Начало
Работници на строителна фирма започнаха строителни дейности в Дупница по изграждането на един от големите хипермеркети "Кауфланд". От началото на седмицата техника и строители, извършват изкопни дейности на терена, където ще се помещава магазинът. Той се намира на изхода на Дупница в посока Благоевград. Един от работещите сподели, че крайният срок за приключване на строителните дейности е 5 месеца и през есента той ще отвори врати.
Исторически успех записа националния отбор на Македония по волейбол при дебютното си участие в Европейска лига. Репрезентацията се класира за финалната четворка предсрочно, като ще играе само за "удоволствие" в оставащите 4 двубоя. Водени от плеймейкъра си и капитан на "Марек Юнион-Ивкони" Гьорги Гьоргиев, македонците сломиха Турция 3:0 гейма във втората среща между двата отбора играна в зала "Борис Трайковски" в Скопие пред 1500 зрители. И в трите части липсваше интрига и за 69 минути двубоят приключи на 18,19 и 20 точки. Перфектен мач изигра отново 22-годишният разпределител с български паспорт, като се отчете и с 5 точки (1 ас, 4 атаки), като получи и най-висока статистическа оценка."Искам медал и ще го вземем със съотборниците ми. Винаги се целя в най-високото, така че и сега няма да е по-различно. Искам златен медал", лаконичен бе Гьоргиев, който от новия сезон ще напусне Дупница. Оферти към него не липсват, но както играча, така и клубният му отбор не искат да обявяват нищо, докато не бъде сключен официално контракт.
Децата родени 2004/2005 година от футболна школа Марек 2007 участват на турнир Футбол 7, организиран от Община Банско. Дупничани със старши треньор Асен Нешев са в една група с Банско , Славия и Пирин 2001. В първия си мач, Марек 2007 загуби с 0:2 от домакините от Банско, а след това записа поражение с 0:3 и от Славия. Дупничани завършиха наравно с Пирин 2001. В другата група са тимовете на Славия, Пирин 2001/2/ , БМС и Разлог. Финалите са утре.
Цяла Дупница осъмна с ужасяващи клетви, привличащи погледите на втрещените минувачи по улиците. Екипът на zadupnitsa.com видя на 6 места разлепени стресиращите плакати с ужасяващата клетва на едни от най-централните места – жк "Бистрица", пл "Свобода", Минчов площад, Военна болница, Развесена върба, като със сигурност има разлепени и на други места в града. "Молим Бога, Този който ни къса некролозите, Петровден в ковчег да го посрещне!", е клетвения текст, който е отпечатан с черни букви на големите афиши. Най-много са разлепени в жк "Бистрица"-поне дузина, а на 5-6 се натъкна наш екип в централната част на града. Мнозиина дупничани коментираха видимо стресирани от прочетеното и правеха различни догадки за случилото се и причината.
Безстопанствени коне се разхождат на воля в най-големия жилищен комплекс в Дупница и един от тях едва не бе блъснат от шофьор на Опел преди по-малко от час. На случката случайно стана свидетел човек на zadupnitsa.com. 3-те коня пасяха свободно в площите на 50-ина метра от магазин ЦБА, като единият от тях изненадващо изскочи на шосето и изкара акъла на движеш се с Опел, с кюстендилска регистрация шофьор, който се спаси от удар само, защото караше бавно и успя да набие спирачки на сантиметри от кафявото животно. Шофьорът изскочи видимо уплашен уплашен от автомобила, тегли една дълга, след което продължи пътя си. Конете пък продължиха спокойно да обядват както в тревата, така и в боклуците на контейнера, който е в непосредствена близост до пътя.
Километрично задръстване от автомобили се е образувало след Дупница в посока София. Задръстването е с дължина над 4 км, в две колони и започва от автокъщите разположени след Дупница до началото на ЛОТ 1 на АМ "Струма". Катастрофа между два леки автомобила е причината за вече 5-километровото задръстване на Главен път Е-79 преди тунела на с. Железница в посока Благоевград, предаде Агенция "Фокус". На мястото на инцидента има полицейски патрул.Преминаването през участъка отнема около 17 минути.
