Гражданско движение „България без цензура“ се срещна с дупничани DSC00806 Гражданско движение „България без цензура“ гостува тази вечер в Дупница.
ВИДЕО/ Стойчо Милев: Обединяваме се с Марек 2007. До края на седмицата ще изберем нов УС Отборът на Марек направи вчера 29-ти юни първа тренировка от лятната си подготовка. Точно в 18:00 часа на стадион Бончук футболистите бяха изведени на терена от треньорския щаб. Както  заниманието бе ръководено от шестима треньори: Анжело Кючуков, Янек Кючуков, Цветан Видински, Светльо Георгиев, Дани Белчев и Иван Стоянов. В първата тренировка се включиха 16 футболисти, като по-голяма част бяха от дублиращия тим, а също така и бивши играчи на клуба. Заниманието бе наблюдавано  и от все още действащия президент  на клуба Стойчо Милев, който заяви, че целите пред отбора няма да са влизане в професионалния футбол, а през тази година ще се стабилизира клуба и ще се развива школата. „Много от футболистите от миналата година не са в отбора сега ще разчитаме на наши момчета, които ще се обиграват. Отбора ще тренира в Дупница, но е възможно да има и лагер. Финансирането за В-група е подсигурено и то ще възлиза на около 120 хил лева, като отделно ще се изплащат и  задължения към НАП и футболисти, които бяха в тима през миналия сезон. Включват се нови хора от Марек 2007, които ще влязат в новия УС. Старият Управителен съвет се разпуска и се създава нов, обединяваме се с Марек 2007. Има и бизнесмени, които ще влязат, но няма да споменавам имена. Колкото до Иво Паргов има решение на стария УС и той ще се занимава с нова частна школа, няма да бъде в новия УС. Треньорите ще са местни. Ще поканим и фенове в УС. БФС може би ни направи услуга с неиздаването на лиценз за професионалния футбол, защото нямаше как да издържаме отбора в Б-група. Казах на феновете да намерят 20 човека, които да дават по 10 хил на година, но няма такива.“ заяви Стойчо Милев.
ВАЖНО! Информация за гражданите, решили да да гласуват на Евроизборите  От пресцентъра на МВР разпространиха важна информация, свързана с предстоящите евроизбори.
В петата си контрола Германея завърши 1:1 с Рилски спортист. 4-нови идват в отбора Германея Сапарева баня изигра вчера петата си контрола от лятната подготовка. Момчетата на старши треньора Николай Николов завършиха наравно 1:1, като гости на Рилски спортист Самоков. Германея откри резултата в 67-та минута след центриране от пряк свободен удар на Ловков и добавка на Неделин Асенов. Домакините изравниха в 90-та минута. Германея игра без 8-от титулярите си, които отсъстваха по различни причини. Следващата контрола е в събота в Сапарева баня от 10:30 часа срещу Вихрен Сандански. Към отбора на Германея се присъединиха и 4-нови футболисти : Димитър Мавродиев от Сливнишки герой, Марио Ловков от Пирин ГД, Неделин Асенов от Сливнишки герой и Диего Арнесте от мексиканския Фут Бико.IMG_0945
„Атака“ предложи декларация, с която парламентът осъжда изказванията на Хюсеин Хафъзов  Вижте скандалното изказване ВИДЕО  Парламентарната група на "Атака" внесе в деловодството на Народното събрание проект за декларация, с който парламентът осъжда изказванията на депутата от ДПС Хюсеин Хафъзов в петък, 14 февруари, на дебатите за изборния кодекс. В проекта на декларацията на "Атака" се казва: "Остро осъжда антибългарските и противодържавни изказвания на Хюсеин Хафъзов от ДПС на 14. 02. 2014 г. по повод на обсъждането на чл. 181 от проекта за нов Изборен кодекс, с които ясно заявява, че няма да спазва Конституцията и Законите на Република България и застрашава установения демократичен и обществен ред. Такива изказвания са недопустими за българския Парламент". Заместник-председателят на парламента Мая Манолова обясни, че във вторник депутатите ще преценят с гласуване дали темата да бъде включена в дневния ред. „Дали ще обсъждаме декларацията, ще решим утре. За утрешния ден е насрочено пленарно заседание, което ще започне в 10.00 часа”, посочи Манолова, цитирана от Фокус
Катастрофа в Дупница. Полицията пренасочи движението около Наков мост/ОБНОВЕНО Катастрофа между три автомобила стана причина да бъде затворен участък от улица "Цар Освободител" в Дупница след Наков мост в посока център. Полиция пренасочва движението.между блоковете по улица Вардар. На този етап няма сведения за сериозно пострадали.
