Хванаха пиян мотоциклетист в Дупница  Снощи дупнишки полицаи са установили 32-годишния В.В. да управлява мотоциклет след употреба на алкохол, информираха от пресцентъра на МВР.
Марек 2010 срещу шведи и норвежци, в предварителната група на турнира в Гьотеборг Стана ясна програмата на турнира  GOTHIA CUP 2014 в Гьотеборг. Децата на Марек 2010 се изправят срещу два тима от Швеция и един от Норвегия в предварителна група 49 във възрастовата група до 15 години. Дупничани пътуват за Гьотеборг на 13 юли, а първият  мач е на следващия ден. Напред продължават първите два отбора от групата
Милен Лахчев наказан за два мача. Кръстовчев и Колев под въпрос за гостуването на Левски ДК към БФС спря за два мача състезателните права на капитана на Марек Милен Лахчев. Наказанието е заради натрупани жълти картони. Лахчев е глобен и с 200 лева. Играча се появи през второто полувреме на срещата с Литекс, тъй като е и с контузия. За гостуването тази събота на Левски все още под въпрос са Еньо Кръстовчев и Тодор Колев. Кръстовчев бе в групата за последния мач с Литекс и дори влезе в игра за няколко минути, но не е напълно възстановен. Тодор Колев не бе записан сред 18-те. Старши треньорът Тенчо Тенев изрази надежда, че двамата ще бъдат излекувани и ще може да разчита на тях „ Марек има нужда от още идеи в атака, но двама от най-креативните ни играчи са с травми“, коментира Тенев визирайки Кръстовчев и Колев
СКАНДАЛ! 601 служители от ТЕЦ „Бобов дол“ скочиха срещу магазини „Европа“, не искат ваучери за тях Голям скандал се заформя в ТЕЦ “Бобов дол” стана ясно днес. 601 подписа на работници, което представлява около 80% от числения състав на централата, са събрани от КНСБ и Подкрепа, с искане от 1-и март тази година, ваучерите за храна да се дават кешпово, а не под формата на купони. На всеки един работещ се полагат по 5 лева под формата на ваучер за храна, за пазаруане в хранителни магазини “Европа”. Тази верига е собственост на Христо Ковачки, който е собственик и на ТЕЦ “Бобов дол”.
Още един разстрогна днес с Марек. Дупничани чакат двама нови футболисти Шести играч на Марек реши да разстрогне договора си с клуба и да опита късмета си в друг тим. Днес дупничани се разделиха по взаимно съгласие с един от офанзивните си полузащитници Димитър Илиев.  Роденият в Кюстендил 26-годишен футболист бе привлечен в Марек в края на месец юли миналата година и игра в почти всички мачове. Това е 6-ят играч, който си тръгва тази зима след Емил Михайлов, Димитър Андонов, Димитър Димитров, Петър Тончев и Кристиян Петков.
Край на сагата-мистерия „Арест за Братя Галеви“! МВР обяви: СВОБОДНИ СА Сагата "Арест за Братя Галеви" май приключи. Или поне до следващия слух.
Сашо Попов: Утре излизаме с декларация! От ЦСКА предпочетоха да не коментират днес скандала в Разлог. Ръководството на червените ще стори това утре в специална декларация.
Протестиращите в Дупница финтираха полицията, блокираха кръстовището при Старата автогара И днес имаше протести в Дупница срещу налагането на Александър Методиев-Бат"Сали за депутат от Кюстендилска област. Около 70-80 граждани се събраха на Барикадите, но не бяха допуснати от полицаите да блокират Е-79. Сред тях бяха симпатизанти на почти всички парти, както и заместник кметът Красимир Георгиев. Недоволните иначе с право от системата за избор на депутати тръгнаха на поход из града с развети български знамена, ескортирани от полицаи. Достигайки до кръстовището при Старата автогара, изведнъж гражданите блокираха движението, с които си действия буквално изненадаха полицията. Блокадата продължи около 10-ина минути, като протестиращите пееха химна на България и скандираха "Справедливост", "Къде ми е гласът". Образуваха се дълги опашки от автомобили и едва след като хората решиха да прекратят блокадата, освободиха кръстовището.