Юношите на ФК „Марек 1915“ , родени 1999/2000 година стартираха със загуба участието си в първенството на новата група – U17, които се администрира от Зоналния съвет на БФС- София. Днес дупничани загубиха с 0:4 при гостуването си на Левски в София. Старши треньорът Цветан Видински бе критичен след срещата: „Щом сме загубили и то с четири гола разлика значи сме играли слабо. Трябва характер на отбора и смятам, че в тази група през тази година ще го придобием. Все пак нищо фатално не се е случило, но ни чака много работа“, заяви Видински. В следващият кръг Марек почива, а след това приема Пирин 2001. При юношите старша възраст Марек играе срещу „Септември"- Симитли на 3- ти септември и във втория кръг гостува на „София 2010". Вчера отборът на Марек подвизаващ се в U15, загуби като домакин с 2:3 от Пирин Бл.
Сериозно оттегляне на подадените декларации за освобождаване от такса смет през настоящата година се наблюдава в Община Дупница, информират от пресцентъра. До края на годината се подават заявленията за освобождаване от услугата на даден имот. От Община Дупница вече започнаха проверка на подадените през миналата година декларации. Решилите да “се скътаят” от въпросната такса тарикати ще бъдат глобени съгласно Наредбата за определяне на такси и цени в 3-кратен размер на годишната такса за смет, но не по-малко от 500 лв. Повече от 30 са собствениците на имоти до момента, които са оттеглили декларациите си до сега, допълват от кметството. Подадено некоректно заявление може да бъде оттеглено до 31 декември тази година и не подлежи на санкция или проверка.
Автобус и лек автомобил катастрофира преди Мурсалево посока Благоевград. Инцидентът е стана около 17:30 часа, трафикът по главен път Е-79 е затруднен, образували са се колони. От удара колата – Фолксваген Поло е изхвърчала в канавката. На място има полиция и линейка. От Дупница тръгват и дознатели.
Сериозна авария на водопроводната мрежа в района на Гиздова махала остави голям район без вода. Живеещите в ж.к. "Люляк" и района около бившите казарми са без вода от снощи. "Да, получихме сигнала и веднага съм изпратил аварийните ни групи, които работят по отстраняването. Никак не е лека аварията и ще се наложи поне още няколко часа работа днес, но в следобедните часове ще бъде възстановено водоподаването", обясни шефът на ВиК Илия Илиев.
Досъдебно производство е започнато в РУП Дупница срещу неизвестен извършител за нанесена средна телесна повреда на 47-годишен мъж в с. Самораново, информираха от пресцентъра на МВР.
Жители на квартал "Христо Ботев" в Бобов дол изпратиха отворено писмо до кмета на града Кирил Станчев, както и копие до председателя на Общинския съвет и областния управител. Те настояват да бъдат предприети мерки за корекцията на дъното на река Връчва и най-вече около моста на пътя за Кюстендил. Живеещите в квартала алармират, че коритото е обрасло с храсти, дървета и има много боклуци, което може да доведе до запушване на споменатия мост и наводняване на целия квартал. Ето какво още пише в откритото писмо: "Не чакайте да се случи същата трагедия като в град Варна, а просто си изпълнете обещанието, по почистване и подържане на речните корита, на територията на Общината. Водата, която прелива от шламо-хранилището на ЦОФ Бобов дол, постоянно затлачва дерето, което не е чистено от въвеждането в експлатация на обогатителната фабрика и при продължителни, поройни дъждове, ще доведе до запушване на моста, на пътя за Кюстендил, като трагедията ще бъде по-голяма и от тази във Варна.". Жителите на квартала се надяват, в най-скоро време да бъде обърната сериозно внимание на техния сигнал.
