Дупница ще е домакин на Европейското първенство по софтбол за жени до 22 години и Купата на европейските шампиони  Пресконференция в кръглата зала на Община Дупница ще бъде дадена утре (петък) от 11 часа, съобщиха от пресцентъра на кметството.
Юношите на ФК „Марек 1915“ започнаха със загуба в първенството на U-15 Юношите на ФК „Марек 1915“ започнаха със загуба участието си в първенството на новата група – U15, които се администрира от Зоналния съвет на БФС- София. Днес дупничани загубиха с 2:3 от Пирин Бл в мач игран на стадион Бончук. В тази възрастова група участват отбори съставени от деца родени 2001 година. Тимът на Марек е изграден от деца предимно родени 2002/2003 година. В днешният мач гостите от Благоевград поведоха с 0:2 още до 20-та минута. Малко по-късно Кристиян Василев върна едно попадение, но Пирин отново покачи на 1:3. Малко преди края на първата част Мартин Методиев отбеляза за Марек с което оформи и крайния резултат 2:3. Треньори на отбора на Марек са Янек Кючуков и Светльо Георгиев. След срещата Кючуков сподели, че е доволен от показаното от неговите момчета“ Загубихме, но смятам, че се представихме добре. Нашият тим е оформен от момчета по-малки с година или две от останалите. Тази година ще обиграваме този отбор, а следващия сезон вече може да имаме и амбиции за челно класиране“, заяви Янек Кючуков. Следващият мач е в София срещу Левски-Раковски. Първенството в другата нова група U17- юноши младша възраст започва на 30 август, като тима на Марек със старши треньор Цветан Видински гостува на Левски в София.. При юношите старша възраст Марек играе срещу „Септември"- Симитли на 3- ти септември и във втория кръг гостува на „София 2010".
Вижте къде ще спира водата на 30.07 (четвъртък) в Дупница От ВиК Дупница съобщават, че утре 30 юли, поради ремонтни дейности, извършвани в района на Старата автогара в Дупница, ще бъде прекъснато водоснабдяването от 07:00 до 14:00 часа на кв. "Байкал".
Бездомни и агресивни кучета в центъра на Дупница. Общината започва извънредна акция по залавянето им Читателски сигнали се получиха на редакционната поща на zadupnitsa.com. В тях отново се визира проблема с бездомните кучета в Дупница и то в центъра на града. Наша читателка алармира за агресивни кучета в централната част и в близост до детски плошадки. Ето какво пише в част от сигнала: „Здравейте! Пиша ви, за да изразя и пред вас възмущението си от бездействието на Община Дупница. В рамките на месец, два пъти звънях на 112, за да уведомя за десетките бездомни кучета, които се разхождат по центъра на града. От там ми казваха, че веднага предават сигнала до съответната община, но реакция никаква. В района на Общината, около детски площадки, около фонтаните се разхождат кучета, които са видимо агресивни. Няколко пъти бях свидетел на изплашени дечица, които пищят защото кучетата ги лаят. Онзи ден няколко кучета се лаеха едно друго точно до детска площадка. За една вечер над 4 кучета пиха вода от фонтаните. Примерите са хиляди. Не знам към кого трябва да се обърна и какво да направя, за да накарам съответната институция да се заеме с проблема. Затова се обръщам към вас с молба да разпространите и да алармирате за пореден път Община Дупница.“
Полицейско производство срещу 26-годишен пиян шофьор Вчера е започнато бързо полицейско производство в РУ Бобов дол срещу 26-годишен мъж от с. Мламолово, управлявал автомобил след употреба на алкохол. Дрегерът е отчел резултат 1.59 промила алкохол в издишаните пари.
