Начало
Влак е прегазил жена на железопътната гара в Дупница.Съобщиха от Областна дирекция на МВР – Кюстендил цитирани от Агенция Фокус .Инцидентът е възникнал тази сутрин, около 7.30 часа. Произшествието в момента се обслужва, изясняват се причините, довели до инцидента.
Продажба на абонаметни карти за новия сезон в "А" група започват от "Марек". От утре всички жеалещи да се снабдят с пропуските могат да го направят в спортната зала при Сашо Паргов или от президента на клуба Стойчо Милев. "Опрделихме цените за новия сезон, след като сме официално вече в "А" група. За всички сектори на "Бончук" едногодишните карти са с цена 50 лева за домакинските ни мачове и за срещите от Купата на България. По 100 лева са картите, които ще дават възможност да се гледат мачовете от последните два реда в сектор А" и по 500 лева са ВИП-пропуските, които ще важат за новоизграждащата се ложа. Там ще има осигурен и кетъринг за всеки двубой", уточни изпълнителният директор на "Марек" Иво Паргов. "Разбрали сме се с 3-4 опитни и добри футболисти със сериозен стаж в "А" група. Но нека подпишем договори с тях и тогава ще обявим имената им. Най-вероятно до края на седмицата ще стане това", допълни клубният началник.
Бързо полицейско производство е започнато в РУ Бобов дол срещу 45-годишен водач на л.а. “Фолксваген” за управление на МПС след употреба на алкохол. Дрегерът е отчел резултат 1.40 промила алкохол в издишания въздух. Проверката е извършена на ул. “В.Демиревски” в града
От 40 години на територията на община Дупница не е откривана детска градина. Това стана ясно от проверка в общинската администрация по повод предстоящото официално откриване на 1-а детска градина. Това ще стане в петък от 11 часа, когато кмета на града ще пререже лентата. Последната забавачка строена в града е 7-а детска през далечната 1970 година.
Светкавичната реакция на кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев е предотвратила спиране работата на няколко отделения в общинската болница "Св.Иван Рилски" и трупането на хиляди дългове от болницата всеки ден. Причината се е оказала внезапното изгаряне на рентгеновата тръба на скенера в болничното заведение. Скенерът е необходим еждневно за диагностициране на тежко болни в различните отделения. "РЗОК гр.Кюстендил не признават дейността по клинични пътеки, без да има направена снимка в рамките на 24 часа. За закупуване на "Рентгенова тръба" са необходими 40 000 лева, като с най-голямо уважение Ви молим да проявите разбиране и помогнете в този изключително тежък момент за МБАЛ "Св.Иван Рилски" за първата вноска на стойност 20 000 лева", се казва в сигналното писмо от Управителя на болничното заведение Д-р Л.Таушански до инж.Чимев. Само няколко часа след входиранто на писмото от болничния шеф, сумата бе преведена и работата в рамките на 24 часа възстановена, информират от кметството.
Вторият разпределител на Марек Юнион-Ивкони Йордан Пеев и посрещача Михайл Цветанов попаднаха в състава на младежкия национален отбор. Той ще започне подготовката си за квалификациите за Европейско първенство на 31 март. На тази дата ще се явят всички състезатели, които нямат ангажименти в клубните си отбори, които играят плейофи. Останалите, като играчите на Марек ще се присъединят към националния отбор на по-късен етап. Старши треньор е Николай Желязков, а негов помощник ще бъде Георги Петров, заедно с когото водеха руския Ярославич. На 31 март отборът заминава за Тетевен, където ще се проведе първата част от подготвителния лагер. На 13 април тимът се връща в София, където ще се проведе квалификацията. Предвидени са 4 контролни срещи, като съперниците ще станат ясни до дни. Съперници на българския отбор в квалификациите ще бъдат отборите на Гърция, Холандия, Англия. Победителите в групите се класират за финалите, а отборите, класирали се на второ място, както и най-добрият трети ще играят помежду си между 10 и 13 юли, за да излъчат още три отбора, които ще участват на финалите.