В "Ботев" (Пловдив) се проведе среща на високо ниво, след която ръководството обяви решението за бъдещето на клуба. След банковата криза при "жълто-черните" няма да е толкова розово и както вече стана ясно, скъпоплатените звезди ще бъдат разпродадени. От "Ботев" съобщиха, че предприемат намаляване на разходите с цел обезпечаване участието на отбора в Лига Европа и "А" група. Както е известно, след атаката към основния спонсор Корпоративна търговска банка, временно бе спрян строежът на стадиона на клуба. Освен че се очаква продажбата на някои от скъпоплатените играчи, не е изключено да настъпят и съкращения в школата и спортно-техническото ръководство, пише БЛИЦ.
Малка група фенове на Марек се събраха пред Община Дупница, за да покажат своята подкрепа към кмета инж. Методи Чимев.
Продължава приема на документи на желаещи да бъдат анкетирани от жилищни медиатори по проект „Интегра“, информират от пресцентъра на кметството. Това е задължителна част от процедурата по кандидатстване за новоизграждащите се жилища в района на бившите казарми по същия проект.
Късо съединение в стопанска постройка в с. Крайници е причинило пожар. Инцидентът е станал снощи малко преди 20.30 ч Огънят е унищожил 25 кв.м покривна конструкция, дърва за огрев и 2 тона сено. Пожарът е угасен от 2 екипа на РСПБЗН – Дупница. Спасени са къща и домашни животни, информират от ОД на МВР Кюстендил.
Марек узакони първото си място в „Б“ група и три кръга преди края вече е недостижим на лидерската позиция!
Йонко Гергов не успя да заеме поста Председател на ОбС-Дупница, след като глас го лиши от тази възможност за следващите 6 месеца. Той бе единственото предложение, като след тайното гласуване той получи подкрепата на 16 от колегите си, а 14 бяха против. За избор му трябваха 17 гласа. Изборът на нов председател бе отложено за следващата сесия, като до тогава функциите ще изпълнява заместник-председателят Силвия Овчарченска.
Ако в мъжкия футбол сме свикнали да ставаме свидетели на съдийски безумия и грешки умишлени или не, то днес на един от централните терени в Гьотеборг, децата на "Марек" разбраха какво е да те "заколи съдия". В третата среща от 49-а група на "Готия къп", което е реално световно клубно първенство за деца, местен рефер удари ужасна тесла на дупничани за сметка на шведския "Нортсвилс", с което буквално разплака играчите след последния съдийски сигнал. Двубоят бе много важен и за двата тима, защото победителят продължаваше на 1/32-финал, тъй като имаха по равен брой точки – 3. Нашите отстъпиха 0:1 и с това заеха 3-ото място в групата след една победа и две загуби.
Двама от волейболистите на Марек Юнион-Ивкони Мартин Божилов и Станислав Величков направиха за читателите на zadupnitsa.com прогнози за предстоящите срещи от фазата на директни елиминации в най-силния клубен волейболен турнир Шампионска Лига. Дербито е в Италия между Мачерата и Пиаченца.
В нея Мария родила сина си, повила го в пелени и го положила в ясли, където били привързани осел и вол. С дишането си животните сгрявали Младенеца.
Волейболните ни шампиони от Марек Юнион-Ивкони си върнаха един от най-добрите играчи от миналия сезон. Дупничани ще разчитат за новия сезон на диагонала Венелин Кадънков, който стана топреализатор на тима през миналия сезон. Националът, който бе трансфериран в Дубай през лятото се върна в България преди 2 седмици, след като получи травма. Той се очаква да се възстанови до седмица и започне подготовка. Първенството там е в разгара си, играят по 3-4 мача на седмица, а по техните правила, без да са освободили чужденеца си, нямат право да вземат друг. Кадънков е играл много силно, докато не е получил контузията, но реално нямаше да е на тяхно разположение за най-важната част от шампионата. Zadupnitsa.com научи, че Кадънков сам е предложил да прекратят по взаимно съгласие, за да може клубът да вземе нов играч за плейофите. “Да, така е, и поздравявам за тази постъпка Венко, а и клубът му е много коректен. Сега най-важното е да се възстанови. Ще го картотекираме за вътрешното първенство”, лаконичен бе мениджърът на Марек Юнион-Ивкони Людмил Найденов.
