Тодор Вълчев поднови годината с 15 точки, „Сфакс“ бие С победа в първенството на Тунис поднови годината бившият капитан на “Марек Юнион-Ивкони” Тодор Вълчев. Той и съотборниците му от “Сфакс” удариха с 3:0 гейма като гости “Картаж”. Вълчев игра отново като посрещач и се отчете с 56% позитивно и 48% отлично посрещане, като записа 15 точки в актива си (3 аса, 60% в нападение). “Нямахме особени проблеми с този отбор. Първия сезон пак ги бихме 3:0. Очевидно, ще спорим с “Есперанс” за титлата. През първия сезон загубихме от тях, така че имаме да им връщаме, макар да са много силен отбор. За мен е от полза, че треньорът ме използва не само като диагонал, но и като посрещач. Дори съм много по-доволен от този вариант”, коментира Вълчев.
Утвърдиха стратегията за преместваемите обекти в Дупница и поставиха под въпрос бъдещето на някои заведения Статегията за преместваемите обекти в Дупница бе разгледана на днешната сесия на Общински съвет. Тя се готви повече от половин година, но днес бе приета от местните парламентаристи. Дупница се разделя на четири района, като обхватът на т.нар. ВИП-зона бе увеличен и постави под съмнение същестуването в този вид на някои от заведенията в района около Дом на техниката. За разширение на обхватът именно до там, предложение направи един от съветниците на Лидер. Във въпросната ВИП-зона ще бъдат поставени напълно еднотипни преместваеми обекти до 10 кв.метра. Съветниците искаха във ВИП-зоната да попадне и теренът пред банка Алианц, където има заведение, но се оказа, че то е разположено не върху общински, а върху държавен имот. При изграждането на заведението преди повече от година, мнозина жители скочиха срещу това, защото реално възпира достъпа до паметните плочи, като темата бе и сега засегната, но се разбра, че не е на кметството.
Делото за отнемане имуществото на Братя Галеви гледаха в Кюстендил, разпитаха и Дангов за срещите му с тях в Ресилово (ОБНОВЕНО) Съдът в Кюстендил заседава по делото, заведено от Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество срещу Ангел Христов и Пламен Галев, техните съпруги и контролираните от тях дружества, предаде радио Фокус. Повече от четири месеца, след последното заседание по делото, днес процесът продължава. Очаква се да продължи събирането на гласните доказателства, като в тази връзка в съдебната зала показания трябва да дават един свидетел на Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество, както и четирима свидетели, поискани от процесуалния представител на едно от дружествата. В предходното заседание към делото беше вписан като свидетел и президентът на Локомотив Сф Николай Гигов, чието име фигурира като заемодател на парични суми на Пламен Галев и Ангел Христов. Той трябва да отговаря на въпроси за сумите, времето на сключване на договори за заем и други. Освен това ще бъдат изслушани становищата на специалистите, относно назначените съдебно-технически експертизи. Искът срещу Пламен Галев и Ангел Христов е на обща стойност 4 250 189 лева и касае девет луксозни автомобила, недвижими имоти и дялове от фирми. Двамата бизнесмени са в неизвестност от 2012 година, след като влезе в сила присъдата им по наказателно дело за организиране и ръководена на престъпна група.
39-годишен мотоциклетист от Дупница е в болница след ПТП 39-годишен мотоциклетист от Дупница е в болница, след  като пострада при ПТП Произшествието е възникнало в 22.30 ч. в Дупница,24-годишен водач на л.а. Пежо отнема предимство на мотоциклет, движещ се по ул. „Цар Симеон“ и реализира ПТП.39-годишният мотоциклетист е настанен в дупнишка болница, без опасност за живота. По случаят е започнато досъдебно производство в РУ Дупница.
Данъчната кампания в Дупница стартира, хората по селата могат да плащат в пощенските клонове Данъчната кампания с 5-процентна отстъпка в Дупница стартира от днес. До края на месец април всички граждани, които заплащат дължимите данъци и такси за смет, сгради и МПС ползват отстъпката. За улеснение на гражданите касите работят с удължено работно време, сутрин от 08 часа до 18.30 часа без прекъсване. За улеснение най-вече за жителите на селата, от Община Дупница сключиха договор с "Български пощи" и могат да плащат дължимите такси в клоновете им, за да не пътуват до града.
