Начало
40-годишна жена от Банско пострада, след като задряма зад волана и излетя от главен път Е-79. Инцидентът е станал тази вечер между Мурсалево и гара Кочериново. М. Георгиева пътувала сама, тя загубила управление над автомобила и се ударила в насрещно движещ се форд, съобщава struma.bg.Отклонила се надясно, стъпила на банкета, след което се стреснала и дръпнала волана наляво. Колата минала през насрещната лента, блъснала се в предната част на идваща насреща й кола, след което се преобърнала с лупинг през предната част и пак паднала на колела в трънливи храсти край пътя. С линейка е транспортирана за болницата в Благоевград. Имала болки в гърдите. Настанена е с мозъчно сътресение в хирургията на МБАЛ-Благоевград. Втората кола също е управлявана от жена. Автомобилът е със софийска регистрация. Пробата на водачката с полевия тест за алкохол е отрицателна, на пострадалата ще бъде взета кръвна проба. Движението по Е-79 в района на катастрофата беше затруднено за кратко.
Всички възрастови групи на Марек Юнион-Ивкони днес заснеха снимките си за календара през предстоящата 2014 година.
Волейболните ни шампиони от Марек Юнион-Ивкони ще преотстъпят за втора поредна година в Турция посрещача Златан Йорданов. През миналата година той игра за Торул, но тимът му изпадна от елита. Йорданов обаче завърши на 2-о място при най-добрите посрещачи в първенството и закономерно привлече погледите на някои от клубовете. "Да, Златан се разбра за личните си условия с Инегьол и е въпрос на няколко дни, за да подпишем и ние договорът, с който го преотстъпваме. Турсият тим искаше направо да го откупи, но преценихме, че е по-добре да бъде само за една година. Все пак догодина винаги може да реши да остане в този клуб за още един сезон, но пък ако получи по-добра оферта от по-добър отбор, няма да има проблем за трансфер. Знаете, че политиката на клуба е да се грижи и за играчите си, които излизат в чужбина, така че да бъдат максимално защитени", коментира мениджърът на клуба Людмил Найденов.
Преди минути официално стана ясно, че и 4-те клуба, които очакваха издаването на лицензи за професионалния футбол са зад борда. Марек, ЦСКА и Локо Сф от новия сезон ще се подвизават във В група, както и Хасково. "Апелативната комисия към Лицензионната комисия потвърди решенията за неиздаване на лиценз на ЦСКА, "Локомотив" (Сф), "Марек", за което официално и в посочения от УЕФА срок бе информирана и европейската футболна асоциация. Внесената от "Хасково" жалба не бе разгледана в Апелативната комисия, тъй като не е подадена в срок", гласи официалното прессъобщение от родната централа.
ПУДООС одобри молбата на кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев за отпускането на безвъзмездна финансова помощ в размер на 557 244,10 лева за ВиК-прилежаща инфраструктура към предстоящото изграждане на социалните жилища в Дупница, похвалиха се от общинския пресцентър. Припомняме, че Дупница е един от 4-те града в страната, които спечелиха пилотен проект по оперативна програма регионално развитие за изграждането на такива жилища, като е и с най-висок бюджет – 6,397 млн лева за дейностите. През месец декември, по предложение на инж. Чимев Общински съвет-Дупница прие да се отправи такова искане до ПУДООС за въпросната сума и тя е била утвърдена днес.
България и Беларус играят при 1:0 в контрола, която се провежда пред полупразните трибуни на националния стадион "Васил Левски".
Щъркел създаде известна суматоха в центъра на Дупница, уплашено разхождайки се и опитвайки се да излети, информират от общинския пресцентър. Случката се е разиграла на една от централните улици в града (при магазин “Брезите”) вчера следобед. Сигнал е подаден на 112 от минувачи, притеснени, че може да бъде сгазен от кола, а и предвид на видимото му състояние. Сигналът е препратен за реакция към отдел “Екология” в Община Дупница. Веднага са изпратени служители, които са хванали 70-сантиметровият щъркел. Защитената птица е прегледана от ветеринарния д-р Ангел Ангелов, който е отговорник за приюта в града, който е установил, че при падането е с ранено крило. "За птицата са осигурени необходимите грижи през времето му на престой в приюта", допълват от пресцентъра на кметството.
