Условна присъда за жена и отнети цигари за близо 7 хил лева При акция на полицията в Дупница на 6-ти февруари 2015 година в таванско помещение на бл 7 в жк „Химик“ са открити цигари без бандерол на обща стойност 7393 лева, като за тях се дължи и акциз в размер на 4100 лева. Установено е, че цигарите са собственост на А.В. Жената е безработна и се е занимавала с търговия на цигари без бандерол. Районен съд Дупница определи 10- месечна условна присъда с три годишен изпитателен срок. Жената има непълнолетно дете и с оглед, че е и безработна, съдът не й наложи отделно глоба. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.
60 на сто от българите с финансови проблеми след празниците  Частични или по-сериозни финансови проблеми заради харчовете по празниците – това очакват 60 от 100 души. Данните са от проучване, направено по поръчка на bTV. 23% от отговорилите на анкетата твърдят, че няма да могат да покрият напълно сметките си през първия месец на годината.
ГОРДОСТ! Дупнишки DJ сред 10-те най-големи кръводарители в България Диджей Марек от Дупница беше сред десетте българи, които получиха признанието на Българския червен кръст и Националния център по трансфузиология и хематология (НЦТХ), заради каузата им доброволно да даряват кръв. По случай световния ден на кръводарителите – 14 юни, на официална церемония в Националния център по хематология, вчера призът за безвъзмездно кръводаряване получиха 10 души от цялата страна.
Италиански гранд се прицели в капитана на „Марек” Гьорги Гьоргиев е сред трансферните цели на Копра Елиор (Пиаченца), където капитан е Христо Златанов, избухна преди минути специализирания волейболен сайт bgvolleyball.com. Информацията е на най-популярния български волейболен журналист на Ботуша Ивайло Пампулов, който следи изкъсо италианския волейбол от 7 години и е с много сериозни контакти в тамошните клубове.
НА БАРИКАДИТЕ ДНЕС! В Дупница с български хора ще протестират срещу мандата на ДПС С традиционни български народни хора ще бъде белязан днешния ден на протести срещу налагането на мандат на ДПС в Кюстендилска област. Точно в 17.30 часа на "Барикадите" ще започне мирния протест, който е с продължителност 30 минути и е свързан и със затваряне на магистралата. Идеята на инициаторите е под звуците на български народни песни да се извият хора на Е-79.
Мая Манолова излиза днес на протест в Кюстендил Днес в 17:00 часа пред сградата на РДГ в Кюстендил ще се проведе протест оглавяван от Мая Манолова. Той е срещу „голямата ножица“ на служебното правителство. Повод е директорската рокадата в РДГ, където Здравчо Тодоров е отново директор , а Васил Пуров става негов заместник, така двамата си разменят позициите.
„Това е поредният директор, специалист, който е принуден да напусне по един рекетьорски начин, както Драгомир Гочев от Областно пътно управление, Христо Васев от РДНСК, а се подготвя и връщането на Радостина Новакова начело на РИО – Кюстендил, на мястото на Стела Мицова. Васил Пуров не е бил предложение на БСП, нито пък е бил наш член, но е доказан професионалист, лице, което се свързва с опазване на българската гора. Подготвя се връщането на Новакова, която за дългото си управление не може да си спечели уважението на гилдията и кюстендилци“, коментира Мая Манолава.
Коалиция „БСП- Лява България“ открива предизборната си кампания днес в Кюстендил. Листата с кандидатите за депутати ще бъде представена от 18 ч.
Петима дупничани ще защитават честта на България. Всички вече са в Баку Петима дупничани ще защитават честта и името на България на Първите Европейски олимпийски игри в Баку.11401407_10200677170848927_7460982465620401304_n
Най-вероятно двупартиен кабинет с три или четири партийно мнозинство!!! Пореден ден на разговори между ГЕРБ, Реформаторския блок и Патриотичния фронт и поредна версия за бъдещето на кабинета. Този път ще се върви към коалиционно споразумение между герберите и реформаторите, а патриотите ще ги подкрепят в парламента. Идеята засега предвижда фронтът да не участва във властта, но да участва в изготвянето на обща управленска програма. Този вариант обаче, също може да бъде променен и АБВ също да се включи към парламентарната подкрепа.
