Влак е прегазил жена на железопътната гара в Дупница  Влак е прегазил жена на железопътната гара в Дупница.Съобщиха от Областна дирекция на МВР – Кюстендил цитирани от Агенция Фокус .Инцидентът е възникнал тази сутрин, около 7.30 часа. Произшествието в момента се обслужва, изясняват се причините, довели до инцидента.
Oт 50 до 500 лева ще струват абонаментните карти за мачовете на „Марек“ Продажба на абонаметни карти за новия сезон в "А" група започват от "Марек". От утре всички жеалещи да се снабдят с пропуските могат да го направят в спортната зала при Сашо Паргов или от президента на клуба Стойчо Милев. "Опрделихме цените за новия сезон, след като сме официално вече в "А" група. За всички сектори на "Бончук" едногодишните карти са с цена 50 лева за домакинските ни мачове и за срещите от Купата на България. По 100 лева са картите, които ще дават възможност да се гледат мачовете от последните два реда в сектор А" и по 500 лева са ВИП-пропуските, които ще важат за новоизграждащата се ложа. Там ще има осигурен и кетъринг за всеки двубой", уточни изпълнителният директор на "Марек" Иво Паргов. "Разбрали сме се с 3-4 опитни и добри футболисти със сериозен стаж в "А" група. Но нека подпишем договори с тях и тогава ще обявим имената им. Най-вероятно до края на седмицата ще стане това", допълни клубният началник.
В Бобов дол хванаха пиян шофьор Бързо полицейско производство е започнато в РУ Бобов дол срещу 45-годишен водач на л.а. “Фолксваген” за управление на МПС след употреба на алкохол. Дрегерът е отчел резултат 1.40 промила алкохол в издишания въздух. Проверката е извършена на ул. “В.Демиревски” в града
В Дупница не е откривана детска градина от 40 години От 40 години на територията на община Дупница не е откривана детска градина. Това стана ясно от проверка в общинската администрация по повод предстоящото официално откриване на 1-а детска градина. Това ще стане в петък от 11 часа, когато кмета на града ще пререже лентата. Последната забавачка строена в града е 7-а детска през далечната 1970 година.
НА КОСЪМ! Изгорял скенер изправи общинската болница в Дупница пред вратите на ада, спаси се Светкавичната реакция на кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев е предотвратила спиране работата на няколко отделения в общинската болница "Св.Иван Рилски" и трупането на хиляди дългове от болницата всеки ден. Причината се е оказала внезапното изгаряне на рентгеновата тръба на скенера в болничното заведение. Скенерът е необходим еждневно за диагностициране на тежко болни в различните отделения. "РЗОК гр.Кюстендил не признават дейността по клинични пътеки, без да има направена снимка в рамките на 24 часа. За закупуване на "Рентгенова тръба" са необходими 40 000 лева, като с най-голямо уважение Ви молим да проявите разбиране и помогнете в този изключително тежък момент за МБАЛ "Св.Иван Рилски" за първата вноска на стойност 20 000 лева", се казва в сигналното писмо от Управителя на болничното заведение Д-р Л.Таушански до инж.Чимев. Само няколко часа след входиранто на писмото от болничния шеф, сумата бе преведена и работата в рамките на 24 часа възстановена, информират от кметството.
Двама волейболисти на Марек Юнион-Ивкони в младежкия национален отбор Вторият разпределител на Марек Юнион-Ивкони Йордан Пеев и посрещача Михайл Цветанов попаднаха в състава на младежкия национален отбор. Той  ще започне подготовката си за квалификациите за Европейско първенство на 31 март. На тази дата ще се явят всички състезатели, които нямат ангажименти в клубните си отбори, които играят плейофи. Останалите, като играчите на Марек ще се присъединят към националния отбор на по-късен етап. Старши треньор е Николай Желязков, а негов помощник ще бъде Георги Петров, заедно с когото водеха руския Ярославич. На 31 март отборът заминава за Тетевен, където ще се проведе първата част от подготвителния лагер. На 13 април тимът се връща в София, където ще се проведе квалификацията. Предвидени са 4 контролни срещи, като съперниците ще станат ясни до дни. Съперници на българския отбор в квалификациите ще бъдат отборите на Гърция, Холандия, Англия. Победителите в групите се класират за финалите, а отборите, класирали се на второ място, както и най-добрият трети ще играят помежду си между 10 и 13 юли, за да излъчат още три отбора, които ще участват на финалите. 
