Надзирателите от Бобов дол излизат на протест  ВИДЕО Надзирателите от затвора в Бобов дол направиха днес символичен протест. „Най-големите проблеми са недофинансирането на системата, както и липсата на надзорно-охранителен състав”, каза в „Събуди се” Георги Стоянов. По думите му един надзирател отговаря за 100-150 затворника. „Сами можете да си направите сметка каква охрана може да се осъществи”, допълни той. Проблем има и със смените. „Преминаването на 12 часова смяна не ни устройва, а и нарушава сигурността на затвора. Охраната на затворите в момента е некачествена, особено техническата част. Съставът е необувен, няма средства за провеждане на занятия, за провеждане на срелби. Същевременно в затвора има училище, за което се дават много средства, които са хвърлени на вятъра”, каза друг от надзирателите.
Актавис изпраща юношески отбор на Марек на турнир в Швеция. Вижте къде ВИДЕО Фармацефтичната компания Актавис, която е основен спонсор на футболния Марек ще поеме финансирането по участието на една юношеска формация на клуба в турнир в шведския град Гьотеборг. Това обяви лично Питър Бергуист отговарящ за бизнеса на компанията в Югоизточна Европа. Той бе избран и за почетен президент на клуба, заедно с Илия Пашов. "За мен е чест и удоволствие да бъда домакин на децата на Марек в Гьотеборг." заяви Бергуист. Самият той е швед и е фен на Малмьо. Иначе от компанията обявиха, че за тях е осповен приоритет е развитието на ДЮШ. " Трябва да се инвестира в децата . Те трябва да спортуват." допълни по темата Илия Пашов.
Проститутка от Е-79 глобена от Районен съд Дупница с 1000 лева за нетрудови доходи Проститука отнесе административна глоба 1000 лв. за платена любов на разклона на главен път Е-79 за град Кочериново. Антоанета З. била задържана от група "Престъпления по пътищата", докато била с клиент. Случката се разиграла на 29 октомври 2014 година. По това време за извършване на проверка по специализирана полицейска операция ,,Противодействие на сводничество и проституция” автопатрул на РУ на МВР – гр. Рила извършвал обход на местата, на които проституиращи лица извършвали сексуални услуги и заловили обвиняемата с клиент. Тарифата била 20 лева. Според съда Антоанета получава нетрудови доходи по неморален начин, извършвайки сексуални услуги /проституция/ срещу заплащане – престъпление по чл. 329, ал.1 от НК. Тя е стара познайница на полицията, като няколко пъти е предупреждавана да не проституира на Е-79. Антоанета си тръгвала, но след като униформените се отдалечавали, тя се връщала отново на пътя. Съдията по делото я наказал с парична глоба, след като Антоанета обещала повече да не стъпва на "работното си място".
Радослава Ганозова: За „Актавис“ детско-юношеската школа на „Марек“ ще се превърне в основен приоритет Рекорден брой участници ще има в тазгодишното издание на неофициалното световно клубно първенство за деца и юноши в Гьотеборг. За първенството, което е известно като "Готя къп"до момента заявки са подали 1631 отбора от 62 страни, като бройката се увеличава с всеки изминал ден. През миналото лято в Швеция участваха почти 1600 отбора в различните възрасти, сред които и отбор на "Марек", чието участие бе изцяло осигурено от "Актавис". Дупнишките таланти, които участваха при по-голямата възрастова група с деца 2 години по-малки, се представиха успешно в груповата фаза, която успяха да прескочат и отпаднаха от представителите на ЮАР, които OLYMPUS DIGITAL CAMERAвпоследствие спечелиха златните медали. "Актавис много скоро ще обяви намеренията си относно поредното спонсорство на отбор от детско-юношеската школа на "Марек" за участие в "Готя къп". За "Актавис", помощта към детско-юношеския футбол в града ще стане основен приоритет. Но всички намерения, цели и задачи, които сме си поставили ще бъде обявено на пресконференция", заяви Радослава Ганозова-директор "Комуникации" на "Актавис" ЕАД, потърсена за коментар от zadupnitsa.com. Припомняме, че за средата на месец януари тази година, трябваше да се проведе тази пресконференция с участието на Питър Бергуист-вицепрезидент на “Актавис” за Югоизточна Европа и изпълнителния директор на “Актавис” ЕАД – Илия Пашов, но поради бизнес-ангажименти тя бе отложена.
