Наградиха полицаи и пожарникари от Дупница и Рила заради инцидента край Мурсалево Директорът на ГДПБЗН- инж. Николай Николов обяви наградите за екипите на полицията и пожарната, които са били на местопроизшествието минути след подаването на сигнала за възникнал инцидент при село Мурсалево с катастрофиралият влак. Професионалните им действия, съответстващи на обстановката, предотвратяват жертви и причиняване на допълнителни вреди. Със заповед на главния секретар на МВР служителите на полицията получават колективна награда от 700 лв., пожарникарите – по 200 лв. всеки. На награждаването бе гост и областният управител на Кюстендилска област Виктор Янев.
Наше момиче първо на международен турнир по борба в град Русе Представителката на Националния отбор нa България Иоана Маринкова се яви на 8-ми Международен турнир по свободна борба за кaдети и кaдетки "Русенски легенди " в град Русе. Иоана Маринкова проведе общо четри срещи. След като победи представителката на Турция Аише Ватансевер, тушира и другите две състезателки Сезан Бехчетова ( Национал България) и Радост Танева ( Нова Загора) с което за пореден път завоюва първото място. Подготовките за предстоящите състезания младата кaдетка провежда в два клуба по борба – Спортен клуб по борба "Германея – 2011" град Сапарева баня с треньор Боян Сусанин, и в Кюстендил спортен клуб по борба " Васил и Георги Илиеви" с треньор Валентин Райчев.
585 са гласувалите за кмет в Овчарци два часа преди края 50-процентовата граница за гласуване на кметските избори в село Овчарци е вече мината. Към 17.50 часа правото си на глас бяха използвали 585 от 936-те имащо право. На балотаж са кандидатът на ГЕРБ Йордан Камджилов и Йордан Куйов, издигнат от местната коалиция „Дясна алтернатива За България – Да За България". На първия тур, двамата ги раздели минимална разлика от едва 4 гласа в полза на Камджилов.
Полицията откри издирваната възрастна жена и трите деца ОБНОВЕНО Полицията вече откри издирваната жена и трите деца. Изтощена батерия на телефона на Ненкова е била причината тя да няма връзка със своите близки. Жената и децата вече са в София. След като много медии обявиха, че МВР издирва жената и децата, граждани са ги разпознали и са известили полицията.
ГЕРБ вече с младежка структура и в Бобошево, следва Сапарева баня и Рила ПП ГЕРБ учреди своя младежка структура в община Бобошево. Вече, освен в общините Кюстендил, Дупница и Бобов дол, организация на младите от ГЕРБ ще има и в Бобошево. Специален гост на събитието бе евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП и член на Националния изпълнителен съвет на МГЕРБ Андрей Новаков. На учредяването присъстваха и Михаела Крумова – член на НИС на ЖГЕРБ, областният координатор на младежите Мая Станойкова, общински съветници и членове на партията. За общински ръководител единодушно бе номинирана Меглена Георгиева, на 27 години, завършила стопански мениджмънт в Благоевград. За организационен секретар – 24-годишната Магдалена Симеонова, а за член на ръководството бе избрана Радостина Пращова.
Отново няма да има мач между Марек 2007 и Марек 2010. Този път отложиха срещата на юношите младша възраст Отново няма да има футболен сблъсък между футболните школи на Марек 2007 и Марек 2010. Срещата от 13-ят кръг на зона "Кюстендил-Перник" при юношите младша възраст бе отложена. Ръководствата на двете школи се разбраха, че на този етап, поради създадено напрежение между двата клуба е по-добре да се отложи срещата. Това е втори двубой, който няма да се проведе. Преди две седмици не се игра и мача в София от турнира на Футбол 11, за деца родени 2004/2005 години. Ето резултатите на юношите младша възраст от предишния 12-ти кръг и класирането.
