Спонсорът на Марек  Актавис  дари 25 000 долара в помощ на пострадалите от наводненията  Актавис се включва в националната благотворителна кампания за набиране на средства в помощ на пострадалите от наводненията в Североизточна България. Компанията осъществява корпоративно дарение в размер на 25 000 щатски долара, които ще бъдат преведени по дарителската сметка на Българския червен кръст. „Съпричастни сме с всички пострадали от това бедствие в България“,  казва в свое специално изявление Пол Бизаро, председател и главен изпълнителен директор на Актавис. „Актавис е лидер на българския фармацевтичен пазар и една от най-големите световни фармацевтични компании. За нас „благотворителност“, „съпричастност“, „отговорност“ са въпрос на утвърдена корпоративна култура.  Актавис беше една от първите компании, които дариха средства за пострадалите от наводненията в Сърбия преди около месец. Удовлетворен съм, че с корпоративното ни дарение, Актавис се присъединява към общите усилия в помощ на нашите съграждани от пострадалите райони. Искрено се надявам, че примерът на Актавис ще последват и останалите фармацевтични компании у нас“, споделя Илия Пашов, изпълнителен директор на Актавис ЕАД.
Кметът на Дупница: Финансовото състояние на Общината налага вземането на облигационния заем  Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев говори относно предложението за приемане на нов дългосрочен дълг чрез облигационен заем. Този въпрос предстои да бъде разгледан на заседание на Общинския съвет в петък.
Тема с продължение: Работниците от „Еврошуз“ в Дупница получиха заплати и се отказаха от протеста Работниците от обувната фабрика "Еврошуз" в Дупница получиха днес заплатите си и се отказаха от повече протесни действия. Ръководството на фирмата изпълни обещанието си и днес към обяд юлските заплати са били преведени. Припомняме, че в сряда 26-ти този месец, над 200 служители се събраха точно в 07:30 часа в двора на фабриката и потърсиха обяснение за забавените юлски заплати. Те разговаряха с представители на ръководството в лицето на Галя Караджова и Людмила Владимирова. Протеста на работниците тогава бе подкрепен от КТ Подкрепа, като пред хората говориха Росица Маринова-председател на федерацията на леката промишленост към синдиката и Любка Георгиева-конфедерален секретар. По трудов договор, работниците трябва да получават аванс от 10-то до 15-то число на месеца и на 25-то число заплати. Забавянето за този месец бе оправдано от шефовете във фирмата с почивка на италианските служители, които оформят документите и превеждат парите. Припомняме, че от миналата година собственик на „Еврошуз“ е италианеца Джовани Габриеле. В сряда служителите създадоха работна група, която внесе исканията им пред ръководството.
17-годишен шофьор-камикадзе, без книжка и пиян отнесе стълб в Дупница, оцеля по чудо (СНИМКИ) Извращенията от пияни шофьори по улиците продължават с пълна сила. 17-годишен дупничанин направи зверска катастрофа снощи в района на ОУ "Климент Охридски" в Дупница и буквално "изкара ангелите" на живеещите в близост хора. Тийнейджърът, забил Сеат-а си в един от електрическите стълбове в близост до магазин Брик. "Трясъкът бе толкова силен, че помислихме, че се е взривила бомба на улицата. Прекършил бе целия стълб, предполагам, че е карал с поне 100 километра", разказа възрастна дама.