4 гуми с алуминиеви джанти са откраднати от л.а. “Мицубиши Паджеро”. По данни на собственика кражбата е извършена за времето от 17.00 ч на 13 април до 13.00 ч на 14 април в село Баланово. Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група, работата по установяване на извършителя на кражбата продължава РУ Дупница.
Звездата на женския ни национален отбор по волейбол Елица Василева и нейният Хюнгкук Лайф Пинк Спайдърс (Инчхън) записаха 3-та поредна загуба в корейската V-лига. Супер Ели изигра поредния си страхотен мач и заби 30 точки при загубата на "розовите паяци" като гости на КейДжиСи (Даежън) с 1:3 (17:25, 26:24, 16:25, 16:25) в среща, играна в събота. За победителките от КейДжиСи пък бразилката Джойс Силва реализира невероятните 43 точки за победата. Така Василева и компания продължават да са на последното 6-то място във временното класиране с 16 точки след само 6 победи и 19 загуби. В следващия кръг Хюнгкук е домакин на ДжиЕс Калтекс КИКС (Сеул). Срещата е в четвъртък (27 февруари) от 10,00 часа българско време, съобщава Sportal.bg
Не ми се струва коректно съперниците ни да се премират от трета страна, заяви силният човек на стадион "Българска армия", Александър Томов.Председателят на Надзорния съвет на ЦСКА коментира пред "Тема Спорт" съдийството на мача с Марек и поведението на играчите на дупничани в края на срещата. Силната фигура на "Армията" не изрази притеснение от изпуснатите точки, но нападна косвено основния конкурент за титлата Лудогорец. "Какво да кажа за срещата с Марек – смешна работа, грозна! Само така мога да определя съдийството и въобще случилото се по време на мача. Но ме порази нещо друго – поведението на футболистите на Марек в края на мача. Никога не се бях смял толкова, до сълзи ме докараха – седят си прави и изведнъж – лягат. На 10 метра около тях няма наш играч, а те падат все едно куршум ги е ударил (смее се). Беше голям майтап, какво ли не измислиха, за да бавят мача. Но какво да се прави, Стойчо си го каза много хубаво – селска история. И още нещо – трябваше задължително да получим втора дузпа. Нарушението срещу Милисавлевич бе кристално", каза Томов. "Вярно, изпуснахме две точки, но не смятам, че това ще ни се отрази чак толкова лошо. Грешки се допускат. Все още имаме аванс пред Лудогорец, не се притеснявам. Шансовете ни за титлата не са намалели. Ще се справим. Да ни притискат, каквото искат да правят, но ние няма да се предадем", категоричен бе Томов. "Не ми се струва коректно трета страна да премира съперниците ни в мачовете. По този начин се създава предпоставка отборът, на който е обещан бонусът, след това да загуби без съпротива директния сблъсък. Тези практики не са нови, не ги одобрявам и трябва да се намери начин да им се сложи край", добави още Томов, цитиран от Livesport.bg по повод информацията, че Марек е заработил солидни премии за спечелената точка от ЦСКА.
Две подписки са внесени в деловодството на Община Дупница за поставяне на легнали полицаи в района на ул. "Бузлуджа" в Дупница. За това ни уведомиха наши читатели, които са ни приложили снимков материал, както и подписката на жителите. "Тази сутрин заведохме в общината искане за поставяне на легнали полицаи. В нашата част от улицата има над 20 деца, които са обект на опасност от постоянно летящите автомобили, някои от които развиват над 100 км в час. Вечерно време дори се чуват силни шумове от бръмчащи двигатели, които развиват големи скоросоти, а дали си правят гонки, това полицията да прецени. Правият участък им позволява да "летят" и нас това ни притеснява. Оказа се, че и комшиите от другата част на ул. Бузлуджа също са входирали подписка, така че надяваме се час по-скоро те да бъдат положени", се казва в читателския сигнал изпратен на нашата фейсбук-страница.