Кметът на Дупница подкрепи и италианския Марек Кметът на Дупница инж. Методи Чимев пожела успех на Марек Сеграте и ги покани на стадион Бончук в края на първенството на Б група в България за да отпразнуват заедно влизането на българския тим в А-група. Италианският Марек е следен с интерес от феновете на футбола в Дупница. Кметът допълни, че се надява отбора скоро да тръгне нагоре в класирането. Ето какво още заяви Методи Чимев :“Да, разбрах съвсем скоро, че има наши съграждани, които играят от името на Марек в Италия и повечето момчета са от нашата школа. Освен в България, очевидно “Марек” е феномен и на Ботуша, защото май няма друг български отбор в първенството им. Използвам възможността да поздравя целия отбор и многобройните, от това което чета фенове на тима в Италия. Пожелавам им успех и ги каня на последния мач на Бончук този сезон, когато заедно, дай боже, да отпразнуваме влизането в “А” група. Защото няма български или италиански Марек, има само Марек.
Камион на фирмата по сметосъбиране пропадал в яма на ул. „Велико Търново“ в Дупница Камион на фирмата по сметосъбиране "Дупница Клинър" пропаднал преди известно време в почти 50-сантиметрова яма на ул. "Велико Търново". Тежкият автомобил, който извършвал поредния курс по извозване на отпадъците, хлътнал в дупката, а случайни свидетели на инцидента разказаха, че трясъкът бил много силен. Наш читател изпрати и снимка от инцидента преди време. Тежкотоварна техника впоследствие е изтеглила камиона.
Найден Найденов: Няма да работя в щаба на Пламен Константинов! Оставам в Марек „Няма да работя повече като помощник в щаба на националния отбор“, това бе категоричната позиция на Найден Найденов пред BGvolleyball.com, след избора на Пламен Константинов за старши-треньор на представителния ни отбор. „До тук бях, тръгвам си. Пък и няма какво да размислям, до сега никой не ме е търсил за разговори, нито от федерацията, нито от страна на Пламен “. Найден Найденов изрази своето огорчение от факта, че неговата кандидатура не е била разглеждана, след като седем години е неизменно в щаба на националния отбор, а през 2012 година изведе националите до четвърто място на Олимпиадата в Лондон. „Явно за пореден път не се оценява какво съм направил. Вдигнах момчетата за последните два мача с Русия, а дори самият треньор на „Сборная“ ме похвали, че съм си изиграл по най-добрия начин козовете. Така, че вече претръпнах. Сега очаквах това развитие на нещата и затова ги приех доста по-спокойно, отколкото първия път. Да, има обида, но в края на краищата това е избора на федерацията. Продължавам напред и гледам оптимистично. За мен е важно човекът, който е начело на този отбор, да го върне в релсите. Да успее да изправи този отбор и отново да имаме успехи.“ Найден Найденов коментира и какво ще прави от тук нататък: „Сега ще си почивам. Макар и това да не е типично за мен, защото лично за мен волейбола е всичко. Впоследствие отново отивам в Дупница, където ще започнем подготовка за новия сезон. Засега няма оферта от чужбина, която да ми харесва, така че оставам начело на Марек.
Дупничанката Елица Василева отново най-резултатна Хюнгкук обаче пак губи  ВИДЕО Звездата на женския ни национален отбор по волейбол Елица Василева и нейният Хюнгкук Лайф Пинк Спайдърс (Инчхън) записаха 3-та поредна загуба в корейската V-лига. Супер Ели изигра поредния си страхотен мач и заби 30 точки при загубата на "розовите паяци" като гости на КейДжиСи (Даежън) с 1:3 (17:25, 26:24, 16:25, 16:25) в среща, играна в събота. За победителките от КейДжиСи пък бразилката Джойс Силва реализира невероятните 43 точки за победата. Така Василева и компания продължават да са на последното 6-то място във временното класиране с 16 точки след само 6 победи и 19 загуби. В следващия кръг Хюнгкук е домакин на ДжиЕс Калтекс КИКС (Сеул). Срещата е в четвъртък (27 февруари) от 10,00 часа българско време, съобщава Sportal.bg
Изровиха чудовище в Камбоджа (ВИДЕО) Сензационен клип с изровено чудовище в джунглата на Камбоджа потресе света, след като бе качено в мрежата за споделяне Youtube. Гигантското същество е нещо средно между…кит и плужек. Животното, което е заобиколено от тълпи развълнувани местни жители, бива качено с кран върху голямо ремарке, съобщи snews.bg. Според коментарите, които циркулират в мрежата, става въпрос за финвал – вид ивичест кит. В полза на тази теория говори фактът, че създанието разполага със странични и гръбни перки, които отговарят анатомично на тези на финала.
