Креди Агрикол няма офиси в Кюстендилска област, най-близките в София и Благоевград  Както вече бе обявено сметките на гражданите и фирмите в Корпоративна търговска банка ще бъдат прехвърлени в "Креди Агрикол България", която ще бъде одържавена. Повече по темата прочети ТУК. Оказва се обаче, че банката няма добре развита офис мрежа в страната. В Кюстендилска област  "Креди Агрикол България", не разполага с клон, като най-близките офиси са в София и Благоевград. Така на тези  дупничани на които се налага да теглят по-големи суми от вече бившите им сметки в КТБ, трябва да пътуват до столицато или до Благоевград. До 21 юли обаче е възможно да бъде взето решение сегашните офиси на КТБ също да бъдат прехвърлени към новата банка и това да улесни гражданите. Ако това не се случи не е ясно и бъдещето на досегашните служители на Корпоративна Банка.
Вицепрезидент на „Актавис“ и Илия Пашов станаха почетни президенти на „Марек“ Вицепрезидентът на "Актавис" Питър Бергуист и изпълнителния директор на "Актавис" Илия Пашов станаха почетни президенти на ФК "Марек". Те бяха изненадани с титлите днес по време на срещата в Община Дупница, където гостуваха по покана на кмета инж. Методи Чимев заедно с целия мениджърски екип на компанията в България. "Изненадата е много голяма за мен. Не съм се подготвил за това, но ще се реванширам", призна си видимо притеснен, но поласкан от вниманието Бергуист, който отговаря за цяла Югоизточна Европа. Той получи официалния приз от Чимев, който връчи такъв и на Пашов. За почетна фея на клуба пък удостоверение получи Елизабет Хялтадотир, директор Корпоративни комуникации Европа и останалия свят. Изпълнителния директор на "Марек" Иво Паргов пък ги изненада с футболни екипи на "Марек" с техните имена. Другият голям шеф бе вицепрезидентът на “Продукти без лекарско предписание” Сами Ойнас, който призна, че вече става фен номер 1 на "Марек". OLYMPUS DIGITAL CAMERA"За Дупница, вашата компания е емблематична от много години. Причината е че тя създава работни места на стотици наши съграждани. Не случайно на изхода и входа на града ни има табели "Дупница-град на фармацията". За нас е чест да бъдем партньори с вашата компания и искренно се надявам, че това ще продължи и в бъдеще, тъй като от лятото ще сме вече сред най-добрите в България", заяви Чимев. "Искам да благодаря от името на всички играчи от мъжкия отбор и подрастващите, за това, което правите за отбора. Вярваме, че ще продължите да бъдете част от нас", обърна се към тях Паргов, след което закичи с шалчета на отбора всички присъстващи.
ГЕРБ в Сапарева баня: Искаме да върнем доверието в държавността, която беше срината през последната година Искаме да върнем доверието Ви в парламента, в институциите, в държавността – във всичко това, което беше сринато през последната една година. Вие сте тези, които давате оценката, които определяте кой да бъде във властта, Вие сте нашите работодатели! Ако ни гласувате доверие, ние ще бъдем вашите представители в парламента. Това заяви водачът на листата на ПП ГЕРБ Кирил Калфин при представяне на листата в Сепарева баня днес. По думите му, много неща са направени през мандата на ГЕРБ. „Направихме инфраструктурата, но това не е достатъчно. Да, запазихме финансовата стабилност на държавата, но направихме и грешки. Тези грешки няма да се повторят. Ние не обещаваме 250 хил. работни места, ние не обещаваме и 1 млн., защото в такъв случай трябва да докарваме работници в България. Ние обещаваме това, което може и трябва да направим“, посочи Калфин.
Изгоряха 15 дка пшеница край Джерман, спасиха други 50 дка Eкипи на РСПБЗН са гасили 5 пожара в Кюстендилска област вчера. Всички са причинени поради небрежност. Най-голям е бил пожарът в района между селата Джерман и Усойка. Огънят е унищожил 15 дка пшеница. Сигналът за него е постъпил малко преди 22.30 часа. Потушен е от 2 противопожарни екипа, спасени са други 50 дка посеви.