От 1 февруари тази година с 20 стотинки се намалява цената на автобусните билети по направлението Дупница-Бобов дол-Дупница. Цената сега в една посока е 2,20 лева. Намалението е по предложение на Управителя на ЕТ “Кирил Илков-Мегатранс” до кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев, който дава разрешение и утвърждава промяната в цената, информират от пресцентъра.
Втора победа само в рамките на няколко дни записа отбора на Германея Сапарева баня. В сряда момчетата на старши треньора Борис Кръстев победиха с 4:0 Струмска слава, а днес надделяха с 1:0 над Беласица. Събраните 6-точки откъснаха отбора от опасната зона на изпадащите. Днес на градският стадион в Сапарева баня пред около 200 зрители, двата тима изнесоха здрава битка, в която домакините успяха да победят с гол на Антон Мангурев в 55-та минута. Тогава Асен Васев изпълни великолепно пряк свободен удар и уцели напречната греда, топката се върна в малкото наказателно поле и Мангурев с глава я изпрати в мрежата на Кирил Георгиев. След срещата наставника на гостите Пламен Мицански критикува главния съдия Димитър Димитров. „Този съдия не показа, че разпознава единоборствата от нарушенията. Виждам намеса от други отбори.“ Наставникът на домакините похвали всички футболисти за втория успех тази седмица.
Пожарът, който пламна близо до Рилския манастир, се разрастна. Огънят се разпростря на над 150 дка в резервата "Риломанастирска гора" под Додов връх. Горят основно сухи треви и храсти, като е засегната и малка част от гората. В момента с борбата с огъня участват около 250 души – пожарникари, служители на Югозападното държавно предприятие, на националните паркове "Рила" и "Пирин", военни и доброволци. Има създадена организация, а пред Рилския манастир е организиран и временен щаб, който се ръководи от директора на ГД "Пожарна безопасност и защита на населението" главен комисар Николай Николов. На мястото е и военният министър Николай Ненчев. В гасенето на пожара участват два вертолета, които пълнят вода от водоема в град Рила, както и 38 военни. Няма опасност за Рилския манастир и за населението в района. Теренът е силно пресечен и фронтът е доста голям. Около два часа са необходими, за да се достигне до района на пожара и от двете страни. Фронтът на пожара е ограничен в посока към Рилския манастир и няма опасност да премине към района на Светата обител. Вчера имаше вятър и огънят бързо се разрастваше. Сега времето е тихо, обясниха участници в акцията. Според служители на Югозападното държавно предприятие, причината за огъня е човешка небрежност. Източник DarikNews.bg
Повече от скандално завърши двубоят от първенството на Футбол 7 между Барса-Бг от София и Марек2007 от Дупница. Футболистите на Марек 2007 успяха да изравнят минута преди края, а родители и близки на децата от Барса-Бг имаха претенции за неотсъдено в тяхна полза нарушение преди гола и вкупом влязоха на терена да искат обяснение от съдията, който ръководи срещи и от В-група. До бой все пак не се стигна, но децата от Дупница и старши треньора Борис Кръстев бяха изумени от поведението на домакините." За мен нещо такова е недопустимо. Какъв пример се дава на тези 10-годишни деца." заяви Кръстев и допълни, че негови момчета са разказали, че по време на самата среща постоянно са били обиждани от състезатели на противниковия тим, които са се държали повече от арогантно. Това е втори подобен случай за играчите на Марек2007 след като в мача със Славия на полето нахлу треньора на белите.Иначе единственото попадение за Марек 2007 реализира Давиде Георгиев." Определено надиграхме отбора на Барса-Бг, но не успяхме да стигнем до победата. Не това обаче е най-важно, а самото участие в един такъв турнир", допълни Борис Кръстев.
Страница 139 от 156

9-и януари