Начало
С 1000 лева бе глобен мъж от Дупница за опит да открадне вещи от лек автомобил. На 9-ти февруари тази година 25-годишният И.Т влязъл в автомобил БМВ, паркиран пред блок 5-ти в ж.к. „Бистрица” в Дупница. И.Т се възползвал от това, че колата е била оставена закратко незаключена. Той е бил задържан на мястото. Известен е на полицията като извършител на кражби. Решението може да се обжалва и протестира в 15-дневен срок, считано от днес пред Окръжен съд – гр. Кюстендил.
Жителите на дупнишкия квартал „Чавдар войвода“ отложиха поне за седмица протеста, който бе под мотото „Оправете ни улиците“. Проявата бе насрочена за вчера 21-ви август, но се разбра, че ден по-рано кмета на Дупница инж.Методи Чимев и зам кмета Крум Милев са се срещнали с хората и разговаряли за проблемите в квартала и са набелязани срокове за решаването им.
Фирма „Бода стил“ ЕООД приключва успешно изпълнението на проект BG051PO001-2.2.03-0208 „Насърчаване на заетостта чрез осигуряване на стимули за мобилност на работещите във фирма „Бода стил“ ЕООД“. Проектът се реализира по схема BG051PO001-2.2.03 „На път“ с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“, съфинансирана от Европейския социален фонд на Европейския съюз.
Продължаваме с обзора на събитията, които се случиха в Дупница през 2014 година. Месец април бе може би един от най-спокойните
Тържествена сесия на Общински съвет-Дупница по случай 19 октомври- празникът на града, се проведе преди минути. Тя започна под звуците на химна на Република България. Приветствено слово произнесе кметът на община Дупница инж. Методи Чимев. "Днес ние празнуваме заедно с Българската православна църква и най-великия светец на българската земя – Свети Иван Рилски. Под неговата закрила, всички ние трябва да продължим да работим за превръщането на Дупница в един още по-привлекателен дом за нас, нашите родители и най-вече нашите деца. Благодаря на всички вас уважаеми дами и господа общински съветници за съвместната ни работа. Без спорове и дискусии няма как да се взема най-правилното и най-коректното решение. Но в името на всеобщата ни кауза, винаги сме намирал общ език. Защото каузата Дупница е надпартийна, каузата Дупница е повече от всички нас. Каузата Дупница е кауза на всички дупничани", каза в част от словото си инж. Чимев.Есе прочете и ученичката Лиляна Славова, която само преди 7 дни бе градоначалник в Деня на отворените врати. Временно изпълняващата длъжността Председател на ОбС Силвия Овчарченска прочете поздравителен адрес от президента на Република Българя Росен Плевнелиев. Поздравителни адреси бяха изпратени от още десетки кметове, институции и политици.
Един от гостите на сесията Арсенчо Алексовски-кмет на Община Крива Паланка, поздрави присъстващите, след което дари с картина инж. Чимев.
С пълно единодушие, званието "Почетен гражданин на град Дупница" бе присъдено на краеведът Иван Хаджийски.
Срещата на Методи Чимев с жителите на жк. “Дупница” е вече насрочена, информират от кметството. Тя ще се състои на 13 ноември от 11 часа в сградата на общината. Повод за това са предстоящите сериозни ремонтни дейности във вторият по големина квартал в града по проект “Зелена и достъпна градска среда”. На срещата ще присъстват ръководителите на проекта, архитектите, представители на фирмата изпълнител, които ще разясняват подробно какво ще бъде направено в този квартал.
ГЕРБ бие на територията на Община Дупница своят пряк опонент “Коалиция за България” с 367 гласа. Това показва паралелното броене на щабовете на партиите от всички секции, като окончателните резултати и точните цифри се очаква да бъдат обявени до края на работния ден от РИК. Разликата обаче ще бъде незначителна.
