ВИДЕО/Дупничанинът Цветан Иванов спечели трето място на тазгодишното състезание Pirin Run Миналата  неделя /21.06.2015 / край Банско се проведе състезанието по планинско бягане и планинско колоездене Pirin Run, което е част от веригата FIVE MOUNTAINS 2015. Дупничанинът Цветан Иванов спечели трето място при планинско колоездене за младежите до 20-години. Първи стана Лъчезар Ангелов, а на второ място се нареди Деян Йорданов. В състезанието участва и още един дупничанин Георги Василев. Трасето  бе дълто 29 километра, катерене от Банско до хижа Вихрен, от  които 16 километра черен път с денивелация над 1200 метра. През цялото време на надпреварата валеше дъжд, придружен от силен вятър, като температурата не надмина 6-7 градуса. Част от участниците не издържаха до края, главно заради метеорологичните условия, като завършиха  40- колоездачи и около 90 състезатели по планинско бягане. Цветан Иванов е роден през 1999 година, като с колоездене се занимава от около година и половина, но не професионално, а кото любител. Самият той разкри, че по време на тренировки изминава около 150 километра на ден.
Марек Юнион-Ивкони готви трети трансфер на свой в чужбина Интерес към наши волейболисти има, но официална оферта с конкретни параметри има отправена към един на този етап. Това обяви мениджърът на 4-кратните ни републикански шампиони от Марек Юнион-Ивкони Людмил Найденов. "На този етап клубът ни ще го напуснат разпределителя Гьорги Гьоргиев и Златан Йорданов, които ще играят в Турция, но със сигурност и други ще ги последват. Запитвания има, а при нас трансферите обикновено се осъществяват през септември. До дни сме на път да финализираме трансферът на един от младите ни играчи, който трябва да се присъедини към новия си тим в Полша, но нека подпишем договора и тогава ще го обявим. До 10 дни трябва всичко да е факт, а новият отбор е доста сериозен", лаконичен бе Людмил Найденов.
Петьо Костадинов-Полковника: Марек да реагира незабавно в съда, включително и срещу УЕФА Да не говорим за павиана Гошко и неговото положение в сравнение с приматите в скъпи костюми, но останали на четири крака, поради генетична обремененост.
„Марек Юнион-Ивкони“ гони 13-а победа с 3:0 гейма Волейболните ни шампиони от "Марек Юнион-Ивкони" ще гонят 13-а победа с 3:0 гейма. Досега дупничани имат само 2 загубени гейма при успеха с 3:2 над "Пирин", а всички останали 12 мача приключват в 3 гейма. Целта, кото са си поставили самите играчи, обаче не е никак лека, тъй като в утрешния двубой ще се изправят срещу възродения отбор на "Арда". Тимът от Кърджали започва да намира себе си, като във вторник буквално отнесе приятната изненада в шампионата до този момент "Добруджа" с категоричното 3:0 и голяма разлика в точките, а топреализаторът им Невен Нешев демонстрира, че е върнал формата си от преди тежката контузия, която го извади от игра за повече от 10 месеца.
Хванаха цигари без бандерол Вчера полицаи от Бобов дол са иззели 100 кутии цигари от различни марки и без български акцизен бандерол от 40-годишна местна жителка. По случая е започнато дознание в РУ Бобов дол.
Ботев Пд поиска да отложи мача с Марек Ръководството на "Ботев" (Пд) е поискало да бъде отложен мача с "Марек" за друга дата. Не става въпрос обаче за представителните отбори на двата клуба, а за дублиращите. По програма, дупничани трябва да гостуват под тепетата в понеделник, но почти сигурно няма да пътуват, тъй като също са съгласни с предложението на пловдивчани. Оказа се, че и други от елитните ни клубове са проявили желание за отлагане.Следващата седмица са мачовете от турнира за Купата на България, като и Ботев и Марек ще разчитат на голяма част от играещите в дубъла.