Закриват SOS детското селище в Дрен, местят децата в София и Перник. Започва спор за имотите Ръководството на SOS детски селища иска да закрие дейността си в Дрен и да премести децата и приемните родители в апартаменти в София и Перник. Това съобщиха от Инициативния комитет за запазването на селището. В момента там са настанени около 60 момичета и момчета. Проблемът беше разгледан на извънредно заседание на Общинския съвет на Радомир в петък. ОС задължава мен като председател и кмета на общината при провеждане на среща с представителите на SOS за България по никакъв начин да не им предоставяме терена, което всъщност те искат, обясни Красимир Борисов. Когато теренът им е бил предоставен преди 20-ина години, в договора е записано, че мястото ще се използва само за социална дейност с деца. "Сред мотивите, които ръководството на организацията изтъква в полза на извеждането на децата, е по-доброто здравеопазване. Дрен е на 10-15 минути от Дупница, където има областен спешен център, и на 40 минути от "Пирогов". В селото също има лекар", каза още Ивайло Шопски от ИК Училището е ремонтирано, има отлична спортна база. Друг посочен аргумент за извеждането на децата от селището бил по-близък контакт с биологичните им родители, защото повечето не били сираци, а изведени от семейната среда от Агенцията за закрила на детето, защото социалните работници са преценили, че са в риск, допълни Ивайло Шопски."Не става въпрос за закриване, а за преместване на децата в София и Перник. Настанени в изолирани селища, те нямат възможност за интеграция и социализация. Нашето решение е в синхрон с официалната държавна политика", коментира изпълнителният директор на SOS детски селища за България Пламен Стоянов. Въпросът за запазването за терена трябвало да се обсъди с общината, защото е общински, но сградите са на организацията. Съсобственици сме, допълни Стоянов. Източник 24 часа
С бъги-снегорин и 30 души чистят пешеходните зони в Дупница С атрактивен миниснегорин и 30 работници от временната заетост към Община Дупница се почистват пешеходните зони в града. Наподобяващата на бъги машина с еднометров тласкач се оказва атракция за минувачите.
ОФК Марек 2010 – ПФК Левски АД (СТАРТОВИ СЪСТАВИ) Днес от 17:00 часа на стадион Бончук, Марек приема Левски в мач от 27-ят кръг на А-футболна група. Дупничани се намират в дъното на таблицата на 11-то място с актив от 17-точки, но при успех днес имат шанс отново да се върнат в борбата за оцеляване, след вчерашната загуба на Локо Пд.
Пилотите на Хели еър си идват след седмица. Това е трети инцидент за компанията в Африка, при този от 2005 загина и дупничанина Любомир Костов Шестимата българи, които бяха задържани на 26 януари от бунтовническата групировка "Народно движение за освобождение на Судан-Север", са освободени, но са останали без документи и не могат да се приберат. Това научи "Стандарт" от отлично информирани източници, близки до случая. Двамата пилоти, бордовият инженер и тримата механици се намират на сигурно място на територията на Република Южен Судан и са в ръцете на екип на Световната продоволствена организация на ООН, съобщи днес Външно министерство в София. Те бяха пленени, след като въоръжени принудиха хеликоптера им да кацне в района на град Кадугли, в южната част на Република Судан. Нашенците са служители на авиокомпания "Хели Еър", изпълняваща договор за Световната продоволствена програма на ООН. Машината им летяла от град Румбек, Южен Судан, до столицата на Република Судан – Хартум, за извършване на технически преглед и не е превозвала хранителни продукти. "При приземяването на хеликоптера бунтовниците отвели българите, а целият им багаж, заедно с документите за самоличност, са останали в машината, която е била  разграбена от местни бандити нямащи нищо общо с похитителите", поясниха източниците ни. Те увериха, че българите се чувстват добре и с тях са се отнасяли също добре, докато са били в плен. Пуснали са ги, след като са се уверили, че сънародниците ни не работят за властите в Хартум, а са хуманитарни служители.
Издирваният от 7-години и от Интерпол дупничанин, попаднал по нелеп начин в ръцете на полицията Вчера служители на РПУ Кюстендил са установили и задържали 59-годишен дупничанин, който е бил обявен за издирване с влязла в сила присъда на КОС. Методи М, който е родом от Кочериново се укрива от закона от 2008 година, когато получава присъда от Районен съд Дупница от 9-месеца за извършено ПТП. Преди това той е лежал 7-години в затвора. Най-вероятно Методи М се е укривал зад граница, но във вторник решил да регистрира в КАТ-Кюстендил автомобил. Така униформените служители се натъкнали на него и той е заловен. Методи М. е закаран веднага в затвора в Бобов дол. Припомняме, че само за миналата 2014 година 6-ма души с ефективни присъди от Районен съд Дупница не са открити, за да изтърпят наказанията си. Още 5-ма с присъди от предишни години също все още се издирват. Последният случай бе от края на миналия месец, когато ефективна присъда от 4-месеца лишаване от свобода за счупен игрален автомат в казино в Дупница, получи жител на Крайници. Станимир Д обаче бе осъден задочно, защото не е присъствал в залата. По неофициална информация той се намира в Италия и сега трябва да бъде издирен, за да излежи наказанието си.
