Начало
“Марек Юнион-Ивкони” финализира сделката по трансферът на диагонала си Тодор Вълчев в Иран. Той замина преди две седмици за тази страна и подписа за една година с местния първодивизионен “Тавон”. Вълчев ще играе под наем в новия си тим, като сумата по сделката не бе обявена от клубното ръководство на дупничани.
Получихме имейл по пощ@т@ от наш читател и го публикуваме без редакторска намеса!
Кървавата драма в Лясковец приключи, след като полицията обезвреди стрелеца Петко Савов, който тази сутрин уби полицай и рани трима негови колеги, информира dnes.bg.
Марек и Локомотив Пд излизат днес един срещу друг в мач от 5-ят кръг на А-футболна група. Срещата е от 18:00 часа на стадион Бончук. Старши треньорът на Марек Тони Велков определи групата от 18 футболисти за днешния мач : Емил Михайлов, Пламен Младенов, Емил Виячки, Милен Лахчев, Николай Николов, Стамен Казълов, Мартин Димитров, Боби Николов, Димитър Андонов, Светослав Диков, Димитър Илиев, Златко Бонев, Крум Бибишков, Милен Василев, Марио Близнаков, Пепи Тончев, Еньо Кръстовчев, Кристиян Петков.
Отборите на Черно море и Марек направиха 1:1 в контрола, играна в Банско. Матиас откри за Черно море в 29-ата минута, а Кристиян Петров изравни в началото на втората част. Главен съдия на мача е Таско Тасков. В 15-ата минута дойде първата добра възможност за Черно море. След центриране от корнер, топката попадна в Тодор Паланков, който стреля много силно от около 12 метра, но право в ръцете на вратаря Цветковски.
Марек Юнион-Ивкони (юноши ст. в.) днес, загубиха последните си шансове за класиране на полуфинал, след като отстъпиха на домакините от ЦСКА с 1:3 гейма (30:28, 13:25, 22:25, 20:25). Момчетата на Христо Райчев стартираха добре, взимайки първия гейм, но след това се наблюдаваше видим спад в играта им.
Дни наред в Дупница се готвеха да посрещнат подобаващо Баба Марта и това пролича осезателно днес, в първия ден на март.
Вчера в Дупница отборите на 4 училища демонстрираха умения за действия при бедствия и прилагане на мерки за защита. Децата са подготвени от специалисти от РДПБЗН – Кюстендил, по програма за извънучилищни дейности и одобрена от МОН. На първо място се класира отборът на ОУ „Св. Паисий Хилендарски“, на второ – отборът на ОУ „Евлоги Георгиев“, на трето – ОУ „Неофит Рилски“, на четвърто – ОУ „Свети Кирил и Методий“.
От 7.30 часа всяка сутрин ще започва работа деловодството на Община Дупница, информират от пресцентъра на кметството. Идеята е да бъдат улеснени гражданите, които не могат да излизат в работно време. Служителите във фронтофиса ще работят без прекъсване до 17.30 часа всеки ден.От 2 март с удължено работно време ще бъдат и касите на местни данъци и такси. От първия работен ден на следващия месец стартира кампанията по плащанията на задълженията и удълженото работно време е за да се предотвратят опашките, както и да не се пречи на работещите, които не могат да излизат през деня. Една от причините за струпванията до края на месец април е използването на 5-процентната отстъпка за този период.
Капитанът на Локомотив (Пловдив) Мартин Камбуров заяви, че пред тима няма друга алтернатива освен трите точки в прекия двубой за оставане в "А" група с Марек в понеделник. "Трябва да победим на всяка цена. Това е мачът на сезона за нас. Няма мърдане, трите точки са задължителни. Не ми се коментира двубоя с Черно море за Купата. Няма смисъл да се връщаме назад. Надявам се, че това няма да ни повлияе", заяви нападателят на "смърфовете". "Проблемите в клуба влияят, но трябва да сме над тях. В името на феновете и за бъдещето на Локомотив трябва да спечелим срещу Марек. По-добрият отбор сме и ще го покажем. Сега това е най-важното. Другите неща ще ги мислим после", добави голмайсторът на "черно-белите" пред "Тема Спорт". Главен съдия бе назначен Станислав Ставров с помощници Пламен Хинков и Андрей Николов
Безумията в българския волейбол продължават с пълна сила. Официално дати и часове за финалните срещи между “Марек Юнион-Ивкони” и “Левски Бол” все още няма определени от БФВ! Или поне дупничани не са все още уведомени за това. В същото време националната телевизия е заложила в своята програмна схема за петък и неделя двете срещи от 17.30 часа в ефира на БНТ2. Несериозното и непрофесионално отношение в БФВ и НВЛ е повече от очевидно, като в някои медии се появиха информации, че от БФВ обмислят промяна на датите. Това създава проблеми и пред местните фенове, тъй като не са малко хората, които са решили да пътуват до столицата, за да подкрепят Гьорги Гьоргиев и компания.