Дупничаните Теодор Георгиев и Александър Джорджев отпаднаха на ¼ финали в Молдова Двамата дупничани представители на СК Гладиатор не успяха да стигнат да медалите на турнир по таекуон-до от клас G1, който се проведе в молдовската столица Кишинев. В категория до 74-килограма при мъжете Теодор Георгиев загуби на ¼ финала от Кириакос Константинидис от Гърция. В категория до 49-килограма при юношите Александър Джорджев отстъпи на ¼ финала на Лука Стоянович от Сърбия. В първият ден на турнира Митко Джорджев взе първо място в категория до 63кг. при юношите. От понеделник Теодор Георгиев и Валентин Крумов отново се качват на Балмекен, за да продължат подготовката си с националния отбор.
Горяха стърнища на метри от фотоволтаици и гората над Крайници Голямо огнено петно наблюдаваха повече от час жители на Сапаево и Сапарева баня тази вечер. Огънят осветяваше небето на границата на землищата на селата Крайници и Сапарево, като по всичко личеше, че става въпрос за запалени стърнища. Това обаче ставаше букално на метри от фотоволтаичната "поляна", която е разположена в тази местност и на не повече от 20-30 метра от гората. Вятър не липсваше и само въпрос на късмет бе да не достигнат огнените езици до дърветата.
Читателски сигнал: Проблеми с тока на квартал в Дупница Поредните читателски мнения пристигат при нас, като предвид факта, че някои третират един и същи проблем или казус, ние публикуваме едно от мненията. Ето в Zadupnitsa.com поредният читателски сигнал, в който изразяват негодувание срещу ЧЕЗ наши читатели от квартала в близост до СОУИЧЕ "Св.Паисий Хилендарски". "Обръщаме се към Вас с надеждата, че тези изедници от ЧЕЗ ще прочетат и ще си вземат бележка. Всяка вечер (тази седмица ни пропуснаха в сряда) след 21 часа задължително тока гасне за минути или пък сме подложени на поредните токови удари. Не е проблемът в липсата на ток за минута-две или 10. Не съм специалист, но това не е нормално, освен ако няма някакво посегателство. И това е в целия квартал между магазин Лидъл и училището. На какво се дължи, няма да ни отговорят, защото докато позвъниме на денонощния им телефон, той дойде, но това е меко казано тормоз. Кой ще ни възстанови парите за игорелите уреди от токовите удари?! Има ли случай на комисия, която да е установила, че даден уред е изгорял от токов удар на тея изедници, защото не съм чувал. Надявам се да прочетат ЧЕЗ-аджиите, защото ако трябва да увеличават цените за тока и да ни събират сметките, са без грешка", е друг сигнал придружен с още няколко за този проблем в района.
10 000 повече са гласоподавателите в Кюстендилска област в сравнение с…евровота през май 136  982 са гласоподавателите в област Кюстендил съгласно обявените избирателни списъци  от ГРАО, съобщи БНР. На проведените през месец май тази година избори за Европейски парламент броят на имащите право на глас жители на областта бе 127 385. Увеличението с близо 10 хиляди човека е в община Кюстендил. Тук в списъците има записани като гласоподаватели 8 361 граждани на Македония и 1 127 на Сърбия и Черна гора. Те имат и българско гражданство,  както и адресна регистрация, така че имат право да участват в предсрочните парламентарни избори на 5-ти октомври. С тях, общо избирателите в община Кюстендил по списъци са 66 906.