Десетки мейли получавахме на нашата електронна поща с един и същи въпрос: "Знаете ли от кога и как да кандидатстваме за работа в Лидъл". Отговор вече има.
Собствениците на животни в селата Ресилово и Овчарци са пропищели от набезите на вълци. Само преди седмица, пред погледа на собственикът му, глутница изяла малко жребче, научи zadupnitsa.com. Човекът пасял кончето на не повече от 150 метра от селото, когато изневиделица изскочили 4 вълка. Мъжът едва успял да се скрия в една близка постройка, от където с ужас наблюдавал как хищниците умъртвяват жребчето. "Цяла зима вълците ни тормозеха и изядоха още няколко животни и сега макар да е вече топло, отново имаме проблеми с тях. Ловците трябва да предприемат нещо, иначе не ни чака нищо добро", коментира пред екип на zadupnitsa.com жител на Ресилово.
Ръководството на Таекуондо клуб „Гладиатор“ – Дупница, ще даде пресконференция в в четвъртък от 13 часа в конферентната зала на Община Дупница (последен етаж).
Имиджът на страната ни по света, световните звезди, които идват тук и тяхното отношение към нас – това е много позитивно, но трябва да го надградим и да покажем нова перспектива за развитие на отрасъла. Това коментира президентът Росен Плевнелиев, след като посети снимачната площадка на новия филм "Код: Лондон". Перспективите пред производството на филми в България и на киноиндустрията у нас обсъди Плевнелиев с ръководството на филмовото студио "Ню Бояна Филм", където беше на посещение, съобщиха от президентството. „Нищо не е даденост и трябва да се борим за всяка инвестиция, особено в индустрии като киното с висока добавена стойност и с икономическа перспектива", заяви Плевнелиев. Над 850 малки и средни предприятия получават перспектива в България, благодарение на киноиндустрията, а до момента инвестициите в отрасъла у нас възлизат на над 100 млн. долара. „Има възможност за тройно повече инвестиции, работни места и произведени филми в България", добави Плевнелиев и призова киното да се превърне в национален приоритетен сектор. "Българската държава обаче трябва да покаже, че киноиндустрията е приоритет и да намери съответните механизми за подкрепа, с които разполагат и много други държави членки на ЕС", добави той. "Имаме филми на световно ниво и ще подкрепям перспективите пред българското кино", посочи Росен Плевнелиев, който насърчи телевизионните оператори да продължават да работят по нови български продукции./БЛИЦ снимка frognews.bg
След 9-поредни победи, които изкачиха Марек Сеграте на 3-то място в класирането, в неделя отбора претърпя и първа загуба през тази 2015 година. В мач от 27-ят кръг на Seconda Categoria GIRONE Марек гостува на 5-ят в класирането Песано кон Борнаго. Домакините победиха с 1:0, като единственото попадение падна в края на срещата, когато след изпълнение на пряк свободен удар пред вратата на Марек, топката не бе добре изчистена и футболист на Песано кон Борнаго с техничен удар я прати в мрежата на българския тим. От Марек Сеграте изразиха известно недоволство от няколко съдийски отсъждания, но допълниха, че загубата не е фатална и отбра продължава да преследва целта си бараж за влизане в по-горна дивизия. След този кръг Марек запази 3-то място, но вече с изравнени точки със Спортинг.
Годишният доклад на федерацията на операторите на спортни залагания и казина "Федербет" постави България в изключително неприятната позиция отборите й да са сред водещите по съмнителни и уредени мачове. Според организацията български отбори са замесени в общо 13 срещи, при които възникват съмнения за "черно тото". От тях седем са от българската "А" група, а още шест са приятелски. Както е известно, под съмненията на "Федербет" попадна юбилейният мач Левски – Лацио по случай 100-годишнината на "сините". Организацията разкрива освен мачовете, които според нея са били уредени, така и залозите, които са били направени на тях. Една от българските срещи дори е заложена на точен резултат докато се провежда. Това е бургаското дерби между Черноморец и Нефтохимик, като заложилите са спечелили от точен резултат 4:0. Повече от половината приятелски срещи, които според "Федербет" са били уредени, са с участието на български тимове. Голям принос за това има турнето на Локомотив (Пловдив) в Испания през зимата, предизвикало сериозни съмнения още по време на провеждането си. Единствено Великобритания, Италия и Узбекистан водят на България по уредени мачове във вътрешните си първенства, констатира "Федербет". На острова са уредени общо 13 срещи от долните дивизии, което е относително малък процент на фона на общо над 40-те групи с близо 600 отбора в тях. В Италия уредените срещи са били общо 9, а в Узбекистан – 8. Веднага след това идва родната "А" група, в която уредените мачове са седем, колкото са и в елита на Кипър. Участието на нашите представители в съмнителните контроли обаче извежда България още по-напред в "черния списък".
