Камион с 15 служители на МВР се обърна в дере Камион с 15 служители на МВР се е преобърнал в дере, пълно с вода, край село Горно Ябълково, община Средец. Това съобщиха от полицията в Бургас. Произшествието е станало 30 минути след полунощ. Шофьорът е бил затиснат в кабината на камиона.
Камило Плачи на визита в Габрово Селекционера на волейболният национален отбор Камило Плачи ще бъде за три дни в Габрово, за да гледа мача на местният тим и Левски Боол. Плачи ще наблюдава и няколко тренировки водени от наставника на габровци Любо Герасимов.Очаква се повиквателна за националния да получи и центъра на Габрово Краси Гайдарски. До две седмици селекционера ще отскочи и до Румъния , за да разговаря с разпределителя на Томис Андрей Жеков.I
Отново арестуван в Дупница  за притежание на наркотици Вчера дупнишки полицаи са задържали 56-годишния Л.Г. от града за извършено престъпление, свързано с наркотици. При извършените процесуално-следствени действия са иззети няколко опаковки със зелена листна маса, която е реагирала на марихуана. Общото тегло е 1018 грама. Работата по случая продължава РУ Дупница. Това е пореден удар на полицията в града срещу притежатели и разпространитери на дрога.
Сред първите в България. Ротари клуб ще изгради детски спешен кабинет в Дупница Един от малкото в България, детски спешни кабинети ще бъде обособен в Дупница. Проектът е на Ротари клуб Дупница и ще бъде реализиран до края на есента. Това бе обявено на последната среща на ротарианците, на която бяха обсъдени и всички подробности около реализирането на проекта. Средствата събрани по време на миналогодишния Коледен бал ще бъдат предоставени за направата на този кабинет или така наречената „синя стая“. Първоначалната идея на ротарианците бе да бъде закупена линейка, която да дарят на Спешния център в града, но след това решиха да пренасочат средствата към обособяването на спешен кабинет за децата. Самият кабинет ще се намира в сградата на Спешен център. Според данни от Министерството на здравеопазването на територията на община Дупница живеят 7360 деца, като през 2014 година, екипи на Спешна помощ са обслужили 544 деца, от които 250 са настанени за лечение в болница. Общо 58 деца на територията на общината са претърпели битови и транспортни травми. Освен ремонта и самото оборудване на кабинета също ще се поеме от Ротари клуб Дупница.
Определиха цените на билетите за Марек-Берое От ръководството на Марек определиха цените на билетите за двубоя с "Берое". Срещата е утре от 14 часа на стадион "Бончук" в пореден кръг от шампионата на "А" група, като двубоят е много важен за дупничани в борбата им за оцеляване, която водят. Цените на пропуските за всички сектори са с цена от 5 лв. По толкова ще се бръкнат и феновете на старозагорския тим, които организират автобусен превоз до Дупница и се очакват около 100-ина да акостират на "Бончук". За предишното домакинство на ЦСКА, от ръководството на клуба, бяха пуснали билетите по 10 лева, но сега върнаха старите цени. Така, "Марек" продължава да бъде клубът, с най-ниски цени за вход от всички отбори в елита.
БРАВО: Таксиметров шофьор от Дупница намери в колата си портмоне и го върна Таксиметровият шофьор от Дупница Милко Георгиев откри в колата си и върна портмонето на възрастна жена, която е закарал в Спешен център – Дупница със силно кръвотечение от носа.
Акцията за неправилно паркиране в центъра на Дупница ще продължи Акцията за неправилно паркиране в зелените площи и по тротоарите в централната част на Дупница няма да спира. Проверки ще се правят всекидневно, както от служителите на Контролното звено към Община Дупница, така и от служителите на КАТ. За по-малко от седмица са глобени десетки шофьори, паркирали в зелени площи, на детски площадки или по тротоарите. В първият ден от акцията са санкционирани 8 шофьори. Най-честите нарушения се правят в района на Минчов площад, където се паркираше безразборно, особено върху новоизгражданите пешеходни части, по ул. "Булаир" и в района на Развесена върба.
