НА 22 МЕТРА! Огромен трибагреник ще „загърне“ Дупница Огромен трибагреник да се вее над Дупница, това ще поиска за разрешение от съветниците кметът на града инж. Методи Чимев, информират от пресцентъра. Темата ще бъде разисквана на предстоящата сесия на местния парламент идния петък – 5 септември. Отредено е и мястото – една от най-високите точки в района над “Ловен дом”. “По този начин ще има видимост, както от целия град, така и на километри от преминаващите по Е-79. На 22 метра височина ще бъде окачен родния трибагреник. Символиката е само една “България за всички и над всички”. Надявам се, идеята да се реализира и да успеем да го издигнем на 19 октомври, когато е празникът на Дупница”, обясни намерението си инж. Чимев.
Почина бившият премиер на Израел Ариел Шарон В клиника в Тел-Авив на 86 години почина Ариел Шарон, това съобщиха израелски медии. От януари 2006 година той бе в кома след прекаран инсулт, а преди няколко дни основни органи отказаха да функционират.
Правят първа копка на социалните жилища в Дупница утре Първа копка на социалните жилища в Дупница ще бъде направена утре в 10.30 часа на терена на бившите казарми, информират от общинския пресцентър. Ще бъде отслужен водосвет и даден старт на изграждането им.
Децата от школата на Марек 2007 с първо място на турнир в Кюстендил Отборът на Марек 2007 деца родени 2004 година  водени от Борис Крастев, игра турнир Кюстендил и завърши на 1-во място. Турнирът е организиран от Областният съвет на БФС- Кюстендил и Министерството на младежта и спорта. Втори остана тимът на Велбъжд, като след това следват Ботев Лозно, Марек 2010 и Миньор Бд. Всички отбори получиха екипи и по 3 топки от организаторите, а за най- добрите имаше и купи, връчени от Иво Герасимов. Набор 2006 с треньор Станислав Станчев  също постигна победа във Футбол 5 в София, като Марек 2007 победи Славия-6-4.  Това е парва загуба на Славия  с 6 гола. С тази победа Марек 2007 си върна 2-рото място на 4 точки от лидера Славия.
Футболистът на Марек, Николай Николов с раздрано ухо, след вчерашния мач с Левски Неприятна травма получи, защитникът на Марек, Николай Николов по време на вчерашната контрола с Левски, завършила с победа за синити с 3:0. Николов е с раздрано ухо и не е изключено да претърпи и хирургическа интервенция. Травмата, той получи след сблъсък с нападателя на сините, Валери Домовчийски. Точно след този сблъсък, в 43-тата минута, се получи неприятният инцидент между двамата, при което получиха червени картони. Тогава Николов, афектиран от интервенцията срещу него се изправи и удари шамар на футболиста на Левски, за което бе изгонен. Домовчийски бе отстранен, именно за грубата си игра, при която пострада футболистът на Марек. 
РИК махна общински съветник от секция в Сапарева баня Районната избирателна комисия прекрати правомощията на един от общинските съветници в Сапарева баня. Става въпрос за Марта Желязкова – Копанарска, която е от листата на ГЕРБ и няма право да е участник в секционна комисия. От жалбата на БСП в лицето на Станислав Павлов, става ясно, че тя е била секретар в една от секциите. Жалбата на БСП е разглеждана и Марта Желязкова е освободена.
