И след този кръг на областна футболна група Рила, водачите в класирането продължават да са с равен брой точки. Миньор"- Бобов дол спечели с 5:0 срещу Джерман, а "Славия"- Яхиново с 0:3 като гост на "Марек 2007". Лидерите в групата имат по 36 точки. Припомняме, че първенеца в групата ще играе бараж с победителя в група Осогово и може да продължи борбата за спечелване на промоция за В-Югозападна футболна група. На критериите обаче, отговаря само Миньор Бд, където има и детска школа. В Бобов дол нямат пари за третия футболен ешалон и на този етап първото място е само за престиж
Инж. Методи Чимев е роден на 14.12.1962 г. в Благоевград, живее в Дупница от 1995 г. Женен е, има едно дете. Завършил е специалност „Хидравлика и пневматика“ в Технически университет – гр. София. Бил е маркетинг мениджър в „Мартекс 2″ ООД, ръководител производство в „Кодетекс“ ООД, през 1995 г. е главен инженер в „Марена“ АД, бил е конструктор във „Високоговорители“ ООД. Издигнат за кмет от ПП ГЕРБ. Избран на 30.10.2011 г. с получени 10 463 действителни гласа. Ето какво казва той в интервю за в-к "ТопПреса" в днешния брой.
Началото на първия финал за титлата в Суперлигата започна лошо за Марек Юнион-Ивкони.
Възстановяване на уличното осветление в селата Червен брег и Бистрица започнаха от строителния отдел към Община Дупница. Това са най-проблемните населени места на територията на цялата община. След изнесените приемни на кмета инж. Методи Чимев през март, живеещите във всички села поставиха този проблем и в рамките на 2 месеца уличното осветление във всички села бе ремонтирано. В Бистрица и Червен брег обаче отново има проблем и след сигнали на кметовете до Чимев, отново се започна подмяна на осветителните тела. “В Бистрица има поне 17-18 стълба, където са изгорели крушките. Разговарях за това с г-н Чимев и той веднага се разпореди да започне пълна профилактика. Но ако от ЧЕЗ не вземат мерки, след няколко месеца пак ще го имме този проблем”, коментира кмета на Бистрица Васил Бански.
Отборът на Стад спечели Коледния футболен турнир в Дупница. Надпреварата се организира от „Уин клуб“ и бе открита на 24 декември. Срещите се проведоха на игрището с изкуствено тревно покритие в жк Бистрица. В турнира се включиха 11 отбора разпределени в три групи. В предварителните групи се игра по системата „всеки срещу всеки“, като напред продължиха отборите заели първите две места, както и два от третите.
129-тата годишнина от Съединението на България – обединението на Княжество България и Източна Румелия през есента на 1885, бе отбелязана в Дупница с поднасяне на венци и цветя на паметната плоча на Опълченците от дупнишкия край, участници в Руско-турската освободителна война. Кметът на Дупница, инж. Методи Чимев произнесе слово пред присъстващите общински съветници, представители на политически партии, общественици и граждани. Краевед-изследователя, гл.асистент Иван Хаджийски също с факти, припомни историчиската дата 6 септември 1885 година.
Две бързи полицейски производства в РУ Дупница и РУ Кюстендил, са започнати в събота срещу водачи на МПС, управлявали след употреба на алкохол. 30-годишният Л.П. от с. Самораново е управлявал л.а. “Фолксваген” без регистрационни табели и с 1.40 промила алкохол в издишания въздух; 39-годишният П.Г. от София е управлявал т.а. “Мерцедес” с. 2.21 промила алкохол в издишания въздух. Проверката е извършена в района на с. Копиловци.
Днес във вестник „7 дни спорт“ се появи материал за футболен клуб Марек, озаглавен „Шефовете на Гоцето взимат властта в Марек, искат в елита“.В него се споменава, че „Автокъща „Арми Кар“ на Антонио Сакаджийски ще е спонсор на дупничани“.
2015 година определено носи само успехи на Марек Сеграте. Българският и дупнишки тим продължава с отличните си игри и през тази година не познава поражението. В мач от 21-ят кръг на Seconda Categoria GIRONE пред около 150 зрители Марек разгроми като домакин Città di Sesto с 7:1. През първото полувреме Калоян Стоянов вкара 2-гола, а бившия играч на Миньор Бд Иво Ангелов добави още 1-гол. След почивката българите нанизаха още 4-гола във вратата на Città di Sesto. Бившият играч на Марек и Германея Роби Атанасов покачи на 4:0. Гол записа и друг бивш играч на Марек Дупница Джордж Николов. Останалите две попадения реализираха Васил Найденов и Симоне Суфре. Това е четвърта поредна победа в първенството за отбора на Марек Сеграте. Припомняме, че миналата седмица, лошото време и падналият сняг в Северна Италия станаха причина за отлагане на мачовете от много регионални групи. Срещите от 20-ят кръг на Seconda Categoria GIRONE, също не се проведоха. Отборът на Марек Сеграте трябваше да гостува на предпоследния в класирането Волантес
Досъдебно производство е започнато в РУ-Дупница вчера срещу неизвестен извършител, опитал да запали склад за хранителни стоки в с. Яхиново. Полицията разследва случая, за да установи кой е бил подпалвачът. Разследва се и 35-годишна софиянка, която се е опитала да открадне уиски от магазин в града.
В РУП Дупница е започнато досъдебно производство срещу неизвестен извършител, умъртвил домашна котка, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Близо час продължиха дебатите по първа точка от дневния ред на местния общински съвет в Дупница. Тя бе за приемане на измененията в Наредбата за финансиране на спортните клубове на територията на общината. Включването на мажоретния състав и стимулиране на школата за успехи в училищните първенства бе причината за реакция от страна на спортните клубове в града, които излязоха с декларация, подписана от 8 клуба против това. Вносителят на докладната и председател на комисията по спорта Иван Шопов изтъкна мотиви, че има федерация за мажоретки и е нормално да получават финансиране, както и да се стимулира спорта чрез работата с деца в училищата. Владимир Владимиров предложи да бъде преразгледана Насредбата в тази й част и финансирането не бъде за сметка на клубовете. Матей Попниколов изрази от името на ГЕРБ съгласие за финансирането им, но това да стане с различна от тази наредба. В подкрепа на тази теза се изказа и независимият Методи Стойнев. "Ако бъдат включен мажоретния състав, той трябва да участва наравно с останалите клубове и на база постигнати резултати да получава финансиране. Вергил Кацов поиска от кмета Методи Чимев да поеме ангажимент в проекто-бюджета да бъде заложена такава сума, а именно 2500 лева за мажоретен състав и 4500 лева за училищата. Градоначалникът извади справка за разходите по тези две предложения, които прави Общината – около 16 000 лева са похарчени за три години за мажоретния състав и средно по близо 5 000 лева на година за училищните състезания.
Идиоти оскверниха гробищата на дупнишкото село Бистрица и хвърлиха в потрес местните жители. Неизвестните засега извършители са извадили и унищожили 6 от паметниците на погребани жители на селото, сигнализира наш читател. След проверка се оказа, че сигнал е подаден до местното РПУ от кмета на Бистрица Васил Бански.
Дупнишкият кмет инж. Методи Чимев изяви желание по време на сесията да се проведе референдум за това да се поема или не облигационния заем. "Нека не забравяме, че нас са ни избрали нашите съграждани и ние трябва да работим за хората и града. Готов съм на вариант за референдум и да си кажат мнението", обяви Чимев по време на дебатите.
Страница 1 от 351
