Новоучреденият ФК „Марек – 1915“ с първа победа Учреденият официално вчера ФК Марек 1915 записа първа победа. Тази вечер момчетата на старши треньора Борис Кръстев се наложиха с 3:2 над мексиканския Фут Бико. Срещата се игра пред около 100-зрители на ст Бончук. През първото полувреме повечето положения бяха пред вратата на Костадин Гоцев, но резултата се запази равен 0:0. След почивката Марек поведе в 53-та минута с попадение на Еньо Кръстовчев, който заяви, че ще помага на родния си клуб. В 71-та минута резервата Фабиан Санчес изравни, а в 76-та минута един от най-активните в състава на Фут Бико – Маури Морено изведе своя отбор напред в резултата. Дупничани стигнаха до равенство в 81-та минута, когато Димитър Владимиров се възползва от грешка в отбраната на гостите и хладнокръвно вкара топката в мрежата. В 83-та минута Марек стигна до победата, след като Янкулски засече подаване на Кръстовчев.