Община Дупница назначава 5 човека по регионална програма  От 1-и април Община Дупница ще назначи на работа 5 човека по регионална програма, информират от пресцентъра на кметството. Срокът на техните договори ще бъде 6 месеца. От Бюрото по труда са изпратили безработни с насочващи писма за тези места като приоритетните групи според програмата са за хора до 29 и над 50 години. Те ще бъдат ангажирани с поддръжка на пътната инфраструктура и подържане на гробищния парк.
УНИКАЛНО! 12-метров фонтан изригна в района на СБА в Дупница, водопроводът за Бобов дол изгърмял (СНИМКА) Уникален 12-метров фонтан изригна в района между Пожарната и СБА в Дупница преди малко повече от 30 минути и за секунди наводни улиците в района. Красивата гледка веднага привлече погледите на шофьори и минувачи. Оказа се, че е гръмнал водопроводът за Бобов дол, който минава в този район. Според случайни свидетели, струята от налягането се е вдигнала на повече от 15 метра в началото, след което намалила до "едва" 12-ина метра. Ниските температури веднага заскрежиха дърветата в района от пръските и направиха гледката красива.
Дупница се превърна в данъчен рай за регистрация на автомобили, на 2-ма човека се пада една кола Над 20 000 са МПС-тата регистрирани в Община Дупница показва справката изготвена от отдел "Местни данъци и такси". Реално погледнато това означава, че на 2-ма жители на общината се пада по един автомобил! 18 418 са леките автомобили и 2 148 са тежкотоварните, като за големия брой регистрации има и разумно обяснение. Данъчните ставки за МПС-та в Дупница са най-ниските в страната, а сравнено с други общини се наблюдава разлики до 50%. В съседни общини като Перник например, където за автобус до 22 места, данъка е 100 лева, то в Дупница е 50 лв, за возила с над 22 места в миньорския град е 200 лева, докато в Дупница – 100 лв. С ТЕЛК-ово решение са собствениците на 1300 автомобили, които са напълно освободени от данъци. От началото на годината са регистрирани нови 1170 МПС-та.
Тези ставки останаха непроменени в Дупница и тази година, след като от кметския екип обявиха, че не предвиждат промяна и увеличаване, с което реално Дупница се превръща в данъчен рай на България за регистрация на автомобили. .
Любопитен е фактът, че законът за движение по пътищата позволява луксозни автомобили да бъдат регистрирани като товарни, което намалява драстично сумите за данъчно плащане и подобни примери не са малко. В Община Дупница например са установени случаи на БМВ Х3, БМВ Х 5-ци, Ауди А6 и други луксозни автомобили, които по регистрационен талон се водят товарни и заплащат в… десетки пъти по-ниски данъци, допълват от пресцентъра.
Децата на Марек и Черно море представят България на минисветовното първенство по футбол “Готиа къп 2015” в Гьотеборг За втора поредна година, детския футболен отбор на Марек ще участва на международния турнир Gothia Cup в Швеция. Както вече е известно, отборът ще бъде смесен с момчета от двата клуба в града – Марек 2007 и Марек 2010, като ще бъдат включени треньори и от двете школи. Тази година, изданието на турнира бележи рекорд по отношение на участниците, тъй като там ще се изяват над 1760 тима от 76 националности. Момчетата на Марек отново ще представляват България, като те ще бъдат първия отбор в „Парада на нациите“ на официалното откриване на турнира на стадион Улеви. „Всички положихме много усилия, именно нашите момчета да открият официалната церемония. Нашата компания видя смисъл в това да инвестира в децата на Дупница“, заяви Радослава Ганозова, директор "Комуникации" Актавис. Марек ще играе в групата до 13 години, където заявка са подали 143 отбора от 30 страни, разпределени в 36 групи. Българският тим е в група 5, като вече са ясни и съперниците им. Това са френския "Сейнт Клауд", шведския "Хуси АЕФ" и германския "Ес Ге Виешарде". Тази година ще бъде организирана приятелска среща между отбора на Марек и шведския „Аским“, където треньорския щаб ще има възможност да обмени опит със своите колеги. Българската група заминава на 12 юли, а на следващия ден ще бъде първият двубой на дупничаните, след което и официалното откриване на турнира.
БФС остави Марек без лиценз и за Б-група. От клуба отговориха, че проблема е решим Българският футболен съюз потвърди, че ЦСКА, Локомотив София, Марек и Хасково остават без лиценз за евротурнирите и А група! Със съобщение на официалната си страница в интернет Българският футболен съюз обяви, че тези четири тима не получават лиценз за евротурнирите и родната А и Б група, а отборът на Черно море получава лиценз за европейските клубни турнири.