Марек с поредна загуба, този път като гост на Локомотив Пд. Петков с червен картон Трета поредна загуба записа отбора на Марек. В мач от 16-ят кръг на А–футболна група дупничани отстъпиха като гости на Локомотив Пд с 0:1. Още от самото начало домакините започнаха по-активно срещата и се настаниха в половината на Марек, без обаче да застрашат  сериозно врататата на дупничани. Локомотив се отчете с няколко мелета пред Цветковски, който започна като титуляр за сметка на Михайлов. За първите 45-минути. Марек разчиташе на епизодични котраатаки. След почивката отново „смърфовете“ започнаха по-агресивно. В 56-та минута след поредната добра атака за Локо Пд, Бирсент Карагерен пропусна най-чистото положение за своя тим до този момент, след като уцели гредата. Домакините продължиха да изсипват топки в наказателното поле на Марек, но защитата на дупничани се справяше със задачите си. В 67-та минута бе първия точен удар в полза на Марек в очертанията на вратата на Локо Пд, като Еньо Кръстовчев насочи топката, но Александър Витанов спаси. При ответната атака в 68-та минута Мартин Камбуров получи топката на стрелкова позиция и отбеляза с техничен удар за 1:0. В 75-та минута Марек остана с човек по-малко, след като само в рамките на две минути Димитър Петков получи два жълти картона. В 87-та минута четирима футболисти на Локомотив Пд останаха сами срещу вратаря на Марек, но Бранимир Костадинов обаче реши да шутира и топката попадна в тялото на Цветковски. След загубата Марек продължава да има 12 точки в актива си, докато Локомотив вече е с 16.
Общински съвет Дупница промени внесения от кмета Бюджет 2014 и го прие Исканото от страна на ОДБ увеличение на Бюджета с 400 хил лева стана основна тема на дебат около приемането на най-важния документ на Общината. Дискусията около Бюджета продължи близо час и половина и премина доста разпалено. От ОДБ бяха категорични, че исканото увеличение е реализируемо и тези допълнителни 400 хил лева ще се разпределят за спорт и култура. От ГЕРБ опонираха, че това са кухи приходи и не искат да разпределят виртуални пари, а ще го сторят едва тогава когато те влязат действително в касата на Общината. В дискусията се включиха експерти счетоводители и юристи, но и те не помогнаха за разрешаване на дилемата около исканото увеличение. Според юриста на общински съвет Милен Попов увеличението е същественно и не трябва да влиза за разглеждане, нещо с което не се съгласиха от ОДБ, БСП и ЛИДЕР. В крайна сметка се стигна до гласуване при което 22-съветника  подкрепиха исканото от ОДБ увеличение. Против бяха 10 съветника от ГЕРБ, като от групата отрицателният вот обоснова Асен Пилев : " Господин кмете не искам да съм във вашето положение да имате например 10 хиляди лева в джоба, а някой да ви каже, че имате 10 500 и да ви определи как да ги израсходвате." заяви Пилев. След гласуването на Бюджет 2014 на Община Дупница местният парламент взе 10 минути почивка, по думите на д-р Матей Попниколов да спадне адреналина  
Дупница отбеляза  Деня на народните будители с поднасяне на цветя на паметника на Христаки Павлович С поднасяне на цветя на паметника на Христаки Павлович-Дупничанина бе отбелязан Деня на народните будители 1-ви ноември в Дупница. С приз „Будител на годината“ бяха отличени Снежана Дикова, Стефан Чавеев, Илия Давчев, Василка Борисова, Елена Марулевска. 20141101_110528
Дупничанинът Веселин Любомиров игра за Лудогорец срещу Ливърпул в младежката Шампионска лига Дупничанинът Веселин Любомиров игра цял мач за Лудогорец в първия двубой от младежката Шампионска лига. Младежите на Лудогорец стартираха с неприятна загуба мачовете от груповата фаза на Шампионска лига. Българският отбор записа поражение с 0:4 от Ливърпул. Формацията на английския тим бе съставена изцяло от състезатели набор 96, докато повечето от българските момчета са една година по-малки, което несъмнено даде своето отражение. Мачът се игра на стадион "Лангтрий Парк", който се намира на 40 километра от Ливърпул.