САЩ нанесоха въздушни удари в Сирия От Пентагона съобщиха, че САЩ са започнали да нанасят въздушни удари по позициите на групировката „Ислямска държава“ в Сирия. „Военните на САЩ и страните-партньори започнаха да нанасят удари по цели, принадлежащи на „Ислямска държава“ в Сирия, използвайки изтребители, бомбардировачи и ракети „Томахоук“.“, заяви говорителят на Пентагона Джон Кирби. Решението за нанасяне на въздушни удари е взето от началника на американското Централно командване, генерал Лойд Истин, въз основа на разрешение, предоставено му от началник-щаба. „Ще предоставим повече информация по-късно”, каза още контраадмирал Джон Кирби. Източници от военното ведомство на САЩ съобщиха, че сред партньорите в операцията са Саудитска Арабия, Йордания, Обединените арабски емирства и Бахрейн.
По-рано Русия изрази своята позиция по въпроса за въздушните удари по ислямистите в Сирия. Според руското външнополитическо ведомство, удари по „Ислямска държава“ в Сирия могат да бъдат нанасяни само при взаимодействието на Дамаск.
Държавата спира да плаща на циганки с метли, ще дава за лелки в детски градини Програмата за наемане на хора без никаква квналификация е работила в годините на най-свирепата криза, но вече няма смисъл от нея, твърдят от социалното министерство. Държавата вече няма да финансира програми за заетост на общините за комунални дейности – метене, плевене на градинки, садене на цветя и пр., по които бяха наемани основно хора от циганското малцинство без никакво образование и опит. Това предвижда приетият от правителството национален план за заетост през тази година. През 2015-а единствено ще бъдат довършени вече започнати проекти, по които има наети хора, съобщи шефката на дирекция “Пазар на труда и трудова мобилност” в социалното министерство Елка Димитрова. “През минали години сумата за тези програми беше 10-15 млн. лв., докато за тази е малко над 4 млн. лв., колкото да бъдат довършени проектите. От догодина няма да има никакви средства”, обясни тя. Заварените проекти за наемане на безработни за комунални услуги ще приключат най-късно през март 2015 година. Общините ще имат възможност да наемат нискоквалифицирани работници, но като помощници в детски градини и училища, предвижда националният план. “Ще се субсидират места за лелки в градините или помощници в училищата, но не и за охранители и чистачки”, обясни Димитрова. Това се правело, за да бъдат принудени безработните да се квалифицират и да се включват и в курсовете, които плаща държавата. Хора за тези позиции ще се търсят сред дълготрайно безработните, т.е. хора, които са стояли без работа повече от една година. Основната част от субсидията за откриване на работни места обаче ще е насочена към частния бизнес, предвижда планът. През 2015 г. трябва да се разкрият 850 субсидирани работни места. Но фирмите вече ще имат ограничения, ако искат държавата да им субсидира заетост. Първо, те ще са задължени да наемат хора от дългосрочно безработните, за да може въобще проектът им да бъде финансиран. Причината е, че тази група се е увеличила през миналата година с 15 000 души и е стигнала до 138 000, които повече от година стоят без препитание. Това са 37,8% от всички безработни в България, показват данните от националния план по заетостта. Освен това държавата вече няма да покрива цялата заплата на наетите на субсидирана заетост хора. Планирано е тя да плаща 300 лв. за нает безработен без образование или със средно и 380 лв. за нает висшист при определено минимално заплащане на тези хора на 450 лв. за висшист и 380 лв. за човек без университетско образование. Работодателят е свободен да определи и по-голяма заплата, но това няма да промени размера на субсидията. Освен това доплащане към заплатата в размер на 70-80 лв. държавата ще покрива и осигуровките на наетите безработни. Промяната се