Поредна кражба от апартамент в Дупница Кражба на златни накити от апартамент в жк. "Южен" в града е заявена в РПУ Дупница. Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група, работата по установяване на извършителя на кражбата продължава РУ Дупница.
Турски мениджър гледа мача на юношите Марек Юнион-Ивкони и Левски Бол Двубоят между Марек Юнион-Ивкони и Левски Бол при юношите старша възраст, игран в спортната зала на Дупница и завършил с победа на домакините с 3:0 бе наблюдаван от турския волейболен мениджър Мехмед Башаран. Именно той бе в основата на супер селекцията през миналата година на Халбанк. Клубът привлече миналото лято Радостин Стойчев за старши треньор и част от тима на Трентино – Матей Казийски , Османи Хуанторена и Рафаел. Мехмед Башаран е в Дупница на гости на своя приятел Емил Гущеров. Мениджъра помогна миналата година на Марек при организацията на престоя в Анкара, където дупничани играха в приятелски турнир по покана на Халбанк. Башаран не пожела да коментира след мача на юношите дали наблюдава конкретни играчи, но сподели че и в двата отбора е имало момчета с голям потенциал във волейбола.
Почват ремонт на детската в Джерман и на ЦДГ 4 в Дупница Сериозен ремонт на две детски градини стартира Община Дупница в края на тази седмица, информират от пресцентъра на кметството. Детската забавачка в село Джерман не е пипана повече от 20 години освен козметични корекции, но от 1-и септември ще приеме децата напълно обновена. Подмяна на цялата дограма, цялостен вътрешен ремонт на помещенията и санитарните възли, покрив са част от ремонтните дейности. Поръчката по изпълнението е на стойност 33 742,18 лв и е възложена на “Нел и Ропстрой” ЕООД. Срокът на изпълнение е 30 календарни дни. В детската градина в Джерман има близо 40 деца.
Децата от школата на Марек 2007 с първо място на турнир в Кюстендил Отборът на Марек 2007 деца родени 2004 година  водени от Борис Крастев, игра турнир Кюстендил и завърши на 1-во място. Турнирът е организиран от Областният съвет на БФС- Кюстендил и Министерството на младежта и спорта. Втори остана тимът на Велбъжд, като след това следват Ботев Лозно, Марек 2010 и Миньор Бд. Всички отбори получиха екипи и по 3 топки от организаторите, а за най- добрите имаше и купи, връчени от Иво Герасимов. Набор 2006 с треньор Станислав Станчев  също постигна победа във Футбол 5 в София, като Марек 2007 победи Славия-6-4.  Това е парва загуба на Славия  с 6 гола. С тази победа Марек 2007 си върна 2-рото място на 4 точки от лидера Славия.
Общинската болница в Дупница отново очаква загуби в размер на 40 хил. лева за първите 6-месеца на годината Общинската болница в Дупница отново ще излезе на загуба за първото полугодие . Очакванията са загубите да възлизат на близо 40 хиляди лева, колкото бяха и за първите 6-месеца на 2014 година. Отрицателният баланс се дължи на факта, че през лятото заработката по клинични пътеки е по-малка, това обясни управителя на лечебното заведение д-р Любомир Таушански, цитиран от ТВ Запад. Според д-р Таушански до края на годината болницата ще бъде на печалба, защото очаква завишени приходи през последните 3-месеца. Според Главният лекар има много причини болницата да не може да постигне добри приходи. Като пример той посочи, че само увеличението на минималната заплата за страната е довело до увеличение, съответно и с 20 хил лева на фонд работна заплата в болницата. Друга причина е цената на клиничните пътеки, която не е променяна от години, за сметка на нарастващите цени на консумативите. С лечението на здравно-неосигурените пациенти болницата губи близо 150 хил. лева годишно.
Регистрират паркиралите нарушители в зелените площи в Дупница, в жк. „Бистрица“ изловиха 21 за ден Регистър на автомобилите и техните собственици, които паркират в зелените площи и тези на междублоковите пространства е вече открит в Община Дупница. Той е във връзка с проверките на служителите от отдел "Екология" и "Контролно звено" за унищожаване на зелените площи, информират орт пресцентъра на кметството. Съботната акция на двата отдела в района на жк. "Бистрица" е засекла 21 нерегламентирано паркирани автомобили, които са заснети и собствениците им ще бъдат уведомени официално по пощата с протокол-предупреждение. При повторно подобно нарушение, притежателите на тези МПС-та ще бъдат санкционирани с 50 лева съгласно Наредбата за опазване на зелената система. "Процедурата е първо предупреждение и при повторно нарушение се налага финансовата санкция. Проверките ще се извършват на територията на целия град", допълват от администрацията.
