Сръбкиня и българин със съвместна изложба в Дупница Един от най- колоритните творчески тандеми, този на скулпторите Убавка Тончев и нейния съпруг Константин Симеонов- Костика ще покаже свои творби в галерия „Джамията“ в Дупница. Изложбата ще бъде открита утре 12 март и ще може да бъде видяна до 2-ри април. Двамата са едни от най- изявените плевенски майстори, известни със съвместните си изложби и работата си в областта на монументалната скулптура, малката и декоративна пластика в бронз. В експозицията, по- голямата част от пластиките са от последните 4 години, но има и по-ранни отпреди 10- ина години. Всички творби са от бронз и са уникати. Арт семейството има над 15 съвместни изложби, 10 от които са в Германия, една във Варшава/Полша, 2- изложби в Плевен, по една в Несебър и в хан “Хаджи Николи”- Велико Търново. В арт визитката им са вписани участия във всички национални и много престижни изложби в чужбина, както и в редица международни симпозиуми по скулптура у нас и в Македония , също и в колективни изложби в Португалия, Испания, Италия, Унгария, Чехия, Гърция и Германия. От 1991 г. скулптури на Убавка Тончев се показват и продават от ROM- ART галерия в гр. Брауншвайг- Германия. Нейна пластика е притежание на колекция Лудвиг Аахен- Германия. Творби на Убавка и Костика са притежание на НХГ, СГХГ и всички големи галерии в страната, както и на частни колекционери от Германия, Италия, Дания, Гърция, САЩ, Англия, Сърбия, Зимбабве, Люксембург.
Готова е програмата на регионална група „Рила“. ФК Марек 1915  играе утре контрола Готова е програмата на регионална група „Рила“, като първенството започва на 6-ти септември. Марек гостува в първия кръг на Кочериново, а след това приема на стадион Бончук Миньор Бобов дол. Групата ще бъде съставена от 12-отбора: Марек, Миньор Бд, Сокол Самораново, Горица Овчарци,Славия Яхиново, Ботев Бобошево, Сапарево,Джерман, Ресилово, Боровец, Рила и Кочериново. Утре 22-ри август момчетата на старши треньора Борис Кръстев ще изиграят контрола с отбора на Иваняне, който се подвизава в регионална група София. Срещата е от 10:30 часа на ст Бончук. На 2-ри септември Марек приема Германея в мач от турнира за Аматьорската футболна купа
Очаква се масирано присъствие на фенове на Локомотив Пд  за мача с Марек, тази неделя Феновете на Локомотив Пд подготвят масов десант в Дупница за неделния мач с Марек. Ултрасите на Локо вече организират екскурзия, като цената е 12 лева, а автобусите потеглят от Пловдив, 3 часа преди началото на мача. Очаква се най-малко 500 да са привържениците на „смърфовете“, които ще гледат мача на живо, на стадион Бончук. От ръководството на Марек обявиха, че са готови да настанят агитката на гостите, независимо от нейната численост. Почти сигурно срещата ще бъде охранявана и от допълнителен брой полицаи.
Мартин Божилов : Чака ни труден мач в Монтана Либерото на Марек Юнион-Ивкони Мартин Божилов заяви, че очаква тежък двубой в Монтана."Трудно се играе там, надявам се обаче да постигнем отново победа и да продължим по нашия път. Ако постигнем чист успех с 3:0 или 3:1 гейма смятам, че на 99% ще сме първи в редовния сезон." коментира Божилов.
Дупница в очакване на Баба Марта DSC00479 Първи март е още далеч, но от доста дни дупничани имат възможност да се радват на многообразие от изложени мартеници. Хубавото време тези дни съвсем ни настройва пролетно, а сергиите с мартеници чудесно допълват това усещане.
Поредно обжалване в Дупница пред Комисията за защита на конкуренцията Процедура по избор на изпълнител от Община Дупница бе обжалвана пред Комисията за защита на конкуренцията, стана ясно от сайта на КЗК. Софийската "Вахс" ЕООД не е останала доволна от решението да бъде отстранена от поръчката "Закупуване на оборудване за подготовка и провеждане на иновативно културно събитие"по проект „Подготовка и провеждане на иновативно културно събитие в община Дупница „Фестивал на театралното и филмово изкуство – Невена Коканова”. На 3 февруари, те са внесли до КЗК искане, с което оспорват решението на комисията по изобр на изпълнител, а самата комисия е образувала делото 2 дни по-късно и ще гледа всички документи.
