Капитанът на "Марек Юнион-Ивкони" Гьорги Гьоргиев от новия сезон ще играе в Супер лигата на Турция. Преди час, плеймейкърът официално обяви на своята фейсбук-страница за трансфера си в "Милие Пиянго"-Анкара. "Изкарах 6 прекрасни години в Марек Юнион-Ивкони и България. От няколко дни съм вече част от екипа на бившия клуб на брат ми "Милие Пиянго", където треньор е най-добрият македонски треньор Йошко Миленковски. С нетърпение очаквам старта на турското първенство. Искам да благодаря на всички хора в Марек за тези прекрасни 6 години", написа 22-годишният разпределител. "Трябва да уточним още някои неща преди да подпишем договорът", лаконични бяха от клуба.
17-годишно момиче пострада сериозно, след като бе блъсната на пешеходна пътека в италианския град Монтекатини. Инцидентът е станал снощи 1-ви март около 21:00 часа. На едно от кръговите кръстовища в града момичето е било блъснато от тъмен Опел. Автомобилът се е движел с висока скорост, далеч над позволената и според сведетели не е направил изобщо опит да намали. След удара колата е продължила без да спре и шофьора е избягъл от местопроизшествието. Автомобилът е продължил в посока писта за конни надбягвания. При удара момичето е било изхвърлено на предния капак и след това е паднало на асфалта. Българката, чието име не се споменава е настанена в местната болница „Козма и Дамян“. Тя е била в съзнание, но е с травма на главата и счупено ляво рамо. Предстоят още редица изследвания за вътрешни травми и лекарите отказват повече информация. Момичето ще навърши този август 18 години и живее в Италия с родителите си. Тя се е прибирала към дома си след среща с приятели.
Част от дупнишкото село Крайници от месец и половина е подложено на воден режим или както потърпевшите разказват „воден терор“, който е нерегламентиран и необявен. „Вода в чешмите през по-голямата част от деня няма“, заявиха възмутени жителите на квартала около училището в селото, където живеят над 150 души. Те вече са започнали и подписка, която се събира в кварталния магазин. „Трябва да се намери разрешение на този проблем“, сподели Иван Борисов, като според него „режима“ идва от нерегламентираното поливане на градини, както в селото, така и в района на водохващането над Гюргево до Сапарева баня. „Водата идва вечерта, когато вече не се поливат градините“, допълват още жители на Крайници. Хората са се запасили с вода в бидони и шишета, пригодили са обикновени бидони в бойлери за къпане и миене. Водата се затопля от слънцето и така имат и топла вода. Жителите на селото са категорични, че не поливат с питейна вода, имат бунари за тази цел. Вчера и днес жителите на Крайници имат вода, заради падналия дъжд, но те няма да се откажат от подписката си, тъй като при първото засушаване проблема отново ще стои пред тях.
Около стотина души вчера се събраха на протест пред Централната избирателна комисия в София срещу мандатите, които ДПС получи в 10-ти МИР Кюстендил и 31-ви МИР Ямбол. Освен недоволни демонстранти от Ямбол, недоволството си изразиха и дупничани с плакати, че "Дупница няма да бъде градът на Бат Сали" и че не може да става депутат с 900 гласа. Има и плакати "Математици – ограбиха ни", "ЦИК ни измами", "До кога с тези номера?", съобщи БНР.
Юношите сарша възраст на Марек Юнион-Ивкони победиха като гости Септември Сф с 3:0(25:13,25:15,25:18) гейма, в мач от седмия кръг на група А. Със спечелените три точки момчетата на ст.треньора Христо Райчев запазват второто място в класирането с актив от 14 точки, на 2 след лидера Левски Бол.
17-годишен младеж получи тежки изгаряния и бе транспортиран в клиника Пирогов, след като опита пиян, да прикачи незаконно към електропреносната мрежа жилището си. Инцидентът е станал в нощта на 19-ти срещу 20-ти май в блок 66 на така наречения квартал Еверест в Бобов дол. Младежът е предизвикал трифазно късо съединение и е получил изгаряния, които обаче не застрашават живота му. За случая е известена и полицията.
