Начало
Футболният Марек влезе в А-група с бебе. Снощи 3 май се роди най-младият фен на отбора и той носи името Марек. Щастливите родители Десислава Николова и Димитър Харизанов са едни от най-верните привърженици на отбора и взеха решение техният син да се казва Марек. Съдбата също има пръст в това, тъй като майката Десислава получи контракции на стадион Бончук след последния съдийски сигнал на вчерашния мач Марек-Добруджа и бе откарана в болница направо от стадиона. Раждането е преминало нормално, а Марек се е родил 3 килограма. През цялото време до младото семейство е бил и Николай Варадинов от фен-клуба на дупничани. Всички от клуба са изключително щастливи и пожелаха много здраве и успех на малкия Марек. Към това пожелание се присъедини и кмета на Дупница Методи Чимев, който е вицепрезидент на клуба. Изпълнителният директор Иво Паргов още вчера заяви, че стиска палци всичко да мине нормално при раждането и че това е добро предзнаменование за бъдещето на клуба. От футболният клуб и Общината ще подготвят специална изненада за щастливото семейство.
Това е най-голямата световна проява за ходене, която се провежда ежегодно в целия свят от 1992 г., когато на 7 юли в Бразилия, под председателството на световноизвестния футболист Пеле по улиците на Рио де Жанейро излизат 250 000 жители на града, между които са вицепрезидентът на САЩ Ал Гор, голямата американска актриса Шърли Маклейн, президентът на ТАФИСА проф. д-р Юрген Палм и други видни личности.
Министър Ивелина Василева: Забавянето в изграждането на депото за отпадъци в Дупница е притеснително
Забавянето в изграждането на Регионален център за отпадъци в Дупница е притеснително. Това заяви министърът на околната среда и водите Ивелина Василева, цитирана от радио Фокус Кюстендил. Според нея, това е една от последните регионални системи чието изграждане все още не е започнало, а самият проект има драматична история. „В един момент подготвянето на проекта беше финансирано по програма ИСПА, тогава община Кочериново беше водеща за изграждането на центъра. След това имаше възможност да се финансира по Оперативна програма „Околна среда”, но общината се оттегли от водещата си роля. Тогава започна нов процес, раздели се регионът на две – Благоевград и Дупница. Сега, към настоящия момент, статусът е изготвен анализ за избор на площадка където да се ситуира регионалното депо и съоръженията към него. Разработен е доклад за оценка на въздействието върху околната среда. Доколкото ми е известно той е обжалван и в момента е в съда. В момента се очаква произнасяне на съда върху становището на компетентния орган по доклада за оценка на въздействието върху околната среда. Както казах, за жалост това забавя изграждането на съоръжението, а на нас ни е изключително важно да изградим по-бързо тези регионални съоръжения”, обясни министър Василева. Тя посочи, че забавянето в изграждането на центъра има въздействие върху общинския бюджет и би могло да се отрази върху таксата за битови отпадъци, защото общините имат ангажимент да заделят така наречените отчисления за депониране на отпадъците, които градират във времето. През 2020 година те ще станат 95 лева на тон, а в момента са 27 лева на тон, те градират във времето, ако не бъдат изградени тези съоръжения, това ще се отрази върху общинските бюджети. „Надявам се, че ще се предприемат бърза и спешни действия, надявам се на своевременно произнасяне на съда и все пак на реализиране на този проект, защото той е обвързан и с ангажимента на България да закрие старите общински депа. Тук в региона има осем общински депа, които са в експлоатация и които подлежат на закриване, но те не могат да бъдат закрити докато не бъде изграден новият регионален център. Наистина трябва бързо да се работи”, допълни министър Василева.
Прключи нашата анкета, в която се включиха читателите на zadupnitsa.com на въпрос: “Ако изборите за кмет на Община Дупница бяха днес, за кого бихте гласували?”
В пика на коледното пазаруване втори мол в София беше заплашен с бомба. Това е търговският център до хотел „Хемус”, съобщава Нова телевизия. Безмилостната коледна война за клиенти в София между най-големите магазини вече е факт. Първият "куршум" се заби в събота в "The Mall" на булевард "Цариградско шосе", който бе затворен по сигнал за бомба. Очаква се през следващите дни анонимни обаждания да блокират работата и на други от моловете, с което да им нанесат загуби за стотици хиляди левове. Подобен абсурд се разигра и миналата година, когато аномни сигнали за взривни устройства спряха работата на поне пет големи магазина и хвърлиха в паника многобройните им клиенти.