Дупничанинът Теодор Георгиев заминава за Сараево, където през уикенда ще се проведе турнир от клас G1 по таекуон-до версия WTF. Надпреварата е открито първенство на Босна и Херцеговина и ще събере най-добрите състезатели от Европа. Целта пред Теодор Георгиев е спечелване на квота за Европейските Олимпийски игри. За целта обаче състезателят на СК Гладиатор Дупница ще трябва да завоюва максимален брой точки от следващите седем турнира, един от които е и този в Сараево. На 17 март ще бъде определено и крайното класиране. За Олимпиадата ще спечелят квоти първите 7-ем състезатли в рейтинг таблицата за категория до 74 кг в която е и Теодор Георгиев. В момента той е на 7-та позиция, която му дава право на участие.
Вчера българският и дупнишки Марек надделя с 2:1 над безпомощния италиански Фулгор в мач от първенството на SECONDA CATEGORIA GIRONE P. Момчетата от Марек показаха воля за победа и я постигнаха по невероятен начин в това градско дерби. На препълнения стадион в Новегро българите показаха, че са вече един стабилен отбор. Подкрепяни от темпераментната си публика направиха празника си пълен. След последния сигнал момчетат бяха аплодирани като герои.
„Жълт код“ заради мъгла е обявен за утре в Кюстендилска област, съобщиха от Националния институт за метеорология и хидрология към БАН.
Веднага след като новото ръководство беше входирано за вписване в СГС, от Марек реагираха с жалбата. И спечелиха на втора инстанция. Почти сигурно федерацията ще обжалва решението на Апелативния съд във Върховния касационен съд (ВКС). Някакво развитие обаче би имало най-рано през 2016-а.
При така стеклите се обстоятелства от волейболната ни федерация ще са принудени в следващата една година да насрочат събрание за избор на нов президент и нов Управителен съвет.
Информацията беше потвърдена както от източник от Софийския апелативен съд, така и от член на настоящия УС.
Източник: БЛИЦ
24,5 метра е елхата, която бе поставена тази вечер на пл. "Свобода" в Дупница. Тя ще бъде украсена в следващите дни и официално запалени коледните светлини на 1 декември. Тогава ще има коледен концерт от местни самодейни състави и концерт на млади изпълнители. Поставянето на масивното дърво привлече погледите на десетки жители на града, които любопитно наблюдаваха изправянето й.
Кражба на ловна пушка, карабина, накити и пари са откраднати от апартамент в Дупница. По данни на собственика кражбата е извършена за времето от 12.00 ч на 14 декември до 13.00 ч на 15 декември. През това време, собственикът не е бил в жилището си и се предполага, че извършителите са били информирани за това. Обирджиите са дейстрвали изключително хладнокръвно, след като са успели да изнесат незабелязано оръжието. Местопроизшествието е обслужено от дежурна следствено-оперативна група на РУ Дупница, работата по установяване на извършителя на деянието продължава.
Шестимата българи, които бяха задържани на 26 януари от бунтовническата групировка "Народно движение за освобождение на Судан-Север", са освободени, но са останали без документи и не могат да се приберат. Това научи "Стандарт" от отлично информирани източници, близки до случая. Двамата пилоти, бордовият инженер и тримата механици се намират на сигурно място на територията на Република Южен Судан и са в ръцете на екип на Световната продоволствена организация на ООН, съобщи днес Външно министерство в София. Те бяха пленени, след като въоръжени принудиха хеликоптера им да кацне в района на град Кадугли, в южната част на Република Судан. Нашенците са служители на авиокомпания "Хели Еър", изпълняваща договор за Световната продоволствена програма на ООН. Машината им летяла от град Румбек, Южен Судан, до столицата на Република Судан – Хартум, за извършване на технически преглед и не е превозвала хранителни продукти. "При приземяването на хеликоптера бунтовниците отвели българите, а целият им багаж, заедно с документите за самоличност, са останали в машината, която е била разграбена от местни бандити нямащи нищо общо с похитителите", поясниха източниците ни. Те увериха, че българите се чувстват добре и с тях са се отнасяли също добре, докато са били в плен. Пуснали са ги, след като са се уверили, че сънародниците ни не работят за властите в Хартум, а са хуманитарни служители.
