Начало
Интернет пространството от няколко дни е залято с клипове на хора, които се заливат с кофи със студена вода. Преди да го направят, те предизвикват трима души да сторят същото в рамките на следващите 24 часа. Въпросното предизвикателство се нарича ALS ice bucket challenge, а в България стана популярно като "Ледената кофа".
Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) отново ще спорят за титлата. За 4-а поредна година, дупничани са с шанс да се окичат със златните медали. Тази вечер, пред около 1000 екзалтирани фенове в Сливница, Гьорги Гьоргиев и компания за 3-и път удариха Монтана 3:2 гейма и с общ резултат от 3:0 победи се класираха на финала. За далеч по-опитния тим на монтанчани пък отпадането със сигурност ще бъде счетено като провал, а и вече имат комплекса "Марек". Любопитна подробност е, че 2-та тима играха в редовния и плейофите 5 мача по между си и всичките завършиха след тайбрек, като Мартин Божилов и съотборниците му са победители с 4:1 мача.
Отборът на Марек изигра днес първата си контрола това лято. Дупничани гостуваха на Струмска слава . Срещата се игра от 18:00 часа, пред около 100 зрители на градския стадион в Радомир. Тимът на Марек бе воден от Светльо Георгиев, а на трибуните бяха Янек Кючуков, Цветан Видински, Асен Арсов и Краси Влахов. Светльо Георгиев заложи на два различни състава през двете полувремена. Преди почивката домакините бяха по-активни, но и Марек имаше своя шанс в 35-та минута, но Димитър Владимиров се забави и не успя да шутира точно. В 16-та минута бе извършена и принудителна смяна, като вратаря Костадин Гоцев бе заменен от Благовест Христов. След почивката единственото попадение бе реализирано от Ерик Иванов в 67-та минута за крайният резултат: Струмска слава – Марек 1:0.
Стана ясна програмата на турнира GOTHIA CUP 2014 в Гьотеборг. Децата на Марек 2010 се изправят срещу два тима от Швеция и един от Норвегия в предварителна група 49 във възрастовата група до 15 години. Дупничани пътуват за Гьотеборг на 13 юли, а първият мач е на следващия ден. Напред продължават първите два отбора от групата
Волейболистът Тодор Вълчев, който миналата година стана шампион с "Марек Юнион-Ивкони", отново е в Дупница. Той се завърна изненадващо от Тунис, където се подвизаваше в тамошния шампион "Сфакс". Вълчев започна тренировки с отбора, но няма правото да играе, тъй като трансферният прозорец в България бе затворен преди 20-ина дни.
В Милано избухнаха сблъсъци между полицията и демонстранти, които запалиха най-малко един магазин и няколко коли, хвърляха бомбички и димки и замеряха с камъни полицията, която отвърна със сълзотворен газ. Десетки души с маски и противогази влязоха в сблъсък с полицията по време на протеста "Но Експо" срещу Световното изложение, което се откри днес в северната част на града, предаде АФП. Полицията изпрати подкрепления, а водни оръдия бяха използвани за загасяване на запалените коли. Пожарникари гасяха опожарена банка, на чиято стена бе написано „Вие ни скубете, днес си плащате”. Преди това някои демонстранти потрошиха прозорците на банка и на агенция за недвижими имоти и написаха „Експо = мафия” върху ресторант от веригата Макдоналдс, един от партньорите на Експо 2015 в Милано. Демонстрантите протестират срещу пилеенето на държавни средства за организацията на Световното изложение и използването на временни работници и доброволци от Експо 2015. Организаторите на протеста заявиха, че са събрали 30 000 души. Бройката не може да се потвърди, тъй като италианската полиция по правило не съобщава свои данни за числеността на демонстрации.Източник Дарик/ Снимка : Нова телевизия
Приключи областния кръг на Международния конкурс за детска рисунка „С очите си видях бедата“. Конкурсът се провежда за 14-та поредна година, а от 2003 г. прераства в международен. От Кюстендилска област в конкурса участваха 133-ма ученици, като жури от ХГ „Владимир Димитров Майстора“ – Кюстендил, класира 17 автора за участие в Националния етап на изложбата..
След Кюстендил и Бобошево, дамите от ГЕРБ създадоха свои клубни структури и в общините Бобов дол, Кочериново и Невестино. На учредителните събрания присъстваха Михаела Крумова – член на НИС на ЖГЕРБ и областният клубен ръководител Реонита Йорданова.
От централата на ДНСК потвърдиха информацията на zadupnitsa.com за рокада на шефския пост в Кюстендил. Това стана ясно от съобщението до медиите публикувано на официалния сайт на инспекцията днес: "Във връзка с получени запитвания от медиите дали РО НСК Кюстендил има нов началник, Ви информираме следното: След подаване на молба, инж. Параскева Мицова е преназначена на длъжност главен инспектор в РО НСК Кюстендил. До провеждане на конкурс изпълняващ длъжността Началник РО НСК Кюстендил е инж. Параскева Мицова".