Двойна дъга в небето над Дупница Двойна дъга озари небето над Дупница. Природната красота се появи след падналия дъжд тази вечер и дупничани успяха да и се полюбуват. Това колоритно шоу на природата може да се види за кратко време. Втората дъга е с обратни цветове и е по-бледа. Този природен феномен се случва когато слънчевият лъч, който се пречупва в дъждовната капка, се отразява втори път в нея. Това е и причината втората дъга да е по-бледа от първата – повече светлина се използва за двете отражения, както и защото самата дъга се разширява върху по-голяма площ в небето. Още по-рядко се случва да се появи двойна дъга „близнак“ или казано с други думи – две дъги с разделена обща основа. В този случаи цветовете не се променят, а се появяват в един и същи ред.
Отложиха мач на Германея Сапарева баня Срещата от 17-ят кръг на В-Югозападна футболна група между Германея и Струмска слава бе отложена. Домакините от Сапарева баня изпратиха писмо до Зоналния съвет на БФС, в което информират, че състоянието на терена, поради падналите валежи, не позволява нормално провеждане на футболна среща. Двубоят е отложен за 11 март от 15:30 часа
„Лидл“ отваря магазин в Дупница, открива над 100 работни места!  Дупничани ще бъдат зарадвани с магазин „Лидл“ през Новата 2014-а година, разбра zadupnitsa.com.
БФС скъса договорите на Тони Велков и Милен Василев с Марек Спортно-техническата комисия на БФС констатира прекратяване на трудовите взаимоотношения на ПФК Марек с Антон Велков ст.треньор считано от 13.10.2014 година. Също така комисията на днешното си заседание констатира едностранно прекратяване на трудовите взаимоотношения на ПФК Марек с Милен Георгиев Василев -състезател, считано от 15.10.2014 г.
Припомняме, че Тони Велков напусна преди двубоя с Левски, докато Милен Василев бе отстранен на 12 септември преди гостуването на Берое. За Василев от Марек дори се бяха заканили да го уволнят дисциплинарно
14 се явиха на първата тренировка на шампионите от Марек Юнион-Ивкони, утре идва още един С 14 играчи започна подготовка волейболният шампион Марек Юнион-Ивкони. Отборът се събра в Сливница за първото си занимание и ще остане там, докато бъде завършена спортната зала в Дупница, което се очаква да бъде към края на този месец.
Още двама футболисти се разделят с Марек След като малко преди Коледа станаха ясни имената на първите двама футболисти, които си тръгват от Марек- Димитър Андонов и Емил Михайлов, сега преди Нова година дупничани се разделят с още други двама. Нападателят Пепи Тончев се е разбрал с клубното ръководство и ще прекрати договора си по взаимно съгласие. Тончев игра за Марек в Б-група и бе един от любимците на публиката. През този сезон футболистът пропусна част от мачовете поради травма. Другият който ще бъде освободен е Кристиян Петков. Той пристигна през лятото, като преотстъпен от Дунав Русе.
Пилотите на Хели еър си идват след седмица. Това е трети инцидент за компанията в Африка, при този от 2005 загина и дупничанина Любомир Костов Шестимата българи, които бяха задържани на 26 януари от бунтовническата групировка "Народно движение за освобождение на Судан-Север", са освободени, но са останали без документи и не могат да се приберат. Това научи "Стандарт" от отлично информирани източници, близки до случая. Двамата пилоти, бордовият инженер и тримата механици се намират на сигурно място на територията на Република Южен Судан и са в ръцете на екип на Световната продоволствена организация на ООН, съобщи днес Външно министерство в София. Те бяха пленени, след като въоръжени принудиха хеликоптера им да кацне в района на град Кадугли, в южната част на Република Судан. Нашенците са служители на авиокомпания "Хели Еър", изпълняваща договор за Световната продоволствена програма на ООН. Машината им летяла от град Румбек, Южен Судан, до столицата на Република Судан – Хартум, за извършване на технически преглед и не е превозвала хранителни продукти. "При приземяването на хеликоптера бунтовниците отвели българите, а целият им багаж, заедно с документите за самоличност, са останали в машината, която е била  разграбена от местни бандити нямащи нищо общо с похитителите", поясниха източниците ни. Те увериха, че българите се чувстват добре и с тях са се отнасяли също добре, докато са били в плен. Пуснали са ги, след като са се уверили, че сънародниците ни не работят за властите в Хартум, а са хуманитарни служители.
