Безплатни презервативи за дупничани в световния ден за борба срещу СПИН Община Дупница се включи в Световния ден за борба срещу СПИН. От комисията за борба с противообществените прояви при малолетни, днес раздават на пл. “Свобода” безплатни презервативи и червени панделки, коите са международен символ на анти-СПИН кампанията на дупничани.
Полицаи откриха над 1 тон нарязан тютюн в село Мурсалево  Над 1 тон нарязан тютюн са открили служители на РУП Рила в товарен автомобил „Форд“ в землището на село Мурсалево, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Боби Кралев пред трансфер в Гърция Бившият нападател на Марек и Германея Сапарева баня Боби Кралев е пред трансфер в третодивизионен гръцки клуб. Вчера Кралев замина за южната ни съседка, където ще проведе разговори относно личните си условия по договора с Аполон Арнеа. Ако всичко около контракта бъде уточнено още в понеделник той ще започне тренировки. Кралев за последно игра в Германея, като тази зима бе пред трансфер и в отбор от Б-група
Назначиха 20 полски пазачи по селата в Дупнишко 20 души започват работа като полска охрана по селата и Дупница. За 3-а поредна година от Община Дупница осигуряват хора, които да съблюдават за посегателства срещу реколтата, допълват от общинския пресцентър. 16 са бройките за селата, като от 1 април всяко населено място има по един полски пазач. 4 ще следят пък в Дупница, като те ще бъдат назначени от 1 май. Посегателствата срещу произведеното от хората са често срещани и това е част от мерките за предотвратяване и намаляването им.
Полиция нахлу в кабинета на кмета на Кочериново Полиция нахлу в сградата на община Кочериново, съобщава сайта struma.bg. Не се допускат никакви посетители, полицаи са отцепили етажа, където е кметският кабинет. Около десетина служители на МВР пък са в кабинета на кмета Иван Минков. Пред сградата на общината има паркирани три полицейски автомобила с кюстендилска регистрация и бус с надпис криминалистична лаборатория. По първоначална информация полицейската акция в Кочериново е по нареждане на Окръжна прокуратура – Кюстендил във връзка с образувано досъдебно производство за източване на фондове.
Да се върне ли казармата? Да се върне!  Повече от половината българи (59%) са "за" връщането на казармата, сочат данните от национално представително изследване на Exacta Research Group, проведено по поръчка на Агенция "Фокус".
Референдум – един от възможните варианти в Дупница  Провеждането на референдум стои като опция, заяви кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев.
 
 Както е известно, градоначалникът обяви по време на извънредната сесия на Общинския съвет, свързана с взимането на облигационен заем, че обмисля провеждането на подобно допитване до гражданите.
Община Дупница преизпълни плана за приходи от данък МПС с над 200 000 лева Кметът на Дупница инж.Методи Чимев внесе в Общински съвет отчета за изпълнението на бюджета за полугодието на тази година, информират от пресцентъра на Общината. Подробната справка касае само собствени приходи и дейности, като общата сума е 3 757 954 лева. Сравнено със същия период на миналата година, сега събраните пари са с 385 164 лева повече. Припомняме, че годишният план за тази година е 7 404 000 лева, а събраните до момента средства представляват 51 % изпълнение от цялата сума.
metodi-chimevНаблюдават се интересни подробности в отчета. Преизпълнени са драстично планираните приходи от данък МПС. При заложени очаквани приходи в размер на 560 000 лева, постъпленията са 771 421 лева. Драстична е разликата и при данък недвижими имоти, където при заложени 270 000 лева, постъпленията са 356 066 лева. Преизпълнение има и при приходите от наеми на земи и терени, като при очаквани 155 000 лева, в общинската хазна са влезли 267 000 лева. "Това е най-добрия реален приход за Общината за полугодието за последните 6 години, а може би и преди това. Това ме кара да вярвам, че в края на годината може за първи път Община Дупница да има преизпълнение на местните приходи, което разбира се да даде възможност за реализирането на повече дейности. Искам да напомня, че по време на обсъждането на бюджета през месец февруари и дебатите в Общински съвет, по искане на някои съветници, планът за приходите бе драстично завишен, което обаче ни стимулира да работим още по-сериозно и както виждате да преизпълним завишените очаквания. Използвам възможността да благодаря на всички наши съграждани и фирми за коректността по изпълнението на задълженията си към Община Дупница. Аз като кмет и целият ми екип, продължаваме да бъдем длъжници на хората в града и селата. Простираме се според чергата и затова някои намерения се отлагат. Но по-големите приходи, ще ни позволят да разкрием повече дейности по облагородяването на града и селата", коментира инж.Методи Чимев.