Танцова школа „Хоро" гр. София към сдружение „Хоро”, с ръководители Дария Михалкова и Митко Михалков спечелиха голямата награда за цялостно представяне на 5-ия Национален фестивал на обработените народни хора „Рила ни гледа" 2014, който се проведе в Дупница. Фестивалът се организира от Община Дупница и протича под патронажа на кмета инж. Методи Чимев. В него се включиха 15 колектива и над 400 участника от страната и чужбина.
Около "Марек Юнион-Ивкони" винаги е било интересно и очевидно ще бъде горещо и в следващите дни. 3-кратният ни волейболен шампион стяга изненадващ трансфер до 3-4 дни, но все още пази името в тайна. "В понеделник-вторник най-късно ще се знае какво се случва с този играч и дали ще пристигне в Сливница. Българин е, и играе на поста диагонал", загадъчно подхвърли мениджърът на дупничани Людмил Найденов, но не назова име.
За притежание на близо 9 килограма тютюн без бандерол на обща стойност 1624 лева и канабис на стойност около 40 лева, пенсионер получи две присъди , но с оглед здравословното състояние и материалното си положение ще понесе само по-тежката, която е 11-месеца условно с три годишен изпитателен срок. Мъжът с инициали К.М.К е държал тютюна и канабиса в къщата си в село Червен брег, община Дупница. При акция на полицията на 28 юли 2014 година канабиса е открит на две места: в стая на втория етаж от къщата на легло под дюшека и на стълбище между втория етаж и таванското помещение на къщата под мокетена пътека. Тютюнът пък бил в мазето и в шкаф на първия етаж. Веществените доказателства по делото, които се намират на съхранение в Централно управление „Митници”, след влизане в сила на споразумението да бъдат изпратени на Митница Югозападна за унищожаване. Освен това К.К ще заплати по сметка на ОД на МВР Кюстендил сторените по делото разноски в размер на 345.70 лв. за изготвянето на експертиза. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
ж
ж
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получитук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получитук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получитук слагаме една новина, за да видим какво ще се получитук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
тук слагаме една новина, за да видим какво ще се получи
Статична камера, която да следи за движението на автомобилите по главен път Е-79 в района на автокъщите в Дупница ще бъде поставена идната седмица. Това обяви на пресконференция днес зам.кмета на Община Дупница Крум Милев. “Имахме няколко теми, по които коментирахме на свое заседание Комисията по безопасност на движението. Тази отсечка е една от трите най-натоварени в България със среден поток на денонощие от над 10 хиляди автомобила. Там е усложнена пътната обстановка и затова се стига често до ПТП-та. Направихме оглед заедно с Областно пътно управление и КАТ-Кюстендил на участъка и освен монтирането на допълнителни знаци, ще се монтира и активна камера, която ще заснема тези, които нарушават законите”, обясни Милев. Тя ще бъде монтирана на отбивката за село Пиперево и ще хваща само едната посока.
Змии пълзят в парка на Бобов дол. За това сигнализират местни жители. Паркът, който се намира точно до центъра и започва от новоизградения Амфитеатър в момента е обрасъл с висока трева, която е добро убежище за влечугите. Повечето сигнали са за смоци, като те дори влизат и в намиращата се в непосредствена близост порутена спортна зала, която обаче се използва. От Общинска администрация обсъждат да предоставят тревните площи на животновъди, които да ги косят.
В един от най-щастливите си дни, завършващите Гимназия „Христо Ботев“ в Дупница, отдадоха почит на загиналите в катастрофата в Яхиново. Te показаха съпричастността си към Милчо Палакарски, който се бори за живота си в "Пирогов". Абитуриенти се качиха на сцената със запалени свещи и запазиха едноминутно мълчание. Младежите носеха флаери с мотото на кампанията „Искам да се прибера жив!". В препълненият салон на драматичен театър „Невена Коканова“ възпитаниците на Гимназия „Христо Ботев“ от випуск 2015 представиха кратка програма, която за разлика от други години премина само под съпровода на пиано.
Акция за нерегистрирани домашни кучета-компаньони стартират от "Контролното звено" и "Екоотделът" към Община Дупница. Това ще стане от 2 февруари и ще бъдат правени проверки във всички квартали, информират от пресцентъра. При първо установено нарушение глобата е 50 лева, а при второ 100 лева предвижда Наредбата.
Страница 1 от 351

