Начало
Победителят от "България търси талант" Томас Томов ще весели празнуващите на днешния празник на ромите Банго Васили. Той ще извие гърло днес от 17 часа в театър "Невена Коканова". Освен него, за доброто настроение на присъстващите ще се погрижат ромски оркестър, както и два танци състава от града. Подготовена е и драматизация на обичая Василица.
Отново няма да има футболен сблъсък между футболните школи на Марек 2007 и Марек 2010. Срещата от 13-ят кръг на зона "Кюстендил-Перник" при юношите младша възраст бе отложена. Ръководствата на двете школи се разбраха, че на този етап, поради създадено напрежение между двата клуба е по-добре да се отложи срещата. Това е втори двубой, който няма да се проведе. Преди две седмици не се игра и мача в София от турнира на Футбол 11, за деца родени 2004/2005 години. Ето резултатите на юношите младша възраст от предишния 12-ти кръг и класирането.
Община Дупница е сред отличниците на Норвежката програма и сред първите, които получават финансиране. Това обяви министърът на енергетиката Теменужка Петкова, която бе на посещение в Дупница. Повод за визитата й, е спечеленото от общината финансиране за енергийна ефективност на 6 училища, две детски градини и общинската болница. След среща с кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев в неговия кабинет, двамата посетиха две от училищата, които ще бъдат финансирани. "За нас е голяма радост, че от Общината ни включиха в този проект и с нетърпение очакваме реализацията. Все пак икономиите, които ще реализираме ще ни спомогнат за строежа на ученическия стол за хранене. Искам да благодаря на г-н Чимев за това, че винаги ни е помагал и продължава да помага. Аз от 18 години съм директор тук и сега ще имаме възможност да реализираме тази идея, която е отколешна, а тези икономии ще ни бъдат от полза. Затова благодаря ви г-жо
Петкова, благодаря ви г-н Кмете", лаконична бе директорката на ОУ "Евлоги Георгиев" Румяна Гиргинова. Тя разказа на министър Петкова за взаимодействието с общинска администрация по изготвянето на документите, както и разкри сумите, които годишно отиват за отопление. "Искам да ви поздравя г-н Чимев за отличната работа. Изборът на обекти е много важен и отлично подбран от Вас, като знам, че от години се опитвате да осигурите финансиране за болницата Ви. Вече парите са осигурени. Ще дойда пак след реализацията", поздрави министър Петкова, която се срещна импровизирано и с колектива на училището.
Не съм готов да се откажа от депутатското си място. Кюстендил и Дупница не са цяла България. Това заяви Александър Методиев, по-известен като Бат Сали.
Ако в мъжкия футбол сме свикнали да ставаме свидетели на съдийски безумия и грешки умишлени или не, то днес на един от централните терени в Гьотеборг, децата на "Марек" разбраха какво е да те "заколи съдия". В третата среща от 49-а група на "Готия къп", което е реално световно клубно първенство за деца, местен рефер удари ужасна тесла на дупничани за сметка на шведския "Нортсвилс", с което буквално разплака играчите след последния съдийски сигнал. Двубоят бе много важен и за двата тима, защото победителят продължаваше на 1/32-финал, тъй като имаха по равен брой точки – 3. Нашите отстъпиха 0:1 и с това заеха 3-ото място в групата след една победа и две загуби.
Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев провери изцяло рехабилитираните улици "Русалка" и "Искър", както и частично асфалтираната "Струма". Повод за проверката бе многогодишния проблем с тях и липсата на асфалтова настилка, за което жителите на тези улици са сигнализирали редовно кметовете последните 10-ина години. Само преди 4 дни тези улици бяха готови.
През пролетта, до инж. Чимев бе внесена подписка с молба от живеещи в района да бъдат рехабилитирани частично поне тези улици, които бяха в изключително окаяно състояние. "Миналата година хора от тези улици бяха отправили молба да асфалтираме поне частично, но вече бяхме изготвили списъка с улиците и не беше възможно включването им. При провеждането на процедурата по избор на изпълнител за асфалтиране и рехабилитация тази година, успяхме да положим изцяло нов асфалт на "Искър" и "Росица". Няма да крия, че съм много доволен от направеното и видяното на място. Жалко, че нямаме финансова възможност да асфалтираме изцяло и други подобни проблемни улици", коментира инж. Чимев, който получи поздравления от жители на тези улици, които го засякоха по време на проверката.
Рехабилитацията по уличната мрежа продължава по график и списък, допълват от пресцентъра.