70 години от 9 септември 1944 г : празник или черен ден в историята на България? Датата е 9 септември, а годината – 1944. В ранното утро в 6:30 часа по радиото прозвучават думите на Кимон Георгиев: "С пълно съзнание, че е верен и пълен изразител на народната воля, Отечественият фронт поема в тия съдбоносни часове и тежки условия управлението на страната, за да я спаси от гибел." С тези слова 9 септември вече се превръща от обикновена дата в повратен момент от историята на страната ни. И до ден днешен обаче все още не е единодушно мнението какво точно се е случило тогава. Според едни се е състоял военен преврат, според други е избухнало народно въстание, а според трети – социалистическа революция. Истината обаче все още е обвита в мистерия.5695
Кирил Калфин и Ивайло Константинов с пресконференция в Дупница утре Народният представител от ГЕРБ Кирил Калфин и общинският ръководител на партията в Дупница Ивайло Константинов ще дадат обща пресконференция. Брифингът за медиите е насрочен за утре от 09.45 часа в офиса на партията. По-късно същият ден, Ивайло Константинов организира приемна за граждани.
На Бабинден Общинското ръководство на Дупница почете медицинския персонал в родилните отделения  Общинското ръководство на Дупница почете работещите в родилните отделения на двете болници в града. Заместник-кметът Крум Милев и директорът на Дирекция „Социални дейности” Таня Петрова поздравиха медицинските работници като им поднесоха питка със символи, баница и вино, каквато е традицията.
DSC00046
 Поздравителни адреси от кмета инж. Методи Чимев получиха началниците на АГ-отделенията в двете дупнишки болници
д-р Борис Попов и д-р Петър Динов.DSC00029
Пиян 21-годишен мотоциклетист задържаха в Дупница 21-годишен мъж е задържан през изминалата нощ с полицейска заповед за 24 часа. Той е установен от служителите на реда на ул. „Кокиче“ в района на „Градската градина“ да управлява мотоциклет в нетрезво състояние – дрегерът е отчел резултат 1.94 промила алкохол в издишания въздух. Задържаният Г.К. е известен на полицията с множество противозаконни деяния, осъждан е за престъпления свързани с наркотици. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница.
Забраняват продажбата на алкохол в Дупница на 4 и 5 октомври Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев издаде заповед във връзка с нормалното провеждане на Избора за народни представители на 05.10.2014 г., с която регламентира продажбата на алкохол.
Децата от дом „Олга Стоянова“-Дупница, участваха във Фестивал на радостта Деветнайстият „Фестивал на радостта“ даде поле за творчески и спортни изяви на 130 деца от социални домове, които бяха на лагер в Националния детски комплекс край Ястребино. В рамките на една седмица те имаха часове по приложно и изобразително изкуство, певчески и театрални ателиета. Сред децата бяха и възпитаниците на дом "Олга Стоянова"-Дупница. „Горда съм с децата ни и съм много щастлива , защото изживях заедно с тях незабравими мигове на радост ,щастие и детски смях в Ястребино на Фестивал на радостта“ заяви директорът на дом "Олга Стоянова" Красимира Александрова. С богата спортна програма, изложба „Доброто ражда добро“, весел карнавал и дискотека приключва така желаният и очакван фестивал. Според организаторите от Обществен фонд „Детство“, форумът дава възможност на децата в риск да излязат от анонимност, да натрупат житейски опит, стимулира се личностната им изява. А изкуството е най-прекият път посланията им да бъдат споделени и да достигнат до всички.
1000 лева глоба за жена, заляла с кафе сервитьорка Дупнишки районен съд глоби с 1000 лева клиентка на кафе, която заляла с горещата напитка служител на заведението. Обвиняемата Е.З, която е родена в Дупница и работи в рудник „Бобов дол“ е извършила хулиганската постъпка в кафене в миньорския град, намиращо се до бившата болница. Потърпевшата Г.Т е получила изгаряния от 1-ва степен. Решението може да се обжалва и протестира пред Окръжен съд гр. Кюстендил в 15-дневен срок.