16:15  Левски – ЦСКА  Гледай директно ТУК  Отборите на Левски и ЦСКА излизат в 16:15 часа в поредното дерби на България. Двубоят е на Националния стадион "Васил Левски" и е от последния кръг от редовния сезон. След този кръг първенството навлиза във фаза на плейофи, отборите ще бъдат разделени на две седмици. Главен съдия на дербито е дебютантът Георги Кабаков. През есента ЦСКА победи Левски с 3:0 за първенство, но след това "сините" отвърнаха с отстраняване за Купата на България.
Урок по история в предпоследния ден на „Активно лято“ за децата на Дупница В предпоследния ден от проекта "Активното лято“ децата разгледаха историческите забележителности и посетиха културните средища в Дупница. В урока по краезнание – "През миналото на Дупница" – групата от 30 малчугани посети Историческия музей, Часовниковата кула, Джамията и Околийската къща. Директорът на Историческия музей г-жа Анелия Геренска, заедно с уредниците Сергей Остинов и Славянка Николова, показаха музейните експонати и разказаха любопитни факти от историята на града. По-късно запознаха децата и с историята на символа на град Дупница – Часовниковата кула. Следващата спирка от своеобразния урок по краезнание бе средновековният комплекс „Джамията“, намираща се в центъра на града. Тя е носител на архитектурно и историческо значение за града. Според историческата литература, построяването и е извършено върху основите на православна църква, която се е намирала в града. Днес Джамията е паметник на културата. Тя е превърната в изложбена зала и често става гост на изложби на местни и други художници. Последното място, което децата посетиха, бе художествената галерия "Околийска къща". Къщата е обявена за архитектурен паметник на културата през 1972 година. В нея се излагат най-различни произведения на изкуството на видни творци от областта и цяла България. Освен това се осъществяват много изложби и поетични вечери. Днес от 10:00 часа на партерния етаж на сградата на Община Дупница ще бъде открита и фотографска изложба.
Общински съвет Дупница заседава в петък. Разглеждат преместваемите обекти на площад Свобода Общински съвет Дупница ще проведе редовно свое заседание в петък 17 ти юли от 10 часа. В дневният ред са включени 15 докладни. Очаква се най-голям интерес да има отново към докладната свързана с преместваемите обекти на площад Свобода. Павилионите ще бъдат премахнати, това предвижда схемата за разполагане на преместваеми обекти в така наречената ВИП зона. 22 са предвидените петна за разполагане на павилиони в тази зона в централната градска част. Според предложението внесено в деловодството на ОбС Дупница, павилиони ще има на гърба на бившето кино, както и в пешеходната зона при ГУМ Дупница. Съгласно Наредбата за преместваемите обекти, приета от местният парламент във ВИП зоната ще могат да се продават пуканки, сладолед, ядки, както и сувенири. Първоначалният вариант на Наредбата предвиждаше абсолютна забрана за разполагането на павилиони. След срещи с търговците обаче, съветниците направиха компромис и разрешиха там все пак да има такива обекти. Те ще са еднотипови и ще бъдат до 10 кв.м. За да влезе в сила схемата е необходимо първо решение от ОбС, а след това и утвърждаване от главният архитект, съгласно Закона за устройство на територията. Част от останалите докладни са свързани с отдаване под наем на имоти в селата Джерман, Яхиново и Бистрица.