Българският и дупнишки Марек Сеграте е хит в първенството на Seconda Categoria GIRONE. От началото на годината Марек няма загуба, като в този 23-ти кръг момчетата на старши треньора Асен Арсов прегазиха и лидера в класирането Пацуоло Калчо. Отборът на Марек победи с 2:0 въпреки откровено тенденциозното съдийство. От клуба се оплакаха от италианския рефер, който според тях се е опитал да подкрепи противника.
Комисията по безопасност на движението към Община Дупница реши да бъдат поставени камери в центъра на града, както и в обхвата на проекта “Зелена и достъпна градска среда”, след приключването на ремотните дейности. Една от причините е в продължаващите хулигански прояви спрямо пътните знаци, които се унищожават от началото на годината. Писмо с намеренето за това и решението на комисията, ще бъде изпратено и до РУП-Дупница, информират от пресцентъра на Общината.
Първородният син на държавния глава Росен Плевнелиев е издъхнал в сърдечното отделение на столичната Трета градска болница, съобщава ПИК, като се позовава на високопоставени медицински източници. 14-годишният Филип е бил приет късно снощи със сърдечни проблеми в болницата, която е известна с добрите си специалисти в областта на кардиологията.В продължение на 12 часа лекарите се борили за живота му. Специалистите положили много усилия, но така и не успяли да установят точната му диагноза и възпитаникът на Първа математическа гимназия е починал. На този етап от здравното заведение отказват коментар, уточнява ПИК. Сърдечна недостатъчност е причината за смъртта на Филип, най-големият син на президента Росен Плевнелиев, съобщава своята версия "Стандарт". Детето си е отишло внезапно, за по-малко от 12 часа. Болестта е била шокираща за всички, момчето не е имало никакви проблеми преди това. Лекарите от кардиологията в Трета градска болница в София са направили и невъзможното да спасят Филип. Те са доказано най-добрите у нас, а заведението е единственото с детска кардиология. Филип Плевнелиев е починал от дисекация (разкъсване) на аортата в Трета градска болница, пише "24 часа". Момчето е постъпило по спешност в Националната кардиологична болница. Оперирано било, но въпреки борбата за живота му, е починало. Според непотвърдена информация детето е имало дисекация на аортата – животозастрашаващо състояние с висока смъртност, при което се получава разслояване на пластовете на аортата. Според друга информация то е било с инфекциозен миокардит – възпаление на сърдечния мускул вследствие на инфекция. И двете състояния са тежки, развиват се много бързо и изискват спешна помощ. Директорът на НКБ проф. Марио Станкев отказа коментар по случая и насочи въпросите към прессекретариата на президента. Медицинските власти в България се въздържат да обявят официална причина за смъртта, защото такава е молбата на семейство Плевнелиеви и защото все още няма ясно обявена причина за смъртта заради спешността на състоянието. Снимка 24 часа
24 годишният Салас Окечукво може да подсили лидера в Б-група Марек. Бившият футболист на Миньор Перник продължи кариерата си в чужбина след като жълто-черните се озоваха във В-група, но сега отново е пред завръщане в България. Окечукво се подвизава по терените у нас от 2008 година, когато се появи в Чепинец Велинград, но звездата му изгря в Перник. Той е офанзивен полузащитник. Не е изключено за трансфера на Оки в Дупница да помогне и бившият президент на Миньор ген.Димитров, който през есента често бе забелязван на трибуните на стадион "Бончук". Ако Окечукво премине в Марек, това ще бъде вторият играч подвизавал се преди това в Перник. Както вече бе обявено халфа Илиан Илиев също ще акостира в Дупница. За последно той бе в Монтана, но новия наставник Николай Митов няма да разчита на него. Феновете на Марек го помнят от престоя му на стадион Бончук през 2009-2010 година, когато клуба бе в Б-група. На този етап от клуба официално не са назовали името на нито един от новите попълнения и не са потвърдили спряганите имена.
Питър Бергуист отговарящ за бизнеса на Актавис в Югоизточна Европа благодари за топлото посрещане в Дупница. Той е изпратил специално писмо до изпълнителният директор и треньор на Марек Иво Паргов. Бергуист бе начело на делегация, която се срещна миналата седмица с кмета на Дупница инж.Методи Чимев, а след това изгледа на живо на стадион Бончук и футболната среща Марек – Калиакра 4:1. Питър Бергуист и Илия Пашов бяха избрани за почетни президенти на Марек, а също така получиха и специални плакети от фен-клуба връчени от Стефан Сотиров. Шведа е домакин на децата на Марек, които ще участват на силен международен турнир в Гьотеборг. На турнира "Гьота Къп" Марек ще бъде представен от децата родени 1999-2000 година с треньори Анжело Кючуков и Иван Капитански. Питър Бергуист е дарил и собствени средства, които ще бъдат за децата участващи в турнира.