Успешен край на кампанията „Дари от твоето дете на дете в нужда“ в Дупница Изключителен успех отчете кампанията подета преди месец от Инициативния комитет за хора с увреждания, която бе под надслов "Дари от твоето дете на дете в нужда". Десетки граждани и фирми от Дупница и региона се включиха в апела на Надя Борисова и Йордан Ушанов за набирането на нови дрехи, обувки и памперси за децата в "Таушаница" и ЦНСТ "Надежда". Даровете бяха доставени вчера на децата от двете институции. "Благодаря много на всички, които се отзоваха. Всички те са невероятни хора с големи сърца. Да си призная честно, не очаквах толкова голям отзвук и такъв положителен резултат. Като част от кампанията бе дарена и детска количка за едно детенце. Изключително доволна съм. Искам да благодаря и на дупнишките медии за това, че отново ни подадоха ръка и се постараха нашето послание да достигне до мнозина", заяви Борисова.
На 14 юли ще бъде чествана една година от откриването на щанда в ГУМ, където са изложени изработени от хора с потребности изделия. Честването на рожденият ден ще бъде с благотворителна цел, като тогава ще бъде обявено за какво ще отидат събраните средства.
Хамилтън с полпозишън в Мелбърн/Гледай директно състезанието ТУК Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън спечели полпозишън за първото състезание от календара на Формула 1 в Мелбърн, което ще се състои утре. От втора позиция ще тръгне съотборникът му Нико Розберг, а трети остана Фелипе Маса от Уилямс. Двамата пилоти на Ферари Себастиан Фетел и Кими Райконен завършиха на четвърта и пета позиция пред другия състезател на Уилямс Валтери Ботас.Последни на стартовата решетка утре ще се подредят пилотите на Макларън Дженсън Бътън и Кевин Магнусен. Хамилтън направи най бързата си обиколка за 1:26.327 минути, докато съотборникът му остана на 0.594 секунди след него. Отборът на Маруся, който пропусна тренировките, не се появи и в квалификацията, което означава, че тимът няма да вземе участие в първото състезание за сезона. „Това е едно прекрасно начало на уикенда. Днес намерихме добър баланс и беше истинско забавление. Миналият сезон имахме труден старт, така че всички в тима се надяваме този път нещата да са по добре. Трябва да бъде свършена още много работа и очаквам интересна борба с Нико“, коментира след състезанието Хамилтън. Мелбърн Фелипе Маса Люис Хамилтън Формула 1 Гран при на Австралия Нико Розберг Начало на състезанието 07:00 часа българско време
Сидеров : От френското посолство трябва да ми се извинят На пресконференция днес лидера на партия Атака Волен Сидеров представи своята версия за скандала на летище Варна." Когато защитавам българското достойнство това е хулиганство" заяви Сидеров и допълни " Външно министерсво, не реагира когато обиждат българи". Според лидера на Атака служителката на френското посолство Стефани Дюмартие го е напсувала след скандала за партиината му значка. Във връзка с искането на имунитета му той каза " Имунитета никога не е бил проблем" в близките дни ще стане ясно дали той самият ще си го предаде. Според Сидеров скандала е активно мероприятие, но няма как да го докаже." Не съм удрял полицая Колев ", категоричен бе Волен Сидеров.
Пламен Орешарски и Росен Плевнелиев си изготвиха график за Олимпиадата в Сочи Премиерът на България Пламен Орешарски ще присъства на откриването на зимните Олимпийски игри в Сочи.Церемонията е на 7 февруари от 18:15 българско време.На този етап не е ясно дали Орешарски ще има среща с президента на Русия Владимир Путин. Руският лидер пристига в Сочи утре и ще посрещне почти всички официални гости. Президентът на България Росен Плевнелиев пък ще представи страната ни на закриването. България ще има 16 спортисти в Сочи.
65-годишен дупничанин хванат с цигари без бандерол Вчера дупнишки полицаи са иззели 1330 къса цигари без български акцизен бандерол, информират от пресцентъра на полицията. 65-годишен дупничанин е превозвал цигарите с автомобила си “Фиат”. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница.