ВНИМАНИЕ В ДУПНИЦА!!! Депутатите решиха- 200 лв глоба за паркиране на тротоар, зелени площи или в детски площадки Народното събрание прие на първо четене поправките в Закона за движение по пътищата. По предложение на ГЕРБ бяха приети поправки, с които паркирането в паркове, градини, детски площадки и тротоари в населените места извън обозначените за това места да се глобява с 200 лева. Депутатите отхвърлиха на първо четене предложението на Петър Славов от Реформаторския блок всички светофари в страната, които не са оборудвани с броячи, да премигват три пъти преди превключването между сигналите, както и задължителна зелена вълна по натоварените кръстовища. Отхвърлено беше и предложението да е позволен завой надясно при червен сигнал на светофара, ако няма пресичащи пешеходци.
Другата гласувана поправка е талоните за паркиране вече да не са местна такса, а цена. Това се налага, защото в Закона за местните данъци и такси стойността на таксата трябва да се определя на базата на разходите за поддържането, в случая на паркоместата. Думата “такса” се заменя от “цена”, което означава, че общините сами ще определят размера на платеното паркиране във всяко населено място в зависимост от трафика и натовареността.
Възстановено е движението при прелеза между Кочериново и Благоевград, където по-рано днес кола се удари във влак Възстановено е движението при прелеза в междугарието Кочериново – Благоевград, където по-рано днес неправомерно преминаващ лек автомобил се удари в локомотива на бърз влак 5621 от София за Благоевград. Това съобщиха от пресцентъра на Национална компания "Железопътна инфраструктура". В 09.30 часа, в междугарието Кочериново – Благоевград на прелез с редовно задействана автоматична прелезна сигнализация (светлинна и звукова), лек автомобил изпреварва чакащите коли и се удря в локомотива на преминаващия бърз влак, съобщиха от пресцентъра на ДП НКЖИ. При инцидента няма пострадали. От началото на годината до момента инцидентите на прелези са 12. Във всеки един от случаите причината е неспазването на Закона за движение по пътищата от водачите на пътни превозни средства. Ръководството на ДП „Национална компания „Железопътна инфраструктура” призовава водачите на пътни превозни средства да спазват правилата за движение по пътищата. Всяко неспазване на Закона за движение по пътищата и преминаване при спуснати бариери или звукова и светлинна сигнализации, показващи приближаването на влак към прелеза, е риск за живота на водачите на превозните средства и техните спътници. Инциденти от този род нарушават графика за движение на влаковете, отнемат от личното време на пътниците, ползващи железопътен транспорт, и предизвикват значителни икономически загуби за НКЖИ и железопътните оператори.
Кирил Калфин: Структурата на ГЕРБ в Дупница е сред водещите в цялата страна На съвместна пресконференция с лидера на ГЕРБ – Дупница Ивайло Константинов, областният координатор и народен представител Кирил Калфин обяви новите общински ръководители на партията в областта. "В най-малката община – Трекляно, председател е Таня Иванова, в Невестино – Йорданка Димитрова, Бобошево – Гергана Виделова, Кочериново – Румен Янакиев, а в община Рила – Иван Владимиров. За община Сапарева баня е избран Калин Гелев, Дупница – Ивайло Константинов, Бобов дол – Росица Борисова и в Кюстендил – Виктор Янев. Това е екипът, с който работим заедно и вземаме решенията заедно", заяви Кирил Калфин.                                   Областният координатор допълни, че в момента текат разговори кои ще бъдат издигнати за кметове на ГЕРБ в общините и в селата. Той подчерта, че има по няколко кандидатури, които се обмислят и проучват, за да се прецени кой стои най-добре сред хората.
Почнаха уличната маркировка в Дупница От снощи започна полагането на пътна маркировка на територията на община Дупница. С дейностите е ангажирана софийската фирма "Виалукс България", която спечели през миналата година поръчката на стойност ДО 66 000 лева, припомнят от пресцентъра на кметството. Ще бъдат рехабилитирани основните пътни артерии и кръстовища. С предимство са пешеходните пътеки около училищата и детските градини, тъй като учебната година стартира на 15 септември, а за детските и по-рано.
