Данъчните в Дупница обслужват по 47 човека в час! Касите на местни данъци и такси в Община Дупница ще работят с удължено работно време до 31 март. Жителите на общината могат да плащат своите сметки всеки работен ден от 8 до 18 часа без прекъсване. Това се налага заради големия поток от хора, както и поради невъзможността на мнозина да направят своите плащания заради работното си време през деня. За времето от 4 март до 18 март, през гишетата на местни данъци и такси са минали 8287 човека, което прави средно по 753 човека на ден или по 47 човека на един служител на час. За съшия период от време инкасираната сума е в размер на 293 490,83 лева. Най-голямата сума постъпила за този период е на 11 март – 41 673,89 лева, а най-малката – 19 541,46 лева на 5 март. Средно на ден постъпленията са около 25 000 лева.
В „Черно море“ се канят да „грабват“ Марек от съблекалнята Още от началото на срещата ще играем атакуващ футбол, който да ни донесе победата, това каза наставникът на Черно море Сашо Станков пред медиите днес. Специалистът очаква Марек да играе по-затворено, но на Тича имат изградена стратегия за тази среща.
Марек 2010 срещу шведи и норвежци, в предварителната група на турнира в Гьотеборг Стана ясна програмата на турнира  GOTHIA CUP 2014 в Гьотеборг. Децата на Марек 2010 се изправят срещу два тима от Швеция и един от Норвегия в предварителна група 49 във възрастовата група до 15 години. Дупничани пътуват за Гьотеборг на 13 юли, а първият  мач е на следващия ден. Напред продължават първите два отбора от групата
Дупнишкият художник Димитър Сърбински открива своя изложба в двора на Галерия „Джамията“ днес  Днес от 18 часа в двора на дупнишката галерия „Джамията“ ще бъде открита изложба – живопис на дупнишкия художник Димитър Сърбински.
ОКОНЧАТЕЛНО! БФС даде лиценз на „Бончук“, „Марек“ ще играе домакинствата си в Дупница Българският футболен съюз разреши на "Марек" да играе домакинските си срещи от първенството на "А" група на своя "Бончук". Това стана официално днес, когато бе обявено от родната централа. Лицензионната комисия към БФС е останала очарована от направеното на стадиона за тези два месеца и това означава, че след 10 дни на "Бончук" играчите на Антон Велков ще посрещнат другия новак "Хасково", чийто стадион също получи лиценз. "Хвърлихме неимоверни усилия, но успяхме. Важното е, че ще играем пред родните си фенове, у дома, на "Бончук", там където е мястото на "Марек", заяви изпълнителния директор на клуба Иво Паргов, който утре ще се завърне в България, след като бе част от българската делегация на "Готия къп" в Швеция.
Покриват изцяло кооперативния пазар в Дупница 12 000 лева ще бъдат разходвани за разширяване покривната конструкция на кооперативния пазар в Дупница, информират от кметството. От Строителния отдел към Общината приключват с изготвянето на проекта, след което ще се премине към процедура по избор на изпълнител на дейността. Причината за предстоящото разширения на навеса е с цел осигуряване на по-добри условия за търговците и за купувачите. През миналата година Управителят на "Общински пазари" Лора Василева бе внесла искане до кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев с искане за тези дейности. Една от основните причини бе заради дъждовните и зимния сезон, когато се създава дискомфорт за купувачи и търговци, които са изложени на валежите.
Браво! 4-класничка от ОУ „Неофит Рилски“-Дупница е второто най-умно дете в България Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев връчи почетен плакет на 2-ото най-умно дете до 4-клас в България. Ученичката на ОУ "Неофит Рилски" Ивана Никлева стана 2-а от националната олимпиада "Знам и мога", провела се в Ловеч и гостува в кметския кабинет днес.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Дупничани, бъдете благодетели, дарете кръв днес! Кампанията "Да дарим кръв, да спасим дупничанин" стартира днес. В 10 часа в заседателната зала на Община Дупница, тези, които искат да дарят кръв могат да го направят. Проблемът с липсата на кръв и кръвни продукти в страната като цяло е сериозен проблем, а в общината има остър недостиг на такива. Всеки един от дарителите, освен традиционната чанта с лакомства, ще получи и гаранция, че при нужда на негов член от семейството от кръвопреливане, такава ще му бъде осигурена, без да е необходимо да търси дарители, каквато е практиката сега. По закон, дарителите могат да ползват допълнително 2 дни платен отпуск.
Мартин Божилов: С нерви и караници нищо не става – Мартине, доволен ли си от изминалата година в личен и професионален план? Какво успя да постигнеш и какво не за 2013-a?
Фирма „Бода стил“ ЕООД приключва успешно европейски проект Фирма „Бода стил“ ЕООД приключва успешно изпълнението на проект BG051PO001-2.2.03-0208 „Насърчаване на заетостта чрез осигуряване на стимули за мобилност на работещите във фирма „Бода стил“ ЕООД“. Проектът се реализира по схема BG051PO001-2.2.03 „На път“ с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“, съфинансирана от Европейския социален фонд на Европейския съюз.
17:00 Марек – Академик Св Резултат на живо с коментар по минути ТУК Марек приема днес Академик Свищов в мач от 19-ят кръг на Б-професионална футболна група. Дупничани са лидери в класирането с актив от 42 точки, докато гостите се намират на последното място с 13 точки. Марек е с най-добрата защита в лигата с допуснати 12 гола, а Академик е с най-слабото нападение отбелязало едва 11 попадения. Домакините от Дупница водят и в класирането за най-много голове, като същевременно отбраната на гостите е сред най-колебливите. Всички тези факти от статистиката дават абсолютно предимство на Марек, но въпреки това мача обещава да бъде оспорван, защото това е последния шанс на Академик да остане в битката за оцеляване във втория ешалон. 
След победа днес юношите на ФК Марек 1915  се класираха за четвъртфинал на турнира в Албена Юношите на Марек 1915/родени 2000 година/ с треньор Анжело Кючуков/ победиха днес с 2:1 Добруджа и се класираха за четвъртфиналите на силния международен турнир EVIMA CUP 2015, който се провежда в Албена. Дупничани тотално надиграха своя съперник и можеха да отбележат още голове. Точни за Марек бяха Николай Ганчев и Иван Георгиев. Този отбор на Марек 1915 е в група „Д“, заедно с тимовете на Локомотив Москва и Добрич. Дупничани в първият кръг играха срещу Локомотив и загубиха с 0:4, като московчани оглавиха класирането.. На четвъртфинала Марек ще се изправи срещу SDUSSHOR 7 от Казахстан, който оглави класирането в другата група. След срещата днес старши треньорът Анжело Кючуков заяви, че е много доволен от отбора и се гордее с момчетата. „Всички се стараха и показаха грамотен футбол срещу по-здрав физически отбор. В нашият тим има момчета с година и две по-малки от останалите в групата, но въпреки това се представяме на ниво.“, заяви Кючуков.