ГЕРБ осигуриха агнета за традиционните борби в Сапарева баня Общинското ръководство на ГЕРБ – Сапарева баня осигури награди за победителите в традиционните борби, провеждащи се на празника Гергьовден. Съборът се организира ежегодно до храма "Св. Георги" в сапаревобанския квартал Гюргево. С народна музика, хора и много оспорвани борби, стотици гости и жители на града отпразнуваха големия християнски празник.
Бившият президент на Миньор Пк Никифор Вангелов за втори пореден път изгледа на живо мач на Марек Бившият президент на Миньор Перник Никифор Вангелов и екс  изпълнителния директор на „чуковете“ ген. Димитров бяха сред официалните лица на мача Марек – Ботев Пд. Това е втора поредна визита в Дупница на Никифор Вангелов. Той изгледа на живо и предишното домакинство с Локомотив Сф. „ Тук имам много приятели и с удоволствие посещавам мачовете на Марек“, заяви Вангелов, който е от Кюстендил и до преди година и половина бе силната фигура в структурите на бизнес  империята на Христо Ковачки. Сега Вангелов има собствен бизнес.  Както е известно той бе начело на Миньор, когато там наставник бе Тони Велков, а също така спонсорираше Миньор Бд, когато начело на „миньорите“ пък бе Иво Паров.  Ген. Димитров пък преди години почи бе поел Марек заедно с бизнесмена Суди Озкан. Това бе през 2004 година, когато тогавашния президент на Марек Стефан Милушев  заяви, че се отегля от финансирането на клуба, но след това отново се върна на стадион Бончук. 
Димитър Андонов освиркан от феновете на Марек. Играча скочи на бой на човек от публиката Халфът на Марек Димитър Андонов влезе в остър конфликт с част от феновете на отбора. През второто полувреме хора от сектор „Слънчев бряг“ на няколко пъти освиркаха играча за негови отигравания, но и той им отговори. Тенчо Тенев видя, че Андонов е изнервен и в 67-та минута го смени с Марио Близнаков. Тогава част и от сектор А изрази недоволството си от футболиста, като преди да се прибере в тунела Андонов отиде до оградата на стадиона, където си размени здрави обиди с човек от публиката и се наложи полицията да се намеси. След последният сигнал на главния рефер, фен от агитката си хвърли шалчето на Марек до резервната скамейка.marek-beroe_djoman-963x542
ЗАЩО ЛИ?! Ивайло Константинов с пресконференция във вторник в Дупница Пресконференция за медиите ще даде във вторник общинският координатор на ПП ГЕРБ – Дупница Ивайло Константинов. От пресцентъра на партията уточняват, че той ще коментира актуални теми, без да влизат в подробности по тях. Брифингът за медиите е насрочен от 12 часа в офиса на партията на пл. "Свобода" №1.
Читателски сигнали: Дали някое дете няма да пострада на тези железа? Читателски сигнал се получи на редакционната поща на zadupnitsa.com. В него се визира детската площадка на улица „Цар Симеон Велики“ в Дупница, над градинката „Жельо Демиревски“. Площадката бе изградена преди около 5–години, но явно част от съораженията за игра и спорт са повредени и на тяхно място има опасни железа, на които може да пострада някой.  „Дали някое дете, няма да пострада на тези железа? „, питат наши читатели. Zadupnitsa.com ще постави въпроса пред Общинска администрация Дупница.
Кметът на Дупница забрани къпането във всички неохраняеми водни площи  Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев издаде заповед, с която се забранява къпането във всички неохраняеми водни площи – язовири, канали, малки водоеми и други водохранилища на територията на цялата община, съобщиха от пресцентъра на кметството.
Хванаха шофьор прекалил с виното на 14 февруари Бързо полицейско производство е започнато в РУ Дупница срещу 34-годишен водач на МПС, управлявал след употреба на алкохол. Проверката е извършена в с. Палатово в събота. Дрегерът е отчел резултат 1.67 промила алкохол в издишания въздух. На водача е взета кръвна проба за анализ.