По европейски проект изграждат подпорни стени в Дупница Първа копка за строителството на три подпорни стени на територията на Дупница ще бъде направена на 20.06.2014 година (петък) от 11 часа. Финансирането на проекта “Реки без граници” е по програма за Трансгранично сътрудничество България-Македония, а изпълнител е фирма “Бетон” ЕООД, гр.Сандански. Стойността на договора е 348 602,53 лв., а срокът за изпълнение е 12 месеца. Партньор на община Дупница по проекта е Община Крива Паланка, в която е предвидено изграждане на една подпорна стена. Трите подпорни стени са – 25 м. на улица “Плиска”, 48 м. на Градска пречиствателна станция за отпадни води и 25 м. при моста на старата автогара. Движението по улица “Плиска” ще бъде променено, като допълнително ще бъде уточнено как ще бъде регулирано
Дупничанинът Владимир Стойчев бе избран за най-добър състезател на турнира по борба  Дупничанинът Владимир Стойчев бе избран за най-добър състезател на 14-ия коледен традиционен турнир по борба. Той спечели златния медал при кадетите до 76 кг по категоричен начин. Именно поради тази причина 16-годишният талант бе определен от съдиите за най-добрия сред блио 200 конкуренти.
 Стойчев е двукратен шампион на България за кадети. Също така е национален състезател и е представлявал страната ни на Световно и Европейско първенство за кадети. Mariqna Cheresharska
 Той сподели пред zadupnitsa.com, че е много щастлив от златния медал и приза за най-добър състезател на турнира.
 „Старая се да израствам с всеки един ден и да ставам все по-добър“, каза Владимир Стойчев
Кога и къде ще има прекъсвания на тока в Дупница от 21-и до 24-и октомври Във връзка с изпълнение на проекта “Реконструкция на общинско улично  осветление” в гр. Дупница се налага прекъсване на електрозахранването за периода 20.10. – 24.10.2014 год. от 8,30 до 16,00 часа по дати и улици както следва:
Три седмици след убийството на Николай Радев няма експертиза за причините за смъртта Три седмици след убийството на Николай Радев – Отверката все още не е готова експертизата, която трябва да покаже точната причина за смърта. Проверка на bnwes също удари на камък : " BNews потърси говорителя на Окръжна прокуратура Кюстендил, за да проверим дали вече е готова чаканата експертиза и дали е ясна точната причина за смъртта. Няма да даваме информация, докато не приключи разследването, заявиха от прокуратурата.", съобщава изданието и допълва, че на 20 март Апелативният съд в София отправи критики към разследване и прокуратура, че 9 дни след трагедията все още няма и предварително медицинско заключение за причините за смърта.
В Бобов дол гепиха 51-годишен с 2,59 промила Досъдебно производство е започнато в РУ-Бобов дол срещу водач на МПС, управлявал след употреба на алкохол. 51-годишен жител на село Мламолово е засечен от полицията с 2.59 промила, но след като водачът дал кръв за изследване. Той ще бъде съден в дупнишкия районен съд и го очаква минимум 12 месеца пробация.
Евакуираха жителите на село Бисер, има опасност от наводнение Жителите на село Бисер са били евакуирани заради поройните дъждове, които са се изсипали в района, съобщи Нова тв. В селото хората са били уведомени както със съобщаване от врата на врата, така и с биене на камбаната на църквата. От кметството заявиха, че мерките са по-скоро превантивни и хората са настанени в по-високите части на селото. Язовирът, който помете района през 2012-а, е в добро състояние.
„Гладиатор“ събра парите за операцията на Стефан Самарджиев. Министерството на спорта ще награди Теодор Георгиев  От Таекуондо клуб „Гладиатор“ дадоха пресконференция днес във връзка с кампанията подета от кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев за набиране на средства, необходими за операция на бронзовия медалист от Европейско за младежи Стефан Самарджиев.
Поредно клане на делфини в Япония Повече от 200 делфина вече втори ден са затворени в малък залив Тайдзи в Япония. Най-вероятно рибарите утре ще започнат да ги убиват за месо, затова алармираха редица международни еко организации цитирани от водещи агенции. Водите в залива вече са окървавени, тъй като делфините се опитват да излязат от загражденията, съобщаава CNN.
Арабски медии пишат : Николай Младенов е приел исляма!!! Бившият външен министър на България Николай Младенов приел исляма и станал шиит, съобщават иракски сайтове. Публикувани са снимки от събитието, което е станало вчера. На тях Николай Младенов се покланя пред гроба на братовчеда на Пророка Мохамед – Али и приема дарове от имамите. Ето буквалния превод на съобщението, предоставено за Флагман.Бг от Зиад Ел Масри, председател на Българо-арабската бизнес асоциация: „Българският д-р Николай Младенов, официалният пратеник на ООН в Ирак, официално прие исляма за религия и каза, че заради братовчеда на Пророка Мохамед – Али, той става шиит. И днес той посети гроба на Али с имамите, които му подариха доста книги на исляма на български език. И щом един българин е приел шиитството, трябва да се убедите колко велика е религията.” Потърсихме мнението на още един специалист в лицето на Алла Ел Шемери от иракската общност в Бургас. Той прочете текста и каза, че е написан на разговорен език, какъвто не се употребява в иракските медии. Той силно се усъмни, че това може да е публикация от официална медия, а по-скоро текст, написан в личния профил на иракчанин. "Снимките, които са ви предоставили, са от Центъра за духовно лидерство на шиитите по света в град Наджаф. Това е най-големият религиозен център в Ирак и редовно се посещава от чуждестранни официални лица. На страницата на самия Николай Младенов във Фейсбук иракската гражданка Ел Каиси е публикувала снимки от същото събитие със следното съобщение: "Образованите хора са далеч от екстремистки идеи, приемат различията и са отворени за диалог." Никъде не се споменава за приемане на исляма", допълни Ел Шемери. Бившият дипломат номер едно е специален пратеник на ООН за Близкия изток от месец. Допреди това Младенов беше специален пратеник на ООН за Ирак от 2013 година. Бившият български външен министър ръководеше мисията на ООН в Ирак по време на възхода на "Ислямска държава". Шиитският ислям е вторият по големина клон на исляма. Последователите му са около 10-15% от мюсюлманите. Шиитският ислям е създаден като политическо движение, подкрепящо Али – братовчед и зет на Пророка Мохамед. Мнозинството шиити днес са в държавите Иран, Азербайджан, Ирак, Ливан, Саудитска Арабия, Бахрейн, Индия и Пакистан. Бургаският сайт опитва да се свърже за потвърждение на новината от самия екс дипломат номер едно на България Николай Младенов, но номерът на телефона, с който разполагаме, дава свободно и се включва секретар. Според източника ни, който предостави кадрите, Младенов все още е на посещение в Ирак. източник :фрог нюз
Хванаха и глобиха роми берящи липов цвят в Дупница 10 чувала с липа са иззели полицията и контролното звено към Община Дупница от вчера до днес от хора, берящи липов цвят в град Дупница . По сигнал на граждани на 112 и до Общината днес бе съставен акт на хора от рмоски произход за бране на липовия цвят в района на жк "Дупница" и околните улици. От тях са иззети три чувала и съставен акт според Баредбата за изграждане и опазване на зелената система на територията на Дупница. Глобата ще бъде от 50 до 5000 лева, като точната санкция, която ще наложи Общината ще стане ясна до 14 дни.По решение на кметския екип и началника на РУП-Дупница Валентин Гълъбов, всичкото конфискувано количество липа ще бъде раздадено на детските градини.OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
ДА ПОЧЕРПИ! Общински съветник от Дупница стана дядо за втори път Общинският съветник от ГЕРБ в Дупница Йордан Йорданов (на преден план на снимката) стана дядо за втори път. Новият член на фамилията е момиченце и се казва Дария. Щастливият дядо се похвали, че лично той и бабата са избрали името на внучката си.
Съветник от БСП обяви: Дадохме Управителя на ВиК-Дупница на прокурор (ОБНОВЕНО) Общинският съветник от БСП Александър Анин обяви, че срещу Управителят на ВиК-Дупница Илия Илиев е подаден сигнал в Прокуратурата. "На база документите, които той ни предостави и от които е видно какво е направил, сме го дали на прокуратурата", лаконичен бе Анин. Той бе един от 3-членната комисия от съветници, които извършиха проверка на водното дружество. "Искаме прекратяване правомощията му и да бъде избран нов управител. Предлагам това да бъде Христо Васев, с който да бъде сключен договор и получава същата заплата", изстреля от микрофона Анин.
Боже опази! Акумулирах самостоятелно и споделих, че… сме дошли на коне на тази земя Абсолютното недоразумение в спорта се казва проф. Мариана Георгиева и тя е вече 6 месеца министър на спорта. Култовата специалистка по синтаксис, изуми всички журналисти на пресконференцията по случай половингодишното си управление с поредната доза безумия, с което доказа, че е на светлинни години от спорта. Оказа се, че проф. Георгиева е в състояние да изненадва всеки път представителите на медиите с липсата на каквато и да било близост до сферата й на управление-спорта. Потресени журналисти не скриха къде на майтап, къде на истина, че вероятно ще прибегнат до изпитаните методи – "леене на куршум" втрещени от чутото.
Дупнишки и кюстендилски футболни съдии закриват сезона с мач на ст Бончук Представители на дупнишката и кюстендилска съдийски футболни колегии ще се изправят едни срещу други в приятелски футболен мач. Срещата е днес 23 май от 18:00 на помощното игрище на стадион Бончук и с нея ще бъде отбелязан края на футболния сезон в Кюстендилска област. Йонко Гергов и Младен Пенев ще водят двата тима, а областния шеф на БФС Спиро Сираков ще съблюдава за спазване на правилата.
Народните избраници – най-изморени, ще почиват 10 дни по Великден Народните представители решиха окончателно, че ще почиват 10 дни по Великден. Мнозинството в пленарната зала гласува за промяна в правилника и така парламентът няма да работи от 10 до 19 април, съобщава БЛИЦ Независимият депутат Велизар Енчев внесе предложение за промяна в правилника, според която народните представители да почиват като всички останали български граждани. Днес стана ясно от Волен Сидеров, че депутатите от "Атака" също са внесли подобно предложение. Те обаче бяха отхвърлени.
Ясни са окончателните резултати по общини в Кюстендилска област. Вижте ги ПП ГЕРБ печели вота в двете най- големи общини в Кюстендилска област- Кюстендил и Дупница, и е първа политическа сила в Сапарева баня. Коалиция за България печели доверието на мнозинството избиратели в останалите 6 общини- Бобов дол, Кочериново, Бобошево, Невестино и Трекляно, както и в Рила, където битката с ГЕРБ е била най- оспорвана и разликата е само 8 гласа в полза на БСП.
Кюстендилска област е една от 4- те области в страната, където Коалиция за България е първа политическа сила на евроизборите. От ГЕРБ контрират, че без вота в община Бобов дол, тяхната листа има 45 гласа преднина.
Третата сила в Кюстендилска област, България без цензура печели вота в кюстендилското село Николичевци.
Успешно приключи проект по трансгранично сътрудничество между Куманово и Дупница Със заключителна пресконференция днес, бе сложен краят на успешно приключилият проект “Всички деца учат заедно – Трансгранична мрежа за приобщаващи училища“, изпълнен в партньорство между Куманово и Община Дупница. Продължителността на проекта бе 24 месеца на стойност 498 896,58 евро.
35- годишен моторист от Мламолово пиян и без книжка предизвика ПТП Досъдебно производство е започнато в РУП Бобов дол срещу 35- годишен мъж, от с. Мламолово. Неправоспособеният  водач на мотоциклет е управлявал след употреба на алкохол и е причинил ПТП в селото. Тестът с техническо средство е отчел резултат 1.61 промила алкохол в издишания въздух.
МАЗОХИЗЪМ! Шампионите от Марек на победа от финал след инфарктен мач Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони са на победа от финал в Суперлигата по пътя си към защита на титлата си. В мач №2 от полуфиналната серия срещу Монтана дупничани измъкнаха ново 3:2 (25:27, 25:16, 27:25, 24:26, 15:10) като гост в залата в Горна Малина. Марек можеше и да спечели с 3:1, но в четвъртия гейм пропиля разлика от 3 точки след 24:21 и допусна 5 поредни точки, за да вкара нещата в тайбрек. "Първият гейм водим 24:20 и губим, в 4-ия гейм водим 2:1 гейма и 24:21 и пак губим. А накрая печелим. Щях да получа инфаркт от напрежение. Това е мазохизъм", чистосърдечно призна след мача един от феновете на дупничани. Всъщност завършеците на отделните геймове бяха за перото на Хемингуей.
Босът на „Марек Юнион-Ивкони“: Това е идиотизъм! Президентът на “Марек Юнион-Ивкони” Ивайло Константинов призова ръководството на волейболната федерация да покаже документите, с които е позволило на “Левски Бол” да ползва зала „Христо Ботев” през сезона. Причината за това е зараждащият се все по-сериозен скандал около финала между шампионите и сините в Суперлигата. По наредба сблъсъците за титлата трябва да се проведат в столичното съоръжение. Дупничани обаче са категорични, че преди старта на сезона никой не е знаел, че “Левски Бол” ще играе и тренира именно в тази зала, което при така създалата се ситуация носи огромно предимство на носителите на Купата на България. „Това е идиотизъм. Преди началото на сезона комисия към НВЛ взима решение, че финалът трябва да се играе в „Христо Ботев”. По това време обаче никой не знае, че там ще тренира и играе “Левски Бол”. Логично е, когато се определя такава зала, да бъде в град, където няма такъв спорт, за да се изключи домакинското предимство. Идват много въпроси – след като тази зала е на федерацията, какво прави “Левски Бол” там? Има ли наеми, какво е платено? Защото догодина и ние можем да поискаме да играем там и не знам как ще се разберем. И ще го поискаме, защото започваме да строим нова зала в Дупница. Да се установи тази зала, ако е на федерацията, какъв наем е плащал “Левски Бол”, категоричен бе Константинов пред „Тема Спорт”.
ЦИК ще определи състава на ОИК в Дупница. ДПС поиска зам.председателско място останалите не се съгласиха Спор между представителите на парламентарно представени партии, за зам. председателското място в ОИК-Дупница, доведе до провал на консултациите и служебен избор от ЦИК на цялата комисия. Срещата бе свикана от кмета на Дупница инж.Методи Чимев и на нея трябваше да бъде определен състава на Общинската избирателна комисия за провеждане на местните избори и националния референдум на 25 октомври 2015 година. В консултациите имат право да участват представители на парламентарно представените партии и коалиции в 43-то Народно събрание и тези, които имат избрани членове на Европейския парламент, но не са представени в българския. Съгласно решението на ЦИК от 9 юни тази година, разпределението на комисията от 11 човека е в състав – 3 от ГЕРБ, 2 от БСП, и по един от Реформаторски блок, ДПС, Патриотичен фронт, АБВ, Атака и ББЦ. Броят на Общинските избирателни комисии се определя на база населението, като в случая то е под 100 000 жители.Спорът за зам.председателското място възникна между представителите на АБВ, ДПС, ББЦ и Патриотичен фронт. Представителят на ДПС на преговорите Николай Вуковски бе категоричен, че няма да подкрепи друго предложение освен това на неговата партия. Представители на другите партии не се съгласиха с това и консултациите пропаднаха. ЦИК ще определи служебно състава в срок до 4-ти септември.
Осъдиха пенсионер звънял на тел 112 и подал фалшив сигнал за убийство Шега излезе „солено“ на пенсионер. На 03.09.2014г. в 17.43 часа в гр. Бобошево мъжът с инициали В.С от мобилен телефон с номер „0877929…" е предал на оператор от „Национална система 112” – МВР невярно повикване за извършено престъпление, а именно: съобщил че е станал свидетел на извършването на убийство в гр. Бобошево и трупът е бил изхвърлен в река Струма. „Шегаджията“ се призна за виновен и декларира, че се отказва от разглеждане на делото по общия ред, като е съгласен то да приключи със споразумение. Това му осигури само „пробация“ за срок от 6-месеца. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване
Заради „погребваните“ живи в Дупница, Прокуратурата погна пак бившата шефка на гробищния парк След наложената условна присъда, от Община Дупница беше подаден втори сигнал за новооткрити нарушения срещу бившата управителка на гробищния парк Василка Иванова и тя ще бъде съдена отново, информират от пресцентъра на кметството. Бившата управителка е ощетила не малко граждани на общината, събирайки им неправомерно такси за гробни места, като в счетоводството е отчитала по-малки суми от получените от граждани, подправяйки счетоводни документи-касови ордери.
Потоп в Мизия Министерството на отбраната, което участва в спасителната операция в Мизия с вертолети и специалициране техника, разпространи снимки на потопения град въздуха. Много тежко остава положението в него след като водите на придошлата река Скът го заляха. Хората са в паника и всеки се спасява както може. Екипи на Гражданска защита, пожарната, полицията и бърза помощ съдействат на хората с каквото могат, но положението е критично. Между 70 и 100 къщи са съборени от придошлите води, а още поне 500 други са наводнени, съобщава БЛИЦ. До късния следобед бяха установени двама възрастни хора – мъж и жена, които са загинали затрупани под руините. Издирват се телата на още предполагаеми жертви, има много удавени животни и разрушени стопански постройки. Пораженията са страшни. Местните твърдят, че всичко е заради изпуснатите язовири от три околни села, тъй като от четвъртък насам в града не е валял дъжд.20140803.kadyqcpmav638-397-stadionyt-v-biala-slatina1 (4)
36-годишен дупничанин блъсна жена на кръстовище в Благоевград 36-годишният дупничанин В.В. с лек автомобил  „Ауди” движейки се по ул. ”Джеймс Баучер” в гр. Благоевград е блъснал пресичащата на пешеходна пътека П. С. на 33 години от Благоевград. Вследствие на инцидента П.С. е получила натъртвания на десния крак и след извършен медицински преглед е освободена за домашно лечение. Пробата с дрегер за наличие на алкохол в кръвта на В.В. е отчела отрицателен резултат. Проверката по случая продължава в РУП-Благоевград.