Един прекратен мач в регионална група Рила От изиграни четири двубоя в регионална група Рила един не завърши и бе прекратен в 78-та минута. Срещата Боровец-Джерман приключи 12 минути по-рано поради контузии на футболисти на домакините и невъзможност отбора да продължи с по-малко от 7 състезатели. Боровец остана с човек по-малко още в 16-та минута когато директен червен картон получи вратаря Емил Борисов след нарушение в наказателното поле и отсъдена дузпа в полза на гостите, които в крайна сметка победиха с 3:0. Дербито на този кръг бе в Сапарево, където домакините загубиха с 1:3 от Яхиново. Кочериново победи с 9:0 Ресилово, а Овчарци и Бобошево завършиха наравно 0:0
Община Дупница представя на 3D как ще изглеждат жк „Бистрица“, жк „Елица“ и Светофарното градче Обществено обсъждане с жителите на града е насрочено за 15 януари от 17.30 часа в заседателната зала на Община Дупница. Предметът ще бъде избор на идеи за най-добро обемно пространствено решение при изготвянето на работни проекти за изграждане на зони за отдих в ж.к. Бистрица и ж.к. Елица, както и цялостна реконструкция на „Светофарното градче“. Пред всички желаещи, Община Дупница ще презентира визуално на 3D какво и как се предвижда да бъде направено в тези два големи квартала-детски площадки, зелени площи, междублокови пространства, пешеходни алеи и т.н.
ОПАСНОСТ! Телефонните измамници „взеха“ още една жертва в Кюстендилска област  Възрастна жена от Рила се е разделила със 700 лв., след като получила обаждане по телефона от мъж, представил се за полицай. Той „съобщил“, че дъщеря й е блъснала с автомобила си дете, задържана е и трябва да се плати гаранция, за да не остане в ареста 72 ч. Възрастната жена дала подробни указания по телефона как да стигнат до дома й и през оградата подала на „човека“ исканата сума. После се свързала със семейството на  дъщеря си и разбрала, че е измамена. След като минало повече от денонощие жертвата на измамата е съобщила за случилото се в полицията.
(ВИДЕО/СНИМКИ) Марек загуби първия си мач от турнира Gothia Cup Сборният отбор на Марек загуби първия си двубой от международния турнир в Швеция от френския Сейнт Клауд с 2:3. По време на целия мач, отборът на Марек бе по-добрия на терена, като в началото на първото полувреме водеше с 2:0. Първият гол вкара Анжело Кючуков, а Венци Георгиев отбележи втория. Но притеснението оказа влияние и в края на първата част, французите успяха да изравнят. Второто полувреме беше оспорвано, но малко преди края Сейнт Клауд съумя да отбележи трети гол, с което мачът завърши с победа за французите. "Можехме да победим, но просто бяхме отпуснати, това ни попречи.", заяви капитанът на българския тим, Костадин Костадинов.
Видео/БНТ представи постановката „Аферата в хотел Уестминстър“  на дупнишкия театър „Невена Коканова“ Постановката „Аферата в хотел Уестминстър“ на ОбДТ „Невена Коканова“ бе представена в предаването „Денят започва с култура“ по БНТ. Гости в студиото бяха директора на театъра Славчо Пеев, актьорите Ивайло Калоянчев и Ивайло Захариев, както и режисьора Валентин Балабанов. Повода е предстоящото представление на 1-ви март в София на сцената на театър „Сълза и смях“. На 22-ри февруари актьорският състав гостува в Дом на Културата "Борис Христов" в Пловдив. На 5-ти март дупничани и гост актьорите ще разсмеят и публиката във Видин.Постановката определено се превърна в любима на дупничани. Трите представления на 18 и 28 ноември 2014 година и на 30 януари 2015 се играха пред препълнен салон. Пиесата на Рей Куни, която е с оригинално заглавие "Английският прозорец".
