Тежък жребии за Теодор Георгиев в Русия Дупничанинът Теодор Георгиев отново не срещна късмет при жребия. На Европейско първенство по таекуон-до в Олимпийски категории в руския град Налчик, Теодор започва срещу представител на домакините. В първият кръг той се изправя срещу Сайд Устаев, а ако го преодолее излиза срещу един от поставените в схемата Хулио Ферейра от Португалия. Теодор Георгиев, който е 12-ти в световната ранглиста в категория до 74 килограма, за първи път излиза в тази нова, за него категория до 80кг. Това се налага от факта, че турнира е за олимпийски категории. Ако Теди вземе квота за Европейската Олимпиада, там ще се състезава при по-тежките до 80 килограма. В Налчик в тази група се включиха 20 състезатели, като според резултатите първите 5-са поставени, но дупничанина зае 6-та позиция. „Тежък жребии, но ако победим в първите две срещи, после ще бъде по-лесно“, заяви старши треньора Христо Михалчев. Състезанията на Теодор Георгиев са в събота.
Дупничанинът Любомир Васев записа още един успех в мотокроса Дупничанинът Любомир Васев записа още един успех в мотокроса. Васев спечели надпреварата край Бяла в клас MX2. Това бе генерална репетиция за неделя 17-ти май, когато е състезанието край Сливен, 3-ти кръг от държавният шампионат. Припомняме, че преди две семици Любомир Васев записа феноменален успех, спечелвайки състезанието по мотокрос в Троян и сега отново е сред фаворитите в Сливен.
Методи Чимев: Ремонта на залата трябва да почне лятото Входирахме апликационните форми за реконструкцията на спортната зала вчера. Оттук насетне чакаме официално потвърждение и финансиране, коментира на пресконференция столицата днес кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев. Той гостува в Пресклуб "България" заедно с изпълнителния директор на футболния клуб Иво Паргов. Припомняме, че на последната скандална сесия на Общинския съвет в петък, той обяви, че същата сутрин са получили обаждане от областния управител. Срокът за входиране бе вчера. "Имаме обещанието, че ще стане. Недопустимо е да играе волейболният ни шампион в Самоков и с автобуси да се извозват 1000 фенове до Самоков. Цялостната реконструкция трябва да премине в две фази – тази и следващата година, като ремонтните дейности планираме, ако всичко е наред да започнат лятото. Разбира се, трябва да проведем нужните процедури за това, което отнема време. Грехота е да не можем да си приютим нашите отбори. Заради сегашното й състояние не е възможно клубовете да поберат всички деца, а те са общо над 1000", обясни Чимев. Пред столичните медии Чимев не пропусна да обяви, че съдействие за това е получил и от депутата Иван Ибришимов и допъни: "Както виждате тук не говорим за политика. Тук говорим за проект, който е в интерес на нашите съграждани".
Дупката в КТБ може да е 4 млрд лева Дупката в капитала на КТБ може да стигне до 4 милиарда лева. Прогнозата излиза от одита на банката, поставена на 20 юни под специален надзор от БНБ. Това съобщиха пред "Стандарт" запознати с документа, който ще бъде оповестен днес. Снощи пред БНТ и Менда Стоянова от ГЕРБ каза, че БНБ ще обяви липсата на няколко милиарда лева в КТБ. Всички очаквания на финансовите експерти досега сочеха недостиг от около 1,2 до 2 млрд. лв. Но заедно с лошите кредити дупката се разраствала до 4 милиарда. Финансиране на свързани фирми и лица, близки до бившия мажоритарен собственик Цветан Василев, са разкрили още одиторите. Те проверявали и подозрения за отчети, които не отговарят на истината, но са внесени от КТБ в управление "Банков надзор". Квесторите на Корпоративна търговска банка на 20-ти октомври внесоха в БНБ докладите за извършения одит на финансовото институция, която от юни е поставена под особен надзор. Одитните доклади за състоянието на КТБ са изготвени от "АФА" ООД, "Делойт Одит" ООД и "Ърнст енд Янг Одит" ООД. В тях се съдържа анализ и оценка на основни балансови позиции и издадени банкови гаранции на клиенти на КТБ АД. Вчера стана ясно, че Оманският фонд е заявил интерес за оздравяване на КТБ, но без участието на мажоритарния собственик Цветан Василев. Писмото е изпратено до премиера Георги Близнашки, финансовия министър Румен Порожанов и БНБ. Вторият по големина акционер в Корпоративна търговска банка заявява интерес към оздравяването й заедно с вече познатия австрийски фонд ЕПИК и нов партньор – "Джемкорп" и "Фрешфийлдс". От Оманския фонд настояват в рамките на тази седмица да се проведе среща с БНБ. От Фонда подчертават, че незабавно трябва да се вземат мерки за да се запазят активите на КТБ и дъщерните й дружества, както по време на периода на квестурата, наложена от БНБ, така и по време на преходния период, който би бил необходим. Източник : DarikNews.bg