Дупничани продължават победната си серия : Марек Юнион-Ивкони срещу Нефтохимик в плейофите IMG_2154Марек Юнион-Ивкони победи с 3:2 гейма Нефтохимик в последен мач от редовния сезон на Суперлигата на България по волейбол. Така дупничани са с 22 победи от 22 мача, ако към това прибавим и двете победи за Купата на България и последните мачове от миналия сезон, то цифрата на поредните победи в България нараства на 27.
64-годишен загина в катастрофа при село Джерман след удар с ТИР, опашките километрични 64-годишен загина днес преди обяд след удар в насрещно движещ се ТИР в района на село Джерман. Загиналият е шофирал Опел Астра, но по неизвестни засега причини е последвал удар в ТИР-а, който пък е препречил жп линията в района. Сигналът за инцидента е получен в 11.45 ч.
Само една фирма от Дупница в борбата за 580 000 лв за обзавеждане на социалните жилища Изключително сериозен интерес предизвика поръчката за доставка и монтаж на оборудване и обзавеждане на социалните жилища, които в момента се изграждат на терените на бившите казарми в Дупница. На открито заседание днес, комисията с председател зам.кмета по социалните дейности Крум Милев отвориха пликовете с документите на 8-те участници. Поръчката е на обща стойност 581 138,52 лева без ДДС разделена в две обособени позиции. От всички участници само една местна фирма е подала документи.
За доставка и монтаж на ел уреди на стойност 375 517.92 лв се включиха 2 фирми – ""Кооперация Панда" от София и "Школснаб 2001" ЕООД също от столицата. Далеч по-голям е интересът за другата позиция на стойност 205 620,60 лева. Тя е за обзавеждане-легла, гардероби, маси и други. Участниците са "Смарт бизнес къмпани"-Сф, "Лукс Дорс" ЕООД-Варна, "Военно-инвалидна кооперация Корона"-Чирпан, "Амо ЕООД"-Сф, "Гърков консулт" ЕООД-Сф, Над Дизайн ЕООД – Дупница и Кооперация Панда. Победителите ще обзаведат всички 150 жилища, които се изграждат по този проект.
Комисията започва работа по проверката на документите и в срок ще насрочи втората дата на своето открито заседание, на което ще отвори ценовите оферти и станат ясни победителите.
Очакват се промени в групата на Марек за гостуването на ЦСКА, утре Групата от 18 футболисти на Марек, за утрешното гостуване на ЦСКА, ще стане ясна няколко часа преди самия мач, който е от 20:00 часа на стадион „Българска армия“. Старши треньорът на дупничани Антон Велков заяви, че няколко играчи имат леки здравословни проблеми и затова ще определи групата за двубоя в последния момент. „ В момента на комплекс  „Царско село“  тренират 22 футболисти, но имаме известни кадрови проблеми и ще преценя утре кои да бъдат записани в тимовия лист.“, заяви Велков.  Същевременно, европейските букмейкъри определиха ЦСКА като абсолютен фаворит в мача. Коефициента за „армейците“ варира от 1,2 до 1,22, докато този за Марек е 10:00.
43 962 жители на Община Дупница с право на глас на евроизборите  43 962 са жителите на Община Дупница към 24 март 2014 година, които имат право на глас за предстоящите избори за европейски парламент, информираха от пресцентъра на кметството.