Районен съд Дупници потвърди наказателно постановление издадено от директора на Дирекция „Инспекция по труда“ гр. Кюстендил, с което е наложено административно наказание на директора на СОУ „Св.Паисиий Хилендарски“- Виолета Инкьова, „глоба” в размер на 1000 лева. Виолета Инкьова обжалва постановлението, но магистратите не уважиха това. Глобата е за инцидент, който се случи миналата година, на 20.05.2014г. около 16,00 часа в задния двор на СОУ „Паисий Хилендарски“. Тогава ученичка от 5-ти клас паднала, след като се спънала в необезопасено стълбище към котелно помещение в сградата на същото училище. Ученичката е паднала на площадката пред входа на котелното помещение от височина 2,20м. Това е видно от назначената съдебномедицинска експертиза, вследствие на претърпения инцидент момичето е получило травматични увреждания, като сътресение на мозъка, оток в лявата челнослепоочна област на главата. По случая е образувано Досъдебно производство №424/2014г. по описа на РУП на МВР – гр. Дупница срещу неизвестен извършител, за извършено престъпление по чл.133 в сл. на чл.129, ал.2 от НК. Установено е, че директор на СОУ „Св.Паисий Хилендарски“ гр. Дупница е в хода на извършените процесуално следствени действия не е установил виновно лице в извършеното престъпление от общ характер. Същото е изпратено на „Инспекция по труда“ гр. Кюстендил по компетентност за налагане на административно наказание на Виолета Инкьова в качеството й на длъжностно лице – директор на СОУ „ Св.Паисий Хилендарски“ гр. Дупница. След настъпилия инцидент и по повод на него е съставен Констативен протокол №19/08.09.2014г. на Комисията по чл.196, ал.1 от ЗУТ, назначена със Заповед №1792/11.10.2013г. на кмета на Община Дупница, е посетила и извършила оглед и преценка на строеж: „Котелно помещение“ на СОУ „Паисий Хилендарски“. След направения оглед и преценка Комисията е решила, че строеж „Котелно помещение“ в настоящия си вид и състояние създава опасност за живота и здравето на учащите в училището. Решението подлежи на касационно обжалване пред Административен съд гр. Кюстендил.
След като Марек Юнион-Ивкони отстраниха Пирин Разлог с 2:0 победи в четвъртфиналните плейофи, дупничани днес разбраха и съперника си за полуфинала. Мъжкият отбор на Монтана победи като домакин Арда (Кърджали) с 3:0 (25:19, 25:15, 25:18) в третия решителен мач между двата тима от четвъртфиналните плейофи на Суперлигата, игран в местната зала Огоста. Така волейболистите от Северозападна България спечелиха плейофната серия с общ резултат 2:1 победи и се класираха за полуфиналите на първенството. В тази фаза отборът на Монтана ще срещне шампиона Марек Юнион Ивкони, като се играе до три победи от пет мача, а Монтана има предимство в домакинствата.
"Само ако сме заедно и знаем какво искаме, ще вървим напред. А ние искаме България да върви напред. Искаме България да бъде стабилна. А това може да се случи само ако управлява ГЕРБ!', заяви водачът на листата на ГЕРБ – Кюстендил Кирил Калфин при откриване на предизборната шатра в град Дупница.
Разследването по изясняване на причините довели до тежката катастрофа край италианския град Вилантерио, при която загинаха трима дупничани все още е в ход. Според източници от полицията в Павия основнита версия е високата скорост, с която се е движел автомобила. Италиански медии оповестиха, че зад волана на BMW X6 е бил 44-годишният Радослав Алексов , жител на Вилантерио. Радослав Алексов загина на място, заедно с Максим Георгиев Максимов/45/ и Емил Томов/40/, двамата са живеели в Милано. Образувано е досъдебно производство, като се чака окончателното заключение на разследващите полицейски органи. От Италия потвърдиха, че 42-годишният Стоян Вретенарски е изписан от болницата в Бергамо и му е определено 10-дневно домашно лечение. Медици са коментирали, че Вретенарски е имал огромен късмет, след като се е отървал само с натъртвания. 34-годишен италианец Марко Барбиери от Вилантерио, все още е в отделението по травматология на болницата „Сан Матео“ в Павия, с множество фрактури. Той е брат на съпругата на Радослав –Микаела. Другият българин А.Алексиев Станимиров от Стара Загора е в лечебно заведение в град Лоди. Трагедията от понеделник следобед предизвика ужас и в жителите на Вилантерио, където припомнят, че преди време още един фатален инцидент се е случил точно на същата отсечка от пътя. Кметът Силвио Корбелини, също изрази тревога за безопасността на този участък от пътя. Той е поискал среща с компетентни органи от провинция Павия, за да бъде решен въпроса. Ограничението на скоростта там е 90км/час, но според местните много често се нарушава. Кметът на Вилантерио Силвио Корбелини, също изрази съболезнования към семействата на загиналите българи.