Халфът на Марек Светльо Диков ще претърпи операция на менискуса. Футболистът ще се подложи на хирургическата интервенция утре. Това съобщи изпълнителният директор на клуба Иво Паргов. Той допълни, че от днес нападателят Пепи Тончев започва тренировки с отбора и може да вземе участи в срещата с Локомотив Пд. Паргов се надява към Марек отново да се присъедини капитана Милен Лахчев, който поиска кратка почивка. Дупничани ще тренират тази седмица на стадион Бончук
Владимир Карастоянов и адвокат Марин Марковски гостуваха днес в сутрешния блок на бТВ. Двамата коментираха на широко темата около смъртта на Николай Радев. Виновен ли се чувства д-р Карастоянов или не, чуйте от цялото интервю ТУК
Неприятно поражение претърпяха юношите старша възраст на Марек Юнион-Ивкони още на старта на финалите на Републиканското първенство по волейбол. Днес дупничани отстъпиха с 1:3 гейма от Пирин Разлог в първи мач от група А. Срещите се играят в столичната зала Васил Симов. Срещу Пирин отборът на Марек успя да поведе спечелвайки първия гейм, но след това последва спад в играта. Дупничани трудно реализираха контраатаките си, като това улесни Пирин, чйто блок действаше отлично. В другият мач от групата ЦСКА победи с 3:0 Локомотив Пд. Утре 2 май Марек среща ЦСКА, като двубоя е от 11:00 часа.
Проектът „Южен поток” не зависи от Европейската комисия, заяви външният министър Кристиан Вигенин в ефира на БНТ.България е заявила, че това, което ще се случва с „Южен поток“, трябва изцяло да отговаря на европейското законодателство. Според министър Вигенин предстои да се анализират конкретните детайли за това какви са притесненията на ЕК. „От наша гледна точка тези изисквания на ЕК са спазени”, каза министър Вигенин.
Отборът на Германея Сапарева баня продължава да играе все по-добре и успехите вече са факт. Този път момчетата на старши треньора Борис Кръстев разгромиха като гости Конелиано Герман с 6:2 в директен двубой за оцеляване в третия ешалон. Още до 25-та минута Германея вече водеше с 3:0. Резултата откри Боби Кралев в 15-та минута, след като завърши добро подаване на Илиян Чавдаров. В 21-та минута Чечев покачи на 2:0, а в 25-та Кралев вкара трето попадение във вратата на домакините от Герман. Конелиано се опита да се върне в мача след като в 28-та минута от дузпа успя да намали на 1:3. При този резултат завърши и първото полувреме.
От Марек избраха нов треньор, но официално той не е сключил още договор с клуба. Днес на среща с фенове, когато ще бъде даден и курбан за здраве, новият селекционер също ще присъства. От клуба отказаха коментари, но избора се е спрял на пловдивчанина Тенчо Тенев. Според столични медии Тенчо Тенев е изгледал вече две тренировки на Марек на комплекс „Царско село“. За последно той ръководеше Пирин Гоце Делчев.
При ПТП в Дупница в събота е пострадал 32-годишен мотоциклетист. Водачът на лек автомобил “Кадилак”, 23-годишният мъж с инициали С.С е извършил забранена маневра и това е довело до странично удряне на мотоциклетиста в автомобила. Пострадалият е закаран в спешния център в Дупница, със счупени кости на дланта. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница.
5 пожара са гасили екипи на РСПБЗН през почивните дни в Кюстендилско. Щети е нанесъл пожарът в къща в село Джерман. Изгорели са дървена врата и ламперия, няма пострадали. Причина за възникването му е неправилно ползване на отоплителни уреди е установила проверката на място. Статистиката показва, че напоследък са зачестили пожарите в следствие на неправилно използване на отоплителни уреди. Най-често огън лумва в къщи, които се отопляват на твърдо гориво, а печките са доста стари.