ОбС-Дупница решава за нов Управител на Общинската болница, д-р Таушански бил нелегитимен Поредният скандал е на път да избухне около избора на Управител на общинската болница в Дупница. Причината е, че на предстоящата сесия на местния парламент ще бъде разгледан изборът му. Здравната комисия към ОбС е разгледала жалбата на другия участник в конкурса Даниела Ильова и ще предложи на 33-мата избранници да уважи жалбата и предприеме процедура по нов, трети избор на Управител. Причината, поради която за 3-и път ще се стигне до избор е липсата на магистър по медицина в изборната комисия. Според комисията, д-р Първан Дангов не е отговарял на това условие и това на практика превръщало изборът на д-р Таушански в нелегитимен.
Общината ще извозва боклуците в центъра на Дупница всеки ден, а по селата веднъж седмично Със своя заповед, кмета на община Дупница инж. Методи Чимев определи границите на районите и вида на предлаганите услуги за третиране на твърди битови отпадъци за следващата година, информират от пресцентъра. Община Дупница ще извършва организирано сметосъбиране и сметоизвозване на битови отпадъци – за имотите, намиращи се в строителните граници и околовръстния полигон на следните населени места: гр. Дупница и селата – Бистрица, Самораново, Яхиново, Крайници, Червен брег, Джерман, Пиперево, Блатино, Тополница,  Дяково, Кременик, Баланово, Палатово, Крайни дол , Делян и  Грамаде. Ще бъде организирано депониране на битовите отпадъци – за имотите, намиращи се на територията на Община Дупница с организирано сметосъбиране.
Мъж от Самораново шофира пиян и без номера на автомобила Две бързи полицейски производства в РУ Дупница и РУ Кюстендил, са започнати в събота срещу водачи на МПС, управлявали след употреба на алкохол. 30-годишният Л.П. от с. Самораново е управлявал л.а. “Фолксваген” без регистрационни табели и с 1.40 промила алкохол в издишания въздух; 39-годишният П.Г. от София е управлявал т.а. “Мерцедес” с. 2.21 промила алкохол в издишания въздух. Проверката е извършена в района на с. Копиловци.
Ново двайсет! БФВ смени датата на втория мач между „Марек“ и „Левски“ Абсурдите в българския волейбол продължават с пълна сила и днес. Поредното безумие сътвориха от Българска федерация волейбол в дните преди финала в шампионата на Супер лига между “Марек Юнион-Ивкони” и “Левски Боол”. От БФВ днес са уведомили дупничани, че изместват датата на втората среща и вместо на 13-и април, тя ще се проведе с 24 часа по-късно в зала “Христо Ботев” в София. Първоначално обявените дати от родната централа бяха 11, 13 и 15 април. “За какво говориме?! Залата не може да сменя, ама датите се сменят без никакви проблеми. На всичкото отгоре поредния абсурд, че най-интересните срещи са в работни дни-петък и понеделник. Кажете ми какво трябва да направят феновете на волейбола, за да дойдат да гледат финал за титлата. Трябва да си пуснат отпуска и да избягат от работа, а да не говориме, ако искат да доведат и децата си, за да се палят по нашия спорт”, не скри огорчението си пред zadupnitsa.com от поредното своеволие на БФВ мениджърът на дупничани Людмил Найденов.
Пореден задържан дупничанин за притежание на канабис  20-годишен дупничанин е задържан вчера от служители на реда за притежание на наркотични вещества. Проверката на лек автомобил „Хонда“ е била извършена на улица „Руен“ в Дупница.