Отстраниха Ильова от борбата за шеф на общинската болница в Дупница В кръглата зала на Община Дупница в 11 часа днес започна работа комисия избрана от Общински съвет по избора на Управител на МБАЛ “Св.Иван Рилски”. Документи са подали д-р Любомир Таушански и Даниела Ильова. Двамата бяха кандидати и на предишния конкурс, когато бе избран Таушански, но впоследствие не бе утвърден от местните парламентаристи.
Читателски сигнал: Качеството на водата в Самораново е повече от лошо! Поредният читателски сигнал се получи на редакционната поща на zadupnitsa.com. В него се визира проблем с качеството на питейната вода в дупнишкото село Самораново. Ето какво пише в сигнала: „Качеството на водата в с.Самораново е меко казано потресаващо ! Моля чрез сайта ви да публикувате снимките които ви изпращам ! Моля съответните органи да се сигнализират – плащаме си сметките за вода, но не получаваме никакво качество!“ Zadupnitsa.com потърси за коментар Илия Илиев управител на ВиК-Дупница, който заяви, че подобен сигнал не е постъпвал в дружеството, но обеща да извърши проверка. Илиев призова всички, които имат проблеми с качеството на питейната вода да подават сигнали, за да може да се реагира бързо и проблема да бъде отстранен.
Иво Паргов: Марек не е парче месо и не се продава  Днес във вестник „7 дни спорт“ се появи материал за футболен клуб Марек, озаглавен „Шефовете на Гоцето взимат властта в Марек, искат в елита“.
 
 В него се споменава, че „Автокъща „Арми Кар“ на Антонио Сакаджийски ще е спонсор на дупничани“.
Отпадна финансирането на мажоретния състав и училищата в Дупница с парите от спорта Близо час продължиха дебатите по първа точка от дневния ред на местния общински съвет в Дупница. Тя бе за приемане на измененията в Наредбата за финансиране на спортните клубове на територията на общината. Включването на мажоретния състав и стимулиране на школата за успехи в училищните първенства бе причината за реакция от страна на спортните клубове в града, които излязоха с декларация, подписана от 8 клуба против това. Вносителят на докладната и председател на комисията по спорта Иван Шопов изтъкна мотиви, че има федерация за мажоретки и е нормално да получават финансиране, както и да се стимулира спорта чрез работата с деца в училищата. Владимир Владимиров предложи да бъде преразгледана Насредбата в тази й част и финансирането не бъде за сметка на клубовете. Матей Попниколов изрази от името на ГЕРБ съгласие за финансирането им, но това да стане с различна от тази наредба. В подкрепа на тази теза се изказа и независимият Методи Стойнев. "Ако бъдат включен мажоретния състав, той трябва да участва наравно с останалите клубове и на база постигнати резултати да получава финансиране. Вергил Кацов поиска от кмета Методи Чимев да поеме ангажимент в проекто-бюджета да бъде заложена такава сума, а именно 2500 лева за мажоретен състав и 4500 лева за училищата. Градоначалникът извади справка за разходите по тези две предложения, които прави Общината – около 16 000 лева са похарчени за три години за мажоретния състав и средно по близо 5 000 лева на година за училищните състезания.
Три докладни гледа ОбС-Дупница на извънредна сесия в петък Извънредна сесия на Общински съвет-Дупница ще се проведе този петък. Местните парламентаристи са в лятна почивка, но ще се съберат от 10 часа, за да разгледат три извънредни и много важни докладни. Първата е за искане за авансово плащане по проекта “Зелена и достъпна градска среда”, който след всички перипетий накрая ще стартира и е на обща стойност 5 млн. лева. Както вече информирахме, на 12 август ще бъде сключен официално договор, а веднага след това и направена първа копка.
Тежък инцидент! Влакът София-Бургас излезе от релси! ОБНОВЕНО Тежък инцидент с влакова композиция на бързия влак София – Бургас е станал в района на ж.п. гара „Калояновец”, област Стара Загора. Това съобщиха от пресцентъра на МВР. По първоначална информация композицията е дерайлирала. Към мястото на инцидента са изпратени екипи на Спешна помощ, полиция, пожарна безопасност и защита на населението.