В истинска атракция се превърна френски Дядо Коледа решил да се дегизира като Супермен. След вторият гейм на мача от Шампионска Лига между Тур и Марек Юнион-Ивкони организаторите на двубоя допуснаха белобрадия старец на игрището и той поздрави и двата тима. Появата му предизвика усмивки по лицата на българските волейболисти, които до този момент нямаха особенни поводи за радост. Домакините се бяха погрижили за доброто настроение на над 2000 хиляди зрители в залата и освен Дядо Коледа представиха мажоретен ансамбъл.
Христо Михалчев заяви, че е доволен от цялостната подготовка на българския национален отбор за предстоящото в края на месеца Световно първенство по таекуон-до за кадети в Баку. В отбора попаднаха и две дупничанки Ивона Цинцарска в категория до 37 килограма и Луиза Захариева в категория до 47 килограма. Последният лагер на националите бе в Одрин, където се проведе двустранно състезание. „Контролите в Одрин бяха полезни, а условията които ни предоставиха отлични.“, коментира Михалчев, който е един от треньорите в националния тим. Участниците в лагера са били приети и от кмета на Одрин и представители на местния парламент. България ще бъде представена в Баку от 8 състезатели.
Глобиха с по 1000 лева лекарка и медицинска сестра, участвали в подмяна на кръвна проба. Решението е на Районен съд –Дупница и може да се обжалва и протестира в 15-дневен срок пред Окръжен съд гр. Кюстендил. Освен това двете солидарно ще заплатят и направените по делото разноски за изготвяне на експертизи в размер на 1469.92 лв. Съдът ги призна за виновни за това, че за времето от 17:00 часа на 06.10.2012 г. до 14:30 часа на 08.10.2012 г В.М-мед.сестра и В.Д лекар, са попречили на орган на властта – разследващ полицай при РУП-Дупница да изпълни задълженията си по установяване на обективната истина, включваща изясняването на въпроса за употреба на алкохол от дежурния лекар във вътрешно отделение на МБАЛ „Св. Иван Рилски” ЕООД , а именно д-р А.Дамов., като са подменили кръвната проба, взета от д-р Дамов за извършване на химическа експертиза за определяне на концентрацията на алкохол или друго упойващо вещество. В.М е предоставила своя кръв, а лекарката е поставила съдовете с кръвта в металния контейнер, служещ за съхранение и транспортиране на кръвните проби. Припомняме, че на 6-ти октомври 2012 година в Общинската болница в Дупница почина 35-годишна жена от Перник. Близките на починалата тогава заявиха, че дежурният лекар д-р Дамов е бил пиян. При направеният тест с дрегер от служители на РУП- Дупница е установено, че докторът е с 2,47 промила алкохол в издишания въздух. Жената е приета в общинската болница няколко дни преди това. Настанена в инфекциозно отделение и е била в кома. ”Тя е била повече от 4 дни в това състояние”, обясни тогава д-р Таушански, управител на лечебното заведение. По случая бе образувано досъдебно производство, за причиняване на смърт от неизвестен извършител заради това, че не са положени достатъчно грижи за пациента. По-късно от Регионалната здравна инспекция в Кюстендил също започнаха проверка по случая. Д-р Дамов и в момента работи в болницата, след като се оказа, че няма вина за смърта на жената.
Двама са пострадали при ПТП през уикенда.19-годишен дупничанин водач на лек автомобил "БМВ "е загубил контрол над автомобила и се е ударил в крайпътно дърво на ул. "Дупнишко шосе" в Кюстендил. Той и спътничката му са настанени в областната болница за лечение, без опасност за живота . Полицията в Кюстендил е образувала дознание по случая.
Дублиращият отбор на Марек 2010 победи с 6:1 юношите на Марек 2007. Старши треньорът на победителите Светльо Георгиев заяви, че е доволен от проверката и похвали играчите си. Димитър Владимиров се отчете с хеттрик, Емил Стоянов, който тренира и с мъжкия тим вкара още един гол. С две попадения се отчете и треньорът на вратарите Дани Белчев. Той игра като централен нападател за дубъла на Марек 2010 и в 69-та минута реализира великолепен гол със странична ножица. На стадиона в Крайници се шегуваха след попадението, че ст.треньора на Марек Тенчо Тенев определено може да спре да търси офанзивни играчи и да залага на Белчев. За Марек 2007 точен бе Василен Станков. Треньорът Цветан Видински също изрази задоволството си от контролата.