Регионален италиански вестник пусна материал за българския Марек Сеграте подвизаващ се в Секонда лига Милано. Един от най-популярните вестници в област Ломбардия "La Gazzeta della Martesana" представи тима. Журналист на медията разговаря с президента на Марек Сеграте Борис Паризов, като голяма част от въпросите бяха свързани с темата "Съдийство". Дупнишкият тим често е ощетяван от местните арбитри и от клуба алармираха с писмо федерацията администрираща лигата за този проблем. Борис Паризов освен с Марек Сеграте се занимава и с базата на клуба, която през последните години се превърна в едно модерно спортно съоражение.
17-годишният младеж, който направи зверска катастрофа на 5-ти май тази година в Дупница бе осъден да изтърпи 1-година „пробация“ и да заплати 90 лева разноски по делото. Младежът се призна за виновен в това, че около 01,00 часа по ул. „Венелин, в района на кръстовището с ул. „Елин Пелин”, до ОУ "Климент Охридски" е управлявал МПС марка „Сеат Ибиза” с концентрация на алкохол в кръвта си 2,28 на хиляда, като макар и непълнолетен е могъл да разбира свойството и значението на деянието и да ръководи постъпките си. Ученикът няма свидетелство за управление на МПС. Тогава той заби Сеат-а си в един от електрическите стълбове в близост до магазин Брик, като за късмет там нямаше хора, а и той е бил сам в автомобила.. Часове по-късно прекършения стълб бе премахнат и подменен с нов.
Първородният син на държавния глава Росен Плевнелиев е издъхнал в сърдечното отделение на столичната Трета градска болница, съобщава ПИК, като се позовава на високопоставени медицински източници. 14-годишният Филип е бил приет късно снощи със сърдечни проблеми в болницата, която е известна с добрите си специалисти в областта на кардиологията.В продължение на 12 часа лекарите се борили за живота му. Специалистите положили много усилия, но така и не успяли да установят точната му диагноза и възпитаникът на Първа математическа гимназия е починал. На този етап от здравното заведение отказват коментар, уточнява ПИК. Сърдечна недостатъчност е причината за смъртта на Филип, най-големият син на президента Росен Плевнелиев, съобщава своята версия "Стандарт". Детето си е отишло внезапно, за по-малко от 12 часа. Болестта е била шокираща за всички, момчето не е имало никакви проблеми преди това. Лекарите от кардиологията в Трета градска болница в София са направили и невъзможното да спасят Филип. Те са доказано най-добрите у нас, а заведението е единственото с детска кардиология. Филип Плевнелиев е починал от дисекация (разкъсване) на аортата в Трета градска болница, пише "24 часа". Момчето е постъпило по спешност в Националната кардиологична болница. Оперирано било, но въпреки борбата за живота му, е починало. Според непотвърдена информация детето е имало дисекация на аортата – животозастрашаващо състояние с висока смъртност, при което се получава разслояване на пластовете на аортата. Според друга информация то е било с инфекциозен миокардит – възпаление на сърдечния мускул вследствие на инфекция. И двете състояния са тежки, развиват се много бързо и изискват спешна помощ. Директорът на НКБ проф. Марио Станкев отказа коментар по случая и насочи въпросите към прессекретариата на президента. Медицинските власти в България се въздържат да обявят официална причина за смъртта, защото такава е молбата на семейство Плевнелиеви и защото все още няма ясно обявена причина за смъртта заради спешността на състоянието. Снимка 24 часа
Тази година лятото определено бе дъждовно. Това създаде редица главоболия и наводнения, но пък позволи някои дървесни видове да избуят. Такова чудо на флората събра погледите на живеещите в жк. “Люляк“ в Дупница. Хората там, тъкмо се зарадваха от вчеращната новина, че Община Дупница ще рехабилитира част от улица „Максим Горки“ и днес сутринта видяха „природния“ феномен. Голяма част от тях изразиха притеснение дали това „чудо“ няма да привлече вниманието на еко организации и да попадне в защитена книга, а оттам да попречи на ремонта на улицата. Други, по-реалисти коментираха, че това е поредното оригинално обезопасяване на изкоп, останал след отстраняване на ВИК или друга авария.
Поредният младеж от Дупница се озова в ареста за притежание на наркотични вещества. 20-годишният мъж опитал да осуети полицейска проверка през нощта срещу неделя. Изхвърлил пакетче и хукнал да бяга. В пакетчето имало суха листна маса, реагираща на канабис. Младежът е задържан, установена е самоличността му. По случая е започнато досъдебно производство в РУП Дупница. Само преди няколко дни полицаи задържаха 26-годишния Р.В. за притежание на канабис открит в дома му.