ЕКСКЛУЗИВНО/ Издирван с ефективна присъда се подигра с институциите у нас и сам призна пред zadupnitsa.com къде се намира Обявеният за общодържавно издирване Станимир Даскалов, който е с ефективна присъда от 4-месеца дадена от Районен съд-Дупница, се подигра със силовите институции в България и разкри сам пред zadupnitsa.com къде се намира. Даскалов, който е известен с прякора си Гяволо, получи присъдата на 24.07.2015 година, но бе осъден задочно, защото не бе открит и не присъства в залата. Тогава се разбра по неофициална информация, че той се намира в Италия. Самият Станимир Дaскалов написа вчера на нашата фейсбук страница къде се намира. „ Аз съм Станимир Даскалов от Крайници и съм в Италия. Много ми е на….. за Дупнишки районен съд“ пише в част от неговия коментар. За да улесни полицията Даскалов дори се е отбелязал във фейсбук на местата, които е посетил. Това за пореден път показва, че много от хората имащи си вземане-даване със закона, не изпитват особен авторитет към него и към институциите, които трябва да го прилагат. Той е добре познат на полицията от повече от 15 години. Припомняме, че Районен съд-Дупница призна Станимир Даскалов за виновен в това, че на 08.02.2014 година около 17:30 часа, в Дупница, в игрална зала е повредил автомат марка „Премиум Ве плюс Гаминатор”, като е счупил сензорния му дисплей на стойност 642,20 лева. Станимир вече е осъждан и сега трябва да изтърпи наказанието в затвор, при първоначално строг режим. Присъдата може да се обжалва и протестира в 15-дневен срок пред Кюстендилски окръжен съд, ако това не стане тя ще бъде приведане в изпълнение и според юристи, тогава Димитров ще бъде търсен и в чужбина. Това е поредният осъден от дупнишко, който успява да се измъкне, поне на този етап. В началото на годината от прокуратурата заявиха, че само за 2014 година има 6-ма, които са осъдени, но все още не са открити, за да влязат в затвора. Още 5-ма с присъди от предишни години също все още се издирват. Във вторник служители на РПУ Кюстендил установиха и задържаха един от тях, 59-годишен дупничанин, който бе обявен за издирване с влязла в сила присъда на КОС. Методи Мурджов, който е родом от Кочериново се укрива от закона от 2008 година, когато получава присъда от Районен съд Дупница от 9-месеца за извършено ПТП. Преди това той е лежал 7-години в затвора. Мурджов бе закаран веднага в затвора в Бобов дол.
Д-р Иван Ибришимов: Не мога да повярвам, че БСП губи в село Джерман Д-р Иван Ибришимов втори в листата на БСП-лява България за област Кюстендил бе изключително разочарован от резултатите от днешния вот за 43-то Народно събрание. Ибришимов бе гост в студио „Избори 2014“ на телевизия Запад. „След като видях резултатите от изборната секция в село Джерман, не исках да поглаждам повече други резултати. В Джерман сме трета политическа сила. ББЦ имат много хора от селото, които работят в  мини Бобов дол и ТЕЦ Бобов дол и разбирам да са пред нас, но ГЕРБ също са пред нас, а точно те искаха там да има депо за отпадъци, а ние бяхме против това.“ , заяви той. Според  Иван Ибришимов в региона на Дупница е имало отново голям корпоративен вот. Д-р Иван Ибришимов заяви още, че всеки в партията трябва да поеме своята отговорност за тези резултати. „Губим след тежко управление и явно неправилни коалиционни партньори. Трябват сериозни анализи на всяко ниво в БСП“ допълни още д-р Иван Ибришимов. Според него пъстрият парламент ще бъде предпоставка за трудно съставяне на правителство  и е възможно то да бъде нестабилно, което не е добре за България.
Германея не може да картотекира мексиканците в отбора Без новите си две попълнения от чужбина ще започне първенството на В-Югозападна футболна  група отбора на Германея Сапарева баня. Мексиканците, които проведоха подготовка с тима не са получили всички документи нужни за картотекиране и старши треньора Борис Кръстев няма да разчита на тях  при домакинството на Миньор Пк тази неделя. Грегорио Моско ще липсва в атака след като се разписа в контролите. Кръстев заяви, че ще изчакат месец и ако до тогава не успеят да извадят всички документи, то най-вероятно ще се разделят с мексиканските футболисти. В Германея през новия сезон ще се подвизава бившия юноша на Марек Влади Шопов.