Водното бедствие продължава. Три са критичните точки Три са критичните точки в България след падналите дъждове – Гълъбово, Раднево и Елхово. Това обяви в Гълъбово преди заседанието на Националния кризисен щаб вътрешният министър Веселин Вучков. „Най-усложнена остава обстановката при Елхово. Докато на повечето места в страната нивото на реките започва леко да спада, при Елхово е точно обратното. В момента е достигнато критичното ниво. В този район вече има залети ниски площи по поречието на реката. Очаква се нивото още да се покачва, но гражданите са уведомени, мобилизирана е местната власт и всички институции, имащи отношение със ситуацията, работят в пълна координация”, каза министърът на околната среда и водите Ивелина Василева, цитирана от DarikNews.bg на брифинг в град Гълъбово след заседанието. „Продължава контролираното изпускане на язовирите и за момента няма проблем с хидротехническото състояние на съоръженията”, каза още Ивелина Василева, която по-рано през деня инспектира язовир „Зорница“ на територията на Община Средец. Продължава да работи и Оперативното звено на Министерството на околната среда и водите. В заседанието участваха още директорът на Главна дирекция пожарна безопасност и защита на населението (ГДПБЗН) главен комисар Николай Николов, областният управител на Стара Загора Георги Ранов, заместникът му Маноил Манев, кметът на Гълъбово Николай Тонев, кметът на Раднево Юлиан Илчев, ръководителите на държавни структури на областно ниво, както и представители на ръководствата на дружествата от комплекса „Марица Изток". Все още няма яснота кога ще бъде възстановено нормалното електрозахранване в Община Гълъбово, която остана без електричество след като заради скъсана дига на река Съзлия се наводни подстанцията в града. Задействано бе аварийно електрозахранване, което позволява на хората да имат ток два часа, след което за същото време той се спира. Само две са селата на територията на общината, които изобщо нямат електричество. Причина за това е авария на електроразпределителното дружество, по която се работи. Според министър Вучков водата от подстанцията ще бъде изпомпена най-късно до понеделник. Възстановяването на нормалната работа е продължителен процес и не мога да се ангажирам със срок, в който ще стане това, както и дали ще се случи преди Коледа, допълни вътрешният министър. Той разкри, че Комисията за справяне с бедствията и авариите има постъпили искания за възстановяване на щети за около 300-400 милиона лева, а годишно тя разполага с пъти по-малка сума. За цялостна превенция, почистване на речни корита, възстановяване на диги са необходими около 1,5-2 млрд. лева, обясни вътрешният министър
Общината обжалва върната на работа служителка Община Дупница ще обжалва решението на дупнишкия съд пред Кюстендилски окръжен съд, с което се възстаноява на работа служителката Василка Иванова. Припомням, че кмета инж. Методи Чимев уволни дисциплинарно отговорничката за гробищния парк, след като бяха засечени финансови нарушения за периода май 2012 година – март 2013 година. Вътрешен одит установи неотчетени 5 060 лв., издаване на квитанции за една сума, а в общината е отчитана по-малка, като има сигнали от граждани и за дублиране на гробни места. Именно след такива сигнали до Чимев, той разпореди проверка. “Подали сме сигнал и до прокуратурата за нарушенията, от които са пострадали граждани и сме в очакване на резултат. Вярвам и съм убеден, че на следваща инстанция ще спечелим”, категоричен бе юриста на Общината Иван Бучов.
Представянето на албума „Дупница през вековете“ предизвика огромен интерес  Дупнишката галерия „Околийска къща“ бе изпълнена до краен предел от присъстващите на представянето на албума „Дупница през вековете“.
До ден-два монтират 22-метровият пилон за българското знаме над Дупница Фундаментът за монтирането на 22-метров пилон с българския трикольор над Св.Спас в Дупница е вече готов, информират от пресцентъра. Прокопано е трасе за полагане кабел за осветление за българския символ. От строителния отдел на Община Дупница работят усилено на място, за да бъде готово за 19 октомври, когато ще бъде официално издигнато знамето над Дупница. Да провери как върят дейностите на място бе и дупнишкия градоначалник инж. Методи Чимев.
Условна присъда за мъж шофирал пиян в Дупница Дупнишкият районен съд даде 5-месеца условна присъда с три годишен изпитателен срок на 41-годишен управлявал автомобила си в нетрезво състояние. Това е втори случай за В.И.Г, който е бил с пробация за същото през 2010 година. Този път 40-годишният мъж е хванат с 2.3 промила в кръвта на 1.11.2014 година в района на старата автогара в Дупница. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.