прави, за да се стимулира наемането на хора от компании, които наистина имат нужда от нови работници, обясни Елка Димитрова. Досега много компании са наемали хора по субсидираната заетост само защото е имало възможност да не им плащат от джоба си. След изтичане на субсидията, която обикновено е за период от 6 месеца, тези хора отново се озовавали без работа. Очакванията са участието със съфинансиране в субсидираната заетост да накара бизнеса да преценява добре какви работници иска да наеме и да се увеличи шансът наетите безработни да останат в същите фирми и след края на субсидираната заетост. За първи път тази година ще започне и наемането на хора, които да помагат в музеи, исторически и архитектурни обекти. За тях са отделени 700 хил. лв. по програма “Клио”, която бе измислена при правителството на Пламен Орешарски, но не успя да заработи през миналата година. “Клио” би трябвало да даде работа на 200 безработни, а 96 ще преминат и специални обучения. Работните места ще са за аниматори, екскурзоводи, почистване на територията на обекта и груба помощ при разкопки. Сред обектите, на които ще се наемат безработни, са Царевец, Перперикон, Мелник, старинния Пловдив, разкопките на тракийски гробници, Велики Преслав, Плиска, Мадара и пр. Чак 2016 г. пък е най-оптимистичният срок за въвеждане на ваучерната система, с която безработни ще могат да бъдат наемани за домашни ремонти или домашни помощници, тъй като тепърва се подготвят промени в законите, за да стане това. Идеята е хората да си купуват ваучери от държавата, а тя да доплаща надницата на тези работници. Източник /24 часа
Авария на „Хан Крум“ променя движението в Дупница за уикенда Само в събота и неделя ще бъде пуснато кръстовището при ГУМ, информират от пресцентъра на Общината. Шофьорите ще могат да го използват по направление жк "Бистрица" – "Промишленото" и обратно. Причината за това е ВиК-авария на ул "Хан Крум", по която в момента преминава целия автомобилен поток. В неделя ще бъде затворена улицата за отстраняване на аварията и от понеделник се възстановява движението по нея, както и целия режим на движение, както е в момента.
Само за събота и неделя ще може да бъде ползвана и автобусната спирка на ГУМ, допълват от кметството.
В момента се монтират знаците на кръговото за указване начина на движение.
Футболистът на Марек, Николай Николов с раздрано ухо, след вчерашния мач с Левски Неприятна травма получи, защитникът на Марек, Николай Николов по време на вчерашната контрола с Левски, завършила с победа за синити с 3:0. Николов е с раздрано ухо и не е изключено да претърпи и хирургическа интервенция. Травмата, той получи след сблъсък с нападателя на сините, Валери Домовчийски. Точно след този сблъсък, в 43-тата минута, се получи неприятният инцидент между двамата, при което получиха червени картони. Тогава Николов, афектиран от интервенцията срещу него се изправи и удари шамар на футболиста на Левски, за което бе изгонен. Домовчийски бе отстранен, именно за грубата си игра, при която пострада футболистът на Марек. 
Марек Юнион-Ивкони готви трети трансфер на свой в чужбина Интерес към наши волейболисти има, но официална оферта с конкретни параметри има отправена към един на този етап. Това обяви мениджърът на 4-кратните ни републикански шампиони от Марек Юнион-Ивкони Людмил Найденов. "На този етап клубът ни ще го напуснат разпределителя Гьорги Гьоргиев и Златан Йорданов, които ще играят в Турция, но със сигурност и други ще ги последват. Запитвания има, а при нас трансферите обикновено се осъществяват през септември. До дни сме на път да финализираме трансферът на един от младите ни играчи, който трябва да се присъедини към новия си тим в Полша, но нека подпишем договора и тогава ще го обявим. До 10 дни трябва всичко да е факт, а новият отбор е доста сериозен", лаконичен бе Людмил Найденов.
