Начало
Служител в магазин, „обсебен“ от екстремното порно и червенокоси жени, примами момиче в своя дом под предлога, че иска да й направи фотосесия, след което по време на снимките жестоко я умъртви, информира Блиц. 23-годишния Джейми Рейнолдс предложил да направи снимки на червенокосата дъщеря на полицай Джорджия Уилямс, докато майка й и пастрока й били на почивка. Фотосесията обаче се превърнала в кошмар, когато фотографът-аматьор извадил марля, с която удушил Уилямс – начинаещ модел и кадет в Кралските въздушни сили. Рейнодлс, който е бил предупреждаван от полицията преди пет години за следене на бивша приятелка, след като убил момичето спокойно продължил да снима голото й тяло.Подробности за потресаващия случай започнаха да излизат наяве вчера, след като Рейнолдс се призна за виновен в убийството на 17-годишната тийнейджърка още в първия ден на съдебния процес срещу него. Вчера съдия Уилки бе предупреден, че в случая е замесено „голямо количество екстрена порнография, която е релевантна “ към убийството на Уилямс.
След убийството, извършено в Уелингтън през май, Рейнодлс сложил трупа на жертвата си в служебния микробус на баща си, изминал около 80 километра и захвърлил тялото в гориста местност.
След това той изминал около 300 километра до Глазгоу, където изоставил микробуса на паркинг. Рейнолдс бе арестуван три дни след убийството в близост до евтин хотел.
Изродът твърди, че е имал роман с Джорджия, но нейни познати казват, че това е лъжа, и че двамата са били само познати
Двама са пострадали при ПТП през уикенда.19-годишен дупничанин водач на лек автомобил "БМВ "е загубил контрол над автомобила и се е ударил в крайпътно дърво на ул. "Дупнишко шосе" в Кюстендил. Той и спътничката му са настанени в областната болница за лечение, без опасност за живота . Полицията в Кюстендил е образувала дознание по случая.
Ако мач от българското първенство се играе четири гейма и предстои тайбрек, то шансът да познаеш победителя е 50:50. Но ако участие вземат волейболистите на "Марек Юнион-Ивкони" сигурно е, че ще победят. В 4 от 6-те мача от началото на този сезон, Мартин Божилов и компания достигат до 5-и решителен гейм и досега не познават вкусът на загубата след краят му. След Пирин, Добруджа и Габрово, сега глава склони и насочилия се към титлата отбор на Монтана, който отстъпи 2:3 в своята зала "Огоста" пред пълни трибуни. Това бе първа загуба за монтанчани, които до преди този мач бяха загубили едва един гейм.
Марек Юнион-Ивкони продължава напред в турнира за Купата на България и вече е на четвъртфинал!
Фолклорният състав към школа по български народни танци при НЧ”Зора 1858”, гр.Дупница, с танца „Шопчета”, хореография на Дилиана Диканска, ще открие 6-то издание на Националния фолклорен фестивал на обработените народни хора „Рила ни гледа“, организиран от Община Дупница под егидата на кмета инж. Методи Чимев. Надпреварата, която отново е с международно участие ще започне в 10 ч на 13 юни на сцената в парк „Рила“, а вечерта от 19:00 ч. са награждаването и галаконцертът на победителите. Близо 30 колектива и стотици участници от цялата страна и чужбина са заявили желанието си да премерят сили и танцови учения в полите на величествената Рила планина. Мотото на фестивала е „Съхраняване и популяризиране на автентичния български танцов фолклор и стимулиране на неговото развитие в днешни дни“
От днес започна рехабилитацията на уличната мрежа на територията на Дупница, информират от общинския пресцентър. С дейността се занимава брезнишката фирма Нивел строй", която започна изкърпване на дупките през месец септември миналата година. Стартът бе даден от "Венелин" и прилежащите около нея улици. Фирмата сключи договор с Община Дупница миналата година, но започна късно работа, тъй като поръчката бе обжалвана и не успя да изпълни залегналите улици и квартали. Още 300 000 лева от цялата сума на договора са останали и ще бъдат използвани сега. Утре, от фирмата съвместно с Общината, ще изготвят план за улиците и кварталите, които ще бъдат рехабилитирани.Идният петък пък ще бъдат отворени офертите за още една поръчка за рехабилитация на улиците. Сумата е 250 000 лева без ДДС.
Отборът на Марек изигра най-слабия си домакински мач от началото на сезона и закономерно загуби от Славия с 0:2, точно на празника на Дупница-19 октомври. „Белите „постигнаха победа над пряк конкурент за оцеляване в групата и вече гледат по-спокойно напред. Дупничани особено през второто полувреме показаха физическа немощ и с мъка се движеха по терена.
Д-р Радослав Радославов е един от изявените политически анализатори. Ето неговият коментар пред zadupnitsa.com по нашумялата тема около датата на предсрочните избори
Ученици от СОУ „Св. П. Хилендарски”-Дупница и Арт ателие “Дон Кези”, бяха наградени за представянето си в 9-ят Национален конкурс „Куба – далечна и близка”. В раздел: „Поезия“ на 3-то място бе класиран Георги Йорданов – 17 годишен от , СОУ „Св. Паисий Хилендарски“. В раздел „Творби на испански език“ отличие получи Георги Шумарски от 11 б клас, СОУ „Св. Паисий Хилендарски“, а в раздел „Рисунки“ възрастова група 9 – 12 клас на 1 място бе класирана Елена Кацарска – 12 клас, Арт ателие “Дон Кези”. Наградени учители – консултанти: Елена Марулевска – Арт ателие “Дон Кези”, Наташа Тодорова – СОУ „Св. Паисий Хилендарски“. Тържествената церемония и награждаването се състоя в Националния дворец на децата. Мото на конкурса бе „Героите на Куба“ и „55 години от установяването на дипломатически отношения между Република България и Република Куба“.
Удар по бизнеса в Дупница и региона. Обсъждат намаление на безвъзмездното финансиране по европроекти
Министерството на икономиката обсъжда вариант за сериозно орязване на парите за Югозападна България отпускани от Европа. Ако това стани факт, то немалко предприятия от Дупница и региона ще бъдат засегнати. Мотивът е, че този район от България е силно развит. Към Оперативна програма "Иновации и конкурентоспособност", която ще стартира със 150 млн. лв., отпускани за технологична модернизация на малки и средни предприятия. още в края на 2014 година е създаден Комитет за наблюдение, който разработва критериите за одобрение на проектите и насоки при кандидатстване, уточни министър Лукарски. Едно от обсъжданите правила например е максималното финансиране по програмата за малките предприятия от Югозападна България да е 45%. Останалите средства трябва да бъдат намерени от компанията. За останалите региони максимумът ще бъде 70% за малките и 60% за средните по големина компании. За да бъдат преодолени различията в най-бедния регион в ЕС – Северозападна България, има идея финансирането на проекти по програмата да бъде на максималния обем – 70 на сто. По ос 3 средствата са 264 млн. евро и те ще се използват още и за финансиране на изграждането на клъстери и технологични паркове (например София Тех Парк). Най-голям е бюджетът по втората приоритетна ос на програмата – почти 600 млн. евро, които ще бъдат използвани за технологична модернизация, подобряване на експортния потенциал на компаниите и друга подкрепа, но само за малките и средни предприятия. По оперативната програма ще бъдат отпуснати и 38,2 млн. евро за развитие на проекта за газовата връзка със Сърбия. Средствата ще дойдат от приоритетна ос 4.
Пореден обир с побой регистрираха в Дупница. Трима неизвестни са набили 59-годишен мъж и са му отнели 50 лв. и лични документи. Инцидентът е станал снощи в Дупница, на ул. "Княз Борис I". Пострадалият е настанен в дупнишка болница с комоцио, без опасност за живота . По случая е започнато досъдебно производство в РПУ Дупница.
Над 5 милиона лева е спечелил Симеон Сакскобургготски от т.нар. царски имоти, които ползва в последните 14 години, но вече губи един след друг в съдебна битка с държавата. Огромните разходи по делата, в които са ангажирани поне 10 адвокати (7 само по процесите за горите), и високите обезщетения, които ще се наложи да изплаща на държавата, вече поставят царското семейство пред тежко финансово изпитание. До година и половина Симеон Сакскобургготски може да остане само с имението си в град Баня, Карловско, и да напусне България почти 20 години, след като беше посрещнат триумфално в София, пише "168 часа". 5-те млн. лв. печалба за фамилията са главно от добив на дървесина в Рила. Загубата от имотите обаче може да е около 20 млн. лева според данъчната оценка. Сметката все още не е окончателна, защото не са готови всички експертизи по всеки конкретен имот.
Останалите приходи на Сакскобургготски от продажба на билети за "Царска Бистрица" и "Ситняково" са незначителни и дори не покриват подобренията, които е направил в имотите. В същото време в последните 24 месеца Сакскобургготски вече загуби окончателно двореца "Кричим" край Пловдив
Най-добрият български шахматист Веселин Топалов подкрепи ръководството на БФШахмат с открито писмо до българската шахматна общественост и всички медии. Декларацията му дойде по повод изнесената скандална пресконференция от Методи Стойнев-общински съветник от Дупница и дългогодишен шахматист. Пресконференцията с потресаващите разкрития можете да си припомните ТУК
Кървавата драма в Лясковец приключи, след като полицията обезвреди стрелеца Петко Савов, който тази сутрин уби полицай и рани трима негови колеги, информира dnes.bg.
Роднините на една от жертвите – Емил Скоклев, за който се предполага, че е управлявал автомобила, отрекоха той да е карал пиян. Това те заявиха пред камерата на Нова ТВ.
Сурова санкция понесе мъж с инициали Д.И, затова, че на 30 април 2010 година при проверка на главен път Е-79 около района на Тополнишка чешма е бил заловен с високорисково наркотично вещество – кокаин с нетно тегло 33,89 грама на стойност 4 236.25лв. Съдът определи 2-годишна условна присъда с 5-годишен изпитателен срок и глоби Д.И с 3000 лева. Освен това автомобилът в който е бил открит наркотика Ауди-80 се отнема в полза на държавата. Оказа се, че Аудито не е на подсъдимият, а е собственост на Цветанка К. Кътова от с. Брегаре, но и това не помогна той да не бъде конфискуван. Присъдата може да се обжалва и протестира в 15-дневен срок пред Кюстендилски окръжен съд.
Отпускането на финансова премия в размер на 15 000 лева ще разглеждат на своето заседание в петък местните парламентаристи. Предложението е на кмета Методи Чимев. Причината е в успехите на клуба, който през миналата година стана за 3-и пореден път шампион на България при мъжете и отново игра в най-силния клубен турнир на Стария континент – Шампионска лига. В мотивите си, Чимев посочва успехите на отбора и международното признание за града и отбора, както и, че сумата ще бъде отпусната при финансова възможност на общината. Всяка година участието на клуба само в Шампионска лига струва на клубното ръководството около 100 000 лева.
На 18 юли официално ще бъде открито импровизираното лятно кино нa Парк “Рила” в Дупница, информират от пресцентъра на кметството. То е част от съпътстващата програма на БНТ, които ще предоставят безвъзмездно правата за няколко от най-известните и касови филми за прожекция. В момента на парка се прожектират на големия екран мачовете от Световното първенство. През миналата година някои от прожекциите бяха посетени от над 500 души като интерес не липсва и сега, допълват от администрацията. Пълната програма пък по дни и часове и филми ще бъде обявена следващата седмица.
И в Дупница ще започне събирането на подписка под надслов: "Да спрем подмяната". Такава стартира тази сутрин в Кюстендил, след като се разбра, че областта ще има депутат избран с едва 864 гласа в региона – представител на ДПС. Подписката ще бъде на разположение на всички на пл. "Свобода" и на други места в града малко по-късно, информират от пресцентъра.
Джихадистите от Ислямска държава, контролиращи територии в Ирак и Сирия, разпространиха в интернет шокиращ видеозапис, озаглавен "Послание до Америка", в който се вижда предполагаемото обезглавяване на американския журналист Джеймс Фоули, който изчезна безследно на 22 ноември 2012 г. в Сирия, предаде Ройтерс. Фоули беше кореспондент в Близкия изток в продължение на пет години. Според очевидци на 22 ноември през 2012 г. той е бил отвлечен от неизвестни въоръжени лица в Сирия, припомня Ройтерс. Видеото, на което се вижда обезглавяването на журналиста, се появи в социални медии. В записа се вижда как маскиран мъж, облечен в черно, сякаш прерязва гърлото на журналиста, който е с оранжеви дрехи напомнящи тези на затворниците в Гуантанамо. Ислямска държава обявява още във видеозаписа, че държи в ръцете си и американския журналист Стивън Сотлоф и предупреждава, че животът му зависи от следващите действия на американския президент Барак Обама, предаде Франс прес. "Животът на този американски гражданин зависи от твоите следващи решения Обама", казва във видеото маскиран мъж, говорещ английски с британски акцент, докато държи затворник, който според видеото е Стивън Сотлоф. Той е от сп. "Тайм" и изчезна безследно през август 2013 г. в Либия, припомня ИТАР-ТАСС В друго видео джихадистите пък се заричат да разчупят американския кръст и обещават да надделеят над кръстоносеца Америка, предаде Ройтерс. В този запис се виждат кадри с Барак Обама и стратегическия американски съюзник саудитския крал Абдула, както и нападения срещу американски военни. В понеделник ИД качи в интернет видео с предупреждения за атаки по американски мишени в момент, в който САЩ нанасят удари по джихадистите в Ирак. Един от двамата представители, пожелали да запазят анонимност, заяви, че Барак Обама се очаква днес да направи изявление относно убийството на журналиста. Същевременно семейството на Фоули потвърди смъртта на журналиста в изявление, качено в специална страница в интернет, в която се набираше подкрепа за операцията по издирването му. "Джеймс Фоули жертва живота си, за да се опита да представи пред света страданията на сирийския народ", пише в изявлението майката на журналиста Даян Фоули. Източник: БТА
Лидерът в Б група "Марек" договори контрола с на практика изпадналия отбор на "Пирин" (ГД). Двата отбора ще се изправят един срещу друг на стадиона в Бобошево или село Мурсалево идната седмица. Остава двата клуба да се разберат само за датата.
Демонтирането на старите автобусни спирки в Дупница продължава.
Дългогодишен “миризлив” проблем на жителите на село Самораново ще бъде разрешен до 2 месеца, информират от общинския пресцентър. Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев сключи договор за изграждането на затворен мръсен канал, който повече от 30 години трови с миризмите си хората в района на ул “Й. Дотин”. В момента каналът е открит, миризмите са ужасни, а гледката от "плуващи" фекалии в непосредствена близост до детска площадка и парк на селото е отвратителна. “Още миналата година на приемната ми в Самораново хората се оплакаха от този канал и поех ангажимент при първа възможност да разрешим проблема. Комисията, която огледа селата също препоръча час по-скоро да го ремонтираме и да не чакаме финансиране по някой проект през някоя от следващите години. Затова форсирах нещата и в края на май трябва да приключат всички дейности”, обясни инж. Чимев.