5-годишна сага приключва. Община Дупница намалява дълга си с 3,2 млн лв. 5-годишната сага с проблемния проект “Реконструкция и рехабилитация на пътната мрежа на Община Дупница” е вече към своя край. Това обясни днес на брифинг инж. Методи Чимев. “По този проект имаше съдебни спорове, които приключиха. Бяха останали 3.2. млн лева неразплатени задължения към изпълнителите. Разговаряхме с МРР, откъдето ни посъветваха да се разплатим с изпълнителите, след което ще бъде направена и верификацията. Много съм доволен от това развитие на нещата, защото един голям дълг на Община Дупница седеше в графата ни задължения. След приключването на цялата операция, намаляваме драстично тези задължения”, обясни инж. Чимев.
Детска ясла „Пролет“ в Дупница ще работи без прекъсване в летния сезон  Детска ясла „Пролет” в Дупница ще работи без прекъсване в летния сезон, информираха от пресцентъра на Община Дупница. В детското заведение има 6 групи, които средно се посещават от по 15 деца. Допълнително, на по-късен етап ще стане ясно филиалите на яслата по селата дали ще работят или не.
Чимев с ултиматум: Или овладяват ситуацията по улиците или късаме договора Да прекрати договора със снегопочистващата община Дупница фирма, заплаши кметът Методи Чимев. Той е поставил ултиматум към "Нивел строй", информират от пресцентъра на кметството. Това стана ясно след срещата между него, шефът на КАТ Радослав Боюклийски и фирмите по снегопочистване и сметоизвозване. “Финансова санкция ще бъде наложена на фирмата по снегопочистване, след като бъдат изготвени и обобщени всички протоколи от проверките придружени със снимков материал. chimevИли овладяват ситуацията или прекратяваме договорните отношения. Имат последно предупреждение за това. Улиците не са обработени както трябва и напълно основателни са упреците на хората в града и селата”, заяви инж. Чимев. Продължават да работят и 30 човека от временната заетост на територията на града, както и служителите от озеленителната фирма, които обработват пешеходните зони.
От „Актавис“ отложиха пресконференцията на 14 януари за бъдещето на школата на „Марек“ Пресконференцията на "Актавис" за 14 януари се отлага, стана ясно днес. На тази дата трябваше да бъде обявен проектът за бъдещето на детско-юношеската школа на "Марек 2010". За брифинга, трябваше да пристигне лично вицепрезидвента на компанията за Югоизточна Европа Питър Бергуист, който заедно с изпълнителния директор на "Актавис" ЕАД Илия Пашов да обявят намеренията. „Поради спешни ангажименти на мениджърския състав, свързани с бъдещи бизнес-проекти на компанията, пресконференцията се отменя. Актавис поднася своите най-искрени извинения и се ангажира да информира своевременно за новата дата на събитието“, уточни директорът "Комуникации" Радослава Ганозова.
Двама младежи от Дупница обвинени в изнасилване Двама дупничани на възраст около 20-години са обвинени в изнасилване на непълнолетно момиче. Инцидентът е станал в Дупница на 18-ти март, като по-късно, след подадена жалба обвиняемите са задържани, първо за 24 часа, а след това с прокурорска заповед за 72 часа. От прокуратурата са поискали постояна „мярка задържане под стража“, но Дупнишки районен съд е постановил освобождаване под гаранция. На 25 март и Окръжен съд – Кюстендил е постановил на младежите с инициали Д.Р и Г.Р мярка „парична гаранция“ от по 1500 лева. На този етап няма повече официални подробности за случая. Работата по изясняване на всички детайли продържава. Ако двамата бъдат признати за виновни ги грози затвор от 2 до 8 години
Д-р Н. Карастоянов: Тормозът срещу семейството ми продължава, мен ме следят и снимат и в болницата, дъщеря ми не смее да излиза сама, обмислям да й наема охрана Д-р Николай Карастоянов е роден през 1967 година в Дупница. Завършил е медицина в СУ. От 22 години работи като анестезиолог в общинската болница в Дупница. Семеен е, с едно дете. Той, баща му, стоматологът д-р Владимир Карастоянов, и брат му Иван са обвинени за убийството на Николай Радев-Отвертката през месец март тази година в дупнишко заведение.