След Литекс-Марек Тони Велков бесен от съдийството: Няма уважение към Марек Старши треньорът на Марек  Тони Велков бе много недоволен от съдийството на Николай Йорданов в мача срещу Литекс, загубен с 0:3 от дупничани. Главните претенции на Велков бяха за червения картон на Денис Пидев, който според него е бил незаслужен. Според специалиста не се проявява уважение към Марек. „Беше очевидно, ако имам някакви забележки към моя отбор, до този момент бяхме добре организирани, единствено исках да са по-спокойни и концентрирани, само че винаги съм премълчавал и приемал съдийските решения, но мисля, че не можем да говорим особено за първия жълт картон на Пидев, че е актуално да се вдигне, не мога да кажа нито една добра дума за съдийството“, каза категорично Велков пред телевизия Диема..„Трябва да има еднакво уважение към двата отбора.“ Относно първия жълт картон на Пидев, наставникът на Марек коментира: „Това е една съвсем нормална и безобидна ситуация, в която няма скорост, топката е спорна, нещата са спорни, но за такъв жълт картон не можем да говорим.“ „Ще имаме какво да решаваме, но когато няма уважение към труда на някой, нещата изглеждат предрешени.“ „Аз мога да ви кажа какво съм казал на полувремето, че не трябва да се надяваме на равенството, а трябва да потърсим гола, за да си гарантираме добър резултат. Никой не може да каже какво би станало в последните 15 минути, но това повлия страхотно.“ „Аз не съм останал с впечатление, че на Марек му се случват лесни неща, ще се опитаме да разрешим проблемите и да опитаме да изглеждаме като отбор като домакин срещу Левски“, допълни Велков. 
Германея не спря лидера Оборище/СНИМКИ/ Резултати от 8-ят кръг на В-Югозападна група Германея Сапарева баня загуби с 0:2 домакинството си на Оборище Панагюрище в мач от 8-ят кръг на първенството на В-Югозападна футболна група. Срещата бе важна и за двата тима, тъй като гостите са лидер в класирането и защитават първото си място,  докато Германея се нуждае от точки в борбата за оцеляване.  През първото полувреме Оборище бяха далеч по-активният тим и владееха инициативата, като създадоха редица положения пред вратата защитавана от Евгени Спасов. Стражът на домакините обаче се справяше блестящо до 32-та минута, когато Окечукво проби в наказателното поле и от аутлинията върна топката, след което със силен шут Какалов я вкара във вратата, откривайки резултата за 0:1.  Второто полувреме бе коренно различно след като Германея започна да играе по-агресивно и да атакува по-често, а играчите на Оборище се прибраха в своята половина и отстъпиха инициативата. В крайна сметка домакините не стигнаха до изравняване , а в 90-та минута резервата Георги Нетов завърши бърза атака на Оборище и оформи крайния резултат 0:2. През второто полувреме в игра за домакините се появи и Димитър Чечев, който е с травма на коляното.
Тинейджърка оцеля по чудо след падане с повреден парашут от 900 метра Жителката на американския град Джошуа щата Тексас Макензи Уелингтън попадна в болница след неудачно приземяване с парашут, съобщава ИТАР-ТАСС. 16 годишното момиче падна на земята от 900 метра след като парашута по все още неясни причини се е повредил и заплел. Макензи е с многобройни наранявания, но според лекари ще се възтанови. Медиците определиха оцеляването на момичето, като истинско чудо. Преди това е скочил нейният баща, който успешно се е приземил.
Дупнишкият градоначалник с 4 номинации за „Кмет на годината“, гласуването продължава Кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев е номиниран в 4 категории във втория етап на надпреварата „Кмет на годината“, информират от пресцентъра на Общината. Той е получил доверието след преброяването на вота от над 100 000 гласували от България в първия етап на надпреварата в специално създадената за целта платформа – godina.kmeta.bg. Класацията се организира за трета поредна година от портала на българските общини Kmeta.bg, чието основно внимание е насочено към работата на всички 265 общини. Тази година кметовете се оценяват за постигнатото от тях през целия им мандат – 2011-2015 г.