Председателят на Общински съвет-Дупница Ивайло Константинов подаде своята оставка като председател на местния парламент и като общински съветник!
Дупничанинът Теодор Георгиев отново не срещна късмет при жребия. На Европейско първенство по таекуон-до в Олимпийски категории в руския град Налчик, Теодор започва срещу представител на домакините. В първият кръг той се изправя срещу Сайд Устаев, а ако го преодолее излиза срещу един от поставените в схемата Хулио Ферейра от Португалия. Теодор Георгиев, който е 12-ти в световната ранглиста в категория до 74 килограма, за първи път излиза в тази нова, за него категория до 80кг. Това се налага от факта, че турнира е за олимпийски категории. Ако Теди вземе квота за Европейската Олимпиада, там ще се състезава при по-тежките до 80 килограма. В Налчик в тази група се включиха 20 състезатели, като според резултатите първите 5-са поставени, но дупничанина зае 6-та позиция. „Тежък жребии, но ако победим в първите две срещи, после ще бъде по-лесно“, заяви старши треньора Христо Михалчев. Състезанията на Теодор Георгиев са в събота.
Най-гледаната българска медия Нова телевизия има свой екип на световното клубно първенство за деца в Гьотеборг, за да снима филм за децата на "Марек". Да отрази всяка стъпка от престоя на дупничани в Швеция, със задачата са се заели топводещата на спортните емисии Йоана Гочева и оператора Станислав Илиев, които са също са облечени с официалната екипировка на "Марек". Двамата са постоянно по стъпките на бъдешите футболисти. Щастието да дадат първите си интервюта пред национална медия се падна на голмайсторите от победата над "Елфборг" Ивайло Иванов и Николай Ганчев. Освен тях, пред микрофона на Гочева застана и треньорът Анжело Кючуков. Интервютата ще могат да бъдат видяни и чути във филма, който подготвят да излъчат след завръщането си на българска земя екипът на Нова телевизия.
Близо една година продължава делото за шофиране в нетрезво състояние срещу кмета на село Баланово Явор Митов. Той бе заловен на 24 февруари 2014 година на връщане от село Крайници, като тогава дрегера показа уникалните 4,66 промила в издишания въздух. Тогава Митов отказа да даде кръвна проба. Днес бе поредното отлагане на делото. Поредното отлагане е след смяната на вещото лице, което трябваше да изготви експертиза на техническото средство, с което е взета пробата на Явор Митов. Причината новото вещо лице да поиска отлагане е, че експертизата все още не е готова. Тя трябва да покаже дали дрегерът е отчел реалното изпито количество алкохол. Делото ще се гледа следващия месец март. Според запознати само вариант "пробация" спасява кметския му стол, но такова решение едва ли ще бъде взето от съда, тъй като е най-лекото за подобен случай провинение. Най-вероятно до местните избори през есента присъда няма да има.
Масов бой се заформи в 75-тата минута между агитките на Марек и Витоша. Двубоят бе спрян, след като в мелето се вкючи и футболист на Витоша – Николй Божов. Според фенове на Марек, скандалът е предизвикан от пристигнали през второто полувреме, около 15 привърженици на Витоша. На стадиона охраната е от частна фирма, която е извикала на помощ и полиция от Елин Пелин. След намесата на униформените, ситуацията е овладяна и мачът продължава. Няма сериозно пострадали и от двете агитки, само един от феновете на Марек е с хематом на главата. Николай Божов получи червен картон.
Незаконно монтираната бариера на улицата водеща към входана частната болница в Дупница е махната. За това сигнализираха наши читатели педи минути. Проверката ни установи, че основното тяло все още стои и не е демонтирано, но самата бариера наистина я няма.
Тежка катастрофа стана преди минути на главен път Е-79 край Дупница. По първоначална информация има пострадали тежко двама мотоциклетисти. Движението от Е-79 е отбито от пътен възел Байкал през Дупница. Инцидентът е станал малко след 19:30 часа в отсечката между пътен възел Байкал и тунела в посока София. Очаквайте подробности
Централният защитник на ЦСКА Александър Тунчев е също на разпит в полицията,. Бранителят, който в момента е капитан на "червените"вече над един час дава обяснения пред разследващите. Тунчев е привикан да дава показания за съмнителни мачове, в които е участвал в периода, когато бе футболист на Локомотив (Пловдив).
Марек ще се опита да спечели първото място в първенството на „Б“ група с победа срещу Добруджа утре.Дупничани вече си осигуриха влизането в „А“ група, а ако запишат три точки утре ще са шампиони на втория ни ешелон, три кръга преди края.
