Хасково влезе в „А“ група, Марек загуби от Монтана в последния кръг  Хасково влезе в „А“ група, след като победи с 2:0 при гостуването си в Банско. Третият Добруджа също записа успех с 4:0 над Пирин (Разлог) и така двата тима завършиха с по 46 точки, но по-добрата голова разлика на Хасково му осигури промоция за елита.
От Марек избраха къде ще играят в А-група, ако ремонта на стадион Бончук не завърши навреме Изпълнителният директор на Марек Иво Паргов заяви, че утре ще бъде подписан договор за ползването на стадион в А група, ако ремонта на стадион Бончук не завърши в срок до началото на първенството, което започва на 19 юли. “Имахме няколко варианта, но последно се спряхме на стадиона в Перник“, заяви Паргов. Припомняме, че Миньор игра в Дупница, когато бе наказан във В група. Двата клуба имат отлични взаимоотношения и избора не е изненада. Другите варианти бяха Блaгоевград и Кюстендил.
Кметовете на Бобов дол и Сапарева баня обсъдиха със зам. министър Ваньо Шарков, възможностите за подобряване на спешната медицинска помощ в региона Днес в сградата на Областна администрация – Кюстендил се проведе работна среща във връзка с предстоящите реформи на спешната помощ в региона. На срещата присъстваха зам.- министърът на здравеопазването д-р Ваньо Шарков, областният управител Виктор Янев, зам.- областният управител Радослава Чеканска, кметът на Бобов дол инж. Кирил Станчев, както и зам.- кметовете на Кюстендил, Невестино, Сапарева баня и Рила. Бяха обсъдени възможностите за изграждане и модернизиране на филиалите на спешна медицинска помощ в област Кюстендил. Д-р Ваньо Шарков обясни, че Европейската комисия отпуска средства в размер на 85 млн. евро, финансирани по оперативна програма "Региони в растеж" 2014-2020 г. С тях ще бъдат закупени нови линейки, специализирана техника и оборудване. Ще се модернизират сега действащите и ще бъдат изградени нови спешни центрове и филиали към тях, съгласно изискванията на медицинския стандарт за спешна медицина и на действащата нормативна уредба. Стана ясно още, че трябва да бъде изяснен статута на терена и сградата на съществуващите филиали за спешна медицинска помощ, като необходимо условие за реализиране на програмата. Ако теренът и сградата са общинска собственост е необходимо да се премине към процедура по промяна на собствеността в държавна. Теренът трябва да отговаря и на изискуемият минимум на обща площ за изграждане на звената – административно стопански сектор, районна координационна централа, филиал за спешна медицинска помощ и паркинг.
Стартови състави: Марек – Черно море Днес от 17:30 часа Марек приема Черно море в мач от 28-я кръг на "А" футболна група. Срещата е от втората шестица, като дупничани заемат 11-то място с 17 точки, а гостите от Варна са 8-ми с 41 точки.
С парите от акцията „Пластмасова капачка“ в Дупница ще подпомогнат ЦНСТ „Надежда“ Десетки хиляди събрани пластмасови капачки в Дупница, днес бяха предадени във фирма за изкупуване на отпадъци. Припомняме, че преди малко повече от 3 месеца стартира кампанията по идея на хора в неравностойно положение. Този вид акции набира все по-голяма популярност в Европа и успешно се реализира на територията на Дупница. Десетки жители на града се включиха в събирането, което ставаше в сградата на общинска администрация. „Искам да благодаря на всички тези хора, които са събирали и предадоха тези на пръв поглед никому ненужни капачки. Решихме със средствата да закупим необходими пособия-спални комплекти, памперси и други за живеещите в Центъра за настаняване от семеен тип „Надежда“. OLYMPUS DIGITAL CAMERAАкцията продължава и дори имаме идея да разширим обхвата. Благодаря на Община Дупница, че ни съдейства и спомогна за реализацията на това начинание“, коментира един от инициаторите Йордан Ушанов. „Събраното количество ще бъде изкупено на максималните цени. Кампанията е благотворителна и е грехота да търсим печалба. От фирмата решихме дори да се включим с допълнителна финансова помощ. Разбира се, че ще продължим да участваме активно“, коментира Любомир Стоянов, представител на фирмата "Велтрон" изкупила капачките.
