Дупница сред 38-те най-бързо развиващи се градове в България, събраха кметовете в Брюксел Кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев замина за Брюксел на среща с Европейската комисия. На нея ще бъде промотирана програмата „Урбакт 3“, по която допустим бенефициент е Община Дупница. Основната тема, която ще бъде разисквана е градското развитие и финансирането по тях. Участие в срещата ще вземат представители на 38 града, които са определени за най-бързо и успешно развиващите се градове – според йерархичната класация на всички общини в България. Именно те са поканените да участват в тази програма.
Чимев изригна: Докато съм кмет, мюзеин няма да пее в Дупница! Слагаме трикольори на Джамията в петък Докато аз съм кмет, мюзеин няма да пее в Дупница. Категорично. А съм убеден, че и нито един дупничанин няма да позволи действаща джамия в града, заяви кметът на града инж. Методи Чимев, цитиран от пресцентъра на Общината.
„Марек“ освободи чужденците след загубата от „Левски“ Двамата френски футболисти Онор Арно и Мамаду Дукуре бяха освободени от "Марек". Двамата играха в контролата с "Левски" на Правец, загубена от дупничани 0:3. Те дойдоха без подготовка, и очевидно липсата най-вече на физическа такава, е накарала старши треньорът Тони Велков да е песимист за бъдещето им в клуба и ги освободи. Арно, който е играл във втория отбор на ПСЖ загатна за качествата си, но очеивдно не е впечатлил Велков и ще търси пристан в друг отбор. И той и Дукуре, който е играл във втория отбор на Атлетико М имат официални мачове за националните формации на Франция.
Ивайло Илиев става зам.районен прокурор в Дупница Ивайло Илиев се очаква да бъде назначен на длъжност „заместник на административния ръководител – заместник-районен прокурор" на Районна прокуратура- Дупница, информира Дарик. Това е предложила на ВСС районният прокурор на Дупница Даниела Гюрова. Решението ще бъде взето на заседанието, което трбва да се проведе утре в столицата.
По друго нейно предложение, ВСС вече увеличи заплатата на прокурор Ивайло Василев с 10%. Причината за това, че Василев придоби научна степен „доктор" по наказателен процес.
До седмица премахват пешеходната пътека при полицията в Дупница До седмица пешеходната пътека при полицията в Дупница ще бъде премахната, това съобщи зам.кмета на Община Дупница Крум Милев. Идният вторник предстои заседание на комисията по транспорт, но вече бяха поставени ограждения от страна на автобусната спирка. Припомняме, че в началото на месец май ,читателски сигнал бе изпратен до zadupnitsa.com от явно недоволни шофьори в Дупница. ВИЖ ТУК. Обект на сигнала бе именно пешеходната пътека срещу сградата на Районното полицейско управление .
35-годишна жена откраднала 7000 лв. от близко семейство в дупнишкото село Бистрица  35-годишна жена е установена вчера от дупнишки полицаи като извършителка на кражба на 7000 лв. Жертвата на кражбата сигнализирала полицията в Дупница в края на миналата седмица, че от дома й са отнети парите.
Дупнишки ученици и учители от СОУ „Св. П. Хилендарски” и Арт ателие “Дон Кези” с награди от национален конкурс Ученици от СОУ „Св. П. Хилендарски”-Дупница и Арт ателие “Дон Кези”, бяха наградени за представянето си в 9-ят Национален конкурс „Куба – далечна и близка”. В раздел: „Поезия“ на 3-то място бе класиран Георги Йорданов – 17 годишен от , СОУ „Св. Паисий Хилендарски“. В раздел „Творби на испански език“ отличие получи Георги Шумарски от 11 б клас, СОУ „Св. Паисий Хилендарски“, а в раздел „Рисунки“ възрастова група 9 – 12 клас на 1 място бе класирана Елена Кацарска – 12 клас, Арт ателие “Дон Кези”. Наградени учители – консултанти: Елена Марулевска – Арт ателие “Дон Кези”, Наташа Тодорова – СОУ „Св. Паисий Хилендарски“. Тържествената церемония и награждаването се състоя в Националния дворец на децата. Мото на конкурса бе „Героите на Куба“ и „55 години от установяването на дипломатически отношения между Република България и Република Куба“.