Отборът на Стад спечели Коледния футболен турнир в Дупница Отборът на Стад спечели Коледния футболен турнир в Дупница. Надпреварата се организира от „Уин клуб“ и бе открита на 24 декември. Срещите се проведоха на игрището с изкуствено тревно покритие в жк Бистрица. В турнира се включиха 11 отбора разпределени в три групи. В предварителните групи се игра по системата „всеки срещу всеки“, като напред продължиха отборите заели първите две места, както и два от третите.
Дупница получава близо 19 млн лева през следващите няколко години. Част от средствата са за напълно обновяване на жк“Бистрица“ Най-малко 18,7 млн. лв. ще получи Община Дупница от ОП „Региони в растеж“ 2014 – 2020 г. С тези средства ще бъдат напълно обновени жилищните квартали жк. Бистрица и жк. Елица, където ще бъдат оформени зелени площи, зони за отдих, детски и спортни площадки, улиците ще бъдат преасфалтирани, а тротоарната настилка подменена. Новината, че за Дупница са отделени 18,7 млн. лв., бе съобщена от министъра на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова в понеделник. На официална церемония в столицата г-жа Павлова връчи на Кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев споразумение за делегиране на функции по оценка и избор на проекти за финансиране по приоритетна ос 1 на ОП „Региони в растеж“ 2014 – 2020 г. Смисълът на документа е, че занапред на Община Дупница се делегират функции на междинно звено, което да извършва оценка и избор на проектите за изпълнение на стратегия за устойчиво градско развитие. Това ще даде възможност проектите на общината в периода до 2020 г. да бъдат одобрявани и изпълнявани в далеч по-оперативен план, отколкото досега. Със средства от ОП „Региони в растеж“ ще бъде изцяло реконструирана сградата на Младежкия дом, така че тя отново да стане средище на културни изяви за младежите в общината. С безвъзмездната финансова помощ от програмата ще бъдат ремонтирани и санирани сградите на Детска градина №3 и прилежащото и дворно пространство, както и филиал на Детска ясла № 5 и прилежащото дворно пространство. Още три напълно готови проекта ще стартират в близките месеци веднага след като инвестиционната програма на Община Дупница бъде одобрена от Управляващия орган. Очаква се това да се случи през м. септември тази година. Освен изброените проекти по ОП „Региони в растеж“ ще финансираме изграждането на зона за бизнес, благоустрояване на района около автокъщите, както и редица други проекти, които са важни за развитието на общината, коментира Кмета инж. Методи Чимев. Около 20% от ресурса ще бъде насочен към инвестиции в селата на Община Дупница, като ще се акцентира на асфалтиране, преасфалтиране и решаване на проблемите с водоснабдяването. 18,7 млн. лв. не е максимумът, който Община Дупница може да усвои през следващите години. През 2018 г. вероятно ще бъде отпуснат допълнителен ресурс, с който да бъдат финансирани и други важни проекти, разясниха от МРРБ. Кметът на Дупница инж. Методи Чимев увери, че инвестиционната програма, която предстои да бъде внесена в МРРБ, предварително ще бъде подложена на широки обществени обсъждания с гражданите, представителите на бизнеса и на обществените организации.
Младежи от Бобов дол участваха в 6-ия зимен университет на МГЕРБ Координаторите на Младежи ГЕРБ за Кюстендил – Мая Станойкова и за Бобов дол – Десислава Александрова взеха участие в Шестия зимен университет на младежката структура, който премина под наслов "Можем в България". Станойкова присъства по право, тъй като е областен ръководител на МГЕРБ, а Десислава Александрова си спечели мястото, след представяне на есе по темата "Какво можем в България?". Младежи от цялата страна взеха участие във форума, който се проведе от 20 до 22 февруари. По традиция и тази година Зимният университет бе в град Сандански и се реализира с подкрепата на фондация „Ханс Зайдел“.