В „Марек Юнион-Ивкони“ са спецове на тайбрек, излъгаха „Монтана“ днес (ОБНОВЕНО) Ако мач от българското първенство се играе четири гейма и предстои тайбрек, то шансът да познаеш победителя е 50:50. Но ако участие вземат волейболистите на "Марек Юнион-Ивкони" сигурно е, че ще победят. В 4 от 6-те мача от началото на този сезон, Мартин Божилов и компания достигат до 5-и решителен гейм и досега не познават вкусът на загубата след краят му. След Пирин, Добруджа и Габрово, сега глава склони и насочилия се към титлата отбор на Монтана, който отстъпи 2:3 в своята зала "Огоста" пред пълни трибуни. Това бе първа загуба за монтанчани, които до преди този мач бяха загубили едва един гейм.
И съветниците от ГЕРБ „За“ проверка на обществените поръчки в Общината Икономическата комисия към Общинския съвет ще прави проверка на всички поръчки по европейски проекти от началото на този мандат. Това са решили всички членове на свое заседание, включително и съветниците от ГЕРБ участващи в нея. За решението на членовете й, обаяви нейния председател Владимир Владимиров по време на гостуването си в предаването "На фокус", като целта е да се добие максимална прозрачност. "Разбира се, че ще им предоставим всичко, което искат. Очевидно има някакво недоверие от страна на част от общинския съвет към работата в общината, така че нека се убедят как се работи. По всеки проект ни проверяват постоянно и се гледа всичко до запетайка, и както виждате досега сме изрядни. Но нека да проверят и съветниците. А защо не се поинтересуват за поръчките и преди това", коментира заместник кмета на Общината Красимир Георгиев.
Тема с продължение: Разказът на един от тримата издирвани в Рила Точно преди седем дни трима младежи се изгубиха в Рила в района на хижа „Иван Вазов“ и за издирването им бе организирана спасителна акция от ПСС-Дупница. Отрядът от планински спасители попадна на лавина, но за щастие нямаше пострадали. Тримата изгубени: Александър Апостолов, Здравко Иванов и Богдан Ковачев се оказа, че са стигнали хижа „Иван Вазов“ и се прибраха ден по-късно. Издирването и поведението на младежите в планината предизвика широка дискусия. Zadupnitsa.com проследи цялата акция, а след това публикува и статия" Как една дузина мъже рискуваха живота си за 3-ма безхаберници“. Под тази статия бе публикуван и коментар на един от издирваните Александър Апостолов в отговор на коментари на други читатели. Ето какво пише той :
Откраднаха цигари, 150 лв. и бутилка алкохол от хранителен магазин в Бобов дол  Цигари от различни марки, 150 лв. и бутилка алкохол са били откраднати вчера от магазин за хранителни стоки в Бобов дол, съобщават от пресцентъра на МВР.
Митко Джорджев със сребърен медал от Анталия Митко Джорджев от СК Гладиатор Дупница спечели сребърен медал от Европейското клубно първенство по таекуондо WTF в Анталия. Малко не достигна на дупничанина да стане и шампион. Припомняме, че друг състезател на СК Гладиатор Теодор Георгиев стана втори в категория до 74 килограма. Георгиев прибави 6-точки към рейтинга си и продължава да е с реални шансове за класиране на Европейската Олимпиада.
Заради късо съединение се запали багер на АМ „Струма“ Късо съединение е причинило запалване в багер на АМ "Струма", унищожен е двигателен отсек и част от кабината. Пожарът е угасен от РСПБЗН Дупница, няма пострадали хора,информират от ОД на МВР Кюстендил.
Прекратена е окупацията на Софийския университет  Възстановена е работата на Ректората на Софийския университет. Тази сутрин окупацията беше прекратена. Обстановката в района е спокойна. На стълбите при един от входовете е поставен плакат с надпис „Народе, къде си? Проф. Илчев, не можахте да употребите полицията и решихте да използвате преподавателите като инструмент за защита на партийни и лични интереси? Гениално! Но ние имаме по-добра идея – СЛЕДВА ПРОДЪЛЖЕНИЕ”.


Спокойна е обстановката в района на Ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски”. Няма полиция около университета. Движението се осъществява нормално. 