Идиоти оскверниха гробищата на село Бистрица Идиоти оскверниха гробищата на дупнишкото село Бистрица и хвърлиха в потрес местните жители. Неизвестните засега извършители са извадили и унищожили 6 от паметниците на погребани жители на селото, сигнализира наш читател. След проверка се оказа, че сигнал е подаден до местното РПУ от кмета на Бистрица Васил Бански.
Чимев и директор в „Актавис“ разговаряха за бъдещето на „Марек“ днес Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев проведе среща с Радослава Ганозова-Директор “Корпоративни комуникации” в “Актавис България” днес. Тя пристигна по обяд в кметския кабинет, придружавана от изпълнителния директор на клуба и треньор Иво Паргов. Срещата продължи почти 2 часа, а поводът бе стартиращия втори дял от шампионата на България по футбол и бъдещето на “Марек”.
За побоя в Дупница арестувани фамилия Лапачки, набили собственика на автомивка Братята Кармен и Николай Лапачки, са арестуваните за вчерашния побой в Дупница. Двамата са набили 27-годишния собственик на автомивка  В. Илиев. Потърпевшият е с комоцио, тъй като е ударен по главата с твърд предмет, съобщава viaranews.com. Нараняването му не е сериозно. Инцидентът е станал в сряда следобед в Градската градини, където живеят Кармен и Николай Лапачки. Арестуван е и Георги Н, на 34 години, син на Николай. От полицията съобщиха, че инцидентът е станал, докато изяснявали отношения помежду си. 23-годишната жена е с порезна рана на ръката.Според запознати боя е възникнал именно, заради пострадалата жена. По случая е започнато досъдебно производство. Миналата година Николай Лапачки беше заловен с незаконно притежавано оръжие и боеприпаси.
Вандали счупиха стъклата на автомобили в жк“Дупница“ Счупени са задни панорамни стъкла на 2 автомобила в жк “Дупница”, откраднат е акумулатор от лек автомобил в жк “Бистрица” в края на миналата седмица, съобщават от полицията. Местопроизшествията са обслужени от дежурна полицейска група. Работата по установяване на извършителите продължава РУ Дупница.
Дом на техниката в Дупница откри най-модерния в България център за моден дизайн В изпълнение на проект “Развитие на творчески изследователски център в подкрепа на бизнеса и образованието” на стойност 164 992 евро, финансиран с помоща на ЕС чрез трансграничната програма по ИПП България  бе открит Център за обучение в сферата на модата и дизайна в Дом на техниката в Дупница. Центърът е единствен по рода си в България, с възможност да обучава студенти и предприемачи за създаване на иновативни модни продукти. Водещ партньор по проекта е Технологичният факултет в сръбския град Лесковац. Партньори са Научно-техническите съюзи по текстил, облекло и кожи, Федерацията на научно-техническите съюзи и Териториалната организация на научно-техническите съюзи (ТО на HТС) – Дупница. В рамките на проекта е извършен ремонт на помещение в Дома на техниката, закупени са софтуер и техника и е платена такса за ползване на софтуера.
Плеяда от звезди на дупнишка сцена в понеделник На 16 декември ще гостува Народен театър "Иван Вазов" в салона на ОбДТ "Невена Коканова" с постановката "Тестостерон" от Анджей Сарамономич. Участват плеяда от родни зезди, сред които Филип Трифонов, Захари Бахаров, Малин Кръстев, Герасим Георгиев-Геро и други. Цените на билетите са 6, 8 и 10 лв., за ученици – 5 лв.
Тони Велков : При нас няма драми те са в други отбори ВИДЕО Старши треньорът на Марек Антон Велков  отговори на журналистите веднага след мача с Локомотив Сф. Неговият колега  Димитър Васев обаче не се появина пресконференцията, а изпрати треньора на вратарите Влади Манолков. Ето какво заяви Велков :
Още 3 детски и 4 училища в Дупница ще се отопляват на газ, Чимев подписа договорите Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев подписа договорите за присъединяване на три детски заведения и четири училища към газифицираната мрежа. Това са училищата “Неофит Рилски”, "Климент Охридски", “Кирил и Методий” и “Евлоги Георгиев”, както и детските градини  ОДЗ 11 в Таушаница и “Слънце” и ЦДГ “Детелина”. Директорите на тези заведения трябва да проведат процедури по избор на изпълнител за изграждане на газификационната система, за да преминат на газово отопление от тази зима.