Избраната от ОбС-Дупница комисия за избор на Управител на болницата е нелегитимна? Омагьосан кръг се очертава около изборът на Управител на МБАЛ "Св.Иван Рилски" в Дупница. Както е известно вече, комисия веднъж проведе избор на такъв и предложи на местните съветници досегашния д-р Любомир Таушански, който обаче не получи достатъчно брой гласове и бе отхвърлен. На последната сесия бе избрана нова комисия с председател Първан Дангов и членове Иван Бучов-юрист, Атанас Василев (ГЕРБ) и Александър Анин (БСП), както и 5-и член, който да е от РЗИ. Проблемът обаче ще възникне заради изискването за наличие на завършил магистърска степен "медицина", а Дангов е завършил "ветеринатна медицина". Именно това тълкуване на Наредбата от юристите ще бъде разковничето за легитимността на комисията. Последната дума ще има Областният управител, който се очаква да върне решението на местния парламент, ако се прецени, че не е изпълнено това условие. След отказа на д-р Лорета Николова да застане отново начело на тази комисия, ако се стигне до връщане на решението и ново сформираме на комисия ще трябва да бъде поканен външен експерт отговарящ на това условие, ако Николова отново откаже.
Методи Чимев: Няма да позволя някой да се подиграва с „Марек“!  Темата с лиценза на Марек за „А“ група продължава да се разисква разгорещено в цяла Дупница. Фенове, спортни деятели и граждани не спират да коментират дали любимият им отбор в крайна сметка ще бъде допуснат до участие в елита.
Zadupnitsa.com потърси за коментар кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев, който е и вицепрезидент на Марек.
Кирил Калфин: Чакам отговор на питането си относно Пречиствателната и канализацията в Дупница  Депутатът от ГЕРБ Кирил Калфин сподели, че чака да получи отговор на своето питане към министъра на околната среда и водите Искра Михайлова относно отказа за сключване на договор за финансиране на проект за „Реконструкция, модернизация и разширение на ГПСОВ – Дупница и доизграждане на канализационна мрежа“.
Букмейкърите дават предимство на Марек срещу Локомотив Пд Световните букмейкъри, които включиха в тиражите си двубоя от 5-ти кръг на А-група, между Марек и Локомотив Пд, дават предимство на дупничани. Според тях Марек е фаворит, като шансовете за победа на домакина се оценяват на 2,4, а този на гостите е 2,7. Същевременно днес от БФС обявиха и съдийските назначения. Главен арбитър, в неделя на стадион Бончук, е Адриан Петров с помощници Петър Стойчевски и Младен Маринов. Иво Боев е 4-ти съдия, а допълнителни асистенти са Георги Игнатов и Волен Чинков.
ВКС отряза лидерката на БСП-жени от делото й срещу кметството Община Дупница спечели на последна инстанция още едно от делата заведени от бивши служители заради своите съкращения. Върховния касационен съд потвърди решението на Кюстендилски окръжен съд по жалбата на Веселинка Монева, която е съкратена след премахване на длъжността началник сектор "фронт офис". Монева е лидер на БСП-жени в Дупница.
До 500 лв глоба за влизане с кола или скутер в Парк „Рила“ в Дупница Кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев издаде заповед във връзка с Наредбата за изграждане и опазване на зелената система на територията на Община Дупница, с която въвежда ограничителен режим за движение на МПС на територията на парк "Рила" в гр.Дупница. 

Забранява се навлизането и движението на всякакъв вид моторни превозни средства, в това число АТВ, мотопеди, скутери и други на територията на парка. 

Със същата заповед се утвърждава, зареждането на търговските обекти, функциониращи на територията на парк "Рила", да се извършва всеки ден само в интервала от 07,00 до 09,00 ч. През останалото време извършването на доставки е забранено. 

Нарушителите ще бъдат глобявани с глоба в размер от 50 /петдесет/ до 500 /петстотин/ лв.
Марек Юнион-Ивкони смачка и Нефтохимик, 10 победи от 10 мача за дупничани!  Марек Юнион-Ивкони победи с категоричното 3:0 (35:33, 25:19, 25:22) гейма Нефтохимик 2010 в едно от тежките си гостувания в Суперлигата. Въпреки че бяха без двама от основните си играчи дупничани показаха защо са шампиони на България в последните две години и продължават да бъдат без загуба през настоящия сезон. Това бе 10-ата победа в 10 мача за дупнишкия клуб!
IMG_1571-001
 Мястото на продължилия кариерата си във Франция Златан Йорданов бе заето от дупничанина Станислав Величков, а Мартин Иванов замести контузения Венцислав Трифонов.
 Най-голяма интрига имаше в първия гейм. Цялата първа част бе изключително равностойна и драматична. Двата тима се захапаха още от началото и първият гейм се развиваше точка за точка. Първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:6 за Нефтохимик, а при второто дупничани имаха преднина от 1 пункт – 16:15.
 При 23:23 Мартин Иванов от Марек Юнион-Ивкони прати топката в аут от сервис и по този начин направи голям подарък на бургазлии. Нефтохимик обаче не успя да се възползва от този геймбол, както и от още два поредни такива.
