70-годишен мъж от дупнишкото село Яхиново се разхождаше с пистолет на кръста по време на събора в селото. Иван Жудев излязъл в центъра на селото, където бил видян с оръжието. Бившият миньор не е заплашил никой с пистолета, но негови съселяни се обадили на полицията и подали сигнал, че въоръжен мъж се разхожда в центъра. Веднага от РПУ-Дупница се отзоваха на сигнала. 70-годишния Иван Жудев е задържан за 24 часа в РУП – Дупница. Според хора от Яхиново мъжа и преди е имал подобни прояви.
Иван Хаджийски е новият председател на Културно-експертния съвет към Община Дупница. Той бе избран на отчетно-изборно заседание на съвета. На 19 октомври тази година той бе удостовен със званието "почетен гражданин на Дупница". Негови заместници ще са хореографът на ансамбъл "Актавис" Войн Войнов и Василка Борисова от "Ноктюрно". Досегашният председател и зам.кмет на Общината Крум Милев си направи самоотвод с мотивът, че този съвет все пак трябва да е коректив в работата на кметския екип и да дава идеи.
Днес от 18:00 часа на стадион Бончук в Дупница, Марек приема Спартак Вн в последния си домакински мач в Б-група. Дупничани спечелиха убедително първото място и от следващия сезон са участици в елитната ни футболна А-група. Довечера на стадион Бончук ще бъде и официалното награждаване на отбора, като Шампион на Б-група. Тържествата ще продължат след 21:00 часа и на централния площад Свобода, където ще има и заря. Феновете на Марек подготвят специална хореография, както на стадиона така и на площада. Днес още преди обяд с няколко автомобила украсени със знамена на любимият им Марек те започнаха и обиколка на града, за да призоват възможно най-много хора на стадиона.
Мениджърът на волейболният шампион “Марек Юнион-Ивкони” Людмил Найденов официално сключи договор за партньорство с японската компания Brother днес. Лидерът в света в производството на печатеща техника от тази година ще бъде част от българския шампион за мачовете в Шампионска лига и вътрешното първенство на България-Супер лига.
Фармацефтичната компания Актавис, която е основен спонсор на футболния Марек ще поеме финансирането по участието на една юношеска формация на клуба в турнир в шведския град Гьотеборг. Това обяви лично Питър Бергуист отговарящ за бизнеса на компанията в Югоизточна Европа. Той бе избран и за почетен президент на клуба, заедно с Илия Пашов. "За мен е чест и удоволствие да бъда домакин на децата на Марек в Гьотеборг." заяви Бергуист. Самият той е швед и е фен на Малмьо. Иначе от компанията обявиха, че за тях е осповен приоритет е развитието на ДЮШ. " Трябва да се инвестира в децата . Те трябва да спортуват." допълни по темата Илия Пашов.
Инж. Методи Чимев издаде заповед за предприемане на превантивни мерки при усложнена зимна обстановка
Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев издаде заповед за предприемане на превантивни мерки с цел осигуряване на нормално функциониране на техническата инфраструктура, снабдяването, обслужването и услугите на територията на Община Дупниуца и намаляване на последствията за населението при усложнена зимна обстановка.
Целият втори етаж на старата поликлиника в Дупница намираща се на ул. Солун е вече в частни ръце, информират от пресцентъра на кметството. Община Дупница продаде намиращите се там медицински кабинети. Медицински център "Панацея", представляван от д-р Кармелита Кацарска, закупи срещу общата сума от 82 750 лева 8 кабинета на търг, провел се на 30 април. Д-р Кацарска е съпруга на бившия кмет на Дупница д-р Пламен Соколов.
С три мача днес и два утре бе дадено началото на 71-ото издание на мъжкото ни волейболно първенство. В последните години то се провъзгласи с гръмкото име Суперлига. Предвид ситуацията в повечето отбори, липсата на финансови средства, неяснотите, които до последно измъчват ръководители, треньори, играчи и фенове обаче, трудно може някой да си изкриви душата и да каже, че в този шампионат има нещо, което да е супер. Същото наименование носи и първенството на Русия, но е по-добре да не се опитваме да правим сравнения между онова там и това, с което разполагаме на нашите географски ширини. Не заради нещо друго, а защото няма допирни точки между двете. С изключение на размера на терена, големината на топката и височината на мрежата…. Това пише Sportal.bg и колегите имат основание.
Малко след излитането на правителствения самолет с Бойко Борисов на борда е възникнал технически проблем, непозволяващ да се затвори левият колесник. Това съобщи на извънреден брифинг във връзка с инцидента министърът на транспорта Ивайло Московски. Заради аварията самолетът кръжа близо час над столицата, за да изразходи гориво преди да кацне. „Във връзка с това екипажът е взел решение да уведомят министър-председателя и екипа, че съществува такъв технически проблем. Взели са решение да се извърши определен брой облитания, за да може да бъде изразходвана част от горивото", добави Московски. По думите на транспортния министър самолетът се е приземил нормално, не аварийно: „Бяха взети всички необходими мерки към всички институции, които имат отношение към охраната, както и сигурността на министър-председателя. Правителствения самолет е поставен под видео наблюдение и е запечатан. В четвъртък ще пристигне екип от Швейцария, от компанията, която сервизира „Фалкон"-а, за да се прецени дали проблемът е технически. Московски уточни, че подобно нещо се случва за първи път. „Изрично настояхме да дойде външна експертиза, която да констатира причината за аварията", посочи министърът на транспорта. Директорът на правителствения Авиоотряд 28 е подал оставка вчера – часове преди самолетът на премиера Бойко Борисов да се наложи да се приземи принудително в София заради технически проблем. Това съобщи на брифинг транспортният министър Ивайло Московски. Министърът подчерта, че се надява, че е случайно съвпадение. По думите на Ивайло Московски причина за решението е несъгласие с финансирането. Изпълняващ длъжността директор на правителствения Авиоотряд 28 в момента е директорът по експлоатацията. "Не вярвам да е имало каквато и да е умисъл, просто ви информирам", обясни Московски.
Ръководството на Марек Юнион-Ивкони ще осигури автобуси за феновете на отбора за финалният турнир за Купата на България, който ще се проведе на 14 и 15 март в столичната зала Христо Ботев. В първият ден от турнира 14 март петък са полуфиналите, а на следващия ден е финала. Програмата на турнира :
Днес в Дупница беше открита предизборната кампания на коалиция от партии „България без цензура“ в 10 МИР Кюстендил. За откриването пристигна лично председателят и лидер на коалицията Николай Бареков, който представи всеки един от кандидатите.
Вчера е започнато бързо полицейско производство в РУ Бобов дол срещу 26-годишен мъж от с. Мламолово, управлявал автомобил след употреба на алкохол. Дрегерът е отчел резултат 1.59 промила алкохол в издишаните пари.
Вчера полицаи от Бобов дол са иззели 100 кутии цигари от различни марки и без български акцизен бандерол от 40-годишна местна жителка. По случая е започнато дознание в РУ Бобов дол.
Страница 1 от 351