Тодор Вълчев кара тунизийци да късат волейболни мрежи   ВИДЕО Бившият капитан на българския шампион “Марек Юнион-Ивкони” Тодор Вълчев продължава с фурора в шампионата на Тунис. 24-годишният волейболист от този сезон играе в местния шампион “Сфакс”, където лятото треньор бе Виктор Карагьозов. Вълчев е сред топ реализаторите в първенството. В един от мачовете Тошко заби 31 точки, а нервите на неговите съперници не издържаха и един от тях скъса мрежата. Вижте повече във видеото.
Данъчните в Дупница обслужват по 47 човека в час! Касите на местни данъци и такси в Община Дупница ще работят с удължено работно време до 31 март. Жителите на общината могат да плащат своите сметки всеки работен ден от 8 до 18 часа без прекъсване. Това се налага заради големия поток от хора, както и поради невъзможността на мнозина да направят своите плащания заради работното си време през деня. За времето от 4 март до 18 март, през гишетата на местни данъци и такси са минали 8287 човека, което прави средно по 753 човека на ден или по 47 човека на един служител на час. За съшия период от време инкасираната сума е в размер на 293 490,83 лева. Най-голямата сума постъпила за този период е на 11 март – 41 673,89 лева, а най-малката – 19 541,46 лева на 5 март. Средно на ден постъпленията са около 25 000 лева.
Пропадна трансферът на звездата на „Марек Юнион-Ивкони“ в шампиона на Франция Шампионите от "Марек Юнион-Ивкони" бяха на път да осъществят сериозен трансфер в чужбина. Капитанът на отбора Гьорги Гьоргиев бе на крачка от Франция и до договор с гранда "Тур". С този френски тим, дупничани бяха в една група на Шампионска лига и македонецът с български паспорт привлече погледите на техния наставник. Тур отново ще играе в най-силния клубен турнир, след като спечели златните медали в страната на петлите. "Обадиха ми се преди 10-ина дни дали искам да играят в Тур. Казах, че искам, разбира се, но трябва да се разберат с "Марек Юнион-Ивкони". Онзи ден не уведомиха, че в крайна сметка ще търсят местен играч на моя пост за заместник на Пинейро", разкри Гьоргиев. "Здраве да е. Хубаво щеше да е да заиграя в Тур, но пък какво да се прави. Сега съм съсредоточил усилията си в мачовете от Европейската лига и искам да се класираме до финалната четворка. Има време, чакам и други оферти за чужбина", допълни любимецът на дупнишките фенове.
При катастрофа 41-годишен мъж загина на място след удар в дърво 41-годишен мъж от с. Смочево загина вчера при ПТП. Произшествието е възникнало малко след 17.00 ч на разклона за с. Стоб, лек автомобил“Ауди“, пътувайки в посока Кочериново с несъобразена скорост, при предприето изпреварване водачът губи контрол над автомобила,излиза от пътното платно, челно се удря в топола. 41-годишният В.С е починал на намясто. Тялото му е закарано за аутопсия в кюстендилската болница.
Слагат пешеходен светофар при полицията в Дупница и светофарни уредби с ЛЕД-светлини Във връзка с промяна на организацията на движение на кръстовището между улици “Цар Освободител” и “Хан Аспарух” при преустройството му в кръстовище с кръгово движение се променят и някои от сигналите на светофарната уредба на кръстовището при ГУМ в Дупница, информират от пресцентъра.