Както вече бе обявено сметките на гражданите и фирмите в Корпоративна търговска банка ще бъдат прехвърлени в "Креди Агрикол България", която ще бъде одържавена. Повече по темата прочети ТУК. Оказва се обаче, че банката няма добре развита офис мрежа в страната. В Кюстендилска област "Креди Агрикол България", не разполага с клон, като най-близките офиси са в София и Благоевград. Така на тези дупничани на които се налага да теглят по-големи суми от вече бившите им сметки в КТБ, трябва да пътуват до столицато или до Благоевград. До 21 юли обаче е възможно да бъде взето решение сегашните офиси на КТБ също да бъдат прехвърлени към новата банка и това да улесни гражданите. Ако това не се случи не е ясно и бъдещето на досегашните служители на Корпоративна Банка.
Поради неотложни дейности свързани с отстраняване на авария в канализационната мрежа, утре 22 януари/четвъртък/ ще се наложи спиране на водоподаването в част от район в град Дупница, съобщиха от ВиК. За времето от 9:00 до 17:00 часа без вода ще бъде жилищен комплекс „Люляк“, ул. „Бузлуджа“, ул.“Ив.Шишман“, ул. „Искър“, ул. „Росица“, ул “Влахина планина“.
По случай националният празник на България – 3 март в Общински драматичен театър "Невена Коканова", Дупница, ще се проведе концерт-спектакъл на ФТА „Актавис" и ДЮФА "Дани"- "БЯХМЕ, СМЕ И ЩЕ БЪДЕМ БЪЛГАРИ!", създаден и режисиран от режисьор-хореограф Войн Войнов.
Охранители на Гробищен парк –Дупница намериха 57-годишна дупничанка в безпомощно състояние. Жената е пренощувала там и тази сутрин е била открита почти премръзнала. Веднага е повикан екип на Спешен център и след оказана първа помощ, тя е заведена в дома й. Не е ясно защо жената е останала през нощта в парка.
Марек Юнион-Ивкони продължава с наказателната си акция в Суперлигата!
390 метра телефонен кабел е откраднат от шахта на ул. Клокотница в Дупница. Кражбата е заявена вчера в полицията. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница. Вчера в РУ Бобов дол бе заявена кражба на 400 м телефонен кабел, положен в участъка межбу Бобов дол и с. Бабино. Местопроизшествията са обслужени от дежурни полицейски групи, двете управления продължават работата по установяване на извършителите на кражбите.
Момчетата от Марек 2007 участващи в първенството на Футбол 5 в София, постигнаха важна и драматична победа срещу връстниците си от Левски. Дупничани на два пъти догонваха в резултата, като в крайна сметка стигнаха до победата. За Марек 2007 головете отбелязаха Алек Говедарски, Андрей Кирилов и Християн Джаджаров. Така след този 14-ти кръг момчетата на треньора Слави Станчев се изкачиха на 2-ро място в класирането.
Искаме да върнем доверието Ви в парламента, в институциите, в държавността – във всичко това, което беше сринато през последната една година. Вие сте тези, които давате оценката, които определяте кой да бъде във властта, Вие сте нашите работодатели! Ако ни гласувате доверие, ние ще бъдем вашите представители в парламента. Това заяви водачът на листата на ПП ГЕРБ Кирил Калфин при представяне на листата в Сепарева баня днес. По думите му, много неща са направени през мандата на ГЕРБ. „Направихме инфраструктурата, но това не е достатъчно. Да, запазихме финансовата стабилност на държавата, но направихме и грешки. Тези грешки няма да се повторят. Ние не обещаваме 250 хил. работни места, ние не обещаваме и 1 млн., защото в такъв случай трябва да докарваме работници в България. Ние обещаваме това, което може и трябва да направим“, посочи Калфин.