За втора поредна година за 1-ви март младежката структура на ГЕРБ – Дупница подарява мартенички на хората в неравностойно положение от града. Младежите, заедно с общинския им координатор Лора Василева, изненадаха за Баба Марта членовете на Клуба на слепите и Клуба на инвалида. Освен мартенички, младите бяха направили и картички с пожелания за здраве, дълголетие и много поводи за усмивки. Председателят на Клуба на слепите благодари искрено на представителите от МГЕРБ за жеста и подчерта, че това е единствената политическа партия, която не ги забравя на нито един празник. Той припомни вниманието и подкрепата, които са им оказвани и от председателя на ГЕРБ-Дупница Ивайло Константинов и от бившия депутат Емил Гущеров. "Помагали сте ни да осъществим екскурзии до Рилския манастир, Цари Мали град и Рупите. Осигурявали сте ни билети за различни културни мероприятия – театрални постановки, мюзикъли и т.н. Никога не сте ни забравяли за Коледа, за Великден, за Деня на хората в неравностойно положение", изказа благодарност той Мартенички бяха подарени и на малчуганите от Дома за деца лишени от родителска грижа "Олга Стоянова", както и на децата със специални нужди от ЦНСТ "Надежда". Възпитаниците на дома "Олга Стоянова" от своя страна поздравиха гостите с песен и стихчета.
20-годишният Радослав Божков (на снимката) е бил намерен обесен в дупнишкото село Крайници. Трупът е бил намерен около обяд във фургон, намиращ се в крайните земи на населеното място. Тъжната новина бързо се разнесе из селото и живеещите в Крайници започнаха да коментират случилото се.В дупнишкото село са шокирани, защото според тях момчето не е имало някакви сериозни проблеми, които да го накарат да посегне на живота си.Радослав е бивш юноша на ФК Марек 2007 и футболист на Ботев Крайници
Младежът е бил студент в Националната спортна академия 2-ри курс. Според хора от селото става въпрос за самоубийство като преди да сложи примката изпратил смс-и до сестра си и най-добрия си приятел. Божков се нравел като жизнен и енергичен младеж, изключителен фен на италианския гранд "Милан".
Намериха му най после място на тоя смешник. Ивката само там къде не е спирил не са го били последнио път яко го гония по пернишките стадиони .Живи и здрави да са баща му и кака му Мая иначе не го виждам чеп за зеле не става от него .
Марек и Локомотив Пд излизат днес един срещу друг в мач от 5-ят кръг на А-футболна група. Срещата е от 18:00 часа на стадион Бончук. Старши треньорът на Марек Тони Велков определи групата от 18 футболисти за днешния мач : Емил Михайлов, Пламен Младенов, Емил Виячки, Милен Лахчев, Николай Николов, Стамен Казълов, Мартин Димитров, Боби Николов, Димитър Андонов, Светослав Диков, Димитър Илиев, Златко Бонев, Крум Бибишков, Милен Василев, Марио Близнаков, Пепи Тончев, Еньо Кръстовчев, Кристиян Петков.
