Трима българи ще играят за Томис през следващия сезон, единият може да е от Марек Поне трима български волейболисти ще играят за шампиона на Румъния Томис (Констанца) през новия сезон. Наставник на отбора е българинът Мартин Стоев. "За новия сезон договори с Томис имат Андрей Жеков и Венцеслав Симеонов. Всички румънски състезатели, които бяха в тима и през миналия сезон остават.Бившият играч на Марек Юнион-Ивкони Дмитрий Бахов премина във френския Пари Волей, а Исраел Родригес в турския Зиратбанк. До началото на новия сезон ще трябва да привлечем поне още трима волейболисти. Един на поста либеро и двама посрещачи. Защо не някои от тях да бъдат и българи? Водим още преговори. След 20 август трябва да започнем подготовка в Констанца", заяви Мартин Стоев специално пред Sportal.bg. От Марек Юнион-Ивкони заявиха, че не изключват възможността техен волейболист да премине в Румъния, но не назоваха име. "Томис е добър отбор с потенциал в европейските турнири. През миналата година там премина Бахов и след силен сезон сега го желаеха редица клубове от Европа. Марек Юнион-Ивкони има добри контакти с Томис." лаконичен бе изпълнителния директор на дупничани Людмил Найденов.
СНИМКИ/ Спектакъл на Националната гвардейска част в Дупница Стотици дупничани бяха възхитени от шоу спектакъла „Искри“ на националната гвардейска част. Супер-шоуто бе част от програмата по откриване на 38-те Майски празници на културата в Дупница. Спектакълът бе изнесен от 200 гвардейци и бе подобен на този на 6 май в зала „Арена Армеец“ в столицата който тогава се проведе по повод деня на храбростта и на Българската армия. Гвардейците бяха аплодирани при почти всяка крачка. Хората на площад „Свобода“ имаха възможност да се насладят и на лазерно шоу.
РИК махна общински съветник от секция в Сапарева баня Районната избирателна комисия прекрати правомощията на един от общинските съветници в Сапарева баня. Става въпрос за Марта Желязкова – Копанарска, която е от листата на ГЕРБ и няма право да е участник в секционна комисия. От жалбата на БСП в лицето на Станислав Павлов, става ясно, че тя е била секретар в една от секциите. Жалбата на БСП е разглеждана и Марта Желязкова е освободена.
Община Дупница ще отдаде под наем плувния басейн в ОУ“ Св. Климент Охридски“ Кметът на Дупница инж. Методи Чимев е внесъл в Общински съвет докладна с искане за отдаване под наем на плувния басейн в ОУ“ Св. Климент Охридски". В мотивите се казва“ Би било от голяма полза за града и общината пускането на закрития плувен басейн. Това ще позволи на децата и младежите да спортуват. Възможно е учениците от ОУ“ Св. Климент Охридски", както и учениците от останалите учебни заведения, при изготвен график там да провеждат и часове по физическо възпитание.“ В докладната е визирано, че пускането на басейна отново в експлоатация е свързано и с наложителни ремонтни дейности, за което е нужна инвестиция от около 40 хил лева. В тази връзка се предлага наемът да бъде нисък, а именно 100 лева месечно. Наемателят ще бъде избран чрез публичен конкурс. Припомняме, че басейна не работи от близо 7-години, след като в началото на мандата на предишния кмет Атанас Янев бе преценено, че Общината не може да дотира издръжката му. Предложението ще бъде разгледано на предстоящата в петък сесия.
Дупнишки деца ще готвят утре… „паве де абакаши“, “ескондидиньо де карне” и други бразилски гозби С особеностите на бразилската кухня ще имат възможност да се запознаят децата от Дупница. Утре от 10 часа в кабинета по готварство в ОУ “Климент Охридски” ще се проведе представяне на някои от традиционните бразилски гозби. Събитието е част от програмата "Активно лято 2014", а организатор е Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни към Община Дупница. Децата, които дойдат ще имат възможността да участват в самите приготовления и да опитат от гозбите на бразилката Айме. Тя ще издаде на малчуганите някои от тайните на традиционната кухня, информират от кметството. Гвоздеят на “програмата” ще са приготовленията на “паве де абакаши” и най-предпочитаните гозби в момента от европейците на световното в Бразилия – “ескондидиньо де карне” и “емпанадиня де франго”.
Глобиха Марек два пъти по 500 лева Две глоби по 500 лева отнесе футболния Марек след двубоя с Ботев Вц завършил с победа на дупничани 2:1. След днешното заседание на Дисциплинарната комисия на БФВ, клубът бе санкциониран за проявите на свои фенове. Първата глоба е за нерегламентирано използване на пиротехнически изделия, а втората за многобройни хвърлени предмети, в това число и 19 бомбички, описани в доклада на дежурния делегат.
Мъжете в Дупница умират повече от жените В Дупница умират повече мъже и по-малко жени. Това показва статистика изготвена от Община Дупница за изминалата 2013 година. Общо 789 смъртни акта са издадени за изминалата година, съобщават от пресцентъра. От тях, 624 са на жители с постоянен адрес град Дупница, като от тях 405 са починали в града.За 16-те села са отчетени 165 починали. 218 е броя на жените за град Дупница, докато при мъжете в града смъртността е по-голяма – 267. В бройката попадат и жители на града, които са починали в други градове или държави. От пресцентъра обясняват, че продължава тенденцията от последните години, да се раждат повече момичета, а процента на смъртност при другия пол да е по-голям. От предоставената статистика за миналата година раждаемостта е следната – 117 момчета и 120 момичета.