Дни наред през изминалата седмица дупничани купуваха бурканчета с мед и с вяра и надежда ги отнасяха в двата църковни храма „Св. Георги Победоносец“ и „Покров на Пресвета Богородица“, за да бъдат осветени на празника на Свети Харалампий Чудотворец.
Вчера в РУ Дупница са заявени две извършени кражби от автомобили – на радиокасетофон и акумулатор. Местопроизшествията са обслужени от дежурна полицейска група, работата по установяване на извършителя продължава.
77-годишен пешеходец е с опасност за живота след неправилно пресичане в Дупница, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Кюстендил. Инцидентът е станал тази сутрин. Заради неправилно пресичане възрастният мъж е блъснат от 33-годишен велосипедист на улица “Княз Борис I” в града, в близост до магазин "Брезите". Пострадалият е настанен в дупнишката болница в кома и опасност за живота, предстои транспортирането му до столично здравно заведение.
В деловодството на Община Дупница се e получилo уведомление от Балканфарма-Дупница АД, че от днес до 16 часа на 7-и август ще се правят изпитания за якост и плътност на газопроводите на предприятието, информират от пресцентъра. То е съгласно Наредбата за устройство, безопасната експлоатация на преносните и разпределителните газопроводи, съоръженията, инсталациите и уредите за природен газ. Изпитанията ще бъдат извършени при спазване на всички условия за безопасност при работа с природен газ (метан), допълват от Общината и призовават гражданите да запазят спокойствие в тези дни.
Полицията в Дупница хвана поредните пияни седнали зад волана на автомобилите си. Единият от задържаните е 40 годишен, като той е бил спрян на един от входовете на града. Другият е 33 годишен дупничанин, спрян за проверка в центъра, като пробата взета с дрегер е показала 1.83 промила. Срещу двамата е започнало бързо досъдебно производство. Според промените в закона при установени показания на техническо средство над 1,2 промила лицата употребили алкохол са застрашени от лишаване от свобода за една година, практиката показва обаче, че обичайните санкции на съда са пробация.
Екипи на ВиК Дупница, днес запълниха и асфалтираха зейналата преди 12-дни дупка на оживено кръстовище в най-големия квартал на града жк “Бистрица“. На 5-ти март неясно пропадане на асфалта отвори дупката, която се намираше по средата на отбивката за супермаркет СБА. Първоначално тя бе обезопасена само с едно кошче за боклук, което посочваше мястото. На следващата сутрин екип на водното дружество я запълни с инертни материали. Обектът бе „обозначен“ с клони и бяло-червена лента. Хора от близките заведения коментираха, че този път реакцията на ВиК е била адекватна, след като веднага след като времето позволяваше, ямата бе запълнена и мястото асфалтирано.
С лишаване от правото да бъде домакин за една среща бе наказан отбора на Славия Яхиново. Повод за санкцията е инцидента в първия кръг на регионална група „Рила“, когато дербито Яхиново-Сапарево не завърши, след като гостите напуснаха терена в 68-та минута. Тогава при резултат 1:0 за Яхиново играча на домакините Иво Шаламанов извърши нарушение срещу Марио Грахльов и получи жълт картон от съдията Васил Караколев. Двамата футболисти обаче се сдърпаха, след което последва и размяна на реплики с хора от публиката. За поведението си играчите получиха директни червени картони, след което отбора на Сапарево напусна терена. Всичко това бе описано в доклада на делегата на срещата. След края разправията между двата тима продължи, като и колата на съдийската бригада бе ударена с твърд предмет.
През седмицата Трентино постигна важен успех в Шампионската лига, след като победи с 3:1 като гост белгийския Нолико и взе ценен аванс по пътя си към четвъртфиналите. Равена пък изигра мача от 12-и кръг срещу Каза (Модена) едва в четвъртък, като отстъпи с 1:3. Шампионите на Италия ще се опитат да запишат първи домакински успех през 2014 след неочакваната загуба от Калцедония (Верона) преди десетина дни. Основният реализатор на тима Цветан Соколов ще изиграе своя 150-ти мач с фланелката на Трентино. В Пала Тренто ще се завърнат в неделния следобед либерото Андреа Бари, който има 339 мача с екипа на шампионите (рекорд за Трентино), както и генералният мениджър Джузепе Кормио. Гостите отново ще бъдат без треньора си Марко Бонита край страничната линия, защото специалистът изтърпява наказание от два мача. Българският младежки национал Жани Желязков ще бъде в групата на тима, но ще чака своя шанс от резервната скамейка.