Агитката на Марек Юнион-Ивкони замина тази сутрин за Добрич 40-привърженици на Марек Юнион-Ивкони заминаха тази сутрин за Добрич, където днес от 17:30 часа в зала Добротица е петия решителен мач за титлата във волейболната Суперлига, в който Добруджа 07 се изправя срещу Марек Юнион-Ивкони. От агитката на дупничани заявиха, че ще подкрепят сериозно отбора и няма да се дадат на домакинската публика в Добрич. "Трябват ни викачи, а не зяпачи", с такъв призив пък феновете на Добруджа 07 ) призовават привържениците на отбора да напълнят залата. Досега двата тима отбелязаха равенство във финалната серия – 2:2 победи, като доведоха финалния спор до интрига, каквато скоро не е имало в родните шампионати. Първоначално добричлии отбезяха две победи на свой терен, като взеха сериозно предимство. Впоследствие дупничани не се предадоха, като сториха същото в Сливница. В серията се играе до три успеха, така че днешният двубой ще бъде решителен за спечелване на титлата. Отборът на Марек вече три пъти подред е шампион на България.
Какви оръжия и автопарк са притежавали братя Галеви? 28 оръжия – пистолети, ловни пушки и карабини, кътали през годините обявените за международно издирване дупничани Пламен Галев и Ангел Христов. Двамата братя са любители на руското ловно оръжие. Това показва експертизата на оръжейната колекция на Ангел Христов и Пламен Галев, поискана от особените защитници на двамата по делото, водено срещу тях от Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество /КОНПИ/.
В активите им са записани общо 28 оръжия – по 14 на всеки от двамата.
Пламен Галев имал 2 револвера “Смит и Уесън” и 7 пистолета – “Зиг Зауер”, “ЧЗ-75В”, “Davis” и четири от марка “Глок”. В колекцията му влизат и 3 ловни карабини – “Сайга МЗ ЕXP-01”, “Сайга MK-03” и “Медвед-3”, която по фактури е най-скъпа. За нея Пламен се е бръкнал с 2300 лв.
Най-скъпият му пистолет е 1750 лв., а най-евтиният – 285 лв. Според експертите за оръжие Галев е дал общо 14 617 лв.
galev_hristov-1Ангел Христов пък похарчил за въоръжение още повече – 18 387,50 лв. Половината от парите отишли за 5 карабини, сред които пушка и няколко ловни карабини, сред които "Тигър", струваща 60 000 рубли. Перлата между карабините обаче е “Хеклер и Кох”, калибър 223, купена срещу 3925 лв. Другите пари Ангел Христов-Геле пръснал за късо огнестрелно оръжие – 7 пищова и револвер, както и около 1000 лева за муниции.
"Това, което трябва да се знае, е, че тези оръжия никога не са били тяхно притежание по едно и също време. Купували са и са продавали оръжия, като в момента нито едно от тях не е налице", казаха експертите от КОНПИ, явяващи се по делото в Кюстендил.
От Комисията преследват още имоти на братята в дупнишкото село Ресилово, банкови сметки за над 800 000 лв., дялове в 15 фирми, автомобили, мотоциклети и даже една яхта.
Освен това от КОНПИ настояват да се обяви за недействителна сделката за учредяване на право на строеж на две триетажни къщи с басейн, зала за тренировки и фитнес в т.н. "имение в Ресилово".
Искът на Комисията е за общо 4 250 189,12 лв. – на толкова е оценено придобитото от семействата на двамата бизнесмени имущество за 25 години назад.
Комисията е проверявала имуществото на Пламен Галев, Ангел Христов и съпругите им Емилия и Радмила за времето от 13 август 1987 г. до 13 август 2012 г.
Ответници по делото са още три дружества, регистрирани на Сейшелските и Вирджинските острови – “Ем Пи Ви Трейдинг”, “Пи Ей Джи Норд Адамс” и “Макса лимитид”. Ангел Христов и Пламен Галев са представители на първите две фирми, на третата представител е счетоводителката им Христинка Ангелова.