На нагъл начин за измама в интернет попадна дупничанин случайно, докато продава… скутера си. Това можеше да му коства и сумата от 450 евро, ако не била съобразителността на приятелката му, която се осъмнила след няколко размяна на мейли. Ето какво разказа пред zadupnitsa.com Кристина В. за опита да бъдат измамени. "Бяхме пуснали в голям електронен сайт за продажба на автомобили и мотори скутера на приятелят ми. Цената му бе 700 евро. След няколко дни получихме служебен смс, че има интерес. От сайт за изпращане на смс-и получихме след това смс, в който се посочваше мейл за контакт, ако сме все още желаещи да продадем скутера. Писахме, че офертата е валидна и започнахме размяна на мейли. В началото си разменяхме стандартните информации-в какво състояние е скутера, колко километра са изминати, колко харчи и т.н. "Купувачът" се представи, че е от Франция, но сега живеел в САЩ. В крайна сметка се разбрахме на 650 евро да го продадем, като той си обяви, че разходите по транспорт са си за негова сметка. През цялото време уточнявам, че разговорите се водят чрез мейли. Плащането трябваше да стане през PayPal. На следващият ден, след като уточнихме окончателно всички неясноти получих мейл от PayPal, че сумата от 1130 евро е в моята сметка преведена от "купувача" Емануел Дидие Годие и мейл от него, че сумата е преведена. Проверявам си сметката и виждам, че там няма нито цент. Нямах идея, че има подобна политика, тъй като съм работила с тях и никога не съм попадала в подобни случаи. И тук е разковничето на цялата измама. В иначе напълно редовния мейл, който по нищо не се различава от оригиналните електронни банки обясняват, че сумата е "замразена", тъй като трябва да гарантират на своите клиенти доставката на поръчката. Подаден бе адрес на транспортна компания в Южна Каролина (САЩ) на името на някой си Карол Джоунс, на която трябваше ние да преведем 480 евро чрез Уестърн Юнион. Платежното впоследствие да го сканираме и го изпратиме, за да видят, че техният клиент няма да бъде излъган, за да отблокират парите. Тогава усетихме, че има нещо нередно и станахме много предпазливи. Свързахме се с купувача и му казахме, че няма как да преведем толкова пари. Той обясни, че това била стандартна процедура на транспортната компания, и когато тя потвърди получаването на парите, тогава ще бъде освободена цялата блокирана сума в размер на 1130 евро и дори препоръча в два поредни мейли да вземем заем от близки и приятели, защото много му харесвал скутера и държал да го закупи. Казахме му, че този начин на разплащане не ни харесва и ако не избере друг вариант, се отказваме. След няколко часа получих заплашителен мейл от PayPal, че съм нарушила някакво правило и ще бъда подведена под съдебна отговорност. Отворих веднага условията в сайта на PayPal, за да видя въпросния цитиран член от правилата и реших да им пиша. Направи ми впечатление, че мейлите от PayPal, които получавах бяха по-различни от подадения в сайта им. Тогава им писах, описвайки подробно ситуацията, макар да очаквах какъв ще бъде отговорът, но исках да се убедя, че това е само една измама. Както и предполагах, получих отговор, че това е абсолютна измама и въпросните мейли от "тяхната компания" изобщо не са от тях. Ако се бяхме подвели, щяхме да преведем парите на посочения адрес и…щяхме да изгориме. Разбрах, че още 2-ма наши приятели са били "офертирани" за мотори по този начин, но са отказали, тъй като са поискали парите кешово. Споделям го с вас, за да стане достояние до повече хора и им бъде като сигнална лампа, ако някой попадне на подобен род "купувачи", разказа Кристина А.