От Пирин ГД се отказаха да пускат жалба за обидите в Кюстендил 24-часа, след като бяха обявили намерението си да сезират компетентните органи за обиди на етническа основа, по време на мача Велбъжд-Пирин ГД/1:0/, от ръководството на клуба от Гоце Делчев се отказаха от това свое желание. Ето какво официално обявявиха днес от Пирин ГД: „Не сме подавали жалба относно отношението към нас от страна на публика и ръководство на Велбъжд, но ни обиждаха. Не ни интересува отбора на Оборище и дали играят мачовете си. Ние гледаме само нашата програма и нашите мачове. Интересува ни да победим Оборище в неделя/26.04.2015/“. Припомняме, че вчера от Пирин обявиха, че публиката на стадион „Осогово“ и най-вече хора от официалната ложа са обиждали играчите на отбора с думи „турци“, „помаци“, „резаняци“. Новината вчера за жалбата бе потвърдена също от хора от ръководството на клуба. Според запознати със ситуацията във В-Югозападна футболна група, това е опит да се свали напрежението, което започна да взима връх, особено след мачовете от последния 23-ти кръг.
86-годишна от Бараково почина след пожар 86-годишна жена е починала тази сутрин при пожар в с. Бараково, общ. Кочериново. Сигналът за пожар в къща е постъпил малко след 6.30 ч. Възрастната жена е намерена мъртва вътре в помещението, от което е тръгнал огъня. В него е имало печка на твърдо гориво. Екипът на РСПБЗН – Рила е спасил къщата от унищожаване. Причините за възникването на пожара изяснява РУ Рила.
Чимев иска обяснение от министър: Защо вземате от парите на Дупница?! Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев е изпратил писмо до Министъра на регионалното развитие Даниела Терзиева във връзка с решението да бъде намалено европейското финансиране за 17 общини, информираха от общинския пресцентър. В писмото си, Чимев изразява своето несъгласие с орязаните пари за общината и настоява за среща, на която да бъде коментирана ситуацията. Преди дни на пресконференция в столицата стана ясно, че както на Дупница, така и на още 16 общини от “трето функционално ниво”, Правителството е решило да ги отреже с 20 млн. евро от финансирането по Оперативна програма “Региони в растеж 2014-2020 година”. Мераците на дупнишкия градоначалник за такава среща, на която да промени тази ситуация обаче ще увиснат във въздуха, тъй като до петък идната седмица, бюджетните разпределения за градовете ще бъдат изпратени в Брюксел, тъй като крайният срок даден на България е 31 май. “Държа да подчертая, че Община Дупница до този момент не е уведомена официално за подобно решение. Наш представител не е присъствал и на въпросната среща с представители на НСОРБ. Смятам, че е редно когато се вземат подобни решения отнасящи се до европейското финансиране за 7-годишен период, засегнатите общини, каквато в случая е и Община Дупница да бъдат уведомявани по надлежния ред. Нещо повече, убеден съм, че в конкретната ситуация би трябвало да бъде потърсено и нашето мнение, за да ни бъде дадена възможност да изтъкнем своите аргументи в полза на едно или друго решение. За съжаление, до този момент такава възможност не ни е предоставена от страна на Министерството. С писмо от 28.04.2014 година до НСОРБ, аз съм изразил категоричното си несъгласие с критериите за разпределение на бюджета по ОП “Региони в растеж 2014-2020”, но очевидно това мое становище не е било взето предвид.chimev
Огромен интерес към проекта „Активно лято“ за децата на Дупница. Вижте програмата За втора поредна година Община Дупница организира ваканционни занимания за деца под мотото "Активно лято". Днес „активното лято“ за децата на град Дупница, организирано от МКБППМН към Община Дупница продължи с работилница за цветя. Всички деца имаха възможността да усвоят техники за изработване на цветя от креп хартия, под ръководството на Лора Делибалтова- учител по изобразително изкуство в ОУ"Христаки Павлович. Днешните занимания продължиха с урок по баскетбол на игрището в СОУ "Христо Ботев" гр.Дупница, с треньор Павел Павлов. Поради засиления интерес към мероприятията, включени в активното лято, организаторите молят , всички желаещи да се записват предварително за участие на телефон 0701/5-92-38.
„Марек Юнион-Ивкони“ за последно играе в Дупница днес? Походът за защита на титлата за волейболният ни шампион "Марек Юнион-Ивкони" продължава в полуфиналните плейофи днес. От 17.30 часа в спортната зала на Дупница Гьорги Гьоргиев и компания излизат срещу ЦСКА. Играе се до две победи от три срещи.