Убиецът на Вероника е трябвало да бъде вече в затвора за друго нападение Убиецът на Вероника е трябвало да бъде арестуван веднага след последното дело срещу него в края на миналата година. Илиян Здpaвкoв имa дългa иcтopия oт oпити дa ce yкpивa oт пpaвocъдиeтo, кaтo пo нeизвecтни пpичини дo мoмeнтa пpoкypaтypaтa ce e въздъpжaлa дa мy иcкa мяpкa "зaдъpжaнe пoд cтpaжa". Преди да нападне Вероника, Илиян ограбва друго момиче. Пpecтъплeниeтo билo извъpшeнo нaвpъх Дeня нa дeтeтo 1 юни т.г. в paйoнa нa кв. “Гapaтa” в Гopнa Оpяхoвицa. Мoмичeтo пpиcтигнaлo c aвтoбyc нa гocти нa cвoй пpиятeл. От aвтoгapaтa хвaнaлa тaкcи, кoeтo я ocтaвилo в кв. “Гapaтa”. Taм oбaчe ce oбъpкaлa кaк дa нaмepи тoчния aдpec и peшилa дa пoмoли някoй oт минyвaчитe зa нaпътcтвиe. Спpялa нeпoзнaт мypгaв мъж и гo зaпитaлa кaк дa cтигнe дo дoмa нa пpиятeля cи. Toй бил oтзивчив, пpeдcтaвил ce c иcтинcкoтo cи имe и yвepил мoмичeтo, чe знae пpяк път дo cпoмeнaтия aдpec. Пpeдлoжил личнo дa я зaвeдe, зa дa нe ce oбъpкa. Мoмичeтo тpъгнaлo c нeгo. Двaмaтa пoeли пo чepeн път, минaвaщ дo цeнтpaлaтa нa “Енepгo Пpo”. Пoвъpвeли извecтнo вpeмe и дocтигнaли дo пycтa мecтнocт. В тoзи мoмeнт Илиян внeзaпнo нaпaднaл мoмичeтo, дpъпнaл я pязкo зa кocaтa и изтpъгнaл дaмcкaтa й чaнтa. Блъcнaл я нa зeмятa и пoбягнaл. Слeд кaтo ce cъвзeлa oт нaпaдeниeтo, пoтъpпeвшaтa ycпялa дa cтигнe caмa дo пoлицeйcкoтo yпpaвлeниe в Гopнa Оpяхoвицa и paзкaзaлa зa cтaнaлoтo. В чaнтaтa й имaлo 400 лeвa, двa мoбилни тeлeфoнa, тaблeт и дpeбни вeщи, кaтo cтoйнocттa нa вcичкo oткpaднaтo cпopeд cъдeбнa eкcпepтизa възлизaлo нa 1301 лeвa. Мecтни хopa cтaнaли cвидeтeли нa cлyчкaтa и paзпoзнaли в пpecтъпникa пacтиp, кoйтo oт извecтнo вpeмe paбoтeл кaтo дoяч нa кpaви в cъщия paйoн. Цaнил ce зa кpaвap c цeл дa ce пpикpиe, тъй кaтo тpябвaлo дa лeжи eфeктивнo 1 г. в зaтвopa зa пpeдишнa кpaжбa. Слeд нaпaдeниeтo нaд мoмичeтo пoлициятa гo cпипaлa и cлeд кpaткo paзcлeдвaнe бил изпpaвeн пpeд cъдa. Кaтo взeли пpeдвид тeжecттa нa пpecтъплeниятa и кpиминaлнoтo мy минaлo, мaгиcтpaтитe пocтaнoвили Илиян дa лeжи eфeктивнo в зaтвopa. Същo тaкa тoй щe тpябвa дa плaти 1500 лeвa нeимyщecтвeни вpeди зapaди cтpeca, кoйтo пpичинил нa oгpaбeнoтo oт нeгo мoмичe. След убийството на Вероника Илиян e нaпpaвил caмoпpизнaния. От дъpжaвнoтo oбвинeниe oфициaлнo пoтвъpдихa инфopмaциятa, кaтo пocoчвaт, чe към нacтoящия мoмeнт пpoдължaвa paзпитът мy в пpиcъcтвиeтo нa cлyжeбeн aдвoкaт. Илиян oбяcнил, чe e cъбpaл вcички yличaвaщи гo вeщи – пpaзнaтa чaнтa нa мoмичeтo и изпoлзвaнoтo oт нeгo opъжиe в гoлямa тopбa, кoятo