Община Дупница раздава безплатна минерална вода заради адските жеги Заради предупрежденията за  високи температури, от днес Oбщина Дупница раздава безплатна минерална вода на гражданите. Очакванията са температурите да достигнат до 40 градуса през тази седмица. Два са пунктовете, където се раздава течността – пред Дом на техниката и на пл. "Свобода", допълват от пресцентъра. "Осигурени са по 1500 бутилки минерална вода на ден, като инициативата ще продължи и в предстоящите горещи дни. Разпоредил съм да бъде направено всичко възможно и уличните чешми да бъдат възстановени. Две възстановихме още преди обяд, продължаваме с другите. На тези собственици на заведения в близост до обществени чешми, ако бъдат заловени умишлено да ги увреждат ще търпят сериозни санкции и ще бъдат предавани на полицията", коментира кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев.
Закриха 37-мите Майски празници на културата в Дупница  С изпълнението на „Аве Мария“ от таланта на България Томас Томов бяха официално закрити Майските празници на културата в Дупница  2014. Самият Томас бе награден от зам. кмета на Община Дупница Красимир Георгиев, за представянето си в шоуто „България търси таланти“. 37-ми те Майски празници на културата са вече в историята. В продължение на 17 дни Дупница бе в плен на музиката, поезията, изкуството. 32 различни събития бяха представени пред дупничани и гостите на града. Огънят на празниците бе запален тържествено на 16 май и угасен на 1 юни. 
Наградиха учителка от Дупница Дупнишката учителка Силвия Боянова бе наградена на 43-та Национална конференция по въпросите на обучението по физика на тема: „Оптика и оптични технологии в образованието" в Благоевград. Боянова, която е главен учител в ПГ „Акад. С. П. Корольов", гр. Дупница спечели наградата "За най-добри постижения при създаване на условия за най-подходяща учебна среда" на Международната фондация "Св. Св. Кирил и Методий", съобщава DarikNews.bg Силвия Боянова притежава отлична научна и методическа подготовка, следи новостите в своята област и постоянно повишава квалификацията си. Владее на академично равнище учебните дисциплини, които преподава и прилага методиката на обучение, както и интерактивните методически прийоми на висококомпетентно и качествено ниво. Използва и разработва учебно-технически средства и материали, подходящи за постигане на оптимални резултати в конкретна учебна ситуация. Обогатява учебния процес с научни новости от предметната област. Проявява новаторство и пълноценно прилагане на информационно-комуникационните технологии в образователно-възпитателния процес, бе изтъкнато при представянето на преподавателката от ПГ „Акад. С. П. Корольов" снимки DarikNews.bgOLYMPUS DIGITAL CAMERA
Марек приема Славия на 4-ти април. Вижте цялата програма за месеца Спортно-техническата комисия към БФС обяви програмата за плейофните кръгове в А група. Същевременно все още не е ясна програмата на дублиращите отбори. Там ще се играе по класирането в групата, а не по класирането на мъжете, което означава, че Левски е в първата шестица, а Локо Сф във втората.  Сега в U21 ще има пауза, тъй като юношеският национален отбор до 19 г. днес се събра на лагер, а в неделя заминава за Германия, където ще играе три контроли.  Втората фаза ще започне в началото на април.
Осъдиха двама пияни шофьори от Дупница Районен съд –Дупница присъди по 10-месеца пробация на двама пияни шофьори. Делата срещу тях бяха внесени в съда само няколко дни след провиненията. На 26.07.2015 година М.Н е спрян за проверка в раните часове окол 03:00 часа на улица „Княз Борис I” в посока ул. „Св.Иван Рилски”. Той е управлявал мотопед – марка „Гарели”, с концентрация на алкохол в кръвта си 2.31 на хиляда /промила/. Другият осъден Б.Ш е спрян за проверка на 26.07.2015 година около 21:00 часа на улица „Кулата“. Той е управлявал лек автомобил „Фиат Темпра“ с концентрация на алкохол в кръвта си 2.12 промила. Б.Ш е и с отнето свидетелство за управление на МПС за 10 месеца. И двамата работят в дупнишки фирми. Определенията са окончателни и не подлежат на обжалване.