Съдът потвърди глоба наложена на директора на СОУ „Св.Паисий Хилендарски“- Дупница Районен съд Дупници потвърди наказателно постановление издадено от директора на Дирекция „Инспекция по труда“ гр. Кюстендил, с което е наложено административно наказание на директора на СОУ „Св.Паисиий Хилендарски“- Виолета Инкьова, „глоба” в размер на 1000 лева. Виолета Инкьова обжалва постановлението, но магистратите не уважиха това. Глобата е за инцидент, който се случи миналата година, на 20.05.2014г. около 16,00 часа в задния двор на СОУ „Паисий Хилендарски“. Тогава ученичка от 5-ти клас паднала, след като се спънала в необезопасено стълбище към котелно помещение в сградата на същото училище. Ученичката е паднала на площадката пред входа на котелното помещение от височина 2,20м. Това е видно от назначената съдебномедицинска експертиза, вследствие на претърпения инцидент момичето е получило травматични увреждания, като сътресение на мозъка, оток в лявата челнослепоочна област на главата. По случая е образувано Досъдебно производство №424/2014г. по описа на РУП на МВР – гр. Дупница срещу неизвестен извършител, за извършено престъпление по чл.133 в сл. на чл.129, ал.2 от НК. Установено е, че директор на СОУ „Св.Паисий Хилендарски“ гр. Дупница е в хода на извършените процесуално следствени действия не е установил виновно лице в извършеното престъпление от общ характер. Същото е изпратено на „Инспекция по труда“ гр. Кюстендил по компетентност за налагане на административно наказание на Виолета Инкьова в качеството й на длъжностно лице – директор на СОУ „ Св.Паисий Хилендарски“ гр. Дупница. След настъпилия инцидент и по повод на него е съставен Констативен протокол №19/08.09.2014г. на Комисията по чл.196, ал.1 от ЗУТ, назначена със Заповед №1792/11.10.2013г. на кмета на Община Дупница, е посетила и извършила оглед и преценка на строеж: „Котелно помещение“ на СОУ „Паисий Хилендарски“. След направения оглед и преценка Комисията е решила, че строеж „Котелно помещение“ в настоящия си вид и състояние създава опасност за живота и здравето на учащите в училището. Решението подлежи на касационно обжалване пред Административен съд гр. Кюстендил.
Ясен е съперникът на Марек Юнион-Ивкони на полуфинала на Суперлигата. Вижте програмата за срещите След като Марек Юнион-Ивкони отстраниха Пирин Разлог с 2:0 победи в четвъртфиналните плейофи, дупничани днес разбраха и съперника си за полуфинала. Мъжкият отбор на Монтана победи като домакин Арда (Кърджали) с 3:0 (25:19, 25:15, 25:18) в третия решителен мач между двата тима от четвъртфиналните плейофи на Суперлигата, игран в местната зала Огоста. Така волейболистите от Северозападна България спечелиха плейофната серия с общ резултат 2:1 победи и се класираха за полуфиналите на първенството. В тази фаза отборът на Монтана ще срещне шампиона Марек Юнион Ивкони, като се играе до три победи от пет мача, а Монтана има предимство в домакинствата.
Кирил Калфин: Трябва да се сложи край на фалшивото управление, което за няколко месеца разори държавата "Само ако сме заедно и знаем какво искаме, ще вървим напред. А ние искаме България да върви напред. Искаме България да бъде стабилна. А това може да се случи само ако управлява ГЕРБ!', заяви водачът на листата на ГЕРБ – Кюстендил Кирил Калфин при откриване на предизборната шатра в град Дупница.