Лидерката на Младежкото ГЕРБ в Дупница Лора Василева награди победителите в коледния турнир по шах и белот, който се проведе тази събота в с. Яхиново. Тя благодари на участниците за спортсменската игра и им пожела да стават все по-добри и да завоюват по-големи победи. Организатори на турнира бяха младежите от структурата на ПП ГЕРБ – Дупница, а наградният фонд за участниците бе осигурен от общинския председател на партията Ивайло Константинов и от областния организационен секретар Емил Гущеров. За победителите бяха осигурени парични награди, а за всички останали участници имаше поощрителни такива. Турнирът продължи повече от 4 часа и протече изключително оспорвано, като в него се включиха над 30 състезатели. Игрите по шах и белот се проведоха в три тура, а чрез теглене на жребий участниците бяха разпределени на случаен принцип. Победителят при шаха се оказа и един от най-добрите играча в белота и спечели втора награда там. За втора поредна година младежите от ГЕРБ в областта организират различни турнири преди коледните и новогодишни празници. Миналата Коледа МГЕРБ – Кюстендил проведе футболен турнир и състезание по зумба в областния град.
Структурата на Жени – ГЕРБ в Кюстендил вече е с ново областно ръководство. За областен клубен ръководител на дамите отново е избрана Реонита Йорданова. Тя е една от учредителките на женската организация на ГЕРБ в област Кюстендил. Реонита е с икономическо образование, дълги години е работила в "Български пощи", а преди това се е занимавала с частен бизнес.
Досъдебно производство е започнато в РУ Дупница срещу двама мъже от с. Бистрица. Вчера призори те нанесли поражения на лек автомобил “Тойота”, паркиран на ул. “Цар Освободител” в града. Двамата – И.В. на 24 г., и В.Г. на 25 г. са задържани за 24 часа в полицейския арест.
Отборът на Марек изигра днес третата си контрола от зимната подготовка. На стадиона в село Вълково, близо до Сандански дупничани срещнаха Беласица Петрич и победиха с 2:0
Помощник-треньорът на Марек Юнион-Ивкони Христо Райчев бе доволен след победата на дупничани над Славия с 3:0 гейма, дошла за по-малко от час.„В този мач гласувахме доверие на момчета, които играят по-рядко. Тези срещи са точно заради това и се радвам, че тези млади играчи се представиха добре. Целта ни беше те да трупат опит и да видят, че няма нищо страшно да играят срещу батковците от другата страна на мрежата“, каза пред zadupnitsa.com Христо Райчев.
Той коментира и загубата с 0:3 гейма от Копра Елиор Пиаченца в мач от Шампионската лига:
„Виждате какви са отборите в Шампионската лига. Такива състави разполагат с играчи от световно ниво. Имена като Симон, Фей, Льо Ру не се нуждаят от представяне и каквото и да се каже за тях, все ще е малко. Ние може само да се радваме, че играем срещу такива отбори и състезатели. Тяхната класа може да ни послужи за пример и модел, който да следваме“
Криминалисти от РУП – Дупница са открили канабис в имота на 70-годишна жителка на с. Вуково. Изкоренени са 6 стръка, отглеждани в саксии. Видът на растенията е установен чрез полеви наркотест. Тепърва ще се установява кой е засадил канабиса.
Вчера в РУП Бобов дол е заявена кражба на хранителни продукти, алкохолни и безалкохолни напитки, захарни изделия от магазин в с. Мламолово, съобщиха от пресцентъра на полицията.
Неизвестни засега вандали изпочупиха голяма част от дървената ограда на алеята водеща към парк „Рила“ в Дупница. В участък от около 300 метра, започващ от подстанция „Марек“, близо 20 сегмента от оградата са потрошени, накои почти напълно. Оградата спира излизането на коне и други животни на пътя, като има и естетическа функция. „Това е пълно безобразие дело на пияни лумпени и идиоти“, коментираха възмутени жители на Дупница. Припомняме, че само преди малко повече от месец от Общината възтановиха предишните поражения върху оградата. В края на април близо 40-метра бяха отново изпочупени. Тогава бе подаден сигнал в полицията, но извършителите не бяха заловени.
Шампионите от Марек Юнион-Ивкони се класираха на полуфиналите в Суперлигата, след като спечелиха драматично с 3:2 (21:25, 25:18, 22:25, 25:23, 15:13) при гостуването си на Пирин (Разлог) във втория мач от четвъртфиналните плейофи. Домакините от Пирин на два пъти повеждаха в геймовете, а в тайбрека имаха аванс при 10:8, но момчетата на Найден Найденов показаха характер и приключиха серията още след втория мач. Пирин игра силно на блокада, като реализира 13 точки на този елемент, а с 22 се отличи Йордан Желязков (2 аса, 1 блокада, 56 % в нападение). Костадин Гаджанов добави 14 (2 аса, 5 блокади, 70 % в атака). За Марек силен мач направи Борислав Апостолов с 18 точки (4 блокади, 74 % в атака), а Михаел Манджуков добави 16 (37 % в нападение), пише bgvolleyball.com
Досъдебно производство е образувано в РУП Дупница срещу неизвестен извършител на кражба от магазин за хранителни стоки в града, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Ето една доста интересна интерпретация на датата на раждането ни. Проверете сами какви може би сте били в предишния си живот според рождения ден.
