Задържаха дупничанин, счупил с камък стъкла на 2 търговски обекта в града  В края на миналата седмица в РУП Дупница е задържан за 24 часа 48-годишният И.Н. за повреждане на чуждо имущество, информираха от пресцентъра на МВР.
Топъл обяд за 99 дупничани  Община Дупница отново бе одобрена от Фонд „Социална закрила“ за доставчик на социалната услуга „Обществена трапезария“. Така дейностите по Проекта ще продължат да се реализират на територията на Общината и през периода от 1 януари до 30 април 2014 г.
Над 12 часа преговори в Минск Преговорният маратон в "нормандски формат" в Минск, продължаващ вече над 12 часа, ще завърши с подписването на документ за уреждане на обстановката в Украйна, съобщи пред ТАСС дипломатически източник, близък до преговорите. Документът, който ще бъде подписан от президентите на Русия, Украйна и Франция и канцлерът на Германия, ще включва най-малко десет пункта. "Не е важно как ще се нарича този документ – декларация или изявление, но се предполага, че в него ще бъдат посочени конкретни мерки за уреждане на обстановката, примерно 12-13 пункта", заявил източникът. Източник: БТА
Преди сблъсъка Бербатов – Ибрахимович или Монако срещу ПСЖ  Директно 22:00 ТУК Монако приема ПСЖ в дербито на 24 кръг на Лига 1. Очаква се тази среща да бъде дебют за Димитър Бербатов с екипа на “монегаските”. Както е известно, той премина в тима от Княжеството в последния ден на зимния трансферен прозорец. Победата е еднакво важна и за двата отбора. “Червено-белите” се нуждаят от успеха, за да намалят само на две точки изоставането си от парижани в класирането и да запазят шансовете си в борбата за титлата. Успех на ПСЖ ше означава, че столичният тим ще поведе с осем точки пред прекия си конкурент за шампионския трофей и борбата в първенството ще изглежда предрешена. Парижани допуснаха само една загуба през този сезон – 0:2 от Валансиен през декември. Тимът на Лоран Блан обаче сега ще срещне труден съперник, който обаче е допускал и изненади. Валансиен е единственият отбор, който спечели гостуването си в Монако, но Евиан и Тулуза измъкнаха по една точка от стадион “Луи II”. ПСЖ гостува на “монегаските” без най-скъпия играч в клубната си история, след като Единсон Кавани получи контузия при победата с 2:0 над Бордо в миналия кръг и ще бъде извън игра за три седмици. Звездата на атаката на Монако Радамел Фалкао също е аут от терена, но до края на сезона. Колумбийският нападател скъса коленни връзки през януари. Именно за негов заместник беше взет Димитър Бербатов. Фалкао вкара изравнителния гол за Монако при ремито 1:1 на “Парк де Пренс” пре есента, след като Златан Ибрахимович беше дал аванс на ПСЖ. Именно шведският нападател дава предимство на парижани в днешното дерби, в което столичният тим ще опита да спечели първата си победа над “червено-белите” от 2007 г. насам, когато се наложи с 2:1. Ибрахимович ще играе срещу “монегаските”, въпреки че се оплаква от болки в гърба. Зумана Камара и Кристоф Жале обаче пропускат дербито. Треньорът на Монако Клаудио Раниери сигурно ще даде шанс на Димитър Бербатов да дебютира за тима, въпреки че има опция да заложи на намиращите се във форма младоци Емануел Ривиер и Валер Жермен. Аймен Абденур пропуска мача заради контузия на бедрото, но Жереми Тулалан и Рикардо Карвальо се завръщат в игра, след като не участваха в равенството 2:2 с Лориен в предишния кръг.БЛИЦ
Майката на изчезналия Марин блокира Аспарухов мост Задръстване се е образувало на Аспаруховия мост във Варна. Майката на 6-годишния Марин, който изчезна след потопа в "Аспарухово" и все още се издирва, е блокирала пътното платно, научи Дарик. На мястото са и други хора от квартала.