Задържаха грък шофирал пиян в Дупница Вчера в РПУ-Дупница е започнато бързо полицейско производство срещу 47-годишен гръцки гражданин. Той е управлявал автомобила си след употреба на алкохол. Дрегерът е отчел резултат 1.95 промила алкохол в издишания въздух. Гръцкият гражданин е задържан в полицейския арест за 24 часа. Уведомен е дежурен прокурор.
СМЯХ! Бисери от аптеката Звучи малко парадоксално, но аптеката си е забавно място. Там могат да се чуят какви ли не щуротии от страна на клиенти, разбрали-недоразбрали какво се говори в рекламите или сред познатите им.
Юношите на Марек Юнион-Ивкони играят днес от 15:00 часа с Пирин Разлог в София Юношите на Марек Юнион-Ивкони започват участието си в Държавното първенство (юноши ст.в.) днес от 15:00 срещу Пирин Разлог, в столичната зала "Васил Симов". Момчетата на Христо Райчев имат тежката задача, да защитят миналогодишната си титла. 
Хванаха двама пияни шофьори в Рила  Две бързи полицейски производства са започнати вчера в РУП Рила срещу водачи, които са управлявали МПС след употреба на алкохол, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Учредяват фенклуб на „Марек“ в… Чикаго Фенклуб на "Марек" ще бъде учреден в следващите дни на американска земя. От Чикаго фенове на футболния отбор са се свързали с изпълнителния директор Иво Паргов и са го уведомили за намерението, в което по предварителна информация ще се включат около 150 души. Градът на Ал Капоне е най-предпочитан от дупничани за преселение и по неофициална информация над 3 000 са жителите от общината, които вадят хляба си там. Първата инициатива след официализирането на фенклът ще бъде да закупят годишни членски карти за посещение на домакинските мачове, като по този начин символично ще засвидетелстват подкрепата си към клуба.
Кой българин бе заподозрян в интрига срещу Кубрат Пулев Веднага след боксовата Гала в Рощок Германия Кубрат Пулев даде интервю в което заяви, че в интригите срещу него има замесени и българи. Zadupnitsa.com вече писа за това. ВИЖ повече ТУК. След това интервю се появиха редица версии, кой точно е замесен. Боксовият мениджър Ивайло Гоцев е един от заподозрените, че пречат на Кубрат Пулев. Гоцев обаче напълно отрече да има нещо общо, пише БЛИЦ. "Имам огромно отношение по въпроса. Радвам се, че всички слушат в ефир. Мога да го определя като абсурдно и потресаващо. Имах разговор с Кубрат два дни преди срещата. Исках като българин да му помогна. Нямам какво друго да кажа", заяви Гоцев по повод тези подозрения в предаването "Зона спорт" по bTV Action. Той се включи по телефона от Лос Анджелис. Гоцев е мениджър на Благой Иванов-Багата, който има мач през уикенда.
Борис Дали навлиза сериозно в превозваческия бизнес  СНИМКИ и ВИДЕО Поп-фолк звездата Борис Дали показа, че не само е виртуоз в пеенето, но и в шофирането. Между  ангажиментите на сцената, той намери време да обърне внимание и на техническото състояние на камионите във фирмата си. Звездата притежава компания за международен превоз и разполага с няколко камиона " Скания". Фирмата носи името " БИК- транс", което е взаймствано от култовото трио в поп-фолка БИК или Борис Дали, Илиян, Константин. " Хареса ми как ни нарекоха тримата и затова и фирмата се казва така", заяви певеца, но не уточни дали Илиян и Константин имат участие в нея. Той допълни, че в момента е много трудно в този бизнес, но изрази надежда, че икономиката ще се радвижи и ще има работа за превозвачите. Борис Дали е изключително взискателен относно техническото състояние на возилата във фирмата и ги проверява преди дълъг курс. Един от камионите бе минат на технически преглед, лично от певеца в пункт в Бобов дол, откъдето е и самият той. Борис Дали многократно е показвал, че няма МПС, което да му се опре, но голямата страст остават мотоциклетите. 
