39-годишен мотоциклетист от Дупница е в болница след ПТП 39-годишен мотоциклетист от Дупница е в болница, след  като пострада при ПТП Произшествието е възникнало в 22.30 ч. в Дупница,24-годишен водач на л.а. Пежо отнема предимство на мотоциклет, движещ се по ул. „Цар Симеон“ и реализира ПТП.39-годишният мотоциклетист е настанен в дупнишка болница, без опасност за живота. По случаят е започнато досъдебно производство в РУ Дупница.
Божилов: Очаквах тежък мач в Разлог, но…дерби нямаше Не се получи дербито в Разлог, което очаквахме, коментира пред zadupnitsa.com либерото на „Марек Юнион-Ивкони” и националния отбор Мартин Божилов след поредната победа с 3:0 гейма. „ Признавам си, че очаквах да ни бъде много трудно, но видяхте, че това не се случи.  Все пак сме много по-опитен и добър отбор от „Пирин”, където има талантливи момчета, но им трябват мачове и ще израснат. Това все пак е въпрос на време. Най-важното е, че ние показахме играта, която ни беше достатъчна, за да продължим победния си ход без загубен гейм. Момчетата от Разлог очевидно бяха пренавити, но това не е моя работа да коментирам. Доволен съм, че Станислав успява на този етап да замести напълно Златко. Той е много талантливо момче, което има добро бъдеще. Разбира се, че по-опитните се стараем да му помагаме, но видяхте, че не беше необходимо както срещу „Пирин” така и преди това в Бургас. „Марек Юнион-Ивкони” е шампион на България и не ние трябва да се съобразяваме със съперниците, а те с нас. Знаем, че всички излизат срещу нас и играят на предела на възможностите си”, заключи Божилов.
Дупничани продължават победната си серия : Марек Юнион-Ивкони срещу Нефтохимик в плейофите IMG_2154Марек Юнион-Ивкони победи с 3:2 гейма Нефтохимик в последен мач от редовния сезон на Суперлигата на България по волейбол. Така дупничани са с 22 победи от 22 мача, ако към това прибавим и двете победи за Купата на България и последните мачове от миналия сезон, то цифрата на поредните победи в България нараства на 27.
Полицията в Дупница гепи 25-годишен в момент на кражба от БМВ в жк „Бистрица“ 25-годишен мъж от Дупница е задържан вчера от местни полицаи. Той направил опит да извърши кражба от лек автомобил БМВ. Возилото е било паркирано в жк “Бистрица”, и за кратко оставено незаключено. И.Т. се възползвал от това и докато търси ценности, е задържан. Той е известен на полицията като извършител на кражби. Работата по случая продължава РУ Дупница, съобщават от пресцентъра на полицията.
Общината дава по 1500 лв на 13 двойки от Дупница за „ин витро“ 13 двойки от община Дупница да получат финансиране по 1500 лева за процедурите “ин витро”. Това решиха общинските съветници в Дупница. Това бе трета кампания в Дупница за подпомагане на двойки с репродуктивни проблеми. Докладната бе внесена от д-р Лорета Николова, която е член на комисията и общински съветник.
Двойна дъга в небето над Дупница Двойна дъга озари небето над Дупница. Природната красота се появи след падналия дъжд тази вечер и дупничани успяха да и се полюбуват. Това колоритно шоу на природата може да се види за кратко време. Втората дъга е с обратни цветове и е по-бледа. Този природен феномен се случва когато слънчевият лъч, който се пречупва в дъждовната капка, се отразява втори път в нея. Това е и причината втората дъга да е по-бледа от първата – повече светлина се използва за двете отражения, както и защото самата дъга се разширява върху по-голяма площ в небето. Още по-рядко се случва да се появи двойна дъга „близнак“ или казано с други думи – две дъги с разделена обща основа. В този случаи цветовете не се променят, а се появяват в един и същи ред.
Прокуратурата прекрати разследване срещу Община Дупница Окръжна прокуратура –Кюстендил прекрати образувано досъдебно производство срещу Община Дупница. Производството бе образувано през миналата година, след сигнал от Сметната палата, за неправомерно разпореждане с бюджетни средства. Говорителят на Окръжна прокуратура Мариана Сиракова съобщи, че постановлението за прекратяване е на наблюдаващия прокурор В.Мицов. След назначена счетоводна проверка е установено, че няма извършени нарушения.  
