Поредно обжалване в Дупница пред Комисията за защита на конкуренцията Процедура по избор на изпълнител от Община Дупница бе обжалвана пред Комисията за защита на конкуренцията, стана ясно от сайта на КЗК. Софийската "Вахс" ЕООД не е останала доволна от решението да бъде отстранена от поръчката "Закупуване на оборудване за подготовка и провеждане на иновативно културно събитие"по проект „Подготовка и провеждане на иновативно културно събитие в община Дупница „Фестивал на театралното и филмово изкуство – Невена Коканова”. На 3 февруари, те са внесли до КЗК искане, с което оспорват решението на комисията по изобр на изпълнител, а самата комисия е образувала делото 2 дни по-късно и ще гледа всички документи.
БСП победи ГЕРБ в Кюстендилска област, 3-и са България без цензура, 4-и ДПС БСП печели изборите за евродепутати в областта с 13 541 гласа, сочат окончателните резултати при обработени 100 % протоколи. ПП ГЕРБ са получили 12 672 гласа. Разликата е точно 869 гласа. Най-голяма победа, столетницата постигна в община Бобов дол, където надви своя пряк опонент с 914 гласа.
На трето място в областта са  България без цензура с 5 245 гласа, следвани от Реформаторският блок с 1 781 гласа, ДПС- 1 695 гласа, АТАКА 1 687 гласа , АБВ 1 402 гласа, НФСБ- 601 гласа, КОД- 442 гласа.
Очаквайте по-късно окончателните изборни резулати на партиите в община Дупница.
Утре сесия на Общински съвет Дупница. Продължава сагата с управителя на болницата Утре 27 март от 10:00 часа Общински съвет Дупница, ще проведе редовно свое заседание. 18-точки са включени в дневния ред на сесията. Една от точките, която се очаква да предизвика дебати е свързана с решение за провеждане на нов конкурс за възлагане на управлението на МБАЛ “Свети Иван Рилски” ЕООД, защото се оказа, че сегашния шеф д-р Таушански е нелигитимен. Припомняме, че здравната комисия към ОбС е разгледала жалбата на другия участник в конкурса Даниела Ильова и ще предложи на 33-мата избранници да уважи жалбата и предприеме процедура по нов, трети избор на Управител. Причината, поради която за 3-и път ще се стигне до избор е липсата на магистър по медицина в изборната комисия. Според комисията, д-р Първан Дангов не е отговарял на това условие и това на практика превръщало изборът на д-р Таушански в нелегитимен. Предложението на Здравната комисия е да бъде проведен конкурс през месец май.  В продължение на 7 месеца д-р Таушански нямаше сключен договор за управление. На 10 октомври миналата година, до кмета на Общината инж.Чимев бе внесено писмко от зам.председателя на ОбС-Дупница Силвия Овчарченска, която информира кмета, че има внесена жалба и Общински съвет ще я разгледа и ще се произнесе. Преди близо 2 седмици, Чимев поиска отговор от Председателя на ОбС-Дупница Костадин Костадинов, защо тази жалба все още не е разглеждана. В крайна сметка сагата ще продължи в утре. Друга интересна точка е под номер три в дневния ред и е свързана с приемане на Наредба за реда и условията за поставяне на преместваеми обекти и съоръжения на територията на Община Дупница.
Образуваха досъдебно производство срещу 26-годишният младеж, който катастрофира в центъра на Дупница Досъдебно производство е започнато в РУ Дупница в края на миналата седмица срещу 26-годишния Васил Петров, който катастрофира с личния си автомобил „Ауди“ почти в центъра на Дупница, съобщават от пресцентъра на ОД на МВР-Кюстендил. Припомняме, че инцидента стана на 18-ти април към 03.00 часа, на улица „Христо Ботев“, в отсечката между Спортна зала и „Черния мост“. От полицията обявиха, че младежът е карал с несъобразена скорост и нарушавайки правилата за движение е нанесъл сериозни материални щети на паркиран на ул. “Хр. Ботев” лек автомобил “Роувър” и на гараж, намиращ се на същата улицата. След катастрофата Петров бе приет в частната болница в Дупница с фрактура на тазобедрената кост и след оказана първа помощ бе транспортиран в Пирогов. В софийската клиника бе направена операция и според близки на Петров, операцията е успешна.