Бензинът и дизелът поевтиняха с 4-5 стотинки само за четири дни през изминалата седмица. Свалянето цените с по 1 стотинка на ден започна още в четвъртък 20-ти август, когато премиерът Бойко Борисов нареди масови проверки на броячите по бензиностанциите и подмяна на всички пломби. В началото на месеца цената на най-масовия бензин А-95 бе 2,30 лв, като в Дупница достигаше и до 2,32 на няколко бензиностанции. На 20-ти август цената бе 2,29, а в неделя 23-ти август средната цена на масовия бензин А95 вече бе 2.24 лв. А98 пък поевтиня от 2.50 на 2.45 лв. за литър, а дизелът – от 2.28 лв. на 2.24 лв. Днес отново има понижение в средната цена за страната на А-95 -2,23 лв, но в Дупница все още се продава на 2,24 лв. Понижението на цените на горивата се очаква да продължи и следващите седмици, тъй като акциите по бензиностанциите стават на фона на силно поевтиняване на суровия петрол на международния пазар. В петък – 21 август, цената му се срина под 40 долара за барел, а средносрочната прогноза е стигне до 32 долара. Проверките на икономическото министерство и на Българския институт по метрология за изправността на бензино- и газоколонките в страната приключи в посочения от премиера срок. За четири дни инспекторите препломбираха 10 862 разходомера в 741 бензиностанции в страната. При 87 от устройствата е установено, че отчитат по-голямо количество гориво, отколкото в действителност, или са с нарушена пломба. Отклонението между това, което показва броячът, и това, което се зарежда, е средно 10%. Констатираните нарушения в над 60% от случаите са на малки бензиностанции, като техният брой достига 53, посочват от икономическото министерство. В големите вериги са открити отклонения над допустимата норма при 34 разходомера.
Отборът на Германея Сапарева баня завърши наравно 0:0 с Вихрен Сандански в мач от 26-ят кръг на В-Югозападна футболна група. Двата отбора предложиха здрава битка в която качствения футбол в голяма част от срещата обче липсваше. През първото полувреме се създадоха само две положения пред двете врати. През втората част Германея игра по-агресивно, но на няколко пъти играчите нямаха шанс пред гола.
57-годишен мъж е открит в безпомощно състояние на улица в Бобов дол. Случайни минувачи забелязали бившия миньор Желязко Христов да лежи почти безжизнен на улицата и подали сигнал на телефон 112. На място пристигнал дежурен екип от Спешен център в Бобов дол. С линейката е транспортиран до Спешен център – Дупница. След преглед на скенер в общинската болница е установено, че Христов е с черепна травма. Веднага е транспортиран за операция в „Пирогов”, съобщава struma.bg. Не се знае от какво е причинена тежката травма. Може мъжът да е ударен с твърд предмет по главата. Лекари коментираха, че от падане на равно място не може да се получи толкова тежка травма.
Отборът на Марек направи тази вечер първа тренировка от лятната си подготовка. Точно в 18:00 часа на стадион Бончук футболистите бяха изведени на терена от треньорския щаб. Както още вчера съобщихме, заниманието бе ръководено от шестима треньори: Анжело Кючуков, Янек Кючуков, Цветан Видински, Светльо Георгиев, Дани Белчев и Иван Стоянов. В първата тренировка се включиха 16 футболисти, като по-голяма част бяха от дублиращия тим, а също така и бивши играчи на клуба, които за последно се подвизаваха в италианския Марек Сеграте. Заниманието бе наблюдавано от около 7-8 фена и президента на клуба Стойчо Милев, който заяви че финансирането за В-група е подсигурено и то ще възлиза на около 120 хил лева, като отделно ще се изплащат и задължения към НАП и футболисти, които бяха в тима през миналия сезон. Целите пред отбора няма да са влизане в професионалния футбол, а през тази година ще се стабилизира клуба и ще се развива школата. До края на седмицата ще се избере и нов УС, който от своя страна ще избере и треньор, като до тогава всички ще водят заниманията.Очаквайте пълен запис от интервюто със Стойчо Милев.
Немската хранителна верига “Лидл” е все по-близо до първа копка в Дупница. Хипермаркетът ще бъде позициониран на терена на старата автогара, както вече zadupnitsa.com информира. Служител, занимаващ се с документацията на веригата магазини разкри, че вече са получили виза за проектиране от Община Дупница, както и такава за проектиране на трафопост, тъй като настоящия попада в бъдещата сграда.
30-годишен дупничанин, извършител на множество кражби, е задържан в ареста на РУП Дупница в събота, информираха от пресцентъра на МВР.