Два снаряда са изстреляни към сградата на македонското правителство в Скопие Два снаряда били изстреляни снощи към 23.00 часа, предаде телевизия Алфа. Според неназовани източници на телевизията нямало пострадали. Няма и информации за нанесени материални щети. МВР на Македония потвърди информацията на медиите, че са били изстреляни два снаряда към сградата на правителството в Скопие, предаде агенция Макфакс. В 22.00 часа /местно време/ полицията е получила сигнал, че били чути детонации в района на правителството. След няколко часа снарядите били открити. Те са били забити във фасадата на сградата – единият в източната страна, а другият в покрива на сградата. Все още не е ясно какъв тип снаряди са били изстреляни към сградата на правителството в Скопие. Това е съобщил говорителят на МВР Иво Котевски, предаде електронното издание НОВА. Котевски е заявил, че все още няма информация как са били изстреляни снарядите. Разследването продължава, а се очаква по-късно МВР да даде повече информации, посочва изданието. В сградата на правителството не били изстреляни снаряди, а куршуми с голям калибър. Това съобщи македонското електронно издание МКД, като се позовава на МВР. Според изданието предполага се, че куршумите били изстреляни от района на Скопското кале, от другата страна на река Вардар, населена предимно с албанско население. Полицията все още разследвала случая. Това е втори случай на обстрелване на македонското правителство. През 2007 г. две гранати бяха изстреляни към сградата. Инцидентът стана на 6 август 2007 г. 30 минути след полунощ. Те обаче са паднали на пътя, недалеч от посолството на Япония. Говорителят на правителството Ивица Боцевски окачестви инцидента като терористичен акт, а целта е било правителството./Фокус
Честито Възкресение Христово! Дупничани отнесоха у дома си частица от Благодатния огън Днес отбелязваме един от двата най-големи християнски празника. Смята се, че възкресението на Исус Христос е най-великото събитие в историята на човешкия род. Според народната традиция Великден символизира възкръсването на природата за нов живот, победата на пролетта над зимата. Всички храмове в Дупница и региона отново бяха пълни в очакване на Христовото Възкресение и стотици дупничани и гости на града онтесоха у дома си частица от Благодатния огън. В храм „Св. Георги Победоносец“ Тържествената литургия бе отслужена от архиерейският наместник на дупнишка духовна околия отец Георги Паликарски. Великден е сред така наречените подвижни празници и се определя в зависимост от първото пролетно пълнолуние. В Християнската религия на Великден се чества възкръсването на Исус Христос на третия ден след като е разпънат на кръст и погребан. Празната гробница е видяна от жените мироносци, посетили гроба. След това Исус се явява на Мария Магдалена и на апостолите. Според православната традиция Възкресение Христово се предшества от Великия пост. Той започва седем седмици преди Великден и включва 40 дни и Страстната седмица. Утвърден е в памет на 40-дневния пост на Исус Христос и на последната седмица от земния живот на Спасителя, на неговите страдания и на смъртта му на кръста. През това време християните трябва да се покаят, да очистят душите и телата си и по такъв начин да се приготвят за достойното посрещане на християнския празник. Според народната традиция в украсата за празника се включват червени и бели яйца. Приготвят се по няколко обредни хляба – един се нарича за къщата и се раздава на Великден на членовете на семейството, други се даряват на кумове и на роднини. На празника деца и възрастни се чукат с червени яйца, като гледат чие яйце ще излезе победител. Вярва се, че този, на когото яйцето се окаже борец, ще бъде най-здрав през годината. Имен ден на Великден празнуват Велико, Величко, Велика, Величка, Въскресия, Велко, Велка.