Златна точка лиши Теодор Георгиев от златото в Анталия Състезателят на СК Гладиатор Теодор Георгиев загуби финала в категория до 74 килограма на Европейското клубно първенство по таекуон-до в Анталия. Резултатът срещу хърватския съперник бе равен 7:7 и в рунда за последната „златна“ точка Теди допусна две наказания, което автоматично донесе точка и титлата за неговия съперник. От щаба на СК Гладиатор коментираха, че едното наказание е било доста пресилено. По пътя към финала, Теодор Георгиев постигна 4 победи: над представител на Израел на 1/16 финал с 4:2. На 1/8 финал победи представител на домакините с 6:2. На 1/4 финала Теодор Георгиев отстрани с 6:2 друг състезател от Турция. На 1/2 финал срещу един от най-добрите в света в тази категория, представителя на Португалия, Георгиев победи с 3:2. Второто място носи 6-точки в рейтинга на дупничанина, чиято цел е класиране на Европейска Олимпиада. Клубното първенството се провежда в курорта Белек. Началото на тази надпревара бе положено преди две години в Гърция, където СК Гладиатор се представи отлично. Миналата година отново Турция бе домакин. Дупничани са в състав Теодор Георгиев, Митко Джорджев, Луиза Захариева и Ивона Цинцарска. Преди близо седмица четиримата се прибраха с медали от турнир в Сараево и сега очакванията са за успешно представяне. Отборът е воден от треньора Христо Михалчев.10952022_10200232388729652_1630517786_n
Изгоря бар на хотел в Слънчев бряг  Пожарът е нанесъл само материални щети и няма пострадали. Ол инклузив барът на хотел „Чайка бийч“, собственост на бизнесмена Ветко Арабаджиев в Слънчев бряг е изгорял. Пламъците избухнали тази нощ в заведението, което се намира на плажа пред комплекса, в съседство с хотел "Дюн". Дошлите на място пожарникари потушили огъня. Когато персоналът се прибрал в хотела, обаче пламъците лумнали отново, пише "Флагман". На място пак е бил изпратен противопожарен екип, който е изгасил огъня. Изгорял е барплотът на заведението, музикална тонколона и част от чашите и чиниите. Причините за двата пожара, както и стойността на нанесените щети са в процес на изясняване от служители на Районно управление "Полиция“ – Несебър. Свидетели на пожара обаче коментираха, че огънят е умишлено запален и е възможно той да е предизвикан от уволен наскоро служител на хотел "Чайка бийч“. /БЛИЦ
Започва миенето на улици в Дупница От 29 април до 4 май ще се проведе сезонното миене на улиците в Дупница. Ще се започне от утре в ж.к. “Бистрица”, както на улиците, така и на прилежащите тротоарни площи от 15:00 часа в района от пазара, автобусната спирка и улица “Черни връх” до изхода на комплекса. Поради тази причина не е желателно паркирането на МПС-та в района, съобщават от пресцетъра на Общината
Нова Тв заменя TV7 при излъчване на мачовете от българското футболно първенство Още днес, събота, 16 август, Диема ще излъчи на живо дербито Лудогорец – ЦСКА. Нова Броудкастинг Груп придоби ексклузивните права за телевизионно и онлайн излъчване на мачовете от българското футболно първенство, турнира за Купата и мача за Суперкупата на България за сезони 2014-15 и 2015-16 г. Така каналите Нова, Диема и Нова Спорт ще предават по няколко мача във всеки кръг от шампионата в „А" група. Първият мач, на който футболните фенове ще станат свидетели, е дербито Лудогорец – ЦСКА. Срещата ще се излъчи на живо тази събота, 16 август, от 20:00 ч. в ефира на Диема. На следващия ден /неделя, 17 август/ каналът ще покаже и двубоя Левски – Ботев директно от стадион „Георги Аспарухов", отново от 20.00 ч. Към най-оспорваните срещи в „А" футболна група от септември каналите на медийната група ще добавят и мачовете в турнира за Купата на България. „За мен е чест и съм много щастлив, че Нова Броудкастинг Груп заслужи доверието да излъчва мачовете от българското футболно първенство и Купата на България за следващите два сезона. Ние ще работим активно и в партньорство с всички страни, за да привлечем интереса на още повече почитатели към българското първенство, което вярваме, че ще допринесе за развитие на българския футбол като цяло. С придобиване правата и на българския шампионат, вече може да предложим на футболните фенове в България изключително богато и разнообразно футболно съдържание – най-оспорваните двубои от елита на българския футбол, както и най-доброто от английския футбол", коментира Дидие Щосел, Главен изпълнителен директор на Нова Броудкастинг Груп, цитиран от DarikNews.bg С тази стъпка портфолиото от спортове, които каналите на медийната група излъчват, става изключително богато – те ще покажат най-актуалните и дългоочаквани спортни събития от България и света – най-интересните и оспорвани срещи от родния шампионат, най-доброто от английския футбол (Висшата Лига, Купата на ФА, Купата на Лигата, Чемпиъншип), както и домакинските мачове на английския национален отбор. Съвсем скоро Нова ще излъчи и най-дългоочаквания боксов сблъсък – Кубрат Пулев срещу Владимир Кличко. Почитателите на волейбола и баскетбола пък ще могат да проследят Световното първенство по баскетбол в Испания, както и Световното първенство по волейбол за мъже в Полша, където ще видим представянето на националите ни сред най-добрите на планетата.