8 – предложения на ОДБ към Бюджет 2015 на Община Дупница Общинските съветници от ОДБ внесоха осем предложения към Бюджета на община Дупница за 2015 година. Към документа са приложени и мотивите по направените промени.
Масирано полицейско присъствие утре на ст Бончук в Дупница Засилено полицейско присъствие ще има на стадион Бончук утре 25-ти април по време на срещата между Марек и Левски от първенството на А-футболна група, това обявиха от клуба. Близо 140 униформени служители ще съблюдават за сигурността по време на мача, който започва в 17:00 часа. За последно толкова много полиция имаше на срещата с ЦСКА, като тогава броя на униформените бе около 200 души. Припомняме, че на предишния мач с Левски, игран на 4-ти октомври в Дупница се получиха безредици по трибуните.
ВКС отряза лидерката на БСП-жени от делото й срещу кметството Община Дупница спечели на последна инстанция още едно от делата заведени от бивши служители заради своите съкращения. Върховния касационен съд потвърди решението на Кюстендилски окръжен съд по жалбата на Веселинка Монева, която е съкратена след премахване на длъжността началник сектор "фронт офис". Монева е лидер на БСП-жени в Дупница.
Жител на Самораново „изгоря“ с 3000 лева Досъдебно производство е образувано в РПУ-Дупница, срещу неизвестен извършител. Той е измамил жител на село Самораново и получил от него 3000 лв. за “лечение на внучката му”. Потърпевшият е на 81-години. Само преди седмица, 74-годишна жена от дупнишкото село Крайници стана жертва на телефонна измама. През нощта на 1-ви срещу 2-ри април. Непознат мъжки глас й съобщил по телефона, че внучката й е причинила ПТП и за да не бъде задържана, трябват пари. Възрастната жена се притеснила и по-късно предала 2 400 лв. Преди последния случай, 10 бяха жертвите на телефонни измами станали на територията на областта от началото на годината. „Изключително важно е да се знае, че нито един държавен служител не би искал пари на ръка от когото и да било.Представители на нито една институция не изпращат куриери по домовете на хората" , информира говорителят на ОД на МВР Кюстендил Катя Табачка
Честито Рождество Христово! Християнският свят празнува Коледа В нея Мария родила сина си, повила го в пелени и го положила в ясли, където били привързани осел и вол. С дишането си животните сгрявали Младенеца.
Феновете на Марек посрещнаха новия треньор и му подариха шалче Феновете на Марек посрещнаха днес новия наставник на тима Антон Велков. От фен-клубът му подариха шалче на отбора и пожелаха много успехи на тима в А-група. Феновете присъстваха на пресконференцията и заявиха, че и в бъдеще ще подкрепят отбора. Според тях Антон Велков е добър избор на ръководството и те са убедени, че той ще успее да изгради един добър отбор. Привържениците допълниха, че ще продължат да помагат при ремонта на стадион Бончук, за да може още при първото си домакинство Марек да играе в Дупница. IMG_2909
Сръчен автокрадец разбил за 4 часа 5 коли ще лежи шест месеца в затвора Шест месеца ще лежи в затвора мъж разбил 5 автомобила. Подсъдимият е имал условна присъда от 01.12.2011год., с което му е наложено наказание „Лишаване от свобода” за срок от шест месеца,чието изтърпяване е отложено по реда на чл.66,ал.1 от НК и срока не е изтекъл . Сегашното наказание ще бъде изтърпяно в затворническо общежитие от закрит тип , при строг режим. Колите са били разбити за 4-часа в Бобов дол. За времето от 00,30 часа до 04,30 часа на 06.06.2013г, сръчният автокрадец успял само с отверка да отвори колите и задигнал вещи на обща стойност 667,10 лева
Небрежно боравене с открит огън причини 4 пожара в Кюстендилско  В края на миналата седмица екипи на РСПБЗН са гасили 4 пожара в Кюстендилска област, съобщават от пресцентъра на МВР.  