В Италия обявиха кой е шофирал БМВ-то, с което загинаха трима дупничани. Кметът на Вилантерио иска обезопасяване на пътя Разследването по изясняване на причините довели до тежката катастрофа край италианския град Вилантерио, при която загинаха трима дупничани все още е в ход. Според източници от полицията в Павия основнита версия е високата скорост, с която се е движел автомобила. Италиански медии оповестиха, че зад волана на BMW X6 е бил 44-годишният Радослав Алексов , жител на Вилантерио. Радослав Алексов загина на място, заедно с Максим Георгиев Максимов/45/ и Емил Томов/40/, двамата са живеели в Милано. Образувано е досъдебно производство, като се чака окончателното заключение на разследващите полицейски органи. От Италия потвърдиха, че 42-годишният Стоян Вретенарски е изписан от болницата в Бергамо и му е определено 10-дневно домашно лечение. Медици са коментирали, че Вретенарски е имал огромен късмет, след като се е отървал само с натъртвания. 34-годишен италианец Марко Барбиери от Вилантерио, все още е в отделението по травматология на болницата „Сан Матео“ в Павия, с множество фрактури. Той е брат на съпругата на Радослав –Микаела. Другият българин А.Алексиев Станимиров от Стара Загора е в лечебно заведение в град Лоди. Трагедията от понеделник следобед предизвика ужас и в жителите на Вилантерио, където припомнят, че преди време още един фатален инцидент се е случил точно на същата отсечка от пътя. Кметът Силвио Корбелини, също изрази тревога за безопасността на този участък от пътя. Той е поискал среща с компетентни органи от провинция Павия, за да бъде решен въпроса. Ограничението на скоростта там е 90км/час, но според местните много често се нарушава. Кметът на Вилантерио Силвио Корбелини, също изрази съболезнования към семействата на загиналите българи.
Лидерката на МГЕРБ-Дупница Лора Василева награди победителите в коледния турнир по шах и белот Лидерката на Младежкото ГЕРБ в Дупница Лора Василева награди победителите в коледния турнир по шах и белот, който се проведе тази събота в с. Яхиново. Тя благодари на участниците за спортсменската игра и им пожела да стават все по-добри и да завоюват по-големи победи.                                                                                            Организатори на турнира бяха младежите от структурата на ПП ГЕРБ – Дупница, а наградният фонд за участниците бе осигурен от общинския председател на партията Ивайло Константинов и от областния организационен секретар Емил Гущеров. За победителите бяха осигурени парични награди, а за всички останали участници имаше поощрителни такива. Турнирът продължи повече от 4 часа и протече изключително оспорвано, като в него се включиха над 30 състезатели. Игрите по шах и белот се проведоха в три тура, а чрез теглене на жребий участниците бяха разпределени на случаен принцип. Победителят при шаха се оказа и един от най-добрите играча в белота и спечели втора награда там. За втора поредна година младежите от ГЕРБ в областта организират различни турнири преди коледните и новогодишни празници. Миналата Коледа МГЕРБ – Кюстендил проведе футболен турнир и състезание по зумба в областния град.
Дами от Дупница, Бобов дол и Сапарева баня в ръководството на ГЕРБ-жени Структурата на Жени – ГЕРБ в Кюстендил вече е с ново областно ръководство. За областен клубен ръководител на дамите отново е избрана Реонита Йорданова. Тя е една от учредителките на женската организация на ГЕРБ в област Кюстендил. Реонита е с икономическо образование, дълги години е работила в "Български пощи", а преди това се е занимавала с частен бизнес.
Потрошена „Тойота“ в с.Бистрица и откраднати акумулатори в Дупница и Червен брег Досъдебно производство е започнато в РУ Дупница срещу двама мъже от с. Бистрица. Вчера призори те нанесли поражения на лек автомобил “Тойота”, паркиран на ул. “Цар Освободител” в града. Двамата – И.В. на 24 г., и В.Г. на 25 г. са задържани за 24 часа в полицейския арест.
Марек победи Беласица в третата си контрола тази зима Отборът на Марек изигра днес третата си контрола от зимната подготовка. На стадиона в село Вълково, близо до Сандански дупничани срещнаха Беласица Петрич и победиха с  2:0 
Христо Райчев след победата над Славия: Младите момчета трупат опит в подобни мачове   Помощник-треньорът на Марек Юнион-Ивкони Христо Райчев бе доволен след победата на дупничани над Славия с 3:0 гейма, дошла за по-малко от час.
 „В този мач гласувахме доверие на момчета, които играят по-рядко. Тези срещи са точно заради това и се радвам, че тези млади играчи се представиха добре. Целта ни беше те да трупат опит и да видят, че няма нищо страшно да играят срещу батковците от другата страна на мрежата“, каза пред zadupnitsa.com Христо Райчев.