Запазва се тенденцията на броя разводи, като през миналата година те са 103, само с един повече от 2012. Подобна е ситуацията и при гражданските бракове. За 2013 година има сключени 136 брака, а през 2012 са 135.
Николай Йорданов избягал от затвора в Самораново, за да вкара сина си в правия път Затворникът от общежитието в Самораново е избягал, за да вкара сина си в правия път. Дни преди да счупи заварка и да прескочи бодливата ограда, 40-годишният Николай Йорданов е получил призовка за образувано досъдебно производство срещу малолетното му дете, обясни шефът на затвора в Бобов дол комисар Александър Апостолов, цитиран от БЛИЦ. Той е убеден, че беглецът скоро ще бъде заловен и ще изтърпи остатъка от присъдата си.  Николай, който е от Перник, излежава 9-месечна присъда за кражба. Той е влязъл в затвора на 25 април 2014 г. 
Задържаха 30-годишен дупничанин за кражба на велосипед и спортни играчки  30-годишен дупничанин, извършител на множество кражби,  е задържан в ареста на РУП Дупница в събота, информираха от пресцентъра на МВР.
През последната седмица няма нови хора болни от бруцелоза. Изследват и домашните кучета Общият брой на заболелите от бруцелоза хора до момента остава 32-ма. Всички те са хоспитализирани и стриктно спазват лекарските предписания. По настояване на гражданите започна вземането на кръвни проби при свине от домашните стопанства и дворни кучета. На 27.08.2015 г. бе установено наличието на бруцелоза при 3 от общо 11 изследвани кучета. Те ще бъдат евтаназирани по хуманен начин. При 19-те кръвни проби взети от свине, резултатът е отрицателен. Стопаните признават, че са хранели домашните си любимци и свинете с месо или мляко, добито от заразено животно. Областната дирекция по контрол на храните съобщава, че днес са изпратени проби от още 6 броя свине и 5 броя кучета на територията на гр. Рила, като към момента в Лабораторията по особено опасни инфекции – София се изследват взетите проби на свине и кучета и от с. Смочево. Областна администрация – Кюстендил благодари на гражданите за оказаното съдействие на екипите при изследването на хората и животните.
Борис Кръстев остава треньор на новия ФК Марек-1915 Борис Кръстев остава старши треньор на мъжкия тим на новосъздадения ФК Марек-1915. „ Аз поех ангажимент и ще го изпълня. Ситуацията не е приятна, защото започваме от най-ниското стъпало в регионална група Рила, но трябва да изградим нещо ново и добро. Довечера остава контролата със Сливнишки герой от 18:30 часа, но сега ще променим плановете си за селекция и всичко останало. Ще работим много в ДЮШ и съм оптимист, че ще се изгради нещо хубаво“, заяви специално за zadupnitsa.com Борис Кръстев.
Станаха ясни част от мачовете, заради които полицията задържа Тунчев, Котев и Камбуров Контролите на Локомотив (Пловдив) и Любимец в испанския курорт Марбея са основната причина за започналата вчера специализирана полицейска операция срещу уговорените мачове във футбола ни. Информацията е на Нова телевизия. Двубоите се играха през февруари 2014 г. Припомняме, че вчера бяха задържани куп футболисти от родната "А" група, сред които Александър Тунчев, Мартин Камбуров и Кирил Котев, а показания даваха още Йордан Тодоров, Йордан Господинов, както и игралите тогава в Любимец Иво Иванов и Георги Вълчев.638-397-snimki-loko-pd-pristigna-v-marbeia-i-otide-na-trenirovka (1) 638-397-snimki-loko-pd-pristigna-v-marbeia-i-otide-na-trenirovka (2)
Дупничанинът Владимир Стойчев бе избран за най-добър състезател на турнира по борба  Дупничанинът Владимир Стойчев бе избран за най-добър състезател на 14-ия коледен традиционен турнир по борба. Той спечели златния медал при кадетите до 76 кг по категоричен начин. Именно поради тази причина 16-годишният талант бе определен от съдиите за най-добрия сред блио 200 конкуренти.
 Стойчев е двукратен шампион на България за кадети. Също така е национален състезател и е представлявал страната ни на Световно и Европейско първенство за кадети. Mariqna Cheresharska
 Той сподели пред zadupnitsa.com, че е много щастлив от златния медал и приза за най-добър състезател на турнира.
 „Старая се да израствам с всеки един ден и да ставам все по-добър“, каза Владимир Стойчев
В Бобов дол хванаха пиян шофьор Бързо полицейско производство е започнато в РУ Бобов дол срещу 45-годишен водач на л.а. “Фолксваген” за управление на МПС след употреба на алкохол. Дрегерът е отчел резултат 1.40 промила алкохол в издишания въздух. Проверката е извършена на ул. “В.Демиревски” в града