Опашка пред офиса на КТБ в Дупница (СНИМКИ) Опашка от стотици граждани се е извила пред офиса на КТБ в софия на ул "Аксаков". Офисът обаче е затворен, а хората искат да изтеглят парите си от банката, информира Mediapool.bg
Стартира полицейска акция “Ваканция! Да пазим живота на децата на пътя!“ С приключването на учебната 2014/2015 година и излизането на учениците в лятна ваканция значително нарастват опасностите за тежки пътнотранспортни произшествия с деца и юноши. Акцията на полицията “Ваканция! Да пазим живота на децата на пътя!“ се провежда за времето от 15 до 30 юни 2015 г., насочена е към ограничаване на причините и условията за възникване на пътнотранспортни произшествия с малолетни и непълнолетни и последиците с тежки травми или с фатален край. При контрола ще се акцентира върху: спазването ограниченията на скоростта в районите на учебните заведения; предимството на пешеходците; управление на двуколесни моторни превозни средства от неправоспособни малолетни и непълнолетни; използването на защитни каски, обезопасителни колани и обезопасителни системи за превозване на деца. При установяване на водачи на велосипеди, които управляват пътни превозни средства по тротоари или пешеходни пътеки, стриктно ще се прилага Законът за движението по пътищата. Полицейските служители с правомощия за контрол на пътното движение при всяка проверка на автомобили задължително ще следят за използването на обезопасителни колани от водачи и пътници на всички места в автомобила, както и за обезопасителни системи (столчета, седалки) при превозване на деца. При установяване на нарушение ще се взима отношение по Закона за движение по пътищата.
Ръководството на италианския Марек поздрави отбора на Марек 2010 и неговите фенове Ръководството на италианския Марек  поздрави новия член на А-футболна група Марек 2010 и всички негови фенове. Ето какво пише във официалното обръщение: " От цялото ръковотство на FCD Marek Novegro  , заедно със всички фенове на клуба тук в Италия изсказваме нашата подкрепа и съпричасност към нашите братя от ОФК Марек Дупница 2010!!! Поздравяме ви момчета накарахте ни да се чувстваме горди от вашия успех дори зад граница ние също ще славим вашето име не само тук но и по целия свят. Пожелаваме ви много победи в А група и участие в европейските турнири за да покажем какво е за нас Марек!!!
Дупничанин с 31 точки в Тунис, съперник къса мрежата от яд Бившият капитан на българския шампион “Марек Юнион-Ивкони” Тодор Вълчев продължава с фурора в шампионата на Тунис. 24-годишният волейболист от този сезон играе в местния шампион “Сфакс”, където лятото треньор бе Виктор Карагьозов. Вълчев бе единодушно определен за играч на мача в дербито на 3-ия кръг между неговия тим и 3-ия от последния шампионат Сусе, спечелен от Сфакс с 3:1 гейма. “Стана много интересен двубой. Залата бе пълна с фенове и на двата отбора. На 4 пъти срещата бе прекратявана за по 10-ина минути или заради нахлуване на фенове на игрището или заради съдийски отсъждания и дългите спорове. Съдията раздаваше картони на гостите буквално като визитни картички. Ама върха на всичко бе веднага след последната точка, която направихме в мача. Един от състезателите на гостите в да си хвана мрежата и буквално я разкъса отваряйки може би еднометрова дупка. Такова чудо не бях виждал. Но важното е че нямаме още загуба”, разкри пред zadupnitsa.com Вълчев. В този мач, юношата на дупничани се отчете с 31 точки (4 блокади, 2 аса, 25 атаки, 68% в нападение).
ОБЗОР Дупница 2014 – Април: Марек Юнион-Ивкони стана за трети път шампион на България Продължаваме с обзора на събитията, които се случиха в Дупница през 2014 година. Месец април бе може би един от най-спокойните
БСП бие в Баланово, Джерман, Самораново, Крайници и Бистрица, ГЕРБ бие в Яхиново и Червен брег Интересни резултати се получиха по големите села в община Дупница. Очакванията бяха, че БСП няма да има конкуренция в тях и ще спечели убедително, но резултатите показват промяна на настроенията в някои от населените места. Ето какви резултати се получиха в тях за основните играчи в изборите.