Владимир Ангелов-Стъклето: Пламен Соколов ме удари в лицето, имам счупена скула и сътресение на мозъка Преди три дни мое приятелче излезе от затвора, докато бях там, му бях обещал да му подаря телефон. Чухме се с него по телефона и той ми обясни, че живее в кв. „Байкал“ в Дупница в една голяма бяла къща. Сетих се, че е отседнал в къщата на д-р Соколов, и му казах, че няма да отида там и ще го чакам на 50 м от къщата. Евгени излезе от къщата на Пламен Соколов с едно момиче и се качи при мен в колата, потеглихме по посока центъра на Дупница. Стигнахме до светофарите на старата автогара, в този момент с бясна скорост ни засече д-р Соколов с лекия автомобил. Слезе от колата и започна да ми крещи: „Какви номера ми въртиш?“. В този момент аз слизах от моята кола, без да очаквам, той ме удари с юмрук по лицето. Аз го попитах: Какво искаш от мен Смело сърце? Така го наричам още когато се бореше срещу братя Галеви. След удара се качих отново в лекия автомобил и тръгнах към полицията, като преди това му се обадих по телефона и му казах, че ще подам жалба срещу него. Докато аз давах показания, д-р Соколов отиде направо при началника на полицията в Дупница Валентин Гълъбов. Аз отидох да подам жалба, но бях задържан за 24 часа. Инцидентът се случи преди обяд, стоях до 17.00 ч. в ареста и вдигнах скандал, тъй като исках да си извадя медицинско и да подам жалба в прокуратурата срещу него. Криминалистите с полицейски автомобил ме закараха в частната болница в Дупница, където ми беше направена рентгенова снимка, и се установи, че имам счупена скула и сътресение на мозъка, искаха да ме оставят за лечение, но аз отказах. Ще подам жалба в прокуратурата и ще предоставя медицинското свидетелство, тъй като бях прегледан от хирург и невролог.
Бойкотът в Локо Пд продължава, играчите не тренират Футболистите на Локомотив Пловдив се явиха за насрочената тренировка в 16 часа в парк Лаута, но не пожелаха да проведат занимание. По-рано днес те бяха обявили, че няма да тренират, и изпълниха заканата си. След като постояха известно време на стадиона, играчите се разотидоха. Тази сутрин бе проведена среща между ръководството и футболистите на Локомотив Пловдив като на нея бе обсъдено тежкото състояние, в което се намира клуба. След въпросната среща обаче изглежда, че няма сближаване на позициите между двете страни. Тренировката на тима в 9 часа бе отменена, а въпросната среща се състоя в 11. На нея присъстваха председателят на сдружение „Бъдеще за Локомотив“ Диян Колев, Велин Терзиев, административният директор Атанас Узунов и отбора. Срещата продължи около час, а след нея никой не искаше да вземе отношение по въпроса. По-късно никой от футболистите също не пожела да говори, затова по темата говориха Диян Колев и Велин Терзиев Председателят на Сдружение „Бъдеще за Локомотив” Диан Колев даде интервю за Дарик радио и Gong.bg, в което разясни ситуацията в клуба към днешна дата и с оглед на факта,че футболистите отказват да тренират. Той обвърза взимането на лиценза с парите, които Локомотив има да взима от Левски и ЦСКА. „Хора от клуба ми съобщиха, че играчите отказват да тренират, заяви Колев. Аз съм в София да решавам проблеми с лицензирането и не съм запознат с действията на футболистите. Като се върна в Пловдив ще съм наясно със ситуацията и дали отказват да тренират само днес или за по- дълго време. Изключително неприятна ситуация. Абсолютно финансови са причините. Футболистите трябва да си взимат трудовите възнаграждения, които са си заработили.При нас забавянето не е толкова драстично или поне от наша гледна точка. Става въпрос за неизплатени две заплати.От друга страна аз съм доволен от това, което се случва, колкото и странно да звучи. Ние дадохме поредица от сигнали до футболната общественост , в които ние многократно заявихме,че имаме нужда от подкрепа. Хората започнаха да си свързват като собственици на Локомотив, кето не е така. Или всички заедно ще вървим , но ние трима ,четирима или петима не сме в състояние да спасим Локомотив. Или всеки ще даде от себе си каквото може или ни чака нелицеприятна съдба.” Възможно ли е в реалната действителност на България феновете да издържат отбори като Локомотив, Ботев, ЦСКА и Левски? „ Аз категорично съм на мнение,че може, заяви Диан Колев. Специално за Локомотив, с този бюджет и тази организация, е възможно. За другите на знам. Ако Локо Пд има бюджет като на ЦСКА от 14 милиона лева, то ние