– Д-р Карастоянов, защо поискахте думата от страниците на вестник "Струма"?

– Не исках да коментирам случая, но напоследък се изнасят лъжи по мой адрес и по адрес на семейството ми. Постоянно ме наричат "убиец". Дали съм убиец, ще докаже съдът. Тези изявления травмират цялото ми семейство. Аз съм лекар от 22 години. Спасил съм стотици животи и никой пациент не се е оплакал от мен. Това е причината да потърся в. “Струма”. 

– Как се стигна до кървавия инцидент онази нощ?

kara2– В продължение на две години съм водил разговори с Николай Радев да остави дъщеря ми Владимира на спокойствие. Да спре да я тормози. Няколко пъти се е опитвал да я качва насила в джипа си. Жена, която беше защитила дъщеря ми, след това беше пребита от Отвертката. Нарочно не споменавам името й, тъй като вече е омъжена и е бременна. Беше я влачил за косата по пода на едно от заведенията в Дупница. Исках да се разберем като мъже, въпреки арогантното му поведение. Писал съм жалби срещу него до всички институции в Дупница – полиция, прокуратура. Писах и до главния прокурор преди 8 месеца. 

От прокуратурата в Дупница ни посъветваха да заведем гражданско дело срещу Радев. Във фаталната вечер току-що бях приключил работа, минах през един магазин, напазарувах и си тръгнах с колата. В 21 часа дъщеря ми позвъни по телефона и ми каза: “Ела, татко, и ме спасявай”. Аз изтръпнах целият от ужас да не се случи нещо на детето ми и тръгнах направо за “Колата”, където беше тя. Там беше и Николай Радев. Извиках баща ми и брат ми, тъй като очаквах Отвертката да ми се нахвърли, той беше силен и млад човек. Отидох да си спася детето. За три минути съм стигнал до заведението. Повече не мога да кажа по случая, тъй като се води следствие, но истината ще излезе наяве по време на делото. 

– В Дупница се коментира, че Владимира и Отвертката са били гаджета, но са се разделили. Тя искала да продължат връзката си и го преследвала. 

– Това не може да се нарече връзка. Тормозът започна срещу баща ми и брат ми преди години. След това се прехвърли върху дъщеря ми. Предполагам, че причината е, че баща ми е единственият лекар в града, който се осмели да издава медицински на пострадали от Отвертката и неговата група. Той се яви като вещо лице и пострадалите спечелиха част от делата Оттогава започна тормозът срещу дъщеря ми. И сега продължава. Тя следва стоматология в София. Адреса й го пазехме в тайна, но приятелки на Отвертката са го открили и я преследват непрекъснато. Снимат я, обаждат й се по телефона. Потърсихме помощ от психолог. Тя излиза само с приятели от квартирата. Сама не смее да се движи из София. Ако продължи така, ще поискаме охрана. Оказва й се психически тормоз. 

– Близките Ви как преживяват случката?

– Съпругата ми Диана е съсипана. Разболя се. В момента е в болнични. Майка ми Илка се тревожи за всички. Баща ми отслабна. Непрекъснато хора на Отвертката се навъртат около нас. Минават с автомобили покрай къщата ни в центъра на Дупница. Тормозът е голям, но пък семейството ни се сплоти още повече след случката. 

– Казахте дома ви. В Дупница се носят легенди, че сте много богати. Имате къща палат, хубава вила, карате луксозни автомобили… Откъде толкова пари?

– Работим здраво и поддържаме някакъв стандарт. Къщата я строихме аз и баща ми. Тогава нямахме пари. Брат ми Иван беше в Америка и пращаше пари, а ние с баща ми зидахме и мажехме сами. Баща ми д-р Владимир Карастоянов е известен стоматолог в Дупница. Дневно през кабинета му минават по 10-15 пациенти. Аз работя като анестезиолог в общинската болница. Понякога продавам и автомобили. Брат ми Иван живя и работи 12 години в САЩ. Започна като тираджия. След това откри фирма за почистване на магазини. Има спестявания оттам. Живеем като нормални хора. 

radev– След инцидента намаляха ли пациентите на д-р Владимир Карастоянов?

– Напротив. Очаквахме пациентите да намалеят, но се получи обратното. На ден идват по 30-ина души и го чакат пред кабинета. Всички пациенти захващат темата за Отвертката. 

– Приятелите изоставиха ли Ви?

– Не, напротив. Звънят ми по телефона, идват ми на свиждане в болницата, интересуват се как съм. 