Дупничанинът Любомир Васев сред фаворитите на мотокроса в Троян тази неделя. Месец май стартира по традиция с първата битка на мотополигон „Троян“. Трасето ще приеме състезателите от Европейския шампионат по мотокрос в класовете ЕМХ65 и ЕМХ85 за втория кръг на шампионата, както и класовете МХ1, МХ2 и МХ за втория кръг на републиканския шампионат. Стартовете започват в 11,00 в неделя/03.05/. Прогнозите за времето и потвърдилите своето участие клубове и състезатели предричат интересна и оспорвана битка на мотополигон „Троян“, който не един или два пъти се е оказвал сериозно изпитание за пилотите които по-бавно превключват стила си на каране от сухо към кално и обратно. При най-малките състезатели от класовете ЕМХ65 и ЕМХ85 на Европейския шампионат, борбата се очертава изключително интересна тъй като участие са потвърдили всички лидери. Този уикенд не по-малко интересна ще бъде борбата в класовете на националния шампионат, където като начало Майкъл Иванов (Хускварна, Троян Мотоспорт 01) се завръща на домашното си трасе след три седмично участие в Световния шампионат в клас МХ2. Радост за всички троянци и любители на качествения мотокрос е битката която предстои в клас МХ2, защото в нея над 28 участника ще се опитат да спечелят. Дългата редица от пилоти в клас МХ2 започва с Валентин Роглев (КТМ, Панчо РейсингТийм), Любомир Васев (Ямаха, МХ Шулц), Георги Георгиев (Сузуки, Текстил рейсинг), Кристиян Ангелов (Ямаха, НСА Моторспорт), Хакан Халми (КТМ, МСК Севлиево) Припомняме, че дупничанинът Любомир Васев имаше неприятно изживявяне в края на миналата седмица. Шампионът от миналата година в Източно-европейския шампионат в клас MX2. не бе допуснат да влезе в Турция, за да участва във вторият кръг от надпреварата в Бурса. Състезанието бе през уикенда, но Васев не стигна до трасето. Според неговият баща Светлозар Васев, ситуацията е много странна. „ На границата Любомир е имал първо проблеми с пълномощното, но той има такова и пътува навсякъде, а и вече навърши 18-години. След това са открили проблем и с документите на караваната, с която пътува той и там са и моторите. Реагирал е бързо и е извадил „зелена карта“, но вече цялата българска група от 17-каравани е заминала и след това Любомир не е допуснат, защото трябва да се движат като група. Никакво съдействие не е получил от представителя на федерацията, който пътува със състезателите, Лично аз не мога да си го обясня, може би искат тази година някой друг да е шампион и сега им падна случай да спрат сина ми от състезание“, коментира Васев – старши. Тази година в Източно-европейския шампионат състезанията са намалени. Миналата година бяха 9, а сега са само 6, след като Румъния, Молдова и Македония, няма да организират кръгове.
Държавата дава 220 000 лева повече на Община Дупница С около 220 000 лева е завишена сумата, която ще получи Община Дупница от републиканския бюджет за следващата 2015 година, обявиха от пресцентъра на Общината. 14 129 000 лева ще бъде държавната субсидия, която ще бъде разходвана по заложените пера, след като бюджетът бъде разгледан на сесия на Общински съвет и приет. Заложените като прогнозни собствени приходи са 7 180 000 лева, като от тях само за капиталови разходи са заложени 2,2 млн. лева. За сравнение, в Община Кюстендил при очаквани приходи в размер на 13 млн. лева по това перо са заложени 2,4 млн. лева.
ПРЕДКОЛЕДНО! Чимев и Китанова издействаха всички блокирани в КТБ пари за образование в Дупница Двуседмичните разговори и срещи в Министерство на финансите от страна на кметския екип на Община Дупница в лицето на кмета Методи Чимев и зам.кметът по икономическите въпроси Олга Китанова дадоха резултат, информират от пресцентъра. По сметката днес са постъпили в пълен размер всички пари на детски градини, училища и други блокирани в КТБ, допълват от кметството.
Китанова изригна: Моята оставка е в джоба, безотговорните съветници да си я подадат  Заместник-кметът по икономическите въпроси на Община Дупница Олга Китанова даде нарочна пресконференция по повод появилите се нападки за финансовото състояние на кметството. Тя не пропусна да засегне и исканата й оставка от БСП: “Аз още от първия ден в Дупница ходя с оставката в джоба си”.
Кметът Методи Чимев и заместникът му Красимир Георгиев откриха щанда на хората с увреждания в ГУМ-Дупница DSC02066 В Дупница официално бе открит щанд за изделия, които са изработени от хора с увреждания.