Волейболистите от Дупница с покана да се преместят в Сливница Малкото градче Сливница има мерак да приюти волейболният ни шампион “Марек Юнион-Ивкони” за новата година. Това обави мениджърът на дупничани Людмил Найденов. “Хубаво е, че има хора, които оценяват това, което сме постигнали и постигаме. Затова благодаря на общинското ръководство в Сливница за поканата. Ще разговаряме като една от опциите за следващия сезон. Остават иначе и другите варианти със зала “Христо Ботев” в София, Благоевград или Пазарджик. Пък не се знае, може да получим и друга покана. Ще направим редица срещи и тогава ще преценим”, уточни Найденов.slivnica
Апелативната комисия отложи със седмица решението по казуса „Марек“ Апелативната комисия отложи със седмица разглеждането на жалбата на "Марек" срещу налагането на финансова санкция от Дисиплинарната комисия в размер на 10 000 лева зарад "съмнения за участие в уговорени мачове". Членовете на комисията са предпочели да разгледат на своето заседание днес, случаите с феновете на "Левски" и скандалите, които се получиха на последните мачове. И за двата случая, комисията са решили да бъдат разглеждани подробно и това е наложило отлагането.
Вдигат заплатите на общинските съветници в Бобов дол Новата 2014 година ще бъде по-доходоностна за общинските съветници в Бобов дол. Председателят на местния парламент Огнян Зарев е депозирал докладна с предложение месечното възнаграждение на съветниците от 1 февруари 2014 година да бъде 50 на сто от средната брутна заплата в администрацията. Промяната е съобразена с приетите на 20 декември 2013 година от Народното събрание промени в Закона за местно самоуправление. Досега в Бобов дол съветниците получаваха 30 на сто или по 125 лева месечно, като сега заплатите ще са около 200 лева.
Григор Димитров продължава напред след тежък мач в първия кръг Най-добрият ни тенисист Григор Димитров преодоля първи кръг на Откритото първенство на Австралия и се присъедини към първата ни ракета Цветана Пиронкова, която също стигна до втората фаза в Мелбърн. Българинът, който 22-и в световната ранглиста, надви американският левичар Брадли Клан 6:7 (7), 6:4, 6:4, 6:3 след 155 минути битка на корта, която се проведе в невероятна горещина. Термометрите в Мелбърн показваха между 40 и 45 градуса, а изгледите са да се запазят такива до края на седмицата. Следващият съперник на Григор ще бъде световния №53 Йен-Хсун Лу, който днес не даде и сет на сънародника си от Тайван Джими Уанг, срещу когото Гритор не е играл досега. Успехът над Клан донесе на Димитров 50 хил. долара от наградния фонд и 45 точки за ранглистата. При нова победа в четвъртък, българинът ще се изправи срещу победителя от мача между канадеца Милош Раонич и румънеца Виктор Ханеску. До победата не се стигна никак лесно. В първия сет Димитров печелеше с лекота своите подавания, но не успя да реализира нито един пробив, въпреки че имаше добри шансове за това в три от геймовете. В тайбрека Григор допусна четири минипробива и изтърва три сетбола, докато съперникът му успя да се възползва още от първата възможност да затвори сета. Григор реши втория сет с един пробив в седмия гейм, след което печелеше своите подавания. Ситуацията се повтори и в третия. Григор набра скорост и започна решителния четвърти сет с пробив. Той поведе с 2:0 гейма, задържа подаването си, а при 5:3 с нов пробив сложи край на мача.
Германея показа отличен футбол и победи Струмска слава В първият си домакински мач за тази година, футболистите на Германея зарадваха феновете си с убедителна победа срещу Струмска слава. Германея днес вкара 4-гола, като в предишните 16-кръга тима бе отбелязал само 15. „Толкова голове не сме виждали от месеци“, коментираха феновете. Освен головете отбора показа и отлична игра, което допълнително зарадва привържениците му. Още от самото начало домакините започнаха много активно и след няколко пропуска в 23-та минута Асен Васев засече прострелно центриране на Мирчев и откри резултата. В 43-та минута новото попълнение Георги Даскалов се пребори в наказателното поле и покачи на 2:0. След почивката Мангурев вкара трети гол в 54-та минута, а крайния резултат 4:0 оформи Георги Мирчев в 84-та минута след отличен самостоятелен пробив. На стадиона в Сапарева баня бе наставника на Беласица Пламен Мицански. В неделя Германея е домакин на петричани.