А СЕГА ДЕ?! Затворници-фантоми от Бобов дол „работили“ за Община Дупница Община Дупница спечели пред Районен съд-Дупница делото заведено от Държавно предприятие "Фонд затворено дело", информират от пресцентъра на кметството. Делото може да се нарече като "Затворници-фантоми". Искът от предприятието е заведен като с него се претендира, че Общината дължи сумата от 24 038,13 лева по договор за отдаване на труд, но бе отхвърлен от съдия Миглена Кавалова. 
Читатели сигнализират за хаос с паркирани автомобили на „Хан Крум“ и „Булаир“ в Дупница Наши читатели сигнализираха за истински хаос от автомобили в района на Минчов площад в Дупница. Основните проблеми са свързани с неправилното паркиране на автомобили най-вече по ул. "Хан Крум" и "Булаир". "Движението в тези райони е направо невъзможно. На ул. "Хан Крум" има поставен знак, с който се забранява паркирането, но там цялата е наредена с коли от началото й до края. Едва минава една кола, а представете си ако трябва да се разминат. Има случаи по 10 минути да се IMG_20150421_164907правят маневри, ако две срещуположно движещи се автомобили се засекат по средата й. Истински хаос е и наглост при знак указващ забрана за паркиране да се паркира. Там е целодневно проблема. Подобна е ситуацията и на "Булаир" особено в първата част на деня до към обяд. Разминаването е равносилно на гимнастика. Органите на реда трябва да вземат мерки, защото наглите шофьори продължават да си правят каквото искат, а като им се бръкне в джоба ще се замислят", коментира наш читател, който ни е изпратил и снимки.
ОТ 21.15 ГЛЕДАЙ ДИРЕКТНО ТУК мачът на Марек Юнион-Ивкони в Шампионска лига След по-малко от 4 часа, в Испания ще започне поредният двубой от Шампионска лига по волейбол между местния шампион КАЙ Теруел и българския Марек Юнион-Ивкони. И двата отбора нямат победа досега след два изиграни двубоя. Испанците, в чийто редици се подвизават доста опитни играчи е фаворит според букмейкърите с огромна преднина. Победата им се оценява на ставки от 1,08 до 1,10, докато за дупничани успехът е в порядъка на коефициент от 6 до 9.
Ученичка от СОУ „Св.Паисий Хилендарски“ в Дупница с 3-о място от международен конкурс В Руския културно-информационен център в гр. София се състоя церемония по награждаване на участниците в Десетия Международен конкурс „Заедно в ХХІ век”. През тази година в него участваха над 3500 ученици от 7 държави с над 4000 творби. Конкурсът е част от националния календар на МОН за извънкласни дейности и се проведе под патронажа на Посолството на Руската федерация в Република България. Примерните теми бяха: 70 години от победата над фашизма във Втората световна война; Славянската писменост и култура и мисията на славянския свят.
Конкурсът е за рисунки, песни, стихове, есета, реферати и медийни презентации – на български и руски език бе в три възрастови групи, а участието е индивидуално в 6 раздела: „Медийни презентации“, „Реферати“ „Проза“, „Поезия“, „Песни“ и „Рисунки“.
Мария-Магдалена Иванова Стоянова – ученичка в Х б клас на СОУ „Св. Паисий Хилендарски” град Дупница бе класирана на трето място във възрастова група ІХ – ХІІ клас в раздел „Проза”. Тя участва с есе на тема „Пътят на живота и победата” за 900-дневната блокада на Ленинград. Наградена бе с грамота и предметна награда.
С грамота и книга е удостоена и нейната ръководителка Йорданка Зашева – главен учител по руски език.