ОИК освободи днес от ОбС-Дупница съветничката от ГЕРБ д-р Диана Кьосева Общинската избирателна комисия на свое заседание днес, с решение номер 216 прекрати правата на д-р Диана Кьосева като общинска съветничка от квотата на ПП ГЕРБ в дупнишкия парламент. Тя депозира своята оставка миналата седмица и не присъства на последната сесия, когато нейни колеги обавиха, че е била заплашвана от друг съветник и това е мотивът й да напусне. ОИК избра следващия в лисата на ГЕРБ Димитър Мирчев. Решението може да бъде обжалвано в 7-дневен срок, след което влиза в сила. Ако няма обжалване, Мирчев ще положи клетва като съветник на следващото заседание на ОбС-Дупница.
Сръбкиня и българин със съвместна изложба в Дупница Един от най- колоритните творчески тандеми, този на скулпторите Убавка Тончев и нейния съпруг Константин Симеонов- Костика ще покаже свои творби в галерия „Джамията“ в Дупница. Изложбата ще бъде открита утре 12 март и ще може да бъде видяна до 2-ри април. Двамата са едни от най- изявените плевенски майстори, известни със съвместните си изложби и работата си в областта на монументалната скулптура, малката и декоративна пластика в бронз. В експозицията, по- голямата част от пластиките са от последните 4 години, но има и по-ранни отпреди 10- ина години. Всички творби са от бронз и са уникати. Арт семейството има над 15 съвместни изложби, 10 от които са в Германия, една във Варшава/Полша, 2- изложби в Плевен, по една в Несебър и в хан “Хаджи Николи”- Велико Търново. В арт визитката им са вписани участия във всички национални и много престижни изложби в чужбина, както и в редица международни симпозиуми по скулптура у нас и в Македония , също и в колективни изложби в Португалия, Испания, Италия, Унгария, Чехия, Гърция и Германия. От 1991 г. скулптури на Убавка Тончев се показват и продават от ROM- ART галерия в гр. Брауншвайг- Германия. Нейна пластика е притежание на колекция Лудвиг Аахен- Германия. Творби на Убавка и Костика са притежание на НХГ, СГХГ и всички големи галерии в страната, както и на частни колекционери от Германия, Италия, Дания, Гърция, САЩ, Англия, Сърбия, Зимбабве, Люксембург.
Масирано полицейско присъствие утре на ст Бончук в Дупница Засилено полицейско присъствие ще има на стадион Бончук утре 25-ти април по време на срещата между Марек и Левски от първенството на А-футболна група, това обявиха от клуба. Близо 140 униформени служители ще съблюдават за сигурността по време на мача, който започва в 17:00 часа. За последно толкова много полиция имаше на срещата с ЦСКА, като тогава броя на униформените бе около 200 души. Припомняме, че на предишния мач с Левски, игран на 4-ти октомври в Дупница се получиха безредици по трибуните.
След победа днес дупничанинът Доброслав Радев се класира за полуфинал на Европейското първенство по кик-бокс Дупничанинът Доброслав Радев надигра категорично в три рунда унгареца Барнабас Ласло в първият си мач от Европейското първенство по кик-бокс за юноши и кадети в испанския град Сан Себастиян. Радев спечели с 3:0 съдийски гласа.  На полуфинал Доброслав Радев ще се изправи срещу италианеца Лука Пелицоли, който победи на ¼ финал поляка Хуберт Аниевски. Срещата е утре 27-ми август.  В категорията на Доброслав KL /киклайт /до 57 килограма има 10-състезатели.
Туристите в Дупница са се увеличили двойно, събираемостта на данъците с 37 бона повече С около 37 хиляди лева се е повишила събираемостта от местни данъци и такси в Община Дупница в сравнение с миналата година. Това става ясно от справка изпратена от общинския пресцентър. Припомняме, че през миналата година бе отчетена повишена събираемост и в сравнение с 2012 година. За тази година са отчетени 873 441.92лв, а за предходната за същия период от 1 януари до 31 март сумата е 836 817.30лв.