– Коментира се, че не сте болен, но тъй като работите в болницата, Ви приемат за лечение, за да отървете присъда. 

– Няма такова нещо. Защо ще лежа в болница, ако съм здрав? Аз съм под домашен арест и вкъщи ми е по-добре. Имам всички удобства. Заболяванията ги имам отпреди инцидента. Ходех по изследвания и продължавам да се лекувам. Предстоят ми три операции. Кой доктор ще си сложи главата в торбата и ще подпише документ, че съм болен, а аз не съм, дори и да е най-добрият ми приятел. 

– Защо през цялото денонощие щорите на прозореца са спуснати?

– Страхувам се за живота си. Онзи ден роднина на Николай Радев ме снима с мобилния си телефон, криейки се на стълбището за родилно отделение, и е разпитвал персонала на болницата имам ли охрана. 

– Отслабнали сте?

– Свалил съм 10 кг, имам запушване на червата. Спазвам диета. С две хернии съм, имам и киста на черния дроб. 

– Лично Вие как преживявате това, което се случи в “Колата”?

– Трудно. Аз не съм убиец. През нощта се събуждам и сядам в леглото. 

– Говори се, че сте били близки с братя Галеви?

– Близки? Не! Те поддържаха добри взаимоотношения с всички по-заможни дупничани. Баща ми им лекуваше зъбите. По-опасни са тези хора, които гравитираха около тях и след тяхното изчезване се самопровъзгласиха за тартори в града. Такъв беше Отвертката и хората му. При баща ми са идвали момичета и момчета с избити зъби и счупени челюсти  от тях. Винаги намираха по 10-ина свидетели, които да докажат, че те не са биячите, и ги оневиняваха. Много от пострадалите не смееха да подадат жалби в полицията и прокуратурата и напускаха града. Някои заминаха за чужбина, за да са далеч от биячите си. 

Ако момиче рече да се оплаче в полицията от сексуален или физически тормоз, тези хора я изкарваха пред обществото, че е наркоманка или проститутка. Момчетата биваха изкарвани наркомани, алкохолици и побойници. И сега си мислят, че както в мутренските времена, могат да влияят на съд и прокуратура. Само един случай ще дам за пример. 