Макар и въоръжени "до зъби", дупнишките братя са впечатлявали повече със своя автопарк, казаха запознати с описа на имуществото им. За следващото заседание на Кюстендилски окръжен съд, насрочено за март месец, се очаква да бъде готова експертизата на автопарка им. През годините Галеви сменили 20-ина луксозни автомобила, чиято обща стойност надхвърля 667 000 лв. Девет от колите се водели на името на двамата, а останалите – на една от фирмите им, регистрирана на Сейшелските острови.
Преобладавали са марките “Ауди” и “Мерцедес”. Част от колите обаче вече са отчуждени, други са продадени, а един спортен “Мерцедес 124”, купен навремето за 10 955 110 недоминирани лева (10 955,11 нови лева), е дарен, показват документите на КОНПИ.
Затова комисията е предявила иск и за пари от продажбата на автомобили. Срещу Пламен и Емилия претенциите са за стойността на зелено “Ауди А6”, “Фолксваген Голф”, мотоциклет “Харлей Дейвидсън” и джет за сняг “Ямаха”, с който семейството разполагало през пролетта на 2005 г.
От исковата молба до съда става ясно, че през банковите сметки на семействата на двамата съратници са минали общо 799 573 лв. и 520 долара. Ангел Христов имал над четвърт милион в 7 сметки в три банки, а жена му Радмила – 69 984 лв. Останалите пари били по сметки на Пламен Галев, се уточнява в документите по делото. Част от тях били на срочен влог във валута в клонове на две банки.
Не е ясно обаче колко точно струва прочутото имение на Галеви в Ресилово. По документи то се води на фирма, регистрирана в Кипър, а после прехвърлена на Сейшелите. Проучванията показват, че от 1998 до 2005 г. в резултат на серия от сделки братя Галеви са придобили земя в местността Зад чифлико в Ресилово.
Селото е в границите на община Сапарева баня, която се слави с най-горещия гейзер в континентална Европа. В Ресилово Галеви са купили три поземлени имота и 10 парцела земеделски земи, част от тях 6-та категория.
Комисията за незаконно придобито имущество иска да се обяви за недействителна сделка за инвестиция върху имотите. С нея Ангел Христов и жена му учредяват право на строеж в полза на “Пи Ей Джи Норт Адамс”, представлявана от Ангел Христов и Пламен Галев, върху собствения им недвижим имот от 805 кв. м в Ресилово.
Фирмата е регистрирана през май 2000 г. от кантора в Кипър с трима управители – Христов, Галев и Михаил Оков. Същия месец те подават оставка и управители стават мъж и жена с фамилия Димитриади. Месец по-късно е подадена молба за регистрация на дружеството от едно физическо лице и адвокатска кантора. В началото на юни 2000 г. дружеството получава разрешение за извършване на международни операции. Издават му се 1000 оригинални акции, с които се правят сделки.
До процеса за отнемане на незаконно придобито имущество се стигна, след като прокуратурата успя да осъди братя Галеви по дело за организирана престъпна група и за рекет. Двамата станаха обвиняеми през януари 2009 г. Галев бе подведен под отговорност за това, че е образувал и ръководил въоръжена група за рекет, а Христов, Апостол Чакалов-Тоци и Владимир Ангелов-Стъклето бяха посочени като участници във формированието.
На първа съдебна инстанция братя Галеви бяха оправдани, но втората – Софийският апелативен съд, ги призна за виновни и ги осъди на затвор. Върховният касационен съд (ВКС) намали наказанията – даде 4 г. на Христов и 5 г. на Галев, и разпореди част от имуществото им да бъде конфискувано. Преди да чуят решението на върховните магистрати, на 9 май 2012 г. Пламен Галев и Ангел Христов изчезнаха и бяха обявени за международно издирване.
Напук на слуховете, че се знае къде са, бившите барети са потънали сякаш вдън земя.