хвъpлил кpaй мocтa нaд pека Янтpa в cело Пъpвoмaйци. Оpъжиeтo, кoeтo изпoлзвaл, билo нeщo кaтo тecлa или мaлкa бpaдвичкa. В късния следобед днес вещите бяха намерени. Пoлициятa cтигнaлa дo извъpшитeля, cлeд кaтo мъжът ce oпитaл дa изпoлзвa дeбитнaтa кapтa нa Вepoникa, зa дa тeгли пapи. Алчнocттa нe мy пoзвoлилa дa ce зaдoвoли c нaмepeнитe в чaнтaтa пapи и тeлeфoн. Toй peшил дa ce възпoлзвa и oт бaнкoвaтa кapтa c нaпиcaния към нeя ПИН-кoд. От пoлициятa пpeдвapитeлнo пpeдyпpeдили бaнкaтa вeднaгa дa ги yвeдoми пpи oпит зa тeглeнe oт cмeткaтa нa cтyдeнткaтa. Taкa пpeз вчepaшния дeн Илиян oтишъл дo бaнкoмaт в Гopнa Оpяхoвицa, изтeглил пapи и бил зaпиcaн oт oхpaнитeлнaтa кaмepa нa АTМ-ycтpoйcтвoтo. Пo-къcнo кpиминaлиcтитe пpeглeдaли зaпиca и видeли лицeтo нa yбиeцa./БЛИЦ
Гаджето на Георги от Дупница: Държат ме по 6 часа в ареста и ме притискат да променя версията си за боя „От две седмици не съм излизала от дома си, страхувам се за живота си!”, през сълзи сподели пред Флагман.бг приятелката на Георги Иванчев- Кристина М.  Именно 24-годишното момиче стана причина Георги да удари цивилните полицаи на 28 август т.г. пред дискотека „Оксижен” в Слънчев бряг. 
Над 400 танцьори идват на „Рила ни гледа“ в Дупница Фолклорният състав към спортно дружество ,,Младост” от Босилеград ще открие юбилейното 5-о издание на Националния фолклорен фестивал на обработените народни хора „Рила ни гледа“, организиран от Община Дупница под егидата на кмета инж. Методи Чимев. Надпреварата, която отново е с международно участие ще започне в 10 ч на 14 юни на сцената в парк „Рила“, а вечерта от 19 ч. са награждаването и галаконцертът на победителите.
Намаляват цената на автобусните билети по линията Дупница-Бобов дол От 1 февруари тази година с 20 стотинки се намалява цената на автобусните билети по направлението Дупница-Бобов дол-Дупница. Цената сега в една посока е 2,20 лева. Намалението е по предложение на Управителя на ЕТ “Кирил Илков-Мегатранс” до кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев, който дава разрешение и утвърждава промяната в цената, информират от пресцентъра.
Полицията в Кюстендилска област ще приема сигнали за нарушители-шофьори и по мейл Във връзка със зачестилите случаи на тежки пътни произшествия, повишения обществен интерес и нетърпимостта към нарушителите на Закона за движение по пътищата, ОДМВР-Кюстендил обявява адрес, на който гражданите могат да подават сигнали по електронен път до „Пътна полиция” за извършени нарушения. Адресът на ОДМВР е Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите..