Турнири по шахмат и…белот с награден фонд организират от Община Дупница Турнир по шахмат за любители и аматьори организират този месец от Община Дупница, съобщиха от пресцентъра. Той ще се проведе на 16 август на барбекютата в Парк "Рила", а общият награден фонд е 450 лева. Такса за участие няма и това дава възможност на всички любители на 64-те квадрата от града да се пуснат в надпреварата. Победителят освен парична награда ще получи и купа от кмета на града инж. Методи Чимев. С организацията се занимава Георги Бедников, шеф на дупнишкия клуб "Капабланка", при който стават и записванията, уточняват от кметството. Началото ще бъде дадено на 16 август  в 10.30 часа.
За сефте, тази година ще се проведе и турнир по…белот, отново на барбекютата в Парк "Рила". Атрактивното състезание е предвидено за 22 и 23 август, като участие е заявил и кмета на Дупница, без да уточнява кой ще бъде негов партньор. Осигурен е също сериозен награден фонд.
И през месец август ще продължат прожекциите на филми от програмата "Лятно кино-Дупница 2014". Всяка сряда, петък и събота любителите на филмовото изкуство напълно безплатно могат да гледат прожекциите, които са с начало – 21 часа.
Августовската програма на Община Дупница включва още караоке вечер и денс шоу на 12 август за Международния ден на младежта с участието на "Арт Поп", Фънки бийт, Денс машийн, както и всички, които са любители на караокето, а на 9 и 10 август е международният конкурс за авторска поп-рок песен, който се организира от "Партньори Дупница".
Футболистите със „зимни  бутонки“, а зрителите без парфюми на Левски – ЦСКА. Мерки за сигурност около стадиона Студено време, температура около нула градуса и снежна пелена предвещават дербито между "Левски" и ЦСКА. Двубоят от 13 кръг на "А" група е от 16:00 часа. Националният стадион "Васил Левски" осъмна с бяла покривка, която изненада неприятно служителите на съоръжението. За да се запази тревното покритие за следващите мачове теренът няма да се чисти с тежка техника, а само с подръчни средства. Хора, работещи на стадиона, чистят снега от няколко часа, като обещаха до 16:00 часа да е премахнат падналият сняг. Затрудненото движение в цялата страна и по най-важните пътни артерии вероятно ще създаде проблеми и на феновете, които пътуват от провинцията.
Инструктираха полската охрана в Дупнишко Първа работна среща с новоназначената по селата и Дупница полска охрана се проведе днес в сградата на общинска администрация, информират от пресцентъра. На нея присъстваха кметът на Общината инж. Методи Чимев, заместникът му Крум Милев, кметове и кметски наместници на селата, представители на полицията, пожарната, ОДБХ и самите полски пазачи. Обсъдени бяха най-честите проблеми, които са възниквали през миналата година, както и какви действия да се предприемат за опазването на реколтата. Полската охрана бе инструктирана за начина на работа и взаимодействие с полиция, пожарна и другите институции. Ще бъдат предупредени всички животновъди, както и ще бъде направен регистър на животновъдните обекти във всяко едно населено място.
ДНЕС! „Марек“ играе контрола с… националния отбор на България “Марек” ще изиграе изключително престижна контрола днес с…националния отбор на България. Информацията изнесе Гонг. Двубоят е насрочен за 19 часа на стадион “Васил Левски”. Както по-рано zadupnitsa.com обяви, националите имат закрита тренировка за медии и фенове. Възпитаниците на Любо Пенев се подготвят в Правец за първата си среща от евроквалификацията с Азербейджан на 9 септември.