Марек Юнион-Ивкони приема в четвъртък от 19:00 часа в Арена Самоков полският гранд Ястрижебски Виегел в мач от 5-ят кръг на груповата фаза на Европейската волейболна Шампионска лига. Срещата е най-вече за престиж за отбора на домакините, които изгубиха шансове за класиране във втория по сила турнир CEV Volleyball Cup. Гостите от Полша се нуждаят обаче от чиста победа за да продължат в плейофите на най-силният волейболен клубен турнир.
Уникална каша е на път да се забърка относно състава на Общински съвет-Дупница. Причината е в обжалване пред ВАС от страна на РЗС и нейният лидер Яне Янев относно изборът на Георги Рангелов за съветник от квотата на ОДС, който влезе в местния парламент с “последния влак” заради касиране изборът на Иван Бански за съветник на местните ибори през 2011 година. Проверка на zadupnitsa.com показа, че такъв казус досега не е бил разглеждан в България и това го прави уникален.
Едноличен търговец от Дупница бе глобен с 1500 лв. заради барманка без трудов договор. По време на проверка на трудовите инспектори от Кюстендил било установено, че ЕТ „Георги Михайлов-МИК” наел за лятото млада барманка, но „забравил” да й подпише трудов договор, пише struma.bg. Момичето с инициали М.З. била ученичка, завършила 11-и клас и се хванала през лятото да поработи в кафе-аперитива на бизнесмена, намиращ се в централната градска част на Дупница, на ул. „Свети Иван Рилски”. Дупнишки районен съд първоначално отменил наказателното постановление на инспекторите от дирекция „Инспекция по труда” – Благоевград, тъй като е счел, че извършеното нарушение е недоказано. В документите по делото обаче се вижда, че самата Михаела е декларирала не само пред проверяващите, но и в съда, че е работила като барманка, с думите: „Помагам на собственика по един час на ден”. Инспекторите сами установили, че девойчето в момента на проверката е обслужвало клиенти. В крайна сметка от Инспекцията по труда оспорили падането на наказанието на бизнесмена и Административен съд – Кюстендил го потвърдил „1500 лв. е най-ниската глоба за работа без трудов договор, като при повторно нарушение наказанието е 5000 лв.”, обясни началникът на Инспекцията по труда в Кюстендил Валентин Златински. Според него през последните две години подобни наказателни постановления са изключително малко, в цялата Кюстендилска област работодателите рядко допускат работник без договор заради солените санкции.
Един от най-добрите български съдии получи поредното признание от Европейската конфедеряция и е част от съдийския състав на Европейското по волейбол за юноши в Турция. Дупничанинът Симеон Иванов вече се качи на съдийския стол в дербито между Русия и Сърбия. Иванов, който е химик и служител в "Актавис" се справи перфектно със срещата, на която бе първи съдия, а негов помощник бе финландеца Ари Йокалайнен. Двубоите се играят в Коджаели, а Иванов е единственият българин сред реферите. Той стана международник преди 2 години и получава все повече наряди в Европа за срещите от евротурнирите.
На нерегламентирано сметище, буквално на метри от кооперативния пазар в Дупница, и в един от най-големите квартали в града попаднаха служители от Община Дупница. При опит да бъдат почистени и орязани храстите, служителите на общинска администрация попаднаха на огромни количества боклук, който се е образувал в последните години и е бил скриван от гъстия храсталак.
74 състезатели в различните класове стартираха в 5-ят кръг на републиканския шампионат по мотокрос, който се проведе пре изминалия уикенд на мотополигон „Козар Белене”, край град Левски. Надпреварата бе в памет на загиналият преди две години дупничанин Добромир Добрев-Дени. Един от най-талантливите български състезатели по мотокрос – Добромир Добрев, загина на 19-ти май 2013 година, след тежко падане по време на състезание в румънския град Зарнещи. Добромир Добрев бе републикански шампион в клас MX Junior 125-кубически сантиметра за 2007 г. В следващите години той записва редица добри резултати в националния и балканския шампионати. През 2012 година Добромир стана вицешампион в Източноевропейския шампионат.
Страница 141 от 156