Оперират Светльо Диков. Пепи Тончев тренира с отбора на Марек Халфът на Марек Светльо Диков ще претърпи операция на менискуса. Футболистът ще се подложи на  хирургическата интервенция утре. Това съобщи изпълнителният директор на клуба Иво Паргов. Той допълни, че от днес нападателят  Пепи Тончев започва тренировки с отбора и може да вземе участи в срещата с Локомотив Пд. Паргов се надява към Марек отново да се присъедини капитана Милен Лахчев, който поиска кратка почивка.  Дупничани ще тренират тази седмица на стадион Бончук
Министър Петкова: Община Дупница е сред отличниците на Норвежката програма Община Дупница е сред отличниците на Норвежката програма и сред първите, които получават финансиране. Това обяви министърът на енергетиката Теменужка Петкова, която бе на посещение в Дупница. Повод за визитата й, е спечеленото от общината финансиране за енергийна ефективност на 6 училища, две детски градини и общинската болница. След среща с кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев в неговия кабинет, двамата посетиха две от училищата, които ще бъдат финансирани. "За нас е голяма радост, че от Общината ни включиха в този проект и с нетърпение очакваме реализацията. Все пак икономиите, които ще реализираме ще ни спомогнат за строежа на ученическия стол за хранене. Искам да благодаря на г-н Чимев за това, че винаги ни е помагал и продължава да помага. Аз от 18 години съм директор тук и сега ще имаме възможност да реализираме тази идея, която е отколешна, а тези икономии ще ни бъдат от полза. Затова благодаря ви г-жо IMG_20150902_162014Петкова, благодаря ви г-н Кмете", лаконична бе директорката на ОУ "Евлоги Георгиев" Румяна Гиргинова. Тя разказа на министър Петкова за взаимодействието с общинска администрация по изготвянето на документите, както и разкри сумите, които годишно отиват за отопление. "Искам да ви поздравя г-н Чимев за отличната работа. Изборът на обекти е много важен и отлично подбран от Вас, като знам, че от години се опитвате да осигурите финансиране за болницата Ви. Вече парите са осигурени. Ще дойда пак след реализацията", поздрави министър Петкова, която се срещна импровизирано и с колектива на училището.
Трети ден продължава издирването  в река Струма, на 17-годишния гимназист от Кюстендил Продължава издирването на 17-годишният Едмонд Белюли, който скочи след хващане на бас в река Струма, от моста в село Копиловци. Инцидентът е от събота, около 16 ч. Работят два екипа, на Районна служба пожарна безопасност и защита на населението и Районното управление- Кюстендил. Претърсва се по поречието на реката, каза за Дарик говорителят на ОД МВР- Кюстендил Катя Табачка. 17- годишният младеж е ученик в 11- ти клас на Професионалната гимназия по икономика и мениджмънт в Кюстендил. Баща му е от бивша Югославия, най- вероятно от Косово. Майката живее вече с новия си мъж в Сливен, като пътува и до Копиловци, за да се грижи за детето си. Той е бил при нея през първите дни от ваканцията. „Сутринта забелязах в селото мъже, видимо пияни, които не са от Копиловци и информирах полицията. Дойде патрул и ги предупреди. Най- вероятно е бил в тяхната компания. Доколкото знам, Едмонд и друг път е скачал от моста в реката, но сега тя е много пълноводно и спасители казаха, че има водовъртежи", каза още за Дарик кметът на селото Людмила Пухова. Източник Дарик
Иво Паргов: Финансово сме по-добре от доста отбори Изпълнителният директор на Марек Иво Паргов заяви, че финансовото състояние на клуба е по-добро от това на доста тимове в А група. Босът на дупничани говори след загубата с 0:2 „Извън простотията, която направи Златко Бонев, който си изкара два жълти картона за десет минути, видяхте отново, че Марек се бори до последно. Марек играе единствено за себе си и търси причините единствено в себе си, а не в съдията или съперника. Сгрешихме при ситуацията с червения картон и опитен състав като Локо София ни наказа. Трябва да ви кажа, че като финансови средства, Марек е доста по-добре от не малко отбори в България“, коментира Паргов след срещата. /Гонг
БФС поряза Марек с 210 000 лева за редица уговорени мачове Марек и Хасково бяха ударени от БФС заради съмнителни мачове. Изпадналият във В група Марек бе сюрпризиран от Дисциплинарната комисия на БФС с 210 000 лева. По предварителна информация става въпрос за около 5-6 срещи от миналия сезон, през който дупничани играха в А група. Точката по която е наказан Марек предвижда удвояване на сумите за всеки следващ сигнал. Глобата е наложена на базата на официални уведомления от страна на УЕФА, която пък се позовава на съмнително движение на коефициенти при букмейкърите при съответните срещи. Също с парична глоба и по същата причина, е наказан и Хасково. Сумата обаче е значително по-малка /10 000 лева/, тъй като става дума само за един съмнителен мач през миналия сезон. На 12 октомври миналата година Дисциплинарната комисия на БФС вече глоби  Марек с 10 000 лева заради съмнения за участие в уговорени мачове в А група. Последва жалба на дупнишкия клуб до Апелативната комисия. На 21 октомври 2014 г. след изслушване на експерта по почтеността към БФС Марио Костурков санкцията за Марек бе потвърдена.