Помощник-възпитателка осъди детска градина в Дупница за близо 27 хиляди лева Помощник-възпитателка успя да осъди на първа инстанция ЦДГ № 4 в Дупница, за трудова злополука, получена след тръгване от работа.. Жената с инициали В.Л претендира за обезщетение за претърпени неимуществени вреди, заедно със законната лихва върху сумата, считано от датата на увреждането – 18.10.2012г. На тази дата В.Л в 14. 00 часа приключила смяната и като всеки друг ден си тръгнала от работа по обичайния маршрут. От спирката на ж.к. „Развесена върба” в град Дупница взела автобус № 4 и слязла на спирката в ж.к. „Бистрица”, като тръгнала към апартамента й, намиращ се в бл. 69. Направила две крачки и стъпвайки върху една от тротоарните плочки, същата поддала, при което паднала и си ударила десния крак. След това жената е оперирана, като й поставили метални пластини в крака захванати за костта с девет винта. След операцията установила, че била получила тежки изгаряния по кожата на крака от стерилизиращи разтвори. Два месеца била постоянно на легло, за да могат да зараснат отворилите се рани по крака й. След изписването й от болница била насочена към ТЕЛК, от където с Експертно решение № 1852 от 14.10.2013г. била освидетелствана с 92 % трайно намалена работоспособност и с чужда помощ, като й било забранен всякакъв вид труд. Вследствие на това ТЕЛК-ово решение, работодателят й със Заповед № 43 от 21.11.2013г. й прекратил трудовия договор и я пенсионирал по болест, като от 18 10.2012г. до пенсионирането й по болест, била в болнични. За първата операция и лечението след нея, които са извън заплатените от здравната каса, направила разноски в размер общо на 2 346, 00  лева, а за втората операция и лечението след нея сумата в размер на 1704, 00  лева, или общо направените й медицински разноски възлизат на сума в размер на 4 050, 00 лева. Съдът като взе предвид събраните по делото доказателства, заедно с доводите и твърденията на страните реши да присъди на В.Л сумата в размер на 20 000 лева, представляващи обезщетение за претърпени неимуществени вреди, както и законната лихва върху сумата, считано от датата на увреждането – 18.10.2012г. до окончателното й изплащане. Освен това ЦДГ № 4 трябва да заплати на основание чл. 200, ал. 3 КТ на В.Г.Л., сумата в размер на 5 325, 03 лв, от които сумата 4 050, 00 лв. направени от ищцата медицински разноски и 1 275, 03 лв., представляващи обезщетение за претърпени имуществени вреди, представляващи разликата между размера на трудовото възнаграждение и размера на получените суми от ищцата като обезщетение. Освен това детската градина ще плати и 1 202, 36 лв.разноски за адвокатско възнаграждени, както и още близо 2000 лв останали разходи. Решението подлежи на обжалване пред ОС – Кюстендил с въззивна жалба в двуседмичен срок от връчването му в препис на страните.
Гьорги Гьоргиев получи почивка заради разтегнат прасец, но ще бъде на линия за следващите мачове  Основният разпределител на Марек Юнион-Ивкони Гьорги Гьоргиев получи почивка срещу Ботев (Луковит) тази вечер и изобщо не се появи в игра.
 
 Капитанът сподели пред zadupnitsa.com, че има разтегнат прасец и срещата с непретенциозен съперник като Ботев идва навреме, за да може да си почине.
Новата зала ще бъде с 1505 седящи места. Вижте още подробности за модерното съоръжение DSC02022  Новата спортна зала на Дупница ще разполага с 1505 седящи места. Увеличаването на местата за зрители става чрез пристрояване на залата в северозападна посока (към центъра).
ЧЕСТИТО! „Актавис“ дари модерно оборудвана линейка на общинската болница в Дупница Общинската болница в Дупница “Св.Иван Рилски” от днес може да се похвали с нова линейка за спешна медицинска помощ. Тя бе дарена от фармацевтичната компания “Актавис”, а поводът е 60-годишният юбилей на завода в града. Водосвет за здраве отслужи архиерейския наместник на дупнишка духовна околия отец Георги Паликарски.
Яхиново продължава да води в класирането, 4- кръга преди края на първенството на група Рила Отборът на Яхиново продължава с победите в група „Рила“ и е едноличин лидер в класирането, четири кръга преди края. В последният кръг Яхиново победи без проблеми, като гост Боровец с 4:1. Вторият в класирането Миньор Бд разгроми, като домакин Рила с 9:2
От днес всеки може да провери данъците си на сайта на Община Дупница  От днес, всеки гражданин ще може да провери задълженията си за текущата и предходните години на сайта на община Дупница, съобщават от пресцентъра на кметството.