Вътрешният министър Веселин Вучков подаде оставка Министърът на вътрешните работи Веселин Вучков е подал оставка, която е била приета от премиера Бойко Борисов. Той е заявил решението си на заседанието на Министерски съвет, което се провежда в момента. Все още не са ясни мотивите за оставката на министъра. Очакваше се днес Вучков да внесе предложения за нов главен секретар на МВР и нови шефове на ДАНС и ДАТО. По неофициална информация предложенията му не са приети. През последните седмици споровете около въпроса за смяната на главния секретар и шефа на ДАНС набраха скорост. Противоречиви становища се чуха както от депутатите в парламента, така и от самото вътрешно министерство. Докато Веселин Вучков неколкократно заяви ясната си позиция, че не одобрява настоящия главен секретар и не може да работи с него в бъдеще, Светлозар Лазаров твърдеше, че между тях няма никакъв конфликт. Все още не е ясно кой ще наследи Веселин Вучков, но вицепремиерът Румяна Бъчварова обясни, че се запазва квотният принцип на разпределение на министрите в рамките на коалицията. Това означава, че ГЕРБ трябва да предложи име за нов вътрешен министър. Оставката на вътрешния министър Веселин Вучков за минути стана най-обсъжданата тема в кулоарите на Народното събрание: Депутатът от БСП Атанас Мерджанов видя, в оставката силно разклащане на правителството. Оставката на вътрешния министър Веселин Вучков говори за изключителната нестабилност на правителството на Бойко Борисов. Това заяви пред журналисти в кулоарите на Народното събрание зам.-председателят на ПГ на "БСП лява България". Председателят на парламентарната група и един от приближението до Веселин Вучков – Цветан Цветанов призна, че е изненадан от оставката. Лидерът на ДПС Лютви Местан обясни, че иска да се запознае с мотивите за оставката на вътрешния министър Веселин Вучков. Съпредседателят на Патриотичния фронт Красимир Каракачанов обясни, че зад оставката на вътрешния министър Веселин Вучков се крие разногласието около смяната на главния секретар на МВР.
Днес е християнският празник Благовещение Днес Църквата отбелязва големия християнски празник Благовещение. Денят, известен още като Благовец, се почита от всички християни винаги на 25 март. Според Библията на този ден Архангел Гавраил донася на Дева Мария благата вест, че тя ще роди Спасителя на човечеството, сина Божий Исус Христос. Днес от 9,00 ч. Негово Светейшество Българският патриарх и Софийски митрополит Неофит ще оглави празничната св. Литургия по случай Благовещение в старинния столичен храм "Св. София – Премъдрост Божия". В народните представи Благовещение се свързва с идването на прелетните птици и с окончателното пролетно пробуждане на природата. Според традицията след днешния ден всеки трябва да излиза от вкъщи сит и с пари в джоба и ако го закука кукувица, богатството ще го съпътства през цялата година. Днес се извършват определени дейности, приписвани на празника. Сеят се зеленчуци и се пресаждат плодните дръвчета, които не дават плод. Пчеларите пък отварят кошерите и пускат пчелите, за да събират сладък мед. Шарената пита и рибата традиционно трябва да присъстват на семейната трапеза. Благовещение е утвърден като празник в Православната църква през 7 век. Днес имен ден празнуват Благовест, Благой, Евангелина, Евелина и Bангел.
НАГЛОСТ! Откраднаха нови пейки в жк. „Развесена върба“, подготвили да отмъкнат и детската ограда. Монтират камери да ги ловят Кражби на пейки, храсти и цветя са установени в района на жк. „Развесена върба“ в рамките на само 3 дни. Нагли апаши са „приватизирали“ 3 броя от новите пейки, които са монтирани по проекта „Зелена и достъпна градска среда“, информират от пресцентъра. Те са монтирани със скрепени елементи, но наглите крадци са ги разглобили и взели. Десетки от новонасадените храсти и цветя в района също са изскубани и са станали собственост на неизвестни „любители на цветята“.