Читателски сигнал: Опасен изкоп в Дупница причинява щети на автомобилите Поредният читателски сигнал се получи на редакционната поща на zadupnitsa.com. Шофьори пишат, че след изкопните дейности от страна на ВиК на 26-ти май, в района на градинката „Жельо Демиревски“ е останала дупка, която създава най-меко казано неудобство за преминаващите автомобили. Припомняме, че в района на ул. Венелин в Дупница се налагаше стартирането на спешна подмяна на около 160 метра водопровод и отклонения към живущите там.  Изкопа се намира на главната улица „Св Княз Борис“, през която минава основния трафик за най-големия квартал жк Бистрица кв Бишика, жк Елица. Според сигнала редица собственици на МПС са били принудени да потърсят помощ в сервиз, след изкривени джанти. Имало и случай на спукан картер. „Нека сменят тръби, но поне да запълнят малко дупката“, се кзва още в писмото. 
Около 15 души се включиха в кампанията „Да дарим кръв, да спасим дупничанин“ Около 15-ина жители на Дупница се включиха в кампанията "Да дарим кръв, да спасим дупничанин", което се проведе днес в сградата на кметството. Повечето от тях бяха от администрацията, но не липсваха и граждани решили да се включат в благородната кауза. Липсата на кръв и кръвни продукти в страната е огромна, а пазарът на черно достига до 200 лв на човек. Кампанията бе организирана от кмета на града Методи Чимев съвместно с "Кръвния център" в Кюстендил и ще се провежда два пъти годишно.
Продължават кражбите на автомобили! Този път „изгоря“ курортист в Сапарева баня  Автоапашите отмъкнаха пореден луксозен автомобил в региона. Този път жертва на автомафията стана софиянец, който е бил на почивка в Сапарева баня. Автомобилът БМВ Х5 е бил паркиран пред един от големите хотели в курортния град, а липсата е установена вчера сутринта. Това е поредната кражба на автомобл в региона. На 3-ти август в РПУ-Дупница е заявено противозаконно отнемане на лек автомобил БМВ. Автомобилът е бил паркиран пред дома на собственичката в града. По случая започна досъдебно производство. На 9-ти миналия месец “БМВ 330″ бе задигнато отново пред дома на собственика. На 18-ти юни опитни крадци отмъкнаха от дупничанин скъп джип Audi Q7, като автомобилът е бил паркиран пред блок в най-големия жилищен комплекс в Дупница, жк. Бистрица. През април друг дупничанин се раздели с “Фиат Браво”, като колата е била паркирана на улица “Отец Паисий” в града.
Един от пострадалите при катастрофата край Мурсалево е в тежко състояние, в благоевградската болница Тежко е състоянието на един от пострадалите при катастрофата, в близост до село Мурсалево. Блъснатият моторист – тийнейджър е в хирургично отделение на благоевградската болница, като на този етап се знае, че състоянието му е доста тежко. Возещият се на задната седалка на скутера е с порезни рани. Тийнейджърът е от Кочериново и се е движил със своя скутер по посока Благовград – София. Преди село Мурсалево, на разклона за пресевната база, изненадващо предприема маневра, опитвайки се да завие наляво, но без да подаде нужната сигнализация. Движещият се зад него автомобил, със софийска регистрация, Опел Комбо, го удря. На този етап не е ясно с каква скорост са се движели скутера и автомобила. Произшествието е обслужено от полиция и дознател. Инцидентът предизвика голямо задръстване и километрична опашка, в двете посоки.
Евакуираха жителите на село Бисер, има опасност от наводнение Жителите на село Бисер са били евакуирани заради поройните дъждове, които са се изсипали в района, съобщи Нова тв. В селото хората са били уведомени както със съобщаване от врата на врата, така и с биене на камбаната на църквата. От кметството заявиха, че мерките са по-скоро превантивни и хората са настанени в по-високите части на селото. Язовирът, който помете района през 2012-а, е в добро състояние.
Доброслав Радев, отново победи и е на финал на Европейското по кик-бокс Дупничанинът, Доброслав Радев продължава да мачка съперниците си на Европейското първенство по кик-бокс за юноши и кадети в испанския град Сан Себастиян. Днес възпитаникът на СК „Патриот“ и треньора Кирил Чакъров, отново демонстрира класа и спечели с 3:0 съдийски гласа, срещу италианеца Лука Пелицоли. След този успех, дупничанинът ще спори и за Европейската титла, срещу представител на Израел. Припомняме, че на ¼ финал, Радев победи унгареца Барнабас Ласло.