БФВ не плаща на „Марек Юнион-Ивкони“ заработеното, крият се Шампионът за последните три години "Марек Юнион-Ивкони" има да получава повече от 6000 лева от волейболната федерация, разкрива Дневник. Мениджърът на клуба Людмил Найденов обясни пред "Дневник", че става дума за част от приходите от телевизионните права.
Отговорникът по маркетинговите въпроси към Националната волейболна лига Валентин Михов заяви, че е изпълнил ангажимента си и е осигурил около 220 хил. лева от спонсори, които е предал на федерацията, за да ги разпредели тя по клубовете. Предварително беше обявено, че подялбата ще бъде на няколко транша. "Първият си го получихме. Той беше точно определена сума около 10 000 лева, която беше равна за всички участници в първенството", каза Найденов.
В клубът обаче не са получени парите от втория транш. Те трябваше да бъдат разпределени спрямо точките, които всеки отбор е спечелил, като една точка е 100 лева. Този вид на стимулиране на отборите бе обявено от ръководството на Лигата и БФВ преди началото на миналия сезон, като и сега отново е заложено в Правилника за финансиране, но както е видно е поредната лъжа на родната централа.
"Марек" завърши с 64 точки след 22 победи от 22 мача, като загуби само шест гейма. "За какво се напъвахме през целия сезон? Вторият транш с парите за спечелени точки е изплатен на клубовете извън тройката. Първите три клуба (плюс КВК "Габрово" и "Левски боол") получихме само премиите при награждаването, въпреки че в договора е записано, че има и премия, и пари за спечелени точки", обясни мениджърът на шампионите. Найденов добави, че е търсил устно и писмено обяснение от федерацията, но отговор не е получил.
Генералният секретар на БФВ Станислав Николов не отговори на обажданията на "Дневник".
Найденов оцени като "аматьорско" решението мач за Суперкупата да не се провежда. Първоначално федерацията имаше идея "Марек Юнион-Ивкони" и "Левски боол" да играят, но заради кризата при сините двубоят беше отменен.
Според мениджъра на дупничани е можело да бъде поканен отборът на "Добруджа" като финалист за Купата на България. "Такъв мач си е емоция и реклама, тръпка за волейболистите. Може би сме единствената държава без двубой за Суперкупата", каза Найденов.
По думите му тежкото положение на "Левски боол" и "КВК "Габрово" ще е минус за първенството, но очаква други отбори като "Нефтохимик", "Добруджа", "Пирин" и "Монтана" да са на добро ниво.
Анжело Кючуков: Бъдещето на Марек е в местните момчета. Трябва да мислим за школата си, а не толкова за А-група. Феновете на Марек организират среща с футболистите и ръководството на футболния клуб. В сряда от 17:00 часа на стадион Бончук ще се проведе дебат относно бъдещето на клуба и ще бъдат обсъдени резултатите до момента. Zadupnitsa.com потърси за коментар по темата Анжело Кючуков, бивш футболист и треньор на Марек, който сега работи в ДЮШ на клуба.
Малки лазарки от Яхиново изненадаха приятно кмета на Дупница OLYMPUS DIGITAL CAMERAМалките лазарки от ОДЗ „Радост“ в село Яхиново изненадаха днес приятно кметското ръководство в Дупница, информираха от пресцентъра на Общината.
Издирван дупничанин с влязла в сила присъда е задържан в Кюстендил Вчера служители на РПУ Кюстендил са установили и задържали 59-годишен дупничанин, който е бил обявен за издирване и с влязла в сила присъда на КОС, предаден е на ОСИН – Кюстендил.