От днес в Oбщина Дупница се приемат заявления за финансиране на "ин витро" процедури, информират от пресцентъра на кметството. Двойките с репродуктивни проблеми ще могат да разчитат на финансова помощ от кметството на стойност до 1 500 лв. като за целта в общинския бюджет са заложени 15 000 лв. „На този етап тази сума е напълно достатъчна като се има предвид броя на кандидатстващите. Ако желаещите двойки са повече и сумата е недостатъчна, разбира се, че ще настоявам за увеличението й още за следващия бюджет. В досегашните две кампании има преходен остатък. Сумата, която отпускаме като стойност мисля, че не покрива цялата процедура, но все пак е помощ за нашите съграждани”, коментира кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев. Преди по-малко от половин година обаче, в Дупница се роди бебе, което бе заченато след ин витро само и единствено с парите в размер на 1500 лева осигурени от Община Дупница.
Община Дупница обжалва пред ВКС решението на Кюстендилски окръжен съд, с което възстановява на работа бившата управителка на гробищния парк Василка Иванова, информират от общинския пресцентър. Tя бе уволнена дисциплинарно от кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев през миналата година, след като се установиха финансови нарушения за периода май 2012 година – март 2013 година. След сигнали до кмета, той разпореди вътрешен одит, който установи неотчетени 5 060 лв. Оказа се, че Иванова е издавала квитанции за една сума, а в общината е отчитала по-малко пари. Имаше и сигнали от граждани за дублиране на гробни места. Сигналите бяха подадени и към прокуратурата, като преди месец тя бе осъдена от Районния съд на 10 месеца условно с 3 г. изпитателен срок за присвояване. Иванова се призна за виновна по делото за присвояване в качеството й на длъжностно лице и за съставяне на фалшиви документи.
Само Председателят на БСП в Дупница Станислав Павлов е кандидат да заеме поста на Общински съветник N 1 на местния парламент. Той бе предложен от Александър Анин. До номинацията и избор на Председател на ОбС се стигна, след като Костадин Костадинов подаде оставка като такъв с изтичането на 6-месечния мандат. От ГЕРБ искаха да бъде отложен изборът за следващата сесия, като Йордан Йорданов обяви мотивите на групата съветници, че късно са разбрали и не са имали възможност да обсъдят предложение.
Кметът на Дупница Методи Чимев отказа да обяви дали ще се кандидатира за втори мандат. Въпросът му бе зададен на днешната пресконференция. Както е известно през есента предстоят местни избори и вече горещо се коментира темата за кандидатите от различните партии. „Попитайте ме отново на този въпрос в края на месец юли. Темата не е на дневен ред сега“, заяви градоначалникът.
Терористът, който държа в продължение на часове заложници в кафене в Австралия, е мъртъв. Това съобщи Би Би Си, позовавайки се на свои източници. Ман Харон Мунис наричал себе си Братът. Той имал три искания – да му донесат знамето на Ислямска държава в кафенето, действията му да бъдат считани за терористична атака срещу Австралия и да говори лично с премиера Тони Абът. Терористът твърдял още, че е заложил четири бомби – две от тях в кафене "Линд", където държал заложниците.
Комисия от Община Дупница начело със зам.кмета Крум Милев направиха оглед на техниката за снегопочистване на "Нивел Строй". Брезнишката фирма бе единствената участвала в конкурса за зимно поддържане. "Доволен съм от видяното, защото разполагат с необходимата техника. Имат готовност, ако се наложи да докарат допълнителна техника за снегопочистване. Осигурени са и необходимите инертни материали", лаконичен бе Милев.zadupnitsa.com
Трус с магнитуд 4.4 по Рихтер разтърси Южна Италия, всявайки паника сред хората, които масово наизлязоха по улиците. Няма данни за пострадали или разрушения, пише Reuters.
Страница 140 от 156