Читателски сигнал: Проблеми с тока на квартал в Дупница Поредните читателски мнения пристигат при нас, като предвид факта, че някои третират един и същи проблем или казус, ние публикуваме едно от мненията. Ето в Zadupnitsa.com поредният читателски сигнал, в който изразяват негодувание срещу ЧЕЗ наши читатели от квартала в близост до СОУИЧЕ "Св.Паисий Хилендарски". "Обръщаме се към Вас с надеждата, че тези изедници от ЧЕЗ ще прочетат и ще си вземат бележка. Всяка вечер (тази седмица ни пропуснаха в сряда) след 21 часа задължително тока гасне за минути или пък сме подложени на поредните токови удари. Не е проблемът в липсата на ток за минута-две или 10. Не съм специалист, но това не е нормално, освен ако няма някакво посегателство. И това е в целия квартал между магазин Лидъл и училището. На какво се дължи, няма да ни отговорят, защото докато позвъниме на денонощния им телефон, той дойде, но това е меко казано тормоз. Кой ще ни възстанови парите за игорелите уреди от токовите удари?! Има ли случай на комисия, която да е установила, че даден уред е изгорял от токов удар на тея изедници, защото не съм чувал. Надявам се да прочетат ЧЕЗ-аджиите, защото ако трябва да увеличават цените за тока и да ни събират сметките, са без грешка", е друг сигнал придружен с още няколко за този проблем в района.
УТРЕ! Посрещаме шампионите от „Марек Юнион-Ивкони“ на площада с титлата и тържества Официалното посрещане на волейболистите на "Марек Юнион-Ивкони" и поредната 4-а спечелена титла ще се състои утре на пл. "Свобода". Около 19.00 часа ще започне музикалната част, а минути по-късно ще пристигнат и играчите с титлата.
ИСТОРИЧЕСКИ УСПЕХ! „Дупничанин“ отведе Македония до „файнъл фоор“ в Европейска лига Исторически успех записа националния отбор на Македония по волейбол при дебютното си участие в Европейска лига. Репрезентацията се класира за финалната четворка предсрочно, като ще играе само за "удоволствие" в оставащите 4 двубоя. Водени от плеймейкъра си и капитан на "Марек Юнион-Ивкони" Гьорги Гьоргиев, македонците сломиха Турция 3:0 гейма във втората среща между двата отбора играна в зала "Борис Трайковски" в Скопие пред 1500 зрители. И в трите части липсваше интрига и за 69 минути двубоят приключи на 18,19 и 20 точки. Перфектен мач изигра отново 22-годишният разпределител с български паспорт, като се отчете и с 5 точки (1 ас, 4 атаки), като получи и най-висока статистическа оценка."Искам медал и ще го вземем със съотборниците ми. Винаги се целя в най-високото, така че и сега няма да е по-различно. Искам златен медал", лаконичен бе Гьоргиев, който от новия сезон ще напусне Дупница. Оферти към него не липсват, но както играча, така и клубният му отбор не искат да обявяват нищо, докато не бъде сключен официално контракт.
Директорът на ОДМВР – Кюстендил посрещна в кабинета си деца на загинали служители от областта   Децата на загинали и починали служители на МВР от Кюстендилска област гостуваха днес на директорът на ОДМВР – Кюстендил.
Футбол 31 януари ГЛЕДАЙ ДИРЕКТНО ТУК + ПРОГНОЗИ С днешните двубой започва и футболния уикенд. Турският гранд Бешикташ е повече от колеблив напоследък, но срещу закъсалия Кайзери може и да си оправи самочувствието. Във Франция лидера ПСЖ също направи някои грешки напоследък и сега няма право на това срещу Бордо. В Германия едвали последния Брауншвайк ще спре Борусия Д.
