Начало
Над 100 души от различни възрасти се включиха в днешната жива верига по пренасянето на 20 000 книги, дарени на читалище "Зора" в Дупница. Както по-рано информирахме, Петко Марков, внук на Петко Александров Марков – адвокат и русофил от Павликени, дари най-голямата в страната частна колекция, която тежи над 12 тона. Разходите по организацията и транспорта бяха поети от Ротари клуб-Дупница, част от чийто членове също се включиха в живата верига по пренасянето на "културното съкровище" в библиотеката. Активно в пренасянето участваха и от младежите от Ротаракт клуб. Марков пристигна заедно със съпругата си, която използва възможността да се види със свои роднини в Дупница.
Учениците от ОУ "Евлоги Георгиев" приключват учебната година с изложба във фоайето на Община Дупница. Творбите на възпитаници на школото от всички класове са изложени на партерния етаж на администрацията. На откриването присъстваха заместник-кметовете Крум Милев и Красимир Георгиев. Директорът на учебното заведение Румяна Гергинова благодари на учениците за проявеното старание и на преподавателите за работата с децата. "Следващата изложба ще бъде в новата ни актова зала, която започваме да строим от следващия месец", обяви Гергинова.
Машината в кикбокса Доброслав Радев гостува днес заедно със своя треньор Кирил Чакъров на дупнишкия кмет Методи Чимев. Поводът за това, бяха спечелените два златни медала от турнира за Световната купа, който се проведе в град Тешани в Босна и Херцеговина. Турнирът приключи преди дни, като Радев не остави шанс на съперниците и в двата стила. "Националният отбор бе от 15 състезатели. Взехме
общо 5 медала, като 2 са на Добри. Изводите ги правете сами. Треньорите на другите отбори признаха, че разликата е осезаема и разпитваха от кога е състезател, как тренираме. Получихме на място няколко индивидуални покани за международни състезания. В България Добри няма никаква конкуренция, а както е тръгнало в скоро време трудно ще се намери съперник на Балканите да ни се изправи в нашата категория", разказа Чакъров, който е треньор в дупнишкия клуб "Патриот".
Отборът на Марек 2010 ще изиграе първата си контрола това лято в четвъртък 9-ти юни. Дупничани гостуват на Струмска слава Радомир. В момента с отбора тренират 20-футболисти, като всички са местни момчета от школите на Марек 2007 и Марек 2010. Вчера за първи път юношите младша и старша възраст на двете школи проведоха съвместна тренировка на стадион Бончук. От тази година отбори, съставени от момчета от двете школи във възрастовите групи деца, юноши младша и старша ще играят в новата Зона „Запад“ в която ще се подвизават най-добрите тимове от областите София, Перник, Кюстендил и Благоевград.
Лекарите имат от професиите, в които по празниците се работи. Около 200 хиляди българи ще работят тази Коледа и Нова година – или всеки десети от работещите у нас, информира Нова тв. Общо по данни на Националната статистика заетите в България през третото тримесечие на годината са малко над 3 милиона души. От тях 1/3 са в отраслите, които традиционно работят по празниците. Това са заетите в обслужването, транспорта, търговията, енергетиката и тежката промишленост.
Най-малко 4 фирми ще влязат в борба за 5 млн. лева от Община Дупница за изграждането на социални жилища, разбра zadupnitsa.com.
Имената на Пламен Галев и Ангел Христов, по-известни като Братя Галеви, отново "цъфнаха" в избирателните списъци в село Ресилово, пише blagoevgradutre.bg. Без значение, че двамата получиха присъда за 5 години лишаване от свобода за организиране на престъпна група за рекет и принуда, те имат право да упражнят правото си на глас на изборите, насрочени за 5 октомври.
Екипи на на РСПБЗН – Дупница са гасили два пожара вчера, съобщават от пресцентъра на МВР.
Децата на загинали и починали служители на МВР от Кюстендилска област гостуваха днес на директорът на ОДМВР – Кюстендил.
Отборът на Марек загуби и втората си контрола това лято.След като миналата седмица тима гостува в Радомир и падна с 0-1, тази вечер дупничани играха на стадион Бончук срещу Беласица и отстъпиха с 1-2, но показаха по-добра игра от предишния мач. Резултатът откри за гостите в 16-та минута Христо Петров, в 35-та минута след пас на Емил Стоянов, Димитър Владимиров изравни. В 41-та минута отново Христо Петров бе точен за Беласица, оформяйки крайното 1-2.