Медицинска сестра от Дупница се заби с джип в оградата на затворническото общежитие в Самораново Медицинска сестра от Дупница се заби с джип в оградата на затворническото общежитие в дупнишкото село Самораново. Пътният инцидент вдигна на крак всички дежурни надзиратели в общежитието, които помислили, че някой атакува оградата на затвора. 28-годишната Ц. Д. пътувала от Дупница за Сапарева баня. На заледения участък от пътя тя изпуснала управлението на джипа и той изхвърчал от пътя и се забил в металната ограда на затворническото общежитие. Чул се силен шум, изскочили надзиратели от общежитието, които веднага сигнализирали на тел. 112.На място пристигнал екип на Спешен център и полицейска патрулка. Пострадалата е закарана с линейка в Спешния център в Дупница. От рентгеновите снимки, които й направили, лекарите установили, че е със счупен нос. Тя е тествана за алкохол, пробата е отрицателна. При оглед на мястото е установено, че причината за инцидента е заледен участък. Жената работи като медицинска сестра при джипи в Дупница. Източник Struma.bg
„Марек Юнион-Ивкони“ стартира с домакинство на „Пирин“ (Рз), играе с „Левски Бол“ за Супер купата Жребият за новия шампионат в Супер лигата на България по волейбол при мъжете бе теглен в София днес. Трикратните поред шампиони от "Марек Юнион-Ивкони" откриват кампанията с домакинство на "Пирин" (Рз). Двубоят ще се играе на 17 или 18 октомври в Сливница, където дупничани ще домакинстват тази година заради предстоящия ремонт и реконструкция на спортната зала в града.
ЧИТАТЕЛСКИ СИГНАЛИ! За поредното нагло паркиране в Дупница (СНИМКИ) Едва ли има човек, който да не е чувал мнението, че в Дупница няма № 2 и всички са № 1. В пълна сила това звучи за шофьорите, които качвайки се зад волана стават абсолютни тартори на улицата и особено на местата за паркиране. Правилниците и законите не важат, просто, защото са… № 1. Е, в очите на себе си или най-много в очите на някой и друг заблуден, но нарушенията, за които получихме снимки от наши читатели, са наистина неуважителни. Неуважителни към хората в неравностойно положение.
Боби Кралев премина в Локомотив ГО Нападателят Боби Кралев вече е част от отбора на Локомотив Горна Оряховица. Кралев ще пропусне първия мач, днес срещу Пирин Разлог от първенството на Б-група, тъй като едва преди няколко дни се присъедини към тима и ще бъде картотекиран през следващата седмица. Самият футболист заяви, че се е разбрал за личните си условия и е доволен. Бившият футболист на Марек се подвизаваше миналата година в Германея Сапарева баня, а през лятото бе пред трансфер в Академик Свищов, но след напускането на треньора Румен Стоянов се отказа от преминаване там.
АСП спря приема на заявления за лични асистенти, в Дупница чакащите са 148 От Агенцията за социално подпомагане са уведомили общините, че отменят втория етап за прием на заявления от кандидат-потребители и кандидати за лични асистенти. Официално, такова писмо е пристигнало и в Община Дупница подписано от ръководителя на проекта Румяна Георгиева, информират от кметството. "Към 8 юни тази година броят на обслужваните по проекта хора с увреждания и хора с ограничения или в невъзможност за самообслужване е 14 133 потребители, в т.ч. 3 049 деца. В листата на чакащи броят на одобрените е значителен. Обявяването на втори прием на документи щрез месец юни ще създаде допълнителни очаквания сред гражданите, които в рамките на този проект не биха се реализирали, тъй като финансовият ресурс по проекта е разпределен", се казва в писмото.
По този проект "Нови възможности за грижа", Община Дупница успя да осигури 80 места, а други 148 са чакащи. От Община Дупница вече изготвят документите, с които ще искат 150 места за лични асистенти от Министерство на труда и социалната политика по друг проект "Независим живот", който е със същата дейност на услуги.