От Общината премахват опасните навеси на тютюневия склад в „Горна махала“ Междуведомствена комисия, назначена със заповед на кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев с председател инж. Иван Бельов – началник отдел “Строителство” приключи работа по огледа и проверката на речните корита на територията на цялата община, информират от кметстото. В момента се обработват данните, след което ще бъде изготвена програма за планово почистване съгласно закона за водите. Дейностите по изпълнението ще започнат до 10-ина дни като с предимство ще бъдат речните корита и дерета по селата. Планира се цялостното почистване в Дупница и селата да приключи в рамките на 75 дни.
Вицепремиерът Меглена Кунева отложи планираното  за утре посещение в област Кюстендил Вицепремиерът и председател на ДБГ Меглена Кунева , заедно с народните представители Настимир Ананиев и Димитър Делчев трябваше да посетят утре ГКПП- Гюешево. Повод за посещението е инспекция на пункта. Освен това бяха предвидени и още срещи в областта. Преди малко от областна администрация официално съобщиха, че посещението се отлага. Според неофициална информация причина за това е здравословното състояние на Меглена Кунева. Днес в парламента депутатите спряха антикорупционния закон на Кунева още на първо четене. ГЕРБ и Реформаторският блок гласуваха в подкрепа, депутатите от БСП бяха против, а ДПС, АБВ и Патриотичният фронт – се въздържаха. Първоначално „за” Законопроекта за предотвратяване на корупцията сред лицата, заемащи висши публични длъжности бяха 102 депутати, против гласуваха 39 и 71 се въздържаха. След прегласуване 101 народни представители дадоха положителен вот, 72 се въздържаха и 38 бяха против. Законът имаше за цел да разшири кръга от хора заемащи висши постове в администарцията, които да декларират имотното си състояние.снимка/бгнес
Димитър Пенев гостува на кмета на Дупница. Брат му Младен е бивш играч на Марек Треньор №1 на България по футбол за 20-ти век, Димитър Пенев гостува на кмета на Дупница инж. Методи Чимев. „Благодаря му за високата чест да бъде гост на Дупница и за подкрепата му към нашата политика за спорта в общината.“, заяви Методи Чимев. „Дупница има един верен приятел в негово лице”, допълни още кмета на Дупница. Срещата е била неофициална. Димитър Пенев, който само преди близа месец навърши 70-години е заявил, че се надява Марек отново да се върне в професионалния футбол. Самият той е разкрил, че в своята кариера се е срещал с дупнишкия тим и познава част от тогавашните играчи. Интересен е факта, че неговият по-голям брат Младен е играл в Марек, като централен защитник. Младен Пенев почина през 2008 година, той е баща на Любослав Пенев. Като треньор на националния отбор по футбол Димитър Пенев донесе най-високото футболно отличие за България – 4-то място на Световното първенство по футбол в САЩ през 1994 г.
Мая Манолова и Ангел Найденов вдигат сватба тази година! Мая Манолова възнамерява да сключи граждански брак с Ангел Найденов до края на годината. Информацията за празничната вест дойде от ново предаване в телевизионния ефир. Именно там в „Мармалад“ по БТВ червената фурия обяви намерението си да стане официално семейна.В ефира на предаването Манолова разкрие и други тайни от личния си живот. Тя например показа жълтата рокля, с която била облечена, когато пленила съпартиеца си в БСП Ангел Найденов, който бе министър на отбраната в кабинета на Пламен Орешарски. Червените „Ромео и Жулиета“ не са избрали датата, но сватбата ще бъде през зимата. Тъй като и за двамата ще е втори брак, Манолова ще спази традицията и няма да е в бяло. Не е решила още какво ще облече, отсега е наясно само, че месец по-рано ще е на диета.