„Сейнт Назер“ на Златан Йорданов не успя срещи лидера Бившият волейболист на "Марек Юнион-Ивкони" Златан Йорданов и новият му тим "Сейнт Назер" не успяха да поднесат изненада при гостуването си на лидера "Тур". Българинът и съотборниците му отстъпиха с 1:3 гейма. Двубоят започна отлично за "Сейнт Назер" и те взеха първия гейм с 25:23. Но силите им стигнаха до тук и в следващите три части бяха помляни на 20, 12 и 19 точки. Златан Йорданов започна като титуляр в мача и се представи много силно през първия гейм, но след това нивото му падна. Той завърши с 6 точки (1 ас, 1 блокада, 29% атака), като за разлика от предишните срещи се пропука и на посрещане, където записа 48% позитивно и 16% отлично. За Йорданов това бе трета среща с "Тур", срещу които игра с екипа на дупничани в Шампионска лига. Най-резултатен за "Сейнт Назер" стана другият порещач Кабал Алвеш с 16 точки. Другият българин в състава Стойко Ненечев също не игра на обичайното си ниво и записа 8 точки (1 ас, 78% атака). Централният блокировач не записа нито една точка от… блок. За "Тур" най-много точки записа Давид Конечни -19 точки, с 2 по-малко реализира Дейвид Смит.
Откриха изгубените в Рила туристи Откриха петимата туристи, които вчера се изгубиха в Рила планина. В 3 ч. и 20 минути тази нощ планинските спасители са открили туристите в района над Рилския манастир от страната на връх Калин. Те са в добро общо състояние и са транспортирани към с. Пастра, в близост до гр. Рила, като от там ще бъдат настанени в хотел. Състоянието на изгубилите се оценява като сравнително добро. Едната жена е била с повишена температура, но всички са били в състояние сами да се предвижат. В събота по обед четирима руски туристи – две 16-годишни деца, мъж и жена, както и една българка, работеща в туроператорска фирма в Созопол, подават сигнал, че са се изгубили по време на преход между хижа „Иван Вазов“ и Рилския манастир. От информацията, която жената е подавала на планинските спасители, е станало ясно, че тя не познава нито маршрута, нито района. Вечерта в издирването им се включи и хеликоптер от авиобазата в Крумово. Към 22.00 часа благодарение на хеликоптера, групата бе локализирана. Координатите им бяха предадени на планинските спасители и те успяха да ги открият. Припомняме, че акцията по спасявянето бе осъществена от отряда на ПСС-Благоевград, след като от централата на ПСС в София не използваха отряда в Дупница, който от 60-години отговаря за този район и го познава добре. Причина за това е замразеното членство на отряда от Дупница в ПСС.
Всички медии на Пеевски, и в-к „Струма“ сред тях Интересът към личността на Делян Пеевски продължава. Именно назначаването му за шеф на ДАНС преди вече 6 месеца почти, отприщи вълна от недоволства, продължаващи и днес. Много се говори за медийната империя на депутата от ДПС. Така че представяме на Вашето внимание пълния списък на сайтовете, телевизиите, радиата, вестниците и списанията, които са явна или скрита собственост на Делян Пеевски, публикувани преди време в 1към1.еу. Прави впечатление, че в списъка с вестници е и регионалния в-к "Струма". Дали е така, вие, читателите преценете.
Награждават в Дупница с почетния медал на МВР 4-мата младежи, спасили човешки живот в Усойка Вицепремиерът и министър на вътрешните работи Румяна Бъчварова ще награди младежите, които с риск за живота си спасиха живота на 93-годишен жител на Усойка при пожар. 4-мата ще получат Почетния медал на МВР, уточниха от пресцентъра на МВР.
Днес в Дупница нямаше температурни рекорди. Утре сутрин ни чака слаб сняг и възможни поледици През следващото денонощие над страната ще премине  бърз студен атмосферен фронт, като ще нахлуе студен въздух и през нощта над Западна България и в частност Дупница ще превъли слаб сняг. Снеговалежа се очаква да спре около обяд на 12 януари. В понеделник сутринта  в Дупница температурите ща са в диапазона от минус 2 до минус 4 градуса, което ще доведе и до заледяване.
БФВ праска ЦСКА с 5 бона заради скандала в Разлог Дисциплинарната комисия към БФВ ще разглежда през идната седмица скандала разразил се на мача от първенството при мъжете в Супер лигата между "Пирин" и ЦСКА игран в Разлог. Както е вече известно, червените напуснаха игрището в 3-ия гейм след грешно съдийско решение. Това е прецедент в историята на родния волейбол и сега ще трябва много внимателно дисципа към родната централа да вземе решение.