СК Гладиатор представи новите екипи/СНИМКИ/.  Шампионът Теодор Георгиев вече с личен спонсор Звездата на СК Гладиатор-Дупница Теодор Георгиев вече има и личен спонсор. Изявите на Теди в България и чужбина привлякоха вниманието на бизнесмени, които решиха да го подкрепят. Риу Правец Голф & Спа Ризорт застават зад дупничанина и ще спонсорират подготовката му. Последното отличие което спечели Теодор Георгиев, бе бронзов медал от турнир в Москва.10645196_607036796080769_4772309031016047157_n
ЧИТАТЕЛСКИ СИГНАЛ! Дъски паднаха от опасна сграда в Дупница, шофьори я ползват за тоалетна Без инциденти се размина във вчерашния следобед, след като купчина дъски паднаха на тротоара от сграда намираща се в квартал "Развесена върба" в Дупница. За това сигнализираха и наши читатели, които ни предоставиха и снимки. "Ако бе в делничен ден, потока от хора е голям там и можеше да се случи нещо необратимо", се казва в един от мейлите до нас.
Дани Белчев с два гола при победата на Марек U21 над юношите на Марек 2007 Дублиращият отбор на Марек 2010 победи с 6:1 юношите на Марек 2007. Старши треньорът на победителите Светльо Георгиев заяви, че е доволен от проверката и похвали играчите си. Димитър Владимиров се отчете с хеттрик, Емил Стоянов, който тренира и с мъжкия тим вкара още един гол. С две попадения се отчете и треньорът на вратарите Дани Белчев. Той игра като централен нападател за дубъла на Марек 2010 и в 69-та минута реализира великолепен гол със странична ножица. На стадиона в Крайници се шегуваха след попадението, че ст.треньора на Марек Тенчо Тенев определено може да спре да търси офанзивни играчи и да залага на Белчев. За Марек 2007 точен бе Василен Станков. Треньорът Цветан Видински също изрази задоволството си от контролата.
Легналите полицаи в Яхиново са вече монтирани, появиха се и първите недоволни Два "легнали полицаи" и две повдигнати пешеходни пътеки на главната улица в Яхиново са вече изградени, информираха от кметството. Зам.кметът на Община Дупница и председател на Комисията по безопасност на движението Крум Милев бе поел ангажимент миналата седмица за изграждането им в рамките на 10 дни. 4-те реални ограничители на скоростта в отсечката, която отне живота на 5-има души в селото след зверската катастрофа бяха готови още в понеделник. Със започване на маркировката по улиците на общината те ще бъдат и обозначени. "Имаме вече 4 обаждания, които изразиха възмущението си от изграждането им", допълват от кметството.
Скоростоограничител бе монтиран тази сутрин при ОУ "Евлоги Георгиев".
Изграждането на другите повдигнати пешехофни пътеки, "легнали полицаи" и монтирането на скоростоограничители в града и селата продължава.
Дупничанинът Теодор Георгиев с втора покана за участие в елитните Гранд при турнири Теодор Георгиев получи покана и за второто Гранд при по таекуон-до , което ще се проведе в град Самсун Турция през септември. Дупничанинът заминава на 11-ти август за Москва, където е първия старт от световните серии. В турнира в руската столица участват най-добрите в света. Теодор ще се изявява в обединената олимпийска категория до 80-килограма, в която участва и на първите Европейски игри в Баку. В световната ранглиста Теодор Георгиев е 26-ти с 79.76 точки
Партия „Лидер“ влезе в коалиция „България без цензура“ Формацията с неформален лидер Христо Ковачки подписа коалиционно споразумение час преди политическият съюз около Николай Бареков да се регистрира в ЦИК, съобщиха от ББЦ. В Централната избирателна комисия с Бареков, освен лидерите на партньорите ЗНС и Гергьовден – Румен Йончев и Драгомир Стефанов, бе и председателят на "Лидер" Кънчо Филипов. „Реал Мадрид продаде неможещия Пепе и купи Роналдо“, коментира разширяването на коалицията след напускането на ВМРО Бареков, цитиран от Dnes.bg. По думите му допирните точки с "Лидер" са за откриване на нови реални работни места, а не само раздуване на администрацията, както направили ГЕРБ и БСП. В управленската програма на ББЦ акцент са енергетиката, туризмът и земеделието. С новите коалиционни партньори партията ще работи за привличане на инвестиции в енергетиката и в добива на горива. Очаквайте много гласове за нас на предстоящия вот и позитивна кампания от наша страна, обеща Бареков пред журналисти, като допълни, че продължават преговорите с още потенциални партньори. Няма да разтягаме коалицията докрай в пространството, желанието ни е да направим нещо смислено, коментира той. Коалиция "България без цензура" е внесла в ЦИК 7777 подписа за регистрацията.