Чудотворна икона все пак идва в Дупница на 25-и май Чудотворна икона все пак ще има в Дупница на 25-и май. След като се разбра, че идването от Гърция в България на "Св.Богородица" на онеправданите е под въпрос, отец Георги Паликарски все пак е успял да извоюва на този ден дупничани да се поклонят пред друга светиня, информират от пресцентъра на кметството. "Св.Богородица Милваща" ще пристигне от Букурещ, ще мине през Видин и на 25-и май сутринта ще бъде при нас в Дупница. В 9 часа ще тръгнем с нея на шествие от Развесената върба с всички изисквания и в 9.30 часа на пл. Свобода започва молебена за всички дупничани, които ще могат да се докоснат до нея", обясни отец Паликарски.
С „Благодарим ти, Питър“, децата на „Марек“ посрещнаха вицепрезидента на „Актавис“ Питър Бергуист (СНИМКИ) Фланелка на "Марек" с надпис "Благодарим ти, Питър" подариха футболистите на тима на вицепрезидента на "Актавис" Питър Бергуист, който осъществи участието на отбора в "Готя къп". Бергуист дойде на първия мач на дупничани и веднага след като получи подаръка, облече фланелката. След това в компанията на изпълнителния директор на "Актавис" Илия Пашов, кмета на Община Дупница Методи Чимев, директора "Комуникации" Радослава Ганозова и изпълнителния директор на клуба Иво Паргов изгледа мача. На няколко пъти дупнишката делегация и Бергуист скандираха "Марек, Марек", с което да подкрепят отбора. "Щастлив съм да видя тези момчета на "Марек" тук. Вярвам, че ще постигнат добри резултати. Имам някои неотложни срещи, но обещавам да бъда и на последния мач на момчетата. Искам децата да се забавляват и тези запомнящи се моменти тук да бъдат стимул за израстването им", коментира Бергуист. След последния съдийски сигнал Чимев, Пашов, Бергуист и Паргов поздравиха всяко едно от децата, които не криеха усмивките си от победата. "Това бе изключителен успех за децата. И е такъв, защото това е пътя към сбъдването на мечтите. Цялата делегация бяхме притеснени най-вече заради факта, че това е първа международна изява за нашите деца, но с мъжката си игра на терена и поведение, показаха че притесненията ни са напразни. Оптимист съм за тези деца и тяхното развитие. Това е пътят, по който трябва да се върви", сподели Чимев.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Какво заявиха след Марек-Добруджа 0:0 Иво Паргов Милен Лахчев и Светослав Тодоров ВИДЕО Старши треньорът на Марек Иво Паргов заяви след мача: " Не ни достигна за победата гола. Имахме безброи положения, но не успяхме да ги реализираме. Играхме честно поздравявам и Добруджа, стана хубав мач. Не искам да коментирам съдийството. Отборът е първи нещо към което се стремяхме цяла година, Поздравявам всички. За неделя искам да има много хора за двубоя със Спартак Варна. Няма да доведем Лепа Брена на стадиона, но нека феновете са на стадиона заради отбора.
Избраната от ОбС-Дупница комисия за избор на Управител на болницата е нелегитимна? Омагьосан кръг се очертава около изборът на Управител на МБАЛ "Св.Иван Рилски" в Дупница. Както е известно вече, комисия веднъж проведе избор на такъв и предложи на местните съветници досегашния д-р Любомир Таушански, който обаче не получи достатъчно брой гласове и бе отхвърлен. На последната сесия бе избрана нова комисия с председател Първан Дангов и членове Иван Бучов-юрист, Атанас Василев (ГЕРБ) и Александър Анин (БСП), както и 5-и член, който да е от РЗИ. Проблемът обаче ще възникне заради изискването за наличие на завършил магистърска степен "медицина", а Дангов е завършил "ветеринатна медицина". Именно това тълкуване на Наредбата от юристите ще бъде разковничето за легитимността на комисията. Последната дума ще има Областният управител, който се очаква да върне решението на местния парламент, ако се прецени, че не е изпълнено това условие. След отказа на д-р Лорета Николова да застане отново начело на тази комисия, ако се стигне до връщане на решението и ново сформираме на комисия ще трябва да бъде поканен външен експерт отговарящ на това условие, ако Николова отново откаже.