Възрастна жена от Дупница, вчера бе блъсната от автомобил 83-годишната Йорданка Коларова от Дупница пострада вчера, след като бе блъсната от автомобил. Инцидентът е станал в късния следобяд на една от главните улици „Св. Иван Рилски“ в близост до градинката „Левски“. Жената веднага е транспортирана в Спешен център-Дупница с наранявания на краката и ръцете. Пред камерите на ТВ Запад Йорданка Коларова заяви, че се е огледала, когато е решила да пресича, но е била изненадана от колата, която според разкази на очевидци е потеглила от автобусната спирка. Произшествието е обслужено от екип на РПУ-Дупница, като по предварителна информация шофьорът не е употребил алкохол
Дупничанинът Теодор Георгиев демонстрира умения в шоуто на Нова Тв „И аз го мога“ Един от най-добрите състезатели по таекуон-до версия WTF в България, дупничанинът Теодор Георгиев от СК Гладиатор, заедно с Влади Далаклиев от Ботевград и представители на клуб Форс София Даниел Турнов , Мартин Гърков и треньора на клуба Васил Христев бяха част от шоуто на Нова Тв „ И аз го мога“. Дупничанинът и неговите партньори впечатлиха не само участниците, но и публиката в студиото. Петимата направиха демонстрация, при която показаха атрактивни удари и чупене на плоскости. По регламент в състезанието родни звезди ще трябва в следващото предаване да демонстрират подобни умения. Актрисата Елен Колева и Петко Димитров ще трябва през следващите дни да тренират упорито и пред журито, след седмица да покажат умения по таекуон-до. Теодор Георгиев следващата седмица е отново на турнир в Русия и няма да може да бъде в студиото. Интересен е факта, че съпругата на треньора на Форс Васил Христев-Христина е от дупнишкото село Бистрица.
БРАВО! 27-годишен извади кръста в Дупница, събраните пари ще бъдат дарени (СНИМКИ) 27-годишният дупничанин Борислав Георгиев извади кръста от ледените води на река Джерман в Дупница. Повече от хиляда дупничани, сред които кметът Методи Чимев и заместникът му Крум Милев бяха дошли да видят ритуала на днешния Йордановден. Над 20 човека само българи влязоха във водата, за да извадят разпятието, което бе хвърлено от отец Георги Паликарски, който отслужи водосвет. Студената вода отказа след секунди неколцина, но най-издръжливите продължиха да го търсят и в крайна сметка Георгиев го извади. “Освен здраве и късмет, пожелавам всички българи да се обединим”, лаконичен бе младежът.
Дупнишки бизнесмен глобен с 1500 лева за барманка гимназистка Едноличен търговец от Дупница бе глобен с 1500 лв. заради барманка без трудов договор. По време на проверка на трудовите инспектори от Кюстендил било установено, че ЕТ „Георги Михайлов-МИК” наел за лятото млада барманка, но „забравил” да й подпише трудов договор, пише struma.bg. Момичето с инициали М.З. била ученичка, завършила 11-и клас и се хванала през лятото да поработи в кафе-аперитива на бизнесмена, намиращ се в централната градска част на Дупница, на ул. „Свети Иван Рилски”. Дупнишки районен съд първоначално отменил наказателното постановление на инспекторите от дирекция „Инспекция по труда” – Благоевград, тъй като е счел, че извършеното нарушение е недоказано. В документите по делото обаче се вижда, че самата Михаела е декларирала не само пред проверяващите, но и в съда, че е работила като барманка, с думите: „Помагам на собственика по един час на ден”. Инспекторите сами установили, че девойчето в момента на проверката е обслужвало клиенти. В крайна сметка от Инспекцията по труда оспорили падането на наказанието на бизнесмена и Административен съд – Кюстендил го потвърдил „1500 лв. е най-ниската глоба за работа без трудов договор, като при повторно нарушение наказанието е 5000 лв.”, обясни началникът на Инспекцията по труда в Кюстендил Валентин Златински. Според него през последните две години подобни наказателни постановления са изключително малко, в цялата Кюстендилска област работодателите рядко допускат работник без договор заради солените санкции.
Плеяда от звезди на дупнишка сцена в понеделник На 16 декември ще гостува Народен театър "Иван Вазов" в салона на ОбДТ "Невена Коканова" с постановката "Тестостерон" от Анджей Сарамономич. Участват плеяда от родни зезди, сред които Филип Трифонов, Захари Бахаров, Малин Кръстев, Герасим Георгиев-Геро и други. Цените на билетите са 6, 8 и 10 лв., за ученици – 5 лв.