Състоянието на Милчо Палакарски остава много тежко, като продължава да бъде с опасност за живота. Това заявиха пред zadupnitsa.com преди минути от пресцентъра на "Пирогов", където още вчера, след зверската катастрофа в Яхиново, бе закаран 16-годишният тийнейджър. "Тежко е състоянието му, с опасност за живота е и е в реанимация", заявиха от болничното заведение.
Във връзка с предстоящите абитуриентски тържества служителите на ОДМВР – Кюстендил предприеха мерки за опазване на обществения ред, сигурността и безопасността на движението по пътищата. Създадена е организация за максимално и ефективно използване на полицейските сили от районните управления както в Кюстендил – където са повечето балове, така и в Дупница. Абитуриентите, които ще празнуват в Банско и на Боровец, ще бъдат съпроводени с автопатрули до съпределната територия с Благоевградска и Софийска област. Основен акцент, в предприетите мерки, е поставен върху организацията за безопасно и сигурно движение по пътищата, осъществяването на пътния контрол с цел недопускане на инциденти при организираното придвижване на абитуриентите. Ще се осъществява и превантивен контрол на рисковите маршрути, по които се очаква интензивно движение на празнуващите и техните близки, включително и след приключване на баловете в нощните часове. Колоните от празнуващи абитуриенти ще бъдат видеозаснемани по време на организираното пътуване. Проверяват се заведенията – ресторанти и дискотеки, като специално внимание се обръща на пропускателния режим и недопускането на въоръжени, хора в нетрезво състояние или употребили наркотични вещества. Служители на ПБЗН проверяват състоянието на пожарната и аварийна безопасност, на електрическите и вентилационни инсталации, както и на системите за гасене и известяване при пожар. Специално внимание се обръща на завишаването на контрола при пренасянето, законната употреба и съхранението на взривни вещества, боеприпаси и пиротехнически средства. /В Кюстендилска област абитуриентските балове са от 23 до 26 май.
Групата от 18 футболисти на Марек, за утрешното гостуване на ЦСКА, ще стане ясна няколко часа преди самия мач, който е от 20:00 часа на стадион „Българска армия“. Старши треньорът на дупничани Антон Велков заяви, че няколко играчи имат леки здравословни проблеми и затова ще определи групата за двубоя в последния момент. „ В момента на комплекс „Царско село“ тренират 22 футболисти, но имаме известни кадрови проблеми и ще преценя утре кои да бъдат записани в тимовия лист.“, заяви Велков. Същевременно, европейските букмейкъри определиха ЦСКА като абсолютен фаворит в мача. Коефициента за „армейците“ варира от 1,2 до 1,22, докато този за Марек е 10:00.
Дни преди Коледа в дупнишката галерия „Джамията“ ще бъде открита изложба „Претворяване“.В нея свои творби ще представят художниците Атанас Хранов, Петър Пиронков и Живко Седларски. Те са изявени представители на съвременното българско изкуство и имат утвърдено артистично присъствие в културния живот у нас и в чужбина. Творбите на художниците са тематично разнообразни – за любовта, за жената-вдъхновение и др.
Футболистите на Локомотив Пловдив се явиха за насрочената тренировка в 16 часа в парк Лаута, но не пожелаха да проведат занимание. По-рано днес те бяха обявили, че няма да тренират, и изпълниха заканата си. След като постояха известно време на стадиона, играчите се разотидоха. Тази сутрин бе проведена среща между ръководството и футболистите на Локомотив Пловдив като на нея бе обсъдено тежкото състояние, в което се намира клуба. След въпросната среща обаче изглежда, че няма сближаване на позициите между двете страни. Тренировката на тима в 9 часа бе отменена, а въпросната среща се състоя в 11. На нея присъстваха председателят на сдружение „Бъдеще за Локомотив“ Диян Колев, Велин Терзиев, административният директор Атанас Узунов и отбора. Срещата продължи около час, а след нея никой не искаше да вземе отношение по въпроса. По-късно никой от футболистите също не пожела да говори, затова по темата говориха Диян Колев и Велин Терзиев Председателят на Сдружение „Бъдеще за Локомотив” Диан Колев даде интервю за Дарик радио и Gong.bg, в което разясни ситуацията в клуба към днешна дата и с оглед на факта,че футболистите отказват да тренират. Той обвърза взимането на лиценза с парите, които Локомотив има да взима от Левски и ЦСКА. „Хора от клуба ми съобщиха, че играчите отказват да тренират, заяви Колев. Аз съм в София да решавам проблеми с лицензирането и не съм запознат с действията на футболистите. Като се върна в Пловдив ще съм наясно със ситуацията и дали отказват да тренират само днес или за по- дълго време. Изключително неприятна ситуация. Абсолютно финансови са причините. Футболистите трябва да си взимат трудовите възнаграждения, които са си заработили.