Дупница е домакин на националния кръг на Олимпиадата по испански език DSC00867 Община Дупница и СОУ „Св. Паисий Хилендарски“ са домакини на националния кръг на Олимпиадата по испански език.
Марек спря Левски/СНИМКИ/ Двубоят на стадион Бончук започна с едноминутно мълчание в памет на 15-те жертви от село Горни Лом. Марек спря успешната серия на Левски и с бойка игра изтръгна равенство 1:1 от "сините". Дупничани откриха резултата в 62-ата, последваха две дузпи за Левски. Първата пропусна Гаджев, а с втората Миро Иванов донесе точка за столичани. Изключително нервно и с множество инциденти протече първото полувреме  в мача   Двубоят бе спрян за няколко минути в 17-ата, тъй като фенове на Левски влизаха на стадиона през оградата. След това между тях и местните привърженици възникна напрежение. Съдията Георги Игнатов имаше много работа и вдигна общо 9 жълти картона, 7 за домакините..
Общински съвет-Дупница заседава за облигационния заем от 3 млн. евро утре 17 януари  Общински съвет-Дупница ще има своя извънредна сесия утре. На нея ще бъде разгледано предложението на кмета инж. Методи Чимев за взимането на облигационен заем в размер на 3 млн. евро.
Честит 3-ти март, Българи! На 3 март отбелязваме Националния празник на България. Навършват се 137 години от Освобождението на страната ни от турско робство. На 3 март през 1878 г. е подписан Санстефанският мирен договор между Русия и Османската империя, с което се слага краят на Руско-турската война от 1877- 1878 г. Датата 3 март слага начало на Третата българска държава. Санстефанският мирен договор е подписан в градчето Сан Стефано (дн. Йешилкьой) от граф Н. Игнатиев и Ал. Нелюдов от руска страна, и Сафет паша и Садулах бей – от турска. Договорът е предварителен и подлежи на одобрението на останалите Велики сили. Постановленията за България се съдържат в членовете от 6 до 11 и в член 19. Съгласно тях България се учредява като автономна, но васална държава с граници, които обхващат с малки изключения почти всички земи в европейската част на Турция, населени с българи. Общата й площ възлиза на повече от 170 хил. кв. км. Тя има редица права, включително и да иска признаване и от други страни извън подписалите Санстефанския мирен договор, както и правото на международни търговски отношения и на търговски представителства; да сключва търговски, финансови и административно-правни договори със съгласието и одобрението на сюзерена Турция или на попечителя Русия по време на преходния период, както и да има собствена войска и полиция. За първи път Трети март се чества през 1880 г. – две години след Освобождението – като Ден на възшествието на престола на император Александър Втори. Две години по-късно – през 1882 г., Държавният съвет приема "Списък на неприсъствените дни в Българското Княжество". В него за първи път е записано, че денят 19 февруари се чества като ден на "Заключаването на С. Стефанский договор". Неупоменаването на император Александър Втори се обяснява с факта, че през 1881 г. той е убит и е наследен от неговия син Александър Александрович. Съгласно Указ 78 от 31 декември 1887 г. се одобрява списък на неприсъствените дни в България. В него денят 19 февруари се отбелязва като ден на "Освобождението на България". През 1911 г. е приет нов Закон за празниците и неделната почивка, но и в него 19 февруари продължава да фигурира като ден на "Освобождението на България". Този закон остава до октомври 1951 г., когато официално е отменен от Кодекса на труда. С въвеждането на Григорианския календар през 1916 г. събитията от 19-ти и 20-ти век се преизчисляват, като към датата съответно се прибавят 12 дни за 19-ти в. и 13 дни – за 20-ти век. Денят 19 февруари 1878 г. стар стил, става 3 март по нов стил. За първи път по новия стил 3 март е честван през 1917 година. Трети март се отбелязва като празник до 1949 г. През 1950 г. съгласно постановление на Министерския съвет за определяне на неприсъствените дни през календарната 1950 г. 3 март за първи път не е включен в списъка на неприсъствените дни. Еднократно като официален празник денят е отбелязан през 1978 г. по повод на 100-годишнината от Освобождението. Десет години по-късно по решение на Юлския пленум (1987 г.) на ЦК на БКП и на Министерския съвет 3 март е възстановен като официален празник. С решение на Държавния съвет от 27 февруари 1990 г. и на Народното събрание от 5 март с.г. датата е обявена за национален празник.