Отборът на Стад спечели Коледния футболен турнир в Дупница Отборът на Стад спечели Коледния футболен турнир в Дупница. Надпреварата се организира от „Уин клуб“ и бе открита на 24 декември. Срещите се проведоха на игрището с изкуствено тревно покритие в жк Бистрица. В турнира се включиха 11 отбора разпределени в три групи. В предварителните групи се игра по системата „всеки срещу всеки“, като напред продължиха отборите заели първите две места, както и два от третите.
„Марек“ ще тества и „Пирин“ (ГД) в контрола Лидерът в Б група "Марек" договори контрола с на практика изпадналия отбор на "Пирин" (ГД). Двата отбора ще се изправят един срещу друг на стадиона в Бобошево или село Мурсалево идната седмица. Остава двата клуба да се разберат само за датата.
Полицията разкри още две убийства Окръжна прокуратура – Плевен, с помощта на органите на МВР, установи извършителя на убийството на 39-годишния Цветослав от Плевен, извършено на 23.01.2015 г. 43-годишният Георги Стоев от Плевен е привлечен под наказателна отговорност за убийство.В кратки срокове са извършени множество процесуално-следствени действия и оперативно-издирвателни мероприятия – претърсвания, разпити на свидетели, събиране на веществени доказателства, в резултат на което е установен механизмът на извършване на престъплението, както и обстоятелствата по извършеното убийство. Стоев е направил пълни самопризнания и е описал механизма на извършване на убийството. Налице са данни за това, че същият е с психични отклонения, което обуславя необходимост от провеждането на психиатрично изследване. Работата по случая продължава.
Пореден се барикадира в апартамента си и крещи : При мен има убийци ОБНОВЕНО Инцидента се случва във Варна и според очевидци мъжът е надрусан.
Десетки дупничани посетиха Галерия „Джамията“ за откриването на изложбата, посветена на Митко Панайотов  Десетки дупничани присъстваха на откриването на изложбата-живопис, посветена на пернишкия художник Митко Панайотов в Дупнишката галерия „Джамията“.
Българските национали по кик-бокс, част от които е и дупничанина Доброслав Радев, заминаха за Унгария Дупничанинът Доброслав Радев замина днес за участие в турнира от Световната купа по кик бокс в Сегед, Унгария. Радев, който е представител на СК Патриот-Дупница, е заедно със своя личен треньор Кирил Чакъров и ще се появи в нова категория до 63 килограма.. В надпреварата, която е през уикенда, ще участват 20 български състезатели. Припомняме, че миналата година Доброслав Радев спечели кръг от Световната купа, точно в Сегет.
Дупничанките Ивона Цинцарска и Луиза Захариева ще представят България на световно първенство в Азербайджан Двете дупничанки попаднаха в националния отбор на България и започват подготовка за световното първенство по таекуон-до версия WTF в Азербайджан. Ивона Цинцарска и Луиза Захариева са възпитанички на треньора Христо Михалчев в СК Гладиатор. Те са вицеевропейски шампионки от миналата година от първенството в Букурещ, а през настоящата 2014 година също записаха редица успехи в международни турнири. Двете ще заминат и на лагер с националния тим в Банско1374226_753015888072116_1724332935_n (1)
Д-р Таушански отново избран за шеф на общинската болница Д-р Любомир Таушански е новият стар директор на МБАЛ “Св.Иван Рилски”. Той получи по-висока оценка от своя опонент Даниела Ильова, става ясно от протокола на комисията с председател д-р Лорета Николова, информира общинския пресцентър. Таушански е оценен с 5,50, а Ильова с 4,50.
Тодор Вълчев се завърна в „Марек Юнион-Ивкони“ (ОБНОВЕНО) Волейболистът Тодор Вълчев, който миналата година стана шампион с "Марек Юнион-Ивкони", отново е в Дупница. Той се завърна изненадващо от Тунис, където се подвизаваше в тамошния шампион "Сфакс". Вълчев започна тренировки с отбора, но няма правото да играе, тъй като трансферният прозорец в България бе затворен преди 20-ина дни.