РЕКОРДНА ГЛОБА в ДУПНИЦА! Удариха снегопочистващата фирма с 36 000 лв С 36 000 лева ще бъде глобена снегопочистващата фирма “Нивел строй” от кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев. От кметството припомнят, че брезнишката компания бе единствената явила се през миналата година на обявения конкурс по избор на фирма за тази дейност, чиято обща стойност бе 120 000 лева. В продължение на няколко дни в Община Дупница се обработваха протоколите от извършената дейност по улиците на града и селата. Заради несправяне с поетите ангажименти, днес инж.Чимев подписа уведомителното писмо до фирмата, че санкцията ще бъде в размер на 30% от извършената работа. “Договорът не е спазен коректно, след като поетите ангажименти не са изпълнени и улиците непочистени. Фирмата има внесена гаранционна вноска в размер на 3% от общата стойност, която ще им бъде удържана, а останалата сума приспадната при плащанията”, обясни инж. Чимев.
Марек Юнион-Ивкони се забавлява със словенците – 25:21 във втория гейм!   Марек Юнион-Ивкони продължи още по-уверено и във втората част! Геймът започна равностойно, но това бе само по време на първите няколко разигравания. След това дупнишкият клуб започна да се чувства все по-комфортно на игрището и благодарение на отличните изяви на разпределителя си Гьорги Гьоргиев натрупа солиден аванс от 5 точки при 11:6.
Община Дупница спечели и пред ВКС делото срещу Иво Зафиров, не му допуснаха жалбата Община Дупница спечели и на трета, последна инстанция делото заведено от бившия главен специалист “Образование” Иво Зафиров, информират от общинския пресцентър. От Върховния касационен съд отказаха обжалването, като решението е окончателно и не подлежи на обжалване.
Германея губи, 3 червени картона в мача  Германея записа трета поредна загуба в първенството на Югозападната „В“ група. След като записаха поражения от Беласица и Сливнишки герой, сега сапаревобанци отстъпиха с 1:3 при гостуването си на Вихрен в Сандански.
Чудотворната Св.Богородица Милваща в Дупница утре 25-ти май, литийното шествие почва в 9 часа сутринта Чудотворната икона "Св.Богородица Милваща" пристига утре сутрин 25-ти май в Дупница. В 9 часа тя ще поеме от Развесена върба към пл. Свобода с литийно шествие и сериозна полицейска охрана. Ще бъдат спазени всички канони на този вид обред до центъра на града, където ще бъде направен молебен за здраве, късмет и без повече смъртни случаи по пътищата. Молебенът е насрочен за 9.30 часа, след което всички ще могат да се докоснат до чудотворната светиня. Около обяд тя ще бъде отнесена до централния катедрален храм "Св.Георги".
Обявиха бедствено положение в Бургас. Язовирът в Маринка пред скъсване, евакуират хора Кметът на Община Бургас Димитър Николов обяви бедствено положение в 13 ч. днес. Бедственото положение касае к-с "Меден рудник", "Акациите", "Победа", село Извор, село Маринка, вилна зона "Черниците", рибарско селище "Ченгене скеле". Изцяло затворен за движение е централния път Бургас – Созопол, както и Бургас – Извор. Община Бургас призовава да не се предприемат никакви пътувания, пише "Флагман". Спасителни екипи издирват овчар в село Маринка. Поройният дъжд остави части от Средец под вода. Районът около Стария пазар заприлича на дере. Новопоставени шахти са потънали. Има сигнали за наводнени къщи в селата в цяла Бургаска област. Няма бедстващи хора, каза Димитър Христов от отдел "Военно мобилизационна подготовка" към Областна управа в Бургас. 
