Двама души са загинали при тежко ПТП в Кресна, съобщават от МВР Благоевград. Инцидентът регистриран в 06:30 ч. е между бус и лека кола, които са се ударили челно. Двамата загинали са били работници от гр. Кресна. Те са на 49 и на 60 години, третият пътувал в буса е ранен. Жената, пътуваща в мерцедеса също е пострадала и е транспортирана в благоевградската болница. Полицията е на място и разследва случая. Пътят за товарните автомобили към момента е затворен. Леките автомобили минават по обходен маршрут.
Спортно-техническата комисия към БФС обяви програмата за плейофните кръгове в А група. Същевременно все още не е ясна програмата на дублиращите отбори. Там ще се играе по класирането в групата, а не по класирането на мъжете, което означава, че Левски е в първата шестица, а Локо Сф във втората. Сега в U21 ще има пауза, тъй като юношеският национален отбор до 19 г. днес се събра на лагер, а в неделя заминава за Германия, където ще играе три контроли. Втората фаза ще започне в началото на април.
Волейболният шампион на България при мъжете "Марек Юнион-Ивкони" се мести в Сливница от новия сезон. Решението е окончателно, след като вчера мениджърът на дупничани Людмил Найденов имаше финални разговори с кмета на града Васил Стоилков. Клубният началник потвърди за трансфера по оста Дупница-Сливница. "Да, разбрахме се с г-н Стоилков и от новия сезон ще играем в чисто новата зала на града. Радостното е, че в лицето на г-н Стоилков срещаме пълно разбиране и най-вече желание от негова страна да развива този спорт и в Сливница. Разбира се, че ще му помогнем за това", коментира пред zadupnitsa.com Найденов. "Залата е много хубава с капацитет за над 1200 зрители. Има някои неща, които още трябва да се доставят и допълнят в съоръжението, но всичко сме уточнили с г-н Стоилков, така че проблеми няма да има. В Сливница забелязах, че местните обичат много спорта и се надявам на подкрепа от тяхна страна през новия сезон", допълни бившият национал.
Читатели на zadupnitsa.com сигнализираха за бране на липов цвят и то точно на централния площад „Свобода“, пред сградата на Община Дупница. „Тази вечер около 20:00 часа трима роми си напълниха чувалите с липов цвят. Нали беше забранено“, се казва в сигнала, който е придружен със снимки. Припомняме, че на 9-ти юни кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев издаде заповед, с която се забранява брането на липов цвят и увреждането на декоративна растителност в озеленените площи в Дупница до приключване на цъфтежа. На нарушителите ще се съставят актове от 50 до 5 000 лева. Причина за включването на декоративната растителност в заповедта, са зачестилите посягания към тях, особено на тези, които в момента се садят по проекта "Зелена и достъпна градска среда". При ползване на лечебните растения за стопанска дейност в площите, съгласно Закона за лечебните растения, нарушението се наказва с глоба до 5000 лева. При ползване на лечебни растения по начин и със средства, които водят до увреждане на находищата им, глоба до 3 000 лева или с имуществена санкция до 5 000 лева. За изпълнението на заповедта ще съблюдават РУ на МВР-Дупница и Контролно звено на Община Дупница. През миналата година Контролното звено е съставило 14 акта на нарушители с наложени финансови санкции в размер на по 50 лева и конфискация на набраната липова маса. Сериозен брой нарушители е заловила и полицията.
Президентът на "Марек Юнион-Ивкони" Ивайло Константинов се закани да се откаже от клуба. Но това ще стане след като във визитната картичка на клуба се запишат 7 шампионски титли. "Това е късметлийско число. Досега сме 3 пъти шампиони, така че няма да се отказвам, докато не станем 7 пъти", заяви клубния бос, който е начело на клуба вече 14 години. "Вече стана традиция да празнуваме всяка година тук на площада. Благодаря изцяло на момчетата, благодаря на треньорския щаб, благодаря на невероятната публика, която направи така, че отборът да се опълчи срещу всичко, което се опитваха да направят срещу нас в последните седмици. Благодаря им за това, че насред София създадоха атмосфера, която да кара момчетата се чувстват като у дома си. Питаха ме в началото на година с този отбор ли смяташ да играеш. И аз им отговорих: С този отбор, не само, че ще играем, но и ще побеждаваме. Оказахме се прави. Не съм очаквал наистина да направим сезон без нито една загуба, но това говори за колектива, за работата и за атмосферата в нашия клуб", допълни Константинов.
Консултативната среща на кмета на Община Дупница инж.Методи Чимев с партиите за предстоящите местни избори ще бъде на 25 август от 15 часа в Кръглата зала, информират от пресцентъра на кметството. Поканите са вече изпратени до всички партии и следващата седмица трябва да излязат с предложения за състава на ОИК. Съгласно решението на ЦИК от 9 юни тази година, разпределението на комисията от 11 човека е в състав – 4 от ГЕРБ, 2 от БСП, 2 от ДПС, и по един от Реформаторски блок, Патриотичен фронт и ББЦ. Броят на Общинските избирателни комисии се определя на база населението, като в случая то е под 100 000 жители.