Дупничанинът Любомир Васев сред фаворитите на мотокроса в Троян тази неделя. Месец май стартира по традиция с първата битка на мотополигон „Троян“. Трасето ще приеме състезателите от Европейския шампионат по мотокрос в класовете ЕМХ65 и ЕМХ85 за втория кръг на шампионата, както и класовете МХ1, МХ2 и МХ за втория кръг на републиканския шампионат. Стартовете започват в 11,00 в неделя/03.05/. Прогнозите за времето и потвърдилите своето участие клубове и състезатели предричат интересна и оспорвана битка на мотополигон „Троян“, който не един или два пъти се е оказвал сериозно изпитание за пилотите които по-бавно превключват стила си на каране от сухо към кално и обратно. При най-малките състезатели от класовете ЕМХ65 и ЕМХ85 на Европейския шампионат, борбата се очертава изключително интересна тъй като участие са потвърдили всички лидери. Този уикенд не по-малко интересна ще бъде борбата в класовете на националния шампионат, където като начало Майкъл Иванов (Хускварна, Троян Мотоспорт 01) се завръща на домашното си трасе след три седмично участие в Световния шампионат в клас МХ2. Радост за всички троянци и любители на качествения мотокрос е битката която предстои в клас МХ2, защото в нея над 28 участника ще се опитат да спечелят. Дългата редица от пилоти в клас МХ2 започва с Валентин Роглев (КТМ, Панчо РейсингТийм), Любомир Васев (Ямаха, МХ Шулц), Георги Георгиев (Сузуки, Текстил рейсинг), Кристиян Ангелов (Ямаха, НСА Моторспорт), Хакан Халми (КТМ, МСК Севлиево) Припомняме, че дупничанинът Любомир Васев имаше неприятно изживявяне в края на миналата седмица. Шампионът от миналата година в Източно-европейския шампионат в клас MX2. не бе допуснат да влезе в Турция, за да участва във вторият кръг от надпреварата в Бурса. Състезанието бе през уикенда, но Васев не стигна до трасето. Според неговият баща Светлозар Васев, ситуацията е много странна. „ На границата Любомир е имал първо проблеми с пълномощното, но той има такова и пътува навсякъде, а и вече навърши 18-години. След това са открили проблем и с документите на караваната, с която пътува той и там са и моторите. Реагирал е бързо и е извадил „зелена карта“, но вече цялата българска група от 17-каравани е заминала и след това Любомир не е допуснат, защото трябва да се движат като група. Никакво съдействие не е получил от представителя на федерацията, който пътува със състезателите, Лично аз не мога да си го обясня, може би искат тази година някой друг да е шампион и сега им падна случай да спрат сина ми от състезание“, коментира Васев – старши. Тази година в Източно-европейския шампионат състезанията са намалени. Миналата година бяха 9, а сега са само 6, след като Румъния, Молдова и Македония, няма да организират кръгове.
Димитър Чечев не тренира с Германея Димитър Чечев не тренира с отбора на Германея Сапарева баня. От вторник, когато бе първото занимание за тази седмица, играча не се е появявал на стадиона. Припомняме, че Чечев бе сменен още в средата на първото полувреме на последния мач със Спортист Своге загубен с 0:1. Тогова възникна конфликт между него и треньорския щаб, а след срещата старши треньора Борис Кръстев заяви, че няма да разчита повече на нападателя. За предстоящото гостуване на Велбъжд Кюстендил в неделя наказан е Юли Аргиров, който получи директен червен картон в добавеното време на мача със Спортист. На разположение на треньорския щаб обаче ще бъде нападателя Боби Кралев, който изтърпя наказанието си от един мач.
Вълци изядоха конче пред очите на собственикът му, Ресилово и Овчарци пропищяха Собствениците на животни в селата Ресилово и Овчарци са пропищели от набезите на вълци. Само преди седмица, пред погледа на собственикът му, глутница изяла малко жребче, научи zadupnitsa.com. Човекът пасял кончето на не повече от 150 метра от селото, когато изневиделица изскочили 4 вълка. Мъжът едва успял да се скрия в една близка постройка, от където с ужас наблюдавал как хищниците умъртвяват жребчето. "Цяла зима вълците ни тормозеха и изядоха още няколко животни и сега макар да е вече топло, отново имаме проблеми с тях. Ловците трябва да предприемат нещо, иначе не ни чака нищо добро", коментира пред екип на zadupnitsa.com жител на Ресилово.