Община Дупница награждава изявени в спорта ученици По предложение на Експертно-консултативната комисия и със заповед на кмета на Община Дупница – инж. Методи Чимев са отпуснати едногодишни стипендии за стимулиране на деца с изявени дарби на четирима ученици от Община Дупница за високи постижения в областта на спорта. Отличените ученици са:
Над 30 са тарикатите в Дупница решили да си „спестят“ такса-смет Сериозно оттегляне на подадените декларации за освобождаване от такса смет през настоящата година се наблюдава в Община Дупница, информират от пресцентъра. До края на годината се подават заявленията за освобождаване от услугата на даден имот. От Община Дупница вече започнаха проверка на подадените през миналата година декларации. Решилите да “се скътаят” от въпросната такса тарикати ще бъдат глобени съгласно Наредбата за определяне на такси и цени в 3-кратен размер на годишната такса за смет, но не по-малко от 500 лв. Повече от 30 са собствениците на имоти до момента, които са оттеглили декларациите си до сега, допълват от кметството. Подадено некоректно заявление може да бъде оттеглено до 31 декември тази година и не подлежи на санкция или проверка.
Жена от Дупница изпрати съпруга си в токсикология при опит да се отърве от гризачи Нелеп инцидент се разигра днес, след който 60-годишен мъж се озова в Спешен център Дупница, а от там в токсикологията на „Пирогов“. Съпругата на Емил К. решила да се отърве от плъхове в къщата и сложила отрова в кренвирш. Жената обаче излязла навън и забравила „деликатеса“ на масата. Емил К. без да подозира хапнал от кренвирша, но не харесал вкуса и го хвърлил на домашната котка, която след минута изпаднала в безпомощно състояние. В този момент съпругата се прибрала и след като видяла ситуацията веднага позвънила на телефон 112. В момента 60-годишният мъж е в Пирогов.
Иво Паргов заминава за Исландия в Хафнарфьордур Изпълнителният директор на Марек и настоящ треньор на отбора Иво Паргов заминава за Исландия. Това разкри самият той днес, но не пожела да даде повече подробности докато всичко не стане факт. Паргов ще работи в щаба на втория в класирането Хафнарфьордур. Клубът е един от най-титолуваните в островната държава и редовен участник в европейските клубни турнири. Трансфера ще стане следващия месец, а първенството там се провежда по схемата пролет-есен. Клубът е един от малкото напълно професионални в Исландия. Работата на Паргов в Марек е била оценена от шефовете на исландския тим, като е възможно да бъдат привлечени и двама футболисти на дупнишкия клуб. Не се изключва възможността от тук на сетне и за по-голямо сътрудничество между двата клуба с оглед общите им спонсори.
На 12 юли, дупнишки фирми ще работят благотворително, за да помогнат на Бети Поредна благотворителна акция „Да помогнем на Бети, да живее“ ще се проведе в Дупница. На 12 юли няколко фирми ще работят благотворително и събраните през деня средства ще бъдат дарени за лечението на Бети. До този момент са се включили: Автомивка Вива, салон Контеса – подстригване и маникюр и фотографка Росица Павлова! Организаторите на кампанията призовават още фирми да се присъединят към инициативата.
Пожарът край Рилския манастир се разрастна, 250 души се включиха в гасенето Пожарът, който пламна близо до Рилския манастир, се разрастна. Огънят се разпростря на над 150 дка в резервата "Риломанастирска гора" под Додов връх. Горят основно сухи треви и храсти, като е засегната и малка част от гората. В момента с борбата с огъня участват около 250 души – пожарникари, служители на Югозападното държавно предприятие, на националните паркове "Рила" и "Пирин", военни и доброволци. Има създадена организация, а пред Рилския манастир е организиран и временен щаб, който се ръководи от директора на ГД "Пожарна безопасност и защита на населението" главен комисар Николай Николов. На мястото е и военният министър Николай Ненчев. В гасенето на пожара участват два вертолета, които пълнят вода от водоема в град Рила, както и 38 военни. Няма опасност за Рилския манастир и за населението в района. Теренът е силно пресечен и фронтът е доста голям. Около два часа са необходими, за да се достигне до района на пожара и от двете страни. Фронтът на пожара е ограничен в посока към Рилския манастир и няма опасност да премине към района на Светата обител. Вчера имаше вятър и огънят бързо се разрастваше. Сега времето е тихо, обясниха участници в акцията. Според служители на Югозападното държавно предприятие, причината за огъня е човешка небрежност. Източник DarikNews.bg