Катастрофа в Дупница. Полицията пренасочи движението около Наков мост/ОБНОВЕНО Катастрофа между три автомобила стана причина да бъде затворен участък от улица "Цар Освободител" в Дупница след Наков мост в посока център. Полиция пренасочва движението.между блоковете по улица Вардар. На този етап няма сведения за сериозно пострадали.
Безплатни здравни консултации за деца осигури Община Дупница с финансиране от Световната банка В Дупница заработи напълно безплатно здравна консултация за деца-“Социално включване”, похвалиха се от общинския пресцентър. Помещенията се намират в новата поликлиника (ет.4). Освен там, специалистите ще бъдат на разположение по график и в семейните центрове на ул. “Отовица”, “Разметаница” и “Люляк”. За целта са сключени договори със следните специалисти: лекар – педиатър (д-р Валентина Николова), стоматолог (Евгени Михайлов), мед.сестра и двама медиатори. Те са по проект на Община Дупница финансиран от Световната банка. “Основната дейност е да бъдат издирени семейства с ограничени възможности и затруднени при отглеждането на деца, да бъдат консултирани и насочени към специалисти. Дейностите и специалистите ще се увеличават поетапно с разкриването на нови услуги като търсиме гинеколог, акушер, още един педиатър и други”, уточни Нина Александрова, координатор на проекта от Община Дупница.
Калин Гелев бе преизбран за председател на ГЕРБ – Сапарева баня На отчетно-изборно събрание на ГЕРБ – Сапарева баня бе номинирано и избрано новото общинско ръководство на партията. За председатели бяха номинирани Калин Гелев, организационният секретар Николай Мертекчийски, кандидатът за кмет на ГЕРБ в село Овчарци Йордан Камджилов и Емилия Гелева, която си направи самоотвод. Най-много гласове събра настоящият общински координатор Калин Гелев и бе повторно преизбран за председател на партията в Сапарева баня. За организационен секретар бяха номинирани Ивайло Иванов, Володя Лазов и Илияна Базиргянова. Седем бяха номинациите за членове на общинското ръководство – най-много гласове получиха Стоил Боровинов, Костадин Лазаров и Александър Алащинов. Номинирани  бяха и Йордан Камджилов, Ивелина Гиздова от с. Ресилово, Калин Базиргянов от с. Сапарево и Иван Кьосев, който си направи самоотвод.
Новоучреденият ФК „Марек – 1915“ с първа победа Учреденият официално вчера ФК Марек 1915 записа първа победа. Тази вечер момчетата на старши треньора Борис Кръстев се наложиха с 3:2 над мексиканския Фут Бико. Срещата се игра пред около 100-зрители на ст Бончук. През първото полувреме повечето положения бяха пред вратата на Костадин Гоцев, но резултата се запази равен 0:0. След почивката Марек поведе в 53-та минута с попадение на Еньо Кръстовчев, който заяви, че ще помага на родния си клуб. В 71-та минута резервата Фабиан Санчес изравни, а в 76-та минута един от най-активните в състава на Фут Бико – Маури Морено изведе своя отбор напред в резултата. Дупничани стигнаха до равенство в 81-та минута, когато Димитър Владимиров се възползва от грешка в отбраната на гостите и хладнокръвно вкара топката в мрежата. В 83-та минута Марек стигна до победата, след като Янкулски засече подаване на Кръстовчев.
Със „Сръчни, вълшебни ръце“ стартира програмата за деца „Активно лято 2014“ в Дупница Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни със съдействието на Община Дупница започна от днес изпълнение на месечната си програма "Активно лято 2014", информират от кметството. Събитията са насочени към учениците на територията на общината.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Първата проява бе днес с деца от града, които се включиха в ателие "Сръчни, вълшебни ръце" под ръководството на Анита Богословова-арт-терапевт в ЦОП  "СОНИК СТАРТ". Тя запозна децата със създадена от нея техника за 3Д-апликиране, каквото използват и в Центъра при работа с деца за сваляне на напрежението и отърсване от гнева. Идеята е, когато има натрупан гняв у едно дете, то да почне да къса хартия и после да ги мачка. След което смачканите топчета да бъдат апликирани и по-този начин да има двоен ефект, като освободи напрежението и същевременно се получи нещо красиво, обясниха организаторите. Най-малкият участник е 8-годишната Стела Павлова от СОУИЧЕ "П.Хилендарски".