Марек се превъплъти в Малта в учебна игра с националния отбор Отборът на България осъществи генералната си репетиция преди неделната евроквалификация с Малта на националния стадион "Васил Левски". Снощи  "лъвовете" изиграха спаринг двубой с елитния Марек, който завърши с успех от 3:0 за националите пред закрити врати на "Васил Левски". Точни за българската селекция бяха Андрей Гълъбинов от дузпа, Ивелин Попов и Георги Илиев. Футболистите на Марек пък бяха инструктирани да наподобяват игровия стил на Малта, което и трябваше да подготви по-добре футболистите на Любослав Пенев за предстоящата битка. Това е втора контрола между България и Марек за последните два месеца. Интересното е, че през септември националите отново играха с Марек преди първата квалификацията с Азербайджан в Баку (2:1) и също срещата бе при затворени врата. Тогава Владимир Гаджев и Илиян Мицански се разписаха за крайното 2:0 на “Васил Левски”, а след това беше постигнат и единственият ни успех до момента. Последваха две загуби от Хърватия (0:1) и Норвегия (1:2), които бяха съпътствани и с лошо представяне, което отдалечи тима от първите две места. Победата над Малта в неделя е задължителна, за да може България да продължи да има реални шансове да стигне до третото място, даващо право на участие на бараж. Източник :  sporta.bg
„Българската Коледа“ събра над 1,5 млн. лева  Над 1,5 млн. лева бяха събрани от кампанията "Българската Коледа" след края на благотворителния спектакъл в Народния театър “Иван Вазов”, който се провежда под егидата на държавния глава. 


 Тази година тя преминава под надслов "За по-малко деца с увредено зрение и увреден слух". В подкрепа на каузата на сцената на Народния театър излязоха Йорданка Христова, Орлин Горанов, Любо Киров, Ансамбъл „Чинари”, квартет „Славей”, трио „Сопрано”, X Factor-ите Жана Бергендорф, Ана-Мария и Людмила Йовчева, Богдана Петрова, Рафи и малките певци от „Бон-Бон”. Популярни лица също изразиха съпричастността си към кампанията. 


Благотворителната инициатива тази година е ориентирана към подпомагането на деца, страдащи от различни очни и слухови заболявания. Средствата от кампанията ще бъдат насочени и за закупуването на високотехнологична апаратура в университетските и областните болници в страната, която да осигури диагностика на увреждания в слуха и зрението още в ранна детска възраст. Инициативата ще продължи да подпомага всички деца, нуждаещи се от скъпоструващо лечение. 


"Българската Коледа" се провежда целогодишно.


 От средствата събрани от предишното издание на благотворителната инициатива бе финансирано лечението на 485 деца с неврологични заболявания, а за десет рехабилитационни центъра в цялата страна бе осигурена модерна техника. 


На благотворителния спектакъл снощи присъстваха президентът Росен Плевнелиев, министър-председателят Пламен Орешарски, еврокомисар Кристалина Георгиева и Георги Първанов.
БФВ игнорира и българския съд, вярва че е недосегаема. Искала да загубим от Германия Наскоро група фенове, известни като „Негодниците” уведомиха за спечеленото дело срещу Българска федерация „Волейбол” за достъп до обществена информация. Zadupnitsa.com получи втора информация от "Негодниците", в която очаквано се четеше това, което се и очакваше. Данчо Лазаров и Управителният съвет на федерацията отказаха да се съобразят с решението на съда и предоставиха една много малка част от изисканите документи, като са се ограничили до финансовите отчети и протоколите от Общи събрания на федерацията.