Марек взе лиценз за А-група !!! Апелативната комисия към Лицензионната е издала лиценз за „А“ група на новаците Марек и Хасково. Така елитната ни дивизия ще ще стартира с 12 отбора, а жребият за първенството ще бъде теглен утре в 11 часа. От Марек заявиха, че все още нямат официално съобщение, но вярват, че лиценза вече е факт. Изпълнителният директор Иво Паргов заяви, че вече са получили схемите за телевизионните реклами, което дава основание да се смята, че и лиценза е факт.Както е известно, преди десетина дни първоначално Лицензионната комисия не издаде лиценз на двата клуба, но те обжалваха решението и днес го спечелиха.  
Марек победи!!! Марек спечели дербито на изпадащите от А група и закотви съперника си Хасково на дъното на класирането. Дупничани победиха с категоричното 3:1 на своя стадион "Бончук" и ще завършат предпоследни. Борислав Николов преди почивката, както и Златко Бонев и Александър Манолов след нея оформиха успеха за домакините. Владислав Узунов вкара почетното попадение за хасковлии след уникално изпълнение, но това беше всичко за тях в мача. Първото полувреме беше доста скучно, като дълго време нищо не се случи пред нито една от двете врати. Играчите на Марек бяха по-активни, но така и не затрудниха първо Николай Банков, а после и резервата му Едуард Мечикян. Най-хубавото положение в първите минути се откри пред Григор Долапчиев. В 30-та минута той се откъсна зад защитата на домакините и стреля силно, озовал се сам срещу вратаря, но Емил Михайлов изби. Двубоят вървеше към заслужено нулево равенство до почивката, но малко преди нея дупничани откриха. В 42-та минута след грешка в защитата на Хасково Илиян Гаров изведе Борислав Николов сам срещу вратаря и десният защитник с безпощаден удар откри. При този резултат дойде и почивката. Втората част предложи доста повече емоции, а и голове. Още след подновяването на играта гостите можеха да изравнят, но ударът на Владислав Узунов не намери целта. Малко след това интригата в мача сякаш приключи. В 52-та минута Димитър Петков подаде хубаво успоредно на голлинията и от един метър Златко Бонев нямаше как да пропусне – 2:0. Това попадение успокои още повече домакините и те погледнаха още по-смело напред. Това им позволи в 63-та минута да поведат класически. Тогава авторът на втория гол Златко Бонев нахлу по левия фланг и центрира на далечната греда към непокрития Александър Манолов, който с глава беше безпощаден и препарира Мечикян за 3:0. Веднага след това гостите реализираха почетно попадение. В 66-та минута Владислав Узунов изпълни перфектно пряк свободен удар и не остави никакви шансове на Емил Михайлов, забивайки топката в сглобката за 1:3. До края имаше още интересни моменти, но никой от двата отбора вече не можа да преодолее противниковия страж. Така в крайна сметка Марек взе трите точки и вече събра 20, с което си гарантира поне, че няма да е последен. На дъното остана Хасково с 15 точки.ГОНГ
Мая Манолова : В Кюстендилска област има нулева подкрепа за АБВ от социалистите Заместник председателят на Народното Събрание Мая Манолова заяви днес пред Дарик Радио : "Нито соцактива, нито членове на БСП подкрепят АБВ.Подобни паралелни действия са насочени срещу БСП и косвено работят за Бойко Борисов и ГЕРБ". Тя допълни :" Идеята за паралелна листа на АБВ, с водач Ивайло Калфин има нулева подкрепа в Областния съвет на БСП- Кюстендил." Същевременно днес ръководството на БСП даде срок до началото на следващата седмица привържениците на президента Георги Първанов  да се откажат от идеята за паралелна листа за предстоящия вот. Ако не го направят, ги грози изключване от столетницата. Това стана ясно след заседание на изпълнителното бюро на партията. „Правим го не заради ръководството на БСП, не заради гола амбиция, а заради отговорността, която имаме към партията. Такова е очакването на редовите социалисти, на партийните структури и на лявомислещите хора. За последен път призоваваме и даваме възможност на хората, заявили намерение за подобни действия, да преосмислят своята позиция и ясно да заявят, че се отказват от регистрацията на паралелна на БСП листа. В противен случай уставът е еднакъв за всички”, подчерта Манолова цитирана от DarikNwes.bg
Двама се биха в центъра на Дупница за ромска хубавица Двама роми си спретнаха юмручен бой в центъра на Дуница посред бял ден за изгора. Скандалът между двамата се развихрил вчера преди обяд, до новото заведение „Корнер“, намиращо се до гимназия „Христо Ботев“. Мъжете се скарали заради ромска хубавица, пише struma.bg. Скандалът прераснал в бой и хора от заведението станали свидетели, позвънили на тел. 112. За броени минути пристигнали патрулка и линейка на Спешен център – Дупница. От биещите се обаче нямало и следа. Двамата са издирени по-късно и ще отнесат глоба по УБДХ.