Детският отбор на "Марек" се завърна от Швеция, където взе участие в световното клубно детско първенство, известно като "Готия къп". Малките таланти отпаднаха на 1/32-финал от "Бразилиен" след 0:4, като впоследствие именно тимът от ЮАР стана шампион в тази възраст (до 15 год), след победа на финала с 3:0. През цялото време на престоя в Гьотеборг, с децата бяха изпълнителният директор на "Актавис" ЕАД Илия Пашов, директор "Комуникации" на компанията Радослава Ганозова и вицепрезидентът Питър Бергуист, които финансираха изцяло участието на децата и цялата българска делегация. "Преживяването за децата бе неописуемо. Дори и ние с Иво Паргов и Янек Кючуков като излязохме на "Улеви" пред над 60 000 зрители на откриването се почувствахме специални, а представете си какво е било на децата. Изпитахме удоволствие от прекрасните терени и условия и най-вече от възможността да сверим часовниците си с другите страни. Макар да бяхме с отбор, който бе с година, две, че и с три по-малък от съперниците, играхме като равни с равни. Важното бе да дадем шанс на талантливите момчета да видят и да се докоснат до най-силните, а не да търсим само и единствено класиране. И постигнахме успешен резултат с това. Като тактика и техника бяхме с класа над другите, които ни биеха с физика, а в тази възраст това е от първостепенно значение. Момчетата обаче успяха да се преборят дори и с това и не се уплашиха нито за миг. Самият факт, че мнозина колеги дойдоха да ни поздравят заради играта и да изкажат впечатленията си от мъжката игра и характер, говори много. Това преживяване остава за цял живот на тези деца, а надявам се, че ще бъде и допълнителен стимул за кариера", коментира Анжело Кючуков. "Всички момчета благодариха и на г-н Бергуист, г-н Пашов и г-жа Ганозова, но и аз искам от свое име, и от името на всички родители и деца да им благодаря отново. Това, което направиха за тези деца, няма как да се оцени, защото плодовете остават да се берат цял живот. В последния ден от престоя, цялата група ни заведоха в най-големия лунапарк на Скандинавите, където беше неописуемо, а децата бяха изключително щастливи. Благодаря още веднъж на хората от "Актавис" за радостта и усмивките на тези 20 деца", заключи Анжело Кючуков.
22 творби на художничката Ваня Рибарска бяха изложени на първия етаж в сградата на Община Дупница. Изложбата е изцяло от керамични пана, кръгла пластика, керамични чинии и маски, всички с образ на жени. “Аз съм тясно свързана с Дупница. Била съм и 3 години преподавателка в дупнишката гимназия”, разкри Рибарска. Изложбата е посветена на дупнишките жени като дошлите на откриването веднаха започнаха да търсят оригиналите превъплатени в творбите.
Полицаи са задържали извършител на кражба на преносим компютър от къща в Дупница. Крадецът ще остане в полицейския арест 24 часа. Той е известен на полицията като извършител на множество противозаконни деяния и е осъждан.
На тържество в заседателната зала на Община Дупница официално преди минути бе валидирана марка по случай 100-годишнината на футбола в Дупница. Моментът е още по-исторически, тъй като за първи път в историята на Кюстендилска област се валидира марка, обясни представителят на Български пощи Александър Пандурски. "На марката е изобразен отборът от 1962 година, цената на една марка е 65 стотинки, а тиражът е 11 хиляди. От този момент, тя е вече в употреба", обяви от трибуната Пандурски, след което последваха бурни аплодисменти.
Темата за смъртта на Николай Радев-Отвертката очевидно продължава да бъде една от интересните теми не само в Дупница, но и в България. Владимир Карастоянов и по-малкият му син – Иван гостуваха в предаването на Люба Кулезич "На светло" по Нова телевизия. Двамата разкриха подробности от вечерта на смъртта на Отвертката. Двамата обявиха нови подробности, както по историята с драматичния завършек, а също така и за случващото се въобще в Дупница. "Владимира е заплашвана и в София. Вадили са й нож. Анонимни писма, че знаят къде живее в София. Затова я и прибрах в Дупница. Адвокатите ми са подали молба да се превърне в защитен свидетел и да й сложат охрана. Ако не й дадат, ние до колкото можем ще я пазим", лаконичен бе пък Николай Карастоянов, бащата на Владимира.
Ако днес мислите да пътувате от и за Дупница бъдете внимателни, защото от 15:00 до 21:00 часа се очаква движението по главен път Е-79 да бъде изключително натоварено.