Взломаджии си тръгнаха с 2600 лв от апартамент в Бобов дол Две извършени кражби са заявени в полицията в Бобов дол и Кюстендил вчера. В Бобов дол са откраднати 2600 лв. от жилище в града, от заведение в с. Слокощица са откраднати машина за дюнери, микровълнова печка и друго оборудване. В жилището в Бобов дол е проникнато чрез взлом, в заведението в Слокощица – с подбран или подправен ключ. Местопроизшествията са обслужени от дежурни полицейски групи, започнати са досъдебни производства.
КЗК отмени решение на кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев  Комисията за защита на конкуренцията е уважила жалбата на фирма ВАХС ООД във връзка с решението на кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев да избере фирма „Динакорд“ за изпълнител на част от проекта за иновативно културно събитие.
Заради скъп часовник полски министър подаде оставка Славомир Новак министър на транспорта на Полша подаде оставка заради часовник, който получил като подарък. Притежанието на такъв луксозен часовник е породило съмнения за корупция и Новак е решил да се оттегли от управлението. Оставката е била приета от премиера Туск, който е изразил съжаление, тъй като ценял много работата на Новак. Часовника е на стойност 4000 евро и прокуратурата е повдигнала обвинение, тъй като транспортния министър е забравил да го впише в данъчната си декларация.Тридесет и осем годишният Новак ще бъде съден за представяне на неверни данни, като това престъпление се наказва със затвор до 3 години.
17-годишна българка пострада при пътен инцидент в италианския град Монтекатини 17-годишно момиче пострада сериозно, след като бе блъсната на пешеходна пътека в италианския град Монтекатини. Инцидентът е станал снощи 1-ви март около 21:00 часа. На едно от кръговите кръстовища в града момичето е било блъснато от тъмен Опел. Автомобилът се е движел с висока скорост, далеч над позволената и според сведетели не е направил изобщо опит да намали. След удара колата е продължила без да спре и шофьора е избягъл от местопроизшествието. Автомобилът е продължил в посока писта за конни надбягвания. При удара момичето е било изхвърлено на предния капак и след това е паднало на асфалта. Българката, чието име не се споменава е настанена в местната болница „Козма и Дамян“. Тя е била в съзнание, но е с травма на главата и счупено ляво рамо. Предстоят още редица изследвания за вътрешни травми и лекарите отказват повече информация. Момичето ще навърши този август 18 години и живее в Италия с родителите си. Тя се е прибирала към дома си след среща с приятели.
Румънец катастрофира на Е-79 край Бараково Румънски гражданин изхвърча с автомобила си от Главен път Е-79 при „байпаса“ до село Бараково. Чужденецът се е движел в посока Дупница и най-вероятно е заспал зад волана, поради което не е видял променения обходен маршрут наложен за строителството на Лот 2 от автомагистрала „Струма“. ПТП-то е обслужено от пътна полиция. По предварителна информация румънският гражданин не е пострадал сериозно. Пътищата в област Благоевград са мокри и хлъзгави Силен сняг вали в момента в област Благоевград. Предвид обилните валежи през изминалите дни от службите предупреждават за опасност от падащи камъни и активизиране на свлачища е повишена, съобщава. Земната маса, която падна на пътя за прохода "Предел", е почистена. От полицията апелират към шофьорите, които преминават през проходите "Предел" и "Папаз чаир", както и в Кресненското дефиле, да карат с повишено внимание. Служителите на КАТ предупреждават да спазват ограниченията на скоростта и задължително да се движат с необходимата безопасна дистанция. През днешния ден се очаква повишаване на облачността и валежи от дъжд и сняг в цялата област.
Рев на мощни мотори огласи Дупница! Вижте ВИДЕО от почетната обиколка на „Неразделни братя“ DSC01912 Почетната обиколка на Дупница на Мотоклуб „Неразделни братя“ и техни приятели от всички краища на страната предизвика огромен интерес.