С 13 играчи „Марек Юнион-Ивкони“ започва подготовка от днес Точно в 17 часа днес в спортната зала на Сливница, трикратните ни шампиони при мъжете по волейбол "Марек Юнион-Ивкони" ще започнат първа тренировка. Наставникът Найден Найденов ще изведе    състезатели, с които ще започне подготовка. "Всички, които са наша собственост и нямат до момента уредени трансфери зад граница, пристигат в Сливница. Условията са осигурени и от обяд започваме настаняване. Мартин Божилов, който е с мъжкия национален отбор и Михаил Цветанов, който е с младежките национали ще се присъединят към нас, след като се завърнат в България", обясни пред zadupnitsa.com мениджърът на дупничани Людмил Найденов.
При втората визита на министър се реши: Ще опитват  да спасят неолитно селище при Мурсалево от АМ „Струма“ Министърът на културата Мартин Иванов посети и разгледа разкопките на неолитното селище до село Мурсалево. Това е втора визита на министър в рамките на два месеца след като през юни там бе и д-р Петър Стоянович от правителството на Орешарски. Настоящият служебен министър разговаря с ръководителя на обекта проф. Васил Николов от НАИМ към БАН за възможностите за консервация на древното селище. Археологическият обект  в местноста Даве боаз край с. Мурсалево е отпреди 8 хил. години. Находката е от ранния неолит – около 5800 г. пр. Хр., разказа проф. Николов.
Полицията търси съдействие Във връзка с разследването на тежко криминално престъпление столичната полиция търси съдействие от гражданите, които имат информация за дете и жена, чиито снимки са публикувани на сайта на полицията. Хората, които са ги срещали заедно или по отделно, контактували са с тях могат да сигнализират на тел. 112, 02/9820516, 02/9820331 или в най – близкото районно управление. Анонимността им е гарантирана.
Ангел Баялцалиев ще свири домакинството на Марек срещу Хасково  Ангел Баялцалиев ще ръководи домакинския мач на Марек срещу Хасково от 2-ия кръг на „А“ група.
Кораб е уловил сигнал от черната кутия на Боинг-а Китайски сайт разпространи новината, че един от корабите издирващи Боинг 777 е засякъл пулсиращ сигнал от черната кутия. Това е в зоната в Индийския океан, където продължава издирването.
Десетки летящи фенери ще озарят тази вечер Дупница Община Дупница отново ще се включи в седмото издание на глобалната инициатива "Часът на Земята 2015 г.", подета от международната природозащитна организация WWF ( World Wildlife Fund ). Тази година, инициативата е посветена на опазването на реките, преминавайки под мотото “ Реките имат нужда от нас – нека им дадем бъдеще”.
ВИДЕО/СНИМКИ: Лошото време затрудни участниците в турнира по спортен риболов в Дупница Днес завърши първият общински турнир по спортен риболов в Дупница. В двудневната надпревара, която се проведе на езерото в парк Рила, се включиха любители на риболова от региона. Организатори са клуб „Распер“ и Община Дупница. Вчера 18-ти април, 21-младежи и деца се състезаваха, като първи стана Матей Попниколов, а след него се наредиха Майкъл Борисов и Генчо Атанасов, най-малък участник бе Християн Чараклиев. Днес лошото време обаче затрудни максимално рибарите. Рязката промяна на температурата прогони рибата на по-дълбоко и се изискваше много майсторство и най-вече късмет, за да бъде уловена някоя и друга каракуда. Все пак, вчера част от участниците се похвалиха с улов и на мрена и дори пъстърва. Днес сили премериха 17-мъже и една дама. Победител стана Кирил Петров, след него се нареди Калин Кацаров, а на трето място завърши Васко Василев-Вратарчето. Победителите бяха наградени от кмета на Дупница инж.Методи Чимев, който заяви, че на следващите турнири ще има и още интересни награди. На турнира присъстваха представители и на ИАРА – Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури.
Полиция – Бюлетин 20 декември 2013 г.  Двама извършители на кражби са установени и задържани през изминалото денонощие. В Кюстендил 34-годишна жена от кв. "Изток" е отнела на свой съсед документи и 500 лв. Тя ще остане в полицейския арест 24 ч. Работата по установяване на съпричастност и към други противозаконни деяния продължава РУП Кюстендил.
Проблеми за Марек Юнион-Ивкони на полуфинала за Купата срещу Добруджа  Марек Юнион-Ивкони изпитва сериозни проблеми в полуфиналната среща за Купата на България срещу Добруджа. Дупничани губят с 0:2 гейма от скромния си съперник и ще трябва да обръщат двубоя, за да стигнат до финал.