През първия полусезон Трентино не срещна особени проблеми и победи с 3:0 в Равена.
3 досъдебни производства са започнати вчера в РУ Дупница срещу неизвестни извършители на престъпления. Крадци са разбили стена на заведение в града, но не са успели да измъкнат нищо, съобщават от пресцентъра на ОД на МВР. В Сапарева баня е извършена кражба на пари и накити от частен дом. Отново в курортния град е установено неправомерно присъединяване към електропреносната мрежа.
Във връзка с пръскането на металните ферми на строящата се спортна зала в Дупница с огнезащитна боя, се забранява паркирането на автомобили в диаметър на 50 метра около съоръжението за периода от утре (четвъртък) до неделя. Забраната за паркиране важи в часовете от 6 до 9 часа сутринта и от 17.30 до 21 часа, допълват от пресцентъра на кметството.
Преди три дни мое приятелче излезе от затвора, докато бях там, му бях обещал да му подаря телефон. Чухме се с него по телефона и той ми обясни, че живее в кв. „Байкал“ в Дупница в една голяма бяла къща. Сетих се, че е отседнал в къщата на д-р Соколов, и му казах, че няма да отида там и ще го чакам на 50 м от къщата. Евгени излезе от къщата на Пламен Соколов с едно момиче и се качи при мен в колата, потеглихме по посока центъра на Дупница. Стигнахме до светофарите на старата автогара, в този момент с бясна скорост ни засече д-р Соколов с лекия автомобил. Слезе от колата и започна да ми крещи: „Какви номера ми въртиш?“. В този момент аз слизах от моята кола, без да очаквам, той ме удари с юмрук по лицето. Аз го попитах: Какво искаш от мен Смело сърце? Така го наричам още когато се бореше срещу братя Галеви. След удара се качих отново в лекия автомобил и тръгнах към полицията, като преди това му се обадих по телефона и му казах, че ще подам жалба срещу него. Докато аз давах показания, д-р Соколов отиде направо при началника на полицията в Дупница Валентин Гълъбов. Аз отидох да подам жалба, но бях задържан за 24 часа. Инцидентът се случи преди обяд, стоях до 17.00 ч. в ареста и вдигнах скандал, тъй като исках да си извадя медицинско и да подам жалба в прокуратурата срещу него. Криминалистите с полицейски автомобил ме закараха в частната болница в Дупница, където ми беше направена рентгенова снимка, и се установи, че имам счупена скула и сътресение на мозъка, искаха да ме оставят за лечение, но аз отказах. Ще подам жалба в прокуратурата и ще предоставя медицинското свидетелство, тъй като бях прегледан от хирург и невролог.
Вчера в РУП Дупница е заявена кражба на 200 лв. от склад за хранителни продукти в града, информираха от пресцентъра на МВР.
Варна потъна в скръб, след като бойките футболисти на "Марек" удариха "Черно море" насред морската ни столица и остави "моряците" без победа. Соченият за пълен аутсайдер в групата отбор от Дупница, отбеляза гол още в 4-ата минута чрез Димитър Петков, след което изигра перфектен мач и удържа победата с 1:0. На моменти, Марек дори водеше играта, което изнерви феновете на домакините и се появиха скандирания за оставка и обидни думи по адрес на наставника на "Черно море" Сашо Станков.
С усмивки и ръкопляскания бе посрещнато изненадващото посещение от баба Марта на сесията на Общински съвет-Дупница днес. Тя веднага се упъти към подиума и без много да се замисля иззе думата на изненаданите Костадин Костадинов и Красимир Георгиев. "Всички тук сте с 4 години мандат, а аз с един месец. Но за този месец правя всичко, за да донеса здраве, щастие и късмет на всички. Не се самозабравяйте и не летете в облаците. Работете за този град, работете за хората и за по-доброто бъдеще на всички ни", обърна се към съветниците Баба Марта. Колоритният общински съветник д-р Матей Попниколов пък й предложи с гегата да започне да бие наред всички, ако счита не си вършат работата. Тя подари на всички присъстващи червено-белите символи, а сесията бе прекратена за 10 минути.
Бързият влак София-Кулата блъсна и уби човек край село Усойка снощи. Мъжът бил клекнал край дясната релса в храстите и изскочил изневиделица. При удара локомотива е изхвърлил тялото му на 5 метра от линията. Мъжът е на видима възраст между 50 и 60 години като тепърва ще се изяснява самоличността му и дали става въпрос за самоубийство. Машнистите не са имали никаква възможност за реакция и ударът е бил неизбежен. Най-вероятно става въпрос именно за самоубийство. Движението по линията бе спряно за няколко часа, а за пътниците осигурен автобус.
Страница 134 от 156