В Бобов дол младежи от МГЕРБ отбелязаха деня на почит към жертвите на комунизма "Днес ние помним! Утре няма да забравим!", бе мотото, под което протече инициативата на младежите от ГЕРБ – Бобов дол по повод Деня на жертвите на комунистическия режим. Младите хора от ГЕРБ раздадоха на съгражданите си над 200 броя брошури от по четири страници, на които са описани безумията на комунистическия режим."Това е черен период от националната ни история. Истинско безумие, което не бива да се забравя. И ние, като млади и будни българи, сме длъжни да помним тези деяния и да не допускаме те да бъдат повторени някога", заявиха младежите от ГЕРБ. Те припомниха, че решението днешният ден да се отбелязва като Ден на почит към жертвите на комунистическия режим е взето през 2011 г. от правителството на Бойко Борисов, с предложението е направено от президентите Жельо Желев и Петър Стоянов. Между 1944 г. и 1989 г., с особена интензивност до 1962 г., са действали лагерите за принудителен труд в България. Десетки хиляди затворници са изпратени в тези институции, често без съд и присъда. Един от най-печално известните лагери за принудителен труд е бил именно в община Бобов дол. На 1 февруари, се навършиха 70 години от произнасянето на присъдите на т.нар. Народен съд. По този повод младежите от ГЕРБ в цялата страна почетоха жертвите на комунистическия режим с редица мероприятия
Роднините от Дупница на прегазения 6-годишен Петьо стартираха подписка срещу убиеца Цветан Пъков 44-годишният Цветан Пъков е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост на 6-годишния Петьо Гевечанов. На 14 април в Панагюрище, 44-годишният Цветан Пъков умишлено е нарушил правилата за движение по пътищата – управлявал е лек автомобил с превишена скорост в населено място и е блъснал движещия се с колело Петьо Гевчанов. Бизнесменът е шофирал със 100 км/ч при инцидента. Той има множество нарушения – от 2003 г. насам има 12 съставени акта и 8 фиша, като четири от тях са за превишена скорост. Обвиняемият Цветан Пъков е осъждан през 2012 г. за опит за унищожаване на чуждо Окръжният съд в Пазарджик остави в ареста Цветан Пъков. Съдът счете, че 44-годишният мъж има вероятност да се укрие или да извърши друго престъпление. Съдия Ирина Джунева обяви, че Пъков е общественоопасен по отношение на Закона за движение по пътищата. След инцидента бащата Петър питал бизнесмена: „Какво направи, бе човек, утрепа ми детето”, той му отвърнал: „Какво да направя”
Годежа не спаси  насилника от кв „Гиздова махала“ в Дупница, прокуратурата започна разследване Прокуратурата в Дупница започна досъдебно разследване срещу Иван Янков с обвинение за изнасилване. Законът предвижда лишаване от свобода от 3 до 10 години, ако се докаже вината му. 18-годишният Янков бе обвинен в изнасилване на 15-годишно момиче от кв „Гиздова махала“, но ден след инцидента който бе в края на миналата седмица, родителите на момичето обявиха, че насилника ще се сгоди за тяхната дъщеря и поискаха той да бъде освободен. От прокуратурата обаче заявиха, че за тях няма значение дали потърпевшото  момиче и насилника са се сгодили и той ще носи наказателна отговорност. Според говорителят на прокуратурата в Дупница Емил Павлов цитиран от в-к Струма делото ще приключи в рамките на 2-3 месеца. Наблюдаващ прокурор е Славка Димитрова.
64-годишен счупи стъклото на паркиран пред къщата му автомобил Вчера в РПУ-Дупница е започнато досъдебно производство срещу64-годишен мъж, който умишлено е повредил чужда собственост – счупил е предното панорамно стъкло на лек автомобил „Мерцедес“, който бил паркиран пред къщата му. Инцидентът истанал в село Яхиново. Това е втори подобен случай в селото. Припомняме, че в края на месец април 2015 година, досъдебно производство бе образувано в РУ Дупница и срещу двама братя от село Яхиново. И.Д. на 33-години и А.Д. на 32 години. Те счупиха на 18-ти април, предно и задно панорамни стъкла на лек автомобил “Ауди”, собственост на техен съселянин.
Поредна кражба на акумулатор в Дупница  За пореден път от пресцентъра на МВР съобщават за извършена кражба на акумулатор в Дупница.