„Решението за падането на окупацията на Ректората на Софийския университет беше моралното решение. Окупацията падна, за да могат преподавателите да си вземат заплатите. Те не са виновни. Проф. Илчев се крие зад тях, защото не може да ни изкара с полиция. Оттук нататък не се отказваме. Ще продължим, няма да се откажем”, обясни един от окупаторите цитиран от Агенция Фокус. По думите на друг студент, през нощта не е имало достъп до университета. Окупаторите са били изцяло изолирани от външния свят, защото сградата е била обградена от полиция. 


Днес е учебен и работен ден в Ректората на СУ.
Кметът на Дупница забрани употребата на опасни пиротехнически изделия  Кметът на Дупница ижн. Методи Чимев издаде заповед, с която забранява употребата на пиротехнически изделия на територията на общината. В това число влизат бомбички, пиратки, фойерверки и др., които могат да застрашат живота и здравето на хората. Градоначалникът изрично забранява и продажбата на пиротехнически изделия, предназначени за увеселителни и културни цели, на лица под 18-годишна възраст. В издадената заповед се съобщава и за забраната на продажбата на повредени пиротехнически изделия, които имат разкъсана опаковка, фитил и др.
 На нарушителите ще се налагат санкции, съгласно Наредбата за обществения ред и опазване на общинските и другите имоти за общо ползване на територията на Община Дупница. Контролът по изпълнението на заповедта е възложен на началника на РУП-Дупница.
АНКЕТА! Дупница да реагира ли и как на изборния кодекс и „аномалията Бат’Сали“? Дупничани са прословути с буйния си нрав и още по-голямата си непреклонност и гордост. Има ги от всякакви слоеве на обществото, но пък всички озверяват, ако някой нарани егото им. А то вече бе не само наранено, а буквално осквернено, безскрупулно смазано и унижено. Изборен закон, за който от години се говори, че има много слабости, но никой депутат не предприема нищо по обясними причини. И го духа обикновения гражданин, разбира се. Докога?
Издигнаха флага на ЕС в Дупница, деца положиха дланите си върху платно с надпис „За по-добра Европа“ DSC01428 Под звуците на европейския химн на площад „Свобода“ в Дупница бе издигнат флага на Европейския съюз днес по обяд. Присъстваха десетки дупничани, както и цялото общинско ръководство, начело с кмета инж. Методи Чимев.
Автобус с деца катастрофира на Витоша Още една катастрофа с автобус стана тази сутрин. Инцидентът се случи във Витоша и се размина като по чудо без пострадали. Автобусът е бил пълен с деца. Той не е бил оборудван за зимни условия, подхлъзва се и се удря в дърво, съобщава btv Автобусът, аварирал на Витоша, е бил непригоден за зимни условия, това съобщиха от Столична дирекция на вътрешните работи. Сигналът е подаден около 10.00 часа. Към мястото са насочени служители от Пожарна безопасност, които да помогнат на автобуса да продължи движението си. Автобусът, който се завъртя на Витоша заради непочистено шосе, едва не паднал в пропастта, съобщават пътници цитирани от БЛИЦ "Всички сме в шок, добре че шофьорът се справи в последния момент на лошия непочистен път и спря на метри от пропастта. Автобусът се завъртя и заседна в дърво. Както винаги след дъжд качулка идва помощта от отговорните институции. В момента всички стоим на седалките и чакаме рейсът да бъде отместен", заяви за petel.bg пътничка в автобуса.снимка /петел
ЧИТАТЕЛСКИ СИГНАЛ! Дупнишки бизнесмени пазаруват от магазините „втора ръка“, после ги продават в бутиците си като нови на солени цени Търговия и печалбарство на гърба на обикновените дупничани. Сигнал за това ни подаде наш читател, чието име по обясними причини ще запазим в тайна. Ето какво ни разказа тя, като по обясними причини няма да цитираме имена.