СНИМКИ/ Дупница отбеляза 9-май: Ден на Европа и Ден на победата 9 май, Ден на Европа и Ден на победата, бе отбелязан днес в Дупница. На централния площад „Свобода“ бе издигнат флагът на Европейския съюз. Приветствие към събралите се на площада, жители и гости на Дупница, отправи кметът на града Методи Чимев. В концерта участваха хор Канон и формация Тепсихора. Преди това в залата на Общински съвет, бе проведено тържествено събрание на съюза на офицерите и сержантите от запаса, в чест на 70-години от края на Втората световна война и Деня на Европа. Стоян Ушатов о.з полк и председател на Управителния съвет на читалище „Генерал Георги Тодоров"припомни факти от Втората световна война. Гост на събранието бе новоизбраният председател на Ощински съвет Станислав Павлов
Марек взе 9 нови футболисти, освободиха Ники Хаджиниколов Група от 24 футболисти ще заведе на първия лагер в Банско старши треньора на Марек Тони Велков. Сред играчите за новия сезон в А-група обаче не попадна халфа Николай Хаджиниколов. Той взе участие в контролата с ЦСКА, като веднага след края научи и неприятната новина, че е освободен. Самият футболист със сълзи на очи прие освобождаването, а ст.треньора Велков заяви: " Смятам, че Хаджиниколов има качества и трябва да играе титуляр в Б-група, а не да е резерва и част от дублиращия отбор в А-група. В мача не игра и Росен Йорданов, който също няма да е на лагера в Банско. Новите в Марек са Мартин Димитров- защитник, Кристиян Петков- нападател юноша на Литекс, Георги Стоичков- халф юноша на Левски, Димитър Петков-халф с мачове за Черно море и Монтана, Анатолии Тодоров-халф идващ от Витоша Бистрица, Стамен Казълов-халф, Димитър Димитров-нападател роден в Дупница играл за последно в Пирин Разлог, Златко Бонев и нападателя Виктор Шишков, който игра за Пирин Гд и Берое. 4-ма от новите Кристиян Петков, Стоичков , Димитър Димитров и Мартин Димитров играха срещу ЦСКА и оставиха добри впечатления.
С ЧУДО! Над 200 посрещнаха чудотворната икона на „Св.Богородица“ тази сутрин в Дупница (СНИМКИ) Над 200 жители на община Дупница и Сапарева баня се включиха в литийното шествие с чудотворната икона "Св.Богородица Умиление", която пристигна от Видин. Отец Георги Паликарски и други свещенници от Дупнишката епархия я чакаха да дойде от Букурещ, след което поеха с нея на път към Дупница. "През целия път от Видин до Дупница виждахме една завеса от дъжд пред нас, но върху ни не падна и капка. При Блатино облаците се разделиха на две и от силния дъжд нямаше и помен", коментира отец Паликарски.
Налагали Отвертката с дърво и желязо, шилото било на собствениците на „Колата“ Един от разпитаните през последните няколко дни свидетели-Бойко Колчаков разказал пред разследващите, че е видял нож в ръката на д-р Николай Карастоянов, който заедно с брат си Иван и баща си стоматологът Владимир Карастоянов са обвиняеми за убийството на бившия гард на Братя Галеви – Николай Радев-Отвертката, стана ясно по време на заседанието на Софийския апелативен съд днес. По думите на адвоката на тримата – Димитър Марковски, при първоначалния разпит Колчаков е разказал камо как Карастоянови са сбутали в ъгъла Отвертката. "Три дни по-късно той се е сетил, че е видял нож, дори дължината на острието, а даже и видял, че Николай Карастоянов размахва оръжието. Нито един от очевидците не съобщава подобна хронология на събитията", коментира още Марковски.
На ехограф са констатирани малформации в жлъчния мехур и в черния дроб на Николай Карастоянов и трябва да бъде проведено изследване с томограф, което е насрочено за утре. От резултатите ще стане ясно дали той страда от рак или не.
"Сериозно е положението и с дебелото черво на Николай Карастоянов. Хемороидите, които има той са причина за кръвотечението, което има той", обясни адвокат Димитър Марковски и поиска по-лека мярка за неотклонение за обвиняемия Николай Карастоянов, за да се лекува.