Водачът на листата на ГЕРБ Кирил Калфин: Това, което сме направили за Кюстендил и региона е видимо и реално Кирил Калфин е роден на 14.12.1952 г. Бил е народен представител е в 41-то и 42-то Народно събрание. Кирил Калфин е и областен координатор на ГЕРБ за Кюстендил. Бил е председател на Кюстендилски Районен съд. Има дългогодишен стаж като адвокат.
Побой в центъра на Дупница  
Бебе на годинка загина, шофьор помел количката на тротоара Момиченце на 1 г. е загинало при пътен инцидент тази сутрин в село Крушевец, Бургас. Катастрофата е станала малко след 09:00 часа близо до центъра на селото, през което минава трафикът от Бургас към Малко Търново. Лек автомобил се е качил върху тротоара, на който жена от селото разхождала 1-годишното момиченце в количка, уточнява "24 часа". „Няколко пъти исках в тази отсечка да се поставят легнали полицаи, но от общината ми отговаряха, че това е невъзможно, тъй като пътят е международен", каза кметът на селото Иван Иванов. Все още не е ясно дали шофьорът е карал с несъобразена скорост, както и каква е алкохолната проба.
Община Дупница преизпълни плана за приходи от данък МПС с над 200 000 лева Кметът на Дупница инж.Методи Чимев внесе в Общински съвет отчета за изпълнението на бюджета за полугодието на тази година, информират от пресцентъра на Общината. Подробната справка касае само собствени приходи и дейности, като общата сума е 3 757 954 лева. Сравнено със същия период на миналата година, сега събраните пари са с 385 164 лева повече. Припомняме, че годишният план за тази година е 7 404 000 лева, а събраните до момента средства представляват 51 % изпълнение от цялата сума.
metodi-chimevНаблюдават се интересни подробности в отчета. Преизпълнени са драстично планираните приходи от данък МПС. При заложени очаквани приходи в размер на 560 000 лева, постъпленията са 771 421 лева. Драстична е разликата и при данък недвижими имоти, където при заложени 270 000 лева, постъпленията са 356 066 лева. Преизпълнение има и при приходите от наеми на земи и терени, като при очаквани 155 000 лева, в общинската хазна са влезли 267 000 лева. "Това е най-добрия реален приход за Общината за полугодието за последните 6 години, а може би и преди това. Това ме кара да вярвам, че в края на годината може за първи път Община Дупница да има преизпълнение на местните приходи, което разбира се да даде възможност за реализирането на повече дейности. Искам да напомня, че по време на обсъждането на бюджета през месец февруари и дебатите в Общински съвет, по искане на някои съветници, планът за приходите бе драстично завишен, което обаче ни стимулира да работим още по-сериозно и както виждате да преизпълним завишените очаквания. Използвам възможността да благодаря на всички наши съграждани и фирми за коректността по изпълнението на задълженията си към Община Дупница. Аз като кмет и целият ми екип, продължаваме да бъдем длъжници на хората в града и селата. Простираме се според чергата и затова някои намерения се отлагат. Но по-големите приходи, ще ни позволят да разкрием повече дейности по облагородяването на града и селата", коментира инж.Методи Чимев.
Вижте изпълнението на 17-годишния дупничанин, разплакал журито на „България търси талант“ Момче от Дупница успя да накара журито в “България търси талант” да стане на крака. В първата серия от култовото риалити тази вечер представящо кастингите, 17-годишният Томас Томов категорично премина във втория кръг на шоуто.
В Дупница почва пръскането срещу кърлежи от утре Пръскането срещу кърлежи на територията на град Дупница ще започне от утре, информират от общинския пресцентър. С тази дейност е ангажирана “ДДД-1” ООД-София. 152 декара зелени площи ще бъдат напръскани в следващите дни. 24 обекта, както и всички детски градини ще бъдат третирани срещу паразитите.