ЕКСКЛУЗИВНО! Марек открива „Готя къп“ в Швеция, излиза първи в парада на нациите. Ясни са и съперниците Изключителното право да открият парада на нациите в Швеция по време на неофициалното световно клубно първенство ще имат футболистите от детския тим на "Марек". Новината потвърдиха за zadupnitsa.com преди минути от "Актавис", които поемат изцяло финансиранерто по участието на дупнишкия тим на "Готя къп" в Гьотеборг. Тази година е рекордна с над 1700 отбори от цял свят, но именно дупнишките деца ще стъпят първи на легендарния стадион "Улеви" с българския трикольор и ще се качат на сцената.
26-годишна от Дупница издъхна, след като не получи медицинска помощ заради невнесени здравни осигуровки 26-годишната Добринка Крумова от жк „Бистрица” в Дупница издъхна вчера след продължително боледуване. Младата жена за 6 месеца се стопи наполовина от незатваряща се рана след оперативна намеса. Преди време тя се бе оплакала, че не искат да я приемат нито в частната, нито в общинската болница в Дупница, тъй като не е здравно осигурена. Добринка Крумова бе оперирана през септември миналата година в частната болница в Дупница. Тя е била с анус претер, д-р Ени Лефтеров тогава извършил операцията, но разрезът повече от 6 месеца не зараствал.
Проблемите на Добринка започват преди 7 години, когато след раждането на сина си получава перитонит и се налага оперативно лечение. През 2010 г. отива заедно с приятеля си в Бургас, където живеят около година и половина. През 2011 г., при скандал приятелят й я намушква с нож в корема. Острието пробива част от червата на жената и тогава след операция й е сложен анус претер, който тя носи до миналата година. Операцията през 2013 г. е извършена с финансова помощ от Агенцията за социално подпомагане в града.
„Заради 575 лв. неплатени осигуровки не й обърнаха внимание”, заяви през сълзи пред в."Вяра" майката на починалата жена Валентина Болюкова. Тя сподели, че е плащала по 120 лв. само за торбичките, необходими заради незатворената рана. При условие че получава едва 200 лв. на месец заплата, а Добринка вземала 125 лв. социална помощ.
Добринка Крумова е майка на две деца, но заради невъзможност да се грижи за тях 10-годишната й дъщеричка е настанена в Дома за деца, лишени от родителски грижи „Олга Стоянова“ в Дупница, а 6-годишното момченце  – в социално заведение в Благоевград.
Боби Кралев подписа в Гърция. Ще играе заедно с Тошко Христов Дупничанинът Борислав Кралев подписа договор с гръцкия третодивизионен Аполон Арнеа. Кралев е в южната ни съседка от началото на месеца и вече уточни всичко около контракта. Нападателят ще бъде заедно с друг бивш играч на Марек Тодор Христов, който за последно се подвизаваше в исландския Викингур/Рейкявик/. В Аполон ще се подвизават и Георги Ризов и Кирил Динчев. Българите обаче ще пропуснат утрешното домакинство с Пансерайкос, защото все още не са им пристигнали жълтите карти. Аполон е в дъното на класирането и целта е оставане в групата.
Оперираха успешно 20-годишно момиче пострадало при катастрофата в Кресненското дефиле и изгубило там майка си и сестра си Вени-Дона Сърбинска бе успешно оперирана тази нощ. Националката по футбол и звезда на благоевградския клуб „Спортика“ бе в критично състояние след вчерашната катастрофа в Кресненското дефиле, при която загинаха майка й – Нина, и малката й сестричка – Цвети. „Операцията е минала успешно, в момента е стабилизирана, но нищо категорично не може да се каже за състоянието на Вени“, развълнувани споделиха пред E79news близки на Вени-Дона от благоевградския женски футболен клуб „Спортика“. Състоянието на настанените в благоевградската болница – 35-годишната Елена Колева и дъщеричката й Йоана Колева, както и шофьорът на микробуса – 52-годишният Валентин Сотиров, е стабилно. Животът им е извън опасност. Това заяви директорът на МБАЛ – Благоевград – д-р Владимир Пандев. Собственикът на туристическа агенция „Оазис А“ е много разстроен от случилото: „Това за мен е една безпрайно голяма трагедия и я преживявам много жестоко. Заспал ли е шофьора, лошо ли му е станало, и аз още не знам… станала е трагедията“.