Феновете на Черно море изпратиха Марек с аплодисменти, Тони Велков сдържан Привържениците на Черно море изпратиха Марек с аплодисменти, нещо, което скоро не бе виждано на стадион "Тича" във Варна.  Това се случи, след като дупничани надвиха напълно заслужено "моряците" и спечелиха двубоя с 1:0, отбелязват медиите край морето. Ултрасите на "зелено-белите" останаха бесни на своите любимци, които изиграха слаб мач и останаха без победа от началото на сезона. Около 2 000 зрители бяха дошли на "Тича", като намериха все пак сили да изпратят с аплодисменти дупничани и с освирквания своите, водени от Сашо Станков. Напрежението между фенове и треньорски щаб на домакините се усещаше и на пресконференцията след мача имаше сериозно присъствие на полицаи. Органите на реда пазеха наставникa на домакините от изнервените привърженици.tonchev-
Инж. Чимев: Малко или много всеки се съобразява с централната власт  Волю или неволю всеки се съобразява с централната власт, сподели на пресконференция днес кметът на Дупница инж. Методи Чимев.
Чудотворна икона все пак идва в Дупница на 25-и май Чудотворна икона все пак ще има в Дупница на 25-и май. След като се разбра, че идването от Гърция в България на "Св.Богородица" на онеправданите е под въпрос, отец Георги Паликарски все пак е успял да извоюва на този ден дупничани да се поклонят пред друга светиня, информират от пресцентъра на кметството. "Св.Богородица Милваща" ще пристигне от Букурещ, ще мине през Видин и на 25-и май сутринта ще бъде при нас в Дупница. В 9 часа ще тръгнем с нея на шествие от Развесената върба с всички изисквания и в 9.30 часа на пл. Свобода започва молебена за всички дупничани, които ще могат да се докоснат до нея", обясни отец Паликарски.
ЕКСКЛУЗИВНО! Фенка на Марек започна да ражда на стадион „Бончук“ веднага след края на мача с Добруджа! Минути след последния съдийски сигнал на мача Марек – Добруджа жена получи контракции и водите й изтекоха на култовия сектор „Слънчев бряг“, където винаги стои агитката на дупнишкия клуб.
Дупничанин пострада при тежката катастрофата край Студена вчера 7 банки кръв преляха на 46-годишния Ивайло Иванов, който катастрофира вчера на главен път Е-79 в района на пернишкото село Студена. Мъжът е стабилизиран, но е с политравми по цялото тяло и състоянието му е тежко. Екипът на болницата е направил всичко необходимо и много бързо за спасяване на пострадалия, съобщи директорът на пернишката болница д-р Иван Евлогиев. Зверската катастрофа стана вчера около 18.15 часа.  Лек автомобил „Форд Мондео“, управляван от дупничанина Ивайло Иванов, се забил в товарен автомобил „Мерцедес“.
Самолет със 150 души на борда се разби във Франция/ОБНОВЕНО Самолет "Еърбъс" на германската нискотарифна компания Germanwings се е разбил в Южна Франция. Той е летял от Барселона за Дюселдорф, съобщава "Билд". Според местни медии на борда на "Еърбъс А320" е имало 142-ма души, двама пилоти и още четирима души екипаж. Самолетът е пътувал от Барселона към Дюселдорф. Изчезнал е от радарите в 11 часа местно време. Министър-председателят на Франция Манюел Валс заяви, че е се опасява, че при катастрофата на „Еърбъс” в Южна Франция може да са загинали между 142 и 150 души, съобщава „Ройтерс”. Според президента Франсоа Оланд, най-вероятно няма оцелели.
Две фирми поискаха 3 водоема в село Бистрица, 4 никой не ги ще Само две фирми са подали документи за концесиониране на водоеми на територията на Община Дупница. В сградата на общинска администрация, днес бяха отворени документите на заявилите желание да стопанистват за срок от 20 години водните площи, като седем водоема бяха пуснати за отдаване.