ГЛУПОСТ! Общината, а не държавата „да изскочи“ с 90 000 лв за спортната зала реши ОбС-Дупница В неприятна ситуация изпада кметския екип на Дупница, тъй като ще трябва да разходва непредвидени 170 000 лева от местните данъци и такси. Това стана факт, след като днес местните първенци отново го обърнаха на заяждане, надвикване и политиканстване. Докладната за актуализация на капиталовите разходи не бе приета и общината сега е принудена да връща пари на държавния бюджет и да харчи свои. Актуализацията в списъка се налагаше заради промяна в Закона за обществените поръчки, под чийто удари попадаха четири обекта за тази година. На микрофон бе обяснено, че това е причината да бъде пренасочена тази сума от тези обекти към други три, сред които е задължителното изграждане на трафопост за спортната зала в размер на 90 000 лв. Така, вместо да бъде осигурено финансирането от държавата, сега това трябва да бъде направено от кметството. Това е най-належащата сума, тъй като ако не бъде финансиран и изграден в следващите седмици трафопостът, то спира и реконструкцията на спортната зала.
Дариха и с червено вино младежа извадил кръста в Дупница Дупничанинът Борислав Георгиев, който извади от река Джерман днес железния кръст посети заедно с другите участници в ритуала кмета на града инж. Методи Чимев. 27-годишният младеж поръси за здраве в кметския кабинет като преди това посети и зам.кмета Крум Милев, който освен с пари ги дари и с червено вино. “Поздравявам ви за благородната постъпка и решението да дарите събраните пари за това момче. Такива жестове, особено от млади хора заслужават само адмирации”, обърна се към младежите Чимев, след което дари финансови средства за кампанията.
Полицията в Дупница продължава ударите срещу наркопласьори. Задържаха 20-годишен Дупнишките полицаи продължават с успешните си акции срещу притежатели и разпространители на наркотични вещества. След  поредната разработка е задържан 20-годишен младеж. По време на осъществени полицейски действия за пресичане на престъпленията, свързани с наркотици са иззети 4.28 грама канабис и 170 грама амфетамин. Те са открити в дома на задържания, който остава в ареста за 24 часа.
От Общината показаха за какво са отишли 4,5 млн, 120 бона са за…телефони ВИЖТЕ СПИСЪК  Предвид многобройните нападки от страна на общински съветници, че не се знае за какво са разходвани 4,5 млн лева, получена от Община Дупница допълнителна субсидия от държавата, днес заместник-кметът по икономическите въпроси Олга Китанова хвърли пълна светлина. Тя предостави на медиите пълен финансов отчет за въпросните средства.
„Марек Юнион-Ивкони“ започва с контролите от събота Трикратният волейболен шампион на страната "Марек Юнион-Ивкони" ще започне с контролите в подготовката си от събота. Дупничани ще гостуват в Тетевен на местния "Тетевен волей", който е участник във втория ешелон на родното първенство. В планинския град от няколко години развиват успешно този спорт, като през миналата година трябваше дори да играят в Супер лигата, но от родната федерация за пореден път нарушиха тогава собствените си наредби и лишиха клубът от промоцията. Този сезон тетевенци стягат много силен състав, с който да атакуват елита, но такава възможност може да им се разкрие и само след няколко дни, ако КВК Габрово се откаже, след като вече прекрати подготовка и е под въпрос съществуването му въобще.
ВИДЕО/Дупничанинът Цветан Иванов спечели трето място на тазгодишното състезание Pirin Run Миналата  неделя /21.06.2015 / край Банско се проведе състезанието по планинско бягане и планинско колоездене Pirin Run, което е част от веригата FIVE MOUNTAINS 2015. Дупничанинът Цветан Иванов спечели трето място при планинско колоездене за младежите до 20-години. Първи стана Лъчезар Ангелов, а на второ място се нареди Деян Йорданов. В състезанието участва и още един дупничанин Георги Василев. Трасето  бе дълто 29 километра, катерене от Банско до хижа Вихрен, от  които 16 километра черен път с денивелация над 1200 метра. През цялото време на надпреварата валеше дъжд, придружен от силен вятър, като температурата не надмина 6-7 градуса. Част от участниците не издържаха до края, главно заради метеорологичните условия, като завършиха  40- колоездачи и около 90 състезатели по планинско бягане. Цветан Иванов е роден през 1999 година, като с колоездене се занимава от около година и половина, но не професионално, а кото любител. Самият той разкри, че по време на тренировки изминава около 150 километра на ден.