Какви оръжия и автопарк са притежавали братя Галеви? 28 оръжия – пистолети, ловни пушки и карабини, кътали през годините обявените за международно издирване дупничани Пламен Галев и Ангел Христов. Двамата братя са любители на руското ловно оръжие. Това показва експертизата на оръжейната колекция на Ангел Христов и Пламен Галев, поискана от особените защитници на двамата по делото, водено срещу тях от Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество /КОНПИ/.
В активите им са записани общо 28 оръжия – по 14 на всеки от двамата.
Пламен Галев имал 2 револвера “Смит и Уесън” и 7 пистолета – “Зиг Зауер”, “ЧЗ-75В”, “Davis” и четири от марка “Глок”. В колекцията му влизат и 3 ловни карабини – “Сайга МЗ ЕXP-01”, “Сайга MK-03” и “Медвед-3”, която по фактури е най-скъпа. За нея Пламен се е бръкнал с 2300 лв.
Най-скъпият му пистолет е 1750 лв., а най-евтиният – 285 лв. Според експертите за оръжие Галев е дал общо 14 617 лв.
galev_hristov-1Ангел Христов пък похарчил за въоръжение още повече – 18 387,50 лв. Половината от парите отишли за 5 карабини, сред които пушка и няколко ловни карабини, сред които "Тигър", струваща 60 000 рубли. Перлата между карабините обаче е “Хеклер и Кох”, калибър 223, купена срещу 3925 лв. Другите пари Ангел Христов-Геле пръснал за късо огнестрелно оръжие – 7 пищова и револвер, както и около 1000 лева за муниции.
"Това, което трябва да се знае, е, че тези оръжия никога не са били тяхно притежание по едно и също време. Купували са и са продавали оръжия, като в момента нито едно от тях не е налице", казаха експертите от КОНПИ, явяващи се по делото в Кюстендил.
От Комисията преследват още имоти на братята в дупнишкото село Ресилово, банкови сметки за над 800 000 лв., дялове в 15 фирми, автомобили, мотоциклети и даже една яхта.
Освен това от КОНПИ настояват да се обяви за недействителна сделката за учредяване на право на строеж на две триетажни къщи с басейн, зала за тренировки и фитнес в т.н. "имение в Ресилово".
Искът на Комисията е за общо 4 250 189,12 лв. – на толкова е оценено придобитото от семействата на двамата бизнесмени имущество за 25 години назад.
Комисията е проверявала имуществото на Пламен Галев, Ангел Христов и съпругите им Емилия и Радмила за времето от 13 август 1987 г. до 13 август 2012 г.
Ответници по делото са още три дружества, регистрирани на Сейшелските и Вирджинските острови – “Ем Пи Ви Трейдинг”, “Пи Ей Джи Норд Адамс” и “Макса лимитид”. Ангел Христов и Пламен Галев са представители на първите две фирми, на третата представител е счетоводителката им Христинка Ангелова.
Макар и въоръжени "до зъби", дупнишките братя са впечатлявали повече със своя автопарк, казаха запознати с описа на имуществото им. За следващото заседание на Кюстендилски окръжен съд, насрочено за март месец, се очаква да бъде готова експертизата на автопарка им. През годините Галеви сменили 20-ина луксозни автомобила, чиято обща стойност надхвърля 667 000 лв. Девет от колите се водели на името на двамата, а останалите – на една от фирмите им, регистрирана на Сейшелските острови.
Преобладавали са марките “Ауди” и “Мерцедес”. Част от колите обаче вече са отчуждени, други са продадени, а един спортен “Мерцедес 124”, купен навремето за 10 955 110 недоминирани лева (10 955,11 нови лева), е дарен, показват документите на КОНПИ.
Затова комисията е предявила иск и за пари от продажбата на автомобили. Срещу Пламен и Емилия претенциите са за стойността на зелено “Ауди А6”, “Фолксваген Голф”, мотоциклет “Харлей Дейвидсън” и джет за сняг “Ямаха”, с който семейството разполагало през пролетта на 2005 г.