При нас забавянето не е толкова драстично или поне от наша гледна точка. Става въпрос за неизплатени две заплати.От друга страна аз съм доволен от това, което се случва, колкото и странно да звучи. Ние дадохме поредица от сигнали до футболната общественост , в които ние многократно заявихме,че имаме нужда от подкрепа. Хората започнаха да си свързват като собственици на Локомотив, кето не е така. Или всички заедно ще вървим , но ние трима ,четирима или петима не сме в състояние да спасим Локомотив. Или всеки ще даде от себе си каквото може или ни чака нелицеприятна съдба.” Възможно ли е в реалната действителност на България феновете да издържат отбори като Локомотив, Ботев, ЦСКА и Левски? „ Аз категорично съм на мнение,че може, заяви Диан Колев. Специално за Локомотив, с този бюджет и тази организация, е възможно. За другите на знам. Ако Локо Пд има бюджет като на ЦСКА от 14 милиона лева, то ние можем да се издържаме поне 10 години. Категорично е възможно, ако хората се събудят, прозрат това, което ние сме казвали над 20 пъти,че всички фенове трябва да са активни. Ние не сме финансово състоятелни за да се справим сами. Не знам защо не се разбира от хората.” Диан Колев е в София за да подготви документално готовността на Локомотив да вземе лиценз. Каква е вероятността това да се случи и доколко Локомотив е зависим от ЦСКА и Левски ? „Надявам се да имаме лиценз, споделя Колев. Както е известно ЦСКА и Левски имат да дават пари на Локомотив. В същото време клубът има задължения към футболисти от предходната година. Ако Левски и ЦСКА са коректни, то ние имаме желанието да се разплатим с играчите. Сумите ще стигнат. Тогава и с НАП Пловдив имаме уговорки за погасяваме задълженията и ще получим лиценз. Ако Левски и ЦСКА не ни платят, то тогава ние няма да платим на футболистите и те , ако не пожелаят да разсрочат вземанията им, то ние няма да получим лиценз. А това би трябвало да повлече Левски и ЦСКА, защото ние сме навързани. Нещо като Параграф 22.”/Гонг
Феновете на Марек Сеграте вчера имаха повод да ликуват. Българският тим направи първата си успешна крачка на баражите към целта влизане в по-горна полупрофесионална група. Марек завърши наравно 2:2 с четвъртия в класирането Спортинг в първия плейофен двубой, но по регламент българите продължават напред, защото бяха трети в крайното класиране. Мача беше спираш дъха за пълния с фенове стадион в Новегро. Първо гостите поведоха в 20-та минута, след изпълнение на ъглов удар, като след това пропуснаха и дузпа. Това се оказа решаващо и играчите на Марек стигнаха до изравняване в 35-та минута с поподение на бившият играч на Марек и Германея Робертино Атанасов. Голът доведе до екстаз феновете. Малко по късно нещата си дойдоха на място и след дузпа за Марек, момчета на старши треньора Асен Арсов поведоха с 2-1, с гол на Калоян Стоянов. Докрая всичко беше нерви и напрежение. Спортинг стигна до изравняване след нова дузпа в 93-та минута. След последния сигнал българските фенове полудяха от радост, а отбора бе изпратен, като шампиони. Тази неделя Марек среща завършилият втори в класирането Лискате, като при успех продължава в следващата фаза.
Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев ще седне очи в очи с новият депутат от Кюстендилска област Александър Методиев в студиото на БНТ2, анонсираха от националната телевизия. Диспутът е насрочен за 17.30 часа днес в предаването "Местно време". Освен Чимев и известният като Бат'Сали политик от ДПС, в студиото ще бъде и водача на депутатската листа от Реформаторски блок Ирина Репуц, чийто мандат реално взе Методиев.
Един дупнишки младеж – Иван Павлевчев е с реални шансове да спечели в конкурса на ЧЕЗ и грабне стипендията. Остават 3 дни до края на гласуването, а възпитаникът на ОУ "Евлоги Георгиев "-гр.Дупница изостава с няколко глава. Павлевчев тази година завършва Национална финансово-стопанска гимназия -гр.София и участва в състезанието. Проектът му е насочен към по-добро и облекчено обслужване на клиентите, основно млади, работещи хора, които са наясно с новите технологии. Тримата най-добри състезатели, които ще имат шанса да защитят идеята си пред комисия в ЧЕЗ, ще бъдат определени след онлайн гласуване. Предстои финалът и затова се обръщаме към Вас за подкрепа – до края на гласуването остават три дни. Надяваме се да повярвате в едно момче от Дупница, да му дадете подкрепата си.
Вчера в РУП Дупница е заявена кражба на 200 лв. от склад за хранителни продукти в града, информираха от пресцентъра на МВР.
Страница 134 от 156