Спецпрокуратурата обвини задочно издирваните с червена бюлетина на Интерпол братя Галеви като тартори на група, извършвала банкови преводи в чужбина чрез фалшиви документи. Делото за пране на пари започна след съвместно разследване с ФБР. Групата действала от януари 2003 г. до края на 2010 г. в София и Дупница. Парите, за които се предполага, че са със съмнителен произход, били превеждани основно чрез 2 наши банки в сметки на фирми в Швейцария, Канада, Литва, Латвия, Обединени арабски емирства, Великобритания, Британски Вирджински острови, Кипър, Сейшелите и Китай. Официално причината били договори за купуване на мерцедеси втора употреба. Такива коли обаче не пристигнали у нас.
Според прокуратурата за 8 г. с помощта на счетоводители и други подставени лица – куриери, Галеви успели да изперат над 35,5 млн. лева.
Никой не ще водоемите в Бистрица, Крайници и Палатово Все още няма заявен интерес към нито един от 7-те водоема на територията на община Дупница, информираха от общинския пресцентър. Те са предвидени за отдаване на концесия за 25 години. До 26 февруари е подаването на документи за желаещите да ги експлоатират, а на 4 март ще бъдат отворени офертите за подалите искания да ги наемат. Предвидени за концесиониране са 5 водоема в с. Бистрица, един в Крайници и един в Палатово.
Марек с първо равенство в контролите, след 1:1 с Черно море Отборите на Черно море и Марек направиха 1:1 в контрола, играна в Банско. Матиас откри за Черно море в 29-ата минута, а Кристиян Петров изравни в началото на втората част. Главен съдия на мача е Таско Тасков.
Лидер в производството на PVC  дограма вече с магазин и в Дупница Един от лидерите на българския пазар, в производството на прозорци и врати от PVC и Алуминий, вече има представителство в Дупница. Магазинът на фирма „Валда“ се намира в непосредствена близост до централния площад Свобода на улица Христо Ботев №20.valda3
Христо Райчев след победата над Славия: Младите момчета трупат опит в подобни мачове   Помощник-треньорът на Марек Юнион-Ивкони Христо Райчев бе доволен след победата на дупничани над Славия с 3:0 гейма, дошла за по-малко от час.
 „В този мач гласувахме доверие на момчета, които играят по-рядко. Тези срещи са точно заради това и се радвам, че тези млади играчи се представиха добре. Целта ни беше те да трупат опит и да видят, че няма нищо страшно да играят срещу батковците от другата страна на мрежата“, каза пред zadupnitsa.com Христо Райчев.
 Той коментира и загубата с 0:3 гейма от Копра Елиор Пиаченца в мач от Шампионската лига:
 „Виждате какви са отборите в Шампионската лига. Такива състави разполагат с играчи от световно ниво. Имена като Симон, Фей, Льо Ру не се нуждаят от представяне и каквото и да се каже за тях, все ще е малко. Ние може само да се радваме, че играем срещу такива отбори и състезатели. Тяхната класа може да ни послужи за пример и модел, който да следваме“
Прогнозите на zadupnitsa.com за волейболните срещи днес 5 мача ще се изиграят днес в поредния кръг от мъжкия ни шампионат по волейбол на НВЛ – Супер лига. Вижте нашите прогнози:
Общински съветник запорира сметките на Община Дупница заради дълг от…1950 лева Това е един от хората избрани от нас дупничани да мисли за града. Честити да са ни такива хубавци.
Камило Плачи на визита в Габрово Селекционера на волейболният национален отбор Камило Плачи ще бъде за три дни в Габрово, за да гледа мача на местният тим и Левски Боол. Плачи ще наблюдава и няколко тренировки водени от наставника на габровци Любо Герасимов.Очаква се повиквателна за националния да получи и центъра на Габрово Краси Гайдарски. До две седмици селекционера ще отскочи и до Румъния , за да разговаря с разпределителя на Томис Андрей Жеков.I
Завет и мисли на Васил Левски Тези думи са запомнени и ще бъдат помнени много години. Те могат да вдъхновят всеки от нас или най-малкото да ни накарат да се замислим.
От Марек определиха срещата с Академик (Свищов) утре като най-тежката през сезона  В Марек са категорични, че утре им предстои най-тежкия двубой за сезона. Лидерът в „Б“ група приема последния Академик (Свищов) на стадион „Бончук“ от 17 часа.