Дупничанинът Теодор Георгиев е на финал на Европейското клубно първенство в Анталия Състезателят на СК Гладиатор Теодор Георгиев ще играе на финал на Европейското клубно първенство по таекуон-до в Анталия. По пътя към финала, Теди постигна 4 победи: над представител на Израел на 1/16 финал с 4:2. На 1/8 финал победи представител на домакините с 6:2. На 1/4 финала Теодор Георгиев отстрани с 6:2 друг състезател от Турция. На 1/2 финал срещу един от най-добрите в света в тази категория, представителя на Португалия, Георгиев също победи с 3:2 Първенството се провежда в курорта Белек. Началото на тази надпревара бе положено преди две години в Гърция, където СК Гладиатор се представи отлично. Миналата година отново Турция бе домакин. Дупничани са в състав Теодор Георгиев, Митко Джорджев, Луиза Захариева и Ивона Цинцарска. Преди близо седмица четиримата се прибраха с медали от турнир в Сараево и сега очакванията са за успешно представяне. Отборът ще бъде воден от треньора Христо Михалчев.
Задържаха Лапача от Дупница за незаконно притежание на огнестрелно оръжие и боеприпаси  Известният в Дупница Н.Г. – Лапача е задържан вчера от служители на РУП Дупница за незаконно притежание на огнестрелно оръжие и боеприпаси, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Марек завърши наравно с Етър Иво Паргов: Импотентни сме пред гола Марек завърши наравно с Етър в контрола играна днес в Бобошево. Това е трети спаринг за дупничани по време на зимната подготовка. Двата отбора не успяха да си вкарат гол и срещата приключи 0:0. Марек имаше инициативата, но така и не успя да отбележи. С най-много пропуски се отличи нигериеца Салас Окечукво.Zadupnitsa.com проследи на живо развоя на мача и най-интересното по минути може да видите ТУК
Томас Томов весели ромите на днешния им празник в Дупница Победителят от "България търси талант" Томас Томов ще весели празнуващите на днешния празник на ромите Банго Васили. Той ще извие гърло днес от 17 часа в театър "Невена Коканова". Освен него, за доброто настроение на присъстващите ще се погрижат ромски оркестър, както и два танци състава от града. Подготовена е и драматизация на обичая Василица.
Камери при „Пожарната“ стряскат шофьорите от няколко дни Камери на "Самоковско шосе" в района на "Пожарната" са монтирани преди дни и стряскат шофьорите, забеляза zadupnitsa.com. Конструкцията бе монтирана през миналата седмица и поставени 4 камери, които следят за автомобилния поток в двете посоки. От Община Дупница обясниха, че е издадено разрешително за поставянето им на "Агенция Пътна инфраструктура" по техен проект "Изграждане на система за автоматизирано събиране на данни за трафика на автомобилните пътища в България".OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Марек се превъплъти в Малта в учебна игра с националния отбор Отборът на България осъществи генералната си репетиция преди неделната евроквалификация с Малта на националния стадион "Васил Левски". Снощи  "лъвовете" изиграха спаринг двубой с елитния Марек, който завърши с успех от 3:0 за националите пред закрити врати на "Васил Левски". Точни за българската селекция бяха Андрей Гълъбинов от дузпа, Ивелин Попов и Георги Илиев. Футболистите на Марек пък бяха инструктирани да наподобяват игровия стил на Малта, което и трябваше да подготви по-добре футболистите на Любослав Пенев за предстоящата битка. Това е втора контрола между България и Марек за последните два месеца. Интересното е, че през септември националите отново играха с Марек преди първата квалификацията с Азербайджан в Баку (2:1) и също срещата бе при затворени врата. Тогава Владимир Гаджев и Илиян Мицански се разписаха за крайното 2:0 на “Васил Левски”, а след това беше постигнат и единственият ни успех до момента. Последваха две загуби от Хърватия (0:1) и Норвегия (1:2), които бяха съпътствани и с лошо представяне, което отдалечи тима от първите две места. Победата над Малта в неделя е задължителна, за да може България да продължи да има реални шансове да стигне до третото място, даващо право на участие на бараж. Източник :  sporta.bg
Балотаж в Овчарци – ГЕРБ обаче победи БСП Изборите в село Овчарци община Сапарева баня ще се решат на балотаж идната неделя. Очаквано на първият тур не бе избран кмет, но ГЕРБ нанесе удар на БСП, след като спечели почти двойно повече гласове, научи zadupnitsa.com. Балотажът ще бъде между победителя от днешния вот Йордан Камджилов от ПП ГЕРБ и Йордан Куйов от Дясна алтернатива За България. Кандидатът на ГЕРБ събра 152 гласа, докато опонентът му от БСП Веселин Сакаджийски стана 4-и, като получи доверието на 79 човека. Любопитна е и разликата между първият и вторият, след като нй-младия кандидат Куйов взе само с 4 гласа по-малко от Камджилов-148 гласа. Трети остана Райко Мантарков от Лидер със 132 гласа. Последен пък е независимият Райчо Ранов, който е син на починалия кмет на селото Красимир Ранов. Очаква се точните и коректни резултати да бъдат обявени в понеделник, след като бъдат определени точно недействителните бюлетини, които може да доведат до известна корекция в обявените от нас резултати, но без да променят отиващите на балотаж.