С уникално шоу, пред 60 000 зрители на стадион "Улеви" в Гьотеборг се откри 41-вото издание на "Готя къп". Над 1760 отбора от 79 страни присъстваха на откриването като само по един отбор от страна имаше удоволствието да представя страната си официално на известното като Световно клубно първенство за деца. За втора поредна година Актавис направи възможно участието на дупнишките деца в турнира. Именно благодарение на тази подрепа, Марек получи честта да открие "Парадът на нациите", като флагът бе гордо носен от капитанът на дупнишкия тим Костадин Костадинов. По-рано през деня, децата загубиха оспорвана среща срещу френския Сейнт Клауд с 2:3. В продължилата почти 3 часа официална церемония по откриването се включиха над 400 изпълнители, а за финал бе предствена ежегодната грандиозна заря.
Обновен е вече стадионът в Овчарци, като ремонтните дейности са към приключване. Около теренът, който до преди месец наподобяваше само ливада с футболни врати, вече е положена ограда и затворено игралното поле с мрежа. Доставени са и два фургона, които ще изпълняват функциите на съблекални. Целият стадион е вече затворен, като остава да бъдат монтирани трибуни, но не е ясно кой ще ги направи.
И тази година Великден се оказа черен, а трупове застлаха пътищата на Родината.
Изключителен бе интересът към церемонията по "Спортист на Дупница" за отминаващата 2014 година. Наградените можете да видите в още снимки тук, а запис на самото тържество, очаквайте тази вечер в ефира на ТВ Запад в предаването "Спортна арена" от 21 часа. Очаквайте утре пълен запис от предаването ТУК.
Дупнишки социалисти се включиха в тържествата по отбелязване 1-ви май Деня на труда. В София над 8 хиляди столичани и гости на столицата се включиха в митинг-шествието на левицата, което тръгна от Народното събрание и стигна в Борисовата градина. То бе оглавено от председателя на партията Михаил Миков, председателя на БСП – София Калоян Паргов, членове на ръководството на левицата, депутати, евродепутати, коалиционни партньори. Сред тях бе и групата от Дупница, начело с лидера на партията в града Станислав Павлов, бившия народен представител д-р Иван Ибришимов, бившия зам. областен управител Мария Чочова, лидера на младежите в града Евгения Давидкова, кординатора на БСП за област Кюстендил Ивайло Петров. С много песни, настроени и лозунги „Време за справедливост”, „Искаме работа”, ” „За справедливост и достойни старини”, „По-справеливо заплащане на труда” и викове „БСП” и „Победа” премина вчера празникът в София. Топлото време и доброто настроение изкараха стотици хора, които се включиха в събитието. Вчера освен ден на труда, се оказва, че в миналото е било и ден на цветята, а също така празнува и в. “Дума”, който е основан на тази дата преди 25 години. Председателят на Националния съвет на БСП Михаил Миков пък посочи, че в миналото работещите са нямали право дори на отпуск, както и право да стачкуват. По думите му “това е празник на всички, които имат право на достоен и безопасен труд и достойно заплащане.“ Време е за справедливост и за смелост. Това заяви депутатът от БСП Мая Манолова. Тя благодари на всички, които бяха дошли в Борисовата градина да отбележат празника на труда. “Този празник повече от друг път има смисъл, защото неравенствата в България са ужасяващи”, заяви Манолова. По думите й в момента заплащането е мизерно, а хората бедстват. Тя говори и за отстояване на правото на труд на младите, както и за по-справедливо заплащане, по-добро здравеопазване. “Щом сме заедно, сме силни. Предстоят ни сериозни битки и за пенсионна реформа, която да е справедлива за хората и да не ги обрича на работа до гроб и за справедливо здравеопазване”, допълни още Манолова.
Посрещачът на Марек Юнион-Ивкони Станислав Величков стана най-резултатния играч в мача от 12-ят кръг срещу Пирин Разлог. Величков реализира 16 точки. 10 точки реализира Георги Елчинов, а с 9 точки се отчете и центъра Мартин Иванов. Венелин Кадънков и Боби Апостолов имат по 8 точки, а разпределителя Гьорги Гьоргиев има в актива си 6 точки.