Скандал с назначаването на хора по програма "Национална сигурност" на територията на община Дупница е на път да избухне. Причината е, че заместник кметът на Община Дупница Крум Милев цитиран от пресцентъра на кметството обяви, че назначенията реално се правят от партийни централи. Порази тази причина, днес в сградата на Общината е имало среща по искане именно на кметското ръководство. На срещата освен Милев, са присъствали заместник областния управител Мария Чочова, кметовете и кметски наместници на селата, представители на Бюрото по труда и от ОДМВР- Кюстендил в лицето на Ивайло Дамянов, Сергей Симеонов и Иван Янев – сектор “Охранителна полиция” – Дупница. Както е известно, за Кюстендилска област са осигурени 180 места от общо 5000 за цялата страна, но проблем с осигуряването на хора има в община Дупница, за където са определени 40 души. Пазачите трябва да осигуряват охрана на черешовите масиви и земеделските земи.
Рекордните 133 кражби на ток в община Дупница отчитат от ЧЕЗ за първото полугодие на годината. В община Кюстендил кражбите са в пъти по-малко само 28. За Кюстендилска област кражбите на ток са 198. В отговор на запитване от Дарик радио, от компанията информират, че дотаксуваната електроенергия в Дупница и околните села е за над 453 000 kw/h, а за община Кюстендил е малко над 107 000 kw/h. Екипи на ЧЕЗ са направили 249 проверки в община Дупница и 76 в община Кюстендил. На трето място е община Сапарева баня, където са откраднати над 40 хиляди kw/h. 15 са установените нарушения в община Бобов дол, като дотаксуваната електроенергия е 35хиляди kw/h. В община Бобошево са платени от абонати нарушители над 25 хиляди kw/h. В Кочериново има хванати 6-ма крадци на ток и дотаксувани 3145 kw/h. Има две общини – Рила и Трекляно, в които няма установени крадци на ток, но и проверките са само, съответно 3 и 2 на брой.
От 1-и май стартира подготовката по изготвянето на критериите към всички длъжности, които ще се разкрият в Центъра за настаняване от семеен тип „Надежда“ в Дупница, информираха от пресцентъра на Общината.
Персоналът ще бъде от 10 човека и включва ръководител, социален работник, възпитатели, психолог, медицинска сестра, детегледачи и хигиенисти.
"Посвещаваме победата над Банско на Дани Белчев и му пожелаваме бързо оздравяване", това заяви старши треньорът на Марек Иво Паргов. Белчев бе приет по спешност в болница заради здравословни проблеми и не можа да бъде с отбора по време на гостуването в Банско. Всички футболисти заявиха, че се надяват той бързо да се възстанови и да се присъедини към тренировките. От ръководството на клуба допълниха, че искат да посветят успеха и на феновете, които бяха на стадиона." Искам от името на всички играчи да изкажа голяма благодарност на нашата велика публика, на всички фенове, които за пореден път бяха с нас и ни подкрепяха" допълни Иво Паргов.
Мъжкият тим по волейбол на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) бе избран за Отбор на месец април в традиционната класация на Пресклуб България. Номинацията идва за шампионsката титла в Суперлигата на дупничани през настоящия сезон, която е четвърта подред в последните четири години. Волейболистите от Дупница събраха общо десет гласа от вота на 22 спортни редакции, като победиха за първото място националният женски отбор на България по шотокан, които получи 4 гласа за европейска си отборна титла. Статуетката получи либерото Мартин Божилов.
С 60 лева да бъдат вдигнати заплатите на управниците в селата. Това предвижда докладна записка на кмета Методи Чимев до местния парламент. Точката е залегнала в дневния ред за сесията в петък. Предложенията за тази сума е за кметовете, които са на пряк избор от местното население, но задължително минава с решение на ОбС. Тяхната заплата в момента е 650 лева, и ако бъде прието предложението ще бъде завишена на 710 лева.
Министърът на транспорта Данаил Папазов е наредил вътрешна проверка в БДЖ след разследването на Нова телевизия, която "настъпи" дупнишкото депо заради липсата на тон и половина гориво. В средата на януари тази година локомотив със седем вагона между гарите Яна и Мусачево дерайлира, след което екип на Нова телевизия тръгва по една следа, но вместо това, случайно или не попада на друга, а именно изчезването на тон и половина гориво. Министър Папазов е обещал, че веднага след като приключи проверката на „Звено за вътрешен одит” в министерството, ще последват наказания и уволнения на виновните.
Изпълнителният директор и наставник на Марек Иво Паргов заяви, че е доволен от трите точки, но според него отборът му не е играл на висота.„Тази седмица тренирахме доста по-усилено и може би има умора в момчетата, не изглеждаха свежи. Сигурен съм, че имаше и огромна доза подценяване. Знаех, че отборът на Академик (Свищов) няма да мине собствената си половина, но ние не направихме почти нищо. Важното е, че ние спечелихме двете си поредни домакинства. Може би мотивацията на момчетата в отбори от дъното е малка, което не трябва да е така. Виждам ги, че са унили, а няма за какво. Всичко е абсолютно точно и коректно от страна на кмета и хората от „Актавис“, всичко е изплатено. Играта на повечето футболисти е спаднала драстично. Това са млади момчета и напрежението немуемо ги смачква. Единственото хубаво в този мач бе победата“, сподели след края на мача Иво Паргов.
Земетресение с магнитуд 2,8 е било усетено в района на Перник. Това съобщиха от Националния институт по геофизика, геодезия и география при БАН. В 07.54 часа в района на Перник е регистриран земен трус с магнитуд 2,8 по скалата на Рихтер. Земетресението е било усетено слабо от жителите в Перник, село Кладница, село Рударци. Епицентърът на земния трус е бил в Перник. Дълбочината е 18 км. По-рано сутринта в 05.37 часа е било регистрирано друго земетресение с магнитуд 2,4 по Рихтер. То не е било усетено.
Страница 1 от 351