 Той коментира и загубата с 0:3 гейма от Копра Елиор Пиаченца в мач от Шампионската лига:
 „Виждате какви са отборите в Шампионската лига. Такива състави разполагат с играчи от световно ниво. Имена като Симон, Фей, Льо Ру не се нуждаят от представяне и каквото и да се каже за тях, все ще е малко. Ние може само да се радваме, че играем срещу такива отбори и състезатели. Тяхната класа може да ни послужи за пример и модел, който да следваме“
Дупнишки полицаи изкорениха канабис собственост на 70-годишна баба Криминалисти от РУП – Дупница са открили канабис в имота на 70-годишна жителка на с. Вуково. Изкоренени са 6 стръка, отглеждани в саксии. Видът на растенията е установен чрез полеви наркотест. Тепърва ще се установява кой е засадил канабиса.
Откраднаха храна, алкохол и безалкохолни от магазин в село Мламолово  Вчера в РУП Бобов дол е заявена кражба на хранителни продукти, алкохолни и безалкохолни напитки, захарни изделия от магазин в с. Мламолово, съобщиха от пресцентъра на полицията.
Вандали отново изпочупиха голяма част от дървената ограда на алеята към парк „Рила“/СНИМКИ Неизвестни засега вандали изпочупиха голяма част от дървената ограда на алеята водеща към парк „Рила“ в Дупница. В участък от около 300 метра, започващ от подстанция „Марек“, близо 20 сегмента от оградата са потрошени, накои почти напълно. Оградата спира излизането на коне и други животни на пътя, като има и естетическа функция. „Това е пълно безобразие дело на пияни лумпени и идиоти“, коментираха възмутени жители на Дупница. Припомняме, че само преди малко повече от месец от Общината възтановиха предишните поражения върху оградата. В края на април близо 40-метра бяха отново изпочупени. Тогава бе подаден сигнал в полицията, но извършителите не бяха заловени.
Марек Юнион-Ивкони се класира за полуфинал и чака своя съперник Шампионите от Марек Юнион-Ивкони се класираха на полуфиналите в Суперлигата, след като спечелиха драматично с 3:2 (21:25, 25:18, 22:25, 25:23, 15:13) при гостуването си на Пирин (Разлог) във втория мач от четвъртфиналните плейофи. Домакините от Пирин на два пъти повеждаха в геймовете, а в тайбрека имаха аванс при 10:8, но момчетата на Найден Найденов показаха характер и приключиха серията още след втория мач. Пирин игра силно на блокада, като реализира 13 точки на този елемент, а с 22 се отличи Йордан Желязков (2 аса, 1 блокада, 56 % в нападение). Костадин Гаджанов добави 14 (2 аса, 5 блокади, 70 % в атака). За Марек силен мач направи Борислав Апостолов с 18 точки (4 блокади, 74 % в атака), а Михаел Манджуков добави 16 (37 % в нападение), пише bgvolleyball.com
2400 лева, цигари и алкохол откраднаха от магазин в Дупница  Досъдебно производство е образувано в РУП Дупница срещу неизвестен извършител на кражба от магазин за хранителни стоки в града, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Вижте какви сте били в предишен живот според датата на раждане Ето една доста интересна интерпретация на датата на раждането ни. Проверете сами какви може би сте били в предишния си живот според рождения ден.
Хванаха шофьор от Баланово да кара пиян Бързо полицейско производство е започнато в РУ-Дупница срещу 54-годишен мъж от с. Баланово. Поредният пиян седнал зад волана е установен от служители на полицията. Дрегерът е отчел резултат 1.91 промила алкохол в издишания въздух, инfормират от пресцентъра на полицията. Шофьорът освен, че ще остане без книжка за минимум година, ще бъде съден и по бързата процедура, като го грози и затвор до 1 година.
Югославия се разпадна след бой на футболни фенове през 1990 същото се случва и в Украйна ВИДЕО Какво е общото между 13 май 1990 година и 2 май 2014 година, две дати раздалени от 24 години, на пръв поглед  нищо, но след първата последваха ужасяващи събития във вече бивша Югославия, след втората могат да последват същите събития в Украйна, която след време също може да се каже „бивша“.