На лекар от Дупница бяха сложили бомба пред входната врата. След това изкараха, че той сам си е заложил бомбата. За последните две години прокуратурата в Дупница 8 пъти е сезирана за прояви на насилие от Николай Радев и хората му, но резултат няма. Жертвите на побойниците са унижени и онеправдани. Тази банда чрез лъжи в медиите смята, че ще убеди дупничани в правотата им. Спорът между тях и нас ще се реши на полето на правосъдието, а не с лъжи, заплахи и манипулации.
От БФВ се изгавриха с Купата на България, Марек Юнион-Ивкони домакинства в Сливница Поредното безумно решение на Българска федерация волейбол бе взето днес. То се отнася за финалната част от турнира за Купата на България при мъжете. След като на няколко пъти бяха променяни датите за провеждането на срещите, днес те най-накрая станаха ясни. Турнирът ще се проведе от 20 до 25 април с участието на осем отбора, седем от Суперлигата и един от Висшата лига, достигнали до финалната фаза. Със слабата си организация БФВ се е славила винаги, като показа вече нагледно и на цяла Европа как не трябва да се организира дори един жребий.
В Перник искат 2 бона на мач от „Марек“ и половината от билетите Общинският съвет в Перник реши да отдаде под наем, без провеждане на търг и конкурс спортен комплекс "Миньор" на футболен клуб Марек-2010 за провеждане на домакинските срещи на клуба от есенния дял на шампионата на "А" група. Общинският съвет определи наемна цена в размер на 2 000 лв. на домакинска среща плюс 50 процента от приходите от продадени билети за всяка проведена домакинска среща. Съветниците възложиха на кмета Росица Янакиева да сключи договор за наем за срока на провеждане на есенния дял на шампионата на "А" група с футболен клуб Марек-2010. Решението е взето на база постъпило заявление от дупнишкия клуб, поради обстоятелството, че в момента на тамошния стадион "Бончук" текат ремонтни дейности, които не е възможно да приключат до началото на шампионата.
Малки лазарки от Яхиново изненадаха приятно кмета на Дупница OLYMPUS DIGITAL CAMERAМалките лазарки от ОДЗ „Радост“ в село Яхиново изненадаха днес приятно кметското ръководство в Дупница, информираха от пресцентъра на Общината.
Мартин Божилов: Настроението сред нас е приповдигнато "Пътуването бе изморително, около 7 часа, докато се настаним в хотела. Сега почиваме, а вечерта сме на тренировка Условията са отлични. Надявам се като последен мач за тази година да се представим достойно срещу френския шампион. Срещата е без значение и за двата отбора, така че съм убеден, че ще играем освободено и ние и те, което пък е гаранция за красив двубой с много волейболни достойнства. След победата ни над словенците миналата седмица сме с приповдигнат дух и вярвам, че ще излезем с гордо вдигнати глави и след утрешния двубой", коментира за zadupnitsa.com либерото на "Марек Юнион-Ивкони" Мартин Божилов. Той е един от най-силно представящите се на този пост в Шампионска лига показва статистиката от всички отбори до този кръг. "Веднага след като се приберем в България се присъединявам към лагера на националния отбор. От летището веднага отивам в хотела", заключи Божилов.
Германея смачка Пирин (Разлог)  Германея се наложи с повече от категоричното 4:0 над Пирин (Разлог) с 4:0 в контролна среща, играна на терена в дупнишкото село Крайници.
ВИДЕО/Листата на БСП-Дупница за предстоящите местни избори-обновена и балансирана по възраст На пресконференция днес лидерът на БСП-Дупница Станислав Павлов обяви листата на партията за предстоящите местни избори. На пресконференцията присъстваха Мария Чочова и Ивайло Петров. БСП-Дупница ще се яви на изборите с обновена, но  балансирана листа, затвърждаваща приемственост и отговорност към ангажиментите на общинските съветници. Водач на листата е Станислав Павлов, който в момента е председател на Общински съвет-Дупница. На този етап са утвърдени имената и позициите на 22-ма кандидат-съветници. Общинският партиен съвет ще обяви кандидатите на позициите до 33-то място до средата на месец август. От 22-мата кандидати трима са представители на гражданска квота.
Рокадата в РДНСК потвърдена, Васев все по-близо до шефския пост От централата на ДНСК потвърдиха информацията на zadupnitsa.com за рокада на шефския пост в Кюстендил. Това стана ясно от съобщението до медиите публикувано на официалния сайт на инспекцията днес: "Във връзка с получени запитвания от медиите дали РО НСК Кюстендил има нов началник, Ви информираме следното: След подаване на молба, инж. Параскева Мицова е преназначена на длъжност главен инспектор в РО НСК Кюстендил. До провеждане на конкурс изпълняващ длъжността Началник РО НСК Кюстендил е инж. Параскева Мицова".
Премахването на павилионите срещу Джамията в Дупница зацикли Поредното отлагане на премахване павилионите разположени срещу Джамията в Дупница бе направено днес. Докладната, с която Община Дупница трябваше да премахне настоящите и освободи мястото, както и да предложи други 22 петна за разполагане на павилиони в т.нар. ВИП-зона бе изтеглена. Оказа се, че търговците са внесли протестна декларация, а и от комисията по ТСУ към Общински съвет имат забележки и нясноти.