Тази сутрин малко преди 10:00 часа екип на ВиК-Дупница запълни с инертни материали дупката на кръстовището в началото на жк „Бистрица“, при отбивката за супермаркет СБА. Обектът бе „обозначен“ със запазената марка на водното дружество- клони и бяло-червена лента, които замениха обозначението от вчера-кошче за боклук. Както zadupnitsa.com ви съобщи още снощи, неясно пропадане на асфалта отвори дупката, която бе с дълбочина около 30 см и с диаметър 1 метър, но се намира до отводнителна шахта и всеки момент можеше да се превърне в истинска яма. Вчера таксиметрови шофьори от намиращата се наблизо стоянка, коментираха, че дупката създава затруднение на движението. Днес хора заявиха, че са учудени от бързата реакция на ВиК: “Браво вчера се появи дупката, днес я запълниха“. Припомняме, че на 5-ти март, комисия с председател зам.кмета на Дупница Крум Милев отвори документите на кандидатите за рехабилитация на уличната мрежа на територията на община Дупница. Общата сума е 726 544,78 лв. без ДДС, разпределени в три позиции.
Двата автомобила, Мерцедес 190 и Ауди 3 са се засекли на кръстовище край бул. „Европа”. Между шофьорите е започнал скандал, след което Мерцедесът е тръгнал след Аудито. В движение шофьорът е извадил пистолет и е започнал да стреля, съобщава БЛИЦ. Малко преди магазините на „Техномаркет” и „Метро” Аудито е започнало да гори в движение. Шофьорът на мерцедеса се е отдалечил през това време с бясна скорост. Пред полицаите мъжът с Аудито твърдял, че в момента, в който слязъл от горящата кола, към него се приближил пеша собственикът на мерцедеса. В ръката си носел въздушен пистолет и щанга, започнало меле. По данни на полицията боят е започнал първо на кръстовището край бул. "Европа". Двамата мъже са слезли от колата си и са си разменили няколко удари. След това се качили по колите си и продължили да се гонят.снимка БЛИЦ
Полицайка съблякла блузата на 20-годишна студентка на централен булевард в София и бъркала в гащите й при рутинна проверка. От това се оплака пред "Труд" Борислава Латинова – жертвата на унизителното претърсване. Инцидентът станал към 2,30 ч днес на бул. "Св. Наум" до Семинарията. Аудито, в което Борислава пътувала с четири момчета, било спряно за проверка при заградителните действия за убийството на компютърния специалист в София към 20,40 ч в четвъртък. "Започнаха да ни пребъркват. Полицайката ми вдигна блузата, бях без сутиен. Помолих я да не го прави на улицата, да ме скрие поне между колите. Тя се смееше. После започна да ми бърка в гащите, без ръкавици, без нищо – разказа Борислава, студентка в Благоевградския университет. И ридаейки, добави: – Все едно съм парцал. Умирах от срам. Минувачи ме снимаха и се смееха." По думите й след инцидента аудито било задържано, а тя и момчетата отведени в 4-то РПУ за обяснения. После били пуснати. Когато баща й Христо Латинов, бивш шеф на имотите на Софийската митрополия и експерт в КТ „Подкрепа", научил за случилото, отишъл в районното и поискал да разбере името на полицайката, но напразно.
Марек е първият отбор от А-група отпаднал от турнира за Купата на България. Дупничани загубиха с 0:1 гостуването си на Ботев Гълъбово в мач от 1/16 финалите на турнира. Единственото попадение реализира Иван Винков в 43-та минута.
Полицейските служителите от група пътен контрол –Дупница, показаха светкавична реакция днес. Очевидци разказаха, че само 15-минути, след като zadupnitsa.com публикува читателски сигнал за неправилно паркиране в града в района на градинката „Левски“, на улица „Раковска“1, униформените служители са били вече на мястото и са издирили водача на лекия автомобил. Началникът на КАТ-Дупница Радослав Боюклийски, заяви пред zadupnitsa.com, че на водача на лекия автомобил е съставен акт. Шофьорът на автомобила бе спрял, извършвайки поне няколко нарушения, като най-фрапиращото е, че е паркирано точно върху рампа за инвалиди и на пешеходна пътека. Zadupnitsa.com, от името на своите читатели, благодари за реакцията на полицейските служителите от група пътен контрол –Дупница
Кметът на Дупница ижн. Методи Чимев издаде заповед, с която забранява употребата на пиротехнически изделия на територията на общината. В това число влизат бомбички, пиратки, фойерверки и др., които могат да застрашат живота и здравето на хората. Градоначалникът изрично забранява и продажбата на пиротехнически изделия, предназначени за увеселителни и културни цели, на лица под 18-годишна възраст. В издадената заповед се съобщава и за забраната на продажбата на повредени пиротехнически изделия, които имат разкъсана опаковка, фитил и др.На нарушителите ще се налагат санкции, съгласно Наредбата за обществения ред и опазване на общинските и другите имоти за общо ползване на територията на Община Дупница. Контролът по изпълнението на заповедта е възложен на началника на РУП-Дупница.