Автобус с деца катастрофира на Витоша Още една катастрофа с автобус стана тази сутрин. Инцидентът се случи във Витоша и се размина като по чудо без пострадали. Автобусът е бил пълен с деца. Той не е бил оборудван за зимни условия, подхлъзва се и се удря в дърво, съобщава btv Автобусът, аварирал на Витоша, е бил непригоден за зимни условия, това съобщиха от Столична дирекция на вътрешните работи. Сигналът е подаден около 10.00 часа. Към мястото са насочени служители от Пожарна безопасност, които да помогнат на автобуса да продължи движението си. Автобусът, който се завъртя на Витоша заради непочистено шосе, едва не паднал в пропастта, съобщават пътници цитирани от БЛИЦ "Всички сме в шок, добре че шофьорът се справи в последния момент на лошия непочистен път и спря на метри от пропастта. Автобусът се завъртя и заседна в дърво. Както винаги след дъжд качулка идва помощта от отговорните институции. В момента всички стоим на седалките и чакаме рейсът да бъде отместен", заяви за petel.bg пътничка в автобуса.снимка /петел
Калфин и Константинов: Кандидатът за кмет на ГЕРБ в община Дупница е Методи Чимев На пресконференция днес народния представител Кирил Калфин и лидерът на ГЕРБ – Дупница Ивайло Константинов дадоха категорична заявка, че общинското ръководство на партията и областното, номинират Методи Чимев за кмет на Дупница. "Никога не се е обсъждала различна от тази номинация. Той е един от най-успешните кметове в България", заяви Константинов.
Пострадалите от катастрофиралия микробус на пътя за Паничище са от Благоевград Микробус "Рено" се обърна близо до Сапарева баня на пътя за  Паничище. Инцидентът стана днес следобяд. Четирима са ранени, като всички те са от Благоевград. Шофьорът на буса изпуснал управлението и на остър завой изхвърчал от пътя, скъсал мантинелата и се преобърнал по таван в полето. Пострадалите са транспортирани до най-близката болница. В буса е имало 8-души, като той е пътувал от Паничише към Сапарева баня. Водачът е на 36-години и пробата за алкохол е отрицателна.
Пълна незаинтересованост от общинските съветници в Дупница към заема от 3 млн. евро Пред полупразна зала и едва двама общински съветници премина приключилото преди минути обществено обсъждане в Община Дупница на предложението за поемане на дългосрочен дълг чрез емисия на общински облигации. Точно 29 минути продължи обсъждането на изявеното от кметския екип желание да изтегли 3 млн. евро, с които да погаси голяма част от задълженията към настоящия момент, както и да осигури финансиране на някои много важни проекти. Общинският съветник от ГЕРБ – Иван Фулев дойде с известно закъснение, а буквално в самият край на обсъждането, в залата влезе още един ГЕРБ-съветник Емил Панчев. В залата бяха кметовете на селата Яхиново, Бистрица и Самораново, както и служители от общинска администрация.