Температурите в Дупница паднаха под нулата и заваля. Според синоптици утре осъмваме със сняг. Снегопочистващата фирма следи обстановката Към 18:00 часа температурата в Дупница падна под нулата и е -0.5 градуса, като заваля и слаб сняг. Според синоптиците през нощта ще стане още по-студено, като температурете ще варират от -3 до -4 градуса. Сутринта отново ще бъде студено около -3 градуса. През нощта ще продължи да превалява слаб сняг. Утре през деня температурите ще са също отрицателни и ще продължава да има кратки превалявания от сняг. От снегопочистващата фирма заявиха за zadupnitsa.com, че следят метеорологичната обстановка и имат в готовност екипи, които ще почистят и обработят пътните настилки, ако се получи заледяване.
Министерство на спорта отрязало „Марек“ от исканите пари за „Бончук“? Втородивизионни състави ще продължат да тъпчат емблематичният стадион в Дупница – „Бончук”. Така ще бъде докато легендарното спортно съоръжение бъде реновирано съгласно изискванията за получаване на лицензия за мачовете от елита.
Няма изгледи засега „Бончук” да получи лицензия за мачовете от елита. Проектът, предвиждащ ремонти на стойност близо половин милион лева, най-вероятно няма да получи одобрение от страна на спортното министерство и има реален риск да изгуби исканите 473 хиляди лева, информира struma.com. Причината за това била в съдебната регистрация на клуба. ОФК”Марек 2010” кандидатства за финансиране, но клубът е регистриран в частна, а не в обществена полза, което е основната пречка, поясниха експертите пред електронната медия. Те са категорични, че съгласно действащата нормативна уредба, организации регистрирани в частна полза се финансират със собствени средства, набрани от членски внос, чрез използване на първоначално внесеното в НПО имущество. Другият вариант е чрез проекти, финансирани от правителството или други неправителствени организации, но трябва да се има предвид, че някои от организациите, предоставящи финансиране, изискват бенефициерите по проектите да бъдат учредени в обществена полза, поясняват експертите.
Парите са заложени в проект по Наредба Н 1 на спортното министерство. С тях се предвиждаше „Бончук” да бъде реновиран и да получи лицензия. Проектното предложение, с което се иска финансиране, предвиждаше като приоритетни дейности ремонт на трибуните, на помещенията, подмяна на дренажната и поливната системи и други.
Марек загуби и втората си контрола Отборът на Марек загуби и втората си контрола това лято.След като миналата седмица тима гостува в Радомир и падна с 0-1, тази вечер дупничани играха на стадион Бончук срещу Беласица и отстъпиха с 1-2, но показаха по-добра игра от предишния мач. Резултатът откри за гостите в 16-та минута Христо Петров, в 35-та минута след пас на Емил Стоянов, Димитър Владимиров изравни. В 41-та минута отново Христо Петров бе точен за Беласица, оформяйки крайното 1-2.
След повече от 30 години! Слагат край на свободното „плуване“ на фекалии в село Самораново Дългогодишен “миризлив” проблем на жителите на село Самораново ще бъде разрешен до 2 месеца, информират от общинския пресцентър. Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев сключи договор за изграждането на затворен мръсен канал, който повече от 30 години трови с миризмите си хората в района на ул “Й. Дотин”. В момента каналът е открит, миризмите са ужасни, а гледката от "плуващи" фекалии в непосредствена близост до детска площадка и парк на селото е отвратителна. “Още миналата година на приемната ми в Самораново хората се оплакаха от този канал и поех ангажимент при първа възможност да разрешим проблема. Комисията, която огледа селата също препоръча час по-скоро да го ремонтираме и да не чакаме финансиране по някой проект през някоя от следващите години. Затова форсирах нещата и в края на май трябва да приключат всички дейности”, обясни инж. Чимев.
Кметът на Дупница забрани употребата на опасни пиротехнически изделия  Кметът на Дупница ижн. Методи Чимев издаде заповед, с която забранява употребата на пиротехнически изделия на територията на общината. В това число влизат бомбички, пиратки, фойерверки и др., които могат да застрашат живота и здравето на хората. Градоначалникът изрично забранява и продажбата на пиротехнически изделия, предназначени за увеселителни и културни цели, на лица под 18-годишна възраст. В издадената заповед се съобщава и за забраната на продажбата на повредени пиротехнически изделия, които имат разкъсана опаковка, фитил и др.
 На нарушителите ще се налагат санкции, съгласно Наредбата за обществения ред и опазване на общинските и другите имоти за общо ползване на територията на Община Дупница. Контролът по изпълнението на заповедта е възложен на началника на РУП-Дупница.