можем да се издържаме поне 10 години. Категорично е възможно, ако хората се събудят, прозрат това, което ние сме казвали над 20 пъти,че всички фенове трябва да са активни. Ние не сме финансово състоятелни за да се справим сами. Не знам защо не се разбира от хората.” Диан Колев е в София за да подготви документално готовността на Локомотив да вземе лиценз. Каква е вероятността това да се случи и доколко Локомотив е зависим от ЦСКА и Левски ? „Надявам се да имаме лиценз, споделя Колев. Както е известно ЦСКА и Левски имат да дават пари на Локомотив. В същото време клубът има задължения към футболисти от предходната година. Ако Левски и ЦСКА са коректни, то ние имаме желанието да се разплатим с играчите. Сумите ще стигнат. Тогава и с НАП Пловдив имаме уговорки за погасяваме задълженията и ще получим лиценз. Ако Левски и ЦСКА не ни платят, то тогава ние няма да платим на футболистите и те , ако не пожелаят да разсрочат вземанията им, то ние няма да получим лиценз. А това би трябвало да повлече Левски и ЦСКА, защото ние сме навързани. Нещо като Параграф 22.”/Гонг
Отново отложиха 17-ия кръг на В-Югозападна група Зоналният съвет на БФС отново взе решение за отлагане на срещите от 17-ят кръг на В-Югозападна футболна група. По програма този кръг трябваше да се проведе в неделя 8-ми март, но поради лошото време и заснежените терени бе отложен за сряда 11-ти март. Сега от БФС прецениха, че и утре няма добри условия за футболни мачове и отложиха кръга за 18-ти март. Вчера в Сапарева баня започнаха почистване на терена, но след решението на футболната централа прекратиха работата.
ОТНОВО! Катастрофа край Мурсалево на Е 79/ОБНОВЕНО/ Катастрофа стана преди минути край Мурсалево на Е 79, към мястото пътуват линейки, според първоначалната информация е ранена млада жена. С висока скорост, са се ударили товарен и лек автомобил. Мястото е отцепено за оглед от полицията, което образува километрични опашки на главния път, съобщава struma.com
Отмениха бедственото положение за Кременик Частичното бедствено положение за село Кременик е отменено с решение на кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев. Причината е, че предприетите незабавни действия за овладяване на ситуацията със свлачищния път, единствен водещ към село Кременик са дали резултат.
Откриха паметната плоча на д-р Кирил Наков в Дупница (СНИМКИ) Паметна плоча на д-р Кирил Наков бе открита от кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев днес. Тя се намира на мястото, където е била къщата на уважавания лекар в жк. Развесена върба. В негова чест преди много години, местните жители са нарекли моста на негово име – Наков мост. Венци и цветя поднесоха общинското ръководство, съветници, общественици и граждани.
Директорът на историческия музей Анелия Геренска разказа за живота на д-р Наков. Тя специално благодари на краеведа Иван Хаджийски за работата му по делото и живота на Наков и историята на моста. Поздравителен адрес бе изчетен от дъщерята на Кирил Наков – Анастасия, която поради здравословни причини не успя да присъства. Поздравителен и благодарствен адрес до кмета инж.Чимев и гражданите на Дупница за решението да се постави плоча на д-р Наков бе изпратен от председателя на здравната комисия в Парламента Даниела Дариткова. Спомени за д-р Наков разказаха част от неговите роднини и приятели. "Само времето оценява стореното от една личност. Историята пази и помни такива синове на Дупница. Д-р Наков е една от най-видните личности на града ни и името му трябва да помним винаги", каза инж.Чимев в част от словото си.
Дупничанка с условна присъда за побой и клетви над полицаи Българката с основно образование бе осъдена на 3-месеца условно с 3-годишен изпитателен срок за побой над полицаи. Екшънът се разиграл на 7-ми февруари миналата година в Дупница. Тогава към 23:00 часа в дома на подсъдимата пристигнал полицейски патрул изпълняващ задължения по опазване на обществения ред. Жената с инициали К.Т започнала да сипе закани и клетви към униформените. След като ги нарекла „Тъпанари“ преминала и към клетвите по техен адрес, а след това вече и ги нападнала, като дърпала пагоните и нанесла удари на полицай К.Д.. Афектираната жена преминала и към юмручни удари, след които единият от полицайте е с лека телесна повреда, изразяваща се в оток и охлузвания в дясна слепоочна област. Определението на Дупнишкият районен съд е окончателно и не подлежи на обжалване.