Помощник треньорът на Марек Янек Кючуков бе доволен от равенството срещу Левски, но изрази съжаление, че дупничани не са стигнали и до победата. "Момчетата се раздадоха докрай и показахме, че не сме за подценяване. Точката е важна за самочувствието на футболистите. Благодаря и на Тони Велков." бяха част от думите на Кючуков на пресконференцията след двубоя.
От 3 до 5 януари Самоков ще бъде домакин на Световните квалификации за жени. България е в група М заедно с отборите на Чехия, Словакия и Беларус, а мачовете ще се играят в " Арена Самоков ". Ето и програмата :
„Няма камери, няма среща“, това заяви лидера на Атака Волен Сидеров пред БНТ. Неговият коментар бе по повод плануваните утре разговори с ГЕРБ. „Правилата, по които се провеждат срещите и консултациите на ГЕРБ с политическите партии от новия парламент, са еднакви за всички“. Това заяви Цецка Цачева от ГЕРБ след днешната среща с представители на ББЦ.
Председателят на Сметната палата изпрати на прокуратурата одитните доклади и одитните доказателства за извършените одити за съответствие на общините Видин и Дупница.
Консултативната среща на кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев с партиите за предстоящите местни избори ще бъде на 25 август от 15 часа в Кръглата зала, информират от пресцентъра на кметството. Поканите са вече изпратени до всички партии и следващата седмица трябва да излязат с предложения за състава на ОИК. Съгласно решението на ЦИК от 9 юни тази година, разпределението на комисията от 11 човека е в състав – 4 от ГЕРБ, 2 от БСП, 2 от ДПС, и по един от Реформаторски блок, Патриотичен фронт и ББЦ. Броят на Общинските избирателни комисии се определя на база населението, като в случая то е под 100 000 жители.
Световната волейболна звезда Цветан Соколов ще бъде специален гост на церемонията по награждаването на "Спортист на Дупница" за 2013 година. Организатор на проявата е Община Дупница, а победителите ще бъдат ясни на 20 декември. Отделните категории са "Спортист на Дупница", "Отбор на годината", "Треньор на годината", "Мениджър на годината", "Млади таланти", като са подготвени и специални награди. Комисия, в която преобладават спортните журналисти ще определят победителите.
Шампионите на България за 2015 година от Марек Юнион Ивкони (Дупница) също ще използват възможността да се подсилят с волейболисти играли в чужбина за турнира за Купата на България. Първенците на страната ни през последните 4 години ще заложат на бившите си играчи Златан Йорданов и Тодор Вълчев, които през този сезон играха в Турция и Иран. Новината потвърди мениджърът на клуба Людмил Найденов пред Спортал.
Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев издаде заповед, с която се забранява къпането във всички неохраняеми водни площи – язовири, канали, малки водоеми и други водохранилища на територията на цялата община, съобщиха от пресцентъра на кметството.
Тази нощ с полицейска заповед за 24 часа е задържан в ареста на РУП Дупница 39-годишният Г.Д., съобщиха от пресцентъра на МВР.
Днес няма особен избор на футболни срещи, но все пак сме подбрали двубои в които има немалък заряд. Освен това всички фенове на Марек ще могат да видят днес пълен запис от контролата с Пирин
Дръзки апаши снощи разбиха и ограбиха два автомобила на една и съща улица в Дупница. Автомобилите са били паркирани на ул „Бачо Киро“ малко над градинката „Муструков“. Наглите крадци са задигнали музикална уредба и лаптоп.
Две деца са настанени в приемни семейства в Дупница. Преди няколко дни, по молба на биологичната майка на 3-годишно дете, което досега е живяло в професионално приемно семейство в Кюстендил, е преместено в Дупница. Причината за това е невъзможността на майката да има по-чести контакти със своето дете.
Страница 139 от 156


Особено мнение: