Начало
Днес Клуб на привържениците „Марек Завинаги“ ще избере свой председател.
4 гуми с алуминиеви джанти са откраднати от л.а. “Мицубиши Паджеро”. По данни на собственика кражбата е извършена за времето от 17.00 ч на 13 април до 13.00 ч на 14 април в село Баланово. Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група, работата по установяване на извършителя на кражбата продължава РУ Дупница.
Поради неотложни дейности свързани с отстраняване на авария в канализационната мрежа, утре 22 януари/четвъртък/ ще се наложи спиране на водоподаването в част от район в град Дупница, съобщиха от ВиК. За времето от 9:00 до 17:00 часа без вода ще бъде жилищен комплекс „Люляк“, ул. „Бузлуджа“, ул.“Ив.Шишман“, ул. „Искър“, ул. „Росица“, ул “Влахина планина“.
10 лева е цената на билетите за всички сектори на стадион Бончук за мача Марек – ЦСКА. За това zadupnitsa.com съобщи още в петък. Решението е на УС на Марек и е свързано с финансовото състояние на клуба. Двубоят ще бъде охраняван и от рекорден брой полицаи-близо 200, като за това от клуба ще платят над 10000 лева. Единствено наказаният Димитър Петков отсъства от групата на Марек за днешното домакинство на ЦСКА. Старши треньорът Тенчо Тенев вече може да разчита на Петър Тончев, който повече от месец лекуваше контузия. Стартовият състав ще бъде определен час преди двубоя.
Създаделите на „Дупница през вековете“ споделиха, че са много доволни от това, че албумът е вече издаден. Подчертаха, че това е началото на техния проект, а продължението му ще бъде наречено „История на Дупница и Дупнишко“. В неговото създаване ще участват 19 души под ръководството на акад. Георги Марков.
Групировката "Ислямска държава" ще екзекутира двама граждани на Япония, ако не получи до три денонощия откуп в размер на 200 милиона долара. Заплахата се съдържа във видеоклип, разпространен днес от екстремистите, съобщиха световните агенции. Записът показва японците Кенджи Гото и Харуна Юкава, облечени с оранжеви роби, напомнящи дрехите на западни граждани, екзекутирани миналата година. Според телевизии в Токио, Харуна Юкава е президент на частната военна компания "Пи Ем Си Джапан", опитал се да развива бизнес в Сирия, но пленен миналата година от джихадистите. Кенджи Гото пък е журналист на свободна практика, събирал информация в "горещи точки" от Близкия изток и Африка. Миналата година Гото пристигнал в Сирия и съобщил чрез интернет, че се кани да спаси от пленничеството Харуна Юкава, когото познавал. Клипът трае по-малко от две минути. В началото са монтирани кадри от изявление на японския премиер Шиндзо Абе за подкрепата на държавното ръководство в борбата с тероризма. След това се появяват двамата пленници и член на групировката, облечен с черни дрехи и с маска. "Независимо че се намирате на 8500 километра разстояние от "Ислямска държава", вие съзнателно участвате в този "кръстоносен поход", обръща се екстремистът към народа и лидерите на Япония. "Вие с гордост отпуснахте 100 милиона долара, за да бъдат убивани нашите жени и деца, за да бъдат разрушавани къщи на мюсюлмани, затова животът на един от тези двама японски граждани ще струва 100 милиона долара", заявява боецът. Терористът обяснява, че групировката иска още 100 милиона долара за другия японец, тъй като Япония е отпуснала същата сума за обучение на сили, действащи срещу нея. Записът е направен в пустинна местност по такъв начин, че да не бъде разпознат пейзажът. Японското правителство заяви, че няма да отстъпи пред тероризма, предаде Франс прес. "Позицията на страната ни е да се бие срещу тероризма, без да отстъпва и тя остава непроменена", заяви правителственият говорител Йошихиде Суга на пресконференция, след като джихадистки сайтове разпространиха записа, чиято автентичност се проверява. "Непростимо е да се вземат заложници", добави той и увери, че "правителството е решено да направи всичко възможно, за да бъдат освободени японците колкото може по-бързо", ако данните бъдат потвърдени. "Не изключваме за тях да бъде платена исканата сума, в момента се проучва този вариант", посочи Суга, цитиран от ТАСС. Той информира, че е разговарял с премиера Шиндзо Абе, който е на посещение в палестинските територии. Министър-председателят заявил: "Япония ще действа въз основа на схващането, че човешкият живот е приоритет". Според Суга Шиндзо Абе, който планира среща с Махмуд Абас, ще отправи молба за съдействие по случая към палестинския лидер. Част от предвидените срещи на японския премиер обаче ще бъдат отложени. Във връзка със ситуацията е формиран кризисен щаб към канцеларията на премиера в Токио. Задачите му включват по-специално събиране на информация по дипломатически път, съобщи правителството на Япония. Източник: БТА
До няколко дни се очаква да излезе заключението на полицията относно катастрофата в Италия, при която загинаха трима дупничани, а един е в тежко състояние в болница в Бергамо. Местните власти изясняват причините довели до кървавия инцидент, това пишат италиански регионални медии, позовавайки се на източници от полицията в община Павия. До този моент италианците не са искали съдействие от българските власти. Според запознати българите и италианеца са се прибирали към домовете си в района на Вилантерио.като преди това са били на ресторант. Все още не е съобщено официално кой е управлявал автомобила BMW X6. Първоначалната информация бе, че това е 34-годишен италианец Марко Барбиери от Вилантерио, който е настанен в ортопедия с множество фрактури.
Районен съд Дупница уважи жалбата на мъж с инициали М.П и намали наложената му глоба по наказателно постановление издадено от Началник група към ОДМВР Кюстендил, РУ Дупница. Първоначалното наказание бе глоба от 100 лева и лишаване от право да управлява МПС за 3- месеца. На 05.06.2014 год. около 23:40 часа, на ПП-1, Е-79 в село Мурсалево в посока София, жалбоподателят управлявал лек автомобил ,,Порше Кайен” със софийска регистрация. Намиращият се там униформен служител на ,,Пътна полиция” -подал сигнал за спиране със стоп палка по образец. Шофьорът не се подчинил и продължил. Впоследствие бил настигнат и спрян със светлинен и звуков сигнал в района на разклон Бобошево. Сигналът за спиране бил ясен и своевременен и е възприет от водача, защото първоначално намалил скоростта, а след това рязко я увеличил. Като оправдание за постъпката си М.П заявил, че имало движение на автомобили и не видял в тъмнто служителя на КАТ. Съдът реши да намали глобата от 100 на 50 лева, а също така намали и размера на наказанието за лишаване от право да управлява МПС от 3 на 1 месец. Решението подлежи на касационно обжалване в 14-дневен срок от пред Административен съд гр. Кюстендил.
Тази нощ на улица „Софийско шосе“ в Дупница е бил проверен от пътни полицаи 53-годишният Г.М., водач на лек автомобил „Опел Астра“.
За правата на българския национал се разразява истинска трансферна война след Световното за младежи през 2007
Наглостта няма край и едва ли скоро ще има. Поне докато не се промени мисленето на всички зад волана, а и докато не бъдат законите по-строги и най-вече да се изпълняват.
Един от най-добрите състезатели по таекуон-до версия WTF в България Теодор Георгиев е готов за защита на златния медал, който спечели преди седмица на откритото първенство на Швейцария. Утре в зала Theo Koomenlaan“, той излиза в категория до 74-килограма на откритото първенство на Холандия 42ND LOTTO DUTCH OPEN TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS 2015 – WTF G2. Това е един от най-престижните турнири от клас G2, а домакин е град Айндховен. В категорията на Теди са записани 95-участника, между които най-добрите в Европа. Жребият ще излезе късно тази вечер.
Вени-Дона Сърбинска бе успешно оперирана тази нощ. Националката по футбол и звезда на благоевградския клуб „Спортика“ бе в критично състояние след вчерашната катастрофа в Кресненското дефиле, при която загинаха майка й – Нина, и малката й сестричка – Цвети. „Операцията е минала успешно, в момента е стабилизирана, но нищо категорично не може да се каже за състоянието на Вени“, развълнувани споделиха пред E79news близки на Вени-Дона от благоевградския женски футболен клуб „Спортика“. Състоянието на настанените в благоевградската болница – 35-годишната Елена Колева и дъщеричката й Йоана Колева, както и шофьорът на микробуса – 52-годишният Валентин Сотиров, е стабилно. Животът им е извън опасност. Това заяви директорът на МБАЛ – Благоевград – д-р Владимир Пандев. Собственикът на туристическа агенция „Оазис А“ е много разстроен от случилото: „Това за мен е една безпрайно голяма трагедия и я преживявам много жестоко. Заспал ли е шофьора, лошо ли му е станало, и аз още не знам… станала е трагедията“.
Kражба на медни тръби за агрегат и предмети за бита са откраднати от къща в Бобов дол вчера. Подаден е сигнал в Районно управление- Бобов дол. Полицията в града работи по установяване на извършителя на деянието.
Досъдебно производство срещу неизвестен извършител за простреляно куче е започнато в РУ Дупница на 13 юни. Сигналът е подаден от собственичката.Кучето е открито от собственичката убито на улицата пред къщата в село Блатино, информират от пресцентъра ОД на МВР Кюстендил.
Общинското ръководство на Дупница почете работещите в родилните отделения на двете болници в града. Заместник-кметът Крум Милев и директорът на Дирекция „Социални дейности” Таня Петрова поздравиха медицинските работници като им поднесоха питка със символи, баница и вино, каквато е традицията.
Поздравителни адреси от кмета инж. Методи Чимев получиха началниците на АГ-отделенията в двете дупнишки болници
д-р Борис Попов и д-р Петър Динов.
Марек Юнион- Ивкони приема днес от 17:00 Арда. Волейболните ни шампиони ще гонят 13-а победа с 3:0 гейма. Досега дупничани имат само 2 загубени гейма при успеха с 3:2 над "Пирин", а всички останали 12 мача приключват в 3 гейма. Целта, кото са си поставили самите играчи, обаче не е никак лека, тъй като в утрешния двубой ще се изправят срещу възродения отбор на "Арда". Тимът от Кърджали започва да намира себе си, като във вторник буквално отнесе приятната изненада в шампионата до този момент "Добруджа" с категоричното 3:0 и голяма разлика в точките, а топреализаторът им Невен Нешев демонстрира, че е върнал формата си от преди тежката контузия, която го извади от игра за повече от 10 месеца.
Във връзка с решението на КЗК за Пречиствателната станция, от пресцентъра на Община Дупница разпратиха коментара на кмета инж. Методи Чимев:
Стотици дупничани посрещнаха своите шампиони от Марек Юнион-Ивкони. Четирикратните първенци на България бяха аплодирани на централния площад Свобода, където по традиция всяка спечелена шампионска купа, отбора показва на своите фенове. С мощни викове „Марек шампиони” и невероятна еуфория дупничани приветстваха на сцената героите от волейболния шампионат Станислав Величков, Павел Душков, Михаел Манджуков, Борислав Апостолов, Ангел Велков, Михайл Цветанов, Владимир Лобутов, Мартин Иванов, Димитър Дулчев, Мартин Божилов, Преслав Йорданов, Цветелин Цветанов и капитана Гьорги Гьоргиев. На сцената бяха приветствани ст треньорът Найден Найденов и неговия помощник Христо Райчев. Главният мениджър Людмил Найденов, шефа на фен клуба Красимир Ортакчийски, изпълнителния директор Дамян Бичовски. С бурни аплодисменти бяха посрещнати още президента на клуба Ивайло Константинов и кмета на Дупница инж.Методи Чимев.
Пожарникари и спасители излизат на протест. Той е насрочен за 7 февруари събота на обяд пред Министерството на вътрешните работи. Недоволството им е провокирано от предстоящи съкращения в системата. Според синдиката намерението за съкращаване на 3,5% от щатовете на четирите главни дирекции в МВР и особено в системата на пожарната безопасност ще доведе до неефективно изпълнение на задълженията на спасителите и пожарникарите. 32 произшествия са обслужили в края на миналата седмица екипи на РСПБЗН в Кюстендилска област. 18 са случаите на оказана техническа помощ за отстраняване на паднали дървета и предмети след силния вятър, отводнявани са 14 обекта. Няма пострадали хора, информират от ОД на МВР Кюстендил. Както zadupnitsa.com съобщи вчера, екип на Пожарната в Бобов дол свали ламарина паднала върху електрически стълб и предотврати по-сериозни проблеми с екетрозахранването. Служители на пожарната реагираха мигновено и отстраниха паднало голямо парче ламарина. Ламарината е създала опасност и за преминаващите пешеходци.
Футболистите на "Марек" ще гостуват в Гърция за контрола с местен третодивизионен тим по тяхна покана. На 19 август в Лариса, Антон Велков ще може да пусне в игра повечето футболисти, които по-рядко намират място в титулярния състав, както и да отиграе някои тактически схеми срещу местния АЕЛ. Гърците спечелиха тази година трите купи за аматьорски отбори, които се провеждат в южната ни съседка и стягат здрава селекция, с която да атакуват професионалния футбол. Проверка в официалния сайт на АЕЛ показва, че домакинските им срещи се играят пред минимум 3 000 зрители.Отборът ще замине ден по-рано за Лариса.
Волейболистът на "Марек Юнион-Ивкони" Тодор Вълчев спечели делото, което заведе срещу шампиона на Африка и Тунис "Сфакс". Българинът игра през миналия сезон в този клуб, но след старта на втория дял от шампионата напусна, заради неизпълнение на договора от страна на тунизийците. От "Сфакс" на няколко пъти отлагаха разплащанията с играча и се наложи, дори от "Марек Юнион-Ивкони" да търсят съдействие както от БФВ, така и от Европейската и световнага федерация за разрешаване на случая с Вълчев. Той бе преотстъпен от дупничани в Тунис за една година. Тамошният клуб, който е един от грандовете на този континент не само, че не искаше да плаща, но и не бе извадил виза за продължително пребиваване на Вълчев като само намесата на българското посолство в Тунис, позволи на играча да се върне безпрепятствено в България.
Комисията по безопасност на движението към Община Дупница е решила да бъдат взети мерки и в района на бившия магазин “Меджико” намиращ се на ул. "Н.Малашевски". Там също не са малко произшествията заради острият завой. Преди по-малко от месец, на това място шофьорка от Гоце Делчев летя с автомобила си 30 метра, но в крайна сметка оцеля със спътничката си, а преди година един дупничанин загина. “Ще бъдат монтирани 2-метрови мантинели, както и големи указателни табели, които да привличат вниманието, че следва опасен и остър завой. Ще се възстанови и маркировката в района”, заяви заместник-кмета Крум Милев.
Централната избирателна комисия (ЦИК) по-скоро е готова да приеме, че партиите и коалициите злоупотребяват с лични данни, отколкото, че е възможно да има проблем с програмата, с която се извършва проверката през сайта й. От понеделник вече има десетки сигнали от избиратели, които са намерили личните си данни в подписки на партии и коалиции, за които дори не подозират, че съществуват.
Имотният спор между Община Дупница и читалище „Зора“ е на път отново да се разрази. Сагата около собствеността на сградата премина през много етапи и през 2011 влезе в съда. Съгласно решение на Кюстендилския окръжен съд от 19 март 2013 г, потвърдено от Софийския апелативен съд на 11 ноември 2013 г., е прието за установено, че читалището e собственик на цялата сграда, но имотът трябва да се подели от двете страни. Кафетата на партера бяха оттнети от читалище „Зора“ с решение на Общински съвет от 2008 година. В момента наема от тях се разделя между читалището и Общината. Апетитните имоти точно на центъра на Дупница разпалиха страстите и на последната сесия на Общински съвет. Докладна записка на кмета Методи Чимев предизвика остри реплики. Чимев още в началото заяви, че внася този документ за разглеждане , защото законът го иска. В докладната кметът иска съгласие от местния парламента за прекратяване на съсобственост чрез доброволна делба на самостоятелни обекти в сградата. Предложението е общината да стане собственик на театралния салон, а читалището на кафето от което ще събира наем или ще го продаде.. Пазарната стойност на идеалните части, които ще придобие общината от читалището, е в размер на 233 904 лв. Малко по-ниска – 231 699 лв., е пазарната стойност на идеалните части, които ще придобие читалището. Срещу това предложение се изказаха съветници от различни политически сили. Силвия Овчарченска го определи, като извиване на ръце от страна на читалището, а д-р Матей Попниколов, допълни, че ще гласува с погнуса и иска да знае, защо Общината е изгубила имота. В крайна сметка след гласуване предложенито бе отхвърлено. Какво ще се случи обаче от тук на сетне не е ясно. Най-вероятно отново двете страни ще се видят в съда
5-годишната сага с проблемния проект “Реконструкция и рехабилитация на пътната мрежа на Община Дупница” е вече към своя край. Това обясни днес на брифинг инж. Методи Чимев. “По този проект имаше съдебни спорове, които приключиха. Бяха останали 3.2. млн лева неразплатени задължения към изпълнителите. Разговаряхме с МРР, откъдето ни посъветваха да се разплатим с изпълнителите, след което ще бъде направена и верификацията. Много съм доволен от това развитие на нещата, защото един голям дълг на Община Дупница седеше в графата ни задължения. След приключването на цялата операция, намаляваме драстично тези задължения”, обясни инж. Чимев.
Досъдебно производство е започнато вчера в РПУ Дупница срещу 57-годишен мъж за управление на лек автомобил „Опел“ с регистрационни табели, издадени за друго МПС. Мъжът е от Бобошево и е спрян за проверка в Дупница.
„Оставка!“ не е решение на проблема в обществото“, казва в интервю за „Дума“ експертът по политически пиар Арман Бабикян. Според него трябва могъщият обществен натиск да се насочи към законодателството против монополите, против контрабандата. Един бърз преглед на бюджета показва много ясно откъде той се точи – от обществените поръчки, от контрабандата, от условията, които дават шанс за монополи и картели. Защо този натиск не бъде насочен в посока, която да стесни периметъра, властта и територията на тези хора. Тази крачка ако бъде направена, ще донесе много повече ползи на обществото, отколкото през три месеца да си правим избори. Мисълта, че властта е мястото, в което имаш инструмента да правиш промени и реформи, отсъства в съзнанието на хората; че партия е общност на хора, които имат общи цели, еднакви виждания и общи каузи – също отсъства. Вместо махленско мислене трябва да имаме съзнание, че чрез политиката се преборват обществените недъзи.„МВР посочи две опасности пред сигурността – протестите и бежанците“, четем в днешния брой на в. „Сега“. Кризата с бежанците и политическото напрежение заради протестите са еднакво опасни за националната сигурност. Тази теза разви в доклад пред Консултативния съвет по национална сигурност (КСНС) при президента вчера вътрешният министър Цветлин Йовчев. Протестиращите разпиляват и изтощават ресурсите на държавата и обществената енергия, смята МВР. Сходна е констатацията за бежанците, тъй като заради тях нараства социалното напрежение, има прояви на ксенофобия. От изявленията на участниците в съвета остана впечатлението, че за политиците по-голяма заплаха за сигурността е политическата криза, отколкото бежанската вълна.
Миньори от Бобов дол започнаха протест заради неплатени заплати. Една от смените е слязла в мината, но не е започнала работа , предава Нова телевизия.
Апелативната комисия към БФВ трябва да разгледа на свое заседание днес жалбата на "Марек" срещу глобата наложена от родната централа с мотив "съмнения за участие в срещи с предварително ясен изход". Дупничан бяха сюрпризирани с "честитка" за 10 000 лева, но обжалваха пред по-горна инстанция. Интересите на "Марек" защитава общинският съветник и юрист Йонко Гергов.
Пореден акт на вандализъм бе регистриран в Дупнца. Неизвестни лица са запалили контейнери за разделно събиране в центъра на най-големия жилищен комплекс в Дупница – жк “Бистрица”, видя zadupnitsa.com. Съдовете, намиращи се на последната спирка са изгорели изцяло като очевидно става въпрос за умишлен палеж или изхвърлена неизгасена сгур, която е предизвикала изгарянето.
На 19 ноември в галерия „Джамията“ в Дупница ще бъде открита изложба „Състояния“ на самобитния живописец Сашо Костов. Експозицията съдържа 50 живописни работи, рисувани от автора през последните 3-4 години.
Кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев инспектира днес строежът на спортната зала в Дупница заедно с експерти от общината, фирмата, която извършва строителен надзор и изпълнителите в лицето на Даниел Атарян. Дейностите вървят в срок като проверка за това бе направено и от общинските служители, които следят за строежа, допълват от пресцентъра. "Имахме за уточняване някои проблеми, които възникват в процеса на работа и ги решаваме на място. Исках да разбера на място и кое кога се предвижда да се реконструира и изгражда. Септември месец клубовете трябва да се върнат в спортната зала и подновят заниманията си при вече далеч по-комфортни условия. Всеки ден е от значение, защото в момента стотици деца от различните спортове тренират в училищните салони и говорим за реален дискомфорт. Но важното е, че срещнахме разбиране от клубовете и въпрос на още малко търпение е да реализираме начинанието", коментира Чимев.
Страница 140 от 156