 Тимът от Бургас пък се спаси от загуба на първия гейм като по чудо, след като при 27:26 за Марек Мартин Пенев извади една топка с крак.
 В крайна сметка, след много геймболи и за двата тима, дупнишкият клуб спечели с 35:33, като последната точка дойде след успешен единичен блок на разпределителя Гьорги Гьоргиев. Първият гейм продължи цели 37 минути!
1465357_10202610421209518_1473444048_n
 Нефтохимик 2010 започна по-добре втората част и успя да дръпне с 4 точки при 6:2 още в началото. Толкова беше и преднината на домакините при първата техническа пауза, дошла при 8:4 в тяхна полза.
 След прекъсването дупничани се мобилизираха и направиха четири поредни точки, изравнявайки резултата – 8:8. Марек Юнион-Ивкони увеличи оборотите още повече и дръпна с 14:10 в средата на гейма. Второто техническо прекъсване бе при 16:12 за волейболните шампиони. До края на частта Марек не остави абсолютни никакви съмнения кой е по-класният отбор на игрището и я затвори при 25:19.
Чимев и директор в „Актавис“ разговаряха за бъдещето на „Марек“ днес Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев проведе среща с Радослава Ганозова-Директор “Корпоративни комуникации” в “Актавис България” днес. Тя пристигна по обяд в кметския кабинет, придружавана от изпълнителния директор на клуба и треньор Иво Паргов. Срещата продължи почти 2 часа, а поводът бе стартиращия втори дял от шампионата на България по футбол и бъдещето на “Марек”.
Затварят цялото кръстовище при ГУМ за уикенда В събота и неделя ще бъде изцяло затворено кръстовището при ГУМ във всички посоки, информират от Община Дупница. Това се налага, за да бъде положена асфалтовата настилка в този периметър от района. Кръстовището ще бъде затворено от пешеходната пътека при РУП-Дупница с обхват до ул. “Хан Крум”. Само за уикенда отпада използването на автобусната спирка при ГУМ в посока жк. “Бистрица”. Обходните маршрути са през Градска градина и по “Хан Крум”. Кръговото кръстовище ще може да се използва само по направлението – Промишелното – Стара автогара.
Дупница отбеляза 138 години от Априлското въстание DSC01110 В утрото на 20-и април площад „Свобода“ в Дупница бе огласен от изпълнения на градската духова музика.
Бедствено е положението във Велико Търново (ОБЗОР) Бедствено е положението във Велико Търново – преляла е река Янтра и наводни къщи. Още през нощта около 23.00 часа нивото на реката при кв. „Чолаковци” е достигнало критичните 869 см., след което е бил залян е мостът в квартала. След като е преляла река, нивото и започнало да спада. Бедствено е положението в градовете Велико Търново, Килифарево, Дряново и в село Церова кория заради придошлата вода. В Дряново са наводнени 50 къщи, фабрики, хотел и площада в града. В село Церова кория придошлата вода в селото не е от реката, а се е стекла от Балкана. Отнесени са огромни парчета асфалт от третокласния път между Дряново и Трявна. Улиците в селото са потънали в кал, камъни и клони. Отнесени са тротоари. Около 40 са наводнените къщи в Килифарево. За нормализиране на обстановката за задействани техники и вископроходими машини. Всички къщи по поречието на реката (около 2 км) са наводнени, както и 2 индустриални предприятия, където има изключително тежки щети. Няма пострадали граждани, създадени са условия за подслон и пренощуване, но по-голяма част от хората са отседнали при свои близки и роднини. Кметът заяви, че водата вече се е оттеглила.
Полицаи откриха и иззеха 703 къса цигари без бандерол в дома на 57-годишен дупничанин  703 къса цигари от различни марки и в различни опаковки са открили и иззели вчера служители на РУП Дупница.
Марек – Калиакра 4:1 Репортаж ВИДЕО  В изтеглен мач от 21-ят кръг Б-група дупничани наделяха с 4:1 над Калиакра. Срещата се игра при изключително лоши атмосферни условия под непрестанен дъжд примесен със сняг. Терена на стадион Бончук бе наводнен и това затрудни футболистите на двата отбора, които обаче показаха завидно старание. Резултата откри в 16-та минута Д.Георгиев с уникален гол от около 35 метра. Крум Бибишков вкара втори гол в 38-та минута. След почивката в 65-та минута Денис Стоилов добави нов гол в актива на Марек. Пет минути по-късно Бибишков отбеляза за 4:0. Калиакра върна едно попадение в 86-та минута чрез Рашид.