По всичко личи, че в следващите дни и месеци ще станем свидетели на интересни сблъсъци между двама от най-атрактивните политици в Дупница. Както вече писахме, бившият кмет Първан Дангов нападна от микрофона на сесия на Общински съвет-Дупница заместник кмета Красимир Георгиев, заради напористото му поведение във Фейсбук. Не закъсня и отговорът на Георгиев в личния му профил. С две атрактивни снимки на пудел и освирепял пес, Георгиев вкарва хумор определяйки себе си и Дангов.
Гранични полицаи в бус с кюстендилска регистрация загинаха в тежка катастрофа на магистрала „Тракия“
Тежка катастрофа затвори магистрала „Тракия" в участъка между Нова Загора и Стара Загора, в посока София. При инцидента са загинали двама души, а шестима са ранени. Загиналите са гранични полицаи от Кюстендил, те се прибирали със служебен микробус от командировка на границата с Турция, научи Дарик. Малко преди 15 ч. е постъпил сигнал за катастрофа, станала на 236-ти километър на магистрала „Тракия". Ударили са се камион и микробус. Шофьорът на товарния автомобил не е пострадал. Движението по магистрала „Тракия" в посока София се отклонява през село Дядово – Нова Загора, по стария път за Стара Загора. На мястото на инцидента се извършва оглед, установяват се причините за инцидента. Шестимата пострадали са приети в старозагорската болница. В момента те се преглеждат и изследват, каза за Дарик директорът на лечебното заведение доц. Йовчо Йовчев. Той допълни, че и шестимата са стабилни и към момента няма опасност за живота им.
Траурен ден е днес за цялата община Дупница. Знамето на града пред сградата на администрацията е свалено на половина. Дупница скърби за жертвите на трагичната катастрофа в село Яхиново. Всички официални тържества, които бяха планирали детски градини и училища в града бяха отменени.
През последните месеци определено броя на дрогираните шофьори наближава този на пияните. Вчера в Дупница в жк“Бистрица“ бе задържан 27-годишен с инициали Н.Д, седнал да управлява след употреба на наркотични вещества. В неговият спътник 26 -годишен с инициали В.Д е намерен пакет амфетамин. Двамата са от Кюстендил. Те са пътували с автомобил „Рено“.Видът на наркотика е установен с полеви наркотест. Теглото му е 5 грама. Мъжете са задържани с полицейска заповед за 24 часа в арест на РПУ Дупница. По случая е започнато досъдебно производство.
Преди няколко дни бе задържан 29-годишен. При извършена проверка полицаите открили в автомобила му цигарена кутия с канабис. По случая бе започнато досъдебно производство в РПУ Дупница. На 10 септември бе заловен и шофьор седнал да управлява автомобила си след употреба на наркотични вещества. Само от началото на месеца служители на „Група престъпления по пътищата“ задържаха двама водачи на главен път Е-79 управлявали колите си след употреба на упойващи вещества.
Дупнишки полицаи са установили извършителите на нападението и побоя над 40-годишен мъж на автобусна спирка в жк Бистрица в Дупница. Двамата мъже М.Н., 28 г., и Д.В., 25 г., са от Кюстендил. Те ще останат в полицейския арест 24 ч. Срещу тях е започнато досъдебно производство в РУ Дупница. Припомняме, че на 21 декември/неделя/ около 22.30 ч. те нападнаха 40-годишният мъж, който след побоя бе настанен в дупнишка болница със счупен нос и зъби.
Миналата седмица пътните полицаи в Кюстендилска област са установили 284 нарушения, съобщават от пресцентъра на полицията. За тях са съставени 31 фиша, 129 АУАН, 21 акта на неправоспособни водачи, 17 акта на водачи, управлявали след употреба на алкохол, 86 електронни фиша. За периода са възникнали 3 тежки ПТП със 7 ранени, установените нарушения в присъствието на контролен орган са 151.
Тази сутрин работници в ТЕЦ „Бобов дол” излязоха на мълчалив протест. За около полоивн час, близо 100 служители на топлоцентралата застанаха пред централния вход, като според тях основните причини за стачката са системно забавяне при изплащането на работни заплати, неизплащане на ваучери за храна, липса на работно облекло, обувки, лични предпазни средства. Малко по-късно инж. Владимир Владимиров- Председател на Борда на директорите на ТЕЦ-Бобов дол, прие присъстващите журналисти и даде пресконференция.
Много е важно да има висока избирателна активност, да гласуват колкото може повече хора на 5-и октомври, за да не оставим контролирания вот да определя бъдещето ни. Гласувайте, за да не отидат децата ни, когато завършат на изхода на Терминал 2!
Страница 139 от 156