Двама се биха в центъра на Дупница за ромска хубавица Двама роми си спретнаха юмручен бой в центъра на Дуница посред бял ден за изгора. Скандалът между двамата се развихрил вчера преди обяд, до новото заведение „Корнер“, намиращо се до гимназия „Христо Ботев“. Мъжете се скарали заради ромска хубавица, пише struma.bg. Скандалът прераснал в бой и хора от заведението станали свидетели, позвънили на тел. 112. За броени минути пристигнали патрулка и линейка на Спешен център – Дупница. От биещите се обаче нямало и следа. Двамата са издирени по-късно и ще отнесат глоба по УБДХ.
Калфин отново води листата на ГЕРБ в Кюстендилска област, дупничанин ще е втори Кирил Калфин ще бъде водач на листата от ГЕРБ и на предстоящите избори на 5 октомври в Кюстендилска област. Това стана ясно преди минути на пресконференция на партията, която обяви своите лидери по региони. Калфин и на предишните два избора бе водач и със сигурност ще попадне сред 240-те народни избранници. Очакваше се на днешната пресконференция да бъдат обявени подредбите на листите във всички райони, но това ще стане следващата седмица. Повече от сигурно е, че това ще бъде дупничанин, но името му така и не се обявява.
Екип на Марек Юнион-Ивкони продаден за рекордна цена на благотворителен търг Дупнишкият адвокат Йонко Гергов брои 350 лева за екип на шампиона на България и участник в Шампионска Лига – Марек Юнион-Ивкони. Тениската на либерото на отбора и националния тим Мартин Божилов, бе един от най-атрактивните артикули предложени на традиционния благотворителен търг на Ротари клуб-Дупница. Фланелката предизвика особен интерес и се продаде за една от най-високите цени, като в наддаването се включиха десетки от присъстващите, но адвокат Гергов бе категоричен в желанието си да я притежава и не се отказа до края.
Председателят на ОбС-Дупница Костадин Костадинов подаде оставка, Силвия Овчарченска ще води сесията Досегашният председател на Общински съвет-Дупница Костадин Костадинов подаде своята оставка. Той е входирал до Общински съвет желанието си да напусне своя пост. Оставката му обаче не е изненада, тъй като в случая той спазва решението на местните парламентаристи за ротационен принцип на председателското място за срок от по 6 месеца. Костадинов седна на трибуната на ноемврийската сесия. Тогава той получи 19 гласа подкрепа като издигнат от Обединен демократичен блок, срещу 12 за неговия опонент д-р Матей Попниколов, издигнат от ГЕРБ.
Футбол 31 януари ГЛЕДАЙ ДИРЕКТНО ТУК + ПРОГНОЗИ С днешните двубой започва и футболния уикенд. Турският гранд Бешикташ е повече от колеблив напоследък, но срещу закъсалия Кайзери може и да си оправи самочувствието. Във Франция лидера ПСЖ също направи някои грешки напоследък и сега няма право на това срещу Бордо. В Германия едвали последния Брауншвайк ще спре Борусия Д.