АСП спря приема на заявления за лични асистенти, в Дупница чакащите са 148 От Агенцията за социално подпомагане са уведомили общините, че отменят втория етап за прием на заявления от кандидат-потребители и кандидати за лични асистенти. Официално, такова писмо е пристигнало и в Община Дупница подписано от ръководителя на проекта Румяна Георгиева, информират от кметството. "Към 8 юни тази година броят на обслужваните по проекта хора с увреждания и хора с ограничения или в невъзможност за самообслужване е 14 133 потребители, в т.ч. 3 049 деца. В листата на чакащи броят на одобрените е значителен. Обявяването на втори прием на документи щрез месец юни ще създаде допълнителни очаквания сред гражданите, които в рамките на този проект не биха се реализирали, тъй като финансовият ресурс по проекта е разпределен", се казва в писмото.
По този проект "Нови възможности за грижа", Община Дупница успя да осигури 80 места, а други 148 са чакащи. От Община Дупница вече изготвят документите, с които ще искат 150 места за лични асистенти от Министерство на труда и социалната политика по друг проект "Независим живот", който е със същата дейност на услуги.
Потушиха пожара на сметището в Дупница Екипи на РСПБЗН потушиха пожара на сметището в Дупница. Той е причинен поради самозапалване. Пожарникарите са били извикани от служители на фирмата, която стопанисва обекта.Преди това работниците са изсипали над 100 кубика пръст в дерето.
Два побоя и петима задържани в Дупница Петима мъже са задържани вчера в полицейския арест в Дупница за 2 хулигански прояви. Инцидентите са възникнали късно след обед в Дупница и в село Самораново. При първият инцидент, трима мъже с инициали Н.Г.- 61 г., К.Г.-47 г. и Г.Н.-34 г., докато изяснявали отношения с познати, ги нападнали, нанесли им побой. Пострадали са двама мъж и жена. 27-годишният пострадал е с порезна рана на главата, а 23-годишната жена е с порезна рана на ръката. На двамата е оказана медицинска помощ. По случая е започнато досъдебно производство.
Катастрофа в Княжево на изхода от София. Кола с кюстендилска регистрация се преобърна "Пежо" с пернишка регистрация и "Фиат" с кюстендилска регистрация сътвориха страховито и кърваво меле на столичния бул. "Цар Борис III". Двата автомобила са катастрофирали около 14 ч. на пешеходна пътека при кръстовището с улица "Дамяница" – до спирка "Планинец" в Княжево по линията на трамвай №5. По неофициална информация пернишкото пежо е преминало на червен светофар и ударил странично кюстендилската кола, като след това се преобърнало по таван. Тежко пострадали са шофьорът на фиата и спътничката му, като се наложило пожарникари да разрежат ламарините, за да извадят заклещените хора вътре. Източник/Всеки ден
Счупиха прозорец на вилата на фамилия Карастоянови край Дупница Вилата на фамилия Карастоянови, намираща се на изхода на Дупница на улица "Саморанско шосе" осъмна със счупен прозорец. Той се намира на вторият етаж на двуетажната луксозна вила, но не гледа към главния път, а към намиращата се в съседство нива. По все още непотвърдена информация в РПУ – Дупница е подаден сигнал и ще бъде  извършена проверка по случая и най-вероятно ще бъде образувано досъдебно производство срещу неизвестен извършител.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Насрочиха дата за кметски избори в село Овчарци На 16 март ще се проведе частичен избор за кмет на село Овчарци, община Сапарева баня, предаде Агенция Фокус. Изборът е насрочен, след издаден указ от страна на държавния глава. Централната избирателна комисия е утвърдила състава на общинската избирателна комисия, която е ангажирана с провеждането на частичния избор. До 29 януари ще бъдат приемани документи за регистрация и допускане на партиите, а до 3 февруари – на коалиции от партии, за участие в местния вот. До частичния избор за кмет на село Овчарци се стига, след смъртта на Красимир Ранов в края на миналата година.
Някои рискуват живота си за пари, други за без пари.  Спасиха младеж, скочил в морето да вади лодка срещу заплащане 18-годишният Георги скочил в огромните вълни по време на урагана в Ахтопол, за да вади лодка на местен рибар срещу пари. Младежът бил вързан с въжета, но те не удържали на стихията и той започнал да се дави. Тогава без колебания, въпреки студа и ураганния вятър, от кея скочил Милен, който спасил неразумното момче. Това е поредният случай, при който за малко не се стигна до фатален край заради необмислени постъпки на хора по време на бедствие, каквото сполетя Бургаска област през изминалия уикенд, съобщава "Флагман".