Другата седмица обявяват за лиценза на „Марек“, дубълът загуби 2:5 от „смърфовете“ От Лицензионната комисия към БФС трябваше вчера да обявят на пресконференция отборите, които получават лиценз за вътрешното първенство и кои не. Досега от родната централа оповестиха едва 7, а всички останали тръпнат в очакване, за да видят какво ще бъде бъдещето им. Отборът на "Марек" вече изпадна от А група и от новия сезон ще се подвиззава във втория ни ешелон. Заради забавянето с лицензиите и най-вече коментарите около ЦСКА и Черно море тръгнаха слухове, че останалите 5 клуба от елита имат проблеми с документите, но от родната централа все пак уточниха, че документите на всички клубове не са разгледани и това е причината да не са обявени. Самият наставник Тенчо Тенев вече обяви, че в клуба мислят за селекцията за Б група след загубата от "Локо" (Пд).
С мантинели ще пазят шофьорите в жк „Елица“, слагат ограда и на острия завой при „Топлотехника“ Еластична ограда ще бъде изградена в жк "Елица" от Община Дупница, информират от кметството. 12 метра е отсечката, която се предвижда да бъде изградена и е по молба на живущи в района. Причината е в улица с голям наклон, като липсва обезопасителна ограда и при хлъзгава настилка, или ако е заледен терена, шофьорите са изправени пред угрозата да паднат в дълбокото дере на реката.
На още две места в Дупница ще бъдат монтирани такива огради, известни като мантинели. На връзката при "Байкал" ще бъде подменен участък от 16 метра, след като преди време шофьор, бягайки от полицията успя да го унищожи. Другото място е при магазин "Топлотехника", където е остър завой и необезопасен, като ще бъдат поставени 12 метра ограда. Преди няколко месеца, на това място автомобил летя 30 метра, а пътниците оцеляха по чудо.
Еластичната ограда е дарена безвъзмездно от Агенция пътна инфраструктура.
Терористите от Ислямска държава „бръмчат“ с БМВ с българска регистрация  Фотографията с колата, натоварена с терористи, е заснета и разпространена от Al Jazееra. Според информацията терористите от ИДИЛ са използвали джипа при бомбен атентат по време на среща на командирите от Ahrar al-Szam в Сирия. Джипът – БМВ е с разградска регистрация. Сигнал за тази публикация е подал читател на БЛИЦ, който е изпратил и снимка на автомобила20140910.svniqvxxzz
ЗАЕДНО на 3-ти март. Една инициатива на Ротаракт клуб Дупница Ротаракт клуб Дупница, съвместно с Община Дупница, организира концерт по случай Денят на Освобождението – 3-ти март. В концерта ще вземат участие ученици от основните училища в гр. Дупница и танцови състави от града.              
Благоевградска фирма ще изгради съоръженията за деца с увреждания в дупнишко училище и детска градина OLYMPUS DIGITAL CAMERA Днес, в кръглата зала на Община Дупница, се проведе процедура по отваряне на оферти по проект на Трансгранично сътрудничество България-Македония, който предвижда изграждане на достъпна среда за деца с увреждания, информираха от пресцентъра на кметството.
Задигнаха 2 мобилни телефона и 60 лв. от лек автомобил в село Яхиново  Вчера в РУП Дупница е заявена кражба на 2 мобилни телефона и около 60 лв. от лек автомобил „Ситроен“. Автомобилът е бил паркиран пред дома на собственика в село Яхиново.
Цацаров и Цецка Цачева обсъждат поправката „Братя Галеви“ Главният прокурор Сотир Цацаров пристигна в Народното събрание днес, за да се срещне с председателя на парламента Цецка Цачева. Посещението на Цацаров е свързано с т.нар. поправка "Братя Галеви", твърди vsekiden.com. Обвинител №1 на републиката ще обсъди с шефката на парламента предложенията на прокуратурата за промени в Наказателно-процесуалния кодекс, с които ще се прекрати бягството на престъпници от правосъдието по подобие на случая с дупнишките бизнесмени, чийто пример бе последван лавинообразно от други осъдени.