На 7-ми април в Дупница ще бъде открита изложба на Иван Милушев. Експозицията в зала “ Джамията” включва 30 платна- маслена живопис. Иван Милушев е известен, самобитен художник, график и илюстратор. Той е един от най – енигматичните художници в съвременната българска живопис. Художникът е роден в Благоевград. Завършва художествена гимназия в София, а след това НХА в София, специалност илюстрация, при проф. Румен Скорчев. Член е на СБХ. Има над 43 самостоятелни изложби в България и множество общи изложби в страната и в чужбина. Интересен етап в развитието му са: двете самостоятелни експозиции в Хамбург, изложбите в Кеймбридж, в Поатие- Франция, в Модена – Италия, в Скопие и в Струмица- Македония. 12 са изложбите му в галерия “ Възраждане”- Пловдив. 7 поредни години прави изложби в галерия “ Мелон” и в галерия “ Виктория” – София. През 2011 е удостоен с диплом от Кеймбридж за цялостно творчество и принос в развитието на художественото изкуство. Негови творби са притежание на НХГ, на колекция Лудвиг и Майер- Германия и на Вашингтонската конгресната библиотека – САЩ. Елегантен и романтичен рисувач е Милушев в графичните илюстрации по класически произведения като: “ Кентърбърийски разкази на Чосър и “ Декамерон” на Бокачо. Живее и работи в Благоевград. От 2013 г. е директор на благоевградската художествена галерия. Иван Милушев работи в областта на фигуративната живопис. Изложбата на Иван Милушев може да се види в галерия “ Джамията” до 10 май.
Момчетата родени 1998-99 години от футболна школа Марек 2007 бяха принудени да играят два мача в един ден по време на турнир в Слънчев бряг. Причина за това е поведението на организаторите, които задоволиха претенциите на отбора на Нефтохимик. Въпреки, че Бургас е на 30 км от Слънчев бряг от отбора на Нефтохимик са заявили, че имат проблеми с пътуването и затова играха вчера с Марек 2007 в най-голямата горещина от 15:30 часа на едно от изкуствените игрища до стадион „Несебър“. Двубоят завърши с победа за Нефтохимик с 2:1, а попадението за Марек 2007 реализира Мони Цимев. Преди това дупничани се изправиха сутринта от 10:00 часа срещу Монтана и загубиха с 3:4, като головете за Марек реализираха Мони Цимев, Василен Станков и Роберто Иванов. „ Това е ненормално. Не може 16-годишни момчета да играят два мача в един ден, като втория е при 32-градуса горещина. Това и мъжки отбор няма да издържи.“ заяви треньора на дупничани Цветан Видински.Днес Марек 2007 играе срещу Септември Сф, а утре среща Левски.
3 пожара са гасили вчера екипи на РСПБЗН в областта, информират от пресцентъра на МВР.
Първа копка за строителството на три подпорни стени на територията на Дупница ще бъде направена на 20.06.2014 година (петък) от 11 часа. Финансирането на проекта “Реки без граници” е по програма за Трансгранично сътрудничество България-Македония, а изпълнител е фирма “Бетон” ЕООД, гр.Сандански. Стойността на договора е 348 602,53 лв., а срокът за изпълнение е 12 месеца. Партньор на община Дупница по проекта е Община Крива Паланка, в която е предвидено изграждане на една подпорна стена. Трите подпорни стени са – 25 м. на улица “Плиска”, 48 м. на Градска пречиствателна станция за отпадни води и 25 м. при моста на старата автогара. Движението по улица “Плиска” ще бъде променено, като допълнително ще бъде уточнено как ще бъде регулирано
Фенките на един от най-атрактивните волейболисти в “Марек Юнион-Ивкони” ще изпаднат в депресия. И има за какво. Централният блокировач на шампионите Мартин Иванов отдаде сърцето си на своята изгора Катрин Велчева. Само преди дни, 6-ият от Световното за младежи в Мароко поиска ръката на своята избранница и получи заветното: Да.
Софийски апелативен съд отхвърли претенциите на Мюсюлманското вероизповедание за над сто имоти в България, към които имаше мераци да сложи ръка. Днес се сложи краят на една много тънка нишка, която можеше и щеше да коства промяна в развитието на България в следващите години. Един от имотите, към които претенции имаха Мюфтийството бе и емблематичната сграда в центъра на Дупница – Тюрмето, известна още и като Джамията. Тя е паметник на културата и остава такава.
Полицай от Бобов дол простреля по невнимание приятел в левия крак със служебния си пистолет. Нелепият инцидент е станал вчера след 18 ч, пише struma.bg.Раненият е с раздробена подбедрена кост на крака. Оказана му е първа помощ в дупнишката болница, след което е бил транспортиран към института "Пирогов" в София.
Страница 141 от 156