От исковата молба до съда става ясно, че през банковите сметки на семействата на двамата съратници са минали общо 799 573 лв. и 520 долара. Ангел Христов имал над четвърт милион в 7 сметки в три банки, а жена му Радмила – 69 984 лв. Останалите пари били по сметки на Пламен Галев, се уточнява в документите по делото. Част от тях били на срочен влог във валута в клонове на две банки.
Не е ясно обаче колко точно струва прочутото имение на Галеви в Ресилово. По документи то се води на фирма, регистрирана в Кипър, а после прехвърлена на Сейшелите. Проучванията показват, че от 1998 до 2005 г. в резултат на серия от сделки братя Галеви са придобили земя в местността Зад чифлико в Ресилово.
Селото е в границите на община Сапарева баня, която се слави с най-горещия гейзер в континентална Европа. В Ресилово Галеви са купили три поземлени имота и 10 парцела земеделски земи, част от тях 6-та категория.
Комисията за незаконно придобито имущество иска да се обяви за недействителна сделка за инвестиция върху имотите. С нея Ангел Христов и жена му учредяват право на строеж в полза на “Пи Ей Джи Норт Адамс”, представлявана от Ангел Христов и Пламен Галев, върху собствения им недвижим имот от 805 кв. м в Ресилово.
Фирмата е регистрирана през май 2000 г. от кантора в Кипър с трима управители – Христов, Галев и Михаил Оков. Същия месец те подават оставка и управители стават мъж и жена с фамилия Димитриади. Месец по-късно е подадена молба за регистрация на дружеството от едно физическо лице и адвокатска кантора. В началото на юни 2000 г. дружеството получава разрешение за извършване на международни операции. Издават му се 1000 оригинални акции, с които се правят сделки.
До процеса за отнемане на незаконно придобито имущество се стигна, след като прокуратурата успя да осъди братя Галеви по дело за организирана престъпна група и за рекет. Двамата станаха обвиняеми през януари 2009 г. Галев бе подведен под отговорност за това, че е образувал и ръководил въоръжена група за рекет, а Христов, Апостол Чакалов-Тоци и Владимир Ангелов-Стъклето бяха посочени като участници във формированието.
На първа съдебна инстанция братя Галеви бяха оправдани, но втората – Софийският апелативен съд, ги призна за виновни и ги осъди на затвор. Върховният касационен съд (ВКС) намали наказанията – даде 4 г. на Христов и 5 г. на Галев, и разпореди част от имуществото им да бъде конфискувано. Преди да чуят решението на върховните магистрати, на 9 май 2012 г. Пламен Галев и Ангел Христов изчезнаха и бяха обявени за международно издирване.
Напук на слуховете, че се знае къде са, бившите барети са потънали сякаш вдън земя.
Спецпрокуратурата обвини задочно издирваните с червена бюлетина на Интерпол братя Галеви като тартори на група, извършвала банкови преводи в чужбина чрез фалшиви документи. Делото за пране на пари започна след съвместно разследване с ФБР. Групата действала от януари 2003 г. до края на 2010 г. в София и Дупница. Парите, за които се предполага, че са със съмнителен произход, били превеждани основно чрез 2 наши банки в сметки на фирми в Швейцария, Канада, Литва, Латвия, Обединени арабски емирства, Великобритания, Британски Вирджински острови, Кипър, Сейшелите и Китай. Официално причината били договори за купуване на мерцедеси втора употреба. Такива коли обаче не пристигнали у нас.
Според прокуратурата за 8 г. с помощта на счетоводители и други подставени лица – куриери, Галеви успели да изперат над 35,5 млн. лева.