Пияният шофьор на автобуса катастрофирал в Дупница осъден Една година пробация получи от съда шофьорът, който бе заловен да управлява автобус пил. Мъжът с инициали М.Г.И бе спипан от полицията на 14 януари тази година към 21:30 часа на ул. „Цар Освободител” срещу Професионална гимназия по облекло и стопанско управление . Тогава дрегера показа концентрация на алкохол в кръвта 1,39.  Съдът взе за 1-година и книжката на подсъдимия. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване. Припомняме, че 43-годишния М.Г., като водач на автобус “Ивеко” причини ПТП на ул. "Цар Освободител", като се бе ударил челно с насрещно движещ се лек автомоби. Причинени бяха само материални щети на автомобилите.
Борис Кръстев: Резултата в Кюстендил е меко казано странен Старши треньорът на Германея Сапарева баня Борис Кръстев заяви, че резултата между Велбъжд и Своге 2:3 е меко казано странен. " Не съм гледал мача, но не се и учудвам, вънреки че няма много логика Своге да победят в Кюстендил. Явно има някаква схема целяща Германея да бъде извадена от групата, но това няма да стане. Всичко обаче някога се връща на стратезите на тези схеми", заяви Кръстев. 
Гръмна цех на ВМЗ-Сопот!/ОБНОВЕНО Гори цех за боеприпаси на ВМЗ-Сопот в Иганово. "Един склад гори", потвърди областният управител на Пловдив Розалин Петков. В момента той пътува към мястото на инцидента. Според Петков в момента не би трябвало да има хора в склада. Там се съхраняват всякакви видове боеприпаси и готова военна продукция. Гърмежите се чуват чак до Сопот, който е на 18 км разстояние от горящия склад, уточнява "24 часа". Цехът е поделение на ВМЗ-Сопот. Натам пътуват линейки, за момента няма информация за пострадали. В землището на село Иганово се взривиха складове. Това съобщи за „Фокус" говорителят на Пловивската пожарна Цвятко Дешев. Екипи на пожарната са на място и районът е отцепен. В Иганово се намира една от производствените площадки на ВМЗ Сопот.
Петьо Костадинов-Полковника: Марек да реагира незабавно в съда, включително и срещу УЕФА Да не говорим за павиана Гошко и неговото положение в сравнение с приматите в скъпи костюми, но останали на четири крака, поради генетична обремененост.
Мурсалски чай – българското ЧУДО, пазено в тайна с години Знаете ли какво е Мурсалски чай? Защото хиляди хора по света отдавна знаят! Тази уникална българска билка е пазена в тайна години наред от управниците по време на комунистическия режим. От нейното благотворно влияние са могли да се възползват само отбран кръг от висшестоящи хора.

Има слух, че самата Лили Иванова разчита на Мурсалския чай за добро здраве и дълголетие. И така, докато в България това е била строго пазена тайна, в целия свят той получава абсолютно признание. Защото билката и по-конкретно екстрактът от нея, има лечебни свойства, граничещи с невероятното.

Мурсалският чай расте единствено на Балканите и то най-вече в Пирин и Родопите. А за първи път е открит в Шар планина, откъдето произлиза и латинското му наименование Sideritis scardica. Традиционната отвара с гореща вода е много полезна, но за съжаление в нея се съдържат едва 7% от съставките на билката. Но при направата на екстракт, безценните съставки се запазват на 90%!

Екстрактът от Мурсалски чай е мощен имуностимулатор, забавя стареенето на клетките, предпазва от инфаркт, инсулт и високо кръвно. Има противораково действие, освобождава организма от натрупаните токсини, бори се с бъбречни заболявания, чернодробни заболявания, със заболявания на дихателната система, на ендокринната система, на сърдечно-съдовата система. Укрепва цялостно организма, дарява дълголетие, че дори и стимулира потентността при мъжете, извествен е и като "българската виагра".

И това са само част от проблемите, от които предпазва и които лекува! Не случайно Мурсалския чай е наречен „здравословно чудо“. Всеки, който го пие, ще потвърди неговото благотворно влияние. И вече не е тайна за никого. Бъдете здрави с помощта на този безценен природен дар! Подходящ е и за малки, и за големи!