Дамите от общинската структура на ГЕРБ – Бобошево вече имат своя организация. Това стана на учредителното събрание, на което присъстваха Михаела Крумова – член на НИС на ЖГЕРБ, областният клубен ръководител Реонита Йорданова, общинският председател Гергана Виделова и секретарят на структурата Даниела Стоянова. Младежките координаторки на Кюстендил и Бобошево – Мая Станойкова и Миглена Геориева – също бяха сред гостите.
Фенклуб на "Марек" ще бъде учреден в следващите дни на американска земя. От Чикаго фенове на футболния отбор са се свързали с изпълнителния директор Иво Паргов и са го уведомили за намерението, в което по предварителна информация ще се включат около 150 души. Градът на Ал Капоне е най-предпочитан от дупничани за преселение и по неофициална информация над 3 000 са жителите от общината, които вадят хляба си там. Първата инициатива след официализирането на фенклът ще бъде да закупят годишни членски карти за посещение на домакинските мачове, като по този начин символично ще засвидетелстват подкрепата си към клуба.
Да бъдат увеличени заплатите на кметовете и кметски наместници по селата, ще иска от местния парламент кметът на града Методи Чимев. Това той ще направи с докладна на сесията, на която ще се обсъжда проекто-бюджета за 2015. Това той обяви на днешната пресконференция. "Няма да е коректно спрямо тези хора да не получат увеличение. Все пак всички проблеми на селата минават през тях и натоварването и ангажиментите им са много", лаконичен бе Чимев.
Професионална гимназия по хранително-вкусови и химични технологии гр. Дупница или позната като Тютюневото, изпрати днес 25/05 випуск 2015 пред стотици, събрали се на централния площад "Свобода" в Дупница.
Черно море направи поредната крачка към своята цел – място в шестицата, като се наложи с 3:1 при гостуването си на Марек. „Моряците“ бяха по-активният и офанзивен тим през целия двубой на стадион „Бончук“. С успеха Черно море вече има 21 точки, и се изравни с Ботев преди гостуването на пловдивчани в Ловеч в дербито днес.
4-ма от волейболистите на "Марек Юнион-Ивкони" окичили се със златните медали за 3-и пореден път последните години ще започнат подготовка с националния отбор на България. Завършилите сезона с екипа на дупничани Мартин Божилов (либеро), Венцислав Трифонов (блокировач) и Георги Елчинов (посрещач), както и преотстъпения за втория сезон във френския "Сейнт Назер" Златан Йорданов бяха включени в списъка. До последно Камило Плачи се е двоумял и за включването на диагонала Венелин Кадънков, но в крайна сметка е предпочел Николай Учиков. Любопитното е, че всички изброени играчи от шампионския тим с изключение на Елчинов досега са играли в различните национални гарнитури. Преди 4 години той бе привлечен почти без пари от "Пирин" (Рз), където го бяха обявили за неперспективен, не го включваха в 12-те за мачовете, а го ползваха предимно да гони топките на тренировките. С тях, националите от тима стават 5-има, тъй като капитанът Гьорги Гьоргиев започва подготовка с Македония.
ГЕРБ бие на територията на Община Дупница своят пряк опонент “Коалиция за България” с 367 гласа. Това показва паралелното броене на щабовете на партиите от всички секции, като окончателните резултати и точните цифри се очаква да бъдат обявени до края на работния ден от РИК. Разликата обаче ще бъде незначителна.
Феновете на Марек от днес могат да закупят екипи на отбора от фирмения щанд, намиращ се в новооткрития магазин на Sport Depot в Дупница. Магазинът се намира на улица „Св.Иван Рилски“ в района на „Минчовия площад“ до офиса на M-tel. Всички фенове на Марек ще намерят там различни размери на официалните екипи на отбора за А-група, анцузи и сакове. От фирмата производител на екипировката на дупничани обявиха, че щанда ще бъде зареден с още продукти с емблемата на Марек. От Sport Depot обявиха, че вече има закупени няколко екипа и заявки за поне още десет.
От Лицензионната комисия към БФС трябваше вчера да обявят на пресконференция отборите, които получават лиценз за вътрешното първенство и кои не. Досега от родната централа оповестиха едва 7, а всички останали тръпнат в очакване, за да видят какво ще бъде бъдещето им. Отборът на "Марек" вече изпадна от А група и от новия сезон ще се подвиззава във втория ни ешелон. Заради забавянето с лицензиите и най-вече коментарите около ЦСКА и Черно море тръгнаха слухове, че останалите 5 клуба от елита имат проблеми с документите, но от родната централа все пак уточниха, че документите на всички клубове не са разгледани и това е причината да не са обявени. Самият наставник Тенчо Тенев вече обяви, че в клуба мислят за селекцията за Б група след загубата от "Локо" (Пд).