Дупничанинът Иван Костадинов спечели сребърен медал на Световното първенство по муай-тай в Тайланд Дупничанинът Иван Костадинов записа поредно отлично представяне в кариерата си. На Световното първенство по муай тай в Тайланд, той спечели сребърен медал. Костадинов взе убедителни победи преди да се класира за финала, като на полуфинала победи с нокдаун англичанина Джак Ридли. Иван Костадинов е част от българския национален отбор, който се представя отлично на първенство, провело се в Банкок. Българите спечелиха 1-златен, 6-сребърни и 4-бронзови медала. Костадинов е възпитаник на Минко Минков и Кирил Чакъров, като 5-години печелеше титли за боен клуб „Марек“, а от 4-години е състезател на „Армеец“ Сф. Той е многократен републикански шампион и вице световен за младежи.
Камион изгоря на „3-и гвардейски полк“ в Дупница Тази сутрин е възникнал пожар в товарен автомобил “Скания” в Дупница. Той е бил паркиран на ул.”Трети гвардейски полк” в града. Автомобилът е почти унищожен от огъня, а пожарът е угасен от РСПБЗН – Дупница. Причините за възникването на пожара се изясняват от РУ Дупница.
Васил Симов: Българският волейбол е в голяма опасност Васил Симов е главен изпълнителен директор и председател на съвета на директорите на Софийската стокова борса. Във волейболните среди името му се появи в средата на септември 2012 година. Тогава той бе обявен за лицето на опозицията срещу настоящото ръководство на Българска федерация волейбол. На 13 декември същата година пък Симов бе изран за председател на сдружението "Приятели на волейбола", чиято основна цел да подпомога детско-юношеския волейбол, но подава ръка и а представителните тимове на клубовете у нас. Ето какво сподели той пред Агенция БЛИЦ относно бъдещето на този спорт у нас:
УНИКАЛНО! Победи на „Марек“ в Топ 10 на „Спортните чудеса“ на България за всички времена Безпрецедентен успех постигна футболът в Дупница за историята не само на града, но и на страната. Победите на "Марек" над гигантите в най-силните им години "Байерн" (Мюнх) и "Абърдийн" се класираха в Топ10 на националното гласуване "Спортно събитие на България" организирано от в-к "Стандарт". Гласуването продължава, а церемонията по награждаването е в сряда.
Мъжете винаги са виновни… Aко питате нас, мъжете винаги са ни виновни! Което, естествено, е много далече от истината. И, за да ви докажа, че в повечето случаи жените сами сме си виновни, че не ни върви в любовта, ще ви запозная с един много интересен текст, който няколко от приятелите ми във Фейсбук споделиха. Чета и се чудя да се смея ли да плача ли?! Защото, колкото е забавен, толкова е и истински…
Втори човек се самозапали , този път в Сандански Само ден след като фотографката Лидия Петрова се самозапали пред президентството сега и мъж е направил същото, но в Сандански. Трагедията се е разиграла в близост до гробищата в града. Николай М е посегнал на живота си до църквата в гробищен парк Сандански. Предварителните данни сочат, че човекът е в тежко състояние. В момента той е транспортиран към „Пирогов“.    
Волейболистите от „Марек Юнион-Ивкони“ и Цецо Соколов дариха Дома за сираци в Дупница Волейболистите от “Марек Юнион-Ивкони” изненадаха приятно дома за деца лишени от родителски грижи “Олга Стоянова” в Дупница. Двама от шампионите Борислав Апостолов и Мартин Иванов посетиха Дома, в който живеят 49 деца, за да ги зарадват. “Знаем, че всеки такъв дом има нужда от подкрепа и най-вече децата. Затова целия отбор решихме да помогнем и събрахме една сума, която да дарим за нуждите на тези деца. Те трябва да знаят, че винаги има хора, които ще ги обичат и ще им подават ръка”, сподели Иванов. “Спортът не е само спорт, той е и начин на живот, който те учи да оцеляваш и да вярваш, че мечтите са постижими. Затова се обръщам към всички деца тук, вярвайте в мечтите си бъдете уверени, че ще се сбъднат. Един ден това ще стане”, пожела им Апостолов.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Община Дупница ще иска намеса от държавата за проблема с движението в района на автокъщите  Комисията по безопасност на движението ще предложи на кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев да бъдат подадени сигнали до Областно пътно управление и Агенция „Пътна инфраструктура” за разрешаване на проблема с движението в района на автокъщите.