29 семейства от Дупница отпразнуваха своите „златни“ и „диамантени“ сватби (СНИМКИ) 29 дупнишки двойки отпразнуваха юбилеите си по случай 50 и 60-годишен семеен живот. На специално тържество в Ритуалната зала на града, всеки един от тях положи подписът си в летописната книга на града, която бе въведена от миналата година. Именно на миналия 21 ноември бе дадено началото на тази нова традиция-точно в деня на християнското семейство.
Дупница се превърна в данъчен рай за регистрация на автомобили, на 2-ма човека се пада една кола Над 20 000 са МПС-тата регистрирани в Община Дупница показва справката изготвена от отдел "Местни данъци и такси". Реално погледнато това означава, че на 2-ма жители на общината се пада по един автомобил! 18 418 са леките автомобили и 2 148 са тежкотоварните, като за големия брой регистрации има и разумно обяснение. Данъчните ставки за МПС-та в Дупница са най-ниските в страната, а сравнено с други общини се наблюдава разлики до 50%. В съседни общини като Перник например, където за автобус до 22 места, данъка е 100 лева, то в Дупница е 50 лв, за возила с над 22 места в миньорския град е 200 лева, докато в Дупница – 100 лв. С ТЕЛК-ово решение са собствениците на 1300 автомобили, които са напълно освободени от данъци. От началото на годината са регистрирани нови 1170 МПС-та.
Тези ставки останаха непроменени в Дупница и тази година, след като от кметския екип обявиха, че не предвиждат промяна и увеличаване, с което реално Дупница се превръща в данъчен рай на България за регистрация на автомобили. .
Любопитен е фактът, че законът за движение по пътищата позволява луксозни автомобили да бъдат регистрирани като товарни, което намалява драстично сумите за данъчно плащане и подобни примери не са малко. В Община Дупница например са установени случаи на БМВ Х3, БМВ Х 5-ци, Ауди А6 и други луксозни автомобили, които по регистрационен талон се водят товарни и заплащат в… десетки пъти по-ниски данъци, допълват от пресцентъра.
Задържаха 35-годишен от Яхиново пребил жестоко жената, с която живее на семейни начала 35-годишен мъж от с. Яхиново е задържан снощи в ареста на РУ Дупница. Той е нанесъл побой на 28-годишната жена, с която живее на семейни начала. Инцидентът е възникнал в неделя вечерта в дома им, жената е потърсила медицинска помощ вчера. Сигналът в полицията е постъпил от здравно заведение, където е приета пострадалата. Медиците установили, че травмите са нанесени след побой, наложило се е да й бъде отстранен далакът. 35-годишният А.И. е известен на полицията с множество противозаконни деяния, осъждан е. Двамата имат и две малки деца момче и момиче По случая е започнато досъдебно производство в РУ Дупница.
Яхиново си взе „Последно сбогом“ със своите 4 деца Яхиново изпрати своите четири деца в последния им земен път днес. Цялото село бе потънало в мъка и стотици изпратиха Илиян Гущеров, Ивайло Йотов, Емил Скоклев и Мариян Джамбазов в следобедните часове.
От октомври-пътуваш от Дупница до Благоевград за 15 минути Аз и сега си пътувам за толкова.
Непълнолетен изпратен в поправителен дом – Бойчиновци, за поредица от кражби Една година при „общ” режим на изтърпяване на наказанието ще изтърпи в поправителен дом – Бойчиновци, непълнолетен с инициали А.И. Той е извършил за 4-дни поредица от кражби в град Рила. Момчето живее там, заедно със своята майка. А.И е атакувал 4- къщи, от които е отмъкнал : дамско яке, документи за лек автомобил, лични карти, мобилени телефони и пари кеш, като всичко е на стойност около 250 лева. Младежът е бил вече съден за подобна деяние и сега Районен съд Дупница, му определи по-тежко наказание. Магистратите прецениха, че макар и непълнолетен е могъл да разбира свойството и значението на деянието и да ръководи постъпките си. Присъдата може да се обжалва и протестира в 15-дневен срок, считано от днес пред Кюстендилски окръжен съд.