Още двама болни от бруцелоза в Рила. Продължава вземането на кръвни проби  от жителите на града. Още двама болни от бруцелоза бяха устоновени днес в Рила. Резултатите от пробите на 32-мата изследвани за заболяването станаха ясни и две проби са потвърдени, като положителни. Същевременно продължава вземането на кръвни проби от жителите на града. Средно по около 50 проби на ден ще се изпращат за изследване в Националната лаборатория в София на хора, които имат съмнения за наличието на заразата бруцелоза. Ежедневно кметът на Рила предоставя актуална информация на Областния управител Виктор Янев. От своя страна той обяви, че животните са спрени от паша, започнало е взимането на кръвни проби, като днес ще станат ясни резултатите от първите 200. Още в петък в центъра на Рила е имало разположена подвижна лаборатория за изследване на мляко и млечни продукти. Всеки един жител на общината е имал възможност да изследва произведените в съответното стопанство млечни продукти. Придвижването на животни от и във Рила е строго регулирано от служителите на МВР.
Читателски сигнал: Колекция с паркирали автомобили на пешеходна пътека на метри от РПУ-Дупница Поредният читателски сигнал получен на редакционната поща на zadupnitsa.com, показва в поредица от снимки, автомобили паркирани на пешеходна пътека. Ето какво пише в сигнала:
БАРИКАДИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ! Дупничани затварят Е-79 за 30 минути в петък Дупничани продължават с протестите срещу Изборния кодекс и налагането на Александър Методиев за депутат от Кюстендилска област. Кметът на града Методи Чимев даде разрешение за провеждане на мирен протест на пл. “Демокрация”, известен като Барикадите за 7 ноември, нформират от пресцентъра. Във входираното от Инициативен комитет писмо до него се казва, че мирният протест се насрочва за 7 ноември от 17.30 часа със затваряне за 30 минути на главен път Е-79. Очаква се днес да станат ясни и действията, които ще предприемат в Кюстендил.
Спешно ремонтират оградата на ЦДГ6 Община Дупница започна възстановяване на стомано-бетонна ограда на ЦДГ 6 в града. До кмета инж. Методи Чимев е пристигнал сигнал, че оградата е опасно наклонена и има вероятност да се срути. В петък на място е заминала комисия от строителния отдел, която е констатирала, че сигнала е реален и от днес започва ремонт, който ще продължи няколко дни, като няма да създава проблем за работата на забавачката.
И в Крайници се включиха в кампанията „Не на тормоза“ Всяка година в последната сряда на месец февруари, в много страни се организира "Ден за борба с тормоза в училище". На този ден участниците в проявите носят розово, за да символизират своята позиция на неприемане на тормоза в училище. Под мотото "Не на тормоза, но не за ден" бе организирана и проведена среща на учениците от І-VІІІ клас  на ОУ “Христо Ботев” с.Крайници, с кмета на с.Крайници – Мариана Димитрова, секретаря на МКБППМН при Община Дупница – Ценка Стоянова и инспектор ДПС към РУ на МВР – Дупница Николай Иванов. 
Провериха снегорините за зимното поддържане в Дупница Комисия от Община Дупница начело със зам.кмета Крум Милев направиха оглед на техниката за снегопочистване на "Нивел Строй". Брезнишката фирма бе единствената участвала в конкурса за зимно поддържане. "Доволен съм от видяното, защото разполагат с необходимата техника. Имат готовност, ако се наложи да докарат допълнителна техника за снегопочистване. Осигурени са и необходимите инертни материали", лаконичен бе Милев.
zadupnitsa.com
71-годишен дупничанин пострада след като Фолксваген удари Лада на Е-79 71-годишен дупничанин пострада леко при пътен инцидент  на пътя София-Дупница, край Дяково. Възрастният мъж пътувал в посока Дупница като управлявал Лада и бил засечен от движещ се в насрещното платно "Фолксваген Пасат", съобщава struma.bg. Двата автомобила се ударили почти челно.. Й.Янев на 71 години от Дупница е с леки контузии по тялото. Няма опасност за живота му.