Идеята за вендета срещу семейството Карастоянов идва от това, че със своите експертизи стоматологът Владимир Карастоянов е станал причина да влязат в затвора много хора на Галеви. Фактът, че Отвертката е нападнал Владимира с думи "кучко, ще те изнасиля, ще те направя проститутка" и т.н са отвели тримата обвиняеми на мястото на инцидента, разказа на свой ред и адвокат Марин Марковски.
Тримата са отишли в "Колата", за да спасят детето си, дъщерята на Николай, внучка на Владимир и племенница на Иван, добави още Марковски. На снимките не се вижда, че се размахва нож, там се вижда, че се бият. Затова считам, че първоинстанционният съд е направил грешен извод, че има обоснованото предположение за авторството на деянието, което според мен не е налице, коментира още защитникът.
Марковски изтъкна още, че Николай Карастоянов заедно със своите колеги в болницата, е направил всичко възможно да спаси Отвертката. "Николай Карастоянов е обслужвал като реаниматор АГ-отделението, реанимация и други. Парична гаранция е достатъчно интензивна мярка за обвиняемите", уточни още Марковски. От прокуратурата пък заявиха, че адвокатите правят само частичен прочит на доказателствата, които били предостатъчно, за да се направи обосновано предположение, че тримата са извършили престъплението.
"Не е вярно, че Владимира е била нападната. Между нея и Радев е имало размяна на реплики, които дори не са били на висок тон", подчерта прокурорът. Представителят на държавното обвинение разказа, че Радев не е поискал да излезе навън и дори си е качил краката на масата, с което е предизвикал агресия у тримата Карастоянови. Единият от тях – Владимир държал метален прът. В заведението е било открито и шило, с което има вероятност да е бил ранен Радев. Свидетели пък твърдят, че Иван Карастоянов е взел парче от дървения бар, с което е ударил Отвертката.
Шилото е на собственичката на заведението, уточни прокурорът и добави, че на снимките от камерата се вижда, че трима бият един, а един от обвиняемите държи нещо метално, което проблясва.
По думите на обвинителя Отвертката бил излязал пред заведението и казал "помощ, наръгаха ме Карастояновите, отивам си". Освен това по делото са приложени доказателства, че обвиняемият Николай Карастоянов е пил доста алкохол преди екшъна, а именно две големи водки и една малка.
От прокуратурата признаха, че тримата имат добри характеристични данни, не са осъждани и няма опасност да се укрият, но пък има опасност да извършат престъпление, ако бъдат пуснати на свобода.
Владимир Карастоянов поиска от съда да бъде освободен. "Дори да съм под домашен арест. Семейството ми, внучката ми и снаха ми имат нужда от мен. Нито имам желание, нито възможност да се укрия", каза Владимир. "Ние отиваме в клуб на Галеви, там ни чакат трима-четирима човека. Моля не ни взимайте толкова строга мярка. Не сме глобявани дори за незаконно паркиране в живота си", заяви Иван Карастоянов. Съдът се оттегли на съвещание преди да произнесе мярката за неотклонение на тримата.
Марек отива във В-група. Клубът остава без професионален лиценз Отборът на Марек ще стартира в първенството на В-Югозападна футболна група сезон 2015/2016. Това разкриха близки до БФС. Клубът няма да получи професионален лиценз. Припомняме, че Апелативната комисия потвърди решението на Лицензионната за за неиздаване на лиценз на ЦСКА, "Локомотив" (Сф), "Марек", за което официално и в посочения от УЕФА срок бе информирана и европейската футболна асоциация. Внесената от "Хасково" жалба не бе разгледана в Апелативната комисия, тъй като не е подадена в срок. Надеждете на четирите клуба бяха свързани с решение на Изпълкома, което да върне казуса отново на Апелативната комисия, но за Марек и Хасково шансовете са нулеви, на този етап и ЦСКА и Локомотив, също няма да играят в А-група. Във футболната централа имат вариант първенството на елитната ни група да започне с 10-отбора. Хасково ще стартира в регионалните групи с нов клуб, тъй като задълженията на стария надхвърлят 200 хиляди лева. Тези на Марек към края на март бяха 59 хиляди лева."Изпълком вероятно ще има до края на седмицата, но това заседание няма формална причина да разгледа процеса по лицензиране. Най-малкото защото не е постъпила документация с желание за преструктуриране, преименуване, разглеждане на отказан лиценз и евентуално рестартиране на процедурата, документи за нови плащания или нови споразумения за плащане“ заяви вчера пресаташето на БФС Павел Колев.