ЧИТАТЕЛСКИ ФОТОСИ! Как се паркира в Дупница Поредните читателски снимки пристигнаха на редакционната ни поща. Очевидно, че паркирането на неподходящи места в Дупница дразни неимоверно много хората, но този проблем едва ли може да бъде решен. "Изпращам една "китка" от перфектното паркиране при това в района само на ул. Св.Георги и пресечки към нея. Някои пишман-шофьори, които дори имат и гаражи, предпочитат да си паркират личните автомобили пред тях и затварят тротоарите и затрудняват придвижването по улиците. Новата велоалея пък спокойно може да я прекръстим на автоалея, защото и там е "красиво" да се паркира. Собственик пък очевидно си е "забравил" на тротоара пред ЦДГ "Калина" леката кола, която стои като паметник на непокизма. А по този тротоар всекидневно преминават десетки деца и родители, но очевидно пешеходците в Дупница трябва да се движиме по улиците, а колите да са по тротоарите", се казва в писмо до редакцията, придружено със снимки.
Ще разпитват босът на Локо Сф Николай Гигов по делото за отнемане на имуществото на „братя Галеви“ Собственикът на "Локомотив" София Николай Гигов ще бъде призован като свидетел по делото, заведено от Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество срещу Ангел Христов и Пламен Галев, техните съпруги и контролираните от тях дружества.На днешното заседание, председателствано от съдия Таня Костадинова не можаха да бъдат разгледани експертизите ,назначени на предишното заседание за оценка на недвижими имоти, автомобили и оръжие, защото не бяха готови .Единствената представена експертиза беше тази за оръжие, но вещото лице Николай Вълков я беше депозирал вчера в съда и особените представители не се бяха запознали с нея.На днешното заседание на стана ясен броят на регистрираните оръжия на Пламен Галев и Ангел Христов.640x480_1369753134
14:00 Марек – Миньор (Перник) Резултат на живо с коментар по минути ТУК Днес Марек ще изиграе петата си контрола от предсезонната подготовка. Дупничани ще премерят сили с третодивизионния Миньор (Перник) в Сандански. Досега момчетата на Иво Паргов победиха Германея с 4:1 и Струмска Слава с 2:1, завършиха наравно с Етър (0:0) и загубиха с 0:1 от Пирин (Благоевград).
Арестуваха 39 годишен в Бобов дол за грабеж на 20 лева Вчера служители на РУП Бобов дол са задържали 39-годишния Р.Д. за извършен грабеж. В края на миналата седмица Р.Д. упражнил сила и отнел от 79-годишен мъж сумата от 20 лв. След подадения сигнал в полицията са предприети незабавни издирвателни действия, извършителят на грабежа е установен, няколко дена се е укривал, вчера е задържан с полицейска  заповед за 24 часа. По случая е започнато досъдебно производство в РУП Бобов дол.
БСП-Дупница номинира Мая Манолова за водач на листа, втори е д-р Иван Ибришимов, Станислав Павлов също е с номинация На конференция завършила преди броени минути социалистите от Дупница номинираха кандидатите за народни представители в бъдещото 43-то Народно събрание. След обсъждане на предложенията на основните партийни организации се прие решение според което структурата в Дупница номинира за водач на листата вече бившия зам. председател на парламента Мая Манолова. От БСП- Дупница определят на второ място друг доскорошен депутат д-р Иван Ибришимов. Областният и общински лидер Станислав Павлов също е сред предложените и то в челните места на листата, като най-вероятно той може да заеме трето или четвърто място. Очаква се крайното подреждане на листата да стане в края на месеца, след номинации и в дугите общински структури на БСП  в областта.