Химическа катастрофа в САЩ Продължава кризисната ситуация в Западна Вирджиния. Президента Обама обяви извънредно положение в 9 окръга на щата. Близо 1000 души са потърсили медицинска помощ. Забранено е ползването на вода за пиене от водопроводните системи. На хората се доставя питейна вода с водоноски.
На 5 март отварят офертите за рехабилитацията на улиците в Дупница и селата, общата сума 870 000 лева На 5 март ще бъде проведено първото открито заседание по избор на изпълнители за рехабилитацията на пътната мрежа на територията на община Дупница. Три са обособените позиции на обща стойност 871 853,74 лева. За рехабилитация на вътрешната улична мрежа на града са предвидени 500 000,04 лева, за селата са заложени 170 153,19 лева и за четвъртокласната мрежа – 201 700,51 лева.
От Община Дупница са заложили и задължително условие, че една фирма може да кандидатства само по една обособена позиция. Списъкът с предвидените за възстановяване улици се изготвя и в момента, допълват от пресцентъра на кметството. "Стартираме максимално рано във времето, за да се възползваме веднага с отварянето на асфалтовите бази да стартират и дейностите. Макар сумата за Дупница да е двойно по-голяма, не се заблуждавам и знам, че пак няма да е достатъчна. Иска ми се зад всяка сума по трите позиции да има по още една нула отзад, но такива са ни възможностите към момента и затова трябва да сме реалисти. Особено е тревожно състоянието на уличната мрежа в селата, където от години не е правено нищо. След като успяхме да стабилизране финансовото състояние на Общината, успяхме да заделим ресурс за тази дейност и се надявам, че бюджетът ще позволява тази сума да се увеличава постепенно и редовно от тук насетне", коментира кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев.
Стефан Самарджиев със злато Теодор Георгиев с бронз от Холандия Дупнишкият клуб Гладиатор отново се представи блестящо зад граница. На най- силния турнир в Европа клас G2, проведен в Айндховен Холандия Dutch open 2014, Стефан Самарджиев спечели златен медал в категория до 62 кг. Първият медал за българите пък донесе Теодор Георгиев и той бе бронз.  Жребият му бе убийствен, но Теодор победи национални състезатели на Холандия, САЩ, Турция и Испания, а в полуфиналния мач, Теодор загуби след сериозно съдийско рамо за опонента му от Бразилия, който след това стана и шампион в категорията
Крият официалните лица на стадион „Бончук“ с тунел, почнаха го Изграждането на ограждения от входа на стадиона “Бончук” до административната сграда и съблекалните започнаха от Общината. Това е едно от важните условия на БФС за получаване на лиценз на стадиона. От футболната централа не позволяват да има пряк досег с автомобилния поток на служебните лица и самите подстъпи към помещенията. Покрай алеята ще бъдат изградени ограждения като тунел и човекопотока ще бъде разделен на две, за да се ограничи и евентуални сблъсъци на агитките. Основите за металните платна, които ще оформят тунелът са вече подготвени и до края на седмицата ще започне монтирането им.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Дупничанин с 31 точки в Тунис, съперник къса мрежата от яд Бившият капитан на българския шампион “Марек Юнион-Ивкони” Тодор Вълчев продължава с фурора в шампионата на Тунис. 24-годишният волейболист от този сезон играе в местния шампион “Сфакс”, където лятото треньор бе Виктор Карагьозов. Вълчев бе единодушно определен за играч на мача в дербито на 3-ия кръг между неговия тим и 3-ия от последния шампионат Сусе, спечелен от Сфакс с 3:1 гейма. “Стана много интересен двубой. Залата бе пълна с фенове и на двата отбора. На 4 пъти срещата бе прекратявана за по 10-ина минути или заради нахлуване на фенове на игрището или заради съдийски отсъждания и дългите спорове. Съдията раздаваше картони на гостите буквално като визитни картички. Ама върха на всичко бе веднага след последната точка, която направихме в мача. Един от състезателите на гостите в да си хвана мрежата и буквално я разкъса отваряйки може би еднометрова дупка. Такова чудо не бях виждал. Но важното е че нямаме още загуба”, разкри пред zadupnitsa.com Вълчев. В този мач, юношата на дупничани се отчете с 31 точки (4 блокади, 2 аса, 25 атаки, 68% в нападение).
БАРИКАДИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ! Дупничани затварят Е-79 за 30 минути в петък Дупничани продължават с протестите срещу Изборния кодекс и налагането на Александър Методиев за депутат от Кюстендилска област. Кметът на града Методи Чимев даде разрешение за провеждане на мирен протест на пл. “Демокрация”, известен като Барикадите за 7 ноември, нформират от пресцентъра. Във входираното от Инициативен комитет писмо до него се казва, че мирният протест се насрочва за 7 ноември от 17.30 часа със затваряне за 30 минути на главен път Е-79. Очаква се днес да станат ясни и действията, които ще предприемат в Кюстендил.
ВИДЕО/СНИМКИ Марек започна лятна подготовка Отборът на Марек направи тази вечер първа тренировка от лятната си подготовка. Точно в 18:00 часа на стадион Бончук футболистите бяха изведени на терена от треньорския щаб. Както още вчера съобщихме, заниманието бе ръководено от шестима треньори: Анжело Кючуков, Янек Кючуков, Цветан Видински, Светльо Георгиев, Дани Белчев и Иван Стоянов. В първата тренировка се включиха 16 футболисти, като по-голяма част бяха от дублиращия тим, а също така и бивши играчи на клуба, които за последно се подвизаваха в италианския Марек Сеграте. Заниманието бе наблюдавано от около 7-8 фена и президента на клуба Стойчо Милев, който заяви че финансирането за В-група е подсигурено и то ще възлиза на около 120 хил лева, като отделно ще се изплащат и задължения към НАП и футболисти, които бяха в тима през миналия сезон. Целите пред отбора няма да са влизане в професионалния футбол, а през тази година ще се стабилизира клуба и ще се развива школата. До края на седмицата ще се избере и нов УС, който от своя страна ще избере и треньор, като до тогава всички ще водят заниманията.Очаквайте пълен запис от интервюто със Стойчо Милев.
7 дни без ток! Собственици на хотели и ресторанти в района на Рилски манстир искат обезщетение от ЧЕЗ. Собственици на хотели и ресторанти в района на Рилски манастир са подали жалба до електроразпределителното предприятие “ЧЕЗ Разпределение България” АД. Повод за това стана спирането на тока за рекордните 7 –дни. Ресторантьори заявиха, че поради авария електроподаването е спряно на 4-ти февруари и е възстановено на 12-ти февруари. В този период те не са могли да работят нормално, като са понесли и загуби. Те са били принудени да изхвърлят част от замразените храни. На няколко от заведенията и хотелите е имало проблем и с отоплителните инсталации, които са замръзнали и има спукани радиатори и тръби.“Загубите са големи и затова искаме обезщетение. Ако няма положителен отговор ще търсим правата си в съда“, заявиха пострадали. Аварията е засегнала всички от Пастра до Рилски манастир. Паднал стълб е бил причината за спирането на тока, като с помощта на хеликоптер, той е бил подменен.
Полицаи хванаха 19-годишен от Дупница да краде от… обор Дупнишки полицаи са установили в частен имот 19-годишен младеж, докато прави опит за  кражба. М.М. е от Дупница, установен е в обор в местността “Куртдере” край града. Работата по случая продължава, изяснява се съпричастност на М.М и към други противозаконни деяния.
Новата зала ще бъде с 1505 седящи места. Вижте още подробности за модерното съоръжение DSC02022  Новата спортна зала на Дупница ще разполага с 1505 седящи места. Увеличаването на местата за зрители става чрез пристрояване на залата в северозападна посока (към центъра).
Германея хвърли „бомбата“ в 7-ят кръг на В – Югозападна футболна група След като за 6 кръга Германея Сапарева баня записа само 1 точка и цели пет поражения най-сетне в 7-ят кръг стигна и до успеха и то срещу един от лидерите в първенството на В-Югозападна футболна група отбора на Пирин Гоце Делчев. Въпреки огромните кадрови проблеми старши треньорът Борис Кръстев успя да мотивира играчите появили се на терена и те победиха с 1:0. Единственият гол падна в 23-та минута от дузпа, точно изпълнена от Везенков. Първото полувреме бе общо взето равностойно, като в 41-та минута Зефир Катунчев получи червен картон и остави Пирин с човек по-малко. След почивката гостите се опитаха да променят развоя на мача, но пък позволиха да бъдат опасно контраатакувани и на няколко пъти домакините от Сапарева баня можеха да стигнат и до още попадения.