Топъл обяд за 99 дупничани  Община Дупница отново бе одобрена от Фонд „Социална закрила“ за доставчик на социалната услуга „Обществена трапезария“. Така дейностите по Проекта ще продължат да се реализират на територията на Общината и през периода от 1 януари до 30 април 2014 г.
ХАЙДЕ ДА ПОМОГНЕМ! Нека подкрепим едно момче от Дупница Един дупнишки младеж – Иван Павлевчев е с реални шансове да спечели в конкурса на ЧЕЗ и грабне стипендията. Остават 3 дни до края на гласуването, а възпитаникът на ОУ "Евлоги Георгиев "-гр.Дупница изостава с няколко глава. Павлевчев тази година завършва Национална финансово-стопанска гимназия -гр.София и участва в състезанието. Проектът му е насочен към по-добро и облекчено обслужване на клиентите, основно млади, работещи хора, които са наясно с новите технологии. Тримата най-добри състезатели, които ще имат шанса да защитят идеята си пред комисия в ЧЕЗ, ще бъдат определени след онлайн гласуване. Предстои финалът и затова се обръщаме към Вас за подкрепа – до края на гласуването остават три дни. Надяваме се да повярвате в едно момче от Дупница, да му дадете подкрепата си.
Камион на фирмата по сметосъбиране пропадал в яма на ул. „Велико Търново“ в Дупница Камион на фирмата по сметосъбиране "Дупница Клинър" пропаднал преди известно време в почти 50-сантиметрова яма на ул. "Велико Търново". Тежкият автомобил, който извършвал поредния курс по извозване на отпадъците, хлътнал в дупката, а случайни свидетели на инцидента разказаха, че трясъкът бил много силен. Наш читател изпрати и снимка от инцидента преди време. Тежкотоварна техника впоследствие е изтеглила камиона.
Еуфория в Дома за сираци в Дупница след новината, че Кобрата ще ги посети В еуфория изпаднаха 49-те настанени в дома за сираци "Олга Стоянова" в Дупница след като разбраха, че Кубрат Пулев ще ги посети в петък. Както е вече известно, Кобрата ще гостува в града на барикадите със съдействието на Александър Кацов, който е близък приятел на боксьора и бе част от екипа му в боя с Кличко в Хамбург. "Такова настроение сред децата не бях виждала. Дори на подаръци не се радват така, както разбирайки, че Кубрат Пулев ще дойде при тях. Еуфорията е голяма, а емоциите, които ще изпитат от досега си с него, едва ли ще могат да се опишат. Постоянно питат: "Ама истинския Кубрат Пулев ли ще дойде? Ама защо реши точно при нас да дойде…" Очакванията им са много, ама наистина огромни от факта, че ще се докоснат на живо до него. Друга тема вече няма, само Кубрат Пулев им е в устата", коментира директорката Красимира Александрова. "Този жест на лична среща, който ще направи той към тези деца е без стойност и цена и съм убедена, че ще промени положително бъдещето на много от тях", допълни Александрова.
„Марек Юнион-Ивкони“ се раздели с водещ играч, трансферира го в Турция Волейболните ни шампиони от "Марек Юнион-Ивкони" се разделиха с един от водещите си играчи в последните години. Посрещачът Георги Елчинов замина вчера за Турция и започна подготовка с лидера във Втора дивизия "Токат". Той ще дебютира още в неделя, когато се подновява втория дял от шампионата в югоизточната ни съседка. "Трансферът е вече факт и е за 4 месеца, след което той се връща при нас. Ако влязат в елита и са доволни от него, може да се продължи договорът му, но е въпрос на време да стане ясно. Интерес към Елчинов имаше от Франция, Саудитска Арабия и други турски клубове, но "Токат" предложиха най-добрите условия за състезателя. Знаете, че в нашия клуб това е водещото, а не трансферната сума, която ще приберем. Важно е да играе в отбор с амбиции, а не в живуркащ клуб, където няма как да се развива. Пожелавам му успех", лаконичен бе мениджърът на клуба Людмил Найденов.