Бързо полицейско производство е започнато в РУ-Дупница срещу 54-годишен мъж от с. Баланово. Поредният пиян седнал зад волана е установен от служители на полицията. Дрегерът е отчел резултат 1.91 промила алкохол в издишания въздух, инfормират от пресцентъра на полицията. Шофьорът освен, че ще остане без книжка за минимум година, ще бъде съден и по бързата процедура, като го грози и затвор до 1 година.
Какво е общото между 13 май 1990 година и 2 май 2014 година, две дати раздалени от 24 години, на пръв поглед нищо, но след първата последваха ужасяващи събития във вече бивша Югославия, след втората могат да последват същите събития в Украйна, която след време също може да се каже „бивша“.
Полицията в Рила работи по установяване на извършители на кражба от моторно превозно средство в района на Рилския манастир. Кражбата на документи, мобилни телефони и пари от лек автомобил "Ауди" е заявена в полицията в Рила. Автомобилът е бил паркиран в близост до пътеката, която води към гроба на св. Иван Рилски. Предприети са незабавни издирвателни действия и служителите на реда са задържали 3-ма перничани на възраст 37, 49 и 50 години. Работата по случая продължава, изяснява се съпричастност на задържаните и към други извършени в района кражби.
Юношите на ФК Марек 1915 изиграха първите си мачове на силния международен турнир EVIMA CUP 2015, който се провежда в Албена. В турнира тази година участват 93 отбора от 11 държави, разделени в 7-възрастови групи. Дупничани се изявяват с два отбора в групата родени 1999/2000 година. Там участват общо 13 отбора разпределени в 4-групи и определено в тази възраст са най-известните тимове. Юношите на Марек 1915/родени 2000 година/ с треньор Анжело Кючуков/ са в група „Д“, заедно с тимовете на Локомотив Москва и Добрич. Дупничани играха днес срещу Локомотив и загубиха с 0:4. Въпреки поражението старши треньора Анжело Кючуков заяви, че е доволен от отбора. „Момчетата се стараха, но играем срещу гранд, като Локомотив и е нормално да има и малко напрежение“, заяви Кючуков. Отборът на Локомотив е сочен за един от основните фаворити, като школата му е определяна за най-добрата в Русия, с огромна база. Другият Марек /родени 1999 година/ с треньор Цветан Видински, попадна в група „Б“, заедно с тимовете на Зимбру Молдова и Черно море Варна. В тази група Марек започва днес със загуба с 1:4 от Черно море. Утре момчетата на Цветан Видински срещат Зимбру и при победа излизат във фазата на елиминации срещу Нотингам Форест.По регламент продължават първите два отбора в групите, които се класират за 1/4 финал.
Една година при „общ” режим на изтърпяване на наказанието ще изтърпи в поправителен дом – Бойчиновци, непълнолетен с инициали А.И. Той е извършил за 4-дни поредица от кражби в град Рила. Момчето живее там, заедно със своята майка. А.И е атакувал 4- къщи, от които е отмъкнал : дамско яке, документи за лек автомобил, лични карти, мобилени телефони и пари кеш, като всичко е на стойност около 250 лева. Младежът е бил вече съден за подобна деяние и сега Районен съд Дупница, му определи по-тежко наказание. Магистратите прецениха, че макар и непълнолетен е могъл да разбира свойството и значението на деянието и да ръководи постъпките си. Присъдата може да се обжалва и протестира в 15-дневен срок, считано от днес пред Кюстендилски окръжен съд.
Поредното си отличие спечели дупничанинът Любомир Васев. Шампионът от миналата година в Източно европейския шампионат по мотокрос отвя конкуренцията си през изминалия уикенд в Сърбия и отново се качи на най-високото стъпало на почетната стълбица. На трасето край Александровац, Васев бе безупречен и спечели и в двата класа MX1 /MX2. Това бе генерална тренировка за дупничанинът преди стартовете тази събота и неделя в Самоков. Писта „Ридо“ ще събере най-добрите пилоти у нас за кръг от родния шампионат, както и за поредния кръг от в Източно европейската надпревара.
Много е тъжно когато прочетеш, че някой се е самоубил.Независимо какъв човек е били какво е сторил , това е един от най големите грехове да си посегнеш на собственият живот.Дори повечето религии не те погребват и нямаш право като разбера , че се е самоубил, отхвърлят го от всичко.До къде ли трябва да си стигнал за да стигнеш до тази крачка, честно казано не искам да знам.Благодаря ви че ни информирате, нямам телевизор у дома и следа събитията по интернет, жалко, че все тъжни неща се пишат.Толкова млад мъж, те първа му предстоят какви ли не неща от живота да взема с шепи както се казва, но уви…в някой друг живот…
Страница 134 от 156