СЛЕД ЧИТАТЕЛСКИ СИГНАЛ! Започна ремонт на опасна детска площадка в Дупница От Община Дупница започнаха ремонт на една от детските площадки в Дупница, за която сигнализира наш читател. Само седмица, след като публикувахме снимки от прогнилите дъски в кв. Възход и след като бяхме подали сигнал до кмета Методи Чимев, от вчера работници от строителния отдел започнаха цялостна подмяна. "Във връзка с ваш сигнал за опасно съоръжение за деца намиращо се в междублоковото пространство на ул. "Тютюнева долина" в Дупница, Ви информираме, че Община Дупница е предприела необходимите мерки. Служители от отдел "Строителство" вече работят по подмяната на изгнилата дървесина и въвеждането в експлоатация, без да създава опасност за здравето на децата. След приключването на тези ремонтни дейности, детското съоръжение ще бъде и боядисано. В същото време призоваваме гражданите за търпение и сигнали за други детски площадки, които също ще бъдат ремонтирани поетапно", отговориха на редакционната ни поща от пресцентъра на Общината, като ни предоставиха и снимки.
Марек Юнион-Ивкони пак сгази КВК Габрово, унижи го и в неговия дом!  Марек Юнион-Ивкони продължава да подобрява клубния си рекорд от поредни победи. Преди броени минути дупничани унижиха с 3:0 гейма (25:14, 25:23, 25:17) основния си конкурент КВК Габрово в неговия дом. Така играчите на Найден Найденов записаха своята 21-а поредна победа от началото на сезона в Суперлигата. Считайки и тези от миналогодишните плейофи, поредните успехи на дупничани стават внушителните 24!
Нова тежка домакинска загуба за Германея. Всички резултати от В-Югозападна група Отборът на Германея претърпя втора поредна домакинска загуба. След като в първият кръг сапаревобанци инкасираха 3-гола при поражението от Миньор Пк, сега бяха сразени с 0:4 от Септември Сф. Отборът има спечелена само 1-точка от гостуването си в Радомир и заема 13-то място в класирането. В останалите срещи от този 3-кръг на В-Югозападна футболна група нямаше изненади, като два мача не се играха. Локомотив Сф спря участието си в групата и Миньор Пк победи служебно. Срещата  Рилски спортист 2011 (Самоков) – Чико (Бяга) бе отложена  заради автомобилна катастрофа отнела  живота на президента на Чико (Бяга) Георги Михайлов.          
Гьоргиев с нова крилата фраза: Ние сме по-силни от терминатори, ние сме МАРЕКминатори Поредната крилата фраза изстреля капитанът на „Марек Юнион-Ивкони” и национал на Македония Гьорги Гьоргиев след победата на неговия тим над „Нефтохимик 2010” 3:0 гейма само преди няколко часа в четвъртфинална среща от турнира за Купата на България. 21-годишният плеймейкър никога не се е притеснявал да демонстрира самочувствие и с основание, след 2-те поредни шампионски титли, Купата на страната, а и вече интересът към него от италианския гранд „Пиаченца”. „Винаги съм го казвал на момчетата, че ние сме шампионите, поне до последния мач тази година, а мисля, че и след това още година пак ще сме шампиони. Така че победителите не ги съди никой. Заслужили сме си всяка една победа с нашия си труд и пот, така че имаме право на самочувствие”, коментира пред zadupnitsa.com Гьоргиев. „Имаше напрежение при нас и е нормално. Все пак всичко се решаваше в един двубой, а и съперникът е изгрден от опитни състезатели, които знаят кога да се напъват. Очаквахме да не се предадат, както се и получи. При нас имаше умора и от тези пътувания в рамките на 72 часа, първо до Русе и обратно, а после до Бургас. Започнахме силно първия гейм, в който извадихме страшна блокада, а и Венци Трифонов сякаш не бе с две ръце, а като октопод и затова видяхте как за половин гейм им лепна 5 блокади. Размазахме ги. Вторият гейм тръгнаха да натискат сервиса, като това бе единственият им шанс да ни се противопоставят и им влизаше, дръпнаха ни с 3 точки, но в крайна сметка успяхме да го вземем гейма накрая. Макар да ни ведоха с 4 точки в 3-ата част, бях сигурен, че няма да го загубим итака и стана”, продължи Гьоргиев, преди да хвърли най-атрактивната фраза: „Преди няколко дни един наш фен ми каза, че сме като терминатори на игрището. Ама не е прав, защото има и по-силни от терминаторите, а това са МАРЕКминаторите. И волейболистите, а гледайте и футболистите на града мачкаме наред”, заключи с усмивка Гьоргиев.