Честваме 136 години от Освобождението на Дупница утре Oбщинското ръководство на Дупница ще поднесе венци на паметната плоча на опълченците, след което на паметника на Христаки Павлович, където Иван Хаджийски- краевед ще представи новооткрити интересни факти за града ни по случай 136-ата годишнина от Освобождението на. Събитието ще се състои утре от 11 часа. Веднага след това, ще бъдат поднесени венци и цветя на паметната плоча на майор Орлински.
Тони Велков: Няма нищо общо от това как играем в Дупница и навън Старши треньорът на Марек Тони Велков бе изключително разочарован от представянето на отбора срещу Ботев Гълъбово в 1/16 мач от турнира за Купата на България.  Дупничани загубиха с 0:1 при гостуването си в Гълъбово и отпаднаха от надпреварата. Единственото попадение реализира Иван Винков в 43-та минута. „ Правим така някои да трупа престиж на наш гръб. Няма нищо общо с това как играем в Дупница и навън. И преди съм казвал, че това е голям проблем за нас и срещу Ботев Гълъбово за пореден път  го доказахме. Дадох почивка на някои играчи, защото сме в един наш цикъл на подготовка, но явно за някои от играчите Купата не е стимул. Концентрираме се върху първенството.“, заяви Тони Велков минути след края на мача в Гълъбово.
Нападател и халф акостираха в „Германея“ (Сап.баня) С две качествени попълнения може да се похвали старши треньорът на "Германея" Борис Кръстев. Към третодивизионния тим от Сапарева баня се присъединиха голаджията Мустафа Яшар, който идва от "Пирин 2001" (Бл) и опитният полузащитник Васил Мадолев. За последно той обличаше екипа на "Пирин" (Бл), където обаче след селекцията, която направиха, няма никакъв шанс да се пребори за място. С тях двамата, Кръстев ще реши проблемите си, които бяха свързани с липсата на изявен голаджия, както и опитен футболист в средата на терена. По рано през подготвителния период, "Германея" взе други двама халфове от "Марек", които обаче са доста млади и нямат опит – Ради Виячки и Петьо Петков.
Наследницата на Ванга се появи? Археолози търсят античен град, предсказан от пророчицата В родният град на петричката врачка Ванга усилено се говори, че нейната правнучка Кристина е наследила паранормалните ѝ способности. Смята се също, че Ванга се е преродила в правнучката си. Виденията на 18-годишната Кристина са започнали още преди 6 години, когато е открит музеят на петричката врачка в града на 5 май 2008 година.
Марек Сеграте с лесна победа в Италия Тимът на Марек Сеграте надигра, като гост Волантес с 2:0, в отложен мач от 20-ят кръг на Seconda Categoria GIRONЕ. След силни 10 минути за домакините , последва активизиране и на българския тим. Бърза атака по крилото на младия халф Кирил Илиев завърши с премерен шут в мрежата на домакинити, с което Марек откри резултата за 1:0. Последваха още няколко положения за Марек, като при едно от тях ветерана Петър Георгиев разтреля вратаря на Волантес за 2-0. При този резултат завърши и полувремето. До края на срещата нямаше много интересни неща освен разсеяната игра за двете нападения, съобщават на клубната си страница във Фейсбук от Марек Сеграте. Марек продължава да заема 3-то място в класирането с две точки пред 4-ят Спортинг
Слагат улично осветление в Дупница на изхода за София и на Аракчийски мост Улично осветление ще бъде изградено от Горна махала до изхода за София, информират от пресцентъра на Общината. Монтирането на 22 стълба ще започне в следващите седмици, като част от проекта за цялостната подмяна на уличното осветление в Дупница, което се извършва в момента на обща стойност 1,1 млн. лева с финансиране по фонд “Козлодуй”. Основната артерия за вход и изход към Е-79 никога досега не е имала осветление и ще бъде изградено за сефте.