От Общината започнаха озеленяването на квартал „Южен“ Кметът на Община Дупница удържа на думата си и изпрати хората от общинското предприятие по озеленяване в кв."Южен", видя репортер на zadupnitsa.com. В средата на август миналата година, инж. Чимев бе обещал след среща с жители на квартала да се обнови детската площадка, спортното игрище, изгради чешма, ремонтират алеите и озеленят площите. В следващите дни, хората на директора Румен Низамов ще се занимават с обработката на почвата и саденето на цветя, храсти и дървета в района, което ще направи квартала много по-уютен и привлекателен.IMAGE_042


Местни жители не скриха задоволството си от това, което се прави, но и не пропуснаха да отбележат, че са много разочаровани. "Предишното общинско ръководство като беше, направи някакъв проект, идваха тук да ни обясняват колко красиво ще бъде и трябваше да са готови с всичко още преди 3 години, ама после разбрахме, че всичко било само парлама, за да вземе някой едни пари, за сметка на нас в квартала. Щяха и улиците да ни оправят, а се оказа, че са ни лъгали и никога не са имали намерение да правят каквото и да било. Добре, че сега поне от Общината ни обърнаха внимание и започнаха да възстановяват много от нещата… И на това сме доволни, разбира се. Я гледай какво кътче ще стане за майките с децата и нас пенсионерите… Догодина ще искаме и улицата да асфалтират", коментира местен 68-годишен жител.
Завишени премии в Германея за победата над Места Футболистите на Германея Сапарева баня бяха изненадани приятно вчера от новината, че ще получат завишени премии за победата с 1:0 при гостуването на Места Хаджидимово. Най-вероятно бонуса ще бъде раздаден преди неделния мач със Струмска слава Радомир. "Момчетата заслужават подобна награда, имахме нужда от такава победа, защото сега вече работим по-спокойно" заяви старши треньора Борис Кръстев. Наставникът добави, че е доволен от физическата кондиция на завърналия се в отбора Боби Кралев. " Кралев се старае много в тренировките и ако така продължава ще разчитам на него в неделния мач срещу Радомир" допълни Кръстев. Двубоят със Струмска слава е пряк сблъсък за оцеляване във В-Югозападна футболна група и ако Германея спечели ще улесни задачата си до края на първенството.
Тежка катастрофа в Яхиново с пострадали Тежка катастрофа в Яхиново преди минути. На място пристигнаха две линейки и екипи на полицията и пожарната, които ще съдействат за изваждане на пострадалите. 
Назначиха 20 полски пазачи по селата в Дупнишко 20 души започват работа като полска охрана по селата и Дупница. За 3-а поредна година от Община Дупница осигуряват хора, които да съблюдават за посегателства срещу реколтата, допълват от общинския пресцентър. 16 са бройките за селата, като от 1 април всяко населено място има по един полски пазач. 4 ще следят пък в Дупница, като те ще бъдат назначени от 1 май. Посегателствата срещу произведеното от хората са често срещани и това е част от мерките за предотвратяване и намаляването им.
Дупнишкият районен съд даде 1-година условно на мъж крал от детска градина На една година условно с три годишен изпитателен срок бе осъден крадец, задигнал различни вещи от сградата на детска градина в с Мурсалево. Мъжът с инициали В.А.Т е извършил поредицата от кражби в периода 3 октомври 2013 година до 19 ноември същата година. Общата сума на откраднатите : бързовар, умивалник, 33 бр чугунени радиатори и месомелачка е 644 лева, които трябва да бъдат възстановени. Община Кочериново, която е собственик на обекта имаше иск за 1500 лева, но той не бе уважен. Все пак на Общината ще бъдат върнати част от веществените доказателства 1 бр. метална мивка с 3 отвора (маса умивалник); 1 бр. метален сифон за мивка; 1 бр. метален елемент (лайсна); 2 бр. водопроводни части. Присъдата може да се обжалва и протестира в 15-дневен срок пред Кюстендилски окръжен съд.