Още по темата: Автотърговец е последният, чиято кола бе открадната в Дупница. Полицията  разследва серията кражби. Автотърговец от Дупница се раздели вчера с автомобила си. Колата марка „Ауди-А4“ е била паркирана на улица „Бешика“ в едноименния дупнишки квартал, на метри от ресторант „Марея“ и кафе „Колата“. Автомобилът е собственост на Георги Ванев и е закупен за близо 10 хил лева. Онзи ден жена се раздели с БМВ, паркирано пред дома й на улица „Орлинска“ в Горна махала. На 9-ти юли бе откраднат автомобил “БМВ 330″, паркиран в близост до градинката „Левски“ и собственост на бизнесмен, занимаващ се с производство на мебели. И трите автомобила са били с алармени системи, които обаче са обезвредени. На 18-ти юни опитни крадци отмъкнаха от дупничанин скъп джип Audi Q7, като автомобилът е бил паркиран пред блок в най-големия жилищен комплекс в Дупница, жк. Бистрица. През април друг дупничанин се раздели с “Фиат Браво”, като колата е била паркирана на улица “Отец Паисий” в града. Запознати със следствието заявиха, че между част от кражбите има общо и най-вероятно са дело на една и съща група. Разпитани са хора от местния крими-контингент, но версията за гастролираща група също е много актуална, защото през последните седмици са засичани в града през нощта, едни и същи автомобили, но не с кюстендилски номера. На този етап от полицията не дават повече информация. Няма сведения да са искани и пари от собствениците, за да им бъдат върнати автомобилите.
Няма изгледи за продължителен студен период през следващите месеци  Засега няма изгледи за продължително студен период през следващите месеци. По-скоро следващите месеци ще бъдат с температури, близки до нормалните, или с по-високи средносезонни температури. Това каза в интервю за Агенция „Фокус” доц. д-р Илиан Господинов от департамента „Метеорологични прогнози” в Националния институт по метеорология и хидрология към БАН. „Няма прогнози за продължително относително студено време през следващите месеци”, добави доц. д-р Господинов. 
„С напредването на календара, става все по-малко вероятно за много големи студове, тъй като пролетта наближава, слънцето се издига. Вероятността за продължително застудяване става по-малка. Това е нормално. Дори за относително студено време, няма такива прогнози. По-скоро нормално или относително топло за този сезон време се очаква, според прогнозата”, каза още доц. д-р Господинов. 
„Валежите също са нормални за сезона. Миналата година зимата беше с големи сезонни количества валежи. Месец февруари също е бил с големи количества валежи, месец март с не толкова големи, но по-скоро големи. Тази година месец февруари най-вероятно ще е с по-малко количество валеж в сравнение с миналата година, но в рамките на нормалното, както и месец март”, обясни доц. д-р Илиан Господинов.
Блъснаха 65-годишна жена на пешеходната пътека, срещу Промишленото Днес към обяд, стана пътен инцидент на ул. "Цар Освободител", в центъра на Дупница. Лек автомобил блъсна 65-годишна жена, която пресичаше пешеходната пътека срещу бившия Учителски институт. Жената е с наранявания на ръката и таза и е настанена за лечение в общинската болница "Св. Иван Рилски". Лекият автомобил е бил управляван от жена, на която е взета и алкохолна проба, но по първоначална информация не е употребила спиртни напитки. По случая е образувано досъдебно производство
„Великденска забава“, 13 април на площад „Свобода“ Ротаракт клуб Дупница организира "Великденска забава", която ще включва състезание за най-красиво и най-здраво яйце, както и много награди и изненади. То ще бъде разделено на две възрастови групи, до 7 и над 7 години. Единственото условие за участиците е да подготвят яйцата си предварително. Състезанието ще се проведе на 13 април (понеделник) на площад "Свобода", като записването на участниците е от 11 часа, а същинската част започва в 12ч.
15:30 Марек – Раковски  Резултат на живо с коментар по минути ТУК Днес от 15:30 часа на стадион Бончук Марек приема последния в класирането на Б-професионална футболна група Раковски.