След срещата старши треньорът на Пирин ГД Йордан Боздански бе видимо афектиран от крайния резултат и загубата и отказа коментар. Наставникът на Германея Борис Кръстев пък бе повече от щастлив след като най-сетне неговия тим записа победа и то срещу един от претендентите за челните места.
Резултати 7-ми кръг
Германея (Сапарева баня) – Пирин (Гоце Делчев) 1:0
Оборище (Панагюрище) – Витоша Бистрица 1:0
Конелиано (Герман) – Чепинец (Велинград) 1:1
Балкан (Варвара) – Беласица (Петрич) 5:2
Вихрен 1925 Сандански – Места Хаджидимово 2:0
Рилски спортист – Струмска слава 1927 1:0
Сливнишки герой – ФК Миньор Перник отложен
Спортист 2012 Своге – Велбъжд 0:2
Марек гледа, Лудогорец игра и вкара 4 гола на „Бончук“/СНИМКИ В мач без никаква интрига и напрежение, шампионът Лудогорец победи Марек с 4:0 на стадион „Бончук“. Дани Абало на два пъти, Марселиньо и Роман Безяк реализираха головете в първия двубой от 14-ия кръг на А група. Двубоят в Дупница показа два отбора в коренно различно състояние и изходът бе предизвестен. През целия двубой тимът от Разград контролираше всичко случващо се на терена и в спокойно темпо стигна до четири гола, които можеха да бъдат и много повече, ако офанзивните играчи на тима бяха по-съсредоточени в завършващата фаза. От първата секунда на мача на „Бончук“ Лудогорец пое контрола на топката и още във 2-ата минута можеше да вкара чрез Върджил Мисиджан, който обаче се засуети в наказателното поле.Шампионите все пак не чакаха дълго за своя гол и той дойде в 5-ата минута. Йордан Минев изведе отлично Брайън Ангуло отдясно на наказателното поле, колумбиецът от своя страна намери с успореден на голлинията пас Даниел Абало, а за испанеца остана само да засече топката в мрежата.В следващите минути Лудогорец се задоволи с притежание на топката и спокойни опити за достигане до втори гол. Логичното се случи в 27-ата минута, в която центриране отдясно на Абало намери Марселиньо на близката греда и бразилецът засече с глава за 2:0. До края на полувремето Моци и Абало пропуснаха да вкарат трети гол, а Марек можеше да стигне до попадение в една от редките си атаки, при която Владислав Стоянов трябваше да отрази удар на Златко Бонев. През втората част мачът изцяло се доиграваше, а картинката на терена не се променяше. – безкрайни атаки за Лудогорец, завършващи доста често с удари към вратата на Михайлов, който спаси Марек от по-разгромна загуба. Голямото желание на Роман Безяк да реализира гол се изпълни в 65-ата минута, когато словенецът получи добър пас и от малък ъгъл вкара с техничен удар за 3:0. Последваха 100-процентови шансове за Вандерсон и Марселиньо, които обаче от перфектни позиции не успяха да уцелят вратата. До края на мача падна още един гол като той бе втори в двубоя за Абало. Главна вина за попадението в 84-ата минута обаче имаше слабата игра в отбраната на Марек. Дупничани не се ориентираха при един лек пас на Вандерсон и топката стигна до Абало, който с технично копване покрай Михайлов оформи крайното 4:0./Гонг
Кирил Калфин в град Бобошево: Ако всичко това, което говореха БСП е истина, то сега нямаше да сме тук За една година управление БСП, ДПС и Атака ни донесоха само разруха. Ако всичко това, което говореха БСП е истина, то сега нямаше да сме тук. Сами си направете равносметката. Ние доказахме, че това, което обещаваме, го правим. Не правим големи обещания, защото сме реалисти. Затова ще Ви обещаем само това, което можем да свършим. Това заяви водачът на листата на ПП ГЕРБ за 10 МИР Кирил Калфин, който заедно с останалите кандидат-депутати проведе среща с жителите на град Бобошево. Калфин обясни, че всичко това, което е направено в Бобошево, е благодарение на ГЕРБ – околовръстният път, водопроводът в Слатино и част от Блажиево, ремонтът на стадиона и осветлението. Той припомни, че когато преди месеци жителите в с. Усойка са имали проблеми с водоснабдяването, е бил единственият политик, който е бил на място, отзовал се е и е помогнал.