приключили обаче, без да бъде обявено каквото и да е споразумение за прекратяване на сраженията в Украйна, а само за разработване на съвместен документ относно прилагането на минските договорености. Франс прес пък нарича този документ "бъдещ мирен план, интегриращ френско-германските предложения към тези на руския президент и на президента на Украйна". Източник: БТА
Чудотворната икона на Света Богородица "Надежда на обезнадеждените" от манастира "Панагия Миртия" в Атон пристига в Дупница на 25 май, съобщават от пресцентъра на кметството. Тя ще бъде изложена на пл. "Свобода" още от 9 часа сутринта, за да могат до чудотворната й сила да се докоснат хилядите жители на общината, а после ще бъде в катедралния храм "Св.Георги Победоносец". Ще бъде отслужен молебен с нейна помощ да се сложи край на прокобата, която е надвиснала над града от началото на годината и зачестилите смъртни случаи с жители на общината по пътищата. Това, което трогва всеки поклонник, е надписът над дясното рамо на св. Богородица, а именно "Надежда на обезнадеждените", тоест "Тази, която е надежда на всеки отчаян и обезнадежден". В следобедните часове тя ще отпътува отново за Гърция.
Мъж заплашва с пистолет шофьорите по пътя Дупница – Сапарева баня, затова сигнализираха читатели на zadupnitsa.com. Най-вероятно психично болен човек или пиян стои под дъжда на изхода за Самораново и насочва пистолет към преминаващите автомобили. Свидетел разказа, че е видял човека към 18:30 часа с носочен към колата му сребрист пистолет с черна дръжка, а действията му са били повече от неадеквантни. Мъжът изглеждал около 60 годишен, висок около 1,60 м. "В колата бяхме цялото семейство. Карах бавно с не повече от 40 км/ч, защото валеше дъжд и пътя е хлъзгав. Видях в първия момент човек край пътя, който с ръка насочи ръка сякаш държеше пистолет към гумата на автомобила пред мен. Дали шофьора видя, не знам. Впоследствие вдигна ръката и показа демонстративно, че държи пистолет-сребрист с черна дръжка. Насочи го към колата и видях дулото право в мен, a този ненормалник ме гледаше право в очите и дори не примигаше. Не повече от 4-5 метра от мен беше, завих рязко вляво и той свали пистолета целейки се в дясната ми предна гума. Веднага след това сигнализирах на 112. Дано са го хванали този ненормалник, пияница или какъвто е там. Нямам идея дали е истински, газов или просто детска играчка пистолета, но само се поставете на мястото на шофьор в такава ситуация", разказа нашият читател с инициали Х.Е. "Беше си истински ужас. Само който не е преживял подобно нещо, само той не знае за какво иде реч", допълни Е.
Полицай от Бобов дол простреля по невнимание приятел в левия крак със служебния си пистолет. Нелепият инцидент е станал вчера след 18 ч, пише struma.bg.Раненият е с раздробена подбедрена кост на крака. Оказана му е първа помощ в дупнишката болница, след което е бил транспортиран към института "Пирогов" в София.
В България от години говориме за безработица, както и в Дупница, но реалността очевидно не е точно такава. От Община Дупница удължиха срока за набиране на няколко вакантни места за две услуги, информират от пресцентъра. Проектът, известен като “Социално включване” е финансиран от Световната банка за 12 месеца, а одобрените сключват консултантски договори за този период. Крайният срок за подаване на заявление и CV e 10 октомври. Причината за удължаването е в…липсата на кандидати.
През изминалото денонощие са заявени 4 извършени кражби. След проникване чрез взлом в 2 къщи в с. Мало село е извършена кражба на одеяла, олио, селскостопански инвентар и музикална уредба, от къща в Дупница са отнети пари, от ел.табло в с. Джерман – електромер. Местопроизшествията са обслужени от дежурни полицейски групи на РУ Бобов дол и РУ Дупница. Работата по установяване на извършителите на деянията продължават двете полицейски управления.
В края на миналата седмица в Кюстендилска област са регистрирани 3 извършени престъпления – в дома на 32-годишен мъж в с. Крайници са открити и иззети незаконно притежавани взривни материали – 137 капсулдетонатора, срещу задържания И.Г. е започнато дознание по описа на РУ Дупница.
Страница 24 от 156