Камери по улиците на Дупница ще следят за хулигани Комисията по безопасност на движението към Община Дупница реши да бъдат поставени камери в центъра на града, както и в обхвата на проекта “Зелена и достъпна градска среда”, след приключването на ремотните дейности. Една от причините е в продължаващите хулигански прояви спрямо пътните знаци, които се унищожават от началото на годината. Писмо с намеренето за това и решението на комисията, ще бъде изпратено и до РУП-Дупница, информират от пресцентъра на Общината.
Новата зала ще бъде с 1505 седящи места. Вижте още подробности за модерното съоръжение DSC02022  Новата спортна зала на Дупница ще разполага с 1505 седящи места. Увеличаването на местата за зрители става чрез пристрояване на залата в северозападна посока (към центъра).
Отложиха мача Локомотив София – Марек U21. Кръстовчев, вече възстановен От БФС отложиха с ден двубоя между Локомотив София и Марек, от първенството на дублиращите отбори. По програма, срещата се играе утре, 10 септември, но бе преместена за четвъртък, 11 септември от 17:00 часа на спортен комплекс "Царско село". Отлагането е по желание на Локомотив София. За разлика от предишните мачове, този път в дубъла на Maрек няма да играят футболисти от първия тим. Причина за това е множеството контузени. На този етап, извън редиците са: Крум Бибишков, Димитър Димитров, Марио Близнаков, Димитър Петков и Мартин Димитров. Добрата новина за старши треньора Тони Велков е, че централния нападател, Еньо Кръстовчев, вече е възстановен и ще започне пълноценни тренировки. Кръстовчев получи травма на глезена по време на двустранната игра с националния отбор на България, миналия четвъртък.
В Италия пред десетки фенове от Дупница Марек бие с 2:1 Вчера българският и дупнишки Марек надделя с 2:1 над безпомощния италиански Фулгор в мач от първенството на SECONDA CATEGORIA GIRONE P. Момчетата от Марек показаха воля за победа и я постигнаха по невероятен начин в това градско дерби. На препълнения стадион в Новегро българите показаха, че са вече един стабилен отбор. Подкрепяни от темпераментната си публика направиха празника си пълен. След последния сигнал момчетат бяха аплодирани като герои.
Дупничанката Веска Гювийска представя най-новата си поетична книга в двора на Галерия „Джамията“ днес  Най-новата поетична книга на Веска Гювийска – „Бог е винаги другаде“ ще бъде представена днес в двора на дупнишката галерия „Джамията“ от 18,30 часа.
От Марек Юнион-Ивкони осигуриха автобуси за феновете си за срещите в София на 14 и 15 март Ръководството на Марек Юнион-Ивкони ще осигури автобуси за феновете на отбора за финалният турнир за Купата на България, който ще се проведе на 14 и 15 март в столичната зала Христо Ботев. В първият ден от турнира 14 март петък са полуфиналите, а на следващия ден е финала. Програмата на турнира :
Нашата анкета: Кой трябва да е старши треньор на ФК „Марек“? Антон Велков е вече ясно, че няма да бъде старши треньор и голямата въпросителна е: Кой ще го смени. В днешния двубой с Левски се видя, че Марек все пак е костелив орех, когато бъде подценен, но безспорно голяма вина за това има и този, който определя състава и има най-голямо влияние върху играчите.
КАТ спря регистрацията на нови коли в Дупница до края на седмицата Поради технически причини от днес до края на седмицата,се преустановява първоначалната регистрация и промяната в регистрацията на МПС в Кюстендил и Дупница. До тогава ще се извършва само транзитна регистрация на МПС, информират от пресцентъра на полицията. От понеделник работата ще бъде възстановена, както досега.
Ясна е програмата на Марек Юнион-Ивкони в Шампионска лига, от CEV въведоха редица новости в турнира От Европейската волейболна конфедерация въведоха редица промени в предстоящия формат на Шампионска лига. В най-силният клубен волейболен турнир победителя в групите ще се определя вече по броя постигнати победи и едва след това като втори критерий идва събраните точки. От волейболната конфедерация въвеждат и нови електронни табла за LiteScore, като всеки клуб ще получи такива. Нов ще бъде и дизайна на топката Mikasa. Екипа на либерото ще бъде зелен и  едни и същи за всеки отбор.IMG_3043 IMG_3063
ЕП препоръча спиране на еврофондовете за България  Европейският парламент прие препоръка, в която призовава Европейската комисия "да възприеме решителна позиция по отношение на България и сериозно да разгледа въпроса дали (. . .) изобщо е възможно използването на средства на Общността съгласно правилата".