3-ма перничани правили „лява ръка, десен джоб“ на Рилския манастир Полицията в Рила работи по установяване на извършители на кражба от моторно превозно средство в района на Рилския манастир. Кражбата на документи, мобилни телефони и пари от лек автомобил "Ауди" е заявена в полицията в Рила. Автомобилът е бил паркиран в близост до пътеката, която води към гроба на св. Иван Рилски. Предприети са незабавни издирвателни действия и служителите на реда са задържали 3-ма перничани на възраст 37, 49 и 50 години. Работата по случая продължава, изяснява се съпричастност на задържаните и към други извършени в района кражби.
СНИМКИ/ Юношите на ФК Марек 1915 изиграха първите си мачове на силния турнир в Албена Юношите на ФК Марек 1915 изиграха първите си мачове на силния международен турнир EVIMA CUP 2015, който се провежда в Албена. В турнира тази година участват 93 отбора от 11 държави, разделени в 7-възрастови групи. Дупничани се изявяват с два отбора в групата родени 1999/2000 година. Там участват общо 13 отбора разпределени в 4-групи и определено в тази възраст са най-известните тимове. Юношите на Марек 1915/родени 2000 година/ с треньор Анжело Кючуков/ са в група „Д“, заедно с тимовете на Локомотив Москва и Добрич. Дупничани играха днес срещу Локомотив и загубиха с 0:4. Въпреки поражението старши треньора Анжело Кючуков заяви, че е доволен от отбора. „Момчетата се стараха, но играем срещу гранд, като Локомотив и е нормално да има и малко напрежение“, заяви Кючуков. Отборът на Локомотив е сочен за един от основните фаворити, като школата му е определяна за най-добрата в Русия, с огромна база. Другият Марек /родени 1999 година/ с треньор Цветан Видински, попадна в група „Б“, заедно с тимовете на Зимбру Молдова и Черно море Варна. В тази група Марек започва днес със загуба с 1:4 от Черно море. Утре момчетата на Цветан Видински срещат Зимбру и при победа излизат във фазата на елиминации срещу Нотингам Форест.По регламент продължават първите два отбора в групите, които се класират за 1/4 финал.
Непълнолетен изпратен в поправителен дом – Бойчиновци, за поредица от кражби Една година при „общ” режим на изтърпяване на наказанието ще изтърпи в поправителен дом – Бойчиновци, непълнолетен с инициали А.И. Той е извършил за 4-дни поредица от кражби в град Рила. Момчето живее там, заедно със своята майка. А.И е атакувал 4- къщи, от които е отмъкнал : дамско яке, документи за лек автомобил, лични карти, мобилени телефони и пари кеш, като всичко е на стойност около 250 лева. Младежът е бил вече съден за подобна деяние и сега Районен съд Дупница, му определи по-тежко наказание. Магистратите прецениха, че макар и непълнолетен е могъл да разбира свойството и значението на деянието и да ръководи постъпките си. Присъдата може да се обжалва и протестира в 15-дневен срок, считано от днес пред Кюстендилски окръжен съд.
Любомир Васев спечели мотокрос в Сърбия Поредното си отличие спечели дупничанинът Любомир Васев. Шампионът от миналата година в Източно европейския шампионат по мотокрос отвя конкуренцията си през изминалия уикенд в Сърбия и отново се качи на най-високото стъпало на почетната стълбица. На трасето край Александровац, Васев бе безупречен и спечели и в двата класа MX1 /MX2. Това бе генерална тренировка за дупничанинът преди стартовете тази събота и неделя в Самоков. Писта „Ридо“ ще събере най-добрите пилоти у нас за кръг от родния шампионат, както и за поредния кръг от в Източно европейската надпревара.
ТРАГЕДИЯ В САПАРЕВА БАНЯ! Братът на зам.кмета В. Маргин се самоуби Много е тъжно когато прочетеш, че някой се е самоубил.Независимо какъв човек е били какво е сторил , това е един от най големите грехове да си посегнеш на собственият живот.Дори повечето религии не те погребват и нямаш право като разбера , че се е самоубил, отхвърлят го от всичко.До къде ли трябва да си стигнал за да стигнеш до тази крачка, честно казано не искам да знам.Благодаря ви че ни информирате, нямам телевизор у дома и следа събитията по интернет, жалко, че все тъжни неща се пишат.Толкова млад мъж, те първа му предстоят какви ли не неща от живота да взема с шепи както се казва, но уви…в някой друг живот…