Волейболните ни шампиони от "Марек Юнион-Ивкони" ще гонят 13-а победа с 3:0 гейма. Досега дупничани имат само 2 загубени гейма при успеха с 3:2 над "Пирин", а всички останали 12 мача приключват в 3 гейма. Целта, кото са си поставили самите играчи, обаче не е никак лека, тъй като в утрешния двубой ще се изправят срещу възродения отбор на "Арда". Тимът от Кърджали започва да намира себе си, като във вторник буквално отнесе приятната изненада в шампионата до този момент "Добруджа" с категоричното 3:0 и голяма разлика в точките, а топреализаторът им Невен Нешев демонстрира, че е върнал формата си от преди тежката контузия, която го извади от игра за повече от 10 месеца.
Работниците от обувната фабрика "Еврошуз" в Дупница получиха днес заплатите си и се отказаха от повече протесни действия. Ръководството на фирмата изпълни обещанието си и днес към обяд юлските заплати са били преведени. Припомняме, че в сряда 26-ти този месец, над 200 служители се събраха точно в 07:30 часа в двора на фабриката и потърсиха обяснение за забавените юлски заплати. Те разговаряха с представители на ръководството в лицето на Галя Караджова и Людмила Владимирова. Протеста на работниците тогава бе подкрепен от КТ Подкрепа, като пред хората говориха Росица Маринова-председател на федерацията на леката промишленост към синдиката и Любка Георгиева-конфедерален секретар. По трудов договор, работниците трябва да получават аванс от 10-то до 15-то число на месеца и на 25-то число заплати. Забавянето за този месец бе оправдано от шефовете във фирмата с почивка на италианските служители, които оформят документите и превеждат парите. Припомняме, че от миналата година собственик на „Еврошуз“ е италианеца Джовани Габриеле. В сряда служителите създадоха работна група, която внесе исканията им пред ръководството.
Изборният ден в село Овчарци община Сапарева баня завърши в 20:00 часа. Няма данни за подадени жалби и според наблюдатели деня е протекъл нормално. От имащите право на глас 951 души своя вот са упражнили 609, което прави 64% избирателна активност. В момента тече броенето на бюлетините.Кандидатите са 5-има. Местната коалиция „Дясна алтернатива За България" на бившия военен министър Йордан Цонев издигна 24- годишният Йордан Куйов, който е най-младият кандидат. От БСП се довериха на Веселин Сакаджийски, ПП ГЕРБ на Йордан Камджилов, Лидер на Райко Мантарков и независим е Райчо Ранов, който е син на покойния вече кмет Красимир Ранов.
От днес в Oбщина Дупница се приемат заявления за финансиране на "ин витро" процедури, информират от пресцентъра на кметството. Двойките с репродуктивни проблеми ще могат да разчитат на финансова помощ от кметството на стойност до 1 500 лв. като за целта в общинския бюджет са заложени 15 000 лв. „На този етап тази сума е напълно достатъчна като се има предвид броя на кандидатстващите. Ако желаещите двойки са повече и сумата е недостатъчна, разбира се, че ще настоявам за увеличението й още за следващия бюджет. В досегашните две кампании има преходен остатък. Сумата, която отпускаме като стойност мисля, че не покрива цялата процедура, но все пак е помощ за нашите съграждани”, коментира кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев. Преди по-малко от половин година обаче, в Дупница се роди бебе, което бе заченато след ин витро само и единствено с парите в размер на 1500 лева осигурени от Община Дупница.
При изключително голям интерес премина днешната среща на градоначалникът инж. Методи Чимев с жители на жк. “Дупница”. Поводът за нея бе предстоящото обновяване на квартала по проект “Зелена и достъпна градска среда”. Срещата бе организирана по искане на Чимев, след като се оказа, че голяма част от жителите на кварталите, където е обхватът на проекта нямат достатъчно информация за ремонтните дейности.
Комисията за защита на конкуренцията е уважила жалбата на фирма ВАХС ООД във връзка с решението на кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев да избере фирма „Динакорд“ за изпълнител на част от проекта за иновативно културно събитие.
Страница 134 от 156
